Skocz do zawartości


Zdjęcie

wyszukiwarka a strona internetowa


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 KFD

KFD

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 2614 postów

Napisano 04 maj 2004 - 09:19

witam
mam takie zapytanie, może ktoś mi pomoże. po wpisaniu słowa kluczowego np. w google, wyświetlają się wyniki wyszukiwania. pytanie mam takie co zrobić by po wpisaniu słowa kluczowego w wyszukiwarce, link do mojej strony znalazł się w pierwszej piątce znalezionych stron? a nawet jako pierwsza :). jakie znaczniki mają na to wpływ? za wszelką pomoc byłbym baaardzo wdzięczny. pozdrawiam

#2 Laina

Laina

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 216 postów

Napisano 04 maj 2004 - 10:59

W Googlach to raczej nie jest łatwo dostać sie na wysokie miejsce Są nawet firmy, które specjalizują sie w dodawaniu stron do wyszukiwarek i umieszczanie ich na wysokich pozycjach.
Indeksując strony wyszukiwarki patrzą na treść i meta tagi, dlatego dobrze jest umieścić w tytuł strony , opis strony , słowa kluczowe .
Wyszukiwarka patrzy na zawartośc strony-Jest też taki myk, że niektórzy piszą dane słowo, np.to związane z tematyką strony po kilka razy na stronie w kolorze tła, ale to chyba nie zdaje egzaminu Jesli masz jakieś obrazki, zdjęcia, to można do nich dodać znaczniki "alt" - wyszukiwarki nie widzą grafiki, ale odczytają opis z nią związany. To tylko takie moje przemyślenia, poczekaj na Speców w tym dziale

#3 reViVer

reViVer

  1

 • Moderators
 • 6431 postów

Napisano 04 maj 2004 - 13:18

No więc...
(nie zaczynaj zdania od no więc - moja babka od polskiego hrhr)
Każda wyszukiwarka ma swojego robota. I każdy robot jest, choćby w małym stopniu, inny od drugiego. Nigdy nie ma się stuprocentowej pewności, że będzie się w czołówce. Są jednak te elementy, które dzielą wszystkie roboty:

- keywords (słowa kluczowe)
Gdzieś czytałem, że 7 pierwszych jest najważniejszych. Należy je tak dobierać, żeby były jaknajlepiej związane z tematyką strony.

- title (tytuł)
W znacznikach i warto napisać to, co w keywords.

//dopisane - opis strony też rzecz jasna

- alt w zdjęciach
To też, ale bardziej chyba w wyszukiwarce grafiki na googlach

- linki do swojej strony
Umieszczaj na wszelkich forum dyskusyjnych linki do swojej strony, wymieniaj się linkami, bannerami i takie tam ******ły

Są specjalne firmy, które zajmują się pozycjonowaniem stron www. Jednak sporo to kosztuje Można zapisać się też do subskrypcji, które traktują o tym. Jest taka fajna jedna, ale zapomniałem adresu. To tyle ile wiem
Jak mi się coś przypomni jeszcze, to dopiszę.

Zmieniony przez - reViVer w dniu 2004-05-04 14:19:19

#4 KFD

KFD

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 2614 postów

Napisano 04 maj 2004 - 13:32

wielkie dzięki, popracuje nad tym na stronce. pozdrawiam

#5 Aidstep

Aidstep

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 2152 postów

Napisano 04 maj 2004 - 16:55

JAK PRZECZYTAJ TO POWIEDZ TO SKASUJE BO TO NIELEGALNIE SKOPIOWANE Z webreporter.pl
ZAPLACILEM ZA TO CALE 10 PLN

E-biznes][Wyszukiwarki] Jak poprawić pozycję strony w wyszukiwarkach i w jaki sposób wykorzystać webpositiong?Chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób podnieść pozycję swojego serwisu w wynikach wyszukiwania popularnych wyszukiwarek polskich i zagranicznych. Jak zoptymalizować stronę, o czym pamiętać podczas jej tworzenia, jak dobrać słowa kluczowe oraz jak "oszukać" wyszukiwarki aby jeszcze wyżej umieszczały Twoją witrynę.Większość osób poszukujących informacji za pomocą wyszukiwarek, wchodzi na strony wyświetlane tylko na pierwszych pozycjach w wynikach wyszukiwania. Rzadko sięgają oni do stron znajdujących się w trzeciej dziesiątce, a już z pewnością nie odwiedzą serwisów na dalszych pozycjach. Oczywiście Twoim celem jest takie skonstruowanie strony, aby znalazła się możliwie blisko pierwszej pozycji, a ideałem jest pozycja nr 1. Im wyżej - tym lepiej.

Aby tego dokonać musisz wziąć pod uwagę wiele czynników, które sprawią, że Twoja strona będzie w wyszukiwarkach pozycjonowana lepiej niż inne. Twórcy wyszukiwarek zdają sobie sprawę, że wiele osób stara się "oszukiwać" wyszukiwarki aby podbić swoją pozycję i stale dodają mechanizmy, które nie pozwalają przypadkowym stronom znaleźć się wysoko w wynikach wyszukiwania. Ważne jest więc wykonanie możliwie doskonałej strony i to w taki sposób, aby nie przesadzić z "oszukiwaniem" wyszukiwarek, ponieważ na dłuższą metę nie jest to opłacalne.

Wiele cennych rad o tym jak działają wyszukiwarki i w jaki sposób odbywa się indeksowanie stron znajdziesz w innej poradzie (adres na dole strony). Zakładając, że znasz mechanizmy indeksowania i zachowania przeglądarek, zobacz co możesz zrobić, aby Twoja strona była na wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. Często wyszukiwarki generują większy ruch niż reklama banerowa! To darmowa reklama dla Twojej strony i nie możesz sobie pozwolić aby z niej nie skorzystać.

Zanim zabierzesz się za pozycjonowanie strony, ustal słowa lub frazy, które po wpisaniu do wyszukiwarki mają pokazać w wynikach wyszukiwania Twój serwis na jak najwyższych pozycjach. Nie da się stworzyć strony, która bez względu na to co użytkownik szuka, zawsze będzie na pierwszej pozycji. Im więcej wybierzesz słów kluczowych tym trudniej będzie Ci dopracować stronę tak, aby była wysoko dla każdego z tych słów. Lepiej wybrać jedno, dwa lub trzy słowa niż 10.

Wiele wyszukiwarek udostępnia rankingi najczęściej szukanych słów wpisywanych przez użytkowników. Wybierz z nich takie słowa, które najbardziej odpowiadają profilowi Twojej strony/firmy. Wielu słów można się domyślić - ludzie częściej szukają stron zawierających słowo "telefon" niż "telefonik", albo "SMS" niż "wiadomości graficzne wysyłane przez telefon komórkowy".

Jeżeli masz serwis o patyczakach (to bardzo miłe i ciekawe owady), Twoimi słowami kluczowymi mogą być "patyczak", "patyczaki", "straszyk", "straszyki", ew. "owady" (zakładamy, że nasze owady są tak wyjątkowe, że każdemu kto szuka owadów, chcemy je pokazać). Dobór słów wydaje się oczywisty, bo każdy kto szuka informacji o patyczakach musi wpisać do wyszukiwarki słowo "patyczaki".

Oczywiście zaawansowani hodowcy będą w stanie podać więcej słów kluczowych, w postaci nazw łacińskich poszczególnych gatunków. Pamiętaj, że im bardziej unikalne słowo kluczowe tym łatwiej w wynikach osiągnąć pierwszą pozycję.

Adres strony

Jedną z podstawowych reguł wyszukiwania jest odnajdywanie stron, które w adresie mają poszukiwane słowa. I jest to logiczne bo adres z reguły wiąże się w jakiś sposób z zawartością strony. Jeżeli chcesz aby patyczaki były wysoko w wynikach, adres też musi być odpowiednio skonstruowany. Najlepiej w takiej kolejności: patyczaki.com, patyczaki.pl, www.owady.pl/patyczaki/, www.innyserwer.pl/patyczaki/, www.serwer.pl/owady/patyczaki.html. Ideałem jest domena, jeżeli to nie jest możliwe, chociaż katalog, ew. nazwa pliku HTML.

Gdy nie możesz sobie pozwolić na domenę ze słowem kluczowym skorzystaj z serwisów oferujących aliasy dla stron, www.patyczaki.prv.pl - jest równie dobre rozwiązanie. Tym sposobem kluczowe słowo znalazło się w adresie. Oczywiście popularne nazwy, takie jak biznes.pl są już dawno zajęte, możesz więc założyć domenę superbiznes.pl, chociaż pewnie też jest już wzięta.

Tytuł strony

Logiczne wydaje się też, że jeśli poszukiwane słowo, czy wyrażenie występuje w tytule strony, cała jej zawartość powinna dotyczyć zagadnienia, które interesuje użytkownika. Dlatego kolejną zasadą pozycjonowania stron jest dobranie odpowiedniego tytułu strony, który w kodzie HTML znajduje się pomiędzy elementami . Najlepiej w tytule umieścić nasze słowa kluczowe w sposób w miarę strawny: "Patyczaki i straszyki. Patyczak i straszyk to owady!". <br /><br />Na początku tytułu umieść najważniejsze słowa kluczowe. Jeśli zależy Ci na wysokiej pozycji w katalogach tworzonych przez ludzi, gdzie strony wyświetlane są w kolejności alfabetycznej to możesz zacząć tytuł od słowa na którąś z pierwszych liter alfabetu. <br /><br />Ponieważ nawet wtedy nie masz gwarancji, że edytor katalogu nie zmieni tytułu z własnej inicjatywy, lepszym rozwiązaniem może okazać się pozostanie przy "patyczakach" na początku tytułu. Tak czy owak, patyczaki bezwzględnie muszą się w tym tytule strony znaleźć. <br /><br />Częstotliwość występowania wyrazów <br /><br />Dobry tytuł i adres strony to już połowa sukcesu. Wyszukiwarki indeksują jednak zawartość całej strony, więc dobrze by było, aby na niej również występowały wybrane słowa w miarę często i gęsto. Może się wydawać oczywiste, że jeżeli serwis jest o patyczakach to przewija się na jego stronach słowo patyczak odmieniane przez przypadki i osoby wielokrotnie. Niestety, znam przypadki stron, gdzie ktoś wymyślił sobie, że nazwa jego firmy będzie umieszczona w postaci grafiki (logo), której wyszukiwarki oczywiście nie potrafią zaindeksować... <br /><br />Jeśli poszukiwane słowo często powtarza się na stronie, to wyszukiwarki "stwierdzają", że strona pasuje do pytania, jakie zadał użytkownik. Dlatego duże znaczenie w pozycjonowaniu stron ma częstotliwość występowania danego słowa na stronie. Niektórzy próbują zwiększyć tę częstotliwość stosując techniki w rodzaju pisania tego samego słowa wiele razy pod rząd, małymi literkami lub czcionką w kolorze tła. Jednak większość wyszukiwarek ignoruje takie "zabiegi". Tak więc powtarzanie słów trzeba stosować umiejętnie wplatając je w treść strony, tak, jakby się o tym pisało artykuł. <br /><br />Uważaj na słowa związane z erotyką. Pomimo tego, że są one najczęściej poszukiwane to wiele wyszukiwarek ma domyślnie włączony "filtr rodzinny" i słowo "sex" wcale nie przysłuży się idei częstego wyświetlania takiej strony użytkownikom. Dopiero po ręcznym wyłączeniu filtrów w wyszukiwarce będzie można do takiej strony dotrzeć. Część wyszukiwarek zupełnie nie indeksuje serwisów erotycznych, więc jeżeli Twoja strona nie jest o seksie, nie wstawiaj w jej treść takich wyrazów bo efeket może być odwrotny od zamierzonego. <br /><br />Popularność strony <br /><br />Niemałe znaczenie ma popularność strony (ang. link popularity), rozumiana jako liczba odnośników prowadzących do Twojej strony z innych stron. Zwykle tylko najlepsze strony związane z jakąś tematyką cieszą się powodzeniem wśród użytkowników, którzy chętnie umieszczają do niej linki na swoich stronach. <br /><br />Aby zwiększyć ilość odnośników możesz sugerować odwiedzającym Twoje strony aby dodali u siebie odnośnik, możesz też umieścić linki do siebie pod nieco inną domeną, np. web.reporter.pl linkuje do foto.reporter.pl. Dla wyszukiwarki są to różne domeny linkujące do siebie wzajemnie i to wielokrotnie - ponieważ mają dużą oglądalność, rośnie im szybko wzajemna popularność. <br /><br />Umieszczanie linków nie musi mieć tradycyjnej formy. Możesz w różnych forach, księgach gości lub grupach dyskusyjnych dostępnych przez strony WWW dodawać odnośnik w swojej stopce za każdym razem gdy coś wpisujesz. <br /><br />Znaczniki alt <br /><br />Pomijając fakt, że znaczniki alt (czyli alternatywnego opisu, gdy nie widać grafiki) powinny się znaleźć przy każdym obrazku, zdjęciu lub grafice, mają one dodatkowe znaczenie przy wyszukiwaniu. Wyszukiwarki nie "widzą" grafiki, ale potrafią odczytywać znaczniki alt opisujące zdjęcia. Mogą się za ich pomocą orientować w zawartości strony, nawet jeżeli użytkownik widzi tylko zdjęcia. Jeśli słowo kluczowe znajdzie się w tekstach alternatywnych obrazków, wzrasta częstotliwość ich występowania na stronie. Nie wszystkie wyszukiwarki uwzględniają znacznik alt. <br /><br />Znaczniki META <br /><br />Znaczniki META: "description" i "keywords" odpowiedzialne są za krótki opis strony i sugerowanie wyszukiwarkom słów kluczowych przypisanych do strony. Zaleca się, aby "keywords" (słowa kluczowe) nie przekraczały 250 znaków - niektóre wyszukiwarki biorą bowiem pod uwagę tylko tyle; wszystko, co znajduje się dalej - jest przez nie ignorowane. Najbardziej podstawowym słowem kluczowym są oczywiście te, które wymienione zostały na poczatku, dalej możesz wpisać nazwy innych istotnych problemów poruszanych na swojej stronie, a także synonimy nazwy swoich ulubieńców, czy ich nazwy łacińskie. Całość może wyglądać tak: <br /><br /><br /><META name="keywords" content="patyczaki, patyczak, straszyki, <br />straszyk, hodowla, patyczak galijski, pałeczkowaty, Clonopsis gallica,<br />Bacillus rossii, hodowcy, literatura, sklepy zoologiczne, <br />zwierzęta domowe, terrarium"><br /><br />Opis (description) nie powinien przekraczać 150 znaków i powinien być zwięzły, a także również zawierać słowa kluczowe. <br /><br /><br /><META name="description" content="Patyczaki, straszyki - serwis dla<br />hodowców patyczaków, szczególnie Clonopsis gallica, Bacillus rossii:<br />hodowla w praktyce. Inne owady."><br /><br /><br />Garść dodatkowych wskazówek... <br /><br />Niektóre wyszukiwarki nie "widzą" poprawnie stron utworzonych z ramek (frames), a więc nie zawsze mogą je zaindeksować. Jeśli musisz podzielić stronę na części zastosuj tabelki. <br /><br />Nie wpisuj słowa "patyczaki" (ani żadnych innych słów) kilka razy pod rząd w znacznikach "description" i "keywords"; "małymi literkami" (tiny text), czcionką w kolorze tła ani w komentarzach. W zwykłym tekście chyba też nie zamierzasz tego robić. Większość wyszukiwarek "uważa" takie działania za spam słowny i albo ignoruje takie fragmenty kodu albo w ogóle wyłącza stronę ze swoich zasobów. <br /><br />Unikaj wpisywania w keywords (lub gdziekolwiek indziej) słów nie związanych ze stroną - (np. sex, xxx, erotyka). Nawet gdyby to coś dawało, w natłoku prawdziwych stron erotycznych, Twoja strona o patyczakach nie ma żadnych szans na pierwszą dziesiątkę ani nawet setkę. Poza tym wszystkie filtry rodzinne, które w zachodnich wyszukiwarkach są standardem (a w polskich też powoli stają się modne) nie wyświetlą Twojej strony osobom, które sobie owego filtru nie wyłączą. <br /><br />Koduj polskie znaki na stronie w standardzie ISO-8859-2. To podstawowy sposób kodowania i z innym roboty indeksujące, szczególnie światowe, mogą mieć problemy. <br /><br />Gdy strona jest już gotowa... <br /><br />Teraz, kiedy Twoja strona spełnia większość wymogów poprawnego indeksowania czas zgłosić stronę do wyszukiwarek. Nie do każdej wyszukiwarki można zgłosić stronę - część z nich sama "wałęsa" się po różnych serwisach i indeksuje ich zasoby automatycznie. Kiedyś dotrze również do Twoich stron. Jeżeli jest taka możliwość warto natychmiast zasugerować robotom indeksującym, że chcesz, aby ponownie zaindeksowały Twoją stronę. <br /><br />Po zgłoszeniu strony musisz poczekać aż wyszukiwarki ponownie zaindeksują Twoją stronę. Może to potrwać od kilku tygodni do kilku miesięcy, tak więc na efekt trzeba trochę poczekać. Po upływie pewnego czasu możesz zacząć sprawdzać pozycję Twojej strony w wyszukiwarkach. Możesz robić to bezpośrednio - wchodząc na strony wyszukiwarek i portali, możesz także skorzystać w naszego serwisu, pozwalającego sprawdzić pozycję w różnych wyszukiwarkach na jednej stronie. <br /><br />Nikt nie jest w stanie zagwarantować Ci pierwszej pozycji w wynikach wyszukiwania (chyba, że kupisz zakamuflowaną reklamę w wyszukiwarce). Nie masz też gwarancji, że uda Ci się osiągnąć pierwszą dziesiątkę. Zawsze może znaleźć się ktoś, kto potrafi wypozycjonować swoją stronę lepiej niż Ty lub zna nową sztuczkę, która pozwala na takie oszukanie wyszukiwarki, aby podbiła wynik a jedną lub dwie pozycje. <br /><br />Jest pewien nieelegancki, ale prosty trick. Wiele osób jest dyslektykami i wpisują do wyszukiwarek słowa z błędami. Możesz w tytule lub w keywordsach celowo popełnić błąd gramatyczny lub składniowy i wtedy to właśnie Twoja (a nie poprawnie napisana strona konkurencji) pojawi się w wynikach jako pierwsza (a może jedyna, jeżeli tylko Ty popełniasz taaaakie błędy). "Żurawina" dla wielu osób jest również "rzurawiną", więc czemu tego nie wykorzystać... Wiele osób myli się podczas wpisywania trudnych nazw, więc dobrym słowem kluczowym będzie nie tylko "straszyk" ale również "straszak" odnosząc się do motywu z patyczakami. <br /><br />Możesz również stworzyć kilka wersji tej samej strony - jedną dla ludzi, a pozostałe dla robotów z uwzględnieniem ich specyficznych zachowań. Opisałem taką metodę w jednej z porad. <br /><br />Proces pozycjonowania trwa generalnie bardzo długo. Nawet jeśli Twoja strona znajdzie się wysoko w wynikach, w każdej chwili może spaść nieco niżej. Sprawdzaj więc pozycję strony możliwie często i jeśli zajdzie taka potrzeba - zmodyfikuj jej parametry, słowa kluczowe, opis, zawartość. <br /><br />Ważna sprawą jest obserwacja innych stron w wyszukiwarkach i analiza dlaczego znalazły się tak wysoko. Czy powodem są słowa kluczowe, treść i ilość występujących na niej wyrazów kluczowych, a może tytuł strony lub adres? Sprawdzaj jak plasują się te same strony na różnych wyszukiwarkach, bo często wypracowanie wysokiej pozycji w jednej z wyszukiwarek może pogorszyć pozycję w innych. <br /><br />Webpositioning wymaga dużego doświadczenia i ciągłej analizy działania wyszukiwarek. Czasem również przez przypadek uda się wywindować stronę na wysoką pozycję - cóż, wyszukiwarki niczym ludzie również mają swoje "kaprysy".<br /> <br /> </div> <div class='ipsLikeBar right clearfix' id='rep_post_1130830'> <ul class='ipsList_inline'> <li id="like_post_1130830" class='ipsLikeBar_info' style="display:none"> </li> </ul> </div> <script type='text/javascript'> ipb.global.registerReputation( 'rep_post_1130830', { domLikeStripId: 'like_post_1130830', app: 'forums', type: 'pid', typeid: '1130830' }, parseInt('0') ); </script> <ul id='postControlsNormal_1130830' class='post_controls clear clearfix' > <li class='top hide'><a href='#ipboard_body' class='top' title='Do góry'>Do góry</a></li> <li class='report'> <a href='http://katalogi.pl/index.php?app=core&module=reports&rcom=post&tid=137521&pid=1130830&page='>Zgłoś</a> </li> </ul> </div> </div> </div> <hr /> <script type="text/javascript"> var pid = parseInt(1130830); if ( pid > ipb.topic.topPid ){ ipb.topic.topPid = pid; } // Show multiquote for JS browsers if ( $('multiq_1130830') ) { $('multiq_1130830').show(); } if( $('toggle_post_1130830') ) { $('toggle_post_1130830').show(); } // Add perm data ipb.topic.deletePerms[1130830] = { 'canDelete' : 0, 'canSoftDelete' : 0 }; </script> <!--post:1130831--> <div class='post_block hentry clear clearfix ' id='post_id_1130831'> <a id='entry1130831'></a> <div class='post_wrap' > <h3 class='row2'> <span class='post_id right ipsType_small desc blend_links'> <a itemprop="replyToUrl" data-entry-pid='1130831' href='http://katalogi.pl/137521-wyszukiwarka-a-strona-internetowa.html#entry1130831' rel='bookmark' title='wyszukiwarka a strona internetowa: post #6'> #6 <img src='http://katalogi.pl/public/style_images/master/icon_share.png' class='small' title='wyszukiwarka a strona internetowa: post #6' /> </a> </span> <span itemprop="creator name" class="author vcard"> Aidstep </span> </h3> <div class='author_info'> <div itemscope itemtype="http://schema.org/Person" class='user_details'> <span class='hide' itemprop="name">Aidstep</span> <ul class='basic_info'> <p class='desc member_title'>1</p> <li class='avatar'> <img itemprop="image" src='http://katalogi.pl/uploads/profile/old/9/333.jpg?_r=1370255723' class='ipsUserPhoto ipsUserPhoto_large' /> </li> <li class='group_title'> Members </li> <li class='group_icon'> <img src='http://katalogi.pl/public/style_images/master/bullet_black.png' alt='Pip' /><img src='http://katalogi.pl/public/style_images/master/bullet_black.png' alt='Pip' /><img src='http://katalogi.pl/public/style_images/master/bullet_black.png' alt='Pip' /> </li> <li class='post_count desc lighter'> 2152 postów </li> </ul> <ul class='custom_fields'> </ul> </div> </div> <div class='post_body'> <p class='posted_info desc lighter ipsType_small'> Napisano <abbr class="published" itemprop="commentTime" title="2004-05-04T15:56:35+00:00">04 maj 2004 - 16:56 </abbr> </p> <div itemprop="commentText" class='post entry-content '> <!--cached-Fri, 04 Aug 2017 04:49:44 +0000-->E-biznes][Wyszukiwarki] Jak poprawić pozycję w wyszukiwarkach dobierając odpowiednie nazwy dla adresów stron? <br /><br /> <br /><br />Chcesz pojawić się na wyższych pozycjach w wyszukiwarkach stosując odpowiednio dobrane nazwy adresów stron. <br /><br /> <br /><br />Niewielka modyfikacja w nazwach adresów stron WWW spowoduje, że Twój serwis będzie wyżej notowany w wyszukiwarkach, a co za tym idzie, więcej osób będzie go odwiedzać, co przełoży się na realne zyski. <br /><br />To trick prosty i bardzo skuteczny - zobacz, bo niby czemu nie zwiększyć oglądalności swojej strony w kilka chwil... <br /><br />Wybierz słowa kluczowe, które po wpisaniu do wyszukiwarki mają pokazać Twoją stronę na wyższych pozycjach. Mogą to być hasła zaczerpnięte z opisu Twojej strony (z pola keywords lub description), a jeżeli takich nie masz wymyśl zestaw słów, które kojarzą się z Twoją stroną i działalnością. Jeżeli prowadzisz sklep z płytkami, mogą to być np. płytki ceramiczne, glazura, terakota, gres, itp. <br /><br />Zwykle ludzie nie szukają nazwy Twojej firmy, ale nazwy produktów lub grupy produktów, jakie oferujesz. Zresztą pewnie Twoja domena to nazwa Twojej firmy, więc nie ma potrzeby dodatkowo podbijać pozycję dla nazwy firmy bo i tak wpisując ją, wyszukiwarka wskaże Twoją stronę. <br /><br />Natomiast duże znaczenie ma pozycja strony gdy użytkownik wpisze nazwę produktu, np. "terakota". Ideałem jest gdy po wpisaniu tego hasła, Twoja strona pojawi się jako jedna z pierwszych, przed konkurencją bo firm oferujących naszą przykładową terakotę są pewnie setki. <br /><br />Musimy pomóc wyszukiwarce. Nie będziemy zakładać dodatkowych domen w stylu www.terakota.pl, www.plytki.pl itp. Takie działania przynoszą efekty, ale skupmy się na prostrzych i tańszych technikach. Możesz założyć subdomeny, np. terakota.twojafirma.pl lub plytki-ceramiczne.twojafirma.pl. To znacznie łatwiejsze rozwiązanie, prawda? <br /><br />Kolejny krok to kluczowe słowa w nazwach katalogów: www.twojafirma/terakota/ lub www.twojafirma/plytki/. Jeżeli wciąż uważasz, że to za mało możesz skorzystać z kluczowych wyrazów w nazwach plików: www.twojafirma/terakota.html, www.twojafirma/glazura.html. <br /><br />Przyznasz, że rozwiązanie jest proste w realizacji? Zapytasz czy skuteczne? O! Gdyby nie było skuteczne nie pisałbym o nim. Zauważ co dzieje się, gdy w encyklopedii pojęć umieściłem hasło BIAMAN (to miejska sieć komputerowa w Białymstoku). Link do objaśnienia hasła wygląda następująco: http://web.reporter.pl/porady/?has=biaman, więc zawiera w sobie słowo klucz. <br /><br />Nazwa została umieszczona w odnośniku do tego hasła i co się stało? Każdy kto wpisze do wyszukiwarki hasło biaman zobaczy stronę serwisu z poradami na 5 pozycji w wynikach wyszukiwania, mimo tego, że serwis z biamanem ma niewiele wspólnego... Wszystkich stron, które znalazła wyszukiwarka Google na hasło biaman jest 1720 - porady są niemal na samej górze. <br /><br />Oczywiście nie tylko nazwy w adresach stron mają znaczenie, ale jest to jeden z ważniejszych sposobów pozycjonowania strony. Pamiętaj tylko o rozdzielaniu dłuższych nazw myślnikiem, np. szczur-wedrowny.html, a nie szczurwedrowny.html, ponieważ dla wyszukiwarki szczurwedrowny będzie jednym słowem, a nie dwoma, jak dla człowieka. <br /><br />Oczywiście najważniejsze jest, aby do tak przygotowanych stron prowadziły jakieś odnośniki, bo jeżeli nie ma połączenia do takiej strony, choćby była najlepiej nazwana, wyszukiwarka jej nie "zauważy". <br /><br />Dobrze jest na stronie głównej index.html dolinkować choćby małe przypisy, właśnie z kluczowymi słowami, opisującymi np. charakterystykę produktu lub dostępny asortyment. <br /><br />Jeżeli nie chcesz bawić się z linkami i mnożeniem stron możesz zastosować inne rozwiązanie. Twórz linki z wyrazami kluczowymi w adresie... Zamiast wpisywać w odnośniku <a href='wiecej.html' class='bbc_url' title='Zewnętrzny odnośnik' rel='nofollow external'>więcej o terakocie</a> możesz wpisać chociażby <a href='wiecej.html?id=terakota' class='bbc_url' title='Zewnętrzny odnośnik' rel='nofollow external'>więcej o terakocie</a> . <br /><br />Dodatkowy parametr w takiej formie nie ma dla strony i dla człowieka znaczenia, ale gdy stronę indeksuje wyszukiwarka, automatycznie zwiększa jej pozycję dla tego słowa kluczowego, podobnie jak w przypadku biamana. Również proste, prawda? <br /><br />Gdy dobrze dobierzesz słowa kluczowe i odpowiednio będziesz nimi manipulować w serwisie, Twoja strona szybko awansuje wyżej w wynikach wyszukiwania. Wyprzedzisz konkurencję, zwiększysz oglądalność i zyski z prowadzenia serwisu. A o to właśnie chodzi... <br /><br />autor:<br />Dariusz Majgier, <br /> <br /> </div> <div class='ipsLikeBar right clearfix' id='rep_post_1130831'> <ul class='ipsList_inline'> <li id="like_post_1130831" class='ipsLikeBar_info' style="display:none"> </li> </ul> </div> <script type='text/javascript'> ipb.global.registerReputation( 'rep_post_1130831', { domLikeStripId: 'like_post_1130831', app: 'forums', type: 'pid', typeid: '1130831' }, parseInt('0') ); </script> <ul id='postControlsNormal_1130831' class='post_controls clear clearfix' > <li class='top hide'><a href='#ipboard_body' class='top' title='Do góry'>Do góry</a></li> <li class='report'> <a href='http://katalogi.pl/index.php?app=core&module=reports&rcom=post&tid=137521&pid=1130831&page='>Zgłoś</a> </li> </ul> </div> </div> </div> <hr /> <script type="text/javascript"> var pid = parseInt(1130831); if ( pid > ipb.topic.topPid ){ ipb.topic.topPid = pid; } // Show multiquote for JS browsers if ( $('multiq_1130831') ) { $('multiq_1130831').show(); } if( $('toggle_post_1130831') ) { $('toggle_post_1130831').show(); } // Add perm data ipb.topic.deletePerms[1130831] = { 'canDelete' : 0, 'canSoftDelete' : 0 }; </script> <!--post:1130832--> <div class='post_block hentry clear clearfix ' id='post_id_1130832'> <a id='entry1130832'></a> <div class='post_wrap' > <h3 class='row2'> <span class='post_id right ipsType_small desc blend_links'> <a itemprop="replyToUrl" data-entry-pid='1130832' href='http://katalogi.pl/137521-wyszukiwarka-a-strona-internetowa.html#entry1130832' rel='bookmark' title='wyszukiwarka a strona internetowa: post #7'> #7 <img src='http://katalogi.pl/public/style_images/master/icon_share.png' class='small' title='wyszukiwarka a strona internetowa: post #7' /> </a> </span> <span itemprop="creator name" class="author vcard"> Aidstep </span> </h3> <div class='author_info'> <div itemscope itemtype="http://schema.org/Person" class='user_details'> <span class='hide' itemprop="name">Aidstep</span> <ul class='basic_info'> <p class='desc member_title'>1</p> <li class='avatar'> <img itemprop="image" src='http://katalogi.pl/uploads/profile/old/9/333.jpg?_r=1370255723' class='ipsUserPhoto ipsUserPhoto_large' /> </li> <li class='group_title'> Members </li> <li class='group_icon'> <img src='http://katalogi.pl/public/style_images/master/bullet_black.png' alt='Pip' /><img src='http://katalogi.pl/public/style_images/master/bullet_black.png' alt='Pip' /><img src='http://katalogi.pl/public/style_images/master/bullet_black.png' alt='Pip' /> </li> <li class='post_count desc lighter'> 2152 postów </li> </ul> <ul class='custom_fields'> </ul> </div> </div> <div class='post_body'> <p class='posted_info desc lighter ipsType_small'> Napisano <abbr class="published" itemprop="commentTime" title="2004-05-04T15:56:57+00:00">04 maj 2004 - 16:56 </abbr> </p> <div itemprop="commentText" class='post entry-content '> <!--cached-Fri, 04 Aug 2017 04:49:44 +0000-->E-biznes][Wyszukiwarki] Czy i gdzie umieścić nazwę firmy w tytule strony, aby poprawić pozycję strony w wyszukiwarkach? <br /><br /> <br /><br />Chcesz poprawić pozycję strony w wyszukiwarkach manipulując umiejscowieniem nazwy firmy w tytule strony, w tagu TITLE. <br /><br /> <br /><br />Tworząc tytuł strony musisz poważnie przemyśleć sposób umieszczenia słów kluczowych i nazwy firmy lub strony. Tytuł witryny jest jednym z najważniejszych elementów, które decydują o pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Ma więc decydujący wpływ na ilość osób odwiedzających Twoją stronę. Wybór nie jest prosty: <br /><br /><br />1. czy na początku:<br /><title>Nazwa - słowoKluczowe1 słowoKluczowe2 słowoKluczowe3 itd...

2. czy na końcu:
słowoKluczowe1 słowoKluczowe2 słowoKluczowe3 itd... - Nazwa

3. czy bez nazwy:
słowoKluczowe1 słowoKluczowe2 słowoKluczowe3 itd...

Każda z opcji ma swoje wady i zalety, musisz je znać i stosować świadomie, jeżeli zależy Ci na zwiększeniu ilości odwiedzających. Zobacz, którą opcję wybrać.

nazwa firmy na początku

Umieść nazwę firmy na początku, jeżeli serwis ma promować markę (reklama wykorzystująca branding). Osoby poszukujące informacji o firmie będą od razu identyfikowały serwis z tym, czego poszukują.

Również wtedy, gdy Twoja marka jest ogólnie znana, budzi zaufanie i gwarantuje jakość produktów musi wystąpić na początku. Klient chętniej kupi aparat cyfrowy firmy Olympus niż firmy Krzak. Wiele marek rozpoznawanych jest na całym świecie, mówią odbiorcy więcej niż opis produktu.

nazwa firmy na końcu

Jeżeli chcesz sprzedać produkt, a Twoja firma nie jest znana, bądź marka nie ma większego znaczenia, wtedy poświęć więcej miejsca na słowa kluczowe. Ponieważ ilość znaków w elemencie title jest ograniczona do ok. 100 znaków (różne wyszukiwarki stosują różne limity) lepiej jest umieścić na początku najważniejsze słowa kluczowe, a firmę na końcu.

Nawet jeżeli wyszukiwarka nie weźmie pod uwagę wszystkich słów i obetnie tytuł, nic się nie stanie. Grunt, że więcej słów kluczowych, które są poszukiwane przez klienta, przyciągnie go do Twojej strony. Tutaj będzie mógł poczytać o Twojej firmie do woli np. w sekcji "O Firmie".

bez nazwy firmy

Gdy liczy się przede wszystkim przyciągnięcie klienta na stronę WWW, a firma nie ma wyrobionej pozycji na rynku, możesz śmiało zrezygnować z umieszczania jej nazwy w tytule strony, szczególnie gdy masz firmową domenę, która jednoznacznie określa, o jaką firmę chodzi.

Nie ma też sensu powtarzać nazwy firmy, jeżeli jednoznacznie kojarzy się z produktem lub jej nazwa jest bardzo długa. Lepiej wyeksponować to, czego szukają użytkownicy. A więc jeżeli sklep zoologiczny będzie oferował do sprzedaży patyczaki, lepiej umieścić w tytule hasła związane z tymi stworzeniami:


patyczaki, patyczak, straszyki, straszyk, hodowla patyczaków,<br />patyczak galijski, pałeczkowaty, Clonopsis gallica, <br />Bacillus rossii

Nie jest ważne czy jest to sklep "Super-Zoo", czy "Zoologik" czy może "Świat Zwierząt", szczególnie wtedy gdy możliwa jest sprzedaż wysyłkowa.

autor:
Dariusz Majgier,


#8 reViVer

reViVer

  1

 • Moderators
 • 6431 postów

Napisano 04 maj 2004 - 16:59

ło

#9 KFD

KFD

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 2614 postów

Napisano 04 maj 2004 - 18:59

wow, dzieki za taki odzew na moje zapytanie. jesteem Wam baaardzo wdzieczny. dzieki. pozdrowka

#10 leilei

leilei

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 102 postów

Napisano 14 listopad 2015 - 03:59

2015-11-14 leilei

michael kors bag new balance shoes michael kors bags ray bans michael kors outlet online michael kors outlet michael kors handbags louis vuitton handbags nike roshe run louis vuitton outlet stores michael kors outlet nike uk gucci outlet online hermes belt adidas superstar nike cortez shoes canada gooses jackets tommy hilfiger outlet coach factorty outlet online jordan 3s gucci belt michael kors bags mulberry uk ray bans cheap ugg boots ugg boots outlet ray ban wayfarer north face outlet sac longchamp nike sb janoski canada goose uk michael kors outlet louis vuitton uk nike running shoes adidas trainers true religion outlet jordan 3 white cenment michael kors handbags michael kors handbags coach outlet online nike free runs cheap jordan shoes michael kors outlet michael kors ghd hair straighteners adidas superstars cheap ugg boots christian louboutin sale ugg boots abercrombie & fitch nike blazers shoes north face jackets longchamp outlet adidas wings coach factory outlet online coach factory outlet michael kors handbags nike huarache juicy couture ghd straighteners cheap jordans michael kors handbags louis vuitton outlet stores michael kors uk ugg boots outlet adidas shoes coach outlet online kate spade timberland uk ugg boots outlet louis vuitton outlet christian louboutin uk montblanc pens ralph lauren pas cher michael kors outlet online air max 90 michael kors bags toms shoes louis vuitton handbags toms outlet true religion nike blazer jordan retro 4 coach outlet online moncler jackets outlet cheap basketball shoes michael kors outlet michael kors outlet online ralph lauren outlet cheap jordans pandora charms barbour uk outlet hollister outlet cheap toms air jordan shoes moncler jackets oakley vault michael kors outlet fake oakleys kate spade handbags mont blanc pens coach factory outlet online adidas gazelle michael kors outlet jordan pas cher adidas running shoes true religion michael kors outlet coach factory outlet ed hardy uk hermes outlet nike sb dunks north face uk north face outlet ray ban sunglasses michael kors outlet ray bans hollister uk michael kors outlet michael kors handbags ugg boots for sale michael kors outlet cheap oakley sunglasses retro jordans 13 true religion sale michael kors outlet online michael kors louboutin pas cher moncler jackets louis vuitton coach factory outlet online coach outlet store online canada gooses michael kors outlet uggs on sale michael kors bags longchamp le pliage jordan retro 13 cheap uggs ugg boots australia louis vuitton pas cher nike force 1 louis vuitton purses louis vuitton borse michael kors handbags gucci borse nike air max 90 louis vuitton outlet onlne michael kors outlet cheap soccer jerseys air max kate spade outlet michael kors outlet uggs on sale michael kors handbag prada handbags michael kors handbags longchamp outlet louis vuitton mcm handbags ugg boots air jordan 8 nike store uk nike blazers uk nike shoes toms outlet store true religion jeans air jordan homme longchamp soldes nike trainers ralph lauren michael kors handbags louis vuitton outlet fitflops uk michael kors handbags toms outlet michael kors outlet nike tn pas cher louis vuitton outlet jordan 6s true religion jeans canada goose uk mizuno running shoes instyler max coach outlet online toms outlet coach outlet coach outlet canada kate spade fitflop shoes nike air max gucci handbags air jordan femme coach factory outlet online christian louboutin shoes michael kors handbags jordan shoes coach factory louis vuitton handbags uggs outlet michael kors air jordan shoes coach outlet online ugg australia coach factory online canada gooses outlet christian louboutin outlet michael kors bags ghd hair straighteners coach factory outlet nike roshe run air max longchamp pas cher pandora jewelry air jordan 4 michael kors mcm handbags louis vuitton handbags nike air max 95 tory burch coach outlet online adidas uk cheap ugg boots abercrombie and fitch louis vuitton handbags nike store coach outlet online snapbacks wholesale chaussure louboutin ralph lauren coach outlet online air max 90 kate spade outlet coach factory outlet micahel kors michael kors outlet tory burch michael kors outlet online michael kors handbags ed hardy louboutin shoes louis vuitton outlet fitflop sale jordan retro 8 rolex replica watches ugg boots coach outlet online polo outlet gucci outlet online michael kors oakley sunglasses sac longchamp pliage michael kors handbags jordan 3 retro ray ban sunglasses
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych