Skocz do zawartości
Zdjęcie

Słowianie - Najbardziej tajemniczy lud Europy


219 odpowiedzi w tym temacie

#26 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 884 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 09 czerwiec 2010 - 19:46


t2742732_jqicu.gif


#27 Fluff.y

Fluff.y

  1

 • Members
 • PipPip
 • 24 postów

Napisano 09 czerwiec 2010 - 23:32

Co ma wspólnego filmik o zmianach terytorialnych Polski z tematem o Słowianach, rzekomo najbardziej tajemniczym ludzie europy?

Zmieniony przez - Fluff.y w dniu 2010-06-10 00:33:07

#28 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 884 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 09 czerwiec 2010 - 23:39

Galami nie jesteśmy. Taka drobna ciekawostka.

t2742732_jqicu.gif


#29 Fluff.y

Fluff.y

  1

 • Members
 • PipPip
 • 24 postów

Napisano 10 czerwiec 2010 - 01:47

Ale to nie temat o słowiańskich przodkach Polaków, tylko o pochodzeniu Słowian w ogóle. Także filmik nietrafiony.

#30 Misiowit

Misiowit

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 41 postów

Napisano 14 lipiec 2010 - 01:32

Apropo Słowian i ich religii to mam 2 fotki ze starożytnych glinianych przedmiotów, znalezionych na terenie woj. Lubelskiego, szacowany wiek to IV-VIIw.n.e, oto one:
1. Przedstawia symbol Peruna(na 1 planie)
http://i28.tinypic.com/2zxqudw.jpg
2. Przedstawia swastyke, symbol ogólnie stosowany na całym świecie, lecz o prawdopodobnym pochodzeniu indyjskim:
http://i26.tinypic.com/2dkyi4p.jpg

#31 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6494 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 28 grudzień 2011 - 14:19

Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?: Gawronski Rafzen - Nie rzucim ziemi skąd nasz ród

Odkrycie przez genetyków polskiej haplogrupy R1a1a7 męskiego chromosomu Y- DNA, potwierdziło tylko głoszone od pokoleń z ojca na syna, prawdę o naszym wspólnym pochodzeniu z resztą Słowian.

Gdy opublikowaliśmy naszą Deklarację z okazji Święta Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia 2011 roku dostępną na:

http://poloniae.wordpress.com/2011/08/14/oswiadczenie-z-okazji-swieta-najswietszej-maryji-panny/

otrzymaliśmy masę podziękowań z całego świata, ale były również pytania. W większości przeważały tego typu kwestie:

„Witam Pana.

Panie Gawroński, ciągle myślę o naszej ciągłości historycznej – 10700 lat!!!!

Sporo rozmawiałem na ten temat. Jest doprawdy coś wspaniałego dla nas Polaków!

Jest jeden problem – nas obowiązuje nauka katolicka. Kościół katolicki naucza ze rodzaj ludzki nie istnieje więcej jak 6000 lat – ze wcześniej nie istniało nawet polowe człowieka.

Jeżeli są inne teorie na ten temat to Kościół od tego odcina się !!!

Bardzo proszę o ustosunkowanie się do tej wykładni Kościoła – będę wdzięczny.

Bardzo serdecznie Pana pozdrawiam.” (kopia)

Odpowiadaliśmy zawsze, że dla Kościoła, daty przed narodzeniem Jezusa to daty umowne i takie jest oficjalne stanowisko.

Dla wielu, nie tylko moich znajomych jest to informacja wręcz sensacyjna i potwierdzona najnowszymi badaniami najwybitniejszych specjalistów z dziedziny genetyki, że my Polacy Rodacy żyjemy nieprzerwanie na naszych rdzennych terenach od przeszło 10 700 lat.

Jesteśmy jedną z najstarszych cywilizacji na świecie !

Wiadomość ta jest skrywana przed opinią publiczną w Polsce. Otóż burzy ona dotychczasowe badania naukowe w dziedzinie pochodzenia Słowian. Do czasu ogłoszenia wyników badań przez zespół międzynarodowych naukowców z Uniwersytetu Stanford w USA i opublikowania ich w specjalistycznym Journal of Genetic Geneaology, przez Petera Gwozdz w 2009 roku zdecydowana większość mieszkańców planety uważało, że przed etapem swoich wędrówek Słowianie zamieszkiwali obszar położony poza środkową Europą, jako na miejsce położenia naszych pierwotnych siedzib. Nowoczesne badania genetyczne przedstawione przez międzynarodowy zespół naukowców wykazały, że charakterystyczne dla Słowian jest stosunkowo częste występowanie genu R1a1 (M17) – haplogrupa występująca w męskim chromosomie Y. Na kontynencie europejskim występuje on u Słowian z częstotliwością od 30% do ponad 60%, a za najstarszą kolebkę jednoznacznie identyfikowanych przodków Słowian należy przyjąć południową Polskę, gdzie do 10 tys. lat temu prowadzą wyniki badań genetycznej genealogii wyznaczane przez haplogrupę R1a1 chromosomu Y. Tak więc prowadząc badania nad pochodzeniem żydów aszkenazyjskich w ramach projektu „JewishDNAProject”, mającego zdefiniować DNA żydów nie sposób było pominąć ujawnionej polskiej haplogrupy R1a1a7 oraz zdefiniować niemieckiego koktajlu genetycznego.

Otóż najnowsze odkrycie przez genetyków polskiej haplogrupy R1a1a7 męskiego chromosomu Y- DNA, potwierdziło tylko głoszone od pokoleń z ojca na syna, prawdę o naszym wspólnym pochodzeniu z resztą Słowian. Okazało się bowiem, że Polacy zamieszkują swoją Ojczyznę od zawsze, od przeszło 10 tys. lat. Dotąd wmawiano fałszywe teorie, że wszyscy Słowianie pochodzą od Indoeuropejczyków (haplogrupa R1a1) przybywając do Europy ze Wschodu, a na ziemie polskie przybyli z ziem środkowej Ukrainy w V wieku naszej ery. Niemcy do tej pory uważają ziemie między Odrą a Dniestrem za germańskie, gdy tak naprawdę nie ma żadnej nacji germańskiej są tylko spokrewnieni z sobą osobnicy, a najlepszym przykładem jest Tusk, który mimo że studiował historię nie wie czy jego rodzina to Polacy czy Niemcy. Proponuję przebadać genetycznie wszystkich sprawujących władzę w Polsce funkcjonariuszy publicznych, zaczynając od Komorowskiego i Tuska a idąc dalej ministrów, posłów, senatorów, sędziów i prokuratorów. Polacy dowiedzą się wówczas jakich nacji osobnicy sprawują władzę w mojej ukochanej Ojczyźnie.

Większość niemieckich mieszańców, uznawało Polaków lub uznają w dalszym ciągu za podludzi niższej rasy, gdy tymczasem to oni są kundlami na podstawie opublikowanych badań. Wielu germańców pozostało z tą głoszoną przez Hitlera doktryną po dzień dzisiejszy i zapewne zabiorą ją do grobów dzięki masonom i żydom, którzy we własnym tylko interesie komercyjnym wmówili im takie brednie. Co głupiemu po rozumie, jeżeli za niego myśli ktoś inny! Dawniej myślano, że Germanie to typowo skandynawska nacja, która nie posiada znacznych dodatków innych narodowości. Okazuje się jednak według przeprowadzonych badań, że Germanie powstali po zmieszaniu się autochtonów skandynawskich (I1a) z Indoeuropejczykami ( r1a1) i Celtami ( r1b) w proporcji 40%-20%-40%. Natomiast w Norwegii jest prawie po równo 28% R1a1 i R1b i 40% I1a.
Z tego wniosek, że nie ma i nie było żadnych większych ilości germańskich plemion na ziemiach polskich ! Od Łużyc po Wileńszczyznę, Grodzieńszczyznę i Zbrucz, Polacy to jedna wielka rodzina na swoim od przeszło 10 000 lat. Taka jest naukowa rzeczywistość oraz przesłanie i tradycja Korony Polskiej.

Według kalendarzyka żydowskiego, który jest według tradycji liczony tak samo, nieprzerwanie przez wieki, od stworzenia świata, mamy 5772 rok. Nie tylko Żydzi liczą lata w ten sposób, ale także ich ziomale w doktrynie apartheidu – masoni także ustalili sobie swe kalendarze dla swych oszołomów. Niektóre obediencje przyuczonych do zawodu murarzy świątyni Salomona oraz rożnych loży nawiedzonych skrywanych za parawanem niewiedzy wynika, że mamy np. 6011 AL (Anno Lucis – Rok Światła), 2541 AI (Anno Inventionis), 892 AO (Anno Ordinis). Oczywiście rok zaczyna lub kończy we wrześniu.

Od czasu gdy zbadano ludzkie DNA, a następnie odkryto haplogrupy męskiego chromosomu Y-DNA już można weryfikować wcześniejszą wiedzę archeologiczną, historyczną oraz językoznawczą. *****om należy jednak pozostawić ich apartheid w stosunku do Polaków, ponieważ wiedza może naruszyć ich kruche osobowości oparte na oszukiwaniu siebie samego powodując tym samym ostry przypadek kliniczny. Naród jest przecież wytworzoną zbiorowością terytorialną o określonym składzie etnicznym, wytworzoną w procesie dziejowym; wspólnotą o charakterze gospodarczym, politycznym, społecznym i kulturowym i przejawiająca się w świadomości swych członków.

Kształtowanie się narodu jest procesem wieloletnim i nieprzypadkowym, a powstałym w wyniku istnienia czynników narodowotwórczych, wśród których wyróżnić można pierwotne terytorium i wspólnotę etniczną, oraz wspólnego przodka, które doprowadziły do powstania narodu oraz wtórne takie jak język, tradycja, obyczaje więź ekonomiczna, wspólnota losów dziejowych, które istnienie narodu Polskiego podtrzymały i wpłynęły na jego rozwój.

Na to twierdzenie nie ma lepszego dowodu jak tzw. Waza z Bronocic. Waza została odkryta w 1976 r. podczas wykopalisk prowadzonych na terenie dużej neolitycznej osady w Bronocicach nad rzeką Nidzicą. Ta ceramiczna waza z rysunkiem jest najstarszym znanym do tej pory dowodem używania pojazdu kołowego na świecie ! Jej wiek szacuje się za pomocą datowania radiowęglowego na 3635-3370 p.n.e. Dowodzi to niezbicie o naszej najstarszej w świecie rolniczej kulturze oraz że pojazdy kołowe były znane w Europie za sprawą Polaków już w IV tysiącleciu p.n.e. Ciągnęły je tury gdyż szczątki tych zwierząt znaleziono razem z wazą. Rogi zwierząt z Bronocic miały otarcia, potwierdzając tym samym, że były one obwiązane sznurem tworzącym rodzaj jarzma przyrożnego.

Bezwzględne datowanie zabytku ma duże znaczenie rangi ogólnoświatowej, gdyż świadczy o tym, że rysunki na wazie z Bronocic są najstarszym, jednoznacznym dowodem używania wozu odkrytego dotąd na obszarach Starego Świata, od wybrzeży atlantyckich po Azję Centralną i pochodzą sprzed 5500 lat. Utrwalone na wazie wozy z Bronocic są także wcześniejsze od kredowego modelu koła, odkrytego w 1974 r. przez ekspedycję holenderską na stanowisku ***el Aruda, nad środkowym Eufratem w Syrii. Ten przedmiot datowano trzema oznaczeniami C 14: 3340-3105 p.n.e. 3340-3040 p.n.e. oraz 3335-2890 p.n.e.. Tak więc wozy z Bronocic są również starsze od tego zabytku i świadczą, że jesteśmy ludźmi o wielkiej kulturze rolnej, a unijni politycy mogą tylko uczyć się od nas Polaków robienia naturalnego smaku wędzonki!

Badania genetyczne nabrały największego światowego rozgłosu wtedy gdy należało określić czy znalezione szczątki ludzkie w Rosji należą do zamordowanej przez zbrodniarzy totalitarnych rodziny Romanowów. Genetycy, którzy badali szczątki mieli do czynienia jedynie z kośćmi. Z nich wydzielili materiał genetyczny i porównali go z DNA obecnie żyjących dalekich krewnych Romanowów. Genetycy badali mitochondrialne DNA dziedziczone wyłącznie w linii żeńskiej. Do określenia szczątków imperatorowej zbadali materiał genetyczny dostarczony przez księcia Filipa, męża brytyjskiej królowej, Elżbiety II. Aby porównać materiał genetyczny cara Mikołaja, użyto DNA greckiej księżnej Kseni. Następnie zbadano jeszcze DNA starszego brata cara, Gieorgija Aleksandrowicza, który zmarł w 1899 roku.

Te badania stały się preludium do dalszych badań genetycznych w świecie, których wyniki zostały opublikowane w 2009 roku, a przedstawione skrótowe podsumowanie dotyczy w szczególności nas Polaków, oraz ludzkości pochodzącej od naszego Narodowego Polskiego wspólnego przodka, od którego pochodził także zmordowany car Rosji.

Udowodniono ponad wszelką wątpliwość, że żyjemy u siebie jako nieliczny Naród w świecie od przeszło 10 700 lat i żaden mason czy inny bezczelny zuchwalec nie będzie głosił w Polsce oszukańczych teorii o nas Polakach.http://poloniae.nowyekran.pl/post/45579,nie-rzucim-ziemi-skad-nasz-rod

http://www.wroclawskikomitet.pl/komitet/itemlist/user/64-moderator

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#32 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 884 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 03 styczeń 2012 - 19:26

10700 lat, to chyba nawet dłużej niż Egipt, powinniśmy być co najmniej tak samo rozpoznawalnym narodem a nie jakimś zadupiem po którym biegają niedźwiedzie polarne.

t2742732_jqicu.gif


#33 Siewcaplew

Siewcaplew

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 858 postów

Napisano 03 styczeń 2012 - 19:55

Polacy/Słowianie na świecie znani są ze swojej wszechstronności i genialności, dlatego wnoszę, że to Polacy budowali piramidy w Egipcie (jak go dziś nazywamy).

Zmieniony przez - Siewcaplew w dniu 2012-01-03 19:57:21

#34 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 884 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 04 styczeń 2012 - 07:41

Celtowie nie budowali piramid a jakoś wszyscy ich kojarzą.

t2742732_jqicu.gif


#35 xipetotec

xipetotec

  1

 • Members
 • PipPip
 • 14 postów

Napisano 15 maj 2012 - 12:17

Powinniśmy więc upatrywać naszą świadomość mityczną jako początek cywilizacji naszej kultury. Mity które znamy są wszechobecne chociaż czasem w złym świetle przedstawiane. Mitologia obecna i wyposażona w wartości tworzy poniekąd historię.

#36 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 884 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 25 czerwiec 2012 - 23:41

Zna ktoś jakieś ciekawe artykuły albo ma własną wiedzę na temat obecności Słowian na terenie Indii i ich wpływu na Hindusów? Czytałem że Indyjska arystokracja posiada geny słowiańskie i że hinduski język jest podobny do starosłowiańskiego sanskryptu. BTW w jednym z komentarzy na YT pewien Hindus twierdził że w jego języku słowo "akurat" ma to samo znaczenie co w polskim, może jest więcej wyrazów które do dziś mamy wspólne.
Jeśli nasi nasi przodkowie byli architektami kultury Indyjskiej to nie w kij dmuchał wszak Hindusi wynaleźli używane do dziś na całym świecie cyfry.

Zmieniony przez - fallout152 w dniu 2012-06-26 00:42:52

t2742732_jqicu.gif


#37 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6494 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 26 czerwiec 2012 - 07:41

fallout:

Pochodzenie i Rasa Słowian

Już w XVIII wieku językoznawcy zwrócili uwagę na pokrewieństwo języków słowiańskich z językami Romańskimi, Germańskimi, Bałtyjskimi, Celtyckimi, Irańskimi,czy sanskrytem. Naukowo problem ten zbadał i ujął systemowo profesor literatury orientalnej w Berlinie, Franciszek Bopp. Dowiódł on, że języki słowiańskie należą do języków powstałych ze wspólnego prajęzyka, nazwanego przez niego „Indoeuropejskimi”( Aryjskimi ). Oznaczało to, że zarówno Słowianie, jak też Romanie, Germanie, Bałtowie, Celtowie, ludy Indoirańskie i inne należące do tej rodziny językowej, tworzyły przed kilkoma tysiącami lat jeden wielki naród, mówiący jednym językiem ( Aryjski ). W nauce przyjęto nazwę „Indoeuropejski” lub „Aryjski”, od jego starożytnej nazwy ARJA, wymienionej w indyjskiej Wedzie. Na temat najdawniejszych siedzib Indoeuropejczyków czyli Ariów sformułowano wiele hipotez, często sobie przeciwnych. Jedni umieszczali je w środkowej Europie, inni na południu tego kontynentu, jeszcze inni na stepach nadwłożańskich lub w centralnej Azji. Za azjatycką lokalizacją praojczyzny Ariów przemawiał fakt, że wszystkie ludy Indoeuropejskie czyli Aryjskie, zamieszkujące obecnie Europę przywędrowały tu w okresie od ok. 2000 r. p.n.e. do ok. 450 r. n.e. z zewnątrz, a więc z jedynego możliwego kierunku- wschodniego. Stwierdzono także, że w starożytności obszar Azji centralnej był zamieszkały przez ludy odmiany białej i dopiero w pierwszych wiekach n.e. został opanowany przez ludy odmiany żółtej. Opanowując nowe obszary, ludy Aryjskie na podłożu kultur ludów podbitych tworzyły nowe kultury, jak np. kulturę jamową katakumbową i zrębową we wschodniej Europie, kulturę ceramiki sznurowej w środkowej i północnej Europie, kulturę afanasiewską, karasucką i tagarską w południowej Syberii i na Ałtaju, kultury Indoirańskie, kulturę Hetycką w Azji Mniejszej. Jak wykazały badania dzięki bardziej umiarkowanemu klimatowi w tej części Azji przed kilkoma tysiącami lat, Ariowie zajmowali się hodowlą, pasterstwem, ale także częściowo rolnictwem, o czym świadczą istniejące w języku praindoeuropejskim wyrazy na określenie narzędzi rolniczych, zboża itp.W stepach Azji centralnej, jak ustalono, mniej więcej co 660 lat następują wielkie susze, trwające całymi latami, przy czym zauważono, że przeważnie zachodziła zgodność czasowa między tymi kataklizmami a wielkimi przemieszczeniami ludów stepowych i ich wędrówkami w inne rejony. Z tych zapewne powodów co kilkaset lat część plemion Aryjskich opuszczała Azję centralną i podejmowała wędrówki na zachód i południe.Najwcześniej z Azji centralnej wyszły plemiona, które dotarły ok. 3000 r. p.n.e. na obszary nadczarnomorskie i stworzyły tu kulturę zwaną jamową. Około r. 2200 p.n.e. plemiona te ruszyły dalej, opanowując obszary po Ren, Skandynawię i Półwysep Bałkański, a ok. r. 2000 podbiły Italię. W tym samym czasie Aryjski lud Hetytów przechodzi z Azji centralnej do Azji Mniejszej, gdzie zakłada w środkowej i zachodniej jej części silne państwo Hatti ze stolicą Hatusas. Około 1700 r . p.n.e. fala wojowniczych pasterskich plemion Aryjskich uderza na Grecję. Około 1500 r. p.n.e. inne plemiona aryjskie kierują się z Azji centralnej na południe, przechodzą góry Hindukusz i podbijają północne Indie. Trzysta lat później następne plemiona Aryjskie wkraczają do Azji Mniejszej i rozbijają po kolei państwo Hetytów. Ariowie zapuszczają się aż do Egiptu, o czym świadczy znalezienie w tamtejszych wykopaliskach Aryjskiego rydwanu bojowego z r. 1400 p.n.e. W VIII w. p.n.e. Ariowie tworzą w północno- wschodnim Iranie państwo medyjskie. W r. 650 p.n.e. podbijają Armenię. W r. 550 p.n.e. tworzą potężne państwo perskie. W wieku VII- III p.n.e. trwa ekspansja Aryjskich Scytów i Sarmatów, którzy przesuwają się z Azji centralnej na stepy nadkaspijskie i nadczarnomorskie. We wschodniej części centralnej Azji, w położonym za górami Turkiestanie Wschodim ok. II w. p.n.e. silne państwo stworzyli Tocharowie. Przetrwało ono do V w. n.e. Słowiani przypuszczalnie na przełomie III i II w. p.n.e. opuścili swoje siedziby na pograniczu kazachstańsko- syberyjskim, przekroczyli Ural i zajęli kraj położony między tymi górami a środkową Wołgą wypierając stąd ugrofińskie plemiona kultury ananińskiej. Na przestrzeni czterech tysięcy lat, jakie minęły od opuszczenia przez pierwsze plemiona Aryjskie centralnej Azji, ludy Aryjskie opanowały w drodze ekspansji całą Europę, południowo- zachodnią Azję , Amerykę Pd. i Pn., Australię i południową Afrykę, tworząc nowe cywilizacje, organizację państwa, kulturę, sztukę, prawo, filozofię, wnosząc własne wzory życia rodzinnego i społecznego, dokonując odkryć i wynalazków. Na tym tle zrodziły się poglądy o wyższości rasowej ludów Aryjskich nad wszystkimi innymi ludami Białej odmiany człowieka. J. Gobineau francuski orientalista i pisarz odrzucał mieszanie ras i podnosił kulturalne oraz cywilizacyjne znaczenie najszlachetniejszej według niego rasy Aryjskiej, utożsamianej z długofalową i jasnowłosą rasą „germańską” czyli nordyczną. Za jej głównych przedstawicieli nie uważał jednak Niemców, lecz Skandynawów. Osiadły w Niemczech Anglik H.Chamberlain przypisywał utworzenie współczesnej cywilizacji działalności Greków, Rzymian, żydów i Teutonów. Tym ostatnim mianem nazywał Germanów, Celtów i Słowian zachodnich. Najwartościowsza jego zdaniem jest rasa Teutońska, w najczystszej formie zachowana w Niemczech, będąca twórcą najwyższej kultury. Za głównego wroga rasy Teutońskiej uważał rasę żydowską, która jest wprawdzie wysoko uzdolniona, ale działa destruktywnie, w przeciwieństwie do rasy Teutońskiej, działającej konstruktywnie. Szczególne cechy w rasie Aryjskiej, utożsamianej z rasą nordyczną, widział także E. Fischer- antropolog niemiecki, który stawiał ją na szczycie hierarchii wszystkich ras, twierdząc, że bez nordycznego składnika nie ma właściwej kultury, a tylko domieszka nordyczna wydaje myślicieli, wynalazców, artystów. Według niego, wielkość tej domieszki decyduje o hierarchii narodów. Najbardziej nordyczni są północni Niemcy, Skandynawowie i Anglosasi, po nich idą Litwini, Łotysze, Estończycy i Finowie. Nordyczna jest także połowa Polaków i Białorusinów, trzecia część Rosjan od 1 do 3 Ukraińców, czwarta część Czechów i Słowaków. Przyszłość cywilizacji zależy od przyszłości rasy nordycznej. Dlatego aby nie zginąć, powinna ona mieszać się z innymi rasami. Teorie wyżej wymienionych zostały wykorzystane w Niemczech przez twórców i ideologów narodowego socjalizmu oraz w polityce hitlerowskich Niemiec.

I. Wygląd Ariów.


Najdawniejsze wiadomości o wyglądzie Ariów pochodzą z okresu ich inwazji na Grecję oraz z czasów ich najazdu na północne Indie. W przekazach starogreckich oraz staroindyjskich, opisujących te zdarzenia, Ariowie są przedstawiani jako herosi o jasnych włosach i jasnych oczach.Obok barwy włosów i oczu równie ważnym wskaźnikiem służącym do określenia różnic rasowych jest wskaźnik szerokościowo- długościowy głowy, zwany wskaźnikiem głównym.. Odpowiada on liczbie otrzymanej przez podzielenie szerokości głowy poprzez jej długość, mierzoną od czoła do potylicy, i pomnożonej przez 100. W zależności od wielkości tego wskaźnika, dzielimy typy antropologiczne na długogłowe, pośredniogłowe i krótkogłowe. Jednym z najstarszych i przez długie lata stosowanych był podział przyjmujący wskaźnik do 74,9 dla długogłowości, od 75,0 do 79,9 dla pośredniogłowości i od 80,0 wzwyż dla krótkogłowości. We współczesnej antropologii dla długogłowości przyjmuje się przedział do 75,9, dla pośredniogłowości od 76,0 do 82,9 i dla krótkogłowości od 83,0 wzwyż. Podane przedziały wskaźników dotyczą dorosłych osobników żywych ( wskaźniki kefalometryczne ).Danych o wielkości wskaźnika szerokościowo- długościowego głowy, znamionującego starożytnych Ariów, dostarczyły badania czaszek z cmentarzysk ludów Aryjskich epoki neolitu, eneolitu, brązu oraz wczesnej epoki żelaza, odkrytych na obszarach Azji środkowej, Kazachstanu, południowej Syberii, Ałtaju, Tian- szanu i południowo- wschodniej Europy. Ogólny średni wskaźnik szerokościowo- długościowy zbadanych czaszek 27 różnych ludów i plemion Aryjskich, wyniósł 77,8.Z powyższych informacji wynika, że starożytne ludy Aryjskie były populacją pośredniogłową. Następnymi ważnymi wskazówkami służącymi do określenia rasy są wielkości wskaźnika wysokościowo- szerokościowego górnej części twarzy, czyli tzw. Wskaźnika górnotwarzowego, oraz wskaźnika oczodołowego. Wskaźnik górnotwarzowy to stosunek wysokości twarzy „górnej”, mierzonej od nasady nosa do styku warg, a na czaszce do punktu nad górnymi siekaczami, do szerokości twarzy, mierzonej między końcami łuków jarzmowych. Jak wynika z przeprowadzonych badań starożytni Ariowie byli populacją pośredniogłową, jasnowłosą i jasnooką, o szerokiej lub średnio szerokiej i dość krótkiej twarzy oraz niskich lub średnich oczodołach. Taki typ rasowy Ariowie reprezentowali sobą, gdy w epoce neolitu i brązu oraz wczesnej epoce żelaza podejmowali swoje wielkie wędrówki z Azji centralnej na zachód i południe.

II. Cechy rasowe starożytnych Ariów, a cechy rasowe Słowian.


Jak zostało wspomniane wyżej, Słowianie byli jednym z ostatnich ludów Aryjskich, które opuściły swą Indoeuropejską praojczyznę w centralnej Azji. Opuścili ją przypuszczalnie dopiero na przełomie III i II w. p.n.e., przemieszczając się początkowo na obszary położone między Uralem a środkową Wołgą, skąd po kilkuset latach wywędrowali nad środkowy Dniepr.Najstarszy opis wyglądu Słowian pochodzi z „Historii wojen” Prokopiusza z VI w., w której to podaje, że Słowianie są wysokiego wzrostu, silnej budowy i mają włosy koloru ciemnoblond. Słowianie oprócz jasnych włosów odznaczają się w większości także jasnymi oczami- od niebieskich poprzez szaroniebieskie i szare do zielonych. Jeżeli zaś chodzi o wskaźnik szerokościowo- długościowy głowy to jak wykazały badania licznych słowiańskich kurhanów i cmentarzysk z okresu wczesnego średniowiecza, znajdujących się na obszarach dawnej Rusi, Polski, Czech i Połabia, wczesnośredniowieczni Słowianie odznaczali się w większości pośredniogłowością ( 58,3% ), w mniejszym zaś stopniu długogłowością ( 24,1%) i krótkogłowością ( 17,6% ). Średni wskaźnik szerokościowo- długościowy czaszek wczesnośreniowiecznych Słowian był identyczny ze wskaźnikiem starożytnych Ariów i wynosił 77,8. Ponadto dawnych Słowian cechowała, podobnie jak starożytnych Ariów, szeroka lub średnio szeroka i dość krótka twarz oraz niskie lub średnie oczodoły, a także podobna jak u Ariów wartość wskaźnika nosowego. Opisane cechy rasowe Słowian wczesnośredniowiecznych występują również u Słowian współczesnych, zamieszkałych na północ od Karpat określanych jako Słowianie północni, a do których należą Polacy, Rosjanie, Białorusini i Ukraińcy. Na przestrzeni ostatnich kilkuset lat nastąpiły jedynie zmiany w proporcjach ilościowych między populacją pośredniogłową, a długogłową i krótkogłową. Z porównania wskaźników antropometrycznych i innych cech rasowych starożytnych Ariów oraz wczesnośredniowiecznych i współczesnych Słowian wynika, że spośród współczesnych ludów indoeuropejskich najbliższymi dawnym Ariom pod względem rasowym są północni Słowianie, u których podobnie jak u starożytnych Ariów, najliczniej wśród nich jest reprezentowana populacja odznaczająca się pośredniogłowością, jasnymi włosami i oczami, szeroką lub średnio szeroką i dość krótką twarzą, niewysokimi oczodołami, średnim lub wysokim wzrostem, silną budową ciała .Słowianie zostali zaliczeni do tzw. rasy bałtyckiej ( międzymorskiej ). Według Biasuttiego, Eickstedta i Denikera jest to rasa pośredniogłowo - krótkogłowa, o włosach od blond do brązowych, oczach jasnych, twarzy szerokiej, kanciastej, szerokim wydajnym podbródku, nosie dość wąskim lub średnio szerokim o profilu wklęsłym lub prostym, wzroście średnim, silnej budowy. Wraz z inwazją Ariów , rasa międzymorska rozprzestrzeniła się w starożytności na całą Europę. Ludy Aryjskie tej rasy opanowały m.in. Półwysep Bałkański i Apeniński, gdzie ukształtowały następnie cywilizację grecką i rzymską. Utrwalone w rzeźbie wizerunki starożytnych Greków i Rzymian wykazują najczęściej cechy tej właśnie rasy, natomiast bardzo rzadko cechy nordyczne lub śródziemnomorskie. U schyłku starożytności rasa międzymorska w Europie była już w dużym stopniu zasymilowana z miejscowymi ludami przed Aryjskimi. Słowianie, którzy zachowywali cechy tej rasy, przybywając w V w. n.e. jako ostatni spośród ludów Aryjskich ze wschodu do środkowej Europy, wzmocnili jej liczebność, przywracając zachwiane proporcje międzyrasowe.Cechy rasy międzymorskiej znaczna część Słowian zachowuje do dzisiaj. Obecnie głównym obszarem koncentracji tej rasy są kraje północnosłowiańskie: Polska, Białoruś, Ukraina, Rosja, a ponadto Litwa, Łotwa, Estonia i Finlandia. Dla Słowian jako głównych i najliczniejszych przedstawicieli rasy międzymorskiej określono najbardziej typowe cechy psychiczne takie jak: wytrzymałość na trudy środowiska i bytowania, żywotność, wojowniczość, odwaga, waleczność, indywidualizm, instynkt współzawodnictwa, poczucie wspólnoty plemiennej, pracowitość zawziętość, nieustępliwość, wysokie poczucie godności i honoru, częste uzdolnienia humanistyczne, matematyczne, artystyczne i rzemieślnicze, zamiłowanie do muzyki, pieśni i tańca, otwartość, gościnność; zaś z cech mniej chwalebnych: zaborczość, zawiść, porywczość, awanturniczość, zarozumiałość. Rasa międzymorska, do której należą Słowianie to bez wątpienia rasa starożytnych Ariów z okresu ich jednolitości rasowej, czyli dawna rasa Aryjska. W dobie współczesnej, gdy większość narodów indoeuropejskich z dawnych Aryjskich cech plemiennych zachowała jedynie pokrewieństwo językowe, zatracając w znacznym stopniu cechy rasowe swych Aryjskich przodków, Słowianie pozostają jedynym większym ludem Indoeuropejskim, który oprócz bogatego słownictwa Aryjskiego zachował w tak znacznej swej masie także cechy dawnej rasy Aryjskiej, czyli międzymorskiej. Słowianie rasy międzymorskiej są więc głównymi dziedzicami, przedstawicielami i kontynuatorami rasy starożytnych ludów Aryjskich.

http://www.tworca.org/slowianie.html
(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#38 Bempapa

Bempapa

  fredroman

 • Members
 • PipPipPip
 • 333 postów

Napisano 26 czerwiec 2012 - 08:58

Fantom.Już dawno i chyba u was pisałem,że rasa aryjska pochodziła
z Europy.Ten i podobne artykuły opisują jedynie jej powrót.Ok.11tys.
lat temu część naszej rasy schroniła się przed potopem w Himalajach
i okolicy.Ci nieliczni,którym udało się przetrwać kataklizm,przez następne
tysiąclecia rozwijali się w obcych stronach,by po osiągnięciu
pewnego poziomu wzrostu zdecydować się na powrót do Europy,o której
nigdy nie zapomnieli.Tak więc zaczęli wracać do swoich dawno
opuszczonych siedzib.Potop nastąpił wskutek uderzenia ogromnej
asteroidy lub komety,która rozpadła się na siedem części
w polu grawit.Ziemi.Sześc uderzyło w oceany a siódma w Atlantydę.
Stalo się to być może w czasie cyklicznego zbliżenia się układu
"brązowego karła",do naszego.To może się powtórzyć .

polecam miasto zakazane na fred roman
#39 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 884 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 02 lipiec 2012 - 05:26

Czyli to byli Słowianie czy raczej Aryjczycy, rozumiani jako ogólnie potomkowie Europejczyków?

t2742732_jqicu.gif


#40 Najsampierw

Najsampierw

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 197 postów

Napisano 04 lipiec 2012 - 09:28

Chciałbym nadmienić iż nasi przodkowie wbrew pozorom nie byli od początku napastliwym, rządnym krwi i agresywnym ludem takim jak Germanie czy Wikingowie. Nie wiedzieli co to wojna a broni używali tylko do obrony. Właśnie słowo "broń" wzięło się od obrony. O naszej "dobroci" i cywilizowaniu świadczy też to że zwykle Słowianie wypuszczali jeńców po określonym terminie.
Co lub bardziej kto zmienił ich nastawienie?
Zrobili to Awarowie.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Awarowie

W kronice tzw. Fredegara z połowy VII w. zanotowano, że Awarowie spędzali zimy w osiedlach słowiańskich "brali do łoża żony Sklawów i córki ich, a poza wszystkimi innymi udręczeniami Sklawowie płacili jeszcze Hunom [tu: Awarom] daniny" Ponadto cesarze Bizantyjscy opłacali Awarów aby Ci nękali Słowian, dlatego ich późniejsze najazdy na terytoria Bizantyjskie były uzasadnione.

A kto nauczył Słowian wojny?

Wojny Słowian nauczył frankijski kupiec Samo który w latach 623-658 utworzył pierwszą krótkotrwałą organizacje polityczną określaną mianem państwa. Był to zapewne luźny związek plemion słowiańskich z terenu Czech i Moraw, zagrożonych przez Awarów, który rozpadł się po śmierci jego twórcy. W kronice tzw. Fredegara czytamy, że kupiec ów, dołączywszy do Słowian, okazał się wielce pomocny w walce z Awarami. Słowianie zaś, "widząc zdolności Samona, wybierają go sobie królem, gdzie 35 lat panował szczęśliwie"

http://pl.wikipedia.org/wiki/Samon
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%84stwo_Samona

-------------------------------------------------------------
W opracowaniu posta korzystałem z książki:
Polska dzieje cywilizacji: U Źródeł Polski
Marek Derwich Adam Żurek
Bertelsmann Media & Wydawnictwo Dolnośląskie Warszawa - Wrocław 2002Zmieniony przez - piotrekc6 w dniu 2012-07-05 12:48:56

#41 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 884 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 06 lipiec 2012 - 10:02

Jeszcze mam jedną zagadkę. Jak już kiedyś pisałem podobno Berlin to stary słowiański Drzewin, byłbym wdzięczny gdybym mógł się coś dowiedzieć na ten temat.

t2742732_jqicu.gif


#42 Najsampierw

Najsampierw

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 197 postów

Napisano 06 lipiec 2012 - 11:02

To bardzo prawdopodobne ponieważ na tych terenach żyli Słowianie zachodni (połabscy), czyli Wieleci Serbowie oraz Obodryci.
Tak więc ze względów historycznych możemy sobie uzurpować prawo do tych terenów

Więcej informacji znajdziesz tu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82owianie_zachodni
http://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82owianie_po%C5%82abscy
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wieleci


#43 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 884 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 07 lipiec 2012 - 16:35

Ciekawe co na to Eryka?

t2742732_jqicu.gif


#44 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6494 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 08 lipiec 2012 - 14:22

Ciekaweco na to Eryka?

To samo co jej przodkowie naziści
Trochę kasy się zainwestuje, poustawia odpowiednich ludków na odpowiednich stołkach, przerobi się nieco teksty historyczne, niewygodne się wytnie i zapomni, a na koniec się okaże, że Jewropa była zamieszkiwana pierwotnie przez plemię "Protogerman" które zostało najechane przez dzikie krwiożercze plemiona Slawian, oczywiście z czasem odparte na wschód za Odrę. Niemnie jednak niepowetowane straty poniesli Protogermanie albowiem utracili ziemie na Wisłą, Bugiem i Dniestrem
A jak będą już tego nauczać we wszystkich szkołach w Polsce, to oczywiście słońce Peru dostanie jakąś kolejną germańską nagrodę i order wielki od lewej do prawej piersi ze szczerego złota wywiezionego przez nazistów z Polski w czasie drugiej wojny
(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#45 Bempapa

Bempapa

  fredroman

 • Members
 • PipPipPip
 • 333 postów

Napisano 08 lipiec 2012 - 16:52

Pisałem juz,że na miejscu Belina do 1147r była Kopanica,stolica
Stodoran.W ówże roku Stodoranie zostali pokonani przez germańskiego
wodza Bera i stąd ta nazwa.Albrechta Bera/Niedźwiedzia/.
Przez cały czas istniała i chyba do dzisiaj dzielnica berlina
Kopenick/Kopanica/.Książe Jaksa po przegraniu bitwy i utracie
swojego państwa przeniósł się do Królestwa Polskiego.
W późniejszej historii Polski jest sporo o znakomitym w nią wkładzie rodu książęcego Jaksów.Kiedyś spotkałem jego przedstawiciela.Przystojny,nosił się jak książe ale nic nie
wiedział przed naszym spotkaniem o swoim pochodzeniu.
Mógłbym wreszcie wyjaśnić primohistorię Ariów w tym Słowian,
tylko poco.Idę przez wielką pustynię ducha,nikt mnie nie widzi
i nie słucha.
polecam miasto zakazane na fred roman

#46 Guest_Genoj_*

Guest_Genoj_*
 • Guests

Napisano 08 lipiec 2012 - 18:25

fajny film o słowianach i nie tylko

Co tak nie kontynuujecie tematu

Zmieniony przez - Genoj w dniu 2012-07-12 20:24:39

#47 Najsampierw

Najsampierw

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 197 postów

Napisano 13 lipiec 2012 - 09:02

Napisze co nieco dlaczego możemy nazywać się laskami

"Człowieku, nie bądź takim materialistą, trzeba się wyluzować"

Lechici

Nazwy Lechitów na określenie mieszkańców Polski po raz pierwszy użył kronikarz krakowski mistrz Wincenty na początku XIII w. Zrobiła ona wielką karierę w literaturze średniowiecznej i wczesnośredniowiecznej oraz w późniejsze historiografii. W XIV w. dała początek legendzie o trzech braciach - Lechu, Czechu i Rusie - zapisanej po raz pierwszy w Kronice wielkopolskiej. Lechici, czyli Polacy, mieli się wywodzić właśnie od Lecha. W historiografii XVIII i XIX w. pojawiły się poglądy uznające Lechitów za najeźdźców (z Karyntii lub ze Skandynawii) którzy jakoby założyli państwo polskie. Tymczasem nazwa ta pochodzi od słowa "Lachy" którym średniowieczni Rusini określali Polaków. Również Litwini nazywają Polskę "Lenkas", a Węgrzy - "Lengyel". Wszystkie te określenia można wyprowadzić od nazwy plemienia Lędzian, zamieszkującego w X w. południowo-wschodnie krańce ziem polskich. Musiało to być zatem plemię znaczne, skoro ich miano zaczęło u sąsiadów oznaczać wszystkich mieszkańców ziem polskich.

W opracowaniu artykułu korzystałem z książki wspomnianej przeze mnie w temacie wcześniej.

#48 123hopp

123hopp

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 435 postów

Napisano 23 sierpień 2012 - 08:10

Przy chwilowym braku zajęcia przerzuciłem kiedyś w Landesbibliothek Niedersachsen sporo książek na temat stosunków niemiecko-polskich napisanych przez niemieckich historyków w ostatnich 200 latach. Początkowo włos mi się zjeżył na głowie, bo była w tych książkach rzeczywistość diametralnie różna od wpojonej mi w młodych latach w polskiej szkole.

Nie dowierzając, sięgnąłem głębiej do zbiorów średniowiecznych dokumentów Nowej Marchii i Pomorza Zachodniego. (Te tereny są memu sercu najbliższe) Wszystko się zgadzało. Książęta pomorscy sprowadzali rycerzy i osadźców niemieckich bo oni reprezentowali nowoczesną ekonomię i organizację społeczną. Słowianie wegetowali nadal w swoich wioskach na polach o dwukrotnie mniejszych rozmiarach, nie dając księciu żadnych dochodów tylko problemy.
Grody słowiańskie, które otoczyły się miastami na prawie niemieckim, zachowały zwykle dzielnice dawnej słowiańskiej ludności służebnej o nazwach pochodnych od "Checz" lub "Chyża", czyli "chata".

Ta kolonizacja niemiecka była następstwem polskich rajdów na pograniczne ziemie pomorskie w XI/XIII wieku, które doprowadziły do wyludnienia ogromnych obszarów. Jeszcze przed rokiem 1250, kiedy zaczął się masowy napływ osadników niemieckich, Gryfici próbowali chronić się przed polskimi agresorami poprzez nadawanie zakonom - również rycerskim, terenów pogranicznych lecz Polacy nie respektowali praw własności i wkładu kulturowego tych właścicieli w rozwój pogranicza.

Dawni Słowianie!? Cóż; niech będzie że Polacy utrzymali najwierniej ich wady, może na równi z Serbami i Chorwatami. Ja jednak wybieram Czechów jako świetlany wzór akomodacji Słowian do kultury europejskiej.

Zmieniony przez - 123hopp w dniu 2012-08-23 09:11:00

#49 XairaW

XairaW

  Artist

 • Moderators
 • 5195 postów

Napisano 23 sierpień 2012 - 09:36

@Ananasowy

Jak coś wyśmiewasz to to uargumentuj. Inaczej lepiej zamilcz i się nie produkuj.

#50 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6494 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 23 sierpień 2012 - 12:11

Te tereny są memu sercu najbliższe

Te słowiańskie tereny, czy ich późniejsi niemieccy kolonizatorzy?

Btw. apropos pisania i nauczania historii... W Rosji naucza się w szkołach (jak by nie patrzeć historycy są "za" - domniewywam, że rosyjskie teksty 'źródłowe' podają taką ruską 'prawdę') iż sławetna Bitwa pod Grunwaldem została wygrana przez Rosjan
Według zeznań znajomego Rosjanina naucza się ich tam, iż kiedy wojska Jagiełły i Witolda dostawały już ostrego łupnia od gości w płaszczach z krzyżem uciekając w popłochu, przybyli Moskale i spóścili wpierdziel zakonnym
A co podają źródła germańskie? Czy aby napewno nie coś a'la: "po spószczeniu strasznego łomotu Jagielle, wojska zakonne udały się do Malborka by świętować zwycięstwo. Jeno jakieś niedobitki polsko-litewskich wojsk przybyły pod zamek upraszać łaski wielkiego komtura dla swych ojczyzn. Na co wielki komtur okazał łaskę i już więcej z zamku się nie ruszył".
(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafikaDodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


Pozycjonowanie strony: Virtual Development