Skocz do zawartości
Zdjęcie

Allah akbar!! Allah akbar!! Allah akbar!!


1235 odpowiedzi w tym temacie

#51 hrymr

hrymr

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 47 postów

Napisano 05 wrzesień 2009 - 15:56

Na początek jedna rzecz. Ten post, w którym opisuję manipulację słowną nie tyczył się Ciebie w najmniejszym stopniu. Napisałem to raczej jako off-top, w charakterze ciekawostki. Już czytam resztę i zaraz się ustosunkuję.

Zapraszam na moją stronę: http://www.ostro18.pl/  Klub koneserów wyrafinowanego humoru. :D

 

 


#52 hrymr

hrymr

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 47 postów

Napisano 05 wrzesień 2009 - 16:26

"To zerknij proszę do swojej definicji dzikusa i przeczytaj ją ze zrozumieniem."
To chyba jakaś pomyłka. Ja nie muszę czytać ze zrozumieniem tego co napisałem.
a jak wiadomo człowiek spogląda na siebie samego okiem nieco bardziej łaskawym niż na innych.
To żadna reguła.

To JEST reguła.

W kwestii szacunku do innego człowiek jako istoty ludzkiej, to chyba temat na inną dyskusję. Bardzo trudną z resztą. Nie będę kontynuował tego wątku, bo zakłóci on całokształt tematu. Jedyne co chcę dodać, to że moje przekonania związane z prawem szacunku, czy prawem człowieka, nie mają wpływu na ocenę drugiego człowieka. Tak więc nie oceniam Cię nisko. Przeciwnie. Z ludźmi, których nisko oceniam, nie mam zwyczaju rozmawiać. Bo i po co?

Skąd czerpiesz taką wiedzę?

Z doświadczenia.


Czemu nie odpowiesz prawdy, że nie masz o tym pojęcia? Ja się domyślam skąd masz taką opinię i nie jesteś jedynym, który wypowiada się na ten temat w taki a nie inny sposób, nie mając poparcia w wiedzy.

To czemu we wcześniejszych postach piszesz w kategorii NARODÓW anie jednostek?

Ja cały czas piszę o odrębności kulturowo cywilizacyjnej. Nie podałem nazwy żadnego narodu. Jak już widziałeś, to temat schodził nawet w kierunku murzynów, czyli rasowym.
Problem w tego typu rozmowach polega na tym, że bardzo łatwo jest kogoś oskarżyć o np. rasizm, ksenofobie, itp (nie sugeruję byś Ty to uczynił. To tylko przykłady).
Stąd nauczeni życiem (o politycznym zabarwieniu najczęściej)zmuszeni jesteśmy zakładać, że rozmawiamy albo z manipulatorem, który przeobrazi Twoje słowa przeciwko Tobie po czym wsadzi Ci je w usta, albo że rozmawiamy z kompletnym *****em, któremu za każdym razem należy powtarzać założenia, że:
a/ nie mam na myśli całego narodu
b/ nie mam na myśli całej rasy
c/ nie jestem rasistą, nie mam nic przeciwko murzynom, mówie o kimś tam, czy jakiejś tam grupie.

Otóż męczy mnie taka dyskusja i powiem szczerze, że wielokrotnie zdaję sobie sprawę z tego, że mogą się na mnie posypać różnorakie oskarżenia. Po prostu zakładam, że nie rozmawiam z idiotami i nie muszę przy każdym zdaniu jak mantrę powtarzać założenia o których pisałem powyżej. Mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi, bo ten problem też dość mocno skróciłem.

"I znowu sprowadzasz wszystko do własnej niechęci do obcych nacji. Nie oskarżam narodów, oskarżam ludzi szukających wszędzie zaczepki jakich niewątpliwie jest też dużo wśród muzułmanów. Tak samo jak wśród Polaków i innych narodów. Co nie zmienia faktu że nie mam przez to prawa oczerniać za to wszystkich. "

Wszystko ok. Tylko należy pamiętać, że jednostki są czym innym niż masy. Masy nie posiadają rozumu, nie posiadają cech indywidualnych, nie posiadają pamięci i nie potrafią czerpać doświadczenia. My mówimy o MASACH, nie zaś o jednostkach. Jeśli przyjdzie Ci dajmy na to mieszkać w dzielnicy takich elementów, których ja się obawiam, to Twój niewierny dom nie spali Ci grupa indywidualistów, tylko po prostu samo inspirująca się grupa. Jeśli mówimy o MASIE, nie poruszajmy tematu jednostek, bo to dwa zupełnie inne tematy.
Chowasz się za zasłoną społecznych interpretacji, a skoro z Ciebie taki inteligent to powineneś mieć odwagę jasno i bez ściemniania wyrazić swoje zdanie a nie uciekać się potem marnej obrony aby tylko nie wyjśc na kogoś kogo zdanie mogłoby się spotkać ze znaczącym napiętnowaniem. Granica jest cieniutka i łatwo ją przekroczyć wmawiając potem innym że się nie powiedziało czegoś co się powiedziało ale nie tędy droga. Wg mnie trzeba nazywać rzeczy po imieniu co też staram sie czynić, a Ty wobec ludzi takich jak ja starasz się bronić zarzucając im puste wodolejstwo bo po prostu brakuje Ci argumentów...

No nie wiem... Mnie się wydaje, że bardziej te słowa odpowiadają Twojej postawie.

Moje zdanie jest chyba dość czytelne. [u]Nie chcę tych ludzi w Polsce.[/u]

Zapraszam na moją stronę: http://www.ostro18.pl/  Klub koneserów wyrafinowanego humoru. :D

 

 


#53 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 873 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 05 wrzesień 2009 - 16:35

luke2890

Patriotyzm to nie jest pojecie czysto abstrakcyjne, państwa powstawały po to by podobni sobie ludzie mogli się organizować by przetrwać w starciu z innym zorganizowanym społeczeństwem, które potencjalnie mogło by ich napaść. Tworząc naród tworzymy taką większą rodzinę i musimy sobie w niej ufać by nie osłabiali nas zdrajcy i separatyści, dlatego na samym początku jak powstawały narody powstawały one w obrębie nacji, bo po prostu się znaliśmy między sobą. Teraz już nie ma czystych nacji ale im bardziej innych ludzi przyjmujemy tym bardziej nasza rodzina staje się obca, czy możemy się łudzić że tysiące a później miliony obcych, którzy nie dość że nie mają z nami prawie nic wspólnego to przebywają w celach czysto materialnych utrzyma polskość, czy oni utrzymają ten kraj. Odpowiedź jest oczywista, trzeba też się zastanowić czy chcemy aby polska ziemia była miejscem pokoju czy miejscem walk różnych odłamów islamu. Sam pisałem że nie każdy arab to terrorysta ale jeśli znajdzie się choć jeden mąciciel to powstaną kolejne konflikty.

Winę za sytuacje krajów trzeciego świata, za nielegalną i nadmierną emigrację ponoszą rządy, jednakże to o czym pisał Hrymr(poparł to też filmikami) jest już rzeczywistością, że już nie wspomnę o tym że imigranci nierzadko odbierają prace miejscowym, dlatego też ludzie są zmuszeni ku ostateczności i odrobina szowinizmu jest w pełni wybaczalna, choć należy też zastanowić się czasem nad sobą.

t2742732_jqicu.gif


#54 master_

master_

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 343 postów

Napisano 05 wrzesień 2009 - 16:40

Moim skromnym zdaniem, Europejczycy zatracają się wśród napływającej fali emigrantów. A powodem tego jest ta chora tolerancja..
Ten termin jest ostatnio tak nadużywany, ze już chyba stracił swoje znaczenie, bo to juz nie jest tolerancja, tylko promowanie wszystkiego co jest inne. Ostatnio miałem okazje być we Francji. Z tego co zauważyłem to w Paryżu już mało kto z chodzących tam ludzi jest Europejczykiem. Osobiscie nic nie mam do innych kolorów skóry i nie obrazam cudzoziemców o ile są uczciwi i chcą pracowac. Bo co innego kiedy zlezie sie masa czarnuchów, którzy dyskryminacje traktują jako pretekst do "nicnierobienia". Tym bardziej, ze obywatele Francji muszą płacić podatki, zeby utrzymac tych emigrantów. A przyleci tu taki "Turas", naprodukuje dzieci, nie będzie pracował i Dostanie kilka tysięcy euro miesięcznie za to ze po prostu jest. A przecież Francuzi na tym tracą.
Kolejna kwestia to, to co oni robią z maistami - wystarczy wyjechać na dalsze zakątki miasta i nie można ulicą przejechać bo są poustawiane stragany i masy ludzi między nimi. Najeżdżają ci emigranci i kurde Azje tu robią.

Ale to też nic w porównaniu z tym co odwalają araby.
Miałem okazję kiedyś rozmawiać z arabem, który mieszka w Lublinie i ma tam pizzerie. Ozenił sie z polką i mają kilkoro dzieci. Dzieci już uczęszczają na jakieś nauki do meczetu, żona już ma tak sprany mózg, ze nawet nie musi przechodzic na islam (ona już i tak do raju pójdzie). I jak z nim rozmawiałem to dostrzegłem ich zamiary. Oni chcą nas zdominować. W Holandii najczęśiej nadawane imię to Mohamet. Zjeżdżają tu, zakładają liczne rodziny i powoli sobie oblegają Europe. Nienawidzą kultury zachodu, ale chętnie korzystają z jej dóbr. Zresztą ten arab sam powiedział "My tu kiedyś będziemy rządzić" - pamiętam, ze aż mnie ciary przeszły jak to usłyszałem, i za każdym razem jak to wspominam to odczuwam taki wewnętrzny niepokój. Europejczycy nic z tym nie robią, a wszystko to za sprawą tej chorej tolerancji, z której tak naprawdę jeszcze nic dobrego nie wynikło tylko kupa gejów, narkomanów itd. A teraz jeszcze grozi upadkiem całej kultury. W Anglii już na święta w sklepie nie można postawić choinki bo to obraża uczucia religijne muzłumana. Co z tego, że Anglia jest krajem chrześcijańskim - dostosowuje sie do emigrantów, choć moim zdaniem powinno to działać na zasadzie "jak sie nie podoba to wyp..." Niech sobie taka europejska dziewczyna, która krzyczy o tolerancji pojedzie do jakiegoś kraju arabskiego i ubierze sie w miniówę i bluzkę z dekoltem to wtedy ujrzy tolerancje, pokój i miłość w najlepszym wydaniu. Bo tak w ogóle to tolerancja powinna działać w obie strony a nie tylko od nas. Bo może ja też sobie nie zyczę zeby mi ulicą szła osoba cała opatulona w czarną płachtę - skąd mam wiedzieć czy to nie jest jakiś po*** obwieszony bombami. Biali ludzie są najbardziej znienawidzeni na świecie. I jedno jest pewne - my możemy z nimi żyć w zgodzie, ale oni z nami już nie.
Araby znalazły dobry sposób na podbicie naszej kultury, nawet nie muszą wojen wywoływać - genialne.
A myślę, że świetnym przykładem takiej miłości byłaby była Jugosławia - kraj, w którym kilka kultur żyło w symbiozie. Żyli między sobą, współpracowali, mieszali się ze sobą, a na koniec się po przyjacielsku wymordowali.

Uważam, że powinno się ograniczyć ich dostęp do Europy i traktować ich tak jak oni nas. Oni dostali już od nas szansę i wszyscy widzą jak ją wykorzystali.

Zmieniony przez - master_ w dniu 2009-09-05 17:44:24

#55 luke2890

luke2890

  1

 • Members
 • PipPip
 • 29 postów

Napisano 05 wrzesień 2009 - 16:49

Właśnie w tym twki Twój problem, Hrymr, że cały czas dyskutujesz o MASACH nie biorac pod uwagę tego że wten sposób możesz krzywdzić jednostki.

To JEST reguła.

Nie jest:)

Czemu nie odpowiesz prawdy, że nie masz o tym pojęcia? Ja się domyślam skąd masz taką opinię i nie jesteś jedynym, który wypowiada się na ten temat w taki a nie inny sposób, nie mając poparcia w wiedzy.


Twoje domysły akurat nie mają tutaj z niczym związku. Ciągle to prawisz morały o wiedzy... wybacz ale na podstawie moich postów nijak nie możesz stwierdzić czy ową wiedzę posiadam czy nie. Nasza dyskusja oscyluje cały czas wokół różnicy poglądów i wybacz panie ale Twoja wiedza której to nawet nie zdołałeś sprecyzować (oprócz pewnych oczywistych podstaw umożliwiającyh prowadzenie takiej dyskusji) nie ma tu nic do rzeczy. W ten sposób jedynie mydlisz oczy zbijając rozmówce z tematu i starając się go uczynić mniej wiarygodnym w oczach czytelników.

Stąd nauczeni życiem (o politycznym zabarwieniu najczęściej)zmuszeni jesteśmy zakładać, że rozmawiamy albo z manipulatorem, który przeobrazi Twoje słowa przeciwko Tobie po czym wsadzi Ci je w usta, albo że rozmawiamy z kompletnym *****em, któremu za każdym razem należy powtarzać założenia, że:
a/ nie mam na myśli całego narodu
b/ nie mam na myśli całej rasy
c/ nie jestem rasistą, nie mam nic przeciwko murzynom, mówie o kimś tam, czy jakiejś tam grupie.


To chyba niewiele to życie Cie nauczyło... o nic Cię nie chce oskarżać jedynie mówię WPROST to co Ty między wierszami.

nie mam nic przeciwko murzynom, mówie o kimś tam, czy jakiejś tam grupie.

Sam się mieszasz w swoich wywodach bo jeszcze kilka postów/linijek wcześniej pisałeś o MASACH:)

Otóż męczy mnie taka dyskusja i powiem szczerze, że wielokrotnie zdaję sobie sprawę z tego, że mogą się na mnie posypać różnorakie oskarżenia. Po prostu zakładam, że nie rozmawiam z idiotami i nie muszę przy każdym zdaniu jak mantrę powtarzać założenia o których pisałem powyżej. Mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi, bo ten problem też dość mocno skróciłem.


Wporządku, tylko nie staraj się udowodnić mi że jestem idiotą bo nie w tym tkwi problem tylko w Twoim mieszaniu faktów i przeinaczaniu WŁASNYCH wypowiedzi.

No nie wiem... Mnie się wydaje, że bardziej te słowa odpowiadają Twojej postawie.

Wyraźnie nie dajesz rade w tej dyskusji ponieważ piszesz już coś wręcz absurdalnego o czym każdy może się przekonać czytając nasze wypowiedzi.

Nie chcę tych ludzi w Polsce.

KTÓRYCH? Nazwij to w końcu raz na zawsze a nie zmieniaj zdania co sekunde bo w ten sposób sam pogrzebujesz swoje argumenty w popiole. Cała ta dyskusja na tym stoi. Raz mówisz o MASACH (dowód wyżej) a raz się bronisz że wcale nie chodziło Ci o wszystkich i że Ty tak naprawde to ich lubisz w ogóle cud miód i orzeszki.

Teraz wychodzę więc jeśli chcesz możesz napisać kolejny elaborat na który ja odpowiem pewnie następnym jednak trzeba się w końcu zastanowić czy to ma sens. Pewnie i tak ja nie zmienię zdania a Ty będziesz mnie postrzegał jako niedouczonego głąba. Lece, pa.


Zmieniony przez - luke2890 w dniu 2009-09-05 17:51:36

#56 hrymr

hrymr

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 47 postów

Napisano 05 wrzesień 2009 - 17:13

Czyli wszelakie dyskusje związane z masami czy grupami, narodami są niewłaściwe, bo krzywdzą jednostkę? Toż to absurd. Ja nie chcę mówić o jednostkach, bo jak już powiedziałem, to żaden urząd nie będzie kontrolował kogo wpuszcza. Wpuści się MASĘ. Masz rację co do jednego. Nie dogadamy się. Raz karzesz mi czytać WŁASNE wypowiedzi ze zrozumieniem, a za chwilę zarzucasz mi przeinaczanie WŁASNYCH wypowiedzi. W moim mniemaniu uprawiasz frazesologię, z którą kłócić się nie zamierzam. Na zakończenie powiem Ci raz jeszcze:
NIE CHCĘ W POLSCE NIELEGALNYCH EMIGRANTÓW Z AFRYKI.

Wybacz, nie wymienię Ci ich z imienia i nazwiska.

Zapraszam na moją stronę: http://www.ostro18.pl/  Klub koneserów wyrafinowanego humoru. :D

 

 


#57 master_

master_

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 343 postów

Napisano 05 wrzesień 2009 - 21:01

Wstyd człowiekowi, bo w XXI wieku sie rasizmem unosi ale nie mozna być obojetny na to co chcą zrobić muzułmanie z naszą kulturą. Proponuje wszystkim obejrzeć w całości ten program.


#58 Klejcun

Klejcun

  jaszczur

 • Members
 • PipPipPip
 • 38 postów

Napisano 05 wrzesień 2009 - 22:12

Nie bede sie odnosil do waszych wypocin, ale powiem tylko jedno, luke tez ma duzo racji.

#59 luke2890

luke2890

  1

 • Members
 • PipPip
 • 29 postów

Napisano 05 wrzesień 2009 - 22:17

Czyli wszelakie dyskusje związane z masami czy grupami, narodami są niewłaściwe, bo krzywdzą jednostkę? Toż to absurd. Ja nie chcę mówić o jednostkach, bo jak już powiedziałem, to żaden urząd nie będzie kontrolował kogo wpuszcza. Wpuści się MASĘ. Masz rację co do jednego. Nie dogadamy się. Raz karzesz mi czytać WŁASNE wypowiedzi ze zrozumieniem, a za chwilę zarzucasz mi przeinaczanie WŁASNYCH wypowiedzi. W moim mniemaniu uprawiasz frazesologię, z którą kłócić się nie zamierzam. Na zakończenie powiem Ci raz jeszcze:
NIE CHCĘ W POLSCE NIELEGALNYCH EMIGRANTÓW Z AFRYKI.

Wybacz, nie wymienię Ci ich z imienia i nazwiska.


Jeśli ktoś czegoś nie rozumie to oczywiście najprościej zarzucać innym frazesologię, wodolejstwo itp.

Raz karzesz mi czytać WŁASNE wypowiedzi ze zrozumieniem, a za chwilę zarzucasz mi przeinaczanie WŁASNYCH wypowiedzi.

Wybacz ale Twoje wypowiedzi raz po raz są nielogiczne po prostu. Na przykład w tym przytoczonym przeze mnie zdaniu. Zalecam Ci (wcale nie każę) czytanie swoich wypowiedzi ze zrozumieniem WLASNIE DLATEGO żebyś wiedział co piszesz i żebyś potem nie pisał czegoś całkowicie odmiennego.

NIE CHCĘ W POLSCE NIELEGALNYCH EMIGRANTÓW Z AFRYKI.

Miło że w końcu zechciałeś streścić to w 1 zdaniu chociaż pewnie za kilka postów znowu napiszesz coś prowokującego żeby potem móc się bronić i znów przytoczysz podobne zdanie. Nie będę uprzedzał jednak faktów. Jeśli na tym poprzestaniesz, nie głosząc w przyszłości zupełnie niepotrzebnych wrogich innym nacjom tez to atmosfera w temacie powinna znacznie się rozluznic.

#60 hrymr

hrymr

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 47 postów

Napisano 05 wrzesień 2009 - 22:27

"NIE CHCĘ W POLSCE NIELEGALNYCH EMIGRANTÓW Z AFRYKI."
"Miło że w końcu zechciałeś streścić to w 1 zdaniu [...]"
Ciekawe ile osób poza Tobą miało problem ze zrozumienie tego.

Zapraszam na moją stronę: http://www.ostro18.pl/  Klub koneserów wyrafinowanego humoru. :D

 

 


#61 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 873 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 06 wrzesień 2009 - 00:09

http://www.niewyjasn...2077.html#post2

t2742732_jqicu.gif


#62 Agryppa

Agryppa

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1743 postów

Napisano 06 wrzesień 2009 - 19:13

W procesie poznawania innych kultur i religii islam musi stanowić dla Europejczyków priorytet. Nie można bowiem pozostawać obojętnym na religię, której wyznawcy będą stanowić na naszym kontynencie coraz większy odsetek. Tymczasem współczesny stereotyp islamu i jego wyznawców to obraz zamaskowanego terrorysty-mordercy i bitej kobiety, a nie zawiłe dzieje islamu i zasady muzułmańskiego prawa czy teologii. W filmie zobaczymy unikatowe zdjęcia z Iranu, Syrii, Libanu, Izraela, Autonomii Palestyńskiej. Poznamy bliżej zwyczaje i wierzenia islamu, przyjrzymy się życiu współczesnej rodziny muzułmańskiej.


Zrozumieć Islam - Lista odtwarzania;
http://www.youtube.com/view_play_list?p=67CDEC21660E2662

Zrozumieć Islam cz1Zmieniony przez - Agryppa w dniu 2009-09-06 20:13:51

#63 hrymr

hrymr

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 47 postów

Napisano 09 wrzesień 2009 - 15:25

Wszystko fajnie, tylko czy to ma oznaczać, że informacje płynące z poniższego filmiku są fałszywe? Co w ogóle to ma oznaczać? Ze nie wiemy nic o islamie, a wydarzenie z poniższego filmiku mają charakter incydentalny? Znowu zahaczamy o podstawę tematu. Mówimy o jednostkach czy o ogóle?
Ja powiem od siebie, że twierdzenie iż rozmawiamy o jednostkach jest błędem. Nieświadomym kłamstwem, bo przecież osoba mówiąca o "jednostkach" nie ma możliwości wypowiedzenia się uczciwie. Jednostka do której odwołuje się, jak chociażby ten krętacz-studencina luke2890, powstaje tylko w umyśle tego kto o niej mówi. Czyli opisuje obraz niewiele mający wspólnego z rzeczywistością. Mówiąc o stereotypie czy masie- o ogóle, można skusić się na umiarkowany obiektywizm, bo wiedzę na ten temat można czerpać z książek i środków masowego przekazu czy internetu. Im więcej mamy wiedzy, tym wizerunek całokształtu będzie bliższy rzeczywistości.
Natomiast odwoływanie się do jednostek...
Kategoria powszechności zaczyna się od 70%, więc nikt rozpatrując jednostkowo problem, nie będzie w stanie określić czy wyjdzie to nam na dobre czy złe. Nikt, ani żadna instytucja. Co innego, jeżeli patrzymy opierając się na stereotypie.
Zacietrzewieni lewacy a zwłaszcza "studenckie mordy*" oczywiście tego nie zrozumieją. Dla nich świat zbudowany jest z jednostek, nie ma w nich mas, stereotypów etc. I oczywiście wszyscy są równi...


Tu filmik dla przypomnienia i kontrastu:I wyjaśnienie dla wrażliwych:
* "studencką mordę" aby zrozumieć, proszę przypomnieć sobie "Ferdydurke". "studencką mordą" będzie ten, który myśli o sobie, że jest wybitnie mądry, bezkrytyczny, nie dopuszczający do siebie możliwości popełnienia błędu. A przecież "przyznanie się do błędu to nic innego jak przyznanie, że dziś jest się mądrzejszym niż wczoraj."

Zmieniony przez - Hrymr w dniu 2009-09-09 16:27:31

Zapraszam na moją stronę: http://www.ostro18.pl/  Klub koneserów wyrafinowanego humoru. :D

 

 


#64 hrymr

hrymr

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 47 postów

Napisano 09 wrzesień 2009 - 16:13

Ja jeszcze dodam tylko jedno. Bo żaden socjalistyczny "dobry wujek" o tym nie mówi. Wpuścimy ich do Polski i co dalej? Zostawimy ich w Krakowie na błoniach i niech sobie radzą? Zważywszy na trudność twardego polskiego języka i ich ultra miękkiego, możemy być pewni problemów językowych. Tymi ludźmi trzeba będzie się opiekować, dać im mieszkanie, wikt i opierunek. Do pracy nie pójdą, bo jak niby się dogadają? Trzeba będzie ich także uczyć języka polskiego, polskich zwyczajów etc. To będzie jak woda na młyn dla następnych uciekinierów. I co? Ich też wpuścimy? Europa to maleńki cypelek na zachodzie Azji i wszystkich tu się upcha nie da, a wiecie mi mnożą się bardzo szybko. Szybciej ni Europejczycy. Będziemy "zamiatać śmieci pod dywan" tak jak do tej pory? To problemu III świata nie rozwiąże. Wpuszczać można ale tylko azylantów. A o byłe kolonie niech martwią się ci, którzy byli kolonizatorami a nie kraje jak Polska, które stały się ofiarą imperializmu. Jak są warunki do przyjęcia emigrantów (NIELEGALNYCH) to zamiast tego dajcie te mieszkania nędzarzom-emerytom, młodym małżeństwom i innym. Ale Polakom. Bo jeden naobiecywał sto milionów (robol-cham), inny normalność (grubas-pijak), następny mieszkania(demagog i populista) a ostatni (ten rudy) obiecywał wręcz CUDA. I nic z tego nie wynikło. To jak to jest? Dla polaków nie ma a dla wątpliwego elementu jest?
Ja przypomnę Wam, że jak była inwazja Cyganów z Rumunii, to się psy na nich wieszało. Bo kradną, bo śmierdzą, bo żebrzą, bo biją dzieci itp, itd. Jak Cyganie opuścili Polskę, to nagle teraz stali się Romami. I oni też są oczywiście socjalistycznie "równi". Jak znacie Słowaków (ja znam), to spytajcie ich czy mają jakieś problemy z Cyganami. Nauczycie się wielu Słowackich inwektyw.

Najbardziej denerwuje mnie lewackie zacietrzewienie, zwłaszcza wśród studentów świeżo oderwanych od szkół średnich, którym wydaje się, że wszystko już w życiu widzieli. "Zacietrzewienie" to takie zajbiście modne słowo, którym pałuje się środowiska prawicowe i katolickie. Dlatego też go użyłem, by uzmysłowić niektórym, że ten kij ma dwa końce.Zmieniony przez - Hrymr w dniu 2009-09-09 17:18:58

Zapraszam na moją stronę: http://www.ostro18.pl/  Klub koneserów wyrafinowanego humoru. :D

 

 


#65 luke2890

luke2890

  1

 • Members
 • PipPip
 • 29 postów

Napisano 10 wrzesień 2009 - 11:49

Bzdury gadasz aż się czytać nie chce. Przywykłem już do tego że gdy nie potrafisz na coś w sensowny sposób odpowiedzieć to uciekasz się do marnego wyzywania oponentów od studencin czy lewaków. Zdradzę Ci jedno... niczym się nie różnisz od opisanego przez Ciebie typu człowieka, jesteś tylko jego lustrzanym odbiciem. Przyjmujesz postawę pseudointeligentnego prawicowca zagotowanego w boju przeciw wszelkim przejawom postępowania pokojowego i racjonalnego. Uciekasz się do rozdrabniania na szczegóły i tworzenia problemów charakterystycznych dla Twojego środowiska ludzi o nadętym ego podpieranym przez subiektywnie znaczne doświadczenia życiowe. To co nazywasz moim krętactwem to konstruktywne zarzucenie Ci jakiegokolwiek braku logiki w Twoich wypowiedziach i tuszowanie wszystkiego co tylko staje się dla Ciebie niewygodne. Twoje wcześniejsze wypowiedzi nasączone były agresją i wrogością wobec obcych i za to sie Ciebie czepiam, nigdzie nie kręce, mówie jasno i otwarcie o co mi chodzi w przeciwieństwie do Ciebie. Fajnie że wykazujesz troskę o losy rodaków, o miejsca pracy zajmowane przez obcokrajowców tylko popatrz choćby na WB. Tam niektórzy z takich ludzi zaczeli zabijać tylko dlatego że ktoś jest z innego kraju w imię rzekomych interesów narodowych. Takie myślenie tworzy więcej złego niż otwarcie granic dla wszystkich. Wszystko w zasadzie sprowadza się do tego że izolacja nie jest dobrym zjawiskiem i wszystko dałoby się pogodzić gdyby takowa w ogóle nie istniała. Paradoksalnie to jest właśnie źródłem problemów, potem się ludzie dziwią skąd w Niemczech neonaziści mają coraz większe poparcie apo blokowiskach łazą łysole z bejsbolami. A ty koleś nie myśl że skoro widziałeś Słowaka czy Niemca w życiu to masz prawo do Jedynej Słusznej opinii bo mało wiesz. I nie jestem "studencikiem" powtarzam Ci.

Zmieniony przez - luke2890 w dniu 2009-09-10 12:59:07

Zmieniony przez - luke2890 w dniu 2009-09-10 12:59:27

#66 Kosme

Kosme

  Wielka Siostra

 • Members
 • PipPipPip
 • 4940 postów

Napisano 10 wrzesień 2009 - 12:14

Co Was ostatnio napadło? Wyluzujcie.

#67 hrymr

hrymr

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 47 postów

Napisano 10 wrzesień 2009 - 14:03

Cały czas zarzucasz mi coś, czego nie podpierasz argumentami. Tak się w tym zamotałeś, że na sam koniec po 6 stronach pytasz mnie o rzecz oczywistą: kogo nie chcę przyjąć do Polski. Ja się pytam Ciebie, w jaki sposób chcesz kontrolować przypływ nielegalnych emigrantów do Polski? Co dalej będzie? Bo tych nielegalnych emigrantów będzie wciąż przybywać. Przyczyną jest to, że żaden z krajów kolonialnych nie chce wziąć na siebie odpowiedzialności za epokę kolonializmu, którą stworzyły. Zgadzam się, że izolacjonizm jest szkodliwy i dlatego nie jestem przeciwnikiem wpuszczania do Polski emigrantów. Jestem przeciwnikiem wpuszczania NIELEGALNYCH emigrantów. Zwłaszcza tych pochodzących z krajów, które kulturę "zachodu" uważają za wrogą. Uważam, że dla Polski jest wspaniałą rzeczą fakt, że mamy mniejszość wietnamską, która jest dość liczna. Podziwiam ten naród, bo chyba żaden z innych narodów na świecie nie ma takich zdolności adaptacyjnych. Pracują ciężko, mają najniższy stopień przestępczości (nie tylko w Polsce).
Izolacjonizm jest równie szkodliwy co beztroskie i otwieranie granic dla wszystkich. Nielegalni emigranci z Afryki będą przypływać wciąż i bezustannie, a wpuszczanie ich nie rozwiąże problemu. Rozwiązanie problemu jest inne, ale jest ono bardziej kosztowne i na dzień dzisiejszy niepoprawne politycznie. Europa (cała) ma poważny problem z rozliczeniem się z przeszłością i do chwili gdy nie stawi czoła prawdzie i konsekwencjom kolonializmu to problem będzie istniał i narastał.
Co do moich poglądów politycznych to nie ukrywam, że jestem konserwatywnym liberałem. Nie mam kompleksu "pochodzenia z kraju wieśniaków" i dlatego bezkrytycznie nie przyjmuję światopoglądowej mody i retoryki płynącej z czerwonych zachodnich źródeł.
Tu gdzie mieszkam mam tylko pięciu znajomych Polaków. Reszta to ludzie pochodzący z różnych stron świata i kontynentów, ale nie będę opowiadał Ci jakiej to narodowości są ci ludzie. Koleś.
Ponadto jak to ująłeś byłeś, izolacjonizm nie jest źródłem problemów , o których pisałeś. Źródło to jest znacznie głębsze i rozprawianie o nim na pewno przerasta moją wiedzę i możliwości. Twoje pewnie nie. Ponadto, to po co mi tu piszesz o neonazistach? Czyżbyś sugerował coś pod moim adresem? Że to niby podobny sposób myślenia mam ja i ci idioci z ogolonymi główkami?

"Twoje wcześniejsze wypowiedzi nasączone były agresją i wrogością wobec obcych i za to sie Ciebie czepiam"

Daj mi proszę przykład, który uzasadni Twoją tezę, że jestem wrogi wobec obcych. A co do agresji to przeczytaj sobie Twój pierwszy post w tym temacie i wtedy porozmawiamy o "agresji". Jakby ci się nie chciało czytać, to wkleję Twoje słowa poniżej. Koleś.

"A mnie z kolei wku**** tacy ludzie jak Ty i tego typu tematy. Siejesz agresje, wyogólniasz, gadasz głupoty i masz generalnie dziwnie pojęcie o ludziach. Nie jestem w żadnym wypadku opisanym przez Ciebie wyżej typem człowieka, i zrozum że tych "półinteligentów" wcale nie jest tak dużo. Jeśli o mnie chodzi to najchętniej zlikwidowałym wszystkie religie na świecie ale to tylko moje zdanie i nie mam prawa go nikomu narzucać! Skoro świat jest jaki jest, każdy ma prawo wyznawać co chce i nikt nie jest od nikogo gorszy. Idąc Twoim tokiem myślenia musiałbym właśnie Ciebie nazwać dzikusem ponieważ prezentujesz dla mnie wyjątkowo żenujący punkt widzenia oparty na pseudopatriotyźmie i braku poszanowania dla innych. Nie zrobię tego jednak bo nawet Ciebie szanuje jako człowieka."

"Gówno prawda, pogadaj z pierwszym lepszym muzułmaninem-nie ekstremistą a dowiesz się że jego system wartości jest w gruncie rzeczy podobny do systemu wartości przykładnego chrzescijanina. Sam się demaskujesz przez takie wypowiedzi, to przez takich ludzi jak Ty mamy wojny, bo dla nich oczywiście konflikt zawsze jest "nieunikniony". Co więcej jeśli już tak wchodzimy szczegoły to nie islam jest zacofany a chrześcijaństwo, przeciętny muzułmanim przynajmniej przykłada się do swoich rytuałów i wierzy w to co robi, przeciętny chrześcijanin, przynajmniej w polskim wydaniu to (i tutaj dopiszcie sobie jakieś epitety). W ankiecie wybrałem opcję drugą od góry ponieważ uważam że stosunki międzyludzkie powinny być budowane na miłości i szacunku a nie agresji izolowaniu się od otoczenia. Jakim prawem nazywasz kogokolwiek dzikusem? NIE dla fanatyków, TAK dla normalnych ludzi!"


Zmieniony przez - Hrymr w dniu 2009-09-10 15:03:35

Zapraszam na moją stronę: http://www.ostro18.pl/  Klub koneserów wyrafinowanego humoru. :D

 

 


#68 luke2890

luke2890

  1

 • Members
 • PipPip
 • 29 postów

Napisano 10 wrzesień 2009 - 14:42

Ok to jedziemy z cytacikami jak Ci sie chce bawić w te klocki.

JEDEN:

Czy godzimy się na to? Czy chcemy by afrykańskie dzikusy nie mające w swej historii epoki oświecenia najechały Polskę? Ja się na to nie zgadzam mając w pamięci wydarzenia z Francji, Szwecji i UK.
A jak ktoś ma wątpliwości o kogo chodzi to niech obejrzy ten filmik:


DWA:

"Miej troche szacunku do innych."
Ależ ja nie powiedziałem, że nie szanuję ich. W afryce rozwinęło się wiele wspaniałych kultur i cywilizacji, z których Egipt czy Etiopia są jednymi z licznych przykładów. Tylko co z tego wynika? Czy gdybym powiedział, że ich szanuję to czy przestaliby być dzikusami? Nie. Już powiedziałem kogo za dzikusa uważam, a pochodzenie gatunku czy umiejscowienie ludzi nie ma z tym nic wspólnego.


TRZY:

Nie chcę w Polsce takiego barbarzyństwa. Kto chce może mnie nazywać rasistą, ale zaręczam nie przyniesie to zamierzonego efektu. Nie przestraszę się tej inwektywy i nie będę udawał, że popieram a wręcz kocham wszelakiej maści inność, tak jak to robi wszelakiej maści lewactwo.

już sam cytat pierwszy Cię pogrąża, pewnie teraz jakoś się wytłumaczysz że przeinaczam znaczenie Twoich słów, żebym czytał uważniej i takie tam ale zrozum że zakładając taki topic trzeba wypowiadać się w sposób nieco bardziej dyplomatyczny a nie rzucać hasłami typu "dzikus". W ten sposób właśnie siejesz agresje (nie myl mojej agresji z Twoją) i udowadniasz swoją nieprzychylność obcym narodom. Tak gwoli wyjaśnienia - w pełni popieram Cię że należy przeciwstawić wszelkiej maści fanatykom tylko ja to robię jak widzisz w sposób który jednocześnie broni innych ludzi danej narodowości aby nie byli wrzucani do jednego worka z bandytami przez inne społeczności. U Ciebie ta grania się zaciera (poprzez słownictwo na pewno) gdy mówisz o masach dzikusach itp. Pomyśl troszkę dlaczego tak jest że sie Ciebie czepiam mimo tego że w gruncie rzeczy myślimy podobnie.

Ja się pytam Ciebie, w jaki sposób chcesz kontrolować przypływ nielegalnych emigrantów do Polski?

Zauważ że nigdzie nie poruszam kwestii technicznych dotyczących regulacji takich spraw, cały czas piszę co w mojej opinii jest przyczyną kłopotów i czemu się przeciwstawiam. Twoje pytanie wywodzi się zasadniczo z problemów które wynikają z Twojego światopoglądu. Powtarzam: nie chcę w Polsce bandyctwa (dlatego w ankiecie już na samym poczatku obstawilem opcje 2 od gory) za to chcę jak najwięcej dobrych i uczciwych ludzi NIEZALEZNIE jakiej narodowości.

Ponadto, to po co mi tu piszesz o neonazistach? Czyżbyś sugerował coś pod moim adresem? Że to niby podobny sposób myślenia mam ja i ci idioci z ogolonymi główkami?

Gdybyś czytał ze zrozumieniem to wiedziałbyś że w żadnym wypadku nie posądzam Cię o związki z takimi grupami ani nic Ci nie sugeruje. Napisałem jedynie że NIEKTÓRYM z ludzi tak myślacych zaczęło po pewnym czasie odbijać czego efektem są tego typu skrajności.

Daj mi proszę przykład, który uzasadni Twoją tezę, że jestem wrogi wobec obcych.

Patrz wyżej.

A co do agresji to przeczytaj sobie Twój pierwszy post w tym temacie i wtedy porozmawiamy o "agresji". Jakby ci się nie chciało czytać, to wkleję Twoje słowa poniżej. Koleś.

Moja agresja jest odpowiedzią na Twoją agresję (czy też niechęć) wobec innych.


Rozwinęła się z tego pełna emocji dyskusja która nie do końca ma sens. Czasami piszesz z sensem i jesli naprawdę nie pałasz niechęcią do innych narodowości to myślę że pozostaje Ci tylko doradzić WIĘCEJ ROZWAGI przy pisaniu następnych postów/tematów a z pewnością nie będzie też ostrych odpowiedzi. Pozdrawiam.
Zmieniony przez - luke2890 w dniu 2009-09-10 15:46:54

Zmieniony przez - luke2890 w dniu 2009-09-10 15:47:46

#69 hrymr

hrymr

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 47 postów

Napisano 10 wrzesień 2009 - 15:06

Nie będę wypierał się znaczenie tych słów. Co do określenia "dzikus", nie stanowi ono inwektywy. "Dzikus" byłoby inwektywą dla Ciebie, czy osoby nie odpowiadającej znaczeniu słowa. Opisałem jakie ma ono dla mnie znaczenie. "Barbarzyńca" też nie jest inwektywą. To po prostu określenie. A to, że nie dyplomatyczne i komuś się może nie podobać to już inny problem. Nie mam zamiaru za to przepraszać, bo powiedziałem prawdę. Tyle, że w sposób niedelikatny.
Musisz rozróżnić dwie grupy ludzi. Emigrantów arabskich, jakich w Polsce nie brakuje, którzy zazwyczaj znają język Polski, są wykształceni, są biznesmenami lub prowadzą drobne przedsiębiorstwa gastronomiczne etc. A z drugiej strony nielegalnych uciekinierów, którzy zazwyczaj nie posiadają żadnego wykształcenia, którzy w najlepszym przypadku liczą na złapanie jakiejś pracy na czarno u swoich pobratymców. Przeważnie jednak ich wzrok skierowaniu jest na kraje zachodnie, w których bardzo rozbudowana jest opieka socjalna, gdzie będą mogli starać się o paszport. To również powiedzieli mi moi znajomi z Afryki. M.in z Kenii, Angoli i Kongo. To oczywiście nie dowodzi niczemu, bo to też ich subiektywne zdanie. Jednak żyjąc w kraju wielonarodowościowym, właśnie takie osoby, których osobiście ja się obawiam, mają problemy z integracją i poszanowaniem dla praw i obyczajów gospodarzy. Widzisz, nie da się kontrolować przypływu takich ludzi do Polski. Francja kontrolowała i w momencie jak chcieli usunąć NIELEGALNYCH emigrantów, zaczęły się zamieszki na przedmieściach Paryża, zapłonęły sklepy i samochody. Francja skapitulowała. Emigranci zostali, ale teraz już nie chcą więcej do siebie przyjmować to zsyłają ich na wschód. Moim zdaniem, aby poważnie problem rozwiązać, należałoby wyeliminować przyczyny ucieczek tych ludzi czyli zacofanie, biedę i korupcje w Afryce. A tego nie da się zrobić wysyłając im paczki żywnościowe.

Zapraszam na moją stronę: http://www.ostro18.pl/  Klub koneserów wyrafinowanego humoru. :D

 

 


#70 luke2890

luke2890

  1

 • Members
 • PipPip
 • 29 postów

Napisano 10 wrzesień 2009 - 16:56

Ok rozumiem:) I mógłbym się podpisać pod tymi słowami, bo teraz piszesz jak należy. Jestem po prostu uczulony na wszelkie przejawy nietolerancji na jakimkolwiek podłożu bo uważam to za tępe i złe. Co do ewentualnych rozwiązań tego problemu... niestety ale w wielu miejscach zmiany wydają mi się nierealne. Raz że nikogo nie stać na próby ich podjęcia a dwa że nie zmienisz mentalności ludzkiej która kształtowała się od pokoleń.

Zmieniony przez - luke2890 w dniu 2009-09-10 17:56:52

#71 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 873 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 10 wrzesień 2009 - 18:35

Z tego co czytam i słyszę tych zabójstw na tle narodowościowym przez lata uzbierało się kilka przypadków a i tak powody narodowe są w części z nich wątpliwe. Nawet we wspomnianych Niemczech takie rzeczy się nie dzieją, więc nie róbmy z igły wideł. Inaczej ma się sprawa z krajami trzeciego świata, co też daje do myślenia.

t2742732_jqicu.gif


#72 luke2890

luke2890

  1

 • Members
 • PipPip
 • 29 postów

Napisano 10 wrzesień 2009 - 18:43

Zabójstw może nie było wiele ale to już skrajności... Samych prześladowań nie sposób zliczyć i takie coś powinno się tępić.

#73 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 873 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 10 wrzesień 2009 - 19:00

Nierówności zawsze będą, w podstawówce moja nauczycielka rzucała moim zeszytem po klasie dlatego że jestem leworęczny i brzydko piszę Się dzieje jak nie tak to tak, człowiek nie jest stworzeniem idealnym a próby stworzenia utopi zawsze się źle kończą.

t2742732_jqicu.gif


#74 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6287 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 10 wrzesień 2009 - 19:28

Jak kogoś rodzice nie wychowali to obojętnie co mu podejdzie pod rękę, każdy powód jest dobry... krzywe spojrzenie czy uśmiech na twarzy wystarczy całkowicie.
(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#75 Fito85

Fito85

  1

 • Members
 • Pip
 • 2 postów

Napisano 12 wrzesień 2009 - 15:39
fajny filmik, Szwedzi narobili sobie ładnego syfu..ale jakoś nie jest mi ich żal Mają swoją zasraną "tolerancję", chorą polityczna poprawność i multikulti.

Zmieniony przez - Fito85 w dniu 2009-09-12 16:39:56
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


Pozycjonowanie strony: Virtual Development