Skocz do zawartości
Zdjęcie

Światła do jazdy dziennej Led


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 jahhooo

jahhooo

  1

 • Members
 • Pip
 • 0 postów

Napisano 22 sierpień 2012 - 11:21

W nowych samochodach montowane już fabrycznie, w tych starszych też można założyć chociaż panują różne opinie na ten temat (wieś tuning itp), jednak uważam że stosowanie "ledów" jest jak najbardziej zasadne.
Przykłady montażu...

http://www.youtube.com/watch?v=eHY9Vrwq2CQ

#2 AliBabus

AliBabus

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 178 postów

Napisano 22 sierpień 2012 - 11:53

No niektórzy potrafią ciekawie umiejscowić światła ledowe, które też są wysokiej jakości, mocne, duże, diody. Co daje efekt prawie jak seryjne ledy i optycznie odmładza auto. Np. Carrera ma zamontowane seryjnie światła w sposób prezentowany na pierwszym filmiku.

Jednak większość niestety z tego co obserwuję to jakiś ledwo żarzące się badziewie przymocowane na ślinę i sznurek, które widać, że się swieci w momencie podjechania do takiego pojazdu.

Nalezy tez pamietac o własciwym umiejscowieniu takich świateł. reguluje to "ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 4 maja 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia"

Światła dzienne:

1) powinny się automatycznie włączać, kiedy urządzenie włączające lub wyłączające silnik znajduje się w położeniu umożliwiającym pracę silnika

2) powinny wyłączać się automatycznie po włączeniu przednich świateł mijania, drogowych lub przeciwmgłowych, z wyjątkiem sytuacji, gdy światła te wykorzystywane są do wysyłania przerywanych sygnałów świetlnych w krótkich odstępach czasu

3) przednie, boczne (jeżeli występują) i tylne światła pozycyjne, światła obrysowe (jeżeli występują) oraz oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej nie włączają się, jeżeli włączone są światła do jazdy dziennej

4) powinny znajdować się nie dalej niż 400 mm od bocznego obrysu pojazdu, natomiast wzajemna odległość nie może być mniejsza niż 600 mm. Wysokość montażu powinna mieścić się w przedziale 250 - 1500 mm nad powierzchnią drogi. Dopuszcza się również wyposażenie pojazdu w sygnał kontrolny informujący o działaniu świateł, ale nie ma takiego obowiązku.
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


Pozycjonowanie strony: Virtual Development