Skocz do zawartości
Zdjęcie

Papież


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1085 odpowiedzi w tym temacie

#1 Agresja

Agresja

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 152 postów

Napisano 10 styczeń 2005 - 23:40

Witam
Matka moja troche sie interesowała Nostradamusem i przepowiedniami nie tylko jego, i mówiła że po śmierci nasza papieża Jana Pawła II ponoć papieżem ma zostać murzyn i nasza religia chrześcijańska będzie upadać. Czy to jest prawda ?

Zmieniony przez - baksu w dniu 2007-10-19 20:40:47

#2 Barakus

Barakus

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1345 postów

Napisano 10 styczeń 2005 - 23:41

podobno

#3 Agresja

Agresja

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 152 postów

Napisano 10 styczeń 2005 - 23:45

To morze Bóg jest czarny ? zastanawiał sie ktoś moze

#4 fenio1

fenio1

  1

 • Members
 • Pip
 • 0 postów

Napisano 10 styczeń 2005 - 23:54

Podobno Bog nie jest postacia materialna wiec nie moze byc czarny czy bialy


Zmieniony przez - fenio1 w dniu 2005-01-10 23:55:29

#5 Agresja

Agresja

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 152 postów

Napisano 10 styczeń 2005 - 23:55

Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo ponoć

#6 Ziyo

Ziyo

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 92 postów

Napisano 11 styczeń 2005 - 01:37

Nie wiem pewnie był już ten tekst ale go przytoczę.(tekst nie mój)

PROROCTWA STOLICY APOSTOLSKIEJ
Przez kilkanaście minut zakonnicy obserwowali namiestnika Boga siedzącego z głową zwieszoną na piersi i nikt nie miał odwagi przerwać tego głębokiego snu. Po jakimś czasie Pius X ocknął się, a zebrani dostrzegli w jego oczach przerażenie graniczące z paniką.
- Bracia - przerwał grobową ciszę papież. - To, co przed chwilą dane mi było zobaczyć we śnie, jest zatrważające. Widziałem Rzym skąpany we krwi księży i biskupów, widziałem któregoś z papieży jak w ucieczce rzuca się do wypełnionego zwłokami Tybru i tonie. Ujrzałem nasze świątynie w gruzach i wiernych, którzy je podpalają. Nie wiem, kim był ów papież, ale z całą pewnością nie był Włochem. Dzień Sądu nadejdzie, gdy w świętym Rzymie rozpadnie się Koloseum...
Czterdzieści pięć lat później, na początku 1954 roku, rozeszły się po Rzymie pogłoski o bliskim końcu świata. Pojawiły się nawet pierwsze oznaki paniki. Rząd włoski nieoficjalnymi kanałami starał się wywrzeć nacisk na Watykan, by ten oficjalnie zaprzeczył pogłoskom. Źródłem niepokojów stało się wzniesienie wokół Koloseum sieci rusztowań. Starożytny amfiteatr począł się bowiem rozpadać. Specjaliści wychodzili ze skóry, by udowodnić, że rysy i pęknięcia powstałe w murach budowli są jedynie powierzchowne i nie grożą zawaleniem. Środki przekazu pełne były sprzecznych wieści. A Watykan milczał. Jak zwykle - niczego nie potwierdzał i niczemu nie przeczył. Większość komentatorów uważała, że taka postawa nie jest niczym nadzwyczajnym. Ale ścisłe grono wtajemniczonych wiedziało, że kryje się za tym coś więcej...

Wróćmy jednak do dnia, w którym papież Pius X miał swoje widzenie podczas niespodziewanej drzemki. Otworzono wtedy tajne księgi proroctw Jana Bosco i purpuratów zaskoczyła zadziwiająca zgodność między widzeniem Piusa X a istniejącymi w dokumentach zapisami. Poszukiwania innych proroctw dotyczących Watykanu również zakończyły się wielką niespodzianką. Odnaleziono przepowiednie św. Malachiasza, spisane w 1595 roku przez zakonnika benedyktyńskiego Arnoldo de Wion z klasztoru Świętej Justyny w Padwie. Proroctwa te, skonfrontowane przez specjalną komisję watykańską z przepowiedniami Sybilli greckiej (imię Sybilli w czasach przedchrystusowych nadawano wszystkim kobietom jasnowidzom), spisane w dziewięciu księgach, dały zadziwiający obraz losów papiestwa. Na dodatek pokrywały się z przepowiedniami Nostradamusa! Po kilkunastu tygodniach pracy, komisja zdołała z wszelkich odnalezionych zapisków dotyczących losów Kościoła i papieży stworzyć jeden spójny dokument. To co z niego wynikało nie napawało optymizmem.

Przede wszystkim los Kościoła wydawał się być przesądzony, a jego panowanie w chrześcijańskim świecie miało trwać jeszcze tylko przez siedemdziesiąt jeden lat - do 2025 roku.
Proces powolnego zanikania władzy Watykanu i duchowego przywództwa papieży miał się zacząć od tajemniczej śmierci "księżycowego papieża", którego pontyfikat potrwa zaledwie kilka tygodni, a jego światłość nie rozbłyśnie, hamowana przez zakulisowe cienie. Papież ten zdąży jedynie zaświecić światłem odbitym - jak księżyc.
Następnym papieżem będzie "papież słońca", co wędrując nieustannie po ziemi - jak słońce po nieboskłonie - poczyni starania o zjednoczenie dawnych schizmatyków i pojednanie z judaizmem. Jego wysiłki nie przyniosą jednak spodziewanych efektów. Przyjdzie kolej na "gałązkę oliwną" - papieża, który całą swoją działalność poświęci na połączenie wiary chrześcijańskiej z "nową wiarą - nowego wieku". Te starania też nie przyniosą rezultatów.
Na koniec przyjdzie papież obcej rasy, który stanie się - wbrew swojej woli - papieżem apokalipsy. Zginie wraz z całym Rzymem, w ogniu oczyszczenia.
Ci czterej ostatni papieże nazwani zostali w księgach odpowiednio:
De mediae lunae - mediator księżyca,
De labore solis - trud słońca,
De gloria olivae - chwała drzewa oliwnego,
Pietro Romano - Piotr rzymski.

Według komentatorów "mediator księżyca" to Jan Paweł I, którego trzydziestorzydniowy pontyfikat przypominał pojawiający się i znikający meteor. Jego kilkutygodniowe panowanie przypominało zaledwie kilka faz księżyca, a próby mediacji z dostojnikami Watykanu o zmianę oblicza Kościoła zaplanowaną już przez Pawła VI (odbite światło) zakończyły się tajemniczą śmiercią papieża.
"Trud słońca" to Jan Paweł II - papież pielgrzym. Ze swojego pontyfikatu uczynił ciągłą wędrówkę (jak słońce po nieboskłonie) i zrobił pierwszy ogromny krok w stronę pojednania z judaizmem - 16 marca 1998 roku Watykan ogłosił dokument, w którym przeprosił Żydów za wszelkie prześladowania jakich doznali od chrześcijan na przestrzeni wieków. Kardynał Edward Cassidy określił to jako największy akt skruchy w dziejach Stolicy Piotrowej. Według przepowiedni słońce Jana Pawła II ma zakończyć swoją wędrówkę w sierpniu tego roku. Nie wiadomo jednak, czy zapowiada to śmierć papieża, czy tylko koniec jego podróży po świecie. Miejmy nadzieję, że chodzi o to drugie.

Następnym będzie "chwała drzewa oliwnego" - papież, którego pontyfikat przypadnie na czas ogromnego rozwoju wiary w zjawiska paranormalne - epokę New Age. Z jednej strony rozpocznie się ogromny, masowy odwrót wiernych od Kościoła, a z drugiej wszelkie zjawiska paranormalne opanują ludzkie umysły i staną się samodzielną religią z milionami wyznawców. Osiągnie to tak niebywałe rozmiary, że papież będzie zmuszony szukać porozumienia z wyznawcami nowej wiary. Przeniesie się też czasowo do Mediolanu. Do Rzymu już nie zdąży powrócić.
"Piotr rzymski" - ostatni papież w historii Kościoła katolickiego - tym razem czarnoskóry, podobnie jak pierwszy Piotr, stanie oko w oko z prześladowaniem chrześcijan. Zostanie papieżem apokalipsy - czasu gwałtownych wojen chrześcijańsko-muzułmańskich i krwawych konfliktów maoistyczno-buddyjskich. Największym z nich będzie wojna chińsko-indyjska. Potem na równinach Azji pojawi się wódz - antychryst, który usunie mędrców Indii i Tybetu. Ujarzmi tłumy, wzniecając zjawiska podobne do cudów i wszyscy upadną do jego stóp. Szatan - duch zła - obdarzy go całą swoją mocą. Tak "uzbrojony" rozpocznie ludobójczą wojnę angażując dwieście milionów ludzi, by podbić Zachód. Będzie to już akt końcowy. Rzym zniknie, a świat poddany zostanie oczyszczeniu przez ogień. Ostatni papież przeżyje to wszystko, by odejść wraz z Wiecznym Miastem.

Można wierzyć lub nie w te przepowiednie. Warto jednak, nim odrzucimy je z ironiczym uśmiechem, zastanowić się nad dwiema rzeczami. W jaki sposób, w XVI wieku, zdołano przewidzieć śmierć Jana Pawła I? Dlaczego powiązano z Janem Pawłem II komunikat Watykanu o stosunku Stolicy Apostolskiej do Żydów, jeżeli nawet my, współcześni, jeszcze kilka miesięcy temu nie braliśmy tego w ogóle pod uwagę. Skoro spełniła się połowa przepowiedni - czyżby miała sprawdzić się i druga?

#7 lolo125

lolo125

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 521 postów

Napisano 11 styczeń 2005 - 07:44

sklonny jestem zgodzic sie z tym, co dotyczy new age i kosciola, ale pozostale wydarzenia Biblia przedstawia w innym swietle

#8 Franczes

Franczes

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 276 postów

Napisano 11 styczeń 2005 - 14:54

Ciekawe co sie bedzie ze mną działo . . .

#9 _boru_

_boru_

  1

 • Members
 • PipPip
 • 29 postów

Napisano 11 styczeń 2005 - 15:31

Koniec świata miał być w 2000 roku . Coś nie wyszło ( ) i teraz wymyślono nowe proroctwo pt. '' po śmierci Jana Pawła II papiezem zostanie murzyn i wtedy bedzie koniec świata "
A nie słyszeliście może '' nie znacie dnia ani godziny " ?

" To morze Bóg jest czarny ? zastanawiał sie ktoś moze "#10 Kapłanka

Kapłanka

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 179 postów

Napisano 11 styczeń 2005 - 15:53

107 epigram św Malechiusza : "Podczas ostatnich prześladowań Świętego Kościoła Rzymskiego rządzić będzie Piotr Rzymianin, który przyniesie swojemu stadu wiele zmartwień ; potem miasto siedmu wzgórz zostanie zniszczone i straszliwy sędzia będzie sądził lud"

Czterowiersz 56 Centaurii V Nostradamusa :
"Z powodu śmierci bardzo starego papieża
Wybrany zostanie Rzymianin w bardzo
dobrym wieku
Będzie się o nim mówiło, że osłabi Tron
[Piotrowy]
Jednak będzie go długo dzierżył w bólu"

Nostradamus i św Malachisz skłonili się do tych samych wniosków ;
a.)religia podupadnie
b.)odejdzie stary papież
c.)papiezem bedzie Rzymianin ( może być on czarny ;) jest to potencjalnie możliwe)
d.)można wyczuć zapowiedź Sądu ostatecznego (Straszliwy sędzia)
e.)ma upaść ostolica apostolska czyli następny papiez moze byc ostatni...

#11 lolo125

lolo125

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 521 postów

Napisano 11 styczeń 2005 - 15:56

polecam zbadac jak Biblia opisuje "swiety kosciol rzymski"

#12 Asmadeus

Asmadeus

  1

 • Members
 • PipPip
 • 17 postów

Napisano 11 styczeń 2005 - 16:42

To nie jest śmieszne, konec świata w 2000r ogłosili światkowie jechowy!!! a nie ko0ściół!!!!!!!!!!

#13 wwl545a

wwl545a

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 65 postów

Napisano 12 styczeń 2005 - 01:08

To ja może przypomnę jak głośno w mediach było w 1997 roku, iż ma to być ostatnbi rok pontyfikatu Jana Pawła II, i że on umrze, a jego następcą będzie jeden z czarnoskurych kardynałów.

Co do nostradamusa i przepowiedni (nietylko jego autorstwa). Są to teksty nieczytelne i niezrozumiałe, w szczegulniści jak się zobaczy orginalne teksty, bez względu na to czy umnie się to przeczytać, czy nie. Celem każdego "proroka" było zawarcie swojej wiedzy o przyszłości, ale ta wiedza została tak zawarta, aby nikt (albo prawie nikt) niemugł się jej doczytać. Przepowiednie stają się jasne, jak się wypełnią.

Jeżeli chodzi o okres panowania Jana Pawła I i życie Jana Pawła II - w historii można się dopatrzeć niejednego przykładu takich pomntyfikatów,a przepowiednia nieprecyzuje imion papieży.Przepowiednie te mogą sie wypełniać, jak i mogą się zacząć wypełniac za 100, 200 czy nawet 1000 lat, albo i więcej.

#14 SCDriver

SCDriver

  1

 • Members
 • PipPip
 • 16 postów

Napisano 12 styczeń 2005 - 11:17

...#15 Virescens

Virescens

  1

 • Members
 • Pip
 • 1 postów

Napisano 12 styczeń 2005 - 12:55

Podobno wszystkie trafne proroctwa są tak napisane aby nie można było zrozumieć ich treści zanim się nie spełni.
Sądzę że już w tej chwili nie mamy większego wpływu na bieg wydarzeń na świecie i dlatego możemy je trochę zrozumieć.
"Dzień Sądu nadejdzie, gdy w świętym Rzymie rozpadnie się Koloseum.."
Dwie możliwości: trzęsienie ziemi niszczy Koloseum lub bombardowanie miasta.

Obawiam się też że wszyscy którzy się spodziewają całkowitej zagłady w 2012 roku i wyjadą na wakacje do Afryki trochę sie rozczarują.
Jednak rozbłyski na słońcu spowodują bardzo poważne konsekwencje dla Ziemi,ogromne susze,głód,rewolucje i III wojnę światową.
Nie wydaje mi sie też żeby tzw "Antychryst" panował tylko 3,5 roku, wszystkie proroctwa mówia ze będzie to jedyny człowiek w historii który podbije cały świat.
Ciężko w to wszystko uwierzyć ale scenariusz nie jest tak fantanstyczny
jakby to mogło się wydawać jeszcze parę lat temu ...

#16 vempire

vempire

  1

 • Members
 • Pip
 • 3 postów

Napisano 12 styczeń 2005 - 14:42Jeżeli chodzi o czarnego papieża, który ma być następnym to jest to bardzo prawdopodobne i łatwe do przewidzenia ponieważ religia chrzescijańska ma być przykładem tolerancji itp. A poza tym ostatni papież ma długo rządzić w stolicy piotrowej więc raczej nie dożyjemy ostatniej wojny, czy końca świata jeżeli ma do takowego dojść.

#17 lolo125

lolo125

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 521 postów

Napisano 12 styczeń 2005 - 16:11

wg Bblii tolerancja to zlo.. a koloseum moze sie rozpasc na wieeeeeeeeele innych sposobow

#18 Michzimny

Michzimny

  1

 • Members
 • Pip
 • 0 postów

Napisano 12 styczeń 2005 - 17:09A gdzie w Biblii jest powiedziane, że tolerancja jest zła? Zresztą wszyscy się dziwili, że papieżem nie został Włoch; teraz mogą się zdziwić, że będzie nim murzyn, bo skoro jest kardynałem, to ma do tego takie same prawo jak każdy inny kardynał.

Co do Koloseum, to może się np. rozpaść ze starości. Są przecież doniesienia, że ściany Koloseum zaczynają pękać...

#19 Akab

Akab

  1

 • Members
 • PipPip
 • 22 postów

Napisano 12 styczeń 2005 - 17:34

nie musi tu chodzic o murzyna a o intelektualnie ciemnego ;)

Zmieniony przez - Akab w dniu 2005-01-12 17:36:37

#20 Asmadeus

Asmadeus

  1

 • Members
 • PipPip
 • 17 postów

Napisano 12 styczeń 2005 - 17:47

Jezeli nie znasz Bibli tonie pisz że pisze w niej że tolerancja to zło, bo nic podobnego nie pisze.
Jeden czarnoskury kardynał został już wybrany całkiem niedawno.

#21 Barakus

Barakus

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1345 postów

Napisano 12 styczeń 2005 - 17:51

ja bym nie miał nic przeciwko czarnemu papieżowi

#22 Savir

Savir

  1

 • Members
 • Pip
 • 6 postów

Napisano 12 styczeń 2005 - 18:19

Ale z czego wynika ze papiez nastepny ma byc czarnoskory??? Ten epigram "chwała oliwki" pozostaje jeszcze zagatką, moze oznaczac region gdzie rosną oliwki, to moze sie odnosic do wloch gdzie znajduje sie kilka regionow przeznaczonych pod uprawe oliwek. W kazdym razie cos jest w tych przepowiedniach, dochodzą jeszcze do tego zmiany astrologiczne, w najblizszym czasie ma sie dokonac przejscie z ery Ryb do Wodnika, kazda era wyznaczala jakies dominujące tendencje, tak jak 4 tyś lat temu epoka barana wprowadzila kult baranka, epoka ryb oparta byla na autorytetach moralnych, tak era wodnika ma byc czyms w rodzaju zlotej ery, a takie przelomy zawsze wywolywaly zamęt i przesladowania. Zapewne tajemnica fatimska rowniez w podobny sposob opisuje te wydarzenia, nie wiadomo tego bo nie zostala opublikowana przez papieza, a dlaczego nie zostala opublikowana?, bo kosciol nigdy nie zgodzi sie na wyjawienie przepowiedni, ktora ma taki rozglos i do tego jeszcze zapowiada upadek kosciola...

#23 Michzimny

Michzimny

  1

 • Members
 • Pip
 • 0 postów

Napisano 12 styczeń 2005 - 19:37

Trzecia tajemnica fatimska została ujawniona przez Watykan w 2001 roku (albo coś koło tego).

#24 Michzimny

Michzimny

  1

 • Members
 • Pip
 • 0 postów

Napisano 12 styczeń 2005 - 19:39

Trzecia tajemnica fatimska została ujawniona przez Watykan w 2001 roku (albo coś koło tego).

#25 Savir

Savir

  1

 • Members
 • Pip
 • 6 postów

Napisano 12 styczeń 2005 - 19:46

Ale raczej nie w całości...a przynajmniej jej intepretacja dotyczyla tylko wiary, albo wskazywala w wiekszosci na zamach na zycie papieza z roku 1981. Natomiast inne intepretacje ktore wskazywaly na upadek kosciola watykan przemilczal.

Zmieniony przez - Savir w dniu 2005-01-12 20:01:09

#26 Michzimny

Michzimny

  1

 • Members
 • Pip
 • 0 postów

Napisano 12 styczeń 2005 - 21:39

A co byś zrobił na ich miejscu. W dzisiejszych czasach i tak Kościół traci zwolenników, a gdyby jeszcze ogłosili, że za 20 lat upadnie, to na pewno by na tym nie zyskał.

#27 wwl545a

wwl545a

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 65 postów

Napisano 12 styczeń 2005 - 21:41

Jakim cudem można mówić że w 3 tajemnicy fatimskiej byla mowa o jakimś upadku kosciola? popierwsze myslę że tyczyła by sie upadku Kościoła (drobna różnica w pisowni, ale bardzo duża w sensie. jedno oznacza budynek, a drugi wspulnotę wiernych). Po drugie jeżeli nikt nie wyniusł ani kawalka z treści III tajemnicy fatimskiej ( a nie wyniusł, znają ją napewno (lub znali) papieże i trujka dzieci które otrzymaly tę tajemnicę). Wszelkie domniemania o upadku Kościoła pochodza z ludzkich umysłów i nie mają uzasadnienia. Nikt praktycznie nieznał nawet fragmętu, jak brzmi III tajemnic Fatimska, więc nie nam oceniać czy została cała objawiona czy nie.

Jak można mówic o upadku Kościoła. Czy ktoś kto wypowiada te słowa słyszał o różnych grupach odnowy w duchu świętym i o Ruchu czystych serc, jak i o Światowych dniach młodzieży? Jeżeli zliczyć wszystkie osoby w wieku mniejszym niż 25 lat a uczestniczących w tym, to otrzyma się dziesiątki, jak nie steki milionów młodzieży. Więcej niż kiedy kolwiek w historii było wieżących.

Zniszczenie koloseum, będzie spowodowane prawdopodobnie tym, iż jedną z najbardziej ruchloiwych ulic w Rzymie, poprowadzono obok koloseum. A ten tekst może miał oznaczać, że jeszcze setki, jak nie tysiące lat będzie trwał Kościuł. A koniec świata nie jest tak bliski jak wiekszość chce.

Co do kardynałów murzynów, to jest ich trochę, ale żaden niema większych szans na obranie papieżem, bo niczym się nie wyróżniają, albo są już za starzy.

#28 Michzimny

Michzimny

  1

 • Members
 • Pip
 • 0 postów

Napisano 12 styczeń 2005 - 22:30

Może i żaden z kardynałów-murzynów nie ma szans, no ale przecież papieżem może zostać też każdy inny ksiądz-murzyn...

#29 Savir

Savir

  1

 • Members
 • Pip
 • 6 postów

Napisano 12 styczeń 2005 - 22:42

Ja pisalem kosciol z malej litery, wiec nie mialem na mysli wspolnoty, ale instytucje koscielną opartą na katolickiej doktrynie. Czy III tajemnica fatimska zostala w pelni opublikowana tego nie wiem, jak wynika z tekstu cos chyba brakuje, jakby bylo opisywane tylko jedno wydarzenie, wklejam dla scislosci oficjalną wersje III Tajemnicy Fatmiskiej:

"Po dwóch częściach, które już przedstawiłam, zobaczyliśmy po lewej stronie Naszej Pani nieco wyżej Anioła trzymającego w lewej ręce ognisty miecz; iskrząc się wyrzucał języki ognia, która zdawało się, że podpalą świat; ale gasły one w zetknięciu z blaskiem, jaki promieniował z prawej ręki Naszej Pani w jego kierunku; Anioł wskazując prawą ręką ziemię, powiedział mocnym głosem: Pokuta, Pokuta, Pokuta! I zobaczyliśmy w nieogarnionym świetle, którym jest Bóg: "coś podobnego do tego, jak widzi się osoby w zwierciadle, kiedy przechodzą przed nim" Biskupa odzianego w Biel "mieliśmy przeczucie, że to jest Ojciec swięty". Wielu innych Biskupów, Kapłanów, zakonników i zakonnic wchodzących na stromą górę, na której szczycie znajdował się wielki Krzyż zbity z nieociosanych belek jak gdyby z drzewa korkowego pokrytego korą; Ojciec swięty, zanim tam dotarł, przeszedł przez wielkie miasto w połowie zrujnowane i na poły drżący, chwiejnym krokiem, udręczony bólem i cierpieniem, szedł modląc się za dusze martwych ludzi, których ciała napotykał na swojej drodze; doszedłszy do szczytu góry, klęcząc u stóp wielkiego Krzyża, został zabity przez grupę żołnierzy, którzy kilka razy ugodzili go pociskami z broni palnej i strzałami z łuku i w ten sam sposób zginęli jeden po drugim inni Biskupi Kapłani, zakonnicy i zakonnice oraz wiele osób świeckich, mężczyzn i kobiet różnych klas i pozycji. Pod dwoma ramionami krzyża były dwa Anioły, każdy trzymający w ręce konewkę z kryształu, do których zbierali krew Męczenników i nią skrapiali dusze zbliżające się do Boga."

Z tego tekstu nie wynika wprost zaglada religii katolickiej, aczkolwiek jest to ostrzezenie o zblizajacej sie "karze boskiej" takze dla kosciola katolickiego, ogolnie spekuluje sie jednak ze jest to opis ostatnich chwil w zyciu ostatniego papieza, wystepuje tu bowiem znaczna zgodnosc z innymi przepowieniami. Na tej podstawie doszukiwalem sie szerszego kontekstu, w kazdym badz razie jesli tak mialoby byc to dni kosciola moze nie sa policzone, ale moim zdaniem zapewne trudno bedzie mu odzyskac dawną pozycje...

#30 wwl545a

wwl545a

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 65 postów

Napisano 13 styczeń 2005 - 00:00

Papieżem może zostać z tego co pamiętam tylko i wyłącznie kardynał, kiedyś mugł nim zostać każdy biskup. Z tego zo pamiętam to aby zostać papieżam trzeba być kardynałem (nawet jak nie, to liczą się wyłącznie kardynałowie i nieliczni biskupi, bo inni nie uzyskają 2/3 głosów pośród kardynałów z całego świata). Kolejnym papaieżem prawdopodobnie (jak na dzień dzisiejszy) powinien zostać jakiś biały, bo na biskupa Rzymu jest obierany zazwyczj ktoś znany i wybitny w kwestiach wiary, a nie taki który ma dany kolor skóry.
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


Pozycjonowanie strony: Virtual Development