Skocz do zawartości
Zdjęcie

Zasady bezpieczńswa w internecie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 MuNeK

MuNeK

    1

  • Members
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 19 luty 2010 - 19:41

Jest to poradnik o najważniejszych informacjach bezpieczeństwa w Internecie.
Wszystkie zawarte tutaj informacje są poprawne.
Jeśli w poradniku znajdzie się jednak jakiś błąd, poinformuj mnie o tym a ja to poprawie w jak najszybszym czasie.


- Definicja wirusów
Wirusy są to złośliwe programy które zazwyczaj wyrządzają szkody na naszym komputerze. Wirusy są zazwyczaj złośliwymi programami ale nie muszą .

Ochrona przed wirusami:

Firmy specjalizujące się w usuwaniu wirusów i ochrony są popularne. Jedne z popularniejszych anty-Wirusów to Norton , McAfee i Panda Software. Większość tych anry-wirósów wahają sie w cenach od 100 do 150 zł . Jednak te programy, mimo swojej ceny zapewniają nam prawie doskonała ochrone w sieci. Więkoszośc takich programów jest przeznaczona do użytku domowego, są jednak takie które nadają sie tylko dla firm Choć wszystkie są bardzo dobre, można uzyskać wspaniałą ochrone . AVG jest to rozbudowany program anty-wirusówy dostępny freeware, czyli za darmo Jest on bardzo łatwy w użyciu i dostępny w internetcie. Jest to w pełni funkcjonalny program antywirusowy, który jest łatwy do pobrania i zainstalowania. Masz możliwość uaktualnienia do wersji profesjonalnej, która oferuje więcej funkcji, ale dla przeciętnego domu, użytkownik nie odczuje róznicy. . Stanowczo zaleca się AVG wypróbować jako pierwszy program anty-wirusowy. Zrób to jak najszybciej jeśli nie masz programu anty-wirusowego! Wydaj więc kilka złociszy !


Jednak, jest też ocpja skanowania kompuetra przez program anty-wirusowe dostępny Online w sieci. Jest on może mniej dokładny jak programy używane normalnie lecz mozemy bez instalacji sprawdzić nasz komputer lub jaki kolwiek film.
Istnieje także usługa USUWANIA wirusów Online; ale to inną drogą.

Keyloggery-robaki, trojany

Keyloggery rozprzestrzeniają się po przez nośniki danych lub najczęściej po przez Internet.Te programy wykradają hasła lub uszkadzają twój komputer w sposób niby nie wid oczy :D
myślisz pewnie "nie muszę się martwic, bo co ja robię źle" a tuż nie musisz robić nic specjalnego, wystarczy ze włożysz zainfekowaną lub wjedziesz na stronę w której znajduje się wirus zapisany w kodzie źródłowym.


Jak temu zapowiedz ???


Firewall (zapora sieciowa) jest urządzeniem, które ogranicza dostęp do systemu z zewnątrz. Firewall jest to oprogramowanie zainstalowane na twoim komputerze. Zapora sieciowa pyta się jednak o swoje działanie, wiec możemy ja włączyć i wyłączyć. Jeśli wyłączymy firewall nie mając anty-vira w ten sposób wirus lub trojan możne się przedostać na twój komputer i zaszkodzić zarówno tobie jak i komputerowi (myślisz jak możne mi uszkodzić ; jest wirus zwany "Czarnobyl", powoduje on zwarcie kabli zasilających .


Spam-niechciane wiadomości.

Spam jest to niechciane wiadomosci wysyłane najczesciej na poczte E-mail. Mozemy temu zapobiec po przez specjalne filltry na poczcie elektronicznej lub po przez specialne programy.


Najważniejszym sposobem bezpieczeństwa w internecie jest jednak dobre hasło, naprawdę dobre hasło powinno się składać z min. 10 znaków, małe duże litery, znaki specjalne, cyfry. Istnieją generatory haseł i programy online sprawdzające siłę hasła.


Część dla rodziców

Co zrobić aby dziecko nie wchodziło na zakazane strony ?
1. Wchodzimy Mój komputer-->C:\WINDOWS\system32\drivers\etc i otwieramy plik hosts za pomocą notatnika i w lini z tekstem "127.0.0.1 localhost" i zamiast localhost wpisujemy np.
www.nazwa-strony.pl

2. Za pomocą odpowiednich programów np. Benjamin

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


Pozycjonowanie strony: Virtual Development