Skocz do zawartości




Zdjęcie

Aktualne tematy polityczne


1662 odpowiedzi w tym temacie

#201 xami

xami

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 36 postów

Napisano 09 czerwiec 2010 - 13:36

Jak zwykle "twoja prawda" to kłamstewka....

z wiki

W roku 2001 , na łamach gazety "Rzeczpospolita" pojawił się w polskiej prasie pierwszy artykuł na temat przeszłości Jana Kobylańskiego. Pod tytułem "Więzień numer 156228" dziennikarka Hanna Woysław przedstawiła hipotezę niesłuszności wręczenia Janowi Kobylańskiemu oznaczenia w roku 1995. W 2004 roku dziennikarz "Gazety Wyborczej" Mikołaj Lizut i w 2005 dziennikarz Rzeczpospolitej Jerzy Morawski zarzucili Janowi Kobylańskiemu kolaborację z hitlerowcami podczas okupacji Polski w czasie II wojny światowej, w tym wydania w ręce funkcjonariuszy gestapo członków rodziny Szenkerów, czemu zainteresowany zaprzeczył. W konsekwencji doniesień prasowych pion śledczy Instytutu Pamięci Narodowej prowadził od jesieni 2004[4] do stycznia 2007 postępowanie sprawdzające w tej sprawie. W kwietniu 2006 szef pionu śledczego IPN Witold Kulesza poinformował, że "dotychczas nie znaleziono dowodów, by prezes Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich w Ameryce Łacińskiej Jan Kobylański istotnie zadenuncjował w czasie wojny Niemcom małżeństwo Żydów[5]". W styczniu 2007 r. Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Warszawie wydała postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa w tej sprawie. Według tych ustaleń prokuratora informacji jakoby sprawcą wydania w ręce funkcjonariuszy gestapo rodziny Szenkerów był Jan Kobylański nie można potwierdzić. W marcu 2007 Andrzej Arseniuk, rzecznik prasowy IPN, zaprzeczył stwierdzeniom Gazety Wyborczej jakoby rodzina Szenkerów zginęła w getcie lub Treblince, a śmierć ta była konsekwencją denuncjacji dokonanej przez Kobylańskiego[6].

Pod koniec listopada 2008 Jan Kobylański wytoczył proces o zniesławienie dziewiętnastu politykom i dziennikarzom (m.in. Adamowi Michnikowi, Jerzemu Baczyńskiemu, Ryszardowi Schnepfowi i Jarosławowi Gugale), domagając się wypłacenia przez każdego z oskarżonych 100 tys. zł na cele charytatywne [7]
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Kobyla%C5%84ski

IPN nic nie stwierdził a jego działania zostały podjęte po artach dziennikarzy.


Zmieniony przez - xami w dniu 2010-06-09 14:38:13

#202 krzysiek4

krzysiek4

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1888 postów

Napisano 09 czerwiec 2010 - 15:18






Jan Kobylański (ur. 21 lipca 1923 w Równem) – polski biznesmen mieszkający w Urugwaju, twórca i prezes Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polonijnych Ameryki Łacińskiej (USOPAŁ), największej organizacji polonijnej w Ameryce Południowej. Autor książek o tematyce filatelistycznej i książki o rozjemczej działalności Watykanu. Właściciel, prezes i dyrektor kilkunastu firm handlowych o międzynarodowym zasięgu (m.in. zajmującej się drukiem znaczków pocztowych i biciem monet). Wieloletni konsul Paragwaju w Hiszpanii i były honorowy konsul Polski w Paragwaju.

W latach 1989–2000 był konsulem honorowym Polski w Argentynie, tej funkcji pozbawił go Władysław Bartoszewski po oskarżeniach o działania szkodliwe dla Polski i antysemityzm,

Jan Kobylański jest wieloletnim sponsorem Radia Maryja. Przyczynił się do ustanowienia dnia 8 czerwca Dniem Osadnika Polskiego w Argentynie. Jest jednym z fundatorów pomników Jana Pawła II w Buenos Aires i Montevideo i pomnika Fryderyka Chopina w Punta del Este. Kobylański jest też fundatorem i patronem szkoły na Podlasiu

W 1995 został odznaczony Krzyżem Oświęcimskim.

W 2004 r. "GW" opisała działalność Kobylańskiego, nazywając go "chorobliwym antysemitą

W warszawskim Sądzie Rejonowym od kilku dobrych lat znajduje się akt oskarżenia, który złożył przywódca Polonii w Ameryce Południowej Jan Kobylański przeciwko 19 dziennikarzom oraz dyplomatom, odpowiedzialnym za różne formy szkalowania go w polskich i zagranicznych mediach. W tym roku wreszcie ruszył proces 8 maja br. odbyła się kolejna rozprawa, na której nie stawiła się większość oskarżonych, głównie dziennikarzy z „Gazety Wyborczej”, na czele z Adamem Michnikiem (pretekstem była obchodzona akurat 20. rocznica powstania „Gazety”). Dla sądu nie stanowiło to jednak przeszkody i zostali przesłuchani m.in. Daniel Passent, który w tygodniku „Polityka” w słowach pełnych oszczerstw i kłamstw opisał działalność prezesa USOPAŁ-u Jana Kobylańskiego, przedstawiając go jako szkodnika Polski (m.in. powtórzył kłamstwo, że Kobylański wysłał w 1994 r. list do Władimira Żyrinowskiego, znanego z antypolskich zachowań, gratulując mu wejścia do rosyjskiej Dumy). Posłużył się również kłamstwem, twierdząc, że Kobylański nie przebywał podczas wojny w obozie koncentracyjnym (IPN oraz Biuro ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych wydały w październiku 2007 r. oświadczenie potwierdzające, że Kobylański był więźniem różnych obozów). – Bronię tego, co napisałem, dopełniłem niezbędnej staranności – mówił w sądzie Daniel Passent, wygłaszając ostre, długie oświadczenie, w którym oskarżył Kobylańskiego o antysemityzm. Odmówił następnie odpowiedzi na pytania.
Drugi z oskarżonych – Tomasz Wróblewski, były redaktor naczelny tygodnika „Newsweek”, który zamówił u Jarosława Gugały artykuł szkalujący Kobylańskiego, powtórzył oskarżenia Passenta o szkodliwej dla kraju działalności prezesa USOPAŁ-u. Inni obecni na rozprawie oskarżeni – Jerzy Morawski i Andrzej Kaczyński z dziennika „Rzeczpospolita” nie przyznali się do winy i odmówili składania wyjaśnień oraz odpowiedzi na pytania.
Generalnie więc przed sądem dwaj oskarżeni, zamiast wytłumaczyć się ze swoich kłamstw, wybrali metodę dalszego szkalowania Kobylańskiego. Nic dla nich nie znaczyły fakty, że Jan Kobylański jako działacz polonijny był kilkakrotnie przyjmowany przez Jana Pawła II, że zorganizował w 1988 r. w swej posiadłości w Punta del Este w Urugwaju szczyt prezydentów Ameryki Południowej, że był przez długie lata konsulem honorowym Paragwaju w Hiszpanii, a od 1990 r. – konsulem honorowym RP w Urugwaju. Nawet minister Bronisław Geremek w 1998 r. przysłał mu list z uznaniem za zasługi w jednoczeniu Polonii w Ameryce Łacińskiej. Wszystko to zmieniło się z chwilą ataku na niego „Gazety Wyborczej” w 2000 r. W konsekwencji minister Bartoszewski odebrał mu tytuł i funkcję konsula honorowego, a rok temu minister Radosław Sikorski zakazał polskim dyplomatom jakichkolwiek kontaktów z USOPAŁ-em, samego zaś Kobylańskiego nazwał typem spod ciemnej gwiazdy, samozwańczym przywódcą.
Zobaczymy, jak niezawisły sąd odniesie się do oszczerstw rzucanych na największego obecnie przywódcę Polonii. Czy 85-letni prezes USOPAŁ-u doczeka się przywrócenia mu czci? Wiele mówiące były hasła na transparentach, jakie przed warszawskim sądem trzymali manifestanci: „Kobylański broni honoru Polaków”, „Kobylański walczy z antypolonizmem”.
Kolejną rozprawę w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa przy ul. Ogrodowej 51 zaplanowano na 22 czerwca o godz. 9 w tej samej sali 427.

http://www.niedziela.pl/artykul_w_niedzieli.php?doc=nd200921&nr=27
____________________________________________________________________

-----------Nie ma Polski, pozostali Polacy.

[s

Zmieniony przez - krzysiek4 w dniu 2010-06-09 18:46:04

#203 krzysiek4

krzysiek4

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1888 postów

Napisano 09 czerwiec 2010 - 18:32




Jeden bajer, drugi bajer, a na końcu znów embraer.

W telewizjach trwa festiwal embraera. Stacje prześcigają się w pokazywaniu rzekomo nowoczesnego kokpitu, rozczulają się nad liczbą miejsc i sylwetką. Gdzieniegdzie jakiś ekspert mruknie, że embraer 175 nie doleci nawet do Portugalii, nie jest w stanie się wznieść powyżej cywilnych korytarzy powietrznych, bo ma za mały pułap, ma mniej miejsc niż tupolew, a wyposażenie w kokpicie jest podobne jak w Tu-154. Jednak te głosy nikną w entuzjastycznych relacjach o nowych samolotach dla polskich VIP-ów. Wiceszef MON Marcin Idzik na jednej z konferencji prasowych zachwalał brazylijskie samoloty niczym najlepszy domokrążca. Pytany, jak wyobraża sobie lot cywilnym embraerem 175 w niebezpieczne rejony świata, np. do Kabulu, od razu znalazł rozwiązanie. Embraer może przecież dolecieć na najbliższe bezpieczne lotnisko, a stamtąd VIP-y zostaną przetransportowani maszynami wojskowymi. Kompromitacja! Proszę sobie wyobrazić, jak na lotnisko w Pakistanie leci embraer z premierem Tuskiem, a w ślad za nim jak cień podąża pusta wojskowa CASA. Na bezpiecznym lotnisku premier ma przesiadkę. Zamienia samolot o standardzie autobusu na statek powietrzny przeznaczony do wożenia zaopatrzenia i spadochroniarzy, w którym nie ma nawet kibla, i leci nim do Afganistanu. Ubaw po pachy!

Zostaliście poinformowani

Piszemy o tym wszystkim, żeby nikt w przyszłości nie rżnął głupa, iż nie wiedział, że czarter to bezprawie, a embraery nie nadają się dla VIP-ów. Zęby SKW, CB A i inne służby nie mogły się wymigać brakiem informacji. Od roku pokazujemy, jak lobbyści Embraera zawzięcie torpedują każde rozwiązanie zmierzające do uczciwego przetargu, wiedząc, że żaden brazylijski samolot nawet do przetargu nie będzie mógł stanąć, bo parametrami odstaje od współczesnych samolotów dla najważniejszych osób w państwie. Entuzjastom brazylijskiej techniki zależy na przepchnięciu Embraera w Polsce z kilku przyczyn. Po pierwsze liczą na to, że pierwsze dwa samoloty otworzą drogę do dalszych zamówień. Za 2 lata będzie się mówić, że mamy już przeszkolone załogi, mechaników, więc powinniśmy zamówić kolejne embraery, bo to nam się bardziej opłaca. Po drugie Polska byłaby pierwszym państwem, które kupiło dla VIP-ów embraery. Nawet rząd Brazylii lata innymi maszynami. Po trzecie determinacja, z jaką niektórzy politycy walczą o embraery, musi mieć jakieś racjonalne podstawy. Racjonalne z ich punktu widzenia, bo państwu w żaden sposób to się nie opłaca. Ale to już robota dla CBA. ?


całość;
http://nie.com.pl/art21851.htm
------------------------------------------

Ponieważ materiał pochodzi z Tygodnika NIE to należy go traktować bardzo ostrożnie. Został zamieszczony ponieważ dotyczy bardzo ważnej sprawy

#204 xami

xami

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 36 postów

Napisano 11 czerwiec 2010 - 19:39

Red to w styl palikota, opanuj się bo dostaniesz bana do dnia wyborów.
Posty oczywiście możesz przeredagować aby były bez zbędnych emocji.

Zmieniony przez - xami w dniu 2010-06-11 20:40:58

#205 Human3030

Human3030

  Grey Eminence

 • Members
 • PipPipPip
 • 7536 postów

Napisano 12 czerwiec 2010 - 03:36

Buntowniczy Red!

- Prezydent Turcji protestuje przeciw blokadzie YouTube -

Prezydent Turcji Abdullah Gul skorzystał z portalu społecznościowego Twitter, żeby potępić obowiązującą w jego kraju blokadę popularnego portalu YouTube i niektórych usług firmy Google
"Wiem, że jest mnóstwo skarg na zakaz YouTube i Google'a" - napisał Gul w swoim mikroblogu i podkreślił, że jest zdecydowanie przeciwny tym zakazom. Dodał, że zlecił już stosownym instytucjom "znalezienie rozwiązania".

W styczniu Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) informowała, że Turcja "arbitralnie i z powodów politycznych" blokuje ok. 3,7 tys. stron internetowych.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,8005367,Prezydent_Turcji_protestuje_przeciw_blokadzie_YouTube.html

Być możne większość tych stron Internetowych to jest rodem z Izraela.

#206 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 779 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 14 czerwiec 2010 - 22:03

Nowa dyscyplina sportu: Strzelanie precyzyjne do ludzi





Brytyjski snajper Craig Harrison zastrzelił dwóch talibów z odległości prawie dwóch i pół kilometra. Informację podały światowe agencje prasowe, w Polsce zrobiła to “Gazeta Wyborcza”, z zastrzelenia dwóch osób robiąc rekord świata. Zupełnie jak podczas komentowania zawodów sportowych.

“Snajperski rekord” – z entuzjazmem napisał dziennikarz “Wyborczej”, Bartosz Węglarczyk, wyraźnie nie kryjąc satysfakcji, że kapral Harrison ustanowił “rekord świata”, oddając dwa strzały z dystansu 2475 m. Poprzedni rekord należał do Kanadyjczyka, który także w Afganistanie zabił człowieka z odległości 2430 m, o czym również nie omieszkał poinformować Węglarczyk.

Może, pomimo lecącego na łeb, na szyję spadku czytelników redakcja “GazWyb”, podkręci rywalizację, fundując okazały puchar następcy Craiga Harrisona? W końcu w Afganistanie znajduje się ich wielu, między nimi “nasi” żołnierze, zaprowadzający w tym kraju “pokój”, a że czynią to przy pomocy kul karabinu – to akurat dla niektórych dobra wiadomość. Przynajmniej Węglarczyk będzie mógł ogłosić kolejny “rekord”.

http://www.nacjonalista.pl/2010/05/07/nowa-dyscyplina-sportu-strzelanie-precyzyjne-do-ludzi.html

#207 Fluff.y

Fluff.y

  1

 • Members
 • PipPip
 • 24 postów

Napisano 15 czerwiec 2010 - 19:01

Ci żołnierze posiadają wysokie umiejętności.



Dotknięcie czarodziejskiej różdżki


Zadłużone szpitale, obskurne poradnie, niezadowoleni pacjenci. Tak było kilka lat temu w Chorzowie. Dziś wszystko się zmieniło. – To było jak dotknięcie czarodziejskiej różdżki – uśmiecha się wiceprezydent miasta, Joachim Otte.
Chorzów – średniej wielkości miasto na Górnym Śląsku – stał się poligonem doświadczalnym prywatyzacji służby zdrowia. Wszystkie poradnie lekarskie i większość szpitali znalazły się tam w prywatnych rękach.
– Wielu ludzi boi się prywatyzacji szpitali i poradni. Od razu pojawiają się podejrzenia o „przekręty” albo obawy, że powstaną ekskluzywne kliniki dla bogaczy, a ubożsi nie będą mieli gdzie się leczyć. Dlatego przekonując radnych do naszego pomysłu, częściej używaliśmy słowa „restrukturyzacja”. Przełamaliśmy opory. Teraz chyba wszyscy w Chorzowie są zadowoleni, że tak się stało – mówi wiceprezydent Otte.

Jak to się robi w Chorzowie
Dziś w całej Polsce istnieje wiele prywatnych poradni. Siedem lat temu tak jeszcze nie było. – Miasto ciągle dopłacało, a i tak nie było pieniędzy na inwestycje. Trzeba było coś zrobić. Zdecydowaliśmy się na prywatyzację, ale nie tak, jak robi większość miast: stopniowo, po jednej poradni. Zrobiliśmy to jednym ruchem, od razu – opowiada dr Otte.

Władze Chorzowa właściwie wymusiły prywatyzację. Zasugerowały lekarzom, że przekażą każdą poradnię tej spółce, której uda się zrzeszyć więcej niż połowę pracowników. Szybko pojawili się chętni. Właścicielem budynków wciąż jest miasto, spółki je tylko dzierżawią. Po publicznych poradniach „odziedziczyły” kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia. Pacjenci więc nic nie dopłacają. – Na prywatyzacji skorzystali ci, którzy byli najodważniejsi. Dzisiaj powodzi im się świetnie. Żadna poradnia nie zbankrutowała, wszystkie przynoszą zyski. Nagle się okazało, że wszędzie można pomalować korytarze, powiesić firanki, wprowadzić rejestrację telefoniczną. Wymusiła to konkurencja. Skończyły się skargi pacjentów. Sami się zdziwiliśmy, jak to szybko zadziałało – wspomina wiceprezydent Chorzowa. – To dodało nam odwagi, kiedy kilka lat później zabieraliśmy się za szpitale – dodaje. Oczywiście sukces miał też swój koszt. Prywatni właściciele zwolnili ok. 40 procent pracowników, głównie administracji.



http://goscniedzielny.wiara.pl/index.php?grupa=6&cr=0&kolej=0&art=1180595737&dzi=1104764436&katg=


Jednak można.

Zmieniony przez - Fluff.y w dniu 2010-06-15 20:02:30

#208 Human3030

Human3030

  Grey Eminence

 • Members
 • PipPipPip
 • 7536 postów

Napisano 16 czerwiec 2010 - 11:26




- Czempiński: Dajmy agenta Niemcom -

Z gen. Gromosławem Czempińskim, byłym szefem Urzędu Ochrony Państwa, rozmawia Łukasz Słapek.

O czym świadczy fakt schwytania na polskim lotnisku człowieka podejrzanego o to, że jako agent Mossadu spreparował niemiecki paszport?
Nie wiemy, czy był agentem, wiemy tylko, że człowiek podejrzany o to, że jest agentem Mos_sadu, został zatrzymany.

Ale o jego przekazanie Izraelowi ubiegało się na łamach izraelskich mediów dwóch ministrów tego kraju. W takim razie trochę teoretyzując - o czym mogłoby to świadczyć?
Jest to zadziwiające. Cała ta akcja zlikwidowania lidera Hamasu zrobiona była fatalnie. Chodzi o ilość błędów, jakie zostały popełnione. Więc to jest dla mnie najbardziej zastanawiające. Jak to się mogło przydarzyć takiej organizacji jak Mossad.

Jakie błędy zostały popełnione podczas akcji w Dubaju, kiedy to kilkunastu agentów Mossadu zlikwidowało jednego z liderów Hamasu?
Od początku do końca akcji agenci byli nagrywani przez kamery. Czyli od chwili wyjścia z samolotu poprzez korytarz hotelowy i drzwi pokoju, w którym zginął Palestyńczyk, aż do ich powrotu na lotnisko. To mało? Trudno popełnić więcej błędów przy takiej operacji. Poza tym agenci wykorzystali skradzione w Europie tożsamości. Okazało się, że ich nazwiska są ze skradzionych paszportów. Byli nagrywani, więc szybko ustalono tożsamość wszystkich osób na taśmach.

I tak można było dotrzeć do osób, którym skradziono paszporty?
Tak. Nie było więc wątpliwości, że ci, którzy posługiwali się tymi dokumentami, to właśnie ta grupa uderzeniowa. No, i na koniec jeszcze ta historia z Okęcia. To błąd - można by powiedzieć - niewyobrażalny. Albo wręcz śmieszny, a nawet banalny. Człowiek aż się zastanawia, kto tym wszystkim kierował.
Mossad nie wiedział, że są kamery, że jest internet?
Oni doskonale o tym wiedzieli. Jest
Last minute 2010
Oferty typu 'all inclusive'. Nic, tylko wyjeżdżać!

www.rainbowtours.pl
Lokata w złoto
Przy lokacie powyżej 5 tys zł - sztabka złota w prezencie!

bezbelki.pl
Bankowość korporacyjna
Pełna gama produktów wspierająca bieżące zarządzanie rozliczeniami!

www.pekao.com.pl
Reklamy BusinessClick rozpoznanie kontrwywiadowcze w danym kraju. To wszystko się w wkalkulowuje. Tyle że jeśli chodzi o kraje arabskie, to widać tu lekkie lekceważenie możliwości analizy materiału przez tamtejsze służby. Oni, wiedząc na przykład, że są kamery, mogli chociażby zmienić swój wygląd. Co prawda, coraz więcej jest elementów kontroli życia obywateli, więc agentom ciężko się ukryć, ale na tym polega rola wywiadu, by potrafiły znaleźć lukę w systemie.

http://www.polskatimes.pl/opinie/wywiady/269436,czempinski-dajmy-agenta-niemcom,id,t.html

- Dubaj nie chce agenta Mosadu z Polski -

http://www.tvn24.pl/12691,1660506,0,1,izrael-chce-od-polski-swojego-obywatela,wiadomosc.html

Płaczemy jak małe bobry za cienką korą i łykiem.

Bobry pl. podtapiają Gdynię

"bóbr antypaństwowy"

#209 xami

xami

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 36 postów

Napisano 16 czerwiec 2010 - 11:33

odstrzelić wszystkie bobry w ilu województwach zorganizowano odstrzał?

#210 Human3030

Human3030

  Grey Eminence

 • Members
 • PipPipPip
 • 7536 postów

Napisano 16 czerwiec 2010 - 11:41



Sorki nie zdążyłem poprawić przebrzydłe reklam-iska.

Czterej pancerni i bóbr!

#211 krzysiek4

krzysiek4

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1888 postów

Napisano 17 czerwiec 2010 - 14:54


Ropa płynie do Europy




Bomba zatamuje wyciek ropy ?

Zdaniem specjalisty od techniki wojskowej, przy pomocy potężnej konwencjonalnej bomby można zlikwidować wyciek ropy naftowej w Zatoce Meksykańskiej - informuje serwis "BBC New/Science".
Mimo wielu prób podejmowanych przez inżynierów firmy BP, ropa nadal przedostaje się w ogromnych ilościach do oceanu.

Franz Gayl, były doradca naukowy US Marines, proponuje zdetonowanie pod wodą jednej z największych bomb świata - ważącej 9800 kilogramów paliwowo -powietrznej - GBU-43 MOAB lub wcześniejszego modelu BLU-82B/C-130 "Daisy Cutter" (6800 kilogramów). Podwodna fala uderzeniowa powinna zacisnąć metalową rurę, sięgającą do złoża - woda jest praktycznie nieściśliwa, natomiast pod ciśnieniem ropy poddaje się nieco naciskowi.

Wypowiadający się dla BBC eksperci twierdzą, że takie radykalne rozwiązanie może równie dobrze zakończyć wyciek, jak i powiększyć go. Gayl podkreśla, że metodę należałoby najpierw wypróbować na modelu komputerowym. W każdym razie konwencjonalna bomba to rozwiązanie "czystsze" niż rzekomo stosowane w przeszłości w tym celu przez Związek Radziecki ładunki atomowe.

http://wiadomosci.onet.pl/2185833,16,bomba_zatamuje_wyciek_ropy_u_wybrzezy_usa,item.html


#212 Human3030

Human3030

  Grey Eminence

 • Members
 • PipPipPip
 • 7536 postów

Napisano 18 czerwiec 2010 - 08:48

- Szwecja -zakaz posiadania gotówki -

Po Grecji i Włochach teraz Szwecji może grozić zakaz posiadania gotówki. Jednak z „małą” różnicą: podczas gdy w krajach południowej Europy niewielkie kwoty będą mogły być nadal wypłacane w gotówce, Szwecja chce znieść całkowicie pieniądz papierowy jaki znamy powszechnie.

http://www.przyszloscwprzeszlosci.info/teraniejszo/93-gospodarka/1874-szwecja-zakaz-posiadania-gotowki

No money no honey!

#213 xami

xami

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 36 postów

Napisano 18 czerwiec 2010 - 22:57

Zamykam, topic zostanie otworzony po zakończeniu ciszy wyborczej..

#214 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 779 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 21 czerwiec 2010 - 02:46

W 2006 w Budapeszcie były niezłe dymy. Demonstranci ukradli czołg! I że skubańcy umieli go prowadzić


#215 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 779 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 22 czerwiec 2010 - 00:42

Według Deutsche Bahn Polska zajęła Obwód Kaliningradzki





http://www.kciuk.pl/Wedlug-Deutsche-Bahn-Polska-zajela-Obwod-Kaliningradzki-a9516

Idioci!

#216 Human3030

Human3030

  Grey Eminence

 • Members
 • PipPipPip
 • 7536 postów

Napisano 28 czerwiec 2010 - 09:43




""Rock'n roll hierarchów prawosławnych"

Drodzy bracia i siostry!

Oto relikwia św. Victorious'a która jest w naszej Arce, módlcie się do niej jak najmocniej o pomyślność Rasyji!

PALUSZKI FAKJU

#217 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 779 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 29 czerwiec 2010 - 01:30

Poseł wyzywał policjantów i zniszczył rzeźbę papieża

W procesie byłego europosła Witolda Tomczaka, oskarżonego o znieważenie prawie 11 lat temu w Ostrowie Wlkp. policjantów, zeznawali m.in. funkcjonariusze, którzy uczestniczyli w jego zatrzymaniu przed laty.


Pod koniec czerwca 1999 r. były parlamentarzysta został zatrzymany w nocy przez funkcjonariuszy, którzy zauważyli, że samochód, którym kierował, jedzie "pod prąd" jednokierunkową ulicą. Według oskarżenia miało wtedy dojść do nazwania policjantów m.in. "palantami". O rzekome użycie tego słowa toczy się cały proces.

Na poniedziałkowej rozprawie jeden z przesłuchiwanych funkcjonariuszy zeznał, że słyszał jak Tomczak wypowiadał obraźliwe słowa.

Oskarżonego nie było na rozprawie. Przesłał sądowi zaświadczenie lekarskie o chorobie, ale nie zostało ono uwzględnione, ponieważ nie zostało wystawione przez lekarza sądowego. Sąd uznał nieobecność byłego parlamentarzysty jako nieusprawiedliwioną. Następna rozprawa odbędzie się 15 lipca.

Zniszczył rzeźbę papieża, do prokuratury nie poszedł

Tomczak ma też inną sprawę karną, związaną ze zniszczeniem w 2000 r. rzeźby papieża Jana Pawła II w warszawskiej Galerii Zachęta.

Były europoseł, z zawodu lekarz medycyny, kandydował do PE z okręgu kalisko - leszczyńskiego. Wcześniej był posłem z ramienia Porozumienia Polskiego, a później z LPR. Od 2005 r. należał do frakcji "Niepodległość i Demokracja".

W ostatnich wyborach do PE startował jako "jedynka" z wielkopolskiej listy Prawicy Rzeczypospolitej. Jego partia nie uzyskała progu wyborczego.

Tomczakowi grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do jednego roku.

(tw)
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Posel-wyzywal-policjantow-i-zniszczyl-rzezbe-papieza,wid,12421682,wiadomosc.html

NIE ZNISZCZYŁ RZEŹBY...

WARTO ZAUWAŻYĆ, ŻE TZW. "RZEŹBA" PRZEDSTAWIAŁA PAPIEŻA JANA PAWŁA II, LEŻĄCEGO NA ZIEMI, PRZYGNIECIONEGO PRZEZ METEORYT. PAN TOMCZAK USUNĄŁ TEN METEORYT, GDYŻ WIZJA PRZEDSTAWIONA PRZEZ "AUTORA" UDERZAŁA W UCZUCIA WIELU POLAKÓW, M.IN. RÓWNIEŻ MOJE. POMIJAM WIELE SZCZEGÓŁÓW, M.IN. FAKT KOLORU SUTANNY PAPIEŻA, KTÓRY NIE BYŁ ŚNIEŻNOBIAŁY...
NIE ROZUMIEM ZATEM, DLACZEGO PAN TOMCZAK MA PONOSIĆ KARĘ
ZA ODWAŻNĄ OBRONĘ POLSKOŚCI???
DARIA, LAT 26.

http://wiadomosci.wp.pl/opinie.html?wid=12421682&kat=1342&title=Posel-wyzywal-policjantow-i-zniszczyl-rzezbe-papieza&oid=19927774

Oczywiście media serwują na półprawdę i manipulacje. Swoją drogą jak można było dopuścić do powstania takiej rzeźby.

#218 shefu

shefu

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1104 postów

Napisano 05 lipiec 2010 - 12:03

http://wybory.wp.pl/...,wiadomosc.html





"Kaczyński ostrzega PO(w imieniu Adama Hofmana) - macie rok na zmiany"

Obecnie rząd nie ma żadnej wymówki, aby nie działać. Jarosław Kaczyński dostał prawie 8 mln głosów po to, aby już teraz mówić do Platformy – macie rok, pokażcie, że jesteście w stanie zmienić państwo




#219 Elizia

Elizia

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1286 postów

Napisano 12 lipiec 2010 - 14:14



OT

Uwaga, idą jeszcze większe upały


Województwo zachodniopomorskie i lubuskie - tam temperatura przez najbliższe dni sięgać będzie 37 stopni. IMGW przewiduje temperatury maksymalne do 35-37 st. C. Temperatura minimalna od 20 do 22 st. C. A w efekcie - duże ryzyko udaru słonecznego, zagrożenie życia. Możliwe są tez poważne uszkodzenia asfaltowych nawierzchni dróg.

Na Mazowszu, tak jak niemal w całej środkowej i wschodniej części kraju, temperatura ma sięgnąć 34 stopni. Jedynie na Podkarpaciu ma być znośnie. Tu IMGW nie wydał ostrzeżenia.

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/uwaga_ida_jeszcze_wieksze_upaly_148559.html

====================================================================
Taka mała dygresja - zauważcie, ze mapa pogody zadziwiająco pokrywa się z mapą wyborów prezydenckich.




#220 Elizia

Elizia

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1286 postów

Napisano 12 lipiec 2010 - 14:40



Teoria spisku: Ojciec Palikota pomagał mordować Żydów?

Janusz Palikot wyznaczył kierunek działania swoim przeciwnikom.

W internecie coraz większą popularność zdobywają plotki na temat życiorysu Mariana Palikota, ojca Janusza. Palikot senior zmarł w 1992 roku, a jego syn niezbyt lubi o nim mówić. To oczywiście jeszcze o niczym nie świadczy, ale internauci wiedzą swoje.

Ich zdaniem ojciec posła PO był podczas wojny szmalcownikiem, to znaczy zajmował się wydawaniem Niemcom Żydów. Na wiejskich terenach Lubelszczyzny było to szczególnie intratne zajęcie, gdyż Żydów było tam bardzo wielu. W samym Biłgoraju przed wojną Żydzi stanowili 60 proc. mieszkańców.

Krążące w sieci teorie spiskowe zebrał w jeden tekst bloger Yarrok, nadając im formę pytań (taki styl na Palikota):

Bardzo prawdopodobną hipotezą, krążącą po ziemi lubelskiej jest hipoteza okupacyjnego szmalcownictwa Mariana Palikota. Czy ktoś wie dlaczego Marian Palikot w okresie powojennym (1945-47) stał się nagle człowiekiem zamożnym?

Czy ktoś ostrzegł Mariana Palikota, gdyż ten zniknął nagle z Biłgoraja na kilka miesięcy w momencie gdy ocaleli z getta Żydzi zwiezieni na rynek, wskazywali polskim żołnierzom miejskich "szmalcowników".

Czy to prawda, że w okolicach 1963 roku zgłosił się do niego niejaki Jakub Schulmann, człowiek który opłacał się Palikotowi w czasie okupacji. Ów człowiek cudem uniknął śmierci w komorze gazowej, gdyż udało mu się zbiec z transportu
, do którego trafił za sprawą Mariana Palikota i jego denuncjacji. Po prostu nie miał się już czym opłacać i dla szmalcownika nie stanowił atrakcji. Wizyta Schulmanna zrobiła podobno duże wrażenie na rodzinie Palikotów oraz sąsiadów. Na szczęście dla nich na posterunku był przyjaciel , ówczesny szef KM PZPR Dechnik , który nakazał aresztować Schulmanna pod byle pretekstem. Dalej losy Schulmanna nie są znane.

Jak wiemy, szef lubelskiej PO wiele razy prowokował pisząc lub mówiąc rzeczy na granicy dobrego smaku
oraz ludzkiej przyzwoitości. A czasem znacznie poza tą granicą. Nic więc dziwnego, że w jego przypadku nikt nie stosuje taryfy ulgowej. Np. Rafał Ziemkiewicz pytał niedawno "czy Palikot onanizuje się przed konferencjami prasowymi?".

O ile jednak pytanie Ziemkiewicza było ewidentnie żartem lub prowokacją, to tropiciele faktów z życia Mariana Palikota raczej nie żartują. Ale czy można im zabronić badania
dziejów rodziny tak ważnego polityka?

http://www.pardon.pl/artykul/11965/teoria_spisku_ojciec_palikota_pomagal_mordowac_zydow

==================================================================

Niedaleko pada jabłko od jabłoni...

#221 Elizia

Elizia

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1286 postów

Napisano 12 lipiec 2010 - 14:54



Zamiast darów dla powodzian przesłali śmiecie

Wstyd i hańba - jak twierdzą jedni, a może tylko ludzka niefrasobliwość i brak wyobraźni – jak mówią inni. Jednak faktem jest, że to co wydarzyło się ostatnio w Jelczu-Laskowicach, miasteczku w województwie dolnośląskim, jest sprawą niezwykle przykrą. W samochodach wysłanych przez Niemiecki Czerwony Krzyż znaleziono śmieci.


Jeszcze w zeszłym tygodniu mieszkańcy, wraz z pracownikami Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w niedalekiej Oleśnicy, cieszyli się z transportu darów dla powodzian, który przybyć miał z Niemiec. Oczekiwano dwóch samochodów wysłanych z ramienia Niemieckiego Czerwonego Krzyża.


Auta miały przywieźć rzeczy w tej chwili powodzianom najpotrzebniejsze – odzież, żywność, środki czystości i materiały budowlane. Dziesięć ton darów miało być rozdysponowanych wśród osób najbardziej poszkodowanych przez tegoroczną powódź. A potrzeby były i są nadal ogromne, gdyż podczas wielkiej wody w miasteczku zalanych zostało ponad 170 domów, których mieszkańcy potracili często cały dorobek swojego życia.

Lecz radość szybko zamieniła się w zażenowanie pracowników tamtejszego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy zajmować się mieli rozdzielaniem darów. Bo niby wszystko się zgadzało - miały być materiały budowlane i były. Miała być odzież - ona również znalazła się w transporcie. Tyle tylko, że wszystko brudne i zniszczone. Środkami czystości okazało się być na przykład napoczęte opakowanie lakieru do włosów.

- Jest tu brudna bielizna, nawet nie wyprana, no okropności – relacjonowała reporterowi TVP Wrocław rozżalona Bożena Całus z Ośrodka Pomocy Społecznej w Jelczu-Laskowicach.
W transporcie zorganizowanym przez Niemiecki Czerwony Krzyż ostatecznie nie znalazła się żywność, ale usłyszeć można było opinie, że może to i lepiej. Przez dwa kolejne dni dary przeleżały w magazynach, gdyż jak twierdzili pracownicy GOPS, rzeczy w tym stanie wstyd było komukolwiek oferować. Ostatecznie podjęto decyzję, że przywiezione dary zostaną wystawione.

W wypowiedzi dla TVP Wrocław Robert Walkowiak, zastępca burmistrza, tak tłumaczył ten wybór: - Zaproponowaliśmy mieszkańcom, żeby przyszli i pozabierali to, co im się może w ogóle przydać i zobaczymy. Przychodzą, oglądają, to co zostanie zaproponujemy drobnym przedsiębiorcom na szmaty.

Reszta rzeczy musi zostać zutylizowana, a koszt tego procesu będzie niestety musiała ponieść gmina. Koordynator feralnego transportu z Niemiec Tadeusz Jamroz nie krył ogromnego rozczarowania tym co się stało. - Nie będziemy szukać winnych bo nie o to chodzi. To dla mnie nauczka, żeby na przyszłość wszystko sprawdzać samemu - powiedział.

Mieszkańcy miasteczka nie mają do nikogo pretensji, starają się przetrwać ten straszny dla nich czas, walczą o odszkodowania od państwa i ubezpieczycieli, starają się myśleć pozytywnie. Być może cała sprawa to tylko "wypadek przy pracy", lekkomyślność i ludzka niewiedza. Jednak jest rzeczą bardzo smutną, że niektórzy rozumieją dobroczynność i chęć niesienia pomocy innym jako okazję do pozbycia się niepotrzebnych rzeczy.

Z Berlina dla polonia.wp.pl
Emilia Kałka

http://polonia.wp.pl/title,Zamiast-darow-dla-powodzian-przeslali-smiecie,wid,12465379,wiadomosc.html

==================================================================

... bo na naszych niemieckich przyjaciół zawsze mogliśmy liczyć.

#222 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 779 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 12 lipiec 2010 - 21:58

To jest właśnie takie podlizywanie się innym narodom i nie ma co się dziwić że dostajemy resztki. Zupełnie jak w filmie "Goście Goście"

#223 Elizia

Elizia

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1286 postów

Napisano 14 lipiec 2010 - 07:49




[u]Po wakacjach nie będzie na emerytury![/u]

To już nie kryzys czy "przejściowe problemy". To katastrofa! Za dwa miesiące może zabraknąć pieniędzy na emerytury. Czy pięć milionów starszych Polaków zostanie bez pieniędzy? Jedyna nadzieja to kredyt dla ZUS. Ale ten państwowy moloch już teraz tonie w długach.

Długi ZUS sięgają półtora miliarda złotych. Nawet dla tak wielgachnej instytucji to astronomiczna kwota. – Co miesiąc na wypłaty emerytur potrzeba nam około 12 miliardów złotych – mówi Faktowi Przemysław Przybylski z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Problem jednak w tym, że pieniądze ze składek osób obecnie pracujących nie wystarczają na wypłaty dla emerytów, dlatego do świadczeń musi dokładać państwo. W tym roku – aż 37,9 miliarda złotych. Ale nawet te pieniądze topnieją w zatrważającym tempie!


Dotarliśmy do szokującego dokumentu Ministerstwa Pracy, z którego jasno wynika, że fundusze na emerytury skończą się po wakacjach: „Przewidziana w planie finansowym na 2010 r. dotacja budżetowa dla Funduszu Ubezpieczeń Społecznych na uzupełnienie środków na wypłaty świadczeń gwarantowanych przez państwo ulegnie wyczerpaniu we wrześniu” – ostrzega ministerstwo. Co dalej?! – Pieniądze na emerytury po prostu muszą się znaleźć. Wypłaty będą realizowane na czas – zapewnia wiceminister pracy Bożena Diaby.

Szefowa resortu pracy Jolanta Fedak (50 l.) chce zasilić ZUS pieniędzmi z Funduszu Rezerwy Demograficznej, pochodzącymi m.in. z naszych składek, a także prywatyzacji polskich przedsiębiorstw państwowych. Z 10 mld zł odłożonych w tym funduszu pani minister chce uszczknąć aż 7,5 mld zł. – To miała być rezerwa na lata 2020-2025 lat, gdy liczba osób płacących składki będzie jeszcze się zmniejszać, a liczba emerytów rosnąć – wyjaśnia Jeremi Mordasewicz, ekspert Polskiej Konfederacji Pracodawców Polskich "Lewiatan".

Co będzie jednak za 10 lat, jeśli już teraz mamy katastrofę i trzeba sięgać po pieniądze z rezerwy? Mordasiewicz uważa, że ZUS powinien dostać te fundusze, ale nie w formie darowizny, tylko pożyczki. – Za kilka lat Fundusz powinien odzyskać te pieniądze, bo będziemy ich jeszcze potrzebować – wyjaśnia.

Jest jednak jeszcze jeden problem po drodze: na sięgnięcie po pieniądze z rezerwy musi się zgodzić cały rząd. Gdy odmówi, ZUS będzie musiał wziąć zwykły kredyt, by wypłacić nam emerytury. A horrendalne koszty takiego kredytu opłacimy, jak zwykle, my wszyscy...

http://www.fakt.pl/P...ly,77113,1.html

==================================================================

"Wesołe jest życie staruszka..."

A gdyby tak ZUS sprzedał część swoich marmurowych gmachów i zwolnił połowę darmozjadów i kawożłopów zasiedlających owe pałace?

Poza tym już niegługo Słońce Peru i Prezydent Gajowy zafundują nam eutanazję, więc problem sam się rozwiąze.



Zmieniony przez - Elizia w dniu 2010-07-14 08:50:06

#224 Elizia

Elizia

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1286 postów

Napisano 18 lipiec 2010 - 07:23



Właśnie słucham prognozy pogody i relacji z ostatnich wydarzeń - oberwania chmur, potężne nawałnice, podtopienia. Wszystko to dotknęło zachodniopomorskie, dolnośląskie, pomorskie i inne - jednym słowem ZNOWU najgorzej jest tam, gdzie wygrał KomoRuski.
Kilka dni temu TVN przedsawilo mapę terenów dotkniętych najgorszymi upałami i sytuacja wyglądała podobnie.

A mówią, ze Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy... teraz się sprężył

==================================================================


Czytelniku, sprawdź sam gdzie Komorowski ma lokal Komitetu Wyborczego!



Lokal "Komitetu Wyborczego Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego" znajdujący się w Warszawie przy ul. Wiejska 14 lok. 5 znajduje się w prywatnym mieszkaniu znanej dziennikarki "Gazety Wyborczej" red. Anny Bikont. Dziennikarka dziennika Adama Michnika jest również autorką książki "My z Jedwabnego".

"GW" wyraźnie promowała od początku kandydaturę Komorowskiego na prezydenta RP. Przed pierwszą turą wyborów opublikowała nawet sondaż, który "przypadkowo" pomylił się o 18 punktów procentowych na rzecz Komorowskiego.

Redakcja Portalu Naszapolska.pl zachęca czytelników, aby sami sprawdzili czy wspomniana informacja o użytkowaniu przez sztab wyborczy Bronisława Komorowskiego mieszkania dziennikarki "GW" Anny Bikont jest prawdziwa. Wystarczy sprawdzić to za pomocą dostępnych w internecie ksiąg wieczystych pod adresem http://ekw.ms.gov.pl...w/pdcbdkw.html# Oto numer interesującej nas księgi wieczystej: WA4M/0069574/0

Robert Wit Wyrostkiewicz

http://www.naszapolska.pl/index.php/component/content/article/39-polska/1235-czytelniku-sprawd-sam-gdzie-komorowski-ma-lokal-komitetu-wyborczego

Zmieniony przez - Elizia w dniu 2010-07-18 08:27:23

#225 Human3030

Human3030

  Grey Eminence

 • Members
 • PipPipPip
 • 7536 postów

Napisano 18 lipiec 2010 - 10:02

- Miedwiediew czy Putin? Paul to wie! -

Niemiecka ośmiornica Paul, która wsławiła się, prawidłowo typując zwycięzców piłkarskich mistrzostw świata w RPA, zaczyna "działać w polityce". "Komsomolskaja Prawda" spytała Paula, kto będzie zwycięzcą następnych wyborów prezydenckich w Rosji i otrzymała odpowiedź.

Dmitrij Miedwiediew, czy Władimir Putin? Reporter rosyjskiej gazety przyłożył dwie kartki z nazwiskami do ściany akwarium w niemieckim Oberhausen, gdzie mieszka słynny Paul. Ośmiornica bez wahania podpłynęła do jednej z tych kartek i przyssała się do szklanej ściany...

W piątkowym wydaniu "Komsomolskaja Prawda" zamieszcza zdjęcie, ukazujące Paula, który typuje następnego szefa Kremla. Kto więc nim będzie? Wynik ośmiorniczej przepowiedni zamknięto w sejfie, zapowiadając, że pozostanie utajniony aż do rosyjskich wyborów prezydenckich w 2012 roku.

Od piłkarskich mistrzostw świata Paul cieszy się w Rosji ogromną popularnością. Jeden z oligarchów gotów jest nawet zapłacić za niego pół miliona euro, ale cóż - ta genialna ośmiornica nie jest na sprzedaż.

http://kresy24.pl/showNews/news_id/12189/

Paul, kto 'pierdzielnął' Polskie Dostojeństwo, CO!

#226 Elizia

Elizia

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1286 postów

Napisano 20 lipiec 2010 - 17:19



[u]Prezydent z ukrytą wadą[/u]

Prezydent elekt Bronisław Komorowski jako kandydat na najwyższy urząd w państwie nie poinformował wyborców o stanie swojego zdrowia. Tymczasem okazuje się, że od lat cierpi na groźną chorobę serca, która może ograniczać jego zdolność do pracy. Ustaliliśmy, że w trakcie kampanii przeszedł poważny zabieg w Instytucie Kardiologii w Aninie.

Od kilku lat Bronisław Komorowski jest leczony w związku z częstoskurczem komorowym serca. W ostatnich latach przebywał m.in. na oddziałach kardiologicznych szpitala klinicznego MSWiA oraz w Instytucie Kardiologii w Aninie. Mimo to jego sztab wyborczy nie sporządził raportu o stanie zdrowia kandydata PO na najwyższy urząd w państwie.


Ablacja

Ustaliliśmy, że Bronisław Komorowski leczy się w Instytucie Kardiologii w Aninie od kilku lat. Ostatni raz przebywał tam w kwietniu tego roku – został przywieziony w nocy z 23 na 24 kwietnia. Przeprowadzono u niego zabieg ablacji, który wykonywał znany specjalista z dziedziny elektrofizjologii.

– Bronisław Komorowski cierpi na komorowe zaburzenia rytmu serca wymagające inwazyjnego, czyli zabiegowego leczenia – mówi nam pracownik Instytutu Kardiologii w Aninie, który zna dokumentację medyczną Bronisława Komorowskiego i który był obecny podczas jego ostatniej wizyty w Aninie.

Choć rozumie względy bezpieczeństwa, ocenia, że wizyta ta zorganizowana była w sposób, który zdecydowanie bardziej, niż było to niezbędne, utrudnił pracę lekarzy. – Pracuję w Instytucie od wielu lat, ale nigdy nie było takiej hucpy jak podczas pobytu Komorowskiego. Leczyliśmy różnych pacjentów: zarówno ministrów, premierów, jak i ludzi z marginesu społecznego. Jak podkreślała pierwsza dyrektor Instytutu, prof. Maria Hoffmanowa, każdy pacjent powinien być traktowany tak samo, bez względu na zajmowane stanowisko czy pozycję społeczną. Tymczasem w ślad za Bronisławem Komorowskim pojawiła się jego ochrona i zamknięto część oddziału, gdzie przebywał, co znacznie zaburzyło naszą pracę – relacjonuje nasz rozmówca.

Bronisław Komorowski został poddany zabiegowi ablacji. Jak czytamy na specjalistycznym serwisie www.kardio.pl, ablacja jest zabiegiem wykonywanym w pracowni elektrofizjologii, którego celem jest usunięcie z serca ogniska będącego źródłem arytmii. Do serca wprowadzona zostaje specjalna elektroda. Zabieg jest powtarzany wówczas, gdy leczenie farmakologiczne zaburzeń rytmu jest nieskuteczne.


Według naszych informacji, Bronisław Komorowski został poddany zabiegowi ablacji po raz kolejny, ponieważ wcześniejsze leczenie nie odniosło pożądanego skutku. Zdaniem rozmówców z Instytutu Kardiologii w Aninie, schorzenie, na które cierpi prezydent elekt, powoduje m.in. uczucie dławienia, duszność, zawroty głowy, bóle wieńcowe, zasłabnięcia, utratę przytomności, niedokrwienie mózgu, skutkujące zaburzeniami świadomości, a w najgorszym przypadku śmiercią.

Pobyty w szpitalach

W październiku ubiegłego roku marszałek Sejmu był na otwarciu nowoczesnego Oddziału Intensywnej Opieki Kardiologicznej Instytutu Kardiologii w Aninie. Przypomniał wtedy, że był pacjentem tej placówki.

– Dla mnie był to moment, w którym mogłem utrwalić swoje głębokie przekonanie, że to jest rzeczywiście stolica, przynajmniej w Polsce, ale chyba także wykraczająca poza granicę, nowoczesnego myślenia i bardzo skutecznego działania w obszarze kardiochirurgii i kardiologii – mówił wówczas.

W sierpniu 2008 r. Bronisław Komorowski nagle trafił do Instytutu Kardiologii na oddział intensywnej opieki kardiologicznej. Wcześniej był przesłuchiwany w charakterze świadka w sprawie słynnej afery marszałkowej – mówił w prokuraturze m.in. o swoich kontaktach z byłym żołnierzem WSW, a następnie WSI Aleksandrem L. Komorowski był leczony również na oddziale kardiologii w szpitalu klinicznym MSWiA przez znanego profesora.

Chcieliśmy zapytać prezydenta elekta o jego chorobę. Nie udało nam się z nim skontaktować. Nieskuteczne okazało się również przekazanie pytań do Bronisława Komorowskiego za pośrednictwem biura prasowego szefa jego kancelarii Jacka Michałowskiego. Nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.

O chorobę Bronisława Komorowskiego zapytaliśmy więc Jarosława Buczka, rzecznika prasowego służby zdrowia MSWiA. Otrzymaliśmy odpowiedź e- mailem: Piastowanie funkcji państwowej nie pozbawia pacjenta powszechnego, przysługującego wszystkim, prawa do zachowania w tajemnicy charakteru udzielonych porad, ich częstotliwości, diagnozy oraz podjętego przez lekarza sposobu leczenia. To podstawowa zasada budowania zaufania w relacji lekarz – pacjent i nie ma od niej wyjątków. O chorobę Bronisława Komorowskiego zapytaliśmy również Instytut Kardiologii w Aninie. Do momentu oddania gazety do druku nie dostaliśmy odpowiedzi.

Brak informacji

Na początku kampanii prezydenckiej kandydat Andrzej Olechowski podał do publicznej wiadomości wyniki swoich badań lekarskich, z których wynikało, że jest zdrowy. Gdy Jarosław Kaczyński był przeziębiony, media przez kilka dni zajmowały się jego rzekomo „poważną” chorobą. Jeden z posłów PO nieustannie, w ordynarny sposób, posługując się insynuacjami, zajmował się zdrowiem śp. Lecha Kaczyńskiego.

Tymczasem mimo poważnej choroby Bronisława Komorowskiego jego sztab nie sporządził raportu o jego stanie zdrowia. – Nie było takiego raportu, a przynajmniej nic mi na ten temat nie wiadomo. Pan Komorowski był w bardzo dobrym stanie zdrowia i nie było żadnych niepokojów i żadnych powodów, by taki raport powstał. Rozumiem, że jeżeli będzie zainteresowanie, to taki raport powstanie w kancelarii pana prezydenta i nic nie będzie utajnione – mówi nam Małgorzata Kidawa-Błońska, posłanka PO, szefowa sztabu wyborczego Bronisława Komorowskiego.

Zapytaliśmy panią poseł, czy wie o pobytach Bronisława Komorowskiego w szpitalach i o kwietniowym zabiegu w Instytucie Kardiologii.

– Pan marszałek nigdy na ten temat ze mną nie rozmawiał, nie wiem też o jego pobycie w szpitalu. Myślę, że o to należałoby zapytać kogoś, kto w kampanii był częściej niż ja z panem marszałkiem. Poza tym różni ludzie chodzą do lekarzy i nikogo o tym nie informują. Wiem jedynie, że w zeszłym roku pan marszałek miał problemy sercowe i pewnie w związku z tym jest pod opieką Instytutu Kardiologii. Ale jest to cała moja wiedza na ten temat i nic więcej nie mogę powiedzieć – dodaje posłanka Małgorzata Kidawa-Błońska.

Nie wiadomo, dlaczego Bronisław Komorowski nie poinformował szefowej własnego sztabu o swojej groźnej chorobie. O pobytach w szpitalach wiedzieli jedynie jego najbliżsi współpracownicy.

Czy doczekamy się odpowiedzi, dlaczego Bronisław Komorowski jako kandydat na najwyższy urząd w państwie nie poinformował wyborców o stanie swojego zdrowia? Być może nastąpi to po jego zaprzysiężeniu, bo na razie prezydent elekt jest nieuchwytny.


Nie spotkałem polityka z tą chorobą


z warszawskim kardiochirurgiem, który prosił o nieujawnianie nazwiska, nrozmawia Leszek Misiak

Jeśli chory miał kilka zabiegów ablacji, czy szansa na jego wyleczenie jest większa?

Istnieje ryzyko, że zabiegi w ogóle mu nie pomogą. Zresztą skuteczność ablacji ocenia się na 40–50 proc.

Czy częstoskurcz komorowy może wpływać na zdolności podejmowania decyzji przez człowieka, jego koncentrację?

W czasie, gdy występuje częstoskurcz, pacjent jest wyłączony, trudno mówić o jakiejkolwiek koncentracji.

To są objawy typu napadowego?

Przeważnie tak.

A jeśli polityk byłby chory na częstoskurcz komorowy?

Jeszcze nie spotkałem się z tym, by ktoś w parlamencie miał częstoskurcz komorowy. To groźne schorzenie powodujące bardzo duże ryzyko utraty przytomności, a także zgonu.

Ta choroba powoduje duże ryzyko zgonu
z Mariuszem Łapińskim, hypertensjologiem, ministrem zdrowia w rządzie Leszka Millera, rozmawia Leszek Misiak

Czy częstoskurcz komorowy to groźne schorzenie?


Jest to bardzo poważne schorzenie, ponieważ grozi tym, że może przerodzić się w migotanie komór i spowodować nagłe zatrzymania krążenia.

Czy jest to duże ryzyko?

U pacjentów z częstoskurczem komorowym jest bardzo duże ryzyko zgonu. Są bardzo różne częstoskurcze komorowe, bardziej lub mniej groźne. Jest to jednak zagrożenie dla życia człowieka.

Czy jest to uleczalna choroba?

Tak. Są na to leki antyarytmiczne.

Jakie są najczęstsze objawy?

Zasłabnięcie, utrata przytomności. Serce gorzej pracuje w czasie częstoskurczu, jest mniejszy wyrzut krwi do naczyń, w tym do naczyń mózgu, i taki pacjent albo słabnie, albo traci przytomność. Są to wskazania do leczenia antyarytmicznego, które zapobiegają napadom częstoskurczu komorowego. Może wystąpić ból w klatce piersiowej.

Podobno w leczeniu stosuje się zabiegi ablacji.

Tak. To dość skomplikowana metoda, bo mogą występować dodatkowe drogi przewodzenia między przedsionkami a komorami. Taka dodatkowa droga przewodzenia wywołuje zaburzenia rytmu serca, może także wywołać częstoskurcz komorowy. Wtedy robi się zabieg ablacji, a wcześniej dodatkowe badanie – matowanie serca, szuka się tej dodatkowej drogi przewodzenia. Chodzi o to, by przerwać tę dodatkową drogę. Ablacja polega na tym, że to chore miejsce niszczy się elektrycznie wysoką temperaturą i może powstać tam blizna.

Kiedy stosuje się leki, a kiedy ablację? Rozumiem, że ablacja to ostateczność?

Tak. Rozpoczyna się od leczenia antyarytmicznego. Później stosuje się ablację, ale przed tym trzeba wykonać dokładne badanie serca i ocenić, czy ma ona sens. Jednak nie każda ablacja pomoże na częstoskurcz komorowy.

Czy ta choroba może wpływać na zdolności podejmowania decyzji, koncentrację?

O tyle, że świadomość, iż jest się chorym i świadomość zagrożeń tego schorzenia może powodować jakieś problemy natury psychicznej, natomiast sama nie ma związku z zachowaniami człowieka.

Czy komorowe zaburzenie rytmu serce to jest to samo co częstoskurcz?


Nie. Na komorowe zaburzenia rytmu serca składa się wiele rzeczy. W skład komorowych zaburzeń rytmu serca wchodzi częstoskurcz.

A gdyby prezydent chorował na częstoskurcz komorowy, to może mieć wpływ na sprawowanie przez niego urzędu? Pytam o to, ponieważ według naszej wiedzy Bronisław Komorowski przeszedł kilka zabiegów ablacji.

Jeżeli jest dobrze leczony, nie powinno to mieć znaczenia. Poza tym trudno mi wypowiadać się na temat konkretnego przypadku, nie znając historii choroby. Ablacja może spowodować, że zostanie wyleczony. Moim zdaniem, choroba ta może nie mieć żadnego wpływu na pełnienie funkcji prezydenta.


http://media.wp.pl/k...,wiadomosc.html


Zmieniony przez - Elizia w dniu 2010-07-20 18:34:40

#227 krzysiek4

krzysiek4

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1888 postów

Napisano 21 lipiec 2010 - 16:33




Stany Zjednoczone zamierzają wesprzeć Izrael największą w historii pomocą militarną. Asystent sekretarza stanu, Andrew J. Shapiro, twierdzi, że zwiększenie pomocy militarnej dla Izraela powinno pomóc władzom tego kraju w… podjęciu trudnych decyzji w rozmowach pokojowych z Palestyńczykami, oraz poprzez zwiększenie bezpieczeństwa Izraela przyczynić się do umocnienia pokoju na Bliskim Wschodzie. Shapiro powiedział, że plany te obejmuja m.in. wyposażenie Izraela w systemy antyrakietowe Iron Dome. Planowana jest również dostawa nowych myśliwców.
Zastępca sekretarza stanu oznajmił, że od czasu gdy Izrael stoi w obliczu największych w swojej historii zmian, administracja prezydenta Baracka Obamy zwróciła się do Kongresu o blisko 2 miliardy i 775 milionów dolarów pomocy wojskowej „specjalnie dla Izraela” w 2010 roku. „- Jest to największa w amerykańskiej historii tego typu prośba” – dodał. Czy wobec tych zapowiedzi można spodziewać się, że Strefa Gazy lub Zachodni Brzeg znowu staną się poligonem do testowania na Palestyńczykach amerykańskiej broni? Jak widać zaopatrywanie w broń agresora i okupanta winnego zbrodni wojennych to amerykańska droga do pokoju.

http://autonom.pl/



-----------------------------------------------------------------

Zmieniony przez - krzysiek4 w dniu 2010-07-21 17:33:52

#228 Elizia

Elizia

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1286 postów

Napisano 22 lipiec 2010 - 06:18





Rząd dał ulgi, z których nie można skorzystać

Firmy zalane przez wiosenną powódź miały zostać zwolnione na 3 miesiące z części składek ZUS, jednak zapomniano o przepisach precyzujących udzielanie ulgi - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
Dziennik przypomina, że 9 lipca weszła w życie tak zwana ustawa antypowodziowa, która przewiduje między innymi, że składki do ZUS i Narodowego Funduszu Zdrowia za kwiecień, maj i czerwiec przedsiębiorcy poszkodowani przez powódź mogą zapłacić do końca września. Jednak przedsiębiorcy boją się skorzystać z ulgi, bo nikt nie potrafi odpowiedzieć im na pytanie, jakie konsekwencje przyniesie jej zastosowanie. Boją się na przykład, że brak zapłaty składek w normalnym terminie pozbawi prawa do leczenia czy zasiłku w razie choroby.

Również ZUS nie jest w stanie odpowiedzieć, jak interpretować przepisy. Według ekspertów, z którymi rozmawiała gazeta, Sejm zapomniał wskazać w ustawie, by minister wydał rozporządzenie dotyczące ulgi. Obecnie to resort pracy powinien wydać odpowiednie wytyczne - podkreślają.

http://podatki.onet.pl/rzad-dal-ulgi-z-ktorych-nie-mozna-skorzystac,19923,3326320,1,prasa-detal

==================================================================



#229 krzysiek4

krzysiek4

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1888 postów

Napisano 23 lipiec 2010 - 13:49

media publiczne na ten temat milczą, gdyby przegrał Macierewicz, podjarana Pochanke zaśliniłaby oczko kamery ze szczęscia.

----------SĄDOWE WYGRANE MACIEREWICZA-------------

Antoni Macierewicz (PiS), były szef komisji weryfikacyjnej WSI, od początku lipca wygrał dwie sprawy sądowe – z TVN oraz z Waldemarem Żakiem, szefem wywiadu WSI. Od momentu opublikowania „Raportu z weryfikacji WSI” Macierewicz wygrał blisko 20 spraw, które wytoczyły mu osoby umieszczone w „Raporcie”.

W poniedziałek 12 lipca 2010 r. Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił powództwo o ochronę dóbr osobistych skierowane przez Waldemara Żaka, byłego szefa wywiadu Wojskowych Służb Informacyjnych, przeciwko Antoniemu Macierewiczowi i ministrowi obrony narodowej.

Pozew został skierowany do sądu w kwietniu 2007 r., po opublikowaniu Raportu o nieprawidłowościach w WSI, w którym znalazło się nazwisko Żaka (w rozdziałach „Penetracja rosyjska: zagrożenia dla wewnętrznego i zewnętrznego bezpieczeństwa
państwa”, "Ingerencja WSI na rynku paliwo-energetycznym oraz „Operacja ZEN”).

Sędzia Tomasz Gal w ustnym uzasadnieniu stwierdził, że działania ówczesnego Przewodniczącego Komisji Weryfikacyjnej nie mogą być uznane za działania bezprawne, ponieważ sporządzenie i publikacja „Raportu” była działaniem na podstawie ustawy. Nie można więc mówić o bezprawnym naruszeniu dóbr osobistych, skoro pozwany (czyli Antoni Macierewicz) wykonywał prawo. Waldemar Żak, na którym ciążyło udowodnienie nieprawdy, nie zdołał podważyć prawdziwości „Raportu”.

Z kolei 5 lipca Sąd Najwyższy oddalił kasację telewizji TVN przeciwko Antoniemu Macierewiczowi. Spółka żądała od Macierewicza przeprosin i wpłaty 100 tys. zł na cel społeczny.

Przedmiotem sprawy był wywiad Macierewicza dla „Rzeczpospolitej” z 2008 r., w którym polityk PiS stwierdził m.in., że prywatne telewizje „bogacą się, czerpiąc z państwowej kasy, ale nie wypełniają podjętych zobowiązań”. Mówił też, że szef MON Bogdan Klich „przedwcześnie zawarł ugodę z ITI” w procesie, który współwłaściciele ITI (większościowego udziałowca telewizji TVN) wytoczyli MON za stwierdzenia raportu z weryfikacji WSI na ich temat. ITI przegrała z Macierewiczem proces wytoczony mu za raport. W ujawnionym w lutym 2007 r. przez śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego raporcie autorstwa A. Macierewicza napisano m.in., że wywiad wojskowy PRL „podejmował wysiłki powołania firmy telewizyjnej”. Celem powołania tego rodzaju firmy „miało być ułatwienie plasowania agentury na Zachodzie”. W raporcie podano, że związany z wywiadem wojskowym dyrektor generalny FOZZ Grzegorz Żemek miał pod koniec lat 80. podjąć na zlecenie wywiadu rozmowy w tej sprawie z firmą ITI i reprezentującymi ją Janem Wejchertem i Mariuszem Walterem.

W czerwcu 2008 r. Klich przeprosił Wejcherta, Waltera i grupę ITI za zamieszczenie w raporcie „nieuprawnionych, krzywdzących i podważających wiarygodność biznesową” informacji, iż współpracowali oni z wojskowymi służbami PRL. Był to wynik ugody zawartej w procesach wytoczonych przez nich MON za raport.

Macierewicz nazwał to zmową i działaniem na szkodę Skarbu Państwa i MON. Wtedy szef MON wstrzymał zapowiadane przeprosiny innych osób z raportu.

W styczniu 2010 r. Sąd Apelacyjny w Warszawie orzekł prawomocnie, że Macierewicz nie musi przepraszać za swe słowa o związkach ITI i Wejcherta z wojskowymi służbami PRL. Utrzymując wyrok I instancji z kwietnia 2008 r., SA uznał, że Macierewicz działał w granicach prawa jako urzędnik państwowy. Wcześniej prawomocnie oddalono powództwo ITI.

Dotychczas Antoni Macierewicz wygrał blisko 20 procesów wytoczonych mu w związku z publikacją „Raportu”, m.in. z właścicielem telewizji Polsat Zygmuntem Solorzem–Żakiem, dziennikarzem Edwardem Mikołajczykiem, Piotrem Niemczykiem, Agorą, wspomnianą telewizją TVN i koncernem medialnym ITI.

http://www.kworum.com.pl/art3272,sadowe_wygrane_macierewicza.html
--------------------------------------------------------

Agenci , zdrajcy, zawsze będą mówili, że nie donosili ani nie spiskowali. Natomiast użyją wszelkich środków, żeby oskarżyć , ośmieszyć czy nawet zabić tych, którzy ujawnili prawdę.
więc uwaga panie Antoni i z obstawą wszędzie. Smoleńskie teraz do wyjaśnienia .


Raport Macierewicza

http://pl.wikipedia.org/wiki/Raport_Macierewicza

Antoni Macierewicz

http://pl.wikipedia.org/wiki/Antoni_Macierewicz


#230 wuder

wuder

  1

 • Members
 • Pip
 • 8 postów

Napisano 24 lipiec 2010 - 10:12

Jak BP tworzy sobie prawo ??

http://wolnemedia.net/?p=22678

Zmieniony przez - wuder w dniu 2010-07-24 11:12:54

#231 Human3030

Human3030

  Grey Eminence

 • Members
 • PipPipPip
 • 7536 postów

Napisano 25 lipiec 2010 - 10:38

- "To jak podpalenie Reichstagu przez nazistów". Miller o zespole Macierewicza -

Stworzenie i działalność parlamentarnego zespołu do spraw wyjaśniania katastrofy smoleńskiej podobne jest do podpalenia Reichstagu przez nazistów w 1933 roku - atakował polityków PiS Leszek Miller.
Gdzie były premier zauważył to podobieństwo? - Widzę analogię w tym, żeby maksymalnie podpalić atmosferę, wskazać winnego i wyciągnąć z tego korzyści polityczne - mówił w TVN24 były premier.

W wydarzeniach, które miały miejsce ponad 80 lat temu do tej pory nie stwierdzono jednoznacznie, kto podpalił gmach Reichstagu. Naziści przekonywali, że podpalenia dokonali komuniści, a z kolei komuniści snuli przypuszczenia, że podpalenia dokonali sami naziści, aby mieć pretekst do przejęcia władzy przez Hitlera.

"Działanie PiS jest krańcowym niebezpieczeństwem dla Polski"

Miller przekonywał, że przyczyn katastrofy samolotu nie należy szukać w Smoleńsku, tylko w Polsce. - Nie w administracji rządowej, ale w Kancelarii Prezydenta i w Pałacu Prezydenta. To Lech Kaczyński osobiście przygotowywał ten wyjazd, kompletował uczestników i podejmował wszystkie decyzje - mówił były premier, a dalej krytykował:

- Działanie PiS jest krańcowym niebezpieczeństwem dla Polski. Próbuje uruchomić wszystkie złe moce tkwiące w psychologii Polaków, obudzić te najgorsze instynkty, pokazać najprostsze, najbardziej prymitywne skojarzenia - zauważał Leszek Miller.

Dostało się także szefowi zespołu smoleńskiego. - Macierewicz ma ugruntowaną opinię politycznego awanturnika, który nie liczy się z faktami - stwierdził były premier.

"Zespół został powołany, by zostać maczugą do bicia rządu"

Od tak mocnych słów Millera odcinał się jednak Jarosław Gowin z Platformy, który także był gościem TVN24. Przyznał jednak, że zespół Antoniego Macierewicza został powołany tylko, by zostać "maczugą do bicia rządu". - Zawłaszczanie tragedii przez PiS jest formą moralnego nadużycia. PiS-owi udało się uniknąć tego zawłaszczenia w trakcie kampanii, ale to, co robią po drugiej turze, uważam za polityczne szaleństwo - mówił Gowin.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,8173451,_To_jak_podpalenie_Reichstagu_przez_nazistow___Miller.html

Dobry Żyd biznesmen zawsze posiada na jednej ulicy dwa podobne sobie sklepy, aby oscylować cenami i tymże sposobem zwiększać konkurencyjność obu punktów sprzedaży towarami, oczywiście własnymi ma się rozumieć. popis

#232 krzysiek4

krzysiek4

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1888 postów

Napisano 27 lipiec 2010 - 20:39





------------------------piękny wpis, Lechu w formie!

Półanalfabeta z Gdańska nie może utrzymać pyska na smyczy.
Ten mędrzec jewropejski a mędrek IIIRP znów miele klawiaturą i pisze co mu ślina na jęzor przyniesie.
Tym razem kapucha Bolek dał glos w sprawie krzyża i upamiętnienia katastrofy smoleńskiej.

Żadnego pomnika pamięci - bo to będzie według Bolka miejsce zlotu czarownic.
Albo przenieść siedzibę dla gajowego, herbu "Czereśnia"!

Tak jest z walką o Krzyż
4 dni temu o 10:48

Krzyż2 godziny temu
Jeśli chodzi o Krzyż przed Pałacem Prezydenta.

To przecież nie udajcie naiwnych , to w cale nie chodzi o Krzyż w tym miejscu .

Tu chodzi o cokolwiek , może być też cokolwiek .

To cokolwiek ma być miejscem zlotu czarownic ,kiedy wodzu sie będą sobie życzyć zebrać na demonstracje trochę ludzi .

W tym miejscu i w tym temacie będzie to dość długo dość łatwe i o to tu chodzi .

Dlatego w tym miejscu nie należy pozwolić na nic trwałego , by to umożliwiać , albo przenieść siedzibę Prezydenta .

http://www.mojageneracja.pl/1980/blog/
16372928744c49576ea9065/0

Ot, naczelny głupiec napisał co wiedział.
Jeszcze gdyby tak posłużył się słownikiem ortograficznym....
Ale to marzenie ściętej głowy.
Dla mędrka, pełnego nienawisci do LK ważne jest napisać, a że byle co i byle jak to inna sprawa.

Ależ durnia mieliśmy za prezydenta w latach 1991-95.
Aż wstyd się przyznać.

Bałwan Kuczyński stwierdził, ze krzyż postawił diabeł a kapucha z Gdańska ogłosił to miejsce , miejscem zlotu czarownic.

Boże, czemuś ukarał moją Ojczyznę takimi gnidami?

http://www.niepoprawni.pl/blog/425/miejsce-zlotu-czarownic
----------------------------------------------------------

ps.Są na tym świecie ludzie którzy dla pieniędzy i stanowiska są gotowi sprzedać wszystko,łącznie z godnością (godność dotyczy tylko ludzi)

#233 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 779 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 30 lipiec 2010 - 11:32

21-latek wypadł z pociągu w drodze na Przystanek Woodstock

Policjanci z Sieradza wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w poniedziałek po północy na trasie pociągu relacji Lublin-Kostrzyn, zmierzającego na Przystanek Woodstock. Z wagonu wypadł 21-letni mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego. Odnaleziony przez policjantów z poważnymi obrażeniami głowy trafił do szpitala.


30 lipca około godziny 0.40 w nocy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu odebrał telefoniczną informację od przerażonego pasażera pociągu jadącego na Przystanek Woodstock. Wynikało z niej, że parę chwil wcześniej z wagonu przez otwarte drzwi wypadł jeden z podróżnych.

Na miejsce skierowano natychmiast wszystkie patrole policyjne. Funkcjonariusze przeszukiwali teren wzdłuż torów prowadzących w kierunku Kalisza. Już kilka chwil później policjanci ujawnili leżącego przy trasie kolejowej rannego. 21-latek niezwłocznie został przewieziony karetką pogotowia do szpitala.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że pociągiem podróżowały głównie młode osoby jadące na Przystanek Woodstock. Część z nich z powodu braku miejsca stała na korytarzu. W pewnym momencie zauważyli oni idącego w kierunku toalety mężczyznę. Ponieważ była zajęta pasażer otworzył drzwi od wagonu i zaczął załatwiać potrzebę fizjologiczną.

Widząc chwiejącego się młodzieńca jeden z podróżnych usiłował złapać go za rękę. Jednak w tym samym ten wypadł z jadącego pociągu. Natychmiast zaciągnięto hamulec bezpieczeństwa i powiadomiono policję. Aktualnie mężczyzna ten z poważnymi obrażeniami głowy przebywa w sieradzkim szpitalu.

W czwartek do szpitala trafiła 19-letnia mieszkanka Pabianic, która w nocy w okolicy Pleszewa wypadła z pociągu wiozącego do Kostrzyna nad Odrą uczestników Przystanku Woodstock. Dziewczyna także była pijana.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,21-latek-wypadl-z-pociagu-w-drodze-na-Przystanek-Woodstock,wid,12523969,wiadomosc.html

#234 Veegaan

Veegaan

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 157 postów

Napisano 30 lipiec 2010 - 17:11

Ale co to ma wspólnego z polityką ? władze zawiniły że chłopak wypadł z pociągu ? mam nadzieję, że pomyliłeś wątki, a nie skojarzyłeś to z organizacją Love Parade w Niemczeh, gdzie zaniedbano organizację.

#235 Elizia

Elizia

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1286 postów

Napisano 31 lipiec 2010 - 19:22

A co Ty na to:





[u]Rząd dał sobie nagrody! Nam podwyższył podatki[/u]

Oto cała prawda o oszczędnościach władzy. Okazuje się, że rząd, który tak bardzo chce nas zmusić do ostrego zaciskania pasa, sam szasta publicznymi pieniędzmi. Ministrowie premiera Donalda Tuska (53 l.) tylko w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku wypłacili swoim pracownikom - uwaga - 20 milionów złotych nagród! Prym w rozdawaniu pieniędzy wiedzie nie kto inny jak minister finansów Jacek Rostowski (59 l.). Ten sam, który podnosi Polakom podatki.

Szef rządowych finansów wypłacił swoim urzędnikom aż 3,2 miliona złotych. Skąd taka hojność? – Nagrody indywidualne wypłacono za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej, które związane były między innymi z: realizowaniem trudnych lub ważnych zadań, realizowaniem zadań w trybie przyspieszonym, realizowaniem zadań dodatkowych, nie wynikających z zakresu obowiązków pracownika – tłumaczy zawile Magdalena Kobos, rzecznik prasowy resortu finansów.


Czyżby te szczególne osiągnięcia polegały na pomaganiu ministrowi w wymyślaniu podwyżek podatków i nowych form obciążania naszych kieszeni kaprysami władzy? Pewnie tak, bo przecież ogłaszane teraz plany na załatanie dziury w budżecie państwa musiały powstawać w urzędniczych głowach już od wielu tygodni.

Nieco mniej swoim podwładnym wypłaciła minister pracy. Ale Jolanta Fedak (50 l.) też rozdała aż 2,4 mln zł. Najwyższa premia w jej resorcie – tym walczącym z bezrobociem – wyniosła 10,5 tys. zł. W Ministerstwie Skarbu najwyższa wypłacona nagroda to 9,5 tys. zł, w Ministerstwie Obrony – 8 tys. zł.
– Oszczędności? Jakie to oszczędności, skoro nagrody w urzędach są wypłacane –
komentuje gorzko Andrzej Sadowski z centrum im. Adama Smitha. I dodaje: – Jak widać ostatnią rzeczą, którą zrobi rząd nawet w czasie kryzysu, jest zabieranie pieniędzy swojej administracji!

http://www.fakt.pl/R...ly,78608,1.html

==================================================================

A gdyby tego było mało, to:

[u]Czy VAT wzrośnie trzy razy?[/u]

O możliwości kolejnych podwyżek VAT od lipca przyszłego roku oraz lipca roku 2012 donosi "Rzeczpospolita", powołując się na źródło zbliżone do rządu. Resort finansów nie chciał tej informacji skomentować.


Gazeta twierdzi, że takie podwyżki czekają nas jeśli wydatki państwa nie zostaną ograniczone, a gospodarka nie przyspieszy. O ewentualnej kolejnej podwyżce podatku od towarów i usług rząd będzie decydował w maju.

Nie jest więc wykluczone, że od 1 lipca 2012 r. w Polsce obowiązywać może maksymalna dopuszczalna w Unii Europejskiej stawka VAT na poziomie 25 proc., ale tylko na trzy lata.

http://podatki.onet....0,1,prasa-detal

==================================================================

A jakby kto jeszcze wątpił w cuda :

Prowizje w Polsce są najwyższe w UE

Koszty obrotu bezgotówkowego są w Polsce kilkakrotnie wyższe niż średnia europejska wynosząca 0,3 proc. Prowizje płacone przez duże sieci handlowe sięgają u nas 1,6 - 3 proc., gdy np. w USA 1 proc., a w Holandii 0,5 proc., informuje "Rzeczpospolita".

Wysokie koszty ponoszone na rzecz banków zmniejszają konkurencyjność gospodarki i są jedną z barier rozwoju handlu i usług w Polsce. Dlatego właśnie w ramach PKPP Lewiatan zawiązała się koalicja firm z kilku branż, która chce walczyć o obniżenie stawek za płatności kartami. Weszły do niej m.in. największe polskie i zagraniczne sieci sklepów spożywczych, PLL LOT, PKN Orlen, sieci gastronomiczne i hotelarskie.

Z wyliczeń "Rzeczpospolitej" wynika, że w 2009 r. wartość płatności bezgotówkowych wyniosła w Polsce 75,8 mld zł, a firmy z tytułu prowizji zapłaciły bankom nawet 2 mld zł.

http://biznes.onet.p...1,1,prasa-detal

Zmieniony przez - Elizia w dniu 2010-07-31 20:41:10

#236 Human3030

Human3030

  Grey Eminence

 • Members
 • PipPipPip
 • 7536 postów

Napisano 01 sierpień 2010 - 10:55




- Obywateli zaczipować, choćby siłą. Potem implantyzacja. -

Bronisław Kowalski ze stowarzyszenia „1984” odpowiada na pytania redakcji dotyczące wprowadzenia nowych dowodów tożsamości z danymi biometrycznymi oraz przyszłości prac nad projektem zaczipowania obywateli.

Redakcja: Panie Bronisławie, proszę wyjaśnić, co dobrego niesie za sobą wprowadzenie w piątek przez Sejm nowych dowodów elektronicznych?

BK: A woli Pan wersję oficjalną, czy to wywiad do Tajnego Infrormatora Partii Wewnętrznej i rozmawiamy na luzie?

Redakcja: Proszę przedstawić obie wersje, potem Ministerstwo Prawdy wybierze, co się nadaje do ogólnej publikacji, a co zostanie wycięte.

BK: Wersja oficjalna jest już ogólnie znana. W piątek Partia Wewnętrzna uchwaliła jednogłośnie wprowadzenie czipowych, czyli mikroporcesorowych dowodów tożsamości. Mają one pomóc w załatwianiu formalności w urzędach, umożliwiać załatwianie spraw przez Internet, a docelowo mieć dużo więcej zastosowań na przykład możliwość dokonywania płatności czipem.

Redakcja: A w wersji nieoficjalnej?
BK: Jeśli już rozmawiamy na luzie to jest to tylko kolejny krok na drodze do budowy zdalnie sterowanego posłusznego społeczeństwa proli.

Redakcja: Proli…?

BK: Proli, czyli proletariuszy, czyli obywateli. Tak o nich żartobliwie mówimy, czerpiąc z klasyków. Każde społeczeństwo składa się z jednostek samodzielnych, które już za młodych lat wciągamy do Partii Wewnętrznej i Zewnętrznej. Dzięki temu wszyscy, którzy mogą coś zdziałać są po naszej stronie. Pozostali to szara masa przeciętnych proli, podatnych na nasze manipulacje. Nie interesują się niczym poza swoim własnym życiem, nie działają społecznie. A coraz większa część zdaje się na analizy telewizora. Są niegroźną masą ludzką.

Redakcja: Zatem gdzie obecnie w planie budowy zdalnie sterowanego społeczeństwa jesteśmy?

BK: Plan jest już w mocno zaawansowanej fazie. Składa się on z szeregu różnych działań organizacyjnych i medialnych. Pierwszym krokiem milowym było utworzenie Paktu Stagnacyjnego przez Partię Wewnętrzną. W skład Partii Wewnętrznej wchodzą obecnie cztery frakcje: PiS, PO, SLD i PSL. Tworzą one pozorną konkurencję i zapewniają prolom pozory dokonywania demokratycznego wyboru. Podobnie w poprzednim systemie oprócz PZPR funkcjonowało też ZSL i SD, które sprawiały wrażenie systemu wielopartyjnego. Jednak to się nie sprawdziło. Propaganda była źle skonstruowana i nie było takich możliwości technologicznych, jakie mamy dzisiaj. Dzięki nowemu porządkowi i paktowi stagnacyjnemu, nikt spoza czterech ugrupowań zasiadających w Sejmie nie ma szans się do niego dostać, choćby z najgenialniejszym programem. Pakt stagnacyjny składa się z kilku filarów:

•Filar Organizacyjny. Filar organizacyjny przewiduje bytowanie wewnątrz Partii Wewnętrznej czterech pozornie konkurencyjnych frakcji. Zadaniem poszczególnych frakcji jest między innymi wciąganie do Partii Wewnętrznej bardziej aktywnych proli – lepiej jak się przyłączą, niż działają na własną rękę. To daje większą kontrolę.
•Filar Propagandowy. Filar propagandowy to szeroko rozumiane media. Po pierwsze ograniczyliśmy do minimum ilość kanałów telewizyjnych i radiowych, tytułów prasowych. Wszystkie należą do kilku grup kapitałowych i są związane z czterema frakcjami Partii Wewnętrznej. Media także prowadzą pokazową pozorowaną walkę między sobą. Aktualnie najaktywniej zwalczają się media należące do frakcji PiS i PO. A ponieważ całe media należą do Partii Wewnętrznej, to i pracujący w nich dziennikarze muszą się podporządkować ideologii narzucanej przez wydelegowane do zarządzania nimi osoby. Dzięki temu pod kontrolą mamy zawsze i media sprzyjające aktualnemu rządowi i licencjonowaną opozycję. Kuratelę nad Filarem Propagandowym sprawuje Ministerstwo Prawdy.
•Filar Ekonomiczny zapewnia finansowanie Partii Wewnętrznej poprzez dotacje budżetowe przyznawane poszczególnym frakcjom. Wiele milionów złotych rocznie jest wydawanych na działalność Ministerstwa Prawdy i Partii Wewnętrznej.
•Filar Prawny – Aby wejść do Sejmu należy przekroczyć 5% próg, a więc zebrać ponad milion głosów, a ponieważ filar organizacyjny, propagandowy i ekonomiczny jest poza zasięgiem wszelkich sił wrogich Partii Wewnętrznej, to praktycznie jest to bariera nie do przekroczenia dla żadnej organizacji. Filar Propagandowy dba o to, aby przemilczać wszelkie wrogie siły, filar organizacyjny podbiera tym siłom działaczy, a filar ekonomiczny powoduje, że bez wspomagania takiego jakie ma Partia Wewnętrzna nie mają oni szans na jakiekolwiek działanie i w oczach społeczeństwa nie istnieją.
Redakcja: Dziękuję za wyjaśnienia, a teraz wróćmy do tematu czipowania. Jak to wygląda na dzień dzisiejszy?

BK: Prowadzimy sprytną akcję propagandową dotyczącą systemu PESEL2 i nowych czipowych dowodów osobistych – czyli budowy centralnej bazy danych biometrycznych i chorobowych proli. Proszę zauważyć jak sprytnie na stronach ogłaszamy same zalety, pomijając wszelkie wady i zagrożenia systemu. Prole są dzięki temu nieświadome wszelkich zagrożeń i na tyle leniwe, że nie znajdą informacji o zagrożeniach choćby w raporcie Instytutu Sobieskiego. Prole są tak głupie, że wierzą nawet, że dostaną coś za darmo, bo uświadomienie sobie, że jest to finansowane z wpłaconych przez nich podatków przekracza możliwości ich otumanionych naszym przekazem aparatów percepcyjnych. Jak mówiłem – co bystrzejsi są natychmiast odławiani do Partii Wewnętrznej, lub wcielani do mediów zależnych przez Ministerstwo Prawdy. Praktycznie już teraz możemy robić, co chcemy.

Ostatnio raczej słychać było o zespołach ds. badania katastrofy, o kolejnej przemianie Prezesa Kaczyńskiego, o błaznowaniu posła Palikota, o wojnach krzyżowych To było głównym tematem wszystkich podporządkowanych kanałów informacyjnych starowanych przez Ministerstwo Prawdy. A jest to tylko zasłona dymna dla tematów, które Partia Wewnętrzna aktualnie przepycha. Prole się ekscytują katastrofą i Palikotem, wojnami krzyżowymi, a tymczasem Partia Wewnętrzna po cichutku przegłosowała dowody czipowe.

Redakcja: A czego możemy się spodziewać docelowo?

BK: Poziom technologiczny aktualnie pozwala nam zbudować wysokiej jakości system kontroli społeczeństwa. Po przepchnięciu sprawy czipowych dowodów, będziemy stopniowo zwiększać zakres informacji o prolach gromadzonych w bazie danych.

W kolejnej fazie nastąpi zmasowana akcja medialna, której celem będzie zamiana dowodów plastikowych, na czipy wszczepiane pod skórę. Akcja ta w zasadzie już się zaczęła:
Przed wprowadzeniem czipowania podskórnego musimy zrobić odpowiedni podkład propagandowy – przedstawić ten temat w korzystnym dla niego świetle, aby społeczeństwo go przypadkiem nie odrzuciło.

Budujemy też aktualnie państwowy system dozoru nad Internetem i sieć nadajników bezprzewodowych. Po pierwsze Ministerstwo Prawdy nie może stracić kontroli nad informacją – musimy podporządkować sobie Internet pod szyldem walki z pedofilią i hazardem. Po drugie sieć nadajników internetowych rozmieszczonych w całym kraju będzie miała dodatkową tajną funkcję i możliwość rozbudowy w przyszłości. Będzie to sieć stacji namierzających czipy wszepiane podskórnie. Działać to będzie w ten sposób, że nadajnik wysyła sygnał radiowy na tyle silny, żeby zasilić układ elektroniczny czipu, który wyśle sygnał zwrotny „tu jestem”, który zostanie zanotowany przez najbliższy nadajnik i przekazany do bazy danych. Baza danych będzie gromadzić dane o przemieszczaniu się proli. Prole same przystaną na coś takiego, bo wmówimy im, że ten system będzie miał na celu usprawnienie komunikacji miejskiej oraz tropienie złodziei. A tak naprawdę będziemy mieli gotowe automatyczne zestawienia, które prole pojawiały się na przykład w zasięgu nadajnika ustawionego obok siedziby wrogich organizacji. Nikt się nie przemknie niepostrzeżenie.

Redakcja: OK, ale słyszałem, że plany idą jeszcze dalej…

BK: Owszem. Wprawdzie już sama baza danych należąca do Ministerstwa Miłości i kontrola informacji przez Ministerstwo Prawdy daje praktycznie nieograniczoną władzę, ale przyszłością jest tak naprawdę implantyzacja społeczeństwa. Implanty połączone z czipami najnowszej generacji za pomocą nanorobotów będą docelowo ingerować w układ nerwowy prola – nosiciela. Będą się łączyć bezpośrednio z poszczególnymi ośrodkami mózgu, pozwalając na zdalne sterowanie emocjami poszczególnych jednostek. W przyszłości będzie możliwe nie tylko odczytanie informacji o stanie zdrowia i miejscu pobytu, ale także, w razie potrzeby zdalne powalenie niewygodnego prola przed przyjazdem ekipy interwencyjnej Ministerstwa Miłości. W fazie projektowania jest aktualnie także system odczytywania myśli.

Redakcja: A czy nie spodziewacie się jakichś protestów rebeliantów?

BK: Oczywiście, że tak. Ale za wydłubanie czipa, czy sabotowanie nadajników będą wprowadzone wysokie kary. Rebelianci będą działać na małą skalę i będą łatwi do do neutralizacji i ewaporacja przez Ministerstwo Miłości. Zawsze powtarzałem: Społeczeństwo należy zaczipować, choćby siłą. A potem nastąpić musi implantyzacja.

http://libertarianie.wordpress.com/2010/07/25/obywateli-zaczipowac-chocby-sila-potem-implantyzacja/
http://www.przyszloscwprzeszlosci.info/teraniejszo/73-teorie-spiskowe/2033-obywateli-zaczipowa-choby-si-potem-implantyzacja

"Jeśli ktoś uważa inaczej – grozi mu ewaporacja." Do bazy /76dudn m jyucj/ nzuug/

Ewaporacja - jeden ze sposobów wymierzania kary w powieści "Rok 1984" Orwella.



#237 _Uriel_

_Uriel_

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 70 postów

Napisano 01 sierpień 2010 - 12:54

zapomniałeś na końcu dodać:
Opowieść jest całkowicie fikcyjna. Nic z rzeczy opisanych w artykule nie miało i nie ma miejsca. Jeśli ktoś uważa inaczej – grozi mu ewaporacja.



#238 Elizia

Elizia

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1286 postów

Napisano 02 sierpień 2010 - 08:01





Nowy cud Tuska: Widzą premiera tam, gdzie go nie ma.

Kaczyński, Komorowski, Tusk. Kaczyński, Komorowski, Tusk. Dziennikarze chyba już powtarzają te nazwiska z rozpędu. No i czasem zbytnio się rozpędzają.

Nie jest łatwo ustalić, co robił dziś premier Donald Tusk. Wiele portali podaje, iż był pod pomnikiem Gloria Victis na Powązkach. Tradycyjnie tam odbywa się o godzinie "W" główna uroczystość rocznicowa. Tak np. donosił portal
TVN24.pl:

Przy pomniku Gloria Victis (Chwała zwyciężonym) w godzinę "W" zgromadzili się kombatanci i przedstawiciele władz m.in. prezydent elekt Bronisław Komorowski, p.o. prezydenta, marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, premier Donald Tusk i prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Podobną relację możemy przeczytać także na Onecie, który nawet umieścił informację
o obecności Tuska pod pomnikiem w tytule notki na swojej stronie
głównej:







Jak się jednak okazuje, w rzeczywistości Tuska na Powązkach nie było (ani zresztą nigdzie indziej podczas warszawskich uroczystości dziś). W jego imieniu pod pomnikiem składał wieniec wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.

Sprawdzić informację o obecności premiera nie jest trudno. Jednakże niektórym dziennikarzom nic nie przeszkodziło w zobaczeniu Donalda Tuska tam, gdzie
on nie przebywał. To niby drobne wydarzenie, ale sporo nas uczy o profesjonalizmie części polskich
mediów.

http://www.pardon.pl/artykul/12123/nowy_cud_tuska_widza_premiera_tam_gdzie_go_nie_ma


Zmieniony przez - Elizia w dniu 2010-08-02 09:03:41

#239 krzysiek4

krzysiek4

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1888 postów

Napisano 02 sierpień 2010 - 18:20

pieprzyć Birme i Putina ! kiedy pod nosem kasują nam najważniejsze niezależne strony !!




"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Krzysztof Maciąg, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński

Zmieniony przez - krzysiek4 w dniu 2010-08-02 19:22:28

#240 Elizia

Elizia

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1286 postów

Napisano 04 sierpień 2010 - 07:20



[u]PiS ZAJĄŁ SIĘ KRZYŻEM, A PREMIER PODWYŻSZYŁ PODATKI.[/u]

Genialny manewr Donalda Tuska.

Podczas gdy PiS był zajęty niezwykle istotną sprawą krzyża, Donald Tusk i spółka przedstawili projekt nazwany szumnie Wieloletnim Planem Finansowym. Z owego planu wynika, że z zapowiadaną wcześniej podwyżką podatku VAT o jeden punkt procentowy było trochę tak, jak w dowcipach Radia
Erewań.


Po pierwsze, nie o jeden, a nawet o pięć, bo znika zerowa stawka. Po drugie, wzrasta nie jedna stawka, ale wszystkie. I po trzecie, wszystko zdrożeje, szczególnie zaś te artykuły, których najwięcej kupują najbiedniejsi.

Donald Tusk przedstawił ów Wieloletni Plan Finansowy (brzmi trochę jak plan
pięcioletni, prawda?), w formie komunikatu, nie interesując się nawet, czy dziennikarze nie chcieliby zadać
pytań. Uznał widać, że skoro i tak wszyscy są pod Pałacem Prezydenckim, to nikt nie będzie się przejmował jakimiś tam podatkami.

Teraz już wiadomo, dlaczego akcja
usuwania krzyża była tak partacko przeprowadzona. Nie chodziło o jego usunięcie, ale o odwrócenie uwagi od najważniejszej wiadomości
dzisiejszego dnia, jaką jest plan takiej podwyżki podatków, która najmocniej uderza po kieszeni tych, którzy mają najmniej.


Tym samym PiS został z krzyżem, ale na łopatkach. A Platforma uniknęła znacznej części niewygodnych pytań i może żyć nadzieją, że negatywny efekt ogłoszenia podwyżki podatków rozejdzie się po kościach. Donald Tusk wykazał się dziś niepospolitym talentem strategicznym.

http://www.pardon.pl...wyzszyl_podatki

==================================================================

Ciśnie mi się na usta takie jedno słowo ...

Zmieniony przez - Elizia w dniu 2010-08-04 08:21:05

#241 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 779 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 06 sierpień 2010 - 20:36

Zniszczono Krzyż Virtuti Militari na Westerplatte

Zdewastowano Krzyż Virtuti Militari znajdujący się na gdańskim Westerplatte. Jak donosi serwis trojmiasto.pl, nieznani sprawcy zerwali prawie wszystkie litery i wieniec laurowy z krzyża, który upamiętnia bohaterskich żołnierzy z Westerplatte.


Jak powiedziała Ewa Ogińska-Woźniak z Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku, który opiekuje się terenem na Westerplatte, uszkodzenia są poważne. Dodała, że nie wiadomo kiedy to się stało, ponieważ w tym miejscu nie ma monitoringu. Nie wiadomo też, jakie będą koszty zniszczeń.

Sprawą zajęła się już policja.

Krzyż Virtuti Militari pojawił się na Westerplatte w 1946 roku. Wraz z nim ustawiono tablicę z nazwiskami żołnierzy, którzy tam zginęli, tworząc symboliczny cmentarz poległych.

ZDiZ zapowiada, że krzyż zostanie naprawiony jeszcze przed 1 września czyli do rocznicy wybuchu II wojny światowej.

(meg)
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Zniszczono-Krzyz-Virtuti-Militari-na-Westerplatte,wid,12549578,wiadomosc.html

Medialna nagonka robi z podatnych na manipulację ludzi najzwyklejsze barachło, które w swej durnocie, pod hasłami tolerancji z dnia na dzień upodabnia się do nazistów. Tylko nazista potrafi zniszczyć symbol poległych w walce z nazistowskimi Niemcami.

#242 Elizia

Elizia

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1286 postów

Napisano 06 sierpień 2010 - 20:59

[u]ABSOLUTNY HIT !![/u]

ZOBACZ, KTO PRZESPAŁ MSZĘ !!! !!!

http://www.onet.tv/z...26,1,klip.html#

#243 Ell777

Ell777

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 647 postów

Napisano 06 sierpień 2010 - 23:06

hahaha naprawde swietne.

#244 krzysiek4

krzysiek4

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1888 postów

Napisano 07 sierpień 2010 - 16:29



bardzo smieszne , to normalka u POpapranców i buraków czerwonych !

A ta katastrofa będzie miała gorsze następstwa niż wybory prezydenckie w Polsce,
W USA sprawa zaczyna być coraz bardziej napięta i mówi się o wszystkich koszmarnych scenariuszach od wprowadzenia stanu wojennego, przez ewakuację Florydy a na eksplozji atomowej na dnie Zatoki skończywszy. Sytuacja wygląda na krytyczną. I składa się na ten obraz wiele różnych elementów.
1) strefa Zatoki jest objęta blokadą informacyjną - dochodzi do aresztowań dziennikarzy, zaś główne media wyraźnie przedstawiają tylko wycinek prawdy. Aresztowań dokonują prywatne służby ochroniarskie BP nie mające do tego uprawnień, aczkolwiek w zgodnej opinii obserwatorów i uczestników dramatu w Luizjanie odbywa się to za cichym przyzwoleniem rządu USA.
2) jedyna możliwość wglądu w sytuację w Zatoce to przelot prywatnym samolotem nad jej terenem - jak dotąd to się udaje, choć i tutaj się mówi o zakazie lotów motywowanym ponoć stężeniem toksycznych gazów w powietrzu. Ta motywacja nie jest pozbawiona sensu, ale z pewnością jest jeszcze inny powód próby limitowania lotów. Otóż przelot z wtorku 8 czerwca ukazał 6 wycieków w Zatoce Meksykańskiej, z czego 3 są dziełem DeepWater Horizon, a pozostałe 3 - innej firmy wydobywczej. To oznacza, że ilość oleju, która dostaje się do Zatoki jest WIELOKROTNE WIĘKSZA, niż wszystkie dotychczasowe szacunki podają.
3) Ameryka się budzi i ludzie zaczynają sobie zdawać sprawę, że są oszukiwani co do skali dramatu. Naukowcy przyznają anonimowo, że mają zakaz ujawniania części informacji o stanie Zatoki.
4) narasta problem chemikaliów rozpylanych przez BP - Corexitu 9500. Wiadomo, że jest on ekstremalnie toksyczny i że paruje do atmosfery. Jest coraz więcej paniki i przypadków hospitalizacji osób z objawami zatrucia. Ujawniono też rosyjski raport naukowców dla Miedwiediewa, w którym Rosjanie piszą, że stoimy u progu największej katastrofy ekologicznej czasów nam współczesnych i że zagraża ona życiu całej planety. Corexit 9500 jest czterokrotnie bardziej toksyczny, niż sama ropa naftowa.
5) ropa zaczyna zatykać filtry największej w USA stacji odsalania wody (Tompa), która zaopatruje w słodką wodę cześć wybrzeża Luizjany. Drobnych 600 000 gospodarstw... Przed dramatycznymi wyborami stoją też elektrownie Luizjany, które używają do chłodzenia swoich turbin i reaktorów wody z Zatoki, ale nie mogą używać wody z ropą.
6) coraz bardziej dwuznaczna jest rola rządu USA w całej katastrofie, a raczej jego kompletne zlekceważenie skali zagrożenia. Ujawniono, że ofertę pomocy dla rządu USA złożyły rządy następujących państw: Kanady, Chorwacji, Francji, Niemiec, Irlandii, Meksyku, Holandii, Norwegii, Rumunii, Republiki Korei, Hiszpanii, Szwecji, Wielkiej Brytanii oraz ONZ. ODPOWIEDZ ADMINISTRACJI USA BYŁA NEGATYWNA - "nie skorzystamy z pomocy, poradzimy sobie sami" (!!!!!!!)
7) Norwegia zablokowała prace wydobywcze BP na morzu północnym do czasu wyjaśnienia okoliczności katastrofy w Zatoce. Ma to związek z - jak dotąd niewielkim - wyciekiem ropy z jednej z platform wydobywczych BP u wybrzeży Norwegii.
8) główny przeciek (czyli ten nam dotychczas ujawniony) staje się coraz gwałtowniejszy, albowiem ropa i gaz wydobywające się pod ciśnieniem, z którym żadna ludzka technologia sobie dotąd nie radziła, zabiera ze sobą kamienie i okruchy skalne, co działa jak pilnik rozwiercający sam kanał, którym ropa się wydobywa i jest on coraz szerszy. Jeśli dodać do tego erozję dna oceanu w całym rejonie wycieku, możemy za kilkanaście miesięcy stracić całe życie morskie na naszej planecie. To opinie naukowców i dziennikarzy.
9) naukowcy zwracają uwagę, że nawet gdy dojdzie do wyrównania ciśnienia ropy i wód Zatoki (po wielu miesiącach wycieku i kompletnej dewastacji ekologicznej planety), wówczas woda zacznie się wdzierać w miejsce, w którym obecnie znajduje się ropa. Temperatura tych obszarów szacowana jest na 400 stopni Celsjusza. Eksplozja parującej wody może doprowadzić do przemieszczenia się fragmentów dna, co wywoła mega tsunami w rejonie Zatoki.
Zanosi się na tragedię o niewyobrażalnej skali, o której bynajmniej nas nie informują w dziennikach telewizyjnych. (...)
Jak podają źródła niezależnej austriackiej śledczyni Jane Burgermeister, 40 milionów ludzi ma być ewakuowanych z rejonu zatoki. Pomimo, że ludziom "sprzeda się", że to tylko czasowa ewakuacja, to istnieją, jak pisze Jane, niezbite dowody, że wyciek ropy został wywołany celowo, aby wprowadzić stan wojenny (czy wyjątkowy)...
Jeśli doszło do pęknięcia skorupy ziemskiej na dnie morskim, to wycieku nie da się żadną miarą zatamować. Grozi olbrzymia globalna katastrofa ekologiczna. W najbliższym czasie ropa i benzyna oraz gaz podrożeją dwa, a nawet więcej razy. To tylko kwestia czasu.
Obie firmy olejowe BP i Transocean, są na skraju bankructwa, co okaże się w ciągu kilku tygodni. Pozostawią wtedy społeczeństwo amerykańskie, a także ludzkość, samym sobie naprzeciw tej katastrofy...

foty których nie obejrzycie w pier......j TV !















































Zmieniony przez - krzysiek4 w dniu 2010-08-07 17:38:43

#245 Elizia

Elizia

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1286 postów

Napisano 11 sierpień 2010 - 07:14




Prezydent, chcąc uniknąć trudnych pytań powodzian, wyszedł z budynku Urzędu Gminy w Bogatyni tylnymi drzwiami

[u]Komorowski uciekł przed powodzianami[/u]


Nawet kilka lat może zająć odbudowa Bogatyni po zniszczeniach spowodowanych przez powódź. W spustoszonym mieście skala zniszczeń jest bowiem ogromna. Około tysiąca osób jest bez dachu nad głową. Łącznie tylko w Bogatyni i Zgorzelcu na skutek powodzi ucierpiało ponad cztery tysiące ludzi.

Bogatynia, która powoli dochodzi do siebie po ataku żywiołu, przygotowuje się do odbudowy miasta. Jednak zanim do tego dojdzie, trzeba sprowadzić płynącą przez miasto rzekę Miedziankę do pierwotnego koryta. Tam, gdzie ustąpiła woda, trwają prace przy usuwaniu skutków żywiołu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, na terenie gminy Bogatynia uszkodzonych w wyniku powodzi jest ponad 280 budynków. Część nadaje się tylko do wyburzenia. Władze miasta skupiają się głównie na pomocy ludziom, którzy stracili cały dorobek życia. Od soboty mieszkają w szkołach, u rodzin i znajomych, ale - jak zapewnił nas burmistrz Andrzej Grzmielewicz - wkrótce powinno się to zmienić. Miasto nie ma mieszkań socjalnych, a tym samym nie ma możliwości przyznania mieszkań z własnych zasobów. - Jak zapewnił nas wojewoda dolnośląski, otrzymamy pomoc w wysokości około tysiąca złotych na rodzinę, co umożliwi pokrycie kosztów wynajmu mieszkań dla tych, którzy stracili dach nad głową. Zamierzam też uruchomić Hotel Górniczy, w którym zamieszkają kolejni poszkodowani - wyjaśnia włodarz Bogatyni. Pojawiły się także plany dotyczące budownictwa komunalnego, które docelowo rozwiązałoby problemy zasiedlenia powodzian. W Bogatyni trwa wypłata pierwszych zasiłków dla powodzian w ramach bezzwrotnej pomocy do 6 tys. złotych. Przez dwa dni złożono ponad osiemset wniosków o wsparcie. Jak poinformowała Małgorzata Woźniak, rzecznik MSWiA, pieniądze na wypłatę zasiłków w kwocie do 6 tys. zł trafiły do 17 gmin Dolnego Śląska, z czego najwięcej - 2,4 mln zł - otrzymała Bogatynia. Właśnie tam skala zniszczeń jest ogromna i na dobrą sprawę szacowanie szkód dopiero się rozpocznie. Jak powiedział nam burmistrz Grzmielewicz, tylko w Bogatyni straty mogą sięgnąć dziesiątków, a może nawet setek milionów złotych. - Bez rzetelnej i konkretnej pomocy finansowej państwa sami nie damy rady, dlatego zwracam się o pomoc do premiera i prezydenta - zaapelował burmistrz. Podziękował wszystkim za okazaną pomoc, która płynie do miasta z różnych stron. Dzięki temu w Bogatyni nie brakuje już żywności i wody pitnej, natomiast są inne pilne potrzeby. - Wciąż brakuje nam środków czystości, odzieży i narzędzi do porządkowania terenu oraz zalanych domów i mieszkań. Potrzebne jest wszystko to, co może się przydać do odbudowywania ze zniszczeń - informuje Grzmielewicz. Wśród priorytetowych działań jest także zabezpieczanie tego, czego nie zabrała woda i co możliwe jest jeszcze do uratowania. Części rodzinom, które pozostały w swych domach, także na terenie gminy, prowiant dostarcza wojsko. Na terenie Bogatyni i Zgorzelca przy usuwaniu skutków powodzi pracuje ok. 900 żołnierzy. W Zgorzelcu, gdzie w niedzielę fala wezbraniowa podtopiła Przedmieście Nyskie i Bulwar Grecki, trwa sprzątanie. Podobnie w Radomierzycach, gdzie zalanych zostało ponad 90 proc. domów. Do części zalanych od soboty miejscowości w Kotlinie Turoszowskiej: Spytków, Ręczyn i Kostrzyca, dopiero wczoraj dotarła pomoc żywnościowa. Obok zniszczonej Bogatyni i Zgorzelca zalanych zostało około 50 innych mniejszych miejscowości.

Po spotkaniu na Śnieżce z prezydentem Czech Vaclavem Klausem prezydent Bronisław Komorowski i marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna odwiedzili tereny zalane na Dolnym Śląsku. W Bogatyni uczestniczyli w posiedzeniu sztabu kryzysowego. Prezydent nie odpowiedział na pytania mieszkańców, których najbardziej interesowało to, czy obok słów pociechy przywiózł im konkretną pomoc.

[u]Wcześniej na Śnieżce Komorowski powiedział, że w górach bliżej do Pana Boga i bliżej do ludzi. Kiedy jednak zszedł niżej, bliżej ludzkich spraw, wydaje się, że o tym zapomniał. Po zakończeniu posiedzenia sztabu kryzysowego Komorowski uciekł przed mieszkańcami tylnymi drzwiami i odjechał.[/u]
Mariusz Kamieniecki

http://www.naszdzien...=po&id=po51.txt

==================================================================

Szacunek Panie Prezydencie.

==================================================================

Zmieniony przez - Elizia w dniu 2010-08-11 08:21:00

#246 Elizia

Elizia

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1286 postów

Napisano 11 sierpień 2010 - 07:21



Sondaż: PO traci, PiS zyskuje

W najnowszym sondażu "Rzeczpospolitej" PO uzyskała 45 proc. poparcia, o 4 procent mniej niż w lipcu. Notowania PiS wzrosły o 2 punkty procentowe - do 39 proc. Platforma traci poparcie, bo chce podnieść VAT - oceniają eksperci.


Sondaż, przeprowadzony przez GfK Polonia, pokazuje, że gdyby wybory odbyły się na początku sierpnia, Platforma zdobyłaby 222 mandaty. To o 16 mandatów mniej niż w lipcu. Poparcie dla SLD utrzymuje się na tym samym poziomie 9 proc., zaś mimo wzrostu notowań o 1 proc. (do 3 proc.), PSL już po raz piąty w badaniach nie uzyskał wejścia do Sejmu.

Szczegółowe wyniki sondażu zamieszcza dziś "Rzeczpospolita".

http://wiadomosci.onet.pl/2208614,11,sondaz_po_traci__pis_zyskuje,item.html



#247 Elizia

Elizia

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1286 postów

Napisano 12 sierpień 2010 - 06:07



Kwaśniewski się żali: za 3800 zł nie da się żyć

Przywilej dożywotniej emerytury to dla niego mało. Aleksander Kwaśniewski (56 l.) narzeka, że za 3850 złotych na rękę, które dostaje co miesiąc, nie da się żyć

Milionom Polaków taka suma musi co prawda wystarczyć, ale oni nie przywykli aż tak do luksusów jak były prezydent.

– Gdybyśmy z Wałęsą nie zarabiali poza Polską, normalne życie byłoby niemożliwe – powiedział Kwaśniewski w wywiadzie dla "Newsweeka". I użalał się, że od lat nie dostał podwyżki. – Ponieważ płace prezydenckie zamrożone są od wielu lat, to ja i Lech Wałęsa otrzymujemy na rękę 3850 złotych – żali się polityk SLD.

Ale czemu się dziwić skoro Kwaśniewski, jak sam przyznaje, garnitury kupuje w Berlinie, a niektóre ma szyte specjalnie na miarę. Do tego buduje letnią willę na Mazurach z osobnym domkiem dla gości. Skąd na to ma? Nieustannie jeździ po świecie wygłaszając wykłady, za które dostaje nawet po kilkadziesiąt tysięcy dolarów.

http://www.fakt.pl/Kwasniewski-sie-zali-za-3800-zl-nie-da-sie-zyc,artykuly,79460,1.html

==================================================================

Dziad jeden ! To właśnie ich polityka do tego doprowadziła, więc niech nie płacze. Poza tym co by powiedzial, gdyby dostał ok 1000 zl (taka u nas w podkarpackim srednia pensja) i mial RODZINE NA UTRZYMANIU ?


Gdyby mi ktos dal 3800 na reke na miesiąc, to bylabym szczęsliwa.

Zmieniony przez - Elizia w dniu 2010-08-12 07:11:20

#248 gkemilk

gkemilk

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 393 postów

Napisano 12 sierpień 2010 - 06:54

Powinien się POżalić do starszych braci w wierze.

#249 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5373 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 12 sierpień 2010 - 09:30

POwinien dostawać najniższą krajową i to od wieku emerytalnego
10 lat rządził ze swoją formacją, wpakował nas na w gówno, dostał emeryturę blisko 4 tyś w wieku produkcyjnym i jeszcze narzeka.
Niech na budowę idzie dorobić

Powinien się POżalić do starszych braci w wierze
Gdzie? W Sejmie? Już to zapewne zrobił

Zmieniony przez - fantomista w dniu 2010-08-12 10:31:03

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#250 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 779 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 12 sierpień 2010 - 09:46

Zawsze można się postarać o rentę na alkoholizm..

Zmieniony przez - fallout152 w dniu 2010-08-12 10:47:09

#251 Human3030

Human3030

  Grey Eminence

 • Members
 • PipPipPip
 • 7536 postów

Napisano 12 sierpień 2010 - 10:51




Po co do starszych partyjnych, lepiej niech wali z życzeniami do samej gór, do 'Maskwy'!

Zmieniony przez - Human3030 w dniu 2010-08-12 11:51:55

#252 aron rosen

aron rosen

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 193 postów

Napisano 12 sierpień 2010 - 13:10

no niezle...4tys na reke...
i malo ciagle malo...nadal za malo...ilez by musial dostac z naszych
kieszeni aby sie nasycic, oligarcha, pan kwasniewski?
...
wiecie...chcialbym aby Marszalek Plsudski teraz powstal choc na chwile
i dosadnie odpowiedzial co mysli o takich ludziach...:)
Jemu sie ladnie udawaly takie stwierdzenia ....
...
uslyszec cos takiego, to znaczy jedno :
ci ludzie z 'wyzszych sfer ;)' ABSOLUTNIE nie maja pojecia
jak zyja ludzie w Kraju... I zreszta maja na to tzw 'wisi mi to'...
...bezczelnosc jest to niezwykla...prostacka, chamska podlosc
tak mowic publicznie...lajdactwo zwyczajne...
chamstwo wylazi z butow zamiast siana [te przynajmniej, jesli swieze, to pachnie]
jak mi wstyd, ze wiele lat temu, niemajac jeszcze wiedzy o tym co sie tak naprawde
dzieje w kraju i na swiecie, popieralem tego czlowieka, jak tez pana walese :/
przykro i jeszcze raz przykro... sumienie gryzie normalnie
jak sie widzi i slyszy takie slowa


#253 krzysiek4

krzysiek4

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1888 postów

Napisano 12 sierpień 2010 - 13:30




Aż wstyd że tak mało dostają ! Ja bym im dał co najmiej 25 lat !

#254 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 779 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 13 sierpień 2010 - 14:30

Polacy złapali, a Niemcy zwolnili domniemanego agenta

Domniemany agent Mosadu Uri Brodsky, został zwolniony za kaucją i może swobodnie podróżować - poinformował rzecznik prokuratury w Kolonii. W czwartek Polska wydała Brodsky'ego Niemcom na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania.


Po piątkowym przesłuchaniu za zamkniętymi drzwiami, rzecznik prokuratury w Kolonii, Rainer Wolf, poinformował, że Brodsky został zwolniony za kaucją.

Wofl wyjaśnił, że "jeśli (Brodsky) chce, może nawet dzisiaj wrócić do Izraela".

Jednocześnie w Niemczech będzie toczyło się przeciwko niemu postępowanie sądowe.

7 lipca Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że Brodsky może być przekazany do Niemiec, ale nie może tam być ścigany za szpiegostwo, lecz tylko za poświadczenie nieprawdy i pomoc w fałszerstwie dokumentów dla osoby, która miała brać udział w zabójstwie lidera Hamasu w Dubaju.

Ostateczna decyzja o przekazaniu Niemcom Brodsky'ego zapadła w Sądzie Apelacyjnym w Warszawie 5 sierpnia. Od tego dnia liczył się 10-dniowy termin na wykonanie przez stronę polską niemieckiego wniosku o ENA.

Brodsky został zatrzymany 4 czerwca na Okęciu na podstawie ENA wydanego przez Niemcy. Ciążyły tam na nim zarzuty działalności wywiadowczej przeciw Niemcom, poświadczenia nieprawdy i pomocy w sfałszowaniu dokumentów dla osoby, która miała brać udział w zabójstwie lidera Hamasu, Mahmuda al-Mabhuha.

19 stycznia, al-Mabhuh, jeden z założycieli Brygad Ezedina al-Kasama, wojskowego skrzydła Hamasu, został zamordowany w hotelu w Dubaju. O zabójstwo policja emiratu oskarża izraelskie służby wywiadowcze. Zabójcy posługiwali się paszportami państw Zachodu. W związku z zamachem Interpol poszukuje 27 osób.

(po)
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Polacy-zlapali-a-Niemcy-zwolnili-domniemanego-agenta,wid,12568955,wiadomosc.html

#255 krzysiek4

krzysiek4

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1888 postów

Napisano 13 sierpień 2010 - 15:12





-----------


Pomnik bolszewikom w jeden miesiąc, a ile czasu będzie potrzeba żeby upamiętnić ofiary katastrofy pod Smoleńskiem?

NIE PRZECZYTALI "Czarnej Księgi Komunizmu" .Polecam zdjęcie za stroną 288 "Polski oficer powieszony i wbity na pal przez czerwonoarmistó w w Orszy 1918 r."Może któryś z oprawców leży sobie w cichej mogile w Ossowie.

Timothy Garton Ash, brytyjski pisarz, historyk i publicysta, zjawisko degrengolady polskiej warstwy przywódczej ujął przed laty słowami: "Niektórzy polscy politycy nauczyli się tylko mówić jak przywódcy. Gorzej z decyzjami. Gdy chodzi o rzeczy błahe, są stanowczy do granic doktrynerstwa. Gdy ważą się losy kraju, albo się chowają, albo zaczynają dzielić włos na czworo. Na razie macie więc ćwierćzdecydowanych półprzywódców".

Urząd Miejski w Wołominie informuje, że w związku z uroczystymi obchodami 90-rocznicy Bitwy Warszawskiej będą wprowadzone w dniu 14.08.2010 r. zmiany w organizacji komunikacji miejskiej. Uruchomiona zostanie specjalna linia autobusowa: PKP Wołomin – Ossów – Leśniakowizna – Stare Lipiny - Wołomin.

Autobusy będą odjeżdżały zgodnie z załączonym rozkładem z przystanku autobusowego przy stacji PKP Wołomin. Przejazd autobusem w tym dniu będzie bezpłatny.
------------------------------------------------------

" Kto wierny Ojczyźnie, niech jej nie odstępuje, wszak widzicie, że idzie tu o zniszczenie praw jej najdroższych"
Tadeusz Rejtan


Zmieniony przez - krzysiek4 w dniu 2010-08-13 16:13:41

#256 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5373 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 13 sierpień 2010 - 15:40

Wyjechał Branicki, wrócił Komorowski...




(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#257 krzysiek4

krzysiek4

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1888 postów

Napisano 16 sierpień 2010 - 17:52




Rodakom, którzy w Ossowie zablokowali haniebną ceremonię hołdu dla bolszewików, z całego serca – dziękuję!
----------------------------------------------------



Andrzej Krzysztof Kunert jest historykiem. 16 kwietnia został sekretarzem Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Zastąpił na tym stanowisku zmarłego tragicznie w katastrofie pod Smoleńskiem Andrzeja Przewoźnika
---------------------------------------------

Pan Jerzy Mikulski Burmistrz miasta Wołomin

Wielce Szanowny Panie Burmistrzu (odręcznie)

Zbliżająca się 90-ta rocznica Bitwy Warszawskiej 1920 r. powinna otrzymać wyjątkową, szczególnie uroczystą oprawę. Dążąc do nadania nowej wartości obchodom rocznicowym najwyższe władze państwowe
podniosły ideę zaproszenia na planowane uroczystości przedstawicieli strony rosyjskiej. Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zwróciła się do Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa z prośbą o przygotowanie odpowiedniego obiektu, przy którym delegacje rządowe polska i rosyjska mogłyby wspólnie oddać hołd ofiarom okrutnej wojny rozpętanej przez reżim bolszewicki.
W związku z powyższym Rada OPWiM zwróciła się do władz gminy Wołomin z prośbą o rozważenie możliwości przygotowania na potrzeby ww. uroczystości mogiły zbiorowej żołnierzy bolszewickich poległych 14 sierpnia 1920 r. pod Ossowem, położonej na tzw. Polakowej Górce na pograniczu gmin Wołomin i Zielonka.
Dziękując za dotychczasowe okazane zaangażowanie i pomoc pragnę niniejszym pismem potwierdzić życzenie i intencje Kancelarii Prezydenta RP, która rozważa możliwość udziału Prezydenta RP w uroczystościach w Ossowie 14 sierpnia br.
Rada OPWiM podtrzymuje deklarację sfinansowania budowy pomnika na mogile żołnierzy bolszewickich prosząc jednocześnie władze samorządowe o pomoc w zakresie przygotowania utwardzonego dojścia do mogiły wraz z przeprawą przez Czarną Strugę i niewielkim placem dla oficjalnych delegacji i asysty wojskowej, jak również o logistyczną obsługę planowanej uroczystości.

(odręcznie) Łączę wyrazy szacunku,
Sekretarz dr. hab. Andrzej Krzysztof Kunert

Szanujmy gesty i czyny Rosjan - mówi historyk Andrzej Krzysztof Kunert w rozmowie z Anną Wojciechowską.
Opublikowane wczoraj przez Federalną Służbę Archiwalną Rosji dokumenty dotyczące zbrodni katyńskiej to nic nowego dla polskich historyków?
Rzeczywiście, są to dokumenty znane od 1992 r., co więcej - publikowane w Polsce w całości. Tyle że u nas są reprodukcje czarno-białe, a tam lepszej jakości, kolorowe.

ps.kolorowe !! no coment !

kto ma do niego adres email ?? prosze mi przesłac na pw>>

#258 krzysiek4

krzysiek4

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1888 postów

Napisano 22 sierpień 2010 - 07:41




W sobotę mineła 42. rocznica stłumienia przez wojska Układu Warszawskiego "praskiej wiosny". W przeddzień rocznicy w Pradze, przed Instytutem Badań Reżimów Totalitarnych (czeski odpowiednik IPN) stanął dwumetrowy obelisk ku czci Ryszarda Siwca.

– Praga usłyszała krzyk Ryszarda Siwca – stwierdził podczas odsłonięcia obelisku polski ambasador w Czechach, Jan Pastwa. Pomnik stanął przy ulicy, której w lutym 2009 r. Czesi nadali imię Siwca. Nasi południowi sąsiedzi nie zapominają o jego heroicznym czynie. Na pomniku czytamy: „W imię prawdy złożył najwyższą ofiarę".

Ambasador Pastwa powiedział też, że Czesi zamierzają wprowadzić postać Siwca do programu w szkołach. – Film o nim stanie się materiałem pomocniczym do nauki historii najnowszej – poinformował dyplomata.

Siwiec w proteście przeciwko inwazji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację dokonał samospalenia podczas dożynek, 8 września 1968 r. w Warszawie. Samospalenie Polaka na Stadionie Dziesięciolecia widziało 100 tys. osób. Komunistyczna bezpieka szybko zaczęła akcję dezinformacyjną. – Nawet ludzie zaangażowani w sprawy publiczne dawali wiarę, że to szaleniec – mówił podczas uroczystości wicemarszałek Senatu Zbigniew Romaszewski.

O tym, dlaczego Siwiec, z wykształcenia prawnik i filozof protestował, Polacy dowiedzieli się dopiero w kwietniu 1969 r. z Radia Wolna Europa. Czesi i Słowacy, dopiero na początku lat 90. Wtedy właśnie pokazano film Macieja Drygasa „Usłyszcie mój krzyk”. W 2001 r. prezydent Czech Vaclav Havel odznaczył Siwca pośmiertnie najwyższym czeskim odznaczeniem – Orderem Masaryka. W 2006. Słowacja nadała Polakowi Order Podwójnego Białego Krzyża III klasy.

– To była niespotykana wcześniej w Europie drastyczna forma protestu człowieka, który chciał wstrząsnąć sumieniami ludzi – mówił w piątek w Pradze Marek Kuchciński, szef Klubu Parlamentarnego PiS. W uroczystości uczestniczył m.in. czeski wicepremier Radek John.

Za Czeskimi odznaczeniami dla Siwca poszły polskie. W 2007 r. prezydent Lech Kaczyński pośmiertnie odznaczył go Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Cztery lata wcześniej rodzina odmówiła przyjęcia takiego orderu od Aleksandra Kwaśniewskiego. W 2009 r. Sejm, z inicjatywy Kuchcińskiego, jednogłośnie przyjął uchwałę "honorującą bohatera trzech narodów, wiernego dewizie za wolność waszą i naszą".
maj/TVP/Rzeczpospolita

http://fronda.pl/news/czytaj/czesi_uczcili_bylego_zolnierza_ak

#259 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 779 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 22 sierpień 2010 - 11:17

To chyba już trzecia biografia w której czytałem że ktoś nie chciał medalu od Kwaśniewskiego.

#260 Human3030

Human3030

  Grey Eminence

 • Members
 • PipPipPip
 • 7536 postów

Napisano 23 sierpień 2010 - 07:25




A ilę kasuję się za Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski?

Zmieniony przez - Human3030 w dniu 2010-08-23 08:25:46

#261 krzysiek4

krzysiek4

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1888 postów

Napisano 24 sierpień 2010 - 19:20










http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Walesa-jedzie-do-Szczecina-na-rocznice,wid,12600490,wiadomosc.html?ticaid=1ac34

Lech Wałęsa weźmie udział w uroczystościach upamiętniających podpisanie Porozumień Sierpniowych w Szczecinie.

- B. prezydent potwierdził przyjazd 28 sierpnia - poinformował Tomasz Dąbrowski z biura informacji zachodniopomorskiego urzędu marszałkowskiego. B. prezydent weźmie udział w uroczystej gali "Sierpień" w szczecińskim Teatrze Polskim. Planowane jest przemówienie Wałęsy.



treść siedemnastu pytań i oświadczenia Anny Walentynowicz z 1995r:

1. Czy pamiętasz , jak w styczniu 1971r. przyznałeś, że na żądanie SB dokonywałeś identyfikacji uczestników zajść grudniowych z fotografii i filmu?
2. Dlaczego okłamałeś wszystkich mówiąc o przeskoczeniu płotu, podczas gdy na strajk 14.08.1980r. zostałeś dowieziony motorówką z Dowództwa Marynarki Wojennej w Gdyni?
3. Jak godziłeś swoją katolicką moralność z głośnymi przygodami, o które żona robiła ci publicznie awantury w 1980r ?
4. 9 grudnia 1980r przyznano " Solidarności " pierwszą nagrodę -30 tys. USD. Co zrobiłeś z tymi pieniędzmi ?
5. Co zrobiłeś z 60 tys. USD nagrody szwedzkiej prasy, które miałeś przekazać na Panoramę Racławicką ,lecz nigdy nie przekazałeś?
6. Czy mieszkanie na ul. Polanki 52 kupiłeś, czy otrzymałeś w darze i od kogo?
7. W jakiej kwocie Bagsik i inni biznesmeni finansowali Twoją pierwszą kampanię wyborczą?
8 Czy uważasz za właściwe, że Glowa Państwa lokuje pieniądze w bankach zagranicznych, wbrew polskiemu prawu?
9 Czy byłeś w 1981 r. informowany przez Prezydium MKZ, że M. Wachowski jest kapitanem SB ?
10. Czy Wachowski posiada Twoje zdjęcia ze wspólnych orgii i dlatego nie reagowałeś na jego poczynania?
11. Czy SB szantażowała Cię ujawnieniem wszczętych postępowań karnych o kradzieże przed Sądem dla nieletnich i Sądem Rejonowym wymuszając płatną współpracę?
12. Za jakie zasługi w obozie w Arlamowie przyznano Ci prawo polowania z Kiszczakiem i 5-tygodniowy pobyt z całą rodziną, gdy innym odmawiano zwykłych widzeń?
13. Czy pamiętasz swoją wypowiedź na Kongresie USA " lokujcie swe kapitały w Polsce, bo na nędzy i głupocie można najlepiej zarobić". Czy nadal tak sądzisz?
14. Z jakiej obietnicy wyborczej wywiązałeś się ?
15. Czy teraz potrafisz odpowiedzieć na pytanie A. Gwiazdy z I Zjazdu Solidarności- jak wygląda dogadanie się Polaka z Polakiem, gdy jeden jest zdrajcą?
16. Kiedy spełnisz publiczne obietnice rozliczenia się z majątku i wskażesz jego prawdziwe źródła, bo "twoje" książki przyniosły straty? Podobnie z obietnicą wyjaśnienia stosunków z SB ?
17. Czy nie dosyć już kłamstw, krętactw, niekompetencji, pazerności, czy Ty naprawdę nie boisz się Boga, Lechu ?

#262 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 779 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 24 sierpień 2010 - 22:14





Gigantyczna swastyka w polu kukurydzy; trwa śledztwo

Niemiecka prokuratura poinformowała o wszczęciu śledztwa w sprawie ogromnej swastyki wyciętej w polu kukurydzy i widocznej tylko z powietrza.


Swastykę, która tak jak wszystkie nazistowskie symbole jest w Niemczech zakazana, w niedzielę dostrzegł pilot lecący z pobliskiego lotniska - podała policja w Assling w Bawarii. Za używanie i rozpowszechnianie symboli nazistowskich grożą trzy lata więzienia.

Władze obawiają się, że nie jest to jedynie chuligański wybryk, a precyzja, z jaką wycięto swastykę, wskazuje na autorstwo "prawicowych ekstremistów" - odnotowują niemieckie media.

Swastyka w polu kukurydzy ma wymiary 20 na 20 metrów.

(tbe)
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Gigantyczna-swastyka-w-polu-kukurydzy-trwa-sledztwo,wid,12600677,wiadomosc.html

To jest szczyt *******izmu, szansa na to że samolot przeleci akurat nad tym polem, na tyle nisko by zobaczyć swastykę jest znikoma, więc ilość takich samolotów oscyluje w granicach kilku, w tym wypadku była to jedna osoba, mimo że lotnisko rzekomo było w pobliżu. Czy to jest promowanie? Jeśli każdy kto zobaczy swastykę staje się nazistą to media pokazując powyższe zdjęcie przyczyniły się do poszerzenia nazizmu bardziej niż autorzy "piktogramu", chyba że w niemieckich mediach zdjęcie to było zamazane. Ciekawe że równocześnie nikomu nie przeszkadza widok erotyki w mediach a nawet dla części postępowców zalecane jest by małe dzieci ją oglądały.

Ta swastyka jest krzywa a niemieckie władze dopatrując się w niej precyzji udają mądrzejszych niż są. Chyba każde przedstawienie swastyki wiąże się dla wrażliwców z precyzją. Najlepiej jeszcze tym kilku chuliganom(dwóm?) postawić zarzut przestępczości zorganizowanej, może jeden przyniósł deskę a drugi wybrał miejsce. To dla twardogłowych lewaków jest organizacja i piszę to na serio, znam przypadek w którym antyterroryści zaaresztowali dwie osoby za naklejanie anty-islamskich naklejek za działalność we zorganizowanej grupie, bo jeden naklejał a drugi patrzał czy nikt nie idzie. Dlaczego nikt nie ukarze lewaków którzy namawiają do mordowania chrześcijan?
Równie dobrze można by za grupę przestępczą uznać dwóch kolegów którzy wypiją piwo w publicznym miejscu, więc jest to absurd. Może jednak poprawni udają tylko idiotów, bo to wygląda na walkę z opozycją pod byle pretekstem. Nie mówię tu oczywiście o tych niepoważnych ludziach ze swastyką ale w cywilizowany sposób każdy powinien mieć prawo do obrony kraju przed imigracją. Nie są mi znane dalsze losy wlepiających, podejrzewam jednak że zostali uniewinnieni ale zatrzymanie przez AT w miejscu pracy z pewnością przynosi ujmę u kolegów że o szefie nie wspomnę.

Jak chcą walczyć z nazizmem to niech nie rżną głupa tylko rozpędzą związek wypędzonych. Ci ostatni są organizacją w pełnym tego słowa znaczeniu i domagają się bezkarności a nawet nagrody dla Niemiec za to że napadli Polskę. Że już o NPD nie wspomnę ale mimo że ich nie szanuję to nie życzę im źle, bo wiem że nigdy nie zostaną ukarani za nienawiść do Polaków tylko jak znam życie to już prędzej za zniewagę jakiegoś homosia.

#263 Human3030

Human3030

  Grey Eminence

 • Members
 • PipPipPip
 • 7536 postów

Napisano 25 sierpień 2010 - 06:35




http://www.flickr.com/photos/silvery/143053448/

- Baza militarna w kształcie swastyki -

Ta jest równiutka swastyka niema co faszyści nie maja się czym chwalić taką kukurydzianą swastyką.


#264 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 779 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 25 sierpień 2010 - 22:01

Nie zdziwi mnie jak Obama będzie kazał ją zniszczyć.

#265 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 779 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 28 sierpień 2010 - 18:44

"Sarkozy zachowuje się jak rasista"

Szef czeskiej dyplomacji Karel Schwarzenberg uznał, że deportując ze swego kraju setki Romów, prezydent Francji Nicolas Sarkozy zachowuje się jak rasista. Ostro też skrytykował państwa Unii Europejskiej.


Krytyka unijnych państw przez ministra zwraca uwagę na fakt, że omawiając problem romski, nie zaangażowały one w dyskusję zainteresowanych tym nowych członków UE, w tym Czech.

- Sposób, w jaki prezydent Sarkozy wyrzuca obywateli Rumunii, jest sprzeczny z duchem i postanowieniami UE. Mówiąc łagodnie, kiedy się na to patrzy, nie da się uniknąć podejrzenia, że odgrywają w tym rolę poglądy rasistowskie - powiedział Schwarzenberg, cytowany w sobotnim wydaniu przez dziennik "Lidove noviny".

Francja przygotowuje się też do zaplanowanej na 6 września konferencji szefów MSW Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Włoch i dodatkowo belgijskiej prezydencji w UE. Spotkanie ma być poświęcone właśnie kwestii integracji Romów.

Zaproszenia nie otrzymały jednak ani Rumunia, ani Bułgaria, a więc państwa, których obywateli w dużej mierze dotyczy konferencja. Nie będzie też przedstawicieli Czech, Słowacji i Węgier - krajów, gdzie mieszka znacząca liczba Romów.

- Organizować konsultacje bez państw, w których problem ma swoje korzenie, to dziwny, błędny pomysł - zauważył minister Schwarzenberg.

Równie zaskoczony spotkaniem w Paryżu bez udziału zainteresowanych problemem państw był czeski pełnomocnik ds. praw człowieka, zajmujący się m.in. kwestiami integracji Romów, Michael Kocab. Konferencję porównał do konferencji monachijskiej z 1938 roku, kiedy Niemcy za zgodą Zachodu i bez udziału Czechów oraz Słowaków dokonali rozbioru Czechosłowacji.

Zaznaczył, że "w Paryżu nie powinny być to rozmowy o nich bez nich" - podają "Lidove nowiny".

Organizowane przez Sarkozy'ego spotkanie uznał za nietakt również doradca premiera Czech ds. praw człowieka Roman Joch.

Michał Zabłocki

(oso)
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Sarkozy-zachowuje-sie-jak-rasista,wid,12613138,wiadomosc.html

#266 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 779 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 29 sierpień 2010 - 01:55

Rasiści w Wielkiej Brytanii zaatakowali bombą dymną

Cegły, butelki, puszki, a nawet bomba dymna poleciały w stronę policjantów i antyrasistów podczas antyislamskiego protestu 700 członków skrajnie prawicowej Ligi Obrony Anglii (EDL), do którego doszło w centrum Bradford, na północy Anglii.


Członkowie EDL (English Defence League), wśród których było wielu chuliganów piłkarskich, przyjechali autokarami do miasta, śpiewając rasistowskie piosenki. Skandując hasła przeciwko "muzułmańskim zamachowcom" demonstranci zaatakowali funkcjonariuszy policji gdy ci odgrodzili protestujących. Przepychanki trwały jeszcze, gdy członkowie EDL wsiadali do autokarów.

W wyniku starć jeden z demonstrantów odniósł obrażenia nóg.

EDL, która w ostatnich dwunastu miesiącach organizowała antyislamskie protesty na terenie całej Wielkiej Brytanii, zapowiadała, że w demonstracji w Bradford udział weźmie wyjątkowo wiele osób.

W związku z tym aż 1,6 tys. funkcjonariuszy uczestniczyło w sobotniej operacji policyjnej, w wyniku której aresztowano pięć osób.

Tysiące działaczy antyrasistowskich z lewicowej grupy UAF (Unite Against Fascism) i mieszkańcy Bradford wzięli udział w protestach przeciw prawicowej demonstracji.

Utworzona rok temu Liga Obrony Anglii jest największym skrajnie prawicowym ruchem od czasu powstałego w latach 70. Frontu Narodowego (National Front). Zaprzecza, jakoby była organizacją faszystowską, lecz jej członkowie przeciwstawiają się rozprzestrzenianiu się w Wielkiej Brytanii islamu, prawa koranicznego oraz islamskiego ekstremizmu.

Swój protest organizacja przeprowadziła w mieście, w którym żyje najliczniejsza w kraju społeczność pakistańska.

W 2001 roku w Bradford doszło do zamieszek między białymi Brytyjczykami a członkami mniejszości.

(bk)
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Rasisci-w-Wielkiej-Brytanii-zaatakowali-bomba-dymna,wid,12613583,wiadomosc.html

Wygląda na to że przeciwstawianie się islamskiemu prawu jest rasizmem i faszyzmem. Czyli kobiety uważające się za pełnoprawne obywatelki również są faszystkami i rasistkami. Ciekawe co na to Afroamerykanie którzy doświadczali prawdziwego rasizmu, choć wątpię by byli na tyle uczciwi by protestować.

#267 Human3030

Human3030

  Grey Eminence

 • Members
 • PipPipPip
 • 7536 postów

Napisano 29 sierpień 2010 - 10:30





Mata Hari

- Strzelanina w Teheranie, morderstwo w Londynie i zgon wiceszefa GRU -

W prestiżowej, bezpieczniackiej dzielnicy Teheranu strzelali do siebie funkcjonariusze Ministerstwa Wywiadu i Korpusu Gwardii Rewolucyjnej. O co chodziło. Agenci resortu potajemnie włamali się do mieszkania wysokiego rangą gwardzisty i jej przeszukali znajdując tam mnóstwo podsłuchów. Prowadzili dochodzenie w sprawie przecieków dotyczących programu nuklearnego. Gdy wychodzili z mieszkania napadli na nich gwardziści ubrani po cywilnemu. Stąd strzelanina. A podsłuchy w mieszkaniu gwardzistów założyła jeszcze inna służba - Shahid Fahmideh podległa Chamenejemu. (Być może również jedna z tych agencji odpowiada za zamach bombowy na japońskim tankowcu w cieśninie Hormuz - takie ostrzeżenie: wara od naszego programu nuklearnego).

Tymczasem w Londynie, w tajemniczych okolicznościach zginął matematyczny geniusz pracujący dla MI6 - łącznik tej agencji z NSA. Rodzina zmarłego skarży się, że rząd fałszywie podaje, że ich syn był gejem i został zabity przez kochanka.

W jeszcze bardziej tajemniczych okolicznościach zginął również wiceszef GRU generał Jurij Iwanow. Śmierć go dosięgła w wannie. Czyżby w ramach czyszczenia po Smoleńsku ktoś mu do wanny wrzucił radio?

foxmulder

Blondynka zwierza się koleżance:
- Wiesz, wydaje mi się, że mój chłopak robi zdjęcia szpiegowskie.
- Dlaczego tak sądzisz?
- Bo wywołuje je zawsze po ciemku.


Zmieniony przez - Human3030 w dniu 2010-08-29 11:32:15

#268 Elizia

Elizia

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1286 postów

Napisano 30 sierpień 2010 - 07:59

W jeszcze bardziej tajemniczych okolicznościach zginął również wiceszef GRU generał Jurij Iwanow. Śmierć go dosięgła w wannie. Czyżby w ramach czyszczenia po Smoleńsku ktoś mu do wanny wrzucił radio?

Więcej na ten temat w Naszym Dzienniku

Wiceszef GRU umiera w kąpieli


W niezwykle dziwnych okolicznościach zmarł zastępca szefa Głównego Zarządu Wywiadu (GRU) Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej generał Jurij Iwanow. O fakcie jako pierwsza poinformowała w sobotę oficjalna gazeta Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej. "Krasnaja Zwiezda" nie podała jednak żadnych szczegółów. Generał Iwanow odpowiadał m.in. za zdobywanie informacji w Polsce. Zmarł 8 sierpnia, a fakt ten był przez dwa tygodnie skrzętnie ukrywany przed rosyjską opinią publiczną.

28 sierpnia główny organ ministerstwa obrony, gazeta "Krasnaja Zwiezda", opublikował nekrolog, w którym poinformował o śmierci zastępcy naczelnika Głównego Zarządu Wywiadu Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych FR generała majora Jurija Jewgienjewicza Iwanowa. Resort nie informuje o okolicznościach i przyczynach śmierci gen. Iwanowa. Zdaniem agencji RIA Nowosti, która powołuje się na źródło w rosyjskim ministerstwie obrony, 52-letni Iwanow "zginął kilka dni temu w czasie kąpieli".
Agencja RIA Nowosti nie podaje ani okoliczności, ani miejsca śmierci generała. Dalej idzie portal Infox.ru, informując, że gen. Iwanow zginął podczas wypoczynku, "gdy kąpał się w morzu lub jeziorze". Niektóre zagraniczne media twierdzą, że zginął on jeszcze 8 sierpnia w czasie urlopu, który spędzał w Syrii, i że jego ciało mieli po kilku dniach wyłowić z wody tureccy rybacy. Zastanawiające jest jednak, jak przedstawiciel wywiadu tej rangi, który zawsze otoczony jest wianuszkiem ochrony, mógł tak nagle się utopić. I dlaczego nikt nie rozpoczął szeroko zakrojonych poszukiwań?
W przypadki nie wierzy portal News.bcm.ru, który podkreśla, że to nie pierwszy niewyjaśniony zgon naczelnika GRU takiego szczebla w okresie postsowieckim. Portal przypomina, że pierwszy zastępca naczelnika GRU generał pułkownik Jurij Aleksandrowicz Gusiew zginął w katastrofie samochodowej na Moskiewskiej Obwodnicy Samochodowej (MKAD) w 1992 roku. Podana oficjalnie wersja mówiła, że był to wypadek. Tymczasem grupa oficerów GRU, która przeprowadziła równoległe nieoficjalne śledztwo, udowadniała, że było to zaplanowane morderstwo. W minionym roku podczas łowienia ryb w Jeniseju zginął także mer krasnojarskiego miasta Minusińska Anatolij Kieki. Urzędnik wypadł za burtę łodzi motorowej podczas łowienia ryb. Nie udało się go uratować.
Z informacją o śmierci rosyjskiego generała koresponduje wiadomość o zakończonym w ubiegłym tygodniu przez warszawską prokuraturę śledztwie przeciwko Rosjaninowi, który szpiegował w Polsce na rzecz GRU.
Iwanow urodził się 28 października 1957 roku w mieście Wolsk w obwodzie saratowskim. Wiceszefem GRU został w 2006 roku. Nieoficjalnie wiadomo, że do jego kompetencji należało nadzorowanie zdobywania informacji na terenie Polski. Wcześniej pełnił służbę na Kaukazie Północnym, w Tadżykistanie, Syberyjskim Okręgu Wojskowym, Dalekowschodnim Okręgu Wojskowym i w Południowej Grupie Wojsk ZSRS. Był absolwentem Wyższej Szkoły Dowodzenia im. Michaiła Frunzego w Kijowie (1980), Akademii Wojskowej im. Michaiła Frunzego w Moskwie (1992) oraz Akademii Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych FR w Moskwie (2000).

Marta Ziarnik

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100830&typ=sw&id=sw02.txt


#269 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 779 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 30 sierpień 2010 - 13:02

Śmierć dr Ratajczaka była planowana?

http://www.presstv.ir/detail/139718.html
http://www.nacjonalista.pl/2010/08/25/smierc-dr-ratajczaka-byla-planowana.html

Zmieniony przez - fallout152 w dniu 2010-09-27 23:17:41

#270 krzysiek4

krzysiek4

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1888 postów

Napisano 30 sierpień 2010 - 16:41




Ludzie znikają każdego dnia, w skali roku znika niewielkie miasto!

Wychodzą po chleb, jadą do lasu, spieszą się do pracy i nagle znikają. W całym kraju rocznie znika niewielkie miasto: około 15 tys. ludzi! Odnajduje się większość, ale niektórzy przepadają jak kamień w wodę.




Gdzie jest Bronisław Wildstein?

Ostatnia jego audycja w TVP wyemitowana była 27 czerwca, a ostatni wpis na blogu Rzeczpospolitej ukazał się z datą 5 lipca 2010 r.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Bronisław_Wildstein

ps.
Po 10 latach od zaginięcia rodzina może wystąpić o uznanie takiej osoby za zmarłą.

W poszukiwaniach zaginionych pomaga również organizacja pozarządowa ITAKA. Jeśli masz informacje o zaginionych, bądź zaginął Tobie ktoś bliski wejdź na stronę www.zaginieni.pllub zadzwoń 0 801 24 70 70.






,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Zmieniony przez - krzysiek4 w dniu 2010-08-30 17:42:12

Zmieniony przez - krzysiek4 w dniu 2010-08-30 18:28:47

#271 Human3030

Human3030

  Grey Eminence

 • Members
 • PipPipPip
 • 7536 postów

Napisano 31 sierpień 2010 - 10:03

- Iluminaci są wśród nas! I tak jak dawniej, tak i teraz odprawiają swoje sekciarskie rytuały do bożka pod postacią "SOWY". -

Ten materiał jest uważany za tajny globalnie, a wszyscy co go chcieli opublikować ginęli w niewyjaśnionych do tąd okolicznościach. Jako, że nasz priorytet jest starszy niż Iluminatów, od wieków walczymy z nimi lecz bez pomocy społeczeństwa które może odciągnąć ich od dzisiejszej władzy nie damy sobie rady.

Obecnie Iluminaci są w każdym systemie społecznościowym dbając o swoje dobrobyty, jednakże od wieków kłócą różne religie i nawet pod przymusem nakazują wierzyć w to czego tak naprawdę nie ma. Jak zaraz zobaczycie na poniższym filmie, ta sekta odprawia typowo szatańskie rytuały, (szatana nie ma, ale za to sa chorzy ludzie którzy chcą być władcami świata i czasem im tak odbija że palą ludzi na stosach i modlą się do karykatur). Jak wiemy, w każdym Państwie na stołkach w czasach obecnych siedzą Iluminaci, nie ma też prezydenta który by nie był w tej sekcie. Ostatnim nie należącym do Iluminatów prezydentem był L. Kaczyński dlatego tak mocno zabolało cały świat wieść, że rozbił się samolotem w Smoleńsku.

Wierzenia sekty Iluminatów opierają się na władzy i pieniądzach, jednakże rytuały tej sekty to masowe cierpienia ludzi i systematyczne żniwa duchowo fizyczne. Na spotkaniach Bohemia Grove podejrzewa się iż ta właśnie sekta pali ludzi na stosie. Nie wiadomo czy Ci ludzie są zdrajcami w kręgu Iluminatów, czy też wybrańcami dla czci tzw. Wielkiej Sowy. Wielkie przedsięwzięcie ma też na celu pozyskać nasze świadomości i tzw. dusze, w których na zawsze będąc tzw. potępieni będziemy sycić głód tzw. Antychrysta czyli wykolejonej bestii (przywódca chory umysłowo, rządny krwi i władzy). Ludzie sobie nie zdają sprawy z powagi sytuacji, z której jasno wynika, że jak nikt tego nie zmieni, całe społeczeństwa staną się wielkimi niewolnikami, już dziś dług publiczny rośnie w niewolę, bo same nakładanie podatku to tzw. niewolnictwo. Wszystko dziejące się pod płaszczykiem dobrej i solidarnej współpracy przeobraża się w wielkie żniwa dla największej sekty w dziejach.
Jak zapewne słyszeliście na powyższym filmie przedstawionym w 9 częściach, padają tam takie słowa "TAK I ONI RÓWNIEŻ ZNIKNĄŁ" - jak kiedyś babilon" a w słowach tych proszą "TO COŚ" o karę dla wszystkich nie wiernych.

Czy te słowa są skierowane do nas, by nas spotkało coś złego? Coś co dziś ma miejsce na świecie? Tyle kataklizmów itd.? Jedno jest pewne w ostatnich chwilach kataklizmów mamy znacznie więcej niż kiedykolwiek!

http://efakta.w.interia.pl/bohemian.html



#272 krzysiek4

krzysiek4

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1888 postów

Napisano 31 sierpień 2010 - 15:48




Zjazd "S": co w tym złego, że wygwizdano Premiera ?

Zgroza i lament, przetacza się przez media (głównie "reżimowe")! Na roczniczowym zjeździe "Solidarności" wygwizdano premiera Tuska, który pracował w stoczni a oklaskami przywitano Jarosława Kaczyńskiego, który w stoczni nigdy nie pracował!


TOK FM przerywał audycję, aby nadać tą wstrząsającą informację, w TVN drżą z oburzenia, że Jarosław Kaczyński dzieli (czy to źle? jak to się objawia? Donald Tusk już nie dzieli?), szpalty internetowej "Gazeta.pl" kipią świętym naindyczeniem....


Nie wiem czy premier oczekiwał, że jak zacznie rugać związek za to "że nie jest taki sam jak 30 lat temu" (wiadomo, Donald Tusk nic się nie zmienił i też jest taki sam jak 30 lat temu...), to dostanie gromkie brawa.


A może myślał, że stoczniowcy z Gdyni i Szczecina mają krótką pamięć i nie pamiętają o tzw. katarskim inwestorze, który dzięki premierowi ratować miał ich miejsca pracy?

A może pamiętali, że rządząca Gdańskiem PO nie zgodziła się na uhonorowanie śp. Anny Walentynowicz,która zgineła 10 kwietnia pod Smoleńskiem, tablicą pamiątkową na jej domu (zapowiedzieli, że może kiedyś 0 jak developer postawi nowe ośiedle, to może jakąś uliczką...)?


Tak czy inaczej Donald Tusk, przyzwyczajony już do ogólnej sklerozy, nagle spotkał się z osobami którzy okazali, że mają lepszą pamięć niż większość dotkniętych amnezją dziennikarzy. Po drodze było bezbarwne (ale nie takie najgorsze przemówienie Prezydenta Komorowskiego - choć chyba z przestrzeloną alegorią o polskiej "statiu wolności"), przywitane z obojętnością przez audytorium, przyjętę zupełnie neutralnie przemówienie szefa Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka a na koniec owacją nagrodzona przemowa Jarosława Kaczyńskiego.


W międzyczasie pewien "odlot" zaliczyła pani Henryka Krzywonos-Stachyrska, która nawtykała związkowców za to, że zrugali gościa zjazdu Donalda Tuska (swoją drogą ma kobieta charrrrakterr) po czym .... sama zrugała w wielkich emocjach drugiego gościa Jarosława Kaczyńskiego, za to że dopatrzyła się jakiś jątrzących elementów w jego wystąpieniu (wiadomo - Kaczyński dzieli jak mówi, dzieli jak milczy, dzieli jak jest obecny i dzieli jak jest nieobecny - wniosek z tego, że samo istnienie Kaczyńskiego dzieli ludzi, ale jako żywo za to JarKacz chyba już nie jest odpowiedzialny).

Pani Krzywonos poczuła się zobligowana, aby wziąć w obronę swoich faworytów z trybuny Zjazdu (nie jest specjalną tajemnicą, że poparła Bronisława Komorowskiego, który obiecał parytety na Kongesie Kobiet - swoją drogą Donald Tusk nie ma zamiaru tej obietnicy realizować w trakcie wyborów samorządowych i dla pani Henryki jest to w zupełnym porządku ) - jest to Jej prawo, nie mam zamiaru Jej go zabierać (choć w tymczasie obecny na sali Kornel Morawiecki - postać bardzo zasłużona dla sprawy niepodległościowej - bardzo zdenerwowany po przemówieniu Donalda Tuska, wcale na trybunę się nie wybierał).


Zastanawiam się tylko czy słowa skierowane do Jarosława, że niszczy godność Lecha, były szczytem kindersztuby (chyba rację miał Kaczyński, gdy mówił że pani Krzywonos niewiele zrozumiała z jego wystąpienia).

http://dzida.salon24.pl/223789,zjazd-s-co-w-t...















-------------





Zmieniony przez - krzysiek4 w dniu 2010-08-31 16:51:56

#273 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5373 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 31 sierpień 2010 - 18:28

Cóż 'Solidarność' stoi Wielkiemu Fsotowi ością w gardle
Zniszczono wszystkie większe zakłady które wywołały burdę przeciwko radzieckiej władzy w Polsce, a ta 'cholera' przetrwała
Władza myśli teraz (i zapewne działania też podejmuje) jak by tu podzielić i zlikwidować te ostatnią ostoję wolności...
Stare sprawdzone metody?
Zawsze mieć swoich ludzi w każdej spiskowej organizacji, by jak przyjdzie pora rozwalić od środka?

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#274 vahikaw

vahikaw

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 687 postów

Napisano 31 sierpień 2010 - 21:44

Gdzie jest Bronisław Wildstein?

Ostatnia jego audycja w TVP wyemitowana była 27 czerwca, a ostatni wpis na blogu Rzeczpospolitej ukazał się z datą 5 lipca 2010 r.


Na wakacjach...?

#275 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 779 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 01 wrzesień 2010 - 03:18

Gdyby ta pani zaatakowała by Komorowskiego albo Tuska liczyła by się linczem medialnym i prawdopodobnie też ustawionym procesem. Polsat zrobił z Krzywonos bohaterkę, co małą chwilę przez całe Wydarzenia prezenterzy mówili o niej wzniośle i przytaczali jedynie pozytywne komentarze. Nawet w Interwencji prowadzący z nieukrywanym entuzjazmem zachęcał do obejrzenia kolejnych Wydarzeń poświęconych jej osobie.
Częstym argumentem byli jej fani na Facebooku, kto widział instrukcje Schetyny ten wie jak zostali do tego zmotywowani i oczywistym jest że to niemal same multikonta. Chcę ich zobaczyć w realu i pewien jestem że kilku chamów da się uzbierać, będą to ludzie znani z agresji względem obrońców krzyża, będą narkomani, homosie i tym podobne towarzystwo.
Faktycznie trudno nie zauważyć że solidarnościowcy sprzyjają PISowi ale nikt ich do tego nie zmusza, nikt ich przekupił, są to dorośli ludzie i podjęli wybór do którego mieli prawo, który trzeba uszanować i wyciągnąć z niego wnioski. Ani chamy ani pojedyncza krzykaczka o podejrzanych intencjach oczywiście nie mogą być ważniejsi od solidarnościowców czego media celowo nie zauważają i co jest im bardzo nie w smak. Można by ślepo powtarzać zdania polityków PO i się się zastanawiać na ile ta Solidarność ma wspólnego z dawną Solidarnością i czy w ogóle ale to jest bez znaczenia, liczy się to że ci wszyscy ludzie podjęli wybór.
Ale to i tak jest drugorzędna sprawa. Były prezydent przynajmniej do czasu(to i tak jest dużo) przegrał proces o nazywanie go agentem. W normalnym państwie były by przerywane programy telewizyjne by podać to do wiadomości wszystkim obywatelom, niestety jednak na krótkim napomknięciu się skończyło. Sprawa Krzywonos ma nie tylko ohydny wydźwięk propagandowy ale też maskuje naprawdę ważne dla ludzi informacje.

#276 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5373 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 01 wrzesień 2010 - 10:00

Sprawa Krzywonos ma nie tylko ohydny wydźwięk propagandowy ale też maskuje naprawdę ważne dla ludzi informacje.

Sprawa Krzywonos i jej oddźwięk medialny świadczy o starannie przygotowanym scenariuszu i przeprowadzonej akcji z udziałem mediów (łącznie z tvp już przejętej ostatecznie przez WSI-Wielki Wshut).
Szkoda, że tyle materiału nie poświęcono na gwizdy jakimi potraktowano wystąpienie Tuska

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#277 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5373 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 01 wrzesień 2010 - 13:55



Rewolucja antyfeudalna
Rafał Ziemkiewicz, "Gazeta Polska", 30-08-2010


Nie jest tak, że to „rokosz” Kaczyńskiego zagraża demokracji. Demokracja w Polsce już praktycznie zdechła − pod nożem grup uprzywilejowanych. Zgodnie zresztą ze światowym trendem

O Jarosławie Kaczyńskim jako polityku dyskutować chyba już się nie da. Przede wszystkim dlatego, że nie ma z kim. Spora część opiniotwórczych mediów nie jest zainteresowana żadną dyskusją, tylko jego opluwaniem, w którym od dawna już zarzuciła wymogi jakiejkolwiek rzetelności, trzymania się faktów, przestrzegania zasad logiki, czy nawet zdrowego rozsądku. Z drugiej strony, coraz liczniejsza część tych, którzy skłonni są się temu opierać, widzi w Kaczyńskim nie politycznego lidera, którego należy rozliczać ze skuteczności, z proponowanych strategii, polityki personalnej etc. − ale człowieka bardzo brutalnie oraz nieuczciwie atakowanego i zniesławianego, za to, że wnosi w życie publiczne zasady przez nich samych wyznawane. Kierują się więc emocjonalnym związkiem z przywódcą, który uosabia patriotyczne ideały − bo, jakoś tak sprytnie przez dwadzieścia lat manewrował po scenie politycznej, że nie pozostał na niej już nikt inny, kto mógłby je uosabiać.


W tej sytuacji popyt na − w ścisłym sensie tego słowa − komentarz polityczny od dawna maleje, a po katastrofie smoleńskiej i przejęciu pełni władzy przez PO właściwie zanika (całe szczęście, że jestem poza tym pisarzem; pisarzem przede wszystkim − że sobie tak sparafrazuję słowa Hemara z pięknej jednoaktówki o biskupie Krasickim; kto zna, niech sobie doda w myślach następne zdanie). Rzecz w tym, że zerwanie przez Jarosława Kaczyńskiego z wizerunkiem z czasów kampanii prezydenckiej i praktyczna likwidacja w partii frakcji „liberalnej” jest czymś więcej, niż zmianą polityki. Jest po prostu zerwaniem z polityką, z grą o władze regulowaną odpowiednimi zapisami prawa i demokratycznym obyczajem. Ta gra, uznał przywódca PiS, do niczego już nie prowadzi; wygraną w niej można by jeszcze obrócić polityczną karuzelę, ale zmienić Polski − już nie. Porządek III RP zakrzepł w państwo gangsterskie, feudalne, według wzorców latynoamerykańskich, i zmienić to można jedynie w drodze rewolucji; daj Boże bezkrwawej, jak Sierpień. „Przed Polakami nadal [może − znowu?] stoi to samo zadanie, którego niegdyś tak pięknie dokonała Anna Solidarność”, pisze wszak na tych łamach Krzysztof Wyszkowski, i pewnie nie masz wśród rosnącej rzeszy czytelników „Gazety Polskiej” ani jednego, który by się pod tym zdaniem nie podpisał.


Implikacje powyższego są materiałem na cały esej, którego mi się na razie pisać nie chce − implikacje zarówno po stronie kadr szykowanej rewolucji, jak i tradycyjnie obłudnego establishmentu, który nie chce zauważyć, że polską demokrację zabija nie opozycja, ale władza, której wszystko wolno i która pozwala sobie na wszystko, która niszczy państwo dla ochrony przekrętów swych wasali (patrz: „zamiecenie” afery hazardowej), poświęca interesy narodu dla swej prywaty i rabunkowo eksploatuje ostatnie zasoby.


Więc nie jest tak, że to „rokosz” Kaczyńskiego zagraża demokracji. Demokracja w Polsce już praktycznie zdechła − pod nożem grup uprzywilejowanych. Zgodnie zresztą ze światowym trendem.


Rafał A. Ziemkiewicz
Autor jest publicystą "Rzeczpospolitej"

http://gazetapolska.pl/artykuly/kategoria/54/3518/rewolucja-antyfeudalna


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#278 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 779 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 01 wrzesień 2010 - 13:58

"Heil Hitler" i "żydowska okupacja" - u nas to normalka?

Warszawska prokuratura umorzyła śledztwo dotyczące nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, rasowych i wyznaniowych podczas manifestacji ONR, która odbyła się 11 listopada 2009 r. w stolicy. Powodem było m.in. niewykrycie sprawców. Kierownik ONR, twierdził, że nie wykonywał gesty "Sieg heil", a jedynie pozdrawiał manifestantów. Hasła typu "Precz z żydowską okupacją" nie są - zdaniem prokuratorów - nawoływaniem do nienawiści.


Śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Śródmieście dotyczyło dwóch kwestii - propagowanie ustroju faszystowskiego poprzez wykonywanie gestu hitlerowskiego (jak donosiły media miał go wykonać m.in. kierownik ONR Artur Ziemkiewicz) oraz nawoływania w czasie manifestacji do nienawiści na tle różnic narodowościowych, rasowych i wyznaniowych.

Jak powiedział szef śródmiejskiej prokuratury Robert Myśliński, prokuratura przesłuchała w tej sprawie kilkuset świadków - nie tylko uczestników manifestacji, ale też antyfaszystów, którzy próbowali ją zablokować, i policjantów. Przeanalizowane zostały nagrania wykonane przez policję i materiały przygotowane przez telewizje.

- Większość policjantów twierdziła, że nie widzieli, by ktoś wykonywał gesty hitlerowskie, czterech funkcjonariuszy przyznało, że takie gesty widzieli, ale nie potrafili rozpoznać osób, które je wykonywały - podkreślił prokurator. Podobnie było, z przesłuchiwanymi w tej sprawie antyfaszystami. Jak dodał, sam kierownik ONR zeznał natomiast, że "jedynie pozdrawiał pozostałych uczestników manifestacji", a nie wykonywał gestu hitlerowskiego. Zapewniał też, że nie jest zwolennikiem ideologii faszystowskiej.

Tego typu gesty - nie zostały też zarejestrowane na przeglądanych przez prokuratora materiałach filmowych. Słychać było na nich jedynie hasła "Polska nie Izrael" czy "Precz z masońską okupacją".

Jak podkreślił Myśliński, zgodnie z wyrokiem Sądu Najwyższego z 2002 r. wykonanie publicznie gestu "Heil Hitler" jest przestępstwem, jeśli jest związane z zamiarem przekonania do faszyzmu. Ponieważ jednak - dodał - w tym przypadku nie można ustalić, kto wykonywał takie gesty, a sam kierownik ONR, twierdził, że jedynie pozdrawiał manifestantów, prokurator zdecydował się na umorzenie tego wątku ze względu na niewykrycie sprawców i niewyczerpanie znamion czynu zabronionego.

Prokuratorzy nie doszukali się też nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, rasowych i wyznaniowych w hasłach wykrzykiwanych przez demonstrantów i zarejestrowanych na nagraniach.

Śledztwo w tej sprawie wszczęto w połowie listopada. W manifestacji zorganizowanej 11 listopada ubiegłego roku przez aktywistów Obozu Narodowo-Radykalnego uczestniczyło kilkaset osób, które wykrzykiwały m.in. "Precz z żydowskim szowinizmem!", "Precz z żydowską okupacją". Odpaliły też kilka stadionowych rac, skandując: "Wielka Polska katolicka" i "Nie płakałem po Wejchercie".

Pod pomnikiem Dmowskiego kierownik ONR Artur Ziemkiewicz miał - jak donosiły później media - powiedzieć: Miejmy nadzieję, że za rok w Polsce nie będzie dwóch, trzech czy czterech manifestacji narodowych 11 listopada. Miejmy nadzieję, że będzie jedna, która wstrząśnie posadami tego demoliberalnego syfu. Jedna porządna, która zmiecie to wszystko jak tajfun. Po tych słowach - według świadków - wyciągnął przed siebie wyprostowaną prawą rękę w geście hitlerowskiego pozdrowienia, na co w ten sam sposób mieli mu odpowiedzieć pozostali uczestnicy zgromadzenia.

Manifestację ONR próbowali zablokować antyfaszyści - w efekcie czego doszło do przepychanek z policją. Zatrzymanych zostało w sumie 14 antyfaszystów - siedmiu z nich usłyszało zarzuty naruszenia nietykalności i napaści na funkcjonariusza. W tej sprawie do sądu trafił już akt oskarżenia.

Ultraprawicowy Obóz Narodowo-Radykalny powstał w 1934 r., ale po trzech miesiącach działalności został rozwiązany. W 1993 roku organizacja została reaktywowana, zarejestrowano ją w 2003 r. - po wykreśleniu ze statutu odwołań do przedwojennego Obozu Narodowo-Radykalnego.

Pomnik Dmowskiego ma dla aktywistów z ONR szczególne znaczenie. Roman Dmowski był głównym ideologiem polskiego ruchu narodowego i głosił m.in. pogląd, że szczególnym zagrożeniem dla polskich interesów narodowych są Żydzi. Odsłonięcie jego pomnika w Warszawie - w listopadzie 2006 r. - wywołało falę sprzeciwu, zwłaszcza środowisk lewicowych. List protestacyjny do ówczesnych władz miasta podpisało kilkaset osób, m.in. Marek Edelman i prof. Maria Janion. Napisali w nim m.in.: "nazwisko Dmowskiego nierozerwalnie wiąże się z ideologią rasizmu, szowinizmu, "egoizmu narodowego", a nade wszystko antysemityzmu". Przedstawiciele ONR co roku, 11 listopada, składają w tym miejscu wiązanki kwiatów.

(ap)
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Heil-Hitler-i-zydowska-okupacja---u-nas-to-normalka,wid,12623993,wiadomosc.html

W tym artykule najważniejsze jest to że pozwanym udało się udowodnić że żydowska okupacja istnieje na tyle by zostali uniewinnieni. Dla mnie te mutacje syjonizmu i żydowskie pochodzenie polityków nie świadczą o prawdziwym judaizmie, którego mam powody szanować i nie da się mnie porównać do Hitlera. Widać jednak że jeśli komuś najwyższy szczebel służy to nie nam.

#279 Human3030

Human3030

  Grey Eminence

 • Members
 • PipPipPip
 • 7536 postów

Napisano 03 wrzesień 2010 - 07:40




- Japonia nakłada dodatkowe sankcje na Iran -

Japonia nałożyła dodatkowe sankcje na Iran - za kontynuowanie programu nuklearnego, który zdaniem państw zachodnich ma na celu pozyskanie przez Iran broni atomowej. Japonia nie zawahała się przez rozszerzeniem sankcji mimo, że importuje sporo ropy z Iranu.
Japonia poszła w ślady USA i Unii Europejskiej. Nowe sankcje wychodzą poza restrykcje zarządzone przez Radę Bezpieczeństwa ONZ i przewidują zakaz transakcji bankowych z wyznaczonymi irańskimi bankami oraz nowych inwestycji w sektorze energetycznym.

Iran jest obecnie czwartym największym dostarczycielem ropy naftowej dla Japonii, po Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Katarze. W 2009 roku Japończycy sprowadzali z Iranu 421 tys. baryłek dziennie.

http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/japonia-naklada-dodatkowe-sankcje-na-iran,1527007

"Kręć się kręć wrzeciono, wić się w tobie wić." W mordę jeża!!!

#280 Elizia

Elizia

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1286 postów

Napisano 03 wrzesień 2010 - 08:30



(Fot. Komisja Europejska/PAP)

Pierwsza zagraniczna wpadka? Oceńcie sami (WIDEO)


Prezydencka lekcja angielskiego.

Bronisław Komorowski jest w tournee po Europie. Wczoraj (i do dzisiejszego ranka) gościł w Brukseli, dziś spotka
się w Paryżu z Nicolasem Sarkozym, w piątek będzie bawił w Berlinie u Angeli Merkel. Powinno być wesoło, jak to zwykle przy pierwszych wizytach na tak wysokim szczeblu. I ze znajomością języków, którą zostawiło się na własnej stronie internetowej.

Porcję właściwej takim wizytom rozrywki
dostajemy od Parlamentu Europejskiego, który sfilmował wejście Bronisława Komorowskiego do tej instytucji. Z filmu dowiadujemy się jak wyglądają rozmówki angielsko-polskie na wysokim szczeblu. Prezydent zaprasza na lekcję:

Mr. President, welcome to the European Parliament.

- Dziękuję bardzo. Staszku, widzimy się później?

Mamy też lekcję powitalnych obyczajów, gdy Jerzy Buzek instruuje Bronisława Komorowskiego, że "ściskamy łapy".

Dowiadujemy się też co politycy mówią, gdy pozując do zdjęć
poruszają ustami. Zapraszamy na wideo:

(video na stronie pod podanym nizej adresem)

Niezłe mikrofony mają w tej Brukseli. Nasze delegacje powinny bardziej uważać, co mówią.

I jak.

http://www.pardon.pl/artykul/12366/pierwsza_zagraniczna_wpadka_ocencie_sami_wideo

==================================================================

PROPONUJĘ ZAŁOŻYĆ OSOBNY TEMAT pt." WPADKI PREZYDENTA KOMOROWSKIEGO"



Zmieniony przez - Elizia w dniu 2010-09-03 14:16:55

#281 Human3030

Human3030

  Grey Eminence

 • Members
 • PipPipPip
 • 7536 postów

Napisano 04 wrzesień 2010 - 10:51

- Klienci największego banku Afganistanu w panice -

Zdenerwowani klienci szturmują największy prywatny afgański bank. Pojawiły się obawy, że po spekulacjach na dubajskim rynku nieruchomości bank nie poradzi sobie finansowo.

Narkotyki, zagraniczni żołnierze i codziennie jakiś zamach. W takich okolicznościach tłum ludzi przed bankiem w Kabulu wygląda zastanawiająco. - Tylko 1 tysiąc dolarów! Nie dadzą mi więcej. Ale ja chce wszystkie swoje pieniądze. Nie ufam im, krzyczy jeden z klientów banku. Właściciel firmy budowlanej czekał przed bankiem od 8.30. Nie mamy pieniędzy. Przyjdź jutro, powiedziano mu w banku, kiedy chciał wypłacić z firmowego konta 50 tys. dolarów.

http://news.money.pl/artykul/klienci;najwiekszego;banku;afganistanu;w;panice,209,0,670417.html

Деньги не получить

#282 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 779 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 04 wrzesień 2010 - 22:41

Białoruska milicja: założyciel Karty'97 popełnił samobójstwo

Białoruska milicja poinformowała, że założyciel opozycyjnego portalu internetowego Karta'97 Aleh Bebenin, którego zwłoki znaleziono w piątek na daczy pod Mińskiem, najpewniej popełnił samobójstwo. Opozycja odrzuca tę wersję.


Przedstawiciel Urzędu Spraw Wewnętrznych obwodu mińskiego Alaksandr Danilczenka oświadczył, że Bebenin powiesił się, a "obok ciała, znaleziono przewrócony taboret" - informuje rosyjska agencja RIA-Nowosti.

Danilczenka powiedział, powołując się na zeznania sąsiadów Bebenina, że "w dniu tragedii w pobliżu daczy dziennikarza nie widziano nikogo obcego". Przedstawiciel milicji zapewnił, że prokuratura zbada także "inne hipotezy dotyczące śmierci Bebenina".

Koledzy założyciela i redaktora naczelnego cieszącego się dużym prestiżem opozycyjnego portalu Karta'97, odrzucają hipotezę o samobójstwie dziennikarza.

- Nie wierzę w samobójstwo Aleha. Istnieje wiele elementów, które budzą poważne wątpliwości. Nie znaleziono listu pożegnalnego, a ostatnie SMS-y, które wysłał pokazują, że wybierał się z przyjaciółmi do kina - powiedział Andriej Sannikau, lider ruchu obywatelskiego "Europejska Białoruś".

- Przed tygodniem powrócił z wakacji w Grecji, które spędził z rodziną. To absurdalne, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych mówi o samobójstwie nie czekając na wyniki autopsji - dodał Sannikau.

Natalia Radina, redaktorka portalu Karta'97, powiedziała agencji AFP: - Znałam Bebenina od 14 lat, miał mnóstwo projektów. Umówiliśmy się na poniedziałek, a w dniu śmierci był w świetnym humorze. Nie wierzę w to, że mógł odebrać sobie życie.

36-letni Aleh Bebenin był żonaty, miał dwoje dzieci.

(bart)
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Bialoruska-milicja-zalozyciel-Karty97-popelnil-samobojstwo,wid,12635275,wiadomosc.html

#283 krzysiek4

krzysiek4

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1888 postów

Napisano 06 wrzesień 2010 - 08:55




--------------- POLSKI KMIOCIE OBUDŹ SIĘ!------------

Określenie „scena polityczna”, używane przez różnych publicystów na opisanie polskiego światka polityków i biurokratów, jest wyjątkowo trafne! Czymże bowiem jest scena? Scena to miejsce w teatrze, na którym aktorzy grają napisane dla nich role, w sposób określony przez reżysera. Jednego dnia aktor wciela się w rolę króla, w drugim dniu gra jakiegoś złoczyńcę, szeryfa, czy policjanta. Współczesna teatralna widownia doskonale zdaje sobie sprawę, że ogląda na scenie fikcję: aktor grający króla nie jest przecież prawdziwym królem, zaś grający gestapowca nie jest prawdziwym gestapowcem, on tylko udaje, że jest tym albo tamtym. Ale nie zawsze tak było. Zwożeni do teatrów- tuż po wojnie- widzowie „z awansu społecznego” często brali teatralną fikcję za rzeczywistość, i nie raz i nie dwa chcieli wymierzyć sprawiedliwość aktorowi grającego esesmana, czy jakiegoś burżuazyjnego krwiopijcę!

Polska „scena polityczna” niczym nie różni się od tej teatralnej. Jeden aktor gra na niej premiera, drugi prezydenta, jeszcze inni jakiś ministrów, sekretarzy i podsekretarzy stanu, dyrektorów generalnych i zwyczajnych, marszałków, wojewodów, itp, itd. Wszyscy oni- jak to aktorzy- nadymają się, stroją różne dygnitarskie miny, coś tam bełkoczą do mikrofonów i mizdrzą się do kamer, pyskują jeden na drugiego i skaczą sobie do oczu gdy ich filmuje telewizja ...ale tak naprawdę cała ta teatralna trupa, tylko gra role napisane dla nich przez scenarzystę, który zza kulis przedstawieniem reżyseruje!

Polski teatr polityczny rozpoczął swoją działalność przy tak zwanym „okrągłym stole”. Wynajęci przez pana Kiszczaka aktorzy udający „opozycję demokratyczną”, (w rzeczywistości tajni agenci SB i Wojskowych Służb Informacyjnych), odegrali dość wiarygodnie spektakl dla gawiedzi mający ją przekonać, że oto komuniści - ot tak sobie -oddają władzę....demokratom. Ponieważ z jakiś powodów na utrzymaniu takiej iluzji faktycznym władcom Polski (czyli służbom specjalnym III RP, w które przekształciły się SB i WSI) nadal zależy, więc przedstawienie trwa w najlepsze, zaś gawiedź bierze fikcję za rzeczywistość i nawet włącza się spontanicznie do teatralnej szopki, skacząc do oczy albo „PIS-.....om” (jeśli jest to gawiedź wykształcona i z wielkich miast), albo PO-.....ńcom” (jeśli gawiedź reprezentuje moherów ze wsi i miasteczek), podobnie jak teatromani ze społecznego awansu tuż po wojnie chcieli spuścić w******* aktorom grającym rolę różnych typków spod ciemnej gwiazdy.

W tym czasie gdy ogłupiała publika emocjonuje się tandetnymi szopkami odgrywanymi na scenie politycznej przez przeróżnych obwiesi, reżyserzy tej tandety uwijają się jak w ukropie ...w szatni, plądrując płaszcze pozostawione przez widzów. Gdy już spektakl dobiegnie końca i publika uda się do szatni, ze zdumieniem odkryje, że ktoś im dmuchnął płaszcze, marynarki, futra i kożuchy. Co poniektórzy gdy spojrzą w lustra odkryją, że w czasie spektaklu gdy oni gwizdali na PIS-.....lców lub PO-......ńców, jakiś złodziejaszek pościągał im portki, litościwie pozostawiając ich w samych tylko gaciach! I dopiero wówczas polska gawiedź uświadomi sobie, że specjalnie przygotowany dla nich spektakl teatralny pod tytułem „ PIS-...elce naparzają PO-.....ńcow, albo odwrotnie”, to tylko teatralna, tandetna szopka, zaś prawdziwe jest tylko to, że oto stoją wszyscy z gołymi dupami, ograbieni ze wszystkiego!!

Jak podał Narodowy Bank Polski, rzeczywiste, sumaryczne zadłużenie polskiego państwa wynosi już....3 biliony złotych, choć oficjalnie polski rząd przyznaje się do ...750 miliardów, resztę długów sprytnie zamiatając pod dywan!

Szanowny polski kmiocie, PIS-...elcu, PO-......ńcu, bądź niezrzeszony: już stoisz z gołą dupą tylko jeszcze tego nie zauważyłeś, zamroczony propagandą sączoną w mediach od rana do wieczora, ogłupiony i otumaniony w teatrze politycznych złudzeń!!!

I to by było na tyle do przemyślenia wszystkim i PiS ....com i PO.....ńcom, i niezrzeszon ROZUMU!!! rodacy ROZUMU!!!!! Nam trzeba i choćby trochę patriotyzmu.

http://blogmedia24.pl/node/36206

ps- tak Polaku z twarzą wtuloną w kotlet schabowy panierowany.



.

Zmieniony przez - krzysiek4 w dniu 2010-09-06 09:56:04

#284 krzysiek4

krzysiek4

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1888 postów

Napisano 08 wrzesień 2010 - 14:43




--------------Akcja: Kochamy czytać "obciachowe gazety")----------

Redakcja zaprasza do wzięcia udziału w nader pozytywnej akcji (pomysłu Intuicji):

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO WZIĘCIA UDZIAŁU W AKCJI "KOCHAMY CZYTAĆ "OBCIACHOWE" GAZETY")

DATA - 11.09 (SOBOTA)

POCZĄTEK - OD GODZ. 12.OO („W SAMO POŁUDNIE”), TYM SAMYM INAUGURUJEMY OGÓLNOPOLSKĄ AKCJĘ WYCHODZENIA W PRZESTRZEŃ PUBLICZNĄ Z NASZYMI GAZETAMI)

MIEJSCE - KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE (ODCINEK OD PAŁACU DO ZAMKU)

PRZEBIEG - KAŻDY PRZYNOSI ZE SOBĄ GAZETĘ POLSKA, NASZ DZIENNIK, GOŚCIA NIEDZIELNEGO, NAJWYŻSZY CZAS ITP, UBRANY W PRZECIWSŁONECZNE OKULARY SPACERUJE, SIEDZI W KAWIARNI (PRZY KAWIE, SOCZKU, PIWKU, DOBRYM WINIE, LEMONIADZIE;) - DO WYBORU), NA SCHODKACH PRZY KOLUMNIE I OSTENTACYJNIE CZYTA "OBCIACHOWE" GAZETY.

WSZYSCY UŚMIECHNIĘCI, ZRELAKSOWANI.

CEL - ODCZAROWANIE SCHEMATU "OBCIACHOWE" GAZETY - "OBCIACHOWY CZYTELNIK""

NIE MOŻEMY DAĆ SIĘ SPROWOKOWAĆ!!! CHOĆBY PRZYSZŁO DWUSTU DZIADKÓW ZE SŁOIKAMI I GRANaTAMI MY POZOSTAJEMY ZACZYTANI I "CZILAUTOOOOWI";)))

WEŹ ZE SOBĄ KILKA RÓŻNYCH GAZET!!!!!!

Dodajmy, że akcja nie musi (a nawet nie powinna) ograniczać się do Krakowskiego Przedmieścia i Warszawy. Gdziekolwiek będziesz 11.09 - weź tam "obciachową" gazetęI

Redakcja
http://www.niepoprawni.pl/blog/394/akcja-kochamy-czytac-obciachowe-gazety

ps.
wszystko co dotyczy Polski jest bardzo ważne.




.

Zmieniony przez - krzysiek4 w dniu 2010-09-08 15:44:01

#285 krzysiek4

krzysiek4

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1888 postów

Napisano 08 wrzesień 2010 - 20:32




Kwaśniewski pełnił urząd prezydenta w czasie, gdy - według AP - torturowano na terenie Polski więźnia podejrzanego o terroryzm.

- Tak, polski wywiad współpracował z amerykańskim i cały czas współpracuje - przyznał Kwaśniewski. - Jeśli byli przetrzymywani i torturowani w Polsce terroryści, to jest to w jurysdykcji nie polskiej, ale amerykańskiej.

Panie Aleksandrze, odwagi! schyl się po to mydło !




.

Zmieniony przez - krzysiek4 w dniu 2010-09-08 21:33:20

#286 krzysiek4

krzysiek4

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1888 postów

Napisano 09 wrzesień 2010 - 16:24





-----------Żydowska nagonka na blog „Judeopolonia”---------------

Pełniące Obowiązki Polaków żydostwo w Polsce, skupione w agenturalnej organizacji pt. „Otwarta Rzeczpospolita” (żydostwo nawet nie wie, że nasz kraj to Rzecz”y„pospolita, a nie (żydowska) Rzeczpospolita), zaatakowało propolski i patriotyczny blog „Judeopolonia„.
http://www.otwarta.org//or-zawiadamia-o-popelnieniu-przestepstwa,962.html
O tej skandalicznej żydowskiej bezczelności poinformowała już Bibuła.
http://www.bibula.com/?p=26667
Żydostwo udające Polaków zgłosiło do prokuratury powiadomienie o „przestępstwie” zamieszczenia na Judeopolonii artykułu piszącego prawdę o wybitnej dla polskiej racji stanu szkodliwości żydostwa mieszkającego w Polsce.
http://judeopolonia.wordpress.com/jak-zgotowano-krzyz-narodowi-polskiemu/
Okazuje się więc, że akcja edukacyjna o szkodliwości, oszustwach, kłamstwach, zbrodniach i okupowaniu Polski przez żydowską agenturę jest przestępstwem. Wygląda na to, że o zbrodniach żydokomuny mówić już nie można.

Natomiast szabrowanie i okradanie Polski przez żydowską agenturę, zrobienie z Polski baraku zażydzonej Unii i wasala zyżydzonej USA, oraz dążność do uczynienia z Polski „strategicznego” partnera zbrodniczego i terrorystycznego Izraela to jest zdaniem żydostwa i szabas-gojów z „Otwartej Rzeczpospolitej” patriotyczne i propolskie.

Niewykluczone, że jest to reakcją żydostwa okupującego Polskę na konsolidację blogów skupionych pod hasłem „Wykluczeni”.
http://wykluczeni.info/

Agentura wpływu zauważyła niebezpieczny dla okupującego Polskę żydostwa internetowy trend konsolidacji pojedynczych blogów i ruszyła do kontrnatarcia. Wygląda więc na to, że „Wykluczeni” są na dobrej drodze. Zostali zauważeni i odebrani jako zagrożenie dla okupującego Polskę żydowskiego układu. Należy spodziewać się w związku z tym wzmożonego
ataku żydostwa na niezależne blogi demaskujące zniewolenie Polski przez żydostwo skupione w agenturalnej sitwie POPiS/SLD.

Brońmy Judeopolonii. !!!

Brońmy prawa do nazywania okupacji Polski przez żydostwo po imieniu !!!

http://judeopolonia.wordpress.com/

http://www.bibula.com/?p=26667

Jak zgotowano krzyż Narodowi Polskiemu
Słowo wstępne

Tragedia, która spadła na Polskę w 1989 roku w postaci “okrągłego stołu”, wolnych wyborów i rządu Mazowieckiego nie została jeszcze przez większość Narodu zrozumiana. Wszyscy się cieszyli, że komuna upadła. Polacy nie zdawali sobie sprawy z komedii w którą zostali uwikłani w sposób z góry zaplanowany. Ta komedia może się zakończyć tragicznie dla Narodu Polskiego, tragicznie na dziesiątki, a może nawet na setki lat. Komuna upadła,,,,,,,,,,,,,,,


całość:http://judeopolonia.wordpress.com/jak-zgotowano-krzyz-narodowi-polskiemu/

http://www.koreywo.com/Biblioteka/Jak%20zgotowano%20krzyz%20dla%20narodu%20polskiego.htm

PS.Żydzi powiadają: “my się pracy nie boimy, tylko dajcie nam ludzi”



./

Zmieniony przez - krzysiek4 w dniu 2010-09-09 17:24:55

#287 Human3030

Human3030

  Grey Eminence

 • Members
 • PipPipPip
 • 7536 postów

Napisano 11 wrzesień 2010 - 03:12

- Jedzie Putin na lawecie… -

Krążący w sieci film nagrany przez członków rosyjskiego klubu dla zmotoryzowanych "Dywersant" wzbudza powszechną wesołość. Pokazuje przemierzającego Rosję premiera Putina za kierownicą Łady Kaliny. Co w tym śmiesznego?

Za autem premiera jedzie drugie, takie samo, a za nimi, na lawecie... trzecie, identyczne.

Kolumna z lawetą stała się obiektem docinek i uszczypliwych komentarzy internautów. Wątek podchwyciły także rosyjskie media, w których pojawiły się sugestie, że samochód premiera w trakcie jazdy miał problemy techniczne. Jednak rzecznik Putina zaprzeczył tym pogłoskom.

Łady - produkowane w Rosji od czasów radzieckich - są częstym obiektem żartów jako samochody niezbyt pewne w eksploatacji. Jednak wielu Rosjan nadal je chętnie kupuje.

"Kalina" była prezentowana na Moskiewskim Międzynarodowym Salonie Samochodowym. Producenci pokazali prototyp, który będzie produkowany od przyszłego roku. Rosyjski premier złożył autograf na masce jednego z pojazdów, którym następnie pojechał w podróż nową trasą "Amur" po regionach Dalekiego Wschodu.

Producenci zachowali daleko idącą ostrożność w ocenie możliwości technicznych swojego samochodu i Putin w razie awarii pierwszego samochodu, miał do dyspozycji kolejne. Ujawnił to film, który trafił do internetu.

http://kresy24.pl/showNews/news_id/12869/



http://rutube.ru/tracks/2175624.html?v=3ac076f31ef937f063b76a2bec236d11

#288 krzysiek4

krzysiek4

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1888 postów

Napisano 11 wrzesień 2010 - 07:06




Do 2018 w Polsce powstaną składy odpadów radioaktywnych

Politycy z Sejmowej Komisji Gospodarki potwierdzają czwartkowe informacje "Polski". Trwają negocjacje na temat lokalizacji składowisk odpadów z elektrowni atomowych państw unijnych.

Posłowie zaznaczają, że w tym momencie nie zostały podjęte żadne wiążące decyzje, ale nie jest wykluczone, że tego typu składowiska mogłyby się znaleźć właśnie w Polsce. - To są dopiero wstępne rozmowy - zaznacza poseł Czerwiński. I podkreśla, że nie można tego zrobić ponad głowami społeczności. - Aby umieścić gdzieś tego typu składowisko, trzeba kupić sobie przychylność lokalną - podkreśla Antoni Mężydło (PO).

http://biznes.onet.pl/do-2018-w-polsce-powstana-sklady-odpadow-radioakty,18567,3179796,1,prasa-detal

ps. elektrowni atomowej nie mamy ,ale zrobić śmietnik z Polski dla Europy
świetny POmysł..



.

Zmieniony przez - krzysiek4 w dniu 2010-09-11 08:07:17

#289 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5373 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 11 wrzesień 2010 - 14:52

elektrowni atomowej nie mamy ,ale zrobić śmietnik z Polski dla Europy
świetny POmysł..


POwinni pójść dalej, najpierw założyć miasteczko z domami starców i dla inwalidów, POtem obok jewropejski śmietnik radioaktywny i za jakiś czas mamy oszczedności w budżecie na emeryturach i rentach... POczekać trzeba tylko na legalizację eutanazji, tym razem napewno się uda...

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#290 krzysiek4

krzysiek4

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1888 postów

Napisano 11 wrzesień 2010 - 14:59

zaPOdawaj dalej takie POmysły

Zmieniony przez - krzysiek4 w dniu 2010-09-11 16:00:24

#291 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5373 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 11 wrzesień 2010 - 15:06

Nie moje to POmysł lewackiego rządu Wielkiego Fshotu pod wodza indianian z pod znaku słonca peru
maja w zanadrzu jeszcze kilka lepszych, ale się boją przyznać publicznie

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#292 Human3030

Human3030

  Grey Eminence

 • Members
 • PipPipPip
 • 7536 postów

Napisano 11 wrzesień 2010 - 23:12




Niezła utylizacja opadów!

#293 krzysiek4

krzysiek4

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1888 postów

Napisano 12 wrzesień 2010 - 06:02




Prawa dla pedofilów i legalne mordowanie noworodków czyli Nowy Wspaniały Świat


Homoseksualny aktywista wezwał władze w Londynie do stopniowej legalizacji pedofilli. W Meksyku wypuszczono z więzienia kobiety, które zamordowały swoje dzieci już po ich urodzeniu. Feministki utrzymują ,że dokonały…aborcji.

Peter Tatchell zaapelował, by za osoby „pełnoletnie seksualnie” uznać młodzież w wieku 14 lat. W jego opinii taki zabieg ma… chronić dzieci przed pedofilią. Gejowski aktywista jest założycielem grupy “OutRage!”, która ma największy wkład w obniżanie wieku “pełnoletniości seksualnej” na Wyspach. Już od ponad 20 lat lobbuje ona za coraz większą liberalizacją przepisów w tej dziedzinie. To za sprawą tego stowarzyszenia doszło najpierw do obniżenia tego wieku z 21 do 18 lat w 1994 roku, a następnie do lat 16 w roku 2000. „Czy się wam to podoba, czy nie, wielu nastolatków swoje pierwsze doświadczenia seksualne przeżywa w wieku 14 lub 15 lat. – napisał na portalu BigThink. Tatchell uważa również, że “wzmacnianie idei, że młodzi ludzie poniżej 16. roku życia nie mają żadnych praw seksualnych”, bowiem, każdy 14-latek jest w stanie podjąć racjonalną, rozsądną i moralnie zasadną decyzję w kwestii współżycia płciowego.


czytajcie całość;

http://prohomofobia.pl/?p=4024



.

Zmieniony przez - krzysiek4 w dniu 2010-09-12 07:03:32

#294 krzysiek4

krzysiek4

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1888 postów

Napisano 14 wrzesień 2010 - 13:36




Na grób rabbiego Nachmana rokrocznie docierają tysiące chasydów. Część z nich ma trudności z wytrwaniem w pobożnym nastroju


----------------Chuligani z pejsami na Ukrainie----------------


Milicja w Humaniu ma ręce pełne roboty. Miasto terroryzują agresywni chasydzi

Do Humania przybyło z Izraela 30 tys. ultraortodoksów. Ubrani w czarne kapelusze, noszący długie pejsy i brody, mężczyźni modlą się tam na grobie słynnego rabina Nachmana. Mieszkańcy miasta zamiast cieszyć się z dużej ilości turystów, są jednak pielgrzymką zirytowani. Goszczący w mieście Żydzi bowiem straszliwie rozrabiają.

Do pierwszego incydentu doszło, gdy pewien Ukrainiec usiłował przejechać samochodem przez tłum chasydów. Według pielgrzymów zrobił to zbyt szybko. Agresywni mężczyźni, wznosząc okrzyki bojowe, otoczyli i zdemolowali pojazd, próbując wyciągnąć na zewnątrz przerażonego kierowcę.

Do akcji szybko dołączyli Żydzi wynajmujący pokoje w pobliskim bloku. Zaczęli z okien bombardować samochód butelkami i kamieniami. Grad pocisków spadł również na przybyłych na miejsce milicjantów. Musieli użyć przemocy, żeby rozpędzić awanturników.

Do kolejnej afery doszło, gdy chasydzi w jednym z wynajętych przez siebie budynków schwytali dwóch Ukraińców, których oskarżyli o kradzież. Mężczyźni musieli uciekać do samochodu i znowu na odsiecz trzeba było wzywać milicję. Tym razem tłum około 500 krewkich Żydów był na tyle agresywny, że milicja musiała użyć psów bojowych i gazu łzawiącego.

Na ulicach Humania miało miejsce wiele podobnych incydentów. Gazeta “Kommiersant-Ukraina” opisała dziką awanturę, do której doszło w jednym z wynajętych mieszkań. Jego właścicielka zwróciła uwagę lokatorom z Izraela, aby zachowywali się ciszej. Ci na złość zaczęli hałasować jeszcze bardziej.

Gdy znajomy kobiety wyjął telefon i chciał zadzwonić na milicję, został zaatakowany przez chasydów. Gdy próbował uciec, napastnicy z krzykiem rzucili się za nim. – Pobity został też przypadkowy przechodzień, który chciał mu pomóc – relacjonował później lokalny urzędnik. Bilans bójki okazał się dość ponury. Obaj Ukraińcy wylądowali w szpitalu. Jeden ma wstrząs mózgu, drugi kilka ran kłutych. Dziesięciu niesfornych chasydów zostało zaś deportowanych do Izraela.

Aby pomóc ukraińskim kolegom w okiełznaniu ortodoksów, izraelska policja przysłała do Humania dwóch funkcjonariuszy. Jeden z nich, Zohar Riar, w wywiadzie udzielonym “Jerusalem Post” powiedział, że zadanie nie jest łatwe. “Niestety, ci ludzie się upijają i robią różne szalone rzeczy na ulicach. Chodzą do knajp, podrywają i napastują miejscowe kobiety. Robią rzeczy, których nigdy nie robiliby w Izraelu” – oświadczył.

Ukraińska prasa nie zostawia na chasydach suchej nitki. Lokalna gazeta “Nowa Doba” pisze o “kłopotliwych gościach”. Mieszkańcy boją się pielgrzymów, którzy “hałasują i śmiecą” oraz bez pozwolenia rozbijają namioty na ich ziemi. Żydzi z kolei odrzucają wszelkie zarzuty i oskarżają Ukraińców o antysemityzm.

Josyp Ziselc, szef związku organizacji żydowskich na Ukrainie, uważa, że za incydenty odpowiadają miejscowi urzędnicy. – Nic nie robią, by poprawić warunki, w jakich mieszkają pielgrzymi. Nie reagują na apele. Wody nie ma, śmieci nie są wywożone, światło jest odłączane. Chasydzi nie mają gdzie postawić namiotów, bo władze nie są w stanie znaleźć działki. Sytuacja jest napięta, wszyscy są nerwowi i nic dziwnego, że wybuchają kłótnie – powiedział “Rz”.

Ultraortodoksi z Izraela znani są jednak z zamiłowania do wywoływania bójek i zamieszek. W Jerozolimie, gdzie mieszka ich wyjątkowo dużo, biją się z policją i wznoszą barykady z płonących opon. – To, że ukraińska milicja ma takie kłopoty z chasydami, wcale mnie nie dziwi. Dla nas to chleb powszedni. Ukraińcy mają szczęście. Chasydzi porozrabiają u nich przez kilka dni i wyjadą, a u nas dzieje się to cały czas – powiedział “Rz” Uri Huppert, jerozolimski prawnik i specjalista ds. ultraortodoksów.

Według niego w społeczności tej znajduje się bardzo dużo radykalnych młodych ludzi, i to oni są utrapieniem dla policji. – Są jak piłkarscy chuligani. Wyjazd za granicę, szczególnie na teren kraju, za którego mieszkańcami nie przepadają, to dla nich świetna okazja do zadymy – uważa Huppert.

Kłopoty z chasydami miała także policja w Polsce. W 2007 roku podczas pielgrzymki do Leżajska funkcjonariusze musieli rozdzielać pobożnych Żydów, którzy pobili się między sobą. Grupa ortodoksów skopała austriackiego rabina Mojsze Friedmana. Duchowny naraził się im krytyką Izraela.


http://www.rp.pl/artykul/535410-Chuligani-z-pejsami-terroryzuja-Human.html


Przyszedł Bóg do Arabów i mówi:

-Mam Przykazania dla was, które uczynią wasze życie lepszym.

-Co to są przykazania?- pytają Arabowie

-Zasady według których macie żyć

-Podaj przykład- żądają Arabowie

-"Nie będziesz zabijał"

-Nie zabijać? Nie jesteśmy zainteresowani twoimi Przykazaniami



Bóg poszedł do Murzynów

-Mam dla was Przykazania

Murzyni żądają przykładu, Bóg podaje:

-"Będziesz czcić ojca i matkę swoją"

-Czcić ojca? My nawet nie znamy naszych ojców.



Bóg poszedł z propozycją Przykazań do Meksykanów, ci również żądają przykładu, Bóg podaje:

-"Nie będziesz kradł"

-Nie kraść? Nie jesteśmy zainteresowani twoimi Przykazaniami.



Bóg poszedł do Francuzów, ci też żądają przykładu, więc Bóg podaje:

-"Nie będziesz pożądał żony bliźniego swego"

-Nie pożądać cudzej żony? Nie jesteśmy zainteresowani twoimi Przykazaniami.



Bóg poszedł więc do Żydów:

-Mam Przykazania

-Przykazania? - Żydzi spoglądają porozumiewawczo na siebie, w końcu najlepszy kupiec pyta:

-To ile?

-Są za darmo

-Bierzemy 10.



.

Zmieniony przez - krzysiek4 w dniu 2010-09-14 14:37:46

#295 krzysiek4

krzysiek4

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1888 postów

Napisano 15 wrzesień 2010 - 13:08




----------Przyjedzie na kongres - zostanie zatrzymany------------

MSZ deklaruje, że będzie bardzo uważnie przyglądać się przebiegowi Światowego Kongresu Narodu Czeczeńskiego. Rzecznik resortu Marcin Bosacki podkreślił dziś, że Kongres jest współorganizowany przez rząd państwa nieuznawanego przez żaden kraj na świecie.
ZOBACZ TAKŻE
"Czeczeni będą do ostatka walczyć o swoje prawa". Przed zjazdem Czeczenów w Polsce (13-09-10, 15:32)
Ambasador Rosji o kongresie czeczeńskim: To bardzo niebezpieczna sprawa (14-09-10, 15:40)

Nowy ambasador Rosji w RP Aleksander Aleksiejew powiedział dziś na konferencji prasowej, że mający się odbyć w tym tygodniu w Polsce Światowy Kongres Narodu Czeczeńskiego "to bardzo niebezpieczna sprawa". Jak dodał dyplomata, strona rosyjska "odczuwa ból", gdy mają miejsce tego typu zdarzenia.

Kongres odbędzie się pod Warszawą w dniach 16-18 września; do udziału w nim został zaproszony szef czeczeńskiego rządu na emigracji Ahmed Zakajew, oskarżony przez Rosjan o terroryzm. Aleksiejew zapowiedział, że jeśli Zakajew pojawi się w Polsce, Rosja wystąpi o jego ekstradycję."

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,8375911,MSZ__Bedziemy_uwa...

A już dziś, błyskawicznie włsadze kondominium rosyjsko niemieckiego zadziałały:



"Polska prokuratura wydała nakaz poszukiwania i zatrzymania szefa emigracyjnego rządu Czeczenii Ahmeda Zakajewa, ściganego międzynarodowy listem gończym - potwierdził rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.

+zobacz więcej
Rosja krytykuje kongres Czeczenów

Jak wyjaśnił, oznacza to, że jeśli pojawi się on w Polsce - jak donosiły media Zakajew ma uczestniczyć w rozpoczynającym się w czwartek Światowym Kongresie Narodu Czeczeńskiego - zostanie zatrzymany albo przez policję albo przez straż graniczną.

"Międzynarodowy list gończy zobowiązuje wszystkie kraje należące do Interpolu do zatrzymania ściganej nim osoby. Dodatkowo nakaz wydała polska prokuratura" - dodał Sokołowski.

http://www.rp.pl/artykul/2,536032-Zatrzymac-Ahmeda-Zakajewa.html

Jeszcze wczoraj o żadnym międzynarodowym nakazie aresztowania nie było mowy, a tu rach , ciach, pojawił się i błyskawicznie zmobilizował naszych dzielnych i czujnych funkcjonariuszy do wydania nakazu zatrzymania.

Oto dowód na sprawne państwo miłości.

http://blogmedia24.pl/node/36796


ps.

kto rządzi tymi którzy nami rządzą ?




.

Zmieniony przez - krzysiek4 w dniu 2010-09-15 14:08:51

#296 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5373 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 15 wrzesień 2010 - 14:12



http://www.youtube.com/watch#!v=wCcCjOohSMw&feature=related




(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#297 krzysiek4

krzysiek4

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1888 postów

Napisano 15 wrzesień 2010 - 15:41




-------------ODEZWA DO NARODU POLSKIEGO--------------

Do wszystkich Polaków w Polsce i poza Polska.

Dzisiaj juz jest aż nadto widoczne, jak i w jaki sposob zostalismy pozbawieni wszelkich wlasnosci, produkcyjnych, wytworczych, uslugowych i wydobywczych miejsc pracy. Bezrobocie rosnac bedzie wprost proporcjonalnie do wyprzedawanego majatku narodowego, a srodki finansowe zdobyte w bandycki sposob spekulacyjny zostaly przerzucone poza granice naszej Ojczyzny.
Zwracamy sie do Wszystkich Polakow: zolnierzy, policjantow, ochroniarzy, gornikow, hutnikow, stoczniowcow i tych wszystkich osob, co jeszcze maja prace, by wspolnie niezwlocznie zaczeli myslec o przyszlosci wlasnego Narodu Polskiego. O przyszlosci wlasnych dzieci i wnukow, bowiem ta przyszlosc kazdego z nas Polakow dotyczy, bez wzgledu na status spoleczny, bez wzgledu na otrzymywane wynagrodzenie, bez wzgledu na zajmowane stanowisko i bez wzgledu na miejsce zamieszkania.
Lichwiarska finansjera doprowadzila nasza Ojczyzne do astronomicznego zadluzenia finansowego, ktory przekracza juz 10-krotna wydolnosc produkcyjna i uslugowa. LICHWIARZE zrobili z nas BANKRUTOW i niewolnikow we wlasnym kraju i za nasze wlasne pieniadze, tylko dlatego, ze wiekszosc z nas wciaz przekonana i upajana jest przez zydowskie “osrodki masowego razenia” o finansowym sukcesie w wersji “gierkowskiej” czy “balcerowiczowskiej”…
W obecnej sytuacji tragicznego stanu gospodarki, ekonomii, zanikajacej wszelkiego rodzaju produkcji, uslug wydobywczych i tworczych, sytuacja bezrobocia, utraty mieszkania czy domu dotyczyc bedzie kazdego z nas, bez wzgledu na prace, zarobki czy stanowisko w chwili obecnej zajmowane czy otrzymywane. Lichwiarska finansjera od dawna postanowila zlikwidowac nasza Ojczyzne w sensie satutu wpychajac nas w “jewRopejski kolchoz” zarzadzany przez zydowskich “wybrancow” ziemi, a ilosc Polakow ma byc zredukowana do 12-15 milionow za pomoca roznorakich szczepionek, eutanazji, zywnosci modyfikowanej, likwidacji zasilkow, drastycznych redukcji rent i emerytur przy jednoczesnym podnoszeniu wszelkiego rodzaju podatkow nalozonych od powietrza az do “efektu cieplarnianego”.

Jesli dzisiaj Polacy sie nie dogadaja, nie zorganizuja we wspolnej walce z zydowskim pasozytem lichwiarskim okupujacym banki, kne-Sejm, kne-Senat, Samorzady Terytorialne I inne wazne dla funkcjonowania naszego panstwa urzedy, to zycie kazdej Polki i Polaka zakonczy sie do dokladnie tak samo: na wysypisku smieci – bez domu, bez grosza, bez zadnej tozsamosci narodowej – i dzisiaj jest to juz kwestia niedalekiej przyszlosci, ktora “nasi” organizatorzy z “jewRopejskiego kolchozu” nam wszystkim Polakom skrupulatnie przygotowywuja na naszych wciaz zaspanych oczach w bialy dzien.
Czy ma to byc ostatnia chwila naszej juz ostatniej narodowej tragedii? Innej juz nie bedzie!!! Nas poprostu juz nie bedzie!!! Zostaniemy zlikwidowani raz na zawsze nie tylko z mapy Europy, ale zostaniemy zlikwidowani jako Narod Polski ze swiata!!!

Czas sie wreszczie przebudzic!!!

http://wykluczeni.info/?op=explorer&ak=piotrbein&t=ODEZWA_DO_NARODU_POLSKIEGO&u=piotrbein.wordpress.com/2010/09/14/odezwa-do-narodu-polskiego/&ub=op=browse


ps.
„Nikt nie kocha Ojczyzny dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna”.





.

Zmieniony przez - krzysiek4 w dniu 2010-09-15 16:41:56

#298 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 779 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 15 wrzesień 2010 - 18:57

Arkadiusz Migalski: Pejsoheadzi terroryzują Ukraińców – Good Night Goj Side!

http://www.nacjonalista.pl/2010/09/14/arkadiusz-migalski-pejsheadzi-terroryzuja-ukraincow-good-night-goj-side.html

Zmieniony przez - fallout152 w dniu 2010-09-27 23:06:17

#299 Human3030

Human3030

  Grey Eminence

 • Members
 • PipPipPip
 • 7536 postów

Napisano 16 wrzesień 2010 - 06:34

- Kto rządzi Polską?... -

Na pytanie, kto rządzi Polską wydaje się jest jedna odpowiedź. Nie jest ona przyjemna dla obecnej klasy politycznej, ponieważ w powszechnej opinii obywateli naszym krajem rządzą …kliki partyjne.

http://moroz.salon24.pl/218124,kto-rzadzi-polska

- Kto rządzi w naszym kondominium -

Oblicza zdrady

Owszem, Polska nie jest krajem w pełni suwerennym. Musimy wszak pamiętać o tym, że definicja suwerenności uległa w ostatnich dziesięcioleciach dość poważnej modyfikacji.

Żaden kraj na świecie (być może z wyjątkiem reżimów Korei Północnej i Birmy) nie cieszy się dziś pełną niezawisłością w XIX-wiecznym pojęciu tego słowa. Zarówno wielkie mocarstwa, jak i najbiedniejsze państwa Afryki nie podejmują dziś w pełni suwerennych decyzji politycznych i ekonomicznych. Są bowiem spętane siecią traktatów, obowiązują je reguły narzucane przez takie organizacje jak ONZ czy WTO, większość krajów podlega także międzynarodowym trybunałom.

I tak Niemcy mogłyby wprowadzić w imię gospodarczej suwerenności cła na import produktów mlecznych z Holandii, nie uczynią tego jednak, gdyż złamałyby jedną ze świętych zasad Unii Europejskiej. Chiny nie mogą używać broni biologicznej, bo swego czasu przystąpiły do stosownego układu. Amerykanie zaś, prowadząc wojnę z terroryzmem, muszą się liczyć z obostrzeniami zapisanymi w konwencjach genewskich.

W każdym przypadku scedowanie części suwerenności na rzecz innego państwa czy organizacji jest transakcją wiązaną. Berlin nie może wprowadzić ceł na niderlandzkie sery, ale dzięki temu nie musi się obawiać, iż rząd w Hadze nałoży cła na volkswageny. Amerykanie muszą traktować jeńców wojennych w sposób humanitarny, ale mogą domagać się podobnego traktowania żołnierzy US Army.

Jeśli więc Jarosław Kaczyński podejrzewa, że Polska Anno Domini 2010 nie jest państwem w stu procentach niepodległym, wygłasza w gruncie rzeczy tezę prawdziwą, choć rozumie niepodległość na swój sposób. Dostrzega on niebezpieczeństwo (dodajmy: wyolbrzymione), które wynika raczej z uwarunkowań historycznych i geopolitycznych, a nie z prawa międzynarodowego.

A przecież nasza suwerenność jest ograniczona przede wszystkim ustawodawstwem unijnym, nie zaś wpływami ościennych potęg. Widać to choćby na przykładzie sporu o nowy kontrakt gazowy z Rosją, gdzie doszło do paradoksu: rząd Donalda Tuska realizował „suwerenną” politykę gospodarczą i negocjował umowę, próbując nagiąć prawo obowiązujące w Unii Europejskiej. Był za to ostro krytykowany przez partię Jarosława Kaczyńskiego. Tymczasem poddanie się regulacjom narzuconym przez Unię, związane z oddaniem Brukseli części naszych prerogatyw, może nas uchronić przed nadmiernym uzależnieniem od Gazpromu. W tym wypadku „suwerenny” Tusk naraża na szwank polskie bezpieczeństwo energetyczne, wywołując pytania o to, czy nie idzie za daleko w ocieplaniu stosunków z Kremlem.

Istnieją oczywiście pewne granice zawężania państwowej suwerenności. Poszczególne rządy starają się „sprzedać” kolejne obszary swojej swobody za jak najwyższą cenę. Zatwierdzony w ubiegłym tygodniu projekt nadzoru finansowego w strefie euro jest rozwodniony w stosunku do pierwotnego pomysłu, gdyż nie wszystkie państwa gotowe były powierzyć kontrolę nad swoimi bankami instytucji ponadnarodowej. Niekiedy państwa odstępują od „sprzedaży”, gdy dochodzą do wniosku, że deal jest nieopłacalny: tak jest np. w przypadku Stanów Zjednoczonych i Izraela, które nie uznają Międzynarodowego Trybunału Karnego.

Także Polska dokonywała i wciąż dokonuje podobnych transakcji. Rokowania w sprawie ostatecznego kształtu traktatu lizbońskiego były niczym innym jak tylko próbą uzyskania profitów za poparcie naszych władz dla dalszego ograniczenia niezależności państw członków UE. Otrzymaliśmy m.in. opt-out w sprawie karty praw podstawowych oraz przedłużenie tzw. nicejskiej metody głosowania w Radzie Unii Europejskiej. Warto przypomnieć, iż naszymi negocjatorami byli wówczas Lech Kaczyński i Anna Fotyga.

Co ciekawe, część polskiej prawicy uznała, że Lech Kaczyński dopuścił się wówczas... aktu zdrady. „Nowy traktat UE to utrata suwerenności na wiele lat. (…) Zdrada, zdrada, po trzykroć zdrada. (…) Jeśli nowy traktat UE zostanie przyjęty, Polska stanie się prowincją brukselską” – komentował Roman Giertych.

Jak widać, zdrada przybiera rozmaite oblicza. Wszystko zależy od światopoglądu i definicji suwerenności...

http://www.rp.pl/artykul/535338-Kto-rzadzi-w-naszym-kondominium.html

Polski kondominium

http://w242.wrzuta.pl/film/5YSuuh7Wkbj

#300 krzysiek4

krzysiek4

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1888 postów

Napisano 16 wrzesień 2010 - 18:45



.

#301 aron rosen

aron rosen

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 193 postów

Napisano 17 wrzesień 2010 - 11:04

rosyjscy bojarzy-oligarchowie i car scigaja czeczenow wszedzie gdzie moga...

http://www.rp.pl/artykul/25,537007-Zakajew-w-Polsce-to-mina-z-opoznionym-zaplonem.html

http://www.rp.pl/artykul/25,537063-Rosja-o-zatrzymaniu-Zakajewa.html

http://www.rp.pl/artykul/15,536962-Ahmed-Zakajew-w-prokuraturze.html

http://www.rp.pl/artykul/15,537069-Stanowisko-Amnesty-International-Polska-.html

...

potwierdzeniem realnosci istnienia poteznych wplywow kremla w Rzeczypospolitej
byloby wydanie oprawcom czeczenow ich ostatniego przywodcy...
zrobia to?...

#302 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5373 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 17 wrzesień 2010 - 12:43



Czy to zrobią? Niech pomyślę...

No co Ty? Oni nie to 'niezależna' prokuratura zrobi to za nich

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#303 krzysiek4

krzysiek4

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1888 postów

Napisano 17 wrzesień 2010 - 16:12




Cała prawda o IV Rozbiorze Polski z 17 września 1939r.


17 września to data o której się nie pamięta, która to okrywa tajemnicą niewyobrażalne morze cierpień a także straszliwą rzeczywistość polityczną. Bez 17 września nie byłoby 1 września, nie byłoby II wojny światowej, ludobójstwa, deportacji, holocaustu i rozbioru Polski między III Rzeszę Niemiecką a ZSRR przy walnej pomocy faszystów ukraińskich z OUN-UPA.




Na tą

rzeczywistość składają się trzy symbole Auschwitz-Katyń-Wołyń, przyporządkowane trzem faktom:

1-sojusz sowiecko-niemiecki leżał u podstaw źródeł nieszczęść Europy XX wieku i II wojny światowej która została rozpętana za przyczyną tego sojuszu. Gdyby nie porozumienie tych dwóch potęg, gdyby Hitler nie miał gwarancji Stalina iż wspólnie zniszczą Polskę, zapewne wojny by w tym czasie nie wywołał. Gdyby z kolei Stalin nie wkroczył 17 września, istniałaby szansa dalszego polskiego oporu przeciwko wojskom niemieckim na tzw. przedmościu rumuńskim a wtedy cała II wojna światowa, cała wojna obronna Polski we wrześniu 1939 roku potoczyłaby się inaczej.

2-okupacja tej części Polski która znalazła się po 17 września w rękach sowieckich [ok. 52% Polski], została wykorzystana przez sowietów nie tylko do wymordowania narodu polskiego i jego elit, ale także jako laboratorium przyszłych kadr, które kształtowały tzw. Polską Rzeczpospolitą Ludową [ PRL]. Ludzie ci rządzili z ramienia Moskwy przez ponad 50 lat Polakami, wywodzili się często spośród kolaborantów na rzecz sowietów oraz zdrajców narodowych. Ich potomkowie dotrwali niekiedy u steru władzy do dnia dzisiejszego, zajmują ważne miejsca w strukturze społecznej i celowo blokują ujawnianie całej prawdy o 17 września 1939 czyli o IV rozbiorze Polski

3-w PRL propaganda głośno mówiła o faszystowskich Niemczech i napaści z 1 września oraz nazistowskich zbrodniach ale tematem tabu, tematem zakazanym była napaść ZSRR na Polskę i data 17 września oraz zbrodnie sowieckie w Polsce i aneksja połowy Polski przez ZSRR na mocy paktu Ribbentrop-Mołotow. Po odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1989 roku zaczęto więcej mówić o IV rozbiorze Polski i jego skutkach, ujawniać zdrajców i kolaborantów sowieckich, oraz tragiczne losy Polaków pod okupacja radziecką. Niestety obecne salony polityczne milczą w imię pseudo dobrego sąsiedztwa o udziale naszych sąsiadów w IV rozbiorze Polski. Nie wypada mówić o napaści Litwy [ za zgodą ZSRR] i aneksji Wilna, czy udziale Słowacji w agresji na Polskę, czy napaści zbrodniczego Legionu Ukraińskiego nie mówiąc już o hitlerowskiej agenturze w Polsce spod faszystowskiego znaku OUN-UPA, odpowiedzialnej za ludobójstwo Polaków na Wołyniu, Podolu, Małopolsce Wschodniej i we Lwowie oraz winnej wszczęcia rebelii wewnątrz państwa polskiego we wrześniu 1939 roku na rzecz III Rzeszy Niemieckiej a później na rzecz ZSRR

więcej>>>> http://www.ivrozbiorpolski.pl/



.

O... tacy silni jesteśmy... o... (grunt to dobra propaganda, w którą uwierzą wszyscy).



Zmieniony przez - krzysiek4 w dniu 2010-09-17 17:15:43

#304 krzysiek4

krzysiek4

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1888 postów

Napisano 22 wrzesień 2010 - 12:56




http://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie_ziola_dobre_na_przeziebienie.html

Wielka Farmacja ma zamiar zaliczyć Wielką Wygraną: zioła lecznicze niedostępne w Unii Europejskiej…!

To już prawie się stało. Wkrótce preparaty ziołowe będą niedostępne, a możliwość przepisywania ich przez zielarzy również zostanie utracona. Wielka Farmacja osiągnie wkrótce cel w swojej wieloletniej bitwie w niszczeniu wszelkiej konkurencji.

Od dnia 01 kwietnia 2011 prawie wszystkie zioła staną się nielegalne w Unii Europejskiej.

BigPharma

Podejście w Stanach Zjednoczonych jest nieco inne, ale o tym samym niszczycielskim wpływie.

Ludzie stają się niczym więcej, niż pochłaniaczami jakichkolwiek pomyj, które Wielka Farmacja1 i Agrobiznes2 wybierają dla nas, a my nie mamy wyjścia, jak tylko zapłacić za nie każdą cenę, której żądają.

Farmacja i Agrobiznes prawie zakończyły marsz do przejęcia wszystkich aspektów naszego zdrowia: od żywności, którą jemy, aż po sposób w jaki leczymy się, kiedy jesteśmy chorzy.

Nie ma wątpliwości, że to przejęcie ukradłoby nam resztki tego co pozostaje nam dla naszego zdrowia.

Zaczyna się w następny Prima Aprilis
Najprzykrzejszy dowcip Prima Aprilis wszech czasów to dyrektywa w sprawie tradycyjnych ziołowych produktów leczniczych (THMPD), która została przyjęta z powrotem w dniu 31 marca 2004 roku3. Dyrektywa ustanawia zasady i przepisy w zakresie stosowania preparatów ziołowych, które wcześniej podlegały swobodnemu obrotowi.

Niniejsza dyrektywa wymaga, aby wszystkie ziołowe preparaty zostały poddane temu samemu rodzajowi postępowania jak farmaceutyki.

Nie ma znaczenia, czy lek ziołowy był powszechnie używany od tysięcy lat.

Koszty tego postępowania są ogromne, w porównaniu do większości innych branż produkcyjnych nie związanych z Farmacją.

Szacunkowe koszty to od około 370 000 zł do 550 000 zł za jedno zioło, a w mieszance złożonego z kilku ziół, każde zioło musi być liczone odrębnie!

Nie ma znaczenia, że zioła były używane bezpiecznie i skutecznie przez tysiące lat.

Leki ziołowe będą traktowane tak, jakby były lekami syntetycznymi.

Leki ziołowe są to preparaty ze źródeł biologicznych (roślinnych, zwierzęcych, mineralnych).

Nie zawsze są one oczyszczane i mogą zmieniać swój charakter i skuteczność, tak jak jest to z żywnością.

To jest wypaczeniem charakteru ziół i natury ziołolecznictwa, aby traktować je jak farmaceutyki (leki syntetyczne). Oczywiście, to nie ma znaczenia w siedzibie Unii Europejskiej kierowanej m.in. przez Wielką Farmację, a która ma zapisane w konstytucji korporacjonizm4.

Dr Robert Verkerk z Alliance for Natural Health (ANH) opisuje problem wymaganej zgodności preparatów ziołowych podobny to tego jaki istnieje na leki farmaceutyczne:

Wpasowanie klasycznego medycznego ziołolecznictwa z pozaeuropejskich tradycji leczniczych w ramach programu rejestracji UE jest nie na miejscu. Ten system regulacyjny ignoruje je, a zatem nie został on dostosowany do specyficznych tradycji. Takie dostosowanie jest pilnie wymagane, jeżeli dyrektywy nie mają zamiaru dyskryminować kultur pozaeuropejskich, a tym samym naruszać prawa człowieka

Prawo Handlowe

Aby jak najlepiej zrozumieć, jak to się dzieje, trzeba zobaczyć, że prawa handlowe przesuwają wszelkie aspekty żywności i leków pod kontrolę Wielkiej Farmacji i Agrobiznesu.

Jeśli wiesz co się dzieje w Stanach Zjednoczonych odnośnie surowego mleka (niepasteryzowanego, prosto od krowy) i Food and Drug Administration’s (FDA) odpowiednik polskiego GIS-u6 - twierdzi, że żywność w magiczny sposób staje się farmaceutykiem kiedy czynisz oświadczenia zdrowotne, możesz zauważyć, że Federalna Komisja Handlu (FTC) jest w tym ważną częścią procesu.

Zamiast traktowania używania żywności i tradycyjnych preparatów leczniczych jako podstawowych praw człowieka, są one traktowane jako kwestie handlowe.

Sprawia to, że interesy wielkich korporacji są w centrum zainteresowania prawa żywnościowego i zielarskiego, a nie potrzeby i pragnienia ludzi.

To kręcenie, które doprowadza do podejmowania przez FDA skandalicznych absurdalnych wypowiedzi, jak twierdzenie, że Cheerios7 i orzechy stają się farmaceutykami z powodu złożenia oświadczeń zdrowotnych8 dla tych produktów.

Celem tego wszystkiego jest uczynienie świata bezpiecznym dla wielkich korporacji w handlu wolnym, bez ograniczeń. Potrzeby i zdrowie ludzi po prostu nie są czynnikiem przez korporacje uwzględniane.

Jak walczyć z tą ingerencją w nasze zdrowie i dobrostan?

To nie jest jeszcze przypieczętowany interes, przynajmniej nie do końca.

Jeśli cenisz sobie dostęp do ziół lub do naturalnych witamin i suplementów to należy podjąć działania. Nawet jeśli te kwestie wydają się bez znaczenia dla Ciebie, miej wzgląd na ludzi, dla których to ma znaczenie.

Czy mają oni być pozbawieni prawa do leczenia i utrzymania zdrowia według swojego wyboru?

ANH jest aktywna w walce z tymi ingerencjami. Obecnie kierują sprawy do sądu, próbując przerwać realizację dyrektywy THMPD.

Możemy mieć nadzieję, że im się to uda, ale niedawna historia pokazuje, że prawne manewry nie mogą zatrzymać tego molocha.

Nie możemy sobie pozwolić, aby usiąść i czekać na wyniki działań ANH.

Musimy zobaczyć ich starania w całokształcie, w większym wymiarze, w którym każdy z nas odgrywa pewną rolę.

Podjęcie działań zależy od nas, od każdego z nas.

Jeśli mieszkasz w Europie, wyślij list lub wiadomości do członka Parlamentu Europejskiego. Przejdź na tę stronę TUTAJ, aby dowiedzieć się kto jest Twoim posłem i pobierz jego dane kontaktowe.

Następnie wyślij pismo, które jednoznacznie i zdecydowanie popiera działania ANH w staraniach o zawieszeniu realizacji THMPD i, że masz nadzieję, że Euro Posłowie również zajmą stanowisko wspierające prawo ludzi do wolnego wyboru leków ziołowych.

Jeśli masz problem z napisaniem takiego listu zobacz poniższą propozycję listu (pod artykułem).

Zachęcamy skorzystać z niego.

Propozycja listu ANH w języku angielskim .
Denice Delay była uprzejma i przetłumaczyła list na język hiszpański. Dziękujemy!

Spróbuj sobie wyobrazić zwrócony twarzą w stronę swoich dzieci i wnuków, kiedy zapytają dlaczego nic nie zrobiłeś? Jak im powiesz, że tak naprawdę nie byłeś zainteresowany ich dobrostanem i zdrowiem? Jak im powiesz, że istotniejsze było obejrzeć najnowszy reality show w telewizji i że nie miałeś ani trochę czasu, aby napisać prosty list?

Tylko aktywnie protestując przeciwko tej parodii można ochronić nasz dobrobyt.

Jeśli będziemy siedzieć apatyczni - to się stanie.

Nasze prawa do ochrony naszego zdrowia i naszych dzieci wiszą na włosku.

Jeśli troszczysz się o dobro swojego dziecka lub wnuka, to TRZEBA DZIAŁAĆ - TERAZ!

Nagłaśniaj, bo teraz jest chwila prawdy. Możesz usiąść i nic nie robić lub możesz mówić i działać.

Mów, rozsyłaj, nagłaśniaj wszystkim, których znasz. Powiedz im, że nadszedł czas działania.

Naprawdę, nie ma czasu do stracenia.

Heidi Stevenson
12 września 2010

Oryginał:

http://gaia-health.com/article.....shtml#here

tłumaczenie www.StopCodex.pl

http://www.stopcodex.pl/2010/09/wielka-farmacja-a-ziola-ue/

lub PDF http://www.stopcodex........jskiej.pdf

Przypisy:

1Wielka Farmacja - Big Pharma - największe korporacje farmaceutyczne, które zdominowały rynek leków farmaceutycznych.

2 Agrobiznes - zobacz http://pl.wikipedia....wiki/Agrobiznes

3 Zobacz poniżej Skrót … i Directive 2004/24/EC of the European Parliament and of the Council of 31 March 2004 (PDF)

4 korporacjonizm, doktryny społeczne głoszące, że podstawą państwa powinny być korporacje, zrzeszające zarówno pracodawców, jak i pracowników; oparte na solidaryzmie społecznym; były przedmiotem refleksji; idea państwa korporacyjnego częściowo wprowadzana w życie m.in. w faszystowskich Włoszech i frankistowskiej Hiszpanii.

5 http://www.anh-europ........u-herb-law

6GIS - Główny Inspektorat Sanitarny

7http://pl.wikipedia.org/wiki/Cheerios płatki śniadaniowe

8http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:C:2008:323E:0276:0277:PL:PDF Skrót dyrektywy: http://www.stopcodex........_beta1.pdf

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

List do Posłów i Europosłów

W sprawie Dyrektywy dotyczącej tradycyjnych ziołowych produktów leczniczych

(zmieniająca Dyrektywę 2004/24/EC)

Szanowna/y Pani/Panie …………..

Jestem wielkim zwolennikiem dawnych tradycyjnych systemów leczniczych w tym także tych,

które rozwinęły się w ciągu tysięcy lat w krajach pozaeuropejskich.

Wkrótce ziołowe produkty chińskie, tybetańskie, indyjskie (ayurvedyczne) i inne zostaną licencjonowane w ramach systemu przewidzianego w dyrektywie.

Jestem bardzo zaniepokojony tym, że zioła tych tradycji, które były używane przeze mnie jako suplementy żywnościowe przez ostatnich …….. lat będą zakazane po okresie przejściowym,

który upływa w dniu 31 marca 2011 roku.

Niniejsza dyrektywa wymaga zmian, aby uczynić ją bardziej przyjazną dla pozaeuropejskich tradycji ziołowych.

Zachęcam Panią/Pana do wywarcia presji na nasz rząd i GIS (Główny Inspektorat Sanitarny) oraz

Parlament Europejski o inicjowanie takich zmian.

Z poważaniem
--------------------------------------------------------

WIĘCEJ INFORMACJI

Skrót dotyczący dyrektywy THMPD w języku polskim

http://www.stopcodex.pl/wp-con....._beta1.pdf

www.anhcampaign.org (English)

www.naturalnenielegalne.pl (polski)

www.stopcodex.pl (polski)

--------------------------------------

Adresy Posłów RP

dolnośląskie:
aleksander.skorupa@sejm.pl; aleksandra.natalli-swiat@sejm.pl; anna.zalewska@sejm.pl; beata.kempa@sejm.pl; biuro.dolnyslask@sld.org; biuroposel@wp.pl; dawid.jackiewicz@sejm.pl; elzbieta.witek@sejm.pl; ewa.drozd@sejm.pl; ewa.wolak@sejm.pl; grzegorz.schetyna@sejm.pl; henryk.golebiewski@sejm.pl; jakub.szulc@sejm.pl; janusz.krason@sejm.pl; janusz.mikulicz@sejm.pl; kazimierz.ujazdowski@sejm.pl; kempabeata.vp.pl; marcin.zawila@sejm.pl; marzena.machalek@sejm.pl; michal.jaros@sejm.pl; monika.wielichowska@sejm.pl; mrt.mierzwinska@gmail.com; norbert.raba@sejm.pl; piotr.cybulski@sejm.pl; rafael.ochotny@platforma.org; roman.brodniak@sejm.pl; roman.kaczor@sejm.pl; ryszard.zbrzyzny@sejm.pl; slawomir.piechota@sejm.pl; tomasz.smolarz@sejm.pl; waldemar.wiazowski@sejm.pl; zbigniew.chlebowski@sejm.pl;Wieslaw.Kilian@sejm.pl;biuroposelskie.ez@wp.pl

kujawsko-pomorskie:
andrzej.walkowiak@sejm.pl; anna.bankowska@sejm.pl; anna.sobecka@sejm.pl; antoni.mezydlo@sejm.pl; domicela.kopaczewska@sejm.pl; ewa.kierzkowska@sejm.pl; grzegorz.karpinski@sejm.pl; grzegorz.roszak@sejm.pl; janusz.dzieciol@sejm.pl; jaroslaw.katulski@sejm.pl; jerzy.wenderlich@sejm.pl; krzysztof.brejza@sejm.pl; lukasz.zbonikowski@sejm.pl; marek.wojtkowski@sejm.pl; marian.filar@sejm.pl; marzenna.drab@sejm.pl; pawel.olszewski@sejm.pl; radoslaw.sikorski@sejm.pl; teresa.piotrowska@sejm.pl; tomasz.latos@sejm.pl; tomasz.lenz@sejm.pl; wojciech.mojzesowicz@sejm.pl; zbigniew.girzynski@sejm.pl;

lubelskie:
adam.abramowicz@sejm.pl; beata.mazurek@sejm.pl; elzbieta.kruk@sejm.pl; franciszek.stefaniuk@sejm.pl; gabriela.maslowska@sejm.pl; grzegorz.raniewicz@sejm.pl; izabella.sierakowska@sejm.pl; jan.lopata@sejm.pl; janusz.palikot@sejm.pl; jaroslaw.stawiarski@sejm.pl; jaroslaw.zaczek@sejm.pl; joanna.mucha@sejm.pl; krzysztof.michalkiewicz@sejm.pl; lech.sprawka@sejm.pl; magdalena.gasior-marek@sejm.pl; malgorzata.sadurska@sejm.pl; mariusz.grad@sejm.pl; slawomir.zawislak@sejm.pl; stanislaw.zmijan@sejm.pl; tadeusz.slawecki@sejm.pl; tomasz.dudzinski@sejm.pl; wojciech.wilk@sejm.pl; wojciech.zukowski@sejm.pl; zbigniew.matuszczak@sejm.pl;

lubuskie:
bogdan.bojko@sejm.pl; boguslaw.wontor@sejm.pl; bozena.slawiak@sejm.pl; bozenna.bukiewicz@sejm.pl; elzbieta.rafalska@sejm.pl; jan.kochanowski@sejm.pl; jerzy.materna@sejm.pl; jozef.zych@sejm.pl; marek.ast@sejm.pl; marek.cebula@sejm.pl; stefan.niesiolowski@sejm.pl; witold.pahl@sejm.pl;

łódzkie:
agnieszka.hanajczyk@sejm.pl; andrzej.biernat@sejm.pl; anita.blochowiak@sejm.pl; antoni.macierewicz@sejm.pl; artur.dunin@sejm.pl; artur.ostrowski@sejm.pl; cezary.grabarczyk@sejm.pl; cezary.tomczyk@sejm.pl; dariusz.seliga@sejm.pl; elzbieta.radziszewska@sejm.pl; hanna.zdanowska@sejm.pl; iwona.sledzinska-katarasinska@sejm.pl; jacek.zacharewicz@sejm.pl; jaroslaw.jagiello@sejm.pl; jaroslaw.stolarczyk@sejm.pl; joanna.kluzik-rostkowska@sejm.pl; krystyna.grabicka@sejm.pl; krzysztof.maciejewski@sejm.pl; marek.matuszewski@sejm.pl; mieczyslaw.luczak@sejm.pl; piotr.polak@sejm.pl; stanislaw.olas@sejm.pl; stanislaw.witaszczyk@sejm.pl; sylwester.pawlowski@sejm.pl; wlodzimierz.kula@sejm.pl; wojciech.szczesny.zarzycki@sejm.pl; zdzislawa.janowska@sejm.pl;

małopolskie:
aleksander.grad@sejm.pl; andrzej.adamczyk@sejm.pl; andrzej.czerwinski@sejm.pl; andrzej.gut-mostowy@sejm.pl; andrzej.ryszka@sejm.pl; anna.paluch@sejm.pl; arkadiusz.mularczyk@sejm.pl; barbara.bartus@sejm.pl; barbara.marianowska@sejm.pl; bronislaw.dutka@sejm.pl; edward.czesak@sejm.pl; edward.siarka@sejm.pl; jacek.krupa@sejm.pl; jacek.osuch@sejm.pl; jacek.pilch@sejm.pl; jan.musial@sejm.pl; jan.widacki@sejm.pl; janusz.chwierut@sejm.pl; jerzy.fedorowicz@sejm.pl; katarzyna.matusik-lipiec@sejm.pl; kazimierz.hajda@sejm.pl; lukasz.gibala@sejm.pl; marek.latas@sejm.pl; marek.polak@sejm.pl; pawel.gras@sejm.pl; ryszard.terlecki@sejm.pl; stanislaw.rydzon@sejm.pl; tadeusz.arkit@sejm.pl; urszula.augustyn@sejm.pl; wieslaw.janczyk@sejm.pl; witold.kochan@sejm.pl; zbyslaw.owczarski@sejm.pl;Monika.Ryniak@sejm.pl;Andrzej.Sztorc@sejm.pl

mazowieckie:
adam.struzik@sejm.pl; alicja.dabrowska@sejm.pl; alicja.olechowska@sejm.pl; andrzej.czuma@sejm.pl; andrzej.halicki@sejm.pl; andrzej.nowakowski@sejm.pl; andrzej.smirnow@sejm.pl; anna.sikora@sejm.pl; arkadiusz.czartoryski@sejm.pl; artur.gorski@sejm.pl; bronislaw.komorowski@sejm.pl; czeslaw.mroczek@sejm.pl; dariusz.bak@sejm.pl; dariusz.kaczanowski@sejm.pl; donald.tusk@sejm.pl; elzbieta.jakubiak@sejm.pl; ewa.kopacz@sejm.pl; henryk.kowalczyk@sejm.pl; jacek.kozaczynski@sejm.pl; jadwiga.zakrzewska@sejm.pl; jan.oldakowski@sejm.pl; jan.szyszko@sejm.pl; jaroslaw.kaczynski@sejm.pl; joanna.fabisiak@sejm.pl; julia.pitera@sejm.pl; karol.karski@sejm.pl; krzysztof.borkowski@sejm.pl; krzysztof.sonta@sejm.pl; krzysztof.tchorzewski@sejm.pl; krzysztof.tyszkiewicz@sejm.pl; leszek.jastrzebski@sejm.pl; ludwik.dorn@sejm.pl; malgorzata.kidawa-blonska@sejm.pl; marek.balicki@sejm.pl; marek.borowski@sejm.pl; marek.opiola@sejm.pl; marek.sawicki@sejm.pl; marek.suski@sejm.pl; marek.wikinski@sejm.pl; mariusz.blaszczak@sejm.pl; marzena.wrobel@sejm.pl; michal.szczerba@sejm.pl; miroslaw.kozlakiewicz@sejm.pl; miroslaw.maliszewski@sejm.pl; nelli.rokita-arnold@sejm.pl; pawel.poncyljusz@sejm.pl; radoslaw.witkowski@sejm.pl; robert.kolakowski@sejm.pl; roman.kosecki@sejm.pl; ryszard.kalisz@sejm.pl; stanislawa.przadka@sejm.pl; tadeusz.ross@sejm.pl; teresa.wargocka@sejm.pl; waldemar.pawlak@sejm.pl; wojciech.jasinski@sejm.pl; zenon.durka@sejm.pl;Zbigniew.Kruszewski@sejm.pl

opolskie:
adam.krupa@sejm.pl; andrzej.bula@sejm.pl; jan.religa@sejm.pl; janina.okragly@sejm.pl; lena.cichocka@sejm.pl; leszek.korzeniowski@sejm.pl; lukasz.tusk@sejm.pl; robert.wegrzyn@sejm.pl; ryszard.galla@sejm.pl; slawomir.klosowski@sejm.pl; stanislaw.rakoczy@sejm.pl; tadeusz.jarmuziewicz@sejm.pl; tomasz.garbowski@sejm.pl;

podkarpackie:
adam.sniezek@sejm.pl; andrzej.cwierz@sejm.pl; andrzej.szlachta@sejm.pl; biuro@adamsniezek.pl; biuroposelskierb@wp.pl; bp.tomaszkulesza@wp.pl; bpjar@interia.pl; jan.bury@sejm.pl; jan.tomaka@sejm.pl; justyna.kusmierz.chmiel@gmail.com; kazimierz.golojuch@sejm.pl; kazimierz.moskal@sejm.pl; krystyna.skowronska@sejm.pl; krzysztof.popiolek@sejm.pl; marek.rzasa@sejm.pl; mieczyslaw.golba@sejm.pl; mieczyslaw.kasprzak@sejm.pl; piotr.babinetz@sejm.pl; piotr.tomanski@sejm.pl; renata.butryn@sejm.pl; stanislaw.ozog@sejm.pl; tomasz.kaminski@sejm.pl; tomasz.kulesza@sejm.pl; trojakm1@wp.pl; wojciech.pomajda@sejm.pl; zbigniew.chmielowiec@sejm.pl; zbigniew.rynasiewicz@sejm.pl;Wieslaw.Rygiel@sejm.pl;warzechaj@wp.pl

podlaskie:
damian.raczkowski@sejm.pl; eugeniusz.czykwin@sejm.pl; jacek.bogucki@sejm.pl; jacek.zalek@sejm.pl; jan.kaminski@sejm.pl; jaroslaw.matwiejuk@sejm.pl; jaroslaw.zielinski@sejm.pl; jozef.klim@sejm.pl; kazimierz.gwiazdowski@sejm.pl; krzysztof.jurgiel@sejm.pl; leszek.cieslik@sejm.pl; mariusz.kaminski@sejm.pl; robert.tyszkiewicz@sejm.pl;Krzysztof.Tolwinski@sejm.pl

pomorskie:
agnieszka.pomaska@sejm.pl; akora@tlen.pl; anna.zielinska-glebocka@sejm.pl; biuro.jaworski@gmail.com; bogdan.lis@sejm.pl; daniela.chrapkiewicz@sejm.pl; iwona.guzowska@sejm.pl;jan.kulas@sejm.pl; jaroslaw.sellin@sejm.pl; jerzy.budnik@sejm.pl; jerzy.kozdron@sejm.pl; kazimierz.plocke@sejm.pl; marek.biernacki@sejm.pl; neuman.starogard@wp.pl; piotr.stanke@sejm.pl; slawomir.neumann@sejm.pl; slawomir.nowak@sejm.pl; stanislaw.lamczyk@sejm.pl; tadeusz.aziewicz@sejm.pl; wladyslaw.szkop@sejm.pl; zbigniew.konwinski@sejm.pl; zdzislaw.czucha@sejm.pl;Pawel.Orlowski@sejm.pl;Kazimierz.Smolinski@sejm.pl

śląskie:
adam.gaweda@sejm.pl; aleksander.chlopek@sejm.pl; andrzej.celinski@sejm.pl; andrzej.galazewski@sejm.pl; andrzej.sosnierz@sejm.pl; beata.malecka-libera@sejm.pl; bozena.kotkowska@sejm.pl; danuta.pietraszewska@sejm.pl; elzbieta.pierzchala@sejm.pl; ewa.malik@sejm.pl; grzegorz.janik@sejm.pl; grzegorz.pisalski@sejm.pl; grzegorz.sztolcman@sejm.pl; grzegorz.tobiszowski@sejm.pl; halina.rozpondek@sejm.pl; henryk.siedlaczek@sejm.pl; izabela.kloc@sejm.pl; izabela.leszczyna@sejm.pl; jacek.brzezinka@sejm.pl; jacek.falfus@sejm.pl; jadwiga.wisniewska@sejm.pl; jan.kazmierczak@sejm.pl; jan.rzymelka@sejm.pl; jerzy.polaczek@sejm.pl; jerzy.zietek@sejm.pl; kazimierz.kutz@sejm.pl; kazimierz.matuszny@sejm.pl; krystyna.szumilas@sejm.pl; krzysztof.gadowski@sejm.pl; krzysztof.matyjaszczyk@sejm.pl; marek.krzakala@sejm.pl; marek.wojcik@sejm.pl; maria.nowak@sejm.pl; miroslawa.nykiel@sejm.pl; piotr.vandercoghen@sejm.pl; ryszard.zawadzki@sejm.pl; stanislaw.pieta@sejm.pl; tadeusz.kopec@sejm.pl; tadeusz.motowidlo@sejm.pl; tadeusz.wita@sejm.pl; tomasz.glogowski@sejm.pl; tomasz.tomczykiewicz@sejm.pl; waclaw.martyniuk@sejm.pl; waldemar.andzel@sejm.pl; witold.klepacz@sejm.pl; wojciech.saluga@sejm.pl;

świętokrzyskie:
andrzej.betkowski@sejm.pl; andrzej.palys@sejm.pl; artur.gierada@sejm.pl; henryk.milcarz@sejm.pl; jaroslaw.rusiecki@sejm.pl; konstanty.miodowicz@sejm.pl; krzysztof.grzegorek@sejm.pl; krzysztof.lipiec@sejm.pl; marek.kwitek@sejm.pl; maria.zuba@sejm.pl; marzena.okla-drewnowicz@sejm.pl; miroslaw.pawlak@sejm.pl; slawomir.kopycinski@sejm.pl; waldemar.wrona@sejm.pl; zbigniew.pacelt@sejm.pl;dorywalski.bartłomiej@wp.pl

wielkopolskie:
adam.hofman@sejm.pl; adam.rogacki@sejm.pl; adam.szejnfeld@sejm.pl; agnieszka.kozlowska-rajewicz@sejm.pl; akoszata@o2.pl; andrzej.dera@sejm.pl; ania_lewandowska7@wp.pl; basiagrodiznska@wp.pl; biuro-po-konin@tlen.pl; biuro@tomaszakzesiuk.pl; biuropsl@wp.pl; dariusz.lipinski@sejm.pl; elzbieta.streker-dembinska@sejm.pl; eugeniusz.grzeszczak@sejm.pl; irena.tomaszak-zesiuk@sejm.pl; jacek.tomczak@sejm.pl; jakub.rutnicki@sejm.pl; jan.dziedziczak@sejm.pl; jan.libicki@sejm.pl; jaroslaw.urbaniak@sejm.pl; jozef.racki@sejm.pl; krystyna.lybacka@sejm.pl; leszek.aleksandrzak@sejm.pl; maciej.orzechowski@sejm.pl; maks.kraczkowski@sejm.pl; marta.mamet@ajchler.pl; michal.stuligrosz@sejm.pl; pawel.arndt@sejm.pl; piotr.walkowski@sejm.pl; piotr.wasko@sejm.pl; piotr.wolkowski@sejm.pl; poczta@jaroslawurbaniak.pl; rafal.grupinski@sejm.pl; romuald.ajchler@sejm.pl; stanislaw.chmielewski@sejm.pl; stanislaw.kalemba@sejm.pl; stanislaw.stec@sejm.pl; tadeusz.tomaszewski@sejm.pl; tomasz.gorski@sejm.pl; waldy.dzikowski@sejm.pl; wieslaw.szczepanski@sejm.pl; witold.czarnecki@sejm.pl; witold.sitarz@sejm.pl; wojciech.ziemniak@sejm.pl; zyta.gilowska@sejm.pl

warmińsko-mazurskie:
a.zylinski@wp.pl; adam.krzyskow@sejm.pl; adam.zylinski@sejm.pl; andrzej.orzechowski@sejm.pl; beata.bublewicz@sejm.pl; biuro-elblag@wp.pl; biuro.babalski@o2.pl; biuro@slawomirrybicki.pl; jannusz.cichon@sejm.pl; leonard.krasulski@sejm.pl; lidia.staron@sejm.pl; miron.sycz@sejm.pl; piotr.cieslinski@sejm.pl; slawomir.rybicki@sejm.pl; stanislaw.zelichowski@sejm.pl; tadeusz.naguszewski@sejm.pl; witold.gintowt-dziewaltowski@sejm.pl; zbigniew.babalski@sejm.pl

zachodniopomorskie:
arkadiusz.litwinski@sejm.pl; bartosz.arlukowicz@sejm.pl; cezary.urban@sejm.pl; czeslaw.hoc@sejm.pl; grzegorz.napieralski@sejm.pl; jan.kuriata@sejm.pl; konstanty.oswiecimski@sejm.pl; longin.komolowski@sejm.pl; magdalena.kochan@sejm.pl; michal.marcinkiewicz@sejm.pl; miroslawa.maslowska@sejm.pl; pawel.suski@sejm.pl; renata.zaremba@sejm.pl; slawomir.preiss@sejm.pl; stanislaw.gawlowski@sejm.pl; stefan.strzalkowski@sejm.pl;Wieslaw.Suchowiejko@sejm.pl
Adresy Europosłów polskich:

http://www.laquadrature.net/wiki/MEPs_PL


zrodło
http://www.stopcodex.pl/2010/09/wielka-farmacja-a-ziola-ue/

ps.[Zygmunt Bauman]: Każdy może nas okłamywać praktycznie bezkarnie. Kiedyś wiadomo
było, że politycy kłamią, więc ludzie szukali prawdy u rozmaitych ekspertów,
autorytetów, intelektualistów, mędrców. Dziś eksperci, intelektualiści i mędrcy
coraz częściej kłamią równie bezkarnie i lekko jak kiedyś politycy. Więc kiedy
słyszymy, że według ostatnich badań jakiś enzym, który jest w jakiejś jadalnej
substancji, wydłuża lub skraca życie, to ludzie roztropni od razu pytają: „A kto
finansował badania?”. Coraz bardziej powszechna staje się opinia, że jak badania
zamówi korporacja producentów tytoniu, to okaże się, że papierosy są zdrowe. Pewnie
nie ma już tezy tak absurdalnej, żeby się jej nie dało podeprzeć wynikami badań
naukowych przeprowadzonych w uznanych ośrodkach.


#305 lesny

lesny

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 4870 postów

Napisano 22 wrzesień 2010 - 20:16

Więzień CIA oskarża Polskę


Saudyjczyk chce, by polska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie jego pobytu w Kiejkutach

Abd al Rahim al Nasziri był do 2002 r. jednym z najważniejszych ludzi al Kaidy. Administracja USA oskarża Saudyjczyka o to, że w 2000 r. kierował atakiem na okręt USS „Cole”. Zginęło wtedy 19 amerykańskich marynarzy.
Al Nasziri wpadł jesienią 2002 r. w Afganistanie. Stamtąd CIA przerzuciła go do pierwszego tajnego więzienia w Tajlandii. 5 grudnia 2002 r. według amerykańskiej agencji AP trafił do Polski do tajnego więzienia CIA w Starych Kiejkutach na Mazurach.



Całość na:
http://www.rp.pl/artykul/539045-Wiezien-CIA-oskarza-Polske.html

Zmieniony przez - lesnyjegor w dniu 2010-09-22 21:17:29

#306 krzysiek4

krzysiek4

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1888 postów

Napisano 23 wrzesień 2010 - 17:27








P. Irving przesiedział w austriackim więzieniu rok. Ale cóż takiego zrobił, że stał się rewizjonistą i negacjonistą? No właśnie – nie bardzo wiadomo… Ale można się domyślać, nawet trzeba, że popełnił myślozbrodnię tak ciężką, że nawet nie wolno o niej mówić. Przecież to rewizjonista, negacjonista! Za co go skazano? Za rewizjonizm i negacjonizm!
Bo każdy pijak to złodziej!


http://www.niepoprawni.pl/blog/1137/niezalezni-historycy-do-wiezien


Wolność słowa i przekonań została bardzo poważnie ograniczona. Jeśli ta tendencja będzie się nasilać, to już niedługo osoba o „nieprawomyślnych” przekonaniach nie znajdzie w zjednoczonej Europie miejsca.

8 lipca 1986 roku państwo Izrael stało się pierwszym krajem na świecie, który uchwalił prawo o „negowaniu Holokaustu” (nazywanym w Polsce „kłamstwem oświęcimskim” ).

Izraelski przepis mówi, że „ten kto pisemnie lub werbalnie wyraża jakąkolwiek deklarację, która neguje lub umniejsza proporcje aktów popełnionych w czasie reżimu nazistowskiego, które są zbrodniami przeciwko Narodowi Żydowskiemu lub zbrodniami przeciwko ludzkości, z zamiarem obrony sprawców tych aktów lub wyrażenia solidarności lub identyfikowania się z nimi, podlega karze pozbawienia wolności na okres 5 lat”.

Prawo to zostało ostatnio zaostrzone przez poprawkę do ustawy z 2004, która teoretycznie pozwala państwu Izrael żądać ekstradycji jakiegokolwiek „negacjonisty”, gdziekolwiek na świecie by się znajdował, by osądzić go w Izraelu.

W listopadzie 2006 12 państw europejskich poszło śladem Izraela ( Hiszpania, Rumunia, Niemcy, Austria, Litwa, Polska, Francja, Szwajcaria, Słowacja, Holandia, Belgia i Czechy) i wprowadziło analogiczne przepisy do kodeksu karnego, zabraniające pod karą więzienia dyskutowanie z oficjalną wersją Zagłady.

Zaczyna się rysować nowa tendencja w mediach międzynarodowych, wg której suwerenne państwo nie może należeć do „rodziny szanowanych państw”, jeśli nie wprowadzi przepisów, o których mowa wyżej.

Holokaust był jedynym takim wydarzeniem w historii, nieporównywalnym z żadnym innym aktem prześladowania na tle rasowym czy religijnym, w związku z czym zasługuje na specjalne traktowanie wobec prawa. Obrońcy takiego stanowiska z zapałem twierdzą, że niezależne badania historyków-rewizjonistów stanowią „nawoływanie do nienawiści” i są zagrożeniem dla porządku publicznego. Paradoks polega na tym, że „negacjoniści” zdołali wzbudzić „nienawiść” tylko wobec siebie samych.



ps.
Przerażające jest jedno. Otóż już od długiego czasu ludziom, na całym świecie, serwuje się nie informacje, a gotowe interpretacje.
Politycy, dziennikarze, media, pisarze, nawet naukowcy uznali, że przeciętny człowiek na obiektywne dane sobie nie zasłużył. A jeszcze mogą być szkodliwe, bo podważą wiarygodność obiegowych schematów - i co wtedy?

A może, z kolei, należałoby ustalić kolejne prawo międzynarodowe, takie o "negacjonizmie zbrodni komunistycznych"? Dla równowagi? Nie da się?




.

dzisiaj;
Pobyt Irvinga w Polsce i jego wypowiedzi monitoruje pion śledczy IPN. Instytut jest gotowy do "czynności procesowych", jeśli zaneguje on zbrodnie nazistów. Według ustawy o IPN, kto "publicznie i wbrew faktom" zaprzecza zbrodniom nazistowskim lub komunistycznym, podlega grzywnie lub karze do trzech lat więzienia.

więcej:
http://www.orange.pl/kid,40000.....ticle.html

Zmieniony przez - krzysiek4 w dniu 2010-09-24 11:05:17

#307 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 779 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 26 wrzesień 2010 - 20:19

Hulajnoga – Polska bez pedałów
http://www.nacjonalista.pl/2010/09/25/wroclawski-happening-hulajnoga-polska-bez-pedalow.html

#308 Human3030

Human3030

  Grey Eminence

 • Members
 • PipPipPip
 • 7536 postów

Napisano 27 wrzesień 2010 - 07:29




- Mossad i GW mnie nie lubią -

Dzisiejsza GW na pierwszej stronie informuje nas o ludzkich Żydach w artykule "Żydowscy pacyfiści płyną do Strefy Gazy." Jednakowoż nie ma możliwości skomentowania tej informacji.
W przeciwieństwie do GW inne duże dzienniki Świata o tej lilipuciej akcji wo-gule nie napisały. Na swoich pierwszych stronach natomiast zamieściły sprawozdanie z pokojowej manifestacji Palestyńczyków w Gazie, w Kan Younis, do której bez powodu Izraelscy żołnierze z wież wartowniczych otworzyli ogień ciężko raniąc 21 letniego Palestyńczyka.
Palestyńczycy zorganizowali pokojową manifestację 300 metrów w głębi Strefy Gazy licząc od granicy z Izraelem. Protestowali przeciwko zabieraniu ziemi rolników w celu utworzenia strefy buforowej wokół Gazy szerokości 300 metrów. Zabrano w ten sposób większość ziemi rolnej mieszkańców Gazy, którym zakazano wstępu do strefy buforowej pod groźbą zastrzelenia przez żołnierzy z gęsto rozsianych wież wartowniczych. Manifestowano również przeciwko zakończeniu przez Izrael czasowego moratorium na budowę nowych osiedli Żydowskich na ziemiach okupowanych przez Izrael.
GW jakoś nie zająknęła się o tym wszystkim. Do pokojowo manifestujących żydowskie SS z wieży wartowniczej otworzyło ogień. Trafili w młodego chłopca, którego próbują teraz ratować Palestyńscy lekarze w szpitalu w Kan Yuonis. Chirurdzy w trakcie operacji w brzuchu rannego znaleźli pocisk typu dum dum, którego używanie jest uznawane za zbrodnię wojenną w prawie międzynarodowym.
Tak o tym wszystkim pisze dzisiaj włoska gazeta:
"Nell'addome I medici gli hanno trovato un proiettile dum dum, considerato un, arma illegale."

Całość tutaj:
www.repubblica.it/esteri/2010/09/26/news/gaza_ferito-7441939/?ref=HREC2-1

Mossad rozesłał po świecie podobno coraz lepsze wirusy komputerowe, które atakują nawet niepodłączone PC do Internetu. Przeżyjemy i to, i to nie po raz pierwszy.
A jaka obiektywna jest GW, każdy widzi.

http://forum.gazeta.pl/forum/w,902,116917902,116917902,Mossad_i_GW_mnie_nie_lubia.html

#309 krzysiek4

krzysiek4

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1888 postów

Napisano 27 wrzesień 2010 - 17:10




Kara śmierci dla blogera

Hossein Derakhshan, znany pod nickiem Hoder, trzydziestopięcioletni Pers, posiadający również obywatelstwo kanadyjskie jest prekursorem ruchu blogerskiego w Iranie. Za swoją działalność, a przede wszystkim za nieprawomyślne poglądy, które prezentował na swoim blogu został w 2008 roku aresztowany i obecnie grozi mu w Iranie kara śmierci. Takiego wyroku zażądał prokurator toczącego się w Teheranie procesu.

http://www.freetheblogfather.org/




.

Zmieniony przez - krzysiek4 w dniu 2010-09-27 18:10:55

#310 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 779 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 30 wrzesień 2010 - 00:21

Nacjonaliści wyruszają z misją humanitarną do Birmy.

http://www.nacjonalista.pl/2010/09/28/casapound-italia-z-misja-humanitarna-w-birmie.html

#311 krzysiek4

krzysiek4

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1888 postów

Napisano 30 wrzesień 2010 - 12:41

Jestem pewny że oglądali Rambo 4-ry

#312 krzysiek4

krzysiek4

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1888 postów

Napisano 30 wrzesień 2010 - 17:39




------------------- Bilderberg olał Polaków ----------------

BILDERBERG 2010 ATTENDEES LIST REVEALED
blackfiller.jpg



IF YOU ARE UNFAMILIAR WITH THE BILDERBERG GROUP CLICK HERE NOW!

Via the Bilderberg.org forum: a Bilderberg fax sent from Maja Banck-Polderman in the Netherlands, the Bilderberg Executive Secretary.

Note: The table is sortable on the Country and Name columns
Country Name (Present) Occupation
BEL Davignon, Etienne F. Honorary Chairman, Bilderberg Meetings; Vice Chairman, Suez Tractebel
DEU Ackermann, Josef Chairman of the Management Board and the Group Executive Committee, Deutsche Bank AG
USA Alexander, Keith B. Director, National Security Agency
GRC Alogoskoufis, George Member of Parliament
USA Altman, Roger C. Chairman and CEO, Evercore Partners, Inc.
GRC Arapoglou, Takis Chairman and CEO, National Bank of Greece
TUR Babacan, Ali Minister of State and Deputy Prime Minister
GRC Bakoyannis, Dora Minister of Foreign Affairs
NOR Baksaas, Jon Fredrik President and CEO, Telenor Group
PRT Balsemao, Francisco Pinto Chairman and CEO, IMPRESA, S.G.P.S.; Former Prime Minister
FRA Baverez, Nicolas Partner, Gibson, Dunn & Crutcher LLP
ITA Bernabe, Franco CEO Telecom Italia SpA
SWE Bildt, Carl Minister of Foreign Affairs
SWE Björklund, Jan Minister for Education; Leader of the Liberal Party
CHE Blocher, Christoph Former Swiss Counselor; Former Chairman and CEO, EMS Group
FRA Bompard, Alexandre CEO, Europe 1
USA Boot, Max Jeane J. Kirkpatrick Senior Fellow for National Security Studies, Council on Foreign Relations
AUT Bronner, Oscar Publisher and Editor, Der Standard
FRA Castries, Henri de Chairman of the Management Board and CEO, AXA
ESP Cebrián, Juan Luis CEO, Grupo PRISA
BEL Coene, Luc Vice Governor, National Bank of Belgium
USA Collins, Timothy C. Senior Managing Director and CEO, Ripplewood Holdings, LLC
GRC David, George A. Chairman, Coca-Cola Hellenic Bottling Co. (H.B.C.) S.A.
GRC Diamantopoulou, Anna Member of Parliament
ITA Draghi, Mario Governor, Banca d'Italia
USA Eberstadt, Nicholas N. Henry Wendt Scholar in Political Economy, American Enterprise Institute for Public Policy Research
DNK Eldrup, Anders President, DONG Energy A/S
ITA Elkann, John Chairman, EXOR S.p.A.; Vice Chairman, Fiat S.p.A.
DEU Enders, Thomas CEO, Airbus SAS
ESP Entrecanales, José Manuel Chairman, Acciona
AUT Faymann, Werner Federal Chancellor
USA Ferguson, Niall Laurence A. Tisch Professor of History, Harvard University
IRL Gleeson, Dermot Chairman, AIB Group
USA Graham, Donald E. Chairman and CEO, The Washington Post Company
NLD Halberstadt, Victor Professor of Economics, Leiden University; Former Honorary Secretary General of Bilderberg Meetings
NLD Hirsch Ballin, Ernst M.H. Minister of Justice
USA Holbrooke, Richard C. US Special Representative for Afghanistan and Pakistan
NLD Hommen, Jan H.M. Chairman, ING N.V.
INT Hoop Scheffer, Jaap G. de Secretary General, NATO
USA Johnson, James A. Vice Chairman, Perseus, LLC
USA Jordan, Jr., Vernon E. Senior Managing Director, Lazard Freres & Co. LLC
FIN Katainen, Jyrki Minister of Finance
USA Keane, John M. Senior Partner, SCP Partners; General, US Army, Retired
USA Kent, Muhtar President and CEO, The Coca-Cola Company
GBR Kerr, John Member, House of Lords; Deputy Chairman, Royal Dutch Shell plc
DEU Klaeden, Eckart von Foreign Policy Spokesman, CDU/CSU
USA Kleinfeld, Klaus President and CEO, Alcoa Inc.
TUR Koç, Mustafa V. Chairman, Koç Holding A.S.
DEU Koch, Roland Prime Minister of Hessen
TUR Kohen, Sami Senior Foreign Affairs Columnist, Milliyet
USA Kravis, Henry R. Senior Fellow, Hudson Institute, Inc.
INT Kroes, Neelie Commissioner, European Commission
GRC Kyriacopoulos, Ulysses Chairman and Board member of subsidiary companies of the S&B Group
FRA Lagarde, Christine Minister for the Economy, Industry and Employment
INT Lamy, Pascal Director General, World Trade Organization
PRT Leite, Manuela Ferreira Leader, PSD
ESP León Gross, Bernardino General Director of the Presidency of the Spanish Government
DEU Löscher, Peter CEO, Siemens AG
GBR Mandelson, Peter Secretary of State for Business, Enterprise & Regulatory Reform
INT Maystadt, Philippe President, European Investment Bank
CAN McKenna, Frank Former Ambassador to the US
GBR Micklethwait, John Editor-in-Chief, The Economist
FRA Montbrial, Thierry de President, French Institute for International Relations
ITA Monti, Mario President, Universita Commerciale Luigi Bocconi
ESP Moratinos Cuyaubé, Miguel A. Minister of Foreign Affairs
USA Mundie, Craig J. Chief Research and Strategy Officer, Microsoft Corporation
CAN Munroe-Blum, Heather Principal and Vice Chancellor, McGill University
NOR Myklebust, Egil Former Chairman of the Board of Directors SAS, Norsk Hydro ASA
DEU Nass, Matthias Deputy Editor, Die Zeit
NLD Beatrix, H.M. the Queen of the Netherlands
ESP Nin Génova, Juan Maria President and CEO, La Caixa
FRA Olivennes, Denis CEO and Editor in Chief, Le Nouvel Observateur
FIN Ollila, Jorma Chairman, Royal Dutch Shell plc
GBR Osborne, George Shadow Chancellor of the Exchequer
FRA Oudéa, Frédéric CEO, Société Générale
ITA Padoa-Schioppa, Tommaso Former Minister of Finance; President of Notre Europe
GRC Papahelas, Alexis Journalist, Kathimerini
GRC Papalexopoulos, Dimitris Managing Director, Titan Cement Co. S.A.
GRC Papathanasiou, Yannis Minister of Economy and Finance
USA Perle, Richard N. Resident Fellow, American Enterprise Institute for Public Policy Research
BEL Philippe, H.R.H. Prince
PRT Pinho, Manuel Minister of Economy and Innovation
INT Pisani-Ferry, Jean Director, Bruegel
CAN Prichard, J. Robert S. President and CEO, Metrolinx
ITA Prodi, Romano Chairman, Foundation for Worldwide Cooperation
FIN Rajalahti, Hanna Managing Editor, Talouselämä
CAN Reisman, Heather M. Chair and CEO, Indigo Books & Music Inc.
NOR Reiten, Eivind President and CEO, Norsk Hydro ASA
CHE Ringier, Michael Chairman, Ringier AG
USA Rockefeller, David Former Chairman, Chase Manhattan Bank
USA Rubin, Barnett R. Director of Studies and Senior Fellow, Center for International Cooperation, New York University
TUR Sabanci Dinçer, Suzan Chairman, Akbank
CAN Samarasekera, Indira V. President and Vice-Chancellor, University of Alberta
AUT Scholten, Rudolf Member of the Board of Executive Directors, Oesterreichische Kontrollbank AG
USA Sheeran, Josette Executive Director, UN World Food Programme
ITA Siniscalco, Domenico Vice Chairman, Morgan Stanley International
ESP Solbes, Pedro Vice-President of Spanish Government; Minister of Economy and Finance
ESP Sophia, H.M. the Queen of Spain
USA Steinberg, James B. Deputy Secretary of State
INT Stigson, Bjorn President, World Business Council for Sustainable Development
GRC Stournaras, Yannis Research Director, Foundation for Economic and Industrial Research (IOBE)
IRL Sutherland, Peter D. Chairman, BP plc and Chairman, Goldman Sachs International
INT Tanaka, Nobuo Executive Director, IEA
GBR Taylor, J. Martin Chairman, Syngenta International AG
USA Thiel, Peter A. President, Clarium Capital Management, LLC
DNK Thorning-Schmidt, Helle Leader ofThe Social Democratic Party
DNK Thune Andersen, Thomas Partner and CEO, Maersk Oil
AUT Treichl, Andreas Chairman and CEO, Erste Group Bank AG
INT Trichet, Jean-Claude President, European Central Bank
GRC Tsoukalis, Loukas President of the Hellenic Foundation for European and Foreign Policy (ELlAMEP)
TUR Ugur, Agah CEO, Borusan Holding
FIN Vanhanen, Matti Prime Minister
CHE Vasella, Daniel L. Chairman and CEO, Novartis AG
NLD Veer, Jeroen van der Chief Executive, Royal Dutch Shell plc
USA Volcker, Paul A. Chairman, Economic Recovery Advisory Board
SWE Wallenberg, Jacob Chairman, Investor AB
SWE Wallenberg, Marcus Chairman, SEB
NLD Wellink, Nout President, De Nederlandsche Bank
NLD Wijers, Hans Chairman, AkzoNobel NV
GBR Wolf, Martin H. Associate Editor & Chief Economics Commentator, The Financial Times
USA Wolfensohn, James D. Chairman, Wolfensohn & Company, LLC
USA Wolfowitz, Paul Visiting Scholar, American Enterprise Institute for Public Policy Research
INT Zoellick, Robert B. President, The World Bank Group
GBR Bredow, Vendeline von Business Correspondent, The Economist (Rapporteur)
GBR McBride, Edward Business Editor, The Economist (Rapporteur)

http://www.somethingmustbreak.net/id147.html

ps.
Przez ponad pół wieku ani jedna sprawa, ani jeden temat dyskutowany w Grupie Bilderberga, nie został podany do wiadomości publicznej.




.

Zmieniony przez - krzysiek4 w dniu 2010-09-30 18:40:41

#313 vahikaw

vahikaw

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 687 postów

Napisano 30 wrzesień 2010 - 22:14

Przez ponad pół wieku ani jedna sprawa, ani jeden temat dyskutowany w Grupie Bilderberga, nie został podany do wiadomości publicznej.

Przepraszam, ale co z tego. Każdy ma prawo do prywatności i jeśli spotykają się prywatnie nie muszą ogłaszać wszystkim o czym rozmawiają. Ja też, zaskoczę was - często nie dzielę się z ludźmi o czym rozmawiałem z innymi ludźmi.

#314 Human3030

Human3030

  Grey Eminence

 • Members
 • PipPipPip
 • 7536 postów

Napisano 01 październik 2010 - 07:02




"Tajność ich rozmów wskazuje jednak na to, że ich jedynym celem jest skuteczna dominacja nad narodami świata i zrzucenie całej odpowiedzialności za rządzenie na barki mało znaczących polityków."

http://otworz-oczy.org/index.php/grupa-bilderberg/

- Przestrzeń życiowa dla bogatych - i - Mit o przeludnieniu -

http://nowyporzadekswiata.pl/tag/grupa-bilderberg/

"Prawda jest taka, że chcą oni masowej redukcji liczby ludności, idącej w miliardy…"

http://marucha.wordpress.com/

- Grupa Bilderberg - prywatna globalizacja kłamstwa -

http://nwomedia.pl/artykul,564,Grupa-Bilderberg-prywatna-globalizacja-klamstwa

Dobre z tą dobrotliwą tajnością a tak na marginesie to nie będę lizał po hemoroidach organizacji tajnej, co w swym założeniu założyła wysłać w kosmos 80% populacji kulki ziemskiej.



#315 vahikaw

vahikaw

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 687 postów

Napisano 01 październik 2010 - 08:50

Tak tajna organizacja, że cały internet wie co robią i jaki jest ich plan (chociaż nie podano tematów rozmów od 50 lat ), na youtube reportaże o nich biją rekordy popularności a programy o ich działalności są tworzone przez najważniejsze media świata: BBC, CNN, Fox... . Czy wy siebie czytacie?

Jeśli ta grupa jest w jakikolwiek sposób istotna, to w taki, żeby odwracała uwagę.

#316 Human3030

Human3030

  Grey Eminence

 • Members
 • PipPipPip
 • 7536 postów

Napisano 01 październik 2010 - 12:15

Chory system - Big Brother Watch

- Ukryte kamery i mikrofony znalezione w konwerterach telewizyjnych – USA -

Krążący po Internecie i dostępny na portalu YouTube film ukazuje odkrycie dokonane przez użytkowników telewizyjnych konwertorów: we wprowadzanych obowiązkowo przez rząd amerykański cyfrowych konwertorach, umieszczone zostały potajemnie mikrofony i małe kamery szpiegowskie.
Na pierwszy rzut oka takie doniesienie wydaje się niewiarygodne, jednak tak wielkie i poważane firmy jak Google i Comcast przyznały, że mają już infrastrukturę i że są gotowe do korzystania z kamer i mikrofonów umieszczonych w popularnych urządzeniach domowych.

Na filmie pokazano produkt firmy Magnavox, model TB110MW9. Jest to cyfrowy konwerter telewizyjny, obowiązkowe urządzenie, bez którego nie będzie można oglądać programów telewizyjnych. Decyzją Kongresu Stanów Zjednoczonych, z dniem 17 lutego 2009 roku wszystkie stacje telewizyjne nadające w dotychczasowym systemie analogowym zmuszone zostały do emisji programów w systemie cyfrowym, do odbioru którego niezbędne są konwertery.

Idea powszechnego szpiegowania ludzi w ich mieszkaniach – bez ich wiedzy i zgody – nie jest nowa, lecz przy pomocy najnowszych technologii staje się ona tania i możliwa. Już teraz Narodowa Agencja Bezpieczeństwa NSA przyznaje, że jest w stanie, a w praktyce śledzi wszystkie rozmowy telefonii naziemnej, komórkowej, faksy i emaile. Jak powiedział b. analityk NSA, Russell Tice: “Narodowa Agencja Bezpieczeństwa ma dostęp do wszystkich połączeń komunikacyjnych każdego mieszkańca Ameryki – faksów, rozmów telefonicznych i ich komunikacji komputerowych. Nie ma znaczenia czy jesteś w Kansas, gdzieś w środku kraju i nigdy nie przeprowadziłeś międzynarodowej rozmowy – oni kontrolują wszystkie połączenia telekomunikacyjne.”

Już w początku lat 90. cyfrowe konwertery telewizji kablowej produkowane przez firmę Scientific Atlanta posiadały wbudowane – nieujawnione i ukryte – mikrofony, które co prawda oficjalnie nie były wykorzystywane, lecz były gotowe do wykorzystania przy planowanej zindywidualizowanej reklamie.

W 2006 roku firma Google przyznała, że jest gotowa do użycia wbudowanych w różne urządzenia mikrofonów, które na podstawie odbieranych dźwięków w pomieszczeniu, są w stanie stworzyć dokładny opis odbiorcy i dopasować do niego zestaw reklam.

W marcu zeszłego roku Comcast przyznał, że “eksperymentuje z różnymi technologiami z wykorzystaniem kamer wbudowanych w urządzenia, celem stwierdzenia kto jest w twoim pokoju.”

Wydaje się, że nie tylko względy czysto techniczne – jak się twierdzi oficjalnie – stały za przymusową wymianą telewizorów lub zakupem cyfrowych konwerterów, lecz także zmianę tę wspierało silne lobby przemysłu rozrywkowego i reklamowego oraz nigdy nienasycona chęć niektórych grup do szpiegowania obywateli i prowadzenia zaawansowanej socjotechniki.

Opracowanie: Bibula Information Servic
http://wolnemedia.net/?p=18932
http://www.sekretyameryki.com/?p=4471



#317 kerayt

kerayt

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 679 postów

Napisano 01 październik 2010 - 12:30

Human, te ukryte kamery to stary hoax, facet zrobił sobie jaja, co potem wyjasnił na kolejnym filmie.

#318 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 779 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 01 październik 2010 - 15:37



#319 Human3030

Human3030

  Grey Eminence

 • Members
 • PipPipPip
 • 7536 postów

Napisano 02 październik 2010 - 01:50

TOP SECRET

- Największa tajemnica stolicy - Wi-Fi -

"Życie Warszawy": O bezpłatnym dostępie do internetu na stołecznym Krakowskim Przedmieściu mało kto wie, bo... urzędnicy nie postawili tablic z informacją.

- W sierpniu zainstalowano 13 nadajników. Każdy ma zasięg o promieniu ok. 100 m. Prędkość łączy wynosi 512 kb/s. Z Wi-Fi jednocześnie może korzystać około tysiąca internautów. W godzinach szczytu robi to jednak zaledwie 40 - 50 użytkowników, a nocami jest po kilka osób. Powód znikomej frekwencji? Brak informacji o sieci.

- W naszym kraju coraz więcej jest rzeczy tajnych, kpi satyryk Krzysztof Skiba. - Nie wiemy, czy CIA miała nad Wisłą tajne więzienia, nie wiemy, że na Krakowskim jest bezpłatna sieć Wi-Fi. Być może wkrótce okaże się, że w Warszawie są jakieś tajne przejścia dla pieszych, a druga linia metra już istnieje, tylko nikt o niej nie poinformował. Urzędnicy zachowują się jak pies ogrodnika, ocenia Skiba. - Sami nie korzystają i innym też nie dadzą.

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/najwieksza-tajemnica-stolicy-wi-fi,1,3709415,wiadomosc.html


#320 krzysiek4

krzysiek4

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1888 postów

Napisano 02 październik 2010 - 05:25





Roger Waters z Pink Floydów znany jest, że uprawiał i uprawia muzyczną publicystykę.

Trasa koncertowa Pink Floydów zaczęła się 15 września 2010r.
Poczatek trasy to Kanada.
Podczas światowej trasy „The Wall Live 2010/2011”, którą rozpoczął 15 września w Kanadzie, Waters wykonuje przebój „Goodbye Blue Sky”.
W tym samym czasie za jego plecami na wielkim ekranie pojawia się komputerowa animacja: izraelskie samoloty zrzucające bomby w kształcie gwiazd Dawida. W ślad za nimi spadają symbole dolara.

No i się zaczęło.

Międzynarodowa organizacja Liga Przeciw Zniesławieniu (ADL, jeden z głównych filarów lobby proizraelskiego w Stanach Zjednoczonych oskarżyła muzyka o antysemityzm.
Szef ADL, Abe Foxman wydał w związku z tym oburzeniem 25 września specjalny komunikat.

Oskarżył w nim Watersa o propagowanie antysemityzmu poprzez pokazanie gwiazdy Dawida w złym kontekście.
Według ALD niedopuszczalnym jest pokazanie symbolu Izraela w takim zestawieniu zdolarem.
Takie zestawienie gwiazdy z mamoną jest niczym innym jak odwołaniem się Rogersa do skompromitowanego stereotypu o szczególnym powiązaniu Żydów i pieniędzy.
67-letni Waters od dłuższego czasu krytykuje politykę Izraela.
Szczególnie mur budowany przez Izraelczyków na Zachodnim Brzegu Jordanu.

http://www.rp.pl/artykul/9102,542606.html
http://www.niepoprawni.pl/blog/425/antysemityzm




.

Zmieniony przez - krzysiek4 w dniu 2010-10-02 06:26:15

#321 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 779 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 02 październik 2010 - 18:24

David Duke: YouTube zawiesiło mój kanał!

Na największym forum internetowym skupiającym patriotów z całego białego świata (mowa oczywiście o Stormfront.org), dr David Duke zamieścił apel o wysyłanie listów protestacyjnych na adresy serwisu youtube.com. Powodem jest zawieszenie kanału najbardziej znanego amerykańskiego nacjonalisty, którego filmy zostały obejrzane przez ponad 1,6 mln osób na całym świecie i uzyskały 92% pozytywnych głosów.


Dr David Duke niedawno opublikował swój ostatni film dotyczący wyborów prezydenckich 2012 w USA, ogłaszając w nim swój wstępny program polityczny. Najwyraźniej to on spowodował nasilenie lęku w szeregach systemowej mafii. W ciągu niecałego miesiąca, spot zebrał ponad 50 tysięcy obejrzeń i ok. 90% pozytywnych ocen. Lecz wielu użytkowników YouTube zauważyło, że po pewnym czasie liczba wyświetleń nieznacznie się… zmniejszyła! A potem, mimo kolejnych wejść, cyferki ani drgnęły przez wiele dni. Tak, tak, w ten sposób jego spot został “zablokowany” jeszcze zanim usunięto mu kanał.

Duke przekazał, że jego konto zostało zawieszone po “nieprawdziwych oskarżeniach naszego tradycyjnego wroga”. Jak nietrudno się domyśleć, chodzi o bogatych panów spod pewnej gwiazdy, którzy wiele mogą. Do kompetencji YouTube, należy zaś w ich interesie usuwać wszelkie filmy, które mówią coś niezgodnego z syjonistyczną wersją historii, poglądów i wydarzeń z ostatniej chwili, na tematy jak: różnorodność rasowa na świecie, Bliski Wschód, terroryzm, Holokaust, Europa, judaizm i chrześcijaństwo. Tym zagadnieniom poświęcone były znakomite filmy edukacyjne dr Duke’a, z których kilka zdążyliśmy przedstawić czytelnikom na łamach naszego portalu. Każdy, kto do tej pory interesował się jego twórczością już wie doskonale, jaką zmorą jest dzisiejsza poprawność polityczna. Duke nie obrażał w swoich filmach absolutnie nikogo, mało tego, wyrażał wielki szacunek wobec wszelkich ras i grup etnicznych. Jego przesłanie było i jest kierowane przede wszystkim do białych ludzi z którymi się najbardziej utożsamia (co naturalne, gdyż sam jest białym człowiekiem), ale też do wszystkich pozostałych, których Duke ostrzega w ramach swych możliwości, przed groźbą Nowego Porządku Światowego.

Przytoczmy słynny wywiad z 2006r., gdy dr Duke na łamach stacji CNN obalił mnóstwo poprawnych politycznie kłamstw i manipulacji. Większość z omawianych kwestii jest aktualna do dziś. Napisy w całości po polsku:

http://www.davidduke.com

http://www.nacjonalista.pl/2010/10/02/david-duke-youtube-zawiesilo-moj-kanal.html




Zmieniony przez - fallout152 w dniu 2010-10-02 19:28:02

#322 vahikaw

vahikaw

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 687 postów

Napisano 02 październik 2010 - 20:22

Nie tylko gwiazdy Dawida spadają w animacji jako bomby. Także krzyże, półksiężyce, sierpy z młotem i inne.

#323 Pola2

Pola2

  1

 • Members
 • Pip
 • 2 postów

Napisano 02 październik 2010 - 20:53

Dawid Duke mówi, co myśli. Wyobrażacie sobie polityka w Polsce, któremu pozwolono by tak bezpośrednio przyłożyć Izraelowi? Boże, byłoby chyba jakieś trzęsienie ziemi - proces miałby od ręki ze wskazaniem: winny.

Vehikaw, a gdzie te bomby w kształcie krzyża, półksięzyca spadały? Kto je zrzucał?

#324 krzysiek4

krzysiek4

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1888 postów

Napisano 02 październik 2010 - 21:07



vahikaw. też widziałem ,,i widać tylko gwiazda Dawida jest nietykalna.

Na ręcznikach sprzedawanych w krakowskim hipermarkecie Real znalazła się gwiazda Dawida i menora. Przedstawiciele Żydowskiej Gminy Wyznaniowej są oburzeni.

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,7455208,Gwiazda_Dawida_na_wage_w_hipermarkecie.html

Zmieniony przez - krzysiek4 w dniu 2010-10-02 22:14:44

#325 vahikaw

vahikaw

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 687 postów

Napisano 02 październik 2010 - 22:15

Vehikaw, a gdzie te bomby w kształcie krzyża, półksięzyca spadały? Kto je zrzucał?

Spytaj Watersa. I zacznij pisać mojego nicka poprawnie.

PS. Żaden sąd nie skazał Watersa. Tylko paru Żydów się zdenerwowało. Ergo: twierdzenie o nietykalności gwiazdy Dawida jest bezpodstawne w kontekście tej animacji.

Zmieniony przez - vahikaw w dniu 2010-10-02 23:42:33

#326 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 779 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 02 październik 2010 - 23:23

Międzynarodowa organizacja: Liga Przeciw Zniesławieniu, ADL to nie kilku Żydów.
Jak zwykle okazuje się że można obrażać wszystkich tylko nie żydów. Jak dotąd nawet muzułmanie siedzą cicho, czyżby islamski fanatyzm był przereklamowany względem syjonizmu?

#327 vahikaw

vahikaw

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 687 postów

Napisano 03 październik 2010 - 00:14

Jak zwykle okazuje się że można obrażać wszystkich tylko nie żydów.

Ilu ich tam stołki obsadza to nadal nie jest promil z 14 milionów. I znowu demonizujesz, bo z faktu, że Waters nie został w żaden sposób ukarany wysuwa się jedyny możliwy wniosek: można sobie pozwolić na to, co zrobił Waters.

Śmieszy mnie taki chorobliwy lęk przed Żydami. Uważacie się za niepoprawnych wojowników a tymczasem trzęsiecie portkami przed paroma - nie mających żadnej mocy prawnej - słówkami paru przewrażliwionych kolesi.

Logika.

#328 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 779 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 03 październik 2010 - 00:37

Jak to nie mającej mocy prawnej? Często słyszę o tej organizacji i z pewnością ma niezły budżet i dobrych prawników a czy pozwą Watersa to się jeszcze okaże. Zresztą oskarżenia o antysemityzm mogą zrujnować życie. Dobrym przykładem jest choćby dr Ratajczak, który co prawda przegiął ale sąd go uniewinnił a i tak nie mógł dostać żadnej pracy godnej jego.
Sam fakt że organizacja tej rangi w której powinni być inteligentni ludzie czepia się o takie drobnostki jest niepokojący. Kilka postów wyżej jest informacja o zamknięciu kanału Duke a wiadomo że nie jest to pierwszy ani nie ostatni.
U nas działa Otwarta Rzeczpospolita i również jej działalność jest naciągana. Chcieli pozwać ONR za rzekome pochwalenie zabójstwa(bodaj wiek temu) i choć sądy nie dopatrzyły się w tym niczego złego to jednak GW i jej filie zdążyły narobić smrodu.
Nie demonizuję Żydów i nawet niedawno założyłem im tu pochlebny temat żeby nie było że wszyscy są źli ale pewne osoby i organizacje posuwają się za daleko a i sądy nie rzadko pozytywnie rozpatrują ich fochy.

Zmieniony przez - fallout152 w dniu 2010-10-03 01:38:36

#329 vahikaw

vahikaw

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 687 postów

Napisano 03 październik 2010 - 01:01

Ależ Waters już wielokrotnie atakował w wypowiedziach Izrael. Jest on bowiem człowiekiem o światopoglądzie najczęściej lewicowym a to w świecie anglosaskim prawie zawsze oznacza bycie pro-palestine. Przede wszystkim jednak Waters jest pacyfistą ponieważ nigdy nie poznał zabitego podczas II wś ojca.

Nie demonizuję Żydów i nawet niedawno założyłem im tu pochlebny temat żeby nie było że wszyscy są źli ale pewne osoby i organizacje posuwają się za daleko a i sądy nie rzadko pozytywnie rozpatrują ich fochy.

Jak to mówią, gdzie dwóch żydów tam trzy opinie. Nawet najbardziej fikuśna teoria spiskowa nie jest w stanie połączyć Żydów tak, by stanowili jednolity front. Są żydzi syjoniści, komuniści, geje, święci katoliccy, internacjonaliści i nacjonaliści, oprawcy, ofiary, wtapiający się w społeczeństwo i dążący do wyróżniania się, ortodoksi, ateiści, bardziej źli i bardziej dobrzy - czyli mniej więcej tak jak z innymi ludźmi. Może są bardziej aktywni na już raz obranej drodze, ale jak się ostatnio okazuje - hindusi w USA są bogatsi od Żydów w USA.

A Liga Przeciw Zniesławieniu - to całkowita racja - ta instytucja stała się karykaturą samej siebie.

#330 Human3030

Human3030

  Grey Eminence

 • Members
 • PipPipPip
 • 7536 postów

Napisano 03 październik 2010 - 03:00

"Pomiocie żmijowy, jak możecie mówić rzeczy dobre, skoro jesteście niegodziwi? Bo z obfitości serca mówią usta."
"Plemię żmijowe! Jakże wy możecie mówić dobrze, skoro źli jesteście?"
"Węże, plemię żmijowe, jak wy możecie ujść potępienia"

Całe szczęście, że do tego plemienia nie należą wszyscy z ziemi świętej, bo inaczej bylibyśmy przegrani już w łonach naszych matek!

#331 krzysiek4

krzysiek4

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1888 postów

Napisano 03 październik 2010 - 06:36

fallout152; " i nawet niedawno założyłem im tu pochlebny temat "

nie mogę znaleść , gdzie to jest ?

#332 vahikaw

vahikaw

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 687 postów

Napisano 03 październik 2010 - 09:12

Kończąc wątek Żydów w polityce. Kandydat PiSu na stanowisko Warszawy:

http://wyborcza.pl/12,82983,8448771,Rozmowy_Agnieszki_Kublik__Czeslaw_Bielecki___Jestem.html

Zmieniony przez - vahikaw w dniu 2010-10-03 10:12:57

#333 Serat

Serat

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 63 postów

Napisano 03 październik 2010 - 09:22

- Największa tajemnica stolicy - Wi-Fi -

"Życie Warszawy": O bezpłatnym dostępie do internetu na stołecznym Krakowskim Przedmieściu mało kto wie, bo... urzędnicy nie postawili tablic z informacją.

- W sierpniu zainstalowano 13 nadajników. Każdy ma zasięg o promieniu ok. 100 m. Prędkość łączy wynosi 512 kb/s. Z Wi-Fi jednocześnie może korzystać około tysiąca internautów. W godzinach szczytu robi to jednak zaledwie 40 - 50 użytkowników, a nocami jest po kilka osób. Powód znikomej frekwencji? Brak informacji o sieci.

- W naszym kraju coraz więcej jest rzeczy tajnych, kpi satyryk Krzysztof Skiba. - Nie wiemy, czy CIA miała nad Wisłą tajne więzienia, nie wiemy, że na Krakowskim jest bezpłatna sieć Wi-Fi. Być może wkrótce okaże się, że w Warszawie są jakieś tajne przejścia dla pieszych, a druga linia metra już istnieje, tylko nikt o niej nie poinformował. Urzędnicy zachowują się jak pies ogrodnika, ocenia Skiba. - Sami nie korzystają i innym też nie dadzą.


Zamiast się cieszyć że WI-FI powoli staje się u nas standardem jak w bardziej rozwiniętych krajach, gdzie sieć można złapać niemal wszędziena terenie dużych miast, to jeszcze narzekają, że nie ma tablic informacyjnych. Informowanie że jest w okolicy zasięg WI-FI, to jak pisanie na tylnej klapie samochodu "ABS" albo "Katalizator". Może jeszcze mają informować, że w danym miejscu jest zasięg danej sieci komórkowej ?

Zmieniony przez - Serat w dniu 2010-10-03 10:29:43

#334 krzysiek4

krzysiek4

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1888 postów

Napisano 03 październik 2010 - 15:38




Jeszcze nie tak dawno Słońce Peru z Kaszub wyzewnętrzniało się w Newsweek Polska, jak to jest ono bliskie ideowo tym „młodym wykształconym z dużych miast” . Bo przecież TAKA młodzież popierać można tylko kogoś takiego jak ON - Donek, co to palił marychę (ale się nie zaciągał) i pił tanie wino – tak samo jak ona.

www.resmiasto.pl/forum2/viewtopic.php?t=1677&sid...

Głosy mówiące o tym, że w ten sposób daje „zły przykład młodzieży” i jest to karygodne wychowawczo, bo wręcz NAMAWIA DO ĆPANIA , zostało wtedy przez media potraktowane jako atak oszołomów i moherów (czyli PiS-u). Atak na jedyną nadzieję Polski co to ma nas właśnie przed tym strasznym PiS obronić.
A DZISIAJ?
Dzisiaj Donek zapewnia , że się rozprawi z dopalaczami. Natomiast w szkołach mojego miasta, kuratorium na „polecenie z góry” w najbliższy poniedziałek organizuje „spontaniczne” marsze młodzieży szkolnej. MŁODZIEŻ w końcu POPIERA DONKA (szczególnie ta „wykształcona”) !
Czy popaprańcom znowu uda się odwrócić (choćby na chwilę) uwagę od SMOLEŃSKA , gdzie Rosjanie na całego dokonują holokaustu na dowodach i tuszują co tylko zatuszować w tej sprawie można? Czy Tuskowi i Komorowskiemu uda się odwrócić uwagę od mataczenia przy smoleńskim śledztwie?
Czy pomoc Palikota wystarczy? Czy też z odsieczą znowu będzie musiał przyjść Niesiołowski?
Bo przecież dla tych co się nie zaciągali DOPALACZE NIE SMOLEŃSK są ważniejsze.

http://www.niepoprawni.pl/blog/1391/dopalacze-nie-smolensk

ps.
Ten kraj ich obchodzi tyle, ile może z niego wyciągnąć dla siebie i kolesi.

"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, zaś do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" Grzegorz Schetyna.









.



Zmieniony przez - krzysiek4 w dniu 2010-10-03 16:39:10

#335 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 779 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 03 październik 2010 - 16:37

Krzyśku takie cuś
http://forumzn.katalogi.pl/%C5%BCydowskie_piosenki_o_Jezusie-t13284.html

PS: tak się zastanawiam czy osobą publiczną jest np. aktor. Chyba tak.

Zmieniony przez - fallout152 w dniu 2010-10-03 17:38:49

#336 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 779 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 03 październik 2010 - 21:28

USA: żydowski miliarder-pedofil nie pójdzie do więzienia





Znaczący potentat finansowy Jeffrey Epstein nie będzie przebywać w więzieniu. Jego rozrywkami było m.in. zbieranie pornografii dziecięcej oraz sprowadzanie z Europy Wschodniej nieletnich dziewczyn, z których utworzył osobisty harem.

Epstein sprowadzał swoje nieletnie prostytutki za pomocą agencji modelek MC2, dzięki której zapewnił sobie liczbę dziewczyn wystarczającą, na 3 “masaże” w ciągu dnia. Oprócz tego, w jego domu znaleziono zdjęcia nagich, małoletnich dziewczyn oraz wszelakie wyszukane “rekwizyty”, takie jak mydła w kształcie genitaliów, wibratory, etc. Departament Policji Palm Beach zidentyfikował 17 lokalnych dziewcząt, które były ofiarą tego przestępczego procederu. Najmłodsza z nich miała 14 lat, a większość – poniżej 17. Jedna z ofiar zeznała na policji, że została zwabiona do mieszkania Epsteina po to, aby dokonać masażu, po czym zmuszono ją do zdjęcia ubrania i dokonania kontaktu seksualnego. Późniejsze dochodzenie FBI wykryło łącznie 40 ofiar przestępstw, jakich dopuścił się Epstein. Nie były to tylko kontakty seksualne z nieletnimi, ale również nakłanianie do prostytucji. Epstein płacił potem dziewczynom wysokie sumy pieniężne.

Pierwszy akt oskarżenia sformułowany przez prokuraturę zawierał aż 53 strony tekstu i w swej konkluzji domagał się wyroku 20 lat więzienia dla Jeffreya Epsteina. Według zeznań, niektóre z ofiar miały ponoć być wywożone za granicę, co byłoby dowodem handlu żywym towarem. Ofiary zeznawały, że Epstein molestował seksualnie nieletnie dziewczyny z Ameryki Południowej, Francji, Europy i byłych republik sowieckich, włączając w to trzy 12-letnie dziewczynki, które otrzymał jako “prezent urodzinowy”.

Ostatecznie, Epstein otrzymał śmieszny wyrok kilku mięsięcy aresztu domowego. Podczas jego trwania, mógł jeździć do swego biura w Nowym Yorku oraz na prywatną karaibską wyspę. Wcześniej otrzymał wyrok 13 miesięcy ograniczenia wolności za nakłanianie do prostytucji osoby nieletniej. Tym razem został skazany na podstawie jedynie dwóch, drugorzędnych zarzutów – nakłaniania do prostytucji oraz nakłaniania osoby nieletniej do prostytucji.

Co w tym wszystkim najbardziej skandaliczne? Otóż jeden ze współpracowników Epsteina, Alfred Rodriguez, otrzymał wyższy wyrok za samo… rozsyłanie wiadomości w celu organizowania spotkań o charakterze erotycznym. Smaku całej sprawie dodaje wypowiedź pełniącego jeszcze w trakcie sprawy urząd prokuratora generalnego Alberto Gonzalesa, który przyznał, że poinstruował sąd do wydania “sprawiedliwości bez tworzenia politycznego zamieszania”. Chodziło zapewne o potężne wpływy Epstaina na politykę nie tylko w USA, lecz na świecie. Jeffrey Epstein ma finansowe koneksje z takimi osobami jak były prezydent USA Bill Clinton, były premier Izraela Ehud Barak, urzędujący gubernator stanu Nowy Meksyk Bill Richardson i były sekretarz skarbu Larry Summers. A to tylko niektórzy z ludzi, których Epstein wspierał, na przykład poprzez poważne dofinansowania kampanii wyborczych.

Prokurator Brad Edwards powiedział, że Epstein “dopuścił się zbrodni, za które powinien odsiadywać większość swojego życia w więzieniu.. został skazany na zaledwie kilka miesięcy”. I w tym tygodniu chodzi już jako wolny człowiek.

Za: thedailybeast.com
http://www.nacjonalista.pl/2010/07/25/usa-zydowski-miliarder-pedofil-nie-pojdzie-do-wiezienia.html

Zmieniony przez - fallout152 w dniu 2010-10-03 22:31:47

#337 Dobra_Pani

Dobra_Pani

  Zaglądacz

 • Members
 • PipPip
 • 15 postów

Napisano 03 październik 2010 - 23:55

Właśnie słyszałam w radio, że niemieckie samoloty rządowe zostaną wyposażone w amerykańskie systemy antyrakietowe.

Podobno Amis ostrzegli Niemców, że taki samolot rządowy może łatwo stać się przedmiotem ataku rakiety wystrzelonej z ziemi.

/Powinnam tą informację może w dziale o katastrofie smoleńskiej zamieścić.../


browse.php?u=RSZAFOuReeHHcoxYRE82p6QObpH


#338 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 779 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 04 październik 2010 - 21:01

NOP zbiera podpisy.

http://www.nacjonalista.pl/2010/09/30/nacjonalisci-w-samorzadach.html

#339 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 779 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 04 październik 2010 - 23:30

http://www.nacjonali...le-wykleci.html

#340 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5373 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 05 październik 2010 - 18:58



Do wyborów rusza pogański folksszturm

Im bliżej do wyborów lokalnych w Polsce tym więcej happeningów w wydaniu kukieł opłacanych przez obcych sponsorów - od kukieł Sorosa, po kukły Axela Springera i Angeli Merkel. Swoje przedtelewizyjne orgie rozpoczął Janusz Palikot. Ze swoją schorowaną psychicznie mimiką, coraz to nowymi fryzurami i głosem eunucha stał się wytrawnym zawodowym clownem. Ostatnio występuje bez sztucznego penisa {być może przekazał go zaprzyjaźnionemu ostatnio z nim - Herr Kutzowi}.

Paliknur, przepraszam - Palikot nie nosi również ostatnio koszulki z wypisaną deklaracją , że jest pederastą. Ale to chyba tylko ze względu na chłodniejszą pogodę, związaną z polską jesienią. Zresztą może i ten atrybut swojej popularności przekazał Kucowi vel Kutzowi. Ten stary tetryk koniecznie chciałby zrobić coś ale już nic nie może. Już jedynie leje się po spodniach wspomnienie męskości i świetności. Jednak z Palikotem ma szanse na 'nową Polskę', na 'nowoczesną Polskę', taką z Kattowitz i Schoppinitz.

Do dwóch telewizyjnych wariatów każdorazowo dołącza skrzecząca kreatura z wątpliwej jakości dokumentami naukowymi. Gdyby słowo ****iszon nie było obraźliwe, to byłoby bardzo adekwatne do zachowań Frau Senyszyn. Ale skoro jest obraźliwe, to można nie łączyć go z pseudonaukowcem w spódnicy.

Cóż świat scenicznych meneli nie przystaje do oczekiwań zwykłych obywateli Państwa. Ich 'nowoczesność' jest na miarę ich małpich móżdżków. Ich 'nowoczesność' nie polega ani na tworzeniu nowych technologii, ani na rozwijaniu gospodarki i rynku pracy. Ich 'nowoczesność' to dowalanie ojcom Kościoła, to demoralizowanie Polaków, to kreowanie seksu jako zabawy pawianów.

Całą tą hucpę polityczni pajace organizują w klimacie pseudonaukowych wypocin Fryderyka Nietschego, Karola Marksa i Fryderyka Engelsa. Niekiedy przewiną się skojarzenia z samym Leninem. 'Czerwone Niemcy' to nie nowość. Tak już bywało w burzliwej historii burzliwego narodu. Zawsze gdy w Polsce mają odbyć się wybory ze wsparciem spieszą 'niemieccy przyjaciele'. Tyle, że patrząc na życiorysy tych kontrowersyjnych 'przyjaciół', raczej należałoby się przed nimi chronić.

Ostatnio deklarujący się naszym przyjacielem Quido Westerwelle, minister - odpowiednik ministra Sikorskiego wziął 'ślub' z gejem w Urzędzie Stanu Cywilnego w Bonn. Herr Quido pewnie poradzi Palikotowi by dla dobra nowej partii i 'nowoczesnej Polski' wziął ślub z Kutzem. Ja cenię swoich rodaków za silne kręgosłupy moralne i myślę, że hałaśliwe występy kilku zdemoralizowanych psychopatów to tylko przedwyborcza piana, chęć pokazania się światu.

Jednak polski świat żyje zupełnie innymi problemami. I tu jest przestrzeń dla normalnych ludzi, ludzi żyjących realnie i codziennie. Tu jest przestrzeń dla pokaleczonego i poobijanego Prawa i Sprawiedliwości, dla nie zawsze rozumianej Ligi Polskich Rodzin, dla Niezależnych Polityków Katolickich {np profesor Jerzy Robert Nowak}, dla odmłodzonej Konfederacji Polski Niepodległej i m.in. dla nieco oczyszczonej Samoobrony. Chciałoby się powiedzieć za ojcem Tadeuszem: 'Alleluja i do przodu!'. Wstyd żeby po wolnej Polsce buszowały ludozwierze. Ale z drugiej strony...Wolność tego nie zabrania. Tyle, że przed drapieżnikami należy się chronić, kiedy trzeba - należy się umieć bronić.

Lubomir


http://www.kworum.com.pl/art3368,do_wyborow_rusza_poganski_folksszturm.html

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#341 Pola2

Pola2

  1

 • Members
 • Pip
 • 2 postów

Napisano 05 październik 2010 - 20:03

UWAGA, UWAGA, UWAGA!!!!

Z niepotwierdzonych informacji wynika,że powstał Podziemny Rząd Narodowy wzorowany na doświadczeniach 1863 roku i Delegatury Rządu Londyńskiego.Pierwszy dekret nowego Rządu powołał do życia Żandarmerię Narodową,która przystąpiła do statutowych działań w 7 Okręgach na które podzielono Kraj,podjęła działalność Komenda KEDYWu z siedzibą w Królewskim Mieście Krakowie.Proponuję śledzić oficjalne media,wychwytując wydarzenia,będące efektem tych zdarzeń.Jeszcze Polska nie zginęła.
http://zenobiusz.wordpress.com/2010/10/05/kto-cie-obroni-polsko/

#342 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 779 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 05 październik 2010 - 21:07

Drugi film w linku chwali komunę, jako że sam znam uczciwych komunistów starej daty jest to dla mnie do przełknięcia. Niestety jednak w pewnym momencie pojawia się obraz narodowców, więc sprawa jasna: lewak albo homo.
Jak była komuna to pewnie nawet tego ktosia nie było jeszcze na świecie. Kiedy lewak mówi że ma poglądy to zaiste ma na myśli krosty na przyrodzeniu, bo jak bierny konsument może być posądzony o samodzielne myślenie? Co jest takiego antysystemowego w kopaniu prawicy, kiedy lewica rządzi?
Więcej wódki więcej blantów to na pewno będzie fajniejszym kolesiem ale niech nie podejmuje spraw które go przerastają.

#343 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 779 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 09 październik 2010 - 00:17

Zamiast V-BLOGu wypowiedzi p.prof.Leszka Balcerowicza i moje z konferencji n/t rosnącego długu publicznego:

http://korwin-mikke.pl/wideo/pokaz/dlug_publiczny_ponad_700_miliardow_czy_2_biliony_leszek_balcerowicz_kontra_janusz_korwinmikke_/823

Tytuł nie odpowiada treści. O pełnym zadłużeniu (2 biliony; p.Janusz Jabłonowski z NBP mówi nawet o 3 bilionach) wychodzącym z obliczeń, gdy uwzględni się z'obowiazania w stosunku do obecnych i przyszłych emerytów - mówiłem w wywiadzie udzielonym tam-że innej stacji. Tu go nie ma - jest za to dwa razy ten sam temat w moim wykonananiu...

http://korwin-mikke.blog.onet.pl/



Zmieniony przez - fallout152 w dniu 2010-10-09 01:18:50

#344 Human3030

Human3030

  Grey Eminence

 • Members
 • PipPipPip
 • 7536 postów

Napisano 09 październik 2010 - 22:30

- Żydowscy osadnicy spalili meczet w pobliżu Betlejem na okupowanym Zachodnim Brzegu -

W niedzielę w nocy do palestyńskiej wioski Beit Fajjar w pobliżu Betlejem przyjechał samochód wypełniony młodymi ludźmi. Mężczyźni podjechali do jednego z meczetów i wdarli się na główną salę. Rozlali na dywanach i ścianach łatwopalną substancję, zrobili stos z 20 egzemplarzy Koranu, a następnie wszystko podpalili.

Zanim mieszkańcy zdążyli przybiec na ratunek, duże fragmenty świątyni spłonęły, a sprawcy uciekli. Według świadków odjechali w kierunku pobliskiego żydowskiego osiedla Gush Etzion. Jeżeli ktokolwiek miał wątpliwości co do tego, kim byli napastnicy, rozwiały się one rano. Na ścianach spalonej świątyni odkryto bowiem hebrajskie napisy obrażające proroka Mahometa i Palestyńczyków.

Izraelczycy obawiają się, że – znani ze skłonności do chuligańskich wybryków – radykalni żydowscy osadnicy tym razem przeholowali i w efekcie na Zachodnim Brzegu może dojść do zamieszek i antyizraelskich wystąpień. Przed spalonym meczetem gromadziły się wczoraj tłumy Arabów i skandowały: „Śmierć Izraelowi!”.

– Izraelski rząd nie kiwnie w tej sprawie palcem. Wszyscy wiedzą, kto to zrobił. W każdej chwili można by tych bandziorów aresztować, ale Izrael nie pozwoli, by osadnikom spadł włos z głowy – powiedział palestyński działacz niepodległościowy Jamal Juma. – To już piąty czy szósty podpalony meczet, a świat milczy. Nietrudno wyobrazić sobie, jaki krzyk by się podniósł, gdyby to Arabowie spalili synagogę! Osadnicy zamieniają życie Palestyńczyków w koszmar.

Rzeczywiście, w ostatnim czasie na Zachodnim Brzegu Jordanu, gdzie obok dwóch milionów Arabów mieszka pół miliona osadników, Żydzi popełniają coraz więcej aktów wandalizmu. Na porządku dziennym są podpalenia, brutalne pobicia, demolowanie samochodów i sklepów, profanowanie meczetów i cmentarzy czy niszczenie drzewek oliwnych.

http://palestyna.wordpress.com/2010/10/08/zydowscy-osadnicy-spalili-meczet-w-poblizu-betlejem-na-okupowanym-zachodnim-brzegu/

"Zrobili stos z 20 egzemplarzy Koranu, a następnie wszystko podpalili."

Na Bank będzie tak, jak Bóg ‘Kubie tak Kuba Bogu’!

#345 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 779 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 10 październik 2010 - 00:26

David Duke znów dostępny na YouTube

Jednak można. Setki listów apelacyjnych i poważne ruszenie sprawy zdało egzamin. Administratorzy YouTube przywrócili oficjalny kanał dr’a Davida Duke’a.


Wraz z nim, do sieci wróciły wszystkie filmy walczące z polityczną poprawnością. Dr Duke poinformował na łamach forum Stormfront, że do cofnięcia decyzji o zawieszeniu konta przez YouTube przyczynił się najbardziej oczywisty argument – że żaden z przesłanych filmów nie łamał warunków serwisu, a administratorzy zostali celowo wprowadzeni w błąd przez żydowskich ekstremistów, którzy – żadna tajemnica – lubią brylować na YouTube.

za: stormfront.org

Szczególnie polecamy najczęściej oglądany przez internautów film dotyczący potencjalnej wojny zachodniego świata z Iranem. Jest to genialny przekrój dotyczący kłamstw i manipulacji światowych mediów, w języku angielskim:

http://www.youtube.com/user/drdduke – oficjalny kanał David Duke

http://www.nacjonalista.pl/2010/10/09/david-duke-znow-dostepny-na-youtube.html

Czyli zamknięty był bezpodstawnie.



Zmieniony przez - fallout152 w dniu 2010-10-10 01:28:27

#346 vahikaw

vahikaw

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 687 postów

Napisano 10 październik 2010 - 21:41

Ortodoksyjni Żydzi są znani z rozrób. Tutaj ich starcie z izraelską policją w Jerozolimie: http://www.vosizneia...t-over-shabbat/

#347 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 779 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 11 październik 2010 - 01:21

Jest nawet taka żydowska organizacja jak Patrol(ileśtam), tym to już w ogóle nie wiem o co chodzi. Ortodoksów tępią, gejów tępią, chasydów tępią, syjonistów tępią a wszystkich żydów łącznie z sobą nazywają ścierwem.

#348 Human3030

Human3030

  Grey Eminence

 • Members
 • PipPipPip
 • 7536 postów

Napisano 11 październik 2010 - 09:45

- Soros ostrzega Chiny -

Wojna walutowa wydaje się być nieuchronna. Już od pewnego czasu presja wywierana na Chiny w celu doprowadzenia do deprecjacji juana przestała być tematem tylko dyplomatycznych rozmów i przeniosła się na grunt publiczny. Głos w tej sprawie zajmowali kolejno; administracja USA, Unia Europejska oraz szef MFW, co wywoływało w Pekinie irytację i groźnie brzmiące ostrzeżenie. Wczorajsze wypowiedzi Goerge Sorosa w Financial Times a także w BBC są niczym innym, jak tylko dyskretnym ostrzeżeniem wobec Pekinu: "Zdewaluujcie juana albo spotka was los Banku Anglii z 1992".

Soros jest znanym międzynarodowym spekulantem finansowym pochodzenia węgiersko-żydowskiego, niemalże guru światowych finansów. Znany jest głównie dzięki spekulacyjnym atakom na waluty narodowe, które prowadziły do poważnych perturbacji w całej gospodarce zaatakowanego kraju.
Stał się znany we wrześniu 1992, kiedy angażując 10 miliardów dolarów dokonał spekulacji wymierzonej w brytyjskiego funta szterlinga i doprowadził do załamania jego kursu i wycofania waluty z Mechanizmu Kursów Walutowych (ERM II).
Podobne ataki przeprowadził na Węgrzech i w Malezji. W 1997 podczas azjatyckiego kryzysu gospodarczego swym atakiem do furii doprowadził malezyjskiego premiera, który oskarżył Sorosa o spowodowanie krachu waluty jego kraju.

Teraz Soros pojawia się w mediach i ostrzega Chiny przed globalną "wojną walutową", która w jego opinii może doprowadzić do załamania gospodarki światowej. Soros krytykuje Chiny za sztuczne utrzymywanie niskiej wartości juana, dzięki czemu mogą utrzymywać wzrost gospodarczy dzięki taniemu eksportowi i ograniczeniu konkurencyjności towarów z UE i USA. Soros powiedział w BBC, że Chiny wykorzystują w walce ekonomicznej z zachodnią konkurencją fakt, że mogą, w przeciwieństwie do USA i Unii, kontrolować wartość swej waluty.

O zagrożeniu wojną walutową dwukrotnie w minionym tygodniu mówił szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique Strauss-Kahn. Szef MFW zauważa, że w wielu krajach popularna staje się idea, że waluty mogą być wykorzystane jako broń polityczna. - Przekształcony w czyn pomysł ten stanowiłby poważne ryzyko dla uzdrawiania globalnej gospodarki.
Associated Press odnotowuje, że rząd USA zwiększył ostatnio presję na Chiny, domagając się wzrostu kursu juana wobec dolara. AP wskazuje też, że niektóre inne kraje - takie jak Japonia, Brazylia i Korea Południowa - podejmują działania mające utrzymać słabszy kurs wymienny ich walut, co ma na celu stymulowanie eksportu.

Choć apele MFW nie są kierowane w stronę Chin ale do wszystkich ministrów finansów najmocniej na nie zareagowały władze w Pekinie. Premier Chin Wen Jiabao stanowczo odrzucił w środę w Brukseli presję Unii Europejskiej na rewaluację, czyli podwyższenie wartości juana, ostrzegając przed wywołaniem w Chinach niepokojów społecznych groźnych dla światowej gospodarki.
"- Mówię europejskim przywódcom: nie wywierajcie na nas presji w sprawie kursu wymiany. Tak, będziemy kontynuowali niezbędne reformy, ale musimy utrzymać względną stabilność juana" - powiedział Wen Jiabao na forum biznesowym UE-Chiny w Brukseli. Przestrzegając przed skutkami rewaluacji juana, dodał: "- Wiele naszych firm eksportowych musiałoby być zamkniętych, a pracownicy wróciliby do swych wiosek. Gdyby Chiny weszły w okres niepokojów społeczno-gospodarczych, byłaby to katastrofa dla świata".

konserwa

http://www.konservat.pl/?sp=art&art=1000&path=arty2010

'Tonący brzytwy się chwyta'

#349 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 779 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 15 październik 2010 - 21:01





http://wiadomosci.wp.pl/kat,123154,title,Panie-premierze-czemu-pan-woli-fajki-i-procenty,wid,12762203,felieton.html

#350 Human3030

Human3030

  Grey Eminence

 • Members
 • PipPipPip
 • 7536 postów

Napisano 15 październik 2010 - 23:33

Obrońcy krzyża pod Pałacem na wieść o zepsutym samolocie skandowali "niech spadną! ...

Brudna Robota



#351 krzysiek4

krzysiek4

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1888 postów

Napisano 17 październik 2010 - 22:25




Niemcy jak w 1939 r. chcą korytarza przez Polskę

Dla Rosji cena nie gra roli

Po Gazociągu Północnym ograniczającym Polsce korzystanie z Morza Bałtyckiego Niemcy z Rosją szykują kolejną inwestycję. Tym razem przez środek Polski chcą poprowadzić linię komunikacyjną.

Niemcy i Rosja planują budowę linii kolei magnetycznej, która połączy Berlin z Moskwą przez terytorium Białorusi i Polski. Obok torów ma być też ułożony gazociąg. W bardzo drogą inwestycję chce zaangażować się Gazprom. Zdaniem ekspertów, biorąc pod uwagę czynniki ekonomiczne, budowa tego typu linii kolejowej jest nieopłacalna. Być może Rosji chodzi nie o magnetyczną kolej, a o eksterytorialny korytarz do Niemiec i Europy Zachodniej?

całość;
http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101016&typ=po&id=po61.txt



.

Zmieniony przez - krzysiek4 w dniu 2010-10-17 23:25:47

#352 Vetinari

Vetinari

  Jaszczur

 • Members
 • PipPipPip
 • 8439 postów

Napisano 22 październik 2010 - 13:39

http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html

Koleś moich stron

#353 krzysiek4

krzysiek4

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1888 postów

Napisano 22 październik 2010 - 17:23




Rabin Owadia Josef

----------------"goje żyją po to, by usługiwać żydom"------------


Rabin Owadia Josef to nie tylko powszechnie szanowany kapłan, ale także polityk. Jest duchowym przywódcą religijnej partii Szas wchodzącej w skład obecnej koalicji rządzącej. Rabin znany jest z kontrowersyjnych wypowiedzi, jednak tym razem – zdaniem większości Żydów – grubo przesadził.

– Goje rodzą się tylko po to, by nam służyć. Bez tego nie mieliby po co istnieć na tym świecie – powiedział Josef podczas wystąpienia w synagodze. – Po co goje są tak naprawdę potrzebni? Będą pracować, będą orać, będą zbierać plony. My zaś będziemy tylko siedzieć i jeść jak panowie – podkreślił. Potem porównał nie-Żydów do zwierząt pociągowych.

– Tak jak każda osoba goje muszą oczywiście umrzeć, ale Bóg daje im długowieczność – stwierdził 90-letni Owadia Josef. Dlaczego? – Wyobraźcie sobie, że zdechł wam osioł. Stracilibyście w ten sposób pieniądze. To jest taki sam sługa. Właśnie dlatego goj otrzymuje długie życie. By dobrze pracować dla Żyda.

Jego słowa zostały nagrane ukrytym mikrofonem i wyemitowane przez izraelską telewizję Channel 10. Wywołały zdumienie i oburzenie w Izraelu.

– To, co wygaduje Josef, podpada pod ustawę o zakazie szerzenia rasizmu. Od tego człowieka zależy jednak istnienie rządu. Dlatego władze nie kiwną palcem – powiedział „Rz” Uri Huppert, specjalista ds. judaizmu z Jerozolimy. W taki sposób o nie-Żydach myślą tylko najbardziej radykalni ortodoksi. Oni jednak tak samo, a może nawet jeszcze bardziej, nienawidzą świeckich Żydów – dodał.

Rabina Josefa potępiły organizacje żydowskie ze Stanów Zjednoczonych, które na co dzień zwalczają antysemityzm. – Te słowa to obraza ludzkiej godności i równości. Judaizm naucza czegoś zupełnie innego – oświadczył szef Amerykańskiego Kongresu Żydów David Harris. – To bardzo niepokojące, gdy religijny przywódca, w szczególności rabin, naucza nienawiści i dzieli ludzi – wtórował mu Abraham Foxman z Ligi przeciwko Zniesławieniu.

Nawet wielu ortodoksyjnych rabinów odcina się od wypowiedzi Owadii Josefa. – On jest znany z tego, że jest humorzasty i często mówi dziwne rzeczy bez zastanowienia. Jako ortodoksyjny rabin czułem się zażenowany, słysząc jego ostatnią wypowiedź – powiedział „Rz” rabin Mosze Jakow Poupko z Jerozolimy. – Tak jak przedstawiciele innych religii oczywiście uważamy, że TO MY, Żydzi, mamy rację i dostęp do prawdy. Nie oznacza to jednak, że pogardzamy innymi ludźmi – zapewnił rabin Poupko.

http://www.rp.pl/artykul/552823-Rabin--goje-zyja-po-to--by-uslugiwac-Zydom.html






jeśli powiesz coś przeciwko żydom to jesteś antysemitą, jeśli zaś zanegujesz postulaty feministek – stajesz się okropnym szowinistą, jeśli zaś wyrazisz swoją opinię o gejach – stajesz się homofobem itd....



.



Zmieniony przez - krzysiek4 w dniu 2010-10-22 18:25:06

#354 Human3030

Human3030

  Grey Eminence

 • Members
 • PipPipPip
 • 7536 postów

Napisano 22 październik 2010 - 22:20




Pakt Ribbentrop-Mołotow

http://pl.wikisource.org/wiki/Pakt_o_nieagresji_III_Rzesza_-_ZSRR_23_sierpnia_1939

- Francja, Niemcy i Rosja chcą wspólnie ograniczyć rolę USA w Europie -

W Deauville, jednym z najsłynniejszych kurortów nadmorskich Dolnej Normandii, wielka "trojka", czyli prezydenci Francji, Niemiec i Rosji, debatują nad nowym europejskim ładem, w którym mniej będzie miejsca dla Stanów Zjednoczonych, a więcej dla Rosji.

http://www.polskatimes.pl/fakty/swiat/321576,francja-niemcy-i-rosja-chca-wspolnie-ograniczyc-role-usa-w,id,t.html

Ład i porządek w Kołchozie!

#355 aron rosen

aron rosen

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 193 postów

Napisano 22 październik 2010 - 23:48

http://www.rp.pl/art...obec-Litwy.html

Polskie MSZ ubolewa, że przyjazne gesty wykonywane w ostatnich latach nie spotkały się z adekwatną reakcją litewską. Resort zapowiada podjęcie działań dyplomatycznych w sprawie polskiej mniejszości na Litwie.

- Nie możemy akceptować braku poszanowania mniejszości polskiej na Litwie - czytamy w oficjalnym stanowisku polskiego resortu spraw zagranicznych sformułowanym w piątek w odpowiedzi na pytania dotyczące stosunków na linii Wilno-Warszawa.

W ostatnim czasie w mediach pojawiały się informacje, że Polska, niezadowolona z działań Wilna m.in. w sprawie naszej mniejszości, ochładza stosunki z Litwą. W czwartek tamtejsze MSZ zarzuciło polskim urzędnikom szerzenie błędnej informacji właśnie w sprawie sytuacji polskiej mniejszości, a także Orlen Lietuva.

"MSZ RP z rosnącym zaniepokojeniem i troską obserwuje rozwój sytuacji w stosunkach między Polską i Litwą. Wypowiedzi partnerów litewskich wzbudzające nieufność wobec polskiej mniejszości na Litwie uważamy za wysoce niefortunne i kontrproduktywne dla rozwoju dobrosąsiedzkich stosunków" - napisał resort w oświadczeniu.

"Ubolewamy, że przyjazne gesty wykonywane w ostatnich latach przez stronę polską nie spotkały się z adekwatną reakcją strony litewskiej" - czytamy w oświadczeniu.

MSZ zadeklarowało jednak, że Polska chce nadal "rozwijać wzajemne stosunki w duchu zrozumienia, zaufania i poszanowania praw obywateli, w ramach demokratycznych standardów obowiązujących w państwach członkowskich UE".

Resort zaznaczył przy tym, że Polska nie może akceptować braku poszanowania mniejszości polskiej na Litwie. Zwraca też uwagę, że katalog naruszanych lub niezrealizowanych przez władze litewskie praw Polaków, którzy są lojalnymi obywatelami Litwy, pozostaje od lat niezmieniony.

MSZ wskazuje, że nadal nie zostały rozwiązane sprawy: zwrotu ziemi w Wilnie i na Wileńszczyźnie, utrzymania statusu oświaty polskojęzycznej, pisowni imion i nazwisk przedstawicieli mniejszości w dokumentach osobistych, czy dwujęzycznej pisowni nazw ulic w miejscach, w których większość stanowią przedstawiciele mniejszości polskiej.

"MSZ RP dokonuje analizy zaistniałej sytuacji. Oczekujemy od partnerów litewskich odpowiedzialnego podejścia do tych kwestii, w celu wypracowania konstruktywnych rozwiązań. W najbliższym czasie zostaną podjęte stosowne działania dyplomatyczne" - konkluduje ministerstwo.

Piątkowy "European Voice" ocenił, że relacje między Polską a Litwą są najgorsze w Europie. "Dlaczego? Polacy twierdzą, że Litwini to nacjonaliści, a Litwini, że Polacy to aroganci" - wskazuje tygodnik. Pisze też, że minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski nie odwiedzi Litwy, dopóki nie pozwoli ona polskiej mniejszości na używanie polskich znaków alfabetu w oficjalnych dokumentach, takich jak paszporty.

"European Voice" twierdzi też, że Polska jest wściekła z powodu sposobu traktowania przez władze litewskie Możejek, których właścicielem jest PKN Orlen. "Uważają, że kupili rafinerię, by pomóc Litwie uniezależnić się od Rosji. Teraz żałują" - pisze tygodnik.
PAP

i jak to sie mowi ;) 'NWO pelna geba'
konfliktowanie narodow jest podstawa utrzymywania tego chorego systemu...
i 5 procent pasozytow ... stworcow 'tego jednego z najtrudniejszych swiatow'...
no moze nie do konca,
ale wladaja Nami i to trzeba przyznac :)

#356 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 779 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 23 październik 2010 - 03:03

"Ja pierd..., nie wiem!" - kandydat w programie na żywo

Kompromitującą wpadkę zaliczył kandydat na radnego Jaworzna, który podczas debaty wyborczej w lokalnej telewizji zgubił wątek i zaczął przeklinać. Problem polega jednak na tym, iż nie wiedział, że program... leci na żywo.


Jako pierwszy historię opisał serwis Naszemiasto.pl. Kandydat z listy Platformy Obywatelskiej, Dawid Chełmecki, odpowiadał na pytanie "Co jako radny zamierza pan zrobić dla naszego miasta?". Mówił o trzech sprawach priorytetowych - boiskach, parkingach, drogach i chodnikach.

Niestety, młodemu politykowi nie udało się poruszyć wszystkich zapowiedzianych tematów, bo wątek zaczął już tracić mówiąc o powstawaniu boisk. W pewnym momencie przerwał, zrezygnowany rozłożył się na fotelu i powiedział "Ja pierd..., nie wiem". Po chwili zapytał się, czy może powtórzyć - usłyszał, że program leci na żywo. Zapadła krępująca cisza...

Rezonu nie straciła za to prowadząca program dziennikarka, która zgrabnie przeszła do drugiej części debaty, jakby nic się nie stało.

Chełmecki na nieoficjalnym profilu Jaworzna na portalu społecznościowym Facebook tłumaczy się, że nie wiedział, iż program jest na żywo, ponieważ na debacie znalazł się w zastępstwie, a zaproszenie otrzymał w ostatniej chwili.

(tbe, ap)
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ja-pierd-nie-wiem---kandydat-w-programie-na-zywo,wid,12775714,wiadomosc.html

Vwti ten link co go zapodałeś też jest niezły



Zmieniony przez - fallout152 w dniu 2010-10-23 04:06:03

#357 Human3030

Human3030

  Grey Eminence

 • Members
 • PipPipPip
 • 7536 postów

Napisano 23 październik 2010 - 11:08




- Epidemia śmiertelnej choroby, stan wyjątkowy -

W związku z epidemią cholery w piątek wieczorem czasu miejscowego rząd Haiti zarządził sanitarny stan wyjątkowy na terenie całego kraju. Wraz z międzynarodowymi organizacjami pomocowymi podjął on działania mające nie dopuścić do rozprzestrzenienia się choroby.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/epidemia-smiertelnej-choroby-stan-wyjatkowy,1,3741859,wiadomosc.html

Cholera by to wzięła!

#358 Human3030

Human3030

  Grey Eminence

 • Members
 • PipPipPip
 • 7536 postów

Napisano 26 październik 2010 - 13:03

- Watykan: muzułmanów jest już więcej niż katolików -

Liczba muzułmanów na świecie przekroczyła liczbę katolików - wynika z danych, ogłoszonych w najnowszym Roczniku Papieskim, wydawanym przez Watykan.
Wyznawców islamu jest 1 miliard 322 miliony, a katolików - 1 miliard 130 milionów.

Dziennik "Corriere della Sera", przytaczając dane z opublikowanego właśnie "Annuario Pontificio", podkreśla, że po raz pierwszy Watykan przyznał oficjalnie, że islam stał się pierwszą religią świata.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,5069632.html

Pewnie mają lepszą politykę religijną.

#359 krzysiek4

krzysiek4

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1888 postów

Napisano 26 październik 2010 - 14:01

Jak to mówią - "nie każdy muzułmanin to terrorysta, ale każdy terrorysta to...muzułmanin"




.

Zmieniony przez - krzysiek4 w dniu 2010-10-26 15:01:46

#360 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 779 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 26 październik 2010 - 21:18

Ich wysokie zdolności reprodukcyjne połączone z socjalem europejskich państw zaprocentowały

#361 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5373 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 27 październik 2010 - 08:19

Ichwysokie zdolności reprodukcyjne

Widać nie kupują szczepionek od niewiernych...

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#362 Human3030

Human3030

  Grey Eminence

 • Members
 • PipPipPip
 • 7536 postów

Napisano 27 październik 2010 - 11:32




- Wikileaks uderzy w Rosję i Chiny -

/Witryna prawdopodobnie zamieści niedługo tajne dane pochodzące m.in. z Rosji i Chin./

Tajne dokumenty w serwisie WikileaksStrona internetowa Wikileaks, wsławiona publikacją tajnych dokumentów USA dotyczących wojen w Afganistanie i Iraku, „przestawi się na zbieranie i ogłaszanie tajnych danych z innych regionów, w tym z Rosji i Chin” - powiedziała dziennikowi „Kommiersanta” rzeczniczka witryny Kristinn Hrafnsson. Dodała, że „rosyjscy czytelnicy dowiedzą się wiele nowego o swoim kraju ”.

http://wyborcza.pl/1,75477,8573260,Wikileaks_uderzy_w_Rosje_i_Chiny.html

Pewnie nie omieszkają pokazać Rosyjskie i Chińskie kołchozy.


Zmieniony przez - Human3030 w dniu 2010-10-27 12:33:09

#363 aron rosen

aron rosen

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 193 postów

Napisano 28 październik 2010 - 16:48

nie ma to jak strzelic sobie samemu w stope :)
wczoraj Human zapodal news jak wyzej...dzisiaj kreml domaga sie sledztwa...
nie wiadomo jednak jednoznacznie z tej notki prasowej, czy zadaja
sledztwa w sprawie tortur, czy sledztwa w sprawie przecieku... ;)
jesli to pierwsze to sie chyba grubo zakrecili...
jak im wikileaks wyciagnie dokumenty z Iczkeri to sie beda miotac dopiero po kremlu... 'wladcy rosji'...

......

Rosja żąda śledztwa

Ministerstwo spraw zagranicznych Rosji zaapelowało do USA o przeprowadzenie "drobiazgowego" śledztwa w sprawie ujawnionych przez portal internetowy WikiLeaks dokumentów o zbrodniach popełnionych w Iraku, na które Amerykanie mieli przymykać oczy.

"Konieczne są szczegółowe badania dotyczące pojawienia się świadectw o śmierci niewinnych cywilów, o torturach i złym traktowaniu więźniów - faktów, których według mediów amerykańskie dowództwo wojskowe było świadome" - czytamy w komunikacie MSZ Rosji.

"Władze Stanów Zjednoczonych mają obowiązek przeprowadzenia drobiazgowego, niezależnego i transparentnego śledztwa w kwestii wszystkich informacji zawartych w mediach" - napisano.

Portal internetowy WikiLeaks opublikował w ubiegłym tygodniu około 400 tysięcy tajnych dokumentów armii USA z lat 2004-2009 dotyczących wojny w Iraku. Znajdują się w nich opisy okrutnych tortur, jakim władze Iraku poddawały irackich więźniów; czasem dochodziło nawet do egzekucji zatrzymanych.

Według założyciela portalu WikiLeaks Juliana Assange'a, ujawniono także "ponad 300 przypadków tortur popełnionych przez siły koalicji".

Opublikowane dokumenty sugerują, że opisany proceder odbywał się za wiedzą amerykańskich sił w Iraku, które opatrywały związane z nim raporty notą: "bez dalszego dochodzenia".
PAP

http://www.rp.pl/artykul/555844-Rosja-zada-sledztwa.html

Zmieniony przez - aron rosen w dniu 2010-10-28 17:50:40

#364 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 779 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 28 październik 2010 - 20:32

Ktoś się wypowiadał, chyba Condoleezza: to naprawdę straszne że te informacje wyciekły

#365 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5373 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 29 październik 2010 - 08:21

'wyciekły'

Jeśli 'wyciekły' to widać MIAŁY wyciec - większość informacji znanych, nic nadzwyczajnego, żadnych 'top sekretów', ale za to JAKI POWÓD ABY WPROWADZIĆ CENZURĘ INTERNETU

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#366 Vetinari

Vetinari

  Jaszczur

 • Members
 • PipPipPip
 • 8439 postów

Napisano 29 październik 2010 - 12:02

Tak, na pewno, bo to pierwsze info które wyciekło

http://wiadomosci.wp.pl/gid,12804638,title,Kler-gra-nie-fair!---zobacz-zdjecia,gpage,3,img,12805996,galeria.html

Uwielbiam go

#367 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5373 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 29 październik 2010 - 12:17

No cóż każdy ma takiego idola na jakiego zasługuje
A zawsze myślałem, żeś nieco bardziej inteligentny, zawiodłem się





Zmieniony przez - fantomista w dniu 2010-10-29 13:18:09

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#368 Vetinari

Vetinari

  Jaszczur

 • Members
 • PipPipPip
 • 8439 postów

Napisano 07 czerwiec 1906 - 19:35

No cóż jesli uważasz kogoś za mniej inteligentnego bo nie boi sie mówic prawdy to juz nie mój problem.

to je dobre



#369 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5373 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 04 listopad 2010 - 14:52




(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#370 Vetinari

Vetinari

  Jaszczur

 • Members
 • PipPipPip
 • 8439 postów

Napisano 07 czerwiec 1906 - 19:35

wszystko jest względne



#371 Vetinari

Vetinari

  Jaszczur

 • Members
 • PipPipPip
 • 8439 postów

Napisano 07 czerwiec 1906 - 19:35


http://wiadomosci.wp.pl/gid,12822807,title,Na-krzyzu-w-Gdansku-zawisly-serdelki---zdjecia,galeria.html

szkoda ze jego postulaty są mało realne bo bym moze nawet zagłosował na jego partię.


sz****a przez te błędy nawet edytowac nie mogę

#372 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5373 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 05 listopad 2010 - 09:20





Veti
Nie pisz lepiej bo każdy Twój post w kolejnym temacie rozwala forum. Zupełnie jak z Pali-kotem czego sie nie dotknie to s*******

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#373 Vetinari

Vetinari

  Jaszczur

 • Members
 • PipPipPip
 • 8439 postów

Napisano 07 czerwiec 1906 - 19:35

Zupełnie jak z Pali-kotem czego sie nie dotknie to s*******

A jakas argumentacja ?

Demota komentował nie będę bo chyba robił go jakiś tępak który cała sprawę przesiedział z głową w kiblu i dlatego nie wie o co w niej chodziło

#374 Vetinari

Vetinari

  Jaszczur

 • Members
 • PipPipPip
 • 8439 postów

Napisano 05 listopad 2010 - 17:07

http://wiadomosci.wp...,wiadomosc.html

Jeszcze troche i za krytykę PiS przez jej członków będzie grozic rozstrzelanie a Jaro w telewizji będzie narzekał, ze nie ma wolności

#375 takitamse

takitamse

  mysikrólik

 • Members
 • PipPipPip
 • 1060 postów

Napisano 06 listopad 2010 - 02:03

Myślę że PiS chce przerżnąć wybory samorządowe z premedytacją. Na dzień dzisiejszy jakakolwiek wygrana kogoś z tego ugrupowania, spowoduje ostrą nagonkę krytykę ze strony mediów na partię i ewentualnego radnego, burmistrza wójta.
To się opłaci bo ci którzy maja wygrać, a są teraz w pisie i tak wygrają bez szyldu, a potem jako niezależni będą mieli łatwiej pracować.

Właściwie to jakaś paranoja bo zamiast zajmować się tym co robi rząd, 50 - 70% informacji w dziennikach dotyczy jakiś pierduł z historii partii która niema nic w tej chwili w Polsce do powiedzenia.

Jaro mógł dojść do wniosku że aby wygrać kolejne wybory, musi się jak najbardziej usunąć w cień. Tak aby media przestały ciągle trąbić. Za jakiś czas będzie mógł powrócić, jako alternatywa zblamowanej PO.

Ja na jego miejscu zawiesił bym działalność partii na czas nieokreślony, i ogłosił że ci którzy są w parlamencie mają glosować zgodnie z własnym sumieniem, tak jak by byli posłami nie zależnymi. Powód jaki by podał to zmęczenie polityka i wycofanie się z niej na czas nieokreślony z życia. ( po katastrofie w Smoleńsku itd. ..)


Zmieniony przez - takitamse w dniu 2010-11-06 02:05:27

#376 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5373 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 06 listopad 2010 - 18:10

a

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#377 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5373 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 06 listopad 2010 - 18:11

Właściwie to jakaś paranoja bo zamiast zajmować się tym co robi rząd, 50 - 70% informacji w dziennikach dotyczy jakiś pierduł z historii partii która niema nic w tej chwili w Polsce do powiedzenia.


Kto 'rządzi' we wszystkich największych mediach?
czyżby Ci którym absolutnie nie zależy aby się Nimi zajmować, gdyż nie mają nic dobrego do powiedzenia?

Zmieniony przez - fantomista w dniu 2010-11-06 18:12:24

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#378 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 779 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 08 listopad 2010 - 03:09





Zmieniony przez - fallout152 w dniu 2010-11-08 03:11:32

#379 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 779 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 08 listopad 2010 - 03:12



Zmieniony przez - fallout152 w dniu 2010-11-08 03:12:17

#380 Vetinari

Vetinari

  Jaszczur

 • Members
 • PipPipPip
 • 8439 postów

Napisano 08 listopad 2010 - 12:37

http://wiadomosci.dz...ik-zaplaci.html

Jemu juz medialnie od*******iło dawno temu, ale zeby kłamac w zywe oczy ?

#381 Elizia

Elizia

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1286 postów

Napisano 11 listopad 2010 - 08:17



Perełka znaleziona w necie:

Absztyfikanci od Donalda
i SLD-owskie równe chłopy,
Co podliczacie swoje salda,
wy honorowe mizeroty.
Warszawskie bubki, żygolaki,
z szajką wytwornych pind na kupę,
cwaniaki, franty, zabijaki.
Całujcie wy mnie wszyscy w dupę.

Wy hazardowi rwacze kasy
Rychy i Zbychy z Mirem w odwodzie
Wy POlszewickie przekrętasy
Bez przerwy na złodziejskim głodzie
Którzy amnezją powaleni
zbieracie się w bandycką kupę
Nie wszyscy tutaj wymienieni,
Całujcie wy mnie wszyscy w dupę.

I wy, oszuści i blagierzy,
Wypierdy bez polskiego ducha
Myślicie, że wam naród wierzy
- usunie Was stąd zawierucha.
Karne pętaki i szturmowcy,
co grać gotowi nawet trupem
I rekordziści, i sportowcy,
Całujcie wy mnie wszyscy w dupę.

Wajdy i Kutze wskroś ponure,
Hołdysy, bez mózgowej Kory.
Podskakiwacze pod kulturę,
którzy bezwiednie robią w pory.
Uczone małpy, ścisłowiedy,
Co oglądacie świat przez lupę
Z łonetu wiecie: co, jak, kiedy,
Całujcie wy mnie wszyscy w dupę.

I jeszcze Bolek dureń krewki,
Co dużo chciałby, a nie może,
oraz „profesor” Bartoszewski
(Pan wie już za co, „profesorze” !)
I ty za młodu nie dorżnięta
Pitero, co masz taki tupet,
że szczujesz na nas swe szczenięta;
Całujcie wy mnie wszyscy w dupę.

I ty półhrabku z Ruskiej Budy
co Putinowi liżesz zadek,
sprzedajesz Polskę – tobie kudy
patriotyzmu trzymać spadek.
I europejscy marzyciele,
zebrani w malowniczą trupę
Z ryżym i miernym kpem na czele,
Całujcie wy mnie wszyscy w dupę.

Item głupawi niewolnicy,
sondaży co wam mózg lasują,
„autorytetów” zwolennicy,
które naprawdę na was plują.
I wy warszawskie wykształciuchy,
co nadstawiacie władzy pupę,
głosując jak więzienne juchy,
Całujcie wy mnie wszyscy w dupę.

I ty fortuny s****ysynu,
gówniarzu uperfumowany,
Co splendor oraz spleen Londynu
Nosisz na gębie zakazanej,
I ty, co mieszkasz dziś w pałacu,
A srać chodziłeś za chałupę,
Ty, spod Lublina łże-pajacu,
Całujcie wy mnie wszyscy w dupę.

Wy z komuchami w lewej flance,
ciągnący z Polski grubą rentę,
szerzący dziś moralną francę,
niszczący wszystko to co święte,
I ty, proroku z TVN-u,
co mózg związany masz na supeł,
i w własnym szambie brak ci tlenu.
Całujcie wy mnie wszyscy w dupę.

I wy, o których zapomniałem,
lub pominąłem was przez litość,
albo dlatego, że się bałem,
Albo, że taka was obfitość,
I ty, agencie, co za blog ten
ze strachu skarzesz mnie na ciupę,
Iżem się stał kozaków hersztem,
Całujcie wy mnie wszyscy w dupę !…

(Palnick za Tuwimem, ze szczyptą Łazarza)

http://antydziad.salon24.pl/228657,polski-watek-zbrodni-smolenskiej-zawiadomienie

#382 Human3030

Human3030

  Grey Eminence

 • Members
 • PipPipPip
 • 7536 postów

Napisano 12 listopad 2010 - 23:53




- Bank Grozi Katastrofą -

Narodowy Bank Polski przestanie obsługiwać konta rządu. Ma się tym zająć BGK, dotychczas cichy pośrednik w przekazywaniu pieniędzy. BGK będzie miał możliwość wydawania instrumentów pochodnych pod kredyty hipoteczne, żeby później tych samych kredytów używać jako zastawu pod pożyczki z NBP.

Zdaniem części analityków w najgorszym scenariuszu Ustawa o BGK będzie umożliwiała nieograniczone wsparcie dla deweloperów przy całym ryzyku spoczywającym na BGK, co w prostej linii prowadzi do amerykańskiego scenariusza kryzysu na rynku kredytów hipotecznych.

http://gb.pl/banki/lista/bank-grozi-katastrofa.html

Fajny Scenariusz!

#383 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 779 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 15 listopad 2010 - 02:39

Się pytam po cholerę radnym plakaty? Każde drzewo, każdy sklep, płot a nawet okna prywatnych mieszkań razi tym cholernym syfem. Czego mam niby się dowiedzieć z takiego plakatu? Że ten i ten gościu ma taki a taki ryj i do jakiego gangu należy?
Już rozumiem ulotki w płocie bo tam są przynajmniej życiorysy i obietnice i choć to pierwsze jest zawsze naciągane a to drugie niemożliwe to widzę że się chociaż starają.
Nie dość że na to wszystko idzie kupę kasy to jest to pomysł nie tyle bezskuteczny co w ogóle bezcelowy. Nie ma to jak pokaz piękności za pieniądze podatników.

#384 krzysiek4

krzysiek4

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1888 postów

Napisano 17 listopad 2010 - 20:37




Po 3-ch latach: tanie Państwo, czy tania dziwka ?

W tych dniach, po siedmiu miesiącach od „pojednania” Tuska z Putinem - rząd Federacji Rosyjskiej przesłał do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu swoje stanowisko w sprawie mordu w Katyniu. Rząd rosyjski twierdzi, że nie ma obowiązku wyjaśniać losu oficerów zaginionych w wyniku „wydarzeń katyńskich". Krótko mówiąc: Polska została kolejny raz poniżona i ośmieszona w oczach świata, tylko przez to, że honor Polaków został sprzedany przez Tuska i jego kamarylę za parę obietnic Putina i Miedwiediewa…
................................................................................
............................Jedno jest pewne – ci co nas sprzedali, nie mają żadnego moralnego prawa, by reprezentować Polaków na kolejnych rocznicach mordu w Katyniu i tragedii pod Smoleńskiem. Pozostał im już tylko Putin i organizowane przez niego imprezy. W końcu to Putin ma też w swoim ręku listy agentów ubecji, więc lepiej z nim nie zadzierajcie władcy III RP ….

całość;http://www.niepopraw...zy-tania-dziwka

"O tym, że Polska nie jest krajem ani normalnym, ani zachodnim, ani demokratycznym, ani nawet cywilizowanym, przekonaliśmy się poraz kolejny"



.

Zmieniony przez - krzysiek4 w dniu 2010-11-17 20:38:30

#385 Human3030

Human3030

  Grey Eminence

 • Members
 • PipPipPip
 • 7536 postów

Napisano 20 listopad 2010 - 13:50

- PiS atakuje listem i orędziem. Czeka na odpowiedź premiera -

Prezes PiS napisał do premiera Donalda Tuska list, w którym nakreślił najważniejsze - jego zdaniem - zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski. Poza tym wystąpił w telewizyjnym spocie stylizowanym na orędzie. Podkreśla w nim wagę wyborów samorządowych dla poprawy losu Polaków i budowy silnej Polski.

Treść listu, który został wystosowany w przeddzień przyjęcia nowej koncepcji strategicznej NATO, publikuje Nasz Dziennik. Szef PiS pisze w nim między innymi, że od 1999 roku obserwujemy proces postępującego autorytaryzmu władzy w Rosji i szereg działań w celu odbudowy strefy wpływów z czasów komunistycznych.

Jarosław Kaczyński w ubiegłym tygodniu zrezygnował z zasiadania w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego. Podczas ostatniego posiedzenia RBN omawiane były właśnie kwestie dotyczące naszego stanowiska na szczycie w Lizbonie.

http://news.money.pl/artykul/pis;atakuje;listem;i;oredziem;czeka;na;odpowiedz;premiera,21,0,712725.html

"Szef PiS'u: Polska będzie bogatym krajem"

Szykować portfele, na pieniążki!


#386 TheFinger

TheFinger

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1161 postów

Napisano 20 listopad 2010 - 16:06

Się pytam po cholerę radnym plakaty?

Falluout152, też nad tym się zastanawiałem. W moim mieście widziałem plakaty, na których najbardziej widocznymi elementami był ryj i nazwisko, a potem imię. A najlepsze było to, że takich plakatów było kilka w jednym rzędzie i każdy z innym ryjem. Pomyślałem sobie: "i co ci biedni ludzie mają wywnioskować z takich plakatów..." i choć wydaje się to bezsensowne, to może jednak? Może jest tak, że jak ktoś nie wie co zakreślić, to zakreśla pierwsze nazwisko, które przyjdzie mu do głowy? A to, że je widział wczoraj na plakacie przejeżdżając obok autobusem już nie pamięta? W tej bezsensownej walce każdy ze stron walczących sądzi, że nawet jeden głos więcej może być tym zwycięskim. Wydają więc kasę na wszystko, co jest możliwe, aby tylko zwiększyć prawdopodobieństwo wygranej i końca tego nie widać. Bo takie są realia obecnej polityki. Jeszcze trochę i będzie tak (albo już jest), że wystarczy zamiast twarzy kandydata wstawić obrazek np. proszku do prania i voila! - mamy reklamę artykułu chemicznego.

Brak słów.

#387 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 779 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 20 listopad 2010 - 20:07

Jeśli ktoś nie ma jakiegoś konkretnego faworyta to pod groźbą linczu powinien w dzień wyborów zostać w domu. Gawno prawda że wybory to nasz obywatelski obowiązek jak ktoś jest *******em to i tak niczego nie wybiera.

#388 Human3030

Human3030

  Grey Eminence

 • Members
 • PipPipPip
 • 7536 postów

Napisano 20 listopad 2010 - 23:15




Najbrzydsza twarz, czyli (RYJ) radnego w sejmie. Quiz!

Najlepszy pożytek były z tych plakatów: To jedynie zrywać je, aby następnie tapetować nimi SEJM!

#389 wuder

wuder

  1

 • Members
 • Pip
 • 8 postów

Napisano 21 listopad 2010 - 10:08

Nie wiedziałem za bardzo, do którego tematu to wrzucić, więc wklejam tutaj. Jeżeli któryś z moderatorów stwierdzi, że jest lepszy temat dla tych linków, proszę o przekopiowanie

Wykład Prof. Rybińskiego

http://www.joemonster.org/filmy/30030/Skok_cywilizacyjny_mlodego_pokolenia

Tusk gorszy niż Lepper

http://www.fakt.pl/Rybinski-Tusk-gorszy-niz-Lepper,artykuly,78888,1.html




Zmieniony przez - wuder w dniu 2010-11-21 10:10:30

Zmieniony przez - wuder w dniu 2010-11-21 10:10:49

#390 Human3030

Human3030

  Grey Eminence

 • Members
 • PipPipPip
 • 7536 postów

Napisano 22 listopad 2010 - 11:37

- Irlandia broni się przed pomocą finansową -

Jak informują media korporacyjne, nauczone doświadczeniami Grecji władze Irlandii bronią się jak mogą przed przyjęciem „pomocy finansowej” zaoferowanej przez Unię Europejską podczas odbywającego się właśnie w Brukseli spotkania ministrów finansów państw UE. Na szczycie doszło do paradoksalnej sytuacji, w której wspierane przez władze Unii państwa strefy Euro naciskają na rząd irlandzki, przekonując go do przyjęcia pieniędzy z unijnego funduszu stabilności finansowej, podczas gdy irlandzki premier i minister finansów przekonują, że kraj nie potrzebuje unijnej pomocy i do końca roku nie zamierza emitować nowych obligacji.

Przyjęcie unijnej pomocy wiąże się de facto z finansowym ubezwłasnowolnieniem kraju i narzuceniem mu pakietu antyspołecznych reform nadzorowanych przez unijnych biurokratów.

W dramatycznym wystąpieniu prezydent Unii Europejskiej stwierdził, że jeśli nie uda się obronić strefy euro przed dalszym kryzysem w krajach członkowskich, Unia Europejska może tego nie przetrwać. Państwa strefy Euro obawiają się, że bankructwo Irlandii wywoła efekt domina, który uderzy przede wszystkim w Grecję i Portugalię, kraje, których gospodarki pozostają na skraju zapaści. Irlandzki minister finansów Brian Lenihan oświadczył w odpowiedzi, że rząd jego kraju ma zabezpieczone środki na spłatę zobowiązań budżetowych co najmniej do połowy przyszłego roku. Pomimo zdecydowanego sprzeciwu większości irlandzkiego społeczeństwa wobec ograniczenia finansowej niezależności ich kraju, w czwartek do Dublina ma się udać wspólna delegacja Unii Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego, mająca za zadanie ocenić stan finansów irlandzkiego rządu i jego potrzeby w dziedzinie „pomocy” finansowej.

Tymczasem w poniedziałek w nocy prawie 7000 osób demonstrowało w Atenach przeciwko obecności „doradców” z Międzynarodowego Funduszu Walutowego w tym kraju. Pakiet antyspołecznych reform narzuconych Grecji przez Unię Europejską i MFW wraz z pomocą finansową w ramach programu analogicznego do tego proponowanego Irlandii, spowodował w tym kraju dramatyczne pogorszenie się warunków życia milionów osób i trwające już pół roku protesty społeczne.

http://wolnemedia.net/wiadomosci-ze-swiata/irlandia-broni-sie-przed-pomoca-finansowa/

"Państwa strefy Euro obawiają się, że bankructwo Irlandii wywoła efekt domina"



#391 TheFinger

TheFinger

  1

 • Members
 • PipPipPip