Skocz do zawartości
prześladowanie chsześcijan


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_vitas77_*

Guest_vitas77_*
 • Guests

Napisano 12 marzec 2013 - 20:53

Według danych Pomocy Kościołowi w Potrzebie, ok. 170 tysięcy chrześcijan rocznie ginie śmiercią męczeńską, co daje średnio jedno morderstwo na każde 3 minuty. W ponad 70 krajach świata chrześcijanom odmawia się prawa do wolności religijnej; 200 mln chrześcijan jest brutalnie prześladowanych,
#2 karpik87

karpik87

  1

 • Validating
 • PipPipPip
 • 374 postów

Napisano 13 marzec 2013 - 08:22

A mimo to, dla masy upranych mózgów jest to radosna wiadomość... jakby nie wiedzieli, że oni będą następni.

#3 Guest_Wielebnyt_*

Guest_Wielebnyt_*
 • Guests

Napisano 13 marzec 2013 - 22:29

Przepełnia mnie wielki smutek, ale nie znajduję powodów by patrzeć z optymizmem na ten problem. I oczywiście nie jest prawdą, jak kolega wyżej piszę, że jest to wina jakiekogolwiek prania mózgu. Są to skutki radykalizacji obyczajowo-religijnej szczególnie głównie kultury islamskiej.

#4 karpik87

karpik87

  1

 • Validating
 • PipPipPip
 • 374 postów

Napisano 14 marzec 2013 - 08:10

Mnie tam przepełnia smutek, że nie tylko czyni się najróżniejsze prowokacje aby podburzać jedne religie przeciwko drugim, prowadząc do zamieszek i masowych morderstw, ale też wydaje się grude miliony zielonych dla różnej maści chałastry sprzedajnej gotowej za kilka srebrników propagować wszelką nienawiść (także przeciwko religiom), także w internecie...
Napawa mnie też smutkiem upartość owych szumowin, albowiem wywalone drzwiami, powracają uparcie oknem

#5 Guest_vitas77_*

Guest_vitas77_*
 • Guests

Napisano 15 marzec 2013 - 22:30

Warto obejrzeć:#6 vitas77

vitas77

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 186 postów

Napisano 29 wrzesień 2014 - 14:05

 #7 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6306 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 19 październik 2014 - 13:17

Bolesna porażka katolewicy z „Wyborczej”. Nie udało się zmanipulować Prawdy

opublikowano: 18 października 2014, 20:16 · aktualizacja: 19 października 2014, 0:16

3417771ec6b75c1e7df379216163b507.jpgFot. YouTube

 

Liberałowie przebrani w komże zrozpaczeni. Mimo zmasowanych nacisków, do których włączono wszystkie CZYTAJ WIĘCEJ: Liberalne naciski na Synod bezskuteczne! Biskupi apelują o dobro rodziny

 

http://wpolityce.pl/...ipulowac-prawdy

 


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#8 vitas77

vitas77

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 186 postów

Napisano 20 listopad 2014 - 14:20

"Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie pierwej znienawidził. Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność... Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować." - J 15:18,20

 

Ks. Dariusz Oko: czekają nas prześladowania chrześcijan i legalizacja pedofilii

Jeśli ideolodzy lewicy wygrają, za jedno zdanie krytyki gender czy homoideologii czeka nas wyrzucenie z pracy, dotkliwe kary finansowe albo więzienie, kolejne prześladowanie chrześcijan oraz nieograniczona, przestępcza seks-deprawacja dzieci i młodzieży. Z czasem zapewne dojdzie do legalizacji pedofilii bez określenia dolnej granicy wieku - mówi w rozmowie z Onetem ks. dr hab. Dariusz Oko. Znany krytyk ideologii gender wskazuje na liczne zagrożenia, jakie jego zdaniem niesie za sobą zwycięstwo jej zwolenników. Kapłan mówi też o homolobby w Kościele, groźbach kierowanych pod jego adresem i manipulacji stosowanej przez polskie media.

 

 

 #9 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6306 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 14 grudzień 2014 - 18:32

Międzynarodowy raport: Tomasz Lis i Jerzy Urban odpowiedzialni za ataki na Kościół
Dodano: 11.12.2014 [17:29]
62287847341418312363.jpg
foto: James Chan \ freeimages.com
 

Katolicy w Polsce są coraz częściej prześladowani. Agresja i antyklerykalizm stały się właściwie akceptowalne społecznie – czytamy w najnowszym raporcie o wolności religijnej na świecie Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Winę za ten stan rzeczy ponoszą media – stwierdzają autorzy dokumentu.

„W ostatnich latach [w Polsce – red.] nasiliły się konflikty między wspólnotami religijnymi (przede wszystkim Kościołem Katolickim) a przedstawicielami środowisk świeckich” – przytacza fragment o Polsce z najnowszego raportu, przygotowanego przez międzynarodowych ekspertów, portal rp.pl. Dokument obejmuje okres od października 2012 r. do czerwca 2014 r.

Monitoringiem objęto w sumie 196 krajów świata. Zdaniem ekspertów w 81 krajach wolność religijna jest ograniczona w wysokim lub bardzo wysokim stopniu.

Zdaniem autorów raportu, w Polsce w ostatnich latach doszło do „wzrostu agresji i podniesienia antyklerykalizmu do rangi postawy, która może być akceptowana społecznie”. Winne są temu głównie środki masowego przekazu.

„Jednym z najlepszych przykładów w tej dziedzinie jest dziennikarz Tomasz Lis, od roku 2012 redaktor naczelny tygodnika „Newsweek Polska”, wydawanego przez niemiecki koncern Axel Springer Verlag. [...] „Newsweek Polska” zyskał wątpliwą sławę zwłaszcza dzięki swym gorszącym okładkom, przedstawiającym ulubione cele ataków gazety, do których należą przywódca opozycji Jarosław Kaczyński oraz religia katolicka” – czytamy w raporcie. Jego autorzy przypominają m.in., że redakcja została nominowana do tytułu „Hieny Roku” za okładkę sugerująca pedofilskie zachowania księdza wobec młodego chłopca. „Trudno mieć wątpliwości, że okładka ta jest elementem świadomej kampanii antyklerykalnej. Tematem innej okładki były nieślubne dzieci księży, kolejna przedstawiała całujących się rzekomych kapłanów o skłonnościach homoseksualnych” – wyliczają autorzy opracowania.

Innymi pismami, które dyskryminują katolików, są tygodniki „Nie” oraz „Fakty i Mity”. Autorzy raportu przypominają, że wydawcą „Nie” jest były rzecznik prasowy rządu PRL - Jerzy Urban. Z kolei o „Faktach i Mitach” piszą, iż są one postrzegane jako tuba ruchu antyreligijnego w Polsce.

Raportu stwierdza, że katolicy w Polsce mają ograniczony dostęp do mediów. Zwracają uwagę na to, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji odmówiła Telewizji Trwam miejsca na multipleksie. Efektem były wielotysięczne manifestacje na ulicach Warszawy i zebranie ponad 2,5 mln podpisów pod protestem do KRRiT.

„Konsekwencją podsycanych przez media nastrojów antyreligijnych były również akty przemocy werbalnej i fizycznej oraz dewastacji” - czytamy w raporcie. Jako przykłady wymieniono m.in. próbę zniszczenia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w grudniu 2012 r. 58-letni mężczyzna rzucił wówczas w kierunku obrazu pojemnik wypełniony farbą. Autorzy opracowania przypominają również, że Adam Darski, który podarł Biblię na scenie i został oskarżony o obrazę uczuć religijnych został przez polskie sądy dwukrotnie uniewinniony.

- To nie są nasze spostrzeżenia, tylko ekspertów międzynarodowych. Oddział w Polsce nie przygotowywał żadnego opracowania na temat naszego kraju, by nie być posądzonym o subiektywizm – tłumaczy w rozmowie z rp.pl ks. Waldemar Cisło, szef polskiego oddziału stowarzyszenia. - Jest to smutne, ale tak właśnie jesteśmy oceniani na zewnątrz. To znak, że wolność religijna w Polsce faktycznie jest zagrożona.

Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” raport o prześladowaniu chrześcijan wydaje co dwa lata. Redaguje go międzynarodowy zespół ekspertów.

 

http://niezalezna.pl...taki-na-kosciol

 

 


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#10 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6306 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 18 grudzień 2014 - 13:41

NIE dla House! Obrzydliwe bluźnierstwo!

house_koszulki.jpg

NIE dla House! (fot. protestuj.pl) Firma "House" sprzedaje koszulki, na których widnieje napis: "F*ck your xmas", co oznacza po prostu: "pieprzyć twoje święta". Powiedzmy NIE temu obrzydliwemu bluźnierstwu!

Firma odzieżowa "House" sprzedaje niebywale obraźliwe wobec Boga i chrześcijan koszulki. Widnieje na nich napis: "F*ck your xmas", co oznacza po prostu: "pieprzyć twoje święta". Mówiąc krótko: koszulki sprzedawane przez House wzywają do "pieprzenia" świąt, które upamiętniają wcielenie Boga. Wszyscy podpiszmy petycję przeciwko temu obrzydliwemu bluźnierstwu!

Można to zrobić KLIKAJĄC TUTAJ

A OTO TEKST http://www.fronda.pl...stwo,45201.html

 

 

koszulki:  http://www.fronda.pl...zulki-400x0.jpg

 


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#11 Siewcaplew

Siewcaplew

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 857 postów

Napisano 18 grudzień 2014 - 21:15

Dobrze mieć etap utożsamiania siebie ze ścierwem tego załganego świata za sobą. Boga nie możesz obrazić, to jak próba plucia na niebo. 

Jednak jeśli będzie to postępowało w takim kierunku i tempie, to wizje kś Adama Skwarczyńskiego mogą się spełnić. #12 vitas77

vitas77

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 186 postów

Napisano 30 styczeń 2015 - 19:37

 #13 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6306 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 31 styczeń 2016 - 19:23

Wreszcie oficjalnie padły te słowa! Rada Europy potwierdza: Chrześcijanie są ofiarami ludobójstwa Państwa Islamskiego!

opublikowano:

28 stycznia

· aktualizacja:

28 stycznia782a97317ede43c6b00f0c6086e1f12f.jpegfot. wPolityce.pl

 

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy na posiedzeniu w Strasburgu przyjęło wczoraj rezolucję określającą działania Państwa Islamskiego na Bliskim Wschodzie mianem ludobójstwa.

Stwierdza ona, że Państwo Islamskie „dopuściło się aktów ludobójstwa i innych poważnych przestępstw zagrożonych karą na mocy prawa międzynarodowego”. Dokument został przyjęty 117 głosami za przy 1 głosie przeciw.

Rada Europy potwierdziła tym samym, że chrześcijanie oraz inne mniejszości religijne są ofiarami ludobójstwa. Szereg umów międzynarodowych zobowiązuje państwa do przeciwdziałania zbrodniom ludobójstwa. Zbrodnie ludobójstwa w prawie międzynarodowym określa się jako „zbrodnię nad zbrodniami”. Według Konwencji ONZ w sprawie zapobiegania i karania zbrodni ludobójstwa, ludobójstwo definiuje się jako wszelkie czyny popełnione z zamiarem „zniszczenia w całości lub w części grup narodowych, etnicznych, rasowych lub religijnych”.

Przyjęta rezolucja została sporządzona w odpowiedzi na coraz brutalniejsze akty agresji wobec mniejszości religijnych na Bliskim Wschodzie, gdzie w ciągu zaledwie kilku lat liczba chrześcijan spadła z 1,25 mln do 500 tys. w Syrii oraz z 1,4 mln do 275 tys. w Iraku.

Wyraźny sygnał ze strony Rady Europy może skłonić inne instytucje do podjęcia działań na forum międzynarodowym. Rezolucja ma szczególne znaczenie w kontekście działań Komisji Europejskiej, której przedstawicielka Federica Mogherini unikała słowa „ludobójstwo” podczas debaty w Parlamencie Europejskim, mimo wezwań blisko 40 europarlamentarzystów.

4 lutego nad rezolucją dotyczącą sytuacji na Bliskim Wschodzie będzie głosował Parlament Europejski.

KAI/JKUB

 

http://wpolityce.pl/...twa-islamskiego

 


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#14 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6306 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 09 styczeń 2017 - 09:59

W roku 2016 na całym świecie zginęło przeszło 90 tysięcy chrześcijan
Opublikowano dnia 08.01.2017 12:31
 
 
W roku 2016 na całym świecie zginęło przeszło 90 tysięcy chrześcijan. „Dzisiejszych męczenników jest więcej niż w pierwszych stuleciach. Kiedy czytamy historię pierwszych wieków, czytamy o wielkim okrucieństwie wobec chrześcijan. To samo okrucieństwo jest dzisiaj i to na większą skalę, nie zapominajmy o tym" – pozwiedzał podczas uroczystość świętego Szczepana papież Franciszek.
 

yueshuya - pixabay.com
Giną jednak wyznawcy wszystkich religii.  Symbolem roku 2016 będzie walka z terroryzmem, ale też krwawe zamachy w miastach całego świata: Brukseli, Paryżu, Berlinie, stolicy Somali Mogadiszu, Stambule, Ankarze. W Nicei w święto narodowe Francuzów terrorysta wjechał ciężarówką w tłum. Zginęło 87 osób. W Saint-Etienne-du-Rouvray dwójka muzułmańskich nastolatków w kościele poderżnęła gardło katolickiemu księdzu. Terroryści zostali zastrzeleni przez policję, a lokalna muzułmańska społeczność odmówiła pochowania jednego z zamachowców. W lipcu w Kabulu w czasie demonstracji szyickiej mniejszości Hazarów przeciwko postawieniu linii energetycznej dwóch zamachowców samobójców wysadziło się. Zginęło 80 osób, a 231 zostało rannych.
Media całego świata publikują zdjęcia ginącego syryjskiego miasta Aleppo. Miejsca, które do niedawna znane było z produkcji leczniczego mydła, a w którym dziś splatają się interesy mocarstw i grup etnicznych. Jednocześnie jego zwykli mieszkańcy, często wykorzystując nowoczesne media, nieskutecznie wołają o pomoc. Cały czas trwa wojna na Ukrainie.

AB

http://www.tysol.pl/...ecy-chrzescijan


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#15 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6306 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 24 październik 2018 - 14:52

Zapewne zechcą zbankrutować świątynię, a potem przerobić na meczet...

Lewacy nienawidzą tego wspaniałego kościoła. 41 milionów dolarów kary dla słynnej na całym świecie świątyni. Bo jest budowana nielegalnie od… 136 lat [VIDEO]
Przez
WT
-
20/10/2018
sagrada_familia.jpgSagrada Familia. Foto: wikimedia
 

Bazylika Świętej Rodziny, czyli słynna Sagrada Família w Barcelonie ma zapłacić równowartość 41 mln dolarów kary za to, że jest budowana nielegalnie. Znana na całym świecie świątynia, projektu geniusza architektury Antonio Gaudiego, jest nieprzerwanie budowana od 136 lat.

 

Ten słynny secesyjny kościół przyniósł światową sławę nie tylko jego twórcy, ale i miastu Barcelonie. Teraz miasto mu się „odwdzięcza” zmuszając fundację zarządzającą świątynią do zapłaty równowartości 41 mln dolarów, ponieważ kościół nigdy nie otrzymał pozwolenia na rozpoczęcie prac.

Reklama / Advertisement

Nasuwa się pytanie, gdzie były władze miasta przez te 136 lat?

Budowę świątyni rozpoczęto w 1882 roku. Antonio Gaudi, stworzył niepowtarzalne arcydzieło. Po śmierci Gaudiego pracę kontynuowano, jednakże ta bardzo unikatowa budowla oraz niepowtarzalności detali architektonicznych powodują, że do dziś nie zdołano jej ukończyć. Przewidywany koniec prac planowany jest na 2026 roku – w setną rocznicę śmierci Gaudiego.

Miasto po podpisaniu ugody z fundacją oświadczyło, że te miliony, które będą zapłacone do kasy miasta w ciągu 10 lat, zostaną zainwestowane w poprawę infrastruktury wokół kościoła jak i pomoc lokalnej społeczności.

Burmistrzem Barcelony jest Ada Colau i Ballano, rzeczniczka lewicowo-ekologicznego ruchu obywatelskiego Barcelona en comú, który zdobył najwięcej mandatów w Radzie miasta w wyborach samorządowych w 2015 roku. Tak lewica walczy z kościołem.

Poniżej krótki filmik przedstawiający jak wspaniała jest to świątynia.

 

Źródło: Polsat News

https://nczas.com/20...EwcGDMO-eKu6IHk


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


Pozycjonowanie strony: Virtual Development