Skocz do zawartości
Darmowa energia i co dalej?


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_magneti_*

Guest_magneti_*
 • Guests

Napisano 23 styczeń 2013 - 23:43

Jak byście byli szczęśliwcami którzy są w posiadaniu technologii, która pozwala na wytwarzanie darmowej energii, taniej w produkcji, a na dodatek chcecie ją spontanicznie przekazać ludzkości, to jak byście to zrobili?, aby korporacyjne łapska jej nie zagarnęły, albo gorzej ukradły i zamknęły w sejfie.

#2 gmarecki

gmarecki

  1

 • Members
 • PipPip
 • 26 postów

Napisano 24 styczeń 2013 - 06:47

Witam

Umieściłbym na forach tak jak to zrobiłeś ze swoim pytaniem. Umieściłbym dane, opisy co trzeba do zbudowania lub inne wskazówki, które by pomogły aby coś takiego zrobić samemu.

Zaznaczyłbym że to licencja chyba GPL, chodzi o to że coś takiego udostępniasz na zasadzie wolnej, darmowej licencji.

Ewentualnie mógłbyś podrzucić do skrzynek pocztowych kilka płytek CD, niech jeden drugiemu. da kopię, niech rzecz rozchodzi się drogą pantoflową jak to się mówi, trochę taka konspiracja ;)

#3 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 779 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 24 styczeń 2013 - 07:01

Potrzebny byłby jakiś duży samochód i dobrze zamaskowany warsztat. Produkujesz sto sztuk i rozwozisz ludziom na jakiejś wsi, w ciągu kilku godzin miałbyś masę świadków, chyba nie zdołaliby od razu popełnić samobójstwa.

#4 XairaW

XairaW

  Artist

 • Moderators
 • 5195 postów

Napisano 24 styczeń 2013 - 13:55

Zniszczylibyście wtedy świat. Ekonomia na tę chwilę tego by nie wytrzymała. Jedna wielka katastrofa energetyczna.

Wolna energia? w takim razie po co kopalnie, firmy, instytucje wszelakie organizacje pracujące w branży energetycznej. To jest kupa ludzi, która nagle traci pracę. To powoduje spadek popytu na wszelkie inne dobra, spadek koniunktury i tak drogą reakcji łańcuchowej wali się powoli świat, generuje to wielki chaos. Ciężko przewidzieć dalsze konsekwencje. Na pewno w dalszej perspektywie świat by się unormował, powstałyby nowa modele ekonomiczne i tak dalej.

Obawiam się, że z czymś takim jak technologia wolnej energii trzeba bardzo ostrożnie podchodzić, a już na pewno z jej dystrybucją.

Oczywiście, że w dalszej perspektywie byłaby to super rzecz, ale jakie byłyby koszty tego? Po za tym, czy my jako ludzie, pod względem świadomości jesteśmy gotowi na coś takiego?


Zmieniony przez - The WariaX w dniu 2013-01-24 14:15:19

#5 karpik87

karpik87

  1

 • Validating
 • PipPipPip
 • 374 postów

Napisano 24 styczeń 2013 - 15:04

Ale świat byłby czystszy po wyłonieniu się z chaosu i totalnej rozpierduchy

#6 XairaW

XairaW

  Artist

 • Moderators
 • 5195 postów

Napisano 24 styczeń 2013 - 15:11

Zawiało ekoterrorem

#7 Guest_magneti_*

Guest_magneti_*
 • Guests

Napisano 24 styczeń 2013 - 20:51

Pomysł rozpowszechnienia informacji poprzez internet i dotarcie do różnych społeczności poprzez fora, artykuły byłby dobry i chyba jednym z podstawowych nie generujący kosztów, choć idąc śladem „teorii spiskowych” takie informacje mogły by znikać i trzeba by ciągle kontrolować, i rozpowszechniać do innych różnych miejsc.

Co do licencji to chyba też ważne, aby nikt tego nie opatentował jako własne rozwiązanie. I tu narzuca się pytanie o patenty, zapewne warto by było opatentować technologię, ale koszty mogły by być nieosiągalne. Po za tym czy gra jest warta świeczki jeśli chodzi o patent, skoro technologia była by prosta i tania, gdzie „każdy” sfrustrowany rachunkiem za prąd delikwent mógł by takie urządzenie zbudować praktycznie „sam”. Delikatnie mówiąc wszelkie patenty miał by tam gdzie słońce nie dochodzi.

Z rozdaniem gotowych urządzeń to pewnie byłby kłopot, urządzenie musiało by być naprawdę tanie, jest to trochę pojęcie względne czy np. tysiak to tanio?, a może pięć tyśków to tanio? Jednak na pewno warto byłoby rozważyć taką możliwość, tańszym sposobem byłoby rozesłanie większej ilości DVD z instruktarzem krok po kroku jak zbudować „cudowną maszynę”.

Warto się odnieść do tego co powiedział na końcu swojej wypowiedzi [fallout152]. Zapewne mieszkańcy małej wioski mogli by popełnić „samobójstwo”, ale 2-5 wiosek już chyba nie? Na pewno rozpowszechnienie tego na małą skalę mogło by być szybko zduszone w zarodku oraz na pewno narażałoby ewentualnych użytkowników na niebezpieczeństwo, a w najlepszym razie na nieprzyjemności. Wynika z tego, że trzeba się do tego dobrze przygotować.

Chciałbym jeszcze obalić pewien mit, który jest rozpowszechniany, a mówi że Wolna Energia załamie gospodarkę i spowoduje chaos. Nawet gdyby tak było (w co wątpię) to raczej dołożona zostałaby ostatnia cegiełka, która przelałaby tylko czarę goryczy, tym samym doprowadzając do upadku gospodarki. Moim zdaniem Wolna Energia w zdanym razie nie zaszkodzi gospodarce, a jedynie chciwym koncernom, a dokładnie garstce ludzi siedzącym na szczycie tej piramidy. Chodź i tu mam wątpliwości bo oni i ich rodziny są zabezpieczone finansowo na wiele pokoleń. Stracili by na pewno część władzy i tu ciężko byłoby im się z tym pogodzić. Są „ludzie” najczęściej siedzący u władzy, którzy słysząc takie dwa słowa jak Wolna Energia dostają dreszczy i od razu zapala się im się czerwona lampka! GDZIE wpływy z podatków (tak naprawdę myślą o swoich kieszeniach, bo kumple z korporacji tracą władzę i nic już nie będzie wpadać do sakwy). A ja mówię, że wpływy z podatków się nie zmniejszą! Prosto mówiąc mamy system „worek z pieniędzmi” gdzie wewnątrz worka przechodzą one z kieszeni do kieszeni, ważne tylko z jakiej do jakiej! W tym przypadku do naszej! Zamiast co miesiąc wydawać załóżmy dwie stówy na prąd plus dwie stówy na benzynę wydajesz te cztery stówy chociażby na nowego smartfona! Pytam, czy pieniądze gdzieś zniknęły?, czyż od tego smartfona nie zostanie zapłacony podatek? Oczywiście, ze zostanie zapłacony. Tylko że ten system nie napycha już kieszeni tym, którym napychał dotychczas.

Właściwie to zbaczam już trochę z tematu, ale dokończę kontekst. Wolna Energia z dnia na dzień nie zmieni koniunktury na energię konwencjonalną (zapewne znajdą się lub nawet pozostaną sektory niezastąpione) a ludzie pracujący w tym sektorze gospodarki będą mieli szansę i czas aby w porę zareagować na zmieniające się czasy. Nie zapominajmy, że rodząca się nowa gałąź przemysłu będzie potrzebować i wchłaniać ogromną masę siły „roboczej”, począwszy od inżynierów a kończywszy na „zwykłym” kowalskim.

Powracając do tematu zapisuję na listę ciekawe rozwiązania i zachęcam do jej powiększania, oczywiście nie zastrzegam sobie monopolu na jej poszerzanie. Burza mózgów jest wskazana.

1. Rozpowszechnianie informacji poprzez internet i dotarcie do różnych społeczności poprzez fora, artykuły itp.
2. Rozpowszechnianie technologii na zasadzie licencji (jakiś darmowych), które chronić będą przed opatentowaniem lub przywłaszczeniem sobie technologii przez niepożądane organizacje itp.
3. Rozesłanie większej ilości DVD z instruktarzem krok po kroku jak zbudować „cudowną maszynę”.
4. Darmowe przekazanie ludziom gotowych i działających urządzeń.


#8 TheFinger

TheFinger

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1161 postów

Napisano 25 styczeń 2013 - 00:06

To może zacznijmy od punktu 0 (zero) - zbudować w pełni działający egzemplarz i dokładnie oszacować jego koszty (oraz stopnień trudności budowy), a następnie przeprowadzić wstępne analizy możliwości jego zastosowania, trwałości oraz efektywności. Dopiero potem można zastanawiać się nad rozpowszechnianiem informacji na jego temat, a z tym to nie powinno być problemu.

#9 Siewcaplew

Siewcaplew

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 857 postów

Napisano 25 styczeń 2013 - 10:51

Masz rację Fallout. Żeby nie skończyć jak Jan Kowalski -
"Komu zależy na ukrywaniu nowych pomysłów na tanią energię? Czy istnieje tajna organizacja likwidująca wynalazców i ich pomysły na alternatywny rodzaj energii? Czy międzynarodowy spisek istnieje?

Jan Kowalski z Suwałk był wynalazcą. Od dłuższego czasu pracował nad nowym pomysłem pozyskiwania energii. Jego wynalazek owiany był tajemnicą. Wiadomo jednak, że miał być rewolucyjny. Opierał się na pozyskiwaniu energii praktycznie bez żadnych kosztów wprost z powietrza. Niestety nigdy nie poznamy szczegółów projektu.

W zeszłym miesiącu [artykuł napisano 25.07.2009 roku - admin] nieznani sprawcy zamordowali Kowalskiego. Został uduszony struną fortepianową. Jego pracownia została spalona wraz ze wszystkimi komputerami i prototypami urządzenia.

Śledztwo rozpoczęła miejscowa policja. Szybko okazało się, że nie są w stanie sami wykryć sprawców. Sprawę przekazano Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Nasz informator w ABW przekazał:
– Sprawa jest nietypowa, sposób morderstwa świadczy o udziale agentów służb specjalnych. Całe morderstwo, zacieranie śladów, jest tak perfekcyjne, że nie mamy nawet punktu zaczepienia. Jedynym śladem jest pobyt obywatela Wenezueli w hotelu w Suwałkach w noc morderstwa. Sądzimy, że to mogło mieć jakiś związek – mówi nasz informator.

ABW przeanalizowało inne tego typu sprawy i okazało się, że w ciągu ostatnich lat w Polsce zginął jeszcze inny wynalazca pracujący nad podobnymi wynalazkami. Ale najciekawsze jest to, że na świecie podobnych morderstw w ciągu pięciu lat było już kilkadziesiąt. Za każdym razem były morderstwa niemal doskonałe. Nigdy nie wykryto sprawców. Celem zabójców były też efekty pracy wynalazców: prototypy, projekty, ich komputery itp. Wszyscy oni zajmowali się tanim pozyskiwaniem energii!

Politolog Leszek Zagaj wyjaśni to w ten sposób:
– Trzeba postawić sobie pytanie, komu zależy na tym, żeby nowe i tanie pomysły pozyskiwania energii nie ujrzały światła dziennego? Są państwa żyjące z wydobycia ropy naftowej i gazu. Jest to podstawa ich egzystencji. Gdy ktoś wymyśli sposób pozyskiwania taniej energii, państwa te praktycznie zbankrutują.

Dlatego wcale nie jest dziwne powstanie jakiejś tajnej, wspólnej organizacji niszczącej w zarodku wszelkie takie próby. W tej grupie ( komando śmierci) „pracują” najlepsi z najlepszych, dlatego wykrycie sprawców będzie bardzo trudno, a nawet wręcz niemożliwe. Wykrycie sprawców i ich ukaranie będzie blokowane przez państwa, które uczestniczą w tym procederze. Być może Polska też uczestniczy w tym spisku państw. Proszę sobie wyobrazić łatwy sposób zastąpienia węgla w Polsce. Przecież tacy górnicy wyszliby na ulicę. Kto się na to odważy? – pyta retorycznie Zagaj."
http://marucha.wordpress.com/2012/02/18/pomysly-na-tania-energie-sa-ukrywane/

#10 karpik87

karpik87

  1

 • Validating
 • PipPipPip
 • 374 postów

Napisano 25 styczeń 2013 - 13:12

Znaczy się wynalazcy "wolnej energii" to samobójcy są

Zapewne nic tak nie wkurza władców tego padoła jak utrata kontroli nad ludziami, a 'wolna energia' to posmak niezależności i wolności, nie można takiemu ludziowi odciąć zasilania i zmusić do posłuszeństwa i płacenia haraczu.

Jak ktoś pracuje nad czymś takim to powinien nikomu ani słowa nie szepnąć, jeśli chce żyć oczywiście.

#11 TheFinger

TheFinger

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1161 postów

Napisano 26 styczeń 2013 - 00:09

Z perspektywy morderców są samobójcami.

#12 karpik87

karpik87

  1

 • Validating
 • PipPipPip
 • 374 postów

Napisano 27 styczeń 2013 - 10:22

Czy rzeźnik z punktu widzenia świni jest mordercą?
A co myśli o sobie sam rzeźnik szlachtując świnię? Kim jest sam dla siebie?

#13 gmarecki

gmarecki

  1

 • Members
 • PipPip
 • 26 postów

Napisano 27 styczeń 2013 - 10:42

Witam

Odnośnie darmowej energii. Na YouTube jest wiele filmików, że coś gdzieś coś zbudował. Mnie zainteresował jeden, wydał mi się o tyle interesujący, że to "urządzenie" zbudowano z ogólnie dostępnych materiałów. Podaję link do filmiku:


oraz


problem w tym, że nie mam dużego zaplecza technicznego na jakieś próby. O tyle wydaje mi się ciekawy że jest tam silnik oraz alternator, chyba. Problem jak to połączyć, kabelkami z tyłu. Nie jestem elektrykiem, więc mogę mieć problemy z częścią techniczną.

Co o tym sądzicie, może ktoś np. mógłby dodać filmiki z wyjaśnieniem czy to można tak połączyć by działało jak pokazano na filmikach.

Przedstawić jakiś schemat.

Jestem w stanie wydać kilka stówek na próbę stworzenia a raczej odtworzenia.

Bo bez podjęcia prób a tylko teoretyzując nie idziemy naprzód.

Nawet napisałem e-maila do autora, ten jednak odsyła mnie do swojej strony, jak sądzę nie ma nic za darmo, nawet konsultacje.

http://topmagneticgenerator.com/Blog

Polecam. Co o tym sądzicie. Może wspólnymi siłami wiedzą i chęcią dzielenia się widzą na tym forum jesteśmy coś wspólnie zbudować.

Dziękuję za odp.

#14 gmarecki

gmarecki

  1

 • Members
 • PipPip
 • 26 postów

Napisano 27 styczeń 2013 - 10:49

Szkoda, coś mi nie wyszedł ten post, tyle pisania i nadaremno, bo oprócz filmiku nic mi nie dodało.

Więc w skrócie. Myślałem aby na początek spróbować zainwestować kilka stówek w próbę odbudowania czegoś podobnego jak w w/w filmiku.

Mam prośbę do mechaników, elektryków, o pomoc w rozszyfrowaniu jak on to połączył. Czy to możliwe by ten układ zadziałał. Jeśli ktoś by pomógł w ten sposób że podałby schemat jak to połączyć mógłbym popróbować.

Myślę że trzeba by zacząć działać a nie tylko teoretyzować. Co o tym znacie. Czy jest ktoś w stanie pomóc?

Po napisani e-mila do autora w odpowiedzi dostałem link do strony, w której prowadzą kampanię i mają różne pomysły na budowę różnego tego typu urządzeń.

http://topmagneticgenerator.com/Blog

Myślę że nie ma na co czekać tylko działać, bo:

http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/klimatyczna-petla-nie-tylko-na-naszej-gospodarki,1881695

#15 dablju09

dablju09

  1

 • Members
 • PipPip
 • 22 postów

Napisano 27 styczeń 2013 - 14:04

Jakiś czas temu oglądałem na yt dokument z programu discovery
link
Chodzi mi o rzecz z około 14 minuty, mówią tam, że światło z lasera skierowane na szklaną płytkę jednocześnie przez nie przechodzi i się odbija czyli jest tak jakby w dwóch miejscach jednocześnie, dalej jest wyjaśnienie, że wynika to z równania Schoedingera (nie wiem czy dobrze napisałem). Z tego wynika, że jednego fotonu powstają dwa fotony, nie wiem czy ja to dobrze rozumuje bo jeśli tak jest to znaczy, że jeśli w miejscu w którym te fotony się pojawiają ustawili byśmy baterie słoneczne to otrzymalibyśmy dwa razy więcej energii (z racji dwóch fotonów). Czy to jest w ogóle możliwe? Ktoś może coś powiedzieć więcej na ten temat? To wydaje się tak proste, że aż nie możliwe.

#16 karpik87

karpik87

  1

 • Validating
 • PipPipPip
 • 374 postów

Napisano 27 styczeń 2013 - 17:18

A nie jest przypadkiem tak, że jeden foton jest w dwóch miejscach na raz?

Zmieniony przez - karpik87 w dniu 2013-01-27 17:20:53

#17 dablju09

dablju09

  1

 • Members
 • PipPip
 • 22 postów

Napisano 27 styczeń 2013 - 19:27

Dokładnie tak jak mówisz, ale skoro jest w dwóch miejscach to czy można go traktować tak jakby były to dwa fotony? Czy może jest tak, że jeśli bateria przejęła by energie z jednego z fotonów to z drugiego się już nie da.

#18 karpik87

karpik87

  1

 • Validating
 • PipPipPip
 • 374 postów

Napisano 28 styczeń 2013 - 08:56

Logika wskazywała by, że foton wykorzystany (spożytkowany) w jednym miejscu znika w drugim także i nie ma co wykorzystać... czyli zasada zachowania energii jest zachowana. Problem w tym, że fizyka kwantowa nie ma wiele wspólnego z podstawowymi zasadami fizycznymi. Jeśli foton występuje w dwóch miejscach na raz i jednocześnie wykorzystuje się go do produkcji energii to (teoretycznie?) powinien (być może) dać 2 kwanty energii... Tylko, że logika może nie mieć tu zastosowania. Podobnie jak z tym występowaniem w dwóch miejscach na raz.
Zapewne problem ten został już rozwiązany przez fizyków kwantowych, ale nie chce mnie się teraz szukać.

Zmieniony przez - karpik87 w dniu 2013-01-28 09:08:52

#19 dablju09

dablju09

  1

 • Members
 • PipPip
 • 22 postów

Napisano 28 styczeń 2013 - 09:37

Sądzę, że może być tak - skoro foton pojawia się w dwóch miejscach jednocześnie (ten sam) to baterie nie dadzą więcej energii - zwyczajnie będą "na przemian" pobierać energię raz z jednego raz z drugiego fotonu, mniej więcej w ten sposób: bateria 1 pobiera energię z fotonu 1, na baterii drugiej może pojawić się foton ale tej energii on już mieć nie będzie, zatem bateria druga pobierze energię z fotonu 2, bateria 1 energię z fotonu 3 itd. Dla nas mogło by się wydać, że dzieje się to jednocześnie, ale w zasadzie będzie pobierana na przemian.
Wrócę jeszcze na chwile do tego filmu z discovery - zasada zachowania energii mówi, że można co najwyżej uzyskać tyle samo energii ile się włożyło do jej wytworzenia. Rzecz jasna tyczy się to jednego wszechświata - a co jeśli użyli byśmy energii z innych wszechświatów równoległych? Skoro dzisiaj już się testuje komputery kwantowe, które ponoć korzystają z odmiennych stanów kwantowych (czyli tak jakby korzystają z innych wszechświatów (?)) to może i dało by się korzystać z ich energii. Pewnie jeszcze przez długi czas się tego nie dowiemy ;)

#20 karpik87

karpik87

  1

 • Validating
 • PipPipPip
 • 374 postów

Napisano 28 styczeń 2013 - 10:13

Nasz wszechświat ma zapewne wystarczająco dużo niewykorzystanej energii. Nie ma potrzeby szukać dalej ;)

#21 dablju09

dablju09

  1

 • Members
 • PipPip
 • 22 postów

Napisano 28 styczeń 2013 - 10:47

Pewnie tak, ale to o czym mówię wcale nie musi być takie odległe jak się wydaje ;)
magneti zakładam, że skoro zacząłeś ten temat to jesteś w posiadaniu informacji jak zbudować owe urządzenie do produkcji darmowej energii. Może uchylisz choć rąbka tajemnicy na czym polega zasada działania? Zwykle jest tak, że raz rzucona informacja w internet nigdy nie przepadnie - przykład youtube, ktoś wrzuci film, 1000 osób obejrzy, 10 ściągnie na dysk, ktoś zgłosi film do usunięcia a na jego miejsce 10 osób wrzuci ten sam film i tak w kółko. Także bez obaw, tylko tak jak już wspomniano udostępnianie w formie darmowej licencji by nikt sobie tego nie przywłaszczył.
Także czekam z niecierpliwością na opis technologi :)

#22 Guest_alexp11_*

Guest_alexp11_*
 • Guests

Napisano 29 styczeń 2013 - 12:23

Nie wiemy jak jest zbudowany wrzeswiat ale wiemy ze mozna "opanowac" kwestie pojawiania sie czastek wirtualnych poprzez zmiane parametrow "naczynia", w ktorym sie one pojawiaja. Takie eksperymenty byly juz wykonywane. Prawda jest rowniez to ze roznego rodzaju obiecujace wynalazki nie byly rozwijane a ludzie gineli w niewyjasnionych okolicznosciach. Obserwujemy to na codzien. Taki jest ten swiat. Tylko ze nas jakby "ucisza" brak konsekwnecji tego wszystkiego. Darmowa energia moze byc badana i wykorzystana na rozne sposoby tak samo jak energia ktora wykorzystujemy obecnie oparta tylko na wlasciwosciach kilku czastek "elementarnych" i zjawiskach im towarzyszacych. Trzeba jednak prowadzic odpowiednie badania, ktorych sie jakos dziwnie nie prowadzi. Np. mowimy ze mozna produkowac benzyne z wegla a przeciez robili to na skale przemyslowa Niemcy w czasie IIWS a dzis to jest jakas sensacja. Jakos nie dziwi was ten dziwny fakt podawania oczywistosci za sensacyjna mozliwosc? Tak samo jest w innych dziedzinach bo liczy sie "zysk". W Polsce nie jest nawet szanowane prawo wlasnosci - patrz specustawy.

#23 darco3

darco3

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 96 postów

Napisano 03 luty 2013 - 13:10

@siewcaplew
>Masz rację Fallout. Żeby nie skończyć jak Jan Kowalski -
> marucha.wordpress.com/2012/02/18/pomysly-na-tania-energie-sa-ukrywane/

a na dole źródło do humbug ;)

Zmieniony przez - darco3 w dniu 2013-02-03 13:11:24

#24 _Achelois_

_Achelois_

  Newbie

 • Members
 • Pip
 • 9 postów

Napisano 18 sierpień 2013 - 20:30

Zniszczylibyście wtedy świat. Ekonomia na tę chwilę tego by nie wytrzymała. Jedna wielka katastrofa energetyczna.

Wolna energia? w takim razie po co kopalnie, firmy, instytucje wszelakie organizacje pracujące w branży energetycznej. To jest kupa ludzi, która nagle traci pracę. To powoduje spadek popytu na wszelkie inne dobra, spadek koniunktury i tak drogą reakcji łańcuchowej wali się powoli świat, generuje to wielki chaos. Ciężko przewidzieć dalsze konsekwencje. Na pewno w dalszej perspektywie świat by się unormował, powstałyby nowa modele ekonomiczne i tak dalej.

Obawiam się, że z czymś takim jak technologia wolnej energii trzeba bardzo ostrożnie podchodzić, a już na pewno z jej dystrybucją.

Oczywiście, że w dalszej perspektywie byłaby to super rzecz, ale jakie byłyby koszty tego? Po za tym, czy my jako ludzie, pod względem świadomości jesteśmy gotowi na coś takiego?


Zmieniony przez - The WariaX w dniu 2013-01-24 14:15:19

 

Nie uważam, że zniszczylibyśmy świat, wręcz przeciwnie ocalilibyśmy Ziemię. Paliwa kopalne są wyczerpalne i spalanie ich daje zanieczyszczenie środowiska, co z kolei zle wpływa na nasze zdrowie i długość życia. Ponad to ich zasoby kiedyś się skończą. Owszem są elektrownie atomowe oraz są prowadzone badania nad fuzją nuklearną, ale nie są to technologie czyste, bezpieczne oraz wymagają dużych nakładów finansowych. Problemem dla ludzkości jest właśnie brak takiej taniej, czystej energii. Wiele ludzi cierpi z tego powodu głód i nędzę, brak opieki medycznej.

 

Wyobrazcie sobie, że tanio można pozyskiwać free energy. Każdy dom czy osiedle ma taki generator. Nie chodzi tu wcale o to, że spowodowałoby to krach ekonomiczny, tylko o to, że rozbiłoby skarbonki warte miliardy dolarów niektórych osób. Oni na to nie pozwolą.

 

Wdrożenie takiej technologii musiałoby się łączyć z głębokimi zmianami w świadomości i kompletnym przekształceniem naszego systemu społeczno-polityczno-ekonomiczno-religijnego. Nasz system ekonomiczny wygląda tak, że jedni opływają w luksusy, a inni umierają z głodu. Jedni żyją kosztem drugich. Wraz z wprowadzeniem free energy upadłaby większość wielkich korporacji. Najbardziej by bolało to tych, którzy stracą miliony, a nie przeciętnego Kowalskiego, który dostałby generator free energy i nie musiałby więcej płacić za prąd i gaz. Z takim upadkiem ekonomicznym wiążą się problemy natury moralno-duchowej. Każdy człowiek stanie się ważnym członkiem nowej kultury na Ziemi. Ludzie którzy stracą pracę w wielkich korporacjach zajmą się czym innym, gdyż po wprowadzeniu free energy pojawią się inne cele i priorytety: odnowa środowiska naturalnego, zapewnienie zdrowej żywności bez GMO i pestycydów itd. nie będę tu się rozpisywać bo przykładów można wiele podawać. Po wprowadzeniu free energy będzie potrzebnych mnóstwo ludzi dla uzdrowienia tego chorego systemu w którym teraz żyjemy i jesteśmy wykorzystywani, kontrolowani, manipulowani i poddawani restrykcjom. W takiej nowej kulturze nie będzie już na to miejsca, nie będzie już szarego Kowalskiego, każdy będzie ważnym elementem społeczności i będzie realizował się w twórczy sposób na jaki ma ochotę, a nie na sposób w który zaprogramowała go matrixowa agenda. W nowym świecie nie będzie miejsca na wyzysk jednych kosztem drugich. Zapoczątkuje to free energy. To będzie rewolucja. Nie tylko technologiczna, ale i duchowo-moralna. O ile kiedyś do niej dojdzie bo są grupy, które za wszelką cenę będą ją powstrzymywać.

 

Technologia free energy została już wynaleziona, jednak owe grupy, o których wspomniałam wyżej posuną się do wszystkiego aby ludzkość nie mogła z niej korzystać. Zaznaczam, że mówiąc o free energy mówię o tzw. energii punktu zerowego, torusie, antygrawitacji.

 

Oto przykłady:

 

-Nikola Tesla prowadził badania nad jak to nazwał „energią promienistą” oraz bezprzewodowym przesyłem energii. Genialny wynalazca odkrył dostęp do wolnej energii. Laboratorium Tesli zostało spalone, a wszelkie jego zapiski skonfiskowane.

 

- Współczesny wynalazca Adam Trombly zainspirowany pracami Tesli i możliwościami torusa zbudował prądnicę, która pobiera energię poprzez imitację pola magnetycznego Ziemi. Trombly został zaproszony do zademonstrowania prądnicy na posiedzeniu ONZ oraz w Senacie USA. Następnego dnia urządzenie zostało skonfiskowane przez służby specjalne Stanów Zjednoczonych.

 

- John Bedini pracował nad teoriami Tesli, koncentrując się na „promienistej energii”. Zbudował urządzenia do ładowania baterii, które wytwarzają więcej energii, niż potrzeba do działania urządzenia. Ogłosił, że chce je sprzedawać w niskiej cenie. Kilkanaście dni pózniej został napadnięty w swoim laboratorium i ostrzeżony aby zaniechał produkcji swojego wynalazku.

 

- John Hutchison stworzył baterie wolnej energii oraz zniwelował efekt grawitacji, korzystając z teorii Tesli. Jego laboratorium zostało zniszczone, a wyposażenie skonfiskowała policja, do czego doszło kilkakrotnie.

 

- Dr Eugene Mallove, inżynier MIT i Harvardu, redaktor czasopisma „Nieskończona energia” został pobity na śmierć w tajemniczych okolicznościach, gdy zamierzał opublikować cykl artykułów o czystej energii.

 

- John Searl stworzył GES – Generator Efektu Searla, które nie potrzebuje zasilania paliwem, ponadto po zwiększeniu obrotów do maximum wytworzył się efekt antygrawitacyjny w związku z tym chciał zbudować kosmiczny pojazd załogowy. Został aresztowany i oskarżony o stosowanie urządzeń energetycznych bez atestu, a jego cały dorobek życia zniszczony.

 

Tak kończą wszyscy którzy chcą dobrze, a celują w ten bezduszny system. Zajmowanie się tym jest po prostu zbyt ryzykowne bo zaraz będziecie przedmiotem zainteresowania służb specjalnych. Czy to nie przejaw państwa totalitarnego ? To tylko jeden z przykładów. A tylu mówi, że teorie spiskowe to wierutne bzdury, a jednak coś w tym jest.

 

Nie bez powodu wspomniałam także o antygrawitacji, gdyż tego typu urządzenia mogą generować właśnie takie dziwne fenomeny. Stanowi to nie lada wyzwanie dla naszego systemu: religii, polityki, nauki, medycyny. Załamać się może nie tylko system ekonomiczny, ale religijny, polityczny. Nasz cały system może runąć jak domek z kart. Zresztą nasz system jest jak domek z kart. Nie jest zbudowany na solidnych wartościach jak: prawda, piękno, rozwój, duchowość, ale jakichś ich fałszywych namiastkach. Matrix pozbawia człowieka jego wyjątkowości czyniąc jego niewolnikiem i trybikiem w maszynie. Ludzie zaczną zadawać niewygodne pytania, także odnośnie UFO. Chodzi o to, że tego typu zjawiska mogą być związane z różnymi dziedzinami naszego życia. Może się okazać, że pola toroidalne oraz owa energia ma korzystny wpływ na kondycję psychofizyczną człowieka np. piramidy: przyciągają i pozwalają gromadzić tą energię. Nagle może się okazać, że możliwe są podróże poza czasem i przestrzenią, teleportacja, uzdrawianie. Wcale nie mieszam tu pojęć bo właśnie ciągle mówimy tu o jakiejś energii Universum, którą możemy pozyskiwać zarówno w sposób technologiczny jak i duchowy. Konsekwencje tego są oczywiste: upadek całego naszego systemu na rzecz powstania nowego systemu opartego na harmonii, trosce o dobro drugiego człowieka, współpracy, prawdzie, radości, duchowości. Jesteśmy jakby na rozdrożu. Jedna droga prowadzi do zniszczenia, a druga do pięknego świata.

 

Był również lekarz, który wyleczył ludzi z raka energią rezonansu. Jego laboratorium zostało zniszczone i nikt nie chciał słuchać o historii o wyleczonych ludziach. O tym, jak również wszelkich zagadnieniach związanych z free energy, torusem, wolną ludzkością, światową manipulacją i jak obce cywilizacje wskazują za pomocą kręgów zbożowych gdzie szukać free energy możecie dowiedzieć się z filmu Wzrost („Thrive”):

 

 

Serdecznie polecam ! Bardzo ciekawy film, aczkolwiek długi – 2 godziny. Polskie napisy.

 

Wszelka wiedza na te tematy jest przed nami przez władze ukrywana ! Podobnie rzecz się ma np. z lekiem na raka. Nigdy współczesna farmacja nie wprowadzi leku, którym mogłaby wyleczyć raka. Chodzi o patenty, wielką kasę i o to żeby leczyć, ale nie wyleczyć. Taki smutny los spotkał Amygdalinę (witaminę B17), a mistrz świata w siłowaniu się na rękę został wsadzony do więzienia za to, że przyznał, że wyleczył się z raka jedząc pestki z moreli:

 

http://www.youtube.com/watch?v=RwLZpTx-Gzc

 

To właśnie co toczy naszą cywilizacje jest jak rak obecny w polityce, religii, ekonomii, społeczeństwie  :(  Niektórzy tego nie widzą, inni nie chcą widzieć. To się może zle skończyć kiedyś dla nas wszystkich, dla wielkich możnych tego świata także.


 • fantom (ista) lubi to
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


Pozycjonowanie strony: Virtual Development