Skocz do zawartości
Zdjęcie

TUSK

zdrada

66 odpowiedzi w tym temacie

#1 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2154 postów

Napisano 05 czerwiec 2017 - 15:09

Europa poznała się na Tusku. Cięta riposta na Twitterze.

 
15:26 5 czerwca 2017
 
tusk_261_5.jpg
 
 
Internautka z Belgii odpowiedziała Tuskowi na jego twetta dotyczącego zamachów terrorystycznych.
 

"Moje serce i umysł są z Londynem po kolejnym tchórzliwym ataku. Europa wspiera Wielką Brytanię w walce z terroryzmem" – napisał na Twitterze, po kolejnym zamachu terrorystycznym, przewodniczący Rady Europejskiej.

Internautka z Belgii poznała się jednak na chwytach marketingowych Tuska. "Nie potrzebujemy twojego serca i umysłu, potrzebujemy planu" – odpowiedziała.

 

http://telewizjarepu...erze,49517.html#2 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2154 postów

Napisano 08 czerwiec 2017 - 13:23

gargas_anita_tvrepublika-746x280.jpg

 

8.06.2017, 14:00

 
Anita Gargas dla Frondy wyjaśnia dlaczego Tusk jest coraz bardziej nerwowy!
 

Tomasz Wandas, Fronda.pl: Ekshumacja ciał pokazuje w jaki sposób traktowano szczątki ofiar katastrofy. Czy ci, którzy wtedy byli odpowiedzialni za dopilnowanie, aby wszystko zostało zbadane i sprawdzone jak należy, staną w końcu przed sądem? Czy zostaną osądzeni?

 

Anita Gargas: Zależy to od determinacji osób, które obecnie prowadzą śledztwo i badają przebieg katastrofy. W szczególności od prokuratorów zbierających dowody. Niestety, ale za PO-PSL przedstawiciele władzy nie dopełnili obowiązków, przekroczyli uprawnienia, oraz dopuszczali się zdrady dyplomatycznej. Moim zdaniem wchodzą w grę także przepisy mieszczące się w zakresie związanym z bezczeszczeniem ciał. Te wszystkie przepisy prawa mogą zostać zastosowane w stosunku do Donalda Tuska i jego ekipy.

 

http://www.fronda.pl...wowy,94332.html#3 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2154 postów

Napisano 01 lipiec 2017 - 13:23

Jedno spojrzenie mówi więcej niż 1000 słów. Spotkanie prezydenta Dudy z Donaldem Tuskiem.

 

opublikowano:16 minut temu

 

124a743beb9b4d6fa0442ab484c225f1.jpeg

autor: Grzegorz Jakubowski/KPRP#4 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2154 postów

Napisano 20 lipiec 2017 - 15:14

Co za tupet! Donald Tusk pisze do Andrzeja Dudy. Chce spotkania i grozi marginalizacją Polski w Europie.

 

 

07af0f3842884213ac88038d3776cd00.jpeg

 

Donald Tusk grozi marginalizacją Polski w Europie. Chce się spotkać z Andrzejem Dudą. Wydał w tej sprawie oświadczenie na piśmie.

 

https://wpolityce.pl...olski-w-europie

 

***************

Tusk przestał już nawet udawać. Wydał oświadczenie o Polsce - to są jawne groźby.

 

1500559002166430102615.jpg

 
 

Od kilku dni zaskakujące aktywny stał się Donald Tusk. Były szef Platformy Obywatelskiej, który uciekł z Polski do Brukseli, najpierw chciał się spotkać z prezydentem Andrzejem Dudą. Został właściwie potraktowany. Dzisiaj wydał jednak oświadczenie, a w nim padają wprost groźby. Najdziwniej jednak zabrzmiały słowa Tuska, który mówi, że najważniejsze "są wartości i wysokie standardy życia publicznego".

Jak wczoraj pisał portal niezalezna.pl:

"Szef Rady Europejskiej Donald Tusk poprosił prezydenta Andrzeja Dudę o spotkanie - potwierdził szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Zdaniem prezydenta „nie ma pola do interwencji ze strony szefa Rady Europejskiej”.


CZYTAJ WIĘCEJ: Do akcji chciał wkroczyć Tusk. Andrzej Duda pokazał, gdzie jego miejsce

Na tym jednak Tusk nie poprzestał. Dzisiaj wydał oświadczenie, które nazwał "w sprawie sytuacji w Polsce". Jego treść pełna jest inwektyw pod adresem Polski. Aż trudno uwierzyć, że chodzi o byłego premiera naszego kraju.

 

http://niezalezna.pl...sa-jawne-grozby#5 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2154 postów

Napisano 20 lipiec 2017 - 15:54

DLACZEGO TUSK NIENAWIDZI POLSKI ???!!!

KSIĄŻKA: „Donald Tusk. Pierwsza niezależna biografia” Sławomir Grabias, Wyd. Signum Temporis, 2011

 

– umożliwia czytelnikowi zrozumieć wiele „niepojętych rzeczy” jakie wyprawia obecny „władca Polski”, rzeczy które „nie mieszczą się Polakom w głowach”. Bo też faktycznie to co wyprawia Tusk można tylko zrozumieć poprzez zaszczepioną mu nienawiść do Polskości z jednoczesnym teatralnym zakładaniem maski Polaka i patrioty. Jak tragiczne są tego skutki dla Polski, miliony Polaków odczuły to już na własnej skórze.
A prawda jest s z o k u j ą c a i jest przeciwieństwem tego teatru, który odstawia: Dziadek Tuska ze strony ojca służył w hitlerowskim Wehrmachcie. Brat dziadka ze strony matki, również służył w Wehrmachcie. Natomiast babka ze strony matki, z domu Liebke, była rodowitą Niemką. Męska część rodziny zginęła w Rosji, na frontach I i II wojny światowej. Ciotka matki Donalda Tuska zginęła wraz z czwórką dzieci podczas ucieczki w styczniu 1945 r. na pokładzie słynnego „Wilhelma Gustloffa”, storpedowanego przez Rosjan. Matka Donalda Tuska wspomina, że jej mama i babcia chciały uciekać po wojnie do Niemiec, bo „w końcu były Niemkami” (Donald Tusk. Pierwsza niezależna biografia” Sławomir Grabias, Wyd. Signum Temporis, 2011). Babka Tuska, salowa, musiała odejść z pracy w szpitalu, bo była szykanowana ze względu na jej silny niemiecki akcent. To, że w rodzinie Tuska rozmawiało się po niemiecku, nie było tajemnicą (Grabias, str. 26). Tusk zdawał sobie sprawę z problemów z tożsamością narodową swojej rodziny. Miał od dzieciństwa zaszczepioną nienawiść od Niemców, szczerze nienawidził Polaków, bo był jako dzieciak wyzywany od HITLEROWCÓW na podwórku i w szkole.
Jego wielką traumą jest chorobliwa nienawiść do Polskości oraz dla kariery wypieranie się własnego pochodzenia, wypieranie się swoich dziadków, udawanie, że jest kimś innym, niż jest naprawdę! Ten stres z zapierania siebie samego uformował psychopatyczną, bezwzględną psychikę Tuska, który nigdy nie waha się rozpowszechniać obrzydliwych kłamstw na przeciwników politycznych czy też wyrzucać oddanych mu pracowników jedynie dla własnej kariery i stołków! Dlatego Polacy jako obywatele powinni dokładnie wiedzieć, kogo wybierają na premiera czy na prezydenta i jakie jest jego pochodzenie. To jest normalnym prawem każdego narodu wybierającego swoich przywódców w USA, W. Bryt, czy Francji.
Tusk doskonale wiedział, kim była jego rodzina, ale wypierał się i kłamał. Dlaczego więc kłamcy i oszustowi powierzono sprawowanie w Polsce tak wysokiego urzędu ? Dlaczego dopuszczono, żeby wyrządził tyle straszliwych szkód Polakom i Państwu Polskiemu ?
Paul Prandecki – G O R E !!! JAK DO TEGO DOSZLO ??? TO NIKT O TYM NIE WIEDZIAL JAK G O WYBIERALISCIE I TO 2X ???. U nas w USA by to Dziennikarze wyciagneli przed wyborami w ‚ c h w i l k e ‚ !!! Boze !!! Co Teraz, moze sam u c i e k n i e ???

 

Paul Prandecki
about 4 years ago

 • fantom (ista) lubi to

#6 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6306 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 20 lipiec 2017 - 18:10

Dawno temu przepowiedziałem temu panu, że będzie uciekał z Polski do Niemiec... i tak bedzie :D

 

Tusk przestał już nawet udawać. Wydał oświadczenie o Polsce - to są jawne groźby
1500559002166430102615.jpg
foto: Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

Od kilku dni zaskakująco aktywny stał się Donald Tusk. Były szef Platformy Obywatelskiej, który uciekł z Polski do Brukseli, najpierw chciał się spotkać z prezydentem Andrzejem Dudą. Został właściwie potraktowany. Dzisiaj wydał jednak oświadczenie, a w nim padają wprost groźby pod adresem Polski. Najdziwniej jednak zabrzmiały słowa Tuska, który mówi, że najważniejsze "są wartości i wysokie standardy życia publicznego".

Jak wczoraj pisał portal niezalezna.pl:
 

"Szef Rady Europejskiej Donald Tusk poprosił prezydenta Andrzeja Dudę o spotkanie - potwierdził szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Zdaniem prezydenta „nie ma pola do interwencji ze strony szefa Rady Europejskiej”.


CZYTAJ WIĘCEJ: Do akcji chciał wkroczyć Tusk. Andrzej Duda pokazał, gdzie jego miejsce

Na tym jednak Tusk nie poprzestał. Dzisiaj wydał oświadczenie, które nazwał "w sprawie sytuacji w Polsce". Jego treść pełna jest inwektyw pod adresem Polski.
Były szef Platformy Obywatelskiej udaje, że zwraca się do prezydenta Dudy. Niby w trosce o sytuację w naszym kraju, ale niemal w każdym zdaniu padają kalumnie. Tego nie da się spokojnie czytać - już w pierwszym zdaniu padają groźby:

"Zwróciłem się wczoraj do Pana Prezydenta Andrzeja Dudy z propozycją pilnego spotkania w celu omówienia kryzysu politycznego w naszym kraju i jego groźnych konsekwencji dla międzynarodowej pozycji Polski. Naszym wspólnym zadaniem powinno być zapobieżenie czarnemu scenariuszowi, którego finałem może stać się marginalizacja Polski w Europie".

W następnych akapitach wielokrotnie obraża Polskę i partię rządzącą.
 

"W moim przekonaniu ostatnie jej działania są zaprzeczeniem europejskich wartości i standardów i narażają naszą reputację na szwank. Przenoszą nas - w sensie politycznym - w czasie i przestrzeni: wstecz i na Wschód. Pan Prezydent ma z pewnością inny pogląd. Ale najgłębsze nawet różnice nie zwalniają nas z obowiązku współpracy na rzecz dobra i bezpieczeństwa naszej Ojczyzny" - napisał Tusk.


"Unia Europejska to nie tylko pieniądze i procedury. To, w pierwszym rzędzie, wartości i wysokie standardy życia publicznego. Dlatego w Europie i na całym Zachodzie wzbiera dziś fala krytyki pod adresem rządzących. Już dawno nie było tak głośno o Polsce i bardzo dawno - tak źle. Możemy ten niebezpieczny trend powstrzymać, ale to wymaga dialogu, gotowości do rozmowy i szybkich, pozytywnych z punku widzenia polskich obywateli, decyzji" - obraża.

Tusk próbuje nawet wróżyć przyszłość.
 

"Podporządkowanie sądów partii rządzącej w sposób, jaki zaproponował PiS, zrujnuje i tak nadszarpniętą opinię na temat polskiej demokracji. Trzeba zatem znaleźć rozwiązanie, które będzie do zaakceptowania przez Polaków, przez większość sejmową i opozycję, przez Prezydenta i Unię Europejską. Wiem, to trudne. Wymagające ustępstw, wzajemnego szacunku oraz odrobiny zaufania. Trudne, ale wciąż do zrobienia. Czasu zostało jednak bardzo niewiele"

http://m.niezalezna....sa-jawne-grozby

 

 

Do akcji chciał wkroczyć Tusk. Andrzej Duda pokazał, gdzie jego miejsce
Dodano: 20.07.2017 [00:17]
1500502662166348102571.jpg
foto: Fotomag/Gazeta Polska
Szef Rady Europejskiej Donald Tusk poprosił prezydenta Andrzeja Dudę o spotkanie - potwierdził szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Zdaniem prezydenta „nie ma pola do interwencji ze strony szefa Rady Europejskiej”.

Portal 300polityka napisał w środę, że Tusk zaniepokojony przebiegiem dyskusji w organach UE i kluczowych stolicach na temat sytuacji w Polsce złożył prezydentowi propozycję spotkania, ale została ona odrzucona.
 

Potwierdzam - wpłynęła prośba o spotkanie. Prezydent polecił przekazać przewodniczącemu Tuskowi, że jego zdaniem nie ma pola do interwencji ze strony szefa Rady Europejskiej, niezależnie zresztą od tego kto sprawuje tę funkcję. Tym bardziej, że sprawa reformy sądownictwa nie jest przedmiotem prac Rady Europejskiej

- przekazał szef gabinetu prezydenta.

Prezydent - zaznaczył Szczerski - „wyraża zdziwienie, że w tej sytuacji nastąpiło takie wzmożenie instytucji europejskich, bo wszystko odbywa się zgodnie z porządkiem prawnym”.
 

Prezydent uważa, że przewodniczący Rady Europejskiej powinien raczej podjąć inicjatywę w Brukseli żeby obiektywnie wyjaśnić naturę tych zmian i powody sporu politycznego używając swojego autorytetu, jaki ma w kręgu instytucji unijnych, a nie w Warszawie

- przekazał Szczerski.
logon.jpglogopap.jpg

 

20155677_1663987043636239_41124306115879


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#7 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6306 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 20 lipiec 2017 - 18:51

 
Polub stronę · 44 min · 
 
 
Konsekwencja Króla Europy

 

 

20229137_1930188313920003_58922632075574


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#8 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6306 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 21 lipiec 2017 - 16:37

20245847_1016524415151137_70147146934919

 

20228316_1016506825152896_55135332945204


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#9 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6306 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 07 sierpień 2017 - 08:02

20622255_1027602260710019_77007220537652

 

Grawitacja Tuska ku stacji Polityczny Niebyt. Oskarżają go poszczególne konkretne afery

opublikowano:

wczorajb41a1e8b9e004bc88990a442348b5649.jpegautor: fot. Fratria

 
 

Kolejna odsłona z udziałem Donalda Tuska, wezwanego przez prokuraturę na przesłuchanie do Polski, rzuciła nowe światło na jego polityczną przyszłość. A rysuje się ona mizernie. Zmierza raczej do politycznego niebytu, niż nowych podbojów, mimo zawołań większości czołowych działaczy Platformy Obywatelskiej, że były premier jest wspaniałym, jedynym mężem stanu w polskiej polityce.

Są to jednak tylko pobożne życzenia i westchnienia tęsknoty, wynikające z braku we własnych szeregach postaci z jakąkolwiek charyzmą. Nie ma nikogo, kto nadałby Platformie dynamikę i przywrócił ją na pozycje partii rządzącej krajem. Grzegorz Schetyna, miotający się między sprzecznymi stanowiskami, wypowiadanymi, co drugi tydzień? Sławomir Neumann, umiejący tylko pluć na PiS i straszyć posłów konkurencji więzieniem? Ewa Kopacz, kłamiąca na każdym kroku, począwszy od Smoleńska? Borys Budka – przygotowujący listy dziennikarzy mediów publicznych do odstrzału po zmianie władzy w Polsce? Rafał Trzaskowski, sławny z charytatywnej działalności? Chcąc poprawić sytuację materialną starej kobiety, która na ulicy prosiła o wsparcie, ofiarował jej 20 groszy. Dlatego ich marzeniem jest powrót Tuska w roli człowieka, który utoruje drogę do władzy swojej starej ferajnie.

 

Ostatnie przesłuchanie i wszystko, co się z nim wiązało od momentu przyjazdu Tuska do Warszawy, po krótką, improwizowaną konferencję, jaką przeprowadził bezpośrednio po wyjściu z prokuratury, wskazują, że i sam „mąż opatrznościowy Platformy”, traci ducha wchodzenia w zwarcie z Andrzejem Dudą w wyścigu do Belwederu. W jego oczach i ruchach, pojawiają się sygnały mówiące, o mocno zachwianej pewności siebie. Utraty umiejętności wychodzenia z sytuacji kryzysowej, którą kiedyś imponował. Nie raz na odległość czuć było od jego kłamstw, próbował budować zręby racjonalnego wytłumaczenia, które dla wielu wydawało się wiarygodne. Przez długi czas ujmował wielu Polaków tym, że zwykle po jakiejś wpadce Platformy, po katastrofie politycznej, w której ludzie Platformy stawali się negatywnymi postaciami, Tusk obiecywał szybkie i skuteczne wyjaśnienie przyczyn afery i surowe ukaranie jej sprawców. Nigdy takich obietnic nie spełniał, ale przynajmniej potrafił zażegnywać zagrożenia kryzysowe.

 

Tym razem od początku był zdenerwowany, trzęsły mu się ręce, brakowało w jego odpowiedziach swobody i typowej dla niego lekkości w zbijaniu zarzutów. Raczej jestem pewien, że do Tuska dotarło, że wokół jego szyi powoli, ale skutecznie zaciska się pętla, które wyeliminuje go z polskiej polityki. Że obciąża go zbyt wiele kompromitujących spraw, by udało się przekabacić je na swoją korzyść. Próby zaś strywializowania i nadania im rysów odwetu Jarosława Kaczyńskiego, dziś już niewielu przekonują, wobec wagi i politycznego znaczenia zarzucanych Tuskowi zaniedbań. Tuska nie oskarża Jarosław Kaczyński. Oskarżają go poszczególne konkretne afery, za którymi stoją krzywdy tysięcy ludzi. Szkody moralne i materialne, które ich dotknęły. Zniszczyły bądź pokiereszowały dramatycznie ich życie oraz losy kolejnych setek tysięcy ich krewnych i przyjaciół. Krąg tych szkód przypomina zakres skutków aktów terrorystycznych. Cierpią nie tylko najbliżsi ofiar zamachów, ale całe środowiska, w których żyły i działały zawodowo i prywatnie ofiary. Podobnie zwielokrotniają się cierpiący, z powodu wszystkich negatywnych spraw związanych z katastrofa smoleńską czy aferą Amber Gold.

 

Z każdym miesiącem powiększa się liczba Polaków, którzy gotowi są dołączyć do opinii prof. Jadwigi Staniszkis, która mówi wprost, że ma nadzieję, iż Tusk nie wróci już do polityki w Polsce. Dziś żałuje też, że kiedyś poparła publicznie Donalda Tuska, bo ci którzy jej zaufali zrobili to samo.

 

https://wpolityce.pl...konkretne-afery

 

 

20638032_1026417734161805_71107177035277


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#10 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6306 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 08 sierpień 2017 - 09:17

Mularczyk: „Wszystko, co się działo po 10/04 - wrak, czarne skrzynki i ekshumacje - obciąża Tuska”

opublikowano:

przedwczoraj5cbd3a721af3454fbc283058b9d9ac99.jpegautor: YouTube/Telewizja Republika
 
 

To wszystko, co się działo po 10/04, konsekwencje w postaci wraku, czarnych skrzynek i niestety ekshumacji, wiedzy o bezczeszczeniu ciał ofiar, obciąża Tuska. Jakieś twierdzenia, że są to szykany, jest śmieszne

— mówił w programie „Ława polityków” (TVN24) poseł PiS Arkadiusz Mularczyk.

Jak podkreślił Mularczyk, za traumę rodzin ofiar smoleńskich i całego kraju odpowiadają Ewa Kopacz i Donald Tusk. Komentując formę wystąpień byłego premiera w związku z jego przesłuchaniami na w śledztwie okołosmoleńskim, poseł PiS mówił:

On robi z tego spektakl. Przypomnę, że po 2007 było ponad sto postępowań przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu i Zbigniewowi Ziobrze. Oni jeździli od prokuratury do prokuratury. Gdy mówili, że to forma szykan, to Donald Tusk mówił wówczas ironicznie: Chłopie, czego się boisz. Dziś można powiedzieć mu to samo

— powiedział.

Tusk wykorzystuje swoją funkcję, by straszyć, że w Polsce dzieje się coś złego. Nic takiego się nie dzieje!

— dodał Arkadiusz Mularczyk.

Myśmy od wielu lat mówili, że Tusk ma się czego obawiać. Sam stawiałem tezę, że to co zrobił Tusk, to dyplomatyczna zdrada, bo on tak ułożył nasze relacje międzynarodowe, że my zostaliśmy w sytuacji, że jesteśmy petentami u Putina

— stwierdził poseł PiS.

ak/tvn24/300polityka

https://wpolityce.pl...e-obciaza-tuska


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#11 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2154 postów

Napisano 11 sierpień 2017 - 09:00

TUSK_Z_PUTINEM-746x280.jpg

 

5.08.2017, 13:41

 
TUSK ZLECIŁ MORDERSTWO KACZYŃSKIEGO? AGENT STASI "OSKAR" NA POMORZU TO DONALD TUSK?
 

TUSK ZLECIŁ MORDERSTWO KACZYŃSKIEGO?
PRAWICOWA DZIENNIKARKA SZACHUJE KWITAMI!
AGENT STASI "OSKAR" NA POMORZU TO DONALD TUSK?
MERKEL MA AKTA TUSKA - OSKARA!

 

Cz., I Jeżeli  byłaby to prawda, to mamy mega burzę na najwyższych szczytach i kręgach władzy. Czy były premier Polski - Donald Tusk mógł zlecić zabójstwo śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego?
"Gazeta Polska Codziennie" poinformowała, że według niemieckiego dziennikarza Jurgena Rotha, który dotarł do pełnego raportu niemieckiego wywiadu BND na temat katastrofy smoleńskiej, "wysoce prawdopodobny jest zamach przy użyciu
materiałów wybuchowych". Informację tę miało potwierdzić "wysokiej rangi źródło wewnątrz polskiej ambasady w K". Miał nim być pułkownik polskiego wywiadu wojskowego o imieniu Robert, który "zna bardzo dobrze wewnętrzne życie tej służby".
Miał powiedzieć on, że zlecenie zamachu pochodziło od polskiego polityka, którego nazwisko zaczyna się na literę T - czytamy na se.pl Do tych informacji odniosła się
praktycznie od razu prawicowa dziennikarka i reżyserka, Ewa Stankiewicz.
"Nie zdziwiłabym się gdyby politykiem T. który miał zlecić zamordowanie prezydenta L Kaczyñskiego okazał się Tusk" - napisała na swoim koncie na Twitterze, Ewa Stankiewicz. Donald Tusk 10 kwietnia 2010 roku pełnił funkcję premiera RP. Bardzo
szybko po katastrofie jego poplecznicy zajmowali najważniejsze urzędy w państwie. Bronisław Komorowski jeszcze bez potwierdzenia zgonu śp. prezydenta Lecha
Kaczyńskiego wszedł do kancelarii prezydenta i domagał się wejścia na jego miejsce
jako ówczesny marszałek sejmu."Zgodnie z opisem Roberta [nazwisko zaczernione] zlecenia zamachu na Tu-154 pochodziło bezpośrednio od T. [nazwisko wysokiej rangi polskiego polityka, nazwisko zaczernione] do Desinova. Według BND: - Uwzględniając fakt, że w wypadku Tu-154 chodzi o rządowy samolot polskiego prezydenta o bardzo wysokich wymogach bezpieczeñstwa, umieszczenie w samolocie ładunku bądź nawet kilku ładunków TNT wyposażonych w zdalne zapalniki byłoby niemożliwe bez zaangażowania sił polskich" - twierdzi niemiecki dziennikarz śledczy Rurgen
Roth. Wcześniej dziennikarka DOMAGAŁA SIĘ KARY ŚMIERCI DLA DONALDA TUSKA,   jak sama twierdzi, za "ZBRODNIĘ SMOLEŃSKĄ".

 

AGENT STASI "OSKAR" NA POMORZU TO DONALD TUSK?

 

Cz. II Czy Donald Tusk był NRD-owskim   agentem   Stasi   o pseudonimie „Oscar”
działającym  w latach 80-tych w Trójmieście? Twardych dowodów jak do tej pory
nie ma, ale wielu opozycjonistów z Wolnych Związków Zawodowych, w tym Kazimierz Maciejewski, Krzysztof Wyszkowski i Lech Zborowski, mają   wątpliwości   w   stosunku   do Donalda Tuska. Jeżeli Tusk był agentem STASI i SB o pseudonimie „Oscar”, który aktywnie działał w gdańskiej „Solidarności”, to ewentualne zamierzchłe powiązania
ze STASI mogą rzucać zupełnie nowe światło na wzajemnie wsparcie i zażyłe stosunki w polityce międzynarodowej   Donalda   Tuska   i   Angeli Merkel.
Autorzy Ralf Georg Reuth i Günther Lachmann w swojej książce „Pierwsze życie Angeli M.” zadają wiele pytań, które wymagają analizy. Jakże zasadne w świetle książki
„Pierwsze życie Angeli M.”  wydają się słowa Jarosława Kaczyńskiego, że Angela
Merkel została kanclerzem nieprzypadkowo. A jakże służalczy i jak śmieszny
wydaje   się   list   ludzi   rozumnych „Czujemy się w obowiązku wyrazić głęboki   sprzeciw   wobec   ostatnich wypowiedzi prezesa Jarosława Kaczyńskiego o stosunkach polsko-niemieckich" - napisali byli szefowie polskiej dyplomacji: Władysław Bartoszewski, Włodzimierz Cimoszewicz, Andrzej Olechowski, Dariusz Rosati i Adam Daniel Rotfeld. Szczegółem jest to, że czterech z podpisujących ten wiernopoddańczy   list   było   TW, o pseudonimach „ Must”,  „Carex”, „Buyer” i „Ralf”. W świetle wspomnianej książki - żaden z sygnatariuszy listu nie przeprosił Jarosława Kaczyńskiego, ale czego wymagać od lokajów. Jeżeli naprawdę Tusk był „Oscarem”
Stasi, to jego papiery były znane zarówno Merkel jak i Putinowi, stąd nie dziwi zachowanie Tuska w stosunku do Putina. Proniemiecka polityka Tuska spowodowała zrujnowanie kraju. Stała się przyczyną ucieczki Tuska z Polski pod skrzydła Angeli Merkel, która załatwiła mu bardzo świetną synekurę w Brukseli. Dla Merkel jest to bardzo
wygodne,   gdyż   ze   strachu   przed kompromitacją Tusk zrobi wszystko
co mu Angela każe. Jak miecz Damoklesa nad Tuskiem wisi wydanie książki niemieckiego dziennikarza śledczego Jürgena Rotha o katastrofie smoleńskiej
„Zamknięte akta S.” Po raz pierwszy prezentuje ona prawdziwe tło katastrofy polskiej
maszyny, bada  bardzo aktualną kwestię, co łączy katastrofę w Smoleńsku,
zestrzelenie samolotu MH-u17 z konfliktem na Ukrainie.
Według  Jürgena Rotha źródła w BND (Bundesnachrichtendienst)  mówią - był to zamach. Mało tego - dziennikarz utrzymuje, że zna nazwisko odpowiedzialnego za zamach.
Jeżeli jest prawdą to co napisał ten autor, boję się o jego życie, czy np. nie
zawita do niego seryjny samobójca.

 

                        Autor cz. I Sylwester Raczyński
                    Całość opracował Aleksander Szumański "Głos Polski Toronto

 

http://www.fronda.pl...tusk,46754.html#12 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6306 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 22 sierpień 2017 - 11:23

20993936_1631435656907897_57868964181610


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#13 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6306 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 30 sierpień 2017 - 18:31

■■ ‚Bolek’ ujawniony. Czas na agenta STASI o pseudonimie ‚Oscar’? ■■
Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 21 lutego 2017

Czy Donald Tusk był DDR-owskim agentem( Stasi) o pseudonimie „Oscar” działającym w latach 80-tych w Trójmieście?

634740696258805258_1c532.jpg

Nazwisko jakie pada w sprawie wspólnego agenta NRD-owskiej STASI i PRL-owskiej SB, to nazwisko premiera Donalda Tuska. Choć nikt nie jest w stanie przedstawić dowodów na piśmie, to jednak informację tę potwierdza każdy były funkcjonariusz zarówno STASI jak i SB poproszony o komentarz.

Cała sprawa ma związek z ukazaniem się w Niemczech książki Ralfa Georga Reutha i Günthera Lachmanna „Pierwsze życie Angeli M.” poświęconej działalności w NRD obecnej kanclerz Angeli Merkel. Twierdzą w niej, że w 1981 była szefem wydziału agitacji i propagandy FDJ ( Wolna Młodzież Niemiecka – komunistyczna organizacja młodzieżowa Socjalistycznej Partii Jedności Niemiec w NRD ) oraz członkiem władz komisji zakładowej Akademii Nauk w NRD.

Wolfgang Schnur oraz Lothar de Maizière – polityczni protektorzy młodej Angeli Merkel, pod których skrzydłami rozpoczynała polityczną karierę, okazali się agentami STASI. Obaj na terenie byłej NRD tworzyli oddziały zachodnioniemieckiej partii CDU, z której wywodzi się … Angela Merkel.

Jeżeli Donald Tusk był agentem STASI i SB o pseudonimie „Oscar”, który aktywnie działał w gdańskiej „Solidarności”, to ewentualne zamierzchłe powiązania ze STASI mogą rzucać zupełnie nowe światło na wzajemnie wsparcie i zażyłe stosunki w polityce międzynarodowej Donalda Tuska i Angeli Merkel.

49-45165_b1c17.jpg

„Donald Tusk oznajmia „Henrykowi”, że wspólnie z dawnymi kolegami z Niezależnego Zrzeszenia Studentów chce podjąć niebezpieczną, ale dobrze płatną pracę, taką jak np. malowanie kominów. Z kolei w maju Tusk planuje wraz z żoną pojechać do Paryża, by odwiedzić redakcję „Kultury” Jerzego Giedroycia. Jedne i drugie plany udaje się zrealizować.”

Autorzy Ralf Georg Reuth i Günther Lachmann .” w swojej książce „Pierwsze życie Angeli M.” zadają wiele pytań , które wymagają zastanowienia się. Jakże zasadne w świetle książki „ Pierwsze życie Angeli M.” wydają się słowa Jarosława Kaczyńskiego, że Angela Merkel została kanclerzem nieprzypadkowo.

Agent STASI Oscar ciągle na posterunku

Nieobecność „króla Europy” Donalda Tuska w Warszawie 10 kwietnia 2015 roku była nie tylko faktem haniebnym, ale także bardzo znamiennym. I stanowi kolejny dowód obciążający w procesie, który wytoczyła, na razie tylko Historia, człowiekowi, który oddał śledztwo smoleńskie w ręce sowieckich oprawców. W powszechnym dyskursie społecznym utarło się mówić, że milczenie oznacza zgodę. W tym wypadku, wielkie milczenie Donalda Tuska, który w sprawie 5. rocznicy, największej po II wojnie światowej, tragedii, która dotknęła Polskę, nie wydał jednego słowa oświadczenia z „dalekiej” Brukseli, nie pozostawia wiele wątpliwości, co do stanu i zawartości zakamarków duszy byłego premiera rządu III RP. W życiorysie politycznym Donalda Tuska, trudno znaleźć choćby jeden element, który wprost negowałby liczne domysły, że przed laty został zwerbowany przez wschodnio-niemiecką STASI i działał nad Wisłą pod pseudonimem Oscar.

Tylko pobieżny rzut oka na karierę polityczną Donalda Tuska każe powątpiewać w jego czyste, zgodne z polską racją stanu, intencje. Przykłady, takiego stanu rzeczy, są znane wszem i wobec: „nocna zmiana” rządu Olszewskiego, powołanie do życia Platformy Obywatelskiej, która, co dzisiaj widać jak na dłoni, z zimną krwią dokonuje demontażu Państwa Polskiego, wasalne stosunki z Angelą M. – kuriozalne ordery i europejskie apanaże, stocznie, Nord Stream, Smoleńsk i cały kontekst związany z zamachem i strach, wielki strach przed pułkownikiem Putinem.

Od tego czasu kilka spraw uległo zmianie. Przede wszystkim Donald Tusk został powołany „przez Angelę Merkel”, bo chyba nikt nie ma, co do tego żadnych wątpliwości, na przewodniczącego Rady Europejskiej i czmychnął na sowicie opłacaną synekurę do Brukseli. I smoleńskie demony zostawił w kraju. Tylko, że od tych upiorów nie da się uciec. Wystarczy przeczytać relację Małgorzaty Wassermann zapisaną w książce „Zamach na prawdę” na temat kilku spotkań i rozmów rodzin smoleńskich z Tuskiem po 10 kwietnia 2010 roku. Przed naszymi oczami roztacza się obraz stronniczości, a właściwie służalczości, wobec Rosjan i himalaje kłamstwa suflowane cały czas Polakom pod cyniczna przykrywką zwykłej ludzkiej bezradności i zagubienia, która politykowi na tym stanowisku przecież nigdy nie przystoi. Dzisiaj natomiast widać, że już 10 kwietnia 2010 roku Donald Tusk prowadził rozgrywkę o przyszłe europejskie apanaże, żeby Putin i Merkel mogli powiedzieć: “Oto nasz człowiek w Brukseli”.

Tajemnice STASI na temat Donalda Tuska muszą znać bezwzględnie dwie osoby: Angela Merkel i Władymir Putin. Oboje całkowicie przypadkowo. To oczywiście żart, bo wszyscy wiemy, nie tylko od Ralfa Georga Reutha i Günthera Lachmanna autorów książki pt. „Das erste leben der Angela M.” („Pierwsze życie Angeli M.”), że związki Angeli M. z FDJ, a więc i ze STASI nie były tylko incydentalne. O karierze kgb-owca Putina w NRD napisano, tu i ówdzie, też kilka słów.

Donald Tusk, jak widać po latach, w tym niemiecko-rosyjskim tyglu czuł się właściwie jak ryba w wodzie. Angelę M. całował po rękach a z Władymirem Władymirowiczem wykonywał słynne żółwiki. W międzyczasie zaśmiewał się do rozpuku z kolegą Bronisławem K. czekając na smoleńskie trumny na lotnisku wojskowym w Warszawie.

Kim był agent Oscar 10 kwietnia 2010 roku

Jedni twierdzą, że zamachowcem (zob. celną analizę Łażącego Łazarza pt. „Gruppenfuhrer KAT”). Inni, że wystrychniętą na dudka żałosną kreaturą, która uwierzyła, że przestawia na tej szachownicy jakieś figury albo choćby piony. Patrząc z tego punktu widzenia do rangi symbolu może urastać słynna rozmowa w cztery oczy Putina z Tuskiem na sopockim molo w 2008 roku. Musiał wtedy żałosny Kaszub pękać z dumy, że przywódca takiego „mocarstwa” urządza sobie z nim przyjacielskie „tete-a-tete” i to nie w Moskwie na Patriarszych Prudach. Pożyteczny idiota? Niekoniecznie. A wspólnik? Może jedno i drugie!

Trzecia możliwość, że Donalda T. Historia przerosła i był powodowany tylko paraliżującym strachem pozostaje najmniej prawdopodobna. Donald T. nie siedział samotnie w celi na Łubiance, tylko urzędował w stolicy blisko czterdziestomilionowego państwa, należącego do NATO, i na biurku miał „gorącą linię” do prezydenta Stanów Zjednoczonych. W takiej sytuacji nie oddaje się śledztwa wrogiemu mocarstwu, a w każdym razie nie bez walki. Mówią, że tonący brzytwy się chwyta. I to jest stara prawda. Tylko, że agent Oscar nie topił się 10 kwietnia 2010 roku! W każdym razie nie w morzu należącym do kondominium niemiecko-rosyjskiego.

Merkel i Putin na pogrzeb prezydenta Lecha Kaczyńskiego nie dojechali. Barack Obama też. I to są równie wymowne polityczne „oświadczenia” woli jak milczenie Donalda Tuska 10 kwietnia 2015 roku. Historia powoli wydaje wyrok na “dziarskiego Donka” z Gdańska. I kodeksowe prawo, że wszystko co powie oskarżony może być wykorzystane przeciwko niemu, nie ma w tej sytuacji pełnego zastosowania. Bo o wiele cięższym dowodem w tym procesie, przed “Trybunałem Historii”, będzie wszystko to, co Donald Tusk chce przemilczeć.

Nie da się jednak ukryć, że agent STASI Oscar pozostaje ciągle w grze. A jak długo spadkobiercy STASI, FDJ i KGB będą go chronić i wykorzystywać, to już temat na inne opowiadanie!

Dlaczego politycy Platformy są tak bardzo ulegli wobec Berlina?

Decyzje o fundamentalnym dla Polski i Polaków znaczeniu w ostatnich latach bardzo często zapadały nie w Warszawie, lecz w Berlinie. To w stolicy Niemiec wytyczano kierunki polityki zagraniczną naszego kraju. To w Berlinie podejmowane były decyzje w sprawie baz NATO czy obozów dla islamskich imigrantów na terytorium Polski. Dlaczego politycy Platformy zrezygnowali z prowadzenia suwerennej polityki? Czy zrobili to za obietnice otrzymania unijnych synekur?

Przykro mi o tym pisać, ale odnoszę wrażenie, że politycy rządowi z Platformy Obywatelskiej postępują tak, jakby Polska nie była własnością Polaków, których (przynajmniej w teorii) mają na arenie międzynarodowej reprezentować. Ich zachowanie może sugerować, że reprezentują interesy kogoś zupełnie innego. Kogoś, kto traktuje Polskę w kategoriach gospodarczo-politycznej kolonii, kto czerpie z naszego kraju gigantyczne zyski, drenując bezpowrotnie kapitał i sporą część owoców wzrostu gospodarczego…

Niemiecka elita polityczna, w ramach dbania o interesy własnego kraju, wynajduje w krajach ościennych polityków słabszych, uległych i zakompleksionych, których może „urobić” według własnego wzorca. Tak było z Donaldem Tuskiem. Niemcy przez kilka lat hodowali go poprzez wręczane mu medale, honory, wyróżnienia i poklepywanie po plecach. Kiedy już go odpowiednio urobili (uprzednio wykorzystawszy do działań na rzecz niemieckiej racji stanu na linii bilateralnej Polska – Niemcy), to wstawili na eksponowane europejskie stanowisko, mimo braku znajomości angielskiego czy francuskiego. Ważne jednak, że znał niemiecki, dzięki czemu mógł przyjmować bezpośrednie instrukcje płynące z Berlina. Cała akcja z „europejską prezydencją” Tuska polegała na spacyfikowaniu (przejęciu w kontrolę) przez Niemcy (za pośrednictwem polityka z kraju „nowej Unii”) europejskiego stanowiska, które mogłoby coś znaczyć, gdyby piastował je przebojowy polityk o wyraźnych poglądach. W przypadku jednak obsadzenia go przez totalną miernotę, w dodatku całkowicie uległą i podporządkowaną płynącym instrukcjom, nie znaczy nic. W ten sposób Berlin kontroluje potencjalne narracje, jakie mógłby tworzyć szef Rady Europejskiej.

Następczyni Tuska na stanowisku szefa rady ministrów w Warszawie ma niestety zbyt ograniczone możliwości osobowościowo-intelektualne, abyśmy mogli choćby przez chwile pomarzyć o próbie prowadzenia niezależnej od Niemiec polityki zagranicznej, która uwzględniałaby przede wszystkim interesy naszego państwa. Słynne „setki” telewizyjne z wizyty Ewy Kopacz w Berlinie, kiedy zagubiona i nieogarnięta premier naszego państwa prowadzona była pod ramię przez Angelę Merkel, doskonale zobrazowały istotę obecnych stosunków Polsko – Niemieckich. Pod tym względem nadzieje na zmianę mogą nieść zbliżające się wybory parlamentarne. Póki jednak krajem rządzi ekipa Platformy (jeszcze miesiąc), póty rzeczywistym premierem Polski będzie Angela Merkel.

parezja.pl, 3obieg.pl, marucha.wordpress.com, naszeblogi.pl, alexjones.pl, youtube.com, niewygodne.info.pl
omon.pl, fot. pamiec.pl / afp.com / twimg.com

 

https://wzzw.wordpre...nimie-oscar-■■/


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#14 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6306 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 03 wrzesień 2017 - 17:45

a455c6f1a1c32b99.jpg

Czy agenci STASI nadal znajdują się wśród polskich elit?
 

Brakuje informacji w sprawie byłych agentów STASI. Nie wiemy, kim są teraz i czy pełnią ważne funkcje w strukturach państwowych. Mimo, że wiele akt bezpieki zostało zniszczonych, fakty świadczą o ciągłej obecności jej funkcjonariuszy na najwyższych szczeblach władzy.

W kwietniu bieżącego roku poseł Tomasz Jaskóła z Kukiz’15 zgłosił interpelację, w której zawarł szereg pytań do koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. Dotyczyły one sprawdzenia przez służby specjalne stanu zasobów Urzędu ds. STASI odnośnie jej agentów działających na terenie PRL-u, monitu działań podejmowanych współcześnie przez takie osoby, kontroli kontrwywiadowczej ich działań i potrzeby powołania zespołu historyków oraz specjalistów kontrwywiadu ABW w celu zbadania problemu agentury STASI w Polsce.

Na pytania posła Jaskóły, służby specjalne nabrały wody w usta. Mariusz Kamiński odpisał w odpowiedzi na interpelację, że temat ten jest znany polskim służbom specjalnym, a ABW przeprowadziła analizę dotyczącą agentów STASI, jednak z racji ograniczeń prawnych nie może nic więcej powiedzieć w tej sprawie.

Palenie przeszłości

Pod koniec 1989 roku w okręgowych siedzibach STASI zaczęto palić akta. Wywołało to falę protestów w całych Niemczech. Nieraz zdarzały się przy tej okazji prowokacje wschodnich służb. Kiedy w styczniu 1990 roku protestujący oblegli siedzibę STASI w Berlinie, doszło do splądrowania archiwów. O dziwo, okradziono jednak tylko archiwa działu ochrony przed szpiegostwem. Jakie miałby w tym cel ruch obywatelski (Neues Forum), którego interesowały przecież tylko teczki osób poszkodowanych przez komunizm i ich oprawców?

Do palenia taśm bezpieki dochodziło także publicznie, przed kamerami telewizyjnymi. Co więcej, pierwotny plan wcale nie przewidywał zniszczenia służb specjalnych, ale ich "przekształcenie", a wybrani funkcjonariusze mieli zostać umieszczeni w cywilnych instytucjach, tak aby móc kontrolować również w przyszłości życie kraju.

Joachim Gauck – dawny prezes Federalnego Urzędu ds. Stasi i były prezydent Niemiec – przekonany jest, że agenci, których umieszczono w gospodarce, mogli pozostać tam niezauważeni po dziś dzień. Badania jego urzędu, po latach wykazały, że w Urzędzie Powierniczym zajmującym się prywatyzacją mienia państwowego, na 1200 pracowników 200 należało do kategorii "OiBE" (oficerowie jednostki specjalnej, od "zadań specjalnych"). Co więcej, nawet w urzędzie Gaucka zatrudniono funkcjonariuszy STASI (oficjalnie traktowanych, jak zdrajców przez dawnych towarzyszy).

Wciąż na górze

Dzisiejsze zainteresowanie STASI ma związek z ukazaniem się w 2014 roku książki Ralfa Georga Reutha i Günthera Lachmanna "Pierwsze życie Angeli M.". Opisuje ona działalność w NRD obecnej kanclerz Angeli Merkel. Autorzy twierdzą, że Wolfgang Schnur oraz Lothar de Maizière – polityczni protektorzy młodej Angeli Merkel, pod których skrzydłami rozpoczynała polityczną karierę – o kazali się agentami STASI. Obaj również są jednymi z ojców założycieli partii CDU.

Agenci STASI zajmowali nieraz najwyższe funkcje państwowe w Polsce, także po 1989 roku. Byli to między innymi I sekretarz KW PZPR we Wrocławiu Ludwik Drożdż, Zbigniew Sobotka, wiceminister spraw wewnętrznych, Stanisław Ciosek, doradca prezydenta Kwaśniewskiego i były ambasador RP w Moskwie oraz Wiesław Klimczak, były szef wpływowego stowarzyszenia Ordynacka.

Tożsamości wielu agentów wciąż jednak nie znamy. Dziś są to około 65-letni ludzie. Jak poinformował portal wpolityce.pl był to między innymi "Heinz Bertram", który w latach 80. został skierowany na studia w szkole oficerskiej w Warszawie, aby zbierać informacje o studentach i wykładowcach. Nie wiemy także kim był "Harald Engel", który w latach 1971-76 był studentem Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie. Z kolei agent o pseudonimie "Dr Jan" został przerzucony do rozpracowania antysocjalistycznych sił w środowisku akademickim Gdańska.

Kilka lat temu ujawniono, że agentem Stasi w środowisku "Solidarności" był Detlef Ruser ps. "Henryk", ożeniony z Polką, pracownik naukowy uniwersytetu w Rostocku, który mieszkał w Gdańsku.

"Przekazywał oficerowi prowadzącemu podziemne gazetki i dostarczał kasety wideo. Ruser spotykał się towarzysko z redaktorami, przychodził także na spotkania Klubu Myśli Politycznej im. Konstytucji 3 maja, w którym działał Donald Tusk. Robił dużo zdjęć, tłumacząc, że to na pamiątkę"

– podaje redakcja wpolityce.pl. Jedno z takich zdjęć stało się nawet przyczyną do podejrzeń odnoście przeszłości samego Tuska. Widać na nim byłego premiera w towarzystwie Rusera. "Henryk" jednak wciąż nie zniknął z życia publicznego. Obecnie jest członkiem Towarzystwa Polska-Niemcy w Gdańsku.

Enerdowskie służby specjalne cieszyły się najwyższym profesjonalizmem w całym bloku wschodnim. Ich sława z pewnością przyczyniła się do podpisania w 1980 roku porozumienia z władzami PRL, na mocy którego STASI zaczęła działać na terenie Polski. Jak twierdzi poseł Jaskóła istnieją kartoteki agentów, których zwerbowano do współpracy.

"Od 1989 roku nie ma zainteresowania władz polskich problemem około 5 tysięcy osób, które pracowały i były werbowane bezpośrednio w Polsce przez STASI"

– czytamy w jego interpelacji.

Alina Gut/Fot. TT

http://wsensie.pl/ko...d-polskich-elit


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#15 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2154 postów

Napisano 20 wrzesień 2017 - 14:23

To dlatego Tusk nie wróci już do Polski. Europoseł nie ma najmniejszych wątpliwości.

 

adto20160628047.jpg

Donald Tusk i Jean-Claude Juncker

 
 
– Mogę się założyć (…) . Tusk nie wróci do Polski i nie będzie walczył o prezydenturę, bo czyta wszystkie sondaże i wie, że nie miałby żadnych szans – powiedział w czasie spotkania z Polonią w Chicago Ryszard Czarnecki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości podczas wizyty w Chicago spotkał się z tamtejszą Polonia. W trakcie dyskusji europarlamentarzysta odniósł się m.in. do słów Jean-Claude'a Junckera. Przewodniczący Komisji Europejskiej zaproponował niedawno połączenie stanowisk szefa Rady Europejskiej i szefa KE.

 

To, co mówi Juncker, jest oceną pracy, a raczej braku pracy pana Donalda Tuska, który, przepraszam bardzo, jest śmierdzącym leniem, który nic nie robi

 
– podkreślił cytowany przez „Super Express” europoseł. 

 

– Czy państwo mogą przedstawić jakiś pomysł na Europę Donalda Tuska? – zapytał zebranych Czarnecki. – Tusk stał się twarzą jednej inicjatywy, negocjacji z Wielką Brytanią w sprawie pozostania w Unii Europejskiej. Jak się one zakończyły, wszyscy dobrze wiemy – mówił wiceszef PE. 

 

Wyjaśnił też, dlaczego – jego zdaniem – były premier nie wróci do kraju, aby ubiegać się o stanowisko prezydenta.

 

Ale on jeszcze te dwa lata w Unii dociągnie. Dalej nic nie robiąc. Mogę się założyć (…) . Tusk nie wróci do Polski i nie będzie walczył o prezydenturę, bo czyta wszystkie sondaże i wie, że nie miałby żadnych szans. I on takiego ryzyka nie podejmie 

– stwierdził Ryszard Czarnecki.

 

Źródło: se.pl, niezalezna.pl#16 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2154 postów

Napisano 29 wrzesień 2017 - 10:39

W Unii już poznali się na Tusku: Gdyby był intelektualistą, poradziłby sobie w UE. Sam PR nie wystarczy.

 

tusk-blfi-750x430.jpg

 
 
Minister Witold Waszczykowski uważa, że Polska jest gotowa na dyskusję o zmianie traktatów unijnych. Szef MSZ przedstawił główne założenia i pomysły na reformę struktur UE, o które zabiegać będzie strona polska. Kilka słów gorzkiej prawdy na swój temat usłyszał również Donald Tusk.

 

http://niezalezna.pl...r-nie-wystarczy

 

 W malowaniu kominów był dobry. :lol: :lol: :lol:#17 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2154 postów

Napisano 04 październik 2017 - 15:12


jaroslaw_kaczynski_youtube_019u4-746x280

4.10.2017, 11:40


Kaczyński: Tusk mógł odkryć, że prokuratorzy wiedzą ,,za dużo''.

Dlaczego Donald Tusk milczy w sprawie kryzysu migracyjnego? Według Jarosława Kaczyńskiego może chodzić o... przesłuchanie prokuratorskie.

Wreszcie ,,udało się uchronić [kraj] przed szaleńczym narażaniem bezpieczeństwa obywateli i w gruncie rzeczy nieskuteczną akcją'' przymusowej relokacji imigrantów, ocenił w rozmowie z ,,Gazetą Polską'' prezes PiS Jarosław Kaczyński. w ten sposób polityk odniósł się do zakończenia wymyślonego przez Brukselę i prawdopodobnie popieranego przez Berlin programu, w ramach którego każdy kraj unijny miał przyjąć z góry określoną liczbę nielegalnych migrantów napływających do Włoch i Grecji. Ten program już oficjalnie został zakończony, nie odnosząc żadnego skutku.


Jarosława Kaczyńskiego dziwi jednak, dlaczego Donald Tusk, szef Rady Europejskiej, w tej sprawie nie zabiera dziś głosu. ,,niektórzy twierdzą, iż są nim przesłuchania prokuratorskie''- powiedział. ,,Być może Donald Tusk zorientował się, jak dużo wiedzą o jego rządach prokuratorzy i ten fakt wpłynął na ograniczenie jego aktywności'' - dodał Kaczyński.

http://www.fronda.pl...uzo,100441.html

#18 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2154 postów

Napisano 07 październik 2017 - 10:01

#19 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6306 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 10 październik 2017 - 10:22

Wujek dobra rada :lol:

 

22222075_824617177720100_660597604413575


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#20 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2154 postów

Napisano 11 październik 2017 - 09:21

MON składa do Prokuratury kolejne dokumenty obciążające Tuska ws. katastrofy smoleńskiej.

opublikowano:

wczoraj · aktualizacja: wczoraj8463875e743b43b88f6c64eb20f1fc53.jpeg

 


10 października 2017 r. Ministerstwo Obrony Narodowej przekazało do Prokuratury Krajowej materiały uzupełniające zawiadomienie z 17 marca 2017 r. o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej przez Donalda Tuska. Wskazane działanie polegało na rezygnacji z umowy polsko-rosyjskiej z 1993 r. gwarantującej Polsce równe prawa i zawarciu umowy z Federacją Rosyjską o badaniu katastrofy smoleńskiej według załącznika 13 konwencji chicagowskiej

 

https://wpolityce.pl...ofy-smolenskiej#21 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6306 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 11 październik 2017 - 09:36

Nie wiem czy "niemiecki Żyd" to mniejszość narodowa???  bo jeśli znowu usiłuje się podpiąć pod Kaszubów to ja przepraszam, ale najpierw niech chociaż zdanie powie po Kaszubsku a potem wylegitymuje się rodowodem :D

Jak już pisano nie raz w temacie o PO - nazwisko "Tusk" w spisach przedwojennych w Polsce występowało tylko w kontekście mniejszości żydowskiej, a premier Izraela zapewne miał dobre wieści witając Tuska jak swojego stwierdzajac, że dziadek jego był Żydem...

 

 

Co Tusk miał na myśli? Szef RE przedstawił się premierowi Katalonii jako "członek mniejszości etnicznej i regionalista"

opublikowano:

wczoraj · aktualizacja: wczorajffc9e946080241ac803ecbc37ed60d30.pngDonald Tusk / autor: Fratria
 
 

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk zaapelował we wtorek do przywódcy Katalonii Carlesa Puigdemonta, żeby nie podejmował decyzji o ogłoszeniu niepodległości regionu.

Kilka dni temu poprosiłem premiera Hiszpanii (Mariano) Rajoya, żeby poszukał rozwiązania problemu bez użycia siły, żeby szukał dialogu, ponieważ siła argumentów jest zawsze lepsza niż argumenty siły. (…) Dziś apeluję do pana, aby respektować (…) porządek konstytucyjny i nie ogłaszać decyzji, która mogłaby sprawić, że taki dialog będzie niemożliwy

— powiedział Tusk w Brukseli, zwracając się do premiera Katalonii.

Apeluję do pana nie tylko jako szef Rady Europejskiej, ale jako osoba, która mocno wierzy w motto UE: zjednoczeni w różnorodności. (Apeluję) jako członek mniejszości etnicznej i regionalista, jako człowiek, który wie, jak to jest być uderzonym policyjną pałką, jako były premier wielkiego, europejskiego kraju. W skrócie - jako ktoś, kto rozumie i czuje argumenty oraz emocje wszystkich stron

— zaznaczył.

Zdaniem Tuska różnorodność nie powinna i nie musi prowadzić do konfliktu, którego konsekwencje byłyby złe dla Katalonii, Hiszpanii i całej Europy.

Puigdemont jeszcze we wtorek, o godz. 18, ma wystąpić w parlamencie Katalonii i omówić obecną sytuację polityczną. Niektórzy komentatorzy spodziewają się, że katalońscy deputowani popierający secesję mogą wówczas proklamować niepodległość regionu. Według regionalnego rządu katalońskiego w referendum niepodległościowym z 1 października, uznanym przez władze Hiszpanii za nielegalne, 90,18 proc. głosujących opowiedziało się za niepodległością regionu; w plebiscycie wzięło udział ok. 2,28 mln osób spośród 5,3 mln uprawnionych.

Premier Hiszpanii Rajoy zapowiedział, że w przypadku jednostronnego ogłoszenia niepodległości przez Katalonię może tymczasowo zawiesić autonomię regionu - zdarzyłoby się to po raz pierwszy od czasów przywrócenia demokracji w Hiszpanii. Rząd mógłby odwołać się do nigdy wcześniej niewykorzystywanego art. 155 hiszpańskiej konstytucji. Pozwala on na „przyjęcie niezbędnych środków, by zobowiązać (region) do przymusowego przestrzegania obowiązków” wynikających z konstytucji.

as/PAP

 

https://wpolityce.pl...-i-regionalista


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#22 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6306 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 11 październik 2017 - 12:20

Ale czy aby 'członek' pisane przez 'ch' czy wzorem pani Gretkowskiej przez 'h'? :wacko:

 

22310239_1680521958665933_61256481079373


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#23 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6306 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 12 październik 2017 - 08:51

3331.jpg

Tusk będzie oskarżony o popełnienie przestępstwa na szkodę państwa? MON przekazało prokuraturze materiały
Opublikowano dnia 11.10.2017 08:42
10 października 2017 r. Ministerstwo Obrony Narodowej przekazało do Prokuratury Krajowej materiały uzupełniające zawiadomienie z 17 marca 2017 r. o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej przez Donalda Tuska.

Donald Tusk, screen YT
Wskazane działanie polegało na rezygnacji z umowy polsko-rosyjskiej z 1993 r. gwarantującej Polsce równe prawa i zawarciu umowy z Federacją Rosyjską o badaniu katastrofy smoleńskiej według załącznika 13 konwencji chicagowskiej.

Materiały uzupełniające, jakie przekazano Prokuraturze, zawierają m.in.:

1. informację o trzech rozmowach telefonicznych w dniu 10 kwietnia 2010 r. premiera Donalda Tuska z premierem Władimirem Putinem i dwóch z prezydentem Dmitrijem Miedwiediewem wraz ze wskazaniem osób towarzyszących rozmowom i mających wiedzę na ich temat;

2. chronologię podjęcia decyzji o sposobie badania katastrofy ze wskazaniem na kluczową rolę premiera Donalda Tuska, ministra obrony narodowej Bogdana Klicha, który wbrew ustawowemu obowiązkowi do dnia 15 kwietnia 2010 r. nie powołał Komisji Badania Wypadków Lotnictwa Państwowego, uniemożliwiając prawne działanie polskim specjalistom w Smoleńsku, ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka, który forsował badanie według załącznika 13, Edmunda Klicha, który działając jako przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych przyjął z rąk premiera Rosji Władimira Putina stanowisko członka komisji rosyjskiej. 

MON przekazał także prokuraturze meldunki przesyłane ze Smoleńska do ministra Bogdana Klicha przez szefa Inspektoratu Ministerstwa Obrony Narodowej ds. Bezpieczeństwa Lotów płk. Mirosława Grochowskiego oraz ustalenia i ekspertyzy prawne dotyczące sposobu badania katastrofy smoleńskiej. 

Wniosek z tych materiałów jest następujący:

1. zgodnie z obowiązującym prawem w dniu 10 kwietnia 2010 r. istniała konieczność zastosowania „Porozumienia między Ministerstwem Obrony Narodowej RP a Ministerstwem Obrony Narodowej FR w sprawie zasad wzajemnego ruchu lotniczego wojskowych statków powietrznych RP i FR w przestrzeni powietrznej obu państw” z dnia 14 grudnia  1993 r., które w art. 11 stanowiło, iż „wyjaśnienie incydentów lotniczych, awarii i katastrof, spowodowanych przez polskie wojskowe statki powietrzne w przestrzeni powietrznej FR lub rosyjskie wojskowe statki powietrzne w przestrzeni powietrznej RP prowadzone będzie wspólnie przez właściwe organy polskie i rosyjskie. Jednocześnie strony zapewnią dostęp do niezbędnych dokumentów z zachowaniem obowiązujących je zasad ochrony tajemnicy państwowej”;

2. wspomniana umowa bilateralna gwarantowała RP równość stron i współdziałanie w badaniu przyczyn. Ze strony Polski właściwą w przedmiotowej sprawie była Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, która miała współpracować z adekwatnym organem FR. Jednocześnie porozumienie zapewniało dostęp do niezbędnych dokumentów i jego zastosowanie wykluczałoby np. odmowę zrealizowania wniosku dowodowego. Zrezygnowano z tego rozwiązania, oddając to kluczowe postępowanie Rosji;
 
3. zgodnie z polskim prawem osobami mogącymi zaciągać zobowiązania międzynarodowe są: prezydent, premier i minister spraw zagranicznych. 

Przedstawione powyżej fakty dowodzą, że decyzja została podjęta w pierwszych dniach, prawdopodobnie już 10 kwietnia 2010 r., bez koniecznej analizy przepisów oraz uwzględnienia interesu RP. 

W procesie decyzyjnym po stronie polskiej brali udział: premier Donald Tusk, przewodniczący PKBWL Edmund Klich, minister obrony narodowej Bogdan Klich, minister infrastruktury Cezary Grabarczyk.

źródło: mon.gov.pl

http://www.tysol.pl/...turze-materialy


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#24 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2154 postów

Napisano 12 październik 2017 - 17:19

Tego Tusk jeszcze o sobie nie słyszał. Minister nie zostawił na „królu Europy” suchej nitki.

tuskflickr-european-peoples-party.jpg

 
 
Donald Tusk nie ma ostatnio dobrej passy. Jest krytykowany niemal z każdej strony, jednak to, co powiedział o nim szef polskiej dyplomacji doprawdy daje do myślenia. Minister Waszczykowski pytany o współpracę rządu z byłym premierem, powiedział, że „nie czuje żadnego wsparcia Tuska w kwestiach negocjacji między Europą a Wielką Brytanią na temat Brexitu”. Później było jednak znacznie mocniej. Szef MSZ stwierdził, że „Donald Tusk nie pomaga w realizacji żadnego polskiego interesu ani w Unii, ani poza Unią”.

 

http://niezalezna.pl...py-suchej-nitki

 

Jednak lepiej wychodziło mu malowanie kominów. :lol: :lol: :lol:#25 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2154 postów

Napisano 13 październik 2017 - 08:53

Tusk w ankiecie „Znaku” w 1987 r.

 

„Polskość kojarzy mi się się z przegraną, z pechem. Wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu”
Miesięcznik „ZNAK” przypomina ważniejsze wypowiedzi ze swojej ankiety rozpisanej w 1987 roku na temat „Czym jest polskość”. Wziął w niej wtedy udział m.in. Donald Tusk.

Polska nie ma pecha tylko pecha jej przynoszą takie Tuski .Pojechał sobie i już jest mniej pechowo .

 

 

1458044527_ymp4na_600.jpg

 

Dla wyjaśnienia, że Tusk to nie Kaszub:

 

Kaszëbi są w prosti rédze òtrokama Pòmòrzanów – wczasnych słowiańsczich plemion z òbéndë Pòmòrsczi, chtërnech miono wzã sã òd miona zemi (słowiańsczé Pomore – pò mòrze). Ùznaje sã, że przódkòwie Kaszëbów zjawile sã w ti òbéńdze midze Òdrã a Wisłą wicy jak 1500 lat nazôt. Nôstarsze zapisënczki miona są z XIII s. w sztãplu ksyża Pòmòrsczi Barnima I, czéde panowale òni w òkòlim Sztetëna.

 

https://csb.wikipedi...rg/wiki/Kaszëbi


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


Pozycjonowanie strony: Virtual Development