Skocz do zawartości
Zdjęcie

III Wojna Światowa (rozdział IX )


5896 odpowiedzi w tym temacie

#5876 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6480 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 08 marzec 2019 - 13:57

53501971_2442791515755784_37046045162434

 

Żyrinowski: Trzeba domagać się, aby Polska mówiła po rosyjsku (wideo)

 

Wysłane przez Redakcja | Lut 7, 2017
 

https://jagiellonia....rinovskij-1.jpg

 

Rosyjscy szowiniści marzą o podbiciu i rusyfikacji narodu polskiego, o całkowitym zniszczeniu polskiej tożsamości i kultury. Chcą zniszczyć samego ducha wolności i godności Polaków.

 

– Trzeba domagać się, aby po rosyjsku mówiła nie tylko Ukraina, ale też Polska i Rumunia – powiedział niedawno wiceprzewodniczący rosyjskiej Dumy Państwowej Władimir Żyrinowski podczas wystąpienia przed nacjonalistami na prorządowej manifestacji w Moskwie.
 

To nie są brednie człowieka o zachwianej psychice. Nie. Wręcz przeciwnie, są to pomysły poważnego męża stanu, byłego szefa frakcji parlamentarnej, byłego wice-spikera Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej. Poinformowani powiadają, że Żyrinowski wygłasza tezy, które ze względu na swoje stanowisko nie może głośno wypowiedzieć Putin. Krótko mówiąc: „to o czym myśli Putin, o tym mówi Żyrinowski”.

 

 Przypomnijmy, że w trakcie wywiadu dla programu państwowej telewizji informacyjnej Rossija 24 Żyrinowski powiedział, że: „Los krajów bałtyckich i Polski jest przesądzony. Zostaną zmiecione. Nic tam nie pozostanie”.
 

− Oni są tchórzliwi! Oni się boją! Ich trzeba brać strachem! Knutem! – grzmiał Żyrinowski pod adresem całej cywilizacji euroatlantyckiej na Krymie latem 2014 roku. − I zrobimy propagandę taką, żeby się bali, że czołgi ruszają na Kijów, że czołgi mogą dojść do Brukseli! Możemy w ciągu doby was zająć, zniszczyć! […] Oni powinni się bać! Bać codziennie! W każdej godzinie! Potrzebujemy innego ministra spraw zagranicznych! Potrzebujemy ministra propagandy! Żeby on powiedział i żeby pół Europy się bało… Nogi im drżały − wołał histerycznie, zerkając w stronę Putina.

 

Jagiellonia.org

Source: https://jagiellonia....ob23PLpS7ZmzrbI

 

xaHSUwLV8FraLbvd.jpg

 

 

Ukraińscy nacjonaliści w służbie Kremla? FBI ujawni fakty współpracy Swobody z Janukowyczem – były szef SBU Ihor Smeszko

 

Wysłane przez Redakcja | Mar 7, 2019 |
 

https://jagiellonia..../10/SWOBODA.jpg

 

FBI jest w posiadaniu faktów dotyczących współpracy ukraińskiej nacjonalistycznej partii Swoboda z byłym prezydentem, agentem Kremla Wiktorem Janukowyczem, zaocznie skazanym za zdradę stanu – oświadczył podczas wywiadu udzielonego telewizji ZIK Ihor Smeszko, były szef SBU, obecnie kandydat na prezydenta Ukrainy.

 

Profesjonalny zwiadowca twierdzi, że czołówka partii Swoboda współpracowała i otrzymała finansowanie od byłego prezydenta Wiktora Janukowycza. Co więcej, polityk powiedział, że FBI, które prowadzi dochodzenie w tej sprawie w niedalekiej przyszłości opublikuje tę informację.
 

„Związki między Janukowyczem a kierownictwem tzw. prawicowej opozycji będą prawdziwym szokiem dla ukraińskiego społeczeństwa i prawdziwych ukraińskich patriotów”.

 

Ihor Smeszko Kandydat na prezydenta Ukrainy, były szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy
 

„Ślad ukraiński jest uważany za znacznie większy niż ślad moskiewski, ponieważ istniał spisek między naszą elitą polityczną a Manafortem. Dyskutowano na temat takich kwestii, jak sztucznie tworzyć antysemityzm tutaj” – zaznaczył zwiadowca.

 

Smiszko zauważył również, że winni [pseudonacjonaliściści] będą ponosić odpowiedzialność za związki z rosyjską agenturą, które są udokumentowane przez organy ścigania Stanów Zjednoczonych.
 

Jak już wcześniej informowaliśmy, jesienią 2018 r. w ukraińskich mediach pojawiła się informacja niby Paul Manafort, były szef kampanii Wiktora Janukowycza, a później Donalda Trumpa, oskarżony m.in. o „spisek przeciwko Stanom Zjednoczonym”, podczas dochodzenia złożył zeznanie, że ukraińska nacjonalistyczna partia „Swoboda” była w pełni finansowana przez Rosję i prokremlowską Partię Regionów.

 

W poważnych źródłach nie odnaleźliśmy potwierdzenia tej informacji, jednak jeszcze w sierpniu 2016 roku znany dziennikarz śledczy portalu „Ukraińska Prawda” i deputowany Rady Najwyższej Ukrainy Sergij Leszczenko podczas konferencji prasowej w Kijowie pokazał dziennikarzom skan jednego z dokumentów płatniczych potwierdzających, że lider Ogólnoukraińskiego Zjednoczenia „Swoboda” Ołeh Tiahnybok otrzymał z „czarnej kasy” Janukowycza 200 tysięcy tys. dolarów.
 

Leszczenko wezwał Narodowe Biuro Antykorupcyjne Ukrainy do ujawnienia danych, ile razy w dokumentach płatniczych Janukowycza wymieniono nacjonalistyczną partiję Swoboda. Dodał też, że zgodnie z jego informacjami, takie płatności były dokonywane wielokrotnie.

 

Jeszcze wcześniej, w październiku 2014 roku, lwowski dziennikarz Igor Poczynok opublikował na łamach gazety „Ekspres” artykuł, w którym ujawnił dowody na to, że Ogólnoukraińskie Zjednoczenie „Swoboda” jest finansowane przez oligarchę Dmytra Firtasza, związanego z Kremlem.

 

Przypomnijmy, Ogólnoukraińskie Zjednoczenie „Swoboda” powstało 13 października 1991 r. jako Socjal-Narodowa Partia Ukrainy. Nazwa została wybrana nie przypadkowo. Miała się kojarzyć się z hitlerowską Niemiecką Partią Robotników (NSDPA). Jednak by móc uczestniczyć w wyborach parlamentarnych, 14 lutego 2004 r. partia została przemianowana na Ogólnoukraińskie Zjednoczenie „Swoboda”.
 

Jak wcześniej informowaliśmy, wszystkie nacjonalistyczne organizacje, ruchy i partie na Ukrainie powstały przy udziale i ścisłej kontroli KGB. Niestety, wielu oddanych patriotów Ukrainy ukraińskich znalazło się pod wpływem tej propagandy. Na początku lat 90. ubiegłego wieku służby specjalne byłego ZSRS, aby zdyskredytować Ukrainę w oczach Zachodu, promowały w strukturach euroatlantyckich jej wizerunek, jako kraju rozdartego wewnętrznymi sprzecznościami, na którego zachodzie dominują skrajni „ukraińscy nacjonaliści”, a na wschodzie prorosyjscy komuniści. Celem tej propagandy było straszenie Zachodu państwem ukraińskim, zwłaszcza zagrożeniem ze strony mitycznych „ukraińskich nacjonalistów”. Co więcej, podjęto próbę przypięcia etykietki „nacjonalistów” wszystkim bez wyjątku członkom partii i ruchów popierających niepodległość Ukrainy, czyli tym, którzy uniemożliwiali rosyjskim czekistom odbudowę imperium rosyjskiego. Ta polityka nie zadziałała, ale agenci KGB zdołali stworzyć potężne i wpływowe nacjonalistyczne lobby na Ukrainie, które Moskwa od czasu do czasu wykorzystywała, by podważyć wiarygodność Ukrainy w Polsce i na Zachodzie.

 

Jagiellonia.org

Source: https://jagiellonia....1b9S0Ntc_ydpjSY

 

 

ax-1.jpg


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#5877 Human3030

Human3030

  Grey Eminence

 • Members
 • PipPipPip
 • 7724 postów

Napisano 09 marzec 2019 - 03:08

/Jedni straszą, że trzeba będzie ‘говори по русски’ a drudzy, że wstrzymają inwestycje w Polsce, czyli ‘raz na zatwardzenie raz na rozwolnienie’!/  :D

 

 

:) - Amerykańska ambasadorka: albo Uber, albo zamrożenie amerykańskich inwestycji  (Deutschland, Deutschland über alles, dla nas wszystko dla was wcale!)

 

Ambasadorka  USA Georgette Mosbacher wystosowała list do ministra infrastruktury  Andrzeja Adamczyka, domagając się odstąpienia od przepisów, które miałyby zamknąć polski rynek dla Ubera i zagroziła zamrożeniem amerykańskich inwestycji w Polsce – podaje „Fakt”.

 

Tymczasem przeciwko działalności Ubera w Polsce protestują m.in. taksówkarze. W związku z tym 17 października polski rząd wysłał do komisji prawnej Rady Ministrów projekt ustawy o transporcie drogowym, który wprowadzał m.in. konieczność posiadania przez pośrednika wpisu do ewidencji działalności gospodarczej lub posiadania numeru w KRS, co w rzeczywistości blokowało możliwość działalności Ubera w Polsce.

 

W amerykańskiej firmie kierowcą może zostać każdy, kto ma samochód – bez żadnej licencji, znajomości miasta czy zaświadczenia o niekaralności. Nie musi (tak jak taksówkarze) doliczać podatków, kosztów licencji i członkostwa w korporacji taksówkowej. W kilku europejskich krajach (m.in. w Danii oraz we Włoszech) działalność Ubera została zakazana.

 

Pani ambasador nie po raz pierwszy „interweniuje”. W listopadzie napisała list do resortu zdrowia w sprawie firmy Genetech, która w jej opinii mogła zostać potraktowana niesprawiedliwie przy niektórych decyzjach: „Jestem zaniepokojona, że wątpliwości dotyczące sprawiedliwości lub przejrzystości tego procesu mogłyby wpływać negatywnie na warunki biznesowe dla firm, które sprowadzają innowacyjne nowe technologie do Polski” – oświadczyła Georgette Mosbacher.

 

Nieco wcześniej napisała też do szefa rządu, wyrażając „zdumienie” tym, że minister Joachim Brudziński oraz inni posłowie PiS oskarżają stację TVN o sfingowanie spotkania polskich neonazistów. Podkreśliła, że ważne jest dla niej wspólne wspieranie przez Polskę i USA wolności mediów i wolności słowa. Wyraziła nadzieję, iż członkowie rządu powstrzymają się od atakowania niezależnych dziennikarzy.

 

https://koduj24.pl/a...ich-inwestycji/

+

- Będą uczyć się polskiego i ukraińskiego  (very good)

 

http://radiopoznan.f...-i-ukrainskiego

 

erwinek

 

Pani ambasador chciałaby żeby amerykańskie firmy działały w Polsce nie płacąc podatków, bez wymaganych licencji i zezwoleń etc. etc. a te wszystkie obciążenia mają dotyczyć tylko polskie firmy. Zaiste typowo żydowsko – amerykańskie myślenie. Ciekaw jestem jak by zareagował amerykański rząd jakby Polski ambasador groził mu wstrzymaniem inwestycji. Na pewno potraktowałby go, jako persona non grata. A nasi, co – ogon podwinęli i udają ze wszystko OK.

 

/Najlepiej, co im wychodzi to straszenie ‘Putinem’ notabene też innym ‘starszym bratem w wierze’!

 

Bądź grzeczny, bo przyjdzie ‘Putin’ i cię - ZJE!/  :o#5878 Human3030

Human3030

  Grey Eminence

 • Members
 • PipPipPip
 • 7724 postów

Napisano 09 marzec 2019 - 10:09

:) - Rellen in Grenoble: Boze migranten steken 65 auto’s in brand    (Zamieszki w Grenoble: Angry migranci podpalili 65 samochodów)

 

'albańsko-marokański gang migracyjny aresztowany we Włoszech po narkotykach, uwięzieniu i gwałceniu włoskich nieletnich dziewcząt'

 

Czwartą kolejną noc w Grenoble duże grupy muzułmańskich imigrantów wywołały poważne zamieszki. Policja została obrzucona fajerwerkami i koktajlami Mołotowa, a co najmniej 65 samochodów płonęło. Powód: dwóch chłopców w wieku 17 i 19 lat, Adam i Fatih, zostali zatrzymani na swoich skuterach kilka dni temu, ponieważ jeździli bez kasku. Jednak uciekli jak zając. Kiedy policja ich ścigała, szybko wsiedli do autobusu, co kosztowało ich życie.
Następnie młodzi ludzie w dzielnicach migracyjnych masowo wyszli na ulice i rzucali bomby zapalające. We wtorek około 2000 osób, głównie muzułmanów (co jasno wynika z obrazów RT), demonstrowało przeciwko śmierci "ich" chłopców, co nazywają "przemocą policyjną".

Gniew jeszcze nie ostygnął, ponieważ zeszłej nocy i wieczorem po raz czwarty z rzędu wszystko poszło zupełnie nie tak, a co najmniej 65 samochodów zostało podpalonych.

Przetłumaczono przy pomocy www.DeepL.com/Translator

 

Gang migracyjny aresztowany za gwałcenie nieletnich włoskich dziewcząt

Pomimo faktu, że sąsiednie Włochy z powodzeniem prowadzą surową politykę znacznego ograniczenia nieograniczonej imigracji, w kraju nadal działają gangi migracyjne. W zeszłym tygodniu w lipcu zeszłego roku 3 Albańczyków i 2 Marokańczyków (w wieku 17-20 lat) aresztowano gang złożony z 3 Albańczyków i 2 Marokańczyków za to, że w lipcu zeszłego roku za to, że zażywali narkotyki, uwięzili i zgwałcili co najmniej 4 nieletnie dziewczynki włoskie.

 

Według policji sprawcy, którzy sfilmowali swoje zbrodnie za pomocą telefonów komórkowych, pochodzą z "dobrze zintegrowanych, pracujących" rodzin, więc zwyczajowa wymówka z ustalonego porządku, że ich "niekorzystna pozycja", a nawet "rasizm bieli" skłonił ich do tego, również w tym przypadku nie ma zastosowania.
W zeszłym roku włoska policja zatrzymała trzech afrykańskich migrantów - dwóch z Senegalu, jednego z Nigerii - w celu zaatakowania, zgwałcenia i zamordowania 16-letniej włoskiej dziewczynki Desirée Mariottini. Na początku tego samego roku nigeryjski dealer narkotyków zgwałcił, zamordował i pociął na kawałki 18-letnią Pamelę Mastropietro.

Przetłumaczono przy pomocy www.DeepL.com/Translator

 

http://xandernieuws....-autos-in-brand

 

/Paryski scenariusz zajęć!/  :D

 

 

 

 #5879 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6480 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 09 marzec 2019 - 17:45

Wszelkim ludkom nadstawijącym pupy Rosjanom - życzenia z okazji wczorajszego święta :wub::

 

https://www.facebook...E5MjEzMDgyNzcz/


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#5880 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6480 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 09 marzec 2019 - 20:34

pakt-miniatura2.jpg

Niemcy i Rosja podzieliły Europę na strefy wpływów? Nord Stream 2 to nowa interpretacja paktu Ribbentrop-Mołotow – dyplomata

 

Wysłane przez Redakcja | Mar 9, 2019
 

NIEMCY I ROSJA PODZIELIŁY EUROPĘ NA STREFY WPŁYWÓW?

 

Zgoda Europy na budowę Nord Stream 2 faktycznie jest milczącym zezwoleniem na kontynuację rosyjskiej agresji na wschodzie Starego Kontynentu – zaznaczył Roman Bezsmertny, ukraiński polityk, były ambasador Ukrainy na Białorusi –informuje portal Gazeta.ua.

 

„Niestety Niemcy nie są w stanie oprzeć się Rosji. Faktycznie przyjęły propozycję Moskwy, by podzielić Europę na dwie strefy wpływów. Musimy zrozumieć, że Niemcy nie są w stanie odzyskać kontroli nad wewnętrzną częścią Europy [Mitteleuropa], o której marzyły. Oznacza to, że Niemcy dały Rosji zgodę na agresję. To bardzo niebezpieczne”.

 

Roman Bezsmertny Ukraiński polityk, były ambasador Ukrainy na Białorusi
 

„Musimy przygotować się do wojny. Jeśli uda nam się stworzyć siłę jako środek odstraszający, jej nie będzie. Ale jeśli nadal będziemy się zachowywać, tak jak teraz, wojny nie da się uniknąć. Dla mnie jest to już oczywiste. Nord Stream i TurkStream to nowoczesna interpretacja paktu Ribbentrop-Mołotow” – zaznaczył Bezsmertny.
 

Rosja pragnie zemsty za klęskę w zimnej wojnie. Dąży do globalnego podziału świata. Sieje niezgodę i wywołuje antyamerykańskie nastroje. Sprowadza na złą drogę elity państw europejskich. Stara się budować oś Moskwa – Paryż – Berlin. Podważa jedność euroatlantycką i przygotowuje armię do militarnej konfrontacji z Zachodem. To nie jest teoria spiskowa, lecz rzeczywistość dzisiejszej polityki Kremla, który ponownie dąży do przejęcia nowych ziem pod władzę „cara moskiewskiego”.
 

Przypomnijmy, popularny rosyjski strateg, nazywany ideologiem Putina Aleksander Dugin w wywiadzie „Wybawić Europę Zachodnią od Wschodniej” Aleksander Dugin proponuje zagrać na rozbieżnościach między państwami Unii Europejskiej i zaleca rosyjskim dyplomatom przekonywanie krajów Europy Zachodniej, przede wszystkim Niemiec i Francji, do uwolnienia się od amerykańskiej dominacji i skończenia z krajami Europy Środkowej i Wschodniej.

 

PONIŻEJ CYTUJEMY USTĘP TEJ WYPOWIEDZI:

 

„Wschodnia Europa czyli tzw Nowa Europa, powinna być rozumiana w ramach ogólnej geopolityki europejskiej. W tej geopolityce istnieją dwa bieguny, jeden eurokontynentalny, do niego należą kraje Starej Europy – śilnik Europy. To kraje z wielowiekową polityczną świadomością: Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania i kilka innych.

 

Kraje Starej Europy działają i myślą w interesach Europy. A co jest w interesach Europy? Po pierwsze zjednoczenie, integracja, niezależność od Stanów Zjednoczonych. Niezawisłość gospodarcza, polityczna oraz wybór politycznych priorytetów. To wizja De Gaulle, Kohla, Mitteranda, Chiraca i Schrödera. Establishment Niemiec i Francji ku niej ciąży. To Europa.

 

I są kukułcze jaja, które podłożyli Starej Europie. To są defektywne: Czechy, Polska, Węgry, Rumunia, Bułgaria. […] Wspaniałe narody, z historycznym rozmachem, ale ich karygodna polityka nie do przyjęcia. Ich polityczni przywódcy myślą wyłącznie o zemscie na Rosji za sowiecką przeszłość i chęcią przysłużenia się USA.

o Nowa Europa, to Anty-Europa, która przez cały czas sabotuje inicjatywy Starej Europy. Ci chłopaki nie rozumieją strategicznych celów Europy, nie rozumieją głębokiej europejskiej kultury, żyją wyłącznie życzeniem zemsty na starym gospodarzu i przypodobania się nowemu. Europa uczy ludzi wolności i demokracji a ci dranie starego pana zmieniają na nowego, plują na starego i liżą buty nowemu. To jest Anty-Europa! To nieporozumienie! […]

 Kontynentalna Europa zainteresowana jest aliansem z Rosją. Zainteresowana rosyjską energetyką, tym żeby jej dostawy nie były zagrożone. […] Europa zainteresowana jest projektem „Nord Stream”. Jest Rosja dysponująca energetyczną mocą i jest Stara Europa zadowolona z energetycznego bezpieczeństwa. Ale niektóry zaczynają przeszkadzać. Biegają ohydne Klausy (prezydent Republiki Czeskiej 2003-2013 – red.) z pretensjami, grożą obcięciem dostaw. To jakieś nieporozumienie! Dlaczego mamy je znosić?
 

Przyjmijcie Rosję do Europy wtedy Europa będzie ruską Europą, wtedy Rosja skończy z tymi »przyjaciółmi« (państwami Europy Środkowowschodniej – red.) raz na zawsze. Wtedy przyjdzie Rosja i powie: Aha! Złapaliście się! Powiemy do nich: Chcieliście uciec przed nami, co?

 

Ameryka rozumie czym to się może skończyć, dlatego specjalnie utrzymuję ten antyeuropejski, antyrosyjski »kordon sanitarny«. Rusofobia i europofobia Nowej Europy czyli tych »wschodnioeuropejskich nieporozumień« jest jednakowa. Trudno nawet powiedzieć kogo oni bardziej nie lubią. Oni nas nie lubią »po staremu« a tamtych (Europy Zachodniej – red.) nie lubią »po nowemu«. Odżyją animozję polsko-niemieckich stosunków, czesko-niemieckich i zacznie się wypominanie i skargi. […]
 

Będąc europejczykiem pomyślałbym o tym, że skoro państwa Nowej Europy nie zdały egzamin niezależności powinny być odesłane do starego gospodarza czyli do nas, do Rosji. A my już »po bratersku«, »po słowiańsku« rozwiążemy ten problem.

 

 Trzeba zniszczyć »kordon sanitarny«! Można to zrobić na wiele sposobów. Bolszewicy, żeby go unicestwić, zawarli niegdyś traktat brzeski. Wtedy wiele straciliśmy, ale powstała granica rosyjsko-niemiecka. Potem był pakt Ribbentrop-Mołotow, który miał ten sam cel. Wspaniały pakt! Gdyby sprawy potoczyły się inaczej, razem z Niemcami pokonalibyśmy Anglosasów. […]
 

Trzeba zlikwidować »kordon sanitarny«, zawrzeć »nowy pakt Ribbentrop-Mołotow«, dlatego, żeby granica między Rosją a Starą Europą była bezpośrednia, bez tych »przyjaciół« (państw Europy Środkowowschodniej – red.).

 

Europejska polityka Putina, którą ja popieram, celnie broni nasze narodowe interesy. Europa czeka naszej pomocy, dlatego przyjdzie jeszcze raz »dać komuś po łapach«. […]

 

W wielkim starciu cywilizacji atlantyckiej i kultury eurazjatyckiej to wszystko, co znajduje się między nami – Polska, Ukraina, Europa Środkowa – musi zniknąć, zostać wchłonięte”.
 

 

Niezdrowe pomysły Aleksandra Dugina zainfekowały całą generalicję i establishment Rosji. Dugin ma ogromny wpływ na osoby podejmujące decyzje w najważniejszych sferach życia politycznego. Rosyjskie elity podzielają jego poglądy. Książka Dugina pod tytułem „Podstawy geopolityki” została opublikowana przy wsparciu Wydziału Strategii Akademii Wojskowej Sztabu Generalnego Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej i otrzymała rekomendację, jako podręcznik dla tych, którzy podejmują decyzje w najważniejszych sferach życia politycznego.

 

Source: https://jagiellonia....sFFFo_z8L5DzNXo


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#5881 Human3030

Human3030

  Grey Eminence

 • Members
 • PipPipPip
 • 7724 postów

Napisano 09 marzec 2019 - 22:37

:) - Wyrwać Polskę z rąk Stalina. Churchill myśli o III wojnie światowej

 

Przygotowane w 1945 r. przez Wielką Brytanię plany operacji wojskowej przewidywały pięć wariantów działań militarnych przeciw wojskom sowieckim, łącznie z wojną totalną. Operację nazwano "Unthinkable", czyli

"Nie do pomyślenia". – Zgodnie z nazwą plany rzeczywiście były nierealne w tamtym czasie – ocenił w Dwójce historyk dr Marcin Zaremba.

Czy Churchill chciał ratować Polskę? Czy raczej własną reputację i wizerunek wśród Polaków, polskich żołnierzy i rządu polskiego na emigracji? W wywiadzie udzielonym Bartoszowi Pankowi mówił o tym prof. Jonathan Walker, autor książki "Trzecia wojna światowa. Tajny plan wyrwania Polski z rąk Stalina". – Ta operacja wymagała poświęcenia wielu środków, więc na pewno nie chodziło mu tylko o reputację - stwierdził. – Myślę, że po konferencji jałtańskiej Churchill uświadomił sobie, że Stalin nie dotrzyma danego słowa – powiedział.

 

Historyk przypomniał, że w marcu 1945 r. rząd w Rumunii został siłą obalony przez komunistów. Churchill doszedł do wniosku, że także w Polsce nie uda się zrealizować idei demokratycznie wybranych władz. – Zawiódł Polskę i z pewnością czuł się z tego powodu winny – opowiadał prof. Jonathan Walker. – Myślał jednocześnie o brytyjskim interesie narodowym. Wyrwanie Polski Stalinowi oznaczałoby bowiem zmniejszenie jego strefy wpływów, a co za tym idzie - zwiększenie bezpieczeństwa całej Europy Zachodniej – dodał.

 

Plany Brytyjczyków przewidywały pięć wariantów operacji. Podstawowym założeniem było odbicie części Polski na zachód od linii Gdańsk-Wrocław latem 1945 r. – Myślę, że scenariusz nazwany "fazą szybkiego sukcesu" był najbardziej realistyczny – stwierdził autor książki. – Wojna totalna, która rozpoczęłaby się, gdybyśmy weszli do Warszawy i dalej, aż na Białoruś, spowodowałaby, że nasze oddziały otoczyłaby Armia Czerwona. To musiałoby stać się w zimie. Zachodnie wojska byłyby na taką ewentualność całkowicie nieprzygotowane. Operacja w takich warunkach skończyłaby się zapewne katastrofą – mówił prof. Jonathan Walker.

 

O tym, czy rzeczywiście w 1945 r. Europa stała u progu trzeciej wojny światowej, a także o politycznych, społecznych i militarnych możliwościach powodzenia operacji "Unthinkable" w studiu Dwójki rozmawiali także historycy z Uniwersytetu Warszawskiego: dr Zbigniew Kwiecień z Ośrodka Studiów Amerykańskich oraz dr Marcin Zaremba z Instytutu Historycznego.

"Rozmowy po zmroku" prowadził Bartosz Panek.

 

https://www.polskier...ojnie-swiatowej

+

https://mil.link/pl/...e-odstraszanie/

https://www.defence2...ia-wojskowa-usa

 

- Ambasada Rosji: Gotowi walczyć do ostatniego Polaka.

 

http://wiadomosci.ga...wi-walczyc.html

 

/Bo inni nie chcą umierać za wolność - 'naszą i waszą!'/  :D

 #5882 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6480 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 12 marzec 2019 - 10:07

Bij_Bolszewika.jpg

 

Józef Piłsudski: Dusza Rosjanina jest przeżarta duchem nienawiści do każdego wolnego Polaka i do idei wolnej Polski
 

Wysłane przez Redakcja | Mar 11, 2019
 

 

„Nie trzeba się łudzić, nawet jeżeli zawrzemy pokój, zawsze będziemy celem napaści ze strony Rosji” – mówił Piłsudski w wywiadzie udzielonym „Kurierowi Porannemu” tuż po bitwie warszawskiej.

 

„Rosja obiecuje, gdy jest do tego zmuszona, i nie dotrzymuje swych obietnic z chwilą, gdy ma po temu siłę”.

 

„Bez względu na to, jaki będzie jej rząd, Rosja jest zaciekle imperialistyczna. Jest to zasadniczy rys jej charakteru politycznego.

 Mieliśmy imperializm carski; widzimy dzisiaj imperializm czerwony – sowiecki”.

 

„Długa i ciężka niewola tatarska, która trwała kilka wieków, niezatarte zostawiła ślady w historii Rosji i wyryła swe piętno na charakterze ludności. Wszczepiła ona ten duch niewolniczy, tę pokorę wobec władzy, to zgadzanie się z losem, jakie charakteryzuje lud rosyjski”.
 

„Pomimo, iż duch liberalny rosyjski i reformy Aleksandra starały się zjednoczyć Rosję z Zachodem, to jednak pozostało stare przekonanie, wspólne nam i Europie, że świat kultury zachodniej kończy się na wschodnich granicach Polski, że dalej idzie Azja”.

 

 „Zawczasu określić możemy, czym będzie Rosja po usunięciu samowładnego rządu. Wyżej łba uszy nie rosną – mówi przysłowie rosyjskie i stosownie do tego demokratyczność przyszłej konstytucji nie przerośnie samego społeczeństwa”.

 

„Widząc spustoszenia dokonywane przez ustrój komunistyczny, nie rozumiem, jak mogą istnieć w Europie socjaliści, odnoszący się do niego przychylnie”.

 

„Jest to (bolszewizm) dziedzictwo dawnego rosyjskiego ustroju socjalnego, w którym poddani traktowani byli jak śmiecie swych panów”.

 

„Pamiętajcie, że dusza Rosjanina, jeśli nie każdego, to prawie każdego, jest przeżarta duchem nienawiści do każdego wolnego Polaka i do idei wolnej Polski.

Oni są łatwi i zdolni do uczucia nawet wielkiej przyjaźni i będą was kochać szczerze i serdecznie,jak brata, dopóki nie poczują, że w sercu swoim jesteście wolnym człowiekiem i boicie się ich miłości, w której dominującym pierwiastkiem jest żądza opieki nad wami, inaczej mówiąc: władzy.

To jest skaza urodzeniowa ich duszy, dziedziczna i kilkusetletnia, za ich niewolę, za Tatarów,za Iwana, za opryczników, za odwieczne bunty topione we krwi.

Jeśli własna wolność jest nieosiągalna, wolność cudza wzbudza zawiść i odrazę. Jesteśmy od wieków zbyt bolesnym dla nich wzorem, zaprzeczeniem ich własnego losu. Obawiam się ,że dużo czasu upłynie, zanim oni zrozumieją, że nikt i nic, chyba śmierć, odbierze nam prawa do wolności…”.

 

Źrodło: jpilsudski.org
 

 

Source: https://jagiellonia....dV9FCetGFQDXeRY


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#5883 antyUE

antyUE

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 489 postów

Napisano 12 marzec 2019 - 22:12

Niestety, trudno się z tym nie zgodzić.#5884 Human3030

Human3030

  Grey Eminence

 • Members
 • PipPipPip
 • 7724 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 02:14

:) - “Nie mogę znieść tej retoryki ratowania Żydów przez Polaków. Polacy zabili ok. 30 tysięcy Żydów” – mówi dyrektor ŻIH

 

– Nie mogę znieść tej retoryki ratowania Żydów przez Polaków – powiedział prof. Paweł Śpiewak, dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego w rozmowie z Piotrem Najsztubem w radiu TOK FM.

– To znaczy, że to ratowanie przez kilka tysięcy szlachetnych osób miałoby udowadniać, że reszta Polaków była tak samo szlachetna.

Jego zdaniem „prawicowe ośrodki medialne dostały przyzwolenie na to, żeby wrócić do stereotypów antysemickich i je na nowo nakręcać”.

 

– Wydrukowaliśmy list negujący takie dziennikarstwo, które jest uprzedzone, w stylu sowieckim. Teraz jesteśmy atakowani za to, że tracimy wiarygodność, że trzeba nas zlikwidować. Używa się języka, który był wstydliwy, a teraz już nie jest – dodał historyk. – Jeżeli zadano mi pytanie, które znam od dziesiątków lat, że Żydzi zorganizowali za pomocą Urzędu Bezpieczeństwa pogrom na Polakach po wojnie, to co ja mam z takimi ludźmi zrobić? Jak ich uciszyć? [No właśnie, jak ich uciszyć? Może strzałami w tył głowy? – admin]

– Wiemy, że Polacy zabili około 80 tysięcy Niemców. A czy Żydów było więcej? Pod tym względem jestem ostrożny, można udowodnić, że Polacy zabili około 30 tysięcy Żydów. Na taką liczbę osób mamy świadectwo – dodał. [Czyje świadectwo, łobuzie? – admin]

 

W lutym Śpiewak stwierdził, iż “90 proc. zginęło w całkowitej obojętności albo przy niewiedzy Polaków, co się tak naprawdę działo”.

– Dlaczego Polacy nie udzielali Żydom tak szeroko pomocy? Zapewne dlatego, że nie chcieli, że się bali, inni może nie wiedzieli, jak pomóc (…) Polacy teraz tego nie rozumieją, nie umieją poczuć się Żydem w lipcu 1942 roku, w dniach deportacji do Treblinki. Nie rozumieją, co to znaczy być w sytuacji nieprawdopodobnej paniki, strachu, czuć się jak zwierzyna, która za chwilę będzie upolowana. Dla mnie to jest po prostu brak zwykłej empatii – powiedział.

[Zdaniem tego plugawego śmiecia za mało Polaków dało się zabić za żydów… Pierdol się! Ilu żydów poświęciło się dla Polaków? ZERO! – admin]

Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma zajmuje się badaniami nad dziejami i kulturą Żydów w Polsce. Ma status państwowej instytucji kultury. Przewodniczącym Rady Programowej ŻIH jest dr Piotr Cywiński, dyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.

 

https://dzienniknaro...i-dyrektor-zih/

https://marucha.word...zih/#more-74849

 

/Nowotwór rości sobie prawo do organizmu, na którym żeruje, bo jest na tyle silny, że nie da się wyrugować z tegoż żywicielskiego organizmu a sam w sobie jest skazany na śmierć poza tym organizmem!/  :angry:

 

- "POLACY wyssali mleko NIENAWIŚCI do Żydów z mlekiem matki" -izraelski min. spraw zagranicznych Katz

 

https://gloria.tv/vi...8P47CRspM7FpxTi

 

- Mleko - kontrowersyjne źródło zdrowia

 

Do takich regionów należą kraje azjatyckie: Tajlandia, Indonezja, Korea i Chiny. "Z tego powodu niektórzy podają, że mleka nie może pić nawet 70 proc. mieszkańców Ziemi. Jednak nie oznacza to automatycznie, że jest ono niebezpieczne dla nas" - zauważyła dr Drywień. Na Bliskim Wschodzie mleka nie mogą pić m.in. Arabowie i Żydzi Aszkenazyjscy, a w Afryce m.in. mieszkańcy Nigerii Południowej.

 

https://www.deon.pl/...lo-zdrowia.html

 

'Na Bliskim Wschodzie mleka nie mogą pić m.in. Arabowie i Żydzi Aszkenazyjscy'

 

i teraz  :D

 

'Prowadził ich do „krainy mlekiem i miodem płynącej” ' 

 

/A laktozy nie trawią?!/  :blink:

 

http://zdrowie.gazet...tolerancja.html

 

 #5885 Human3030

Human3030

  Grey Eminence

 • Members
 • PipPipPip
 • 7724 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 02:33

:) - Gen. Waldemar Skrzypczak o III wojnie światowej. "Dopóki Chiny o ...

 

Dopóki Chiny nie uznają, że nadszedł czas, to III wojny światowej nie będzie. To Chiny rozdają teraz karty, są największym mocarstwem
- mówił w rozmowie z Gazeta.pl generał Waldemar Skrzypczak.
 

Generał Skrzypczak został zapytany m.in. o perspektywę wybuchu III wojny światowej. 

 

'Dopóki Chiny nie uznają, że nadszedł czas, to III wojny światowej nie będzie. To Chiny rozdają teraz karty, są największym mocarstwem'

 

- mówił generał. 

 

Tłumaczył, że gdy Chińska Republika Ludowa uzna, że ktoś zagraża jej ekspansji ekonomicznej, może wypowiedzieć takim wrogom wojnę. Dodał, że obecnie w kręgu zainteresowań Chin nie ma Europy - jest Afryka czy Azja.
 

'Polska nigdy nie będzie w tej "partii krajów wrogich" Chinom'

 

- dodał. 

 

'Generał Skrzypczak skomentował również deklarację ministra Mariusza Błaszczaka, który zapowiedział, że Polska kupi niedługo myśliwce F-35 piątej generacji. Sceptycznie podszedł do tej obietnicy. - Na pewno nie będziemy tymi, którzy będą pierwsi w kolejce po te samoloty - ocenił gen. Waldemar Skrzypczak.'

 

Mówił także o tym, że obecnie polski przemysł wojskowy się nie rozwija, ponieważ "wszystko kupujemy gotowe", co może mieć katastrofalne skutki.

http://wiadomosci.ga...poki-chiny.html

https://www.msn.com/...ojny/ar-BBUFF0T

 

/W szczególności Polska i jej sojusznicy chcą uderzyć na 'Kraj Rad' to jednocześnie musi liczyć się z uderzeniem na siebie, Chin, bo Rosja aktualnie jest w sojuszu z Chinami - na razie na papierze, ale jednak!/  :rolleyes:#5886 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6480 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 14 marzec 2019 - 14:27

076805e00f6ad771818d36ccef62cfd3.jpg

 

Estoński wywiad alarmuje: Rosja szykuje się do wojny z NATO oraz ingeruje w sprawy UE

 

Wysłane przez Redakcja | Mar 13, 2019
 

 

Jedyne poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa NATO pochodzi z Rosji, której siły zbrojne przygotowują się do wielkiego konfliktu zbrojnego z NATO.

 

Według raportu estońskiej służby wywiadu zewnętrznego, rosyjskie siły zbrojne w ubiegłym roku wzmocniły swoje bazy wzdłuż zachodniej granicy, rozmieszczając siedem nowych pułków manewrowych mniej niż 50 km od zachodniej granicy. W tym samym czasie pskowska dywizja powietrznodesantowa stacjonująca na granicy estońskiej „stała się pierwszą dywizją rosyjskich wojsk powietrznodesantowych, która zostanie wzmocniona przez trzeci pułk”. Sankcje i rozmieszczenie sił NATO w krajach bałtyckich i Polsce nie wpłynęły na agresywne plany Moskwy, podaje estoński serwis internetowy err.ee.

 

Analizując manewry rosyjskiej armii, autorzy raportu doszli do wniosku, że „rosyjskie siły zbrojne stale przygotowują się do konfliktu zbrojnego z NATO na wielką skalę”. Jeśli nie da się uniknąć kryzysu, Rosja prawdopodobnie najpierw zaatakuje kraje bałtyckie. Konflikt między Rosją a NATO wybuchnie również na terytorium Europy Zachodniej.

 

Raport podkreśla, że Rosji łatwiej będzie zaatakować NATO z krajów bałtyckich.
 

„Estonia powinna być gotowa na inwazję militarną z Rosji, nawet jeśli konflikt między Rosją a NATO wybuchnie w innym regionie świata” – czytamy w raporcie.

 

Według oficerów wywiadu Estonii, Białoruś stoi w obliczu inwazji wojskowej i zagrożenia utraty niepodległości.

 

„Nasza ocena jest taka, że jeśli coś niespodziewanego stanie się osobiście prezydentowi Aleksandrowi Łukaszence lub jego reżimowi, będzie duże ryzyko błyskawicznych działań wojskowych ze strony Rosji, aby zapobiec przekształceniu się Białorusi w demokratyczne i prozachodnie państwo” – ostrzega estoński wywiad.
 

Oprócz tego, w 2019 r. Rosja będzie próbować wpłynąć na wybory do Parlamentu Europejskiego, a także kontynuować przygotowania do konfliktu zbrojnego z NATO – informuje w swoim corocznym raporcie służba wywiadu zewnętrznego Estonii.

 

Według dyrektora generalnego estońskiego departamentu wywiadu, Mikka Marrana, w maju 2019 r. Rosja będzie próbowała interweniować w wyborach do Parlamentu Europejskiego, aby uzyskać jak najwięcej miejsc dla prorosyjskich lub eurosceptycznych sił politycznych. W tym celu Moskwa zwróci szczególną uwagę na duże państwa członkowskie UE – Niemcy, Francję i Włochy, gdzie może liczyć na największy wpływ na formowanie nowego składu Parlamentu Europejskiego.

 

Raport mówi również, że rosyjskie służby wywiadowcze będą kontynuować szeroko zakrojoną kampanię cyberszpiegowską przeciwko Zachodowi, którą prowadzą od wielu lat za pośrednictwem GRU i FSB.
 

KOMENTARZ REDAKCJI

 

 Dla Putina Białoruś jest kluczowym obszarem strategicznym i jest kluczem do Europy Środkowo-Wschodniej – przypomniał Konstantyn Maszowiec, ukraiński ekspert wojskowy i koordynator grupy „Sprzeciw Informacyjny”.

 

„Mówiąc prościej, zgodnie z teorią sztuki wojennej, jest to Schwerpunkt [główny punkt ciężkości] kierunek głównego ciosu wobec całej Europy Wschodniej” – zaznaczył ekspert w swoim wpisie na Facebooku.
 

Warto przypomnieć, że Schwerpunkt to kierunek głównego ciosu w strategii wojskowej. Główny cios jest wymierzony w kierunku, który ma na celu całkowite pokonanie oddziałów wroga. Białoruś jest idealnym przyczółkiem do uderzenia w Polskę, Litwę (kraje bałtyckie) oraz Ukrainę. Innymi słowy Białoruś jest kluczowym bastionem w wojnie Kremla przeciwko państwom byłej I Rzeczpospolitej czyli pomostu bałtycko-czarnomorskiego zwanego dziś Międzymorzem.

 

Moskwa boi się powstania Międzymorza. Kreml usiłuje za wszelką cenę uniemożliwić stworzenie sojuszu państw Europy Środkowo-Wschodniej, zdolnego do powstrzymania rosyjskiej ekspansji na Zachód. Stworzenie regionalnego sojuszu państw Europy Środkowo-Wschodniej oznaczałoby kres marzeń o odbudowie Imperium Rosyjskiego.

 

Po upadku muru berlińskiego i rozpadzie ZSRS Rosja podłożyła szereg geopolitycznych „bomb zegarowych” w regionie bałtycko-czarnomorskim. Są wśród nich: obwód kaliningradzki nad Bałtykiem, oderwane od Mołdawii Naddniestrze, anektowany ukraiński Krym na Morzu Czarnym oraz okupowana część Donbasu na południowym wschodzie Ukrainy. Oprócz tego Rosja oplotła siecią swoich agentów Białoruś i wciągnęła Mińsk do własnego bloku militarno-politycznego. W rezultacie Polska i kraje bałtyckie stały się najbardziej zagrożonymi państwami Europy Środkowo-Wschodniej.
 

W 2017 r. Rosja i Białoruś przeprowadziły manewry wojskowe na wielką skalę pod kryptonimem Zapad-2017. W grudniu tegoż roku niemiecka gazeta „Bild”, powołując się na analityków wojskowych, ujawniła, że wojska rosyjskie i podległe im siły białoruskie podczas manewrów Zapad-2017 ćwiczyły zmasowany atak na Europę. Według scenariusza inwazja „rozpoczęła się” od zajęcia tzw. Przesmyku Suwalskiego i odcięcia krajów bałtyckich od reszty NATO. Następnym krokiem była „neutralizacja” z powietrza bądź zajęcie baz wojskowych na terytorium Polski i innych częściach „wschodniej flanki” NATO. Z artykułu wynika, że scenariusz zakładał zajęcie krajów bałtyckich.

 

Prywatna agencja wywiadu Stratfor, nazywana „cieniem CIA”, opublikowała raport, w którym zwraca uwagę na to, że:

 

„Kraje bałtyckie i Polska są otwarte dla Rosji. […] Kraje te nie są bezpieczne, w dużym stopniu z powodu siły wojskowej Rosji, o czym świadczy historia rosyjskiej okupacji trwającej od XVIII do XX wieku”.

 

Stratfor, prognozuje, że manewry „Zapad-2017” są preludium większego konfliktu z NATO. Według poprzednich szacunków ekspertów, tworzone rosyjskie ugrupowanie do 2020 roku będzie całkiem przezbrojone i gotowe do zmasowanej inwazji na sąsiadujące kraje. Sądząc po składzie zjednoczeń wojskowych i tworzonej dla nich infrastrukturze, planowana głębokość inwazji w granicach 500 km.

 

Kreml dojrzał do konfliktu globalnego i grozi NATO wojną. Liczy, że państwa członkowskie Sojuszu Północnoatlantyckiego, obawiając się ataku nuklearnego, nie odważą się przeciwstawić rosyjskiej agresji w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

Jeden z najbliższych współpracowników Putina, sekretarz Rady Bezpieczeństwa FR Nikołaj Patruszew 2 stycznia 2016 roku w wywiadzie udzielonym „Gazecie Rosyjskiej” zagroził:

 

„Doprowadzimy do wojny w Europie Środkowo-Wschodniej”.

 

 Oświadczył też, że wojska rosyjskie przeprowadzą inwazję na państwa bałtyckie:

 

Zajmiemy je całkowicie, szybko i bez żadnych strat” – zapowiedział.

„Zapomnieć przeszłość oznacza zgodzić się z jej powrotem” powiedział kiedyś Winston Churchill. Znany amerykański historyk Timothy Snyder w książce „Skrwawione ziemie. Europa między Hitlerem a Stalinem” opisał obszar, na którym w pierwszej połowie ubiegłego stulecia dokonano najstraszniejszego ludobójstwa narodów Europy. Naukowiec zwraca uwagę na fakt, że „Obszar skrwawionych ziem w całości pokrywa się z terytorium dawnej Rzeczypospolitej”.

Agresywna polityka Rosji doprowadziła świat na skraj przepaści. Moskwa z maniakalnym uporem stara się zburzyć powojenny system globalnego bezpieczeństwa, podważyć jedność bloku euroatlantyckiego, odzyskać kontrolę nad krajami byłego obozu socjalistycznego i realizować strategię podboju Europy.

Putin zachowuje się jak Hitler na kilka lat przed II wojną światową. Dlatego warto przypomnieć słowa Winstona Churchilla, który powiedział w House of Commons, gdy kraje europejskie zawarły z Hitlerem układ monachijski w 1938 roku:

 

„Mieliście wybór między wojną i hańbą. Wybraliście hańbę, teraz dostaniecie wojnę”.

 

I miał rację. Niecały rok później Hitler napadł na Polskę, a Wielka Brytania musiała wypowiedzieć Niemcom wojnę. Zaczęła się II wojna światowa…

Teraz Europa i świat stoi przed tym samym wyborem…

Jagiellonia.org
 

 

 

 

Source: https://jagiellonia....UG8MhVD8FP2NBts


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#5887 Human3030

Human3030

  Grey Eminence

 • Members
 • PipPipPip
 • 7724 postów

Napisano 14 marzec 2019 - 23:02

:) - Obraz przedstawiający katastrofę światową „Świat znowu podzielił się na dwa bloki. Nadciąga III wojna światowa”

 

„Świat zbliża się coraz prędzej do globalnego konfliktu. Będzie to konflikt z udziałem państw dysponujących bronią jądrową”. Do takiego wniosku w rubryce opublikowanej na portalu internetowym „Apostrof” dochodzi ukraiński analityk polityczny Andrij Buzarow.

 

Jak podkreśla, prawdopodobieństwo konfrontacji zbrojnej jest dzisiaj bardzo wysokie.
„Stoimy na krawędzi globalnego konfliktu. Jeśli porównamy sytuację w przeddzień I i II wojny światowej z dzisiejszą, to ujrzymy wiele oznak tego, że powoli kierujemy się w stronę trzeciej wojny światowej" — przekonuje analityk.

 

„Po pierwsze, obserwujemy dyskredytację organów międzynarodowych: w swoim czasie Liga Narodów nie zdołała pojednać stron konfliktu. I teraz ONZ siedzi z założonymi rękoma. Po drugie, widzimy mnóstwo konfliktów: w przeddzień II wojny światowej była wojna zimowa, aneksja terenów afrykańskich, i dzisiaj widzimy, co dzieje się na wschodzie Ukrainy, w Syrii" — pisze Andrij Buzarow.

„Widzimy rzecz najstraszniejszą — podział świata na dwa bloki, co miało też miejsce w przeddzień II wojny światowej: były państwa Osi i państwa koalicji antyhitlerowskiej, a dzisiaj jasno widzimy NATO i jego sojuszników (do nich zalicza się Ukraina) oraz eurazjatyckie zbliżenie Rosji i Chin, a także ich sojuszników — Iranu, Korei Północnej, Syrii Baszara Asada. To znaczy wyraźnie widzimy linię rozłamu, widzimy symptomy. Gdzie wojna może wybuchnąć — to już inna kwestia, ale to, że taka tendencja jest — to rzecz oczywista" — reasumuje politolog.

 

https://pl.sputnikne...Sputnik-Polska/

 

 

- How population has helped shape the world, from wars to the election of Trump    (Jak ludność pomogła kształtować świat, od wojen po wybór Trampa)

 

Co łączy II wojnę światową, upadek Związku Radzieckiego, wojnę domową w Syrii, wybory Donalda Trąbki i Brexita?
Według demografa Paula Morlanda, wszystkie one zostały ukształtowane przez często pomijaną siłę.

 

Zmiany demograficzne, jak twierdzi, miały wpływ na te i wiele innych decydujących wydarzeń w najnowszej historii.
"Demografia jest niewątpliwie jednym z najważniejszych czynników napędzających historię świata w ciągu ostatnich 200 lat", mówi dr Morland.

 

World War II

In the mid-19th century, French political theorist Alexis de Tocqueville predicted that Russia and the US would be able to overpower Europe through their populations.

"Each of them seems marked out by the will of heaven to sway the destiny of half the globe," was the conclusion he came to in 1840.

It was World War II that presented the historical moment for his prophecy to be realised.

 

After the First World War, there had been a notable rise in the populations of both the US and the Soviet Union.

Germany, on the other hand, experienced a slowdown.

 

"From the turn of the century German families started to get smaller, while Russians started to get larger, so there was always more young men in Russia," Dr Morland says.

"It allowed Russia to build up a huge industrial complex and an endless supply of soldiers — from the German perspective there just seemed to be more Russians."

 

Więc kiedy Niemcy najechały na Związek Radziecki, ostatecznie pokonała go sama obfitość wojsk rosyjskich.
Bez tych zmian demograficznych, mówi dr Morland, Rosja być może nigdy nie stworzyła armii na tyle dużej, aby pokonać Hitlera.
"Sama liczba mężczyzn, których można było wrzucić do okopów, miała bardzo istotny wpływ na wynik wojny", mówi.

 

"Powiedziałbym, że zarówno przyczyna, jak i wynik wojny są lepiej rozumiane, gdy weźmiemy pod uwagę demografię. Nie chodziło o demografię, ale to ważny fakt".

Podobną uwagę poświęca Stanom Zjednoczonym, mówiąc, że ich potęga gospodarcza jest do pewnego stopnia produktem wielkości ich populacji.
"Jeśli przyjrzeć się tylko temu wykresowi wzrostu liczby ludności w okresie międzywojennym, można prześledzić pojawienie się dwóch supermocarstw", mówi dr Morland.

"Byłyby one w stanie zasilić większe gospodarki i armie niż cokolwiek, co tradycyjne potęgi europejskie mogłyby wystawić na próbę".

Upadek Związku Radzieckiego

 

Szybki wzrost liczby ludności był częścią powstania Związku Radzieckiego jako supermocarstwa, ale odwrócenie tendencji przyczyniło się do jego upadku dopiero kilkadziesiąt lat później.

W miarę jak gospodarka sowiecka rozpadła się w latach 80-tych, wysychanie w napływie nowych rosyjskich robotników - co odzwierciedla spowolnienie przyrostu naturalnego - bardzo uwidoczniło jej problemy.
W miarę jak rosyjskie przyrosty ludności zaczęły zwalniać, obszary peryferyjne, zwłaszcza te, które były w przeważającej mierze muzułmańskie, zaczęły przechodzić własną modernizację.

"Przez dziesiątki lat Rosjanie mieli średnią długość życia i wskaźniki dzietności znacznie wyższe niż ludzie nieprzemysłowi na obrzeżach Europy Wschodniej", mówi dr Morland.

"W końcu ludność na obrzeżach zaczęła się modernizować, co doprowadziło do odwrócenia tego trendu, gdy udział Rosji w populacji zaczął słabnąć".

Rosyjska wiara w jej zdolność do utrzymywania państwa razem została zachwiana w miarę wzrostu liczby ludności nierosyjskiej.
Złożył się na to Afganistan, gdzie Sowieci wplątani byli w skomplikowany wysiłek wojenny, który nie mógł już dłużej polegać na stale rosnących rekrutach ze słowiańskich serc.

"Na obrzeżach coraz więcej było młodych ludzi, coraz mniej uczących się Rosji i angażujących się w zjednoczoną kulturę radziecką w ramach bloku wschodniego", mówi dr Morland.
"Nie byli wystarczająco uprzemysłowieni, aby pomóc gospodarce, a ponieważ ich lojalność wobec Związku Radzieckiego była podejrzana, trudniej było prowadzić armię".

Syryjska wojna domowa

 

Problemy Bliskiego Wschodu nie są tylko demograficzne, ale dr Morland mówi, że region ten został wstrząśnięty przez rozkwit i głównie młodych ludzi.
Nigdzie indziej nie jest to bardziej surowe niż w przypadku syryjskiej wojny domowej, która, jak mówi dr Morland, "jest prawdopodobnie tak samo konfliktem demograficznym, jak konfliktem politycznym czy religijnym".

 

W momencie uzyskania niepodległości od Francji w 1947 r. Syria liczyła zaledwie 3 miliony osób. Sześćdziesiąt lat później, w przededniu wojny domowej, miała ponad 20 milionów.

Mediana wieku to tylko 20 lat, a dr Morland mówi, że dotyczy to "całego środka ciężkości w społeczeństwie".

 

"Syria doświadczyła gwałtownego wzrostu liczby ludności i zdecydowanie nie udało się wchłonąć tej ogromnej liczby młodych ludzi do gospodarki", mówi dr Morland.

"W miarę starzenia się społeczeństw, stały się one bardziej pokojowe. Kiedy środek ciężkości jest starszy, ludzie częściej mają pracę, rodziny i żywotne zainteresowanie pokojem".
Gwałtownym kontrastem, jak twierdzi, jest Liban, kraj, który w ostatnich dziesięcioleciach znajdował się pod presją ekonomiczną.
Dr Morland mówi, że Liban i Syria mają bardzo podobne szczeliny etniczne i religijne, ale średni wiek 45 lat doprowadził do różnych wyników politycznych, a kraj ten pozostał stosunkowo stabilny w ostatnich dziesięcioleciach.
"Liban nie miał wojny domowej, z powodu wszystkich swoich niesamowitych problemów, ponieważ ludzie starzeją się zbyt długo, aby wziąć udział w tego typu grach, jeśli chcesz" - mówi dr Morland.

Od Trąbki do Brexit

Po powojennym wyżu demograficznym liczba urodzeń w wielu miejscach w ostatnim półwieczu spadła, a społeczeństwa starzeją się.
W celu utrzymania gospodarki w ryzach, wiele krajów zachodnich przyjęło migrantów z krajów rozwijających się, co doprowadziło do szybkich zmian demograficznych.
"Niższa płodność w uprzemysłowionym Zachodzie oznacza, że popyt na siłę roboczą nie może być zaspokojony wyłącznie przez ludność tubylczą, więc oferują one wynagrodzenie biedniejszym krajom", mówi dr Morland.

"To fantastycznie zmieniło etniczność Zachodu w latach 80-tych i 90-tych, kiedy wysoka migracja zarobkowa doprowadziła do bardzo szybkich zmian etnodemograficznych" - mówi dr Morland.

 

Dr Morland mówi w USA, nadal dominujący biały głos w pewnym stopniu odzwierciedla sprzeciw wobec szybkich zmian etnodemograficznych.

"Jeśli spojrzeć na dane i przeanalizować, kto głosował na Trump, zmiany demograficzne w naszych społeczeństwach wydaje się być największym czynnikiem", mówi.

 

Podobne zmiany demograficzne są odpowiedzialne za wzrost prawicy, jak również Brexit, mówi.

"Troska o zmiany, jakie migracja przyniosła społeczeństwu, była ważnym czynnikiem", twierdzi dr Morland w głosowaniu.
"Obszary, w których nastąpiła największa zmiana w zakresie imigracji, zwłaszcza te, które w ciągu ostatnich 20 lat doświadczyły dużych przepływów ludności z Europy Wschodniej, miały tendencję do głosowania na Brexit", mówi.
Tendencje te doprowadziły świat do szaleńczych zmian w ciągu ostatnich kilku lat i według dr Morlanda "trend ten wydaje się jedynie przyspieszać".

 

"Niezależnie od tego, co przyniesie przyszłość, z jednej rzeczy możemy być pewni - demografia i przeznaczenie będą nadal ze sobą powiązane".

 

https://www.abc.net....istory/10854470

 

- Zmiany demograficzne w Polsce: Spadła liczba tzw. małżeństw naprawczych

 

W Polsce obniża się liczba małżeństw naprawczych, czyli zawieranych w sytuacji spodziewanego przyjścia na świat dziecka. Ciąża powoli przestaje być powodem zmuszającym do zawarcia małżeństwa – uważa demograf prof. Piotr Szukalski z Uniwersytetu Łódzkiego.

Zdecydowana większość przychodzących na świat dzieci w Polsce – trzy czwarte w 2016 r. – rodzi się w związkach małżeńskich. Większość dorosłych Polaków (67 proc.) jako coś złego ocenia również wzrost liczby urodzeń pozamałżeńskich.

 

https://wmeritum.pl/...rawczych/221770

http://www.tokfm.pl/...y_nie_chca.html

+

- Chłopaki się rodzą! Idzie wojna? - Wiadomości - Gazeta   (mężczyźni żyją coraz miej bezstresowo, bo Putin już im nie straszny)  ;)

 

Z roku na rok w Polsce rodzi się coraz więcej chłopców! Czy to oznacza, że idzie wojna? Niekoniecznie. Wszystko przez to, że... polscy tatusiowie żyją coraz bardziej bezstresowo
 

http://wiadomosci.ga...73,3109056.html

 

/W Polsce nie będzie III wojny światowej, bo rodzi się coraz miej chłopców i dziewczynek, że nie wspomnę o Rosji tam to dopiero tragedia ‘Posejdona’!/  :blink:

 

 

 

 #5888 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6480 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 15 marzec 2019 - 13:34

Humann, jesteś sławny :D :D Tylko powiedz, czemu tak nie lubisz Michalkiewicza ina niego donosisz??

 

 

 
 
NzIweDQ0Mi9jX2MvdV8xL2NjX2Q0OWNlL3AvMjAxFlaga Ukrainy / autor: Pixabay Uczmy się na przypadku Ukrainy
NDZ4NDYvY19jL2NjXzNlNTFlL3Avd2cvYXZhdGFy

Marek Siudaj

Redaktor zarządzający wGospodarce.pl

 • 29 listopada 2018
 • 09:36

Rosyjska napaść na ukraińskie statki zwiększyła zainteresowanie konfliktem, który tli się od 5 lat. Dobrze byłoby się przyjrzeć przypadkowi Ukrainy i wyciągnąć wnioski. To znacznie lepsze rozwiązanie niż pozwolić uczyć się innym na przypadku nas samych.

 

Dzisiaj na Twitterze mignęła mi informacja, że rzecznik niemieckiego rządu powiedział, że ukraińskie zastrzeżenia nie zmieniają opinii, jaką Berlin ma na temat Nord Stream 2. Innymi słowy, Niemców nie interesuje, że Ukraina będzie rozbierana kawałek po kawałku, oni chcą być pośrednikiem w sprzedaży rosyjskiego gazu.

Pojawiły się nadzieje, nawet wśród niemieckich mediów, że Berlin odpuści sobie Nord Stream 2. To pokazuje, że naprawdę nikt nie ma już złudzeń, że budowa tego gazociągu to projekt polityczny, że Rosja będzie go wykorzystywać do zwiększenia nacisków na Europę Środkową. Całkiem możliwe, że uruchomienie gazociągu będzie też sygnałem do otwartej inwazji Rosji na Ukrainę. Ale niemieckich polityków to nie interesuje.

 

Fakt, że Berlin – już oficjalnie – sprzedaje Ukrainę za gaz, ma nieco większe konsekwencję. Otóż przede wszystkim oznacza to, że wkrótce cała UE odwróci się plecami od wydarzeń na Ukrainie, zapewne koncentrując się na „problemie uchodźców na Morzu Śródziemnym”. To da Rosji szansę na zwiększenie swojego stanu posiadania przy milczącej postawie całej UE, zdominowanej przez Niemcy.

 

Dodatkowym elementem jest to, że Niemcy mogą prowadzić taką politykę, bo są chronieni przez amerykańskie bazy. Tak, amerykański parasol bezpieczeństwa daje Niemcom możliwość prowadzenia polityki, której skutkiem będzie osłabienie USA. Nie jest to nic nowego, bo przecież taka polityka Berlina trwa już od lat. Wprawdzie można się zastanawiać, czemu na to pozwalają Stany Zjednoczone, ale odpowiedź wydaje się dość jasna – Waszyngton nie może prowadzić rywalizacji ze wszystkimi. Jeśli dogada się z Chinami, sytuacja Berlina się pogorszy. Jeśli rywalizacja z Pekinem będzie się nasilać, Berlin nadal będzie miał wolną rękę w Europie.

 

Naiwnością, i to skrajną, jest myślenie, że Niemcy zmienią podejście do gazociągu wskutek działań Rosjan na Ukrainie. Jest dokładnie odwrotnie – niemieckie porozumienie w sprawie gazociągu otworzyło Rosjanom możliwość uderzenia w Ukrainę. Kalendarz jest bezlitosny.

 

Budowę Nord Stream rozpoczęto w 2006 r. – wtedy bowiem firmy zachodnie podpisały umowę z Gazpromem. Sam gazociąg – jego pierwsza część – został oddany w 2012 r. Dzięki temu rozwiązaniu Rosja uzyskała możliwość szantażowania i Ukrainy, i Polski, zaczęły się problemy z dostawami gazu. Niemcy nie miały tego kłopotu, bo gaz płynął po dnie Bałtyku.

A wiec Niemcy prowadziły rozmowy z Rosjanami, kiedy Moskwa prowadziła wojnę z Gruzją. Doskonale zdawały sobie sprawę, że budowa Nord Stream 1 daje Rosji szansę na zwiększenie nacisku na Ukrainę, aż do próby rozbioru. Kiedy okazało się, że Rosja z tej szansy skorzystała, Niemcy zaczęli rozmawiać o budowie Nord Stream 2. Kiedy skończą, zaczną się zapewne problemy Białorusi, która na razie jest dla rosyjskiego gazu krajem tranzytowym.

 

Jest teoria, która głosi, że Rosjan zaskoczyły wydarzenia na Ukrainie i wojna jest reakcją na Majdan. Ale jest dokładnie odwrotnie – Nord Stream jest dowodem na to, że Rosja od dawna przygotowywała się do podporządkowania sobie Ukrainy, w czym Niemcy im pomagali. Moskwa doskonale zdawała sobie sprawę, że Kijów powoli zwraca się ku Zachodowi i że prędzej czy później zacznie do tego Zachodu dążyć. To samo ryzyko występuje na Białorusi i zapewne również pojawi się konieczność ochrony mniejszości rosyjskiej w tym kraju, jak tylko ukończony zostanie NS2.

 

Wnioski, jakie płyną dla nas, są dość proste. Otóż Niemcy, podobnie jak i stara UE, traktują Europę Środkową jako przedmiot targu z Rosją. Jeżeli dostaną dostatecznie dobrą ofertą, sprzedadzą kolejne kraje. Poza tym Zachód nie zdaje sobie sprawy, jak to jest być sąsiadem Rosji, mimo że Niemcy powinny pamiętać o dwóch wojnach światowych, będących owocem sąsiedztwa Moskwy i Berlina.

 

Inaczej jest w Środkowej Europie, gdzie doskonale wiemy, jaką cenę płaci się za sąsiedztwo i Niemiec, i Rosji. Chyba nie ma kraju w naszym regionie, który nie byłby okupowany przez jedno z tych dwóch państw, a są takie, jak Polska, które doświadczyły jednoczesnej okupacji i ze strony Rosji, i ze strony Niemiec. Na bazie tych doświadczeń powinniśmy starać się rozwijać współpracę z innymi krajami Europy Środkowej, możliwe jak najbliższą. Taka współpraca jest w naszym interesie, bo nigdzie indziej na świecie nie widać tak dobrze jak w Europie Środkowej, że teoria domina ma sens. Wiadomo bowiem, że jeśli upada jedno z państw naszego regionu, wkrótce upadają wszystkie. Nigdzie indziej na świecie nie opłaca się tak bardzo trzymanie się zasady muszkieterów – „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. A im więcej współpracujących, tym lepiej, bo podnosi cenę ewentualnej inwazji na Europę Środkową z każdej możliwej strony.

No i w naszym interesie jest dbać o to, aby Ukraina i Białoruś przetrwały. Im bardziej będą sprawne te państwa, tym lepiej. Oczywiście, dobrze byłoby, gdyby i te państwa udało się wciągnąć do współpracy, ale nie będzie też źle, jeśli Ukraina będzie nam wroga. Jest bowiem oczywiste, że znacznie lepiej jest mieć barierę, która nas od Rosji odgrodzi, niż taką barierę stracić.

 

http://wgospodarce.p...OBzjQCg7YQuNNwA


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#5889 Human3030

Human3030

  Grey Eminence

 • Members
 • PipPipPip
 • 7724 postów

Napisano 16 marzec 2019 - 09:01

/Stanisława Michalkiewicza podkablował pobratymiec ‘starszych braci w wierze’ z (Oborowej ulicy) w Warszawie i to bez dwóch zdań a dlaczego zakapował, bo wyssał ten wredny charakter z mlekiem swoje mamy Rebeki!/  :D

 

 

Stanisław Michalkiewicz  -  https://pl.wikipedia...w_Michalkiewicz

 

:) - Służby specjalne badają polski wątek zamachu w Nowej Zelandii. Chodzi m.in. o nazwiska na magazynku z bronią

 

Jak dowiedzieli się reporterzy RMF FM służby specjalne badają, czy zamachowiec przebywał kiedykolwiek w Polsce.

 

Chodzi przede wszystkim o ewentualne kontakty napastnika z obywatelami naszego kraju. Jak podają dziennikarze RMF FM sprawdzane jest, czy zamachowiec przebywał kiedykolwiek w Polsce. Powodem jest między innymi kilkudziesięciostronicowy manifest, który przed zamachem opublikował jeden z napastników. To właśnie w nim wymienia nazwę naszego kraju.

 

Kolejny badany wątek to nazwiska umieszczone na magazynkach do broni maszynowej. Wśród nich jest polskie nazwisko - Feliksa Kazimierza Potockiego - hetmana, który walczył z Turkami między innymi pod Wiedniem, za czasów Jana III Sobieskiego. O tym, że analiza polskich wątków ma miejsce, potwierdził rzecznik ministra koordynatora Stanisław Żaryn.

 

W strzelaninach do których doszło w 2 dwóch meczetach w Christchurch w Nowej Zelandii zginęło 49 osób, a 20 jest rannych. Według policji ataki zostały przeprowadzone przez kilka osób pozostających w zmowie. Zatrzymano do tej pory cztery osoby - trzech mężczyzn i kobietę. Jak informuje szefowa nowozelandzkiego rządu, zatrzymani nie znajdowali się na liście osób stanowiących zagrożenie. Jeden z zatrzymanych usłyszał już zarzuty morderstwa.

 

https://wiadomosci.d...lski-watek.html

 

/A na 'semi-automatic military-style weapons' jest ślad w postaci napisu 'WELKOME TO HELL' chyba ktoś beknie z tego forum, bo jest wyraźny wskazujący ślad - (H)?!/  ;)  :D

 

http://ostateczne.fr...iatowa?page=145#5890 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6480 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 16 marzec 2019 - 18:49

Uważaj Humannie! Myślę, że prawo do giwery zostanie Tobie odebrane co byś przypadkiem nie poszedł w ślady miłośnika CHRL. No chyba, że jesteś posiadaczem  karty LGBT+ wtedy Tobie nie odbiorą B)

 

 

Zamachowiec, który zaatakował meczety wystosował manifest. Przetłumaczono go na język polski [foto]

 

3ab429c70861e12d844ae37da50812dc.jpg

 

28-letni Australijczyk Brenton Tarran, który przeprowadził w piątek zamachy na dwa meczety w Christchurch w Nowej Zelandii przed atakiem opublikował długi manifest, w którym tłumaczy swoje motywy.

Według ostatnich doniesień medialnych w czasie strzelaniny w dwóch meczetach zginęło 49 osób, kilkadziesiąt zostało rannych.

Służby zatrzymały czterech podejrzanych. Wśród nich jest Brenton Tarran, który transmitował zamach w mediach społecznościowych. 28-letni Australijczyk przed atakiem zamieścił w sieci 74-stronicowy manifest, w którym wyjaśniał, dlaczego zdecydował się przeprowadzić zamachy na społeczność muzułmanów.

 

Mężczyzna szeroko pisze o multikulturowości Zachodu i o zastępowaniu rasy białej przedstawicielami innych kultur. Tarran wskazuje też na niski współczynnik urodzeń Europejczyków.

 

Kryzys masowej imigracji i ujemny wskaźnik płodności jest atakiem na lud europejski, który, jeśli nie zostanie zwalczony, ostatecznie doprowadzi do całkowitego zastąpienia rasowego i kulturowego Europejczyków. Aby zobaczyć pełne efekty, wystarczy spojrzeć na prognozy statystyczne ludności w krajach zachodnich za rok 2100.

Wszystko przez imigrację.

To jest wymiana etniczna.

To jest zastępstwo kulturowe.

To jest wymiana rasowa.

To jest ludobójstwo białych.

-pisze zamachowiec.

 

Tarran wymienia kilka powodów, które skłoniły go do przeprowadzenia ataku na meczety.

 

Przede wszystkim by pokazywać najeźdźcom, że nasze ziemie nigdy nie będą ich ziemiami, nasze ojczyzny są naszymi własnymi ziemiami i że dopóki biały człowiek nadal żyje, NIGDY nie podbiją naszych ziem i nigdy nie zastąpią naszych ludzi - tłumaczy.

 

Ma to być także zemsta.
 

By zemścić się na najeźdźcach za setki tysięcy zgonów spowodowanych przez obcych najeźdźców na ziemiach europejskich w całej historii.

By zemścić się za zniewolenie milionów Europejczyków wypartych z ich ziem przez islamistów.

By zemścić się za tysiące ofiar w wyniku ataków terrorystycznych na ziemiach europejskich

 

Australijczyk wspomina także o Ebbie Akerlund, 11-letniej szwedzkiej dziewczynce, która zginęła w zamachu w Sztokholmie 7 kwietnia 2017 r. Jej śmierć miała być dla Tarrana wstrząsem i stać się dla niej jednym z głównych motywów.

 

Był to kolejny atak terrorystyczny z całej listy pozornie niekończących się ataków, które miały miejsce regularnie przez całe moje dorosłe życie. Ale z jakiegoś powodu tym razem było inaczej. Cynizm i znieczulenie, z którymi witałem poprzednie ataki tym razem się nie pojawiły. Znikło coś, co było częścią mojego życia tak długo jak pamiętam – cynizm w obliczu ataków islamskich na Zachód. Nie mogłem już odwrócić się od przemocy.

 

Tym razem było inaczej. Tą różnicą była Ebba Akerlund. Młoda, niewinna i martwa Ebba. Ebba szła na spotkanie ze swoją matką po szkole, kiedy została zamordowana przez islamskiego napastnika, prowadzącego skradziony pojazd przez promenadę handlową, po której szła. Ebba była częściowo głucha, nie usłyszała więc nadjeżdżającego napastnika. Śmierć Ebby z rąk najeźdźców, jej niegodna śmierć i moja niezdolność do jej powstrzymania przełamała mój własny cynizm jak młot kowalski.

-opisuje w manifeście 28-latek.

 

Kolejną przyczyną radykalizacji miał być dla zamachowca wynik ostatnich wyborów we Francji, w których wygrał Emmanuel Macron, a porażkę poniosła Marine Le Pen z Frontu Narodowego. Australijczyk opisuje także swoje doświadczenia z podróży po Europie, a zwłaszcza Francji, która stała się multikulturowa.

 

W każdym francuskim mieście, w każdym francuskim miasteczku byli najeźdźcy. Bez względu na to, dokąd podróżowałem, bez względu na to, jak mała lub wiejska była społeczność którą odwiedziłem, wszędzie byli najeźdźcy. Francuzi często byli w mniejszości, samotni, bezdzietni lub w zaawansowanym wieku. Natomiast imigranci byli młodzi, energiczni, mieli duże rodziny i wiele dzieci.

W dalszej części mężczyzna odpowiada na pytania, jakie jego zdaniem miały paść po ataku. Tarran wyjaśnia, dlaczego zaatakował akurat muzułmanów (Australijczyk zarzuca im prowadzenie celowej inwazji na Europę) i czy planuje przeżyć atak. Tłumaczy powód użycia broni palnej i szczegółowo wyjaśnia swoje poglądy. Pisze, że nie jest nazistą, faszystą, rasistą, antysemitą ani konserwatywną, a deklaruje się jako „etno-nacjonalista, który przykłada wagę do zdrowia i dobrobytu swojej rasy ponad wszystkie inne”. Co ciekawe, jako kraj z najbliższymi mu wartościami politycznymi i społecznymi wymienia... Chińską Republikę Ludową.

Brenton Tarrant - morderca z Christchurch (NZ):

- nienawidzi konserwatyzmu

- nazywa siebie "eko-faszystą"

- uwielbia Chiny jako kraj z najbliższymi jemu wartościami

Zakład, że do niedzieli media zrobią z niego prawicowego rasistę?
 

— Obywatel D.C. (@ObywatelDC) 15 marca 2019 Najważniejsze fragmenty manifestu przetłumaczył portal SejmLog. Tekst można przeczytać tutaj. Cały manifest w języku angielskim tutaj.

 

Wcześniej pisaliśmy też o pojawiających się polskich wątkach. Sprawca ataku inspirował się m.in. polską historią (Odsiecz Wiedeńska) oraz wskazywał nasz kraj jako jeden z tych miejsc, w których może narodzić się silny ruch antyislamski.Kiedy jeden kraj rusza, ruszasz wraz z nimi, wspierasz ich finansowo, politycznie, społecznie i fizycznie. Mogą być w stanie zdyskredytować jeden mały ruch z jednego narodu. Ale kiedy Europejczycy ze wszystkich krajów i kontynentów ruszają się, by odzyskać swoich braci, nie są w stanie zaatakować tych grup. Ruch może rozpocząć się w Polsce, Austrii, Francji, Argentynie, Australii, Kanadzie, a nawet Wenezueli, ale ruch rozpocznie się i kiedy to się stanie, bądź gotowy zrobić wszystko dla swoich ludzi, z całą mocą.

 

-pisał Tarran.

 

Analiz obrazków na karabinie ciąg dalszy (to turecka TRT więc 1683 to drugie oblężenie Wiednia a nie klęska pod Wiedniem) pic.twitter.com/eGAA0hiXKA — Wojciech Szewko (@wszewko) 15 marca 2019 Jeden z zamachowców - zidentyfikowany jako 28 l Australijczyk Brenton Tarrant zamieścił manifest online oraz foto/video na żywo z ataku pic.twitter.com/Cls1yIejV1 — Wojciech Szewko (@wszewko) 15 marca 2019.

Źródło: https://www.prawdaob...SAQi2FkB4IkXOj8 © http://www.prawdaobiektywna.pl


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#5891 Human3030

Human3030

  Grey Eminence

 • Members
 • PipPipPip
 • 7724 postów

Napisano 17 marzec 2019 - 04:02

:)  - Zamach w Nowej Zelandii. Premier informuje o napastniku: dostęp do broni zostanie ograniczony

 

Mężczyzna, który wziął na siebie odpowiedzialność za zamachy na dwa meczety nie był "długoterminowym rezydentem". Tę informację podała premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern.

Napastnik miał australijski paszport, sporadycznie przylatywał do Nowej Zelandii. - Nie określiłabym go jako rezydenta długoterminowego - mówiła polityk.

 

Premier potwierdziła wcześniejsze doniesienia. Napastnik miał przy sobie mały arsenał broni półautomatycznej. - Napastnik miał licencję na broń, którą nabył w listopadzie 2017 r. - mówiła Arden. Polityk zapewniła także, że dostęp do broni zostanie ograniczony. -Mogę zagwarantować, że nasze przepisy dotyczące broni zmienią się - podkreśliła.

 

https://wiadomosci.w...59813378869377a

 

- Australia’s Gun Laws Are Not a Model for America

 

SYDNEY, Australia - Szał w szkole średniej w Parkland, Fla., skłonił do wezwań do reakcji w australijskim stylu, podobnie jak to miało miejsce w przypadku poprzednich masakr w Stanach Zjednoczonych. Australia wprowadziła kompleksowy system kontroli broni po masakrze w Tasmanii 22 lata temu, a masowe strzelaniny spadły tu do zera. Niektórzy eksperci uważają go za najskuteczniejszy system kontroli broni na świecie.

Ale model australijski nie będzie działać w Stanach Zjednoczonych. Oto dlaczego: My, Australijczycy, mamy zupełnie inny stosunek do broni. Amerykanie kochają broń. Boimy się ich.

 

Różnica ta wyjaśnia, dlaczego konserwatywny premier był w stanie skonfiskować około 650.000 sztuk broni palnej będącej własnością prywatną i zakazać broni półautomatycznej bez jednego zgłoszonego aktu przemocy.

 

To nie wszystko. Wprowadzono dwadzieścia osiem dni oczekiwania na zakup broni palnej. Wszyscy kupujący broń musieli mieć prawdziwy powód, aby kwalifikować się do licencji (samoobrona nie miała znaczenia). Stworzono krajowy rejestr broni.

 

https://www.nytimes....ws-america.html

https://www.vox.com/...river-osmington

 

/Jak przyleciałem z Austrii, (bo tam mam pobyt stały również) do Australii to broń wszelkiego kalibru można było kupić w sklepach wielobranżowych jak gwoździe czy odzież 'Kmart czy Woolworths' pozwolenie jak kartę wędkarską wystawiali od ręki na ulicach nie było ograniczeń prędkości tylko na głównych trasach ze psem można było chodzić wszędzie po plażach bez rządowych ograniczeń!

 

Po tym ustawionym zamachu na Tasmanii wszystko już poszło gładko ‘karabole’ trzeba było zdawać do wyznaczonego przez rząd czasu potem wysokie kary za posiadanie nielegalnie broni, jako ciekawostkę - to trzeba chodzić po bliskich sąsiadach i pytać się czy mogę załatwić sobie pozwolenie na broń, jeżeli któryś sąsiad nie wyrazi zgody to dupa zbita obłęd jakiś.

 

Obecnie ograniczeń nawalili tyle, że mała głowa nie wolno strajkować (więzienie) kamer za prędkość od za trzęsienia po tym jak prywatne firmy ‘zmopolizowały’ fotoradary a ze psem to tylko na smyczy i po deptaku przewidzianym do tego celu wzdłuż wody (zatoki morza oceanu) na dodatek koło szkół i innych obiektów ograniczenie prędkości do 40 kilometrów na godzinę terror!

 

Jest tego bez liku forum by nastarczyło, aby wszystko to wymienić!

 

#

 

Dla ciekawości broń, którą rzekomo zniszczono z konfiskaty znajdowała się potem i muzułmańskich terrorystów, bo była skatalogowana po numerach fabrycznych!

 

Będąc kiedyś u rodziny w Polsce Gajowy (leśniczy) opowiadał jak przyszło zarządzenie, aby oddali posiadane dubeltówki do depozytów to po jakimś czasie okazało się, że bandyci czy gangsterzy wykradli cały arsenał dla własnych niecnych przestępczych celów oczywiście?!/  :blink:

 #5892 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6480 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 17 marzec 2019 - 15:53

Rośnie zagrożenie ze strony Rosji! Systemy rakietowe S-400 Triumf w obwodzie kaliningradzkim

 

Przez PrawicowyInternet - Marzec 16, 2019 0 253

 

rakiety-rosja.jpg

 

Załogi zestawów rakietowych nowej generacji S-400 zaczęły służbę „w ochronie granic powietrznych najbardziej na zachód wysuniętego regionu kraju” – głosi oświadczenie służb prasowych. Poinformowały one, że pierwsze pełnienie służby przez załogi S-400 poprzedziła uroczystość w pułku rakietowym zgrupowania obrony przeciwlotniczej.

S-400 Triumf (w kodzie NATO – SA-21 Growler) stanowi zmodyfikowaną wersję systemu S-300PMU (w kodzie NATO – SA-10C). Według źródeł rosyjskich S-400 jest w stanie niszczyć samoloty i pociski manewrujące na odległość do 400 kilometrów, a cele balistyczne o prędkości do 4,8 km/s – na dystansie do 60 kilometrów.

 S-400 w porównaniu z pozostałymi systemami z rodziny S-300 ma znacznie większe możliwości. Według źródeł rosyjskich S-400 może jednocześnie namierzać i naprowadzać rakiety na sześć celów znajdujących się w odległości nawet 400 km. Zdaniem zachodnioeuropejskich ekspertów system S-400 i modele poprzedzające nie są zdolne do pokonania bariery narzuconej przez zjawisko horyzontu radiolokacyjnego

 

Zobaczcie jak działają te rakiety:

 

 

Czytaj więcej na: https://prawicowyint...4s42Wo6NYM7K4g8

 

 

15354033524088.jpg

 

Ekspert ujawnia jak Rosja podsyca konflikty i destabilizuje państwa Europy

 

Wysłane przez Redakcja | Mar 17, 2019
 

Rosja podsyca społeczne i kulturowe konflikty w państwach Europy w celu ich destabilizacji, aby stworzyć wrażenie bezradności rządów w rozwiązywaniu problemów – powiedział w wywiadzie dla gazety Kurier Gerhard Mangott, austriacki politolog, ekspert ds. Europy Wschodniej i Rosji.

 

„Celem jest wykorzystanie istniejących konfliktów społecznych i kulturowych we wspólnotach europejskich. Konflikty muszą być napędzane, aby wzmocnić siły, które korzystają z tych konfliktów”.

Gerhard Mangott Austriacki politolog, ekspert ds. Europy Wschodniej i Rosji
 

Odpowiadając na pytanie, jaki jest cel rosyjskich wpływów w Europie, Mangotte podkreślił, że celem jest ogólna destabilizacja sytuacji.

 

„Należy stworzyć wrażenie, że rządy państw europejskich nie są w stanie rozwiązać problemów obywateli, poprawić ich poziomu życia” – zaznaczył politolog.

 

Ta sytuacja, jak zauważył ekspert, przynosi korzyści partiom populistycznym, w celu wzmocnienia ich pozycji, Rosja nie tylko używa dezinformacji, ale także zapewnia środki finansowe. Z kolei te partie „krytykują Unię Europejską i wzywają do nawiązania stosunków z Rosją”.
 

 

Udział w globalnej gospodarce stworzył Rosji możliwość psucia Europy od wewnątrz. Korzystając z zachodniej otwartości, Gazprom przekupił całą grupę czołowych ekspertów, przedsiębiorców i polityków europejskich. Kreml dołożył wszelkich starań, żeby Europa stała się bezzębna, bierna i ospała. Ta strategia okazała się bardzo skuteczna.

Do realizacji rosyjskiej strategii geopolitycznej zaangażowano ogromne środki finansowe, materialne, instytucjonalne i ludzkie. Na Zachodzie pracuje rozbudowana sieć agentów wpływu, którzy w interesie Rosji (i za rosyjskie pieniądze) sieją nienawiść międzyetniczną, wywołują spory historyczne oraz terytorialne.

Coraz mocniej szaleje kremlowska propaganda. W celu rozbicia jedności Zachodu liczne media, organizacje społeczne, partie polityczne i ośrodki analityczne szerzą rosyjską propagandę nienawiści, antyliberalizmu, antyamerykanizmu, antysemityzmu oraz neomarksizmu i nacjonalizmu. „Kremlowska armia trolli” atakuje polską sieć. Kukiełki Kremla do utraty tchu wybielają Putina i jego agresywną politykę. „Rosja nie zagraża. Rosja jest zagrożona. Jest nieustanna agresja NATO przeciwko Rosji” – taką retorykę słyszymy na co dzień z ust polityków, politologów, ekspertów i dziennikarzy zjednoczonych wspólnym celem: rehabilitacją agresywnej polityki Kremla.

Moskwa kupuje partie i polityków charakteryzujących się nadmiarem prowincjonalnej mentalności i brakiem strategicznego myślenia. Wielbiąc rosyjskiego złotego cielca, nie zdają sobie sprawy, że mogą się stać następną ofiarą krwawego imperium zła. Nie rozumieją, że są karmieni do uboju…

Włodzimierz Iszczuk Redaktor naczelny portalu Jagiellonia.org i czasopisma „Głos Polonii”
 

 

Jak już wcześniej informowaliśmy, kilka lat temu w Wiedniu odbyło się spotkanie przedstawicieli europejskich partii neonazistowskich z ideologiem eurazjatyzmu Aleksandrem Duginem i rosyjskim oligarchą Konstantynem Małofiejewem. Co ciekawe, właśnie Małofiejew był głównym sponsorem tzw. ruskiej wiosny w Donbasie. Wojna hybrydowa jest jego specjalnością. Spotkanie było tajne i można się tylko domyślać, o czym rozmawiano. Jednak w wypowiedziach publicznych Dugin, nazywany też mózgiem Putina, nie kryje, że Rosja marzy o podboju całej Europy.

 

„Rosjanie zmobilizują się dla wielkiego celu. A tym wielkim celem jest przyłączenie Europy. […] Podobają wam się europejskie technologie? Weźmy je. […] To jest proste, zdobywamy Europę i już mamy wszystkie wysokie technologie! […] Zdobycie Europy! Rosyjski car czy rosyjski prezydent – jedyny dla całej Europy. […] To jest sedno całego imperium, które po prostu przywrócimy na swoje miejsce – Europejskie, Rzymskie, Greckie, Bizantyjskie Imperium z rosyjskim carem na czele” – powiedział kremlowski szaman.
 

Dugin nie powstrzymuje się przed kreśleniem perspektyw, jakie czekają Europę, jeśli kraje Zachodu nie zachowają solidarności i jedności w obliczu rosyjskiej agresji:

 

„Żadnego PKB nie zamierzamy podnosić – kontynuuje Dugin. – Dlatego że jest nam to obojętne. […] Budujemy imperium. Oni budują Unię Europejską, też swoiste imperium. Lecz jego podstawy są zbyt kruche. Jeżeli gospodarka nie odniesie sukcesu, oni się rozsypią. My natomiast powiemy: niezależnie od stanu gospodarki, co rosyjski (eurazjatycki, europejski, imperialny, rzymski) car (nasz rosyjski rzymski car) powie – to będzie! A gdzie wy się podziejecie? Gospodarka to dobrze, ale to nie ma znaczenia. Nie samym przecież chlebem… przypomni car”.

Te słowa Dugina doskonale pokazują, jakiego losu mogła się spodziewać Europa po II wojnie światowej, gdyby USA, Kanada i państwa Europy Zachodniej nie powołały NATO – sojuszu polityczno-wojskowego. Jest to również ostrzeżenie przed tym, co może się stać z Europą, jeżeli sojusz ten się rozpadnie.
 

Rosyjski ślad w protestach „żółtych kamizelek” we Francji jest jak najbardziej wyraźny. Moskwa przez długi czas podsycała nienawiść i miała olbrzymi wpływ na formowanie uprzedzeń skrajniej prawicy i lewicy europejskiej. Dziś Kreml przez swoich agentów próbuje wpłynąć na skierowanie gniewu i niezadowolenia Francuzów w korzystnym dla Rosji kierunku. Zresztą, wszyscy wiedzą kim są Marin Le Pen i Jean-Luc Mélenchon …

 

Warto też przytoczyć dwa punkty z listy żądań protestujących we Francji:

– Opuszczenie EU;

– Opuszczenie NATO.

I wszystko jasne! Jest to wojna przeciwko cywilizacji zachodniej. Współczesna wojna hybrydowa.

 

Jagiellonia.org
 

 

Source: https://jagiellonia....OMl0AohMZVvTttA


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#5893 Human3030

Human3030

  Grey Eminence

 • Members
 • PipPipPip
 • 7724 postów

Napisano 17 marzec 2019 - 23:14

/To by się zgadzało (yellow vests riots in france) to 'kara od kaprala Bednarka' za MISRAL, która to ta transakcja spaliła na panewce garłacza skrótowego!/  :D

 

http://www.lampywcen...enix-1094g.html

https://fakty.interi...bez,nId,2888958

 

- Zakupy na Polach Elizejskich: 10 głównych sklepów

 

https://paris10.pl/z...lownych-sklepow

 

'Bilans sobotnich wydarzeń, wskutek których ucierpiała część Pól Elizejskich, to zniszczenia w 80 sklepach i innych lokalach. Manifestanci podpalali kioski i dewastowali sklepy, w których sprzedawane są marki luksusowe.'

 

/Nie ładnie!/  :unsure:

 

/U mnie prawie całkowity ‘BAN’ pokazywania, co ‘żółte kamizelki’ robią we Francji (be), czyli solidarność z rządem Macro'na - jest! 

A w Polsce pewnie struktury rządowe w (niebo wzięte), że ‘lud pracujący’ przejmuje w znoju trudzie i walce od ciemięzców stołki władzy Francuskiej?!/  ;)

 

- USA zapobiegły wojnie między Indiami a Pakistanem?

 

'Po zamachu w indyjskiej części Kaszmiru, w którym zginęło 40 funkcjonariuszy indyjskiej formacji paramilitarnej, napięcie między Indiami a Pakistanem było tak duże, że tylko interwencja USA, w tym starania doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Johna Boltona, zapobiegła poważnemu konfliktowi - informuje Reuters powołując się na pięć źródeł.

 

W pewnym momencie Indie groziły odpaleniem co najmniej sześciu rakiet w kierunku Pakistanu, a Islamabad groził, że odpowie atakiem rakietowym, który będzie "trzy razy większy" - twierdzą zachodni dyplomaci, a także źródła Reutersa w New Delhi, Islamabadzie i Waszyngtonie.

 

Indie oskarżały Pakistan o to, że ten udziela wsparcia organizacji Armia Mahometa (Dżaisz-e-Mohammed), która przeprowadziła atak w Kaszmirze. Pakistan odrzucał te oskarżenia - organizacja ta jest formalnie zdelegalizowana w Pakistanie.'

 

https://www.rp.pl/Po...Pakistanem.html

 

/fajnie fajnie!/  :D

 

- DS: Pentagon zestrzeli rosyjskie i chińskie pociski laserami kosmicznymi

 

W 2023 roku Departament Obrony USA zamierza przeprowadzić w przestrzeni kosmicznej testy broni laserowej, mającej na celu zestrzelenie pocisków z krajów takich jak Rosja, Chiny, Korea Północna i Iran, pisze „Daily Star”.

 

Jednakże, jak zauważa gazeta, ten projekt wcale nie oznacza, że Stany Zjednoczone przyjmą takie środki na stan uzbrojenia armii, ponieważ może to być utrudnione przez charakterystyki niewystarczające do pomyślnego zastosowania.

 

W 2023 roku Pentagon zamierza przetestować broń wiązkową na neutralnych cząstkach, próbując zbadać potencjał całej gamy kosmicznych środków bojowych, pisze „Daily Star”.

Amerykańscy urzędnicy wojskowi złożyli wniosek o 304 miliony dolarów na badania kosmicznych laserów, bowiem według nich Stany Zjednoczone potrzebują takich funduszy, aby uchronić się przed nowymi rakietami Chin, Rosji, Korei Północnej i Iranu.

Dokument amerykańskiej Agencji Obrony Przeciwrakietowej stwierdza: „Ten przyszły system umożliwi kolejny wariant zniszczenia i doda kolejną warstwę obrony naszej ojczyzny”.

 

Ponadto, według urzędników Pentagonu, postęp techniczny zmniejszył wymagania dotyczące rozmiaru wiązkowej broni kosmicznej, a także jej koszt. „Posunęliśmy się daleko pod względem technologii, z której korzystamy dzisiaj” - powiedział jeden z wyższych urzędników. - „Teraz wierzymy, że możemy przeprowadzić redukcję do takich rozmiarów, aby wysłać laser na orbitę jako ładunek”.

 

W ramach tego ambitnego programu Pentagon przeprowadzi dwa badania. Pierwsze z nich, które będzie kosztować 15 milionów dolarów, ma na celu ustalenie, czy satelita uzbrojony w lasery może zestrzelić pociski wroga wystrzelone z rakiety. Drugie badanie będzie poświęcone charakterystykom broni wiązkowej na neutralnych cząstkach, które mogą zakłócać działanie rakiet za pomocą strumieni cząstek subatomowych.

 

Niemniej jednak urzędnicy podkreślają, że badania te nie oznaczają, że Ministerstwo Obrony ostatecznie przyjmie te innowacje techniczne. „Nie mogę powiedzieć, czy ta broń znajdzie się w kosmosie i czy ten projekt zostanie wdrożony pod względem wagi, ale zamierzamy stworzyć prototyp i przeprowadzić testy” - powiedział jeden z urzędników.

 

https://pl.sputnikne...erowej-sputnik/

 

 #5894 Human3030

Human3030

  Grey Eminence

 • Members
 • PipPipPip
 • 7724 postów

Napisano 18 marzec 2019 - 11:37

:) - Dlaczego zginęli najlepsi generałowie Wojska Polskiego?

 

Polska jedynym państwem w NATO, w którym w ciągu ostatnich kilku lat życie w sposób nienaturalny straciło aż tylu generałów! Biorąc pod uwagę wydarzenia z historii ostatnich dziesięcioleci to nie nazwałbym tego pomoru przypadkiem, czy zbiegiem niekorzystnych wydarzeń, a dobrze zorganizowanym i zaplanowanym planem pozbawienia naszego kraju najlepszych specjalistów od taktyki wojskowej.

 

W ciągu ostatniej dekady życie w sposób nienaturalny (wypadki, katastrofy, samobójstwa) straciło w Polsce aż 8 generałów (w tym wszyscy dowódcy rodzajów wojsk), 1 admirał oraz 3 pułkowników. Pod tym względem nasz kraj jest fenomenem na skalę NATO. Żadne z państw Sojuszu nie straciło bowiem aż tylu najwyższych stopniem oficerów i generałów w tak krótkim czasie nie tocząc przy tym żadnego konfliktu zbrojnego. Na świecie w tej statystyce wyprzedzać nas może jedynie Federacja Rosyjska.

 

Poniżej lista polskich generałów, admirałów oraz pułkowników, którzy zmarli z przyczyn nienaturalnych w ciągu ostatniej dekady.

 

1. Gen. bryg. pil. Andrzej Andrzejewski – dowódca 1. Brygady Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie. Zginął 23 stycznia 2008 r. w wyniku katastrofy samolotu wojskowego samolotu CASA C-295 M pod Mirosławcem.

2. Płk Dariusz Maciąg – dowódca 21. Bazy Lotniczej w Świdwinie. Zginął 23 stycznia 2008 r. w wyniku katastrofy samolotu wojskowego samolotu CASA C-295 M pod Mirosławcem.

3. Płk Jerzy Piłat – dowódca 12. Bazy Lotniczej w Mirosławcu. Zginął 23 stycznia 2008 r. w wyniku katastrofy samolotu wojskowego samolotu CASA C-295 M pod Mirosławcem.

4. Gen. Franciszek Gągor – szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Zginął 10 kwietnia 2010 r. w wyniku katastrofy samolotu wojskowego Tu-154M pod Smoleńskiem.

5. Gen. dyw. Tadeusz Buk – dowódca Wojsk Lądowych RP. Zginął 10 kwietnia 2010 r. w wyniku katastrofy samolotu wojskowego Tu-154M pod Smoleńskiem.

6. Adm. Andrzej Karweta – dowódca Marynarki Wojennej RP. Zginął 10 kwietnia 2010 r. w wyniku katastrofy samolotu wojskowego Tu-154M pod Smoleńskiem.

7. Gen. dyw. Włodzimierz Potasiński – dowódca Wojsk Specjalnych RP. Zginął 10 kwietnia 2010 r. w wyniku katastrofy samolotu wojskowego Tu-154M pod Smoleńskiem.

8. Gen. broni Bronisław Kwiatkowski – Dowódca Operacyjny Sił Zbrojnych RP. Zginął 10 kwietnia 2010 r. w wyniku katastrofy samolotu wojskowego Tu-154M pod Smoleńskiem.

9. Gen. broni pil. Andrzej Błasik – dowódca Sił Powietrznych RP. Zginął 10 kwietnia 2010 r. w wyniku katastrofy samolotu wojskowego Tu-154M pod Smoleńskiem.

10. Gen. bryg. Kazimierz Gilarski – dowódca Garnizonu Warszawa. Zginął 10 kwietnia 2010 r. w wyniku katastrofy samolotu wojskowego Tu-154M pod Smoleńskiem.

11. Gen. bryg. Sławomir Petelicki – organizator i pierwszy dowódca Jednostki Wojskowej GROM. Zginął 16 czerwca 2012 r. w wyniku rany postrzałowej.

12. Płk Sławomir Berdychowski – organizator i pierwszy dowódca Jednostki Wojskowej AGAT. Zginął 9 lutego 2016 r. (samobójstwo).

 

Przypadek? Kto wyjaśni prawdziwą przyczynę śmierci najlepszych dowódców Wojska Polskiego?

 

https://wolnemedia.n...jska-polskiego/

 

'Nie ma czegoś takiego jak przypadek. Cóż to bowiem jest przypadek? To tylko usprawiedliwienie tego, czego nie jesteśmy w stanie zrozumieć.' (Cytat)  :wacko:#5895 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6480 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano wczoraj, 09:31

Macierewicz: Budowa armii UE oznacza zgodę na rosyjską dominację w Europie. To zakrawa na groteskę

 

 

 

 

 

Kraby ruszyły do Sulechowa 17 marca 2019, 16:15
840_472_matched__poinmx_1.jpg Fot. Huta Stalowa Wola S.A.
 
 
 

16 marca br. z Huty Stalowa Wola wyruszyły w Polskę samobieżne haubice Krab. To kolejne osiem haubic oraz wozów towarzyszących, które dotrą do Wojska Polskiego.

Umowę na dostawę czterech dywizjonowych modułów ogniowych o kryptonimie REGINA Zarząd Huty Stalowa Wola S.A. podpisał z Inspektoratem Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej w dniu 14 grudnia 2016 r. Jej wartość przekracza 4,5 mld złotych. Jest to jeden z największych kontraktów zleconych w polskim przemyśle obronnym.

 

 

Tym samym HSW S.A. rozpoczęła produkcję seryjną wyposażenia dla pierwszego (a biorąc pod uwagę umowę wdrożeniową – drugiego), Dywizjonowego Modułu Ogniowego „Regina”, składającego się z 24 sh „Krab” kal. 155 mm. Warto przypomnieć, że w skład każdego DMO Regina wchodzą, poza środkami ogniowymi, także trzy Wozy Dowódczo-Sztabowe (WDSz), osiem Wozów Dowódczych (WD) różnego szczebla, sześć Wozów Amunicyjnych (WA) i Wóz Remontu Uzbrojenia i Elektroniki (WRUiE).

poinns_4.jpgFot. Huta Stalowa Wola S.A.

Jest to wyjątkowy moment dla HSW S.A., ponieważ przekazanie sprzętu jest zwieńczeniem długotrwałego procesu konstrukcyjno – technologiczno – produkcyjnego i – co najważniejsze - sprzęt przekazujemy zgodnie z harmonogramem Umowy z Zamawiającym

Bartłomiej Zając, Prezes Zarządu Huty Stalowa Wola S.A.
default.jpg
Defence24
 

https://www.defence2...D_uoRn_GuMaOswk


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#5896 Human3030

Human3030

  Grey Eminence

 • Members
 • PipPipPip
 • 7724 postów

Napisano wczoraj, 12:44

:) - W USA zalało bazę „samolotów dnia ostatecznego”

 

W stanie Nebraska została zalana baza wojskowa „Offutt”, w której znajduje się kwatera Dowództwa Strategicznego Sił Zbrojnych, poinformowano na stronie w Facebooku dowódcy 55. skrzydła Sił Powietrznych USA pułkownika Michaela Maniona.

 

Było to spowodowane gwałtownym wzrostem poziomu wody w rzece Missouri.

 

Baza ta jest jedną z najważniejszych dla amerykańskiej armii, ponieważ bazują w niej Boeingi E-4B Nightwatch, zwane „samolotami dnia ostatecznego”.
Są one przeznaczone dla rządu i dowództwa wojskowego w przypadku wojny nuklearnej. Ponadto w bazie znajduje się najnowszy podziemny bunkier, z którego kontrolowana jest amerykańska broń jądrowa.

Zaznaczono, że baza lotnicza została zalana w prawie jednej trzeciej. 30 budynków z 200 w tym kilka hangarów z E-4B Nightwatch, a także prawie kilometr pasa startowego znalazły się pod wodą.

 

https://pl.sputnikne...-baza-lotnicza/

 

- Boeing E-4B Nightwatch 

 

https://www.gta5-mod...e-4b-nightwatch

https://en.wikipedia...wiki/Boeing_E-4

 

/Ciekawe gdzie krezusy z (United States) zabezpieczyli sobie miejsce ewakuacji chyba nie na Madagaskarze, bo tam już 'rzont' z Polinu zaklepał sobie pierwszeństwo pobytu na czas trwania zimy nuklearnej?!/  :D

 #5897 Human3030

Human3030

  Grey Eminence

 • Members
 • PipPipPip
 • 7724 postów

Napisano dziś, 02:58

:) - "Kommiersant": Putin niezaproszony do Polski na 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej

 

'Rosyjski dziennik "Kommiersant" odniósł się do komunikatu na temat zaproszeń Andrzeja Dudy, skierowanych na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W komentarzu dziennik stwierdza, że Polska "nie zamierza zapraszać władz rosyjskich" na uroczystości.

 

"Władimir Putin nie został zaproszony do Polski na rocznicę rozpoczęcia II wojny światowej" - głosi podtytuł materiału opublikowanego na stronie internetowej "Kommiersanta" minionej nocy.

 

"Władze Polski postanowiły nie wysyłać Rosji oficjalnego zaproszenia na wydarzenia poświęcone 80. rocznicy rozpoczęcia II wojny, która obchodzona będzie 1 września br." - pisze moskiewski dziennik. Omawia depeszę agencji TASS, która powołała się na służby prasowe Kancelarii Prezydenta RP i relacjonuje, że "zaproszenia zostaną skierowane do przywódców krajów członkowskich UE, NATO i Partnerstwa Wschodniego". Źródło w MSZ Rosji powiedziało dziennikowi, że Polska nie informowała strony rosyjskiej o swoim oficjalnym stanowisku w tej sprawie.'

 

https://wiadomosci.o...iatowej/3n2ksbf

 

/A po cholerę Putin miałby lecieć na święto (II-ej wojny światowej) Rosja przygotowuje się już na świętowanie po (III-ej wojnie światowej) i pewnie też bez Polski?!/  ;)  :D

 


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


Pozycjonowanie strony: Virtual Development