Skocz do zawartości
Zdjęcie

PiS - wady i zalety


859 odpowiedzi w tym temacie

Katalogi.pl

Katalogi.pl
 • Bywalec
Tekst alternatywny

#721 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 4064 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 25 listopad 2016 - 14:40

 

uważał bym przed zażywaniem czegoś takiego jak:

Portal Natemat.pl           http://natemat.pl/info/regulamin

 

albowiem to taka kumulacja gówno.prawda w szerokim ujęciu skupiające takie tuzy demokratycznego, obiektywnego i niezleżnego dziennikarstwa jak Tomasz Lis, Mateusz Kijowski, Krystyna Janda, Hanna Gronkiewicz Waltz, Magdalena Środa, Robert Biedroń itd, itd, itd. (patrz link)

Niemiecko -rosyjskie kondominium pod żydowskim zarządem powierniczym, nazywane III RP,  PRAWDĘ Ci powie  %-) %-)

 

a56fee51fd649d6a2c9d5c5de388ab596286.png

= = = =

 

a będą krzyczeć jeszcze głośniej:

 

 

Budżet państwa zaoszczędzi 0,5 mld zł na ubeckich emeryturach i rentach opublikowano: 24 listopada 2016 roku, 13:58  6c90021b63ba21db6687f5eddd1dd8bb.jpg
 
count.gif?pc=516088&ts=1480070417&ref=ht
 
count.gif?pc=609032&ts=1480070418&ref=ht

Wprowadzenie maksymalnych kwot obejmie wszystkich emerytów, rencistów oraz osoby uprawnione do rent rodzinnych niezależnie od długości służby funkcjonariusza na rzecz totalitarnego państwa. Ustawa obejmie ponad 32 tys. osób, a oszczędności wyniosą ponad pół miliarda złotych-poinformował Mariusz Błaszczak szef resortu MSWiA, podczas konferencji prasowej poświęconej ustawie dezubekizacyjnej.Dzisiaj zajmie się nią Rada Ministrów.

Spośród byłych funkcjonariuszy SB oraz pozostałych po nich rencistów rodzinnych najwyższe świadczenia, które są wciąż wypłacane sięgają nawet 19 tysięcy złotych. 103 osoby otrzymują świadczenia w przedziale 9-12 tys. zł, 1230 w przedziale 6-9 tysięcy złotych, a 11 679 w przedziale 3-6 tysięcy złotych.

Przepisy wprowadzą także maksymalne kwoty emerytur i rent. Przyjęto w zapisie projektu m.in. zasadę, że obniżona emerytura nie będzie mogła przekraczać miesięcznej kwoty przeciętnej emerytury wypłaconej z ZUS (obliczonej za ostatni miesiąc kwartału poprzedzającego datę ogłoszenia ustawy, według stanu na czerwiec 2016 roku jest to około 2053zł). Obniżona renta inwalidzka nie będzie mogła przekraczać miesięcznej renty z tytułu niezdolności do pracy wypłaconej przez ZUS (według wstępnych danych kwota ta w czerwcu 2016 roku wynosiła 1543,05 zł) Obniżona renta rodzinna nie będzie mogła przekraczać miesięcznej kwoty przeciętnej renty rodzinnej wypłaconej przez ZUS (według wstępnych danych kwota ta w czerwcu 2016 roku wynosiła 1725,33 zł).

Projekt urzeczywistnia zasady sprawiedliwości społecznej. Zawiera katalog instytucji i stanowisk, które były związane z utrzymaniem aparatu opresji państwa totalitarnego jakim był PRL. Najwyższa emerytura w tym systemie będzie wynosiła tyle ile przeciętna emerytura w powszechnym ubezpieczeniu społecznym. Obniżenie tych świadczeń jest realizacją zasady sprawiedliwości społecznej – mówił minister Mariusz Błaszczak o tzw. ustawie dezubekizacyjnej, którą dzisiaj zajmie się Rada Ministrów.

 

 

Ćwierć wieku po upadku systemu komunistycznego nadal jest sytuacja, że ci którzy byli funkcjonariuszami i służyli zbrodniczemu systemowi dostają bardzo dobre wynagrodzenia, a Ci którzy byli ich ofiarami dostają bardzo często emerytury na poziomie 882 zł, bo tyle wynosi najniższa emerytura w Polsce. (…) Rząd Prawa i Sprawiedliwości przywraca normalność, przywracamy tę normalność również w tym obszarze – skomentowała premier Beata Szydło również obecna podczas konferencji.

 

http://wgospodarce.p...urach-i-rentach

 

#UstawaDezubekizacyjna | 32-TYSIĄCE UBEKÓW z obniżonymi świadczeniami!

 

 

I jak można w ogóle tolerować kogoś kto nie dość, że nie kupuje francuskiego czy niemieckiego uzbrojenia to na dodatek chce je produkować w Polsce i (o Boże!) kupować w tejże. Zgroza! Aj waj!  KOD na barykady!

 

 

Podpisano umowę dot. dostaw dla wojska RP systemów "Pilica"

Polska

Wczoraj, 24 listopada (17:53) Aktualizacja: Wczoraj, 24 listopada (19:00)

 

W czwartek w Zakładach Mechanicznych Tarnów, w obecności ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza podpisano umowę w sprawie dostaw dla wojska polskiego przeciwlotniczych systemów rakietowo-artyleryjskich bliskiego zasięgu "Pilica".

 

00065D6RYBOIHX8B-C122-F4.jpg

 

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, zdj. ilustracyjne /Darek Delmanowicz /PAP

Ich produkcją zajmie się polskie konsorcjum, którego liderem technicznym są Zakłady Mechaniczne "Tarnów" SA.

Najpóźniej do 2022 roku ma zostać wyprodukowanych 36 jednostek ogniowych. Minister ma jednak nadzieję, że kontrakt uda się zrealizować szybciej. Wartość kontraktu to ponad 746 mln zł.

"Jest to jedno z ważniejszym zamówień dla polskiej armii, które zostało w tym roku podpisane" - powiedział szef MON w Tarnowie.

W trakcie uroczystości poinformował, że już wkrótce zostanie uruchomiona produkcja w Tarnowie amunicji do samobieżnego moździerza Rak.

Jak doprecyzował I zastępca szefa inspektoratu uzbrojenia MON płk Piotr Imański, zamówienie obejmuje sześć systemów, w każdym z nich sześć jednostek ogniowych (razem 36).

"W skład jednego systemu wchodzi też stanowisko dowodzenia, stacja radiolokacyjna, dwa pojazdy amunicyjne, dwa pojazdy transportowe i sześć czujników do armat" - powiedział dziennikarzom.

Zapewnił, że Polska posiada amunicję do tego systemu.

"Pilica" to system przeciwlotniczy bardzo bliskiego zasięgu. Według informacji portalu defence24 jest "dedykowany" do obrony ważnych obiektów wojskowych i cywilnych, zarówno stałych, jak i ruchomych przed atakami z powietrza z odległości do 5 km. Posiada zintegrowany system komputerowy wykrywania, identyfikacji i zarządzania zwalczaniem celów.

Tarnowska fabryka specjalizuje się w produkcji karabinów maszynowych, karabinów wyborowych, zestawów przeciwlotniczych i granatników. Jest to spółka zależna Polskiej Grupy Zbrojeniowej SA. ZM zapewnią również obsługę serwisową i pogwarancyjną sprzętu. W konsorcjum znajdują się także inne spółki wchodzące w skład Grupy PGZ: PIT-Radwar SA oraz PCO SA. Dokładna wartość umowy to 746 155 165,41 zł.

Rafał Czerkawski


Czytaj więcej na http://fakty.interia...ampaign=firefox


Phoenix_thumb.jpg  

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba,

Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

Na pohybel zdrajcom!


#722 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 4064 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 25 listopad 2016 - 14:48

Jaki pech, jaka wpadka, aj waj!  %-)

 

W sondzie internetowej poparcia dla partii politycznych Newsweeka PiS miażdży rywali wynikiem 57 procent
Opublikowano dnia 24.11.2016 18:10
 
W sondzie internetowej poparcia dla partii politycznych na twitterowym profilu Newsweeka PiS zmiażdżył rywali wynikiem 57%. Pozostałe partie uzyskały kolejno: Nowoczesna - 19%, Kukiz'15 - 12% i Platforma Obywatelska 12%

Gdyby wybory były dziś to na kogo byś glosował? @pisorgpl @Platforma_org @Kukiz15 @Nowoczesna nasze wyniki: https://t.co/8tEzKsgHJZ

— Newsweek Polska (@NewsweekPolska) November 23, 2016
W sondzie oddano 7 821 głosów

 

https://twitter.com/...462620243030016

%-)  %-)  %-)

 

http://www.tysol.pl/...kiem-57-procent


Phoenix_thumb.jpg  

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba,

Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

Na pohybel zdrajcom!


#723 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 4064 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 25 listopad 2016 - 15:19

TheWariax

Coś "na temat" rzetelności dziennikarskiej Twojego ulubionego portalu:

 

15178057_585257835013001_885620876309878


Phoenix_thumb.jpg  

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba,

Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

Na pohybel zdrajcom!


#724 XairaW

XairaW

  Artist

 • Moderators
 • 5195 postów

Napisano 25 listopad 2016 - 15:57

Bez przesady z tym ulubionym ;-)
Ot jedno z wielu źródeł informacji. Ale racja nie przyłożyłem się do sprawdzenia rzetelności.

Co do tych emerytur... chcecie mi powiedzieć, że obniża średnio o 16k pln na głowe? Po prostu nie wierze, że tyle osób miało tak kolosalne emerytury.

Albo ta oszczędnośc 0,5 MLD to ściema...
Pewnie się okaże, że zaoszczędzą tylko paręnaście mln... no ale jakiś sukces trzeba odrąbić. Bo coś bieda ostatnio. Szczególnie w kwestiach gospodarczych. Poszła plota, że jednolity podatek jednak do dupy. Zero uwalniania gospodarki, a wręcz przeciwnie... socjalistom sie hajsy nie zgadzają : /

Tzn. żeby była jasność pomysł obniżenia gelda oprawcom uważam za bardzo wporzo. Taka łyszka miodu w dzbanku dziegciu xP.

EDIT
Dobra, moje wyliczenia pewnie są błędne, gdyż te o,5 mld to pewnie w skali roku jest.

#725 XairaW

XairaW

  Artist

 • Moderators
 • 5195 postów

Napisano 25 listopad 2016 - 18:48

No dobrze, nowy temat na tapecie:

Kwota wolna od podatku

 

I teraz w kolejności źródła od najbardziej przychylnych PiS (aczkolwiek wedle subiektywnej oceny):

 

Kwota wolna od podatku wzrośnie do 6 600 zł dla najbiedniejszych. Bielan: "W przyszłym tygodniu w Senacie poprawimy ustawę"

 

http://wpolityce.pl/...ustawe?strona=1

 

W przyszłym tygodniu w Senacie poprawimy ustawę dotyczącą kwoty wolnej. Zwiększymy znacząco kwoty wolne dla osób najniżej zarabiających, do 6 600 zł

— zapowiedział na antenie Radia ZET Adam Bielan, wicemarszałek Senatu, polityk Polski Razem.

Jak uzasadnia, to kwota wskazana w orzeczeniu przez Trybunał Konstytucyjny. Bielan dodał, że będzie obowiązywała od 1 stycznia 2017 roku.

Kwota wolna 6 600 złotych będzie degresywna. Najwięcej zyskają osoby, które zarabiają najmniej – one w ogóle nie zapłacą podatku

— mówił polityk Polski Razem.

Dla osób zarabiających od 6 600 do 11 tysięcy kwota będzie spadać do obecnej wysokości.

Jak tłumaczył senator, to wprowadzenie modelu brytyjskiego.

Kolejna obietnica wyborcza zrealizowana

— podkreślił Bielan.

 

(…) Reszta w linku

 

PiS spełnia kolejną obietnicę wyborczą. Pieniądze zostaną w kieszeniach ludzi

 

http://niezalezna.pl...eszeniach-ludzi

 

Wczoraj mówili o tym wicepremier Mateusz Morawiecki i prezydent Andrzej Duda. Dziś wicemarszałek Senatu Adam Bielan z Prawa i Sprawiedliwości potwierdził, że już od 1 stycznia 2017 roku wzrośnie kwota wolna od podatku. 

- Śpieszę poinformować, że w Senacie - izbie wyższej, często kwestionuje się jej istnienie, a w przyszłym tygodniu przekonamy się, jak jest istotna - poprawimy ustawę dotyczącą kwoty wolnej. Zwiększymy znacząco kwotę wolną dla osób najniżej zarabiających, do poziomu, który wskazał Trybunał Konstytucyjny w swoim orzeczeniu, czyli do minimum egzystencji. W Polsce to 6500 zł z hakiem, do 6600 zł - mówił dziś rano Adam Bielan w Radiu Zet.   (…)

 

Od nowego roku wzrośnie kwota wolna od podatku

 

http://pikio.pl/od-n...lna-od-podatku/

 

Jeszcze w tym miesiącu obóz władzy ma zająć się zmianami prawnymi, w wyniku których podniesiona zostanie kwota wolna od podatku. Wszystko po to by nowe prawo weszło w życie już od początku następnego roku.

Jak poinformował minister finansów, wicepremier Mateusz Morawiecki, jego rząd chce do końca listopada zakończyć proces wprowadzania od 1 stycznia 2017 nowej, wyższej kwoty wolnej od podatku. Pomoże w tym Senat, którego marszałek Adam Bielan, zapowiedział już, że jego formacja zgłosi odpowiednie poprawki do projektu rządowego. Jest jednak jedno „ale”, z wyższej kwoty wolnej od podatku nie skorzystają wszyscy.

Na nowym prawie skorzystają głównie najbiedniejsi. Od nowego roku kwota wolna od podatku będzie wynosić bowiem 6,6 tysięcy złotych (ustawowe minimum egzystencji) co zwolni z płacenia podatków wszystkich zarabiających w skali roku maksymalnie 6,6 tys. zł (średnio 500 zł miesięcznie) z płacenia podatków.

Zarabiający pomiędzy 6,6 tys. a 11 tys. (górna kwota nie jest jeszcze pewna) będą mogli liczyć na kwotę wolną od podatku pomiędzy 6,6 tys. a 3 tys. złotych. Osoby zarabiające powyżej 11 tysięcy złotych miałyby kwotę wolną od podatku na dzisiejszym poziomie tj. 3 tysięcy złotych. Z kolei zarabiający powyżej 130 tysięcy rocznie nie mieliby kwoty wolnej od podatku w ogóle.

 – Chodzi o to, aby uzyskać pewną progresję podatkową także wyżej. Znacząco poprawiamy sytuację z punktu widzenia tych najbardziej potrzebujących, czyli to, o co chodzi naszemu rządowi, ale było bardziej progresywnie i bardziej sprawiedliwie – powiedział minister Morawiecki.

 

Zyskają ci, którzy prawie nie pracują. Nowy pomysł na kwotę wolną jest tak dziwny, że może lepiej gdyby go nie było

 

http://natemat.pl/19...y-morawieckiego

 

Najpierw były obietnice podniesienia kwoty wolnej od podatku. Potem z obietnic się wycofano. Teraz mamy kolejny zwrot akcji i trudno nie odnieść wrażenia, że szykowane jest coś na łapu-capu. Wicepremier Mateusz Morawiecki twierdzi, że na jego pomysłach zyska ok. 3 mln Polaków, których miesięczny dochód to 900 zł brutto. Stracą ci, których uznano za bogatych. To osoby zarabiające trochę ponad 7 tys. zł miesięcznie. Brutto! (…)

Ci się postarali i napisali najwięcej… reszta  w linku.

_____________

Najbardziej podobał mi się komentarz jednego z użytkowników:

„To nawet nie o to chodzi, że zabierają, obcinają, podnoszą podatki. Przede wszystkim chodzi o to, że z dnia na dzień, po wywiadzie w radiu, stawia się wszystko na głowie. Że w wyścigu do środy (bo ostatni dzień miesiąca , ostatni możliwy termin), wywraca się nagle system podatkowy. Przedwczoraj miało nie być, dzisiaj jest.
To świadczy o tym, że nie stoi za tym jakikolwiek plan, jakakolwiek szersza wizja. Tam nie ma nic. Tam jest kompletna pustka intelektualna. Kto wcześnie udzieli wywiadu w radio/telewizji rządzi!!! Dzisiaj był to Główny Operator PowerPointa Morawiecki, jutro Kowalczyk nastawi budzik na 5.30 i usłyszymy, że jest inaczej.”

 

Poczekam jeszcze na filmik z podziemnej.tv. On mimo wszystko najrzetelniej ocenia i komentuje. Może są niuanse, które dziennikarze ww. portali pominęli…..

 

____________

Taki jeszcze jeden gospodarczy news:

 

Pierwszy raz od lat drastycznie spada skala wyłudzeń VAT. Budżet zaoszczędzi miliardy

http://pikio.pl/pier...zedzi-miliardy/

 

Budżet państwa zaoszczędzi kilka miliardów złotych. Wszystko przez uszczelnienie systemu zbierania podatku VAT. Dzięki nowemu prawu, które miało trafić w mafie wyłudzające VAT, a także większą precyzję służb ścigających podatkowych przestępców, polski budżet zachowa kilka miliardów złotych.

Wyłudzenie zwrotu podatku VAT to bardzo popularna praktyka wśród organizacji działających na granicy prawa. Takie podmioty zazwyczaj zajmują się utworzeniem dużych struktur, które obejmują swoim zasięgiem kilka państw.

 

Wydawane przez nie fałszywe faktury, które mają świadczyć o przepływie towarów między różnymi krajami UE, jest podstawą do domagania się zwrotu VAT. Pieniądze za nieistniejącą dostawę są oczywiście przelewane z jednego konta na drugie, przy czym oba należą do tego samego podmiotu. Nie ma więc żadnych strat.

W ten sposób szemrane organizacje dorabiają się wielkich fortun, same nie produkując prawie nic. Od lat takie wyłudzanie podatków to jeden z największych niszczycieli państwowego budżetu. Tylko w 2014 roku wykryto ponad 207 tys. fałszywych faktur poświadczających o wewnątrzwspólnotowym przepływie towarów. Co ciekawe, w 2015 roku takich faktur było 370 tys., co oznacza, że w ciągu roku ich liczba wzrosła o 75%.

Bieżący rok zapowiada się jednak jako sukces legislatywy i polskich służb. Pierwszy raz od lat liczba przestępstw podatkowych zmniejszyła się. Różnica między wpływami teoretycznymi z VAT, a rzeczywistymi zmniejszy się z 49 mld złotych do 45 mld, czyli o 8%. Oznacza to zaoszczędzenie 4 mld złotych przez budżet.

Fakt, że prace nad uszczelnianiem luki podatkowej w VAT są jeszcze w toku, dobrze rokuje na przyszłe lata. Bardzo prawdopodobne jest, że w kolejnych lata skala wyłudzeń VAT zmniejszy się jeszcze bardziej, co pozwoli zaoszczędzić kolejne miliardy.#726 cano

cano

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 118 postów

Napisano 25 listopad 2016 - 21:28

No dobrze, nowy temat na tapecie:

Kwota wolna od podatku

 

I teraz w kolejności źródła od najbardziej przychylnych PiS (aczkolwiek wedle subiektywnej oceny):

 

Kwota wolna od podatku wzrośnie do 6 600 zł dla najbiedniejszych. Bielan: "W przyszłym tygodniu w Senacie poprawimy ustawę"

 

http://wpolityce.pl/...ustawe?strona=1

 

W przyszłym tygodniu w Senacie poprawimy ustawę dotyczącą kwoty wolnej. Zwiększymy znacząco kwoty wolne dla osób najniżej zarabiających, do 6 600 zł

— zapowiedział na antenie Radia ZET Adam Bielan, wicemarszałek Senatu, polityk Polski Razem.

Jak uzasadnia, to kwota wskazana w orzeczeniu przez Trybunał Konstytucyjny. Bielan dodał, że będzie obowiązywała od 1 stycznia 2017 roku.

Kwota wolna 6 600 złotych będzie degresywna. Najwięcej zyskają osoby, które zarabiają najmniej – one w ogóle nie zapłacą podatku

— mówił polityk Polski Razem.

Dla osób zarabiających od 6 600 do 11 tysięcy kwota będzie spadać do obecnej wysokości.

Jak tłumaczył senator, to wprowadzenie modelu brytyjskiego.

Kolejna obietnica wyborcza zrealizowana

— podkreślił Bielan.

 

(…) Reszta w linku

 

PiS spełnia kolejną obietnicę wyborczą. Pieniądze zostaną w kieszeniach ludzi

 

http://niezalezna.pl...eszeniach-ludzi

 

Wczoraj mówili o tym wicepremier Mateusz Morawiecki i prezydent Andrzej Duda. Dziś wicemarszałek Senatu Adam Bielan z Prawa i Sprawiedliwości potwierdził, że już od 1 stycznia 2017 roku wzrośnie kwota wolna od podatku. 

- Śpieszę poinformować, że w Senacie - izbie wyższej, często kwestionuje się jej istnienie, a w przyszłym tygodniu przekonamy się, jak jest istotna - poprawimy ustawę dotyczącą kwoty wolnej. Zwiększymy znacząco kwotę wolną dla osób najniżej zarabiających, do poziomu, który wskazał Trybunał Konstytucyjny w swoim orzeczeniu, czyli do minimum egzystencji. W Polsce to 6500 zł z hakiem, do 6600 zł - mówił dziś rano Adam Bielan w Radiu Zet.   (…)

 

Od nowego roku wzrośnie kwota wolna od podatku

 

http://pikio.pl/od-n...lna-od-podatku/

 

Jeszcze w tym miesiącu obóz władzy ma zająć się zmianami prawnymi, w wyniku których podniesiona zostanie kwota wolna od podatku. Wszystko po to by nowe prawo weszło w życie już od początku następnego roku.

Jak poinformował minister finansów, wicepremier Mateusz Morawiecki, jego rząd chce do końca listopada zakończyć proces wprowadzania od 1 stycznia 2017 nowej, wyższej kwoty wolnej od podatku. Pomoże w tym Senat, którego marszałek Adam Bielan, zapowiedział już, że jego formacja zgłosi odpowiednie poprawki do projektu rządowego. Jest jednak jedno „ale”, z wyższej kwoty wolnej od podatku nie skorzystają wszyscy.

Na nowym prawie skorzystają głównie najbiedniejsi. Od nowego roku kwota wolna od podatku będzie wynosić bowiem 6,6 tysięcy złotych (ustawowe minimum egzystencji) co zwolni z płacenia podatków wszystkich zarabiających w skali roku maksymalnie 6,6 tys. zł (średnio 500 zł miesięcznie) z płacenia podatków.

Zarabiający pomiędzy 6,6 tys. a 11 tys. (górna kwota nie jest jeszcze pewna) będą mogli liczyć na kwotę wolną od podatku pomiędzy 6,6 tys. a 3 tys. złotych. Osoby zarabiające powyżej 11 tysięcy złotych miałyby kwotę wolną od podatku na dzisiejszym poziomie tj. 3 tysięcy złotych. Z kolei zarabiający powyżej 130 tysięcy rocznie nie mieliby kwoty wolnej od podatku w ogóle.

 – Chodzi o to, aby uzyskać pewną progresję podatkową także wyżej. Znacząco poprawiamy sytuację z punktu widzenia tych najbardziej potrzebujących, czyli to, o co chodzi naszemu rządowi, ale było bardziej progresywnie i bardziej sprawiedliwie – powiedział minister Morawiecki.

 

Zyskają ci, którzy prawie nie pracują. Nowy pomysł na kwotę wolną jest tak dziwny, że może lepiej gdyby go nie było

 

http://natemat.pl/19...y-morawieckiego

 

Najpierw były obietnice podniesienia kwoty wolnej od podatku. Potem z obietnic się wycofano. Teraz mamy kolejny zwrot akcji i trudno nie odnieść wrażenia, że szykowane jest coś na łapu-capu. Wicepremier Mateusz Morawiecki twierdzi, że na jego pomysłach zyska ok. 3 mln Polaków, których miesięczny dochód to 900 zł brutto. Stracą ci, których uznano za bogatych. To osoby zarabiające trochę ponad 7 tys. zł miesięcznie. Brutto! (…)

Ci się postarali i napisali najwięcej… reszta  w linku.

_____________

Najbardziej podobał mi się komentarz jednego z użytkowników:

„To nawet nie o to chodzi, że zabierają, obcinają, podnoszą podatki. Przede wszystkim chodzi o to, że z dnia na dzień, po wywiadzie w radiu, stawia się wszystko na głowie. Że w wyścigu do środy (bo ostatni dzień miesiąca , ostatni możliwy termin), wywraca się nagle system podatkowy. Przedwczoraj miało nie być, dzisiaj jest.
To świadczy o tym, że nie stoi za tym jakikolwiek plan, jakakolwiek szersza wizja. Tam nie ma nic. Tam jest kompletna pustka intelektualna. Kto wcześnie udzieli wywiadu w radio/telewizji rządzi!!! Dzisiaj był to Główny Operator PowerPointa Morawiecki, jutro Kowalczyk nastawi budzik na 5.30 i usłyszymy, że jest inaczej.”

 

Poczekam jeszcze na filmik z podziemnej.tv. On mimo wszystko najrzetelniej ocenia i komentuje. Może są niuanse, które dziennikarze ww. portali pominęli…..

 

____________

Taki jeszcze jeden gospodarczy news:

 

Pierwszy raz od lat drastycznie spada skala wyłudzeń VAT. Budżet zaoszczędzi miliardy

http://pikio.pl/pier...zedzi-miliardy/

 

Budżet państwa zaoszczędzi kilka miliardów złotych. Wszystko przez uszczelnienie systemu zbierania podatku VAT. Dzięki nowemu prawu, które miało trafić w mafie wyłudzające VAT, a także większą precyzję służb ścigających podatkowych przestępców, polski budżet zachowa kilka miliardów złotych.

Wyłudzenie zwrotu podatku VAT to bardzo popularna praktyka wśród organizacji działających na granicy prawa. Takie podmioty zazwyczaj zajmują się utworzeniem dużych struktur, które obejmują swoim zasięgiem kilka państw.

 

Wydawane przez nie fałszywe faktury, które mają świadczyć o przepływie towarów między różnymi krajami UE, jest podstawą do domagania się zwrotu VAT. Pieniądze za nieistniejącą dostawę są oczywiście przelewane z jednego konta na drugie, przy czym oba należą do tego samego podmiotu. Nie ma więc żadnych strat.

W ten sposób szemrane organizacje dorabiają się wielkich fortun, same nie produkując prawie nic. Od lat takie wyłudzanie podatków to jeden z największych niszczycieli państwowego budżetu. Tylko w 2014 roku wykryto ponad 207 tys. fałszywych faktur poświadczających o wewnątrzwspólnotowym przepływie towarów. Co ciekawe, w 2015 roku takich faktur było 370 tys., co oznacza, że w ciągu roku ich liczba wzrosła o 75%.

Bieżący rok zapowiada się jednak jako sukces legislatywy i polskich służb. Pierwszy raz od lat liczba przestępstw podatkowych zmniejszyła się. Różnica między wpływami teoretycznymi z VAT, a rzeczywistymi zmniejszy się z 49 mld złotych do 45 mld, czyli o 8%. Oznacza to zaoszczędzenie 4 mld złotych przez budżet.

Fakt, że prace nad uszczelnianiem luki podatkowej w VAT są jeszcze w toku, dobrze rokuje na przyszłe lata. Bardzo prawdopodobne jest, że w kolejnych lata skala wyłudzeń VAT zmniejszy się jeszcze bardziej, co pozwoli zaoszczędzić kolejne miliardy.

Na zmniejszeniu kwoty wolnej od podatku zyskają osoby niepełnosprawne będące na rencie socjalnej bo, nie były w stanie pracować dobre i tyle, a takich osób w Polsce jest kilkaset tysięcy, ale finanse Państwa Polskiego nie są z gumy a to zwolnienie po części  to pijar i polityka, ale liczą się intencje. Kto w II RP próbował ulżyć zwykłym ludziom proszą o przykłady.#727 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 4064 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 25 listopad 2016 - 22:15


EDIT
Dobra, moje wyliczenia pewnie są błędne, gdyż te o,5 mld to pewnie w skali roku jest.

 

Miło, że czasem, po zastanowieniu, jednak ogarniasz :)


Phoenix_thumb.jpg  

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba,

Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

Na pohybel zdrajcom!


#728 XairaW

XairaW

  Artist

 • Moderators
 • 5195 postów

Napisano 25 listopad 2016 - 23:35

@Fantom

 

No dzięki %-)

 

@Cano

Nie bardzo rozumiem twoją wypowiedź. Jak zmniejszenie kwoty wolnej ma komukolwiek pomóc? Powinno się ją zwiększyć tak min do 20k pln.

 

Teraz na jaw wyszło, że PiS nie ma pojęcia/kompetencji na sprawy gospodarcze. A to podstawy, żeby nasz kraj mógł w ogóle funkcjonować. Nie ma żadnego planu.... patrzcie tutaj:

 

http://wpolityce.pl/...jnosci?strona=2

 

Pracujemy nad tym, żeby były zmiany w kwocie wolnej od podatku, jak najszybciej. Przynajmniej, żeby zacząć podnosić tę kwotę. W jakiej wysokości, to jeszcze zobaczymy, ale chcemy, żeby dla tych najmniej zarabiających kwota wolna była podwyższona w pierwszej kolejności”

 

Teraz? Teraz nad tym pracują? A co robili pod koniec 2015 roku, czy na początku tego roku? Hm? I co, opracują cały plan gospodarczy do środy teraz? Przecież to jest śmiech na sali.

 

Najpierw trzeba napchać brzuchy, a później zająć się sprawami ideologicznymi. To nie, ważniejsze było wznowienie śledztwa smoleńskiego co by jeszcze bardziej wkurwić i podzielić polaków. Ciekawe kto za to wszystko płaci. Wiem, że temat jest ważny, problem w tym, że jest spalony. Co by nie mówić, rozdmuchiwanie go na siłę nie pomaga...... Najgorsze w tym wszystkim jest to, że przez takie błędy dają paliwo KoDziarzom i innym zołzom.

 

Z jednej strony cały czas mówią o tym jak to skupiają się na biednych i chcą im pomóc, programy 500+, 4k+, inne+ a z drugiej plany zwiększenia akcyzy na auta używane... droższe OC, inne rzeczy.

Co nie wymyślą to uderza to pośrednio właśnie w biednych ! Czyli 70% polaków? To się kupy nie trzyma... Takie wlej wylej, a koszty państwa rosną i rosną.

 

Wiecie co się stanie jak dojadą jeszcze bardziej klasę średnią czy działalności jednoosobowe? Znikną m.in lekarze czy ratownicy medyczni*, bo te osoby będą mieć już totalnie dość i po prostu wyjadą. A już obecnie są poważne problemy kadrowe... Ludzie zaczną umierać na ulicy bo nie będzie kto miał karetką przyjechać. Wtedy się dopiero zacznie.

 

*Proszę się trochę zainteresować tą grupą zawodową i jak wygląda ich sytuacja....

 

Ta partia będzie mieć poważny problem dotrzeć do następnych wyborów, a później co? Powrót PO/Nowoczesnej ? Tego się właśnie obawiam najbardziej ;/

Jak ludzie nie będą mieć co do garów włożyć to nic im nie da ucinanie SB'kom emerytur, czy budowanie pomników żołnierzom wyklętym....

 

Mnie cały czas zastanawia, gdzie są przepierdzielane pieniądze z podatków, skoro cały czas się mówi, że na nic nie ma hajsów.

Służby mundurowe? bieda

Szpitale? bieda

Szkolnictwo? bieda

Nauka/badania? bieda

 

Wchodzę na stronkę ministerstwa finansów i co widzę?

313 MLD przychodów

368 MLD wydatków

 

Ewidentny deficyt.... ale to nie jest ważne. Pytanie... gdzie dokładnie poszło te 368 MLD skoro na nic nie ma pieniędzy?

 

 #729 cano

cano

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 118 postów

Napisano 26 listopad 2016 - 16:49

Pracuje w firmie produkcyjnej w Łodzi , która zatrudnia 350 pracowników . Kilkadziesiąt osób z kierownictwa i  personelu  technicznego zarabia powyżej  najniższej krajowej, pozostali pracują za 1800 zł brutto . wszystkie większe firmy w Łodzi  płacą swym  pracownikom najniższe możliwe wynagrodzenie . Przy takich niskich zarobkach Polaków to wpływy podatkowe są niskie i  bieda jest w szpitalach , wojsku i innych instytucjach .

 Polska była i jest systematycznie okradana. Niemcy to notoryczni złodzieje. Największy złodziej wszech czasów Fryderyk II Wielki ukradł stemple mennicze Rzeczypospolitej w Saksonii i zalewał nasz kraj fałszywymi monetami do tego stopnia że rozeszły się po całej Europie. Anglia i Francja się oburzyły i zakazały mu tej złodziejskiej działalności. Mimo że w rozbiorach zajął część Rzeczypospolitej to dodatkowo ukradł jeszcze 53 miasta i 13000 wsi. Hitler ograbił większość Europy a Polskę ograbił i zniszczył. Obecnie Niemieckie  firmy banki oszukując na podatkach , spekulując na giełdzie uszczuplają skarb państwa na kilkadziesiąt miliardów zł. Strażnikami tego procederu są posolidarnościowi  politycy , którzy w raz komunistami rozkradli , zniszczyli polski przemysł.#730 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 4064 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 28 listopad 2016 - 13:58

(...)

 

@TheWariaxie

 

Gdzieżeś Ty bywał czarny baranie.... itd. oj dana, dna %-)

przez ostatnie 27 lat?

Łykałeś jak gęś kluski niemiecko-rosyjsko-żydowską propagandę bez cienia refleksji???

Czemu nie wołałeś o tym wszystkim wtedy gdy rządziły najróżniejsze partie z nadania Berlina i Moskwy?

Było Ci wtedy dobrze?

Byłeś szczęśliwy i zadowolony z podatków, zarobków, ochrony zdrowia, słowem: ze wszystkiego?

I teraz tylko ten zły PiS to wszystko popsuł?  :wacko:

 

Widzicie i nie dostrzegacie! Wołam jeno na puszczy, a echo niesie...  ślepcy!

 

 

Powtórzę się po raz setny:

1. Polska nie odzyskała niepodległościw 1989r.

 

2. Służby zagraniczne (wówczas głównie radzieckie, a później także niemieckie) sprawowały bezwzgledną kontrolę poprzez swoje filie nad polską polityka i wszelkimi działaniami.

Ujawniono całkiem niedawno, że w polskiej armii zaistalowano 20 tyś radzieckich oficerów pod polskimi nazwiskami + ponad 8 tyś oficjalnych radzieckich sołdatów. Ilu zainstalowano służbach cywilnych i wojskowych, w sadownictwie, prokuraturach, w urzędach wszelkiego rodzaju, na uczelniach itd. itp.??? W bardzo dużym procencie, o czym od dawna wiadomo, byli to 'osadnicy' pochodzenia żydowskiego.

Stasi (służby NRD) miały w Poslce w 1989 r. ok. 500 agentów których przejęły służby RFN.

 

Co się z nimi stało?

Wyparowali?

Przestali działać?

Otóż, obawiam się, że nie...

CI ludzie doskonale posadowili się w Polsce, w polskich organach władzy wszelakiej. Ci ludzie mieli rodziny, dzieci, mają wnuki. I dbają o to, żeby ich dobrobyt nigdy nie został narażony na niebezpieczeństwo.

To są setki tysięcy ludzi, którym odrodzenie się państwowości polskiej, ujawnienie niechlubnej roli agentury obcych państw może zabrać wszystko i skazać na banicję.

Ci ludzie zrobią wszystko aby Polska nigdy nie odzyskała pełni suwerenności.

 

3. Co się stało, kiedy ten 'kochany' przez całą agenturę Macierewicz zechciał częściowo ujawnić kolaborantów zasiadających w polskim sejmie, łącznie z Bolkiem?

Zrobiono zamach stanu, obalono nocą rząd mocą wiekszości sejmowej umaczanej w agenturalną przeszłość.

Kiedy w 2005 roku rozwiązano radziecką służbę w Polsce (znowu ten Macierewicz) rejwach się podniósł pod same niebiosa.

Przez 26 lat nie dopuszczano do władzy nikogo kto nie był umaczany agenturą. A kiedy jednak ktoś taki dostawała się do władzy i mógł zagrozić obcym interesom... wówczas "wieszał się" jak Andrzej Lepper i wielu, wielu innych dotkniętych syndromem "seryjnego samobójcy", albo zbiorowo zamieniali się w kule ognia jak samolot nad lotniskiem w Smoleńsku przy obopólnym błogosławieństwie służb polskich (niektórych) i rosyjskich oraz czapy zachodniej nad tym wszystkim.

To chyba jasne, że Antoni jest najbardziej znienawidzonym wrogiem wszelkiej agentury obcej w Polsce i robi się wszystko aby go ośmieszyć, oczernić i cokolwiek aby tylko mu zaszkodzić (vide: internet i gadzinówki).

 

4. Gdyby ktoś miał wątpliwości, to jednak nie PiS sprzedał (prawie) całą polską gospodarkę, ale praktycznie wszelkie inne rządy wszelkich SLD, PO, PSL czy AWS.

Sprzedali za bezcen, bo im tak kazano, albo na tym zarobili. To dlatego większość Polaków robi teraz za granicą, albo za grosze w zachodnich korporacjach. To dlatego zaraiają grosze i z tych groszy odprowadzaja groszowe podatki, z których państwo ma zapewnić obrone i ochronę, szkolnictwo i opiekę zdrowotną i milion innych rzeczy.

Gdyby ludzie zarabiali więcej, odprowadzali by większe podatki, byłoby więcej kasy na wszystko.

No ale, wszsytkie poprzednie rządy powtarzały jak mantrę, że musimy być tanią siłą roboczą... bo inaczej się nie da.

Sami to wymyślili?

Nie sadzę.

Najpierw pokorny sługa wykonujący rozkazy obcych rządów, a potem w nagrodę posadka w bruxelce, albo jakims banku zachodnim tudzież organizacji międzynarodowej.

'Prywatyzacja' przez lata była jak religia w telewizji reżimowej, wyścigi kto ile opie*dolił  (za bezcen).

Ile zostało dużych firm w poskich rękach? Orlen, Lotos, PGNiG...  na palcach rąk można liczyć. Ponad 2000 firm oddano za grosze.

 

Z czego mają być podatki, skoro zabezpieczono przez te 25 lat obce koncerny aby nie musiały nic płacić w Polsce, a cały dojny zysk mogły wywozić wagonami bez grosza podatku. Z tych najniższych krajowych naszych niewolników, tfuuu... pracowników?

 

Różne wspaniałe POmysły poprzedników zerujące na społecznej głupocie. Najpierw Owsiak (też z 'ekipy') zbiera zrzutę, za część kupuje sprzęt do szpitali, a Tusk te szpitale potem (dobrze wyposażone) 'prywatyzuje', czyli jak wy**ujać ludzi żerując na naiwności.

 

5. Jaki mamy stan gospodarki: Dupowaty.

Prawie wszystko w obcych rękach.  Żeby kraj stanął na nogach można zrobić 2 rzeczy:

a) znacjonalizować wszystko co zostało w sposób gangsterski 'sprywatyzowane' ujawniając agenturalna przeszłość decydentów?

No to dopiero by było, cała agentura zjednoczona, KOD na barykadach wzywający wojska niemiecko-rosyjskie do przywrócenia 'jewropejskosci' w Polsce %-)

Nikt rosądny tego nie zrobi, póki w Niemczech i Rosji nie wybuchną jakieś rewolucje totalne.

 

B) powoli i systematycznie odbudowywać polską gospodarkę, odbudowywać przemysł, odkupować firmy 'sprywatyzowane' przez agenturę.

To zajmie lata, dziesiątki lat, ale przy odpowiedniej konsekwencji ma szanasę powodzenia. Polacy sa pracowici, pomysłowi i przedsiębiorczy, dadzą radę.

Byle tylko polscy patrioci stali murem, byle nie pozowolili opłacanej przez Sorosa i obce rządy agenturze zniszczyć Polski i trzymać jej na łańcuchu niewolnictwa i dojnej krowy.

 

6. Dzieje się sporo rzeczy które dają początek szans na nowe, a czego nie było przez ostatnie 25 lat. Dlatego powinnismy szukać naszych przyjaciół tam gdzie historycznie ich mieliśmy od zarania dziejów na terenach Wielkiej Lechii, a nie na terenie powstałego w IX wieku państwa, które NIGDY nie było naszym przyjacielem, a jedynie wtedy nas nie atakowało gdy bało się, że dostanie w pie*dol.

 

 

 

cropped-frankseu-slavickingdom-lechina-e

 

 

= = = =

Prezydent Duda współorganizuje spotkania krajów ABC, rząd spotkania krajów grupy Wyszechradzkiej i poszerzone... Tak trzeba, tak powinniśmy działać, koniec robienia za wasala i dupoliza Niemiec.

 

Ważne spotkanie w polskim MSZ. Do Warszawy przyjadą szefowie resortów dyplomacji 16 europejskich państw

opublikowano:

wczorajc611da35e5b54226ba8be9334bf6938d.jpegfot. PAP/Paweł Supernak

We wtorek w Warszawie odbędzie się spotkanie szefów MSZ 16 krajów Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej oraz szefowej unijnej dyplomacji Federiki Mogherini - poinformowała PAP rzeczniczka prasowa MSZ Joanna Wajda. Tematem rozmów mają być m.in. stojące przed UE wyzwania.

Na zaproszenie Polski do Warszawy przyjadą przedstawiciele państw Grupy Wyszehradzkiej – Czech, Słowacji i Węgier, sześciu krajów Bałkanów Zachodnich, które aspirują do członkostwa w UE - Czarnogóry, Serbii, Macedonii, Albanii, Bośni i Hercegowiny oraz Kosowa, oraz sześciu unijnych sąsiadów regionu: Bułgarii, Chorwacji, Grecji, Rumunii, Słowenii i Włoch. Łącznie w rozmowach przewidziano udział około stu osób z kilkunastu delegacji, co - jak zaznaczyła Wajda - czyni je „dużym wyzwaniem logistycznym i organizacyjnym”.

Na wtorkowym spotkaniu pojawić się ma także wysoka przedstawiciel UE ds. międzynarodowych, pełniąca zarazem funkcję wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej Federica Mogherini.

Bardzo cieszymy się, że KE będzie reprezentowana na tak wysokim szczeblu; to jest ważny sygnał dla wszystkich krajów biorących udział w tym spotkaniu

—zaznaczyła rzeczniczka prasowa MSZ.

Poinformowała, że głównym tematem rozmów mają być „wyzwania, przed którymi stoi UE i kraje regionu”, m.in. nielegalne migracje, przestępczość zorganizowana, radykalizacja, terroryzm oraz zagrożenia hybrydowe.

Współpraca między Unią a krajami Bałkanów Zachodnich jest kluczowa, żeby stawić czoła tym wyzwaniom

— podkreśliła Wajda.

Wskazała też, że niektóre z tematów, m.in. te związane z bezpieczeństwem i migracjami, to „tematy bardzo trudne, ale też i ważne dla obywateli Polski i całej Europy”.

Zaproszone kraje nie zawsze mówią w tych sprawach jednym głosem, ale wszyscy uznajemy wagę tych wyzwań dla przyszłości UE i rolę współpracy, dlatego też w Warszawie chcemy podjąć otwartą i szczerą rozmowę na ten temat

— mówiła rzeczniczka MSZ.

Wtorkowe rozmowy mają rozpocząć się od spotkania w gronie ministrów krajów V4, którzy przyjmą m.in. wspólną deklarację odnośnie polityki rozszerzenia UE.

Polska i cała Grupa Wyszehradzka wspiera starania dotyczące członkostwa w UE tychże krajów; proces integracji europejskiej Europy Południowo-Wschodniej przyczynia się do bezpieczeństwa i rozwoju na całym kontynencie

— zaznaczyła Wajda.

Rzeczniczka MSZ przypomniała, że kiedy Polska ubiegała się o członkostwo w Unii, otrzymywaliśmy „pomoc od partnerów, którzy byli w UE”. Według niej teraz to my możemy zaoferować krajom Bałkanów Zachodnich wsparcie, dzieląc się swoimi doświadczeniami okresu transformacji ustrojowej i integracji ze strukturami europejskimi.

Kolejnym punktem są dwie sesje rozmów moderowanych przez szefa polskiej dyplomacji Witolda Waszczykowskiego. Pierwsza poświęcona ma być wyzwaniom dla bezpieczeństwa w regionach Europy Środkowej i Bałkanów „w coraz mniej bezpiecznym świecie”. Druga sesja skupić się ma na problematyce sąsiedzkiego pojednania i współpracy.

Jak wyjaśniła Wajda, temat ten związany jest z upływającym w tym roku 25-leciem podpisania polsko-niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. Proces pojednania pomiędzy Polską a Niemcami - podkreśliła - „był czymś niezwykłym i udał się”

I my teraz chcemy podzielić się z krajami Bałkanów Zachodnich naszymi doświadczeniami i pokazać, że warto jest podjąćwysiłek pojednania i współpracy

— powiedziała.

Rzeczniczka prasowa MSZ zaznaczyła, że jest to „zadanie wymagające, zwłaszcza w krajach Bałkanów Zachodnich”.

Wiemy, że są między nimi różne zaszłości i nie zawsze ta współpraca tam się układa doskonale, ale chcemy pokazać, że nam 25 lat temu współpraca z Niemcami bardzo dobrze się zaczęła układać i widać tego efekty we współczesnej polityce. Wiemy, że to zadanie wymaga wielkiej odwagi i wielkiego zaangażowania nie tylko ze strony polityków, ale też oczywiście społeczeństwa obywatelskiego. I warto podjąć ten wysiłek, bo to odblokuje ogromny potencjał współpracy gospodarczej, politycznej, naukowej, kulturalnej i kontaktów międzyludzkich

— mówiła.

Po dwóch sesjach rozmów plenarnych z udziałem wszystkich delegacji odbędą się spotkania bilateralne pomiędzy szefem polskiej dyplomacji a zaproszonymi gośćmi.

1 lipca br. Polska objęła roczne przewodnictwo Grupy Wyszehradzkiej.

Grupa Wyszehradzka (V4) powstała w 1991 roku. Skupia cztery państwa: Polskę, Czechy, Słowację i Węgry.

Mly/PAP

 

http://wpolityce.pl/...pejskich-panstw


Phoenix_thumb.jpg  

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba,

Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

Na pohybel zdrajcom!


#731 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 4064 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 28 listopad 2016 - 14:07

Ale aj waj! Polska nie powinna mieć Obrony Terytorialnej, ba nie powinna mieć armii w ogóle, a najlepiej, żeby policji też nie miała, no niemce i ruskie to zrobią lepiej...  jak powiada agentura obcych państw.

 

Szwecja ma 22 tys. żołnierzy obrony terytorialnej. Malutka Dania - aż 55 tys.! Dlaczego opozycja robi wszystko, aby nie powołać takich wojsk w Polsce?
wpis z dnia 25/11/2016

zolnierz-na-poligonie_US-Army-Europe-Ima

foto: US Army Europe (Flickr.com / CC 2.0)

Obrona terytorialna funkcjonuje w wielu różnych państwach Europy. Najsilniejsze struktury ma ona w krajach skandynawskich (w Danii liczy 55 tys. ochotników, w Szwecji - 22 tys.). Wraz z organizacjami paramilitarnymi może stanowić niezwykle cenny komponent wsparcia dla zawodowych armii w sytuacji zagrożenia. W tym kontekście zupełnie niezrozumiałe wydaje się być zachowanie przedstawicieli "totalnej opozycji", którzy jednoznacznie sprzeciwiają się powołaniu takich wojsk w Polsce. Jakimi intencjami oni się kierują?

                                        

Warto odnotować, że malutkiej Danii regularne wojska liczą 25 tys. żołnierzy zawodowych. W razie zagrożenia otrzymują one jednak natychmiastową pomoc wojsk obrony terytorialnej liczących ok. 55 tys. ochotników. Wzorem w zakresie organizacji obrony terytorialnej może być Szwecja. Ochotnicze komórki Gwardii Domowej (Hemvarnet) są obecne w każdej szwedzkiej gminie. Razem liczą one 22 tys. ochotników. Szacuje się jednak, że w liczącej 9 mln mieszkańców Szwecji różnego rodzaju organizacje paramilitarne i strzeleckie skupiają łącznie aż 600 tys. osób. Nie gorzej pod tym względem jest w liczącej pięć milionów mieszkańców Finlandii. Regularne siły zbrojne składają się tam z 60 tys. żołnierzy zawodowych, których - w razie potrzeby - może wspierać 230 tys. ochotników organizacji proobronnych i wojsk obrony terytorialnej.

     
    

Koncepcję powołania w Polsce wojsk obrony terytorialnej o sile 35 tys. żołnierzy-ochotników, którzy będą ulokowani w każdym powiecie naszego kraju, należy traktować zupełnie pozytywnie. Warto bowiem zdać sobie sprawę, że nasza zawodowa armia, oparta na dobrze wyposażonych, ale dość nielicznych wojskach operacyjnych, nie jest zdolna do obrony terytorium całego kraju. Tę "lukę" doskonale mogą wypełnić wspomniane formacje obrony terytorialnej

 

W tym kontekście zupełnie nieracjonalne wydaje się być zachowanie opozycji (Platforma / Nowoczesna), która na wieść o obronie terytorialnej dostaje małpiego rozumu, twierdząc, że Macierewicz będzie używał tych wojsk "do tłumienia demonstracji KOD" (sic!)

 

Powstaje pytanie o rzeczywiste intencje przedstawicieli "totalnej opozycji". Czy ich sprzeciw wynika tylko z tego, że pomysł powołania tych wojsk wywodzi się z PiS, czy dlatego, że ktoś z zewnątrz nakazał im taką postawę?

 

Źródło: Home Guard (Wikipedia)
Źródło: Duńskie Siły Zbrojne (Wikipedia)
Źródło: PiS i Kukiz'15 za pracami nad projektem ws. obrony terytorialnej, PO i Nowoczesna - przeciw (Pap.pl)
   

wpis z dnia 25/11/2016

http://niewygodne.in...ej-opozycji.htm


Phoenix_thumb.jpg  

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba,

Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

Na pohybel zdrajcom!


#732 XairaW

XairaW

  Artist

 • Moderators
 • 5195 postów

Napisano 28 listopad 2016 - 20:55

@Fantom
sam żeś jest czarny, co jak co ale takie epitety to se mogłeś darować. Jeszcze może powiesz, że rudy i wyznania mojżeszowego? Do tego jeszcze mnie odmładza, ale to akurat uznam za komplement.
Reszta pytań uznam za retoryczne, bo są trochę infantylne... chociaz może odpowiem..
Było chujowo, aczkolwiek narzekać nie mogłem bo nie byłem na swoim, do tego za łebka to ciężko ogarniać osochodzi. Teraz jestem na swoim, PO poszło wPiSdu, więc myślę oho, w końcu będzie można normalnie działać, a tutaj.... gówno się zmieniło.
PiS niczego nie popsuł bo już nie ma czego psuć.. PiS NICZEGO NIE NAPRAWIA ! Na tym polega cały problem. Przejrzyj na oczy i to zobacz w końcu.

Nie musisz się powtarzać z historii bo wszyscy to znają. To, że wyprzedali nas jak niewolników to też nic nowego. Ale ciągłe gadanie o tym nie zmieni naszej sytuacji obecnie.

A teraz zwykła NAJPROSTSZA EKONOMIA:

Jeśli jest chujowo i gospodarka zipie, to żeby ją postawić na nowo, trzeba obniżyć fiskalizm i biurokracje. A już na pewno ograniczyć WYDATKI.
Uruchomi to drobne i małe biznesy, które napędzą wewnętrzny popyt i jakoś to ruszy. Co silniejsi i sprytniejsi rozwiną to w wielkie firmy.
A co jest u nas? Podnoszenie podatków + wydatków + pjerdolony socjalizm. Nosz kurwa rewelacyjny pomysł, żeby postawić kraj na nogi. Winszuję.

Czym to się obecnie kończy? Że Ci co mogli by postawić kraj na nogi emigrują i zakładają firmy w Czechach, UK, czy nawet na Ukrainie (to mnie ostatnio nieźle zdziwiło). Sam pewnie tak zrobię jak już mnie kurwica totalna weźmie. To nie XX wiek, że ludzie są przywiązani do jednego pola.

Serio, mam Ci powklejać filmiki i odnośniki do podstaw ekonomii? Prościej będzie przesłuchać kanał podziemna.tv, ja nie mam takiego talentu do tłumaczenia.  Z resztą już pomijam kłótnię co jest słuszniejsze, socjalizm czy wolny rynek. Bo rzeczywistość bywa szarawa i po prostu różne rozwiązania różnie działają w określonych branżach.

Mnie przeraża brak pomysłu na rządzenie przez PiS. Ich ustawy dotyczące gospodarki są pisane na kolanie, bez pomyślunku, do tego w zależności od pory różni ministrowie gadają różne rzeczy.
Myśleli, że ludzie nie zauważą, że kwota wolna jest żałośnie niska, ale okazało się inaczej to na prędko jakieś gówno skleili i w mediach pro władza odbębniony wielki sukces, bo kolejny postulat spełniony. Wstyd i żenada ! Na prawdę tego nie widzisz?

 

Biedni jak mieli pod górkę tak będą mieć nadal. Obcy wielki kapitał wciąż się u nas bogaci. Słyszałeś o historii z fabryką mercedesa w Polsce? Jak myślisz, ile oni u nas zostawią hajsów w postaci podatków?

 

Serio, miałem cały czas nadzieję, że w końcu mamy jakiś porządny rząd. A przynajmniej taki starający się. Ostatnie dwa miechy pokazały, że to taka sama kupa jak PO. Chociaż, PO to może jednak przebiło wszystko... Po prostu zamiast sraczki mamy obecnie twardego kloca, ale jedno i drugie nadal śmierdzi.

 

Tylko tutaj jest trochę taki problem bo..... kto miałby pokierować Polską? Kukiz'15 ? Słabo trochę, narodowcy? Kurwin? Ale ten to pewnie kopnie w kalendarz niedługo.

 

_____
Co do obrony terytorialnej. Pomysł zacny, ale obawiam się, że to po prostu szkolenie czystego mięsa armatniego. Jak przyjdzie co do czego, to współczesne regularne wojsko zrobiło by im z dupy jesień średniowiecza. Ale w tej kwestii zrobię jeszcze risercz wśród osób które siedzą w wojsku i na wojnach.

 

Co do tłumienia kodu za pomocą WoT'a. E tam, ja nie mam nic przeciwko xD Sam bym tych lewaków stłumił %-)
 


 • dablju09 lubi to

#733 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 4064 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 29 listopad 2016 - 14:06

@Fantom
sam żeś jest czarny, co jak co ale takie epitety to se mogłeś darować. Jeszcze może powiesz, że rudy i wyznania mojżeszowego? Do tego jeszcze mnie odmładza, ale to akurat uznam za komplement.

 

Sorry, TheWariax ale mnie teraz rozbroiłeś zupełnie do zera %-):

1.Nie wpadłem na to, że nie znasz piosenki „Gdzieżeś ty bywał, czarny baranie?" :blink:

 

 

a na dodatek wkręcisz sobie z tego jakieś epitety…

Dla dalszego uniknięcia nieporozumień – to  miała być „metafora” prosta w stylu: ‘gdzieś ty się chopie podziewał dotychczas?...

Tylko proszę, nie zaczynaj „ja nie chop, a szlachcic choć ubogi…” (w ramach wyjaśnień: cytat z ‘Ogniem i mieczem’)

Co do wieku, to o Twoim tam nic nie było, ale o 26 latach od PRLu… czyli 2016-1989 = 26

Człowiekowi się zdaje, ze pisze prosto, choć skrótowo i metaforycznie, a tu masz babo placek… (‘masz babo placek’ – http://wsjp.pl/index.php?id_hasla=6456 )

 

Reszta pytań uznam za retoryczne, bo są trochę infantylne... chociaz może odpowiem..
Było chujowo, aczkolwiek narzekać nie mogłem bo nie byłem na swoim, do tego za łebka to ciężko ogarniać osochodzi. Teraz jestem na swoim, PO poszło wPiSdu, więc myślę oho, w końcu będzie można normalnie działać, a tutaj.... gówno się zmieniło.
PiS niczego nie popsuł bo już nie ma czego psuć.. PiS NICZEGO NIE NAPRAWIA ! Na tym polega cały problem. Przejrzyj na oczy i to zobacz w końcu.

 

PiS jest w **ujowej sytuacji. Podejrzewam, że gdyby miał świadomość, że Naród stoi murem byłby odważniejszy w działaniach, ale mając świadomość, że ani ich rządy w smak Niemcom, ani Rosjanom, ani masonom Wielkiego Wschodu, ani Rotchildom i ich pomagierowi Sorosowi i że dadzą oni dużo kasy i zrobią wiele aby ten rząd obalić i powrócić do „kondominium rosyjsko niemieckiego pod żydowskim zarządem powierniczym”, aby nas dalej niewolić, kupować za bezcen i wykorzystywać jako niewolników.

Na dodatek PiS ma bardzo kiepski PR (powinien wzorem Tuska wynająć kilkudziesięciu PRowców do siania pozytywnej propagandy) i nie umie sprzedać, a nawet podać do publicznej wiadomości tego co robi… i dlaczego. Czasem mam wrażenie, że boi się mówić prawdę, bo zaraz wszystkie niemieckie, rosyjskie i żydowskie media dla Polaków będą miały pożywkę do odwracania kota ogonem i wołanie o obcą interwencję w Polsce…

Tu o żadnej rewolucji czy eksperymentach nie będzie raczej mowy. Spodziewał bym się drobnych kolejnych zmian tak aby nie zachwiać stabilnością państwa. Nagłe nieprzemyślane działania bardzo by ucieszyły sponsorów Kodu itp. – a nuż coś by nie wyszło i można by wtedy niezadowoloną publikę na ulicę wyciągnąć…  Efektów nie robi się w rok. Poczekam i popatrzę zamiast krzyczeć.

Nie musisz się powtarzać z historii bo wszyscy to znają. To, że wyprzedali nas jak niewolników to też nic nowego. Ale ciągłe gadanie o tym nie zmieni naszej sytuacji obecnie.
 

Jak się okazuje nie wszyscy, bo jest sporo ludzi którzy jak owce na rzeź lezą. Trzeba im czasem oczy otworzyć.

 

A teraz zwykła NAJPROSTSZA EKONOMIA:

Jeśli jest chujowo i gospodarka zipie, to żeby ją postawić na nowo, trzeba obniżyć fiskalizm i biurokracje. A już na pewno ograniczyć WYDATKI.
Uruchomi to drobne i małe biznesy, które napędzą wewnętrzny popyt i jakoś to ruszy. Co silniejsi i sprytniejsi rozwiną to w wielkie firmy.
A co jest u nas? Podnoszenie podatków + wydatków + pjerdolony socjalizm. Nosz kurwa rewelacyjny pomysł, żeby postawić kraj na nogi. Winszuję.

 

Ależ wszystko jest proste jak walenie cepem %-) Oczywiście. Zawsze jest proste dopóki nie jest się z drugiej strony. Obniżmy podatki dzisiaj i wylosujmy która grupa społeczna nie dostanie w grudniu wynagrodzeń? Nauczyciele? Hmmm… niech pomyślę te wkur*ione tłumy setek tysięcy nauczycieli na ulicach Warszawy. Żołnierzom? Hmmm… to jest pewien problem mogli by się chopaki zdenerwować, a jak ktoś zdenerwowany ma broń to jest to pewien problem… Policji? Też raczej kiepskie rozwiązanie. Masz jakiś pomysł komu nie dać, albo zabrać połowę pensji ( połowy się nie da, bo większość w administracji oscyluje w okolicach najniższej krajowej). No to może obetnijmy babciom emerytury? Albo zabierzmy kilkadziesiąt miliardów z NFZ? A niech się ludzie leczą wyłącznie prywatnie, albo niech płacą za szkołę. No kuźva tego akurat nie można bo konstytucja zabrania… a wiadomo że opozycja zaraz zrobi z tego zamach na Konstytucję i wezwie Wermacht na pomoc. Normalnie PAT. Co robić?  Może małymi kroczkami? Powoli? Może wprowadzić ułatwienia w prowadzeniu biznesu, ustabilizować finanse publiczne, a potem zdejmować po procencie z różnych danin? Nie wiem, nie jestem ekonomistą, nie znam planów rządu w tej kwestii, ale poprzedni rząd PiSu, choć krótko trwały, to jednak był jedyny w historii IIIRP który zmniejszył podatki. Może pójdą tą drogą?

 

Czym to się obecnie kończy? Że Ci co mogli by postawić kraj na nogi emigrują i zakładają firmy w Czechach, UK, czy nawet na Ukrainie (to mnie ostatnio nieźle zdziwiło). Sam pewnie tak zrobię jak już mnie kurwica totalna weźmie. To nie XX wiek, że ludzie są przywiązani do jednego pola.
 

Smutne to, że ludzie wyjeżdżają za granicę, że przenoszą biznesy… ale podejrzewam, że to nie od 12 miesięcy??? I to chyba nie zasługa aktualnego rządu? Ja się wstrzymam jeszcze trochę z ocenami, poczekam.

Serio, mam Ci powklejać filmiki i odnośniki do podstaw ekonomii? Prościej będzie przesłuchać kanał podziemna.tv, ja nie mam takiego talentu do tłumaczenia.  Z resztą już pomijam kłótnię co jest słuszniejsze, socjalizm czy wolny rynek. Bo rzeczywistość bywa szarawa i po prostu różne rozwiązania różnie działają w określonych branżach.

 

Filmików mnie nie wyciągaj, trochę obejrzałem w życiu. Ja chop prosty, w lesie mieszkam, a za moich czasów to nauczali jedynie ekonomii politycznej socjalizmu %-) a jak życie (nie mylić z rzycią) pokazuje, co ekonomista to ‘mądrzejszy’, a i tak mafie, loże i służby zrobią swoje.

 

Mnie przeraża brak pomysłu na rządzenie przez PiS. Ich ustawy dotyczące gospodarki są pisane na kolanie, bez pomyślunku, do tego w zależności od pory różni ministrowie gadają różne rzeczy.
Myśleli, że ludzie nie zauważą, że kwota wolna jest żałośnie niska, ale okazało się inaczej to na prędko jakieś gówno skleili i w mediach pro władza odbębniony wielki sukces, bo kolejny postulat spełniony. Wstyd i żenada ! Na prawdę tego nie widzisz?

 

Nie siedzę w rządzie, ani nie piszę ustaw, nawet nie widziałem, żeby ktoś na kolanie pisał, bo to nie wygodne i dziurę w kartce zrobić można. Pytanie tylko jaka jest twoja znajomość (praktyczna) procedowania przy tworzeniu Ustaw? Ja mam swoje pewne doświadczenia w tej materii i powiem, że to nie łatwy kawałek chleba. Prawnicy nie mają wiedzy merytorycznej więc ustawę przygotowuje spec jakowyś któremu to powierzono. W projekcie namieszają prawnicy albowiem się okazuje, że projekt wchodzi  w interakcje z 20 innymi ustawami i wymusza zmianę kolejnych 75 rozporządzeń. Na dodatek pewne sformułowania się prawnikom nie podobają i muszą je zmienić na swój, sobie tylko zrozumiały język. Potem tenże projekt idzie do różnych powiązanych ministerstw. Pan minister nie ma czasu, więc kieruje do podsekretarza stanu, ten do dyrektorów departamentów, ci jeszcze niżej, a potem jeszcze niżej, bo nikt po drodze nie ma czasu i wychodzi z założenia, że to jakiś łebski gość wymyślił. Na samym dole na biurko dostaje projekt pani Halinka. Pani Halinka odwala papierową robotę za najniższą krajową i przekracza to jej chęć zagłębiania się w zakamarki gospodarki narodowej. Czemu bowiem miałaby podważać autorytet pana profesora który ów projekt sklecił. Pisze więc pani Halinka (i jej podobni), że uwag nie mają, je przełożeni piszą wyżej, że bez uwag, itd., itd., wreszcie dociera do ministerstwa z wszelkich zakamarków, że nikt uwag nie ma, albo jakieś drobne. Projekt wysyła się do ‘konsultacji społecznych’ czyli do najróżniejszych firm, organizacji itp. Z prośbą o uwagi. I tu zaczyna się chocholi taniec, bo każdy chce coś zmienić pod siebie, aby jemu było dobrze. Na koniec rząd i sejm, a potem senat będzie walczył aby coś pod siebie ugrać w tym wszystkim. Efekt – projekt czasem różni się bardzo od efektu końcowego i za parę miesięcy trzeba robić nowelizację, bo coś ktoś gdzieś przesadził, albo o czymś zapomniał %-)  Tak to wygląda i wbrew pozorom wcale nie od 12 miesięcy.

 

Biedni jak mieli pod górkę tak będą mieć nadal. Obcy wielki kapitał wciąż się u nas bogaci. Słyszałeś o historii z fabryką mercedesa w Polsce? Jak myślisz, ile oni u nas zostawią hajsów w postaci podatków?

 

Patrz, a opozycja wyzywa PiS od socjalistów, że niby biednym rozdaje %-)

Co do mercedesa to zapewne tyle podatków ile ich pracownicy oddadzą w PITach… Pytanie tylko czy aby lepiej aby mieli z czego oddawać w PITach, czy lepiej aby czekali na bezrobotnym? Oto jest dylemat?

Oczywiście ja jak bym mógł to bym sobie sam taka fabrykę mercedesów zbudował, ale wtedy ze dwie brygady ‘Gromu’ do ochrony musiałbym wynająć.

 

Tylko tutaj jest trochę taki problem bo..... kto miałby pokierować Polską? Kukiz'15 ? Słabo trochę, narodowcy? Kurwin? Ale ten to pewnie kopnie w kalendarz niedługo.

 

Myślę, że jedyną nadzieją dla Polski jesteś Ty. Masz pomysły, stworzysz plan i to wszystko ogarniesz i postawisz na nogi. Będę Tobie kibicował i sumiennie płacił bardzo niskie podatki. :)  Jestem za.

_____
Co do obrony terytorialnej. Pomysł zacny, ale obawiam się, że to po prostu szkolenie czystego mięsa armatniego. Jak przyjdzie co do czego, to współczesne regularne wojsko zrobiło by im z dupy jesień średniowiecza. Ale w tej kwestii zrobię jeszcze risercz wśród osób które siedzą w wojsku i na wojnach.

 

W czasie wojny giną ludzie. Można oddać kraj bez walki, albo taką walkę podjąć w obronie Ojczyzny. Co prawda przez ostatnie lata obce media dla Polaków przeprowadzały akcję udowadniania bezsensu bronienia się czy walki o niepodległość (motto: ‘po co walczyć, kiedy można zginąć, lepiej oddać Niemcom czy Ruskim kraj bez walki’), ale mam nadzieję, że obca propaganda nie wyrządziła zbyt wielu szkód w Twojej głowie. Niemce i Ruskie miały miliony doskonale uzbrojonych żołnierzy, a takie partyzanty z lasu i tak im uprzykrzyli życie.

 

Co do tłumienia kodu za pomocą WoT'a. E tam, ja nie mam nic przeciwko xD Sam bym tych lewaków stłumił

 

Nie ma to jak z dupy wzięty (przez sługusów obcych) argument. Jak się nie ma o co przy*ier*lić to się wymyśla, że OT będzie goniła KODowców z karabinami… Problem w tym, że kupa debili w to uwierzy.

 

 

Może to wszystko przedyskutować w szczegółach. Wbijasz? :)

15171005_1243171015721213_16875550650475


Phoenix_thumb.jpg  

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba,

Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

Na pohybel zdrajcom!


#734 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 4064 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 29 listopad 2016 - 14:11

Jak wku*wić szeregi KODu?

Nie wiem czy służbę okupantowi można zaliczyć w poczet zasług i oczekiwać z tego tytułu jakichś szczególnych gratyfikacji?  :wacko: 

Paradne! Dawne WSI i towarzysze z SLD skwierczą, że zabranie przywilejów dla SB-eków to świństwo!
 • poniedziałek, 28.11.2016, 20:36
 • Napisane przez  fit

be0ef4b046847db172e1b81dd8b0bd0f_L.jpg fot: YouTube

 

Po prostu świat staje na głowie! Wiemy już, że rząd PiS ograniczy prawa emerytalne dla byłych SB-eków, którzy pławili się od lat w luksusach na swoich wysokich emeryturach, kosztem robotników, których terroryzowali, a którzy teraz żyją za grosze.

 

Czy SB-ekowi czy UB-ekowi powinien się należeć w wolnej Polsce jakiś przywilej? W naszej ocenie jeden – wolna cela.

Ale tak wyszło, że układ Okrągłostołowy dogadał się tak, że włos im z głowy nie spadł. Dlatego teraz słyszymy krytykę z ust polityków SLD, że obcięcie przywilejów, to wielkie świństwo...

To nie jest winą Sojuszu Lewicy Demokratycznej, ani generałów, ani wojskowych, ani milicjantów, ani policjantów, że w Jałcie i w Teheranie została podjęta taka decyzja, co do podziału takich wpływów politycznych na świecie — powiedział szef SLD Włodzimierz Czarzasty.

I dodał, że jeśli tylko SLD kiedyś będzie miało wpływ na cokolwiek to „wszystkie te świństwa, które w tej chwili PiS robi” podkręca. Serio, ktoś tam w SLD w to wierzy?

Ale jeśli mało wam postkomunistów z SLD, to proszę bardzo na dokładkę wypowiedział się były szef WSI ge.. Dukaczewski...

 

Ja z kolegami ze służb cywilnych, również z milicjantami i z policjantami miałem przyjemność i zaszczyt pracować w różnych sytuacjach(...)Doceniałem ich profesjonalizm, doceniałem ich służbę naszemu krajowi, bez względu na to, czy ten kraj był przed ‘90 rokiem, czy po ‘90 roku.

Dukaczewski dodaje, że nie można stosować odpowiedzialności zbiorowej, gdy chodzi o kilka przypadków.

No cóż. A jak działali komuniści? Stosowali odpowiedzialność zbiorową, czy byli obiektywni i patrzyli na poszczególne przypadki?

Źródło: PAP

http://polskaniepodl...kow-to-swinstwo


Phoenix_thumb.jpg  

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba,

Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

Na pohybel zdrajcom!


#735 XairaW

XairaW

  Artist

 • Moderators
 • 5195 postów

Napisano 29 listopad 2016 - 19:55

Z tym czarnym to się droczyłem ;-) ale specjalnie nie dałem emotki, żebyś nie myślał, że reszta też nie jest na poważnie ;-)

Co do metafor i takich niuansów. To tutaj paradoksalnie serio mogę mieć problemy ze zrozumieniem, gdyz chyba w jakimś lekkim stopniu mam zespół Aspergera.
Badać się nie mam zamiaru, więc prawdy się nie dowiem, ale jak co nie co o tym poczytałem, to dużo mi się zgadza.... whatever, ostatecznie to i tak nic nie zmienia w moim życiu.
 

"Na dodatek PiS ma bardzo kiepski PR (powinien wzorem Tuska wynająć kilkudziesięciu PRowców do siania pozytywnej propagandy) i nie umie sprzedać, a nawet podać do publicznej wiadomości tego co robi… i dlaczego. Czasem mam wrażenie, że boi się mówić prawdę, bo zaraz wszystkie niemieckie, rosyjskie i żydowskie media dla Polaków będą miały pożywkę do odwracania kota ogonem i wołanie o obcą interwencję w Polsce…

Tu o żadnej rewolucji czy eksperymentach nie będzie raczej mowy. Spodziewał bym się drobnych kolejnych zmian tak aby nie zachwiać stabilnością państwa. Nagłe nieprzemyślane działania bardzo by ucieszyły sponsorów Kodu itp. – a nuż coś by nie wyszło i można by wtedy niezadowoloną publikę na ulicę wyciągnąć…  Efektów nie robi się w rok. Poczekam i popatrzę zamiast krzyczeć."


Tylko póki co wychodzi im dokładnie odwrotnie. Szczerze mówiąc jak tak dalej pójdzie, sami sie wykoleją i żaden KOD nie będzie potrzebny....

 

"Obniżmy podatki dzisiaj i wylosujmy która grupa społeczna nie dostanie w grudniu wynagrodzeń?"


Proponuje zacząć od posłów xD i zrównania ich wolnej kwoty do poziomu zwykłych śmiertelników. A tak na poważnie. Dwa słowa: Krzywa Laffera. Obniżenie podatków wcale nie musi obniżyć wpływów do budżetu, ba, może się okazać wręcz odwrotnie. Patrz case Rumunii.
Programem 500+ sami sobie związali ręce. Tutaj serio nie chodzi o jakieś rewolucje. Obniżanie podatków można zrobić na spokojnie, powoli. Aktualnie dzieje się ODWROTNIE.
 

"Może wprowadzić ułatwienia w prowadzeniu biznesu, ustabilizować finanse publiczne, a potem zdejmować po procencie z różnych danin? "


No własnie, DOKŁADNIE TO. Dlaczego tak się nie dzieje?

Co do trudności pisania ustaw i ogólnie trudności w rządzeniu. Sorry ale co mnie to obchodzi? Tak samo co obchodzi moich klientów, że moja praca wymaga turbo zdolności? Po to mnie zatrudniają, żebym wykonał tę trudną robotę i dał im to czego chcą.
Tak samo, nie po to PiS został wybrany, żeby teraz się tłumaczył, że jest trudno. Został wybrany po to, bo obiecał, że sobie poradzi. To niech se kurwus teraz radzi. O to cały czas biadole. Bo okazało się, że ktoś jednak nie wydala kompetencyjnie.
Jak to jest, że mnie (i nie tylko mnie, żeby nie było, że ja alfa i omega) starczy spojrzeć na parę rzeczy, żeby już wiedzieć, że to nie zadziała. Mnie takiej płotce. To gdzie tam minister gospodarki. On takie rzeczy powinien już dużo prędzej wyłapywać. To jest kurde JEGO PRACA.

 

Patrz, a opozycja wyzywa PiS od socjalistów, że niby biednym rozdaje

Bo tak jest. Uprawiają okrutny socjalizm.

Tylko jak jedną ręką dają hajsy ludziom, to drugą ręką od razu ją zabierają (case akcyzy na auta np) %-) i gdzie tu sens i logika? Nie potrzebne koszty i wydatki państwa na fiskalizm i urzędników.

 

 

"Myślę, że jedyną nadzieją dla Polski jesteś Ty."


Proszę Cie, nie ironizuj, ok? Z resztą, nawet jakbym postanowił w to bagno wejść to i tak przez najbliższe 20 lat i tak na nic wpływu bym nie miał.
Do tego czasu Polski już albo nie będzie, albo sobie poradzi na tyle, że w sumie i tak już bym nie miał nic do roboty %-) Po za tym osobiście mam zapędy totalitarne, a to chyba niezbyt dobrze.

 

 

W ogóle można to było zrobić tak:

2015 początek kadencji rządu: wzrost kwoty wolnej do 7 tyś dla wszystskich. Słupki sondaży w górę

2016 mamy wyniki czy to działa w ogóle. Vat 0% na towary dziecięce. Vat obniżka to 15%, a na rzeczy z importu 20%.

2017 odpalamy program na dzieci, zamiast 500+ na co drugie dziecko proponuje 10k pln w ratach dla każdego noworotka. Ewentualnie coś na wzór modelu Czeskiego. Wymóg: taka rodzina musi być razem min 10 lat, inaczej spłata z odsetkami. Of koz piszę to w turbo uproszczeniach. Nie bede teraz przecież projektu ustawy robił.

2018 jak już podatki są w miarę ok, ludzie mają jak żyć, odpalamy smoleńsk, i całą tę karuzelę, tak co by ludzie wiedzieli kim było PO i nie wybrali ich czasem drugi raz. Plus ponownie zwiększamy kwote wolną.
 

Wojna:

Tylko wiesz, obawiam się, że przy obecnej technologii i naszej ogólnej geografii (płaskiej jak stół), takie oddziałki obronią się dzień dłużej niż jakby ich nie było i tyle to zmieni....to nie czasy II wś, kiedy można się było w partyzantkę bawić. Satelita namierzy, przyleci dron, bach bach i tyle widzieli tych biedaków.
Ale, żeby nie było, że jestem przeciwny.. po prostu mam obawy co do tego pomysłu.

ps. ale KOD to oni serio by mogli rozjeżdżać...
 

"Może to wszystko przedyskutować w szczegółach. Wbijasz? :)"


Musisz mi przypominać, że od 4 lat nie byłem na urlopie? %-)

 #736 dablju09

dablju09

  1

 • Members
 • PipPip
 • 17 postów

Napisano 29 listopad 2016 - 22:07

Przyglądam się waszej dyskusji Fantomie i Xairawie, nie wdając się w dywagację odnoszę wrażenie że Pis DOSKONALE wie co robi, obojętnie jak my to postrzegamy i jakie to ma efekty. Oni wiedzą, że tak będzie - ciężko powiedzieć jaki mają w tym cel. Nam się to jawi jako niekompetencja i brak wiedzy bo jak można nie znać podstawowych praw ekonomii. Czasem się zastanawiam czy te ich działania nie są tylko tymczasowe żeby lud się udobruchał (no paczcie daliśmy wam 500+, dostaliście kwotę wolną, wszystkie obietnice spełniamy) a w rzeczywistości chodzi im o coś zupełnie innego i "prawdziwe" działania zaczną się później kiedy... no własnie, kiedy? Wydaje mi się że zbliżamy się do jakiegoś wydarzenia, może Pis chce sobie zapewnić drugą kadencję przekupując wyborców bo wie, że dopiero wtedy zaczną się realne działania a nie ma sensu robić ich teraz z jakieś powodu który znają ci na samej górze.

Może Fantom się tutaj wypowie, bo nie raz już sugerowałeś zawieruchę w najbliższych latach.#737 Najsampierw

Najsampierw

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 190 postów

Napisano 29 listopad 2016 - 23:05

Życzę dobrze rządowi Prawa i Sprawiedliwości, choć nie jestem, że tak powiem w 100% pisowczykiem  :lol:. W rządzie Beaty Szydło ( swoja drogą wporzo "babka") jest wiele postaci po których dobrze widać, że poświecili się służbie i chcą najlepiej dla Polski i Polaków. Jest tam wiele ciekawych pomysłów i ambicji, aby je zrealizować, no ale niestety trafiło się też kilka wtop i parę rzeczy mnie osobiście drażni. To co najbardziej boli na polskiej scenie politycznej to poziom opozycji. Takiej żenady nie oglądaliśmy już od bardzo wielu lat, co jest trochę niepokojące. %-)#738 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 732 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 30 listopad 2016 - 01:06

Możliwe, że obniżą podatki.

http://www.money.pl/...,0,2208462.html


t2742732_jqicu.gif


#739 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 4064 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 30 listopad 2016 - 14:42


Co do metafor i takich niuansów. To tutaj paradoksalnie serio mogę mieć problemy ze zrozumieniem, gdyz chyba w jakimś lekkim stopniu mam zespół Aspergera.

 

Ja tam mam "Zespół Fantomisty". Objawy są uciążliwe; wszystko można powiedzieć metaforą i nie dopowiedzieć, kto ma ten się domyśli ;)  a potem się sam dziwię jak się jednak nie domyśli :P

 

 

Proponuje zacząć od posłów xD i zrównania ich wolnej kwoty do poziomu zwykłych śmiertelników. A tak na poważnie. Dwa słowa: Krzywa Laffera. Obniżenie podatków wcale nie musi obniżyć wpływów do budżetu, ba, może się okazać wręcz odwrotnie. Patrz case Rumunii.
Programem 500+ sami sobie związali ręce. Tutaj serio nie chodzi o jakieś rewolucje. Obniżanie podatków można zrobić na spokojnie, powoli. Aktualnie dzieje się ODWROTNIE.
 

 

Hejże! Chcesz już całą opozycję wywlec na ulicę? %-) Pietru szalejący na rubikoniu, gołe majtki  na transparentach, Kijowski kodujący z kija bo znowu brak na alimenty...

Co zaś się tyczy eko(ń)nomii. Podejrzewam, że zarządzający tym bałaganem podstawy mają zaliczone w indeksach. Problem zapewne leży gdzie indziej. Życie nauczyło mnie nie oceniać działań jeśli NIE MAM WIEDZY, którą posiada decydent.

Zasada jest prosta: gość od łopaty zawsze ma za idiotę swego prezesa i on by 'to' zrobił lepiej... Kiedy zostaje brygadzistą, to nadal uważą, że prezes jest idiotą, ale już nie tak bardzo. Jak zostaje kierownikiem, czy dyrektorem to się zastanawia czy da się to zrobić lepiej niż prezes. A jak zostaje prezesem to robi dokładnie to co poprzednik... i wydaje mu się to słuszne i właściwe i z politowaniem patrzy na gości od łopaty, którzy przy piwie twierdza, że wiedzą lepiej i zrobili by lepiej...

Kluczem jest posiadanie DANYCH i WIEDZY, bez tego nie można OCENIĆ sensowność czyichś działań.

 

 

No własnie, DOKŁADNIE TO. Dlaczego tak się nie dzieje?

 

Może właśnie dlatego, że trzeba najpierw ustabilizować finanse?

 

 

 

Bo tak jest. Uprawiają okrutny socjalizm.

Tylko jak jedną ręką dają hajsy ludziom, to drugą ręką od razu ją zabierają (case akcyzy na auta np) %-) i gdzie tu sens i logika? Nie potrzebne koszty i wydatki państwa na fiskalizm i urzędników.

 

Problem z ludźmi jest taki, że jak mu dają to chce jeszcze, a jak mu zabierają to krzyczy, że złodzieje, a tak w ogóle socjal w Niemczech jest OK i chętnie z niego skorzystamy i tam jest dobry, a przecież tam zabrano ludziom sporo kasy, aby go zapewnić.

 

 

Proszę Cie, nie ironizuj, ok? Z resztą, nawet jakbym postanowił w to bagno wejść to i tak przez najbliższe 20 lat i tak na nic wpływu bym nie miał.
Do tego czasu Polski już albo nie będzie, albo sobie poradzi na tyle, że w sumie i tak już bym nie miał nic do roboty %-) Po za tym osobiście mam zapędy totalitarne, a to chyba niezbyt dobrze.

 

 

W ogóle można to było zrobić tak:

2015 początek kadencji rządu: wzrost kwoty wolnej do 7 tyś dla wszystskich. Słupki sondaży w górę

2016 mamy wyniki czy to działa w ogóle. Vat 0% na towary dziecięce. Vat obniżka to 15%, a na rzeczy z importu 20%.

2017 odpalamy program na dzieci, zamiast 500+ na co drugie dziecko proponuje 10k pln w ratach dla każdego noworotka. Ewentualnie coś na wzór modelu Czeskiego. Wymóg: taka rodzina musi być razem min 10 lat, inaczej spłata z odsetkami. Of koz piszę to w turbo uproszczeniach. Nie bede teraz przecież projektu ustawy robił.

2018 jak już podatki są w miarę ok, ludzie mają jak żyć, odpalamy smoleńsk, i całą tę karuzelę, tak co by ludzie wiedzieli kim było PO i nie wybrali ich czasem drugi raz. Plus ponownie zwiększamy kwote wolną.

 

Czemu 'nie ironizuj'? Dziś już nie ma potrzeby kończyć zawodówki aby być prezydentem. Nikt się nie rodzi z wpisem w metryce 'prezydent'. Kto powiedział, że nie mógłbyś być??

Program ramowy już przedstawiłeś :)

Teraz zrób odpowiednią 'kampanię' w intenacie, znajdź zwolenników, stwórz organizację... Nie ma rzeczy niemożliwych, to MY określamy swoje GRANICE.

 

 

 

Tylko wiesz, obawiam się, że przy obecnej technologii i naszej ogólnej geografii (płaskiej jak stół), takie oddziałki obronią się dzień dłużej niż jakby ich nie było i tyle to zmieni....to nie czasy II wś, kiedy można się było w partyzantkę bawić. Satelita namierzy, przyleci dron, bach bach i tyle widzieli tych biedaków.
Ale, żeby nie było, że jestem przeciwny.. po prostu mam obawy co do tego pomysłu.

 

Chcesz mnie powiedzieć, że przy obecnej technologii rozjechano w kilka dni Afgansitan, czy Syrię??  Kurcze muszą w tych mediach od kilkunastu lat lać wodę 

 

 

Przyglądam się waszej dyskusji Fantomie i Xairawie, nie wdając się w dywagację odnoszę wrażenie że Pis DOSKONALE wie co robi, obojętnie jak my to postrzegamy i jakie to ma efekty. Oni wiedzą, że tak będzie - ciężko powiedzieć jaki mają w tym cel. Nam się to jawi jako niekompetencja i brak wiedzy bo jak można nie znać podstawowych praw ekonomii. Czasem się zastanawiam czy te ich działania nie są tylko tymczasowe żeby lud się udobruchał (no paczcie daliśmy wam 500+, dostaliście kwotę wolną, wszystkie obietnice spełniamy) a w rzeczywistości chodzi im o coś zupełnie innego i "prawdziwe" działania zaczną się później kiedy... no własnie, kiedy? Wydaje mi się że zbliżamy się do jakiegoś wydarzenia, może Pis chce sobie zapewnić drugą kadencję przekupując wyborców bo wie, że dopiero wtedy zaczną się realne działania a nie ma sensu robić ich teraz z jakieś powodu który znają ci na samej górze.

Może Fantom się tutaj wypowie, bo nie raz już sugerowałeś zawieruchę w najbliższych latach.

 

Z tego co wiem to PiS nie zakończy na jednej kadencji, ani nawet na dwóch ;)  mimo wściekłych ataków całej agentury niemieckiej, rosyjskiej i NWO.

Znaczy się, coś jednak będzie robił i nie zrazi sobie aż tylu ludzi aby przerżnąć kolejne wybory.

Mimo wszystko czekał bym spokojnie. Niech psy szczekają, karawana i tak pojedzie we właściwym kierunku. B)

 

Życzę dobrze rządowi Prawa i Sprawiedliwości, choć nie jestem, że tak powiem w 100% pisowczykiem  :lol:. W rządzie Beaty Szydło ( swoja drogą wporzo "babka") jest wiele postaci po których dobrze widać, że poświecili się służbie i chcą najlepiej dla Polski i Polaków. Jest tam wiele ciekawych pomysłów i ambicji, aby je zrealizować, no ale niestety trafiło się też kilka wtop i parę rzeczy mnie osobiście drażni. To co najbardziej boli na polskiej scenie politycznej to poziom opozycji. Takiej żenady nie oglądaliśmy już od bardzo wielu lat, co jest trochę niepokojące. %-)

 

Ja zawsze popieram skrajnie konserwatywne ruchy, mimo iż nie pozwolono im się przebić.

A PiS cóż, wolę go, bo zapewniano mnie wielkrotnie, że Kaczyńscy to polscy patrioci, w odróżnieniu od wielu rządzących naszym krajem w przeszłości polityków dla których nie mam ani grosza szacunku, a wielu z nich w czasach wojny, za zdradę, powinno stać pod ścianą.


Phoenix_thumb.jpg  

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba,

Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

Na pohybel zdrajcom!


#740 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 4064 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 30 listopad 2016 - 15:18

Kurcze, znowu przybędzie KODowców :blink:

Dyplomaci szkoleni w Moskwie stracą pracę. Prawo i Sprawiedliwość przyspiesza zmiany w polskiej dyplomacji

opublikowano:

wczoraj52870f49c6ba41ff8453d86bdf5344df.jpegfot. PAP/Paweł Supernak

Prawo i Sprawiedliwość chce przyspieszyć zapowiadane zmiany w polskiej dyplomacji. Po nowelizacji ustawy swoją pracę w służbie zagranicznej zakończyć mają m.in. dyplomaci szkoleni w Moskwie.

W grudniu 2015 roku rząd zlikwidował konkursy na stanowiska dyrektorskie w służbie cywilnej. Konkursy zostały zastąpione zwykłymi powołaniami. Taka sama zmiana objęła ustawę o służbie zagranicznej, co umożliwia szefowi MSZ m.in. dobieranie sobie współpracowników zgodnie z własną wolą. PiS chce przeprowadzić kolejne zmiany w tej ustawie.

O projekcie nowelizacji opowiada w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” Józefa Hryniewicz z PiS. Posłanka przekonuje, że nowe rozwiązania mają doprowadzić do lustracji osób, które były zatrudnione w dyplomacji przed 1989 rokiem i wciąż pełnią służbę.

Hryniewicz twierdzi, że pierwszy szef MSZ po 1989 roku, czyli Krzysztof Skubiszewski, „nie zrobił porządku w dyplomacji”

W służbie zagranicznej nie powinny pracować osoby po moskiewskich szkołach

— powiedziała posłanka PiS.

Z jej opinią nie zgadza się były dyplomata, Witold Jurasz. Były ambasador RP w Mińsku przypomina, że prócz jednego wypadku, wszyscy polscy dyplomaci, którzy odpowiadali za wprowadzenie naszego kraju do NATO, rozpoczynali pracę dyplomatyczną w PRL.

Jak czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej” w artykule Artura Radwana i Michała Potockiego:

Projekt nowelizacji ustawy o służbie zagranicznej ma zakładać rozwiązania prawne, które pozwolą się pozbyć ze służby osób, które pracowały lub miały cokolwiek wspólnego z aparatem państwa przez 1989 r. Dziennikarze przekonują też, że pomimo doniesień mediów nieprzychylnych rządowi, do tej pory nie doszło do czystki „antyplatformerskiej” w dyplomacji. Wyjątkiem są Tomasz Arabski i Jaromir Sokołowski, którzy nie mieli żadnego doświadczenia w dyplomacji.

Minister Witold Waszczykowski doprowadził jednak do zmiany ok. 1/3 osób zajmujących stanowiska dyrektorskie w MSZ.

Mly/”Dziennik Gazeta Prawna”

 

http://wpolityce.pl/...kiej-dyplomacji


Phoenix_thumb.jpg  

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba,

Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

Na pohybel zdrajcom!


#741 XairaW

XairaW

  Artist

 • Moderators
 • 5195 postów

Napisano 30 listopad 2016 - 19:32

Według Morawieckiego Polacy się obijają, a posłowie mają kwotę wolną, „bo ciężko pracują”

http://pikio.pl/wedl...ciezko-pracuja/

 

 

<facepalm>

Patrz fantom...już pomijam sugestywny artykuł, ale koleś sam się zakopuje tymi swoimi tekstami %-) O czym on myślał, kiedy się wypowiadał?

Dla niego i tego rządu lepiej będzie, jeśli pan Morawiecki nie będzie się wypowiadał w mediach, abstrahując już od jego właściwych intencji.

@dablju09

 

Ta, jest to ciekawa myśl. Oby zaiste tak było, bo szkoda, żeby zmarnować szansę na polepszenie sytuacji w Polsce tylko i wyłącznie przez własną głupotę....

Zdecydowanie są trudne czasy, może czekają, aż się wyklaruje nowa główna strategia USA ?

 

______________

 

Dyskusji ciąg dalszy ;-)

 

Problem z ludźmi jest taki, że jak mu dają to chce jeszcze, a jak mu zabierają to krzyczy, że złodzieje, a tak w ogóle socjal w Niemczech jest OK i chętnie z niego skorzystamy i tam jest dobry, a przecież tam zabrano ludziom sporo kasy, aby go zapewnić.

 

Nie rozumiem o czym Ty tutaj piszesz teraz. Osobiście jestem bardzo przeciwny jakiekolwiek formie socjalizmu bo to się ostatecznie sprowadza do degeneracji społeczeństwa, ubóstwa i demoralizacji. Pomijam tutaj przypadki jak np samotnych schorowanych matek, gdzie bez zewnętrznej pomocy nie są wstanie zapewnić sobie byt.

 

A o tym co pisałem wcześniej, to sytuacja w Polsce gdzie za pomocą 500+ chciano dokona redystrybucji środków w kierunku mniej zamożnych rodzin (zwiększenie ich kondycji finansowej). Jednakże w między czasie podniesiono inne podatki, które ostatecznie to właśnie w biednych uderzają a nie bogatych. Jak np przytacza już tu przeze mnie akcyza na auta używane. No to ja się pytam, to po kiego grzyba najpierw dają "tym biednym" skoro zaraz im się zabiera gdzie indziej więcej. Takie bezsensowne zwiększanie kosztów obsługi państwa. To tak samo, jakbym dawał specjalnie hajsy biednym, żeby kupili sobie więcej chleba, ale przy okazji zwiększył VAT na ten właśnie chleb %-)

 

Np to:

http://pikio.pl/nowy...jacych-polakow/

 

Ale zastrzegam, pikio to kiepskie źródło więc może być różnie. Jednak nie zdziwiłoby mnie gdyby to była prawda....

Chcesz mnie powiedzieć, że przy obecnej technologii rozjechano w kilka dni Afganistan, czy Syrię??  Kurcze muszą w tych mediach od kilkunastu lat lać wodę

 

Wychodzi u Ciebie trochę nieznajomość tematu. Afganistan to duży kraj w większości bardzo górzysty (+ miliony korytarzy w górach). Dlaczego tam jest bardzo ciężko prowadzić regularną wojnę to można zobaczyć m.in w filmie 9 kompania. Wpakować wojska do obcego kraju to jedno, drugie to utrzymać zajęty teren. Po za tym Afganistan nie graniczy z Ruskimi. Natomiast sytuacja w Syrii jest trochę bardziej skomplikowana i odnoszę wrażenie, że nie zależy tam nikomu na zakończeniu konfliktu. Ot, gdzieś trzeba trenować przed prawdziwą wojną.

 

U nas natomiast, jeśli doszłoby do prawdziwej wojny, to nie po to, żeby sie postrzelać, tylko po to, żeby zająć cały kraj. Dwa problemy:

a) Kraj płaski jak stół, jak rozpędzisz się na wschodzie, tak kończysz na zachodzie, jedynie co, to rzeki na chwilę przytrzymają. Prowadzenie partyzanki w takich warunkach jest bardzo trudne. Nie, żeby myśmy byli jacyś ciency w uszach, ale to nie czasy II WŚ, kiedy można się było ukrywać w lasach i nikt nas nie widział.

B) Obwód kaliningradzki najeżony wyrzutniami rakiet. Ich zasięg praktycznie obejmuje cały obszar naszego kraju. Także pospolite ruszenie, nie jest wstanie nijak z tym walczyć.

 

Jak chcesz uzupełnić wiedzę polecam najnowszą książkę Dr Jacka Bartosiaka: Pacyfik i Eurazja: O Wojnie. Z resztą polecam każdemu.

 

 

Z tego co wiem to PiS nie zakończy na jednej kadencji, ani nawet na dwóch xwink.png.pagespeed.ic.EQjgXw8CzK.png  mimo wściekłych ataków całej agentury niemieckiej, rosyjskiej i NWO.

Znaczy się, coś jednak będzie robił i nie zrazi sobie aż tylu ludzi aby przerżnąć kolejne wybory.

Mimo wszystko czekał bym spokojnie. Niech psy szczekają, karawana i tak pojedzie we właściwym kierunku. xcool.png.pagespeed.ic.b57dwem1eg.png

 

Nic osobistego teraz, poważnie. Powiedz mi, ile z tego co przepowiedziałeś tu na forum się spełniło?

 

Ale co do braku wszystkich danych to się zgodzę. Niestety ich brak mnie frustruje, przez to tak emocjonalnie reaguje na te durne (w mojej opinii) pomysły.

 

___________________

@Fallout152 Godzilla152

 

Wydaje się ok, ale to tylko projekt. Przydałby się pełen wgląd + opinia lepsiejszych ode mnie.#742 O2HC

O2HC

  Newbie

 • Members
 • Pip
 • 4 postów

Napisano 30 listopad 2016 - 21:26

 Witam,

 

Niestety położenie Polski i Polaków jest słabe. Do sumy niekorzyści dodając jakość organizacji politycznych w kraju sprawa wydaje się znajdować na krawędzi przepaści. Niestety, PiS nie jest oczekiwanym "wybawieniem". Podziwiam wiarę wyborców tej partii w dobrą wolę aktualnie rządzących, ale oceniać należy po działaniach, a nie chęciach. Można by wybaczyć niekompetencję rządzących, gdyby nie rodziła negatywnych skutków dla obywateli, a tak się niestety nie dzieje. Obietnice wyborcze wyciągali jak z kapelusza, które są ze sobą wzajemnie sprzeczne, a przy tym szkodliwe dla sytuacji gospodarczej kraju, a teraz muszą zjeść tę żabę.

 

 

 

I te obietnice o "gotowych ustawach", o "dokładnym przeliczeniu skutków reform" itp. Skąd to znamy...? Czyż PO nie mówiło o szufladach pełnych ustaw, które czekają na wcielenie? Ano... A wiemy jak było, a teraz nie jest wcale inaczej. Wcześniej przygotowanych ustaw brak, a te które są aktualnie procedowane pisane są na kolanie i bez refleksji. Z prezydenta zrobili strażnika żyrandola, a Kaczyński chowa się w ławie poselskiej, bo wie, że jest tam nietykalny. Dobrze życzę Polsce i Polakom, ale to jak obecny rząd działa nie napawa optymizmem, więc trudno mi napisać coś optymistycznego. A przecież poprzeczka po PO była tak nisko, że naprawdę nie musieli robić żadnej rewolucji żeby wymiernie polepszyć los Polaków. Naturalnie, można przytoczyć przykład korupcji+, obniżenia wieku emerytalnego (wraz z obniżeniem samych emerytur przyszłych emerytów...) i podniesienia kwoty wolnej dla bardzo biednych.

Po części są to dobre zmiany, ale robione na kredyt, przez co istnieje ryzyko, że w ich wyniku radykalnie wzrośnie (już z tego powodu wzrosło) zadłużenie kraju. Na razie projekt deficytu na rok przyszły wynosi, chyba 59 mld, jeśli dobrze pamiętam, a więc jest wyższy od tegorocznego przygotowywanego przez poprzedni (nie)rząd, a nie jestem pewien czy wzięto w nim pod uwagę reformę emerytalną. Jest to niebezpieczny kierunek. Dodatkowo takie pomysły jak ostatni o zgromadzeniach publicznych, gdzie ponoć jest zapis o tym, że "władze publiczne mają pierwszeństwo w zwoływaniu zgromadzeń" zakrawają na kpinę. W żaden sposób nie da się tego obronić medialnie. Po co oni to robią? Przecież nie muszą, a nie powinni nawet myśleć o wprowadzaniu takich projektów rodem z poprzedniej epoki. Albo ustawa o "bratniej pomocy", której nie znieśli, a nawet nie udawali, że chcą ją znieść. Albo zapis w ustawie o siłach wojskowych obcych państw, które mogą znajdować się na terytorium RP. Czy jest tam zapis o tym, że mogą to być tylko wojska NATO? Chyba nie, jest tylko ogólnie mowa o "wojskach sojuszniczych", a poza tym, każda obecność obcych sił zbrojnych powinna być możliwa tylko na podstawie osobnych umów z każdym z państw i z obostrzeniami.

 

Polityka zagraniczna, hm. Chyba jedynym pozytywem jest brak imigrantów.

Koncepcja tzw. Międzymorza uważam za słuszną, niestety, blok państw położonych pomiędzy granicami akwenów ABC bardzo trudno skłonić do współpracy, ponieważ każde z nich operuje w innych realiach. Niektóre są w UE, inne nie, różne standardy i priorytety. I nie można lekceważyć Niemiec. Chcemy tego czy nie, ale jesteśmy na Niemcy skazani, więc polskie rządy powinny robić wszystko żeby Niemców wykorzystać do własnych celów - utemperowania ich arogancji i pozyskania kapitału na inwestycje dobre dla naszego regionu.

 

A przecież można było zrobić to wszystko inaczej... Można było, ale poszli na konfrontację zupełnie bez sensu.

 

 

A skoro to forum już jest takie metafizyczne to dam też metafizyczne wyjaśnienie. Moje przeczucia są takie, że PiS i ich oponenci należą do różnych stronnictw, które zwalczają się wzajemnie walcząc o rząd dusz zasilający ich zasoby. Niestety, ale przeciętniacy są tutaj nieistotni, więc mało kto się z nimi liczy. Nawet jeśli dać PiS kredyt zaufania - uwierzyć, że chcą dobrze - należy pamiętać o tym, że ONI wierzą w swoją wizję świata, która nie musi być korzystna dla szaraczków. Należy pamiętać też o tym, że władza korumpuje, a więc ryzyko, że PiS rozminie się z powołaniem zwiększa się w miarę stażu rządzenia. Łatwo im było krytykować poprzedni rząd, ale widać, że rzeczywistość weryfikuje osądy.

Czy będzie lepiej? Chciałbym, ale obawiam się, że nadejdzie kilkuletnia stagnacja, jeśli PKB nie ustabilizuje się powyżej 3% w przyszłym roku. Najgorszym wariantem byłoby zamknięcie wspólnego rynku UE, bo wtedy bez wzajemnych umów o wolnym handlu Polska mogłaby popaść w bardzo złą kondycję ekonomiczną.

Daję im jeszcze rok, ale nadziei sobie nie robię.


Fantomista dał mi bana za multikonto co jest bzdurą. Co za nonsens. ;-D


#743 XairaW

XairaW

  Artist

 • Moderators
 • 5195 postów

Napisano 03 grudzień 2016 - 11:54

 

Jedna z ciekawych uwag. Nowa akcyza uderza w małe dostawczaki, to przenosi się na kolejne koszty dla małych przedsiębiorców, a to z kolei podwyższa cenę dóbr.

Ot, taki przykład, tego co już pisałem wcześniej, gdzie z jednej strony dają, z a z drugiej zabierają.#744 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 4064 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 05 grudzień 2016 - 11:24

 

Jedna z ciekawych uwag. Nowa akcyza uderza w małe dostawczaki, to przenosi się na kolejne koszty dla małych przedsiębiorców, a to z kolei podwyższa cenę dóbr.

Ot, taki przykład, tego co już pisałem wcześniej, gdzie z jednej strony dają, z a z drugiej zabierają.

 

@The Wariaxie

Nie wiem czy doczytałeś w innym temacie co wykopał Fallout?

To tak w ramach komentarza:

 

Piękna manipulacja w obrazku z głównej ;)

01Cc9yA_SA9VXTdLcnLQDBoWHxbVB6IM5jhDAOZ3

"Wszyscy jesteście pelikany. Durny propagandowy i manipulujący artykuł z WP kolejny raz sieje zamęt. Liczby trzeba przemnożyć przez: JEDEN MINUS WSPÓŁCZYNNIK DEPRESACJI!!!!!! Czyli akcyza na 15-letniego golfa wyniesie 1000zł, a nie 9000zł. Akcyza na 12-letnie BMW 330d wyniesie 7200zł, nie 40 000zł itp itd. Grafika celowo wprowadza w błąd, ale przecież da się wyczytać miedzy wierszami o co w tym chodzi. Będzie nieco drożej na starsze samochody, taniej na nowsze i na pewno stanowczo za drogo na stare BMW z V8 pod maską, ale bez przesady. Ludzie, czytajcie ze zrozumieniem..."

Dodatkowo w artykule można przeczytać że akcyza na nowsze samochody znacznie zmaleje:

"Za Toyotę Auris z 2013 roku z silnikiem 1.6 l o wartości 57 500 zł obecnie trzeba zapłacić akcyzę 1783 zł, nowa to 404 zł."

"Dla VW Passata B6 z 2008 (dwulitrowy silnik Diesla) o wartości 27 500 zł, obecna akcyza to 853 zł, nowa stawka to 730 zł."

Idźmy dalej, cały ból d**py w tym artykule przyczepia się do tego:

"I tak za Toyotę Yaris z 1999 roku o wartości 7100 zł, z małym silnikiem o pojemności 1 l obecna akcyza to zaledwie 220 zł, a wg nowych stawek to już 350 zł."

...

11Cc9B5_SA9VXTdLcnLQDBoWHxbVB6IM5jhDAOZ3

 

 

http://www.wykop.pl/...-wykopie-mocne/


Phoenix_thumb.jpg  

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba,

Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

Na pohybel zdrajcom!


#745 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 4064 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 05 grudzień 2016 - 11:26

MON: Jednym z priorytetów jest modernizacja Marynarki Wojennej
15250794_1292783584096952_84721647132355 fot. Marynarka Wojenna RP
 

 

Ministerstwo Obrony Narodowej wydało specjalne oświadczenie, w którym odniosło się do realizacji Programu Modernizacji Technicznej. Jak podało ministerstwo, na jego realizację do 2022 roku ma być przeznaczone 61 miliardów złotych. Jednym z priorytetów jest modernizacja Marynarki Wojennej, która ma ruszyć już w przyszłym roku.

 

Poniżej przedstawiamy pełną treść oświadczenia.

W związku z nieprawdziwymi informacjami powtarzanymi przez część mediów i polityków opozycji, informuję, że na realizację programu modernizacji technicznej w latach 2017−2022 Ministerstwo Obrony Narodowej planuje przeznaczyć ponad 61 mld PLN.

Z tego tylko w przeciągu najbliższych 3 lat, tj. do roku 2019, będzie wydanych ponad 24 mld PLN. Dodatkowo wydatki przeznaczone na modernizację armii nieujęte w planie modernizacji technicznej wyniosą ok. 17 mld PLN.

Zgodnie z wytycznymi Ministra Obrony Narodowej, priorytetem objętych zostało pięć obszarów modernizacyjnych, najbardziej oczekiwanych przez siły zbrojne RP, tj. obrona przeciwlotnicza, modernizacja Marynarki Wojennej, cyberbezpieczeństwo, modernizacja wojsk pancernych i zmechanizowanych oraz obrona terytorialna. Wydatki przewidziane na realizację powyższych pięciu obszarów stanowią około 60% całego budżetu przeznaczonego na modernizację techniczną sił zbrojnych w okresie 2017−2022.

Już w tym roku podpisano umowy na programy PIORUN i PILICA, a docelowa realizacja programu obrony przeciwlotniczej stanowiła będzie około ¼ wydatków modernizacyjnych przeznaczonych do 2022 r.

Zgodnie z planem, został rozpisany przetarg w ramach pilnej potrzeby operacyjnej Sił Zbrojnych RP na pozyskanie 14 śmigłowców.

Podawane w mediach tezy dotyczące zakupu 20−30 dronów zamiast podawanych przez Ministra Obrony Narodowej około 1 000 sztuk są w opinii MON świadomą manipulacją, mogącą w konsekwencji zagrozić bezpieczeństwu państwa. Zakup dronów bojowych planuje się w oparciu o polski przemysł obronny skupiony w PGZ S.A. Niski koszt produkcji jednostkowej polskiego uzbrojenia pozwoli na pozyskanie, w ramach przewidzianych na ten cel środków budżetowych, deklarowanej wcześniej przez MON liczby powyżej 1 000 sztuk. Poza tym do 2022 roku MON planuje pozyskać 200 sztuk bezpilotowych statków powietrznych różnych klas o charakterze obserwacyjnym i wywiadowczym.

Do 2022 roku na wyposażenie w nowoczesny sprzęt wojsk OT planuje się wydatkować około 3,2 mld PLN. Jeszcze w grudniu w obecności Ministra Obrony Narodowej zostanie podpisana umowa na dostarczenie pierwszego sprzętu dla żołnierzy Obrony Terytorialnej.

Jednym z priorytetów PMT jest modernizacja Marynarki Wojennej. W tym obszarze planuje się już w przyszłym roku realizację programu MIECZNIK, a także kontynuację programu KORMORAN. Jednocześnie trwają zaawansowane rozmowy ewentualnego pozyskania okrętu podwodnego nowego typu wspólnie z partnerem zagranicznym.

Warto zaznaczyć, że dwa tygodnie temu minister Antoni Macierewicz dokonał odbioru (pół roku przed terminem) pierwszych 9 sztuk armatohaubicy KRAB dla wojska.

W tym roku po raz pierwszy od 10 lat Ministerstwo Obrony Narodowej wyda całą kwotę przeznaczoną na zakup uzbrojenia dla polskiego wojska”.

 

http://www.gospodark...i-wojennej.html

 

Repatrianci nareszcie wrócą do kraju. Przełomowa ustawa już gotowa
 
rep_%281%29.png
  Telewizja Republika
 
Nowy projekt ustawy repatriacyjnej zakłada w ciągu najblizszych 9 lat powrót do kraju ponad 10 tys. Polaków mieszkających w azjatyckiej części dawnego ZSSR. Projekt ten trafił właśnie do międzyresortowych uzgodnień i konsultacji społecznych.
 

Przez ostanie 25 lat do kraju wróciło tylko 5 tys. repatriantów. Dlatego właśnie nowy projekt ustawy repatriacyjnej jest przełomowy. Po raz pierwszy państwo polskie postanowiło rozwiązać kompleksowo sprawę rodaków mieszkających w azjatyckiej części dawnego Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich. W szczególności w Kazachstanie, gdzie mieszka ponad 900 tys. osób narodowości polskiej. 

Powstanie Rada do Spraw Repatriacji

Według projektu osoba o narodowości polskiej to osoba, „deklarująca narodowość polską”, której „jedno z rodziców lub dziadków, albo dwoje pradziadków było narodowości polskiej”. 

Przygotowana przez rząd ustawa zakłada, że powstanie Rada do Spraw Repatriacji, która będzie centralnym organem prowadzącym operację przesiedleńczą. Rada będzie zajmowała się całą logistyką związaną z powrotem Polaków do Ojczyzny. Od jej decyzji będzie zależało m.in. zapewnienie miejsca w specjalnych ośrodkach adopcyjnej. 

Od jej decyzji będzie zależało m.in. zapewnienie miejsca w specjalnych ośrodkach, które mają być prowadzone przez stowarzyszenia, fundacje czy osoby prawne. Ośrodki będą musiały mieć standard hotelu turystycznego. Pieniądze na ich działalność będą pochodziły z budżetu państwa,a repatrianci będą mogli przebywać w takich ośrodkach przez okres maksymalnie 12 miesięcy. W późniejszym okresie będą musieli wynająć mieszkania. Państwo ma jednak zapewnić wsparcie finansowe, które pozwoli na częściowe pokrycie opłat za wynajem. Tego typu dodatek ma przysługiwać przez okres do 10 lat.

Repatrianci otrzymają osobę wspieracjącą

Rząd zaproponował także pomoc repatriantom w aklimatyzacji w kraju. Projektu stawy przewiduje utworzenie instytucji tzw. osoby wspierającej o przydzieleniu której będzie decydowała gmina. „Zadaniem osoby wspierającej będzie pomoc repatriantowi w adaptacji na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej” – czytamy w uzasadnieniu do projektu ustawy. Taka pomoc jest przewidziana przede wszystkim dla osób starszych i schorowanych.

Aby ułatwić funkcjonowanie w kraju rząd chce wprowadzić zwolnienia z podatku od spadków i darowizn.  Obecnie nawet, jak repatriant otrzymał mieszkanie w wyniku darowizny, musiał za nie zapłacić podatek. Po zmianach nie będzie tego robił o ile nie będzie posiadał innego lokalu.

Koszty pokryje budżet państwa
Rząd zakłada, że program powrotu Polaków do Ojczyzny będzie realizowany w latach 2017 — 2026 roku. W tym czasie do kraju ma wrócić ponad 12,5 tys. repatriantów. Koszt całej operacji przesiedlenia oszacowano na ponad 385 mln zł. W całości ma być pokryty z budżetu Państwa.

 

Źródło: TVP Info

http://telewizjarepu...towa,41337.html


Phoenix_thumb.jpg  

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba,

Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

Na pohybel zdrajcom!


#746 Remek74

Remek74

  Newbie

 • Members
 • Pip
 • 5 postów

Napisano 05 grudzień 2016 - 12:55

Fantomista, ile ci płacą za tą piękną rządową propagandę? 

Drodzy użytkownicy nie czytajcie jego ideologicznych artykułów, ostrzegam was, że jest to zgniła papka dla polaków taka sama jaka jest w pisowskich tabloidach. #747 OSTOJA2

OSTOJA2

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1307 postów

Napisano 05 grudzień 2016 - 13:36

TROLL UB-ecji DZIAŁA:

 

th.jpg#748 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 4064 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 05 grudzień 2016 - 14:35

Fantomista, ile ci płacą za tą piękną rządową propagandę? 

Drodzy użytkownicy nie czytajcie jego ideologicznych artykułów, ostrzegam was, że jest to zgniła papka dla polaków taka sama jaka jest w pisowskich tabloidach. 

 

NIE NALEŻY MIERZYĆ WSZYSTKICH SWOJĄ MIARĄ... Mewa,

a może wolisz abym cię nazywał:

Remek74 dziś, 13:41   Remek   dziś, 13:36   Masazysta   5-maj 15   Mewka21   09-luty 15     Lucas2   19-luty 14   PatriOta   23-kwiecień 12   Tratman44   20-czerwiec 08  
 
 
Pozwól więc, że dochowam tradycji...

Phoenix_thumb.jpg  

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba,

Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

Na pohybel zdrajcom!


#749 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 4064 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 05 grudzień 2016 - 15:08

Jestem ciekaw czy taka jedna 'wrona' czy druga nie zastanawia się czasem skąd pochodzi kasa którą jej płacą...

Jak jest kasa, to sa zapisy komu i ile :)  bo ten co daje też musi się rozliczyć wyżej, a tamten też itd. itd.

Jak pokazuje historia nie wszystko da się spalić... a notorycznym wygrywaniem w totolotka też nie da się ludziom oczu zmydlić.

Prawda prędzej czy później na wierzch wypływa, nazwiska też.

Tylko żeby płączu potem nie było, że obcą kaskę się brało, a teraz emeryturki za zdradę nie dają B)

 

Ostatnio słudzy "rosyjsko-niemieckiego kondominium pod żydowskim zarządem powierniczym"  dostają kociokwiku.

KOMUNIKAT MON
Ministerstwo Obrony Narodowej zwraca uwagę, że coraz częściej pod pozorem dyskusji naukowej wypowiadają się byli funkcjonariusze służb odpowiedzialni za katastrofalny stan polskiego bezpieczeństwa, tolerowanie środowisk mafijnych wyrosłych ze Służby Bezpieczeństwa, inwigilację niepodległościowych partii politycznych, a nawet przestępczą działalność na rzecz obcych służb.
 
tablica_mon.640x300.jpg

Smutnym przykładem takiego działania była dyskusja zorganizowana 24 listopada 2016 r. w Collegium Civitas, w której wzięli udział byli funkcjonariusze podejrzewani o współpracę ze służbami wrogimi Polsce i NATO.

Przestrzegamy polską opinię naukową i opinię publiczną przed dezinformacyjnymi konsekwencjami propagowania takich działań.


Katarzyna Jakubowska
cz.p.o. rzecznika prasowego MON

http://www.mon.gov.p...on-62016-12-03/


Phoenix_thumb.jpg  

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba,

Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

Na pohybel zdrajcom!


#750 OSTOJA2

OSTOJA2

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1307 postów

Napisano 07 grudzień 2016 - 21:58

Similar Topics Collapse

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


Inne serwisy: IFD, BrandSpy