Skocz do zawartości
Zdjęcie

Neostrada, netia, router konfiguracja


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
293 odpowiedzi w tym temacie

#1 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 15 luty 2008 - 16:05

Witam. Z uwagi na dość dużą ilość osób odzywających się na gg pisze ten artykuł. Poświęcony będzie jak wybrać router WIFI, i jak go skonfigurować.

Zaczynamy :)

Na rynku dostępnych jest sporo różnych routerów, skąd wiedzieć jaki wybrać. Podstawowe parametry, co musi obsługiwać router i jakie wejścia posiadać.

Router pod usługę Neo, Netia musi posiadać wbudowany modem ADSL, a więc tylko takie routery bierzemy pod uwagę. Jak to sprawdzić, proste... Patrzymy na opakowanie routera i rzuca nam się w oczy:
Port WAN: 1* RJ-45 lub 1* RJ-11, router który jako port WAN posiada 1* RJ-45 nie nadaje się do usługi neostrada, netia, dlaczego, najprostsza odpowiedz kabel telefoniczny do tego wejścia nie pasuje :) a więc do wybieramy ten który ma 1*RJ-11. Aby nasz router pasował musimy także sprawdzić jaki anex obsługuje ten router, patrzymy na opakowanie: i widzimy Annex A, wybieramy więc ten router (annex B nie będzie obsługiwał neostray i netii, ale niektóre routery obsługują i Annex A i Annex B, jeśli widzimy oba... spoko też go bierzemy). Możemy jeszcze zobaczyć na opakowanie i wypatrzeć jaki protocol obsługuje, widzimy PPPoA/PPPoE i jesteśmy zadowoleni, bierzemy router do domku i się cieszymy :).

Warto w dzisiejszych czasach kupić odrazu router z wbudowanym modułem radiowym ( router WIFI z modemem ADSL). Jeśli nam się znudzi prowadzenie kabli.. kupujemy karte WIFI do naszego komputera i możemy cieszyć się internetem radiowym. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy kupnie takiego routera... na antenke czy jest ona odkręcana ( najlepsze rozwiązanie, gdyż jeśli chcemy zwiększyć jego zasięg możemy kupić lepszą antenke, najbardziej rozpowszechnione złącze antenowe RP-SMA). Bardzo ważną sprawą jest częstotliwość na jakiej pracuje czy jest to zakres 5Ghz czy 2.4Ghz. Polecam 2.4GHz czyli moduł radiowy w standardzie b i g i takie same należy kupić sieciówki. Standard g jest szybszy, b starszy i wolniejszy. Kupując router zwróćmy uwage żeby obsługiwał b i g.

Cena... hmm routery z wbudowanym modemem i modułem WIFI kosztują od 140zł do 250zł i więcej też :) wybieramy według uznania. Dodatkowym atutem jest dla nas

obsługa QOS, print serwer. Jeśli chcemy mieć internet w domu starczy nam podstawowy router. Z tańszych polecam produkty pentagrama, droższych asmaxa, czy linksysa.

W temacie co jakiś czas będe zamieszczał konfiguracje routerów, ale tylko podstawową czyli połączenie z internetem i jak włączyć WIFI. Jeśli ktoś by chciał prosze o PW z firmą i dokładnym modelem routera, to postaram się jak najszybciej zamieścić tu konfiguracje.

Zmieniony przez - grafipl w dniu 2008-02-15 16:07:34

#2 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 15 luty 2008 - 16:09

Od czego zacząć:

We wszystkich rodzajach routerów robimy to samo.

IP komputer ma mieć przydzielane z routera przez serwer DHCP jak sprawdzić czy tak jest.

Klikamy start, wybieramy połącz z ... i wybieramy pokaż wszystkie połączenia

Następnie klikamy prawym przyciskiem myszy na połączeniu lokalnym i wybieramy właściwości

Na liście wybieramy Protokół internetowy TCP/IP i klikamy właściwości, w następnym okienku które się pojawi zaznaczamy Uzyskaj adres IP automatycznie i tak samo DNSY


Przed rozpoczęciem pracy podłączamy router do prądu, kabelek telefoniczny po wejścia ADSL, a kabelek z zestawu do któregoś z portu Lan. Zaczynamy od przywrócenia ustawień domyślich, gdyż jeśli ktoś w nim coś ustawiał możemy mieć problem z konfiguracją. Znajdujemy z tyłu routera malutki przycisk reset i na podłączonym routerze do prądu przytrzymujemy ten przycisk 15 sekund po tym zabiegu możemy przystąpić do dzieła konfiguracji.

Reszta w zależności od routera jest inna.

Zmieniony przez - grafipl w dniu 2008-02-15 16:23:27

#3 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 15 luty 2008 - 16:49

Żeby się nie powtarzać, odrazu napisze jak skonfigurować sieć WIFI z działającym już routerem.

Klikamy 2 razy na komputerek obok zegarka oznaczający sieć wifi pokaże nam się ekran na którym widzimy sieci WIFI, powinna tam być nasza sieć, żeby uniknąć jakiś nieporozumień uruchomimy kreatora sieci bezprzewodowej. Jak widzimy na rsunku obok widocznej sieci jest opcja: Skonfiguruj sieć bezprzewodowa... klikamy na niej i zobaczymy okno kreatora klikamy dalej

W następym oknie wybieramy skonfguruj nową sieć i klikamy dalej

W następnym oknie wpisujemy nazwe SSID jaką podaliśmy w routerze, zaznaczamy ręcznie przypisz klucz sieciowy i zaznaczamy użyj szyfrowania WPA zamiast WEP ( przy konfiguracjach routerów tylko to szyfrowanie będe opisywał)

I w ostatnim oknie podajemy klucz sieciowy jaki wpisaliśmy w routerze

Jeśli jest jakaś jeszcze opcja to zapisujemy konfiguracje, a jeśli nie to cieszymy się siecią WIFI :)

Zaczynamy konfiguracje ROUTERÓW:)


Zmieniony przez - grafipl w dniu 2008-02-15 17:22:06

#4 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 15 luty 2008 - 17:22

ROUTER PENTAGRAM
Włączamy przeglądarkę internetową, i w przeglądarce próbujemy wpisać: 192.168.1.100 i naciskamy enter, jeśli nic nie wyskoczy próbujemy wpisać 10.0.0.2, powinien nam się pojawić ekran logowania jako użytkownika wpisujemy: admin a jako hasło: pentagram. Powinna nam się ukazać strona z konfiguracją routera. Opisze dwa przypadki konfiguracji w zależności od wyglądu interfejsu.

1. U góry na zakładkach klikamy Interface Setup, a pod nim zakładkę Internet, zobaczymy jakże skomplikowanie wyglądające okno, ale spokojnie... wpisujemy wszystko tak jak na załączonym obrazku. Dodatkowo w pole Username i password wpisujemy uzyskane od neostrady lub neti dane. Jeśli już wszystko podaliśmy klikamy save, i internet powinien nam ruszyć po zresetowaniu się routera. Jedna uwaga jeśli posiadamy internet neti nie na linii tp s.a. ( mamy numer telefonu także w neti) wpisujemy VPI: 8 zamiast zera, pozostałe dane zostają tak samo.

Przechodzimy na zakładkę Status i wybieramy Device Info jeśli internet działa, to przy WAN będzie Status: Connected a na dole wparametry łącza: Data Rate i pozostałe.

Internet już nam działa konfigurujemy teraz WIFI. Wracamy na zakładkę Interface Setup i wybieramy tym razem Wireless. I zostawiamy tak jak na rysunku. Możemy zmienić nazwe naszej sieci wpisując inna nazwe w polu SSID:. Klikamy Save i nasza sieć jest gotowa do pracy :). Dodatkowo jeśli chcemy zabezpieczyć naszą sieć włączamy szyfrowanie. Zmieniamy parametr Authentication Type na WPA-PSK (pokazuje ten bo jest najpowszechniej stosowany, musimy się uprzednio dowiedzieć czy nasza karta sieciowa obsługuje ten rodzaj szyfrowania).

Zostaje wyświetlona dodatkowa opcja

I w polu Pre-Shared Key wpisujemy nasze hasło, które potem podajemy przy konfiguracji sieci na komputerach np. aLaMaKoTA (wielkość liter ma znaczenie). I cieszymy się z działającej sieci bezprzewodowej i internetu.

Zmieniony przez - grafipl w dniu 2008-02-15 17:26:05

#5 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 15 luty 2008 - 17:47

2. Z lewej strony wybieramy zakładkę Quick Start pojawia się okno

Wpisujemy wszystko tak jak na załączonym obrazku. Dodatkowow opcjach PPP w pole Username i password wpisujemy uzyskane od neostrady lub neti dane. Jeśli już wszystko podaliśmy klikamy aplly, i internet powinien nam ruszyć po zresetowaniu się routera (klikamy Save Config to Flash aby zapamiętało nasze ustawienia, to samo po konfiguracji WIFI). Pamiętamy o wpisaniu VPI: 8 gdy posiadamy internet neti nie na linii tp s.a. ( mamy numer telefonu także w neti)

Przechodzimy na zakładkę Status i sprawdzamy czy internet działa, w opcjach WAN będzie napisane Connection: Connecting podany adres IP i brama, czyli internet już działa.

Internet już nam działa konfigurujemy teraz WIFI. Klikamy na zakładkę Configuration i wybieramy Wireless. I zostawiamy tak jak na rysunku. Możemy zmienić nazwe naszej sieci wpisując inna nazwe w polu SESID:. Klikamy Aplly i nasza sieć jest gotowa do pracy :). Dodatkowo jeśli chcemy zabezpieczyć naszą sieć włączamy szyfrowanie.

Klikamy na Wireless Security i zostawiamy taj jak jest na rysunku, a w pole WPA Shared Key wpisujemy nasze hasło i klikamy Apply i Zapisujemy nasze ustawienia :)

I cieszymy się z działającej sieci bezprzewodowej i internetu.

Zmieniony przez - grafipl w dniu 2008-02-15 17:49:31

#6 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 16 luty 2008 - 13:37

Router Netgear 834g

Włączamy przeglądarkę internetową, i w przeglądarce wpisujemy:
192.168.0.1 i naciskamy enter, powinien nam się pojawić ekran logowania jako użytkownika wpisujemy: admin a jako hasło: password. Powinna nam się ukazać strona z konfiguracją routera.

Ustawiamy tak jak na rysunku, możemy zmienić kraj niestety Polski bodaj nie ma i język, zmieniamy ostatnią opcje na No. I want to configure the gateway Myself i klikamy next

Zobaczymy strone Basic Settings, wybieramy Does Your Internet Connection ... Yes, w polu encapsulation wybieramy PPPoA, podajemy login i hasło, w polu service name wpisujemy dowolną nazwe, reszta tak jak na rysunku i klikamy Aplly

Teraz jeszcze musimy wprowadzić parametry VPI i VCI. Przechodzimy w głównym menu do zakładki ADSL Settings, z opcji Multiplexing Method wybieramy VC-based (gdyby internet nie działał ustawiamy LLC-based, na tych dwóch powinno działać ale właściwe jest VC-based), i w VPI podajemy 0 lub 8 (zależy od linii) a VCI 35 i klikamy Apply. Pamiętajmy żeby zawsze zapisać zmiany, gdyż po wyłączeniu z prądu może się okazać że nic niemamy skonfigurowane.

Teraz z zakładki Maintanance wybieramy ADSL Modem Router Status i sprawdzamy czy działa.

Teraz przechodzimy do konfiguracji WiFI z głównego menu wybieramy Wireless i powinno nam się ukazać okno Wireless Settings, w polu Name zmieniamy nazwe SSID sieci na dowolną, upewniamy się czy w Wirelles Access Point mamy zaznaczone tak jak na rysunku. W seciurity options wybieramy rodzaj szyfrowania, dla WEP będzie to wygladało tak jak na rysunku, my zaś wybierzemy WPA-PSK, powinno się pojawić okienko wybieramy TKIP i podajemy nasze hasło po czym
klikamy Apply i zapisujemy ustawienia i nasz routerek działa.

#7 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 29 marzec 2008 - 13:28

Linksys Wag200G WAG54G

Włączamy przeglądarkę internetową, i w przeglądarce wpisujemy:
192.168.1.1 i naciskamy enter, powinien nam się pojawić ekran logowania jako użytkownika wpisujemy: admin a jako hasło: admin. Powinna nam się ukazać strona z konfiguracją routera.
Ustawiamy tak jak na rysunku (chyba że mamy netie to zmieniamy z 0 na 8) wpisujemy User Name i Password na dole ustawiamy strefe czasową i klikamy Save.

Teraz przechodzimy do konfiguracji sieci bezprzewodowej. Klikamy zakładkę Wireless. I wpisujemy SSID naszej sieci (czyli nazwa jaka ma być widziana), możemy zmienić kanał nadawania i klikamy Save

Przechodzimy do zakładki obok czyli Wireless Security. Wybieramy Security mode: WPA-PSK. Rozwinie nam się opcja i pod spodem w WPA Pre Shared Key wpisujemy nasze hasło, które przy łączeniu z siecią będziemy musieli podać w komputerze. Klikamy save settings

Przechodzimy do zakładki Status. I sprawdzamy czy mamy połączony internet (tam gdzie są zera powinny być inne liczby) i powinno być napisane Interface: UP. I cieszymy się z neta i sieci bezprzewodowej.

#8 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 18 kwiecień 2008 - 16:42

Asmax 904G

Włączamy przeglądarkę internetową, i w przeglądarce wpisujemy:
192.168.2.1 i naciskamy enter, powinien nam się pojawić ekran logowania i domyślnie zostawiamy puste hasło, klikamy enter.

Włączamy Setup Wizard
klikamy next
Wpisujemy w pole ESSID nazwe jaką chcemy aby miała nasza sieć bezprzewodowa, reszte możemy zostawić bez zmian
Pojawia sie nam okno
Ustawiamy wartości następująco, podajemy nazwe usera i hasło od neostrady. W przypadku linii netii (telefon ma numer netii, jeśli mamy tel w TP pozostawiamy 0) zmieniamy 0 na 8, reszte pozostawiamy jak na obrazku
Połączenie powino działać. Przechodzimy do konfiguracji zabezpieczeń sieci WIFI, klikamy po lewo Wireless i wybieramy Security, zmieniamy pole na WPA Only, klikamy Save Settings
Klikamy po lewo pod Security na WPA i ustawiamy następująco, gdzie pre-shares key wpisujemy nasze hasło dla sieci
Zapisujemy wszystkie zmiany i sprawdzamy po lewo w zakładce Status czy wszystko gra
Zmieniony przez - grafipl w dniu 2008-04-18 17:46:53

#9 tomekgg2

tomekgg2

  1

 • Members
 • Pip
 • 1 postów

Napisano 18 maj 2008 - 12:26

A ja nie ufam asmaxom. Rzaden nie chcial sie zsynchronizowac.Na mojej neostradzie. Podobno jest niezgodnosc parametrow na lini. I obsluguje tylko sagema

#10 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 18 maj 2008 - 18:41

U mnie działa, wystarczyło ustawić modulacje na G.DMT i by pewnie poszło, na pentagramach nieraz tez trzeba ja ustawic bo nie łapie synchro inaczej.

#11 mzeromski

mzeromski

  1

 • Members
 • PipPip
 • 17 postów

Napisano 19 maj 2008 - 19:13

a pomoze mi ktos. jak w tym pentagramie przydzielic do danego urzadzenia osobne ip ??

#12 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 20 maj 2008 - 21:20

Zapewne chodzi Ci o IP zeby kazdemu kompowi wpisać inne ręcznie. Jesli tak to jest napisane u góry jak zrobić automatycznie to TY robisz tak samo, tylko zaznaczasz IP reczne i DNSY tez. I w kazdym kompie robisz to samo, jako DNSY podajesz 194.204.159.1 i 194.204.152.34, i jesli adres konfiguracji routera wynosi 10.0.0.2 to Wpisujesz jako ip w kazdym kompie 10.0.0.3 , 10.0.0.4, 10.0.0.5 itp jako maske sam windows Ci przypisze, a brama domyslna 10.0.0.2 i bedzie oki.

#13 mzeromski

mzeromski

  1

 • Members
 • PipPip
 • 17 postów

Napisano 21 maj 2008 - 11:47

dzieki za odpowiedz. ja mam adres konfiguracji 192.169.1.100.
a jesli chodzi o te ip. to do kompa tak zrobilem. ale chodzi mi o dreamboxa ktorego podlaczam. przy nim potrzebuje zeby bylo ciagle to samo ip. a nie robi sie zadne polaczenie sieciowe przy nim. wiec nie da sie tego tak ustawic jak dla komputera.

#14 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 21 maj 2008 - 16:44

Niewiem czy masz to samo ale tu jest napisane że można: http://faq.dvb-board...d=479,0,0,1,0,0

#15 mzeromski

mzeromski

  1

 • Members
 • PipPip
 • 17 postów

Napisano 21 maj 2008 - 20:39

wieeelkie dzieki chlopaku. pozdrawiam

#16 Szamciu

Szamciu

  1

 • Members
 • PipPip
 • 10 postów

Napisano 23 maj 2008 - 19:05

mam routera netgear, dwa kompy podłączone za pomocą kabli, z tymże działa na obu internet ale nie wiem jak zrobić między nimi sieć? na jednym jest XP home, na drugim vista

Zmieniony przez - Szamciu w dniu 2008-05-23 21:39:18

#17 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 24 maj 2008 - 08:17

http://banita.pl/kon...stwinvista.html
http://banita.pl/konf/smbudostwinxp.html

#18 Szamciu

Szamciu

  1

 • Members
 • PipPip
 • 10 postów

Napisano 24 maj 2008 - 13:26

próbowałem już rzeczy z tej strony i nadal nic, nie wykrywa drugiego komputera sieć

#19 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 25 maj 2008 - 08:59

Którego nie widac tego z XP czy z Vista?

#20 Szamciu

Szamciu

  1

 • Members
 • PipPip
 • 10 postów

Napisano 26 maj 2008 - 21:19

ani tego ani tego

#21 mzeromski

mzeromski

  1

 • Members
 • PipPip
 • 17 postów

Napisano 27 maj 2008 - 10:32

do grafipl
sluchaj to mam wylaczyc w routerze dhcp zeby mi nie przydzielal automatycznie adresu ??
i po prostu w kazdym urzadzeniu przypisac i takie juz caly czas beda ??

#22 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 27 maj 2008 - 11:43

Tak jesli sam przypiszesz to beda staje caly czas.

#23 mzeromski

mzeromski

  1

 • Members
 • PipPip
 • 17 postów

Napisano 27 maj 2008 - 12:06

ale nie wiem gdzie w routerze zaznaczyc zeby sam nie przypisywal ip.. to chodzi o dchp co napisalem wczesniej zeby wylaczyc ??

#24 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 27 maj 2008 - 13:40

Tak ustaw IP sam wpisz dnsy i adres routera jako brame i wyłacz w opcjach routera dhcp

#25 mzeromski

mzeromski

  1

 • Members
 • PipPip
 • 17 postów

Napisano 29 maj 2008 - 18:26

mam pewien problem
tzn chodzi mi o router pentagram cerebrus. i teraz chodzi o domene. niby powpisywalem wszystko tak jak nalezy. z tego co widze w opcjach routera to musi byc domena na dyndns.org. zrobilem wiec tak i moj kumpel i tak nie widzii odezwu z mojej domeny. co mam zrobic ??

#26 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 29 maj 2008 - 18:39

masz przekierowany port? Jakiej domeny? O te witryny to chodzi o to że przypisują Ci nazwę, zamiast IP, i automatycznie wychwytują zmianę adresu ip i można cały czas dlatego się łączyć, a nie wpisywać ciągle inny adres IP. Jesteś za Natem to musisz jeszcze przekierować porty dla takiego IP jakie masz w kompie i dla odpowiedniej gry.

Zmieniony przez - grafipl w dniu 2008-05-29 19:40:22

#27 mzeromski

mzeromski

  1

 • Members
 • PipPip
 • 17 postów

Napisano 29 maj 2008 - 19:24

domena dyndns
chodzi o to ze to do tunera jest mi potrzebne zeby gbox chodzil (sharing)
przekierowalem port 2499 w routerze dla drima na adres 192.168.1.102... ale nie jestem widoczny. domena mojemu koledze nie odpowiada wcale..
dla komputera dziala mi port ktory przekierowalem dla torrenta normalnie. wiec nie wiem o co chodzi.. masz jakies pomysly ?

#28 mzeromski

mzeromski

  1

 • Members
 • PipPip
 • 17 postów

Napisano 30 maj 2008 - 06:41

juz wiem gdfzie sprawddzic czy domena dziala. w system logu w routerze..ale nie wiem dlaczego ciagle mi wyskakuje ze jest blad. ze zla nazwa domeny.. skoro uzywam tej jakiej moge tylko bo ten router ma wpisane ze tylko na stronie dyndns mozna zalozyc domene. wpisuje jak nalezy i pisze ze blad..

#29 luke30

luke30

  1

 • Members
 • Pip
 • 4 postów

Napisano 25 czerwiec 2008 - 23:08

ustawiam wszystko jak opisano...przynajmniej tak mi się wydaje...komputer sieci nie widzi...łacze bezprzewodowe jest wylączone i nie da sie go właczyc...każe mi sprawdzić artykół w bazie ms 871122

#30 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 26 czerwiec 2008 - 22:27

Co za router? Pewnie zainstalował Ci się menadżer od karty sieciowej (http://support.micro...om/kb/871122/pl) i musisz przez menadżera odpalić. Albo klikasz na monitorku od sieci, w oknie jakie się pojawiło wybierasz zmień ustawienia zaawansowane (po lewo na dole) i przejdź na zakładkę sieci bezprzewodowe i zaznacz ptaszkiem Niech system windows wykrywa sieci bezprzewodowe (albo coś w tym stylu) i wtedy powinien znaleźć.

Zmieniony przez - grafipl w dniu 2008-06-26 23:33:05

#31 T_o_m_a_S

T_o_m_a_S

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 122 postów

Napisano 27 czerwiec 2008 - 18:30

grafipl dobra robota, ale musisz jedną ważną rzecz dodać do tego poradnika. Uzupełnij, że w Enkapsulacji na linii Netii jest PPPoE LLC bo schemat masz podany na linii TP ;] I między innymi dlatego miałem problemy z działaniem neta na ruterze ;]

#32 luke30

luke30

  1

 • Members
 • Pip
 • 4 postów

Napisano 30 czerwiec 2008 - 10:40

router to Linksys Wireless-G ADSL Home Gateway WAG200G anneX-A

#33 luke30

luke30

  1

 • Members
 • Pip
 • 4 postów

Napisano 30 czerwiec 2008 - 11:14

W zasadzie robię wszystko jak jest opisane:) monitorek...zmiń ustawienia...są zaznaczone prawidlowe...i :) nic nie wykrywasieci bezprzewodowej....na żadnym kompie a jest ich kilka:)

#34 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 30 czerwiec 2008 - 15:47

to widocznie nie masz włączonego WIFI w routerze. Albo do karty sieciowej WIFI masz menadzera i musisz przez niego się łączyć.

#35 luke30

luke30

  1

 • Members
 • Pip
 • 4 postów

Napisano 02 lipiec 2008 - 06:52

hm...kapliczka....przeczytałem na temat tego menadzera i ustawień sieci zerowej...tylko na mich kompach niestety ne idzie tego ustawić jak jest opisane, a bramka to jest router ma inne ustawienia bezpieczeństwa niz te opisane wcześniej. Mogę wybrać security mode WAP-Personal, WAP2- personal i WAP-Mixed... które wybrać? i hasło jakie sie wpisuje...to jest klucz do sieci czy hasło otrzymane od netii dostepu... a wifi w routerze jest włączone...kontrolka świeci:)

#36 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 02 lipiec 2008 - 07:59

Wybierz WPA-PSK (TKIP) wpisujesz hasło np. LOLA69 (takie z 6 znaków) zatwierdzasz i na kompach ustawiasz zabezpieczeniani na WPA-PSK i wpisujesz to samo hasło i powinno się połączyć. Zobacz czy nie ma w opcjach WIFI hide SSID albo coś podobnego jak jest to ma być ustawione na disable. zobacz na kompie swoim czy masz zaznaczone tak jak tu jest podane http://www.nowenet.com/konfwifi.html (pod instalacja sterowników wcześniej Cie nie obchodzi, chodzi mi tylko o to co jest pokazane strzałką, Pozwól aby system .... To ma być zaznaczone i wtedy zobacz czy cos wykryje)

Zmieniony przez - grafipl w dniu 2008-07-02 09:13:47

#37 krzysiekne

krzysiekne

  1

 • Members
 • Pip
 • 3 postów

Napisano 06 sierpień 2008 - 16:20

Mam rowter entagram i nie wiem jak mam skonigórować siec zeby mi sie widziały komputery i jedzoczesnie dzialala neostrada

#38 pionaj

pionaj

  1

 • Moderators
 • 32888 postów

Napisano 06 sierpień 2008 - 16:25

,,Mam rowter entagram i nie wiem jak mam skonigórować siec zeby mi sie widziały komputery i jedzoczesnie dzialala neostrada,,

a słownik masz ?
może sprawdzaj w przeglądarce,outlooku lub wordzie zanim coś napiszesz

#39 krzysiekne

krzysiekne

  1

 • Members
 • Pip
 • 3 postów

Napisano 06 sierpień 2008 - 16:28

bo mam wszystko jak jest opisane na 1 stronie i nie dziala siec nie widze kompów mam stacjonarny komp i laptpa na wifi

#40 krzysiekne

krzysiekne

  1

 • Members
 • Pip
 • 3 postów

Napisano 06 sierpień 2008 - 16:45

Mam router pentagram i nie wiem jak mam skonfigórować siec zeby komputery widziały sie w sieci i jedzoczesnie dzialala neostrada. Mam komputer stacjonarny połączony kablem UTP i laptopa przez wifi. Neo działa ale komputery sie nie widzą.
Sory za błędy ale nie jestem w tym dobry


#41 pionaj

pionaj

  1

 • Moderators
 • 32888 postów

Napisano 06 sierpień 2008 - 16:50

a to ustawialeś?
http://www.banita.pl/konf/siecwinxp.html

#42 frisane

frisane

  1

 • Members
 • Pip
 • 3 postów

Napisano 14 sierpień 2008 - 19:10

witam grafipl mam do ciebie małe pytanko posiadam router Netgear dg834g v4 i mam taki problem mam neostrade 2mb i gdy podłączone są dwa komputery internet strasznie wolno chodzi a mianowicie siec torrent. Oto kilka moich pytan
1 sterowniki do routera zainstalowałem tylko na swoim komputerze wczesniej było na obu ale rozłaczał sie internet gdy drógi komputer sie podłączał do sieci teraz z resztąjest prawie identycznie, wspomnę ze mój komputer jest podłączony 24h/7 działa non stop.
2 kolejne pytanie czy aby siec torrent funkcjonowała normalnie powinienem sforwardowac porty w obu komputerach i czy bedzie cos przeszkadzało gdybym tylko ja miał sforwardowane porty, to troche dziwne pytanie ponieważ własnie tak mam ustawione i przy sciaganiu w tym samym czasie przez dwa komputery (pierwszy posiada (utorrent) (drógi ares'a) do sciagania to transfer nie p[rzekracza 2-3kb-s przy torrencie posiadającym 20000seedów do tegpo napisze ze posiadam takze modem od neostrady sagema i na nim net i wszystko smiga wysmienicie lec niestety musze rozdzielac połączenie;/
3 pytanie to czy moze to byc wina karty sieciowej a posiadam Realtek RTL8139/810x Family Fast a drógi komputer ma wbudowane wejscie ethernet
oto moje ustawienia
bassic setting
Encapsulation: PPPoE
Internet IP Address: Get Dynamically From ISP
Domain Name Server (DNS) Address: Get Automatically From ISP
NAT (Network Address Translation) Enable
ADSL Settings
Multiplexing Method VC-BASED
VPI 0
VCI 35
DSL Mode auto-multi mode


Firewall Rules

Outbound Services
# Enable Service Name Action LAN Users WAN Servers Log
Default Yes Any ALLOW always Any Any Never

nie jestem pewny jeszcze co mam wybrac w zakładce Dynamic DNS
zaznaczyc Use a Dynamic DNS Service czy nie bo mam odznaczone

Router Status

Account Name
Firmware Version V5.01.01

ADSL Port
MAC Address 00:1E:2A:1B:D1:E9
IP Address 83.31.80.110
Network Type PPPoE
IP Subnet Mask 255.255.255.255
Gateway IP Address 213.25.2.4
Domain Name Server 194.204.152.34
217.98.63.164

LAN Port
MAC Address 00:1E:2A:1B:D1:E8
IP Address 192.168.0.1
DHCP On
IP Subnet Mask 255.255.255.0

Modem
ADSL Firmware Version A2pB023b.d20e
Modem Status Connected
DownStream Connection Speed 2496 kbps
UpStream Connection Speed 320 kbps
VPI 0
VCI 35

Wireless Port
Name (SSID) NETGEAR
Region Europe
Channel 11
Wireless AP Enabled
Broadcast Name Enabled

prosze o pomoc!!#43 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 15 sierpień 2008 - 10:59

Hmm. Spróbuj zmienić miejsca podłączenia kompów do routera, czyli inne wejścia. to ze sieciówki rózne to nei ma znaczenia. Może kabel któryś jest walnięty? Przekieruj dla dwóch kompów różne porty, np. dla 1 kompa port 1200 a dla drugiego 2100. Ograniczyć musisz wysyłanie w emule bo zapychasz łącze i dlatego taki cienki transfer zapewne.

#44 frisane

frisane

  1

 • Members
 • Pip
 • 3 postów

Napisano 15 sierpień 2008 - 15:27

a moze miec znaczenie że jeden kabel jest skrosowany ponieważ wczesniej łączyłem internet przez karte sieciową tzn mój komputer z modemu a drógi komputer z mojej karty sieciowej

#45 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 15 sierpień 2008 - 16:52

tak. kable powinny być bez crossa jeśli podłączasz je do routera.

#46 frisane

frisane

  1

 • Members
 • Pip
 • 3 postów

Napisano 16 sierpień 2008 - 19:42

no dobra zmieniłem kabel zainstalowałem nowego windowsa na obu komputerach zainstalowalem sterownik na swoim komputerze ustawiłem wszystko tak jak wczesniej i nadal rozłącza mi internet gdy którys z kompów zostanie włączony albo wyłączony mysle ze to chyba usterka routera bo juz straciłem głowe a moze mi ktos odpowiedziec czy


co mam wybrac w zakładce Dynamic DNS
zaznaczyc Use a Dynamic DNS Service czy nie bo mam odznaczone


#47 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 17 sierpień 2008 - 20:23

nie to ma być odznaczone i nie ma znaczenia. dziwne z tym rozłaczaniem. może karta któraś walnięta?

#48 bartolinio

bartolinio

  1

 • Members
 • Pip
 • 2 postów

Napisano 18 sierpień 2008 - 06:58

no to teraz ja odpale "ciekawy", bądź nie, problem:

mam internet z kablowki (wiem ze to temat od neo i netii ale nie o rodzaj dostepu do neta mi chodzi), wszystko ladnie smigalo po kablu dopoki... nie postanowilem pod modem od kablowki podlaczyc router'a (linksys WAG160n) i smigac po necie bezprzewodowo.

router do modemu kablówki podlaczylem ethernetem, 'skonfigurowalem" wi-fi nadajac SSID, wlaczajac WPA-2 itd.
włączam wi-fi w lapku, system (vista) znajduje mi ladnie nowa siec, podlaczam sie i... wszsystko smiga jak ta lala

ale... taka "sielanka" trwa kilkanascie/dziesiąt minut i... po necie ani sladu , w windowsowym centrum sieci i udostepniania polaczenia wygladaja ok, system nie zglasza zadnych baboli a internet nie dziala

i jak narazie rozwiazania znalazlem 2: czasami pomaga wylaczenie i wlaczenie karty wi-fi w lapku (choc zadko), a jak to nie pomaga to odlaczenie i wlaczenie zasilania w routerze (to zawsze skutkuje)

pomozcie bo zaczyna mnie to irytowac czy trzeba cos zmienic w ustawieniach router'a?? czy to moze wina sytemu (cos jest gdzies zle skonfigurowane)??
router jest funfel nowka nieśmigany wiec raczej awaria odpada (chyba)

#49 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 18 sierpień 2008 - 14:03

spróbuj poszukać nowego oprogramowania do karty w laptopie która jest. Spróbuj też bez szyfrowania działać jakiś czas. A jeszcze możesz wpisać ip, brame i dnsy w opcjach połaczenia zamiast opcji auto.

#50 tombzd74

tombzd74

  1

 • Members
 • Pip
 • 5 postów

Napisano 21 sierpień 2008 - 15:58

Mam prośbę. Proszę o pomoc w zdefiniowaniu problemu. Mam ruter lnksys WAG54GS. Internet mam z netii na łączach tpsa. Po skonfigurowaniu rutera na różne sposoby ( bo nic nie działa) została konfiguracja którą przedstawiłeś w pierwszy poscie.

Problem jest z tym, że ruter wydaje sie pracować prawidłowo. moge rozmawiac przez gg, ale niestety nie otwieraja mi sie strony www. nie wiem co i gdzie że zrobilem. Mogę dodac ze na laptopie sygnał wifi jest dobrze widoczy i sytuacja jest identyczna. Dostep dostep do netu jest, bo gg i skype działaja, ale stron nie otwiera.

Sprawdziłem wszystkie cztery porty, robiłem również reset rutera.

Prosze o pomoc.

Czy moze to byc wada rutera?

#51 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 21 sierpień 2008 - 16:04

A IP masz przyznawane automatycznie czy sam wpisałeś. Wklej tu loga z routera. zobacz jak inne przeglądarki.

Zmieniony przez - grafipl w dniu 2008-08-21 17:04:27

#52 tombzd74

tombzd74

  1

 • Members
 • Pip
 • 5 postów

Napisano 21 sierpień 2008 - 17:22

Dzięki bardzo za szybka odpowiedz.

Sprawdzałem na IE oraz Mozilli, sądzę ze starczy. Podobne objawy sa na laptopach w połączeniu zarówno LAN jak i WIFI. Jeśli chodzi o systemy to sprawdzałem również na nowo zainstalowanym. IP jest przydzielane autowatycznie, zresztą tak jak TY to zaproponowałś w pierwszym poście. Nie znam się za dobrze, ale ja myślałem ze zablokowane są jakieś porty, więc wyłączyłem zaporę i Firewall, ale niestety nie pomogło.

Może jakieś podpowiedzi?? Czy możliwe ze ruter będzie padnięty? Najdziwniejsze ze mogę pisac na gg a stronki się nie otwierają. Jak co to podaję gg 4289322. Nie złapałem o co chodzi z tym wklejeniem tego logo rutera? prosze o wyjasnienie.

Pozdrawiam

#53 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 21 sierpień 2008 - 17:32

Spróbuj może na komputerach odpalić kreatora konfiguracji sieci i przejść przez niego wybierając że komputer łaczy się bezpośrednio z internetem, lub za pomocą bramy. Jakie dostajesz DNSY? Spróbuj zostawić może IP na auto ale wpisz DNSY 194.204.159.1 i 194.204.152.34

#54 tombzd74

tombzd74

  1

 • Members
 • Pip
 • 5 postów

Napisano 21 sierpień 2008 - 19:09

Niestety te ustawienia sprawdzałem już wcześniej i nie poskutkowały. Nie wiem co robić. Za chwile wypier... ten ruter. jak co otwarty jestem na inne propozycje.


#55 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 21 sierpień 2008 - 20:12

może zresetuj go do ustawień fabrycznych. (15sek przycisk reset trzymany na włączonym routerze) i wpisz hasło i nazwe uzytkownika VPi i VCI i nic więcej zasejwuj i zobacz czy działa.

#56 Tuco11

Tuco11

  1

 • Members
 • Pip
 • 1 postów

Napisano 21 sierpień 2008 - 20:44

Chcę połączyc PC, ktory ma XP z laptopem, który ma viste siecią bezprzewodową. Na PC już skonfigurowałem router. A problem mam dośc głupi - przez nowe, "genialne" menu visty nie mogę znaleźc gdzie dodac nowa siec, wpisac identyfikator SSID, klucz sieciowy itd. Dziś zobaczyłem Viste pierwszy raz na oczy i się już pogubiłem, wiec proszę o pomoc ;]

#57 bartolinio

bartolinio

  1

 • Members
 • Pip
 • 2 postów

Napisano 21 sierpień 2008 - 21:09

sluchaj tombzd74 ja mam tez linksys'a, tyle ze wag160, i mam to samo, wlaczam kompa i jest ok wszystko super smiga, ale za jakis czas neta w przegladarkach nie ma, a gg, skype i moorhunt dzialaja...

jedyne co pomaga to reset routera...

ps. jakby ci sie udalo to rozgryźć to daj znac na gg 8458585

#58 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 21 sierpień 2008 - 21:58

Tuco od tego nie jest ten post. Następnym razem zakładaj nowy. Panel sterowania, wybierasz widok klasyczny, potem Centrum sieci i udostepniania i po lewo wybierasz Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi. Klikasz + i wpisujesz.

#59 tombzd74

tombzd74

  1

 • Members
 • Pip
 • 5 postów

Napisano 22 sierpień 2008 - 00:27

Witam ponowni

Naprawdę mam tego dość. Opowiem do czego doszłem.
Ruter nie działa tak jak powinien. Nadal jest to samo, gg i skype działa a netu na przeglądarkach nie zobaczysz. sprawdziłem po resecie rutera i na nowym systemie, zmieniałem IP i inne niestety na nic. po 2 dniach walki odważyłem się zainstalować Protocol PPPoE LLC i o dziwo net jest!!!! ale jak teraz to przenieść na wifi, bo właściwie o to mi chodzi. Nie wiem czy szukać innego rutera?

Użyłem programu RASPPPOE, dzięki postowi innego internauty http://www.gdynia.mm...rubba/neonet24/


#60 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 22 sierpień 2008 - 07:06

Spróbuj po prostu ustawić PPPoE w opcjach routera jako protokół i wtedy zobacz.

#61 tombzd74

tombzd74

  1

 • Members
 • Pip
 • 5 postów

Napisano 23 sierpień 2008 - 12:04

Witam!

w odpowiedzi na mój wątek. UDAŁO SIĘ. Niestety nie wiem co pomogło. Nie sprawdziło się ustawienie innego protokołu. Jedyną zeczą która przychodzi mi do głowy to jest kolejny restart, lecz tym razem trzymałem prawie minutę, a następnie odłączyłem od produ ruter na jakieś 5 minut. Ustawienia na ruterze mam najbardziej podstawowe. WIFI dzaiała mi na 2 laptopach i stacjonarnym, na kablu nie mogę się połączyć ze stacjonarnym. Jeszcze raz odświeżę system i sterowniki.
Na razie dzięki za pomoc!!

Pozdrawiam!!

#62 ziomek_faj

ziomek_faj

  1

 • Members
 • Pip
 • 1 postów

Napisano 21 wrzesień 2008 - 09:51

mam proźbe czy ktoś może mi przesłać info jak skonfigurować router dlink dsl-2640b pod neostrade bo wszystko niby wpisałem jak być powinno ale niestety nie działa tzn z modemem sagem neostrada chodzi ok ale jak podłanczam pod router to zapala się dioda adsl i łączy się długo z internetem i łączy się i zaraz zrywa się połączenie. jak nieraz na dłużej się połączy to i tak net bardzo wolno chodzi nie tak jak na modemie pomimo podłączenia na kablu, bądz nie chodzi. proszę o pomoc. Z góry dziękuje

#63 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 21 wrzesień 2008 - 21:19

http://www.dlink.pl/...k0WsOvab4SzHQ== ustaw typ modulacji jak zrywa na GDMT a jak nie będzie tez za dobrze to może wpisz jeszcze DNSY http://www.dlink.pl/...18QuevfbIa/FNO6

#64 szymonj99

szymonj99

  1

 • Members
 • Pip
 • 6 postów

Napisano 28 wrzesień 2008 - 13:10

Witam, mam problem z routerem linksys WAG54G vol.2 mam netie i nie moge skonfigurowac swojego routera, ponizej umieszczam screena z ustawien, niby wszystko ok a jak sprawdzam ustawienia w statusie mam same zera i interface DOWN..

Zmieniony przez - szymonj99 w dniu 2008-09-28 14:12:31

Zmieniony przez - szymonj99 w dniu 2008-09-28 14:13:11

Zmieniony przez - szymonj99 w dniu 2008-09-28 14:13:22

Zmieniony przez - szymonj99 w dniu 2008-09-28 14:14:16

#65 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 28 wrzesień 2008 - 15:08

zresetuj go do ustawien fabrycznych. na zakładce network nic nie zmieniaj. Encapsulation wybierz PPPoA i VC, jak nie bedzie działało to PPPoE i LLC. DSL modulation ustaw jak mozesz G.DMT service name wpisz obojetnie co. I 8 35 jest oki ( rozumiem ze telefon tez masz w netii, bo jak telefon masz w tp a sam internet w netii to wpisz 0 35)

#66 szymonj99

szymonj99

  1

 • Members
 • Pip
 • 6 postów

Napisano 04 październik 2008 - 11:10niestety nie dziala..
screen z zakladki status z routera:


#67 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 04 październik 2008 - 11:16

Nie no zmien z powrotem na PPPOA VC i modulacje ustaw G.DMT bład tkwi albo w tym albo w VCI VPI bo w ogóle nie chce się linia podnieść. Aha i jaki ma annex bo widze na stronie linksysa że są z Anexem A i B http://www-pl.linksy...d=9517733671B01

Zmieniony przez - grafipl w dniu 2008-10-04 12:20:15

#68 szymonj99

szymonj99

  1

 • Members
 • Pip
 • 6 postów

Napisano 04 październik 2008 - 11:47

no wlasnie jest annex B, dlatego ma byc pppoe i LLc, a pozostale dane ustawione na 8 i 35 bo podobno tak jest w przypadku netii.
modulacje mam na G.dmt
mozliwe, ze cos jest nie tak w ustawieniach systemowych albo IP?

Zmieniony przez - szymonj99 w dniu 2008-10-04 12:48:27

#69 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 04 październik 2008 - 12:15

no jak masz annex B to kicha. router dla netii jeśli ją masz z kontaktu tak jak neo ma byc annex A a nie B.

#70 szymonj99

szymonj99

  1

 • Members
 • Pip
 • 6 postów

Napisano 04 październik 2008 - 13:35

ale ja nie mam podlaczenia jak neo, tylko przez urzadzenie do ktorego jest podlaczona antena z dachu, bo to netia radiowa..

#71 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 04 październik 2008 - 13:41

rozumiem że masz WIMAX tak? tu jest odpowiedz
http://www.netia.pl/obsluga_klienta_dom,lista,1041,339.html

a dlaczego nie działa skoro masz w opcjach PPPoE? Bo kupiłeś router z modemem ADSL a powinieneś kupić bez modemu i wtedy by działało.

#72 szymonj99

szymonj99

  1

 • Members
 • Pip
 • 6 postów

Napisano 04 październik 2008 - 14:24

czyli musze kupic router z annexem B, ale bez modemu ta?

#73 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 04 październik 2008 - 14:49

nie. Anex ai b to mają właśnie z modemami. A TY masz kupić zwykły router z WIFI jak chcesz z wejsciem WAN RJ-45 bez modemu który obsługuje PPPOE

Zmieniony przez - grafipl w dniu 2008-10-04 15:52:28

#74 szymonj99

szymonj99

  1

 • Members
 • Pip
 • 6 postów

Napisano 04 październik 2008 - 15:27

wezme pierwszy lepszy, zeby pokazac:
http://allegro.pl/item446287298_tp_link_tl_wr340g_dsl_gw2l_doortodoor_od_ss.html

takie cos?

dzieki za pomoc

#75 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 04 październik 2008 - 15:59

tak ten powinien byc spoko

#76 icoteraz

icoteraz

  1

 • Members
 • Pip
 • 3 postów

Napisano 05 październik 2008 - 18:03

Witam. Widzę ze autor tematu zdołał pomóc wielu userom wieć mam nadzieje ze i mi pomoże, albowiem kupilem router tplink TD-8901G i staram się rozdzielić Neostrada 1 Mb na komputer połączony kablem i laptopa przez wifi. Sytuacja wygląda następująco, skonfigurowałem router tak jak pierwszy router w temacie z drobną różnicą albowiem mój router nie ma opcji modulacji Multi-Mode wiec zaznaczyłem G.lite.Screen z zakładki status http://img505.images...38/screnjt5.jpg
I teraz komputer stacjonarny ma internat natomiast laptop łączy sie z siecią bo mogę zarządzań z niego routerem ale nie ma internetu ;/ MOże problem leży w podziale łącza na 2 komputery? help me

Zmieniony przez - icoteraz w dniu 2008-10-05 19:03:55

#77 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 05 październik 2008 - 21:35

pokaz jeszcze jak mozesz zakładke z konfiguracja sieci bezprzewodowej. Na pewno na drugim kompie masz ustawiony adres ip na pobierany automatycznie i dnsy tez?

#78 icoteraz

icoteraz

  1

 • Members
 • Pip
 • 3 postów

Napisano 06 październik 2008 - 09:44

Scren http://img186.images...beztytuurc4.jpg

Tak, wszystko jest ustawione na automatyczne pobieranie ip i dns-ów

#79 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 06 październik 2008 - 10:33

a spróbuj wpisac w systemie ip 192.168.1.10 maska 255.255.255.0 brama 192.168.1.1 dnsy 194.204.159.1 i 194.204.152.34

#80 icoteraz

icoteraz

  1

 • Members
 • Pip
 • 3 postów

Napisano 06 październik 2008 - 11:06

wpisalem lecz internetu nadal nie ma;/ jakieś pomysły? może problem związany jest z NAT ?

edit:
Gdy odłączyłem od rutera kompa stacjonarnego to udało mi sie połączyć przez wifi laptopa i internet ładnie hulał(automatyczne uzyskiwanie ip i dns) wiec wynika z tego ze problem lezy w ustawieniach neo/routera bo w jednym czasie tylko jeden komp może korzysta z internetu:/ jak poradzić sobie z tym problemem?

Zmieniony przez - icoteraz w dniu 2008-10-06 13:52:15

#81 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 06 październik 2008 - 16:17

spróbuj wpisac na dwóch sam IP tzn. ip 192.168.1.10 maska 255.255.255.0 brama 192.168.1.1 dnsy 194.204.159.1 i 194.204.152.34
a na drugim ip 192.168.1.15 maska 255.255.255.0 brama 192.168.1.1 dnsy 194.204.159.1 i 194.204.152.34 i wyłacz DHCP w routerze. Albo jak dalej nei bedzie działalo to zresetuj ustawienia do fabrycznych i skonfiguruj jeszcze raz router.

#82 mat111

mat111

  1

 • Members
 • Pip
 • 1 postów

Napisano 12 październik 2008 - 19:00

Witam! Mam Problem z routerem Belkin Wireless G, po zainstalowaniu go zgodnie z instrukcją niby wszystko jest w porządku do czasu gdy router przestaje nadawać sygnał internetowy, tzn. komputery widzą go ale nie ma internetu, dopiero kiedy wyjmę i włożę kabelek zasilania do routera wszystko wraca do normy. Dzieje się to średnio co godzinę, jak ktoś mógłby powiedzieć co mam zrobić aby pozbyć się problemu będę wdzięczny.

#83 kicek06

kicek06

  1

 • Members
 • Pip
 • 5 postów

Napisano 22 październik 2008 - 20:17

Witam!

Nie dawno kupiłem sobie router linksys wag200g. posiadam od niedawna net z NETI.

podłączyłem kable, wszystkie diody mi sie swieciły (power,ethernet, wireless, dsl) jednak nie mogłem połączyć się ze stroną startową neti.
zacząłem szukać odpowiedniej konfiguracji i gdy znalazłem to coś się stało naglę z siecią bezprzewodową dioda przestała swiecic... od tego mometu jestem w kropce, próbuje znalężć odpowiednią kofiguracje itp. ale dioda dalej nie świeci...

pytanie do was co mam konkretnego zrobić w takim przypadku?
za wszelaką pomoc serdecznie dziękuj!

#84 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 22 październik 2008 - 22:26

zrobiłeś tak jak jest na pierwszej stronie w konfiguracji linksys?

#85 kicek06

kicek06

  1

 • Members
 • Pip
 • 5 postów

Napisano 23 październik 2008 - 16:04

tak zrobiłem do wszystko tak jak trzeba lecz cały czas nie świeci ta kontrolka od wireless... natomiast net luks chodzi... zastanawiam się czy to nie może być z tą konfiguracja do wireless???

#86 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 23 październik 2008 - 16:18

A nie przełaczyłes nic na laptopie? Np. z przodu włacznika od karty WIFI?
Możesz wpisać inny SSID, zmienić kanał na inny, i ustawić mode na G, Wireless SSID broadcast niech bedzie na Enable, wyłacz może też zabezpieczenia.

#87 kicek06

kicek06

  1

 • Members
 • Pip
 • 5 postów

Napisano 23 październik 2008 - 17:46

ale pomyślmy na zdrowy rozsądek... jeśli wczesniej były ustawienia fabryczne iod nowosci chodził natomiast teraz jezeli nawet tez zrobie reset urządzenia i nie chodzi to cos musi być nie tak z routerm albo z tym ze podpiąłem kompa...
ja jeszcze widze rzecz w tym ze nie mam żadnego stworzonego połączenia sieci bezprzewodowej...
[URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bff48a513ad6b01c.html][IMG]http://images34.fotosik.pl/386/bff48a513ad6b01cm.jpg[/IMG][/URL]

Zmieniony przez - kicek06 w dniu 2008-10-23 18:48:26

#88 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 23 październik 2008 - 21:29

A w menadzerze urzadzen nie ma znaku zapytania? Jest karta WIFI w kartach sieciowych?

#89 kicek06

kicek06

  1

 • Members
 • Pip
 • 5 postów

Napisano 23 październik 2008 - 21:40

no własnie nie ma znaku zapytania i niema karty sieciowej wifi w menagerze zadań...

#90 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 23 październik 2008 - 21:46

przełóz w inne PCI karte jeśli to stacjonarny (moze sie spaliła?) a jak to laptop poszukaj przełacznika od WIFI na obudowie (ewentualnie moze coś nie styka).

#91 kicek06

kicek06

  1

 • Members
 • Pip
 • 5 postów

Napisano 25 październik 2008 - 22:02

ze strony lapka wszystko jest ok natomiast mozę jest problem z karta sieciową bo mam D-LINK AirPlus DWL 520+??? myslisz ze podejdzie bo to mi została z sieciówki bezprzewodowej...

#92 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 25 październik 2008 - 22:08

no to jak widze jest to karta do zwyklego kompa na PCI. Moze jest nie do konca wcisnieta, albo jak mowie przełóż w inne złącze PCI.

#93 pato17

pato17

  1

 • Members
 • Pip
 • 2 postów

Napisano 03 listopad 2008 - 17:52

Witam jestem na tym forum pierwszy raz ale zauważyłem ze wiele osób znalazło odpowiedz na swe pytania wiec morze i mi ktoś pomoże

Wiec tak w Lipcu kupiłem sobie lapa i Router Netgear ADSL2+ DG834G v4 (mam jeszcze kompa)i mój wujo przyjechał i zrobił mi wszystkie ustawienia,było dobrze przez jakieś 2 miesiące i nagle coś rozłączyło mi lapa i kompa i przez jakieś te 2 miesiące korzystałem z modemu TELE2 ale dziś się wkurzyłem bo nie chce siedzieć cały czas w jednym miejscu i szukałem rozwiązań aż trafiłem tu.Dodam tez ze 2tyg. temu komp mi sie rozwalił.Mój problem jest w tym ze nie wiem jakie mam wpisać dane na tej stronie jak wchodzę na 196.168.0.1 to sie wyświetla hasło i Login wiec wpisuje ale dalej to juz jestem zielony a moj wujek dopiero może przyjechać za miesiące a ja nie chce tyle jeszcze czekać dodam ze mam operatora Tele2.Za pomoc bym był bardzo wdzięczny

Oby ktoś jeszcze dziś odp

POZDRAWIAM :)

#94 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 03 listopad 2008 - 17:58

no na pierwszej stronie masz podane dla neo to rób tak samo tylko sprawdz i w miare koniecznosci zmień jeśli są inne niż te poniżej,tele2:
Podstawowym parametrem jest login i hasło do połączenia z Internetem. Dodatkowe to:
- enkapsulacja: PPPoE
- multiplex: LLC multiplexing
- VPI: 0
- VCI: 35
- DSL Modulation : G.dmt lub Multimode
- MTU: 1500 lub Auto

i na tym powinno działać.

#95 pato17

pato17

  1

 • Members
 • Pip
 • 2 postów

Napisano 03 listopad 2008 - 19:25

Ok zaraz zobaczę czy pójdzie

#96 PiotrasW

PiotrasW

  1

 • Members
 • Pip
 • 9 postów

Napisano 17 listopad 2008 - 19:46

Witam Mam Problem z ustawieniem ROUTERA
Model to COMTREND CT-633 ponoć łącze jest zestawione OK ale internetu nadal nie wdać w kompach
Mam Skrzynie z XP SP3 i lapka z Win 98SE oba kompy widzą się w sieci tylko brak internetu.

Mam internet z Neti na kablach Neti
Ustawiłem już :
PPPoE , VPI 8 , VCI 35 , LLC/SNAP ,Enable DHCP Server , Authentication - PAP i oczywiście LOG i hasło


Zmieniony przez - PiotrasW w dniu 2008-11-17 19:53:39

#97 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 17 listopad 2008 - 20:40

a pokazuje Ci http://img246.images...e=statusrr5.jpg tak jak tu? jest strona konfiguracyjna gdzie mozesz wpisac dnsy, jak tak to wpisz 194.204.159.1 i 194.204.152.34? Kompy masz na auto przydzielane ip?

Zmieniony przez - grafipl w dniu 2008-11-17 20:44:45

#98 PiotrasW

PiotrasW

  1

 • Members
 • Pip
 • 9 postów

Napisano 17 listopad 2008 - 21:38

Mam takie informacje tylko odnośnie USB jest "NOT" /faktycznie jest wolne/
Wszystkie kompy się widzą i mają adres IP przydzielany dynamicznie.
Przypuszczam że coś jest nie tak z routerem bo po wyłączeniu i włączeniu robi test i potrafi zaświecić kontrolke USB a następnie wygasić wszystkie porty ???
Przy kolejnym wł/wył wszystko wraca do normy /lub nie/ tzn komunikacja między kompami jest ale bez internetu.

Zmieniony przez - PiotrasW w dniu 2008-11-17 21:40:13

#99 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 18 listopad 2008 - 06:44

nie wiem czy czytales o tym kondensatorze ze niby sprzedawca kazał gościowi wlutowac, spróbuj te dnsy tez wpisac. Na kazdym kompie jak podłaczasz po usb to tak sie dzieje czy tylkko na jednym?

#100 PiotrasW

PiotrasW

  1

 • Members
 • Pip
 • 9 postów

Napisano 18 listopad 2008 - 08:49

Zawsze po wł/wył. sprawdza porty i co 2,3 razy się wywraca czyli zamyka wszyskie porty LAN /zero sygnalizacji/
Do portu USB nic nie wsadzam !!!
Wydaje mi się że jest coś spaprane ale jeszcze raz to pooglądam wieczorem.
Adresy IP mam przydzielone /oba kompy/ przez Router w info pod winXP widze że zostały przydzielone przez DNS

#101 PiotrasW

PiotrasW

  1

 • Members
 • Pip
 • 9 postów

Napisano 18 listopad 2008 - 17:57

Mam takie wyświetlone informacje:

Internet&VoIP Status

ADSL Status OPERATIONAL
ADSL Rate Status DOWN: 1272Kbps
UP:316Kbps
Internet Check Type Internet Path
Internet Check Status OK->ppp0(**.***.**.***)ZAMAZAŁEM
VoIP Action Type MGCP Transaction
VoIP Action Status NOT CONNECTED
USB Status NO Cable

Co mam zrobić dalej ????Zmieniony przez - PiotrasW w dniu 2008-11-18 17:59:09

#102 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 18 listopad 2008 - 18:09

jakie dnsy dostaje komputer? pytałem Cie czy czytałeś o tym kondensatorze bo gosc miał ze niby podłaczone i mu nie działało, ktos mu powiedział ze musi kondensator wlutować w gniazdko.

#103 PiotrasW

PiotrasW

  1

 • Members
 • Pip
 • 9 postów

Napisano 18 listopad 2008 - 18:35

Okondensatorach czytałem sprawa dotyczyła zrywania połączenia podras rozmowy telefonicznej .
DNS ??
Gdzie mam to sprawdzić ??


#104 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 18 listopad 2008 - 18:37

start, uruchom i wpisz cmd i nacisnij enter, w oknie jakie sie pojawi wpisz ipconfig /all i tez nacisnij enter i tam beda ip brama i dnsy. telefon masz w netii czy tp?

Zmieniony przez - grafipl w dniu 2008-11-18 18:37:59

#105 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 18 listopad 2008 - 19:22

spróbuj podłaczyc ten router, oczywiscie modem odłacz. i zmien w opcjach

z auto na (jeśli router ma ip 192.168.1.1) ip 192.168.1.2 maska 255.255.255.0 brama 192.168.1.1 dnsy 194.204.159.1 i 194.204.152.34 (pozostałe kompy odłacz niech tylko ten jeden bedzie podłaczony)

#106 PiotrasW

PiotrasW

  1

 • Members
 • Pip
 • 9 postów

Napisano 18 listopad 2008 - 20:14

Podpiołem linie do Routera , pozmienia lem IP i dns ręcznie zapamiętałem ustawienia, odpiołem lapka , zrobiłem reset kompa i
CISZA nadal brak połączenia.

Aby się połączyć skablowałem zpowrotem modem .
MAM LINIE NETII na Kablu NETII i telefon NETII

Zmieniony przez - PiotrasW w dniu 2008-11-18 20:15:54

#107 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 18 listopad 2008 - 20:30

ustaw z powrotem na auto. Zresetuj router do ustawien fabrycznych i skonfiguruj tak jak tu jest http://www.allegro.p...o_netia_fv.html oczywiscie zamiast 0 wpisz 8

#108 PiotrasW

PiotrasW

  1

 • Members
 • Pip
 • 9 postów

Napisano 18 listopad 2008 - 20:50

Wstawiałem ustawienia pod PPPoE
Tak mam ustawiać na Lini NETII , gdyby to była lina TP i internet z NETII to PPPoA

Jest jedna różnica ja miałem zazaznaczone
VPI 8
VCI 35
LCC/SNAP
Autentycation PAP
Enable DHCP server

#109 PiotrasW

PiotrasW

  1

 • Members
 • Pip
 • 9 postów

Napisano 18 listopad 2008 - 21:44

Mieszałem w Opcjach i TRAFIŁEM W USTAWIENIA
MA BYĆ PPPoE
Dzięki za POMOC i pokazanie co i jak.

I jeszcze jedno pytanie
MOŻNA SKASOWAĆ wcześniejszego POSTA z ADRESAMI IP
PROŚBA DO ADMINAZmieniony przez - PiotrasW w dniu 2008-11-18 21:49:30

#110 ochention2

ochention2

  1

 • Members
 • Pip
 • 2 postów

Napisano 19 listopad 2008 - 17:40

Witam , od jakiegoś czasu miałem internet w tp było super skonczyla sie umowa to przeszedłem do tele2 i dali mi modem thomson546v6 i tu sie pojawia mój problem wyłącza mi się internet co jakis czas, zadzwoniłem do tele2 i przysłali nowy modem i to samo sie robi.Więc ja znowu za telefon i tele 2 przysła kolejny modem i to samo sie robi samoistnie wyłącza sie po czym otwiera sie strona błąd sieci i działa znowu czemu tak sie dzieje i jak to można ominąć żeby sie nie wyłączał HELP MEo co kaman??


#111 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 19 listopad 2008 - 20:27

spróbuj moze sie połaczyc za pomoca modemu który miałeś od tpsy :)

#112 satel

satel

  1

 • Members
 • Pip
 • 2 postów

Napisano 08 grudzień 2008 - 17:17

Siemka. mam router belkin adsl2+modem with wireless g router i neta z netii. chce mieć neta w kompie(xp) i na lapku(vista) wiec prosze o pomoc co i jak zrobic by to mi działało :)

pozdrawiam

#113 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 08 grudzień 2008 - 18:26

tu masz po angielsku http://www.belkin.co..._connection.pdf
na trzeciej stronie masz co musisz wpisać czyli nazwe i hasło z netii VPI/VCI 0/35 lub 8/35 (jeśli masz też telefon w netii) klikasz next i powinno działać. oczywiscie kabel od neta podłaczasz co WAN, a laptopa i kompa pod wyjścia 1,2,3,4

#114 satel

satel

  1

 • Members
 • Pip
 • 2 postów

Napisano 08 grudzień 2008 - 18:31

zaraz sprobuje. zapomniałem dodać ze lapka chcialbym bezprzewodowo. czy to cos zmienia?

#115 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 08 grudzień 2008 - 18:41

zrób to najpierw. Potem w zakładce WIreless ustawiasz kanał i SSID (nazwe sieci) a w zakładce security ustaw Security Mode na WPA/WPA2 i wpisz PRE-shared KEY czyli takie hasło dostepu ( jakie chcesz). Podczas łaczenia sie lapka po raz pierwszy musisz wpisać to hasło i powinno śmigać. Jeśli po wybraniu WPA/WPA2 by wyskoczyło jeszcze coś z AES i TKIP to wybierz to drugie.

#116 pilar73

pilar73

  1

 • Members
 • Pip
 • 9 postów

Napisano 08 grudzień 2008 - 21:55

witam.ja mam linksysa wrt54g2 i niemoge go skonfigórowac.jak juz mi otworzy strone po wpisaniu 192.168.1.1 to nie mam takiego pola ja na "Twoich"zdjeciach.i nie mam do wyboru PPPoA tylko PPPoE i jeszcze tam cos.prosze o pilna rade i odpowiedz na gg 6513135.kupilem nowego i pisali mi wszyscy ze jest pod neostrade,dziekuje za pomoc.

#117 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 08 grudzień 2008 - 22:03

jeśli to ten http://sklep.vobis.p...ys_wrt54g2.aspx to nie bęzie działał, bo nie ma wbudowanego modemu. Sprawdz w instrukcji co jest napisane przy WAN czy RJ45 czy RJ21, jak drugie będzie działał, jak pierwsze to musisz go wymienic na taki z modemem ADSL.

Zmieniony przez - grafipl w dniu 2008-12-08 22:04:08

#118 wilczekone

wilczekone

  1

 • Members
 • Pip
 • 2 postów

Napisano 21 grudzień 2008 - 15:14

witam.

mam problem z ustawieniem routera belkin ADSL2 + Modem with wifi-G. (zostal przywieziony z angli jezeli robi to jakas roznice)

mam internet z Netii na lini TP (telefon mam w TP).

Ustawiam wszystko tak jak na pierwszej stronie tylko do MTU mam watpliwosci (zakres 1400-1492)
moje ustawienia: http://www.wilczekone.x.pl/belkin2.jpg

na home page w tabelce internet setings jest napis connected i predkosc mojego lącza (1mb), ale w prawym gornym rogu jest internet: no connection. (screen: http://www.wilczekone.x.pl/belkin.jpg)
internet nie dziala na auto IP i na ustalonym z gory(dns i brama wpisuje ip routera).

w ustawieniach routera probowalem tez wpisywac DNS netti ktore wziolem z ipconfig /all (obecnie mam auto)

prosze o pomoc

#119 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 21 grudzień 2008 - 19:10

no niby jest połaczony. spróbuj moze wpisac dnsy 194.204.159.1 i 194.204.152.34 w opcjach routera a na kompie IP i dnsy auto.

Zmieniony przez - grafipl w dniu 2008-12-21 19:11:20

#120 wilczekone

wilczekone

  1

 • Members
 • Pip
 • 2 postów

Napisano 22 grudzień 2008 - 01:58

to byl moj blad. zle haslo do polaczenia. lol. prosze o usuniecie postow

#121 850822

850822

  1

 • Members
 • Pip
 • 7 postów

Napisano 22 grudzień 2008 - 21:44

Jestem nowy na tym forum wiec witam wszystkich. Mam pytanie i wielką prośbę o pomoc bo jestem w tym temacie zielony. Kupiłem router Linksys ADSL2+ gateway WAG54G2 i nie mogę poprawnie skonfigurować.Niby wszystko proste wpisuje sie operwtora internetu(u mnie neostrada) wpisuje sie hasło i login z neo i powinno chodzić,u mnie nie chce.Wpisałem wszystko w recznych ustawieniach tak jak w pokazane jest w pierwszym poście dla linksysa i też nic(nie chce połaczyć sie z internetem) nie działą nic ani pingi ani http ani www. w konfiguracji na sprawdzeniu połączenia mam
Login Type RFC 2364 PPPoA( w instrukcji z pierwszego postu było DHCP)

Interface - Down
adresu IP, Maski ani DNS nie ma wcale.
Proszę o pomoc bo juz nie wiem co mam z tym routerem zrobić.

#122 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 22 grudzień 2008 - 22:43

http://linksys.custh...li=&p_topview=1 tylko VPI i VCI tak jak tu 0 35 i powinno działać, jesli masz jeszcze mozliwosc ustawienia DSL modulation to ustaw G.DMT.

#123 850822

850822

  1

 • Members
 • Pip
 • 7 postów

Napisano 22 grudzień 2008 - 23:40

Po zresetowaniu routera i konfiguracji ciągle nie łączy z internetem, problem musi być gdzieś indziej.

#124 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 23 grudzień 2008 - 09:37

jaki on ma annex czasami nie B? http://allegro.pl/it...ay_annex_b.html Musisz pod neo mieć annex A, jak jest B to odpada.

#125 850822

850822

  1

 • Members
 • Pip
 • 7 postów

Napisano 23 grudzień 2008 - 17:26

Nie,ten co pokazujesz to jakiś inny model ja mam ten http://allegro.pl/it..._neostrada.html
Nie mam pojęcia co może być nie tak z tymi ustawieniami, może Tepsa ma wpływ na to ze nie chce sie łączyć,jej konfiguracje czy coś takiego??

#126 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 23 grudzień 2008 - 17:53

a masz mozliwosc ustawienia modulacji? ustaw na g.992.1 (g.dmt). co pokazuje w logu routera?

#127 850822

850822

  1

 • Members
 • Pip
 • 7 postów

Napisano 23 grudzień 2008 - 18:07

Takiego ustawienia nie mam w DSL. Mam T1.413,G.dmt,G.lite,adsl2,adsl2+,adsl2l,adsl2m,adsl2+m.

#128 850822

850822

  1

 • Members
 • Pip
 • 7 postów

Napisano 23 grudzień 2008 - 18:10

Chodzi Ci o Typ logowania?? jest RFC 2364 PPPoA- przy ustawieniu G.dmt

#129 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 23 grudzień 2008 - 18:15

nie no PPPoA niech zostanie tylko modulacje G.DMT a co masz w logu?

#130 850822

850822

  1

 • Members
 • Pip
 • 7 postów

Napisano 23 grudzień 2008 - 18:19

Podam gg będzie łatwiej sie dogadać. 10794144

#131 850822

850822

  1

 • Members
 • Pip
 • 7 postów

Napisano 23 grudzień 2008 - 21:58

W logu mam Linksys by Cisco.

#132 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 24 grudzień 2008 - 11:29

hehe nie chodzi o logo :D tylk w opcjach jest cośtakiego jak LOG :D wklej to co tam jest napisane (dużo może być) :)

#133 mostix_xx

mostix_xx

  1

 • Members
 • Pip
 • 4 postów

Napisano 30 grudzień 2008 - 13:14Mam pytanie.

Zamówiłem Internet z Netii. Przysłali mi dzisiaj wiadomość, że TP akceptuje moje zgłoszenie itp. Napisali ze net będzie w przeciągu 12 godzin. Lecz wczoraj kupiłem router Netgear DG834G v4 i podłączyłem go po tej wiadomości od Netii. Po 2 godzinach zapaliła mi się na nim lampka DSL.(jeszcze jestem zielony w tym temacie) wiec zacząłem instalacje z płyty, do pewnego czasu była po polsku, potem przeniosła mnie na jakąś stronę i musiałem tam wpisywać hasła (była juz po angielsku, a ja nie jestem orłem z angielskiego to co się domyślałem to wpisałem, potem wyskakuje jakiś błąd lecz go nie bardzo rozumiem (zdj.) Czy może ktoś kroczek po kroczku wyjaśnić mi i opisać ta instalacje routera pod Netie. Proszę.
I mam jeszcze jedno pytanie, czy Netia powinna mi jeszcze jakieś dane przysłać?

Znalazłem na 1 stronie jak to zrobić tylko nie rozumiem jednego przy wpisywaniu loginu i hasła PPPoA to co jam mam wpisać?


Zmieniony przez - mostix_xx w dniu 2008-12-30 19:22:41

#134 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 31 grudzień 2008 - 16:56

musisz sie najpierw zarejestrować uzyj modemu od netii zainstaluj program, zarejestruj sie i wtedy wydrukuj sobie nazwe uzytkownika i hasło i własnie te dane musisz wpisac w routerze.

#135 mostix_xx

mostix_xx

  1

 • Members
 • Pip
 • 4 postów

Napisano 31 grudzień 2008 - 17:01

Dzięki. W razie jakiś problemów to napisze później.

#136 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 31 grudzień 2008 - 19:25

jakbys nie wiedział http://www.netia.pl/...ta,1019201.html

#137 mostix_xx

mostix_xx

  1

 • Members
 • Pip
 • 4 postów

Napisano 02 styczeń 2009 - 20:30

A i mam jeszcze jedno pytanie, bo chce zrobic bezprzewodowo z laptopem ASUS F3 on ma wbudowaną kartę sieciową do bezprzewodowego łącznia (intel PRO/Wireless 3945ABG NETWORK CONNECTION) i ona nie znajduje mojej sieci bezprzewodowej, a telefon Nokia N95 znajduje i wszystko ładnie działa. Co mam z tym zrobić?

Zmieniony przez - mostix_xx w dniu 2009-01-02 20:49:32

#138 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 03 styczeń 2009 - 08:48

sprawdz czy masz włączony na laptopie przełacznik od sieci bezprzewodowej.

#139 mostix_xx

mostix_xx

  1

 • Members
 • Pip
 • 4 postów

Napisano 03 styczeń 2009 - 10:10

jest włączony a i tak nie łapie.

#140 lxphr

lxphr

  1

 • Members
 • Pip
 • 2 postów

Napisano 03 styczeń 2009 - 14:21

Hej.
Opowiem krótko moją historię :)
Moje Siostry dostały laptopa od Mikołaja wraz z routerem D-Link DI-524 Wireless G i poprosiły bym pomógł Im skonfigurować router. Podpiąłem router do kompa stacjonarnego(korzystam z Net24 z modemu USB ADSL2 WAN Adapter) i sytuacja wygląda następująco-na laptopie wyświetla się siec bezprzewodowa z bardzo silnym sygnałem a także pojawia się dymek z informacją, że połączono z internetem, jednak IE oraz Firefox nie mogą wyświetlić żadnej strony. Prosiłbym o jakąś małą radę w związku z tym problemem.

#141 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 04 styczeń 2009 - 19:32

Ten internet co masz jest na kablu telefonicznym i potrzebujesz router z modemem ADSL, ten Ci sie niestety nie przyda.

#142 lxphr

lxphr

  1

 • Members
 • Pip
 • 2 postów

Napisano 05 styczeń 2009 - 13:46

Spodziewałem się tego po lekturze Twojego poradnika, ale kiedy laptop wykrywał połączenie myślałem, że mam zły config. Polecasz jakiś router z modemem adsl z którym miałeś przyjemną pracę i zero kłopotów przy konfiguracji?

#143 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 05 styczeń 2009 - 15:46

ja uzywam asmaxa. Dobre routery sa linksysa np. Wag200g tylko nie ma odkrecanej anteny od WIfi to moze byc jego minusem.

#144 gutsu

gutsu

  1

 • Members
 • Pip
 • 1 postów

Napisano 29 styczeń 2009 - 23:03

Witam mam ruter Pentagram Cerberus P6331-42 mam net wszystko ok tylko mam 999ms w grach gdy wlanczam opcje Half Bridge to mam neta tylko na 1 kompie na 2 juz nie ale wtedy nie mam lagow 10-30ms ;/ nie wiem ocb prosze o pomoc ! Pozdro

#145 Boncki

Boncki

  1

 • Members
 • Pip
 • 5 postów

Napisano 11 luty 2009 - 20:58

Witam, kupiłem router D-Link 524 Wireless G. Wiem, że źle, że bez modemu. Mam neostradę 6mb z modemem cellpipe. Podłączyłem komputer do routera i router do modemu. Zainstalowałem wszystko z płytki dołączonej do routera wybierając prawie wszystko domyślnie. Na komputerze podłączonym kablem do routera net działa ale z prędkością ok 5kb/s (prędkości wireless z innych komputerów jeszcze nie sprawdzałem). O co może chodzic? Kiedy komputer jest podłączony bezpośrednio do modemu internet działa dobrze. Dlaczego działa tak wolno kiedy pomiędzy komputerem a modemem pojawia się router? Czy może byc tak, że ten d-link z modemem cellpipe po prostu nie będzie dobrze działał?

#146 Boncki

Boncki

  1

 • Members
 • Pip
 • 5 postów

Napisano 11 luty 2009 - 22:07

Sorry, że zaśmiecam forum, zauważyłem, że w tym wątku ktoś już pytał o ten router i zdaję się, że on się po prostu do neo nie nadaje

#147 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 11 luty 2009 - 23:33

a modem jakie ma wyjscie?

#148 Boncki

Boncki

  1

 • Members
 • Pip
 • 5 postów

Napisano 12 luty 2009 - 04:48

Ten kabel, który jest podłączony do wyjścia WAN na routerze, na modemie podłączony jest do wyjścia 10BT.

#149 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 12 luty 2009 - 04:59

spróbuj zresetowwac router do ustawien fabrycznych i odpalić wizarda. nie wiem jak masz w modemie czy ma juz wpisane tam hasło czy na kompie musiałeś. jak ma wpisane to wybierz dynamic ip i włacz tylko bezprzewodowa siec. jak sprawdzałeś to inne kompy były właczone?

#150 Boncki

Boncki

  1

 • Members
 • Pip
 • 5 postów

Napisano 12 luty 2009 - 05:08

Najpierw jadę sprawdzić czy uda mi się go zwrócić. Jak nie to będę próbował tak jak mówisz. Tak czy inaczej dzięki.

#151 cNc69

cNc69

  1

 • Members
 • Pip
 • 7 postów

Napisano 06 marzec 2009 - 09:28

A posiada ktos modem XyZel ? Czy ten router ma jakies sterowniki ? Wszystko podlaczam i niestety nie laczy kabel od routera z kompem.

#152 Satman

Satman

  1

 • Members
 • PipPip
 • 14 postów

Napisano 08 marzec 2009 - 15:05

Teściowa ma Internet z Netii, z małym modemem bodajże Sagema. Chce, abym jej uruchomił dostęp bezprzewodowy w mieszkaniu. Czy powinienem kupić tylko router WiFi i podłączyć go do istniejącego modemu, czy kupić router z modemem? Które rozwiązanie jest lepsze? Ewentualnie jaki model polecacie?

#153 Satman

Satman

  1

 • Members
 • PipPip
 • 14 postów

Napisano 08 marzec 2009 - 20:06

Jeszcze jedno pytanie: nie jestem pewny czy teściowa posiada dokumenty z nazwą i hasłem, czy jest możliwość odczytania z istniejącego modemu Sagem?

#154 piotrorts

piotrorts

  1

 • Members
 • Pip
 • 2 postów

Napisano 08 marzec 2009 - 22:08

witam mam router pentagram 6331-42 i mam problem z konfiguracja wszytko poustawiane tak jak na pierwsze j stronie a mimo to net sie wiesza i wolniej chodzi niz na zwyklym modemie neti, dodam ze router ten obsluguje tez tuner i tu nie ma problemu wszytko chodzi ladnie tylko z tym internetem...nie wiem co jest nie tak ( czy przy Modulation powinno byc G.DMT a przy Annex Mode- ANNEX_A?) bo tak mam wlasnie. Moze macie jakies sugestie co sprawdzic co zmienic??

#155 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 11 marzec 2009 - 20:03

Satman , kupić router wifi z modemem ADSL. Ten modem co ma to modem pod usb pewnie a więc się nie nadaje (rozumiem ze internet taki jak neo z gniazdka tel?). Dane powinno być można odzyskać tylko trzeba zadzwonić do netii.

Piotrorts tak g.dmt i Annex.A. Niestety nieraz odczuwa się spadek wydajności, a mówisz o ściąganiu plików czy w ogóle?

#156 Turboxik

Turboxik

  1

 • Members
 • PipPip
 • 18 postów

Napisano 12 marzec 2009 - 14:00

witam. Ja też mam pytanie do znawców tematu. Potrzebują jakiś router żeby podzielić neostradę. Polecane są wifi, a więc ok, może być wifi. Wtedy laptop będzie miał internet bezprzewodowy a do laptopa dam kabel.
No i teraz co wybrać??
Mówią że d-linki są dobre, może i tak ale drogie, za wifi do neo trzeba dać ponad 200zł.
A czy nie wystarczy mi coś tańszego?? np.
http://www.allegro.pl/item570949360_belkin_neostrada_modem_router_switch_wifi.html
http://www.allegro.pl/item570918569_ooo_netgear_dg834g_v3_neostrada_router_wifi.html
http://www.allegro.pl/item570948434_ooo_philips_cka5720_neostrada_wifi_router.html

chociażby któryś z tych? czy jeszcze coś innego możecie polecić??

aha no i nie wiem czy to ma znaczenie ale na jednym komputerze jest xp a na drugim vista, chodzi o to żeby to wszystko współpracowało.
Prosze o pomoc w wyborze sprzetu

#157 piotrorts

piotrorts

  1

 • Members
 • Pip
 • 2 postów

Napisano 12 marzec 2009 - 15:18

grafipl mowie ogolnie ...wczoraj np co jakis czas gasla mi kontrolka ppp na ok minute i potem sie sama wlaczala. Probowalem dodzwonic sie do netii ale nie moge sie polaczyc w sluchawce babka mowi ze moga byc problemy z intenetem w mojej strefie wiec moze dlatego..

#158 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 13 marzec 2009 - 12:49

piotrorts pewnie gubisynchronizacje i dlatego, raczej to ich wina właśnie.

Turboxik co do firmy to chyba belkin jest lepsza, netgear tez u kolegi działa, raczej problemów chyba z tym nie miał. systemy na kompach nie mają znaczenia.

#159 Turboxik

Turboxik

  1

 • Members
 • PipPip
 • 18 postów

Napisano 20 marzec 2009 - 17:40

No to już teraz jestem po zakupie. Padło na Belkina.
Tylko teraz podłaczenie.
Problem jest taki że podłączyłem wszystko do pc z xp no i działa. Chodzi bez ustawiania niczego. A wszędzie czytam że trzeba przecież coś ustawiać. No ale chodzi. Tylko jak podłączam kablem prostym pod laptopa z vistą to tam nie działa. Za nic nie da się nic ustawić. Nawet wpisując 192.186.2.1 to i tak nie łączy się z tym routerem.
Nie mam pomysłu co tu kombinować z tym sprzętem. Pomóżcie

#160 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 21 marzec 2009 - 08:21

Turboxik no ale wpisałeś nazwe uzytkownika i hasło? Spróbuj odłączyć od kompa z xp i podłacz do tego z vistą i zresetuj router do ustawien fabrycznych (moze cos jednak zle skonfigurowany). Kabel na bank musi działać o ile jest sprawny, bo musi właśnie być zwykly a nie cross.

#161 Turboxik

Turboxik

  1

 • Members
 • PipPip
 • 18 postów

Napisano 21 marzec 2009 - 08:37

Dzięki za zainteresowanie ale wczoraj jeszcze sam doszedłem o co biega. Problem był taki że karta sieciowa w pc miała ustawione pobieranie automatyczne ip a ja ustawiłem teraz ip z grupy routera no i po tym zabiegu mogłem wejść do panelu ustawień wpisując 192.268.2.1 i ustawiłem wszystko jak należy i chodzi już na dwóch komputerach

A jeszcze mam małe pytanko jak skonfigurować tego belkina żeby komputery z wbudowaną antenką wi-fi wykrywały go, żeby można było działać bezprzewodowo??

#162 pionaj

pionaj

  1

 • Moderators
 • 32888 postów

Napisano 21 marzec 2009 - 09:16

czy aby na pewno czytałes temat podwieszony?
już na pierwszej stronie masz przykłady konfiguracji WiFi(ustawienie SSID,szyfrowanie WPA itp.)
http://komputery.katalogi.pl/Neostrada%2C_netia%2C_router_konfiguracja-t124355.html

edit
można też zawsze próbować z innych dostępnych instrukcji tego producenta
http://www.enan.pl/files/service/PL%20instrukcje/instrukcja%20PL%20f5d6230-31.pdf


Zmieniony przez - pionaj w dniu 2009-03-21 09:25:23

#163 Turboxik

Turboxik

  1

 • Members
 • PipPip
 • 18 postów

Napisano 21 marzec 2009 - 10:16

przeglądałem przeglądałem....tylko że chyba powinno być jakieś oprogramowanie do tego belkina ?? czy nie potrzebne jest ono?? no bo ja nie mam. A wydaje mi się że jak bym zainstalował je to i ikonka do łączności bezprzewodowej by była obok zegarka. Czy się mylę?? czy nie potrzebne są żadne sterowniki?

#164 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 22 marzec 2009 - 20:51

nie :) wszystko przez strone www konfigurujesz :) ikonak od sieci to po instalacji kart WIFI powinna być pokazana i znajdzie Ci siec.

#165 lukibuki56

lukibuki56

  1

 • Members
 • Pip
 • 2 postów

Napisano 02 kwiecień 2009 - 12:46

Witam,
piszę w sprawie neostrady i routera netgear; otóż co należy wpisać w polu encapsulation jako login i hasło? czy login to nr linii telefonicznej a hasło to to samo co pin? bo nie łączy mi internet, a i jeszcze na pierwszej stronie w instrukcji do netgeara napisane jest żeby wybrać PPPoA natomiast na screenie wybrane jest PPPoE, który zatem jest poprawny?

#166 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 02 kwiecień 2009 - 21:44

obojetne tak na prawde jest co wybierzesz, ale sprawdz na LLC i VCmux czy działa. Natomiast login i hasło to jest to co po rejestracji dostajesz, a nie sam pin i numerek. Jak nie rejestrowałeś się to musisz się najpierw zarejestrować.

#167 lukibuki56

lukibuki56

  1

 • Members
 • Pip
 • 2 postów

Napisano 02 kwiecień 2009 - 23:45

Udało się odzyskać login i hasło, net śmiga, wszystko dobrze, tylko mam jeszcze pytanko; jak rozłączać internet żeby móc zmieniać ip? bo jak rozłączyłem/połączyłem to ten sam adres IP był:/

A wracając do neostrady to dowiedziałem się że różne mogą być linie telefoniczne i to od nich zależą potem ustawienia routera, stąd np niektórzy mają encapsulation PPPoA/VCmux albo PPPoE;)

#168 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 03 kwiecień 2009 - 11:28

najprostszy sposob to wyjmij wtyczke i włóż. Jeśli w opcjahc też rozłączysz to powinno być inne ip, nie wiem dlaczego u Ciebie nie zmieniło.

#169 rrojek

rrojek

  1

 • Members
 • Pip
 • 2 postów

Napisano 08 kwiecień 2009 - 06:16

Witam posiadam router netgear dg834g konfiguruje go pod net24 na lini tps niestety nieskutecznie nie wiem czyja to wina rozne ustawienia kombinowalem prosze o rade

#170 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 08 kwiecień 2009 - 19:08

a patrzyłes na 1 stronie? Próbowałes zresetować do ustawien fabrycznych i jeszcze raz?

#171 rrojek

rrojek

  1

 • Members
 • Pip
 • 2 postów

Napisano 11 kwiecień 2009 - 12:36

I to nie raz pierwszy raz mi sie to zdarzyło zastanawiam sie juz czy router nie jest walniety jeszcze sie pobawie jak by co to dam znac

#172 MadOnion22

MadOnion22

  1

 • Members
 • Pip
 • 1 postów

Napisano 10 maj 2009 - 21:07

witajcie
Mam D-linka 2600 ... Przeczytałem forum i parę innych manuali i udało mi się skonfigurować bezprzewodową sieć, internet teoretycznie działa .. świecą się wszystkie lampki... test wyszedł doskonale - wszystkio "pass" .. ale internetu dalej nima.. czy ktoś może mnie oświecić ??!
Aha. dodam że mam Netię na drucie TPSA
pozdrawiam
Madonion

#173 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 12 maj 2009 - 05:20

na kompie masz przyznawanie IP i dnsów masz na auto? Możednsy masz wpisane jakieś lipne. Pinga też przechodzi?

#174 deszczyk89

deszczyk89

  1

 • Members
 • PipPip
 • 14 postów

Napisano 27 maj 2009 - 16:40

Witam grafipl

prześledziłem cały wątek i konf. do microcoma ad2656 nie znalazłem
wiele razy próbowałem posklejać różne konfigi i powpisywać lecz bez rezultatu;
np, Adapter: Pvc 0 ,vpi 0 , vci 35 , encapsulation PPPoA VC-Mux , username: xxxx@neostrada.pl
pasword: xxxx

Prosiłbym o pomoc w uzupełnieniu konfiguracji.
-internet: Neostrada
-linia: tp

Poniżej wkleje zdj, z menu konfig. jeśli zajdzie potrzeba mogę
zescreenować całe menu

http://img23.imageshack.us/my.php?image=adslcfg.jpg
http://img29.imageshack.us/my.php?image=lancfg.jpg
http://img29.imageshack.us/my.php?image=msccfg.jpg
http://img12.imageshack.us/my.php?image=pppcfg.jpg

#175 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 27 maj 2009 - 18:35

a WAN configuration zarzuć. Taki soft miałem w routerze asmaxa i wszystko działało na takich ustawieniach jak podałeś. dlatego sie dziwie. A pokaz jeszcze WAN status i to co jest w system LOG i zrob diagnostic test

znalazłem konfig:) ustaw tak jak na nim PPPOE LLC jednak

Zmieniony przez - grafipl w dniu 2009-05-27 19:45:17

#176 deszczyk89

deszczyk89

  1

 • Members
 • PipPip
 • 14 postów

Napisano 27 maj 2009 - 21:00

Log http://img35.imagesh...?image=logq.jpg
Test http://img35.imagesh...age=testkyr.jpg
wan cfg. http://img27.imagesh...mage=wancfg.jpg
wan stat. http://img27.imagesh...e=wanstatus.jpg

oczywiście sterownik USB + soft od routera zainstalowany , podłączony do gniazka telefonicznego - testowałem na oryginalnym sagem'ie800 i wszystko działa , kabel sieciowy wpięty + kabel usb do przeprowadzenia configu zaawansowanego.
Zrobiłem wdł. ustawień z asmaxa czyli PPPOE LLC i nic
Diodki DSL LNK jak i DSL ACT równomiernie i regularnie mrugają. Również mrugają obie kontrolki od kabla sieciowego na routerze.
Ręce opadają bo nie wiem co robić. Wcześniej wszystko działało a przestało po odłączeniu z gniazdka listwy na czas burzy i wszystko się rozprogramowało ,,:(

#177 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 27 maj 2009 - 22:22

To ustawienie jest napewno złe przynajmniej w Twoim przypadku wynika to z testu, nie ma nawet synchronizacji. Zresetuj router do ustawien fabrycznych i znowu ustaw go tak jak miałeś, tylko w WAN (VPI, VCI, nazwe uzytkownika i hasło ustaw tez VCMUX) ustaw nic więcej. Zrób test i zobacz czy masz na PASS drugą pozycję.

#178 deszczyk89

deszczyk89

  1

 • Members
 • PipPip
 • 14 postów

Napisano 28 maj 2009 - 10:31

Router zresetowałem
Ustawienie : vpi 0 vci 35 ; username&password wpisane + PPPoA VC-Mux - synchronizacji wciąż brak
Później bawiłem się już tylko zmianą encapsulation dodając do powyższych ustawień kolejne możliwości tj.
PPPoA VC-Mux
PPPoA LLC
1483 Bridget IP LLC
1483 Routed IP LLC
1483 Bridget IP VC-Mux
1483 Routed IP VC-Mux
Classical IP over ATM
PPPoE VC-Mux
PPPoE LLC
PPPoE None

i w żadnym z powyższych nie uzyskałem pozytywnego wyniku w synchronizacji

#179 deszczyk89

deszczyk89

  1

 • Members
 • PipPip
 • 14 postów

Napisano 28 maj 2009 - 12:46

znalazłem jeszcze taką konfiguracje http://petrus.ns.net...nfiguracja.html

wykonałem ją ale bez DNS'ow bo nie wiem czy je wpisywać we właściwościach TCP/ip czy w konfigu routera jako DNS proxy czy DNS server aczkolwiek wcześniej we wł. TCP/Ip DNS i Ip było przydzielane automatycznie.

#180 deszczyk89

deszczyk89

  1

 • Members
 • PipPip
 • 14 postów

Napisano 28 maj 2009 - 17:20

Sprawa się wyjaśniła otóż router uległ uszkodzeniu przez burze, muszę kupić nowy.
Dzięki grafipl za zainteresowanie i dobre chęci

#181 ekuleczka

ekuleczka

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 296 postów

Napisano 28 maj 2009 - 20:17

Witam
robilam zabezpieczenia w routerze asmax wedlug instrukcji wpisalam haslo itd na laptopie wszystko dziala ale mam problem z pc ktory ma karte usb ralink wireles (pentagram HORNET) nie moge sobie tego skonfigurowac nie wiem co gdzie wpisac zeby zadzialalo
pomozcie prosze

#182 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 29 maj 2009 - 06:28

no podczas łączenia powinien Cię zapytać o ten klucz... i raz go wpisując potem powinno działać. Oczywiście WPA bo WPA2 nie obsługuje windows XP chyba że z SP3 jest.

Zmieniony przez - grafipl w dniu 2009-05-29 07:29:33

#183 ekuleczka

ekuleczka

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 296 postów

Napisano 29 maj 2009 - 09:20

no wlasnie powinno zapytac o haslo, z tym ze wogole nie znajduje zadnych polaczen bezprzewodowych i ikonka z ralinku jest przekreslona.
http://img37.imageshack.us/my.php?image=skanw.png

Zmieniony przez - ekuleczka w dniu 2009-05-29 10:47:29

#184 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 29 maj 2009 - 13:40

a nie da się wybrać zamiast WPA to WPA-PSK i wpisać klucz?

#185 ekuleczka

ekuleczka

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 296 postów

Napisano 29 maj 2009 - 16:42

dziekuje, dziala caly czas sugerowalam sie tym WPA i nie probowalam innej opcji dac, dzieki,
ale nadal w sieciach bezprzewodowych nie znajduje zadnych polaczen a polaczona jestem z netem, da sie cos z tym zrobic? bo chyba powinno sie pokazac moje polaczenie

#186 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 29 maj 2009 - 17:32

:) nie nie pokaże się bo masz menadzera od hornet i on się łączy :)

#187 IrekzKowal

IrekzKowal

  1

 • Members
 • Pip
 • 2 postów

Napisano 01 czerwiec 2009 - 22:15

Witam
Modem thomson speed touch 536v6, po podłączeniu bezpośrednio do laptopa śmiga. Ale mam starego D-linka DI-524 który został po dostawcy osiedlowym, podłączyłem go do modemu, ustawiłem PPPoE odpowiednie login i hasło i kiszka. W statusie routera widzę, że brak połączenia, coś jeszcze trzeba dokonfigurować?
Pozdrawiam
Irek z Kowal

#188 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 02 czerwiec 2009 - 07:27

To nie jest router czasami? NA kompie musisałeś podawać login i hasło? Jeśli nie to w dlinku ustaw Dynamic IP zamiast PPPoE i powinno działać.

#189 IrekzKowal

IrekzKowal

  1

 • Members
 • Pip
 • 2 postów

Napisano 02 czerwiec 2009 - 07:47

Oczywiście, że to router, tak pisałem. Dynamic IP próbowałem, na kompie login i hasło jest, nie działało. Ale to chyba nie powinno tak działać, do routera powinno się chyba podłączyć dowolny komputer, to router powinien nawiązać połączenie a on tego nie robi.

#190 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 02 czerwiec 2009 - 11:25

Jeśli ten speedtouch to router to on się łączy z internetem i on ma wpisane login i hasło.Z niego do Dlinka podłaczony kabel do wejscia WAN i dynamic IP musi wtedy działać. Zresetuj moze tego dlinka do ustawien fabrycznych i jeszcze raz ustaw.

#191 fantOmash

fantOmash

  1

 • Members
 • Pip
 • 2 postów

Napisano 02 czerwiec 2009 - 20:42

Witam wszystkich

Mam problem

zabrałem się za konfigurowanie serwera small business.Sieć wygląda następująco :
4 kumputery w tym jeden Small Business Server 2003 (z jedną kartą sieciową ) , wszystkie podpięte identycznie - pod switch , ze switcha do routera (NETGEAR WGR 614 V7).router pod DSL
Chciałbym aby Server Small Business był faktycznie serwerem nie zwykłym stanowiskiem
więc z tego co się zorientowałem trzeba przekierować IP z routera.
W opcji DNZ w konfiguracji routera wpisałem ip sbs który uprzednio wpisałem na tym własnie serwerze jako stałe ip.
Niestety...po tych czynnosciach nic sie nie zmieniło , jak wyłączam sbs to internet śmiga dalej na pozostałych stanowiskach...jak poprawnie skonfigurowac router aby służył tylko jako firewall ? natomiast sbs był serwerem.? Prosze o pomoc ..najlepiej krok po kroku. Z góry dziękuje i gratuluje wiedzy którą Pan posiada ! :)Zmieniony przez - fantOmash w dniu 2009-06-02 21:45:05

Zmieniony przez - fantOmash w dniu 2009-06-02 21:46:07

#192 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 03 czerwiec 2009 - 14:27

no ale jak chcesz to zrobić? Przeciez byś musiał do SB podłaczyć DSL a netgera uzyc tylko jako switcha. A nie internet do netgera i SB jako jeden z kompow do netgera podłaczony tak sie moim zdaniem w zyciu nie da.

#193 fantOmash

fantOmash

  1

 • Members
 • Pip
 • 2 postów

Napisano 03 czerwiec 2009 - 14:36

w takim razie co pokręciłem ?
hmm...to jak mam rozumieć przekierowanie IP z routera na obojętnie jaki komp ( w tym przypadku sbs ) po co jest funkcja DNZ ? ...gdzieś wczytałem ze jesli sie tak zrobi to SBS bedzie słuzył jako dodatkowa zapora i serwer... kurcze....być moze coś motam ?
jesli uzyje rutera jako switch...jak go konfigurować ? od switcha bedzie sie roznił tylko tym ze ma zapore ?

i raczej drugą karte trzeba bedzie dokupic do sbs

Zmieniony przez - fantOmash w dniu 2009-06-03 15:37:09

#194 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 03 czerwiec 2009 - 21:43

przekierowanie na ip kompa jest po to żeby było na zewnatrz zza routera widać serwer np. FTP który postawisz i wtedy po ip zewnetrzym wejdziesz na FTP, bez przekierowania by nie działało. Trochę nie rozumiem po co Ci ten SBS? :) co byś chciał tym robić. Jak faktycznie uzywać serwera to poczytaj o ipcopie czy czymś takim, SBS to chyba jakbys chciał zrobić domene active directory czy jak to tam sie nazywa.

#195 mati81

mati81

  1

 • Members
 • Pip
 • 1 postów

Napisano 12 lipiec 2009 - 15:45

witam, podłączony jestem pod neostrade i zakupiłem router ASUS WL-AM604G (posiada modem adsl) ale niestety mam problem nie moge go skonfigurować tak aby działała pod nim neo (wykrywa niby automatycznie ustawienia ale strony sie nie otwierają mimo że s,a wysyłane i odebrane pakiety, a dokumentacja dołączona do niego jest skąpa i nic nie mówi co więcej zrobić można). prosze o rade jak sobie z nim poradzić.

Zmieniony przez - mati81 w dniu 2009-07-12 17:11:31

#196 RangerPL

RangerPL

  1

 • Members
 • Pip
 • 3 postów

Napisano 23 lipiec 2009 - 10:01Witam, posiadam rotuer: ADSL2+ Router LanTech. Gdy używam internetu na dwóch komputerach a raz, internet często się rozłącza. Czasami też sam z siebie się rozłącza i nie działa przez kilka godzin, a w połączeniach internetowych wydaje się być wszystko podłączone. Znajomy (od którego kupiłem router) doradził aby go ponownie skonfigurować. Kiedyś próbowałem go skonfigurować, ale nie udało mi się i musiałem oddać znajomemu aby on to zrobił. Wolałbym jednak sam to zrobić.

Okno logowania włącza się gdy wpiszę adres IP http://192.168.1.1
Niestety niewiem co tam wpisać, bo wraziłem gdzieś pudełko z routerem. Wyskakuje komunikat witryny "Viking"

POMOCY


#197 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 23 lipiec 2009 - 16:30

zobacz to http://www.lantechco.../M-AR2000II.pdf nie napisałeś modelu także nie wiadomo do konca czy to ten.

#198 RangerPL

RangerPL

  1

 • Members
 • Pip
 • 3 postów

Napisano 23 lipiec 2009 - 19:17

Udało mi się zalogować, model: Vulcan.
Aby ponownie go skonfigurować muszę go zresetować i bawić się w jakieś wpisywanie? Czy wystarczy że w Quick Configuration wezmę submit?

Mam netie na łączu TP jbc.

#199 grafipl

grafipl

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2488 postów

Napisano 23 lipiec 2009 - 19:43

nie no musisz :) musisz conajmniej wpisać nazwe uzytkownika i hasło noi pewnie VPII VCI. Najlepiej zresetowac ustawienia tylko jak cos zle zrobisz to sie nie połaczysz z netem

#200 RangerPL

RangerPL

  1

 • Members
 • Pip
 • 3 postów

Napisano 23 lipiec 2009 - 19:54

Ale wystarczy że wpiszę to co było w tym oknie quick configuration czy muszę się bawić również w tym LAN i WAN?
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


Pozycjonowanie strony: Virtual Development