Skocz do zawartości
Zdjęcie

Aktualne tematy polityczne


1628 odpowiedzi w tym temacie

#1601 gkemilk

gkemilk

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 384 postów

Napisano 04 październik 2017 - 07:34

....Ilosć ataków na Lechię, łącznie z przypisywaniem jej zwolennikom UBeckich korzeni, tudziez innych okupacyjnych służb budzi zastanowienie - komu zależy na zdyskredytowaniu tego tematu, a niewątpliwie zależy.

 

Po paszkiwlu na autora ksiażek "Słowiańscy królowie Lechii" i "Chrześcijańscy królowie Lechii" pokusiłem się o zweryfikowanie treści tychże książek i dostałem zapewnienie, że główna treść książek jest zgodna z prawdą, a sama treść została nieznacznie tylko zmieniona interpretacjami autora.

Może czas przyjrzeć się niektórym anty-Lechickim działaczom?   B)  Interesują mnie ich motywacje i sponsorzy. Przy okazji sprawdzę.....

 

 Wydaje się, że odpowiedź na likwidację i zacieranie prawdy historycznej o państwie lechickim jest w szczególności na rękę KK, który wykreował w 966 r. nowy rozdział historyczny  właściwie gotowego wtedy tworu państwowego - wyczyny Bolesława Chrobrego są tego dowodem. Być może na tych terenach przed tą datą istniały różne typy wierzeń starosłowiańskich i prawosławia obok siebie a tak jednym ruchem "posprzątano" teren i uczyniono tzw. przedmurze chrześcijaństwa, które -strzelam w przyszłość - może okazać się zastępczym elementem dla upadającego Watykanu.#1602 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 1925 postów

Napisano 04 październik 2017 - 08:29

bodnar_adam_gryfickieinfo-746x280.jpg

4.10.2017, 9:15

Matka Kurka dla Frondy: Co ty z tego masz, rzeczniku Bodnar?

Istnieją tacy ludzie, którzy nie mają wyjścia i nawet gdyby chcieli i potrafili zachować się przyzwoicie, to nie mogą, bo zostaną odstrzeleni we własnym środowisku. Andrzej Bodnar Rzecznik Praw Obywatelskich, o ironio i zgrozo, z pewnością do takich ludzi nie należy. Jakbym się pomylił to jak zawsze przeproszę, ale nie przypominam sobie, żeby Bodnar w czasie swojej kadencji chociaż raz chciał się zachować przyzwoicie, dlatego też nie mam żadnych podstaw podejrzewać, aby potrafił to zrobić.

http://www.fronda.pl...nar,100422.html

#1603 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5164 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 04 październik 2017 - 10:41

 

 Wydaje się, że odpowiedź na likwidację i zacieranie prawdy historycznej o państwie lechickim jest w szczególności na rękę KK, który wykreował w 966 r. nowy rozdział historyczny  właściwie gotowego wtedy tworu państwowego - wyczyny Bolesława Chrobrego są tego dowodem. Być może na tych terenach przed tą datą istniały różne typy wierzeń starosłowiańskich i prawosławia obok siebie a tak jednym ruchem "posprzątano" teren i uczyniono tzw. przedmurze chrześcijaństwa, które -strzelam w przyszłość - może okazać się zastępczym elementem dla upadającego Watykanu.

 

 

Są przynajmniej 3 "podmioty" zidentyfikowane, którym jest to na rękę: KK, Niemcy oraz Rosja. Niemcy od zawsze usiłowali umniejszyć wszelkie nasze dokonania, ale byli na tyle "porządni" że w swoich historycznych zapisach podawali naszych królów od ok. V-VI wieku z imienia. Ruskie natomiast po wojnie napisali nam historię na nowo... w której świat dla Polski zaczyna się w 966 roku, a przedtem to po szałasach podobno się ludziska w Polsce chowali...

Zabory i okupacje już się skończyły. Mamy drugi rok niepodległości. Chyba już czas na odkłamanie wersji okupacyjnej historii.

 

 

==== == = = = = = =

 

 

22089705_1058589717611273_14035302946220

 

UWAGA! Ruch Autonomii Śląska z zagranicznym wsparciem finansowym. Antypolska działalność finansowana przez Niemców?

 

RA%C5%9A-Ruch-Autonomii-%C5%9Al%C4%85ska

Przez PrawicowyInternet - Kwiecień 4, 2017 

 

Postulaty głoszone przez Ruch Autonomii Śląska znalazły odbiorcow poza granicami Polski. Działalność organizacji wpierać będzie Wolny Sojusz Europejski, skupiający podobne – separatystyczne ruchu w Europie. Niewykluczone, że głos Ruchu trafi na szczebel unijny.

 

„Ruch Autonomii Śląska otrzymał wsparcie z zagranicy dla swoich niebezpiecznych postulatów. Wolny Sojusz Europejski (EFA), skupiający 46 organizacji separatystycznych z całej Europy, zapowiada interwencję na forum Unii Europejskiej w obronie praw Ślązaków – pisze „Nasz Dziennik”.

 

W ostatnich dniach w Katowicach odbył się zjazd EFA, będący wsparcie dla działań RAŚ. Hasłem obrad było zawołanie „Serce europejskiego samostanowienia zabije na Śląsku”. W spotkaniu uczestniczył Henryk Mercik, wiceszef Ruchu i członek zarządu Sejmiku Województwa Śląskiego. Samorządowiec miał powiedzieć, że „nasze samorządzenie może w końcu przerodzić się w autonomię”.

 

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Stowarzyszenia Narodowości Kaszubskiej Kaszëbskô Jednota. Jak przypomniał dzienni, choć organizacja ta chce powołania Sejmu Kaszubskiego, to otrzymała w grudniu 2016 roku dotację MSWiA na działalność statutową.

 

Wsparcie dla RAŚ zaoferowane przez Wolny Sojusz Europejski może przynieść efekty, bowiem organizacja ta ma swoich reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Zatem postulaty autonomistów mogą być słyszalne na tym forum. Deputowani EFA należą do tej samej frakcji, co lewicowa niemiecka partia Zielonych, która zasłynęła w przeszłości z organizacji konkursu „Walka ze zmianami klimatu a równość płci”. Zarówno EFA jak i Zieloni popierają dekarbonizację sektora energetycznego. ZOBACZ: Kutz uważa, że „Polska prowadziła na Śląsku kolonialne praktyki”, resztę kraju nazwał „analfabetami” Za: pch24.pl, źródło: „Nasz Dziennik”

Czytaj więcej na: http://prawicowyinternet.pl/uwaga-ruch-autonomii-slaska-z-zagranicznym-wsparciem-finansowym-antypolska-dzialalnosc-finansowana-przez-niemcow/


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#1604 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5164 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 04 październik 2017 - 10:45

aleksandar-vucic-640x321.jpg

fot. PAP/EPA

Szef serbskiego MSZ o podwójnych standardach wobec Katalonii i Kosowa 3 października 2017 17:18

/w Informacje, Świat
Radio Maryja

 

 

Szef Serbskiej dyplomacji Ivica Daczić oskarżył we wtorek światowe potęgi o stosowanie podwójnych standardów, skoro nie chcą zaakceptować referendum niepodległościowego w Katalonii, a przyjęli w 2008 roku separację serbskiej prowincji Kosowa.

Deklarację niepodległości Kosowa uznały Waszyngton i większość państw Unii Europejskiej, ale Belgrad i jego sojusznicy jej nie zaakceptowali.

W niedzielę Katalończycy poparli w referendum, na które Hiszpania nie wyraziła zgody, niepodległość swojego regionu. Madryt uznał głosowanie za niekonstytucyjne. Dzień później Niemcy wyraziły zatroskanie referendum w Katalonii, a inne państwa zaniepokoiły się skłanianiem się własnych społeczności ku separatyzmom.

„Martwią mnie podwójne standardy społeczności międzynarodowej” – powiedział we wtorek Ivica Daczić publicznemu nadawcy RTS. UE nigdy nie powie, że pomyliła się z uznaniem Kosowa, ale decyzja ta będzie miała nieprzyjemne skutki. Otwarto puszkę Pandory”.

Stanowisko Serbii w sprawie Kosowa jest jedną z głównych przeszkód w przyjęciu jej do UE. Bruksela utrzymuje, że Belgrad musi poprawić stosunki z Prisztiną i przestać blokować dążenie Kosowa do przyjęcia go do międzynarodowych wspólnot.

W poniedziałek prezydent Serbii Aleksandar Vuczić wezwał do siebie na rozmowy ministrów i szefów służb bezpieczeństwa po stwierdzeniu przez rzecznika Komisji Europejskiej Margaritisa Schinasa, że nie można porównywać Hiszpanii i Serbii, ponieważ Kosowo ogłosiło swoją niepodległość „w bardzo specyficznym kontekście”.

Komentując słowa Schinasa, że stanowisko w sprawie Kosowa wynikło z „różnych rezolucji ONZ i wspólnoty międzynarodowej”, Daczić oznajmił: „Kosowo nie może być odrębnym i specyficznym przypadkiem. Nie ma żadnych rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ oprócz rezolucji nr 1244, która mówi o terytorialnej integralności i suwerenności Serbii. (…) To, co zrobiono w sprawie Serbii, to naruszenie prawa międzynarodowego. Zdarzyło się to, przed czym ostrzegaliśmy, i Katalonia nie będzie jedynym przykładem takich separatystycznych tendencji w Europie”.

„Żal nam Hiszpanii, ponieważ jest to nasz zaprzyjaźniony kraj, ale puszka Pandory została otwarta. Na przykładzie Kosowa powiedziano: +Możliwe są jednostronne kroki i wtedy będziecie zależeć od przychylności wielkich mocarstw+. Tu nie ma prawa międzynarodowego, to jest polityka siły” – zaznaczył szef serbskiej dyplomacji.

Z kolei Vuczić w poniedziałek, po spotkaniu w Belgradzie ze swoim greckim odpowiednikiem Prokopisem Pawlopulosem, retorycznie zaznaczył: „Jak to możliwe, że w Katalonii referendum jest nieważne, a w Kosowie (niepodległość) obyła się bez niego?”. Vuczić powtórzył, że Serbia „popiera integralność terytorialną i suwerenność Hiszpanii”, i przypomniał jednocześnie, że 22 państwa unijne wzięły stronę Kosowa po ogłoszeniu jego niezależności w 2008 roku.

„Jak to jest, że w Katalonii referendum (niepodległościowe) nie jest ważne, a w Kosowie może być nawet (możliwa niezależność) bez referendum?” – pytał. Dodał, że kiedy (politycy unijni – PAP) decydowali i myśleli, że mogą zmieniać granice na Bałkanach, bo nie należały one do UE, igrali z losami tych państw”. Ocenił, że „to najlepszy chyba przykład podwójnych standardów i hipokryzji światowej polityki”.

Podkreślił również, że Serbia jest „wdzięczna” Hiszpanii, Grecji, Słowacji, Rumunii i Cyprowi, czyli tym krajom UE, które nie uznały suwerenności Kosowa.

Kosowo, dawna prowincja serbska zamieszkana w większości przez etnicznych Albańczyków, proklamowało w 2008 roku niepodległość od Serbii. Uznała to większość światowych mocarstw, jak Stany Zjednoczone i większość członków UE, ale nie Serbia, Hiszpania, Rosja, Chiny czy Indie.

Przyjęta w 1999 r. rezolucja 1244 upoważniła siły międzynarodowe do wejścia do Kosowa i oddawała je pod administrację Narodów Zjednoczonych, pozostawiając jednak w obrębie Serbii.

PAP/RIRM

 

http://www.radiomary...talonii-kosowa/


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#1605 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 1925 postów

Napisano 04 październik 2017 - 11:55

Czy maszerujące w czerni staruszki mają świadomość, że po legalizacji aborcji przyjdzie czas na legalizację eutanazji?

https://wpolityce.pl...zacje-eutanazji#1606 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 1925 postów

Napisano 04 październik 2017 - 15:54

NASZ NEWS. Kozłowska i Kramek wylecą z zarządu Fundacji Otwarty Dialog? Jest wniosek MSZ o zawieszenie zarządu i przymusowe ustanowienie nowego.

 

opublikowano:

32 minuty temu

 

 

 ddfcbe0641b045ee8d46ab9bcffd220c.png

 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wystąpiło do Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy z wnioskiem o ustanowienie przez sąd zarządu przymusowego fundacji oraz zawieszenie jej dotychczasowego zarządu! Taka informacja znalazła się w odpowiedzi resortu na interpelacje posłów Kukiz’15, którzy zażądali wyjaśnień w sprawie antyrządowej działalności FOD.

 

CZYTAJ TAKŻE: TYLKONAS. Jest interpelacja posłów Kukiz‘15 ws. Fundacji Otwarty Dialog: „Czy zachęcanie do obalenia rządu przez Fundację jest zgodne z prawem?”

 

Decyzja o złożeniu wniosku, który może skutkować zawieszeniem dotychczasowego zarządu fundacji i ustanowienie przymusowego, może zakończyć kariery Lyudmyly Kozlovskiej, która pełni obecnie funkcję prezesa zarządu fundacji oraz Bartosza Kramka przewodniczącego rady fundacji.

 

 

https://wpolityce.pl...nowienie-nowego#1607 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 1925 postów

Napisano 04 październik 2017 - 19:36

 

prof-fryderyk-zoll-fundacjabatorego-yt-7

 

4.10.2017, 17:45


Eksperci z Fundacji Batorego ocenili projekty ustaw Dudy. 'Sorosowy bełkot'.
 

Specjaliści z Zespołu Ekspertów Fundacji Batorego, założonej przez miliardera o lewackich poglądach Georgea Sorosa orzekli, że prezydencka reforma KRS w całości narusza konstytucję. Twierdzą także, że naruszają ją także przepisy zawarte w reformie Sądu Najnowszego. Będzie to zatem – wedle owych ekspertów – szkodliwe dla wymiaru sądownictwa. O opinii informuje, a jakże, wyborcza.pl.

 

http://www.fronda.pl...kot,100462.html#1608 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5164 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 05 październik 2017 - 13:35

Ciekawe kto będzie decydował co jest nie właściwe... B)

Cenzura w Zjednoczonym Królestwie? Do 15 lat więzienia za oglądanie stron internetowych

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#1609 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5164 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 06 październik 2017 - 08:07

pcz.jpg

Jak trwoga to do Polski: będzie przełom i sojusz polsko-czeski? Ekspert apeluje do nowego rządu: Polska jest jedynym takim krajem w regionie. Nie mamy wyboru
Opublikowane 2017/10/05w
 

Jakub Janda to szef think-tanku Evropske Hodnoty (Europejskie Wartości). Na łamach czeskiej prasy podkreślił, że Polska jako jedyny kraj posiada realną armię w regionie i zaapelował, że należy szukać z nią sojuszu.

 

Twierdzi, że nowo wybrany czeski rząd powinien uznać nawiązanie ścisłych stosunków z Polską jako cel strategiczny, przede wszystkim w zakresie bezpieczeństwa. To oficjalne zalecenie jego think tanku.

 

Działalność obecnego rządu polskiego jest oczywiście bardzo kontrowersyjna. Niemniej jednak istnieje długoletnie czeskie zainteresowanie współpracą w dziedzinie bezpieczeństwa w regionie Europy Środkowej

– podkreślił.

Czesi przypominają, że ze względu na zagrożenie ze strony Rosji Polska traktuje ten temat bardzo poważnie. W związku z tym jest doskonałym partnerem dla swojego sąsiada.

Obserwujemy fakt, że po kilku latach członkowie polskich instytucji bezpieczeństwa zaczynają podróżować do Pragi, ponieważ interesują się tym, jak radzimy sobie z tematem wpływu Rosji

– powiedział Janda. Dodaje, że jego think-tank apeluje, aby wznowiono wspólne ćwiczenia armii polskiej i czeskiej, które obecnie nie mają miejsca.

 

Takie stanowisko ma również swoich przeciwników. Martin Ehl z gazety ,,Hospodářské noviny” uważa, że Polacy są indywidualistami i wolą polegać na współpracy z USA. Dodaje, że wspólne ćwiczenia odbędą się w ramach NATO, a w kwestii ochrony przed Rosją należy szukać oparcia w krajach bałtyckich. Podkreśla, że problem współpracy z Polską dotyczy zaufania i obecnej sytuacji politycznej.

Jandę te argumenty nie przekonują. Uważa, że obecnie jego kraj współpracuje z innymi państwami, które nie mają najlepszej prasy. Dodatkowo ze względu na położenie Czesi nie mają wielu innych możliwości. – W zakresie bezpieczeństwa Polska jest jedynym wyborem – podkreśla.

źródło: Rozhlas.cz

 

 

http://niezlomni.com...egionie-wyboru/


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#1610 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5164 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 09 październik 2017 - 11:23

Kuriozalny wyrok - tak działa kasta sędziowska! Dziennikarka, która wytropiła pedofila, została ukarana

opublikowano:

6 październikad4f79db5e3af42cfaf89430211dc7fb4.jpegRed. Ewa Żarska; kadr z reportażu Polsat News / autor: Facebook/Ewa Żarska; screen/polsatnews.pl
 
 

Dziennikarka, która po wielomiesięcznej pracy doprowadziła do zatrzymania w Rosji podejrzanego o pornografię dziecięcą Krzysztofa P, została… ukarana przez sąd! Na reporterkę Polsat News nałożono 6 tys zł. kary za nieujawnienie danych informatora.

 

Dziennikarka Polsatu Ewa Żarska wytropiła podejrzewanego o pornografię dziecięcą Krzysztofa P., który opisywał porwania, gwałty i zabójstwa kilkuletnich dziewczynek, które miał popełnić. Reporterka doprowadziła do jego zatrzymania w Rosji, gdzie ten się ukrywał, a resort sprawiedliwości wystąpił nawet o jego ekstradycję.

Wielomiesięczny trud reporterki został doceniony przez szefową rządu i ministra sprawiedliwości, a  jej dziennikarski materiał otrzymał wiele nominacji nagród. Jednak tej wdzięczności nie widać po stronie polskiego wymiaru sprawiedliwości. Sąd bowiem dziennikarkę… ukarał!

Za nieujawnienie danych informatora, które to dane ma policja, Prokuratura Okręgowa w Łodzi nałożyła na mnie dwie maksymalne kary po trzy tysiące złotych

— poinformowała Ewa Żarska na Facebooku.

Reporterka Polsatu odwołała się od tego wyroku, ale sąd podtrzymał decyzje o karach!

A wydawało mi się, że w praworządnym kraju powinno karać się przestępców a nie tych, którzy pomagają w ich namierzeniu

stwierdziła dziennikarka.

Puenta: dalej zamierzam robić swoje

— dodała.

 

 

Jak tłumaczy się Prokuratura Okręgowa w Łodzi, która nałożyła karę, dziennikarka ma być jedyną osobą, która posiada dane informatora, bez których śledczy nie są w stanie zweryfikować informacji o rzekomym zabójstwie, jakiego miał dopuścić się mężczyzna.

ak/wp.pl/Polsat News

 

 

https://wpolityce.pl...zostala-ukarana

 

 

 

Lewacy będą znowu biadolić? Dekomunizacja - także wśród sędziów: "te sprawy należy dokończyć".

146856918013159683332.jpg

GP

- Z punktu widzenia formalno-moralnego trzeba te sprawy dokończyć - powiedział senator PiS Jan Maria Jackowski odnosząc się do procesu dekomunizacji. - Musi być wyraźna cezura moralna, polityczna i prawna oddzielająca PRL od niepodległego państwa polskiego - dodał.

- Zgadzam się z opiniami, że państwo polskie przystępuje późno do tej problematyki - powiedział senator PiS Jan Maria Jackowski o procesie dekomunizacji w Polsce.

Zwrócił jednak uwagę na istotny jego zdaniem kontekst historyczny.

- Otóż w latach 90., szczególnie na początku, dominowała filozofia "grubej kreski", która w zasadzie zakładała taką zbiorową amnezję i przez tę filozofię, lansowaną przez część ówczesnych elit politycznych z obozu solidarnościowego i oczywiście część dawnego obozu komunistycznego, dla którego było to bardzo wygodne, bo osoby, które popełniły ewidentne winy, uniknęły w ten sposób odpowiedzialności sądowej, nie było możliwości wprowadzenia tych zasad dekomunizacyjnych - tłumaczył.

Według senatora nie sprawdziły się przewidywania, że "sądy same się oczyszczą - nie oczyściły się i tak samo nie oczyściła się przestrzeń życia publicznego, jeżeli chodzi o nazewnictwo ulic albo jeżeli chodzi o pomniki".

W ocenie Jackowskiego: "jeżeli mamy mieć niepodległe państwo, to musi być wyraźna cezura moralna, polityczna i prawna oddzielająca PRL od niepodległego państwa polskiego".

"Ponieważ tej wyraźnej cezury nie zrobiono, więc teraz trzeba to w jakiś sposób po prostu nadrabiać, co może wiele osób szokować" - powiedział senator. Dodał, że "jest podawany taki argument, że w zasadzie tych ludzi już nie ma, w zasadzie wszystko się już rozmyło". W jego opinii, "z punktu widzenia formalno-moralnego trzeba te sprawy dokończyć".

Zdaniem Jackowskiego proces dekomunizacji konieczny jest w wielu obszarach.

- W środowiskach akademickich czy ludzi kultury - ja mówię o tych, którzy pełnili funkcje, nie o osobach, które nie pełniły żadnych funkcji, nie przeprowadzono skutecznie procesu lustracji - argumentował.

 

Jak tłumaczył: "w Niemczech np. profesor czy wykładowca, który współpracował z tajną policją NRD-owską Stasi, na uniwersytetach państwowych nie może uczyć. Owszem może pracować, ale na uczelniach prywatnych. W Czechach jeszcze bardziej radykalnie postąpiono, także widzimy, że tu też obok są przykłady, w jaki sposób nasi sąsiedzi postępowali".

Jackowski podkreślił, że jego zdaniem sprawą kluczową jest "to, co teraz się dzieje w parlamencie, więc dyskusja i te ustawy o reformie wymiaru sprawiedliwości". Jak dodał: "to jest fundament funkcjonowania państwa, tutaj też są potrzebne stosowne działania w tym zakresie".

Jednocześnie zaznaczył, że w ustawach prezydenta Andrzeja Dudy również znalazł się istotny w jego opinii przepis. "Wprowadzenie wieku 65 lat do przechodzenia w stan spoczynku przez sędziów Sądu Najwyższego też jest motywowane właśnie od tej strony, bo też mówi się, że te osoby, które zaczynały swoją karierę jeszcze w czasach PRL-u, w sposób naturalny już nie będą w stanie czynnym sędziowskim" - tłumaczył.

Senator dodał, że jego zdaniem ważna jest zmiana samej konstytucji, ponieważ to zwolennicy "grubej kreski" mieli kluczowy wpływ na jej formułowanie.

- Więc to jest temat dość obszerny, ale wymagający jednak dokończenia i wymagający tego, żebyśmy byli naprawdę państwem niepodległym, żebyśmy po prostu wyzwolili się z tego traumatycznego i bardzo trudnego okresu dla Polski lat 44-89 - podsumował.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

http://niezalezna.pl...y-dokonczycquot

 

 

Ziobro zapowiada kolejne zmiany w prawie: likwidacja okresu przedawnienia dla zabójców i komunistycznych zbrodniarzy.

 

Przez PrawicowyInternet - Sierpień 21, 2017

ziobro-zabojstwa-przestepstwa-komunisci.

 Okladka ksiazki Tadeusza Płużańskiego, wikipedia.

 

Ministerstwo Sprawiedliwości planuje likwidację tzw. okresu przedawnienia dla najpoważniejszych przestępstw zagrożonych karą dożywotniego więzienia. Ponadto resort chce nadać sądom prawo „do orzekania zakazu warunkowego zwolnienia”, poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”.
 

(...)
Czytaj więcej na: http://prawicowyinternet.pl/ziobro-zapowiada-kolejne-zmiany-w-prawie-likwidacja-okresu-przedawnienia-dla-zabojcow-i-komunistycznych-zbrodniarzy/


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#1611 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 1925 postów

Napisano 10 październik 2017 - 08:33

Lemański w natarciu! Szydzi z wiernych, atakuje akcję Różaniec do Granic i obraża metropolitę krakowskiego.

lemanski-sjan20170829001-1.jpg


http://niezalezna.pl...te-krakowskiego

#1612 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5164 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 10 październik 2017 - 10:38

22282039_1981003958780744_28544292024463

Warto wiedzieć: Środowisko sędziowskie zbojkotowało ustawę z 1998 r. o odpowiedzialności sędziów za przestępstwa z okresu PRL. Ciekawe dlaczego?

 

 

Przez PrawicowyInternet - Maj 24, 2017 

 

 

 

Adam Strzembosz, były prezes Sądu Najwyższego (który również był obecny na weekendowym zjeździe prawników polskich), powiedział na początku lat 90-tych ub. wieku, że „środowisko sędziów oczyści się samo” (bez lustracji i dekomunizacji). Jak bardzo proces ten się nie udał widzimy teraz, po upływie ponad ćwierćwiecza trwania III RP, kiedy sędziowie i prawnicy słysząc słowa o braku oczyszczenia swojego środowiska ostentacyjnie wychodzą z sali, w której przemawia wiceminister sprawiedliwości o tym wzmiankujący.

 

 

Co takiego powiedział wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, że prawnicze środowisko odwróciło się od niego plecami i wyszło z sali, kiedy przemawiał (jako zaproszony gość) na Kongresie Prawników Polskich? Otóż powiedział on prawdę:

 

„Komunistyczne sądy skazały na śmierć ponad trzy tysiące polskich patriotów, drastyczne wyroki wobec działaczy demokratycznej opozycji były normą nawet u schyłku PRL-u, a mimo to z zawodu usunięto za to po przełomie 1989 roku tylko jednego sędziego. Wobec 42 sądy dyscyplinarne odmówiły wszczęcia postępowania, a 5 uniewinniono lub umorzono wobec nich postępowania. Ustawa z 1998 r. o odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów, którzy w latach 1944-1989 sprzeniewierzyli się niezawisłości sędziowskiej, została przez środowisko sędziowskie zbojkotowana”.

 

 

Po tych słowach prawnicze środowisko zaczęło ostentacyjnie opuszczać salę, w której wiceminister Warchoł nadal przemawiał. Te gorzkie słowa prawdy musiały ostro zaboleć zgromadzoną tam „kastę”. Wszak sami obiecywali, że się oczyszczą (mówił o tym na początku lat 90-tych Adam Strzembosz, były prezes Sądu Najwyższego), a ostatecznie tego nie zrobili. Patologie z okresu PRL zostały żywcem przeniesione do III RP. Nie było żadnej weryfikacji, żadnego wewnętrznego sita, które pozwoliłoby odrzucić tę część środowiska, która z PRL-em była związana nie tylko służbowo, ale również emocjonalnie. Efekty tego zaniedbania widzimy dziś gołym okiem… Za: niewygodne.info.pl

Czytaj więcej na: http://prawicowyinternet.pl/warto-wiedziec-srodowisko-sedziowskie-zbojkotowalo-ustawe-z-1998-r-o-odpowiedzialnosci-sedziow-za-przestepstwa-z-okresu-prl-ciekawe-dlaczego/


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#1613 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5164 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 12 październik 2017 - 13:54

Niech zgadnę wśród tych 42 aktywistów oprócz PO i N. są zapewne Niemce, Ruskie i jeszcze jakieś Timmermansy zapewne :D

Reszta wzięła wolne aby nie uczestniczyć w tej farsie???

 

22365280_1752183008149975_82252675247349

 

22365345_1681554375229358_13890407966374


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#1614 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 1925 postów

Napisano 13 październik 2017 - 20:10

29c3a27544bc44869ad37f891eb2dbf5.jpeg#1615 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5164 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 14 październik 2017 - 16:56

22449876_1683670008351128_72839978574527

 

 
Polub stronę · 19 godz. · 
 
 
Wy się rządzący dobrze czujecie? Nie wiecie sadystyczne sukinsyny, że każdy taki artykuł to jeden potencjalnie porażony prądem redaktor wyborczej, od łez kapiących na klawiaturę?1f605.png

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#1616 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5164 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 14 październik 2017 - 17:22

Sąd Najwyższy wydał wyrok korzystny dla grup przestępczych wyłudzających VAT. Skarb Państwa stracił miliardy.

 

 

Przez PrawicowyInternet - Październik 9, 2017

kasta-sedziowie-SN.jpg

 

Sąd Najwyższy wydał wyrok korzystny dla grup przestępczych wyłudzających VAT. Wszystko to działo się w czasie, kiedy w Polsce powstawały inwestycje na Euro 2012. Przestępcy zarobili wówczas majątek. Skarb Państwa stracił miliardy. Teraz sprawę bada prokuratura.
(...)

Czytaj więcej na: http://prawicowyinte...racil-miliardy/

 

22365457_10155138731572857_2515148456026

 

Włochy jak Polska oplecione różańcem. "Za pięknym przykładem polskich braci"
Opublikowano dnia 13.10.2017 08:49
 
Polska akcja "Różaniec do Granic" odbiła się szerokim echem na całym świecie. Ponad milion osób uczestniczyło w spontanicznej akcji modlitewnej, w której modlono się w sposób szczególny za pokój na świecie. Ponad milion osób uczestniczyło w spontanicznej akcji modlitewnej, w której modlono się w sposób szczególny za pokój na świecie. Okazuje się, że pomysł postanowili wykorzystać Włosi. "Za pięknym przykładem polskich braci 13 października o godz. 17.30 rozpoczniemy modlitwę różańcową. Prośmy Maryję, by uchroniła Włochy i Europę od islamu" - czytamy w oficjalnym zaproszeniu do modlitwy.

zrzut ekranu - twitter.com

"Matka Boża uczy nas, że różaniec jest najpotężniejszą bronią przed złem i może powstrzymać wojnę czy katastrofy naturalne.
100 lat od objawień w Fatimie błagajmy o to wpiątek, 13 października 2017 roku o 17.30. Zjednoczeni, wznieśmy modlitwę do nieba."

 

/ Źródło: Twitter.com, http://www.aiasm.it/

http://www.tysol.pl/...polskich-braci-

 

 


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#1617 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 1925 postów

Napisano 14 październik 2017 - 17:49

Artyści sprzyjający KOD-owi wspierają rezydentów. Jest też instrukcja dla protestujących.

Hipokryzję protestujących lekarzy i wspierających je środowisk bardzo szybko wyłapali internauci.

 

 

DMGR_NTW4AEl2Uf.jpg

 

http://niezalezna.pl...-protestujacych#1618 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 1925 postów

Napisano 14 październik 2017 - 20:19

Kim okaże się nowy kanclerz Austrii? Nowy Orban czy nowy Macron?
opublikowano:7 godzin temu

5d9df60dd3594fbf9ee54f922b67e0f7.jpeg

Nikt nie ma wątpliwości, że to on wygra jutrzejsze wybory w Austrii i zostanie najmłodszym premierem w Europie. 31-letni Sebastian Kurz już nazywany jest nowym mesjaszem austriackiej polityki. Zagadką pozostaje jednak, kim się okaże: nowym Orbanem czy nowym Macronem?

https://wpolityce.pl...czy-nowy-macron

#1619 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5164 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 15 październik 2017 - 16:45

22449776_1683676955017100_55136225032313

 

[video] Jarosław Kaczyński o protestach: To może być coś, co nie ma nic wspólnego ze Służbą Zdrowia
Opublikowano dnia 14.10.2017 17:23
 
Jarosław Kaczyński zabrał głos w sprawie protestów lekarzy rezydentów.

print screen/TT
Czy mamy do czynienia z finałem pewnych napięć, które rzeczywiście miały miejsce już od jakiegoś czasu? To byłaby diagnoza z jednej strony niedobra, bo to by oznaczało, że temu nie potrafiono zapobiec, ale z drugiej strony też dobra, bo wtedy chodzi o meritum, a nie o kwestie zupełnie ze Służbą Zdrowia niezwiązane
- stwierdził prezes Prawa i Sprawiedliwości.
 
No i jest drugie przypuszczenie, że to może być coś, co tak naprawdę od samego początku nie ma nic wspólnego ze Służbą Zdrowia. No mam nadzieję, że tak nie jest
- dodał.


źródło: TT
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22449983_1682763828441746_24572739855910

 

22406361_1959310920955858_56528353871040

 


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#1620 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5164 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 15 październik 2017 - 16:51

Internauci wiedzą swoje. Demaskują liderów protestu rezydentów i bezlitośnie oceniają żądania lekarzy. KOMENTARZE i WIDEO

opublikowano: 

wczoraj · aktualizacja:  wczoraj141dffe8fe974592a1d74252daad066c.jpegautor: PAP/Turczyk
 

Lekarze-rezydenci nie rezygnują z głodówki. Dzisiaj na ręce zastępcy szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Pawła Szrota rezydenci przekazali pismo z postulatami młodych lekarzy. W sobotę w Warszawie przed KPRM i w kilku innych miastach odbywają się pikiety poparcia dla protestujących. Protestujący zapewniają, że nie chodzi o nich, ale o dobro pacjentów i służby zdrowia, ale internauci mają inne zdanie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Rezydenci „eskalują protest”. W wielu miastach pikiety poparcia dla protestujących. Lekarze złożyli pismo z postulatami w KPRM

W sieci pojawiły się m.in. zdjęcia demaskujące protestujących, którzy przekonują, że niskie płace nie starczają im na życie.

  (...)

kk/Twitter

https://wpolityce.pl...entarze-i-wideo


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#1621 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5164 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 15 październik 2017 - 17:49

22405918_289871871514953_570811816131756


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#1622 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 1925 postów

Napisano 15 październik 2017 - 17:51

Gremialne poparcie tuzów III RP dla akcji protestacyjnej lekarzy-rezydentów to pocałunek śmierci.

 

opublikowano:

21 minut temu  

 

23b8b92a13bd48258eb096701e935ac3.jpeg

 

Trudno jest zapewniać o apolityczności strajku głodowego, gdy na pikiecie przed kancelarią pani premier Beaty Szydło pojawiają się: Władysław Frasyniuk, Mateusz Kijowski, Adam Mazguła, Michał Szczerba, Katarzyna Lubnauer, Paweł Rabiej, Różna Thun, Adrian Zandberg, czy Barbara Nowacka.

 

https://wpolityce.pl...calunek-smierci

 

Dokładnie, jest to dla nich pocałunek śmierci. :lol: :lol: :lol:#1623 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5164 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 16 październik 2017 - 09:24

gora-.jpg

Firm farmaceutyczne podały informacje o tym, ile i jakim lekarzom płaciły. Kwoty są zawrotne
Opublikowano dnia 15.10.2017 19:12
 
Do wydarzenia bez precedensu doszło w Polsce w ostatnim czasie. Otóż firmy farmaceutyczne podały informacje na temat dotowania lekarzy i ośrodków zdrowia. Tego typu zależności finansowe lekarzy i ośrodków względem koncernów sięgają setek milionów. Informacje te zostały podane na skutek porozumienia między koncernami, które zaowocowało powstaniem tzw. Kodeksu Przejrzystości, w którym partycypują m.in. Pfizer, Bayer, GlaxoSmithKline (GSK), Roche, a także polskie Polpharma i Aflofarm.

morguefile.com
Nazwiska, kwoty, adresy - firmy farmaceutyczne zaczęły publikować dane o tym, którym lekarzom płaciły za prowadzenie wykładów, wyjazdy czy szkolenia. W raportach koncerny podają też, do jakich szpitali i innych ośrodków zdrowia trafiało od nich wsparcie finansowe. Na przykład tylko firma Roche przekazała w 2015 r. lekarzom aż 15 mln zł, a placówkom zdrowotnym 30 mln zł. Łącznie na wykładach lekarze zarobili w zeszłym roku przynajmniej 41 mln zł
- możemy przeczytać na portalu money.pl

Przedstawicielka Infarmy podaje, że skoro recepty finansowane są z pieniędzy publicznych, to podatnik powinien mieć dostęp do tego typu informacji, twierdzi ona jednak, że wysyłanie lekarzy na szkolenia przez konkretne firmy farmaceutyczne przyczynia się do wzrostu wiedzy i rozwoju medycyny.

Podanym przez Infarmę raportom daleko do pełni przejrzystości, bowiem jedynie 22% lekarzy wyraziło zgodę na publikację ich danych, a bez tego typu zgody koncernom nie wolno podać nazwisk do wiadomości. Infarma twierdzi jednak, że nieco ponad 1/5 danych to i tak bardzo dużo.
 
Łącznie tylko w zeszłym roku 32 firmy, które wdrożyły Kodeks Przejrzystości, przekazały do służby zdrowia 623 mln zł, z czego 395 mln zł przeznaczono na działalność badawczo-rozwojową. Reszta to finansowanie lekarzy, farmaceutów czy ośrodków zdrowia. 66 mln zł lekarze i farmaceuci dostali na opłacenie szkoleń i wyjazdów, a 41 mln zł zarobili na prowadzeniu wykładów

- podaje money.pl

Pytanie, które się nasuwa, to na ile obiektywny i bezstronny jest lekarzy przymujący pieniądze od konkretnego podmiotu gospodarczego, który czerpie zyski ze sprzedanych farmaceutyków?źródło: money.pl

http://www.tysol.pl/...oty-sa-zawrotne


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#1624 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 1925 postów

Napisano 17 październik 2017 - 06:47

Prof. Bugaj: Jarosław Kaczyński nie ma z kim przegrać. Dziś jest fatalne zachowanie PO, a także Nowoczesnej

opublikowano: wczoraj

591bc3f6b6ff4cab93f4947c3989b540.jpegMyślę, że pan prezydent prowadzi spór o to, żeby nie być całkowicie lekceważonym
— powiedział na antenie RMF FM prof. Ryszard Bugaj, były członek Narodowej Rady Rozwoju.
— dodał.
Jeżeli wytrwa, to musi mu się udać. On oczywiście ryzykuje, bo pewnie nie uzyska poparcia PiS-u w następnych wyborach. A bez tego poparcia to on szans chyba nie ma.

Zapytany o to, czy Andrzej Duda nadal jest u niego „skreślony”, odpowiedział:


Już jesteśmy jakiś czas od wet i już wiemy, co przesłał w miejsce zawetowanych ustaw. W związku z tym nie zmieniam poglądów.
W rozmowie pojawił się również temat reformy sądownictwa.
parę rzeczy zrobił takich, które w mojej opinii go wykreślają, niestety.
— powiedział Bugaj.


Mnie się wydaje, że diagnoza PiS ws. wymiaru sprawiedliwości jest w znacznej mierze usprawiedliwiona. Tam się działy, i dzieją ciągle chyba, złe rzeczy. Tyle, że problem polega na tym, że zastąpienie korporacyjnej władzy w wymiarze sprawiedliwości władzą pana Ziobry nic nie obiecuje dobrego. W długim okresie obiecuje jeszcze gorsze rzeczy
mówił ekonomista.


Nie wiem, czy władza dzialała jakoś szczególnie inteligentnie, ale miala niezły start. Tzn. niechęć do wymiaru sprawiedliwości. Wie pan, ja powtarzam z uporem. Jeśli telewizja pokazuje posłankę Sawicką, jak bierze lapówkę, a potem Sąd Najwyższy ją uniewinnia, to to jest straszny dysonans dla ludzi. No bo widzieli. Było pokazane. A tu im się mówi, że owoce zatrutego drzewa… No ale pewne rzeczy się dokonały, więc mnie się wydaje, że wymiar sprawiedliwości, który nie ma takiej wystarczającej legitymacji słusznościowej, etycznej, on musi być źle traktowany, jest bardzo wielu ludzi, ktorzy powiedzą: „Wszystko byle nie to”

Zapytany o pozycję Jarosława Kaczyńskiego na krajowej scenie politycznej, odpowiedział:


Dzisiaj nie ma z kim przegrać. Dziś jest fatalne zachowanie PO, moim zdaniem także fatalne Nowoczesnej. Ale poza wszystkim innym, oni cokolwiek by nie robili, to nie będą wiarygodni. Wszyscy będą uważać, chyba trochę słusznie, że jak wygrają wybory, to będzie tak, jak było.

https://wpolityce.pl...kze-nowoczesnej

#1625 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5164 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 17 październik 2017 - 08:32

22491488_1756550957713180_45543866944319


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#1626 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5164 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 17 październik 2017 - 12:53

Ja rozumiem, że czasy ciężkie dla gwiazd poprzedniego ustroju, ale chyba aż tak źle nie jest :o

 

Yyy... Porównał protestujących do Chrystusa, czy Jandę do prostytutki? 1f603.png:D

Najpierw urażony kodomita, który poczuł jakby lekarze mu napluli w serce, a teraz to
1f61b.png:P

 

22552349_1986609398220200_14662908534396

 

22519404_1686366991414763_89886833856619


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#1627 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 1925 postów

Napisano 17 październik 2017 - 17:14

A to dobre. Joanna Mucha: Spędziłam wiele czasu nad tym, żeby zrozumieć, dlaczego ludzie wybrali w wyborach PiS.

opublikowano:
23 minuty temu

47115ddcdade4c62bbf6bd169c2db83a.jpeg


To absolutnie naturalna konsekwencja tego, w jaki sposób prowadzona jest dziś polityka, to realne niebezpieczeństwo systemu, w którym jest partia mająca przywódczą rolą, a opozycja jest listkiem figowym. W tym kierunku idzie PiS. To trzeba brać pod uwagę

Przyznała, że spędziła wiele czasu nad tym, żeby zrozumieć, dlaczego ludzie wybrali w wyborach PiS i wspierają tę władzę.

Mam wrażenie, że moi koledzy nie zrobili takiej diagnozy. Dopóki tego nie zrobimy, nie zaczniemy wygrywać

https://wpolityce.pl...-w-wyborach-pis

:lol: :lol: :lol:

#1628 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5164 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano wczoraj, 09:45

22549550_529262500745067_539308620743532

 

22519618_1757400074294935_25992152764080


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#1629 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 1925 postów

Napisano wczoraj, 14:12

"Atak na Polskę jest częścią planu..." Prof. Legutko w "WSJ": Eurokraci nie cierpią nas za walkę o podmiotowość! Irytuje ich V4 i idea Trójmorza.

 

opublikowano:

2 godziny temu  

 

5f60a3bcc35249589a0564e4d5b6c44a.jpeg

 

 

Przeciwstawienie się przez rząd PiS procesom centralistycznym w UE i obrona suwerenności narodowej to jedne z przyczyn niechęci eurokratów wobec nowych władz w Warszawie.

 

—pisze w środę na łamach „Wall Street Journal” europoseł Ryszard Legutko.

 

Profesor Legutko, który jest współprzewodniczący grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR) przypomina, że rząd PiS stał się obiektem ataków i oskarżeń o zaprowadzanie autorytaryzmu już od objęcia władzy w 2015 roku.

 

https://wpolityce.pl...-idea-trojmorza


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


Pozycjonowanie strony: Virtual Development