Skocz do zawartości
Zdjęcie

Fokushima I - przepowiednia baba Vanga


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#1 sky99

sky99

  1

 • Members
 • PipPip
 • 26 postów

Napisano 16 marzec 2011 - 22:07

2011 - W wyniku opadu radioaktywnego północna półkula Ziemi będzie niemal pozbawiona fauny i flory.

Elektrownia w Fukushima I to:
reaktor 1 z 1970r. o mocy 460 MW
reaktor 2 z 1974r. o mocy 784 MW
reaktor 3 z 1976r. o mocy 784 MW
reaktor 4 z 1978r. o mocy 784 MW
reaktor 5 z 1978r. o mocy 784 MW
reaktor 6 z 1979r. o mocy 1100 MW
RAZEM o mocy 4696 MW
Czernobyl
reaktor nr 4 oddany do eksploatacji 21 grudnia 1983. 26 kwietnia 1986 eksplodował. Moc reaktora 1000 MW

Bezpośrednią przyczyną katastrofy reaktora RBMK nr 4, która nastąpiła o godz. 123 w nocy w dniu 26 kwietnia 1986 r. były próby prowadzone na nocnej zmianie (prowadzone przez elektryków, a nie specjalistów od reaktora jądrowego) z tym niebezpiecznym reaktorem, które polegały na zbadaniu możliwości awaryjnego zasilania własnych urządzeń bloku energią elektryczną dostarczaną przez generator podczas jego wybiegu. W przypadku zaniku podstawowego zasilania, rezerwowym źródłem energii są m.in. prądnice napędzane silnikami Diesla. Jednakże silniki te osiągają moc znamionową dopiero po 30-60 s, dlatego powstał pomysł wykorzystania w tym czasie energii wytwarzanej siłą bezwładności turbogeneratora. Ponieważ pompy cyrkulacyjne były zasilane z tego generatora, więc wskutek wybiegu generatora, obroty pomp zaczęły spadać, zmniejszając natężenie przepływu wody przez kanały paliwowe. Niekorzystny wpływ na przebieg katastroficznych wydarzeń miała wcześniejsza, dłuższa praca na zaniżonej mocy, która spowodowała zatrucie reaktora ksenonem. Ponadto odłączono zabezpieczenie uruchamiające układ awaryjnego chłodzenia rdzenia reaktora. Wszystko to sprzyjało wzrostowi temperatury, co doprowadziło do gwałtownego, kilkusetkrotnego wzrostu mocy reaktora, podwójnego wybuchu gazów (głównie wodoru) oraz pożaru 1700 t grafitu z reaktora. W wyniku wybuchu i pożaru temperatura wzrosła do ok. 5000 st. C, a paliwo uranowe uległo stopieniu.
Należy wyraźnie podkreślić, że nie był to żaden wybuch jądrowy jak to wielokrotnie pisano, a jedynie wybuch chemiczny gazów oraz pożar. Potężny wybuch w betonowej komorze reaktora doprowadził do zrzucenia ważącej ponad 2000 t betonowej pokrywy o grubości prawie 6 m, przykrywającej z góry rdzeń reaktora, wskutek czego do atmosfery przedostało się wg szacunków 1019 Bq (276 MCi) materiałów promieniotwórczych, z czego większość w ciągu 4 s po wybuchu. Jednocześnie rozrzucone wskutek wybuchu żarzące się kawałki grafitu zainicjowały dalsze drobne pożary w liczbie około trzydziestu. Z pożarem walczyło ponad 100 strażaków z elektrowni i wezwanych z sąsiedniej Prypeci i ci ludzie otrzymali największe dawki promieniowania. Pożar na zewnątrz ugaszono o godz. 5, ale grafit palił się nadal. Uszkodzony reaktor należało po awarii jak najszybciej zabezpieczyć, przede wszystkim zgasić pożar. Bezpośrednio po awarii, aż do 10 maja 1986 r. trwała trudna i niebezpieczna akcja, polegająca na gaszeniu żarzącego się grafitu w szczątkach rdzenia reaktora. Użyto wojskowych helikopterów do zrzucania z wysokości ton piasku, dolomitu, węglika boru i ołowiu bezpośrednio na zniszczony reaktor w celu „złagodzenia” uwalniania się produktów rozszczepienia oraz zmniejszenia emisji promieniowania do otoczenia. Masa tych materiałów wynosiła ok. 5000 t, w tym ok. 2400 t ołowiu, 1800 t piasku i gliny, 40 t związków boru, a także fosforan sodu i ciekłe polimery. Ponieważ zrzut tych materiałów z zatrzymanego nad żarzącym się reaktorem helikoptera okazał się niebezpieczny dla pilotów (ze względu na wysokie promieniowanie) zadecydowano dokonywać zrzutów materiałów podczas przelotu helikoptera. To jednakże skutkowało uszkadzaniem innych obiektów i struktur elektrowni. Ogółem wykonano 1800 przelotów helikopterami na reaktorem nr 4.
Pożar reaktora trwał 10 dni. Dziennie spalało się blisko 20 t grafitu, wydzielając moc termiczną ok. 8 MW. Istniały również inne źródła ciepła; była to energia promieniowania w rdzeniu reaktora, reakcja cyrkonu z wodą i inne - łączna moc źródła ciepła wynosiła więc ok. 78 MW. Ta energia była główną przyczyną wysokiego wzniesienia się nuklidów promieniotwórczych w atmosferze, a następnie rozprzestrzeniania ich na całą półkulę północną. Szacuje się, iż średnio 6% substancji promieniotwórczych (ale różne nuklidy bardzo różnie) znajdujących się w rdzeniu reaktora zostało uwolnione do atmosfery, przy czym dla ludzkiego zdrowia najistotniejsze znaczenie miały promieniotwórcze izotopy jodu I-131 i cezu Cs-134, Cs-137. Wskutek panujących warunków atmosferycznych 70% opadów promieniotwórczych przypadło na Białoruś, a duża część pozostałych opadów rozdzieliła się między Ukrainę, Rosję oraz resztę półkuli północnej. Obszar o powierzchni 10 000 km2 (Ukraina, Rosja, Białoruś) uległ skażeniu cezem Cs-137 do poziomu 550-1500 kBq/m2; obszar ten stanowi strefę pod stałą kontrolą. Natomiast obszar 21 000 km2 uległ skażeniu do poziomu 150-550 kBq/m2. Ogromna ilość promieniotwórczości w porównaniu z promieniowaniem naturalnym wydaje się pozostawać w sprzeczności z małymi dawkami wchłoniętymi przez ludność tam zamieszkałą. Jest to związane z faktem, że substancje promieniotwórcze przenikają do gleby i że ludzie nie są z nimi w bezpośrednim kontakcie.
Niezależnie od akcji gaszenia pożaru, równolegle trwała bohaterska akcja, polegająca na drążeniu tunelu, by dostać się pod uszkodzony reaktor. Miała ona zapobiec ewentualnemu przedostaniu się stopionego rdzenia do wód gruntowych. Około 400 ukraińskich górników nieprzerwanie przez 15 dni drążyło tunel pod reaktorem, aby wykonać pod nim betonową platformę (70000 m2).
Awaria, która się tam zdarzyła, była największą z możliwych katastrof elektrowni jądrowych; większą trudno sobie wyobrazić.
Później rozpoczęto budowanie sarkofagu, jak przyjęło się nazywać - po raz pierwszy w technice - grobowiec nad zniszczonym reaktorem. Z osiemnastu projektów przedstawionych rozwiązań, wybrano najłatwiejszy do realizacji, umożliwiający wzniesienie sarkofagu jak najprędzej, przy najmniejszym zużyciu materiałów. Sarkofag konstruowano w niezwykłym pośpiechu. Szło przede wszystkim o zatrzymanie w najkrótszym czasie erupcji substancji promieniotwórczych ze zrujnowanego reaktora.
Narzucone tempo pracy było zawrotne: projekt wykonano w ciągu zaledwie trzech miesięcy (20 maja - 20 sierpnia 1986 r.), a w listopadzie 1986 r., po 3,5 miesiącach, budowę sarkofagu zakończono. Prace trwały przez całą dobę w systemie brygadowym. Liczba pracowników w brygadzie sięgała 10.000. W ciągu doby układano 6000 t betonu, zużyto w sumie 360.000 t betonu oraz 7000 t konstrukcji stalowych. Trudności techniczne przy budowie sarkofagu były przeogromne, jeśli zważyć, iż bez możliwości obserwowania prac z bliska (stosowano wideokamery, lornetki i obserwację ze śmigłowców) trzeba było ustawiać duże elementy konstrukcyjne (długości 72 m, szerokości 7 m i masie 165 t) z dokładnością 15-20 cm. Udział w pracach brało ponad 650.000 ludzi, tzw. likwidatorów, z których znaczna część otrzymała zwiększone dawki promieniowania. Sarkofag nie był projektowany jako obiekt całkowicie szczelny. Jego budowa zawiera ok. 600 różnej wielkości otworów dla celów technologicznych. Otwory wiercono wewnątrz sarkofagu, aż do miejsc o najwyższym poziomie promieniowania, w celu zdobycia większej ilości informacji o uszkodzonym rdzeniu. Wszystkie otwory posiadają śluzę. Później uszczelniono powierzchnię sarkofagu przez pokrycie go nieprzepuszczalnymi foliami, a następnie arkuszami blachy. Sarkofag wokół zniszczonego reaktora nr 4 pełni swą rolę zabezpieczającą już ponad 19 lat, jednak na dłuższą metę jego stabilność i wytrzymałość wymagają dodatkowych zabezpieczeń. Problem sarkofagu wymaga obecnie wzmożonych prac badawczych w celu znalezienia odpowiedniej konstrukcji i wykonania jej tak, aby sarkofag był budowlą bezpieczną ekologicznie.
Czy to wam czegoś nie przypomina tylko X ile?

#2 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5150 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 17 marzec 2011 - 11:46

Pytanie: czy nie prościej byłoby się przykleić do któregoś z tematów:

http://forumzn.katalogi.pl/Wanga-t10688.html

http://forumzn.katalogi.pl/search.asp?wczym=tytul&search=Czarnobyl

http://forumzn.katalogi.pl/Tsunami_w_Japoni-t13501-s6699.html#eot

???

Phoenix_thumb.jpg  

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba,

Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

Na pohybel zdrajcom!


#3 sky99

sky99

  1

 • Members
 • PipPip
 • 26 postów

Napisano 17 marzec 2011 - 21:20

Najprościej to nic nie pisać...
Temat jest ważny sam w sobie.
Podobieństwo sytuacji w Fokushima I jest analogicznie podobne do Czernobyla, którego sam doświadczyłem, a której się obawiam.
Bo ważne dla następnych cywilizacji lub pokoleń jest że:

NIE WOLNO BAWIĆ SIĘ JĄDRAMI!!!
Ciekawe czy zrozumieją przekaz skoro wy różnie to rozumujecie...

Może by jakieś plastikowe lub ceramiczne piramidy wybudować aby ich ostrzec?


#4 Vetinari

Vetinari

  Jaszczur

 • Members
 • PipPipPip
 • 8439 postów

Napisano 17 marzec 2011 - 23:08

NIE WOLNO BAWIĆ SIĘ JĄDRAMI!!!

absolutnie, bo jak się ktos w ferworze zabawy zapędzi to potem trzeba będzie lód przykładać

Btw - o czym Ty bredzisz ? co ma piernik do piramid ? Mamy 2011, ale jak ostatnio sprawdzałem to półkola północna była zaopatrzona w faune i flore równie dobrze jak monopolowy w alkohole.

Zmieniony przez - Vetinari w dniu 2011-03-17 23:10:41

#5 NanBeiDaXi

NanBeiDaXi

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1203 postów

Napisano 20 marzec 2011 - 12:54

Nie mówiąc o tym, że było sto razy wyjaśniane, że po pierwsze żadna "Baba Vanga" tylko Wangelija Stojanowa, a po drugie nic takiego nigdy nie mówiła, zestawienie przepowiedni z datami wymyślił pewien ruski szmatławiec. Wanga nigdy nie podała żadnej konkretnej daty!

Zmieniony przez - NanBeiDaXi w dniu 2011-03-20 12:56:19

#6 madrak

madrak

  1

 • Members
 • PipPip
 • 17 postów

Napisano 20 marzec 2011 - 13:00

Czytałem że pomimo tak niewielkiego upływu czasu w Czernobylu przyroda poradziła sobie w znaczący sposób ,podobno rosną tam wielkie grzyby i jest masa zwierząt.Co do Japonii to obawiam się że to był dopiero pomruk.prawdziwe pierd.. dopiero będzie a problemy żywnościowe i zdrowotne dopiero przed nimi

#7 shefu

shefu

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1104 postów

Napisano 20 marzec 2011 - 13:41

Efekt motyla , to się odbije na całym świecie , chociaż u nas jak narazie nie znacznie .

#8 n1kt

n1kt

  1

 • Members
 • Pip
 • 7 postów

Napisano 20 marzec 2011 - 21:53

dajcie spokój, ta eksplozja nie była tak wielka aby przykryć całą północną półkulę radioaktywnym pyłem

#9 shefu

shefu

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1104 postów

Napisano 21 marzec 2011 - 00:07

Gospodarczo. PKB w Japoni był bardzo wysoki.

#10 takitamse

takitamse

  mysikrólik

 • Members
 • PipPipPip
 • 1060 postów

Napisano 21 marzec 2011 - 00:59

Chciał bym poinformować szanowne towarzystwo że mój dozymetr, który po dłuższym czasie nie użytkowania wyciągnąłem z szafy, pika sobie w granicach normy, jednak częstej niż kiedy go odkładałem na półkę kilka lat temu. Niestety ma on wskaźnik analogowy więc dokładnych wartości podać nie dam rady. Tak na oko promieniowanie jest nie więcej niż trzy razy wyższe niż promieniowanie tła.
Aby to jakoś bardziej obrazowo ująć to wygląda to tak, że częstotliwość z jaką teraz przelatują przez niego cząstki na otwartej przestrzeni jest miej więcej taka, jak kiedyś przy kominie w mieszkaniu, do którego podłączona jest kuchnia węglowa. Czyli na razie spoko ..


#11 P_E

P_E

  Parlament Europejski

 • Moderators
 • 146 postów

Napisano 21 marzec 2011 - 06:32

A padało ostatnio?

 


#12 sky99

sky99

  1

 • Members
 • PipPip
 • 26 postów

Napisano 21 marzec 2011 - 10:26

onet.pl dzisiaj cyt:"Japonia: dym nad reaktorem nr 3, ewakuowano pracowników".
Nic specjalnego reaktor nr 3 to chyba ten z plutonem...
W zapalniku bomby wodorowej wystarcza 1kg tego pierwiastka, a pokaz wodoru już mieliśmy.
Pozostaje czekać i życzyć powodzenia.

Miłego oglądania i oczywiście trafnych wniosków:
http://www.ustream.tv/channel/geiger-counter-chiba
Oraz:
skala przyrządu kończy się na 20mR/h a gość twierdzi, że jest 60-70 km od elektrowni =>


Zmieniony przez - sky99 w dniu 2011-03-21 12:25:17

#13 Vetinari

Vetinari

  Jaszczur

 • Members
 • PipPipPip
 • 8439 postów

Napisano 21 marzec 2011 - 17:36

Nic specjalnego reaktor nr 3 to chyba ten z plutonem...
W zapalniku bomby wodorowej wystarcza 1kg tego pierwiastka, a pokaz wodoru już mieliśmy.


Znowu pytanie retoryczne - wiesz na czym polega wybuch takiej bomby ?

#14 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 776 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 21 marzec 2011 - 18:52

Bodaj Rosjanie kombinowali z babą wodorową i fala uderzeniowa kilkukrotnie okrążyła ziemię, ale raczej bez promieniowania.

t2742732_jqicu.gif


#15 Fong

Fong

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 229 postów

Napisano 21 marzec 2011 - 19:15

Przykład katastrofy z Japonii, pokazuje, że tym bardziej powinniśmy postawić w Polsce elektrownie jądrową, tylko zgodnie z najnowszymi przepisami bezpieczeństwa. Trzęsienie ziemi o sile 8,9 stopni w skali Rihtera oraz tsunami udowadniają, jak dużo może wytrzymać elektrownia zbudowana w latach 60!! W Polsce takich kataklizmów nie mamy, na szczęście
Woli z ciekawostki, teraz pracują nad reaktorem fuzyjnym, gdzie energię pozyskuje się łącząc dwa lżejsze pierwiastki w jeden cięższy, a strumień neutronów uzyskanych przy zderzeniu wykorzystać do podgrzania wody. Technologia ta ma dużo wyższą sprawność w stosunku do typowych elektrowni jądrowych, gdzie energie uzyskujemy rozczepiając pierwiastki. Na razie problemem jest podtrzymać fuzję dłużej niż kilkanaście minut, ale w przeciągu dekady bądź dwóch można się spodziewać rozwiązania problemu i pierwszej prototypowej elektrowni fuzyjnej.

#16 P_E

P_E

  Parlament Europejski

 • Moderators
 • 146 postów

Napisano 21 marzec 2011 - 19:51

Znowu pytanie retoryczne - wiesz na czym polega wybuch takiej bomby ?

Po prostu kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą. Idealny przykład.

 


#17 takitamse

takitamse

  mysikrólik

 • Members
 • PipPipPip
 • 1060 postów

Napisano 21 marzec 2011 - 22:53

A padało ostatnio?

Tak troszkę śniegu, jakieś 4-5cm, który zaraz się rozpuścił i spłynął. Wyjaśnię jeszcze pewną rzecz, którą zauważyłem swego czasu kiedy bawiłem się dozymetrem dość często..

Natężenie promieniowania w pomieszczeniu po zimie, kiedy rzadko się wietrzy jest znacznie wyższe niż na dworze w tym samym czasie. Miej więcej różnica wynosiła +50%, (z pomiarów dokładniejszym sprzętem niż mam w tej chwili).

Czyli u nas było to 2-3mSv, na zewnątrz, a do 6 max (normalnie 4-5) w domu po zimie. Na zewnątrz nigdy nie odbiegało od tej normy, a pomieszczeniach w czasie lata wyrównywało się do poziomu takiego jak poza domem. Tym razem jest niespodzianka. Ładunki przebiegają dość gęsto (szkoda że człowiek który dysponował tym dokładniejszym miernikiem niż mój, gdzieś go przepił).

O ile kiedyś coś przez licznik przeleciało raz na 2-5 sekund (a i przerwy dłuższe się zdarzały), to wczoraj ilość jaka przelatywała przez licznik wynosiła 2-3 ale na 2 sekundy. Tak samo wewnątrz domu jak i na zewnątrz.


#18 P_E

P_E

  Parlament Europejski

 • Moderators
 • 146 postów

Napisano 21 marzec 2011 - 22:57

Radon, promieniotwórczy gaz szlachetny. W niewietrzonych pomieszczeniach wzrasta jego stężenie, stąd też większy poziom promieniowania. Ten sam gaz jest odpowiedzialny za wzrost promieniowania po opadach.

A zejdź z dozymetrem do takiej starej, głębokiej, zatęchłej, piwnicy. Tam będziesz miał sporo wyższy odczyt, bo radon się gromadzi w zagłębieniach.

Zmieniony przez - P_E w dniu 2011-03-21 23:06:37

 


#19 vader_ek1

vader_ek1

  1

 • Members
 • PipPip
 • 13 postów

Napisano 23 marzec 2011 - 10:19

http://wiadomosci.on...,wiadomosc.html

#20 takitamse

takitamse

  mysikrólik

 • Members
 • PipPipPip
 • 1060 postów

Napisano 25 marzec 2011 - 11:26

P_E.. w piwnicy jest tylesamo ... co na zewnątrz..a z tego c piszesz powino być więcej... zresztą - chyba oficjalnie nawet małą zwyżkę już potwierdzono.. :(

#21 P_E

P_E

  Parlament Europejski

 • Moderators
 • 146 postów

Napisano 25 marzec 2011 - 11:38

Chyba jednak nie, poczytaj dokładnie artykuły. Same tytuły na WP bywają mylące

 


#22 takitamse

takitamse

  mysikrólik

 • Members
 • PipPipPip
 • 1060 postów

Napisano 25 marzec 2011 - 11:47

Dziś u mnie pada.. licznik ćwierka jeszcze ładniej..

Nie czytałem textu na WP, tylko na onecie.. a dodatkowo jak zauważysz mierzyłem i sygnalizowałem tu, niewielką zwyżkę zanim się te informacje oficjalnie ukazały.

Jeśli kogoś interesuje (w czasie deszczu), znów jest jakieś + 50%, w stosunku do poprzednich wskazań, ale jak na razie to ciągle grubo w granicach normy.. choć więcej niż samo promieniowanie tła.


Zmieniony przez - takitamse w dniu 2011-03-25 11:52:28

#23 P_E

P_E

  Parlament Europejski

 • Moderators
 • 146 postów

Napisano 25 marzec 2011 - 11:52

Zawsze w czasie deszczu poziom promieniowania nieco się zwiększa i jest to związane ze stężeniem radonu. A co do piwnicy - może jest dobrze wentylowana. Radon gromadzi się najbardziej w takich zatęchłych. Także to, co mierzysz, nie jest związane z Japonią.

W Krakowie wykryto jedynie niewielką ilość jodu 131. Wykryły je najbardziej czułe urządzenia pomiarowe, taka ich ilość nie powoduje żadnego mierzalnego wzrostu promieniowania.

A co do katastrof - dużo gorsza dla nas była katastrofa kysztymska, w zakładach Mayak. Kto o niej słyszał? Pracownik tych zakładów został też zdaje się laureatem nagrody Darwina.

 


#24 takitamse

takitamse

  mysikrólik

 • Members
 • PipPipPip
 • 1060 postów

Napisano 25 marzec 2011 - 12:04

Krakowie wykryto jedynie niewielką ilość jodu 131.

Spoko przywieziono go do Krakowa w z Japonii w butelkach specjalnie oczyszczony i rozpylono. Inne związki do nas nie przywędrowały.. bo od Japonii jesteśmy oddzieleni specjalną membraną i nic innego do nas się nie przedostanie tylko radioaktywny jod..

Ja myślę że tylko tą informację porostu podano do publicznej wiadomości.. a że faktycznie zagrożenie jak piszesz w tej chwalili jest żadne przy tym poziomie, to fakt i niema co siać paniki.

A.. jeszcze jedno - piwnica, w której mierzyłem nie jest dobrze wentylowana..


#25 P_E

P_E

  Parlament Europejski

 • Moderators
 • 146 postów

Napisano 25 marzec 2011 - 12:09

Nie tylko jod, jeszcze cez. Ale zdaje się że cezu nie wykryto. Może jeszcze nadejdzie, ale wcale niekoniecznie, zależy od warunków atmosferycznych. Sam mierzysz swoim dozymetrem i widzisz że mimo że niewielka ilość jodu przywędrowała nad Polskę, to odczyty nadal są w normie. Twoje własne urządzenie chyba Cię nie oszukuje :>

To w takim razie z jakiegoś powodu w piwnicy nie masz więcej radonu niż w mieszkaniu, w sumie niewielką robi to różnicę

 


#26 takitamse

takitamse

  mysikrólik

 • Members
 • PipPipPip
 • 1060 postów

Napisano 25 marzec 2011 - 15:23

Nigdzie nie pisałem że jakiekolwiek normy zostały przekroczone.. pisałem że najniższy poziom promieniowania tła podskoczył ( nieznacznie, ale jednak), z 2-3mSv na zewnątrz do 4-6mSv. I to wszystko.. a jako dowód że na zewnątrz nie przekroczyło normy, choć troszkę wzrosło, sam porównałem to z wartościami w mieszkaniu „po zimnie”..

#27 shefu

shefu

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1104 postów

Napisano 25 marzec 2011 - 20:43

http://wiadomosci.wp...,wiadomosc.html

Jak podaje Państwowa Agencja Atomistyki, zgodnie z przewidywaniami, trzy stacje monitoringu radiacyjnego w Polsce zarejestrowały niewielką ilość substancji promieniotwórczych, w tym jodu-131. - To skutek awarii w elektrowni atomowej Fukushima I po trzęsieniu ziemi w Japonii - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską dr Stanisław Latek, rzecznik PAA.

PAA podkreśla, że te "śladowe" ilości substancji promieniotwórczych - na poziomie 50-90 mikrobekereli na metr sześcienny powietrza atmosferycznego - nie zagrażają zdrowiu. - Podam dla przykładu, że
Po Czarnobylu zanotowano ok. 200 bekereli, tym razem zaledwie kilkadziesiąt mikrobekereli na metr sześcienny powietrza, czyli promieniowanie jest milion razy słabszeDr Stanisław Latek
po Czarnobylu zanotowano ok. 200 bekereli, tym razem zaledwie kilkadziesiąt mikrobekereli na metr sześcienny powietrza, czyli promieniowanie jest milion razy słabsze - uspokaja dr Latek.


____________


Jak mówi rzecznik PAA po to, by określić jakie inne izotopy promieniotwórcze znajdują się w powietrzu, należy dokonać dalszych badań. - Prawdopodobnie będziemy mieli do czynienia z cezem - mówi. - Centralne Laboratorium Ochrony Radiologicznej dokonuje tych analiz, musi to potrwać, bo przez odpowiednie filtry trzeba przepuścić setki metrów sześciennych powietrza.


#28 sky99

sky99

  1

 • Members
 • PipPip
 • 26 postów

Napisano 27 marzec 2011 - 18:24

27marca 2011 godz. 18.00
Norma w elektrowni atomowej przekroczona 10 milionów razy? "Ta liczba nie jest wiarygodna"

Operator elektrowni atomowej Fukushima I, firma TEPCO, wycofał informację, że poziom radioaktywności wody w tamtejszym reaktorze nr 2 przekroczył normę 10 milionów razy. - Ta liczba nie jest wiarygodna - przyznał w niedzielę wieczorem rzecznik TEPCO.

Wcześniej tego dnia z budynku reaktora nr 2 ewakuowano pracowników, informując, że gwałtownie wzrosła tam radioaktywność wody w układzie chłodzenia. Agencja Kyodo pisała, że poziom radioaktywnego jodu w reaktorze jest "ekstremalnie wysoki".

Rzecznik TEPCO (Tokyo Electric Power Co.) Takashi Kurita powiedział też, że poziom radioaktywności w powietrzu w reaktorze nr 2 wyniósł 1000 milisiwertów na godzinę - cztery razy więcej niż limit bezpieczeństwa 250 milisiwertów ustanowiony przez japoński rząd.
Wieczorem (popołudnie czasu polskiego) Kurita przyznał, że dane o przekroczeniu 10 milionów razy normy promieniowania w wodzie w reaktorze nr 2 "nie są wiarygodne". Bardzo przeprosił wszystkich w imieniu Tepco, powiedział, że pobrano kolejną próbkę wody, aby dokonać ponownego pomiaru radioaktywności, ale nie wiedział, kiedy znane będą rezultaty.

W czwartek trzech pracowników firmy elektrycznej Kandenko Co. otrzymało dawki promieniowania przekraczające normy, gdy doprowadzali zasilanie do reaktora nr 3. Stojąc w skażonej wodzie, byli wystawieni na promieniowanie przekraczające 10 tys. razy spodziewany poziom. Woda przeniknęła przez kombinezony ochronne i buty. Według TEPCO obuwie było nieodpowiednie...
http://wiadomosci.onet.pl/raporty/trzesienie-ziemi-w-japonii/norma-w-elektrowni-atomowej-przekroczona-10-milion,1,4223658,wiadomosc.html

To ja nie widziałem ze istnieje już odzież i obuwie pochłaniające promieniowanie :P

A tu macie ciekawy materiał o Czarnobylu z 2008r.:
http://www.iea.cyf.gov.pl/pytaj/artykuly_energetyka/jakie_jest_promieniowanie_w_czarnobylu.pdf

1 maja 1986 opad promieniotwórczy nie był już groźny dla zdrowia. Nie zarejestrowano wzrostu zachorowań na raka brodawkowatego tarczycy, typową formę raka popromiennego. Poziom promieniowania w najbardziej dotkniętych katastrofą częściach budynku reaktora ocenia się na 5,6 rentgena na sekundę (R/s).

WYBUCH W CZARNOBYLU
Katastrofa nuklearna mająca miejsce26 kwietnia 1986, do której doszło w wyniku wybuchu wodoru z reaktora jądrowego bloku nr 4 elektrowni atomowej w Czarnobylu. Ocenia się, że była to największa katastrofa w historii energetyki jądrowej i jedna z największych katastrof przemysłowych XX wieku.

Jest to jednocześnie jedyny incydent w dziejach, który został zakwalifikowany do siódmego, najwyższego stopnia w skali INES. Do wybuchu doszło podczas rutynowego testu sprawdzającego, czy turbiny wytwarzają wystarczającą ilość energii potrzebną do pracy pomp chłodzących w przypadku spadku mocy reaktora, zanim zostanie uruchomiony rezerwowy generator o napędzie Diesla. Podczas sprawdzania awaryjnego wyłączenia, reaktor wymknął się spod kontroli, niczym olbrzymi czajnik, który gotuje się bez wody. Wybuch, który nastąpił, można było obserwować z odległości kilku kilometrów. Eksplozja zerwała ważącą jedną tonę pokrywę reaktora. W temperaturze ponad 2000 stopni Celsjusza stopiły się pręty paliwowe. Zapalił się reaktor grafitowy. Podczas szalejącego pożaru stopił się rdzeń reaktora.

Zmieniony przez - sky99 w dniu 2011-03-27 19:37:27

#29 sky99

sky99

  1

 • Members
 • PipPip
 • 26 postów

Napisano 27 marzec 2011 - 18:43

Czarnobyl wciąż zabija
1 paź 01, 11:03

Od samego początku kryzysu czarnobylskiego niektóre organizacje, związane finansowo lub personalnie z przemysłem atomowym, wywierały wpływ na mass media. Komitet Naukowy Narodów Zjednoczonych do spraw Skutków Promieniowania Atomowego prognozował w 1988 r. wzrost zachorowań na raka po Czarnobylu na poziomie 28-40 przypadków. Tymczasem dzisiaj na samej tylko Białorusi mamy 1100 przypadków raka u dzieci, a ostatnio notuje się także wzrost zachorowań u dorosłych.

- Czy zgadza się Pan z opinią, że w wyniku katastrofy w Czarnobylu zostało poważnie poszkodowanych jedynie kilkadziesiąt osób bezpośrednio zaangażowanych w akcję ratunkową?

- Całkowicie odrzucam podobne stwierdzenia. Proszę jednak pamiętać, że skala skażeń i ich konsekwencje są różne w różnych krajach. Z państw sąsiadujących z dzisiejszą Ukrainą najmniej poszkodowana okazała się Polska, najbardziej - Białoruś. To tam wystąpił największy wzrost zachorowań na raka tarczycy.
Czy odnotowanie wzrostu zachorowań na raka po katastrofie w Czarnobylu nie jest skutkiem postępu w medycynie?

- Jeżeli tego rodzaju wzrost jest 2- czy 3-krotny, można się zastanawiać, czy nie jest to efekt postępu w diagnostyce albo skutek społecznego niepokoju prowadzącego do częstszego poddawania się badaniom. Jeśli jednak jest to wzrost 30-krotny, nie ma mowy o przypadku. Zresztą akurat na Białorusi już w roku 1984 - na dwa lata przed Czarnobylem - z pomocą Światowej Organizacji Zdrowia rozpoczęto drobiazgową rejestrację zachorowań na raka. Ogromny wzrost zachorowań jest tam precyzyjnie udokumentowany.

Janusz Nauman
Profesor doktor habilitowany Janusz Nauman, kierownik katedry i kliniki chorób wewnętrznych i endokrynologii Akademii Medyczej w Warszawie, ekspert Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej oraz Światowej Organizacji Zdrowia, wieloletni przewodniczący Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, członek specjalnej komisji rządowej powołanej tuż po katastrofie czarnobylskiej, od 1986 roku kieruje badaniami poświęconymi zdrowotnym skutkom Czarnobyla.
- Ile przypadków stwierdzono?

- Rak tarczycy jest u ludzi młodych zjawiskiem niezmiernie rzadkim. W okresie przed katastrofą wśród dzieci i młodzieży na Białorusi, czyli u około 2,5 miliona osób, rejestrowano około 2-3 przypadków rocznie. Od katastrofy do dzisiaj zanotowano 1100 przypadków.

- Czy szczyt zachorowań minął?

- Szczyt zachorowań sytuuje się z reguły w przedziale od 20 do 25 lat po napromieniowaniu. Istnieje także korelacja między czasem ujawnienia się skutków chorobowych a pochłoniętą dawką. Na przykład na Białorusi w graniczącym z Polską obwodzie brzeskim wzrost zachorowań na raka tarczycy nastąpił później niż w silniej napromieniowanym obwodzie homelskim.

- Jak wygląda sytuacja na Ukrainie?

- Warunki meteorologiczne w początkowym okresie katastrofy spowodowały, że tylko część substancji promieniotwórczych skaziła teren samej Ukrainy. Trzeba jednak przyznać, że w niektórych jej rejonach rozwój nowotworów tarczycy jest również wyraźny - zwłaszcza u dzieci. Podobnie jest w Rosji - na przykład w rejonach Brańska i Kaługi.

- Również na terenie Polski istnieją tak zwane gorące miejsca.

- Hot spoty istnieją także w Polsce, choć nie wszystkie zostały zidentyfikowane. Jedno ze zidentyfikowanych miejsc znajduje się koło Ostrołęki.

- Czy ludzie zamieszkujący w Polsce takie obszary są poinformowani o zagrożeniach?

- Są poinformowani i znajdują się pod stałą obserwacją medyczną.

- To znaczy, że w Polsce wciąż są obszary silnie skażone?

- To nie jest dobre określenie. W wypadku raka tarczycy wywołanego promieniowaniem jego dawki nie muszą być bardzo duże. Przy dawkach bardzo wysokich w komórkach tarczycy nie występuje efekt mutagenny, lecz są one niszczone i rak nie występuje. Trudno więc mówić, że obserwacją medyczną są w Polsce objęci mieszkańcy silnie skażonych terenów. Chodzi raczej o tereny podwyższonego ryzyka. W sumie skażenia radiologicznego w Polsce nie da się jednak porównać z tym na Białorusi czy w części Ukrainy.

- Skoro duże dawki promieniowania niszczą tkankę tarczycy, nie wywołując raka, brak zachorowań na raka tarczycy na danym obszarze nie wyklucza, że był on silnie skażony izotopami jodu lub innych pierwiastków.

- Oczywiście, w wyniku katastrofy w Czarnobylu został uwolniony do atmosfery również jod 131 - najgroźniejszy dla tarczycy, bo jego działanie ujawnia się po wielu latach. Poza tym w powietrzu znalazły się rozmaite inne związki promieniotwórcze. A izotopy jodu pochłaniane przez tarczycę to tylko jeden z czynników chorobotwórczych. Nie wolno zapominać o zewnętrznym promieniowaniu wielu innych izotopów. Jednak w Polsce poziom promieniowania zewnętrznego był niewielki.

- Czy po 1986 roku w Polsce nastąpił wzrost zachorowań na raka tarczycy?

- Trzeba powiedzieć, że mieliśmy wielkie szczęście. Tuż po katastrofie grupie lekarzy wchodzących w skład komisji rządowej udało się przekonać władze PRL do podania ludności profilaktycznej dawki jodku potasu, czyli płynu Lugola. Dla wielu ludzi, zwłaszcza młodych, oznaczało to skuteczną profilaktykę.

- Skromnie pomija Pan swój udział w nakłonieniu ówczesnych władz do podania płynu Lugola...

- Faktem jest, że należałem do tej grupy. Faktem jest jednak i to, że współpracowaliśmy z zespołem znakomitych ekspertów od energetyki jądrowej. Opracowali oni trzy scenariusze rozwoju sytuacji, na podstawie których można było podjąć decyzję o profilaktyce. Optymistyczny - mała awaria, pesymistyczny - poważna katastrofa w jednym z czterech bloków siłowni połączona z długotrwałym uwalnianiem cząstek radioaktywnych i bardzo pesymistyczny - niewyobrażalna w skutkach katastrofa obejmująca zniszczenie wszystkich czterech reaktorów
przyjęto wariant drugi, czyli jedną czwartą niewyobrażalnej w skutkach katastrofy.

- W odniesieniu do Polski scenariusz okazał się mniej pesymistyczny, ale wtedy wszyscy członkowie komisji z powagą odnosili się do sytuacji. Dlatego podjęliśmy radykalne działania. Profilaktyką zostało objętych 18 milionów osób. W konsekwencji nie zanotowaliśmy istotnego wzrostu zachorowań na raka brodawkowatego tarczycy - typową formę raka popromiennego. Natomiast rejestrujemy wzrost zachorowań na inne formy raka tarczycy - obecnie około 1000 przypadków rocznie w porównaniu z 250 w roku 1985. Wśród endokrynologów przeważa jednak opinia, że powodem tego stanu jest głównie niedobór w diecie jodu, którego dodawania do soli zaprzestano w Polsce w latach 80.

Stwierdziliśmy natomiast zjawisko pojawiania się u dzieci przeciwciał przeciwtarczycowych. Podobna sytuacja wystąpiła w Hiroszimie i Nagasaki piętnaście lat po wybuchach. Jest jeszcze za wcześnie, aby jednoznacznie ustalić przyczyny tego zjawiska. Nie można wykluczyć wpływu promieniowania, ale jako jednego z kilku występujących czynników chorobotwórczych. Podobne wątpliwości rodzi dwukrotny w ostatnich latach wzrost wola guzkowego tarczycy. Mam nadzieję, że oba te zjawiska będą nadal obiektywnie badane.

- Czy międzynarodowa społeczność endokrynologów jest zgodna w ocenie skutków Czarnobyla?

- Nikt odpowiedzialny na świecie nie twierdzi dzisiaj, że Czarnobyl nie spowodował wzrostu zachorowań na raka tarczycy. Fakty są niepodważalne. Na Białorusi czy w niektórych rejonach Ukrainy i Rosji sytuacja jest poważna. Musimy także pamiętać o kilkuset tysiącach likwidatorów skutków katastrofy. U tych ludzi już dzisiaj nagminnie występują na przykład bezpłodność i impotencja. Nie można ignorować również skutków długotrwałego stresu. Z drugiej strony, zupełnym nieporozumieniem jest mówienie o masowych białaczkach i dziesiątkach tysięcy zmarłych wskutek napromieniowania.

- Czy niewielkie dawki promieniowania mogą korzystnie wpływać na zdrowie?

- Tak twierdzi profesor Jaworowski, cytowany w tekście opublikowanym przez Wprost [Marcin Rotkiewicz, Czarnobyl. Największy blef XX wieku, Wprost 14 stycznia 01 - przyp. NP]. Na czym opiera swoje tezy? Otóż współczynnik inteligencji u dzieci w amerykańskim stanie Newada jest wyższy w porównaniu z sąsiednimi stanami. A wiadomo przecież, że w Newadzie, gdzie przez dziesięciolecia przeprowadzano próby nuklearne, także promieniowanie radioaktywne jest wyższe. Większość mojego środowiska nie podziela jednak jego poglądów.

- Zbigniew Jaworowski w swojej ocenie Czarnobyla powołuje się na poważne instytucje międzynarodowe.

- Chodzi o UNSCEAR (Komitet Naukowy Narodów Zjednoczonych do spraw Skutków Promieniowania Atomowego). Rzecz w tym, że od samego początku kryzysu czarnobylskiego niektóre oficjalne ciała starały się problem zminimalizować. Wszystkie te organizacje, związane finansowo lub personalnie z przemysłem atomowym, wywierały wpływ na mass media. Mam raport UNSCEAR z 1988 roku, w którym prognozuje się wzrost zachorowań na raka po Czarnobylu na poziomie 28-40 przypadków. Autorzy dodają, że nikt nie będzie w stanie naukowo stwierdzić ich genezy. A tymczasem dzisiaj na samej tylko Białorusi mamy 1100 przypadków raka u dzieci, a ostatnio notuje się także wzrost zachorowań u dorosłych. Schorzenia tarczycy nie będą najprawdopodobniej jedynym skutkiem Czarnobyla.

Jednym z argumentów na niewielką szkodliwość Czarnobyla przywoływanych we Wprost jest brak wzrostu zachorowań na białaczkę. Trzeba jednak pamiętać, że okres latencji - opóźnienia - dla nowotworów popromiennych to co najmniej 40 lat. Ostateczne wnioski będzie więc można formułować około roku 2028.

Generalnie nie solidaryzuję się ze stanowiskiem, jakie zajął pan profesor Jaworowski. Po przeanalizowaniu tekstów we Wprost [por. także tekst Marcina Rotkiewicza Czarnobylska strefa mitów z 20 maja 01 - przyp. NP] podobne stanowisko zajęło polskie i międzynarodowe środowisko naukowców zajmujących się schorzeniami tarczycy.

- Czy ktokolwiek z Wprost konsultował się w sprawie skutków katastrofy na Ukrainie z Panem albo innymi naukowcami uczestniczącymi w programie badania następstw Czarnobyla?

- Nikt z tego pisma nie kontaktował się z nami. Mało tego, co najmniej kilka osób przesłało do Wprost listy, protestując przeciw zamieszczonym tam dezinformacjom. Niestety, redakcja przemilczała i te głosy.

Rozmawiał Paweł Paliwoda

Źródła: Nowe Państwo
http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/nauka/czarnobyl-wciaz-zabija,1,3327594,wiadomosc.html

#30 sky99

sky99

  1

 • Members
 • PipPip
 • 26 postów

Napisano 28 marzec 2011 - 08:16

takitamse "Dziś u mnie pada.. licznik ćwierka jeszcze ładniej..

...Jeśli kogoś interesuje (w czasie deszczu), znów jest jakieś + 50%, w stosunku do poprzednich wskazań, ale jak na razie to ciągle grubo w granicach normy.. choć więcej niż samo promieniowanie tła. "

A ja słyszałem że to wiatry już doniosły chmurkę z japonii...
Ciekawe czy po deszczyku dalej ćwierka?
Zbadaj grunt.

A to z dziś z rodzimego onet:

Fukushima: gigantyczne skażenie wody
Poziom radioaktywnego jodu 131 w wodzie morskiej w pobliżu elektrowni Fukushima aż o 1 150 razy przekracza normę - poinformowała dzisiaj rano japońska agencja bezpieczeństwa nuklearnego.

Według agencji, pomiaru dokonano w morzu zaledwie 30 metrów od reaktorów nr 5 i 6 uszkodzonej przez trzęsienie ziemi elektrowni Fukushima.

Wcześniej z budynku reaktora nr 2 ewakuowano pracowników, informując, że gwałtownie wzrosła tam radioaktywność wody w układzie chłodzenia. Agencja Kyodo pisała, że poziom radioaktywnego jodu w reaktorze jest "ekstremalnie wysoki".

Dzisiaj rano rzecznik japońskiego rządu Yukio Edano powiedział, że wysoki poziom radioaktywności wody w reaktorze nr 2 elektrowni atomowej Fukushima jest związany z częściowym topieniem się prętów paliwowych.

Jak dodał rzecznik na konferencji prasowej, topienie się prętów paliwowych w reaktorze jest tymczasowe.

Jako "nie do przyjęcia" określił niedzielne doniesienia operatora siłowni, firmy TEPCO, o tym, że poziom radioaktywności wody w reaktorze nr 2 aż 10 milionów razy przewyższał normę. TEPCO sprostowała alarmujące doniesienia, przyznając że norma została przekroczona 100 tysięcy razy, co i tak - jak to ujęła - jest niepokojące.

W niedzielę, gdy podano wiadomość o przekroczeniu normy o 10 milionów razy, z budynku reaktora nr 2 ewakuowano pracowników. Agencja Kyodo pisała, że poziom radioaktywnego jodu w reaktorze jest "ekstremalnie wysoki". Potem rzecznik TEPCO Takashi Kurita przyznał, że dane były "niewiarygodne".

Norma to 250 milisiwertów na rok. To znaczy, że dopuszczalny limit zostanie przekroczony po niecałych 15 minutach ekspozycji. Po ok 4-5 godzinach dostaje się dawkę śmiertelną!

Zmieniony przez - sky99 w dniu 2011-03-28 09:19:55

#31 takitamse

takitamse

  mysikrólik

 • Members
 • PipPipPip
 • 1060 postów

Napisano 28 marzec 2011 - 17:24

Ciekawe czy po deszczyku dalej ćwierka?

Jest miej niż wczoraj, chyba trochę spłukało, bo po zbliżeniu licznika do wody w taczce licznik prawie zamilkł. Wygląda na to że przy gróńcie jest teraz miej niż w powietrzu.
Tyle że mamy ochłodzenie od wczoraj, a to oznacza niemiej nie więcej że Golfsztrom, który przynosi nam suveniry, został odepchnięty przez front z nad Rosji.

Zmieniony przez - takitamse w dniu 2011-03-28 18:43:25

#32 Elizia

Elizia

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1286 postów

Napisano 29 marzec 2011 - 13:10

Narobiło się tych tematów... to wkleję jeszcze i tuhttp://www.globalnaswiadomosc.com/polskaskazenie.htm

Zmieniony przez - Elizia w dniu 2011-03-29 14:11:39

#33 dydes

dydes

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 93 postów

Napisano 29 marzec 2011 - 19:21

W japońskiej TV jest mowa o powiększeniu strefy ewakuacjii do 30 km.....

#34 sky99

sky99

  1

 • Members
 • PipPip
 • 26 postów

Napisano 29 marzec 2011 - 21:54

cyt. "W japońskiej TV jest mowa o powiększeniu strefy ewakuacjii do 30 km....."
Myślę że to dopiero początek.
Ciekawe co mają te wydarzenia wspólnego z 21 maja 2011?
Dobrze że wiatry na razie działają na naszą korzyść.

Zmieniony przez - sky99 w dniu 2011-03-29 22:55:41

#35 sky99

sky99

  1

 • Members
 • PipPip
 • 26 postów

Napisano 03 kwiecień 2011 - 14:19

Skala katastrofy przekroczyła najczarniejsze prognozy sprzed miesiąca. - A. Gundersen
Arnie Gundersen, naczelny inżynier nuklearny z Fairewinds Associates Inc., podsumowuje katastrofę w Fukushima. Nagranie pochodzi z czwartku, 31 marca. Nie jest to opinia amatora, ale jednego z najlepszych fachowców od elektrowni nuklearnych. Jego tezy są bardzo niepokojące.
Choć w ciągu ostatnich dwóch dni sytuacja jest w miarę stabilna, to przypomina balansowanie na krawędzi. Gundersen zwraca uwagę na takie niebezpieczeństwa jak:

Welki wyciek zanieczyszczeń radioaktywnych do środowiska, w tym duże ilości gazów.
200 ton wody zostaje wlewane codziennie do reaktorów i basenów z paliwem nuklearnym. Te 200 ton zostaje wydalanych w postaci radioaktywnej pary i wody. Radioaktywność wycieków wynika z faktu, że paliwo jest poważnie uszkodzone. IAEA (International Atomic Energy Agency) stwierdziła, że 25 mil (40 km) od elektrowni radioaktywność terenu na skutek skażenia parą wodną z elektrowni wynosi 2 mln bekereli na metr kwadratowy (2mlnBq/m2), co oznacza, że w ciągu 1 sekundy na 1 metrze kwadratowym następuje 2 miliony rozpadów jądrowych – jest to o wiele ponad poziom bezpieczny – powinna nastąpić natychmiastowa ewakuacja, a tak się nie dzieje. Dla porównania, w przypadku awarii w Czarnobylu ewakuacja następowała przy radiacji 4-krotnie niższej, 500 tys Bq/m2. Oczywiście w miarę upływu czasu to skażenie się zmniejszy, jednak ryzyko dla zdrowia ludzi tam mieszkających jest bardzo poważne.
Woda z reaktorów jest tak zanieczyszczona, że mierniki nie są w stanie tego zmierzyć. Ocean w okolicy elektrowni jest 3 tysiące razy bardziej radioaktywny niż to dopuszcza norma. Jest to wynik wycieku wprost do oceanu. Dodatkowym problemem są ciężkie izotopy, które wydostały się na powierzchnię. Ich czas rozpadu jest długi, tak więc teren skażony będzie już nie do zamieszkania.

Skala katastrofy przekroczyła najczarniejsze prognozy sprzed miesiąca.
Zakładały one, że może nastąpić stopienie 1% paliwa w tylko jednym reaktorze. Stopienie nastąpiło w trzech reaktorach i to nie w 1% a w 70%. Obawiano się, że wyciek będzie wynosił 0.5% dziennie, teraz wiadomo, że jest to znacznie więcej. W efekcie radioaktywność w okolicahc Fukushimy jest 500-1000 razy większa od przewidywanej we wcześniejszych analizach. Nikt też nie przewidywał możliwości zapalenia się basenów z paliwem. W 1997 roku Brookheaven National Labs dokonały oszacowania skutków zapalenia się basenów z paliwem – 137,000 ofiar śmiertelnych z powodu raka płuc.
Problem z prognozami jest taki, że wszyscy zakładali, że obudowa wytrzyma i nie będzie wyciekać – wtedy woda dostarczana do reaktorów będzie mogła być poddana recyrkulacji i skażenia nie wydostaną się na zewnątrz. Niestety, ale tak się nie stało.
źródło: http://monitorpolski...ejsze-prognozy/

#36 Dobra_Pani

Dobra_Pani

  Zaglądacz

 • Members
 • PipPip
 • 15 postów

Napisano 03 kwiecień 2011 - 21:24

sorry, nie ten temat

Zmieniony przez - Dobra_Pani w dniu 2011-04-03 22:25:25

browse.php?u=RSZAFOuReeHHcoxYRE82p6QObpH


#37 sky99

sky99

  1

 • Members
 • PipPip
 • 26 postów

Napisano 12 kwiecień 2011 - 23:01

Japonscy eksperci uznali awarie w elektrowni atomowej Fukushima za jeden z najpowazniejszych incydentow nuklearnych w historii. Poziom zagrozenia podniesiono do stopnia siodmego - najwyzszego w miedzynarodowej skali. Decyzje taka podjeto po dokonaniu pomiarow skazenia radioaktywnego - podala japonska telewizja NHK. Siodmy stopien oznacza, ze katastrofa w Fukuszimie jest tak samo powazna jak ta w Czarnobylu w 1986 roku. Zagrozenie uznawane jest oficjalnie za "znaczne, majace powazne konsekwencje". Wstepna decyzje japonskich ekspertow ma potwierdzic jeszcze Miedzynarodowa Agencja Energii Atomowej. Walka z wyciekami radioaktywnymi trwa. Zdaniem japonskich ekspertow cytowanych przez agencje Reuters, skazenie moze okazac sie nawet powazniejsze niz to, ktore pojawilo sie cwierc wieku temu w Czarnobylu.

#38 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5150 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 13 kwiecień 2011 - 07:20

Tak oto ostatecznie upadł mit doskonałej techniki japońskiej, dyscypliny i niezłomności w obliczu spotkania z siłami NATURY.
Czyż nie przewidziano trzęsień ziemi w tym rejonie? Ależ tak, elektrownie pobudowano tak aby wytrzymała do 7 stopni.
Czyż nie przewidziano tsunami? Ależ tak, ale do 7 metrów...

Wszystkiego najlepszego dla polskich decydentów w sprawie budowy elektrowni atomowej. Oczywiście, rozumiem, polskie elektrownie będą 100 razy lepsze od japońskich, w końcu ruska czy francuzka technologia są niezawodne. Na bank nikt nie podpierdzieli cementu z budowy i innych elementów Zabezpieczeń na wypadek tzręsień ziemi też nie trzeba robić, w końcu to teren a-sejsmiczny. To trzęsienie o sile 5 z przed kilku lat to pominąć trzeba, a zapadlisko tektoniczne w Żarnowcu to śpiewka przeszłości i napewno, ale to na pewno się nie powtórzy nigdy
Co tam jakiś wzrost częstotliwości i siły tzręsień ziemi na świecie, nas to nie dotyczy

Phoenix_thumb.jpg  

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba,

Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

Na pohybel zdrajcom!


#39 Vetinari

Vetinari

  Jaszczur

 • Members
 • PipPipPip
 • 8439 postów

Napisano 14 kwiecień 2011 - 18:00

Co tam jakiś wzrost częstotliwości i siły tzręsień ziemi na świecie, nas to nie dotyczy

Zapomniałes dodać "moim" Fantom. Bo fakt, naszego świata powyższe stwierdzenie nie dotyczy.

To trzęsienie o sile 5 z przed kilku lat to pominąć trzeba, a zapadlisko tektoniczne w Żarnowcu to śpiewka przeszłości i napewno, ale to na pewno się nie powtórzy nigdy

Ja nie wiem czy się powtórzy, wiem, że zawsze można to miejsce ominąć przy planowaniu budowli.


#40 sky99

sky99

  1

 • Members
 • PipPip
 • 26 postów

Napisano 14 kwiecień 2011 - 18:28

Ja pomijam niektórych posty. Są niewarte czytania bo i tak nic nie wnoszą...

#41 sky99

sky99

  1

 • Members
 • PipPip
 • 26 postów

Napisano 21 kwiecień 2011 - 20:57

SKAŻENIE W POLSCE - 8000 x norma!
Uaktualnienie do poprzedniego tekstu (- link):

cyt. "Nie chce już bić na alarm. Nie mam siły.
Mądry zrozumie, a głupi, leniwy i chciwy niech robi co chce.
Otóż ukazały się świeże wyniki pomiarȯw stacji monitoringu radiologicznego w Polsce, czyli na dzień 30 marca 2011.
Będę pisał krȯtko: zawartość Jodu 131 w powietrzu zwiększyła się średnio o ok. 2000 razy względem pomiarȯw na dzień 21 marca br. W niektórych miejscach Polski zawartość ta zwiększyła się dużo bardziej, np.:
-Katowice: wzrost o ponad 8 tysięcy razy!
-Białystok: wzrost o ponad 2870 razy!
-Warszawa: wzrost o 4600 razy!
Podobnie stało się z zawartością Cezu 137, gdzie zanotowano jego kilkuset krotny wzrost.
Wykryto także kilka innych, wcześniej nie rejestrowanych w naszym powietrzu pierwiastków radioaktywnych i to także w niemałych ilościach. Jak do tego doszło? Powietrze z nad Japonii wciąż napływa do Europy, nanosząc nowe warstwy osadów radioaktywnych. Sądząc po ilościach i aktywności Jodu 131 (8 dni połowicznego rozpadu), powietrze to napływa do nas szybciej niż na początku zakładaliśmy. Tak czy owak ilość promieniotwórczych pierwiastków w Polsce rośnie, a problemy z co najmniej trzema reaktorami w Japonii wciąż trwają i będą trwały jeszcze przez wiele tygodni, jak nie miesięcy, czy lat. To oznacza, iż bardzo jest możliwe, ze poziom radioaktywności w Polsce i innych krajach Europy będzie się stale zwiększał. Wnioski wyciągnijcie sami.
Media oczywiście wciąż informują nas, iż zagrożenie nadal nie istnieje, namawiając wszystkich do spędzania czasu na zewnątrz – koniecznie z dziećmi, ktȯre potrzebują przecież naturalnej witaminki D.
Te same media informują nas także o tym, że przekroczenie normy bezpieczeństwa w wodzie morskiej o 3550 razy (nie mylić z normą dla środowiska!), wciąż czas nie stanowi zagrożenia dla ludzi, a przekroczenie progu dopuszczalnej radioaktywności w obszarach położonych o 40 km od Fukushimy - Daiczi o 600 razy, nie daje żadnych powodȯw do niepokoju. W międzyczasie, w Tokio woda z kranu jest ponad 2 x bardziej radioaktywna niż bezpieczna norma dla dzieci (dzisiejsze wiadomości medialne - link) i dalej nic specjalnego się nie dzieje. "Nie niepokójmy się" – według mediów wciąż wszystko jest w porządku". Źródło
Natomiast artykuł na oneciepodaje wyniki pomiarów dokonanych przez Państwową Agencję Atomistyki ("polska" bezpieka atomowa), dokonanych... kilka dni temu. Już wtedy pomiary wskazywały, iż jodu jest kilkadziesiąt razy więcej. Jednak dziś wiemy, że normy są przekroczone nie kilkadziesiąt razy, ale kilka tysięcy razy. Link do pomiarów Centralnego Laboratorium Ochrony Radiologicznej tutaj.

cyt. "Stały wyciek z Fukushima do oceanu podwyższył skażenie do 4385 razy normy (inne normy są do wody, inne dla powietrza - co i tak jest absurdem, przyp. Jarek_kefir). Ostatnie pomiary radioaktywnego jodu - 131 w wodzie morskiej wokół elektrowni wskazują na wzrost do 4385 normy. Jak dotąd najwyższe notowane skażenie wynosiło 3355 razy. Zastępca dyrektora agencji Nuclear and Industrial Safety Agency, Generał Hidehiko Nishiyama, potwierdził, że jest to prawdopodobnie stały wyciek i „nie wiadomo gdzie jest jego źródło”. Link.
Na pomiary radiacji brakuje już skali na miernikach. Przedstawiciel TEPCO oświadczył, że w reaktorze nr 2 promieniowanie jest tak wielkie, że pomiar nie mieści się na skali mierników. Potwierdzono, że skażenie wody przekracza 10 - milionową normę - 1000 milisiwertów na godzinę (1 siwert). Jeszcze nie tak dawno kryminalne media uspokajały nas, że skażenie wynosi „tylko” 100,000 wartość normy – liczba 10 milionów jest bowiem tak przerażająca, że może wywołać panikę (i powinna). Nie ma co się więc dziwić wzrostowi promieniowania także i w Polsce. JEST TO NAJWIĘKSZA KATASTROFA W HISTORII LUDZKOŚCI I CZAS WRESZCIE ZACZĄĆ TAK TO NAZYWAĆ!
Materiał wideo. Artykuł". Źródło
Mój komentarz: widzicie, czytelnicy - jeszcze nie dalej jak wczoraj i przedwczoraj kryminaliści z mediów, uniwersytetów i agencji rządowych (tzw. "eksperci") zaprzeczali temu, że skażenie w reaktorze przekracza normy 10 milionów razy. Podpierali się argumentem, że przecież ta liczba nie jest wiarygodna, że przecież ją zdementowano. Co się okazało dziś? Dziś wiemy, że podawana liczba 10 milionów była, niestety, prawdziwa.. Zadam tylko jedno pytanie: czy spotka ich za to SPRAWIEDLIWA kara? Za takie coś, za narażanie naszych rodaków na kalectwo i śmierć powinni ich powiesić za jaja!

cyt. "Prawdziwe intencje politykȯw z Unii Europejskiej zostały właśnie całkowicie odkryte. Odpowiednim rozporządzeniem, wydanym w trybie PILNYM podwyższyli oni dopuszczalną normę radioaktywności w żywności z 600 do 12500 bekereli na kilogram! Z dniem 27 marca 2011 roku Unia Europejska, w trybie pilnym (przyspieszonym), wprowadziła w życie nowe rozporządzenie dot. dopuszczalnej ilości radioaktywności w pożywieniu /(EU) Nr. 297/2011) /, nagle podwyższając tą granicę.. aż 25 - krotnie!
Poprzednia granica była ustalona na 600 bekereli na kilogram pożywienia i była już podwyższona, ze względu na przepisy unijne, nakazujące napromieniowywać każdą transportowaną żywność (w oparciu o niby nieobowiązkowy Codex Alimenatrius). Nowa "bezpieczna granica" to.. 12500 bekereli na każdy kilogram pożywienia!
Tym razem nie ma przypadku! Rozporządzenie już w tytule informuje, że podwyższenie normy związane jest z katastrofą w Fukushimie.
Dla każdego obywatela Unii Europejskiej powinno być już w tym momencie całkowicie jasne, że politycy unijni nie kierują się dbałością o jego bezpieczeństwo i zdrowie, lecz tylko i wyłącznie o dobrą kondycję ich niektórych firm. Rozporządzenie to ma umożliwić kontynuację importu wielu artykułów z Japonii do UE i mimo znacznego napromieniowania oraz sprzedawanie ich obywatelom Unii jako „bezpieczne” i „przetestowane”.
Nie obawiajcie się, podejrzewam że niedługo dowiecie się z mediów, iż ekstremalne wręcz podwyższenie normy promieniowania jest tak naprawdę zbawienne dla nas wszystkich i nowa ustawa ma tak naprawdę na celu polepszenie zdrowia obywateli UE.
Specjaliści od PR muszą tylko jeszcze wymyślić kilka dobrych sloganów w temacie, które będą mogły być później masowo powtarzane przez pseudo - racjonalistów.
Link do tekstu ustawy tutaj". Źródło

Mój komentarz: jak tu, czytelnicy, nie wierzyć w tzw "teorie spiskowe"? Przecież ci psychopaci chcą nas wyrżnąć w pień tak, jak kiedyś zabijali Polaków i żydów w Auschwitz! Czy jesteś pewien, że ta historia się nie powtórzy?
Warto dodać, że już stare normy są nawet 100 razy zawyżone na naszą niekorzyść. Wpływowe organizacje i korporacje atomowe manipulują normami tak, aby wybielić siebie i swoją zbrodniczą działalność. Opisałem to szczegółowo w dalszej części tekstu.
Poza tym, zauważcie jedno: gdy prawdziwe skażenie dotrze wkrótce do Polski, nasze skorumpowane, "nałukowe" prostytutki występujące w mediach będą mieć wygodną wymówkę. Będą nam wmawiać, iż: "promieniowanie nie przekracza NAJNOWSZYCH norm UE". A to, że te normy właśnie teraz, potajemnie zostały podwyższone aż 25 razy - NIKOGO nie będzie to obchodzić. Zwłaszcza występujących w TV "ekspertów", tfu. Powraca kwestia karania tych, którzy nie tylko nie ostrzegli w porę naszego społeczeństwa, ale także bezczelnie kłamali i dezinformowali w sprawie skażenia z Japonii. Nadchodzą, moi drodzy, wielkie zmiany, które odczują mieszkańcy całej Ziemi. Świat jaki znamy przeszedł do historii w dniu 11 marca 2011 roku. Wkrótce do głosu dojdzie Lud i tego elity boją się najbardziej. W pierwszej kolejności należy osądzić tych, którzy narażali nasze zdrowie i życie nie ostrzegając i nie informując nas należycie o skażeniu z Japonii. I wcale nie chodzi mi tutaj o śmieszne wyroki dwóch lat w zawiasach ferowane przez sędziny pamiętające czasy PRL. Chodzi mi o sąd "według prawa i zwyczaju wojny" i SPRAWIEDLIWY wyrok wykonany przez Lud. Czasy gdy wywoziliśmy złodziei na taczkach już minęły. Teraz pora na znacznie bardziej radykalne rekwizyty niż taczki.. Więcej powiedzieć nie mogę, bo to nielegalne w świetle dzisiejszego opresyjnego "prawa".
źródło: http://lubczasopismo...ce-8000-x-norma

#42 sky99

sky99

  1

 • Members
 • PipPip
 • 26 postów

Napisano 21 kwiecień 2011 - 21:01

Spis treści tego tekstu:
1. Aktualizacje, świeżynki, newsy.
Aktualizacja 8 kwietnia
Aktualizacja 8 kwietnia_2
2. Jak się bronić przed skażeniem - ważne informacje. Aktualizacja 8 kwietnia
3. Teorie konspiracji, wirus stuxnet, możliwe przyczyny.
4. Prawdziwy rozmiar skażenia, kłamstwa i zbrodnie organizacji pro atomowych. Aktualizacja 6 kwietnia.
5. Alerty - czy władze wiedzą więcej? Pytanie retoryczne..

---------------------------------------

1. Aktualizacje, świeżynki, newsy.
Aktualizacja 8 kwietnia_2
Prawdopodobnie rdzeń reaktora numer 1 w Fukushimie się stopił i wchodzi w reakcje z betonem, co powoduje powstawanie sporej ilości wodoru. A to oczywiście grozi eksplozją, chyba już 14 lub 15 - stą z kolei, od 11 marca. Dlatego Japończycy wstrzykują tam ciekły azot, aby nie doszło do wybuchu - jest to akt desperacji i świadczy o tym, że naukowcy nie mają nadal kontroli nad systemami elektrowni (wirus stuxnet!). Tak samo jest ze zrzucaniem ekstremalnie radioaktywnej wody do oceanu - nie mają innego wyjścia - pisałem o tym poniżej.
wczoraj, 7 kwietnia zanotowano kolejne silne wstrząsy o magnitudzie 7.2. Spowodowały one dalsze szkody, tsunami o wysokości jednego metra i.. problemy w kolejnych elektrowniach atomowych. Czy wirus stuxnet atakujący elektrownie na całym świecie, opracowany w Izraelu, "dopomógł" także tym razem? Chodzi o elektrownie atomowe Onagawa i Higashidori - od wczoraj mają istotne awarie. Przeczytajcie proszę pozostałe informacje o wirusie stuxnet, podane poniżej. Jak tu nie wierzyć w tzw teorie spiskowe mówiące, iż elektrownie zawirusowano celowo?
A teraz trochę spiskowego, czarnego humoru: dziś wpisał mi się na blogu jakiś niemiły osobnik. Po standardowym, typowym dla dezinformatorów: "większych bzdur nie słyszałem, ale straszenie" nastąpiło coś, co mnie po prostu zszokowało. Otóż człowiek ten napisał, że... promieniowanie radioaktywne ma lecznicze właściwości, w tym przeciwrakowe, i że pracownicy elektrowni atomowych są zdrowsi! Normalnie szczęka opadła mi do kolan a gały wylazły z orbit, jak to przeczytałem. Ile trzeba złej woli by pisać takie oczywiste bzdety? A co z 60 - cioma milionami osób, które zmarły w wyniku "bezpiecznego, rozproszonego promieniowania od początku ery atomowej? A co z faktem, że radiacja powoduje mutacje genetyczne i w konsekwencji nowotwory, nawet jeśli jest to tzw. "niewielkie stężenie"? No i, oczywiście co z przypadkami nowotworów, wad genetycznych i innych chorób w miastach położonych koło elektrowni atomowych? Bez komentarza..

cyt."Inż. Gundersen, specjalista od siłowni Atomowych, ostrzegł przedtem o reakcji łańcuchowej w reaktorze 2 na podstawie emisji neutronów (wykrytych w Daiiczi po raz 13 - ty), chloru - 38, telluru - 129 oraz jodu - 131 i - 132. Potem TEPCO oświadczyło w swym raporcie, że dane te są niedokładne. Gundersena niepokoi, że TEPCO wydaje niewiarygodne, niedokładne informacje używane w decyzjach i zataja stan faktyczny. TEPCO zanegowało przedtem:
-własnego rzecznika o wykryciu neutronów,
-zmierzony fantastycznie wysoki poziom skażenia morza i zaniżyło go 100 - krotnie,
-stwierdzenie Dr Richarda Leighy, szanowanego naukowca z General Electric, że reaktor 2 stopił się.

Nie tylko TEPCO. Gundersen podaje przykład raportu (26.03.2011) Nuklearnej Komisji Nadzoru (NRC w USA), identyfikującego poważne zagrożenia w Daiiczi (New York Times 05.04.2011):
-Duża ilość „błota” nuklearnego z soli w reaktorach po wprowadzeniu wody morskiej do chłodzenia (o czym specjaliści mówią od początku).
-Budynek / pomieszczenia reaktora wypełnione wodą, co zwiększa zagrożenie uszkodzenia od trzęsienia ziemi (wstrząsy wtórne zachodzą cały czas, najsilniejsze 07.04.2011 uszkodziło zasilanie w prąd innych elektrowni).
-Reakcja łańcuchowa (o czym ostrzegł Gundersen uprzednio, jak i in. specjaliści przed nim w 1 - ym tygodniu katastrofy).
-Powstawanie wodoru i możliwość następnych eksplozji.
-Pluton prawdopodobnie wyrzucony w eksplozjach z basenów zużytego paliwa. NRC zaniepokojony, że pluton wyleciał na odległość kilku kilometrów oraz jest na terenie Daiiczi, zagrzebany w ziemię.

NRC nie mówi tego Kongresowi ani publice, tylko że sytuacja jest trudna ale opanowana. Wielkie korporacje jak AREVA (Francja, może największa w przemyśle atomowym), mówią podobnie publicznie, a co innego w swych kręgach. Wg NYT (23.03.2011), na zamkniętym spotkaniu na Uniwersytecie Stanford (21.03.2011) AREVA raportowało kilka poważnych problemów:
-W reaktorach temp. osiągnęła 5 tys. stopni (Celsjusza?), tj. powyżej punktu topnienia stali nierdzewnej i stopu cyrkonu w osłonie reaktora i pochwach prętów, tzn. topnienie rdzenia jest dość oczywiste.
-W reaktorze 2, eksplozja wodoru wewnątrz reaktora uszkodziła osłonę. W porównaniu z reaktorami 1, 3 i 4, budynek reaktora 2 wygląda dobrze. Odwrotnie niż w 1, 3 i 4, gdzie najwidoczniejszemu uszkodzeniu uległy budynki zewnętrzne po eksplozjach wodoru na zewnątrz reaktorów.
-Skażenie w promieniu 50 kilometrów produktów mlecznych i upraw, czyli dalej niż zakreśla strefa ewakuacji.
-W basenie 4, trzęsienie spowodowało pęknięcia i wyciek wody chłodzącej, co doprowadziło do wyzwolenia i eksplozji wodoru oraz stopnienia zawartości (pręty zużyte + odłożone z reaktora na czas przeglądu) większej niż w basenach 1 - 3. Największe emisje wychodzą więc z basenu 4 i potencjalnie cała jego zawartość może pójść w atmosferę.
Przedstawiciele przemysłu obecni na spotkaniu, przekazali Gudersenowi słowa w - ce prezydenta AREVA: Niewątpliwie jesteśmy świadkami jednej z największych współczesnych katastrof". Źródło

Aktualizacja 8 kwietnia
Przekazuje dwie informacje, które mogą być przydatne. Jedna bardzo niepokojąca, ze EPA (Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska) planuje podnieść wiele tysięcy razy standardy skażenia radioaktywnego środowiska, które uważane są za bezpieczne, żeby dopasować je do obecnego skażenia i uznać wszelkie skażenie za trywialne i niegroźne dla człowieka. Jest to bardzo niebezpieczny proceder, mający na celu ukrycie przed społeczeństwem skali zagrożenia radioaktywnego. Niestety takie manipulacje mają miejsce prawie na całym świecie. Według poprzednich standardów – obecne skażenie w USA przekracza progi bezpieczeństwa, a według nowych – nadal jest bezpieczne. Podtrzymuje swoja opinię, że warto teraz brać kelp (jod) i zwiększone dawki antyoksydantów (witamina C + rutinoscorbin + witamina E + selen). link

Wzrasta skażenie radioaktywne Pacyfiku. Już wkrótce cały rejon może być niezdatny do życia. Według TEPCO, skażenie jodem - 131 w sobotę sięgnęło 300.000 Bekereli na centymetr sześcienny, podczas gdy ilość cezu - 134 była 2.000.000 razy powyżej dozwolonej. Kolejny izotop cez - 137 określono, jako przekraczający dopuszczalną normę aż 1.300.000 razy. Poziom radioaktywnego jodu w zanieczyszczonej wodzie z wnętrza reaktora 2 w miejscu pęknięcia miał jeszcze większą koncentrację skażenia. Próbka wody z soboty po pomiarze dawała rezultat na poziomie 5,4 miliona bekereli na centymetr sześcienny, co jest przekroczeniem dawki o 130 milionów razy. W podziemiach reaktora I podziemnych basenach znajduje się ponad 60.000 ton tej radioaktywnej wody.

Aktualizacja 5 kwietnia
Arnold Gunderson, główny inżynier Fairewinds Associates, przez wiele lat był członkiem kadry kierowniczej przemysłu nuklearnego. W czasie dochodzenia w sprawie najpoważniejszej katastrofy amerykańskiego przemysłu nuklearnego w Three Mile Island pełnił rolę eksperta. Na podstawie ujawnianych materiałów na bieżąco analizuje sytuację w Fukushimie. Oto jej wybrane punkty (pełna treść znajduje się tutaj):
-Fukushima Dai-ichi balansuje na krawędzi nad przepaścią. Nikt w przemyśle atomowym nie przewidział takiego scenariusza wydarzeń.
-Bardzo duże ilości substancji promieniotwórczych – płynów i gazów – przedostają się do środowiska. Potwierdzają to wskaźniki spoza lokalizacji zakładu.
-Jak donosi The New York Times, codziennie wylewa się na reaktory i zbiorniki zużytego paliwa nuklearnego 200 ton czystej wody. Co się dzieje z tym płynem? Skoro wpływa, musi też wypływać. Wydostaje się na dwa sposoby: jako radioaktywna para i radioaktywna woda. Określa się to mianem „karmienia-krwawienia”.
-Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej wykryła w odległości 45 km od reaktorów osadzenie materiałów promieniotwórczych o wartości 2 000 000 bekereli / metr kwadratowy. W takim wypadku ewakuacja ludzi w tym rejonie jest obligatoryjna. W Czarnobylu w strefie wykluczenia znajdowało się 200 000 bekereli / na metr kwadratowy. Skład tamtejszych izotopów był nieco odmienny – niektóre ulegają wolniejszemu rozpadowi. Nie zmienia to faktu, iż mamy do czynienia z bardzo poważnymi koncentracjami promieniowania.
-Kolejny problem to napromieniowana woda znajdująca się w kanałach / tunelach poza elektrownią. Urządzenia pomiarowe nie mogą odczytać faktycznej ilości promieniowania ze względu na jego ekstremalną wartość. Podobnie jest z wodą w oceanie – źródłem jej wysokiego napromieniowania są wycieki z kanałów.
-W glebie wykryto kilka „ciężkich” pierwiastków. Oprócz plutonu obecny jest cer, który nie ulatnia się łatwo i świadczy o poważnym uszkodzeniu związanym ze zbiornikiem zużytego paliwa w pomieszczeniu reaktora nr 4.
-Miesiąc temu operacji „karmienie-krwawienie” nie uwzględniał żaden fachowiec opracowujący plan zwalczania skutków nuklearnej awarii.
-Miesiąc temu za najgorszy przewidywany wypadek uznawano stopienie 1 % paliwa w jednym reaktorze. Tymczasem mamy 70 % stopionego paliwa w 3 reaktorach.
-Miesiąc temu myśleliśmy, że zbiornik może przeciekać najwyżej 0,5 % dziennie – teraz wiemy, że wyciek daleko wykracza poza tę wartość.
-Miesiąc temu myśleliśmy, że promieniowanie przemieści się w górę komina – tymczasem dowiedzieliśmy się, że kominy nie działają, a promieniowanie przeniknęło do gruntu. W konsekwencji dawka promieniowania w pobliżu Fukushimy 500 – 1000 razy przekracza przewidywania „rozsądnych” analiz potencjalnych wypadków.
-Miesiąc temu nikt nie wyobrażał sobie nawet spalającego się zbiornika zużytego paliwa nuklearnego. Okazało się, że półka paliwowa w budynku reaktora nr 4 nie tylko nie znajduje się pod wodą – jest całkowicie odsłonięta (W Państwowym Laboratorium w Brookhaven w 1977 roku przeprowadzono badania, które wykazały, że konsekwencją spalenia zbiornika paliwowego będzie 137 tysięcy przypadków nieuleczalnego raka płuc).
-Różnica między tym, co w naszym przekonaniu mogło nastąpić, a co się faktycznie wydarzyło sprowadza się do tego, że zakładaliśmy, iż budynki osłonowe reaktorów wytrzymają. Niestety, nie wytrzymały. Zakładaliśmy też, że to, co znajduje się w reaktorze poddane zostanie powtórnej cyrkulacji, a materiał nie przedostanie się do wód gruntowych. Stało się inaczej.

4 kwietnia, godz. 16.00
cyt. "Radioaktywność wody w Kalifornii 181 razy przekracza normę. Pomiary były zrobione przez Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley. Zawartość izotopu jodu - 131 wynosiła 20.1 bekereli na litr w deszczówce pobranej z dachu podczas ulewnego deszczu. Norweski Uniwersytet Badania Powietrza (Norwegian Institute of Air Research) przewiduje, że radioaktywność w USA wzrośnie do stanów średnich 5 i 6 kwietnia. Źródło angielskie
Ministerstwo Zdrowia Kanady (Health Canada) zawiesiło monitoringi radioaktywności za pomocą mierników ruchomych (mobile monitoring). Mimo, że chmura radioaktywna jest najgęstsza w północno - zachodniej części Ameryki Północnej, a więc w gęsto zaludnionych terenach British Columbia, nie prowadzi się tam już więcej pomiarów za pomocą mobilnych czujników. Ministerstwo informuje że monitoringi zostały zawieszone 23 marca. Jest to bardzo dziwne posunięcie, zwłaszcza, że są doniesienia o radioaktywnych izotopach w mleku. Oficjele kanadyjscy jednak uważają, że jest to niegroźne. Źródło angielskie.
Reakcja łańcuchowa w reaktorze nr.1. Arnie Gundersen, naczelny inżynier nuklearny Fairewinds Associates Inc. we wczorajszym komentarzu zwraca uwagę na emisję neutronów z jednego z reaktorów. Świadczy to o tym, że następuje w nim reakcja łańcuchowa. Wcześniej w jednej z gazet informowano o tym, że wykryto strumień neutronów 1 milę od reaktorów. Ponadto w wodzie morskiej pojawił się też dziwny izotop chlor - 38, którego nie ma w naturze, może się wytworzyć tylko gdy chlor - 37 pochłonie neutron. Dodatkowo TEPCO opublikowało tablicę z izotopami, które są wydzielane przez reaktory. Niektóre z nich mają bardzo krótki czas rozpadu, a stężenie jodu - 131 w reaktorze nr 1 jest 10 - krotnie wyższe niż w innych - potwierdza to obawy, że w części tego reaktora następuje okresowa reakcja łańcuchowa. Nastąpiła więc sytuacja krytyczna. Oznacza to, że ilość ciepła z reaktora nr 1 jest o wiele większa niż to być powinno. Reakcja się zatrzymuje gdy woda, którą jest polewany reaktor zaczyna parować.

sprzed 2 kwietnia:
Czytelnicy oglądający choćby zachodnie, oficjalne (!) media mówią, iż tamtejsza debata publiczna na tematy atomowe jest zupełnie inna, niż w Polsce. Przede wszystkim u nas nasza medialna wierchuszka niemal całkowicie blokuje informacje nawet z oficjalnych źródeł! W całej UE aż wrze od różnych alarmujących informacji. A co się dzieje u nas? U nas całkowita cisza, niemal radocha, bo przecież nadchodzące ciągle chmury radioaktywne są nie tylko "zupełnie nieszkodliwe" (tutaj następuje podawanie całej masy siwertów, bekereli i innych zmanipulowanych medialnie wartości), ale wręcz zdrowotnie działające!
Jaki jest tego powód? Jest oczywisty: kryminaliści rządzący naszym krajem za wszelką cenę chcą wybudować elektrownie atomową. Wiąże się to także z masą innych projektów "naukowych", stąd występujący w mediach skorumpowani "eksperci" reprezentują poglądy jedynie słuszne - pro atomowe. Jednym z takich projektów firmowanych przez kryminalistów ze świecznika jest pomysł, by Polskę uczynić nuklearnym śmietnikiem całej UE. W Polsce mają być składowane bardzo niebezpieczne odpady:
cyt. "Wysoko radioaktywne odpady z elektrowni atomowych z krajów Unii mają być składowane w państwach Europy Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce. Projekt takiej inicjatywy ustala właśnie Organizacja Rozwoju Europejskiego Składowania.
Fot. ilustracyjna / Fot. APProjekt takiej inicjatywy ustala właśnie Organizacja Rozwoju Europejskiego Składowania (ERDO), w skład której wchodzi wysłannik polskiego Ministerstwa Gospodarki. Jak dowiedział się brytyjski dziennik "The Times", Komisja Europejska do idei wspólnego składowiska odpadów radioaktywnych podchodzi przychylnie.
Negocjacje na temat lokalizacji składowiska oraz tras przewozu odpadów rozpoczną się już w maju. Jak przewidują eksperci, intensywne rozmowy będą się toczyć przez najbliższe dwa lata.
"Polska Times" dotarła do raportu SAPIERR II, przygotowanego przez unijnych ekspertów, w którym podkreśla się, że wspólne składowanie jest dużo tańsze od magazynowania odpadów indywidualnie przez każde państwo. Jeśli kraje grupy roboczej ERDO zdecydują się na stworzenie jednego bardzo dużego składowiska, oszczędności mogą wynieść nawet od 15 do 25 mld euro. Również budowa mniejszych ośrodków dla dwóch, trzech państw obniża koszty o kilka miliardów euro". Źródło
Pozostaje nadal otwarta kwestia odpowiedzialności KARNEJ za dezinformacje w polskojęzycznych mediach, obojętnie czy pro PiSowskich czy postkomunistycznych. Wszystkie kłamią tak samo i wszystkie powinny odpowiadać za kłamstwa, pomówienia, dezinformowanie opinii publicznej i cenzurę nieprzychylnych informacji. Zamiast rzetelnej informacji, zamiast ostrzegania społeczeństwa przed zagrożeniem, mamy rzucane jakieś niezrozumiałe dla laika liczby i zaraz jakiś dezinformujący bzdet, że wszystko jest okej.
Jak wiadomo, wszelkie tego typu projekty - elektrownia atomowa i masę innych, pobocznych (kasa, kasa, kasa dla naszych "profesorków") to kręcenie lodów, korupcja i złodziejstwo na niewyobrażalną skalę. Mafia która nami rządzi nie potrafi nawet dobrych wałów przeciwpowodziowych zbudować, tak, że od kilkudziesięciu lat co roku nas zalewa. A oni tu nagle porywają się z motyką na księżyc, pragnąc atomu.

cyt. "Arnie Gundersen, naczelny inżynier nuklearny z Fairewinds Associates Inc., podsumowuje katastrofę w Fukushima. Nagranie pochodzi z czwartku, 31 marca. W ciągu ostatnich dwóch dni sytuacja jest w miarę stabilna, choć niebezpieczna - przypomina balansowanie na krawędzi. Gundersen zwraca uwagę na takie niebezpieczeństwa jak:
Nastąpił wielki wyciek zanieczyszczeń radioaktywnych do środowiska, w tym duże ilości gazów.
200 ton wody zostaje wlewane codziennie do reaktorów i basenów z paliwem nuklearnym. Te 200 ton zostaje wydalanych w postaci radioaktywnej pary i wody. Radioaktywność wycieków wynika z faktu, że paliwo jest poważnie uszkodzone. IAEA (International Atomic Energy Agency) stwierdziła, że 25 mil (40 km) od elektrowni radioaktywność terenu na skutek skażenia parą wodną z elektrowni wynosi 2 mln bekereli na metr kwadratowy, co oznacza, że w ciągu 1 sekundy na 1 metrze kwadratowym następuje 2 miliony rozpadów jądrowych - jest to o wiele ponad poziom bezpieczny - powinna nastąpić natychmiastowa ewakuacja, a tak się nie dzieje. Dla porównania, w przypadku awarii w Czarnobylu ewakuacja następowała przy radiacji 4 - krotnie niższej, 500 tys Bekereli / m2. Oczywiście w miarę upływu czasu to skażenie się zmniejszy, jednak ryzyko dla zdrowia ludzi tam mieszkających jest bardzo poważne.
Woda z reaktorów jest tak zanieczyszczona, że mierniki nie są w stanie tego zmierzyć. Ocean w okolicy elektrowni jest 3 tysiące razy bardziej radioaktywny niż to dopuszcza norma. Jest to wynik wycieku wprost do oceanu.
Dodatkowym problemem są ciężkie izotopy, które wydostały się na powierzchnię. Ich czas rozpadu jest długi, tak więc teren skażony jest już nie do zamieszkania przez tysiące lat.
Skala katastrofy przekroczyła najczarniejsze prognozy sprzed miesiąca.
Zakładały one, że może nastąpić stopienie 1% paliwa w tylko jednym reaktorze. Stopienie nastąpiło w trzech reaktorach i to nie w 1% a w 70%. Obawiano się, że wyciek będzie wynosił 0.5% dziennie, teraz wiadomo, że jest to znacznie więcej. W efekcie radioaktywność w okolicahc Fukushimy jest 500 - 1000 razy większa od przewidywanej we wcześniejszych analizach. Nikt też nie przewidywał możliwości zapalenia się basenów z paliwem. W 1997 roku Brookheaven National Labs dokonały oszacowania skutków zapalenia się basenów z paliwem - 137,000 ofiar śmiertelnych z powodu raka płuc.
Problem z prognozami jest taki, że wszyscy zakładali, że obudowa wytrzyma i nie będzie wyciekać - wtedy woda dostarczana do reaktorów będzie mogła być poddana recyrkulacji i skażenia nie wydostaną się na zewnątrz. Niestety, ale tak się nie stało". Źródło

cyt. "Nie chce już bić na alarm. Nie mam siły.
Mądry zrozumie, a głupi, leniwy i chciwy niech robi co chce.
Otóż ukazały się świeże wyniki pomiarów stacji monitoringu radiologicznego w Polsce, czyli na dzień 30 marca 2011.
Będę pisał krótko: zawartość Jodu 131 w powietrzu zwiększyła się średnio o ok. 2000 razy względem pomiarów na dzień 21 marca br. W niektórych miejscach Polski zawartość ta zwiększyła się dużo bardziej, np.:
-Katowice: wzrost o ponad 8 tysięcy razy, Białystok: wzrost 2870 razy, Warszawa: wzrost o 4600 razy!
Podobnie stało się z zawartością Cezu 137, gdzie zanotowano jego kilkuset krotny wzrost.
Wykryto także kilka innych, wcześniej nie rejestrowanych w naszym powietrzu pierwiastków radioaktywnych i to także w niemałych ilościach. Jak do tego doszło? Powietrze z nad Japonii wciąż napływa do Europy, nanosząc nowe warstwy osadów radioaktywnych. Sądząc po ilościach i aktywności Jodu 131 (8 dni połowicznego rozpadu), powietrze to napływa do nas szybciej niż na początku zakładaliśmy. Tak czy owak ilość promieniotwórczych pierwiastków w Polsce rośnie, a problemy z co najmniej trzema reaktorami w Japonii wciąż trwają i będą trwały jeszcze przez wiele tygodni, jak nie miesięcy, czy lat.
Media informują nas o tym, że przekroczenie normy bezpieczeństwa w wodzie morskiej o 3550 razy (nie mylić z normą dla środowiska!), wciąż czas nie stanowi zagrożenia dla ludzi, a przekroczenie progu dopuszczalnej radioaktywności w obszarach położonych o 40 km od Fukushimy - Daiczi o 600 razy, nie daje żadnych powodów do niepokoju. W międzyczasie, w Tokio woda z kranu jest ponad 2 x bardziej radioaktywna niż bezpieczna norma dla dzieci i dalej nic specjalnego się nie dzieje. "Nie niepokójmy się" ? według mediów wciąż wszystko jest w porządku". Źródło
Natomiast artykuł na oneciepodaje wyniki pomiarów dokonanych przez Państwową Agencję Atomistyki ("polska" bezpieka atomowa), dokonanych... wcześniej! Już wtedy pomiary wskazywały, iż jodu jest kilkadziesiąt razy więcej. Jednak dziś wiemy, że normy są przekroczone nie kilkadziesiąt razy, ale kilka tysięcy razy. Link do pomiarów Centralnego Laboratorium Ochrony Radiologicznej tutaj.

cyt. "Stały wyciek z Fukushima do oceanu podwyższył skażenie do 4385 razy normy (inne normy są do wody, inne dla powietrza - co i tak jest absurdem, przyp. Jarek_kefir). Ostatnie pomiary radioaktywnego jodu - 131 w wodzie morskiej wokół elektrowni wskazują na wzrost do 4385 normy. Jak dotąd najwyższe notowane skażenie wynosiło 3355 razy. Zastępca dyrektora agencji Nuclear and Industrial Safety Agency, Generał Hidehiko Nishiyama, potwierdził, że jest to prawdopodobnie stały wyciek i 'nie wiadomo gdzie jest jego źródło'. Link.
Na pomiary radiacji brakuje już skali na miernikach. Przedstawiciel TEPCO oświadczył, że w reaktorze nr 2 promieniowanie jest tak wielkie, że pomiar nie mieści się na skali mierników. Potwierdzono, że skażenie wody przekracza 10 - milionową normę - 1000 milisiwertów na godzinę (1 siwert). Jeszcze nie tak dawno kryminalne media uspokajały nas, że skażenie wynosi 'tylko' 100,000 wartość normy - liczba 10 milionów jest bowiem tak przerażająca, że może wywołać panikę (i powinna). Nie ma co się więc dziwić wzrostowi promieniowania także i w Polsce. JEST TO NAJWIĘKSZA KATASTROFA W HISTORII LUDZKOŚCI I CZAS WRESZCIE ZACZĄĆ TAK TO NAZYWAĆ!
Materiał wideo. Artykuł". Źródło
Mój komentarz: widzicie, czytelnicy - jeszcze nie dalej jak wczoraj i przedwczoraj kryminaliści z mediów, uniwersytetów i agencji rządowych (tzw. "eksperci") zaprzeczali temu, że skażenie w reaktorze przekracza normy 10 milionów razy. Podpierali się argumentem, że przecież ta liczba nie jest wiarygodna, że przecież ją zdementowano. Co się okazało dziś? Dziś wiemy, że podawana liczba 10 milionów była, niestety, prawdziwa.. Zadam tylko jedno pytanie: czy spotka ich za to SPRAWIEDLIWA kara? Za takie coś, za narażanie naszych rodaków na kalectwo i śmierć powinni ich powiesić za jaja!

cyt. "Prawdziwe intencje polityków z Unii Europejskiej zostały właśnie całkowicie odkryte. Odpowiednim rozporządzeniem, wydanym w trybie PILNYM podwyższyli oni dopuszczalną normę radioaktywności w żywności z 600 do 12500 bekereli na kilogram! Z dniem 27 marca 2011 roku Unia Europejska, w trybie pilnym (przyspieszonym), wprowadziła w życie nowe rozporządzenie dot. dopuszczalnej ilości radioaktywności w pożywieniu /(EU) Nr. 297/2011) /, nagle podwyższając tą granicę.. aż 25 - krotnie!
Poprzednia granica była ustalona na 600 bekereli na kilogram pożywienia i była już podwyższona, ze względu na przepisy unijne, nakazujące napromieniowywać każdą transportowaną żywność (w oparciu o niby nieobowiązkowy Codex Alimenatrius). Nowa "bezpieczna granica" to.. 12500 bekereli na każdy kilogram pożywienia!
Tym razem nie ma przypadku! Rozporządzenie już w tytule informuje, że podwyższenie normy związane jest z katastrofą w Fukushimie.
Dla każdego obywatela Unii Europejskiej powinno być już w tym momencie całkowicie jasne, że politycy unijni nie kierują się dbałością o jego bezpieczeństwo i zdrowie, lecz tylko i wyłącznie o dobrą kondycję ich niektórych firm. Rozporządzenie to ma umożliwić kontynuację importu wielu artykułów z Japonii do UE i mimo znacznego napromieniowania oraz sprzedawanie ich obywatelom Unii jako 'bezpieczne' i 'przetestowane'.
Nie obawiajcie się, podejrzewam że niedługo dowiecie się z mediów, iż ekstremalne wręcz podwyższenie normy promieniowania jest tak naprawdę zbawienne dla nas wszystkich i nowa ustawa ma tak naprawdę na celu polepszenie zdrowia obywateli UE.
Specjaliści od PR muszą tylko jeszcze wymyślić kilka dobrych sloganów w temacie, które będą mogły być później masowo powtarzane przez pseudo - racjonalistów.
Link do tekstu ustawy tutaj". Źródło

Mój komentarz: jak tu, czytelnicy, nie wierzyć w tzw "teorie spiskowe"? Przecież ci psychopaci chcą nas wyrżnąć w pień tak, jak kiedyś zabijali Polaków i żydów w Auschwitz! Czy jesteś pewien, że ta historia się nie powtórzy?
Warto dodać, że już stare normy są nawet 100 razy zawyżone na naszą niekorzyść. Wpływowe organizacje i korporacje atomowe manipulują normami tak, aby wybielić siebie i swoją zbrodniczą działalność. Opisałem to szczegółowo w dalszej części tekstu.
Poza tym, zauważcie jedno: gdy prawdziwe skażenie dotrze wkrótce do Polski, nasze skorumpowane, "nałukowe" prostytutki występujące w mediach będą mieć wygodną wymówkę. Będą nam wmawiać, iż: "promieniowanie nie przekracza NAJNOWSZYCH norm UE". A to, że te normy właśnie teraz, potajemnie zostały podwyższone aż 25 razy - NIKOGO nie będzie to obchodzić. Zwłaszcza występujących w TV "ekspertów", tfu. Powraca kwestia karania tych, którzy nie tylko nie ostrzegli w porę naszego społeczeństwa, ale także bezczelnie kłamali i dezinformowali w sprawie skażenia z Japonii. Nadchodzą, moi drodzy, wielkie zmiany, które odczują mieszkańcy całej Ziemi. Świat jaki znamy przeszedł do historii w dniu 11 marca 2011 roku. Wkrótce do głosu dojdzie Lud i tego elity boją się najbardziej. W pierwszej kolejności należy osądzić tych, którzy narażali nasze zdrowie i życie nie ostrzegając i nie informując nas należycie o skażeniu z Japonii. I wcale nie chodzi mi tutaj o śmieszne wyroki dwóch lat w zawiasach ferowane przez sędziny pamiętające czasy PRL. Chodzi mi o sąd "według prawa i zwyczaju wojny" i SPRAWIEDLIWY wyrok wykonany przez Lud. Czasy gdy wywoziliśmy złodziei na taczkach już minęły. Teraz pora na znacznie bardziej radykalne rekwizyty niż taczki.. Więcej powiedzieć nie mogę, bo to nielegalne w świetle dzisiejszego opresyjnego "prawa".

Skażenie w Polsce jest już faktem i nie da się temu w żaden sposób zaprzeczyć. Tylko człowiek naiwny, zmanipulowany bądź o celowej, złej woli (interesy), może temu zaprzeczać. Na razie lobbyści atomowi i zmanipulowane przez nich owieczki stosują kolejną śpiewkę: "owszem, skażenie jest, ale jest ono minimalne". Jak myślicie, co będą mówić gdy skażenie się zwiększy? Na pewno też będą uspokajać..
Potwierdza się to, co pisałem wcześniej - czynniki oficjalne i powiązane z nimi lobby atomowe podaje złe informacje z opóźnieniem, jak to miało miejsce w Czarnobylu. Zawsze przy serwowaniu nam złej informacji natychmiast kontruje się taką informację uspokajającymi kwestiami. Fałszywie uspokajającymi..

W programie radiowym Alexa Smitha

wystąpiła dr Helen Caldicott, czołowa aktywistka antynuklearna, która cieszy się wielkim autorytetem na całym świecie. Wskazała ona na kilka istotnych aspektów katastrofy w Fukushima:
-dym z reaktora nr. 3 oznacza bardzo poważną katastrofę, bowiem tam paliwem jest pluton. Jedna milionowa część grama plutonu gdy dostanie się do organizmu powoduje raka.
-pomiary radioaktywności licznikiem Geigera mogą być nieprzydatne, gdyż nie rozróżniają pomiędzy czynnikami radioaktywnymi. Najważniejsze z punktu widzenia zdrowia są ?wewnętrzne czynniki emisyjne? (takie jak stront, który przyczepia się do kości), a te właśnie powodują mutacje i raka.
-mało się mówi o tym, że baseny chłodzące paliwo są o wiele groźniejsze niż same reaktory. W elektrowniach jądrowych w USA baseny nie mają żadnego rezerwowego zabezpieczenia! Istotny jest tu czas połowicznego rozpadu izotopu, a to ma wpływ na ingerencję w nasz genotyp.
-wielka część Japonii jest już zniszczona i nie do odzyskania.
-to co się dzieje można nazwać przypadkową inżynierią genetyczną. Będzie to miało na pewno wpływ na przyszłość naszego gatunku.
-aby powstrzymać to szaleństwo nuklearne potrzebna jest pokojowa rewolucja na wzór egipski.

Źródło
"Następne, rozpowszechniane na cały świat kłamstwo medialne!
Tym razem trzeba już bardzo uparcie, ze strachu wręcz kurczowo trzymać się iluzji, aby nie dostrzec globalnej akcji publikowania kłamstw na temat katastrofy w Fukushimie i jej następstw. Agencja Reuters, a wraz za nią wszystkie media (w tym zn?w polskie) powiadomiła, że na terenie Elektrowni Fukushima - Daiczi znaleziono ślady plutonu 238, 239 i 240.
Zaraz w następnym zdaniu, aby uspokoić opinię publiczną poinformowano, że ilości znalezionego Plutonu nie są większe od tych, występujących w naturze oraz że nie są one szkodliwe dla zdrowia.
Problem tylko w tym, że pluton nie występuje jako naturalny pierwiastek w naturze. Jest bezsprzecznie sztucznie wytworzonym pierwiastkiem - wynikiem celowego bombardowania uranu 235 deuterem, czyli izotopem wodoru". Źródło

Mój komentarz: zauważcie czytelnicy jedno, w jaki sposób media dawkują informacje. Wczoraj podano, iż radiacja tuż przy reaktorze przekracza normę 10 milionów razy. Kilka godzin później informację zdementowano - ciekawe, na czyje zlecenie, pod czyim naciskiem? Wszak CIA wysłała swoją komórkę śledczą do Japonii w celu dezinformacji.
Taką informację, szokującą dla opinii publicznej, podaje się celowo. Wtedy odpowiednie algorytmy badają reakcje WEB 2.0 na taki news, by po chwili ją zdementować i na powrót wszystkich uspokoić. W jakim celu? Prawdopodobnie po to, by np udoskonalić mechanizmy manipulacji, udoskonalić algorytmy wyszukujące bądź przygotować się do kolejnej wojny informacyjnej (która de facto trwa już teraz.
Na co jeszcze musimy zwrócić uwagę? Dopiero 28 marca oficjalne media podały, iż w okolicach elektrowni, czyli poza reaktorami, wykryto ekstremalnie niebezpieczny pluton. Używana w reaktorze nr 3 mieszanka uranowo - plutonowa, czyli paliwo MOX jest 2 tysiące razy bardziej niebezpieczna niż paliwo z Czarnobyla. Pytanie: ten pluton musiał tam leżeć już co najmniej tydzień, jako pozostałość po kolejnych eksplozjach. Dlaczego więc informują nas o tym z takim opóźnieniem? I pytanie zasadnicze: dlaczego żadne medium, nawet te określane jako "niezależne" czy "patriotyczne", nie informuje o rzeczywistej skali problemu? Czyli m.in. o tym, że wystarczy już jedna cząstka alfa, by wywołać proces nowotworowy i zmiany w DNA. Cząstki alfa są skutecznie zatrzymywane nawet przez ubrania czy kartkę papieru. Jest to modny argument lobbystów atomowych fałszywie uspokajających opinię publiczną. Jednak żeby ochrona była rzeczywista, należałoby wychodzić na dwór w masce (najlepiej przeciwgazowej) i siedzieć w uszczelnionym mieszkaniu.
P.S. moje blogi już od kilku dni są bombardowane przez lobby atomowe. Po czym odróżniam ich od zwykłych forumowiczów piszących komentarze? Po pierwsze, przesadna pewność siebie i sprawianie wrażenie teatralnie przerysowanej "fachowości" i "rzetelności", aż do bólu. Po drugie, stosowanie sztuczek socjotechnicznych i słów - kluczy, mających sugerować w/w przymioty wzięte w cudzysłów. Po trzecie, Ci komentatorzy kopiują swoje komentarze i zapisują gdzieś w pliku, na dysku twardym. Gdyż tuż po ich usunięciu z mojego bloga pojawia się ta sama treść. Po czwarte, tacy komentatorzy stwarzają pozory tłoku - umieszczają bardzo podobne komentarze pod różnymi nickami, przez dajmy na to 20 minut. Potem gdy to wszystko usuwam - przez wiele godzin jest spokój. Tak więc info wojna już trwa.

---------------------------------------

2. Jak się bronić?
a.) Jod, czyli ochrona tarczycy. Udaj się do apteki bądź sklepu z suplementami, drogerii,i kup suplement diety z jodem, np "chrom plus", "kelp"bądź jodek potasu na receptę, tylko według wskazań lekarza. Tych preparatów NIE WOLNO przedawkowywać, nawet w dobrej wierze! Zbyt wysokie dawki jodu mogą być toksyczne, jednak w dawkach zalecanych przez producenta bądź lekarza nie ma obaw.
-Preparat "chrom plus"zawiera chrom i 150 mikrogramów jodu. Bez recepty, dawkowanie jedna tabletka dziennie. Nie przekraczać zalecanych dawek.
-Preparat "kelp" zawiera naturalny wyciąg z wodorostów. Jedna tabletka "kelp" ma200 mikrogramów jodu, bez recepty. Brać jedną tabletkę dziennie.Nie przekraczać zalecanych dawek.
-Preparat dla dzieci –"zdrovit odpornisie" niestety, jest to jedyny preparat przeznaczony dla dzieci który ma w swoim składzie odpowiednią dla nich dawkę jodu. Jest dostępny bez recepty, jednak zalecam konsultację z lekarzem – u dzieci łatwo spowodować przedawkowanie.
-Preparaty syntetyczne zawierające jodek potasu (100 i 200 mikrogramów) dostępne tylko na receptę lekarską, stosować ściśle według wskazań lekarza bądź służb ratowniczych / sanitarnych. W żadnym wypadku nie przekraczać zalecanych dawek. Gdy władze zarządzą podawanie nam jodku potasu,odstaw powyższe preparaty (czyli chrom plus, kelp).
-dobrym dodatkiem do jednego z powyższych trzech preparatów może być spirulina, czyli naturalny wyciąg z alg morskich. Zawiera niewielkie ilości jodu, bierz jedną kapsułkę dziennie.
Przed zastosowaniem powyższych preparatów poszukaj wiarygodnych informacji w internecie na ten temat. Przeczytaj ulotki, gdzie załączone są ważne informacje,których nie podałem tutaj ze względu na ograniczenie miejsca. W przypadku wątpliwości, np podawania w/w preparatów: dzieciom,osobom starszym, przewlekle chorym, alergikom, kobietom w ciąży i karmiącym, zażywającym leki (możliwe interakcje), zgłoś się do lekarza lub odpowiednich służb po poradę. Bardzo ważne jest, aby zacząć przyjmować w/w preparaty z jodem jeszcze PRZED skażeniem,czyli przed dotarciem radioaktywnej chmury w miejsce Twojego zamieszkania. Jodu nie powinny zażywać osoby mające poważne problemy z tarczycą. W przypadku jakichkolwiek problemów z tym organem należy się poradzić lekarza – ja się na tym już nie znam.

b.) jod c.d. Jako ciekawostkę pewien farmaceuta powiedział, że wielu ludzi ma kłopoty z tarczycą do dziś właśnie z powodu przedawkowania płynu Lugola podczas Czarnobyla, bo prawie nikt nie przestrzegał dawki zalecanej (50 –500 mikrogramów). To trzeba było 1 krople na szklankę, a ludzie pili np. łyżeczkę wprost buteleczki i przyjmowali właśnie dawki miligramowe albo i większe. Problemy mają ludzie właśnie z powodu uszkodzenia tarczycy. A więc ostrożnie z jodem!
-sprzedawcy dostali zakaz sprzedaży płynu Lugola i prawdopodobnie innych preparatów z jodem bez zlecenia lekarza. Agendy rządowe USA robią zapasy tych preparatów.W wielu krajach wykupiono suplementy z jodem, jak i liczniki Geigera.
-W hurtowniach jodu brak. Płyn Lugola jest składowany rezerwowo, uczestniczą w tym m.in. niektóre poradnie, przychodnie. Proszę pilnie o informację z terenu Polski o tym zjawisku, bo prawdopodobnie jest to ukrywane przed opinią publiczną!

c.) Jednocześnie trzeba uważać, aby władze,służby nie zechciały nas przypadkiem naszprycować jakimś świństwem, pod przykrywką walki z radiacją. Dlatego śledź niezależne fora, blogi i witryny, poszukuj informacji na własną rękę - miej oczy szeroko otwarte. Wiedza ochrania, ignorancja naraża - to motto naszych trudnych czasów.
d.) Śledź wskazania stacji pomiarowych i innych monitoringów radiacji:
-Monachium - link tutaj
-Inne stacje w Bawarii - link tutaj
-Inne stacje w Niemczech - link tutaj
-Organizacja Low Level Radiation Compaign - link tutaj(po angielsku). Organizacja ta skupia fizyków, atomistów i innych naukowców, którzy sprzeciwiają się energetyce atomowej i informują o zagrożeniach z nią związanych.
-Organizacja European Committee on Radiation Risk
-Black Cat Systems– obywatelskie stacje pomiarowe w Ameryce płn.
-Radiacja w Los Angeles
-Polska bezpieka atomowa – mapa
-Radiacja w Lublinie UMCS
-Radiacja w Tokio
-Bezpieka atomowa USA
Nowe:
-blog w języku francuskim - niezależne media poszukują tłumacza tych tekstów - link tutaj.
-wiarygodne stacje pomiarowe, w języku niemieckim. wykazują podwyższoną radiację w Warszawie (0.152 uSv / h) i w Berlinie (0.140 uSv / h). Linktutaj.
-obserwuj status KP ziemskiej magnetosfery - obrazek:
- gdy barwy są żółte lub czerwone, istnieje większe prawdopodobieństwo trzęsień Ziemi.
-obserwuj aktywność słońca:
- tu także należy zwracać uwagę na kolory - jeśli pojawi się żółty lub czerwony, istnieje zwiększone prawdopodobieństwo trzęsień Ziemi za dzień, dwa.

e.) zachowaj środki ostrożności:
-pij wodę butelkowaną przed opadami radioaktywnymi, czyli wodę mineralną. Wody tej używać do przyrządzania gorącej: kawy,herbaty, zup itp.
-unikaj przebywania na zewnątrz, nie otwierać okien, gdyż przebywanie w zamkniętych pomieszczeniach daje częściową ochronę przed radiacją
-nie spożywać miejscowych owoców i warzyw, unikać mleka aż do wiarygodnych pomiarów skażenia.
-Unikać jedzenia grzybów i dziczyzny,gdyż one tradycyjnie pochłaniają największą część skażenia.
-zrób zapasy w pobliskim spożywczaku.Chodzi o specyficzne artykuły, mające kilka cech. Między innymi:a) długi okres przydatności do spożycia, B) można je przechowywać poza lodówką czy zamrażarką, c) są odporne na czynniki środowiskowe. Dla przykładu kryteria te spełniają: mąka, gryka,soja, soczewica, ryż, makarony, konserwy, soki wysokiej jakości,zupki w proszku, i różne inne produkty. Zapasy te przechowuj w miejscach odległych od okien, nie narażonych na przeciągi i napływ powietrza z zewnątrz (ryzyko większej radiacji). Jeśli masz w rodzinie przewlekle chore osoby, zrób zapas lekarstw dla niej na kilka tygodni aż do czasu względnej stabilizacji i ustania paniki.
-W razie zalecenia pozostania w domu,należy: zamknąć okna i drzwi i nie dopuścić aby do domu lub mieszkania dostało się powietrze z zewnątrz (wyłączyć wentylację, klimatyzację, ogrzewanie nawiewowe, uszczelnić zasuwy piecowe i kominowe, zabezpieczyć inne otwory w mieszkaniu lub budynku). Zabezpieczyć zwierzęta domowe lub hodowlane; unikać spożywania żywności z własnego ogródka, warzyw i owoców nieznanego pochodzenia, wody z kranu – pić wodę tylko butelkowaną, ale z pewnych źródeł. Żywność przechowywać w szczelnie zamkniętych pojemnikach; w przypadku wyjścia na dwór należy zakryć nos i usta mokrym ręcznikiem lub chusteczką. Dobre byłyby też maseczki noszone podczas epidemii świniaka w 2009 roku.O ironio, nawet tak licha ochrona powstrzymuje najbardziej szkodliwe cząsteczki alfa.
Po przyjściu z zewnątrz należy umyć całe ciało i włosy (do kąpieli dodać sodę spożywczą), należy też schować rzeczy noszone na dworze do torby i szczelnie ją zamknąć.

f.) Kogo należy chronić najbardziej? Przede wszystkim należy chronić kobiety w ciąży i ich nienarodzone dzieci. Podczas awarii w Czarnobylu zdarzały się liczne poronienia, a radiacja szkodzi młodym organizmom w ciele matki. Chronić dzieci i osoby starsze, osoby z białaczką, rakiem,wyniszczone. Osoby z chorą tarczycą są także narażone na radiację bardziej niż inni.

g.) inne radionuklidy. Podane wyżej preparaty z jodem nie są cudowną pigułką na radiację. Jod w tabletkach chroni przed radioaktywną odmianą jodu z elektrowni i częściowo detoksykuje organizm z radionuklidów (wg organizacji vibronika.eu).
W radioaktywnej "mieszance" z Fukushimy najbardziej niebezpieczny jest pluton, którego w Czarnobylu w ogóle nie było! Według naukowców paliwo MOX stosowane w Fukushimie (paliwo uranowo plutonowe) jest 2000 razy bardziej toksyczne niż to z Czarnobyla! Promieniowanie alfa wydzielane przez pluton jest skutecznie pochłaniane nawet przez kartkę papieru, więc istotne byłoby noszenie maseczek chirurgicznych w okresach największego skażenia. Trzeba pamiętać, że nie jest ważna odległość od Japonii ani rozproszenie (wszystko to medialne i polityczne łgarstwa). Wystarczy jedna (!) cząsteczka radioaktywnego plutonu by wywołać mutację w genomie i w konsekwencji raka.

Nowe:
h.) prof. Dorota Majewska zaleca branie nieco większych dawek antyoksydantów. Bezpieczne dawki dla osoby dorosłej to: 1000 - 1500 mg naturalnej witaminy C. Warto dodać do tego 3 - 4 tabletki rutinoskorbinu, witamine A + E i selen po jednej tabletce. Inne przeciwutleniacze znajdują się w zielonej herbacie i kawie.

2a. Działka orgonowe
(chembuster, cloudbuster).
Działka orgonowe powodują odsuwanie poza Skandynawię potencjalnego zagrożenia radioaktywnego. Jednocześnie operatorzy działek orgonowych z Polski powodują przemieszczanie się mas powietrza z najzdrowszych rejonów (Alpy i Kaukaz) w kierunku Europy centralnej. Na razie mają za małą moc by pomóc "starej Europie" która wg symulacji oberwie. Dlatego potrzebne jest każde działo orgonowe. Proszę dalej linkować, bo zasięg blogów jest niewielki i wielu posiadaczy działek nie wie o sytuacji. Gdy wzmocni się nasza siła, będziemy mogli skierować działka lekko na północny zachód. Może uda się pomóc reszcie Europy. Mamy dwa dni do nadejścia najgroźniejszego skażenia (czyli do 7 kwietnia).

Jutro, 6 kwietnia spodziewana jest chmura radioaktywnego xenonu w Polsce. Transuranowce, w tym ekstremalnie niebezpieczny pluton mają nadlecieć 7 - 8 kwietnia.

(chem)buster w akcji - link do filmu. Szczegółowa instrukcja jak zbudować działo orgonowe - link tutaj.

Szczegóły akcji znajdziecie na blogu Zenobiusza - link

- on koordynuje tą akcją i zamieszcza aktualizacje. Jeśli wierzysz, że działo orgonowe może pomóc - spróbuj. Ja sam nie wiem co o tym sądzić. Jeśli masz już zbudowanego bustera, czym prędzej skontaktuj się z Zenobiuszem. Wiem tylko tyle, że na blog Zenobiusza są przepuszczane ataki, odkąd zaczął zachęcać do budowy i używania busterów.

2b. Bustery, haubice.
Mail jaki otrzymałem:
"Przesyłam Ci w załączniku papierowe 3 szablony na podstawie których zrobić trzeba 3 szablony ze sklejki. 1-szy szablon gwieździsty najmniejszy w środku, tylko że dziurki na rury śr. 28 mm są trochę większe co masz zaznaczone bo doliczyć trzeba zaślepki na koniec rur więc średnica trochę większa około 30-31 mm(3-3,1 cm)Dalsze dwa szablony służą jako podpórki. Owalny na ranty wiadra w trakcie zastygania żywicy a okrągły bez żadnych wycięć zupełnie na górę w celu utrzymania konstrukcji. Wymiary to są na nich napisane ale w calach (INCH) Więc jak masz taką miarkę z calami to można sobie dopracować i wydrukować na 3 kartkach bo każdy musisz wyciąć osobno. Rury mogą być też aluminiowe lub lżejsze stalowe ocynkowane. Działa.
Wióry do podstawy muszą być stalowe jeśli ma się buster blisko ludzi. Aluminium i inne metale mogą mieć mocne i niekoniecznie korzystne działanie na ludzi, ale jak ktoś zdecyduje się wkopać podstawę w ziemie czy trzymać dalej 10,20m od domu to może spróbować innych metali. Żywica poliestrowa z utwardzaczem w takiej ilości jakiej pojemności jest przygotowane wiadro (żeby nie zabrakło czy coś).
Potrzeba jeszcze 10 kryształów górskich naturalnych najlepiej podwójnie zakończonych (double terminated crystal)-zobacz to w grafice gogle, choć inne też mogą być ale nie wiem czy tak samo działają.W rurach muszą być wyraźnym czubkiem do góry.
W podstawie natomiast musi być najpierw ok. 2 cm podkład z wiórków zalanych żywicą i należy położyć na krzyż 4 kryształy (nawet lekko wcisnąć je równo w tą masę) tymi wyraźnymi czubkami na krawędzie zewnętrzne wiadra skierować. Po prostu kształt jak w kompasie północ, południe, wschód i zachód.
Na to nakłada się szablon już z rurkami krótszymi, oczywiście uszczelnić zaślepki na dole taśmą żeby żywica nie przeciekła do ich środka (można zalutować) i na przemian układamy wióry i żywicę itd aż do samego końca. Najlepiej to zrobić warstwowo bo żywica bardzo mocno się nagrzewa i dymi. Potem zakładamy pozostałe szablony i prostujemy zanim zastygnie.
A i najważniejsze-te urządzenie to nie zabawka, jak ktoś przestawia czy rozbiera niech to robi w grubych gumowych rękawicach. Dotknięcie rur gołymi łapkami może skutkować dzwonieniem w uszach, oszołomieniem i bólem głowy, bo ładunek przechodzi na człowieka. Jeśli ktoś już złapał rur gołymi, to niech szybko dotknie żywicznej podstawy w celu zdjęcia z siebie ładunku.
Kolejna sprawa jeśli byś mógł ruszyć z miejsca i zorganizować innych ludzi znających się na temacie w sprawie haubicy (howitzer)

link

To bardzo fajne urządzenie, tylko że bardziej skomplikowane, bo wymaga zasilania i impulsu.Zresztą cena na nasze warunki jest trochę zabójcza.
Może ktoś biegły w angielskim napisałby do pana Cr.fta i porozmawiał o szczegółach budowy tego urządzenia, bo ja za bardzo nie rozumie języka, choć bardzo bym chciał.
Oprócz tego wytwarza silne pole i lepiej daje sobie rade. Sercem urządzenia jest wiekszy kryształ zawinięty w cewkę Mobuisa (mobius coil). Tylko właśnie potrzeba osoby co się zna na średnicach cewek i rodzajach kabla, żeby był równy opór prądu w cewce do średnicy kryształu i długości kabla. Wogle przewód aluminiowy izolowany byłby najlepszy ale trzeba dobrać jego długość i opór co do średnicy kryształu.Miedzianego przewodu raczej nie zaleca się.
Zbyt długi przewód może pożerać zbyt wiele energii i dać mało efektu, a zbyt krótki przegrzać się lub przepalić. Całość zalewana jest w taki ciekawy stożek. Trzeba to prędko rozpuścić do ludzi i niech się ktoś fachowo zajmie i przekazuje to dalej bo ja mam problem z tym i liczę na ludzką pomoc że ktoś zdolny załapie konstrukcje i przekaże. Problemem jest jeszcze taki zapper zasilający, bo my jesteśmy zawsze 100 lat za murzynami.Jednak można takie dostać w Stanach za 15 dolców bardzo małe, ale ciekawe czy by gdzieś nie zginęły w drodze.
Trzymaj się ciepło, podziwiam raz jeszcze twój trud i pomodlę się za Ciebie aby to, co robisz przyniosło pożądany i piękny skutek.
Jeśli rozważysz ten pomysł i trafisz na podatny grunt,co wyda piękne owoce daj mi znać.
Pozdrawiam.
Grzegorz"

---------------------------------------

3. Teorie konspiracji,
wirus stuxnet, możliwe przyczyny.cyt. "Grupa Fulforda dysponuje dowodem w postaci nagrania z 9 marca (2 dni przed katastrofą), że rodzina Rockefellerów w osobie Jaya Rockefellera wiedziała o tym, że w prefekturze Fukushima wydarzy się katastrofa nuklearna. W nagraniu przedstawiciel Rockefellera, Campbell, oferuje jednemu z polityków japońskich dostęp do zasobów środka czyszczącego skażenia nuklearne w prefekturze Fukushima. Fulford twierdzi, że na podstawie tego nagrania można udowodnić, że katastrofa w elektrowni była przygotowanym zamachem.
Cztery miesiące przed katastrofą zdecydowano się na umieszczenie paliwa z plutonem w reaktorze numer 3. Zielone światło dał gubernator prefektury Fukushima, mimo, że były sprzeciwy. W Japonii tylko 3 reaktory używają tej wysoce toksycznej mieszanki o nazwie MOX.
Niezwiązana z Japonią, ale ważna informacja - z rozszyfrowanych maili Ministra Obrony Australii wynika, że agenci Federal Reserve (prywatna firma, która drukuje dolary dla USA) zdecydowali o zwolnieniu premiera Australi Kevina Rudda, co wkrótce nastąpiło. Maile niedługo zostaną udostępnione mediom i nie będzie się tego dało ukryć. Zachodzi pytanie - dlaczego agenci prywatnej firmy amerykańskiej jaką jest FED mają taką moc by zwalniać premiera suwerennego państwa? Ci sami ludzie wtrącają się w wewnętrzne sprawy Japonii. Są to najgroźniejsi gangsterzy świata, o praktycznie nieograniczonych wpływach, kontrolują większość rządów świata, a przeciętni ludzie nawet o nich nie wiedzą (czy nie nasuwa się tu skojarzenie z wypadkiem Smoleńskim? Jednym z głównych motywów była emisja pieniądza w Polsce)
Naukowcy w Japonii stwierdzili, że woda pod wulkanem Fuji staje się bardzo gorąca. Na Uniwersytecie w Tokio dokonano detekcji niezwykłych fal elektromagnetycznych, które są wysyłane w stronę wulkanu z placówek HAARP w USA. Podobne fale zostały wykryte w tygodniach poprzedzających trzęsienie ziemi i tsunami. Z informacji przekazanych Fulfordowi wynika, że Jay Rockefeller ma zamiar sterroryzować Japonię jeszcze bardziej - planowana jest erupcja Mt Fuji 11 kwietnia. Fulford ujawnia tę informację by zapobiec kolejnej katastrofie. Obiecuje to Rockefellerowi i jego rodzinie, że nie ma miejsca na Ziemi gdzie mógłby się skryć przed karą dożywotniego więzienia. Jedyną szansą dla Rockefellerów jest poddanie się i stanięcie przed odpowiednią komisją. Wszyscy współpracownicy Rockefellerów w Japonii są już znani i niedługo nastąpi ich aresztowanie.
Agenci prowokatorzy w Japonii sieją dezinformację. Przykładem jest pokazywanie fałszywych zawyżonych pomiarów licznikiem Geigera-Mullera, po to aby wzbudzić panikę.
Większość obsady amerykańskich baz wojskowych w liczbie ok. 200,000 osób wyjechała lub też wyjedzie w najbliższym terminie. Powodem jest to, że japońskie Ministerstwo Obrony wie, że amerykańska armia stoi za trzęsieniem ziemi i tsunami. Zażądano więc od nich natychmiastowego opuszczenia terenu Japonii. Podobnie, pracujący w Japonii bankierzy dostali termin opuszczenia do 19 marca.
Są bliskie kontakty z grupą Kaddafiego z Libii. Jest to jedyny kraj na świecie, który nie ma banku centralnego kontrolowanego przez Rotszyldów. Kaddafi jest gotów przekazać 180 miliardów dolarów na rzecz walki z ubóstwem, pod warunkiem, że ustaną ataki na jego kraj. Oczywiście, atak na Libię jest tylko i wyłącznie próbą zagrabienia zasobów ropy naftowej tego kraju.
Argentyński politolog Adrian Salbuchi w rozmowie z Darylem Bradfordem Smithem ujawnił, że do Patagonii w Agentynie zaczęli przyjeżdżać bogaci ludzie, którzy wcześniej zakupili wielkie połącie w tym kraju. Promieniotwórczość nie jest zagrożeniem na południowej półkuli. Patagonia jest niezwykle bogata w surowce, setki tysięcy hektarów zostały wykupione przez takich ludzi jak Ted Turner, George Soros, George Bush, Carlo Lucciano Benneton, Joseph Lewis, Daniel Lerner, Hank Paulson, Lord Lay (75 tysięcy kilometrów kwadratowych!) i in. Teraz już wiadomo dlaczego te dotąd puste tereny były wykupywane w ostatnich latach. Podobny influks ludności obserwowany jest w innych krajach południowej półkuli. Niestety, media nie informują realnym zagrożeniu ze strony chmur radioaktywnych na północnej półkuli, sytuacja jest groźna i być może chodzi o depopulację północnej półkuli, gdzie jest obecnie serce współczesnej cywilizacji.
Audycja po angielsku - link". Źródło

Mój komentarz: Czy jest możliwe, że właśnie zaczęła się III wojna światowa a my o tym nie wiemy? Bandyci rządzący naszą planetą mają teraz znacznie silniejsze "gadżety" niż największe bomby atomowe. Jest to tzw broń geofizyczna. W jej skład wchodzą systemy anten na Alasce i Grenlandii, sieć stacji radarowych i satelitów. Polega to na generowaniu odpowiednich fal w jonosferze ziemskiej i ich kierowanie do wnętrza Ziemi. Powoduje to katastrofalne wstrząsy i czasami tsunami, jeśli wiązka była skierowana w stronę dna morskiego. To nie jest już S-F, to nie jest fantastyka czy tzw "teoria spiskowa". To nasza rzeczywistość. Takim samym szokiem były dla naszych dziadków bomby atomowe. Nie będę tutaj przedstawiał dowodów, bo nie ma już na to czasu - poszukajcie sobie w internecie pod hasłem: HAARP.
Broń geofizyczną posiadają trzy siły na świecie: 1. oś zła USA - UE - Izrael, 2. Rosja, 3. Chiny. Wspomniana przed chwilą oś zła chce narzucić pozostałym krajom, jak i reszcie świata swoje porządki. Palestyna, Korea, Jugosławia, Irak, Afganistan, a teraz Libia i podział Sudanu ?- to poszczególne puzzle tej układanki, w której globalni psychopaci grają sobie w "monopoly" decydując za Ciebie o Twoim życiu. Oto niektóre ich założenia:
"W skrócie oznacza to, że istnieje niewielka grupa ludzi, dla których reszta ziemskiej cywilizacji stała się czymś obcym a oni sami widzą dla siebie zupełnie inna misję do spełnienia. Być może - i zdaję sobie sprawę że zabrzmi to ogromnie niepokojąco - z tym właśnie zjawiskiem związana jest także katastrofa jaka rozgrywa się obecnie w Fukushimie. Ostatnie lata pokazały, że sytuacja na naszej planecie pogarsza się w dramatycznym tempie. W zeszłym roku miał miejsce najpoważniejszy w historii wyciek ropy w Zatoce Meksykańskiej. W tym dla odmiany mamy katastrofę jeszcze gorszą - bo nuklearna, kilkaset razy bardziej niebezpieczną od tej w Czernobylu. W cieniu tych nieszczęść rozgrywają się setki mniejszych, ale równie znaczących katastrof, które coraz bardziej wskazują na czyjeś celowe działanie. Autorzy, których wymieniłem na początku sugerują, że ci którzy posiedli niezwykłe technologie dające im gigantyczną przewagę nad resztą ludzkości, już tej ludzkości nie potrzebują. Chcą już tylko nasza planetę na własność. Dlatego kolejne katastrofy są częścią planu, znanego także pod nazwą depopulacji". Źródło

Wirus stuxnet rozprzestrzenia się na inne elektrownie atomowe. Tydzień temu w Kanadzie prawie 720.000 litrów skażonej radioaktywnie wody wyciekło do jednego z Wielkich Jezior. Wyciekła ona z jednej z elektrowni atomowych. Sprawę wyciszono, sprawy nie ma. Dziś, w piątek, media poinformowały, iż automatycznie wyłączyła się elektrownia atomowa w Słowenii na południu Europy. Władze na razie informują jedynie o "drobnych problemach technicznych". Jak zwykle, nie mówią nam całej prawdy. Więcej o wirusie stuxnet pisałem w dalszej części tekstu - warto przeczytać.
"Problemy natury technicznej uniemożliwiły ponowne uruchomienie słoweńskiej elektrowni atomowej Krszko, która w środę wyłączyła się automatycznie - poinformowała rzeczniczka tej jedynej w Słowenii siłowni nuklearnej Ida Novak Jerele".
Źródło
Mój komentarz: zwróćcie uwagę na jedno: oficjalnie władze przyznały, że udało się doprowadzić prąd do systemów w elektrowni. Co jest jednak dziwnego? Załoga która ma za zadanie unormowanie tej sytuacji nie jest w stanie odzyskać kontroli nad systemami informatycznymi! Wcześniej pisałem, że systemu informatyczne w elektrowni Daiiczi zostały zaatakowane przez wirus komputerowy zupełnie nowej generacji - stuxnet. Wirus ten został specjalnie zaprojektowany do atakowania, sabotażu i przejmowania obiektów przemysłowych, w tym elektrowni i instalacji nuklearnych. W ostatnim kwartale 2010 roku media donosiły o ataku wirusa stuxnet na instalacje atomowe Iranu. Naturalnie, wirus ten jest produkcji Mossad - CIA. Całkiem niedawno operatorzy wielu elektrowni atomowych na świecie przyznały, że ich systemy zostały zainfekowane przez stuxnet. Co ciekawe, taką infekcję odnotowano również w systemach elektrowni Fukushima - Daiiczi. Zadajmy sobie tutaj pytanie, czy możliwe jest, że ktoś manipuluje systemami w Fukushimie właśnie poprzez wirus stuxnet?
Super - wirus komputerowy stuxnet to w rzeczywistości bardzo zaawansowana broń *****netyczna. Jest przeznaczony do ataku na wielkie kompleksy militarne i przemysłowe, np takie jak elektrownie atomowe. Wirus ten jest niewykrywalny dla programów zabezpieczających i zachodzą podejrzenia, że duża część systemów w elektrowniach atomowych Europy jest nim zainfekowana. Stąd nerwowe reakcje Merkel i innych euro - politruków na temat polskiego programu atomowego, stąd chęć zamykania i zbadania bezpieczeństwa już istniejących reaktorów.
Wirus stuxnet został stworzony przez specjalistów w Izraelu. Pierwszy raz użyto go do zaatakowania instalacji atomowych w Iranie. Wystarczy tylko mała zmiana targetu i już mamy awarie w innych elektrowniach na świecie.

---------------------------------------

4. Rozmiar skażenia. Lobby atomowe.
Aktualizacja 6 kwietnia
Zbrodnie i kłamstwa organizacji (de facto: korporacji) atomowych w Polsce:
-w prezentującej poglądy syjonistyczne "Gazecie Wyborczej" tzw "ekspert" (Zbigniew Jaworski), przepuścił frontalny atak na prof. Dorotę Majewską. Wcześniej, kilka dni temu Dorota Majewska rzetelnie informowała naszych rodaków o skażeniu promieniotwórczym i tym, że jest ono "istotne". Zalecała ona, by kobiety w ciąży i dzieci pozostały w domach. Pytam się, co jest w tym złego, że handlarze atomowym złomem (tzw "organizacje atomistyczne") przepuściły aż taki atak? Chyba nie myślicie, że prywatne korporacje handlujące tym złomem (!) takie, jak Państwowa Agencja Atomistyki troszczą się o nasze dobro, wysokie standardy, ę i ą? Zaraz udowodnię swoje tezy.
-Zbigniew Jaworski powołuje się w swoich atakach na jakiś raport innej, prywatnej korporacji (Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej). Czym jest ta organizacja - korporacja? Jest to specjalistyczna komórka przy ONZ, jednak nie jest ona ściśle kontrolowana przez ONZ! MAEA w swoim statucie stwierdza, że "zajmuje się propagowaniem i rozpowszechnianiem energetyki atomowej". Czyli jednym słowem: jest to PRYWATNA KORPORACJA zarządzana przez garstkę świrów! Jej celem jest handel i czysty zysk - miliardy dolarów, a także, wraz z innymi lobby & korporacjami - wpływanie na rządy państw i ich kontrola.. Żeby było śmieszniej, w latach 60 - tych wiceprzewodniczącym MAEA był... Wieczesław Mołotow, ten sam od paktu Ribbentropp - Mołotow z 1939 roku. Czy tego typu korporacja jest wiarygodna? Czy ktokolwiek z Was wierzy w reklamy proszków do prania? Jeśli nie, to dlaczego wierzycie w uspokajające slogany - reklamy korporacji atomowych, że wszystko jest ok?
-Tak więc ta handlowa organizacja jest autorytetem dla PT experta prof.Zbigniewa Jaworowskiego. MAEA nigdy nie podała do publicznej wiadomości konsekwencji napromieniowania żołnierzy, używanych przez władze do eksperymentów jądrowych. Wiadomo, że USA w doświadczeniach nad skutkami bomby atomowej użyła aż 242.000 ludzi, Anglia ponad 32.000, Francja podobno 24.000 ale dane są niepewne. Byłe ZSRR od 200000 - 500.000.
Także prof. Wolkow z Pińska i prof. Lutskoj, rektor Uniwersytetu w Mińsku jednogłośnie potwierdzili fakt, nie tylko ukrywania danych pomiarowych ale w ogóle niedopuszczanie lekarzy z Białorusi do wyników pomiarów skażeń terenu. Tzw. zespoły MAEA po przybyciu na Białoruś pobrały duże ilości próbek materiału biologicznego i błyskawicznie się ulotniły. Obiecując co prawda, przesłać wyniki analiz. Nigdy nie wywiązały się z tej obietnicy. Nigdy nie ujawniły także wyników analiz!
-prawdą jest, że po katastrofie w Czarnobylu było bardzo dużo samoistnych poronień w zależności od województwa od 20 - 80% [Wrocław], oraz wad wrodzonych. Np. Instytut Ginekologii AMG podał, że po Czarnobylu liczba wad wrodzonych wzrosła o 400%, [zespół Downa], w województwie elbląskim wady wodogłowia wzrosły o 80%. A jak podał Instytut Matki i Dziecka, umieralność na nowotwory niemowląt w wieku do 27 dni wzrosła w pierwszym roku o 80%. Także umieralność niemowląt powyżej 27 dnia z powodu nowotworów wzrosła o 40%, z powodu chorób krwi o 60%, z powodu innych wad o ok 60 %.
-Czernobyl - 2 tony jądrowych prętów paliwowych, w tym 2,4 % rozszczepialnego materiału.
-Fukushima:
Reaktor 1: 50 ton - 292 jądrowych prętów paliwowych. Reaktor 2: 81 ton - 471 prętów. Reaktor 3: 88 ton - 514 prętów. Reaktor 4: 135 ton - 783 prętów. Reaktor 5: 142 ton - 826 prętów. Reaktor 6: 151 ton - 876 prętów. Ogólna ich liczba to 647 ton jądrowych prętów paliwowych, w tym 4% rozszczepialnego materiału.

W dodatku elektrownia w Fukushimie - Daiiczi jest napędzana skrajnie toksycznym paliwem MOX, którego w Czarnobylu nie było. Liczby mówią o skali problemu.
-cyt. "Radiologiczny równoważnik tysięcy (wysłałem zapytanie o dokładniejszą liczbę) bomb z Hiroszimy w zużytym paliwie jądrowym w Daiiczi, ciągłe problemy i wybuchy w basenach o wysokiej zawartości uranu i plutonu". Źródło ? dr. Piotr Bein
-W Japonii rośnie promieniowanie w wielu rejonach w tym Tokio. Woda morska jest silnie radioaktywna. Szpinak z okolic Hitachi około 100 kilometrów od elektrowni atomowej Fukushima wykazał 54000 bekereli tj. 540 razy więcej niż WHO zaleca limit. Duże skażenie jest w mleku.WHO wezwała Japonię do zdjęcia wysoce radioaktywnej skażonej żywności z rynku natychmiast. Niemiecki biolog twierdzi że przynajmniej połowa ratowników umrze lub przejdzie ciężką chorobę popromienną.
-wskazania liczników Geigera w strefach najbardziej skażonych radioaktywnie są prewencyjnie cenzurowane przez władze. Portal Globalna Świadomość donosi, iż rządowe liczniki Geigera w USA zostały przeniesione do zamkniętych pomieszczeń, a to niemal całkowicie podważa ich wiarygodność. Poza tym warto zwrócić uwagę na fakt, iż liczniki Geigera nie rejestrują promieniowania alfa, emitowanego przez radioaktywny uran i pluton (czyli to, co najgorsze w tym wszystkim).

cyt. "Chmura radioaktywna przebyła duży dystans, dzięki temu istnieje duża szansa na to, ze będzie bardzo rozcieńczona - powiedział dla Paryskiego dziennika Metro, Yannick Rousselet z Greenpeace. Ale dodał przy tym: 'Problem w tym, że nie wiemy dokładnie z czego ona (chmura) się składa'"
Zwróćcie uwagę, że specjaliści przyznają, iż nie wiedzą z czego (jakie radioaktywne pierwiastki) składa się chmura radioaktywna! Każdy specjalista wie z czego taka chmura się składa, pod warunkiem że także wie, z jakiego typu paliwa nuklearnego ona pochodzi. Jest jasne, że chodzi im w tym przypadku o paliwo MOX.
-"Powiedział że - wysoko toksyczne elementy mogą wciąż być szkodliwe nawet po przebyciu całego tego dystansu". Pragnę też zwrócić Wasza uwagę na fakt, iż wszędzie mówi się o pierwiastkach Cez i Jod. Te pierwiastki są powszechnie występujące w przypadku standardowego skażenia nuklearnego, lecz tym razem wcale nie muszą być najgroźniejszym dla nas elementem, ponieważ może chodzić o skażenie z mało efektownego, lecz niezwykle toksycznego "brudnego wybuchu" paliwa MOX.
Mało kto zdaje sobie sprawę, że jeśli do takiego niepozornego na zewnątrz wybuchu (to nie jest wybuch nuklearny) w Fukushimie doszło, to ilość wydalonego do atmosfery skażenia mogla być równa wybuchowi setek bomb atomowych jednocześnie!
Nic przy tym nie mówi się o promieniowaniu Alfa, przed którym łatwo się ochronić, (np. w zamkniętym szczelnie mieszkaniu) ale raz wdychane lub przy kontakcie człowieka że skażoną żywnością i roślinnością, łatwo wnika i nawet mała dawka powoduje spustoszenia, łącznie ze śmiertelnym skutkiem. Wnioski wyciągnijcie sami i na własną odpowiedzialność. Zrobiliśmy wszystko co mogliśmy aby Was wszystkich ostrzec"

Źródło polskie
Źródło angielskie

-żniwo Czarnobyla to milion ofiar śmiertelnych w samej Europie według organizacji Low Level Radiation Campaign. Liczby poronień, chorych, czy urodzonych z deformacjami genetycznymi nie sposób zliczyć.

-cyt. "Porażająca opowieść burmistrza miasta położonego koło elektrowni. Mówi, że kilka dni temu próbował skontaktować się najwyższymi władzami Japonii i otrzymać pozwolenie na ewakuację miasta. Początkowo nikt nie chciał z nim rozmawiać, a kiedy otrzymał połączenie, powiedziano mu, że robi niepotrzebną panikę. Człowiek jest załamany, twierdzi, że nie tylko zlekceważono go ale wręcz okłamano. W tej chwili ci oficjele, którzy nie chcieli z nim rozmawiać, nakazali ewakuację całemu miastu, a burmistrzowi przykazali, że ma opuścić miasto jako ostatni. Miasto liczy sobie 71 tys. mieszkańców". Źródło: Dailymail

Rzecz, na jaką należy zwrócić uwagę to informacje pojawiające się w mediach oficjalnych. Po pierwsze, podawane są one z opóźnieniem. Po drugie, w każdym newsie musi znaleźć się kilka do nawet kilkunastu uspokajających zdań. Po trzecie, do głosu są dopuszczani prawie wyłącznie tzw "eksperci" skorumpowani przez lobby atomowe i rządy. Oni mają swój interes, aby lobbować za atomem i tym samym ogłupiać nas. Po czwarte, oni kłamią i uspokajają do ostatniej chwili. Najpierw była całkowita blokada informacyjna, tej chmury radioaktywnej niby nie było. Potem, gdy już nie było można tego dalej ukrywać (bo sypać zaczęły media zachodnie), zmieniono lekko śpiewkę. Teraz skorumpowani atomowi lobbyści mówią nam, że chmura owszem jest, ale zagrożenia nie ma, bo chmura jest rozrzedzona. Skąd nagle się wzięła ta chmura nad Europą? Dlaczego nie informowano nas na bieżąco, czyli wtedy, gdy była już nad Ameryką i potem Atlantykiem, Grenlandią? Czy możemy więc ufać mass mediom i czynnikom oficjalnym? Wątpię..

Poza tym podawanie informacji, że chmura jest rozrzedzona i nie stanowi zagrożenia, jest po prostu najzwyklejszym KŁAMSTWEM. W chmurze z japonii obecny będzie prawdopodobnie uran i pluton, emitujące cząstki alfa. Wystarczy pojedyncza radioaktywna cząstka, by w organizmie zaczęły tworzyć się nowotworowe zmiany (mutacje DNA). Modele którymi operują skorumpowani "eksperci" nie uwzględniają uranu, plutonu i cząstek alfa! Dodać warto, iż takie cyt. "rozrzedzone promieniowanie" wokół każdej elektrowni atomowej na świecie wcale nie jest obojętne dla zdrowia. Świadczy o tym udowodniony fakt, iż ludzie mieszkający wiele kilometrów od takich elektrowni chorują na różne choroby, w tym raka. Wielka afera z tym związana została zatuszowana w Niemczech.

Sądzi się, że obecna bardzo niska rozrodczość bierze się właśnie z powodu wybuchu bomb atomowych, jest ona na poziomie praktycznie nieodwracalnym (1.21), społeczeństwo japońskie skazane jes

#43 sky99

sky99

  1

 • Members
 • PipPip
 • 26 postów

Napisano 21 kwiecień 2011 - 21:04


Powyższa mapa przedstawia rozkład promieniowania gamma w Europie. Dane są oficjalne i pochodzą z profesjonalnych stacji ochrony antyradiacyjnej w Europie.
kolor niebieski – poniżej 100nSv/h
kolor zielony – poniżej 200nSv/h
kolor żółty – poniżej 300nSv/h
kolor czerwony – poniżej 400nSv/h
kolor fioletowy – powyżej 400nSv/h
W Polsce naturalny poziom promieniowania to dawka ok. 90nSv/h.
Uwaga! Mapa przedstawia wyłącznie promieniowanie gamma, które jest o rząd wielkości mniejsze od promieniowania alfa i beta pochodzącego z radioaktywnej chmury z Fukushimy.
Jod wypromieniowuje częsteczkę beta o energii 600keV i gamma o energii 360keV Cez137 – beta 1200 keV, a cez134 – beta 2000keV.
O wiele więcej można się dowiedzieć o skażeniu z zamieszczonej w tym serwisie tabeli dotyczącej skażenia jodem i cezem.
źródło: http://stopatom.cba.pl/?p=391

Zmieniony przez - sky99 w dniu 2011-04-25 21:22:58

Zmieniony przez - sky99 w dniu 2011-04-25 21:24:36

Zmieniony przez - sky99 w dniu 2011-05-05 09:23:55

#44 sky99

sky99

  1

 • Members
 • PipPip
 • 26 postów

Napisano 05 maj 2011 - 08:24

Ludzie w reaktorze w Fukushimie.

Pierwszy raz 12 OSÓB W BUDYNKU PRZEZ OK. 40 MINUT

Pracownicy elektrowni atomowej Fukushima I weszli w czwartek do budynku reaktora po raz pierwszy od marcowego trzęsienia ziemi i tsunami, które doprowadziły do największej katastrofy nuklearnej od czasów Czarnobyla.
Wejście do budynku jest częścią działań zmierzających do uruchomienia systemu chłodzenia w reaktorze numer 1 - podali przedstawiciele Tokyo Electric Power Co.

W sumie na teren reaktora wysłanych zostanie 12 osób, ubranych w ochronne ubrania i maski. Będą mogli pracować na terenie budynku przez około 40 minut.

Praca na zmianę... Dwóch pracowników elektrowni weszło do budynku uszkodzonego reaktora o godz. 11.30 czasu miejscowego (godz. 4.30 czasu polskiego). Z powodu wysokiej radioaktywności zespoły pracowników będą się często zmieniały.

Ich celem będzie podłączenie urządzeń w budynku do wentylatora znajdującego się w przylegającym budynku za pomocą 8 rur i dzięki temu oczyszczenie powietrza substancji radioaktywnych. Prace mają potrwać około 4-5 dni.

Od początku kryzysu w elektrowni Fukushima władze Japonii podwoiły limit dopuszczalnego napromieniowania dla pracowników obiektów nuklearnych do 250 milisiwertów rocznie.
Dla pracowników elektrowni np. w USA limit ten wynosi 50 milisiwertów rocznie.

źródło: tvn24

Zmieniony przez - sky99 w dniu 2011-05-05 09:28:13

#45 szcz3sny

szcz3sny

  1

 • Members
 • Pip
 • 9 postów

Napisano 08 maj 2011 - 08:52

sprawdzam sobie wskazania co jakiś czas i dziś się zdziwiłem trochę bo zaczęło rosnąc i nagle jak by ktoś im czujniki wyłączył ... dla mnie trochę dziwne ... chyba ze maja jakaś awarie


http://www.radioaktywnosc.umcs.lublin.pl/?id=1

#46 sky99

sky99

  1

 • Members
 • PipPip
 • 26 postów

Napisano 10 maj 2011 - 21:18

Ciekawe i zastanawiające to wyłączenie czujników w UMCS.
Ktoś wie co nowego w temacie?
MEDIA MILCZĄ!!! Również zachodnie :(

Fukushima Radiation: A Soft-Kill Operation
Posted by Real News Reporter on April 25th, 2011
Ethan Jacobs, J.D.
Activist Post

Shortly after the March 11th earthquake, tsunami, and nuclear meltdown at Fukushima, I wrote an article questioning whether these events were part of the globalists’ Agenda 21 plan to significantly reduce the world’s population.

Unfortunately, the evidence revealed since that time clearly indicates that the Fukushima nuclear radiation leak is an ongoing soft-kill operation against the people and ecosystem of the Northern Hemisphere. Today, Japan’s leaking reactors still have not been capped with sand and concrete, as was done to stop the leak at Chernobyl, while radiation levels in the air, food, and water continue to increase.

Several reputable scientists have stepped forward with predictions that hundreds of thousands of premature and cancer related deaths will result from the radiation.
Great Deals From Our Sponsors
History

In 2004, independent scientist Leuren Moret wrote an article in the Japan Times entitled, Japan’s deadly game of Nuclear Roulette, that revealed the lies and distortions of government and corporate officials that led to the construction of nuclear power plants in seismically dangerous areas. Moret points out that that Japan sits on top of four tectonic plates, at the edge of the subduction zone, and is one of the most tectonically active regions in the world. Many of Japan’s nuclear reactors were negligently sited on active faults, where major earthquakes of magnitude 7-8 or more on the Richter scale frequently occur. On average, a major earthquake occurs in Japan at least once in a ten-year period.

It is not a question of whether or not a nuclear disaster will occur in Japan; it is a question of when it will occur. Like the former Soviet Union after Chernobyl, Japan will become a country suffering from radiation sickness destroying future generations, and widespread contamination of agricultural areas will ensure a public-health disaster. Its economy may never recover.

Moret also predicted problems cooling Japan’s nuclear reactors in the event of an earthquake:

“… there is an extreme danger of an earthquake causing a loss of water coolant in the pools where spent fuel rods are kept. As reported last year in the journal Science and Global Security, based on a 2001 study by the U.S. Nuclear Regulatory Commission, if the heat-removing function of those pools is seriously compromised — by, for example, the water in them draining out — and the fuel rods heat up enough to combust, the radiation inside them will then be released into the atmosphere. This may create a nuclear disaster even greater than Chernobyl.”

Moret’s article noted that during a nuclear disaster, power plant workers (such as the Fukushima 50), as well as emergency-response personnel would be exposed to lethal radiation. Japan also lacked plans to evacuate millions of people in such and event.

Whistle-blowers Ignored

Prior the March 11th Fukushima meltdown, numerous whistle-blowers who publicly spoke-out about the danger of Japan’s nuclear power plants were ignored and/or fired.

Thirty five years ago, Dale G. Bridenbaugh and two of his colleagues at General Electric, which designed the Fukushima reactors, resigned from their jobs after becoming convinced that the nuclear reactor design for the Mark 1 was flawed and could lead to a devastating accident.

Questions persisted for decades about the ability of the Mark 1 to handle the immense pressures that would result if the reactor lost cooling power, and today that design is being put to the ultimate test in Japan. Five of the six reactors at the Fukushima Daiichi plant, which has been wracked since Friday’s earthquake with explosions and radiation leaks, are Mark 1′s.

Bridenbaugh said that “the problems we identified in 1975 were that, in doing the design of the containment, they did not take into account the dynamic loads that could be experienced with a loss of coolant . . . The impact loads the containment would receive by this very rapid release of energy could tear the containment apart and create an uncontrolled release.”

Likewise, in 1998, Kei Sugaoka, a Japanese-American senior field engineer who worked for General Electric in the United States from 1980 until being dismissed in 1998 for whistle-blowing there, alerted Japanese nuclear regulators to a 1989 reactor inspection problem he claimed had been withheld by GE from their customer, Tokyo Electric Power Company. Later it was revealed from GE documents that they had in fact informed TEPCO — but the company did not notify government regulators of the hazards.

Profit and Public Harm

Tokyo Electric Power Company (TEPCO) is the fourth largest electric power company in the world and the largest from Asia. TEPCO has one-third of the Japanese electric market and is the largest of the 10 electric utilities in Japan. Therefore, TEPCO is really a state-endorsed monopoly that has a great deal of control over the Japanese government and political puppets the world-over.

It is clear that the leadership of TEPCO, the owner and operator of the Fukushima nuclear facility, cares more about preserving its income-generating assets than killing its workers and others from radioactive fallout. Bloomberg reported that “Tokyo Electric Power Co. was reluctant to use seawater to cool one of the six reactors at the plant and hesitated because it was concerned about harming its long-term investment in the plant…” It was also reported that “plant operator Tokyo Electric Power Co. reiterated Sunday that it is not considering entombing the hot reactors in concrete, as was done at Chernobyl in 1986 when a reactor fire burned out of control. Japan’s nuclear crisis is the world’s worst since then.”

One should visit Energy News to see just how much devastation is caused by Fukushima radiation fallout. Recent headlines include:

- April 16 Forecast Shows Radioactive Cloud Stretching from Texas to Canada
- Radioactive Cesium Levels Continue to Rise in Milk from San Francisco Bay Area
- Phoenix Milk Sample Exceeds EPA’s Maximum Contaminant Level
- Strawberries, mushrooms with Cesium-137 found in Northern California; 5 of 6 items in food chain sampling test have radioactive particles

Indeed, the Fukushima radiation is polluting our air, drinking water, and food supply. Additionally, millions of gallons of radioactive water have been released from the facility into the ocean, which could devastate marine life. Can the radiation permanently alter our DNA, or that of plants and animals? Japanese food imports have already been halted in several countries. Why didn’t TEPCO or the Japanese government entomb the reactors?

Death Estimates

Arnold Gunderson, a 39-year veteran of the nuclear industry, stated: “I absolutely disagree with the scientists who say that Fukushima’s not going to hurt anyone. The numbers I’ve seen, from reputable scientists, are that Fukushima is going to kill 200,000 from increased cancers over the next 50 years.”

Likewise, Dr. Christopher Busby, Scientific Secretary of the European Committee on Radiation Risk, states that 400,000 people will develop cancer within a 200 kilometer radius of Fukushima. He believes that TEPCO and the Japanese government were criminally negligent for failing to inform the public of the true danger.

Natalia Manzurova, one of the few survivors among those directly involved in the Chernobyl clean-up, is an advocate for radiation victims. Her advice for the Japanese people was to “run away as quickly as possible. Don’t wait. Save yourself and don’t rely on the government because the government lies. They don’t want you to know the truth because the nuclear industry is so powerful.”

Nationally acclaimed neurosurgeon Russell Blaylock, M.D. stated with the Fukushima radiation hitting the United States, there is going to be a risk of increased cancer.

When we look at Chernobyl, most of West Germany was heavily contaminated. Norway, Sweden. Hungary was terribly contaminated. The radiation was taken up into the plants. The food was radioactive. They took the milk and turned it into cheese. The cheese was radioactive.
That’s the big danger, the crops in this country being contaminated, the milk in particular, with Strontium 90. That radiation is incorporated into the bones and stays for a lifetime.

On April 12th, Japan finally raised the Fukushima meltdown from a 5 to a 7, putting it on par with Chernobyl. “A level 7 incident means a major release of radiation with a widespread health and environmental impact” according to the International Atomic Agency. As we learned from Chernobyl and Three Mile Island, the actual amount of radiation-induced deaths and injuries dramatically exceed estimates.

The Population Reduction Agenda

Why haven’t the Fukushima reactors been buried a half-mile deep in concrete and sand? Perhaps it is because radiation is one of the “elites” favorite methods of depopulation. The globalists favor using depleted uranium weapons on Third World countries they are conquering, sending travelers through airport naked body scanners, and encouraging medical-related radiation exposures that cause cancer. Radiation sickness and deaths occur over time, not immediately. Therefore, these are soft-kill technologies that allow for plausible deniability; most of the victims will not know why or how they develop cancer or other health issues.

Paul Joseph Watson’s article, The Population Reduction Agenda for Dummies, is a fantastic summary of the globalists’ plans for humanity. In it he documents the following:

- As was reported by the London Times, a “secret billionaire club” meeting took place in New York and was attended by David Rockefeller, Ted Turner, Bill Gates and others. The meeting focused around “how their wealth could be used to slow the growth of the world’s population”.
- Ted Turner has publicly advocated shocking population reduction programs that would cull the human population by a staggering 95%.
 The Rockefeller family’s historical support for Eugenics and Malthusian drive to eliminate the poor and those deemed racially inferior, using the justification of social Darwinism. These polices later became an important part of Nazi racial philosophy.
- National Security Study Memorandum 200, a 1974 geopolitical strategy document prepared by Rockefeller’s intimate friend and fellow Bilderberg member Henry Kissinger, which targeted thirteen countries for massive population reduction by means of creating food scarcity, sterilization and war.

Of course the globalists have also built monuments for their depopulation agenda such as the Georgia Guidestones and Denver Airport.

One must strongly consider the possibility that the leaking reactors are not being sealed deliberately to inflict the most damage possible on the world’s population.

Public Nuisance

According to the California Attorney General, “a public nuisance occurs when somebody unreasonably interferes with a right common to the general public, or does something that endangers or causes great injury to life, health or property.” Of course, the Attorney General’s website focuses on the fake Club of Rome created nuisance of man-made global warming rather than prosecuting TEPCO for the nuisance of radiating California citizens. Fukushima radiation has arrived in California and across the United States, with San Francisco tap water radiation 18,100% above the drinking water limit.

HAARP

Independent scientist Leuren Moret also believes that the Japan earthquake was triggered by a HAARP aerosol/chemtrails plasma weapon. Her hypothesis is supported by the research of Clifford E. Carnicom, one of the world’s foremost experts on the global covert spraying of aerosols (chemtrails). Carnicom and Moret know that covert aerosol-spraying operations have transformed the Earth’s atmosphere into a plasma for carrying out weaponized applications such as tectonic (earthquake) warfare. Additionally, there is substantial evidence that HAARP was active before and during the March 11th earthquake.

On April 7th, a 7.4 earthquake aftershock struck 25 miles of the Japanese coast. During the quake, there was a strange blue light show, which has been referred to as an “earthquake light.” Were the lights caused by HAARP or a similar program tampering with the ionosphere? According to NASA, a possible explanation for earthquake lights is local disruption of the Earth’s magnetic field and/or ionosphere in the region of tectonic stress, resulting in the observed glow effects either from ionospheric radiative recombination at lower altitudes and greater atmospheric pressure or as aurora.

According to Wikipedia, “the High Frequency Active Auroral Research Program (HAARP) is an ionospheric research program jointly funded by the US Air Force, the US Navy, the University of Alaska and the Defense Advanced Research Projects Agency (DARPA). Its purpose is to analyze the ionosphere and investigate the potential for developing ionospheric enhancement technology for radio communications and surveillance purposes.

Therefore, given the nature of the New World Order globalists, there is definitely a possibility that the Japan earthquake and nuclear crisis resulted from tectonic warfare.

Cover-up and Corruption

Mike Adams of Natural News noticed that while refusing to acknowledge the true severity of Fukushima crisis, the mainstream corporate media channels are peddling nearly identical propaganda, word for word.

Stock up with Fresh Food that lasts with eFoodsDirect (Ad)

Actress Sandra Bullock and singer Gwen Stefani are very generous and each donated $1 million to the American Red Cross Japan Earthquake and Tsunami relief fund. In fact generous donors provided the Red Cross with $1 billion of their hard-earned money for Japan relief. Unfortunately, on April 3rd, three weeks after the tsunami, The Los Angeles Times reported that the Red Cross “has distributed none of the $1 billion it has collected.”

Conclusion

The Fukushima radiation leak is a soft-kill operation against the people and ecosystem of the Northern Hemisphere. The leaking reactors could be sealed in concrete and sand in a matter of days as they were at Chernobyl. However, it is now clear that TEPCO and the corporate-controlled Japanese and U.S. governments would rather allow toxic radiation to spread than to save hundreds of thousands, if not millions of lives. The evidence demonstrates that the well-documented population reduction agenda is in progress.

Only by informing your friends and family of the true nature of the global elite can they be stopped. It is up to you. The globalists will be defeated when enough people simply boycott their narcotic trafficking banks, products, corporations, and wars.

Zmieniony przez - sky99 w dniu 2011-05-10 22:22:17

#47 szcz3sny

szcz3sny

  1

 • Members
 • Pip
 • 9 postów

Napisano 24 maj 2011 - 20:44

http://zmianynaziemi...-prety-paliwowe

Operator zniszczonej przez tsunami elektrowni atomowej Fukushima Daiichi potwierdził we wtorek, że paliwo w trzech reaktorach jest częściowo stopione. Eksperci przewidywali to już od kilku tygodni.Tokyo Electric Power Company (TEPCO) ujawnił, że odczyty poziomu wody sugerują, że paliwo opadło na dno powłoki ochronnej w reaktorach 2 i 3. Już wcześniej przyznano, że mamy z tym do czynienia w reaktorze 1. We wszystkich trzech reaktorach, relatywnie małe temperatury świadczą o tym, że całe paliwo jest przykryte wodą wpompowywaną do powłoki ochronnej reaktora. Oznacza to, że nie ma ryzyka niekontrolowanego stopienia.

"Jest bardzo prawdopodobne, że (częściowe) stopienie rdzeni nastąpiło w reaktorach 2 i 3.” powiedział rzecznik TEPCO podczas konferencji prasowej z kolejnym uaktualnieniem sytuacji.

"Uważa się, że większość paliwa opadła na dno ( powłoki ciśnieniowej zawierającej pręty paliwowe) tak jak miało to miejsce w reaktorze 1” dodał “Wszystkie są teraz schłodzone stabilne."

W tym tygodniu do Japonii przybył międzynarodowy panel ekspertów jądrowych. Mają się zająć oceną wypadków i przygotowaniem raportu la ONZowskiej Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej z siedzibą w Wiedniu. Raport spodziewany jest pod koniec czerwca.MAEA ogłosiła w zeszłym tygodniu misję pod przewodnictwem Mike Weightmana, głównego inspektora instalacji jądrowych w Wielkiej Brytanii, Komisja będzie się składać z 20 ekspertów z 12 krajów.Japonia podjęła również decyzję o utworzeniu zespołu ekspertów niezależnych od przemysłu nuklearnego i biurokracji. Ma się składać przede wszystkim z naukowców. Celem jej działania jest zbadanie przyczyn kryzysu. Oczekuje się, sporządzenia wstępnego raportu w grudniu i końcowego w połowie 2012 roku.

#48 sky99

sky99

  1

 • Members
 • PipPip
 • 26 postów

Napisano 07 czerwiec 2011 - 21:23

Awaria w Fukushimie poważniejsza niż mówiono
Japońska Elektrownia Atomowa w Fukushimie, która ucierpiała w marcu podsumowuje straty. W wyniku awarii całkowicie stopiły się trzy reaktory atomowe - poinformowali przedstawiciele organizacji walczących z kryzysem nuklearnym. Jak donosi CNN to najnowsze oświadczenie mówi o znacznie poważniejszych uszkodzeniach, niż wcześniej informowano.

Tragedia z 11 marca tego roku spowodowana była przez trzęsienie ziemi i ogromną falę tsunami, która uderzyła w Japonię, dostając się także na teren elektrowni atomowej w Fukushimie. Nowe oświadczenie nie zmieni jednak planów ustabilizowania sytuacji w elektrowni.

W piśmie wydanym przez organizacje walczące ze skutkami awarii czytamy, że reaktory pierwszy, drugi i trzeci uległy całkowitemu stopieniu.
Właściciel elektrowni, Tokyo Electric Power, przyznała w zeszłym miesiącu, że pręty paliwowe w reaktorze drugim i trzecim uległy stopieniu w pierwszym tygodniu po awarii.

Poinformowano również, że pręty w reaktorze pierwszym stopiły się prawie całkowicie w ciągu pierwszych szesnastu godzin po awarii. Prawdopodobnie to z reaktora pierwszego wyciekają obecnie radioaktywne materiały.
Jest jeszcze drugi scenariusz, o którym można przeczytać w oświadczeniu. Możliwe, że w reaktorach drugim i trzecim pręty nie stopiły się całkowicie, a są jedynie uszkodzone. Jak jednak wskazują specjaliści z USA cytowani przez CNN, ta druga możliwość jest mało prawdopodobna.
http://wiadomosci.onet.pl/cnn/awaria-w-fukushimie-powazniejsza-niz-mowiono,1,4411790,wiadomosc.html 21.50

Proszę mi powiedzieć co nastąpiło 21.05.2011? Co przewidziała Baba Vanga a co przewidział Harold Camping.
21 maja 2011 nastąpiło coś co było wynikiem trzęsienia ziemi. O godz. 18 wydarzyło się coś czego konsekwencje odczujemy do 21 października 2011. Dlaczego na półkuli północnej ma przeżyć tylko 2% populacji? Dlaczego ta półkula ma zostać skażona i niezamieszkana? Czy kluczem jest 21 maja? Zapraszam do dyskusji. metoda burzy mózgów jest tu wskazana... Najlepszy jest system rozproszony, zwielokrotniający moc obliczeniową.

Zmieniony przez - sky99 w dniu 2011-06-07 23:19:53

#49 sky99

sky99

  1

 • Members
 • PipPip
 • 26 postów

Napisano 07 czerwiec 2011 - 22:20


4 czerwca 2011
4 siwert/h poza budynkiem elektrowni

http://gamutnews.com/20110605/15760/video-record-radiation-levels-at-fu kushima.html

5 czerwca 2011
w suchych zbiornikach pod reaktorem nr1
252 siwert/h
http://atmc.jp/plant/rad/?n=1

Wiatry zmieniły kierunek, gorące cząsteczki zmierzają w kierunku południowym od Fukushimy ? Jeżeli sekcja nr 4 zawali się należy opuścić Tokio

Amerykańska Komisja ds Energii Atomowej (NRC) obawia się, że dno reaktora numer 3 odpadnie i zrzucona zostanie cała jego zawartość ? Komisja po raz pierwszy ujawnia to zagrożenie

Wysoki poziom jodu oznacza, że rdzeń lub zbiornik zużytego paliwa reaktora nr 3 samoczynnie osiąga stan krytyczny (criticality ? samodzielna reakcja jądrowa)

http://gramercyimages.com/blog1/tag/arne-gundersen/


#50 sky99

sky99

  1

 • Members
 • PipPip
 • 26 postów

Napisano 07 czerwiec 2011 - 22:39

C/2010 X1 – kometa długookresowa odkryta 10 grudnia 2010 przez rosyjskiego astronoma Leonida Elenina. Peryhelium wynoszące 0,4824 j.a. zostanie osiągnięte w dniu 10.09.2011, natomiast 16.10.2011 kometa zbliży się do Ziemi na odległość 0,2338 j.a. (34,9 mln km) i minie ją z prędkością 23,9 km/s[1].

Zmieniony przez - sky99 w dniu 2011-06-11 23:06:40

#51 sky99

sky99

  1

 • Members
 • PipPip
 • 26 postów

Napisano 05 lipiec 2011 - 22:01

Dziś mamy 5 lipca 2011r. i co? 115 dni i CISZA...
Do 21 października 2011 zostało 108 dni
Czyżby problem już się rozwiązał?
Ciekawostka, czy ktoś z was widział komary i meszki?
Czy tajemniczo w tym roku nie było ich inwazji...
Znam miasta które wydawały krocie na opryski.

Zmieniony przez - sky99 w dniu 2011-07-05 23:06:12

#52 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5150 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 06 lipiec 2011 - 07:08

U mnie na wsi komary tną, choć mniej ich, ale zima ostra była

Phoenix_thumb.jpg  

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba,

Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

Na pohybel zdrajcom!


#53 sky99

sky99

  1

 • Members
 • PipPip
 • 26 postów

Napisano 21 lipiec 2011 - 22:29

Rząd Japonii chce zalecić ewakuację kolejnych terenów wokół uszkodzonej elektrowni atomowej Fukushima I - poinformowały dziś japońskie media.

Zacytowały one wypowiedź rzecznika rządu Yukio Edano, iż w najbliższych dniach zamierza się opublikować listę miejsc na terenach zamieszkałych, gdzie promieniowanie może wzrosnąć powyżej standardowej granicy bezpieczeństwa 20 milisiwertów rocznie.

11 marca połączone z tsunami silne trzęsienie ziemi poważnie uszkodziło elektrownię Fukushima I, powodując znaczną emisję substancji promieniotwórczych. Jest to najpoważniejsza katastrofa nuklearna od czasu wybuchu reaktora w elektrowni w Czarnobylu w 1986 roku.W ubiegłym miesiącu po raz pierwszy za radiacyjne "hot spots" (gorące punkty) uznano około 100 gospodarstw domowych w mieście Date poza 20-kilometrową strefą zamkniętą wokół elektrowni.

W przypadku tych "hot spots", gdzie poziom promieniowania jest tylko sporadycznie wyższy niż w sąsiednich okolicach, decyzję o ewentualnej ewakuacji pozostawia się samym mieszkańcom. Wyjazd sugeruje się zwłaszcza kobietom w ciąży i dzieciom. Państwo obiecało pomoc dla tych, którzy postanowią się ewakuować.

Według eksploatującej elektrownię Fukushima I spółki energetycznej TEPCO, w ubiegłych miesiącach poziom promieniowania wokół sześciu rektorów siłowni "systematycznie spadał".

Obecnie promieniowanie wynosi tam maksymalnie 1,7 milisiwerta rocznie. Z elektrowni wydostaje się w ciągu godziny najwyżej miliard bekereli substancji radioaktywnych, co według japońskiej agencji Kyodo stanowi zaledwie około dwie milionowe poziomu emisji w chwili katastrofy.
źródło: http://wiadomosci.on...,wiadomosc.html
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


Pozycjonowanie strony: Virtual Development