Skocz do zawartości
Zdjęcie

Aktualne tematy polityczne


1394 odpowiedzi w tym temacie

Katalogi.pl

Katalogi.pl
 • Bywalec
Tekst alternatywny

#1381 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 4064 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 19 maj 2017 - 09:56

Zdrajców to tam jest jakiś procent, reszta to obcy, wstawieni tu pod polskimi nazwiskami dozorcy okupanta i ich POtomkowie...

Krzysztof Wyszkowski: Zdrajcy gotowi są podpalić Polskę
Dodano: 18.05.2017 [07:15]
149508704916013298951.jpg
foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
 
- Michnik jest zawodowym oszustem, który zbudował swoją pozycję publiczną i finansową na zmowie z Jaruzelskim i Kiszczakiem. Michnikoidów są w III RP tysiące, wręcz setki tysięcy. Są przerażeni widmem nadchodzącego upadku i gotowi podpalić Polskę, aby tylko utrzymać swoje wpływy, zdobyte dzięki zdradzie – mówi „Gazecie Polskiej” Krzysztof Wyszkowski.

Jednym z polityków, którym cały czas dorabia się medialną „gębę”, jest Antoni Macierewicz. Wydaje się, że nawet część wyborców PiS jest podatna na propagandę w tym zakresie. Dlaczego właśnie ten polityk tak często pada ofiarą medialnych ataków?

Tak było w czasach komunizmu i tak jest w czasach, gdy postkomunizm jest w Polsce nadal bardzo silny. Macierewicz reprezentuje bezkompromisową walkę o niepodległość – więc posowiecki motłoch uznaje, że to przez niego stracił swoją dominującą pozycję. Reprezentuje likwidację WSI i dezubekizację. Zatem postesbecka chuliganeria uznaje go za winnego utraty swoich przywilejów. Antoni Macierewicz reprezentuje demokrację – więc posttotalitarni homo sovieticus są oburzeni rządami wyłonionymi przez „zwykłych” Polaków, które zastąpiły rządy peerelowskiej „elity”. Reprezentuje lustrację, więc dziesiątki tysięcy agentów komunistycznych służb specjalnych właśnie jego obwiniają za działania IPN.

W sposób ośmieszający przedstawia się nie tylko polityków. Przez lata stereotyp ten dotyczył także wyborców PiS. Wszyscy pamiętamy hordy młodzieży, podjudzane przez polityków związanych z Ruchem Palikota, które paradowały pod Krzyżem Pamięci z obraźliwymi transparentami. Do dziś zresztą przedstawia się tych, którzy upominają się o ofiary Smoleńska, jako ciemnogród. Jednocześnie ci, którzy kreują taki wizerunek „pisiorów”, często nawołują do niedzielenia społeczeństwa. Hipokryzja?
Hipokryzja to bardzo eleganckie określenie mentalności sowieckiej i posowieckiej. To zawodowi, świadomi łgarze. Michnik jest zawodowym oszustem, który zbudował swoją pozycję publiczną i finansową na zmowie z Jaruzelskim i Kiszczakiem. Gdy skończy się świat posowieckiego zakłamania, skończy się rola Michnika. Takich michnikoidów są w III RP, jako PRL-bis, tysiące, wręcz setki tysięcy. Są przerażeni widmem nadchodzącego upadku i gotowi podpalić Polskę, aby tylko utrzymać swoje wpływy, zdobyte dzięki zdradzie.

W czasach PRL medialne opluwanie wrogów było powszechną praktyką. Czy dostrzega Pan podobieństwa między czasami PRL a dniem dzisiejszym?
Niedawno byłem gościem w TVP Info. Tam przyszło mi spotkać się z moją dawną przyjaciółką, osobą, którą niegdyś bardzo lubiłem i szanowałem, Różą Thun de domo Woźniakowską. I nagle ta sama Róża, która w czasach SKS – właśnie obchodzimy czterdziestolecie śmierci Staszka Pyjasa i protestu odważnej młodzieży – była dzielną i ofiarną antykomunistką, szczerą katoliczką z najlepszej patriotycznej rodziny, dziś wygłasza opinie godne propagandystów w rodzaju Urbana. Nie ma nic bardziej przerażającego niż widok tak niebywałego upadku moralnego jak przypadek tej kobiety. W porównaniu z zaparciem się przez Różę wszystkiego, co reprezentował jej ojciec, tego, co dla Polski zrobił jej opiekun – ksiądz Karol Wojtyła – bandy tuskoidów z Krakowskiego Przedmieścia nie mają żadnego znaczenia. Aby poskromić chuliganów, wystarczy sprawnie działająca policja i sądy, oczywiście po wyeliminowaniu funkcjonariuszek postpeerelu napuszczających dwie watahy chuligańskie na marsz modlitewny. Prawdziwym niebezpieczeństwem dla Polski i polskości jest zdrada takich ludzi jak pochodząca z najlepszej polskiej, prawdziwej, arystokratycznej elity nieszczęsna Róża. Miejmy jednak nadzieję, że przyjdzie czas, gdy tacy ludzie się w końcu ockną i wrócą do Polski i polskości, którą z taką zajadłością dzisiaj niszczą. Mam taką nadzieję i w tym duchu pozdrawiam wszystkich moich dawnych przyjaciół, którzy nie chcą przyznać, że w tych dniach symbol, jakim jest biała róża, został upodlony przez ludzi nienawidzących Polski, polskości, chrześcijaństwa, wolności i demokracji.

Całość wywiadu z Krzysztofem Wyszkowskim w najnowszym numerze tygodnika "Gazeta Polska"

W najnowszym tygodniku #GazetaPolska znajdziecie wywiad z Krzysztofem Wyszkowskim - Zdrajcy gotowi są podpalić Polskę. Polecamy! pic.twitter.com/g25tt9X4Cn

— Gazeta Polska (@GPtygodnik) 17 maja 2017
logogp.jpg

http://niezalezna.pl...podpalic-polske


Phoenix_thumb.jpg  

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba,

Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

Na pohybel zdrajcom!


#1382 OSTOJA2

OSTOJA2

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1307 postów

Napisano 21 maj 2017 - 18:33

Burmistrz Wadowic usuwa z herbu miasta papieskie odniesienia. Radny alarmuje: "To działanie wymierzone w naszą historię i osobę Św. Jana Pawła II".

 

 

456227.jpg

 

http://wpolityce.pl/...w-jana-pawla-ii#1383 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 4064 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 22 maj 2017 - 10:33

Doskonały komentarz do tych memów poniżej (tłumaczący walkę wielu środowisk z jakąkolwiek próbą lustracji...):

 

Sławomir Cenckiewicz @Cenckiewicz


Bezkres nazwisk sowieckich okupantów nasłanych do Polski, by stworzyć LWP i Polskę Ludową...

 

 

Ci0XMv6VEAAyfGl.jpg

 

 

 

18581958_1594022297299381_43582118951042

 

18486293_1592727140762230_50734011493371

 

18619987_1593270980707846_54184148576876

 

18558977_1593109484057329_84492916257421

 

 


,,W demokratycznym państwie suwerenem nie są… wyborcy”. Skandaliczna wypowiedź i mocna riposta [WIDEO]

Opublikowane 2017/05/21w Programy/Wiadomości z Polski
 
ska.jpg


 

Art. 4. Konstytucji mówi: Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio. Prof. Wojciech Popiołek ma jednak inne zdanie.

 

Występujący na Kongresie Prawników wygłosił następującą kwestię:

Co na to Konstytucja?

Elyta!!#NadzwyczajnaKasta pic.twitter.com/fjbSoiSxhM

— Robert Kwit (@KwitRobert) 21 maja 2017

W demokratycznym państwie suwerenem nie są wyborcy


Prof. Wojciech Popiołek podczas #KongresPrawnikow : „Suwerenem nie są wyborcy…” vs zapisy #KRP art.4:”Władza zwierzchnia należy do narodu” pic.twitter.com/T4Fl7I8Pl5 

— Albert Rychard (@Albert301271) 21 maja 2017

Kto zatem powinien rządzić. Wypowiedź sędziego skomentowano w Wiadomościach:


Sędziowie, adwokaci oraz radcowie prawni chcą po swojemu urządzić państwo polskie. Plan reform zaprezentowali w czasie Kongresu Prawników w Katowicach. Według nich rządzący nie powinni kierować się wolą wyborców, ale przede wszystkim wskazaniami sędziów. Na razie prawnicy nie mają szans na realizację swoich wizji, dlatego chcą tworzyć alternatywne instytucje na przykład Trybunał Konstytucyjny bis.

– mówiono.

Komentujący Kongres Stanisław Michalkiewicz zwrócił uwagę, że sędziowie wykazali się dużym nieposłuszeństwem. Jednocześnie wskazał, że w latach PRL zupełnie inaczej traktowali swoich przełożonych, również tych, którzy przyjeżdżali ze Związku Sowieckiego. Wtedy podobnych manifestacji wobec organów państwa nie było…

 

 

 

http://niezlomni.com...t=postfity14a7f


Phoenix_thumb.jpg  

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba,

Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

Na pohybel zdrajcom!


#1384 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 4064 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 22 maj 2017 - 11:26

Jak wiele to tłumaczy, jak wiele...

 


Zaskakujące słowa Stuhra o swoim ojcu – prokuratorze stalinowskim podczas kongresu prawników [WIDEO]

Opublikowane 2017/05/21w Wiadomości z Polski
 

js.png

Jerzy Stuhr przyznał w wywiadzie dla Wirtualnej Polski, że jego ojciec był prokuratorem w czasach stalinowskich. Tym większe zdziwienie wywołało jego pojawienie się w Katowicach na Kongresie Prawników Polskich, by dyskutować o reformie wymiaru sprawiedliwości i stanie praworządności w Polsce.

 

Podczas kongresu Stuhr odniósł się również do postaci ojca.

– tłumaczył Stuhr. Wypowiedź zastanawiająca, bo mówienie o wolności w czasach stalinizmu jest nieporozumieniem.

Fakt, że (ojciec- red.) był prokuratorem nienależącym do PZPR, no to już był pewien znak szczególny. I ojciec wybrał. Co wybrał? Wolność. Niezależność. On był naprawdę z ducha przekonany, że jemu, jako oskarżycielowi publicznemu, nie wolno być uwiązanym w jakiekolwiek wpływy ideologiczne lub partyjne

Podobnie mówił w wywiadzie dla Wp.pl.

pic.twitter.com/3zgYAXPAUk

— Szymon (@DriftingInANet) 21 maja 2017

– mówił. Do roku 1953, czyli do śmierci Stalina, mówienie o niezależności prokuratury jest kpiną. Jak widać jednak, Stuhr takie rzeczy wygłasza publicznie.

Chyba z domu wyniosłem kompletną apartyjność. Proszę pana, mój ojciec potrafił być bezpartyjnym prokuratorem za Stalina, a ja miałbym być posłem za Kaczyńskiego i Dudy?


Wyrażam ogromną nadzieję, w imieniu środowisk innych, środowisk twórczych w tym wypadku i wiedzcie państwo, że z wielką nadzieją czekamy na wasz głos w sprawie obrony, obrony niezależności

– podkreślał także aktor, kierując swoje słowa do zgromadzonych. Powołał się na przykład swojego ,,wielkiego mistrza i nauczyciela, jednego z największych artystów, jakiego spotkał w swoim życiu, pana Andrzeja Wajdy”.

– mówił. Zderzenie słów o stalinowskim prokuratorze z deklaracją o wolności brzmią naprawdę zadziwiająco…

Andrzej Wajda powiedział, że są ludzie, którym wolność jest do życia bezwzględnie potrzebna. Jednym jest potrzebna bezwzględnie, a innym nie 

Tak skomentowano to na Twitterze:


właśnie Pan Stuhr mówi, że w PRL prokuratorzy mogli być bezpartyjni i niezależni, czyli co wtedy było lepiej ? #kongresprawnikow

— Szymon Nowak (@SzymonN70789207) 20 maja 2017

Bohaterski inaczej Stuhr, spędził ,,najlepsze lata ” PRL-u, czyli stan wojenny, w Rzymie. To dla młodzieży.#kongreskasty

— Tad Kapala (@TadKapla) 20 maja 2017

Stuhr uczył się „poczucia wolności” od stalinowskiego prokuratora, Owsiak „uczył się wrażliwości społecznej” od stalinowskiego milicjanta.

— kontrowersje.net (@kontrowersje) 20 maja 2017

Zdecydowanie lepiej współgrają inne niedawno wypowiedziane słowa Stuhra, który drwił z Żołnierzy Wylętych, a wcześniej narzekał na społeczeństwo, w którym panoszy ssię polactwo.


Antysemityzm, płytki katolicyzm…i histeryczny patriotyzm. Z tego składa się polskość

– tak definiował polskie społeczeństwo. Równie błyskotliwe myśli przekazywał jego syn Maciej Stuhr, któremu pomyliły się daty, bitwy i strony konfliktu – mówił, że to Polacy pod Cedynią przywiązali dzieci do machin oblężniczych. W rzeczywistości chodziło o obronę Głogowa i oblężenie przez wojska cesarstwa rzymskiego pod dowództwem króla niemieckiego Henryka V.

 

http://niezlomni.com...t=postfitya3bca


Phoenix_thumb.jpg  

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba,

Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

Na pohybel zdrajcom!


#1385 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 4064 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 22 maj 2017 - 11:52

Ujawniona tajna instrukcja przed kongresem prawników: "Ani słowa o kastach, zarobkach i korporacjach"
Opublikowano dnia 19.05.2017 20:59
 
 
- Biura prasowe organizatorów rekomendują uczestnikom paneli dyskusyjnych, aby z uwagi na niebezpieczeństwo skupienia uwagi mediów na tematach nie związanych z tematyką Kongresu, o nie podnoszenie w dyskusji kwestii wynagrodzeń sędziów i pełnomocników, tematów związanych z postępowaniami dyscyplinarnymi (…) mogących mieć negatywny wpływ na postrzeganie zawodów adwokatów, radców prawnych i sędziów. Biura prasowe rekomendują nieużywanie słów w rodzaju: kasta, nasza korporacja i podobnych znaczeń, które mogą zostać użyte przeciwko nam. Proponujemy skupienie się na informacji, że działamy w interesie obywatela, a nie w interesie własnym. Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że na terenie Centrum Kongresowego będą przedstawiciele mediów, nagrywający przebieg Kongresu. Uprzejmie prosimy o zachowanie powagi i uważności w trakcie Kongresu i podczas rozmów w kuluarach – czytamy w ujawnionym przez Super Express "instrukcji" rozsyłanej do uczestników zbliżającego się 'kongresu prawników" przez organizatorów
 
 

screen YouTube
Zapytana przez Super Express zefowa biura prasowego Naczelnej Rady Adwokackiej Joanna Sędek tłumaczy: 

- Uwagi te to oddolna inicjatywa zespołu medialnego utworzonego na rzecz Kongresu

Więcej na SE.pl\n\n

Nie mogę;) Prawnicy ostrzegający się nawzajem, żeby nie używać słowa "kasta"! Jak dzieci;))) To są elity? Serio?;)))

— slawek jastrzebowski (@sjastrzebowski) 19 maja 2017
\n

http://www.tysol.pl/...i-korporacjach-

 

 

 

,,Sędzia odnosił się z pogardą do orła w koronie”. Poseł zdradza, co naprawdę mówią sędziowie o sobie i o Polakach [WIDEO]
Opublikowane 2017/05/20w Wiadomości z Polski/Wywiady
 
trz.jpg
 

Poseł Tomasz Rzymkowski z Kukiz’15 rozmawiał z Ewą Stankiewicz. Parlamentarzysta podzielił się z dziennikarką swoimi doświadczeniami związanymi z kontaktem z przedstawicielami wymiaru sprawiedliwości: sędzią i prokuratorem.

 

Rzymkowski ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Został doktorantem w Katedrze Historii Państwa i Prawa tej uczelni.

Pamięta, jakie było jego pierwsze przeżycie z polskim sądownictwem. Określa je krótko: traumatyczne przeżycie. Co ma na myśli? Poseł wylicza:

Prokurator sam się chwalił, że ma problemy z alkoholem i jego stan wskazywał na to, że był po spożyciu. sędzia, który opowiadał nam historię swojego życia, który z pogardą odnosił się do łańcucha i orła w koronie, nazywając to „gapą na łańcuchu”. Sędzia, który mówił, że on się nie musiał uczyć, bo jego ojciec był pierwszym sekretarzem PZPR-u, że rozpoczął aplikację adwokacką, ale stwierdził, że co on będzie latał za pieniędzmi, on woli, żeby te pieniądze same do niego przychodziły i został sędzią. Karierę zrobił na tzw. kiblówkach, czyli w sądownictwie penitencjarnym, chodził po prostu od celi do celi w stanie wojennym, czyli generalnie skazywał, decydował o przedłużeniu internowania, czy też innym postępowaniu działaczy Solidarności siedząc na sedesie, dlatego to były te kiblówki. Opowiadał, że on wówczas, jako sędzia w PRL-u to był kimś, bo on korzystał ze specjalnych sklepów, on kończył orzekanie o 21.00 i jechał kupował sobie kabanosy, tylko on mógł takie jedzenie jeść a teraz to każdy głupi może jeść…

 

– relacjonował Rzymkowski, który dodaje, że to był ,,2007-2008 rok, ten sędzia wówczas z taką nostalgią, z takim wręcz romantycznym spojrzeniem na lata osiemdziesiąte, takie wspaniałe czasy…”

"Najwyższe" standardy nadzwyczajnej kasty ludzi na przykładzie sędziego z Lublina z dedykacją dla uczestników #kongresprawnikow pic.twitter.com/vCq8TN8hAx

— Andrzej Jędrzejewski (@abjedrzejewski) 20 maja 2017

 

http://niezlomni.com...t=postfity96bee


Phoenix_thumb.jpg  

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba,

Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

Na pohybel zdrajcom!


#1386 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 4064 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 22 maj 2017 - 12:01

Cejrowski dobitnie wyjaśnił niemieckiemu dziennikarzowi istotę relacji pomiędzy naszymi krajami [WIDEO]

 

19-05-2017 20:49

 

Znany podróżnik i publicysta gościł na Warszawskich Targach Książki. Kiedy o rozmowę poprosiła go ekipa niemieckiej telewizji...

 

 

 

 

 

Źródło: http://www.prawdaobi...t=postfity35ab9 © http://www.prawdaobiektywna.pl


Phoenix_thumb.jpg  

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba,

Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

Na pohybel zdrajcom!


#1387 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 4064 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 22 maj 2017 - 13:22

HIT! LIS I OLEJNIK TO KU*WY DZIENNIKARSKIE! – MICHALKIEWICZ O RZETELNOŚCI AGENTÓW WSI!

 

 

:D


Phoenix_thumb.jpg  

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba,

Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

Na pohybel zdrajcom!


#1388 OSTOJA2

OSTOJA2

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1307 postów

Napisano 22 maj 2017 - 14:58

Prezydent Opola kontra TVP. Spór o festiwal z zaskakującą ciekawostką w tle.
Dodano: 22.05.2017 [14:43]
 
 
149545624516054399201.jpg
 
 

Narasta zamieszanie wokół 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Część wykonawców odwołała swoje występy, a w całą sprawę zaangażował się prezydent miasta Arkadiusz Wiśniewski. Zaproponował, aby impreza odbyła się w innym terminie i żeby kto inny był jej organizatorem. Ostatecznie podjął decyzję o wstrzymaniu montażu scenografii na scenie opolskiego amfiteatru. Ciekawostką jest, że Wiśniewski został prezydentem Opola m.in. dzięki poparciu Solidarnej Polski – partii, której wiceprezesem do 2014 roku był Jacek Kurski, obecny szef Telewizji Polskiej

 

http://niezalezna.pl...ekawostka-w-tle#1389 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 4064 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano wczoraj, 10:37

Tajne służby rusko-pruskie (i ich lokalne sługi) kontynuują konfiktowanie narodu na każdym polu i gdzie się tylko da:

 

TVP odcina się od pomówień wokół festiwalu w Opolu i wysyła pozwy do Agory, WP, Newsweeka i Springera. OŚWIADCZENIE

opublikowano:

wczoraj · aktualizacja: wczoraj1401f99e2b5c45f796499626be9e29da.jpegautor: wPolityce.pl
 
 

W związku z pojawiającymi się w prasie i uporczywie powtarzanymi w mediach informacjami, jakoby w TVP funkcjonowała cenzura artystów występujących w Festiwalu Opole 2017, TVP oświadcza, że takie twierdzenia są nieprawdziwe i naruszają dobre imię Spółki

— czytamy w oświadczeniu Telewizji Polskiej.

Nie godząc się z tymi zarzutami, które wciąż są bezkrytycznie powielanie, Telewizja Polska skierowała pozwy o ochronę dóbr osobistych przeciwko wydawnictwu Agora, Grupie Wirtualna Polska, Ringier Axel Springer Polska i Newsweek Polska

— oświadczają władze spółki.

Należy podkreślić, że wiele z tych publikacji miało miejsce pomimo stanowiska TVP, a także nawet po wypowiedzi Pani Maryli Rodowicz, z których wynikało wprost, że TVP nie cenzuruje zaproszonych przez Nią artystów w tym m.in. KAYAH.

Publikacje, które nie tylko ignorowały stanowisko TVP, ale również wypowiedź Pani Maryli Rodowicz dodatkowo zaogniły sytuację wokół 54. KFPP w Opolu ze szkodą dla wydarzenia, artystów i widzów

— czytamy w oświadczeniu.

 

https://wpolityce.pl...ra-oswiadczenie

 

 

Afera wokół Opola. Kurski zapowiada przeniesienie festiwalu do innego miasta
cc010ba6a10ba8f92b3d88280306.jpeg
Jacek Kurski, prezes TVP / Źródło: PAP / Jakub Kamiński
Prezydent Opola bez żadnych podstaw prawnych zerwał umowę z Telewizją Polską – oświadczył Jacek Kurski. Prezes TVP zapowiedział, że festiwal odbędzie się w innym mieście.
 

– To niewybaczalny skandal. Prezydent Opola okrył się hańbą. Muzyka nie jest ani pisowska, ani peowska. Jest po prostu polska – mówił Jacek Kurski w TVP Info.

– Nastąpił atak na dobro publiczne, telewizję i polską kulturę. Mam nadzieję, że obronimy polską muzykę i nie pozwolimy jej upolityczniać – powiedział. Zaznaczył, że w TVP nie ma żadnej "czarnej listy" artystów. Stworzono fejk i wielkie kłamstwo – oświadczył.

Jacek Kurski zapowiedział, że w tym tygodniu TVP ogłosi nową lokalizację festiwalu.

 

.@KurskiPL w #GośćWiadomości: prezydent #Opole ponosi historyczną odpowiedzialność za to, że nie będzie festiwalu#Minęła20 #wieszwiecej pic.twitter.com/8BmvrE6LeU

— TVP Info (@tvp_info) May 22, 2017

– Prezydent Wiśniewski naraził Opole na wielomilionowe odszkodowanie. Telewizja Polska wystąpi z pozwem, dlatego że przeniesienie lokalizacji w tak krótkim czasie to ogromne koszty finansowe. Prezydent Opola postanowił zniszczyć festiwal, który był wizytówką jego miasta – stwierdził szef Telewizji Polskiej.

Tłumaczył, że TVP nie eliminuje nikogo ze względu na poglądy polityczne. Dodał, że ostatni Sylwester w Zakopanem okazał się sukcesem. – Wiedziano, że Opole też będzie sukcesem i postanowiono nam to zniszczyć. Niedoczekanie – powiedział Kurski, dodając, że w całej sprawie chodziło o "wyrzucenie" nadawcy publicznego z Opola.

– Ci wszyscy, którzy uruchomili armię trolli do bombardowania artystów, żeby się wycofywali, żeby stworzyć modę na bojkot Opola – z powodu rzekomo zagrożonej wolności, będą się wstydzić. Mam nadzieję, że dzięki Telewizji Polskiej i innym uczciwym nadawcom, prawda o tym, że w TVP nie ma żadnej cenzury, dotrze do tych, którzy dali się oszukać – oświadczył Kurski.

 

/ Źródło: TVP Info

 

https://dorzeczy.pl/...ego-miasta.html

 

 

Chcesz wiedzieć o co chodzi w sprawie Festiwalu w Opolu? Zapraszam!

Czytaj więcej na: http://prawicowyinternet.pl/chcesz-wiedziec-o-co-chodzi-w-sprawie-festiwalu-w-opolu-zapraszam/


Phoenix_thumb.jpg  

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba,

Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

Na pohybel zdrajcom!


#1390 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 4064 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano wczoraj, 10:40

Ach cóż to za pan wycofał sie z umowy z TVP na festiwal w Opolu? B)  UB wiecznie żywe...

 

Resortowe dziecko w ratuszu
26 lutego 2017
13942
Zarówno dziadek, jak i ojciec urzędującego prezydenta miasta Opola – Arkadiusza Wiśniewskiego – byli pracownikami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Jego dziadek – Józef Mól (rocznik 1927) był w czasach stalinowskich milicjantem (w latach 50-tych to był resort Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego), a ojciec Arkadiusza – Henryk Mól vel Wiśniewski (rocznik 1952) – rozpoczynał karierę w MSW od pracy w ZOMO, potem pracował w MO i SB.
j%C3%B3zef-01-foty-300x199.jpghenryk-01-300x177.jpgMilicja Obywatelska została utworzona na podstawie Manifestu Lipcowego (1944) i podporządkowana organizacyjnie pod Resort Bezpieczeństwa Publicznego, a następnie podporządkowano ją Ministerstwu Bezpieczeństwa Publicznego. Od roku 1955 podlegała Ministerstwu Spraw Wewnętrznych.
Oboje panowie (ojciec prezydenta – Henryk Mól i jego dziadek Józef Mól) wstąpili więc do resortu bezpieczeństwa na własną prośbę, deklarując chęć służenia socjalistycznej ojczyźnie i ślubując walkę z wrogami socjalizmu. Wiadomo przecież, że bez resortu siłowego jakim była milicja i SB nie udałaby się pacyfikacja społeczeństwa. Obaj Panowie Mól przyłożyli więc rękę do budowy tego opresyjnego systemu.
Józef Mól – prośba o przyjęcie do Resortu Bezpieczeństwa Publicznego (1951 r.)
j%C3%B3zef-02-podanie-zami%C5%82owanie-1Henryk Mól – prośba o przyjęcie do resortu MSW (1972 r.)
Schowek01-258x300.jpgDziadek urzędującego prezydenta – Józef Mól, początkowo zbierał  pozytywne opinie o swojej pracy, podkreslano brak nałogów i dobrą opinię wśród mieszkańców, później głównie na tle konfliktów z żoną, zaczął zaniedbywać swoje obowiązki, co zauważono w negatywnych opiniach jego pracy.
j%C3%B3zef-07-wniosek-o-usuniecie-300x21Konflikty z żoną były tematem przewodnim wielu upomnień i ocen Józefa Mól. Wspominano w nich, że żona jest awanturnicza i oskarża go o zdrady.
j%C3%B3zef-06-problemy-z-%C5%BCon%C4%85-Ten konflikt osłabiał zapewne jego motywację do pracy w resorcie. W konsekwencji doprowadziło to do zwolnienia go ze służby w 1967 roku. Po 16 latach pracy w resorcie dopracował sie stopnia st. sierżanta. Po rozmowach z przełożonymi, na podstawie dwóch ujemnych opinii, sam poprosił o zwolnienie ze służby.

Schowek02-pro%C5%9Bba-o-zwolnienie-295x3

Schowek03-kary-dyscyplinarne-300x152.jpgDane IPN obejmują wyłącznie okres jego służby w resorcie bezpieczeństwa jako milicjanta, tj. 1951-1967. Informacje o Józefie Mól po tym okresie podejmiemy zapewne w osobnym tekście, który wymaga jeszcze szczegółowego sprawdzenia kilku informacji.

Jego syn: Henryk Mól – ojciec prezydenta Opola – prosząc o przyjęcie do pracy w resorcie MSW powołuje się na milicyjną przeszłość swego ojca, licząc na ułatwienie dostępu do resortu. Nie pomylił się. Przyjęto go do pracy we wrześniu 1972 roku. Początkowo było to przeszkolenie ZOMO (wtedy jeszcze formacja ta nie miała tak złej sławy jak w czasie stanu wojennego). Jednakże tekst ślubowania nie zostawia złudzeń co do świadomości celów tej formacji, tj. utrwalanie socjalizmu i zwalczanie jego wrogów.
henryk-04-slubowanie-zomo-300x186.jpgHenryk Mól zbiera znakomite opinie w resorcie. Jest obowiązkowy, sumienny, koleżeński i …lojalny wobec władzy. Pnie się po stopniach kariery przechodząc z ZOMO do milicji. Przenosi

Phoenix_thumb.jpg  

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba,

Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

Na pohybel zdrajcom!


#1391 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 4064 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano wczoraj, 10:40

cd.

 

 

się do Opola i rozpoczyna pracę w Komendzie Wojewódzkiej Milicji w Opolu.

henryk-06-przeniesienie-do-opola-300x160
henryk-06-awanse-300x183.jpgW roku 1975 postanawia zmienić nazwisko sobie i całej swojej rodzinie. Powodem jest „ośmieszające brzmienie nazwiska Mól”. Przyjmuje nazwisko Wiśniewski.
IMG_0628-267x300.jpg
henryk-03-zmiana-nazwiska-300x112.jpgPilnie pracuje i szkoli się. Kończy Wyższą Szkołę Oficerską MSW w Szczytnie i prawo na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest cenionym i docenionym pracownikiem resortu MSW, dlatego w połowie lat 80-tych przechodzi do SB, gdzie pracuje m.in. jako śledczy w procesach. Dochodzi do stopnia kapitana.
henryk-11-SB-zaswiadczenie-inspektor-222
14628204_1096042763847311_823512893_n-30W roku 1990, kiedy powstaje Urząd Ochrony Państwa, śledczy Henryk Mól vel Wiśniewski, upatruje w nim szansę kontunuowania swojej pracy. Komisja weryfikacyjna jednakże odrzuca jego podanie, słowem: nie przechodzi pozytywnie weryfikacji z pracownika SB na pracownika UOP. Lamenty i żale wylewające się z odwołań na niewiele się zdały. Zostaje odrzucony. Warto jednak, by czytelnik zapoznał sie z całym dokumentem odwoławczym, bo jest streszczeniem myslenia i działania tego oficera SB.

Phoenix_thumb.jpg  

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba,

Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

Na pohybel zdrajcom!


#1392 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 4064 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano wczoraj, 10:40

cd.

 

 

 

Schowek01-odwolanie-01-300x292.jpg Schowek02-odwo%C5%82anie-02-300x235.jpg Schowek03-odwolanie-03-300x176.jpg Schowek01-odwolanie-04-300x258.jpg Schowek04-odwolanie-05-1-300x173.jpg Schowek05-odwolanie-07-300x263.jpgOdwołanie zostało zaopiniowane negatywnie.
 henryk-15-odmowa-weryfikacji-in-plus-300Wówczas okazało się, że praca tego oficera SB i wcześniejsza jako milicjanta to niekończące się pasmo stresów, nerwów i trudnych do znienienia sytuacji, a on sam jest już wyczerpany tą pracą, dlatego stara się o…
Opole, 11.1990 r.
Schowek02-komisja-lekarska-289x300.jpgDlaczego powstał ten tekst?
Ponieważ opinia publiczna ma prawo znać konotacje rodzinne ważnych urzędników publicznych, a działalność w opresyjnym resorcie bezpieczeństwa członków rodziny prezydenta wojewódzkiego miasta, z pewnością należy do ważnych dla opinii publicznej informacji. Arkadiusz Wiśniewski jest politykiem i powinien liczyć się z głosem krytycznym nie tylko wobec niego, ale i jego rodziny. Oczywiście nikt nie odpowiada za swoich rodziców i za ich przeszłość, ale jak zauważyli w swoich publikacjach Dorota Kania, Jerzy Targalski i Maciej Marosz – „Resortowe dzieci” (wydano już trzy tomy), może to tłumaczyć pewne zachowania lub zaniedbania. W przypadku urzędującego prezydenta ciekawe jest to, że nigdy nie odciął się był od SB-ckiej przeszłości swojego ojca, co też autor niżej podpisany postuluje właśnie tym tekstem. Prezydent chyba liczył raczej na zapomnienie tego tematu. Ten tekst daje mu sposobnośc do określenia się w przestrzeni publicznej wobec resortowej przeszości swojego ojca i dziadka.
 

http://tygodnikopole.../#disqus_thread


Phoenix_thumb.jpg  

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba,

Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

Na pohybel zdrajcom!


#1393 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 4064 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano wczoraj, 17:39

18664254_1535200486531415_72760654184470

 

 

No jak PSL mogl miec > 20% to co za problem dla sluzb prusko - ruskich zrobic 100% dla goscia ponizej?  No chyba, ze Hamerykany znowu sie wtraca %-)

18582233_1535242006527263_36469982217408

 

 

= = = =

 

Pani Marta, z calym szacunkiem, nie w temacie? Rodzice byli Polakami z urodzenia, a nie wcielenia? B)

 

 

Wokalistka Lombardu dosadnie o zamieszaniu wokół Opola: „To hipokryzja

 

7 godzin temu

 

17e1bf241e290ab9e410e6ae780adae1.jpg

Marta Cugier przypomina, że TVP zawsze była zarządzana przez partie polityczne, ale artyści nie mieli oporów ze śpiewaniem, kiedy u władzy były inne ugrupowania...

Źródło: http://www.prawdaobi...t=postfity30459 © http://www.prawdaobiektywna.pl


Phoenix_thumb.jpg  

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba,

Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

Na pohybel zdrajcom!


#1394 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 4064 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano dziś, 09:17

Rekordowe oceny polskiej gospodarki

23.05.2017

http://www.stefczyk....ite&h=173&w=307

 

Rekordowe oceny polskiej gospodarki

Tak dobrych wyników oceny polskiej gospodarki jeszcze w historii nie było. Według najnowszego badania CBOS aż 42 procent Polaków dobrze ocenia sytuację gospodarczą w Polsce.Ocena ta wzrosła od początku roku aż o 11 proc.

Poprawę nastrojów społecznych przyniósł już kwiecień. Wówczas, po marcowym spadku, poprawiły się oceny ogólnej oraz politycznej sytuacji w kraju, lepiej zaczęto też postrzegać sytuację gospodarczą w Polsce. 

W maju o 4 punkty procentowe przybyło pozytywnych ocen ogólnej sytuacji w kraju i o tyle samo ubyło negatywnych. Tym samym obecnie opinie pozytywne i negatywne niemal się równoważą; 42 proc. ocenia, że sytuacja w kraju zmierza w dobrym kierunku, 43 proc. - przeciwnie (15 proc. respondentów odpowiedziało: "trudno powiedzieć"). 

"Jest to najlepszy bilans od siedmiu lat, kiedy to na skutek katastrofy smoleńskiej i wydarzeń, które w związku z nią miały miejsce w kraju (jedność ponad podziałami), oceny sytuacji w Polsce wyraźnie się poprawiły" - podaje CBOS w omówieniu wyników badania. 

Według CBOS, sondaż pokazuje, że niezadowoleni z kierunku rozwoju sytuacji w Polsce są przede wszystkim respondenci o lewicowych poglądach politycznych, niepraktykujący religijnie lub praktykujący jedynie kilka razy w roku, badani z wyższym wykształceniem, uzyskujący najwyższe dochody per capita, mieszkający w największych miastach oraz mający od 35 do 44 lat. W grupach społeczno-zawodowych są to głównie: kadra kierownicza i specjaliści wyższego szczebla, pracownicy administracyjno-biurowi oraz prywatni przedsiębiorcy. W potencjalnych elektoratach jedynie wśród zdeklarowanych wyborców Prawa i Sprawiedliwości zadowolenie z rozwoju sytuacji w kraju zdecydowanie dominuje nad niezadowoleniem (87 proc. wobec 5 proc.). 

Wśród osób niezdecydowanych co do udziału w ewentualnych wyborach parlamentarnych opinie pozytywne i negatywne się równoważą (39 proc. i 38 proc.), natomiast ci, którzy w głosowaniu poparliby - według deklaracji - ruch Kukiz'15, Nowoczesną lub Platformę Obywatelską, a także respondenci niezamierzający w nim uczestniczyć, najczęściej negatywnie wypowiadają się o kierunku zmian w Polsce, przy czym najbardziej krytyczni w ocenach są wyborcy PO (75 proc. opinii negatywnych) i Nowoczesnej (70 proc.). W ostatnim miesiącu poprawiły się także oceny sytuacji politycznej w Polsce. Za złą uważa ją obecnie 38 proc. badanych (spadek o 6 punktów procentowych w stosunku do kwietnia), za dobrą - jedna piąta (21 proc., wzrost o 2 punkty). 

Co trzeci respondent (34 proc., wzrost o 2 punkty) twierdzi, że sytuacja polityczna w kraju jest przeciętna - ani dobra, ani zła. Po raz kolejny poprawiły się oceny sytuacji gospodarczej. Od kwietniowego pomiaru odsetek osób oceniających ją dobrze wzrósł o 3 punkty procentowe (do 42 proc.) i o tyle samo ubyło ocen negatywnych (spadek z 18 proc. do 15 proc.). Nieco ponad jedna trzecia badanych (36 proc., spadek o 2 punkty) sądzi, że sytuacja gospodarcza w kraju jest przeciętna. Są to najlepsze oceny stanu gospodarki w historii naszych badań. Odsetek osób dobrze oceniających poziom życia swój i swoich rodzin zmniejszył się od kwietnia o 3 punkty procentowe do 56 proc. To powrót do poziomu ocen z lutego i marca. Obecnie jako złą określa jakość życia swojej rodziny 7 proc. respondentów, a jako przeciętną - ponad jedna trzecia (37 proc., od kwietnia wzrost o 2 punkty). W ciągu ostatniego miesiąca nieco pogorszyły się także oceny warunków materialnych gospodarstw domowych. O 4 punkty procentowe zmniejszył się (do 52 proc.) odsetek badanych określających je jako dobre, a o 3 punkty zwiększył się (do 9 proc.) odsetek tych, którzy uważają swoją sytuację materialną za złą. 

"We wszystkich ocenach odnoszących się do wymiaru publicznego zróżnicowania społeczno-demograficzne kształtują się podobnie. Dobrym opiniom na temat kierunku rozwoju sytuacji w kraju, sytuacji politycznej i stanu gospodarki sprzyjają przede wszystkim prawicowe poglądy polityczne oraz częstszy udział w praktykach religijnych. Natomiast negatywne oceny ogólnej sytuacji w Polsce oraz sytuacji na scenie politycznej wiążą się dodatkowo - poza religijnością i orientacją polityczną - z wyższym poziomem wykształcenia i wyższą pozycją zawodową badanych, zamieszkiwaniem w największych miastach oraz relatywnie wysokimi dochodami per capita, krytycyzmowi zaś w ocenie sytuacji gospodarczej sprzyja niezadowalająca sytuacja materialna gospodarstw domowych" - podaje CBOS w omówieniu wyników badania. 

"Status materialny ma też istotny wpływ na oceny jakości prywatnego wymiaru życia, których to ocen nie różnicują z kolei kwestie światopoglądowe. Poziom życia respondentów i ich rodzin, warunki materialne gospodarstw domowych oraz sytuacja w zakładach pracy są oceniane z reguły tym lepiej, im młodszy wiek badanych, wyższy poziom wykształcenia, wyższa pozycja zawodowa i wyższe dochody per capita" - zaznaczono. 

Przewidywania dotyczące rozwoju ogólnej sytuacji w kraju pozostają dość stabilne. Jedna czwarta badanych (25 proc.) spodziewa się, że w ciągu najbliższego roku sytuacja ta się poprawi i dokładnie tyle samo (25 proc.; od kwietnia spadek o 2 punkty procentowe) obawia się jej pogorszenia. Najczęściej podzielana jest opinia, że sytuacja w Polsce nie ulegnie zmianie (42 proc.). Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich (face to face) wspomaganych komputerowo (CAPI) między 5 a 14 maja 2017 r. na liczącej 1034 osoby reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

wkt/PAP

[fot. Fratria]


Czytaj oryginalny artykuł na: http://www.stefczyk....5#ixzz4hywq8wV3

Phoenix_thumb.jpg  

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba,

Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

Na pohybel zdrajcom!


#1395 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 4064 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano dziś, 17:21

Warto wiedzieć: Środowisko sędziowskie zbojkotowało ustawę z 1998 r. o odpowiedzialności sędziów za przestępstwa z okresu PRL. Ciekawe dlaczego?

 

Przez Darek Matecki - Maj 24, 2017

 

 

Kasta-Sedzi%C3%B3w-Prawo.jpg

 

Adam Strzembosz, były prezes Sądu Najwyższego (który również był obecny na weekendowym zjeździe prawników polskich), powiedział na początku lat 90-tych ub. wieku, że „środowisko sędziów oczyści się samo” (bez lustracji i dekomunizacji). Jak bardzo proces ten się nie udał widzimy teraz, po upływie ponad ćwierćwiecza trwania III RP, kiedy sędziowie i prawnicy słysząc słowa o braku oczyszczenia swojego środowiska ostentacyjnie wychodzą z sali, w której przemawia wiceminister sprawiedliwości o tym wzmiankujący.

 

 Co takiego powiedział wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, że prawnicze środowisko odwróciło się od niego plecami i wyszło z sali, kiedy przemawiał (jako zaproszony gość) na Kongresie Prawników Polskich? Otóż powiedział on prawdę:

 

„Komunistyczne sądy skazały na śmierć ponad trzy tysiące polskich patriotów, drastyczne wyroki wobec działaczy demokratycznej opozycji były normą nawet u schyłku PRL-u, a mimo to z zawodu usunięto za to po przełomie 1989 roku tylko jednego sędziego. Wobec 42 sądy dyscyplinarne odmówiły wszczęcia postępowania, a 5 uniewinniono lub umorzono wobec nich postępowania. Ustawa z 1998 r. o odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów, którzy w latach 1944-1989 sprzeniewierzyli się niezawisłości sędziowskiej, została przez środowisko sędziowskie zbojkotowana”.

 

Po tych słowach prawnicze środowisko zaczęło ostentacyjnie opuszczać salę, w której wiceminister Warchoł nadal przemawiał. Te gorzkie słowa prawdy musiały ostro zaboleć zgromadzoną tam „kastę”. Wszak sami obiecywali, że się oczyszczą (mówił o tym na początku lat 90-tych Adam Strzembosz, były prezes Sądu Najwyższego), a ostatecznie tego nie zrobili. Patologie z okresu PRL zostały żywcem przeniesione do III RP. Nie było żadnej weryfikacji, żadnego wewnętrznego sita, które pozwoliłoby odrzucić tę część środowiska, która z PRL-em była związana nie tylko służbowo, ale również emocjonalnie.

Efekty tego zaniedbania widzimy dziś gołym okiem…

 

 Za: niewygodne.info.pl

Czytaj więcej na: http://prawicowyinternet.pl/warto-wiedziec-srodowisko-sedziowskie-zbojkotowalo-ustawe-z-1998-r-o-odpowiedzialnosci-sedziow-za-przestepstwa-z-okresu-prl-ciekawe-dlaczego/


Phoenix_thumb.jpg  

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba,

Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

Na pohybel zdrajcom!
Similar Topics Collapse

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych


Inne serwisy: IFD, BrandSpy