Skocz do zawartości
Zdjęcie

Aktualne tematy polityczne


1541 odpowiedzi w tym temacie

Katalogi.pl

Katalogi.pl
 • Bywalec
Tekst alternatywny

#1531 OSTOJA2

OSTOJA2

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1586 postów

Napisano 23 lipiec 2017 - 15:48

To się nazywa poświęcenie! Pan Arkadiusz z Obywateli RP rzucił pracę, by „zwalczać PiS”. WIDEO.

 

opublikowano:

7 minut temu

 

65a8cc693342465b9b3e707f24eb6a52.png

 

 

Samozwańczych obrońców demokracji cechuje wyjątkowa zdolność do poświęceń. Oto pan Arkadiusz, współzałożyciel Obywateli RP i stowarzyszenia Obywatele Solidarni w Akcji, wyznaje dziennikarce, że rzucił pracę, by nieustannie „zwalczać PiS”!

 

— wyznał pan Arkadiusz.

Na co dzień się zajmuję zwalczaniem PiS-u. Zrezygnowałem z pracy, żyję z oszczędności

Jak dodał, był współzałożycielem antyrządowych Obywateli RP i stowarzyszenia OSA.

— mówi reporterce.

To było moje państwo, byłem z niego dumny…. Ja demonstruję cały czas od marca zeszłego roku, nieustannie

To już chyba jakaś moda wśród przeciwników rządu, by żyć wyłącznie ze „zwalczania PiS-u”. Lecz na przykładzie Mateusza Kijowskiego widać, że to może się skończyć jedynie źle.

 

 

https://wpolityce.pl...lczac-pis-wideo

 

Wygląda na to, że płaci mu Soros:

 #1532 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 4548 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 23 lipiec 2017 - 17:12

Czekamy na listy sowietów w sądach polskich, w prokuraturach, na uczelniach itd. itd. itd.

 

 

Sowieci w Ludowym Wojsku Polskim
Autor: PC
PL_sowieci_LWP_540_405_c1_center_center.
Odnaleziona kartoteka obejmuje 20 tysięcy żołnierzy sowieckich służących w Ludowym Wojsku Polskim
Foto: WOJSKOWE BIURO HISTORYCZNE
 
social-nk.png
social-email.jpg
social-print.gif
W Wojskowym Biurze Historycznym w Warszawie odnaleziono kartotekę 20 tysięcy żołnierzy Armii Czerwonej, oddelegowanych do służby w Ludowym Wojsku Polskim. "Te dokumenty nie były wcześniej ujmowane w ewidencji, nie było do nich również dostępu" – mówi szef WBH i członek kolegium IPN, prof. Sławomir Cenckiewicz.

"To jest około 20 tysięcy kart, które aktualnie skanujemy, niektóre są bardzo bogate. Poglądowo niektóre karty opublikowałem. Część zawiera fotografie i po 3-4 strony ze szczegółowymi informacjami" – poinformował dyrektor WBH. Przy okazji tego znaleziska, natrafiono na kolejne – to 8 tysięcy teczek personalnych żołnierzy Armii Czerwonej. "Nie zdawałem sobie sprawy z tego, nawet w swoich publikacjach pisałem, że pion kadr Armii Czerwonej prowadził bezpośrednio dokumentację dotyczącą przebiegu służby Armii Czerwonej, oddelegowanych do LWP, a tu się okazuje, że jednak z tych 20 tysięcy żołnierzy, których karty posiadamy, mamy jeszcze około 8 tysięcy teczek" – powiedział prof. Sławomir Cenckiewicz.

W ocenie szefa Wojskowego Biura Historycznego najważniejsze jest zbadanie, którzy z sowieckich oficerów zostali w PRL i wsiąkli w społeczeństwo. "Na ile ci Sowieci (...) tworzyli grupę, środowisko, które zabezpieczało dodatkowo jeszcze Polskę Ludową, a może po roku 1989 już wolną Polskę pod kątem realizacji jakiś interesów sowieckich, a później rosyjskich" – stwierdził.
Ponadto Wojskowe Biuro Historyczne odnalazło i przekazało do IPN akta pierwszego po wojnie szefa wywiadu wojskowego PRL płk. Nikanora Gołośnickiego ps. "Ożga" z GRU.

http://www.dziennik....-wojsku-polskim


Phoenix_thumb.jpg  

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba,

Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

Na pohybel zdrajcom!


#1533 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 4548 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 23 lipiec 2017 - 17:13

Jakim jeszcze 'siłom' nie pasuje wolna Polska?

 

ANALIZA: Czy polskim internecie pojawili się nowi gracze z zagranicy?

Autor admin, Kategoria Analizy

W mediach społecznościowych w przeciągu ostatnich 24h pojawiło określenie #AstroTurfing czyli w wolnym tłumaczeniu organizowanych demonstracji które mają mieć estetykę spontanicznych wydarzeń. Na poparcie ww. twierdzeń w sieci pojawiły się dwa dowody.

Komentarze FB

Pod postem opublikowanym przez profil TVN24 pojawiły się komentarze uruchomione/zainstalowane w jednym momencie. Komentarze pochodzą z kont prawdziwych osób mieszkających na terenie całej ameryki łacińskiej.

DFVeKO4XYAIpbdy.jpg

Źródło: https://www.facebook...154775415246485 
Używając do analizy profili FB narzędzia www.monitori.pl zbadaliśmy wszystkie poniższe konta. Wnioski są następujące:
Używając do analizy kont FB narzędzia www.monitori.pl zbadaliśmy wszystkie konta poniższe konta. Wnioski są następujące:

 • 80% kont jest aktywnych (publikuj posty minimum raz w miesiącu)
 • Żaden z profili nie ma powiązań z profilami na terenie PL.
 • Tylko raz dokonały tego konkretnego wpisy na ternie Polski
 • Profile nie są ze sobą w żaden sposób powiązanie siecią znajomych.

Zrzut-ekranu-2017-07-22-o-18.51.25.png

https://www.facebook...5?fref=ufi&rc=p

Zrzut-ekranu-2017-07-22-o-18.51.38.png

https://www.facebook...2?fref=ufi&rc=p

Zrzut-ekranu-2017-07-22-o-18.52.21.png

https://www.facebook...o?fref=ufi&rc=p

Zrzut-ekranu-2017-07-22-o-18.51.45.png

https://www.facebook...0?fref=ufi&rc=p

Według naszych obserwacji i wiedzy, wysyp komentarzy pod postem z braku finezji działania oraz dość ordynarnego stylu był rodzajem ćwiczeń z koordynacji działań w sieci a nie zadaniem docelowym.

Masowy wysp nowych obserwująych Twitter

Przeciwnicy opozycji zwrócili że na kotach m.in polityków #PO pojawiły się cały wysyp nowych obserwujących. Niektórzy politycy w przeciągu jednej nocy zyskali kilka tysięcy followersów.

DFIHjKpWsAQi0V2.jpg

Temat masowych kont które obserwują polityków był przez nas prezentowany kilka razy. Nie ma jednoznacznego prostego wytłumaczenia czemu po obu stronach sporu politycznego występują takie działania i czy sami politycy są świadomi co się wokół nich dzieje w sieci.

Poniżej prezentujemy dane dot. Aktywności followersów na profilu jednego z polityków opozycji. Poniżej prezentujemy dane dot. Aktywności followersów na profilu jednego z polityków opozycji. „Otrzymał” w przeciągu 24h 8K nowych obserwująych.
Wiek kont:

Zrzut-ekranu-2017-07-22-o-19.05.46.png

Jak widać znaczną przewagę stanowią konta stare utworzone minimum 12mc temu. 
Aktywność kont:

Zrzut-ekranu-2017-07-22-o-19.05.51.png

Dane wskazują ze zdecydowana większość kont jest bardzo aktywnych.

Geolokalizacji aktywności:

Zrzut-ekranu-2017-07-22-o-19.06.04.png

Dane wskazują na anomalie związaną z dużym udziałem kont spoza granicy Polski.

Komentarz

Bez dyskusyjnie do polskiej politycznej piaskownicy internetowej wszedł nowy gracz. Nikt nie zna jego celów, siły, technologi oraz potencjału finansowego. Nie ma jednoznacznych dowodów kto sponsoruje ww. widoczne akcje. 
Analiza jakościowa kont wskazuje że ich część brała udział w wyborach USA, Brexit, wydarzeniach w Turcji w 2016 oraz setkach innych większych i mniejszych wydarzeń w sieci. 
Prostej jednoznacznej odpowiedzi na pytanie kto przyjechał nad Wisłę nie ma. 

Bez względu na to kto to jest obie strony polskiego dyskursu politycznego musza zdać sobie sprawę że ich świat wszedł bardzo niebezpieczny przeciwnik który naszym zdaniem nie zjawił się tutaj przypadkiem i zdecydowanie nie jest nikogo przyjacielem.

Dane: www.monitori.pl www.followthehashtag.com www.moz.com

 

http://politykawsiec...ze-z-zagranicy/

 


Phoenix_thumb.jpg  

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba,

Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

Na pohybel zdrajcom!


#1534 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 4548 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 23 lipiec 2017 - 17:21

Te same metody, ta sama kasa...

 

20246278_1947362048811602_56182374815625

 

 

 

 

george-soros-evil.jpg

 

Petycja o delegalizację wszystkich fundacji G. Sorosa w Polsce po instrukcji obalenia rządu B. Kramka
Opublikowano dnia 23.07.2017 15:03
 
Głośna jest obecnie sprawa Bartosza Kramka, Prezesa Rady Fundacji Otwarty Dialog, który publicznie nawołuje do obalenia rządu w Polsce. Kramek upublicznia instrukcję obalenia rządu w artykule pt. "Niech państwo stanie: wyłączmy rząd". Kramek jest prywatnie mężem Ukrainki, Lyudmyly Kozlovskiej, widocznej na zdjęciach poniżej w towarzystwie George'a Sorosa. W związku z bardzo niepokojącymi zachowaniami także innych NGOsów powiązanych z Sorosem na teranie Polski, publikujemy poniżej petycję o delegalizację działalności jego fundacji np. Refugees Welcome Polska, Hejt Stop, Fundacja Batorego etc. na terenie naszego kraju. Poniżej można zobaczyć także zdjęcie Pana Kramka w towarzystwie Adama Michnika, redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" również sponsorowanej przez Sorosa. Petycję można podpisać po kliknięciu na link zamieszczony u dołu artykułu.

YT, print screen
Bartosz Kramek zamieścił następujące punkty mające doprowadzić do destabilizacji państwa:
 
1. Po pierwsze - mimo wszelkich różnic - konieczna jest ścisła współpraca i koordynacja szeroko rozumianych środowisk opozycyjnych i obywatelskich, którzy stworzą wspólną strukturę służącą podejmowaniu kluczowych decyzji i wyłonią spośród siebie oficjalną reprezentację. Na Majdanie taką platformą była po części Rada Majdanu i Sztab Sprzeciwu Narodowego. U nas może to być Front Demokratyczny, w ramach którego zostaną powołane odpowiednie, tematyczne zespoły zadaniowe odpowiedzialne za realizację działań w poniższych sferach. Ten postulat nie jest niczym nowym, ale zasadniczo warunkuje realizację pozostałych. Ludzie powinni wiedzieć, kto za co odpowiada, tymczasem codziennością na protestach są pytania kto jest organizatorem, czy do kogo uderzyć w danej sprawie. Pewną alternatywą może być realizacja poniższych działań w sposób spontaniczny i zdecentralizowany przez rozmaite organizacje i grupy obywatelskie, które będą się tą listą inspirować.
 
2. Skuteczność wymaga zmobilizowania szerokich mas społecznych, a - zanim to nastąpi - wielu środowisk, których opór może sparaliżować funkcjonowanie państwa; wymaga to rozmów prowadzonych przez opozycję i czołowych działaczy społecznych z centralami związków zawodowych (w szczególności ZNP) i przedstawicielami biznesu (Polska Rada Biznesu, Business Centre Club, Konfederacja Lewiatan). Konsekwencje braku niezależnego sądownictwa uderzają we wszystkich. Nauczyciele mają swój dodatkowy, partykularny i pilny interes - walkę z antyreformą systemu edukacji (i w konsekwencji - utratą wielu miejsc pracy). Zgoda może nie być łatwa, a środowiska podzielone, ale braku próby porozumienia historia nam nie wybaczy.

3.Strajk generalny nauczycieli, czy też - w przypadku formalnie nie mogących strajkować sędziów sądów powszechnych i administracyjnych - szeroko zakrojony protest w formie przerw w pracy i powstrzymania się od wykonywania czynności służbowych. Powinno to wywołać poważne i szerokie zaniepokojenie społeczne, którego władze nie będą mogły ignorować; to już nie będzie walka o sądy, to będzie walka o Polskę. Oczywiście postulowany protest sędziów wymaga głębszej analizy tak by nie narażać na niebezpieczeństwo ogółu społeczeństwa. Zasadne wydaje się jego szeroki, lecz jednak selektywny charakter; nadal konieczne będzie choćby podejmowanie decyzji o stosowaniu aresztu tymczasowego w celu izolowania jednostek niebezpiecznych). Co ze strajkiem studentów i nauczycieli akademickich?

4. Warto rozważyć otwartą i zakrojoną szeroko akcję czasowego powstrzymania się od płacenia podatków i innych należności na rzecz skarbu państwa pod hasłem np. Nie płacę na PiS. Oczywiście można i należy to przemyśleć w szczegółach. Pamiętajmy, że chodzi o presję - zmuszenie rządu do opamiętania, bądź jego pokojowa zmiana.

5. W żadnym wypadku Sąd Najwyższy nie może skapitulować przed przemocą prawną. Nawet w wypadku pozornego wejścia w życie niekonstytucyjnych ustaw powinny one zostać przezeń oficjalnie uznane - z uwagi na rażącą sprzeczność z Konstytucją i paraliż Trybunału Konstytucyjnego - jako pozbawione mocy prawnej i tym samym nieobowiązujące; spodziewane orzeczenia Sądu Najwyższego w sprawie Mariusza Kamińskiego i Julii Przyłębskiej muszą zapaść. Sędziowie nie mogą dobrowolnie oddać gmachu sądu partyjnym nominatom. Przed przemocą fizyczną może chronić sędziów Straż Miejska i sznur obywateli. Sądy powszechne muszą stosować konstytucję bezpośrednio. Sądy muszą być otoczone szczególną obywatelską opieką, wsparciem symbolicznym i - w razie potrzeby - materialnym, jak i nieustannie dyżurującymi manifestantami.

6. Presja społeczna w postaci protestów i manifestacji musi być ciągła i wysoka. Miasteczka namiotowe, czy też głośne i częste protesty mogą powstać i być prowadzone nie tylko pod Sejmem i Pałacem Namiestnikowskim, ale również Kancelarią Premiera i siedzibą PiS-u na Nowogrodzkiej oraz domem Jarosława Kaczyńskiego. Być może te obiekty i instytucje uda się z czasem całkowicie zablokować paraliżując ich pracę? Na Majdanie udawało się nieraz skutecznie blokować (poprzez wykorzystanie barykad) kwartał rządowy w Kijowie.

7. Troska o dobrą organizację, wizerunek i atrakcyjność miejsc protestu. Same protesty muszą zostać uatrakcyjnione i ożywione szerokim wsparciem artystów, jak i swoistą ofertą kulturalną (koncerty) i edukacyjną (wykłady i spotkania poświęcone historii parlamentaryzmu, konstytucji, rządom prawa etc.). Obywatelskie służby porządkowe (być może przy wsparciu - w wypadku zaangażowania samorządów - straży miejskich) winny dbać bezwzględnie o ich porządek i bezpieczeństwo, z czym powinien się też wiązać zakaz palenia i spożywania w ich obrębie alkoholu. Należy także sprawnie wypatrywać i unikać wszelkich prowokacji poprzez usuwanie jednostek agresywnych i niepoczytalnych. Istotne są sprawnie działające punkty pierwszej pomocy i usuwanie odpadów, jak również punkty szybkiego dostępu do internetu i toalety. Majdan był miejscem wyjątkowym także ze względu na panującą tam kulturę, atmosferę i - mimo wszystko - porządek (którego pilnowała ochotnicza Samoobrona). Był przez wiele dni miejscem bezpiecznym. Dla zwiększenia poziomu bezpieczeństwa istotna jest obecność (chronionych immunitetem) opozycyjnych parlamentarzystów, czy też ich dostępność w wypadku zaistnienia konieczności interwencji.

8. Konieczne są konsekwencje personalne dla czołowych polityków i funkcjonariuszy PiS: ich celem jest społeczny ostracyzm. Metodami takimi jak protesty pod domami (nie pozwólmy spać Kaczyńskiemu kiedy niszczy Polskę!), czy wszechobecne ulotki, postery i billboardy obnażające ich hipokryzję i kompleksy; w tym z wykorzystaniem kompromitujących cytatów własnych (w tym Kaczyńskiego o zdradzieckich mordach i kanaliach) docierające codziennie do ich rodzin i sąsiadów. Być może przed domem Kaczyńskiego na Żoliborzu powinny zawisnąć wielkie plakaty ze słowami Lecha Kaczyńskiego o konieczności respektowania konstytucji i wyroków Trybunału Konstytucyjnego. Większość PiS-u jest nieznaczna, a silna presja i dyskomfort w życiu codziennym odczuwany przez jego parlamentarzystów może spowodować ich pęknięcie przejście na stronę obywateli. Niemal od początku Majdanu z Partii Regionów Janukowycza odchodzili pojedynczy deputowani, a ostateczna zmiana frontu wielu spośród nich przypieczętowała zwycięstwo rewolucji.

9. Należy bezwględnie dbać o dobre relacje z policją i innymi siłami porządkowymi. Policjantom należy dziękować za ciężką pracę i ochronę, przypominać i akcentować pokojowy charakter protestów, oferować im wodę i ciepłe napoje, zwracając jednocześnie uwagę na nakaz lojalności wobec konstytucji i prawa oraz konieczności odmowy wykonywania poleceń służbowych sprzecznych z nimi. Nie mamy i nie chcemy konfliktu z policją. To nie jest ZOMO ani Berkut.

10. Konieczna jest szeroka akcja edukacyjna. Przeszkoleni wolontariusze -aktywiści powinni znaleźć się na stacjach metra i na rogu każdej większej ulicy z zestawem odpowiednich petycji, informacji o nadchodzących protestach, ulotek i informatorów tłumaczących zachodzące zmiany, rozwiewających mity o rzekomej dekomunizacji sądownictwa; być może również z gadżetami ośmieszającymi sułtana Kaczoglu i Liliputina, jak i jego akolitów (w śmiechu i dowcipie jest siła!). Rozprowadzane muszą być egzemplarze konstytucji; organizowane powinny być spotkania informacyjne również w małych miejscowościach. Wykorzystane mogą i powinny być środki z budżetów partii politycznych. Bardzo ważne: media (w tym social media) muszą w sposób przystępny tłumaczyć obywatelom przyczyny protestów i spowodowanych nimi niedogodności. Na Majdanie realizacją tego nurtu myślenia było umieszczone na barykadzie hasło: змінюємо країну, перепрошуємо за незручності (Zmieniamy państwo, przepraszamy za niedogodności).

11. Nie można zaniechać prób prowadzenia rozmów i pertraktacji z potencjalnie konstruktywną częścią obecnej elity rządzącej; w szczególności mogłaby się nią stać (choć nadzieje maleją) frakcja Gowina, ale mogą też wyłonić się pojedynczy posłowie i grupy przestraszone rozwojem sytuacji. Raz jeszcze: większość PiSu jest krucha, a Kukiz tak łatwo i tanio skóry Kaczyńskiemu nie sprzeda. A ich targi mogą kupić nam czas.

12. Siłą Polski są samorządy. Szczególna rola przypaść powinna samorządowi m. st. Warszawy. Rada Miasta winna przyjąć uchwałę o niekonstytucyjności działań PiSu i zapewnieniu szerokiego wsparcia manifestującym. Służby miejskie powinny zabezpieczać miejsca protestów, wspierać nocujących w okolicy Sejmu (i ew. innych gmachów państwowych) w zapewnieniu odpowiedniego zaplecza higienicznego, wody i żywności itp. Miasta i gminy wspierające protest powinny rozważyć przyłączenie się do i charakter ewentualnych akcji strajkowych agend samorządowych. Jeśli szeroki protest społeczny może wyłączyć państwo, to czy miasto nie może wyłączyć Sejmu i Senatu, Ministerstwa Sprawiedliwości, Kancelarii Premiera i Prezydenta? Czy pod pretekstem remontu w siedzibie PiS-u nie może zgasnąć światło? Młodzież nazywa to dziś trollingiem, ale czy nie mamy do niego prawa w świetle ewidentnego bezprawia rządzących?

13. Samorządy prawnicze mogą i powinny powołać specjalne zespoły zadaniowe wykorzystujące wszelkie możliwe instrumenty prawa cywilnego, karnego i administracyjnego w celu sabotowania bezprawnych poczynań rządu i wyciągania konsekwencji wobec osób odpowiedzialnych (w tym urzędników realizujących bezprawne, niekonstytucyjne polecenia swoich zwierzchników). Należy wesprzeć próbujących stosować obstrukcję parlamentarną posłów i senatorów chociażby w produkcji nieskończonej liczy poprawek. Wykorzystane muszą zostać również wszelkie instrumenty nacisku, które daje nam prawo międzynarodowe. Jeśli możemy pozywać polskie władze przed trybunały międzynarodowe - róbmy to na potęgę. Ewentualni szykanowani przez PiS powinni mieć zagwarantowaną bezpłatną pomoc prawną.

14. Europa i świat. Konieczna jest ścisła współpraca z zagranicą (w tym organizacja misji obserwacyjnych do Polski, jak i wysłuchań nt. sytuacji w Polsce na forum Parlamentu Europejskiego, Rady Europy, ale również - parlamentów narodowych najistotniejszych oraz zainteresowanych nami państw). Polskę muszą odwiedzać (i być do tego zachęcani i wspierani organizacyjnie) parlamentarzyści krajów UE, amerykańscy kongresmeni, dziennikarze z całego świata. Prezes Kaczyński, premier Szydło, prezydent Duda, marszałkowie Sejmu i Senatu powinni zostać zasypani nie tylko stanowczymi pismami, ale i prośbami o pilne spotkania ze strony kluczowych polityków UE i ambasadorów najważniejszych państw. Podobnie na dywanik powinni być wzywani do lokalnych MSZ-ów i szefów rządów ambasadorowie Polski za granicą. To jest do zrobienia pod warunkiem sprawnej i rzetelnej komunikacji z nimi opartej na dobrze udokumentowanych raportach o rozwoju sytuacji w Polsce. Przedstawiciele ambasad i organizacji międzynarodowych muszą spotykać się z protestującymi. Sankcje międzynarodowe powinny być opcją w grze; być może udałoby się wykorzystać bądź stworzyć mechanizm sankcji personalnych wobec decydentów politycznych i urzędników łamiących prawo. Że Orban zawetuje? A co stoi na przeszkodzie by rozpocząć w ramach mechanizmu ochrony praworządności procedurę sankcyjną jednocześnie wobec Polski i Węgier, pozbawiając tym samym obydwa rządy prawa głosu? Oczywiście sankcje (a nawet sama ich groźba) zostaną wykorzystane przez rządzących jako argument o zdradzie i targowicy, a PiS-owskie media zaczną jeszcze bardziej zajadle atakować UE (ruch protestu musi być gotowy z odpowiednią kampanią informacyjną). Niemniej - Polacy bardziej niż Kaczyńskiego kochają unijne dopłaty, drogi i otwarte granice. Sankcje nie mają też ukarać ogółu Polaków, lecz - czasowo - pokrzyżować politykę i skomplikować wydatki rządu oraz uderzyć w poparcie dla niego. A ewentualne sankcje personalne uderzą tylko w polityków PiS.

15. Internet i media społecznościowe: należy w pełni wykorzystać ich potencjał. To narzędzia, których znaczenie trudno dziś przecenić, ale zasadniczo chodzi o to samo: widoczność, także w językach obcych; docieranie do nieprzekonanych i pasywnych; zwalczanie szkodliwych mitów, fejków i propagandy mediów na usługach PiS; pozyskiwanie wsparcia, w tym finansowego w formie zbiórek, dyskredytowanie - kulturalne - funkcjonariuszy PiS-u. Musimy monitorować media społecznościowe i wykorzystywać narzędzia analityczne - tak skuteczne w ostatniej kampanii prezydenckiej w USA i brexitowej w Zjednoczonym Królestwie. Obecnie pozwalają one na inteligentne dotarcie z naszym przekazem do grup i jednostek szczególnie na niego wrażliwych oraz poszczególnych dyskusji toczących się w sieci.

16. Środowiska zaangażowane, w szczególności biznes, samorządy, ale też ogół protestujących powinny składać się na specjalny fundusz obywatelski służący finansowaniu ww. działań. To kluczowe! Mając odpowiednie zasoby, możemy nieomal wszystko. Konieczne jest przy tym bezwzględne zapewnienie transparentności i uniknięcie nieprawidłowości, które podminowały reputację KOD-u.Petycję podpisać można TUTAJ


źródło: fb, TT, petitiongo.org

Phoenix_thumb.jpg  

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba,

Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

Na pohybel zdrajcom!


#1535 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 4548 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 23 lipiec 2017 - 17:27

kl%C4%85twa-770x445.jpg

Będzie konfrontacja? ONR ostrzega „Sorosa i jego psy”
fot. onrbrygadamazowiecka.pl
1 dżień temu

Protesty opozycji wobec wprowadzanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości zmian w przepisach reformujących system wymiaru sprawiedliwości wywołują skrajne emocje. Wśród organizatorów akcji protestacyjnej zaczynają pojawiać się wezwania do „polskiego majdanu”, co wywołuje reakcję środowisk do tej pory zdystansowanych wobec sporu. 

 

Wprowadzane przez PiS zmiany w sądownictwie napotkały na silne protesty opozycji, do której dołączają lewicowe organizacje społeczne, a także czynniki zagraniczne. W wielu miastach Polski odbywają się demonstracje protestacyjne wobec reformy. Do sytuacji w Polsce odnieśli się nawet przedstawiciele Komisji Europejskiej, którzy – ustami jej wiceprzewodniczącego Fransa Timmermansa – zagrozili wprowadzeniem sankcji jeśli władze w Warszawie nie wycofają się ze swoich posunięć.

 

Tymczasem w mediach społcznościowych pojawił się artykuł niejakiego Bartosza Kramka z Fundacji Otwarty Dialog. Artykuł stanowi w istocie dobrze zaplanowaną instrukcję obalenia polskich władz. Autor powołuje się na doświadczenia ukraińskiego majdanu, który przed kilkoma laty zmiótł rządy Janukowycza w Kijowie. Teraz Kramek instruuje środowiska protestujące, aby te poszły o krok dalej i zdecydowały się na realizację wariantu ukraińskiego również nad Wisłą.

 

W Internecie zawrzało. Użytkownicy mediów społecznościowych „prześwietlili” Fundację Bartosza Kramka i szybko wytknęli jej powiązania z zagranicznymi instytucjami, w tym z samym Georgiem Sorosem. Dla wielu stało się jasne, kto pociąga za sznurki „spontanicznych” protestów przeciwko reformie sądownictwa w Polsce. Pisaliśmy o tym szerzej TUTAJ.

 

Ta informacja podziałała aktywizująco na środowiska, które do tej pory zachowywały dystans do całego konfliktu widząc w nim kolejną odsłonę zwykłej walki partyjnej. Na profilu Obozu Narodowo-Radykalnego pojawił się mocny wpis. Jeśli Soros i jego psy będą chcieli montować w Polsce Majdan, muszą liczyć się ze zdecydowaną reakcją. – czytamy. Wpis opatrzono hasztagami: #StopMajdan oraz #PreczZSorozem.

 

 

 

ONR @1934ONR

Jeśli Soros i jego psy będą chcieli montować w Polsce Majdan muszą liczyć się ze zdecydowaną reakcją 1f44a-1f3fb.png#StopMajdan #PreczZSorosem

 

 

DFWEpFKWsAAvrIj.jpg

Źródło, Fot.: medianarodowe.com

https://medianarodow...ega-sorosa-psy/


Phoenix_thumb.jpg  

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba,

Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

Na pohybel zdrajcom!


#1536 OSTOJA2

OSTOJA2

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1586 postów

Napisano 24 lipiec 2017 - 07:55

Kluby Gazety Polskiej mówią "dość"! Będzie wielka demonstracja - razem z innymi środowiskami.
 
Dodano: 24.07.2017 [07:44]
 
1500875051166779102801.jpg
 
 

- Jeżeli protesty przeciwników zmian w sądach nie ustaną, pod koniec tygodnia kluby GP i inne organizacje zrobią ogólnopolską manifestację – podał Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”. Najbardziej przewidywanym terminem jest najbliższa niedziela o godzinie 15.00.

Zadymiarze popierający opozycję, na czele z działaczami Komitetu Obrony Demokracji i Obywateli RP, organizują rozmaite protesty. Jak twierdzą, w obronie polskich sądów. Wczoraj wieczorem w kilku polskich miastach zorganizowano protesty przeciw wprowadzeniu zmian w sądownictwie. Wczoraj antyrządową demonstrację sympatycy opozycji starali się przeprowadzić przed polskim konsulatem w Hamburgu. Mina im zrzedła, gdy na miejscu pojawili się członkowie tamtejszych Klubów „Gazety Polskiej”.


 

http://niezalezna.pl...mi-srodowiskami

 

***********************

Były wolontariusz Fundacji Otwarty Dialog: Kramek, chcesz, żeby polała się polska krew? (...) Dla takich jak Ty nie będzie litości.

 

 

afb0fecd4a484f6ab8aeaa9d0bc185f6.jpeg

Kramek, chcesz, żeby polała się polska krew? W porządku, tylko pamiętaj, że to może być Twoja krew. Dla takich jak Ty nie będzie litości

 

— apeluje do Bartosza Kramka, szefa Fundacji Otwarty Dialog, były wolontariusz tej organizacji.

Tomasz Maciejczuk, który współpracował z fundacją, której szefuje Kramek, udostępnił na Facebooku wpis, w którym demaskuje tę organizację.

Maciejczuk był wolontariuszem Fundacji Otwarty Dialog i brał udział w pomocy ukraińskim żołnierzom walczącym w Donbasie. Woził do Donbasu mundury, noktowizory i buty dla Ukraińców walczących z rosyjską agresją.

Koniec końców zrozumiałem, że nie są to ludzie motywujący swoje działania wysokimi pobudkami i rozstaliśmy się w bardzo złej atmosferze. Kasa, kasa i jeszcze raz kasa. Należy zadać sobie pytanie - kto chce wyłożyć pieniądze na krwawą rewolucję w Warszawie? Soros? Europejska lewica? Niestety, lista tych, którym nie podoba się silna, niepodległa i prawicowa Polska jest długa

— pisze Maciejczuk.

 

https://wpolityce.pl...-bedzie-litosci#1537 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 4548 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano wczoraj, 17:33

Stu polskich patriotow, pospiesznie osadzonych, rozstrzelanych i potajemnie zakopanych... ich sedziowie i kaci NIGDY nie zostali osadzeni, przekazali paleczke nastepnym aby pilnowali aby bylo jak bylo...

 

W ostatnim etapie prac na Łączce IPN odnalazł szczątki około 100 osób!

Przez PrawicowyInternet - Lipiec 19, 2017 

 

IPN-zolnierze-wykleci-laczka.jpg

– Powązkowska „Łączka” to nasze Campo Santo – miejsce święte, symbol zwycięstwa prawdy nad kłamstwem – powiedział prezes IPN Jarosław Szarek podczas konferencji prasowej, podsumowującej ostatni etap poszukiwań ofiar komunizmu na tym obszarze cmentarza wojskowego.

Czytaj więcej na: http://prawicowyinternet.pl/w-ostatnim-etapie-prac-na-laczce-ipn-odnalazl-szczatki-okolo-100-osob/

 

 

 

Dzisiaj potomkowie tych ponizej dalej sluza obcym okupantom...

 

20228658_10211821600366928_2566663032013


Phoenix_thumb.jpg  

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba,

Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

Na pohybel zdrajcom!


#1538 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 4548 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano wczoraj, 18:08

Krótka pamięć polityków PO. Zapomnieli, jak sami „wygasili” prezesów Sądu Najwyższego?

opublikowano:

przedwczoraj · aktualizacja: przedwczoraj4976deb9a8f84ef0b82d1c21b4d1ba42.jpegautor: PAP/Rafał Guz/sejm.gov.pl
 
 

Wrzawa opozycji nad reformą wymiaru sprawiedliwości nie ma końca. Nieustannie słyszymy, jak to rządzący „majstrują” przy Sądzie Najwyższym, rzekomo dokonując zamachu na niezależne sądownictwo i demokrację. Dlatego warto przypomnieć, kto pierwszy dokonywał zmian w tym organie i … wygaszał prezesów!

REKLAMA

Za czasów rząu koalicji PO-PSL, W lutym 2015 r. do ówczesnego marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego wpłynął projekt ustawy o Sądzie Najwyższym, a stanowisko sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka reprezentował poseł Borys Budka.

 

CZYTAJ WIĘCEJ: Przebieg procesu legislacyjnego na stronie sejmowej

Warto zwrócić uwagę, że projekt zakładał wprowadzenie kadencyjności prezesów SN, z zastrzeżeniem o ich… wygaszeniu!

Powołanie na podstawie przepisów dotychczasowych na stanowiska Prezesów Sądu najwyższego ustaje z upływem 6 miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy, chyba że wcześniej nastąpiło odwołanie z dotychczas zajmowanego stanowiska

— czytamy w komisyjnym projekcie ustawy, której wejście w życie zaplanowano po 14 dniach od jej ogłoszenia.

I rzeczywiście, po wprowadzonych poprawkach i przyjęciu ustawy, po roku nastąpiło wygaszenie na stanowiskach prezesów SN.

Dlaczego więc teraz opozycja jako zarzut stawia mechanizm, który przecież sama wprowadziła?

Warto też przyjrzeć się uzasadnieniu projektu, w którym tłumaczy się wprowadzenie kadencyjności w SN. Padają tam słowa, które dzisiaj pewnie nie przeszłyby przez usta żadnemu politykowi totalnej opozycji!

Uzasadniając wprowadzenie kadencyjności stanowisk funkcyjnych warto przytoczyć pogląd wyrażony przez Trybunał Konstytucyjny w uzasadnieniu wyroku z dnia 15 lipca 2009 r. (w sprawie K 64/07), że zagadnienie kadencyjności organu zawsze jest związane z problemem przeciwdziałania naturalnej tendencji do absolutyzacji posiadanej władzy, gdyż ma utrudniać jej monopolizację

— czytamy w uzasadnieniu.

Jak to możliwe, że nagle teraz Platforma Obywatelska i Borys Budka – pierwszy sprawozdawca tego projektu – dzisiaj są ślepi na problem „naturalnej tendencji do absolutyzacji władzy” w rękach nadzwyczajnej kasty, a wręcz sami go sankcjonują? Zapomnieli o sformułowaniu, które sami umieścili w swoim projekcie?

ak/wPolityce.pl

https://wpolityce.pl...adu-najwyzszego


Phoenix_thumb.jpg  

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba,

Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

Na pohybel zdrajcom!


#1539 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 4548 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano wczoraj, 18:30

gtr.jpg

,,Politycy są tylko narzędziami. Twórcą jest potężna machina medialno-informacyjna…”. Ekspert ocenia sytuację, której doświadczamy w Polsce
Opublikowane 2017/07/24w Wiadomości z Polski
Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze:  

Dr Łukasz Kister, ekspert ds. antyterroryzmu bezpieczeństwa wewnętrznego,w rozmowie z Radiem Maryja powiedział, że obecnie w Polsce mamy do czynienia z ,,astroturfingiem”. – Wydaje się, że twórcą jest jakaś potężna machina medialno-informacyjna, w której politycy też są tylko narzędziami – przyznał.

 

Czym jest ,,astroturfing”?

– Nie możemy mieć żadnych wątpliwości, że to anglojęzyczne słowo „astroturfing”, które pochodzi od tzw. układania sztucznej trawy, czyli pokazywania, że coś jest trawą, ale jednak nie tą prawdziwą, jest tym, z czym mamy do czynienia

– mówi Kister i precyzuje:

Ta wojna informacyjna, te narzędzia dezinformacji, którymi posługują się politycy opozycji – ale tak naprawdę wydaje się, że to nie są twórcy tego co oglądamy, obserwujemy i czym jesteśmy karmieni. Wydaje się, że twórcą jest jakaś potężna machina medialno-informacyjna, w której politycy też są tylko narzędziami, tymi którzy odbijają pewne informacje

– podkreśla. Ekspert nie ma wątpliwości:

Ten jednogłos i ciągłe powtarzanie tych samych fraz, czy te same sytuacje, gdzieś zostały przygotowanie i zrealizowane. Ktoś przygotował pewien scenariusz, w który my musimy uwierzyć.

 

Opisywaliśmy najbardziej zastanawiające elementy wojny informacyjnej poniżej.

Są też oddolne inicjatywy. Oto kolejny przykład. Jak podaje portal Niezalezna.pl, kampanię opozycji wsparła artystka i urzędniczka stołecznego ratuszu Ola Jasionowska, pracująca obecnie w Biurze Marketingu Miasta st. Warszawa.

g-1.jpg g2-1.jpg

Jej grafika została użyta w kampanii Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, który postawił ultimatum prezydentowi Andrzejowi Dudzie: „#NieKokietujWszystkoWetuj!”.

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze:  

http://niezlomni.com...t=postfity01739


Phoenix_thumb.jpg  

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba,

Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

Na pohybel zdrajcom!


#1540 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 4548 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano dziś, 10:52

Powiedziałbym, że właścicieli te 'mendia' mają i tez wykonuja polecenia...

Mocne słowa Lichockiej "Media komercyjne z opozycją chcą obalić rząd"

25.07.2017

 

 

Mocne słowa Lichockiej "Media komercyjne z opozycją chcą obalić rząd"

Największe media komercyjne chcą razem z opozycją obalić demokratycznie wybrany rząd - uważa posłanka PiS Joanna Lichocka z Rady Mediów Narodowych. Jej zdaniem, media komercyjne to narzędzie walki politycznej opozycji.

Lichocka pytana we wtorek w Polskim Radiu 24, jak ocenia relacjonowanie przez polskie media protestów przeciwników reformy wymiaru sprawiedliwości powiedziała, że przez media publiczne "jest realizowane bardzo poprawnie".

Jak podkreśliła, media publiczne pokazały "różne strony konfliktu, przedstawiane są racje i jednej i drugiej strony, ta informacja jest wszechstronna". Natomiast, zdaniem Lichockiej, działanie mediów komercyjnych "to jest kolejny przykład niesłychanego łamania standardów dziennikarskich i zaangażowania się po stronie jednej strony politycznej". Według posłanki "największe media komercyjne postanowiły razem z opozycją po prostu obalić demokratycznie wybrany rząd".

- To jest zastraszające działanie, zastraszające wyborców, zwolenników rządu, przedstawiające i rządzących i ich wyborców, jako ludzi, którzy nie chcą rządzić, nie chcą być w wolnym i demokratycznym kraju, a także napędzające całą dynamikę protestu - dodała. Jej zdaniem media komercyjne "dawno wykroczyły poza obiektywizm i rzetelność relacjonowania" wydarzeń.

Lichocka oceniła, że media komercyjne to "po prostu narzędzie walki politycznej opozycji, ale także narzędzie rozpropagowywania nieprawdziwych informacji". - Nie ma żadnych granic, można wymyślić każde kłamstwo i przekazać je, jako zobiektywizowany +fakt+ i jakby nie ponosić żadnych konsekwencji - powiedziała.

Pytana o orędzia prezydenta Andrzeja Dudy oraz premier Beaty Szydło transmitowane przez telewizje w poniedziałek wieczorem Lichocka oceniła, że "bardzo dobrze, że zarówno pani premier jak i pan prezydent przedstawili Polakom swoje racje i to, jak mają zamiar działać".

Jej zdaniem orędzie premier Szydło było potrzebne, ponieważ "Polacy, którzy głosowali na Prawo i Sprawiedliwość oczekują realizacji obietnic wyborczych, a jedną z najważniejszych obietnic była reforma sądownictwa i pani premier wczoraj powiedziała "Polacy nie martwcie się, my sobie damy radę, tę reformę przeprowadzimy". - Nie odstąpimy od reformowania państwa i nie odstąpimy od reformy sądownictwa"- podkreśliła Lichocka.

PAP

 


Czytaj oryginalny artykuł na: http://www.stefczyk....8#ixzz4nvdetOW5

 

 

 

protest.jpg

,,Spontaniczne” protesty potrzebują finansowego wsparcia. Wiadomo, kto stoi za organizacją, która zbiera pieniądze na organizację protestów
Opublikowane 2017/07/25
 
 
 
Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze: Follow @Niezlomni_com  

Świece, zabezpieczenia, wynajem sprzętu nagłaśniającego, kampanie w internecie, przewóz setek ludzi – fundacja Akcja Demokracja zbiera pieniądze na ,,spontaniczne” protesty antyrządowe. Już wiadomo, kto za nią stoi.

Fundacja rozsyła wiadomości z prośbą o wpłaty. Szuka pieniędzy na dalsze finansowanie antyrządowych protestów na ulicach polskich miast.

– można przeczytać w rozsyłanym mailu.

 

 

Czy możesz dorzucić się stałą kwotą miesięcznie? Twoje wsparcie może decydować o powodzeniu lub porażce kampanii

 

Portal Niezalezna.pl ustalił, że za zbierającą pieniądze na ,,spontaniczne” protesty Akcją Demokracją stoi niemiecka organizacja Campact oraz Europejska Fundacja Klimatycza (EFK). Przekazały one fundacji z Polski ponad 200 tysięcy złotych. Warto podkreślić, że przewodniczącym rady nadzorczej EFK jest Caio Koch-Weser, były wiceprezes Deutsche Banku i wiceminister finansów w niemieckim rządzie. To on odpowiadał za poręczenie kredytu dla Gazpromu na budowę gazociągu Nord Stream. Jeszcze niedawno w Europejskiej Fundacji Klimatycznej pracował Piotr Trzaskowski, jeden z założycieli Akcji Demokracji.

 
 

A tak wyglądają efekty pracy – nagranie zamieszczone przez samą organizację:

 

 

http://niezlomni.com...t=postfity2b568

 

 

 

Radny PO zaatakował przechodnia pizzą podczas protestu w obronie sądów?
Opublikowano dnia 26.07.2017 00:11

 

 

Lokalne media publikują zapis protestu "obrońców demokracji i sądów" pod sądem w Gryfinie, podczas którego widać jak jeden z uczestników, według doniesień prawdopodobnie miejscowy radny Platformy Obywatelskiej Marek Brzeziński, atakuje przechodnia z pizzą.

 

Chwilę po tym tłum skanduje: "Wolność, Równość, De-mo-kracja"! Atak następuje ok. 2'48''

 

 

http://www.tysol.pl/...-obronie-sadow-


Phoenix_thumb.jpg  

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba,

Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

Na pohybel zdrajcom!


#1541 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 4548 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano dziś, 13:40

 
Polub stronę · 17 godz. · Edytowany ·
 
 Jerzy Urban jest starą, cyniczną szują, która wbrew pozorom może sobie pozwolić na mówienie prawdy prosto z mostu. Czy i w tym wypadku jest do bólu i obrzydliwie szczery?

 

20293123_1874947502768469_82687670686682

 

20258315_1604914959559967_54262115570062

 

20258314_1020625301407715_34826214391696

 

20294425_805163699644646_609155567791829

 

 

20245849_1669234049778205_49285458818993


Phoenix_thumb.jpg  

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba,

Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

Na pohybel zdrajcom!


#1542 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 4548 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano dziś, 18:10

Uwaznemu wysluchaniu ze wszech miar polecam:

 

Stanisław Michalkiewicz o wojnie pod Sejmem, prezydencie, zmianach w sądach i zachowaniu opozycji!

 


Phoenix_thumb.jpg  

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba,

Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

Na pohybel zdrajcom!
Similar Topics Collapse

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


Inne serwisy: IFD, BrandSpy