Skocz do zawartości
Zdjęcie

NIEMCY


210 odpowiedzi w tym temacie

#1 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 07 lipiec 2017 - 14:54

Niemcy mają nas uczyć demokracji? Wolne żarty! Na ulicach Hamburga trwa regularna bitwa! Spalone samochody, wybite witryny sklepowe. WIDEO

 

opublikowano:

3 godziny temu


  

8c97e18eca8c4cbab60836bf47b9fb55.jpeg

Szczyt G20 w Hamburg zdecydowanie nie odbywa się w spokojnej atmosferze. Od wczoraj policja zmuszona jest odpierać ataki agresywnych przeciwników tego wydarzenia. W ruch poszły armatki wodne, użyto także gazu łzawiącego.

 

Wczoraj Donald Trump odbywał swoją wizytę w Polsce gdzie m.in. był gościem szczytu państw Trójmorza. Do Warszawy przybyło 12 przywódców państw Europy Środkowo-Wschodniej. Mimo dużej skali tego wydarzenia, nie doszło do żadnych poważnych incydentów. Protest przeciwko wizycie Donalda Trumpa w Polsce, zorganizowany przez Partię Razem, był dobrze zabezpieczony przez służby i odbywał się w spokojnej atmosferze.

Zupełnie kontrastuje to z wydarzeniami z Hamburga, do których doszło przy okazji szczytu G20. Już wczoraj część demonstrantów z 12 tys. tłumu, idącego z hasłem „Witamy w piekle”, rozpoczęła walkę z policją. Obrażenia odniosło m.in. 4 policjantów i 50-letnia kobieta.

 

http://wpolityce.pl/...-sklepowe-wideo

 

***

Przerażające sceny w Hamburgu. Melania Trump uwięziona w hotelu - WIDEO

 
Dodano: 07.07.2017 [13:56]
 
1499428598165049101831.jpg
 
 

W Hamburgu trwają starcia policji z demonstrantami chcącymi przedostać się w pobliże Centrum Targowego, gdzie trwa szczyt G20. Lewaccy terroryści uniemożliwili żonie prezydenta USA Donalda Trumpa, Melanii, udział w programie wizyty. Liczba rannych policjantów wzrosła do 160.

Ci, którzy pouczają Polskę, powinni jak najszybciej wyjechać do Hamburga i pospacerować tam przez kilka godzin. Jeśli wróciliby cali, mieliby prawo mówić, w którym kraju demokracja ma się lepiej. Prezentujemy wstrząsające nagrania z miasta, które przypomina dziś Damaszek albo Aleppo.

Rzecznik Melanii Trump powiedział agencji dpa, że małżonka prezydenta nie otrzymała od policji zgody na opuszczenie miejsca zakwaterowania przez wzgląd na kwestie bezpieczeństwa.

Melania Trump miała uczestniczyć w rejsie statkiem po hamburskim porcie, a następnie, po obiedzie, zwiedzić ośrodek badań klimatu. Z kolei na wieczór zaplanowano koncert w Filharmonii Hamburskiej. First Lady zapowiedziała, że włączy się do programu tak szybko, jak będzie to możliwe.

Jak dowiedziała się jednak dpa, program dla małżonek i partnerów przywódców państw G20 został ze względów bezpieczeństwa zmieniony. Odwołano wizytę w ośrodku badań klimatu. Zamiast tego eksperci wygłoszą wykłady dla gości w hotelu Atlantik.

 

http://niezalezna.pl...h-niemiec-wideo

 

***

 

Prasa niemiecka krytycznie o wizycie Trumpa w Polsce. Krasnodębski: "Wszystkie odniesienia historyczne nie spodobały się Niemcom"

 

opublikowano:

godzinę temu

 

61d266a225664e8ca73c9068a6d80bb5.jpeg

 

Jako „krytyczny, a czasem bardzo krytyczny” ocenił ton większości wypowiedzi komentatorów w niemieckiej prasie po czwartkowym wystąpieniu w Warszawie prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa, europoseł wybrany z listy PiS, prof. Zdzisław Krasnodębski.

 


Najogólniej rzecz biorąc, ton jest dosyć krytyczny, a nawet czasami bardzo krytyczny niektórych komentatorów. Zwłaszcza tych, którzy regularnie pisują o Polsce, ponieważ oni są w równie „totalnej opozycji” do obecnego polskiego rządu i prezydenta Trumpa, jak polska „totalna opozycja”

 

Schullerowi w ogóle nie podobało się miejsce gdzie, przemawiał prezydent USA - obok Pomnika Powstania Warszawskiego - co on odczytuje jako wyraźny sygnał krytyczny wobec Niemiec. Jest w tym artykule sporo złośliwości

 

 

W Europie nie lubi się narracji heroicznej, przypomnienia ruchu oporu. Szczególnie w Niemczech nie lubi się polskiej narracji historycznej. Więc to, co akurat spodobało się Polakom - wszystkie odniesienia historyczne - nie spodobały się Niemcom

 

http://wpolityce.pl/...iemcom?strona=1#2 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 08 lipiec 2017 - 09:31

Niemka pobiła polską policjantkę. Została skazana.

 

1499501916165134101883.jpg
 
 

41-letnia obywatelka Niemiec jechała na podwójnym gazie i spowodowała kolizję w Świnoujściu. Do zdarzenia przyjechała policja. Niemka swoją złość wyładowała na funkcjonariuszach. Nie reagowała na ich polecenia, następnie pobiła policjantkę. Została skazana na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Ukarano ją grzywną w wysokości 1000 zł.

 

http://niezalezna.pl...zostala-skazana#3 Setech

Setech

  Mors Nigra Mater Nostra

 • Members
 • PipPipPip
 • 3288 postów
 • LocationKemet/Deshret

Napisano 08 lipiec 2017 - 10:54

https://pbs.twimg.co...E-BN5.jpg:large

 

 

"yes Angela I am your father.." (G20, wielkie źródlo foto do memów.)

 

:D 

 

comment_sXcI48MEb0paTt4IKjr3VHsan209PrqM

 

 

https://pbs.twimg.co...IUobm.jpg:large

 

 

https://twitter.com/...421579950125057

 

 

***

 

Hamburg. Noc zakupów.

 

https://twitter.com/...466445816045569

 

 

*Patrzcie, mieszkańcy ciemnogrodu, na cywilizowany zachód :) 

 

*Nie ma to jak złodziejstwo i chuliganka pod płaszczykiem ideologii...

 

*black friday.

 

*Kapitalne zdjecie. DE policja strasznie wysportowana, przez plotek przeskoczyc nie moga:)

 

https://pbs.twimg.co...AOU79.jpg:large

 

*Black Friday, bank holiday...

 

*Na mistrzostwach widziałem niemiecka policję w akcji, są dobrzy. Jeżeli teraz nie panują to skala jest ogromna albo plan przed wyborami.

 

*Ciekawe jaka byłaby reakcją mediów gdyby na miejsce przyszedl właściciel z Glockiem 19 i zrobił porządek?

 

*Strzelałbym...

 

*Każda generacja niemców musi mieć swoją kryształową noc...?

 

*Defaszyzacja sklepów idzie pełną parą

 

*Dziki Zachód

 

*a imigranci przyglądają się skuteczności niemieckiej policji...

 

*Panie dr już Niemcy upadają moralnie. Będzie tylko gorzej.

 

*rozpierducha na 3 fajerki , czyzby zemsta sorosów za słabe afrykanizowanie islamizowanie europy?

 

*Historia lubi się powtarzać. "zwolennicy" Hitlera robili to samo :-)

 

 

https://twitter.com/...571326707011584


bceb8dba1d5688a877f3fdddbd11d5d3.jpg

 


#4 Setech

Setech

  Mors Nigra Mater Nostra

 • Members
 • PipPipPip
 • 3288 postów
 • LocationKemet/Deshret

Napisano 08 lipiec 2017 - 11:16

Dżihadyzm i "rewolucja" - zagrożenia z Niemiec [ANALIZA]

 

644cf2b2b75853a11b7a5edef0233bbf.jpeg

 

Ataki terrorystyczne w Niemczech spowodowały, że władze zdecydowały się w końcu na rozprawę z najbardziej radykalnymi grupami. O ile jednak salafici nie ukrywają swej ekstremistycznej agendy, to organizacje powiązane z Bractwem Muzułmańskim, oficjalnie potępiając terroryzm, odwołują się do równie groźnej ideologii. To może mieć konsekwencje również dla Polski - dla Defence24.pl pisze Witold Repetowicz.

 

Islam w Niemczech jest bardzo zróżnicowany i z badań socjologicznych przeprowadzanych wśród tamtejszych muzułmanów wynika, że wciąż mają oni znacznie bardziej umiarkowane poglądy, niż ich współwyznawcy w Wielkiej Brytanii, czy we Francji. Może to jednak ulec zmianie z powodu kryzysu migracyjnego. Według Federalnego Urzędu ds. Migracji i Uchodźców w 2016 r. w Niemczech było  ok 4,4 – 4,7 mln wyznawców Allaha czyli ok. 5,4 – 5,7% ogółu mieszkańców tego kraju (obywatelstwo ma jednak tylko ok 1,9 mln czyli ok 2.4%), przy czym było to o 1,2 mln więcej niż w 2011 r.

 

89b976ba998fd231bc2c0297cd81f404.jpeg

Fot. © Bwag/Commons/CC BY-SA 4.0

 

 

Częściowo można to wytłumaczyć wyższym przyrostem naturalnym wśród imigrantów, częściowo jednak wynika z kilkusettysięcznej fali migrantów, która nadciągnęła w 2015 i 2016 r. Według innych statystyk w 2005 r. aż 9,1% noworodków w Niemczech pochodziło z rodzin muzułmańskich. Oznacza to, że wkrótce liczba muzułmanów może zacząć rosnąć skokowo, zwłaszcza że również ostatnio prezydent Turcji (a to z tego kraju pochodzi większość niemieckich muzułmanów) wezwał do pokonania Europy przyrostem naturalnym. To nowe pokolenie wyrastać będzie w innych warunkach, jeśli chodzi o wydolność integracyjną Niemiec oraz proweniencję imamów w meczetach.

 

Czytaj też: Wojna hybrydowa - atak bronią D na Europę?

 

Według badania socjologicznego przeprowadzonego na początku 2016 r. przez czeski instytut Evropske hodnoty, 13% niemieckich muzułmanów chce wprowadzenia szariatu, podczas gdy we Francji liczba ta wynosi 72%, a w Wielkiej Brytanii 69%. Niemieccy muzułmanie wykazali również znacznie większe poparcie dla wartości demokratycznych oraz liberalizm obyczajowy niż ich współwyznawcy w innych krajach europejskich.

 

Należy jednak pamiętać, że choć 13% to - być może - relatywnie niewiele, jednak równocześnie to aż pół miliona osób, całkowicie odrzucających porządek konstytucyjny. Liczba ta jest porównywalna z liczbą wyborców neofaszystowskiej NPD w wyborach parlamentarnych w 2013 r. Wiele też wskazuje, że liczba ta będzie rosnąć. Wynika to nie tylko ze wzrostu liczby muzułmanów w stosunku do ogółu społeczeństwa, ale też z czynników negatywnie wpływających na strukturę wewnętrzną muzułmańskiej ummy. Ponadto w innym badaniu z 2007 r. aż 47% pytanych niemieckich muzułmanów deklarowało, że religia jest dla nich ważniejsza niż demokracja, a Koran niż prawo niemieckie.

 

Sunnici stanowią przynajmniej 2/3 wszystkich muzułmanów niemieckich. Jeżeli chodzi o resztę to są to szyici oraz mniejsze grupy islamskie np. alewici, alawici i ahmadija. Żadna z tych niesunnickich grup nigdy nie podejmowała działań ekstremistycznych i nie jest częścią międzynarodowych sieci, takich jakie tworzą np. salafici, Hizbut Tahrir, czy Bractwo Muzułmańskie.

 

Wewnętrzną strukturę muzułmańskiej ummy w Niemczech kształtuje też w dużym stopniu struktura etniczna imigrantów i ich potomków. Większość pochodzi z Turcji, przy czym szacunki dotyczące liczby takich osób bardzo się różnią (wahają się od 2,5 do 4 mln). Ponadto nie wszyscy imigranci z Turcji są Turkami (przynajmniej 1/3 to Kurdowie) i nie wszyscy to sunnici. Niemniej jest to istotne, gdyż Turcy mają przeważnie własne meczety, w których imamowie wyznaczeni są przez turecki rząd tj. instytucję o nazwie Dijanet.

 

W Niemczech reprezentuje ją organizacja o nazwie Turecko-Islamska Unia Spraw Religijnych (DITIB), kontrolująca prawie 1000 meczetów. DITIB powstało w 1984 r. gdy Turcja znajdowała się pod rządami świeckich kemalistów, ściśle kontrolowanych przez wojsko. Dlatego przez ponad ćwierć wieku tureckie meczety w Niemczech bardzo dalekie były od propagowania islamskiego radykalizmu. Ale obecnie kontroluje je coraz bardziej islamistyczna partia AKP i stojący na jej czele prezydent Turcji Erdogan, który coraz szybciej przywraca Turcji jej islamski charakter.

 

To również ma wpływ na jakość religijności Turków w Niemczech. Na początku 2007 r., już za czasów rządów Erdogana w Turcji, DITIB rozpoczął w Kolonii budowę gigantycznego meczetu, mogącego pomieścić 4 tys. wiernych. Budowa, która kosztowała 20 mln EUR, potrwała 10 lat i świątynia ta została otwarta na początku czerwca tego roku. Niespełna rok wcześniej w tym samym mieście odbył się gigantyczny wiec ok. 20 tys. tureckich mieszkańców Niemiec popierających Erdogana, na którym powiewały niemal wyłącznie flagi tureckie. Kilka tygodni później ok. 25 tys. głównie kurdyjskich przeciwników Erdogana demonstrowało w tym samym miejscu. Natomiast w kwietniu br. niemieckie służby specjalne rozpoczęły śledztwo w sprawie szpiegostwa dokonywanego na rzecz Turcji przez funkcjonariuszy DITIB. Wcześniej prasa niemiecka alarmowała, że aż 6 tys. osób może pracować w Niemczech na rzecz tureckiego wywiadu MIT, a siatka ta działa w oparciu o tureckie meczety.

 

Warto przy tym wspomnieć, że również w innych krajach takie meczety istnieją i funkcjonują na takiej samej zasadzie jak w Niemczech. Turecka agentura oparta na obsadzanych przez Dijanet meczetach jest tykającą bomba zegarową, o czym świadczą też wypowiedzi czołowych polityków tureckich, nieukrywających swoich planów. Np. 23 czerwca jeden z najbliższych doradców Erdogana Yiğit Bulut wezwał do rewolucji w Belgii, Francji i innych krajach europejskich.

 

Problem DITIB to jednak nie tylko problem lojalności wobec państwa, ale również oddziaływania na nowe pokolenia tureckich muzułmanów i docierania do nich z zupełnie innym niż do tej pory nauczaniem religijnym. To zaś, już za parę lat, może zupełnie zmienić ich spojrzenie na szariat czy kalifat.

 

Czytaj też: Berlin i Ankara na kolizyjnym kursie. Zagrożenia dla NATO [ANALIZA].

 

Ponadto oprócz DITIB w Niemczech działa też skrajnie islamistyczna organizacja Milli Gorus powstała z inspiracji mentora Erdogana tj. Necmettina Erbakana, krótkotrwałego premiera obalonego przez tureckie wojsko w 1997 r. za próbę islamizacji Turcji. Już w 2005 r. organizacja ta została uznana przez władze Niemiec za reprezentującą „radykalny islam”. W 2009 r. prowadzone było nawet śledztwo w związku z podejrzeniem związków tej organizacji z międzynarodowym terroryzmem. Mimo to nie została ona zdelegalizowana i kontroluje obecnie 323 meczety w Niemczech. Finansuje również wakacyjne obozy dla 20 tys. niemieckich Turków rocznie, a także organizuje weekendowe szkoły dla ponad 50 tys. uczniów. Prowadzi nawet przedszkola dla dzieci w wieku 3-6 lat. Według amerykańskiego think tanku Hudson Institute jest to najbardziej wpływowa organizacja muzułmańska w Niemczech.

 

Tymczasem jej patron Erbakan dążył do wskrzeszenia kalifatu oraz propagował antysemityzm i uproszczoną wizję świata, w której dobry islam walczy ze złym Zachodem. Milli Gorus działa przy tym nie tylko w Niemczech. W 2016 r. informacje na temat związków Mehmeta Kaplana (ministra w szwedzkim rządzie) z tą organizacją doprowadziły do jego dymisji, poprzedzoną długą batalią, w której oskarżenia pod adresem Kaplana były zakrzykiwane zarzutem islamofobii. Kaplan działał w szwedzkiej partii Zielonych, która jak wkrótce okazało się była przeżarta wpływami tureckich islamistów z Milli Gorus. Tu również pod maską „zwykłych muzułmanów” kryła się prawdziwa twarz radykalnych islamistów.

 

Kolejną potężną organizacją muzułmańską w Niemczech jest Islamische Gemeinschaft Deutschland (IGD), zrzeszająca przede wszystkim osoby arabskiego pochodzenia. Organizacja uznawana jest przez niemieckie władze za jednego z głównych reprezentantów muzułmanów w Niemczech, mimo że od 2 lat jest wpisana na listę organizacji terrorystycznych przez Zjednoczone Emiraty Arabskie. Jest ona też ściśle związana z siatką Bractwa Muzułmańskiego. Warto też dodać, że tylko 20% muzułmanów niemieckich ma powiązania z jakąkolwiek organizacją muzułmańską, ale uznanie państwa niemieckiego i wpływy z niektórych państw Zatoki Perskiej (szczególnie Kataru, a wcześniej również Arabii Saudyjskiej) wzmacnia polityczną i społeczną rolę Bractwa Muzułmańskiego w Niemczech.

 

644cf2b2b75853a11b7a5edef0233bbf.jpeg

Fot. Blogotron/wikipedia.com/CC0 1.0 Universal

 

Organizacje takie jak IGD i inne podobne są znane z tego, że ich starannie tworzony publiczny obraz kłóci się z ich działalnością wydawniczą (wydawane są książki ekstremistów muzułmańskich propagujących polityczny islam oraz dżihad) i treściami głoszonymi w wewnętrznym gronie (na zamkniętych forach, konferencjach, czy nabożeństwach). Odwołują się one też do nauczania egipskiego duchownego, duchowego przywódcy Bractwa Muzułmańskiego, szejka Jusufa al-Karadawiego, ściganego obecnie przez większość krajów arabskich pod zarzutem terroryzmu. Karadawi w swych edyktach m.in. usprawiedliwiał samobójcze zamachy terrorystyczne jako dopuszczalne.

 

Historia związków Bractwa Muzułmańskiego z Niemcami jest bardzo długa. Już III Rzesza wykorzystywała konflikt arabsko-żydowski do mobilizowania arabskich muzułmanów po swojej stronie, a Hasan al-Banna, twórca Bractwa, był gorącym zwolennikiem Adolfa Hitlera. Ponadto był również zwolennikiem odbudowy światowego Kalifatu, w którym obowiązywałoby prawo szariatu, a niewierni zepchnięci byliby do roli osób drugiej kategorii. Po wojnie RFN postanowiło wykorzystać ten potencjał przeciwko ZSRR. Służyć temu miał nowy ośrodek islamski stworzony w latach 50. wokół słynnego meczetu w Monachium, czyli właśnie IGD, na którego czele stanął zięć Hassana al-Banny Said Ramadan.

 

Czytaj też: "Pełzająca migracja" z Afryki. Libia centrum kryzysu.

 

Rola Bractwa Muzułmańskiego w stworzeniu nowoczesnej koncepcji dżihadu a jednocześnie używania hybrydy metod politycznych i terrorystycznych w dochodzeniu do celu (kalifatu) była ogromna. Niemniej Niemcom do pewnego czasu wydawało się że panują nad tym żywiołem. Jednak to z tej struktury zaczęły wyrastać od lat 90. bardziej radykalne organizacje powiązane m.in. z Al Kaidą (np. komórka hamburska odpowiedzialna za atak na nowojorskie WTC 11.09.2001 r.), a następnie z Państwem Islamskim.

 

Niemieckie służby, od lat zdając sobie sprawę z zagrożenia, jakie stanowią Milli Gorus czy IGD, nie uderzają w te organizacje z przyczyn politycznych. Do niedawna zresztą nie uderzały też w bardziej otwarcie ekstremistyczne grupy np. niemieckich salafitów, których liczba oceniana jest na 10 tys. (i 30 tys. dżihadystów z innych organizacji np. powiązanych z Hizbut Tahrir), w tym ok. 1650 potencjalnych terrorystów. Ale w 2016 r. w Niemczech aresztowano tylko 25 osób podejrzanych o związki z terroryzmem islamskim, a średni wyrok wyniósł jedynie 4 lata więzienia. I dopiero w ub. r. zaczęto zamykać meczety otwarcie propagujące ideologie nienawiści. Trzeba też pamiętać, że nie wyczerpuje to problemu ekstremizmu, a tolerancja dla Bractwa Muzułmańskiego i Milli Gorus oznacza zgodę na istnienie żyznej gleby, z której łatwo mogą wyrosnąć kolejni terroryści.

 

Czytaj też: Terrorystyczne zagrożenie z Niemiec. Salafizm wkracza do Polski.

 

Kryzys migracyjny jest dodatkowym katalizatorem. Nagle do Niemiec przybyło  ponad pół miliona muzułmanów, których integracja jest nierealna. W dodatku będą oni łatwym łupem dla radykałów islamskich, gdyż równie nierealna jest realizacja ich oczekiwań związanych z szybkim dobrobytem. To będzie rodzić frustrację i niechęć do Niemiec i ogólnie Europy, która już jest podsycana propagandą takich mediów jak Al Jazeera (ukazywanie Europy jako siedliska rasizmu). Wiadomo również, że ponad 400 migrantów, którzy przybyli do Niemiec w latach 2015-2016, objętych jest dochodzeniami policji niemieckiej dot. związków z islamskim terroryzmem (czyli teoretycznie mniej niż 0,1% i jednocześnie potencjał na dziesiątki zamachów).

 

Czytaj też: Niemcy przyznają - terroryści wśród uchodźców. "Popełniliśmy błąd".

 

Można zatem mówić o pewnego rodzaju sprzężeniu zwrotnym: radykalizacji sfrustrowanych przybyszów przez komórki ekstremistów istniejące już w Niemczech oraz transformacji islamu w Niemczech przez nagłe zasilenie ummy, zdominowanej wciąż przez zintegrowanych muzułmanów pochodzenia tureckiego, przez niezintegrowaną masę z Bliskiego Wschodu. To z całą pewnością będzie miało konsekwencje dla Niemiec a być może też dla Polski.

 

Witold Repetowicz

 

 

http://www.defence24...niemiec-analiza

 

 

 

*Mnie radykalizacja muzułmanów w Niemczech przeraża bo to o krok od Polski. Dlatego popieram w 100% rząd Beaty Szydło w tym aby maksymalnie ograniczyć przyjazd do Polski muzułmanów w szczególności z tych sunnickich kierunków o których pisze autor. Nie możemy pozwolić aby w Polsce powstawały duże zbiorowiska muzułmanów związanych z Bractwem Muzułmańskim czy tym podobnymi organizacjami. Uczmy się na błędach zachodniej Europy i nawet za cenę kar finansowych czy wręcz wyrzucenia z EU nie dopuśćmy do DŻIHADU na naszych ulicach. POLSKA powinna zostać WOLNA-DEMOKRATYCZNA-BEZPIECZNA dla swoich obywateli bo kraje zachodnie powoli tracą te wartości. Tam z obawy o terroryzm władze idą na daleko idące ustępstwa patrz szkoły koraniczne dla dzieci.

 

*Znasz choć jednego wyznawce islamu który chciałby zamieszkać w Polsce? Po co ? Dla 100 euro zasiłku. Sztucznie rozdmuchany problem. Problem kompletnie nie istniejący. Rozdmuchany dla władzy

 

*Jeżeli przymykasz oczy na "mniejsze" przestępstwa, wkrótce będziesz miał te większe.

 

*Wyobraźmy sobie analogię do sytuacji w Hamburgu na G20. Szef Policji miasta Warszawy ogłasza, że trzeba zaakceptować straty w dalszych dzielnicach Warszawy aby chronić uczestników szczytu w śródmieściu Warszawy. Płonie Mokotów, Żolibórz i Praga Południe. Barykady na moście Poniatowskiego. Zamieszki, ogniska i wybijanie witryn sklepowych na Nowym Świecie i Krakowskim Przedmieściu. Belweder pod ochroną oddziałów szturmowych Policji. Melanie Trump nie może opuścić hotelu Mariott w obawie o swoje bezpieczeństwo. Pełna "europejskość".  %-) 


bceb8dba1d5688a877f3fdddbd11d5d3.jpg

 


#5 Setech

Setech

  Mors Nigra Mater Nostra

 • Members
 • PipPipPip
 • 3288 postów
 • LocationKemet/Deshret

Napisano 08 lipiec 2017 - 20:05

Dr Szewko o zamieszkach w Hamburgu: "To był dobry czas do dokonania zamachu lub prowokacji"

 

8f2e22754f014612870cbb924394d290.jpeg

 

Wydarzenia w Hamburgu świadczą o braku rozpoznania środowisk „czarnego bloku”, który zdawał się dobrze zgrany i przygotowany do starć z policją. Policja nie spodziewała się ani liczby, ani chyba taktyki tych grup, które jeszcze wczoraj na Twitterze wzywały do ataków w wielu punktach miasta, żeby rozproszyć lub odciągać od danych punktów siły policyjne

 

 

—mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl Wojciech Szewko, ekspert do spraw stosunków międzynarodowych.

 

CZYTAJ WIĘCEJ: Tak wygląda Hamburg po nocnych awanturach. Lewacy niszczyli ulice, plądrowali sklepy. ZDJĘCIA I WIDEO

 

wPolityce.pl: Sytuacja w Hamburgu wymknęła się spod kontroli. Jak komentuje Pan zamieszki, do których doszło w Niemczech w trakcie szczytu G20 i wizyty Donalda Trumpa?

 

Dr Wojciech Szewko: To pokazuje jak poważne problemy z ekstremizmem czy właściwie z ekstremizmami mają Niemcy i jak wielkie frustracje narastają w społeczeństwie, w którym nie ma faktycznie opozycji parlamentarnej (rządzi tzw. wielka koalicja). Ponadto wiele wskazuje, że kolejne wybory nie przyniosą zmiany, przynajmniej na stanowisku kanclerza.

 

Według najnowszego raportu BfV lewicowi ekstremiści to w Niemczech ok. 30 tys. osób, z tego „zorientowanych na przemoc” 8,5 tys. Prawicowych jest nieco ponad 24 tys., z tego „zorientowanych na przemoc” ok. 12 tys. Islamistów, w tym członków ISAQ, ekstremistycznych salafitów itp. jest kolejne 24 tys. (szacunkowo). Mamy też grupy ekstremistów „zagranicznych”, ale nie związanych z islamem, np. PKKDHKP-C, Tamilskie Tygrysy, ekstremiści sikhijscy itd. - 30 tys. osób. W sumie daje to małą armię - ponad 100 tys osób.

 

Jak to możliwe, że służby niemieckie, które w czasie szczytu G20 muszą być przecież wzmocnione, nie potrafią zapanować nad sytuacją. O czym to świadczy?

 

Wydarzenia w Hamburgu świadczą o braku rozpoznania środowisk „czarnego bloku”, który zdawał się dobrze zgrany i przygotowany do starć z policją. Policja nie spodziewała się ani liczby, ani chyba taktyki tych grup, które jeszcze wczoraj na Twitterze wzywały do ataków w wielu punktach miasta, żeby rozproszyć lub odciągać od danych punktów siły policyjne. Jeśli te kilkaset osób potrafiło przez trzy dni doprowadzić do utraty kontroli przez policję nad porządkiem w mieście i w rezultacie do podpaleń, rabowania sklepów - to co by się stało gdyby przyjechało ich do Hamburga 8-10 tys.

 

W Polsce odbył się szczyt NATO, Światowe Dni Młodzieży, szczyt Trójmorza, czy wizyta prezydenta Trumpa i nie doszło do żadnych zamieszek, bo służby polskie stanęły na wysokości zadania. Skąd tak radykalne różnice?

 

To wiele czynników. W Polsce nie mamy do czynienia ze zorganizowanymi, wielotysięcznymi grupami ekstremistów. Ekstremizm polityczny zorientowany na przemoc jako podstawową metodę walki politycznej to ciągle margines i egzotyka. To ułatwia inwigilację takich środowisk. Poza tym nasze służby takie wyzwania jak wielkie imprezy masowe czy zagrożenie terrorystyczne traktują śmiertelnie poważnie. Zachodnie - jak wiemy z doświadczeń ostatnich lat - raczej nie. Protesty polityczne najczęściej mają charakter happeningów takich jak podczas wizyty Trumpa, a rzadko (przynajmniej ostatnio) przeradzają się w bitwy uliczne z policją.

 

Czy takiej sytuacji nie mogą wykorzystać terroryści, planując np. zamachy w innej części miasta?

 

To był dobry czas do dokonania zamachu lub prowokacji. Takie wielkie demonstracje w Turcji były przedmiotem ataków (głównie bombowych), kilka dni temu w ostatniej chwili udało się takiego zamachu w Turcji uniknąć (podczas wielkiego marszu opozycji). W Hamburgu potencjalni zamachowcy byli zapewne tak samo zaskoczeni jak wszyscy niemocą policji. Organizacje terrorystyczne, szczególnie te większe, zwykle zamachy starannie planują, rzadko dochodzi do nich spontanicznie.

 

Nie uważa Pan, że sytuacja w Hamburgu pokazała wyraźnie, że zachodnia Europa nie radzi sobie w ogóle z zapewnieniem bezpieczeństwa własnym mieszkańcom? Czy napływ imigrantów nie doprowadzi do jeszcze większego przesilenia w tej kwestii?

 

Raporty służb bardzo wyraźnie pokazują na zasadniczy wzrost zagrożenia (liczba ekstremistów w Niemczech, liczba osób na francuskiej „liście S”, liczba osób śledzonych w Wielkiej Brytanii). Żadne statystyki ani dane nie pokazują natomiast obiektywnie jak zmniejszyły sie zdolności przeciwdziałania zagrożeniom choćby w związku ze wzrostem liczby cudzoziemców o nieustalonej tożsamości. Nie mówiąc o choćby oszacowaniu liczby takich, którzy uciekają przed prawem, są albo byli w swoich krajach w organizacjach ekstremistycznych czy terrorystycznych. To czy Zachodnia Europa radzi sobie z bezpieczeństwem widzimy codziennie w mediach.

 

CZYTAJ TAKŻE: Dramatyczna noc w Hamburgu. Zdemolowane miasto, 100 osób zatrzymanych, 213 policjantów rannych. ZDJĘCIA

 

Rozmawiał Piotr Czartoryski-Sziler

 

http://wpolityce.pl/...-lub-prowokacji


bceb8dba1d5688a877f3fdddbd11d5d3.jpg

 


#6 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 09 lipiec 2017 - 18:12

Skoro Republikanie z Tennessee dostrzegają różnicę między demokratycznymi Niemcami, a faszystowską Polską, to chyba najwyższa pora aby przenieść debaty o praworządności i zagrożeniu dla swobód obywatelskich w tymkraju, z Brukseli na forum w ONZ!

 

 

19756847_1923069091298592_22189532291109

 

 

 

Pijany jak Szwab... :o

Pijana Niemka zaatakowała polską policjantkę

 

2 godziny temu

36e4716a1f504a73b2ceca405325fd18.jpg

 

 

Do zdarzenia doszło podczas kontroli drogowej. Kobieta, która z pięściami rzuciła się na funkcjonariuszkę, miała w wydychanym powietrzu aż 2,2 promila alkoholu. Kategoria: Polska Podzi...

Źródło: http://www.prawdaobi...t=postfitydb403 © http://www.prawdaobiektywna.pl


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#7 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 09 lipiec 2017 - 18:48

19756804_1649796571721953_20153983840617

 

:rolleyes:  "Nasi" tam byli?  %-)


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#8 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 10 lipiec 2017 - 16:19

Uchodźcy dla Polski, czyli demokratyczny wybór narodu niemieckiego
 
Dodano: 26.06.2017 [09:13]
 
1498461228163871101175.jpg
 
 
Wraz z decyzją o narzuceniu Polsce, Węgrom i Czechom decyzji o relokacji tysięcy uchodźców po raz kolejny w historii Niemcy uznali, że mają prawo do narzucania swoich wyborów swoim sąsiadom.

Komisja Europejska w dokumencie, który uzasadnia rozpoczęcie postępowania o naruszeniu prawa europejskiego względem Polski, pisze, że wśród wielu państw Unii, które nie zrealizowały swoich zobowiązań dotyczących relokacji uchodźców, to właśnie Polska, Czechy i Węgry są jedynymi, które „nie zmieniły swojego stanowiska i nie zgłosiły zamiaru ani nie relokowały uchodźców”. Komisja mówi więc wprost: wdrażamy działania przeciwko państwom ze względu na ich zamiary, a nie ich działania. Powodem postępowania jest jasno deklarowana polityka: zdecydowanej odmowy przyjmowania i siłowego przetrzymywania na własnym terytorium uchodźców. Dodajmy – polityka, która nie tylko cieszy się zdecydowanym poparciem obywateli tych państw, lecz wynika także z przyjętych zasad prawa międzynarodowego. Stwierdza ono jasno, że statusu uchodźcy nie może uzyskać ten, kto „przybywa z bezpiecznego kraju, gdzie prawa człowieka podlegają ochronie”, oraz ten, kto „przybywa z bezpiecznego kraju trzeciego, który zapewnia dostęp do postępowania o nadanie statusu uchodźcy”, a właśnie o osiedlenie ludzi, którzy już znajdują się na terenie takich państw, chodzi w procesie unijnej relokacji. Polska, Węgry i Czechy stanęły przed dylematem: albo zgodzić się na relokację i wystąpić przeciwko własnym wyborcom, albo nie zgadzać się, ale wystąpić przeciwko interesom wyrażanym przez Komisję Europejską, a w zasadzie przez najsilniejsze państwo Unii, jakim są obecnie Niemcy. Dla każdego szanującego się polityka taki wybór jest oczywisty. Rację mają obywatele, bo ci wyrażają swoją wolę w procesie wyborczym. Są w Europie państwa, które w drodze demokratycznych wyborów uznały, że warto zmieniać własną strukturę demograficzną za pomocą sprowadzania do kraju ludzi innej kultury, innej religii lub innego wyznania. Takiego świadomego wyboru dokonywali przez całe lata Niemcy. Powodem ich decyzji był brak rąk do pracy i potrzeby własnej gospodarki. To z takich powodów Angela Merkel wezwała do masowego osiedlania się w Europie mieszkańców Bliskiego Wschodu i Afryki. Problem polega jednak na tym, że wraz z decyzją o narzuceniu Polsce, Węgrom i Czechom decyzji o relokacji tysięcy uchodźców, po raz kolejny w historii Niemcy uznali, że mają również prawo do narzucania swoich wyborów w fundamentalnych kwestiach politycznych swoim sąsiadom. A na to państwa sąsiadujące z Niemcami nigdy nie mogą się zgodzić.

 

http://niezalezna.pl...du-niemieckiego#9 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 12 lipiec 2017 - 11:10

Jak Niemcy pomogły Grecji? Zarobili na tym krocie.
 
Dodano: 12.07.2017 [11:45]
 
1499852326165545102130.jpg
 
 
Budżet Niemiec na kredytach i pożyczkach dla Grecji w ramach programu pomocowego zarobił na czysto 1,34 mld euro - poinformował dziś dziennik "Sueddeutsche Zeitung". Politycy Zielonych uważają, że ze względów moralnych zysk powinien zostać zwrócony Grecji.

Gazeta wymienia m.in. kredyt udzielony Grecji w 2010 roku przez Kredytowy Bank Odbudowy (KfW), który przyniósł dotąd budżetowi zysk z odsetek w wysokości 393 mln euro - jak zaznaczają komentatorzy - "netto, po odliczeniu wszystkich kosztów refinansowania".

Niemiecki budżet zarobił też na pilotowanym przez Europejski Bank Centralny (EBC) programie skupowania greckich papierów dłużnych w latach 2010-2012. Zysk z tych pożyczek odprowadzany jest co roku przez EBC do banków narodowych. Od 2015 roku do niemieckiego Bundesbanku wpłynęło z tego tytułu 952 mln euro.

"Fakt, że Niemcy zarabiają na kryzysie w Grecji, jest być może zgodny z prawem, jednak z moralnego punktu widzenia postępowanie takie jest nieuprawnione" - powiedział poseł Zielonych Sven-Christian Kindler, autor interpelacji skierowanej do ministerstwa gospodarki.

Jego zdaniem zysk z odsetek powinien zostać przekazany Grecji. Inny polityk tej partii Manuel Sarrazin zarzucił ministrowi finansów Wolfgangowi Schaeublemu, że należącymi się Grecji odsetkami uzdrawia niemiecki budżet.

 

http://niezalezna.pl...i-na-tym-krocie#10 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 12 lipiec 2017 - 19:57

19894876_1650776381623972_56096771289269


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#11 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 23 lipiec 2017 - 15:33

Ostrzeżenie przed zerwaniem z USA.

 
Dodano: 23.07.2017 [13:29]
 
1500809393166702102765.jpg
 
 

Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier ostrzegł Berlin przed zrywaniem kontaktów z USA pomimo napięć, jakie pojawiły się we wzajemnych relacjach. Telewizja ZDF wyemituje wywiad z politykiem dziś wieczorem, redakcja udostępniła jednak już wcześniej jego wybrane fragmenty.

W rozmowie z ZDF Steinmeier ostrzegł swoich rodaków przed zerwaniem więzi ze Stanami Zjednoczonymi. - Nie mamy powodu do okazywania (Amerykanom) moralnej wyższości - zastrzegł, przyznając, że po objęciu władzy przez prezydenta Donalda Trumpa relacje z USA stały się trudniejsze.

Steinmeier podkreślił, że bez Amerykanów nie byłoby demokracji w Niemczech, a bez amerykańskiego Planu Marshalla nie byłoby niemieckiego dobrobytu.- powiedział. Jak dodał, nie wszyscy w Ameryce zapomnieli o znaczeniu więzi transatlantyckich.

Prezydent wezwał obywateli do bardziej aktywnego wspierania demokracji. Jego zdaniem w Niemczech nie ma obecnie powodu do obaw, jednak Niemcy „nie są wyspą”, a sytuacja w innych krajach, gdzie można obserwować „fascynację autorytaryzmem”, nie pozostaje bez wpływu na postawy obywateli Niemiec.

 

http://niezalezna.pl...zerwaniem-z-usa#12 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 23 lipiec 2017 - 17:10

Służby niemieckie, rosyjskie, marionetki Sorosa...  wszystkim nie w smak wolna Polska.

 

20229148_1017499801720265_34112715297631


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#13 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 23 lipiec 2017 - 19:38

Minister z Niemiec grozi Polsce.
 
Dodano: 23.07.2017 [19:04]
 
1500829470166727102780.jpg
 
 
Minister sprawiedliwości Niemiec Heiko Maas powiedział dzisiaj gazecie "Bild", że jest zaniepokojony sytuacją wymiaru sprawiedliwości w Polsce i ostrzegł, że brak poszanowania dla praworządności może doprowadzić do politycznej izolacji kraju w UE.

"Niezależność wymiaru sprawiedliwości w Polsce jest zagrożona" - powiedział Maas w rozmowie z "Bildem". "Unia Europejska nie może się temu bezczynnie przyglądać. Praworządność i demokracja stanowią fundament UE" - zaznaczył polityk współrządzącej SPD.

Maas wyraził zadowolenie z faktu, że KE rozważa podjęcie wobec Polski konkretnych sankcji. "Kto wykazuje tak mało poszanowania dla państwa prawa, ten godzi się na polityczną izolację (kraju)" - powiedział Maas.

 

http://niezalezna.pl...ec-grozi-polsce#14 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 25 lipiec 2017 - 09:50

Cynizm Niemców - awantura o sądy dała pretekst, aby nie przeprosić za „polskie obozy”.
 
Dodano: 25.07.2017 [09:58]
 
1500967608166919102882.jpg
 
 
Niemcy od lat zakłamują historię i prawdę o obozach, w których mordowano Żydów z całej Europy. Stacja ZDF używała określenia „polskie obozy zagłady”, wielokrotnie padało ono na antenie niemieckiej telewizji. Stwierdzili jednak, że nie będą przepraszać, ponieważ… w Polsce reformowane są sądy. W taki sposób Niemcy wykorzystują sytuację, do której doprowadziły działania opozycji.

Na początku stycznia w sieci internauci rozpowszechnili akcję #GermanDeathCamps – przypominającą, kto zakładał obozy koncentracyjne podczas II wojny światowej. Ta inicjatywa miała przekonać stację ZDF, by przeprosiła byłego więźnia Auschwitz Karola Tenderę za użycie haniebnego sformułowania „polskie obozy zagłady”.

ZDF miała przeprosić Tenderę – taką decyzję podjął Sąd Apelacyjny w Krakowie. Przeprosiny miały być przez miesiąc umieszczone na stronie głównej niemieckiego nadawcy. Ukazało się oświadczenie, ale było głęboko ukryte.

CZYTAJ WIĘCEJ: Polska ambasada odpowiada na #GermanDeathCamps. TO WIDEO to hit sieci

Okazało się, że niemiecka stacja zaskarżyła postanowienie Sądu Krajowego w Moguncji, który wydał klauzulę wykonalności w sprawie przeprosin. TVP Info dotarło do apelacji złożonej przez ZDF.

Czytamy w niej, że sądy w naszym kraju nie są niezawisłe. Dowodzą, że niekorzystny wyrok z Krakowa jest „pokłosiem zmian polityczno-gospodarczych w naszym kraju”. Przekonują, że nowa władza walczy o prawdę historyczną i „jest ukierunkowany na ochronę dobrego imienia państwa polskiego i Polaków”. Doprawdy dziwne…

CZYTAJ WIĘCEJ: ​Protest Polonii przed ZDF: "Arbeit macht Frei" - czy to w języku nazistowskim? ZDJĘCIA

I najbardziej kuriozalne stwierdzenie. W piśmie przekonują, że gdyby w Polsce nie rządził PiS, to by nie zapadały takie wyroki.

Stacja nawiązuje do reformy sądownictwa w naszym kraju. Twierdzą, że „Sąd Najwyższy zostanie rozwiązany, a wszyscy sędziowie będą pozbawieni stanowisk”.

Opozycja zadowolona?

CZYTAJ WIĘCEJ: Hitlerowskie korzenie telewizji ZDF. Luftwaffe i order od Führera

 

http://niezalezna.pl...a-polskie-obozy#15 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 27 lipiec 2017 - 08:55

W tej materii niewiele sie zmieniło. Niemcy są bezwzględnie konsekwentni w realizacji swoich planów...

 

zaglada.jpg

Holokaust Polaków. Jak Polacy mieli stać się ofiarą makabrycznego eksperymentu
Opublikowane 2017/07/26w II wojna światowa
Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze: Follow @Niezlomni_com  

Adolf Hitler zaczął realizację swojej wizji aryjskiego świata od zagłady Żydów. Na tym jednak nie zamierzał poprzestać. Następni w kolejce do unicestwienia byli Słowianie.

Hitler po holokauście planował dalsze ,,oczyszczanie” świata, by zrobić miejsce dla Niemców. Polska odgrywała wielką rolę w Generalnym Planie Wschodnim. Po pierwsze sąsiadowała z III Rzeszą, a po drugie była największym w Europie skupiskiem Żydów. Dlatego to na terenie naszego kraju Niemcy umieścili infrastrukturę przeznaczoną do masowego ludobójstwa. Po eksterminacji Żydów miała służyć głównie do wytępienia Polaków, których Hitler chciał się pozbyć, bowiem uznawał ich za najbardziej krnąbrny i trudny naród spośród wszystkich Słowian. W sumie Hilter planował pozbyć się – zabić lub przesiedlić – z Europy Środkowej i Wschodniej nawet 50 mln ludzi. Potężna III Rzesza miała rozciągać się od Portugalii po Ural – czytamy na Rp.pl.

Plan zakładał pozbycie się 80–85 proc. Polaków, 50 proc. Czechów i Morawian, 65 proc. Ukraińców, 75 proc. Białorusinów oraz bliżej nieokreślonej ilości Rosjan i Tatarów. Pozostali, około 14 mln, mieli stać się niewykwalifikowanymi niewolnikami. Zaledwie garsta miała zostać poddana germanizacji.

Naszym celem nie jest wcale germanizowanie Wschodu w starym znaczeniu tego słowa, to jest przez nauczanie ludów tam zamieszkałych języka i prawa niemieckiego, lecz doprowadzenie do tego, by na Wschodzie żyła tylko ludność czysto niemieckiego pochodzenia

 

– podkreślał już na początku III wojny światowej Heinrich Himmler, który był od 1939 roku komisarzem Rzeszy do spraw umocnienia niemczyzny.

Główne założenia GPO przygotowano w 1941 roku. Realizację części planu dotyczącej wielkiej zagłady Słowian odkładano jednak po kolejnych wojennych porażkach III Rzeszy. W końcu zapadła decyzja, że Niemcy zajmą się tym na wielką skalę po zwycięskiej wojnie. Wcześniej wdrożony został Mały Generalny Plan Wschodni. Zakładał on likwidację polskich elit politycznych, naukowych i kulturalnych. Niemcy dysponowali ,,specjalną księgą gończą”, gdzie umieszczono alfabetycznie 61 tys. nazwisk wybitnych Polaków. Aresztowania, zsyłki i mordy ruszyły już jesienią 1939 roku. W kilku specjalnych akacjach zabito ponad 20 tysięcy ludzi. W czerwcu 1940 roku Niemcy dokonali jednej z najbardziej pamiętnych egzekucji. W Palmirach wymordowali 358 więźniów Pawiaka. W tej grupie byli znani polityce, działacze, samorządowcy, lekarze, prawnicy i sportowcy. Jednocześnie wygnano ze swoich domów blisko 900 tysięcy ludzi – najwięcej, bo 630 tysięcy z Wielkopolski.

Ostatecznie Niemcy nie zrealizowali swoich przerażających planów, bo niespodziewanie dla siebie przegrali II wojnę światową. W innym wypadku Polacy jako naród nie mieliby wielkich szans na przetrwanie.

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze: Follow @Niezlomni_com

 

http://niezlomni.com...t=postfitye0677

 

 

 

tusk.jpg

Rosemann: Generalny Gubernator Tusk (ulica i zagranica)
Opublikowano dnia 26.07.2017 23:30
 
PiS-owi bardziej od tlenu potrzebny był dziś dowód na to, że to, co się u nas dzieje jest próbą ograniczenia naszej suwerenności. To, co robi Timmermans i medialne namaszczanie Tuska na Generalnego Gubernatora czy innego gauleitera jest właśnie czymś takim. Słowa Alexandra Wölla z Die Welt "Najlepszym rozwiązaniem dla Niemiec będzie wybór Donalda Tuska na premiera w 2019 r." powinny zostać teraz rozpowszechnione w takiej masie, by starczyło nawet dla tych, którzy dopiero rodzą się. Żeby wiadomo było czyim kandydatem jest Donald Tusk.

 

 

Realizowany u nas scenariusz „ulica i zagranica” ma chyba jakiś genetyczny problem z konstrukcją bo albo zawodzi „ulica” a jak już pokaże, że jednak coś tam może, wtedy ciała daje „zagranica”.

Niewiele czasu minęło od ogłoszenia przez „ulice” wielkiego zwycięstwa w „rewolucji Lipcowej” gdy jej sojuszniczka „zagranica” pospiesznie choć jak mniemam z zupełnie innymi intencjami ruszyła z odsieczą zaatakowanej i dosyć poturbowanej przez „ulicę” władzy.

Mam oczywiście na myśli dzisiejsze wyskoki pana Timmermansa, który w ultimatum zażądał eksterytorialnej autostr… znaczy zażądał żeby przyjmowane u nas ustawy były zgodne z jego wolą czy tam widzimisię a niemieckie wolne (chyba, że im władza każe zamknąć ryje na temat uchodźców) media postanowiły nam dziś wybrać Generalnego Gubernatora. Dokładniej zaś wybrać nam w 2019 roku Donalda Tuska na premiera.

PiS nie mógł chyba dostać dziś lepszego prezentu. Próby „umiędzynarodowienia” protestów związanych z ustawami dotyczącymi sądownictwa szły władzy jak po grudzie. Niczym wcześniejsze „przygotowanie ogniowe” samych zmian prawa przez Ziobrę. I kiedy zacząłem serio myśleć, że PiS-owi pozostała kolejna odsłona gry w „szukanie kreta” do akcji wkroczył Berlin i wkroczyła Bruksela.

Znając już ultimatum Timmermansa i inicjatywę polityczną niemieckich mediów poszedłem na spacer i w centrum miasta minąłem dwóch rozgorączkowanych młodzieńców. „Jeśli Berlin i Bruksela myślą…” zdołałem usłyszeć. Nie, sądząc z tego, co Berlin i Bruksela robią, chyba jednak nie myślą.

PiS-owi bardziej od tlenu potrzebny był dziś dowód na to, że to, co się u nas dzieje jest próbą ograniczenia naszej suwerenności. To, co robi Timmermans i medialne namaszczanie Tuska na Generalnego Gubernatora czy innego gauleitera  jest właśnie czymś takim. Słowa Alexandra Wölla z Die Welt "Najlepszym rozwiązaniem dla Niemiec będzie wybór Donalda Tuska na premiera w 2019 r." powinny zostać teraz rozpowszechnione w takiej masie, by starczyło nawet dla tych, którzy dopiero rodzą się. Żeby wiadomo było czyim kandydatem jest Donald Tusk.

Jestem człowiekiem raczej mało porywczym i, jak niektórzy mówią, dobrze wychowanym. W swoim pisaniu staram się nie szarżować a słów uznawanych za obelżywe używam z rzadka i w naprawdę umiarkowanych ilościach. Jestem też gorącym zwolennikiem twardego trzymania się przez dyplomatów dyplomatycznego języka.

Ale w tej sytuacji nie tylko oczekuję ale domagam się od przedstawicieli naszych władz, by panu Timmermansowi i temu panu z Die Welt co to sobie świadomie czy bezwiednie próbuje włazić w buty po Adolfie odpowiedzieli ni mniej ni więcej tylko „A weź pan spierdalaj”. Nic więcej.
Tuskowi, przyjdzie czas, sam to powiem.

 

http://www.tysol.pl/...ca-i-zagranica)


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#16 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 27 lipiec 2017 - 10:54

1466840871_hq1kxp_600.jpg#17 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 27 lipiec 2017 - 12:39

20374801_1718192141544627_1539270863998220264623_10203892422586928_4355756379481


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#18 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 27 lipiec 2017 - 19:44

DFsHjLkXkAAq6Me.jpg#19 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 28 lipiec 2017 - 20:12

Znalezione w Necie:

 

W tym czasie prognoza Irlmaiera wywołała wśród niemieckiej publiczności burzę ironicznych komentarzy, bowiem w tej prognozie – wtedy – nic nie wydawało się być realnym:
Dziewczyno ty moja, ty przeżyjesz w swym życiu niemało wstrząsów. Na początku nasz kraj będzie prosperował jak jeszcze nigdy w do tej pory. Potem nastąpi upadek wiary w Pana i ludzie pogrążą się w grzechu, a do nas zmierzają potoki uciekinierów z Bałkanów i z Afryki. Nasze pieniądze stracą wartość i nastąpi wysoka inflacja. Wkrótce potem, w Niemczech zacznie się rewolucja i wojna domowa, a potem nocą, nieoczekiwanie, do Europy wtargną Rosjanie
Alois Irlmaier (1895-1959)#20 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 28 lipiec 2017 - 20:34

Prokurator: „MSW spodziewa się ataku islamski skalę we wrześniu 2017 roku”

,

 

ISLAMANGRIFF-IM-SEPTMEBER.jpg?resize=350

 

https://translate.go...f-im-september/

 

Tłumaczone translatorem!#21 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 29 lipiec 2017 - 11:32

 #22 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 29 lipiec 2017 - 15:02#23 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 29 lipiec 2017 - 15:36

„Biada przede wszystkim tobie Germanio. Nie pomyśleliście nigdy na szlaku waszej zbrodni, że nienawiść wasza i pycha mogły stworzyć dla was niezgłębioną czeluść w miejsce wiecznej zagłady, czeluść, której głębię wielkość waszej winy wypełnię żarem takich płomieni i taką siłą kaźni, jakiej dla innych nie będzie. Nie pomyśleliście nad tym, jaką grozą mogą na wieki zapłonąć, na hańbę waszą i karę, słowa waszej pychy.
Nur fur Deutsche. Uznaliście siebie samych za nadludzi, a przez uczynki wasze staliście się gorsi niż wilki i hieny, gdy nie oszczędziliście ani żywych, ani umarłych i pohańbiliście zwłoki tych, którym wydarliście życie. Przydaliście nowe zbrodnie do starych, a krzyk pomordowanych Żydów przyłączył się do starych, wołaniem krwi, ludów zapomnianych.
Biada przede wszystkim wam Prusacy, wodzowie i nieprzyjaciele. Przyszły już dwa uderzenia wichru i upadło Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego oraz moc sroga synów Północy. A przyjdzie trzecie uderzenie, a wtedy biada i Berlinowi. Los Berlina będzie jak los Niniwy, bo gdy padnie w gruzy, nie odbuduje się już więcej. Wicher pustyni zasypał piaskiem Niniwę, choć była większa niż inne miasta starożytności.
Puszcza będzie szumiała nad gruzami Berlina- miasta zbrodni i pychy”

 

Teresa Neumann

 

15 października 1948 r.

 

 

„Kto z Polaków nie wróci na czas do Ojczyzny to na obczyźnie zginie, najwięcej w Niemczech. Podobnie Polacy w USA będą szybko wracać do kraju, bo tam poczują głód. Amerykę czekają chude lata (na skutek zmian klimatycznych, ruchów tektonicznych i wojny domowej).”

 

Marian Węcławek#24 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 29 lipiec 2017 - 20:25

4b537ff11aca144bc76eaf3d51507024.jpg#25 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 31 lipiec 2017 - 13:19

20292791_1607942692590527_30374618047748


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#26 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 31 lipiec 2017 - 13:34

Powtórzyłeś mój wcześniejszy wpis ??? :rolleyes: :D#27 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 31 lipiec 2017 - 14:02Powtórzyłeś mój wcześniejszy wpis ??? :rolleyes: :D

 

Trzeba utrwalać w świadomości B)

 

 

 

 


Targowica? Dziś caryca, która dba o polskie wolności i standardy, mieszka w Berlinie

opublikowano:

28 lipca0498df9d0ad047c7a72ae74c4a831e58.jpegautor: fot. PAP/EPA/Fratria

 
 


Razi mnie w polityce używanie zbyt mocnych określeń i porównań. Dlatego odrzucało nazywanie opozycji „Targowicą”. Wprawdzie to, że odwołuje się ona do zewnętrznych ośrodków w celi obalenia demokratycznie wybranej władzy, co deklaruje wprost, tytułując swoją strategię: „ulica i zagranica”, powoduje, że dla każdego, kto ma jako takie pojęcie o historii Polski, nieść musi określone skojarzenia. Opozycja i jej propagandyści twierdzą, że występują wyłącznie o arbitraż instytucji, które musimy akceptować, gdyż tworzą one UE. Chodzi przecież tylko o wolność, którą zabiera im władza PiS. Wprawdzie przyciśnięci tak jak Magdalena Jethon nie są w stanie przypomnieć sobie jakie to wolności i w jaki sposób są im zabierane, ale nie czepiajmy się szczegółów. Magnaci, którzy zawiązywali Konfederację Targowicką również do swojej „złotej wolności” się odwoływali, a caryca Katarzyna występowała jako ich gwarantka.

Podobieństw jest znacznie więcej. Targowiczanie wolnością nazywali sobiepaństwo grupy możnowładców, którzy zawłaszczyli Rzeczpospolitą, a swoje przywileje opłacali podporządkowaniem się ościennym potęgom. Wspierała ich liczna rzesza klientów, a także zwykłej szlachty, która bała się silniejszego państwa, bo nauczyła się, że to ono stanowi zagrożenie ich wolności.

Dziś geopolityka się zmieniła, ale postawy zostały podobne. Pamiętamy przecież adres hołdowniczy szefa MSZ minionego rządu, który w Berlinie wzywał Niemcy, aby mocniej jeszcze ujęły cugle Europy. A czy Donald Tusk, który za swoje posłuszeństwo otrzymał intratną synekurę w Brukseli i pośpieszył tam nie czekając nawet, aby skończyła się jego kadencja jako szefa polskiego rządu – co powinno eliminować go z naszej polityki na zawsze – nie przypomina nam Stanisława Augusta Poniatowskiego tak hojnie gratyfikowanego przez carycę?

Naturalnie, czasy się zmieniają. Dziś caryca, która dba o polskie wolności i standardy, mieszka w Berlinie i musi być wybierana przez swój lud, ale czy z naszej perspektywy to tak wielka różnica? Wielu szlachciców wspierających Targowicę wierzyło, że szlachetna imperatorka bezinteresownie proteguje ich swobody. Władczyni Berlina nie występuje bezpośrednio, gdyż politycy niemieccy obawiają się, że mogłoby to nie zostać dobrze przyjęte w Polsce. Od tego ma Komisję Europejską, która tak się składa, że zawsze ma identyczne zdanie co Niemcy. Kiedy to one i Francja łamały dyscyplinę budżetową, KE tak ochocza w napominaniu i karaniu innych, nabierała wody w usta, kiedy kanclerz Merkel zapraszając imigrantów z Bliskiego Wschodu łamała Konwencję Dublińską i zasady Schengen, KE popierała ją w całej rozciągłości, kiedy Polacy chcą upodobnić swój wymiar sprawiedliwości do zachodnioeuropejskiego, KE stawia im ultimatum, że ma być jak było.

Kiedy więc posłowie totalnej opozycji proszą swoich patronów z UE o interwencję, nie sposób nie zadać sobie pytania: może jednak Targowica?

 

 

https://wpolityce.pl...szka-w-berlinie

 

 

 


Niemiecki europoseł: Trzeba zmienić traktaty, aby Węgry nie mogły blokować sankcji dla Warszawy. „Nie możemy wjechać czołgami do Polski”

opublikowano:

28 lipca
· aktualizacja:
28 lipca1cbe7d1c82d84771bb02e84657d1a0e3.jpegElmar Brok / autor: europarl.europa.eu/European parliament

 
 

„Węgry i Polska rzucają Unii Europejskiej wyzwanie. Gdyby Polska dziś chciała zostać członkiem europejskiej wspólnoty nie miałaby szans” - mówi w rozmowie z „Frankfurter Allgemeine Zeitung” europoseł CDU Elmar Brok. Według niego Polska wprawdzie nie trzyma się wspólnych europejskich zasad, ale wyrzucić z Unii jej (niestety) i tak nie można.

Brok zapowiada, że „oni” [czyli Unia Europejska-red.] rozpoczną natomiast postępowanie dyscyplinujące wobec Polski, jak w przeszłości wobec Węgier, w związku z reformami w polskim sądownictwie.


To (postępowanie) może być jak najbardziej ukoronowane sukcesem, pokazuje to przykład Węgier przeciwko którym wszczęto przecież taką procedurę, po tym jak Orban przebudował system sprawiedliwości i zmienił ustawy medialne. Gdy unia wszczęła procedurę był zmuszony cofnąć się o krok

—twierdzi niemiecki europoseł. Wyrzucić Polski z Unii – jak przekonuje- (niestety) nie można, nie należy też bezustannie atakować rządu PiS, „w każdej sprawie”. Można natomiast odebrać Polsce prawo do głosu w Radzie Europejskiej, zgodnie z artykułem 7 TUE.


To jest prawie jak wyrzucenie Polski z UE

—mówi Brok. W końcu „nie można tak po prostu wjechać czołgami do Polski”. Zdaniem niemieckiego europosła należałoby jednak obejść blokadę Węgier zmieniając zapis w traktatach, który wymaga jednomyślność w Radzie UE w przypadku odebrania jednemu z państw członkowskich prawa do głosu w tejże radzie.


Można by to zmienić, tak aby Orban nie mógł jednoosobowo blokować procedurę wynikająca z artykułu 7

—przekonuje Brok.

 

https://wpolityce.pl...lgami-do-polski


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#28 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 31 lipiec 2017 - 14:08

Trzeba utrwalać w świadomości B)

 

Z tym się zgodzę - pozdrawiam i powodzenia. :) :D :lol:#29 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 31 lipiec 2017 - 19:43

​Znikające logo i auto bez rejestracji. Zaskakujące ZDJĘCIA z siedziby ZDF w Warszawie.

 
Dodano: 31.07.2017 [20:14]
 
1501524420167561103269.jpg
foto: Cyntia Harasim
 

Niedawno przed warszawską siedzibą niemieckiej telewizji publicznej ZDF odbyła się konferencja prasowa organizatorów akcji German Death Camps oraz Młodej Prawicy. To właśnie wtedy wykonano zdjęcia, które mogą budzić zdziwienie. Otóż z ogrodzenia zniknęła tabliczka z logiem stacji, a na posesji stał samochód bez rejestracji. „Proszę sprawdzić, czy to nie dziupla kradzionych bryk, skoro ZDF zdjęło blachy” – kpiła jedna z internautek.

 

http://niezalezna.pl...zdf-w-warszawie#30 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 01 sierpień 2017 - 09:44

W rocznicę Powstania Warszawskiego...

 

Rozkazał wymordować warszawiaków, po wojnie zrobił karierę w Niemczech
Kat Warszawy
 
Heinz Reinefarth był cenionym burmistrzem w Westerland na wyspie Sylt i posłem do Landtagu. W sierpniu 1944 r. w Warszawie na jego rozkaz mordowana była ludność cywilna. W Niemczech nigdy nie odpowiedział za swoje zbrodnie. Po 70 latach mieszkańcy Westerland przełamują milczenie.
 

Dzień, w którym Wiesio Kępiński po raz ostatni widział swoją rodzinę, był słoneczny i ciepły. Mama, tata, mały braciszek Sylwuś, dorosły brat Władysław ze swoją ciężarną żoną, wszyscy stali na ulicy, przed kościołem prawosławnym na Wolskiej, razem z sąsiadami. Kobiety, dzieci, mężczyźni – razem 61 osób. Naprzeciwko nich stał karabin maszynowy. I żołnierze w niemieckich mundurach. – Wyrwałem się z szeregu i zacząłem biec – mówi Wiesław Kępiński. – Nigdy więcej nie zobaczyłem mojej rodziny, nikogo z tych ludzi tam.

Był 5 sierpnia 1944 roku. Tego dnia tylko na Woli i Ochocie, dwóch warszawskich dzielnicach, zamordowanych zostało 20 tys. osób. Do końca tygodnia liczba wzrosła do 50 tys. Akcją tłumienia Powstania Warszawskiego dowodził general SS Heinrich Reinefarth, odkomenderowany tu z Poznania, gdzie był szefem policji, przez Heinrich Himmlera. Himmler poleca zabijać wszystkich Polaków, bez względu na wiek i płeć. Reinefahrt bierze to sobie do serca. Pod swoją komendą ma osławioną brygadę RONA i komando kryminalistów Dirlewangera, którzy gwałcą, mordują i plądrują. Reinfarth skarży się, że nie starcza mu amunicji do egzekucji ludności. Za swoją akcję zostanie odznaczony – od Krzyża Rycerskiego, jeszcze z wojny w 1939, dostaje Dębowy Liść.

Zbrodniarz w ratuszu

„Dear Frau Pastorin Anja Lochner”, pisze nieznajomy mieszanką niemieckich i angielskich słów, „czy jest Pani świadoma, że burmistrz Westerlandu, Heinz Reinefarth, był katem Warszawy? Czy zamierzacie coś w końcu z tym zrobić?”. Anja Lochner czyta maila w styczniu 2013 roku. Do Westerlandu na Sylcie przyjechała przed 17 laty. O Reinefahrcie wie tylko, że walczył na wojnie. Mail nie daje jej spokoju. Lochner zaczyna szukać: w internecie, w archiwum parafialnym. Przeżywa szok. W westerlandzkim ratuszu siedział zbrodniarz.

Biały dom we fryzyjskim stylu, niedaleko plaży w Westerlandzie, nie rzuca się w oczy. Dom należał do teściów Reinefartha. On sam przyjeżdżał tu jeszcze przed wojną. Zamieszkał tu po zwolnieniu z brytyjskiej niewoli. W przesłuchaniu przedstawiał się jako żołnierz i urzędnik w ministerstwie. „Od sierpnia 1944 znowu byłem żołnierzem”, zeznał. W tym zawarł swój udział w masakrze Warszawy.

Na Sylcie nikt o nic nie pytał. Po wojnie w Szlezwiku-Holsztynie schroniło się wielu byłych nazistów. W pierwszym rządzie landu był tylko jeden minister bez brunatnej przeszłości. Zresztą mieszkańcy Syltu zajęci byli innymi sprawami. Ludność wyspy podwoiła się za sprawą wypędzonych. Uciekinierów zakwaterowano w koszarach i opustoszałych po wojnie sanatoriach i pensjonatach. Byli biedni i obcy, odbierani jako problem, utrudniali powrót do normalności.

Reinefarth, adwokat z wykształcenia, na Sylcie znalazł swoje miejsce. Został mediatorem między miejscowymi a wypędzonymi. Zaczął nowe życie. W 1951 r. zostaje wybrany na burmistrza głosami CDU i Bund der Heimatvertriebenen und Entrechteten, partii wypędzonych. Siedem lat później trafia do Landtagu.

Taki miły człowiek

Ernst Wilhelm Stojan w 1951 roku głosował przeciw Reinefarthowi. 86-letni Stojan jest wieloletnim politykiem SPD, był przewodniczącym rady Westerlandu i posłem do parlamentu Szlezwika-Holsztyna. I formalnie rzecz biorąc – wypędzonym. Pochodzi z Oleśnicy na Dolnym Śląsku. W czasie wojny Stojan był w seminarium nauczycielskim. Naukę musiał przerwać, bo we wrześniu 1944 dostał powołanie do wojska, trafił do Szkoły Artylerii Morskiej. Parę miesięcy później przeniesiony został na Sylt, gdzie zastał go koniec wojny. Miał szczęście – nie tylko przeżył wojnę, ale i nie miał nic na sumieniu. Może dlatego Ernst Wilhelm chciał budować nowy kraj, bez dawnych morderców. Został przeciwnikiem Reinefartha, nie tylko politycznym, ale i osobistym. Jednym z nielicznych przez dziesięciolecia.

Ludzie go lubili – mówi Stojan. – Był przystępny, pomocny, przyjazny. Ale przede wszystkim dobrze zarządzał. Za jego kadencji Westerland rozkwita. Turyści znowu przyjeżdżają, ruszają sanatoria, dużo się buduje. Mieszkańcom wiedzie się dobrze. Zwolenników Reinefarth ma nawet w opozycyjnej SPD. – Miły człowiek, dobry burmistrz. Na tym dla mieszkańców dyskusja o jego przeszłości była zamknięta – kwituje Stojan.

Kiedy enerdowska wytwórnia filmowa DEFA nakręciła film o nazistowskim burmistrzu Westerlandu, pokazuje zdjęcia z Warszawy, dostępne dokumenty, Reinefarth tłumaczy, że to komunistyczna propaganda, która ma go zniszczyć. Polskie wnioski o ekstradycję zostają odrzucone, najpierw przez aliantów, potem RFN. Dużo później Stojan z żoną pojedzie na wycieczkę do Izraela. W Yad Vashem, gdzie zajmują się Reinefarthem, który jako szef SS w Kraju Warty nadzorował obóz zagłady w Chełmnie nad Nerem, dowie się, że Amerykanie chcieli wykorzystać siatkę agentów Reinefartha na wschodzie, dlatego go chronili.

 

http://www.polityka....-niemczech.read


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#31 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 01 sierpień 2017 - 09:56

Niemiecka wizja przyszłości w Arabskiej Republice Niemiec:

 

 

 

= = = =

6831052-radoslaw-sikorski-z-zona-anne-90

To zdjęcie ma bardzo głębokie przesłanie... kto wie ten zrozumie B)

 

Dowód na wciąż funkcjonujący pakt Ribentrop-Mołotow:

 

 

Radosław Sikorski skrytykował Powstanie Warszawskie. Lawina komentarzy
Opublikowano dnia 31.07.2017 17:39
 
"Dysponując błędnym rozpoznaniem i 1700 szt. broni, rzucił naszą młodzież na Wehrmacht; Poniósł jedną z największych klęsk w naszej historii" - napisał na swoim Twitterze Radosław Sikorski z okazji 73. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. Komentarz ministra wywołał lawinę komentarzy.

 

(...)

 

http://www.tysol.pl/...wina-komentarzy


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#32 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 01 sierpień 2017 - 10:33

Jak to się robi w koloniach IV Rzeszy...

Internauci porównali ceny odzieży popularnej sieci dyskontów w Polsce i Wielkiej Brytanii. Różnice szokują
Użytkownik jednego z popularnych portali społecznościowych opublikował zdjęcie, na którym porównuje ceny tych samych produktów dostępnych w sieci Lidl w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Różnica jest porażająca.
 
 

(wikimedia.org, Fot: Leinad)

Użytkownik portalu "wykop.pl" udostępnił zdjęcie, na którym porównuje ceny tych samych produktów odzieżowych. Różnica w cenach może być nawet trzykrotna! Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że atrakcyjnejsze ceny występują... na Wyspach.

 

https://v.wpimg.pl/N...w9ET0fPnoJQyk=/

 

wykop.pl

 

Co może być przyczyną tak drastycznych różnic? Cena danego produktu dostosowywana jest do warunków kształtowanych przez najbliższą konkurencję, siły zakupowej klientów czy cen proponowanych przez lokalnych dostawców. Czyżby producenci odzieży w Polsce byli zbyt mało konkurencyjni dla dyskontu?

 

https://wiadomosci.w...book_wiadomosci


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#33 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 01 sierpień 2017 - 13:54

20294020_1949330841948056_55896982849933


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#34 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 01 sierpień 2017 - 13:55

20258479_1473661322669264_43507043451191


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#35 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 01 sierpień 2017 - 13:58

Niemiecki dziennikarz zarzucił polskiej telewizji, że… promuje patriotyzm. Polska dziennikarka nie wytrzymała [WIDEO]

 

51 minut temu

 

 

Nie da się ukryć, że Niemcom polski patriotyzm zawsze był nie na rękę. W dniu rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego warto przypomnieć wymowny fragment debaty w niemieckiej telewizji, w którym nasz kraj atakowali przedstawiciele tamtejszych mediów...

 

 

 

Źródło: http://www.prawdaobi...t=postfity914bb © http://www.prawdaobiektywna.pl


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#36 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 02 sierpień 2017 - 08:46

Każda rocznica Powstania powinna przypominać Niemcom, kto kogo może pouczać o niepodległości i demokracji. Brukseli też…

opublikowano:

wczoraj · aktualizacja: wczorajfd22222242f04a48b6042b95388197e3.jpegautor: PAP/Marcin Obara
 
 

Dzisiejszy dzień, to piękna data. Jedna z najpiękniejszych w historii Polski, choć Powstanie Warszawskie zakończyło się militarną porażką. Ale, jak Legioniści mieli w sercu zbrojny wyczyn Powstańców Styczniowych, tak Powstańcy Warszawscy szli na niemieckiego wroga z pamięcią i uwielbieniem Legionistów. Ta szczególna sztafeta polskiej niezgody na panoszenie się w Ojczyźnie najeźdźcy, sztafeta najkosztowniejsza, bo opłacona często życiem najwspanialszych Polaków jest udokumentowaniem naszych, nigdy i niczym niepowstrzymanych bitew o wolność, niepodległość, prawa Polaka do bycia u siebie.

 

Dowiedliśmy wiele razy, że nikt nas nie powinien pouczać, czym są obywatelskie cnoty i w jaki sposób możemy z nich korzystać. Nachalne, coraz bardziej agresywne, a chyba i złowrogie naciski brukselników z Timmermansem na czele, niczego nie osiągną, bo na napaść przy pomocy wyimaginowanych argumentów tyle jest warta, co polityczni chuligani z Brukseli. Którzy na dodatek, jak choćby wspomniany Timmermans, nie cieszą się żadnym poparciem nawet w swym kraju. Równie obrzydliwym jest udział przedstawiciele Niemiec w tym politycznym zbójowaniu. Kto, jak kto, ale właśnie oni maja już najmniejsze uprawnienia, by strofować nas w dziele szanowania jakichkolwiek praw. Gdyby nie niemieckie hordy, które wespół z moskiewskimi opryszkami napadły na nas w 1939 roku, bylibyśmy z pewnością bardzo zamożnym i świetnie prosperującym państwem. Z zasobnymi bankami i wielka siła wytwórczą. Jeśliby więc, korzystając z dzisiejszej daty, policzyć tylko koszty zrujnowania Warszawy, wyniszczenia w niej wszystkiego, poczynając od wspaniałych mieszkańców, Niemcy nie wypłaciliby się nam jeszcze przez długie dziesięciolecia. A gdyby dodać do tego koszty odbudowy całego kraju?

Niech więc Niemcy nie uczą nas niczego. Z własnymi wadami potrafimy sobie poradzić sami. Brukselskim urzędnikom możemy powiedzieć to samo, czyli pilnuj szewcze kopyta. I niech ci się ono nie myli z jakimś narzędziem bardziej skomplikowanym.

 

 

https://wpolityce.pl...ji-brukseli-tez

 

 

Minister ostro o Niemcach: „Dzieci i wnuki zwyrodnialców pouczają nas”

 

14 godzin temu

e03098de0410e5e7e8a45b1b87276c7b.jpg

 

W czasie wczorajszego koncertu pieśni patriotycznych, odbywającego się w Bydgoszczy z okazji 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, przemówienie wygłosił wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki. W pewnym momencie polityk określając ostatnie działania Niemiec wobec Polski, użył bardzo ostrych słów.

 

 

Dziś obchodzimy szczególne święto. Nie jest to obchodzenie klęski, jak chcieliby nieżyczliwi, ale, jak mówił prezydent RP śp. Lech Kaczyński, jest to uczczenie tragicznej i wielkiej daty w historii Polski – mówił Kownacki.

Dziś, gdy niektórzy  zadają pytanie, czy było warto, czy można było powstrzymać to powstanie, odpowiedź może być jedna: nie, nie można i wbrew temu, jak wielką ofiarę krwi ponieśliśmy, było warto – przekonywał wiceminister obrony narodowej.

 

Najmocniejsze słowa jednak polityk zostawił na sam koniec. Kownacki mówił o hitlerowcach, którzy z zimną krwią mordowali w Polsce dzieci i kobiety, a później, jak gdyby nic wracali do swoich rodzin w Niemczech. Wiceminister zauważył, że potomkowi takich ludzi krytykują teraz Polskę za brak demokracji.

Dziś dzieci i wnuki tych zwyrodnialców pouczają nas, co to jest demokracja. A powinni zamilknąć – stwierdził Kownacki.

Źródło: http://www.prawdaobi...t=postfity70fa3 © http://www.prawdaobiektywna.pl


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#37 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 02 sierpień 2017 - 10:09

Niemcy wreszcie zapłacą za bombardowanie polskich miast?! Trwa analiza prawna.
autor_nofoto.jpg

Grzegorz Broński

Dziennikarz „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie” i portalu niezależna.pl.

 

 

Biuro Analiz Sejmowych ma przygotować informację dotyczącą możliwości domagania się przez Polskę odszkodowań od Niemiec za straty wojenne - poinformował dzisiaj poseł PiS Arkadiusz Mularczyk. Analiza ma być gotowa do 11 sierpnia.

"Czy w świetle prawa międzynarodowego Rzeczpospolita Polska może domagać się roszczeń odszkodowawczych od Niemiec za straty materialne i osobowe spowodowane agresją niemiecką podczas II wojny światowej? Jeśli odpowiedź na w/w pytanie będzie pozytywna, proszę o wskazanie trybu i formy dochodzenia roszczeń" - brzmi pierwsze z pytań skierowanych 12 lipca do BAS przez Mularczyka.

http://niezalezna.pl...-analiza-prawna#38 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 02 sierpień 2017 - 12:37

20476170_1440394529388029_19695905026106

 

 

wielun.jpg

Jarosław Kaczyński zapowiedział, że Polska zażąda odszkodowań za II wojnę światową. Niemcy ostro odpowiedzieli. ,,To tylko potwierdza, że problem nie został rozwiązany” [WIDEO]
Opublikowane 2017/08/01w Wiadomości ze świata
Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze: Follow @Niezlomni_com  

Jarosław Kaczyński po raz kolejny na antenie Radia Maryja przypomniał, że Polska będzie domagać się wypłaty odszkodowań za II wojnę światową. Ale niemieckie władze wykluczają podjęcie jakichkolwiek negocjacji.

 

Kaczyński mówił m.in. o nieuregulowanej kwestii odszkodowań wojennych, a także o zrzucaniu odpowiedzialności za niemieckie zbrodnie. Wcześniej polityk mówił w podobnym tonie:

Dziennik ,,Rzeczpospolita” informuje, że rząd w Berlinie został poinformowany o deklaracjach prezesa PiS. Ale od razu wykluczył podjęcie negocjacji.

„Niemcy uważają, że sprawa jest zamknięta z punktu widzenia finansowego, moralnego i politycznego”.

– informuje gazeta.

Mecenas Stefan Hambura podkreśla, że tak zdecydowanie niemieckie stanowisko może wskazywać, że sprawa wciąż jest otwarta.

 

To tylko potwierdza fakt, że ten problem nie został uregulowany w polsko-niemieckich stosunkach. Kwestia odszkodowań nadal jest otwarta. Ponad 10 lat temu minister Antoni Macierewicz był wiodącym politykiem, który zajmował się tymi sprawami. Powstała również podkomisja, która dotyczyła oświadczenia z 1953 r. Podczas działania tej podkomisji zostały przygotowane materiały, z których wynika, że wątek odszkodowań nigdy nie został zamknięty

– przypomniał mecenas cytowany przez Radio Maryja.

Niemcy powołują się na zrzeczenie się odszkodowań wojennych, m.in. uchwałą z 1953 r. czy w 1970 r., kiedy doszło do zawarcia umowy o uznaniu granicy polskiej na Odrze i Nysie.

Ale ekspertyzy prawne pokazują, że Polska wciąż może domagać się swoich praw przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości w Hadze.

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze: Follow @Niezlomni_com

 

http://niezlomni.com...t=postfity6a194

 

 

niec.jpg

ZDF nie chce przeprosić Polaków. Mocna odpowiedź TVP. Wyemitowano apel do Niemców. ,,Niemcy, to wasze firmy bogaciły się na…”
Opublikowane 2017/08/02w Wiadomości z Polski
Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze: Follow @Niezlomni_com  

W trakcie programu ,,Minęła 20″ wyemitowano ,,apel do obywateli Niemiec”: „Nie zakłamujcie historii! Przeproście Karola Tenderę i inne swoje ofiary.

 

Bezpośrednim powodem było skandaliczne zachowanie niemieckiej publicznej stacji ZDF, która nie chce przeprosić za używanie określenia ,,polskie obozy zagłady” – mimo wyroku sądu (!).

W apelacji ZDF pisze, że od 2015 r. w Polsce władze sprawuje konserwatywny rząd, który „funkcjonuje pod hasłem aktywnej polityki historycznej ukierunkowanej na ochronę dobrego imienia państwa polskiego i Polaków”. W ramach tej polityki, jak pisze niemiecka stacja, prowadzone są działania nie tylko dyplomatyczne, ale też prawne. Według ZDF, polski rząd chce, by taka polityka była też realizowana przez sądy w naszym w kraju

– informowała TVP.

Teraz Telewizja Publiczna odpowiada klipem:

 

Niemcy, to wy w demokratycznych wyborach wybraliście Adolfa Hitlera i NSDAP.
Niemcy, to z waszych podatków Adolf Hitler finansował zbrodnie i mordowanie ludzi.
Niemcy, to wasze firmy bogaciły się na grabieniu i mordowaniu obywateli Polski i innych państw.
Niemcy, to wy karaliście śmiercią Polaków ratujących Żydów.
Niemcy, to wasze państwo zbudowało obozy śmierci w okupowanej przez was Europie.
Niemcy, nie zakłamujcie historii! Przeproście Karola Tanderę i inne swoje ofiary.

– słyszymy na nagraniu.

#Minęła20 Apel do obywateli Niemiec: „Nie zakłamujcie historii! Przeproście Karola Tenderę i inne swoje ofiary” #wieszwięcej pic.twitter.com/CPUyMHZjjz

— TVP Info (@tvp_info) 1 sierpnia 2017

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze: Follow @Niezlomni_com

 

http://niezlomni.com...t=postfity26c35


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#39 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 03 sierpień 2017 - 06:17

Soros, niemiecki minister i antyrządowe protesty. Dorota Kania o porażających ustaleniach "GP".

 

do.jpg

 
 
Wystarczy przyjrzeć się dokładnie zdjęciom z protestów antyrządowych na Polsce i Węgrzech. Transparenty różnią się tylko językiem - mówiła w programie "Minęła 20" Dorota Kania, dziennikarka "Gazety Polskiej" i szefowa TV Republika. W programie mówiono m.in. o artykule Grzegorza Wierzchołowski w "GP", w którym opisano sponsorów fundacji Akcja Demokracja, głównego organizatora protestów przeciwko reformie sądownictwa.

Dorota Kania opowiadała w programie Michała Rachonia o ustaleniach "Gazety Polskiej". Zwracała uwagę m.in. na podobieństwo protestów antyrządowych w Polsce i w innych krajach, gdzie działają bliźniacze organizacje Akcji Demokracji, skupione w międzynarodowej sieci OPEN.

W tekście, opublikowanym w najnowszej "Gazecie Polskiej", możemy przeczytać, że główny organizator protestów przeciwko reformie sądownictwa, fundacja Akcja Demokracja, od dwóch lat finansowana jest przez Europejską Fundację Klimatyczną (EFK). Szefem rady nadzorczej EFK jest zaś były wiceminister finansów Niemiec, który załatwił Rosji pieniądze na zbudowanie Nord Stream. W czasie, gdy Akcja Demokracja dostawała od EFK setki tysięcy złotych na antyrządowe protesty, był on także wiceprezesem Deutsche Banku. 

Grzegorz Wierzchołowski, autor tekstu w "Gazecie Polskiej", ustalił też, że w Europejskiej Fundacji Klimatycznej, sponsorującej Akcję Demokrację i jej inicjatywy wymierzone w obecne polskie władze, znajdujemy również osoby powiązane z francuskim rządem. Dyrektorem generalnym EFK jest Laurence Tubiana - znana francuska dyplomatka i ekonomistka. Zaczynała ona karierę polityczną w Rewolucyjnej Lidze Komunistycznej, a pod koniec lat 90. była główną doradczynią Lionela Jospina, ówczesnego socjalistycznego premiera Francji, ds. środowiska. Potem jako przedstawicielka francuskiego rządu brała udział w wielu międzynarodowych negocjacjach, głównie dotyczących spraw klimatu i energetyki. W 2014 r. występowała jako specjalny pełnomocnik szefa francuskiego rządu na paryskiej konferencji klimatycznej. Z kolei dyrektorem wykonawczym ds. polityki globalnej w EFK jest Emmanuel Guerin, który przez wiele lat pracował dla francuskiego MSZ. 

Kolejny ciekawy trop: założycielem i pierwszym szefem Europejskiej Fundacji Klimatycznej był George Polk - bliski doradca, współpracownik i wspólnik George'a Sorosa. Tego ostatniego nie trzeba przedstawiać; węgiersko-żydowski miliarder i spekulant finansowy znany jest z przeznaczania ogromnych sum na projekty ideologiczne wymierzone w narodowe rządy broniące tradycyjnych wartości. Lewicowym aktywistom biorącym od niego pieniądze nie przeszkadza oczywiście fakt, że ich dobroczyńca dorobił się fortuny poprzez spółki rejestrowane w rajach podatkowych i na spekulacjach finansowych. 

Osoba założyciela EKF - organizacji będącej głównym sponsorem Akcji Demokracji - to niejedyny element łączący warszawską fundację z Sorosem. Akcja Demokracja, jak wspomnieliśmy,  otrzymywała spore środki od niemieckiej organizacji Campact. Ta ostatnia jest zaś członkiem międzynarodowej sieci OPEN, której przewodzi amerykańska organizacja MoveOn (związany z nią Ben Brandzel jest założycielem i dyrektorem wykonawczym OPEN). To właśnie ona stała za pełnymi przemocy rozruchami w USA, zorganizowanymi po wyborze Donalda Trumpa na prezydenta. Sponsor MoveOn? George Soros. 

Więcej w najnowszym numerze tygodnika "Gazeta Polska"

 

http://niezalezna.pl...iach-quotgpquot#40 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 03 sierpień 2017 - 10:41

blog146.png

Nasz przyjaciel - ZŁO ABSOLUTNE

Nagie pielęgniarki pędzone przez SS-manów na szubienice rozstawione nieopodal grobu nieznanego żołnierza. Jedna po drugiej młode dziewczyny zwisają na sznurach, po ich udach płynie krew z "ran" zadanych przed śmiercią przez Niemców. Za nimi prowadzony jest lekarz z koroną cierniową na głowie, żołnierze wykpiwają "Jezusa" Warszawy. Też umiera. Za te zbrodnie odpowiadał niemiecki doktor nauk politycznych i bohater I Wojny Światowej, przed drugą wojną karany za pedofilię. Zło absolutne. Niemiec. Jeden z wielu etatowych zbrodniarzy mogących zawstydzić Marchwickiego i innych seryjnych morderców.

 

Zbrodni dokonanych na mieszkańcach Warszawy nie można streścić ani kompleksowo opisać, można tylko przytaczać pojedyncze ich kadry. Dziś jedno zabójstwo bulwersuje cały kraj a opisują opasłe tomy akt sądowych. Tam w ciągu 63 dni zamordowano lub wywieziono do obozów zagłady niewyobrażalne setki tysięcy ludzi. Rzeź Woli to rozcinanie brzuchów kobiet pędzonych głównymi ulicami dzielnicy, przed śmiercią często publicznie gwałconych. Mordowanie dzieci, tylko w jednej szkole za jednym razem aż setek dzieci - rozstrzeliwano je, a potem dla pewności ich główki rozbijano kolbami karabinów. Wrzucanie granatów do piwnic z cywilami niestanowiącymi absolutnie żadnego zagrożenia militarnego. Eksterminacja rannych w szpitalach. Zadawanie okrutnej śmierci w długich męczarniach takich jak palenie żywcem czy zabijanie dzieci na oczach rodziców... Dowód ostatecznej dewiacji i zezwierzęcenia narodu niemieckiego - dawniej tworzącego podwaliny europejskiej kultury, sztuki i filozofii. Goethe, Kant, Bach, Gutenberg, Beethoven... nie poznaliby swoich potomków.

Skąpane w polskiej, rosyjskiej i żydowskiej krwi gustowne mundury SS i Hitlerjugend wyprodukowały (rękami m.in. polskich robotnic przymusowych) szwalnie Hugo Bossa, dzisiejszego światowego symbolu prestiżu i elegancji. Postępowy Siemens wspierał ideę Europy bez granic w czasach, kiedy Unia Europejska nikomu się jeszcze nie śniła. Ich wkład w jej budowę to, prócz produkcji m.in. pocisków V-1 i V-2 oraz niewolenia tysięcy przymusowych robotników z obozów koncentracyjnych, przede wszystkim przygotowanie projektów krematoriów dla obozu Auschwitz-Birkenau i montaż w nich urządzeń gazowych. Farmaceutyczny potentat Bayer aspiryną i tabletkami na ból brzucha leczy dziś wszystkie nacje, wtedy produkował śmiercionośny Cyklon B do eksterminacji "niższych ras". Ubezpieczeniowy gigant Allianz odpowiadał za polisy obejmujące mienie oraz personel Auschwitz i Dachau, a wypłaty odszkodowań dla Żydów lojalnie przekazywał rządowi III Rzeszy. Z niewolniczej pracy dziesiątek tysięcy ludzi korzystały również zakłady motorowe BMW, których potęga finansowa zbudowana została dzięki produkcji silników samolotowych dla Luftwaffe i charakterystycznych hitlerowskich motocykli z przyczepką dla strzelca wyposażonego zazwyczaj w karabin maszynowy. W niektórych zakładach produkcyjnych kontrolowanych przez Günthera Quandta (jednego z największych niemieckich przemysłowców zasiadającego w radach nadzorczych m.in. Daimler-Benz, Deutsche Bank i AEG) niewolnicy wodę mogli pić jedynie z toalet...

Niemcy upodlili narody Europy, bezlitośnie wymordowali miliony ludzi uznanych za niegodnych życia z powodu odmiennego pochodzenia etnicznego. Chłodną logiką niczym sztuczna inteligencja z futurystycznych horrorów oddzielili "ziarno od plew" i policzyli, że bardziej opłaca się usunąć innych z tego świata, niż się nim dzielić. Palili ludzi w piecach, rozstrzeliwali w lasach, masowo więzili, łamali kości i skazywali na kalectwo lub śmierć prowadząc brutalne gestapowskie przesłuchania, nie mieli litości dla kobiet ani dzieci, burzyli całe miasta... Młodzi Powstańcy Warszawscy nie wyobrażali sobie walcząc w 1944 roku takiej możliwości, że świat uczynki Niemców zapomni, wybaczy. A zapomniał. Wybaczył. I to bardzo szybko. Karę za zbrodnie wojenne ponieśli nieliczni niemieccy i austriaccy naziści, większość była potrzebna przemysłowi i wywiadom wojskowym Ameryki, Francji i Anglii w nowej wojnie z komunistycznym imperium - ZSRR. Zbrodnie na Polakach i innych narodach przestały się liczyć. Cudza polityka i cudze pieniądze nie mają serca. To jeszcze można zrozumieć. Ale dlaczego zapomniało tak wielu Polaków??? Tego zrozumieć już się nie da, choć można to wyjaśnić.

Ludzi łatwo przekupić - wystarczy dać im 2 tysiące euro miesięcznie, garnitur, tabletkę na ból głowy, dobry proszek do prania i samochód z bawarskiej fabryki czy nowoczesną pralkę, by zapomnieli o wydaje się niemożliwym do zapomnienia: o eksterminacji swoich rodzin, o łapankach, o Pawiaku, o katowniach GESTAPO, o Palmirach, o dołach w lesie pełnych trupów, o Bełżcu, o palonych żydowskich, romskich i słowiańskich ciałach, o paleniu miast, o wieszaniu ludzi, o egzekucjach niewinnych zakładników i przypadkowych przechodniów, o mordowaniu nieuzbrojonych sanitariuszek, o akcjach eliminacji dawnych Powstańców Śląskich i profesorów lwowskich, o... Tak łatwo o tym zapomnieć, prawda? Grunt że mamy dziś garść eurówek, mamy Europę bez granic i paszportów, możemy jechać autobahną na roboty... tzn. do pracy... np. w niemieckim domu starców albo w niemieckim markecie albo fabryce. To wszystko, cały ten dobrobyt "dali" nam przecież nasi przyjaciele z Berlina i Brukseli, powinniśmy być im wdzięczni, uprzejmi i grzeczni... nawet milcząca zgoda na "polskie obozy śmierci" wydaje się dziś niezbyt wygórowaną ceną za przyjaźń między narodami Europy... Hmmm... Czy naprawdę bohaterscy Powstańcy Warszawscy walczący do ostatniego naboju o godność człowieka byliby dumni z tak nowocześnie i ugodowo myślących Polaków? Czy za to cierpieli i ginęli? Nie sądzę... Są pewne krzywdy, których nie można wybaczyć, a już na pewno nie bez szczerej skruchy winnego, zadośćuczynienia, pokuty i upływu czasu dłuższego niż życie pokolenia katów. Szkoda, że niektórzy z nas tak bardzo rwą się do wybaczania i zapominania w imieniu m.in. tych powieszonych młodych pielęgniarek - dobrze, że niektórzy z nas tego nie robią.

Czasem trzeba sobie odpowiedzieć na bardzo ważne pytanie: czy chcemy być, czy mieć...? Ja znam swoją odpowiedź. A Ty? Znasz swoją...?


Kazimierz Turaliński

1 sierpnia 2017 r.

http://turalinski.pl...l-zlo-absolutne

 

 

powstanie1.jpg

Amerykanie i Brytyjczycy odmówili Polsce. Kat Warszawy po wojnie uniknął kary i zajmował wysokie stanowiska
Opublikowane 2017/08/02w II wojna światowa
Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze: Follow @Niezlomni_com  

To on był odpowiedzialny za brutalne pacyfikowanie powstańczej Warszawy. Heinrich Friedrich Reinefarth nigdy nie poniósł za to kary. Co więcej, po II wojnie światowej świetnie sobie radził w Niemczech.

Reinefarth przed wybuchem wojny skończył studia prawnicze i rozpoczął nawet pracę w zawodzie. Już w 1932 roku wstąpił do NSDAP, a kilka miesięcy później także do SS. W czasie wojny robił szybką karierę. Walczył w kampanii wrześniowej przeciwko Polsce, a potem został przerzucony do Francji. Otrzymał kilka znaczących w III Rzeszy odznaczeń. Przeszedł do rezerwy, ale w 1941 wrócił do czynnej służby. Przez sztab Główny Inspektora SS w Protektoracie Czech i Moraw oraz Główny Urząd Policji Porządkowej SS trafił do Kraju Warty na terenach okupowanej Polski. Po wybuchu powstania warszawskiego dostał nowe rozkazy.

Jego zadaniem było otrzymanie oddziału wojskowego złożonego z 16 kompanii policji i przybycie do Warszawy. W polskiej stolicy szybko dołączył ze swoimi żołnierzami do Korpsgruppe von dem Bach, dowodzonej przez gen. Ericha von dem Bacha-Zelewskiego i włączył się w mordowanie ludności cywilnej. Sam raportował w pewnym momencie – po rzezi na Woli – że brakuje już amunicji do rozstrzeliwania. Później ,,kat Warszawy” ze swoim oddziałem polował na powstańców na Powiślu i Czerniakowie. Spekuluje się, że mógł zamordować nawet 100 tysięcy ludzi.

W czasie niemieckiego odwrotu bronił jeszcze twierdzy Kostrzyn, ale z powodu braku amunicji wycofał się i przedarł do Berlina. Tam czekał na niego wyrok śmierci, bowiem nie wykonał rozkazu i nie bronił Kostrzyna do ostatniego żołnierza. Ostatecznie kara nie została wykonana, Reinefarth został w wojsku, a po wojnie też nie narzekał na swój los. Najpierw uniknął jakiejkolwiek kary za swoje wojenne zbrodnie. Polskie władze chciały jego ekstradycji, ale Brytyjczycy i Amerykanie uznali, że przyda się jako świadek w procesach norymberskich. Potem co prawda trafił nawet do aresztu, ale z… braku dowodów zwolniono go.

Już w 1951 roku Reinefarth został wybrany burmistrzem miasta Westerland na wyspie Sylt, które szybko stało się jednym z najważniejszych kurortów zachodnich Niemiec. W 1958 roku został wybrany też do landtagu w Szlezwiku-Holsztynie. Zmarł w 1979 roku.

Kat ludności Warszawy, SS-Gruppenführer Heinz Reinefarth. 1951–1967 burmistrz Westerland, 1958–1967 poseł do Landtagu Szlezwiku-Holsztyna. pic.twitter.com/yvWtfmgVlR

— Stanisław Janecki (@St_Janecki) August 1, 2017

SS-Gruppenführer Heinz Reinefarth jako poseł do landtagu Szlezwiku Holsztyna (1958-1967). pic.twitter.com/BvxexoOGzR

— Stanisław Żerko (@StZerko) July 29, 2017

Dopiero po latach Niemcy przyznali się do błędów. Parlamentarzyści w Szlezwiku-Holsztynie wyrazili w 2014 roku ubolewanie, że zbrodniarz wojenny był posłem landtagu. Jednocześnie poprosili o wybaczenie. Kilka tygodni wcześniej żal wyrazili też mieszkańcy Westerland.

 

Zawstydzeni pochylamy się nad ofiarami z nadzieją na pojednanie

– brzmi napis na odsłoniętej na budynku ratusza tablicy…

W środku (w ciemnym garniturze) SS-Gruppenführer Heinz Reinefarth, kat Warszawy. Zdjęcie powojenne. pic.twitter.com/aqz71begGs

— Stanisław Żerko (@StZerko) July 29, 2017

Idyllic cottage at Sylt and old member of Landtag in democratic Germany. 20 years before he was responsible for killing 50 000 in Warsaw. pic.twitter.com/K1Ix6OhiPV

— Lukasz Jasina (@luccasj) July 27, 2017

Władze RFN konsekwentnie odmawiały ekstradycji do Polski. https://t.co/vwfPURgFgd

— Leszek Miller (@LeszekMiller) August 1, 2017

http://niezlomni.com...t=postfity22ce3


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#41 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 03 sierpień 2017 - 11:19

No to teraz strumień ojro dla wszelkiej maści folksdojczy i innych zadymiarzy będzie płynął wartką rzeką... a straszenie Polski 12 plagami egipskimi bedzie na porządku dziennym :D

Polska ma szanse na reparacje wojenne. Prof. Wysocki: "Możemy dzisiaj formalnie występować o odszkodowania". NASZ WYWIAD

opublikowano:

wczoraj · aktualizacja: wczoraj9507abec5a0c4ff6b29433ba88865a05.jpegautor: fot. You Tube/TV Republika
 
 

Byłyby to potężne kwoty, jeśli mówimy tylko o stratach materialnych, ale jak wycenić życie ludzkie? I tu przyznam się, że choć byłby to trochę precedens po tylu latach od zakończenia wojny, tym niemniej teoretycznie możliwość otrzymania takich odszkodowań jest realna

—mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Wiesław Wysocki, kierownik Katedry XIXXX wieku w Instytucie Nauk Historycznych UKSW.

CZYTAJ WIĘCEJ: Minister Macierewicz: „Niemcy mogą teraz jedynie zadośćuczynić i spłacić straszliwy dług, jaki zaciągnęły wobec narodu polskiego”

 

Minister Macierewicz podniósł wczoraj, że Polska nigdy nie zrzekła się reparacji wojennych od Niemiec i te powinny spłacić straszliwy dług, jaki zaciągnęły wobec narodu polskiego. Jakie są przesłanki ku temu, żebyśmy mogli dziś żądać od Niemiec odszkodowań za straty i szkody dokonane przez nich na terenie naszego kraju podczas II wojny światowej?

 

Prof. Wiesław Wysocki: Po wojnie nie otrzymaliśmy własnego przydziału odszkodowawczego, gdyż nasze zobowiązania przyjął Związek Sowiecki i Moskwa miała nam rekompensować wszystkie straty. W momencie, kiedy powstał NRD ówczesne władze Polski zrzekły się tych odszkodowań, oczywiście tylko od tej części „dobrych Niemców”, jak ich przedstawiała wówczas propaganda. Ale to nie zostało zarejestrowane w specjalnej agendzie ONZ. I to jest podstawa do tego, że  możemy dzisiaj formalnie występować o odszkodowania. Proszę pamiętać, że w okresie prezydentury w Warszawie Lecha Kaczyńskiego po stronie niemieckiej pojawiły się żądania, że powinniśmy zapłacić odszkodowanie za wysiedlenia. Wtedy prezydent Kaczyński postanowił stworzyć materialny wykaz strat i kosztorys tego, co Warszawa poniosła.

 

Straty były ogromne, więc i sumy podobnie.

 

Zdaje się, że ta praca trwała pół roku, albo rok i w jej wyniku powstało opasłe tomisko. Wtedy natychmiast Niemcy skulili ogony i wycofali się z wszelkich żądań, bo okazałoby się, że strona polska ma swoje atuty, które wielokrotnie przewyższają żądania niemieckie. Warto byłoby do tego powrócić. Pamiętajmy, że Niemcy potrafili sobie kupić w Izraelu zgodę na to, że będzie na świecie używane określenie „naziści”, a nie Niemcy. To jest umowa między Adenauerem a Ben Gurionem. Adenauer zakładał, że ten proces będzie trwał 50 lat. To jest przykład polityki niemieckiej, która była na tyle wyrafinowana i taka nadal pozostaje, że osiąga swój efekt. Dzisiaj mówi się „naziści”, przy czym są oni już bezpaństwowi. Stąd „polskie obozy koncentracyjne”, to właśnie efekt tej umowy izraelsko- niemieckiej. Ma ona określoną wartość, ponieważ Niemcy zobowiązali się tam zapłacić olbrzymie sumy.

 

Odnośnie sum, Pana zdaniem kwoty odszkodowań dla Polski szłyby w miliardy?

 

Byłyby to potężne kwoty, jeśli mówimy tylko o stratach materialnych, ale jak wycenić życie ludzkie? I tu przyznam się, że choć byłby to trochę precedens po tylu latach od zakończenia wojny, tym niemniej teoretycznie możliwość otrzymania takich odszkodowań jest realna.

 

W przypadku reparacji wojennych to może być długa ścieżka prawna?

 

Z pewnością, tylko proszę pamiętać o jednym, że Niemcom nie będzie zależało na tym, żeby przypominać, iż naziści to właśnie Niemcy. I to, co osiągnęli przez swoją politykę historyczną to teraz mogą stracić przez Polaków. W związku z tym może być im wygodniej zdecydować się na jakąś formę ugody. Ale to jest moim zdaniem problem bardziej polityczny, choć prawny oczywiście też istnieje, ale to są procesy. Natomiast tutaj myślę, że z naszej strony powinna być groźba procesu ze świadomością, iż należy znaleźć formę rozwiązania, ale korzystną dla nas. Powinniśmy to podejmować jako element, który jest w ramach naszej racji stanu, jako niezałatwiony problem w stosunkach polsko – niemieckich, ale jednocześnie też jako ciągle niezałatwiony problem w ramach reakcji polsko- rosyjskich.

 

To znaczy?

 

Należałoby wystąpić z czymś podobnym do strony drugiej, która jest spadkobiercą Związku Sowieckiego. Tu trzeba być konsekwentnym. W przypadku Rosji pamiętajmy też, że mamy w Europie obwód królewiecki, który jest dzisiaj kolonią Moskwy. I może warto byłoby powalczyć też na forum UE czy nawet ONZ o demilitaryzacje tego terenu, albo nawet specjalny status. Bo myślę, że  najmniejsze prawa, jeżeli chodzi o historię, ma do tego terenu Moskwa. O wiele większe Polska, a nawet Niemcy.

Rozmawiał Piotr Czartoryski-Sziler

 

https://wpolityce.pl...nia-nasz-wywiad

 

 

Jak wielkie reparacje wojenne należą się Polsce od Niemiec? Skala ludzkich i materialnych strat wciąż jest szacowana

opublikowano:

wczoraje9702aeaaf12497b9447b8d70df6813c.jpegautor: fot. You Tube
 
 

Ponad 70 lat od zakończenia II wojny światowej Polska wciąż próbuje oszacować skalę ludzkich i materialnych strat oraz należnych odszkodowań wojennych.

 

CZYTAJ WIĘCEJ: Polska będzie domagać się reparacji wojennych od Niemiec? Mularczyk: „BAS ma przygotować analizę na ten temat”

Po zakończeniu II wojny światowej nie została zwołana konferencja pokojowa z udziałem przedstawicieli Niemiec. Zadecydowała o tym likwidacja struktur państwowych III Rzeszy w maju 1945 r. oraz wynikający z konfliktu między Zachodem, a ZSRS podział kraju na NRDRFN dokonany w 1949 r. Mimo to na konferencji w Poczdamie w 1945 r. zwycięskie mocarstwa ustaliły, że Niemcy zapłacą 20 mld dolarów reparacji wojennych. Połowa tej kwoty miała przypaść Związkowi Sowieckiemu, który poniósł największe straty ludzkie. 15 procent tej kwoty miało zostać przekazanych Polsce.

16 sierpnia 1945 roku została podpisana w Moskwie umowa między podporządkowanym ZSRS Tymczasowym Rządem Jedności Narodowej a rządem sowieckim. W myśl jej zapisów sowieci zrzekali się roszczeń do majątku niemieckiego znajdującego się na terenie Polski. Rząd w Warszawie zobowiązał się w zamian do sprzedaży ZSRS węgla po skrajnie zaniżonych cenach. Umowa przyniosła zrujnowanej Polsce ogromne straty, szacowane w setkach milionów ówczesnych dolarów. **Jednocześnie już od pierwszych tygodni okupacji sowieci dokonywali na tzw. ziemiach odzyskanych masowego demontażu maszyn i wyposażenia wielu zakładów przemysłowych oraz całych linii kolejowych. Większości rekwizycji dokonano bez choćby formalnego uzgodnienia z marionetkowymi władzami Polski Ludowej.

 

Raport „The Nazi Kultur in Poland”

 

Pierwsze próby w miarę dokładnego oszacowania strat sporządzano jeszcze w okresie wojny. Najsłynniejszym z nich jest „The Nazi Kultur in Poland” przygotowany przez „zespół autorów z konieczności czasowo anonimowych”. Byli nimi najwybitniejsi polscy muzealnicy i historycy sztuki, znawcy literatury: Stanisław Lorentz, Bogdan Suchodolski, Józef Grycz, Wacław Borowy. W 1942 r. przygotowany przez nich raport został przekazany przez kurierów na ręce władz polskich na uchodźstwie. W tym samym roku ukazał się w Londynie i Nowym Jorku. Jak we wstępie wyjaśniano amerykańskim i brytyjskim czytelnikom autorzy stworzyli raport podsumowujący niemieckie zbrodnie przeciw polskiej kulturze mimo narażenia życia swojego i swoich rodzin.

W dwudziestu jeden obszernych rozdziałach autorzy omówili zniszczenia zabytków, kościołów, synagog, archiwów, bibliotek, muzeów, pomników i innych instytucji kultury i życia społecznego dokonane przez Niemców na okupowanych obszarach II RP po 1 września 1939 r. Wymieniono również wiele nazwisk zamordowanych lub aresztowanych kapłanów i naukowców. „The Nazi Kultur in Poland” zawiera również w miarę dokładny opis zbrodniczej „Sonderaktion Krakau” - aresztowań krakowskich uczonych 6 listopada 1939 r. Osobny rozdział, przygotowany prawdopodobnie przez prof. Stanisława Lorentza, poświęcono zniszczeniom w Zamku Królewskim w Warszawie z września 1939 r. oraz późniejszej masowej grabieży ocalałych w Zamku dzieł sztuki.

 

Sprawozdanie Biura Odszkodowań Wojennych

 

Po wojnie komunistyczne władze przystąpiły do oceny skali strat poniesionych w nowych graniach rządzonego przez nich kraju. W 1947 r. Biuro Odszkodowań Wojennych przy Prezydium Rady Ministrów przygotowało „Sprawozdanie w przedmiocie strat i szkód wojennych Polski w latach 1939-1945”. Zamieszczone w nim tabele przedstawiać miały w zamiarze autorów całość strat materialnych i ludzkich. Wielkość strat miała trzynastokrotnie przekraczać wielkość dochodu narodowego z 1938 r. W myśl raportu uległo zniszczeniu 65 proc. fabryk, 2/3 mostów kolejowych, 80 proc. parowozów i wagonów. Zniszczonych zostało ponad 20 proc. gospodarstw rolnych oraz 30 proc. wszystkich zabudowań mieszkalnych.

 

Bezpośrednio po wojnie straty ludności Polski oceniono na 6 mln 28 tys. osób. Jednak po siedemdziesięciu latach od zakończenie wojny wciąż nie znamy liczby jej ofiar oraz liczby osób represjonowanych w jej trakcie. W latach 1939-1945 - jak szacuje IPN - łączne straty śmiertelne ludności polskiej pod okupacją niemiecką wyniosły ponad 2,7 mln. IPN zwraca uwagę, że liczbę tę należy traktować orientacyjnie, gdyż nie ma pewności co do liczby ofiar nawet dla samej Warszawy. Do strat dotyczących ludności polskiej należy doliczyć ok. 100 tys. ofiar ludobójstwa na Wołyniu popełnionego przez Ukraińców.

Zróżnicowane szacunki dotyczą liczby zamordowanych przez Niemców Żydów, którzy byli obywatelami polskimi. Badacze szacują, że z rąk Niemców zamordowanych zostało 2,7-2,9 mln polskich Żydów, w tym w obozach śmierci zginęło ich ponad 1,86 mln. Generalne szacunki dotyczące polskich ofiar ZSRS mówią o nie mniej niż 150 tys. ofiarach śmiertelnych (w naukowym obiegu jest też liczba 500 tys. Polaków) i ponad 1,8 mln bezpośrednio represjonowanych.

IPN finansuje lub bezpośrednio prowadzi programy „Straty osobowe i ofiary represji pod okupacją niemiecką” oraz „Indeks Represjonowanych”, który z kolei dotyczy ofiar okupacji sowieckiej. Badania te, ze względu na olbrzymią skalę strat, potrwają jeszcze wiele lat. Uczestniczą w nich nie tylko instytucje państwowe jak np. muzea czy archiwa polskie i zagraniczne, ale również organizacje społeczne. „Pamiętajmy, że nawet jeśli chodzi o liczbę ofiar obozu Auschwitz mamy przybliżone szacunki. W okresie PRL-u liczba ofiar była zawyżana. Dziś, po zakończeniu szczegółowych badań szacunki te są bardziej zbliżone do rzeczywistości. Liczbę ofiar Auschwitz ocenia się na około 1,1 miliona osób, natomiast w obozie zagłady w Treblince na blisko 800 tysięcy” - stwierdził w rozmowie z PAP Janusz Piwowar z Centrum Udzielania Informacji o Ofiarach II Wojny Światowej.

Zniszczeń Warszawy nie można mierzyć jedynie sumą zburzonych i spalonych budynków wybitnie zabytkowych, lecz też zniszczeniem krajobrazu miejskiego

— stwierdzał Alfred Lauterbach, jeden z najwybitniejszych przedwojennych znawców historii sztuki i architektury w „Raporcie o stratach wojennych Warszawy”.

Podczas okupacji Lauterbach ukrywał się na Saskiej Kępie. W tym czasie pracował nad inwentaryzacją zniszczonych w 1939 r. zabytków stolicy. Na prośbę władz podziemnych opracował raport „Zniszczenie i odbudowa Warszawy zabytkowej”. Zadenuncjowany przez konfidenta Gestapo został, wraz z żoną Stefanią, aresztowany 9 listopada 1943 r. i prawdopodobnie jeszcze tego samego dnia zamordowany. Jego los stanowi jeden z przykładów prześladowań polskich uczonych w trakcie II wojny światowej.

 

 

Raport o stratach wojennych Warszawy

 

Słowa Lauterbacha cytowali autorzy największego dotychczas podsumowania polskich strat w II wojnie światowej „Raportu o stratach wojennych Warszawy”. Jego opracowanie zlecił zespołowi historyków i architektów prezydent Warszawy Lech Kaczyński w 2004 r. „Obliczenia szacunkowe objęły zatem: wszystkie nieruchomości na terenie miasta (w granicach z 1939 r.) ze szczególnym, odrębnym uwzględnieniem obiektów zabytkowych i historycznych, infrastrukturę miejską, ruchomy majątek komunalny i prywatny (wraz ze środkami transportu), wyposażenie mieszkań prywatnych” - podkreślają autorzy raportu.

Raport wylicza: „zniszczenia ogólnej kubatury zabudowy przekroczyły 70%. Szkolnictwo powszechne, średnie i zawodowe uległo zniszczeniu w ok. 75%, szkolnictwo wyższe i instytuty naukowe w ok.70%. Zniszczenia w dziedzinie przemysłu przekroczyły 75% całości, natomiast w handlu ponad 90%. Budynki zabytkowe uległy zniszczeniu w 90% a szpitale i kliniki w 80%. Mosty- 100%, dworce 100% (). Warszawa poniosła podczas II wojny światowej najwyższe procentowo straty spośród wszystkich miast europejskich”.

W przeciwieństwie do innych raportów, ten przygotowany w 2004 r. określał również straty w majątku prywatnym. Z ogólnej kwoty strat ocenianych na 18 mld złotych wedle ich wartości z sierpnia 1939 r. (45 miliardów 300 milionów obecnych dolarów) 5 mld zł. przypadło na straty w wyposażeniu mieszkań. Dla porównania można zauważyć, że wydatki budżetowe w 1938 r. wynosiły niecałe 2,5 mld zł. Autorzy podają metodologię oszacowania strat w wyposażeniu mieszkań: „skorzystaliśmy z relacji osób mieszkających w Warszawie przed II wojną światową (złożonych w formie wiarygodnych oświadczeń zawierających opis mieszkania, dokładny adres, liczbę osób zamieszkujących w mieszkaniu oraz wytypowaną klasę społeczną), zapisów pamiętnikarskich, opisów zawartych w wydawnictwach powojennych, dokumentów archiwalnych”.

Całość strat materialnych poniesionych przez miasto i jego mieszkańców szacujemy na 18,2 miliarda zł (według wartości złotówki z sierpnia 1939 r.), co czyni kwotę 45,3 miliardów dolarów (według wartości obecnej)

— konkludowali autorzy raportu.

Odrębnym zagadnieniem jest sprawa rabunku polskich dzieł sztuki.

Polska nadal poszukuje blisko 63 tys. dzieł sztuki utraconych w wyniku II wojny światowej. Wciąż czekamy na powrót „Madonny” Cranacha czy „Portretu młodzieńca” Rafaela

— stwierdziła w rozmowie z PAP w 2015 r. Elżbieta Rogowska, naczelnik Wydziału Strat Wojennych w MKIDN.

 

Plan Pabsta - częścią planu wymordowania mieszkańców miasta

 

Gdy polscy architekci przygotowywali plany odbudowy niszczonego od 1939 r. miasta, Niemcy realizowali wstępny etap tzw. planu Pabsta. Swoją nazwę wziął on od niemieckiego inżyniera i architekta Friedricha Pabsta, który od października 1939 roku był naczelnym architektem miasta Warszawy (wcześniej kierownik Urzędu Budownictwa III Rzeszy). Plan przygotowało bezpośrednio dwóch architektów Hubert Gross i Otto Nurnberger, autorzy wcześniejszej przebudowy Wurzburga. Projekt „Die neue Deutsche Stadt Warschau”, przewidywał kompletną przebudowę polskiej stolicy. Zgodnie z planem Pabsta, powierzchnia „niemieckiej Warszawy” miała wynosić zaledwie 7 km kwadratowych (z czego 6 km po lewej stronie Wisły), populacja - maksymalnie ok. 130 tys. Niemców; wszyscy mieli zamieszkać w lewobrzeżnej części miasta. Około 30 tys. polskich mieszkańców (czasami podaje się szacunki od 30 do 80 tys.), których okupanci zamierzali pozostawić w granicach Warszawy, miało mieszkać na Pradze i wykonywać niewolniczą pracę.

Autorzy „Raportu o stratach wojennych Warszawy” zwracają uwagę, że plan z 6 lutego 1940 roku „należy do najhaniebniejszych dokumentów w dziejach cywilizacji europejskiej”. Jak czytamy w raporcie, „przyjęty przez okupanta schemat „Die neue Deutsche Stadt Warschau” stanowił zaprzeczenie wielowiekowej linii rozwojowej miasta. Poza zachowanym Starym Miastem traktowanym jako rzekome świadectwo porządku germańskiego, ale z amputowanym Zamkiem, plan praktycznie nie zachowuje żadnego ciągu ulicznego. Zakłada przy tym 10-krotne zmniejszenie obszaru miasta i 10-krotną redukcję ilości mieszkańców”.

Częścią szerszej koncepcji niszczenia Warszawy było niemal całkowite zrównanie z ziemią zabudowy getta warszawskiego po stłumieniu powstania trwającego od 19 kwietnia do 16 maja 1943 roku. Historycy widzą też utworzenie w 1943 roku KL Warschau, obozu koncentracyjnego przy ul. Gęsiej (stąd popularna nazwa obozu - Gęsiówka, zdobyta 5 sierpnia 1944 roku przez powstańców warszawskich), jako część planu wymordowania mieszkańców miasta w związku z realizacją planu Pabsta.

 

Odszkodowania indywidualne

 

Osobną kwestią są odszkodowania indywidualne tak na podstawie umów międzypaństwowych jak i uzyskiwanych w drodze roszczeń poszkodowanych przed sądami niemieckimi. Najważniejsze kwestie zostały przedstawione posłom przez MSZ w sierpniu 2015 r.

16 listopada 1972 r. w Genewie zostało podpisane Porozumienie między ministrem zdrowia i opieki społecznej PRL a federalnym ministrem gospodarki i finansów RFN w sprawie pomocy finansowej dla obywateli polskich - ofiar hitlerowskich eksperymentów pseudomedycznych, które przewidywało przekazanie kwoty 100 mln DM. Porozumienie to poprzedzały indywidualne wypłaty dokonywane przez rząd RFN za pośrednictwem Międzynarodowego Czerwonego Krzyża, których łączna suma wyniosła ponad 39 mln DM.

Na podstawie porozumienia polsko - niemieckiego z 16 października 1991 r. o pomocy humanitarnej dla szczególnie poszkodowanych ofiar prześladowania nazistowskiego w Polsce Rząd RFN przekazał 500 mln ówczesnych marek Fundacji Polsko-Niemieckie Pojednanie, natomiast Polska zobowiązała się do niepopierania roszczeń swoich obywateli na płaszczyźnie międzynarodowej. Podejmując takie zobowiązanie ówczesny Rząd RP zastrzegł, iż nie oznacza ono ograniczenia praw obywateli do indywidualnego dochodzenia roszczeń.

W latach 1999-2000 były prowadzone negocjacje w tej sprawie na forum międzynarodowym, z aktywnym udziałem delegacji polskiej. Zakończyły się one podpisaniem w dniu 17 lipca 2000 r. porozumienia pomiędzy USARFN, które zostało poprzedzone uchwaleniem przez niemiecki Bundestag 6 lipca 2000 r. ustawy o utworzeniu Fundacji „Pamięć, Odpowiedzialność, Przyszłość”.

Fundacja „Pamięć, Odpowiedzialność, Przyszłość”

Zgodnie z ustawą Bundestagu, Fundacja „Pamięć, Odpowiedzialność, Przyszłość” za pośrednictwem tzw. organizacji partnerskich (w przypadku obywateli polskich taką organizacją była przede wszystkim Fundacja „Polsko-Niemieckie Pojednanie”) wypłacała świadczenia dla więźniów obozów i gett oraz dla robotników przymusowych, deportowanych ze swojej ojczyzny na teren III Rzeszy lub na tereny przez nią okupowane i tam zmuszonych do pracy w przedsiębiorstwach zarobkowych lub w sektorze publicznym.

Dodatkowo, w ramach tzw. klauzuli otwartości, dopuszczono możliwość objęcia świadczeniami również robotników rolnych, dzieci wywiezione wraz z rodzicami deportowanymi na roboty przymusowe, dzieci urodzone w czasie trwania pracy przymusowej rodziców na terenie III Rzeszy, osoby pozbawione wolności w więzieniach, aresztach i obozach przejściowych oraz ofiary eksperymentów pseudomedycznych, które z mocy w/w ustawy niemieckiej nie zostały objęte świadczeniami. Ponadto, o wypłatę świadczeń ubiegać się mogły również osoby, których mienie zostało naruszone „wskutek prześladowań rasowych przy istotnym, bezpośrednim i przyczyniającym się do powstania szkód udziale niemieckich przedsiębiorstw”. Wypłaty tych świadczeń zostały zakończone 30 września 2006 roku.

Fundacja „Polsko-Niemieckie Pojednanie” ogółem przekazała świadczenia ze środków niemieckiej Fundacji „Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość” dla 484 tys. osób uprawnionych na kwotę ponad 3,5 mld PLN (975,5 mln EUR).

Niemcy wypłacały odszkodowania również osobom pochodzenia żydowskiego mieszkającym na całym świecie. Między innymi 2011 r. Niemcy zgodziły się wypłacić wszystkim Żydom, którzy spędzili w getcie co najmniej 12 miesięcy, albo musieli się ukrywać przez ten czas, miesięczne „emerytury” w wysokości od 350 do 400 dolarów.

Porozumienie to przewiduje także, że Żydzi w wieku ponad 74 lat także otrzymają emerytury, jeśli przebywali w getcie od trzech do 12 miesięcy. Dotyczy to Żydów ocalonych z getta w Budapeszcie, w którym zamknięto ich w okresie od listopada 1944 do stycznia 1945 roku. Będzie się im wypłacać po 325 dolarów miesięcznie, jeśli mieszkają teraz w USA, i 270 dolarów miesięcznie, jeśli mieszkają w krajach Europy Środkowej.

Roszczenia greckie

Również inne kraje europejskie zakładają możliwość zwrócenia się do Niemiec o rekompensatę poniesionych w trakcie II wojny światowej strat. Grecja domaga się od Niemiec odszkodowań w wysokości 278,7 mld euro. Taką kwotę wymienił w 2015 r. grecki wiceminister finansów Dimitris Mardas. Greckie roszczenia obejmują zarówno odszkodowania dla rodzin osób zamordowanych przez Niemców w czasie wojny, jak i spłatę przymusowej pożyczki udzielonej przez Grecję w 1942 roku niemieckim władzom okupacyjnym.

Zdaniem rządu w Berlinie kwestia odszkodowań wojennych dla Grecji jest politycznie i prawnie ostatecznie załatwiona. Niemcy odmawiają podjęcia na nowo rozmów w tej sprawie. Zgodnie z podpisaną w 1960 roku dwustronną umową, władze RFN wypłaciły Grecji tytułem zadośćuczynienia 115 mln marek niemieckich.

Mimo tego stanowiska rządu RFN prezydent Niemiec Joachim Gauck w maju 2015 r. zasugerował na łamach dziennika „Sueddeutsche Zeitung” możliwość wypłacenia przez Niemcy odszkodowania za zbrodnie popełnione przez nazistów w Grecji.

— powiedział Gauck w wywiadzie dla „SZ”.

Nie żyjemy tylko dniem dzisiejszym, lecz jesteśmy też potomkami tych, którzy podczas II wojny światowej pozostawili po sobie w Europie, między innymi w Grecji, ślady spustoszenia, o których zawstydzająco długo niewiele wiedzieliśmy

— dodał prezydent Niemiec.

Świadomy swojej historii kraj powinien wysondować, jakie możliwości zadośćuczynienia istnieją

pc/PAP

 

https://wpolityce.pl...-jest-szacowana

 


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#42 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 03 sierpień 2017 - 11:25

No Niemiaszki nie trzeba było robić z Polski koloni folwarcznej z bydełkiem do dojenia.  Idzie NOWE :lol:

Kibice Legii wysyłają wiadomość dla całego świata. "Niemcy w czasie Powstania zabili 160 tys. ludzi. Tysiące z nich to były dzieci"

opublikowano:

wczorajb9a49f17ed264477b7d2dab710634288.jpegautor: fot. PAP/Bartłomiej Zborowski
 
 

Kibice Legii Warszawa wysłali ważną wiadomość dla piłkarskiego świata. Na ”Żylecie” zaprezentowano oprawę odnosząca się do niemieckich zbrodni podczas Powstania Warszawskiego.

Podczas meczu kazachskim klubem FK Astana na najbardziej fanatycznej trybunie stadionu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego kibice warszawskiej Legii zaprezentowali oprawę dot. Powstania Warszawskiego.

Na prezentacji „ultrasów” Legii widzimy niemieckiego żołnierza strzelającego w głowę małemu powstańcowi. Pod obrazem wywieszono baner z napisanym po angielsku hasłem:

W czasie Powstania Warszawskiego Niemcy zabili 160 000 ludzi. Tysiące z nich to były dzieci

mly

https://wpolityce.pl...-to-byly-dzieci

 

 

 

Wszyscy Niemcy wzbogacili się na Holokauście i II Wojnie Światowej! – zauważa niemiecki historyk!

 

Przez PrawicowyInternet - Sierpień 1, 2017 

Niemcy-wojna.jpg

 

Z pieniędzy ze sprzedaży majątku zamordowanych Żydów wypłacano żołnierzom Wehrmachtu żołd i utrzymywano niskie podatki w Niemczech. Wszyscy Niemcy wzbogacili się na Holokauście – mówi w rozmowie z „Historia Do Rzeczy” niemiecki historyk i znawca tematyki nazizmu Götz Aly.

Czytaj więcej na: http://prawicowyinternet.pl/wszyscy-niemcy-wzbogacili-sie-na-holokauscie-i-ii-wojnie-swiatowej-zauwaza-niemiecki-historyk/

 

 

Nie jest tajemnicą, że obce państwa mają u nas dobrze postawionych przedstawicieli...

 

20479833_1679290235439253_58891932884900


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#43 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 03 sierpień 2017 - 11:50

No Niemiaszki nie trzeba było robić z Polski koloni folwarcznej z bydełkiem do dojenia.  Idzie NOWE :lol:

Kibice Legii wysyłają wiadomość dla całego świata. "Niemcy w czasie Powstania zabili 160 tys. ludzi. Tysiące z nich to były dzieci"

opublikowano:

wczorajb9a49f17ed264477b7d2dab710634288.jpegautor: fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

 

 

Wśród krytyków oprawy znalazł się natomiast Tomasz Lis, pracujący dla niemiecko-szwajcarskiej spółki Ringier Axel Springer. Na Twitterze zamieścił wpis ze swoją opinią dotyczącą akcji kibiców Legii. Znających wcześniejsze poczynania naczelnego „Newsweeka” i laureata „Hieny roku” poziom jego wpisu raczej nie zdziwi. Jak oznajmił, oprawa była „wybitnie głupia”…

 

Tomasz Lis @lis_tomasz

 

Wybitnie głupia.

 #44 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 03 sierpień 2017 - 12:05

 

Tomasz Lis @lis_tomasz

 

Wybitnie głupia.

 

Dla folksdojczy z pewnością... :lol:

 

 

 

Brazylia, Anglia, Włochy i wiele innych. Gazety z całego świata piszą o oprawie Legii z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego

opublikowano:

2 godziny temu · aktualizacja: 2 godziny temu151b7175b2034c568bfa0b3b8497cbfe.jpeg
 
 

Kibice Legii Warszawa przyzwyczaili nas już do barwnych opraw. Choć mecze nie zawsze kończą się zwycięstwem, fani nigdy nie spuszczają z tonu, za co wielokrotnie w przeszłości UEFA karała klub z Łazienkowskiej za oprawy kibiców. Tym razem oprawa kibiców Legii spotkała się z niesamowitym odbiorem na całym świecie!

Co takiego przedstawili fani mistrzów Polski? Z racji tego, że spotkanie odbywało się zaledwie dzień po 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, kibice postanowili uczcić pamięć poległych rodaków i dać światu małą lekcję historii.

 

https://wpolityce.pl/p/474957

 

Na transparencie wywieszonym na ”Żylecie” napisano: „Podczas Powstania Warszawskiego Niemcy zabili 160 tysięcy osób. Tysiące z nich było dziećmi”. Przedstawili również ilustrację, na której widzimy niemieckiego żołnierza w mundurze z czasów II Wojny Światowej, przykładającego lufę pistoletu do głowy małego chłopca.

O tej poruszającej oprawie napisano między innymi w Brazylii!

 

https://wpolityce.pl/p/474961

 

Obrazki z Łazienkowskiej obiegły również inne kraje. Brytyjski „Daily Record” opisał choreografię w dość długim tekście, przedstawiającym również Powstanie Warszawskie.

 

https://wpolityce.pl/p/474958

 

autor: twitter

Czołówki włoskich portali również zostały zdominowane przez zdjęcia oprawy legionistów - calciomercato.com i „Corriere dello Sport”.

 

https://wpolityce.pl/p/474959

 

autor: twitter

Sports Illustrated” w swojej relacji zwrócił uwagę z kolei na fakt, że Polacy czekali na pomoc ze strony Związku Radzieckiego, ale żołnierze Armii Czerwonej tylko patrzyli na ich krwawe poświęcenie.

 

https://wpolityce.pl/p/474960

 

autor: twitter

Z kolei niemiecki serwis „Sport1” uniknął użycia słowa „Niemcy” w swoim opisie, zastępując je słowem „naziści”.

 

wkt/twitter

https://wpolityce.pl...a-warszawskiego


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#45 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 03 sierpień 2017 - 13:30

Gdyby to Angela była pod kontrolą polskiego wywiadu to pewnie Niemce zapłaciły by już wszelkie reparacje wojenne... %-)

 

20525207_1678956442139299_86484655232917


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#46 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 03 sierpień 2017 - 16:35

Martin Schulz głosi w niemieckim "Spieglu", że byłyby lepszy od Angeli Merkel w... rozprawianiu się z prezydentem USA.

 

opublikowano:

godzinę temu  

 

b92c4e2fd48a4e148ca4cd8920bd7ad1.jpeg

 

Kandydat SPD na kanclerza Niemiec Martin Schulz powiedział w wywiadzie dla „Spiegla”, że jako szef rządu lepiej poradzi sobie z prezydentem USA Donaldem Trumpem niż Angela Merkel. Trump stanowi jego zdaniem ryzyko zarówno dla Ameryki, jak i dla całego świata.

 

:lol: :lol: :lol:

 

https://wpolityce.pl...prezydentem-usa#47 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 03 sierpień 2017 - 19:48

DGKsgKkXsAEGLC3.jpg

 

DGQD5qsUwAA4Vrf.jpg#48 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 04 sierpień 2017 - 07:54

Wzruszający występ małego patrioty.

 

przechwytywanie_6.jpg

 

Występ wychowanka jednego z przedszkoli w Grodzisku Mazowieckim podbija internet. Chłopiec w stroju małego powstańca śpiewa patriotyczną pieśń.

Po sieci krąży nagranie wzruszającego występu chłopca z obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. 

Maluch przebrany za małego powstańca śpiewa patriotyczną pieśń. Na koniec swojego występu salutuje do publiczności.

Nie można się nie wzruszyć oglądając to nagranie.

 

https://twitter.com/...159568309702656#49 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 04 sierpień 2017 - 08:15

Angela Merkel wyraźnie zmęczona polityką. Jej zdjęcia z wakacji wywołały lawinę kpin [FOTO]
Opublikowane 2017/08/03w Wiadomości ze świata
 
Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze: Follow @Niezlomni_com  

Angela Merkel próbuje mocno trzymać sprawy Niemiec i Unii Europejskiej, kreując się na twardego polityka. Zawsze ułożona, uczesana, umalowana, w wyprasowanej garsonce. W mniej oficjalnych sytuacjach pani kanclerz pozwala sobie na dalekie wycieczki od swojego wizerunku.

 

merkel2.jpg

 

Wakacyjne zdjęcia Angeli Merkel podbiły internet. Kanclerz, która wyjechała z mężem Joachimem Sauerem do Włoch, nie wygląda na nich korzystnie. Na jej pozbawionej makijażu twarzy wyraźnie widać zmęczenie ostatnimi miesiącami, a nawet latami, politycznych potyczek i stresów związanych chociażby z sytuacją imigrantów.

Merkel u jednych internautów wzbudza litość, inni się śmieją.

To duma całych Niemiec

– skomentowano zdjęcia Merkel na twitterowym profilu Online Magazine.

Meanwhile in South Tyrol…
Oh dear! That is the whole pride of Germany. Good night! pic.twitter.com/OCsUiOOwwU

— Onlinemagazin (@OnlineMagazin) 2 sierpnia 2017

Jeszcze dalej poszedł internauta, który nawiązał do powszechnych żartów z urody wszystkich niemieckich kobiet, co skojarzyło mu się ze zmęczoną kanclerz.

on the first photo looks very similar to this one pic.twitter.com/eQkVLopmYk

 

— Jan_Osik (@Jan_0sik) 2 sierpnia 2017

Brytyjski Daily Mail poinformował także, że kanclerz Niemiec piąte wakacje z rzędu nosi dokładnie tak samo wyglądający strój.

Ale niemieckie media bronią kanclerz:

merkel3-683x1024.jpg

merkel4-734x1024.jpg

 

 

http://niezlomni.com...t=postfity69c28

 

 

 

= = = =

pjimage-22-3.jpg

Szach-mat. Wszyscy zapomnieli o tym dokumencie sprzed lat w sprawie rekompensat podpisanym przez… słynnego polityka lewicy. Potwierdza zasadność polskich roszczeń
Opublikowane 2017/08/03w III RP
Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze: Follow @Niezlomni_com  

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej świadomy roli prawdy historycznej i elementarnej sprawiedliwości w stosunkach polsko-niemieckich stwierdza, że Polska nie otrzymała dotychczas stosownej rekompensaty finansowej i reparacji wojennych za olbrzymie zniszczenia oraz straty materialne i niematerialne spowodowane przez niemiecką agresję, okupacje, ludobójstwo i utratę niepodległości przez Polskę.

 

To słowa z uchwały Sejmu z 2004 roku ws. reparacji potwierdzającej zasadność roszczeń wobec Niemiec. Obala to narrację, według której to temat sztucznie wywołany przez PiS.

Dokument został podpisany przez ś.p. Marszałka Józefa Oleksego.

Polska nie ponosi żadnych zobowiązań finansowych wobec obywateli Republiki Federalnej Niemiec wynikających z II wojny światowej i jej następstw

– czytamy w uchwale.

 

1.jpg

O zasadności takich roszczeń pisał również prof. Jan Sandorski w tekście z 2004 w piśmie ,,Ruch Prawniczy, Ekonomiczny i Socjologiczny”.

Prof. Jan Sandorski (UAM): zrzeczenie się przez PRL reparacji od Niemiec było nieważne. Artykuł z 2004 r. https://t.co/BrZ34KrsRj

— Stanisław Żerko (@StZerko) 3 sierpnia 2017

gtgt.jpgfragment powyższej pracy prof. Sandorskiego

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze: Follow @Niezlomni_com

http://niezlomni.com...t=postfity61626


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#50 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 04 sierpień 2017 - 09:51

zdf.jpg


Pamiętacie słynną rozmowę Cejrowskiego z dziennikarzem ZDF? Teraz jest jeszcze ostrzej. Przypomniał Niemcom m.in. ,,abażury z ludzkiej skóry” [WIDEO]

Opublikowane 2017/08/04w Programy/Wiadomości z Polski
Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze: Follow @Niezlomni_com

 

Wojciech Cejrowski w swoim żywiole. Nikt nie przypomina o winach niemieckich jak on. Swego czasu zasłynął rozmową z dziennikarzem ZDF, teraz mówił o tym na antenie TVP – w jeszcze ostrzejszej formie.

 


Ta reklamówka, którą puściła TVP jest doskonała. Niemcom trzeba przypominać kim są. Dopóki żyje ostatni z nich nieupolowany, to oni jako naród mają w sobie nazistów, są nimi

– grzmiał, wspominając klip emitowany an antenie TVP (zobaczysz go TUTAJ)


Trzeba przypominać Niemcom, zabijaliście Polaków za ratowanie Żydów

– dodawał.

Wspomniał o niemieszczących się w głowach praktykach Niemców, np. abażurach z ludzkiej skóry:


W. Cejrowski w #Minęła20: jakim bydlakiem trzeba być, żeby zrobić abażur z ludzkiej skóry i pokazywać to następnym Żydom #wieszwiecej pic.twitter.com/3Tiz49ymi8

— TVP Info (@tvp_info) 3 sierpnia 2017

Nie ma również wątpliwości w sprawie zrzeczenia się przez Polskę prawa do reparacji wojennych.


To nie była Polska, to była sowiecka republika na terenie Polski. O reparacje trzeba się ubiegać, za zniszczony Gdańsk od Rusków, za zniszczoną Warszawę od Niemców. I to póki ostatni Polak chodzi po kuli ziemskiej. Za zniszczenie Warszawy należą się miliardy dolarów w złocie, jest o co kruszyć kopie 

– mówił.

Przypomniał także postać ,,rzeźnika woli”:


Rzeźnik Woli, Niemiec, który mordował masowo cywilów za Powstanie Warszawskie. Nie bojowników, nie żołnierzy, nie AK. Cywilów. Mordował ich i dzwonił do swojej władzy górnej, mówiąc: nie jestem w stanie ich wykończyć, bo mi amunicji brakuje. Co się z nim stało po wojnie w tych Niemcach, którzy nie chcą mieć dzisiaj nic wspólnego z nazistami? W latach 70. był burmistrzem na jednej z wysp, wybranym w demokratycznych wyborach. Dożył swoich lat jako szanowany obywatel


W. Cejrowski w #Minęła20: rzeźnik Woli, który mordował masowo cywilów, w latach 70 był w Niemczech szanowanym burmistrzem #wieszwiecej pic.twitter.com/cPDXrYndTi

— TVP Info (@tvp_info) 3 sierpnia 2017

Odniósł się także do spraw polskich. Wspomniał o sądownictwie:


Wojciech Cejrowski #Minęła20: tych ludzi z sądów trzeba usunąć. Wtedy, na pustym polu, możemy zbudować coś nowego #wieszwiecej pic.twitter.com/5XVYHIuyWN

— TVP Info (@tvp_info) 27 lipca 2017

Cały program:

 

 

 

http://niezlomni.com...t=postfitycd9a4


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#51 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 04 sierpień 2017 - 11:51

Ostry antyniemiecki spot w TVP: „To z waszych podatków Adolf Hitler finansował zbrodnie i mordowanie ludzi!”. Czy telewizja przegięła?

 

[SONDAŻ] Przez

 

2 sierpnia 2017

 

Spot-TVP-Info-Niemcy.jpg
 
 

https://twitter.com/...451456158224385

 

Czy telewizja publiczna miała rację emitując tak ostry spot?

Tak, ponieważ Niemcom cały czas trzeba zdecydowanie przypominać o ich winach wobec Polaków
1,503 głosy (79.27%)
Tak, chociaż forma mogłaby być bardziej łagodna ze względu na obecne interesy polityczne i gospodarcze Polski
184 głosy (9.70%)
Nie, ponieważ obecne interesy polityczne i gospodarcze Polski są ważniejsze niż historyczne zaszłości
42 głosy (2.22%)
Nie, ponieważ winy za zniszczenie Polski nie można przypisywać współcześnie żyjącym Niemcom
154 głosy (8.12%)
Nie mam zdania na ten temat
13 głosy (0.69%)

 

http://wolnosc24.pl/...zegiela-sondaz/#52 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 04 sierpień 2017 - 12:03

Bezczelność z niemieckiej gazety - RFN, ani firmy, nie są nic winne Polsce.

 

ii_wojna_2.jpg

 
 
"Dlaczego Niemcy nie są winne Polsce żadnych reparacji wojennych" - to tytuł artykułu, który ukazał się w niemieckiej gazecie "Die Welt". W tekście pada wiele oburzających stwierdzeń. Na szczęście, autor nie kwestionuje, kto jest odpowiedzialny za zbrodnie II wojny światowej.

Jak już informowaliśmy, Biuro Analiz Sejmowych ma przygotować informację dotyczącą możliwości domagania się przez Polskę odszkodowań od Niemiec za straty wojenne. Analiza ma być gotowa do 11 sierpnia.
 
Sprawa wywołała lawinę komentarzy - zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. Tamtejszy rząd już zapowiedział, że nie zamierza płacić.
 
"Władze w Berlinie poczuwają się do politycznej, moralnej i finansowej odpowiedzialności za II wojnę światową. Kwestię niemieckich reparacji dla Polski uważają jednak za ostatecznie uregulowaną" - oświadczyła zastępczyni rzecznika rządu Niemiec Ulrike Demmer.

 

http://niezalezna.pl...ic-winne-polsce#53 gkemilk

gkemilk

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 392 postów

Napisano 04 sierpień 2017 - 12:19

Ciekawe czy to Bóg stworzył Niemców.Bo odnoszę wrażenie, że to jego przeciwnik czyli szatan.#54 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 04 sierpień 2017 - 13:57

Ciekawe czy to Bóg stworzył Niemców.Bo odnoszę wrażenie, że to jego przeciwnik czyli szatan.

 

Najważniejsze, że projekt "Niemcy" zostanie zamknięty... i  wytarty.

 

 

Szokujące ustalenia dziennikarzy śledczych! Tusk, PO i .N to niemiecka agentura w Polsce?

 

 

O Donaldzie Tusku - Stanisław Michalkiewicz (05.04.2017)


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#55 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 05 sierpień 2017 - 06:12

"Daily Mail": "6 milionów Polaków zostało zamordowanych przez nazistów. Nic dziwnego, że Polska domaga się miliardów od Niemiec".

 

2478a673267e4f21a1f43226f3c5b2ff.jpeg

 

Jeśli jakikolwiek kraj na świecie zasługuje na reparacje wojenne za cierpienie w zeszłym stuleciu, to z pewnością jest to Polska

— czytamy w tekście brytyjskiego „Daily Mail”.

6 milionów Polaków zostało zamordowanych przez nazistów. Miasta zostały zniszczone. Mieszkańców tego kraju uczyniono niewolnikami. Jak stara nienawiść niszczy harmonię UE… nic dziwnego, że Polska domaga się miliardów od Niemiec

— tak brzmi tytuł, tekstu, który wczoraj późnym wieczorem pojawił się na stronie brytyjskiego „Daily Mail”.

 

https://wpolityce.pl...rdow-od-niemiec#56 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 05 sierpień 2017 - 09:23

Lis przegrał proces - pieniądze wpłynęły do komornika. Ale to nie on zapłacił!

 

gapi_20100325_007.jpg

 

Tomasz Lis przegrał proces z poseł Krystyną Pawłowicz, ale nie zapłacił orzeczonego zadośćuczynienia i kosztów sądowych. Dlatego komornik zajął konto szefa "Newsweeka". Dzisiaj "Super Express" podał, że pieniądze wpłynęły do komornika - kasę wysupłał jednak niemiecko-szwajcarski koncern Ringier Axel Springer.

 

http://niezalezna.pl...nie-on-zaplacil#57 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 06 sierpień 2017 - 05:37

Reparacje wojenne za zbrodnie Niemców w Polsce. Poseł ujawnia kulisy sprawy.

 

the_bochnia_massacre_german-occupied_pol

 

Egzekucja w Bochni, 18 grudnia 1939 roku; By album of a captured German officer. Other photo(s) from the album may have been copied by Stanislaw Broskewicz, a photo developer working for the Germans. - Zbiory NAC on-line Narodowe Archiwum Cyfrow

 
Podjęcie obecnie sprawy reparacji od Niemiec za straty wyrządzone Polsce w wyniku drugiej wojny światowej to decyzja prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego - powiedział dziś poseł Arkadiusz Mularczyk. Dodał, że sprawa dochodzenia odszkodowań to kwestia lat.

- mówił Mularczyk w programie Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Chcę podkreślić, że możemy dlatego o tym rozmawiać, że pan prezes PiS Jarosław Kaczyński taką podjął decyzję. To jest jakby jego zasługa, że jest taka decyzja i wola polityczna, żeby tą sprawą się zajmować. Dotychczas - prawie 30 lat żyjemy w wolnej Polsce - żaden z rządów ani żaden z liderów partii politycznych tego tematu nie podjął z różnych powodów, czasami z powodów koniunkturalnych, czasami z powodu strachu, być może jakiś interesów. Ale ten temat nigdy tak na poważnie nie zaistniał

 

http://niezalezna.pl...a-kulisy-sprawy#58 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 06 sierpień 2017 - 17:50

Inteligentnym polecam, może zrozumieją co stało za wetem prezydenta... bardzo realnie.

 

 

Niemcy realizują projekt EUROPEJSKIEJ ARMII || Będą nią zaprowadzać porządek w krajach członkowskich, które „łamią zasady demokracji”?

 

 

merkel-armia-unia.jpg

Przez PrawicowyInternet - Sierpień 1, 2017

 

 

Kwestia utworzenia europejskiej armii regularnie przewija się przez media i jest przedstawiana przez eurokratów jako konieczność. Unijne siły zbrojne zapewniłyby większe bezpieczeństwo na naszym kontynencie oraz możliwości, które są wymieniane bardzo rzadko lub wcale. Armia Unii Europejskiej mogłaby np. zaprowadzać porządek w krajach członkowskich, które „łamią zasady demokracji” lub nie przestrzegają unijnych przepisów i nie chcą przyjmować migrantów.

 

Projekt europejskiej armii wywołuje bardzo mieszane uczucia, lecz jest w toku realizacji. W lutym 2017 roku nastąpiło coś, co nie znalazło zbyt wielkiego zainteresowania wśród mediów. Niemcy podpisały porozumienie z Republiką Czeską i Rumunią w sprawie integracji sił zbrojnych. Nie oznacza to jednak, że czeska i rumuńska armia będzie funkcjonować pod nadzorem Niemiec. Już w najbliższych miesiącach rumuńska 81 Brygada Zmechanizowana dołączy do Dywizji Szybkiego Reagowania Bundeswehry, zaś czeska 4 Brygada Szybkiego Reagowania stanie się częścią niemieckiej 10 Dywizji Pancernej. Tym samym pójdą w ślady dwóch holenderskich brygad – jedna dołączyła już do Dywizji Szybkiego Reagowania Bundeswehry, druga zaś została przyłączona do niemieckiej 1 Dywizji Pancernej.

 

Powyższe działania wskazują, że projekt europejskiej armii ma się całkiem dobrze – mimo panującej ciszy w tej sprawie. Integracja krajowych sił zbrojnych z niemiecką Bundeswehrą wskazuje, że wojska Unii Europejskiej będą mieć swoje źródło w Niemczech. Zatem o powstaniu nowej struktury powinniśmy mówić jak o niemieckiej armii kontynentalnej, która będzie pilnowała niemieckiego porządku w Europie. Natychmiast przychodzą na myśl skojarzenia z III Rzeszą i realizacją planów, których nie zdołał wcielić w życie Adolf Hitler.

 

Koncepcja europejskich sił zbrojnych jest wdrażana bardzo powoli. Część państw, podobnie jak odchodząca z Unii Europejskiej Wielka Brytania nie popierają tego projektu. Co więcej, armia UE zakwestionuje obecność sił NATO. Pojawia się więc konflikt interesów. Niemcy chcą stworzyć swoje „drugie NATO”, z kolei to prawdziwe NATO, powstałe w wyniku podpisania Traktatu Północnoatlantyckiego w 1949 roku, może zajmować się ochroną państw Europy Środkowo-Wschodniej. Wskazuje na to przeniesienie dowództwa z Niemiec do Polski oraz krytyka Donalda Trumpa względem państw, które nie przeznaczają wystarczającej sumy pieniędzy na zbrojenia.

 

Aby powołać europejską armię, Niemcy mogą zintegrować swoje siły zbrojne z wojskami innych państw, dzięki czemu nie będą musiały wydawać dodatkowych środków finansowych. Jest to zatem łatwiejsze rozwiązanie, które prędzej czy później przekształci Unię Europejską w pełnoprawne superpaństwo, a jak wiadomo każde superpaństwo musi mieć swoją superarmię.

 

Ostatecznie może dojść do sytuacji, w której europejska armia z siedzibą w Niemczech będzie pilnowała swoich interesów w krajach członkowskich Unii Europejskiej. Dla Polski jest to zły znak. Niemcy zaczynają skomleć z powodu stopniowej utraty wpływów w naszym kraju. Na dzień dzisiejszy naszemu sąsiadowi pozostaje tylko skomlenie i wspieranie protestów proniemieckiej opozycji, lecz gdy powołana zostanie europejska armia, Niemcy nie zawahają się jej użyć, aby odzyskać utraconą kolonię.

 

Za: zmianynaziemi.pl

Czytaj więcej na: http://prawicowyinte...ady-demokracji/


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#59 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 06 sierpień 2017 - 19:30

O niemieckich zbrodniach, na polskiej ludności cywilnej, piszą na Jamajce.

 

http://kontrowersje....pisz_na_jamajce#60 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 07 sierpień 2017 - 08:09

To tylko potwierdza niezachwiane trwanie paktu niemiecko-rosyjskiego...

 

Marian Panic: Niemiecki polityk apeluje o tymczasowe uznanie aneksji Krymu, jak niegdyś Krajów Bałtyckich
Opublikowano dnia 06.08.2017 16:21
 
Niemieccy politycy prześcigają się w deklaracjach i apelach o zmianę kursu wobec Rosji (oczywiście na lepsze) i o zniesienie sankcji. I oczywiście - jak zwykle - mówią w imieniu całej Europy.

YT, print screen

 

Przewodniczący FDP [Wolnej Partii Demokratycznej - red.] Lindner opowiada się za korekturą kursu względem Rosji

- pisze Deutschlandfunk.
 

 

Trzeba przedstawiać jakieś propozycje, aby prezydent Putin zmienił swoją politykę bez utraty twarzy

- proponuje polityk.

 

Być może trzeba też złamać tabu w sprawie aneksji Krymu i potraktować to już jako "trwałe prowizorium". Przecież aneksja Krajów Bałtyckich przez Związek Sowiecki po II Wojnie Światowej również nie została nigdy przez Zachód uznana - zwraca uwagę Lindner. A mimo to tacy mężowie stanu jak Brand czy Scheel mogli realizować nową politykę wschodnią

- twierdzi.
 

Również jak chodzi o sankcje przeciwko Rosji, to zdaniem szefa FDP nie powinno się czekać z ich zniesieniem do czasu, aż umowy pokojowe z Mińska zostaną w pełni zrealizowane. Powinny być podjęte jakieś kroki pośrednie

- relacjonuje portal.

źródło: deutschlandfunk.de

 

http://www.tysol.pl/...ajow-Baltyckich

 

 

 

Zgoda od prawicy do lewicy i narodowa strategia dochodzenia odszkodowań wojennych od Niemiec – w Grecji

opublikowano:

wczoraj · aktualizacja: wczoraj762ff07b6e09443da183406ccb1991b5.jpegautor: fot. fot.flightcentre.com.au
 
 

Grecja już wyliczyła, z użyciem nowoczesnych wielodyscyplinarnych metod naukowych, wartość strat materialnych i kulturalnych, zadanych jej przez nazistowskie Niemcy podczas II wojny światowej. Wyliczenie nie obejmuje jeszcze strat ludzkich: utraconego życia, zdrowia i przyrostu demograficznego Greków, w tym greckich Żydów.

Same straty materialne i kulturalne Grecji z lat 1941-1945 wyliczono ostatecznie we wrześniu 2016 roku – po 18 miesiącach wspólnej pracy wielu instytucji i ekspertów – na 279 miliardów euro. Według przelicznika inflacyjnego Eurostatu oznacza to obecnie w 2017 roku 282 miliardy euro, czyli 320 miliardów dolarów amerykańskich.

Pracami nad wyliczeniem wartości greckich strat wojennych – zatem możliwych roszczeń wobec Republiki Federalnej Niemiec o odszkodowanie – kierowała międzypartyjna komisja parlamentarna, utworzona w marcu 2015 roku jednogłośną uchwałą Parlamentu Helleńskiego. Weszli do komisji posłowie (grecki parlament jest jednoizbowy) wszystkich bez wyjątku partii koalicji rządzącej i opozycji parlamentarnej. Zadanie najwyższej i historycznej wagi podjęły wspólnie partie prawicy, centrum i lewicy, a nawet „antysystemowe” partie skrajnej prawicy i skrajnej lewicy. Istotna była rola dwóch tradycyjnych wielkich partii, które wcześniej przez kilka pokoleń rządziły Grecją na zmianę lub razem, a w styczniu 2015 roku zostały naraz odsunięte od władzy przez radykalnie lewicową partię SYRIZA. To chrześcijańsko-demokratyczna partia Nowa Demokracja i socjaldemokratyczna partia PASOK, zasłużone dla odbudowy greckiej demokracji, znane na świecie i należące do dwóch największych klubów Parlamentu Europejskiego.

Osiągnięto konsensus narodowy w kraju, którego dziedzictwo historyczne po II wojnie światowej obejmowało wojnę domową, pucz i dyktaturę wojskową, najgłębszy na obszarze Unii Europejskiej kryzys ekonomiczno-społeczny i inne wydarzenia dramatyczne i dzielące. Grecja wypracowała – jak ogłosił światu premier Aleksis Tsipras – narodową strategię dochodzenia odszkodowań wojennych od Niemiec. Dzięki zgodzie narodowej strategia ma mocną legitymizację, zdolność przetrwania pr

zyszłych demokratycznych zmian władzy i odporność na próby podważania z zagranicy.

Po obliczeniu strat, Grecja od jesieni 2016 roku nie podjęła dalszych widocznych starań o reparacje wojenne od Niemiec. Ale większość negocjacji i konsultacji dyplomatycznych na świecie zawsze była, jest i prawdopodobnie będzie tajna, a przygotowanie skutecznego pozwu do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w Hadze wymaga co najmniej roku. Rok jeszcze nie minął.

CZYTAJ TAKŻE: Odszkodowania wojenne od Niemiec: parlament Grecji rozpatrzy raport komisji wszystkich partii, wysłany też Parlamentowi Europejskiemu


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#61 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 07 sierpień 2017 - 08:46

20597088_1937315636540604_75782936602114

 

 

 

W piątek UEFA poinformowała, że wszczęła postępowanie dyscyplinarne przeciwko Legii Warszawa. Chodzi o dwa zarzuty - zablokowanie przejścia na schodach, co stanowi naruszenie art. 38 Regulaminu Bezpieczeństwa i Ochrony UEFA, a także wywieszenie nielegalnego banera, czyli art. 16 ust. 2 Regulaminu Dyscyplinarego UEFA.
Zgodnie z przepisami UEFA na stadionie - w trakcie meczów pod egidą tej organizacji - nie mogą być prezentowane hasła, które nie mają związku z wydarzeniem sportowym.

 

20526034_2190528297639471_59141014107367

 

 

Ile to szczekających kundelków musi opłacić niemiecki podatnik...

Maryla Rodowicz w pięknych słowach opisała oprawę Legii. Spotkała się z... falą hejtu

 

 04-08-2017 15:35

 

Znana polska piosenkarka

pochwaliła na swoim koncie na Facebooku oprawę, jaką kibice Legii zaprezentowali dla uczczenia rocznicy Powstania Warszawskiego. Maryla Rodowicz w odpowiedzi spotkała się z ogromnym hejtem....

Źródło: http://www.prawdaobi...t=postfityae98f © http://www.prawdaobiektywna.pl

 

Źródło: http://www.prawdaobi...t=postfityae98f © http://www.prawdaobiektywna.pl


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#62 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 07 sierpień 2017 - 08:50

Niemiecka demokracja. Przeszukano mieszkania 36 osób oskarżonych o „szerzenie nienawiści w Internecie”

unia-europejska-mowa-nienawisci.jpg

Przez PrawicowyInternet - Sierpień 1, 2017 

 

W skoordynowanej akcji w 14 landach, niemiecka policja wkroczyła do domów 36 osób oskarżonych o szerzenie nienawiści w mediach społecznościowych. Były to m. in. groźby, wymuszenia i podżeganie do rasizmu.

Czytaj więcej na: http://prawicowyinternet.pl/niemiecka-demokracja-przeszukano-mieszkania-36-osob-oskarzonych-o-szerzenie-nienawisci-w-internecie/

 

 

Cejrowski: "Rzeźnik i bydlak niemiecki był szanowanym burmistrzem. Takie są Niemcy dziś!"
diewelt.jpg
  die welt
 
Podróżnik i dziennikarz Wojciech Cejrowski opowiedział w TVP Info o niemieckich zbrodniach popełnionych przez Niemców w czasie Powstania Warszawskiego i rzezi Woli w 1944 roku. 

Jakim bydlakiem trzeba być, żeby zrobić abażur z ludzkiej skóry, a potem zapraszać Żydów i mówić im: „Popatrzcie to są abażury z ludzkiej skóry, zrobione z waszych krewnych – powiedział Cejrowski komentując zbrodnie popełniane przez Niemców w niemieckich obozach koncentracyjnych w czasie II wojny światowej.

Podróżnik przypomniał też skandaliczną historię Niemca-mordercy:

Rzeźnik Woli, Niemiec, który mordował masowo cywilów za Powstanie Warszawskie. Nie bojowników, nie żołnierzy, nie AK. Cywilów. Mordował ich i dzwonił do swojej władzy górnej, mówiąc: nie jestem w stanie ich wykończyć, bo mi amunicji brakuje. Co się z nim stało po wojnie w tych Niemcach, którzy nie chcą mieć dzisiaj nic wspólnego z nazistami? W latach 70. był burmistrzem na jednej z wysp, wybranym w demokratycznych wyborach. Dożył swoich lat jako szanowany obywatel.

Gdyby któraś z telewizji niemieckich rzeczywiście uderzyła się w piersi, to być może trzeba im wybaczyć, ale oni idą w zaparte. Nadal mają ten nazistowski, czarny ogon przyczepiony - skomentował Wojciech Cejrowski demaskując obłudę niemieckich dziennikarzy.

http://malydziennik....squot,6923.html


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#63 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 07 sierpień 2017 - 08:54

warsaw_uprising_surrender-_5_of_october_

Tak Niemcy potraktowali Powstańców Warszawskich – znacznie gorzej niż wcielonych do… Wehrmachtu. ,,Niemcy do dziś wypłacają miliardy euro odszkodowań dla indywidualnych osób, ale nie w Polsce”
Opublikowane 2017/08/04w Wiadomości z Polski
Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze: Follow @Niezlomni_com  

Bardzo biednie żyje wielu spośród Powstańców Warszawskich. Ich emerytura wynosi około 1200 złotych. 1000, ale w euro, dostaje za to kombatant, który był przymusowo wcielony do Wehrmachtu. Niemcy dbają o takich żołnierzy, a o powstańców wykluczyli nawet z listy tych, którym należały się wojenne odszkodowania.

Bardziej niż o pieniądze za spalone mury Warszawy, należy walczyć o odszkodowania dla polskich weteranów i osób pokrzywdzonych podczas II wojny światowej

twierdzi Dariusz Pawłoś w rozmowie z Wp.pl.

Zdaniem przewodniczącego zarządu Fundacji Polsko-Niemieckie Pojednanie uważa, że Powstańcom Warszawskim należy się pomoc i objęcie programami socjalnymi finansowanymi przez niemiecki rząd. Pawłoś przypomniał jednocześnie, że weterani Powstania zostali pominięci w ustawie z 2000 roku. Wówczas Niemcy stworzyli listę osób, którym należą się jednorazowe osobiste odszkodowania w wysokości 7,5 tysiąca euro. Takie kwoty trafiły m.in. do więźniów obozów koncentracyjnych, ale do powstańców już nie.

Jednocześnie okazuje się, że Niemcy w wybiórczy sposób traktują ofiary wojny.

Polacy walczący podczas II wojny światowej, którzy wyemigrowali z Polski, albo nie powrócili do ojczyzny, stali się obywatelami takich państw jak Izrael, USA, Wielka Brytania. Oni bez przeszkód otrzymali pomoc finansową z Niemiec w ramach odszkodowań za wyrządzone krzywdy i programów humanitarnych. […] Polska nigdy nie była traktowania na równi z krajami Europy Zachodniej. Niemcy do dziś wypłacają miliardy euro odszkodowań dla indywidualnych osób, ale nie w Polsce

– zdradził Pawłoś.

 

Do tego dochodzi fakt, że Polacy wcieleni do Wehrmachtu, nawet jeśli potem przeszli na stronę polską, mogą liczyć na wysokie emerytury. Dostają nawet około 1000 euro, chociaż przeważnie nie chcieli przecież walczyć za III Rzeszę i uciekali, gdy tylko się dało.

Inne ofiary III Rzeszy są również traktowane po macoszemu:

Odszkodowanie dla polskich ofiar przymusowej pracy wyniosły ok. 4,4 tys. marek niemieckich. To tyle ile miesięczna pensja niemieckiego budowlańca. Nie uważam tego za właściwe rozliczenie tematu

– zdradza ekspert.

 Napisałem list do zarządu Hugo Boss, że oczekuję zaangażowania finansowego w działania fundacji. To firma, będąca spadkobiercą zakładów szyjących mundury dla Wehrmachtu i SS. Nie doczekałem się odpowiedzi

– dodaje

 

http://niezlomni.com...t=postfity310bc

 

 

 

Six million Poles slaughtered by the Nazis. Cities flattened. A population reduced to slaves. As old hatreds shatter EU harmony... no wonder Poland's demanding billions from Germany, writes DOMINIC SANDBROOK
 • Polish authorities looking into demanding reparations from Germany over WWII 
 • Politician Jaroslaw Kaczynski said Poland was expecting 'huge sums' of money 
 • Claimed Germany 'refused to take responsibility for World War II' for many years 

By Dominic Sandbrook for the Daily Mail

Published: 22:25 BST, 3 August 2017 | Updated: 18:55 BST, 4 August 2017

 
42EF4CE800000578-4758992-image-a-5_15017
+6
 •  

A member of the German S. S. Einsatz Gruppen D prepares to shoot a Polish Jew who is kneeling on the edge of a mass grave almost filled with previous victims

The scene is a German town called Gleiwitz close to the Polish border. Here, on the night of August 31, 1939, a small group of Nazi intelligence agents, dressed in Polish uniforms, burst into a German radio station.

There they broadcast anti-German messages in Polish before dumping the bodies of prisoners they had just hauled out of the Dachau concentration camp, who had been made up to resemble Polish saboteurs then shot and mutilated to make identification impossible.

 

A few hours later, Adolf Hitler rose in the Reichstag and announced that the Gleiwitz incident — which he, entirely deceitfully, blamed on anti-German saboteurs — was the final straw. 

Already, Nazi forces were flooding across the border into Poland. The darkest chapter in human history had begun.

In Britain, we remember World War II as a story of unparalleled heroism, the stuff of stirring films such as the new blockbuster Dunkirk. For the people of Poland, however, the war was a nightmare so black, so bloodstained, that no film could even remotely capture the depths of its horror.

 

By the summer of 1945, some six million Polish citizens, one in five of the pre-war population, had been killed. The great cities of Warsaw, Krakow and Lublin were in smoking ruins. Millions of books had been burned; hundreds of libraries, schools, museums and laboratories had been destroyed.

In effect, the Germans had done their best to eradicate an entire nation, erasing its culture, murdering its middle-classes and reducing the rest to slavery. And though the Nazis were defeated, the Polish people’s ordeal was far from over, for the end of Hitler’s tyranny saw their country occupied by Stalin’s Red Army, who turned it into a brutalised Soviet satellite.

 

42F1F7BA00000578-4758992-image-a-7_15017
+6

 

Cremation ovens in Majdanek concentration camp (officially known as KL or KZ Lublin) in Poland, 1944/1945 after the liberation by the Red Army in July 1944

It is no wonder, then, that many Poles have never forgiven what happened on August 31, 1939. And perhaps it is no wonder, either, that the leader of Poland’s ruling conservative party, Jaroslaw Kaczynski, is now demanding ‘huge sums’ in reparations from the German government.

 

There is, of course, a political dimension to all this. Mr Kaczynski is an uncompromising and unapologetic nationalist who is currently embroiled in a fierce row about his attempts to tame Poland’s independent judiciary. So a sceptic might be forgiven for suspecting that, coming in the week when Poles are remembering the doomed Warsaw Uprising against Nazi rule in 1944, Mr Kaczynski’s outburst was more of an attempt to secure his nationalist base than a serious effort to right the wrongs of World War II.

 

On top of that, the legal situation is very murky. Poland actually waived its right to reparations from the Germans at the end of 1953, though Mr Kaczynski and his allies have always argued — not unreasonably, I have to say — that this should not be binding because it came as a result of pressure from their Soviet occupiers.

As a rule, I am usually very sceptical about the idea of reparations for historical crimes. Some activists even claim that Britain should compensate African and Caribbean countries for its involvement in the slave trade — an argument I find totally unpersuasive.

42F1F7AE00000578-4758992-image-a-8_15017
+6

 

Jewish residents in Warsaw are working as forced laborers in the streets of the Polish capital. (Undated picture)

 

http://www.dailymail...ns-Germany.html


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#64 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 07 sierpień 2017 - 13:32

20621014_1683609815007295_10949341957814

Policja zatrzymała trzech Niemców, którzy znieważyli polską flagę
Opublikowane 2017/08/07w Wiadomości z Polski
Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze: Follow @Niezlomni_com  

Policja zatrzymała trzech młodych obywateli Niemiec, którzy z budynku w centrum Warszawy zdjęli, a następnie zdeptali biało-czerwoną flagę – poinformowało Polskie Radio.

 

Zgodnie z polskim prawem (art. 137 kodeksu karnego) za ten czyn grozi nawet rok więzienia.

 Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Sytuacja miała miejsce na skrzyżowaniu ulic Chmielnej i Żelaznej, przy gmachu Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie.

 

Mężczyźni mieli od 21 do 25 lat. Zostali zauważeni przez operatora monitoringu, który dostrzegł, że zdjęci oni flagę ze ściany budynku i ją zdeptali.

To nie koniec sytuacji, które mają wpływ na coraz gorszy klimat wokół relacji polsko-niemieckich. Media informują także, że jeden z niemieckich sklepów internetowych ma w swojej ofercie koszulki z napisem: „Do Polski latam tylko sztukasami”, czyli bojowymi samolotami, które były używane podczas ataku na Polskę.

sztuka.jpeg

http://niezlomni.com...t=postfity1cfa3


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#65 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 08 sierpień 2017 - 09:15

1-3.jpg

Organizacja z Niemiec urządziła protest przeciwko zmianom w Polsce w 130 miastach Europy
Opublikowane 2017/08/07w Wiadomości ze świata
Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze: Follow @Niezlomni_com  

Pulse of Europe to organizacja z Frankfurtu nad Menem, której celem jest zachęta mieszkańców Unii Europejskiej do publicznego promowania tożsamości europejskiej. Zmiany w Polsce jej się nie podobają, stąd protest w ostatnią niedzielę.

 

Jak informuje strona Euronews.com, protesty miały miejsce w 130 miastach Europy. Miały stanowić gest Solidarności z Polakami, którzy protestują przeciw zmianom w systemie sądownictwa. Są także zaniepokojeni ograniczeniem wolności prasy i zgromadzeń. Zbierano także podpisy pod listem poparcia dla tych, którzy w Polsce wyszli na ulice.

Z inicjatywą takich protestów wyszedł Pulse of Europe z Bremy, Odbyły się także we Frankfurcie, Berlinie, Akwizgranie i wielu innych miastach w Niemczech oraz Austrii, a także czeskiej Pradze.

Trójpodział władzy i rządy prawa są głównymi zasadami europejskiej jedności. Wszystkim tym, którzy, którzy wciąż bronią tych wartości przed ,,reformą sądownictwa, chcielibyśmy powiedzieć: Nie jesteście sami

– napisali organizatorzy.

Zdjęcia opublikowane w mediach społecznościowych pokazują, że frekwencja nie należała do najwyższych.

 

Heute wieder @pulseofeurope in #frankfurt mit sommerlichem #PulseinthePark und #PulseforPoland – Ankunft des Zuges im Rothschildpark pic.twitter.com/t7olgp40hP

— Julia Krohmer (@JuliaKrohmer) 6 sierpnia 2017

Drodzy Polscy Przyjaciele, nie jesteście sami! @Kom_Obr_Dem @Kom_Obr_Dem_Int #PulseforPoland #PolandDefendsDemocracy #pulseofeurope pic.twitter.com/AEel2DwCc4

— PulseofEurope Bremen (@PoE_Bremen) 6 sierpnia 2017

http://niezlomni.com...t=postfity982a0

 

 

 

 

 

NASZ WYWIAD. Prof. Grzegorz Kucharczyk: "Rezygnowanie z reparacji wojennych od Niemiec byłoby błędem"

opublikowano:

wczoraj0ed6b11f24d644c0abbb2df4259c4402.jpegautor: youtube.com/wPolityce.pl
 
 

Trzeba przypomnieć opinii międzynarodowej, że polityka okupacyjna Niemiec w czasie II wojny światowej miała zupełnie inne oblicze na wschodzie niż na zachodzie. Zupełnie inaczej wyglądała okupacja niemiecka w Belgii, Holandii, w Danii, Norwegii, niż w Polsce. Nasze placówki dyplomatyczne, począwszy od tych działających w Niemczech powinny być bardziej aktywne w informowaniu o tym, co się działo w okupowanej Polsce. Należy pomyśleć o wydaniu publikacji anglojęzycznej, która pozwoli czytelnikom w zachodniej Europie i za Oceanem zapoznać się z sytuacją w Polsce podczas II wojny światowej. Dużo możliwości stwarza również internet. W 2019 r. będziemy obchodzić 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej i napaści Niemiec na Polskę, a także 100 rocznicy podpisania Traktatu Wersalskiego. Można połączyć te dwie rocznice. Niemcy nie godzili się na Traktat Wersalski, uważali go za hańbę, mówili, że dzięki niemu stworzono tymczasowe państwo polskie. W 1939 r. Niemcy razem z Sowietami walczyli z Polską, którą określali „bękartem” Traktatu Wersalskiego

— mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Grzegorz Kucharczyk, badacz historii Niemiec, członek Polskiej Akademii Nauk.

wPolityce.pl: Panie profesorze, od czego należy zacząć starania o odszkodowania wojenne od Niemiec?

Prof. Grzegorz Kucharczyk: Zgromadzenie przynajmniej szacunkowych danych będzie podstawą do formułowania żądań od Niemiec. Należy przeprowadzić obliczenia dotyczące strat na terenie Polski w granicach administracyjnych z 1 września 1939 r. Należy zwrócić również uwagę na to, że bez agresji Niemiec na Polskę nie doszłoby do zbrodni w Katyniu. To było pokłosiem tego, że Wojsko Polskie było zajęte odpieraniem agresji niemieckiej i nie było w stanie obronić wschodnich województw Rzeczypospolitej.

Jak pan ocenia szanse na otrzymanie przez nas odszkodowań od Niemiec?

Patrząc na to od strony szans z obecnej politycznej perspektywy międzynarodowej i relacji polsko-niemieckich to w mojej ocenie szanse są marne. Nie zwalnia to jednak z obowiązku polityków i nie tylko polityków, żeby być przygotowanym do podniesienia tej kwestii na forum międzynarodowym. Nie można mówić, że to zadrażni nasze relacje z Niemcami, albo, że zaszkodzi to naszej obecności w Unii Europejskiej, bo takie głosy też się pojawiają. Rezygnowanie z reparacji wojennych byłoby błędem.

Niektórzy komentatorzy twierdzą, że nie mamy podstaw do ubiegania się o odszkodowania od naszych zachodnich sąsiadów. Co pan profesor o tym sądzi?

Mamy podstawy prawne do ubiegania się o reparacje wojenne. Domaganie się roszczeń wojennych od Niemiec jest przypomnieniem tego, że państwo niemieckie nie przestało istnieć 1 września 1939 r. i odpowiedzialność za zbrodnie ciąży na obecnym państwie niemieckim, które w sensie prawnym jest kontynuatorem III Rzeszy. W doktrynie prawnej Bundesrepubliki jeszcze przed zjednoczeniem Niemiec była obecna idea, która mówiła o ciągłym trwaniu Rzeszy Niemieckiej w granicach z 1937 r. To oczywiście dotyczy kwestii granic, ale również wskazuje na ciągłość obecnego państwa niemieckiego z Rzeszą Niemiecką. Przypomnę, że Hitler już wówczas rządził w Niemczech i miał mandat demokratyczny.

 

Przykład Francji, która niedawno otrzymała od Niemiec odszkodowanie za I wojnę światową pokazuje, że nie można rezygnować z walki o odszkodowania wojenne.

Oczywiście. Pomijając wysokość środków finansowych, których suma jest astronomiczna, ponieważ wielkie były zbrodnie dokonane przez państwo niemieckie i jego agendy na polskich ziemiach po 1 września 1939 r. Byłby to również ważny element przypominania prawdziwej historii Polski na Zachodzie. Zbrodni w Polsce dokonywali Niemcy, a nie jacyś naziści. Odpowiadają za nie agendy państwa niemieckiego, a nie partyjne przedsięwzięcie NSDAP. To byłby już pozytywny skutek działań. Już samo przypomnienie o reparacjach od Niemiec odbiło się szerokim echem. Nie można jednak wszystkiego budować na świetnych działaniach kibiców piłkarskich.

Jak polski rząd powinien zająć się sprawą odzyskiwania reparacji wojennych od Niemiec? Od czego powinien rozpocząć tę akcję?

Jak zauważyłem na początku – powinien zacząć od szacowania strat. Wiemy, jakie straty były w Warszawie, ale olbrzymie straty były w mojej rodzinnej Wielkopolsce i w innych okupowanych częściach kraju. Na wsiach, nie tylko w Wielkopolsce Niemcy niszczyli majątki ziemskie. To również należałoby oszacować. Aktywność rządu w tej sprawie jest konieczna. Należy uruchomić polskie placówki dyplomatyczne, których rola w działaniach na rzecz otrzymania odszkodowań od Niemiec powinna być dużo aktywniejsza.

Na czym powinna polegać zwiększona aktywność polskich placówek dyplomatycznych?

Choćby na organizowaniu konferencji czy wystaw na temat niemieckich zbrodni w poszczególnych częściach Polski. Część naszych ziem została włączona do Rzeszy, na terenie części powołano Generalną Gubernię. Należy pokazać jak wyglądało ludobójstwo na elitach polskich prowadzone od 1 września również przez Wehrmacht, bo tworzy się mit, że to byli ci dobrzy Niemcy, którzy nie mordowali. Trzeba przypomnieć opinii międzynarodowej, że polityka okupacyjna Niemiec w czasie II wojny światowej miała zupełnie inne oblicze na wschodzie niż na zachodzie. Zupełnie inaczej wyglądała okupacja niemiecka w Belgii, Holandii, w Danii, Norwegii, niż w Polsce. Nasze placówki dyplomatyczne, począwszy od tych działających w Niemczech powinny być bardziej aktywne w informowaniu o tym, co się działo w okupowanej Polsce. Należy pomyśleć o wydaniu publikacji anglojęzycznej, która pozwoli czytelnikom w zachodniej Europie i za Oceanem zapoznać się z sytuacją w Polsce podczas II wojny światowej. Dużo możliwości stwarza również internet. W 2019 r. będziemy obchodzić 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej i napaści Niemiec na Polskę, a także 100 rocznicy podpisania Traktatu Wersalskiego. Można połączyć te dwie rocznice. Niemcy nie godzili się na Traktat Wersalski, uważali go za hańbę, mówili, że dzięki niemu stworzono tymczasowe państwo polskie. W 1939 r. Niemcy razem z Sowietami walczyli z Polską, którą określali „bękartem” Traktatu Wersalskiego. Państwo polskie powinno zwracać również uwagę na fakt obumierania studiów niemcoznawczych w Polsce na poziomie akademickim. Praktycznie już teraz mamy do czynienia z przerwą pokoleniową wśród badaczy. Naukowcy ze starszego pokolenia wymierają i nie ma nowego narybku. W III RP badania nad Niemcami traktowano jako coś dziwnego, mam nadzieję, że się to zmieni. Nie można zaniedbywać tego kierunku.

Not. TP

 

https://wpolityce.pl...c-byloby-bledem


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#66 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 09 sierpień 2017 - 08:43

adamowicz_radio_gdansk_screen-746x280.jp

 

9.08.2017, 7:59

Adamowicz w Gdańsku upamiętnia... hitlerowca?
 

Biochemik Adolf Friedrich Johann Butenandt został patronem jednym z gdańskich tramwajów. Tym samym Gdańsk postanowił upamiętnić... hitlerowca.

O kontrowersyjnej decyzji informuje portal wpolityce.pl. W Gdańsku tramwaje noszą imiona postaci zasłużonych dla miasta. Jednak pomysł nadania imienia Butenandta jednemu z nich wywołał falę oburzenia.

 

Decyzję podjętą w mieście, którego prezydentem jest Paweł Adamowicz, komentował poseł PiS Arkadiusz Czartoryski.

 

http://www.fronda.pl...owca,97719.html#67 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 09 sierpień 2017 - 11:25

Czy Niemcy chcą obrazić Polskę?

 

wojna_niemcy_1.jpg

 

 
Niemcy mają złe relacje z USA, Turcją, Wielką Brytanią i Grecją. Czy chcą jeszcze obrazić Polskę, twierdząc, że nic jej się nie należy za II wojnę światową? - napisał dzisiaj na Twitterze poseł PiS Arkadiusz Mularczyk.

Z kolei we wtorek wieczorem poseł zwracał uwagę, że "Niemcy zapłacili reparacje wojenne 11 krajom na podstawie dwustronnych umów". Dodał, że Polsce "nic nie zapłacili pod pretekstem braku traktatu pokojowego".

 

http://niezalezna.pl...-obrazic-polske#68 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 09 sierpień 2017 - 20:51

Te słowa prof. Nowaka dają do myślenia: Pycha jest zakorzeniona w kulturze niemieckiej i przytłacza inne narody.

 

andrzej_nowak_i_dzieje_polski_poziom.jpg

 
 
„Niemiecka lewica woła: my jesteśmy najbardziej postnarodowi i z tego jesteśmy dumni; my, Niemcy, jesteśmy najlepsi na świecie, bo najlepiej wyrzekliśmy się narodu, a wy, Polacy, powinniście naśladować nas, Niemców. Brzmi to wszystko jak paradoks logiczny, ale tak właśnie jest” - mówi prof. Andrzej Nowak. Specjalnie dla czytelników portalu niezalezna.pl publikujemy obszerny fragment rozmowy z autorem „Dziejów Polski”, prof. Andrzejem Nowakiem. Całość można przeczytać w aktualnym numerze miesięcznika „Wpis” (7-8/2017).
 

Leszek Sosnowski: W przypadku otwartego właśnie w Brukseli muzeum nazwanego Domem Historii Europejskiej znów mamy do czynienia z określeniem „europejski”, które jednak de facto równa się „niemiecki”. Niektórzy Niemcy już pod koniec II wojny światowej, widząc porażkę III Rzeszy, mieli koncepcję zastąpienia pomysłów nazistowskich ideą europejskości w taki sposób, by uzyskać dominującą pozycję na kontynencie mimo przegranej wojny.

 

http://niezalezna.pl...cza-inne-narody#69 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 10 sierpień 2017 - 11:58

Wśród członków parti niemieckiej zwanej dla niepoznaki PO panuje takie ześlepienie germanofilią, że już nawet zbrodniarzy hitlerowskich darzą honorami publicznie...

Marzy im się też zapewne oderwanie części terytorium RP na rzecz Niemiec. Stąd współpraca i popieranie takich organizacji jak Ruch Autonomii Śląska.  Na wybrzeżu zaś podobne działania, mniej lub bardziej oficjalnie,  promuje prezydent Gdańska (patrz artukuł poniżej). W Gdańsku honoruje się najróżniejszych Niemców z dużym zapałem. W Gdańsku nazywa się "ronda graniczne Wolnego Miasta", pocztę oznakowuje się niemieckim napisem. Wreszcie stawia się pomniki np. Świętopełkowi II, a nie Msćiwojowi II. Co za różnica?

A no zasadnicza. Świetopełk II nie tylko prowadził walki z innymi książętami polskimi, zamordował Leszka Białego, ale też finalnie doprowadził do oberwania Pomorza od reszty Rzeczypospolitej (czy to miał na myśli prezydent Adamowicz honorując pomnikiem na ulicy Szerokiej tegoż księcia pomorskiego???). Czemuż nie jego najstarszego syna Mściwoja II?  Czy dlatego, że ten z kolei spowodował powrót Pomorza do Rzeczypospolitej?   Ale to już nie po niemieckiej myśli prezydenta Adamowicza?  Hę?

 

800px-Monument_of_Swietopelk_II_the_Grea

 

 

pjimage-23-3.jpg

Współpracował z doktorem Mengele, kiedy prowadzono eksperymenty na kobietach. Został uhonorowany w Gdańsku
Opublikowane 2017/08/10w Wiadomości z Polski
Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze: Follow @Niezlomni_com  

Gdańskie tramwaje mają swoich patronów – noszą imiona osób zasłużonych dla miasta. W tym gronie znalazła się jednak postać niezwykle kontrowersyjna. Były współpracownik hitlerowców.

Jeden z gdańskich tramwajów nosi imię Adolfa Friedricha Johanna Butenandta, biochemika, który przysięgał wierność Adolfowi Hitlerowi i należał do NSDAP.

Decyzja władz Gdańska o upamiętnieniu Butenandta oburzyła posła PiS Arkadiusza Czartoryskiego.

I on jest patronem tramwaju w Gdańsku? To, że był w Gdańsku profesorem i wykładowcą to jedna rzecz, ale ewidentnie był hitlerowcem. Nie każdy Niemiec przed II wojną światową był członkiem NSDAP. Poza tym wstąpienie do NSDAP w 1933 roku nie było przymusowe, tylko na ochotnika. W Gdańsku to jednak lekceważą, uważają, że jego zasługi dla nauki przedwojennej Gdańska są wyższe, niż jego członkostwo w NSDAP

powiedział poseł w rozmowie z Wpolityce.pl i nazwał skandalem fakt nadania tramwajowi imienia naukowca.

Butenandt prowadził badania nad kobiecymi hormonami płciowymi, a jest też podejrzewany o udział w doświadczeniach prowadzonych przez doktora Mengele w Auschwitz.

Decyzja władz Gdańska nie podoba się także profesorowi Piotrowi Niwińskiemu z IPN w Gdańsku, który wskazuje, że prezydent Paweł Adamowicz coraz bardziej skręca w kierunku podkreślania niemieckiego charakteru miasta. Odrestaurowano także starą granicę Wolnego Miasta Gdańska – na otwarciu była budka wartownicza i szlaban oraz jego symbole.

 

Lokalne środowiska nie zainteresowały się poważniej tym problemem, bo po kilkudniowej burzy w szklance wody emocje opadły i po Gdańsku niestety jeździ tramwaj imienia Adolfa Butenandta

– podsumowuje Niwiński.

W 2005 roku, na długo zanim wybuchła afera, prasa pisała:

Do niedawna sądzono, że doktor Josef Mengele – najbardziej znany spośród hitlerowskich lekarzy przestępców, który od 1943 r. w KL Auschwitz przeprowadzał zbrodnicze eksperymenty na dzieciach więźniach – działał w pojedynkę. Okazuje się jednak, że był on wykonawcą i podległym współpracownikiem niektórych „czołowych” niemieckich uczonych tych czasów: Otmara von Verschuera oraz Adolfa Butenandta. Ten ostatni otrzymał m.in. w 1939 r. Nagrodę Nobla, a w 1994 tytuł doktora h.c. Politechniki Gdańskiej. W 1939 r. za wyodrębnienie i syntezę hormonów ludzkich Butenandt dostał Nagrodę Nobla. Jednak trzy lata temu media oskarżały go o udział w doświadczeniach prowadzonych przez Josefa Mengele na więźniach w Oświęcimiu. Są dane wskazujące, że właśnie tam przeprowadzono na kobietach pierwsze „kuracje” hormonalne i potwierdzono ich rakotwórcze działanie. Jednak niepomne tego faktu środowiska związane z przemysłem aborcyjnym do dziś wychwalają Butenandta za stworzenie podwalin pod produkcję hormonalnych środków antykoncepcyjnych, czyli produkowanych obecnie na masową skalę pigułek hormonalnych, które blokują zapłodnienie bądź uśmiercają poczęte życie w łonach matek. Osoba Butenandta wręcz diabolicznie połączyła dwa koszmary XX w.: holokaust niemieckich obozów koncentracyjnych i współczesny przemysł aborcyjny. […] Nawet macierzysta strona internetowej Instytutu Maxa Plancka informuje o głośnej książce roku 2004 autorstwa Achima Trunka „Biochemie im Krieg. Adolf Butenandt und sein Institut 1939 bis 1945” („Biochemia w czasie wojny. Adolf Butenandt i jego Instytut w latach 1939-1945”). Wynika z niej jednoznacznie, iż Butenandt ściśle współpracował w zbrodniczych eksperymentach z doktorem Mengele. Książce patronowała Komisja Prezydencka „Historia Kaiser-Wilhelm-Gesellschaft w czasach narodowego socjalizmu”.

Sprawa przeszłości Butenandta stała się głośna w samych Niemczech. Na łamach antyfaszystowskiej strony internetowej z Bremy Martin Guenthner pisze, że „Butenandt był mocno związany z reżimem nazistowskim i przestępczymi badaniami nad człowiekiem. Prawdopodobnie nisko sobie cenił ludzkie życie i dla reżimu był naukowo ‚produktywny'”. Po wojnie Butenandt udawał, że o niczym nie wiedział i „starał się wybielać morderców”. „Taki oto jest honorowy obywatel Bremenhaven, gdzie jego imieniem nazwana jest ulica, co jest policzkiem dla tych tych, którzy cierpieli pod narodowymi socjalistami” – ubolewa Guenthner. Autor informuje, że z Butenandtem ściśle współpracowali inni „naukowcy”: Guenter Hillmann, Otmar Fraiherr Verchuer wraz z Josephem Mangele z Auschwitz. Badali oni otrzymane próbki krwi i różne części ciała ludzkiego. „Butenandt musiał wiedzieć, skąd ten ‚materiał’ pochodzi i co tam się działo”.

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze: Follow @Niezlomni_com

 

http://niezlomni.com...t=postfityda3c6


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#70 gkemilk

gkemilk

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 392 postów

Napisano 10 sierpień 2017 - 12:07

W Polsce za okupacji hitlerowskiej walczyła w Polsce - (Generalnej Guberni) największa armia partyzancka w Europie. Czy przeciwko takim Adamowiczom nie należałoby powrócić do dobrych tradycji z tamtych czasów. Za zdradę karano śmiercią. Dzisiaj wypisuje się w tekstach oburzenie takim postępkim.#71 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 10 sierpień 2017 - 19:35

Rybińska w tygodniku "Sieci": Niemieccy publicyści układają sobie rzeczywistość, jak im pasuje: niewykształceni Polacy ze wsi zagłosowali na PiS.

 

 

 

 

dcbc7daf95ef42e6928307aad2250fa4.jpeg

 

 

Sytuacja polityczna w Polsce spotyka się od chwili wyborczego zwycięstwa PiS z dużym zainteresowaniem zarówno ze strony niemieckich publicystów, ekspertów od „spraw polskich”, jak i niektórych niemieckich polityków, graniczącym momentami z obsesją

— pisze w artykule w najnowszym numerze tygodnika „Sieci” Aleksandra Rybińska.

Publicystka tygodnika „Sieci” przypomina, że w ciągu dwóch ostatnich lat wielokrotnie gościła w programach publicystycznych w niemieckich mediach, gdzie mówiła m. in. o kryzysie uchodźczym, Europie Środkowo-Wschodniej czy Unii Europejskiej:

— wspomina Aleksandra Rybińska.

Za każdym razem byłam jedynym gościem broniącym stanowiska, które niemiecki medialny i polityczny mainstream określa jako „populistyczne”, a nawet „skrajnie prawicowe”. Moi rozmówcy, wybrani spośród licznych zastępów publicystów i dziennikarzy prasowych, radiowych czy telewizyjnych, tworzyli zjednoczony front, któremu trudno było się przeciwstawić

Autorka przypomina jak konstruowana jest ta narracja.

Powtarzali (rozmówcy AR – przyp. red.) przy tym tezy polskiej opozycji, to, co przeczytali w niemieckich gazetach, które czerpią swoją wiedzę na ogół z polskich mediów nieprzychylnych obecnemu rządowi, oraz analizowali sytuację w Polsce przez pryzmat własnych uprzedzeń i ideologicznych przekonań

— czytamy w tekście.

Rybińska zauważa też, że sposób budowania narracji w mediach niemieckich daleki jest od obiektywizmu:

Niemieccy publicyści układają sobie przy tym rzeczywistość, jak im pasuje: niewykształceni Polacy ze wsi zagłosowali na PiS, bo dało im pieniądze (500+), dzięki temu Kaczyński teraz wprowadza dyktaturę, ale na szczęście przeciwstawiają się temu światłe elity, wyprowadzając „setki tysięcy ludzi” na ulice, i zaraz będzie po PiS. Świat jest taki prosty, gdy się tylko chce. Wszyscy niemieccy publicyści, z którymi przyszło mi dyskutować, zarzekali się przy tym, że Niemcy nie powinni Polaków pouczać, po czym dokładnie to robili. Jedna dziennikarka posunęła się nawet do stwierdzenia, że mimo ich (Niemców, Unii) wysiłków Polacy wciąż nie dorośli do demokracji.

https://wpolityce.pl...losowali-na-pis


#72 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 11 sierpień 2017 - 10:38

 

frank.jpg

Dziennikarz BBC nie mógł uwierzyć. Syn ,,kata Polski” powiedział, co stanie się, jeśli w Niemczech wybuchnie kilkuletni kryzys [WIDEO]
Opublikowane 2017/08/10w Wywiady
Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze: Follow @Niezlomni_com  

Syn niemieckiego zbrodniarza Hansa Franka Niklas udzielił w tym roku niezwykle szczerego wywiadu telewizji BBC. Jego fragment został opublikowany pod wymownym tytułem: ,,Nie ufajcie nam, Niemcom”. Frank był generalnym gubernatorem okupowanych ziem polskich w czasie drugiej wojny światowej.

 

Jego syn ma 78 lat. By pisarzem, dziennikarzem i korespondentem wojennym.

Dziennikarz nie mógł uwierzyć, że Niemiec czuje się tak niepewny w związku z przyszłością swojego kraju. Przecież Niemcy są obecnie uosobieniem umiarkowania…

Tymczasem zdaniem Franka, Niemcy mogą wrócić do autorytaryzmu, jeśli sytuacja ekonomiczna w kraju ulegnie poważnemu pogorszeniu.

Dopóki nasza gospodarka rozwija się świetnie a Niemcy zarabiają pieniądze, dopóty wszystko odbywa się w sposób demokratyczny

 

– uważa. Natomiast problemy zaczną się, jeśli przez pięć-dziesięć lat kraj będzie musiał zmagać się z kryzysem.

Nie ufajcie nam, Niemcom

– podsumował.

 

 

 

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze: Follow @Niezlomni_com

 

 

http://niezlomni.com...t=postfity331de


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#73 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 12 sierpień 2017 - 07:59

Niestrudzony Tomasz Lis znów broni Niemiec.

 

tomasz_lis_fot_gapi_20100325_007.jpg

 

 

Żądanie reparacji od Niemiec to zbrodnia! – oznajmił w radiowej audycji redaktor naczelny pisma „Newsweek” Tomasz Lis. – Rządzi Polską człowiek obłąkany. Rządzi ekipa ludzi obłąkanych – mówił w tej samej audycji.

W programie Jacka Żakowskiego w TOK FM Lis wypowiedział się na temat konsekwencji, jakie jego zdaniem przyniesie poruszanie tematu odszkodowań wojennych.

 


– Rachunek jest wybitnie prosty. Nie zobaczymy ani złotówki, będą same straty. Kaczyński ma tego pełną świadomość i niszczy polsko-niemieckie stosunki, niszczy polską pozycję w Unii Europejskiej. Absolutnie na zimno – mówił Lis.

 

http://niezalezna.pl...w-broni-niemiec

 

NIEMIECKI PRZYDUPAS#74 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 12 sierpień 2017 - 10:51

Niemcy wkraczają na drogę kalifatu? Język arabski w każdej szkole. Szef MEN: „To będzie język świata”.

 

muzulmanka_rmac8oppo_pixabay.jpg

 
 
Ulrich Commerçon, związany z Partią Socjaldemokratyczną minister edukacji Saary lansuje koncepcję wprowadzenia do niemieckich szkół w swoim landzie nauczania języka arabskiego. Jak tłumaczy chce wyjść w ten sposób naprzeciw dzieciom islamskich imigrantów, które rozpoczęły już edukację.
 

Zdaniem polityka „dzieci uchodźców przynosząc umiejętności językowe ze swoich krajów, powinny otrzymać przestrzeń [do nauki w ojczystym języku]”. W Saarze jest w tym momencie około 7 500 dzieci w wieku szkolnym, co jak na kraj związkowy o powierzchni 2568,70 km2, wcale nie jest małą liczbą. Najwięcej dzieci uchodźców uczęszcza do szkół podstawowych – chodzi w sumie aż o 2 800 uczniów. W gimnazjach w Saarze znalazło się około 400 dzieci imigrantów.

 

Sam postulat wprowadzenia języka arabskiego do szkół to jeszcze nic, w porównaniu z argumentacją, którą posługuje się szef resortu edukacji Saary. Twierdzi on, że arabski już niebawem stanie się jednym z najważniejszych języków świata, dlatego młodzi niemcy już teraz powinni rozpocząć jego naukę.

 

http://niezalezna.pl...ie-jezyk-swiata#75 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 13 sierpień 2017 - 11:09

Brytyjczycy ujawnili wstrząsający film o zbrodniach Niemiec.

 

Krótki trailer filmu.

 

 

https://reporters.pl...emiec-wideo-18/

 

I film:

 

https://www.cda.pl/video/547847ae#76 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 13 sierpień 2017 - 21:14

No paczta same debile u Adamowicza. Nikt nie sprawdził jakiemu naziście honory oddają... A może poprostu się wydało?

Nazista Butenandt przestał być patronem gdańskiego tramwaju. Rzeczniczka GAiT: "Wpisanie go do listy patronów wynikało z niewiedzy"

opublikowano: 

przedwczoraj · aktualizacja:  przedwczoraj80dbf2a1a469499dadd3fce93a8eb912.jpegautor: fot. Twitter/Konrad Kołodziejski
 
Podziel się
Poleć

Sprawę biochemika prof. Adolfa Butenandta, który podpisał się pod przysięgą wiernosci Adolfowi Hitlerowi i należal do NSDAP portal wPolityce.pl nagłośnił trzy dni temu. Mimo jego haniebnej przeszłości patronował on jedneu z gdańskich tramwajów. Dziś spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje potwierdziła, że już nim nie jest.

REKLAMA

CZYTAJ WIĘCEJ: NASZ NEWS. Prezydent Gdańska upamiętnia w mieście hitlerowców? Jeden z tramwajów nosi imię Adolfa Butenandta

Rzeczniczka GAiT Alicja Mongird w rozmowie z TVP tłumaczyła, że wpisanie go do listy patronów wynikało z niewiedzy o nazistowskim życiorysie Butenandta. Innego zdania jest historyk prof. Wiesław Wysocki, który mówił w TVP, że jest to skutek antypolskiej i proniemieckiej polityki prowadzonej przez władzę Miasta Gdańska.

Ta „dziwna” polityka historyczna ma polegać na odwoływaniu się do historii Wolnego Miasta Gdańska, w którym przed wojną w większości mieszkała ludność narodowości niemieckiej

—cytuje słwoa profesor Polska the Times.

Słowa te wywołały furię prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

To bzdury. Żyjemy w XXI wieku i podsycanie antyniemieckich resentymentów najdelikatniej mówiąc niemądre i nie z tej epoki. Nie można do tego na poważnie się odnosić

—stwierdził Adamowicz.

Kto w 1999 roku rozpoczął tradycję upamiętniania 1 września na Westerplatte? Kto zorganizował upamiętnienie rocznicy „operacji polskiej”? Ja swojej polskości i patriotyzmu nie muszę udowadniać. TVP wyciąga jakieś szczegóły, a nie zwraca uwagi na całość

—żalił się mediom prezydent Gdańska.

Zdaniem prof. Piotra Niwińskiego z gdańskiego IPN, z którym rozmawiał portal wPolityce.pl, Adamowicz prowadzi w Gdańsku politykę antypatriotyczną.

Sam Gdańsk i sam Adamowicz wymyślają coś, co będzie polityką antypatriotyczną. Kiedy prezydent Andrzej Duda, a wcześniej śp. prezydent Lech Kaczyński, prowadzi politykę pro patriotyczną, to tu ma być coś dokładnie na odwrót

—stwierdził prof. Niwiński.

Rzeczniczka spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje, Alicja Mongird w rozmowie z „Dziennikiem Bałtyckim” potwierdziła, że nazistowski naukowiec nie jest już patronem tramwaju. Na razie nie wybrano jeszcze jego następcy.

CZYTAJ TAKŻE: Jak prezydent Adamowicz postanowił przekształcić Gdańsk w nowoczesne i postępowe Wolne Miasto

pc/polskatimes.pl


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#77 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 13 sierpień 2017 - 21:32

20597177_1732644596766048_41915961121458

 

Prof. Zaradkiewicz: Mocarstwa zrzekły się reparacji od Austrii. Polska nie była stroną tej umowy
Opublikowano dnia 13.08.2017 00:12
 
- Często pada pytanie o reparacje od Austrii - 4 mocarstwa, w tym ZSRS, zrzekły się ich w umowie z 1955 r. Polska nie była stroną tej umowy - pisze na Twitterze prof. Kamil Zaradkiewicz, co jest bardzo interesującym przyczynkiem do dyskusji na temat reparacji. Prof. Zaradkiewicz publikuje również fragment umowy, o której pisze w języku niemieckim.

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#78 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 14 sierpień 2017 - 10:52

Niemiec straszy Amerykanów - NATO nie powinno pomagać, w wojnie z Koreą Płn.

 

146416653912705480917.jpg

 
 
Organizator Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa Wolfgang Ischinger oświadczył dzisiaj, że europejskie kraje NATO powinny ostrzec USA, iż nie uznają ataku na Koreę Północną za przypadek wymagający wsparcia ze strony sojuszników zgodnie z art. 5.

Artykuł 5. Traktatu Północnoatlantyckiego mówi o kolektywnej obronie w NATO.

"Uważam, że Europejczycy powinni w Sojuszu (...) powiedzieć swoim amerykańskim kolegom bez ogródek, że wojskowa interwencja USA w tej sprawie (Korei Płn.), jak to zapowiadał bądź czym groził prezydent Trump, nie byłaby z europejskiego punktu widzenia przypadkiem podpadającym pod art. 5" - powiedział Ischinger w wywiadzie dla radia Deutschlandfunk.

Jego zdaniem Europa powinna w sposób stanowczy ostrzec Stany Zjednoczone przed akcją wojskową, która mogłaby wywołać wielki konflikt.

 

"Powinniśmy powiedzieć to jasno i to zanim będzie za późno" - zaznaczył.

 

http://niezalezna.pl...nie-z-korea-pln#79 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 14 sierpień 2017 - 21:52

Czy to już tylko zła wola, czy połaczenie z debilizmem?

 

festiwal_slowian_i_wikingow_2009_16-1024

Niemieccy dziennikarze biją na alarm. Doszukali się neonazistów na słynnej polskiej imprezie historycznej
Opublikowane 2017/08/14  w Wiadomości z Polski
Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze:  

Festiwal Słowian i Wikingów w Wolinie wzbudził wiele emocje w niemieckich mediach. ,,Der Spiegel” napisał wprost, że wydarzenie na bałtyckiej wyspie należącej do Polski to zjazd neonazistów.

derspiegel.pngCzyżby niemieckim dziennikarzom chodziło o kołowrót słowiański? To jedna z najpopularniejszych odmian słowiańskiej swastyki, która była umieszczana na tarczach wojowników. Symbol Słowian, a nie neonazistów…

gadzet.jpgŹR. SPIEGEL ONLINE

W artykule ,,Der Spiegel”mowa o symbolach nazistowskich, które mają występować obok symboli wikingów. Można przeczytać m.in. o tym, że na stoiskach nie brakuje gadżetów i koszulek z nazistowskimi symbolami. Dziennikarze z Niemiec dostrzegli także symbole zakazanej w Niemczech organizacji Blood and Honour.

Dziennik cytuje też opinię Karla Bangharda, szefa archeologicznego skansenu Oerlinghausen w Nadrenii Północnej-Westfalii, który zauważył, że podczas wykopalisk rzadko natrafiano na takie symbole, jak te obecne na imprezie, a podkreślał przede wszystkim to, że neonaziści chętnie jeżdżą na takie imprezy jak ta wolińska.

Epoka Wikingów to dla neonazistów koń trojański, z pomocą którego próbują wprowadzić prawicową propagandę do grup społecznych o umiarkowanych poglądach

 

– twierdzi Banghard.

Co więcej Banghard doszukiwał się, i znalazł, powiązanie między rządzącymi w kraju, a akceptacją dla neonazistów. Jako dowód podał, że podobne trendy, jak ten, którego przejawem jest festiwal w Wolinie, panują na Węgrzech.

 

 

(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#80 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 14 sierpień 2017 - 22:09

20800035_1956715437876263_56397780204079

 

 

20842272_1956716027876204_25440252345721


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#81 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 16 sierpień 2017 - 09:31

Air Berlin ogłasza upadłość, a jeszcze 5 lat temu miał przejmować rynek lotniczy w Polsce. Okazuje się, że od kilku lat przynosił straty.

 

opublikowano:

36 minut temu

 

88a7c0a3e6074707b43bfadd3fb646b6.jpeg

 

Wczoraj w mediach pojawiła się informacja, że druga co do wielkości niemiecka linia lotnicza Air Berlin złożyła w sądzie wniosek o upadłość, po tym jak jej główny akcjonariusz linie lotnicze Zjednoczonych Emiratów Arabskich- Etihad zaprzestały dotychczasowego wsparcia finansowego.

 

https://wpolityce.pl...rzynosil-straty#82 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 17 sierpień 2017 - 09:26

andr2.jpg

,,Mamy w Polsce dwóch ambasadorów Niemiec…”. Poseł w spektakularnym stylu podsumował burzę w sprawie reparacji i patriotyzmu kibiców [WIDEO]
Opublikowane 2017/08/16w Wiadomości z Polski
Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze: Follow @Niezlomni_com  

Kibice, mimo że pokazują prawdę historyczną, muszą liczyć się z tym, że taka postawa nie wszystkim się podoba. Oprawa przypominająca fakty związane z Powstaniem Warszawskim wywołała burzę. W obronę fanów wziął poseł Kukiz’15 Adam Andruszkiewicz, który także odniósł się do słów Grzegorza Schetyny o reparacjach dla Polski.

 

Mamy w Polsce dwóch ambasadorów Niemiec. Tego oficjalnego i Grzegorza Schetynę. Lider Platformy Obywatelskiej oficjalnie broni interesu Niemiec, a nie Rzeczypospolitej. Przygotowałem wniosek dla pana Schetyny o to, żeby wystąpił o obywatelstwo niemieckie. Niech tam realizuje się w CDU

– mówił poseł, który komentował słowa Schetyny. Ten nazwał pomysł ubiegania się o wypłatę reparacji wojennych ,,absurdalnymi”.

 

Andruszkiewicz wziął także w obronę kibiców. Poniżej nagranie z wypowiedzią posła:

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze: Follow @Niezlomni_com

http://niezlomni.com...t=postfity4df87

 

 

Przemilczana zbrodnia: Niemcy podczas II wojny uprowadzili 200 tys. polskich dzieci. Powróciło jedynie 30 tys.

 

rabunek-dzieci-550.jpg

Przez PrawicowyInternet - Czerwiec 23, 2017 

 

Nie wszyscy wiedzą, że Niemcy w trakcie II wojny światowej wprowadzili w życie plan tzw. rabunku polskich dzieci. Był to plan uprowadzania i germanizowania dzieci uznanych za „wartościowe rasowo”, który realizowano w sposób zinstytucjonalizowany. Ta nieco już zapomniana zbrodnia miała jednak nader tragiczny wymiar. Setki tysięcy polskich rodziców najpierw cierpiało, kiedy ich dzieci były siłą od nich zabierane, a potem do końca żyło w niepewności, co się z nimi dzieje. Z uprowadzonych 200 tys. dzieci po wojnie wróciło jedynie 30 tys.
(...)
Czytaj więcej na: http://prawicowyinternet.pl/przemilczana-zbrodnia-niemcy-podczas-ii-wojny-uprowadzili-200-tys-polskich-dzieci-powrocilo-jedynie-30-tys/


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#83 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 18 sierpień 2017 - 08:34

cukier.jpg Tak Niemcy wykończyli polskie cukrownie. I jeszcze na tym zarobili. A Marek Borowski kazał usuwać obrońców cukrowni siłą… [WIDEO]
Opublikowane 2017/08/17w Wiadomości z Polski
Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze: Follow @Niezlomni_com  

Polska przez lata cukrowniami stała. W 1989 roku było ich 78. Do 1996 roku wszystkie pozostawały własnością Skarbu Państwa. Wkrótce ruszyła masowa prywatyzacja, która mimo dramatycznych protestów, została przeprowadzona do końca. Teraz Polska ma zaledwie kilka swoich cukrowni, a Niemcy na całym procederze jeszcze zarobili.

Tylko między 1997 roku, kiedy to rząd Jerzego Buzka zgodził się na oddawanie cukrowni w prywatne, najczęściej niemieckie, ręce, a 2003 roku aż 49 z 76 zakładów znalazło się poza Skarbem Państwa. Dramatyczne protesty Gabriela Janowskiego w Sejmie nic nie dały. W 2001 roku, gdy zablokował mównicę sejmową, marszałek sejmu Marek Borowski nakazał usunięcie siłą posła Przymierza dla Polski (startował z list Ligi Polskich Rodzin).

Tak marszałek Marek Borowski kazał usuwać z sali sejmowej obrońce Polskich cukrowni 2001 r.
(cukrownie przejęli Niemcy) pic.twitter.com/b8RkDy4wmR

— Prawa strona (@PrawyPopulista) 16 sierpnia 2017

 

cukrownialapy.pngWiele z przejętych cukrowni stało bezczynnie, chociaż oficjalnie nie zostały zlikwidowane przez niemieckich właścicieli. Niemcy mieli jednak w tym interes. Już w 2006 roku Unia Europejska, w której mają dużo do powiedzenia, zdecydowała, że cukru w Europie będzie za dużo i ceny zaczną spadać. Wprowadziła więc system restrukturyzacji i płaciła początkowo nawet ponad 700 euro za tonę wycofanego i zdemontowanego sprzętu do produkcji cukru. Niemcy zaczęli więc masowo sprzedawać sprzęt z przejętych polskich cukrowni i jeszcze na tym dobrze zarabiać.

Obecnie w Polsce działa 18 cukrowni. Siedem należy do grupy Polski Cukier, a pozostałe znajdują się w rękach trzech niemieckich koncernów.

 

 

 

http://niezlomni.com...t=postfity3bfe5


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#84 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 18 sierpień 2017 - 12:22

Czy niemieckie koncerny motoryzacyjne były w zmowie kartelowej, aby ograniczyć pozaniemiecką konkurencję?

 

 

Przez PrawicowyInternet - Sierpień 8, 2017 

niemcy-euro-monument-550.jpg

Za: niewygodne.info.pl foto: Janos Balazs (Flickr.com / CC 2.0) / Metropolico.org (Flickr.com / CC by SA 2.0)

 

 

Niemiecki tygodnik „Der Spiegel” ujawnił, że przedstawiciele koncernu Volkswagena (oraz należących do niego spółek Audi i Porsche), BMW i Daimlera (producent Mercedesa) od lat 90-tych spotykali się w ramach tajnych grup roboczych. Chodziło o wspólne ustalanie sposobów „wygaszania konkurencji”. Na spotkaniach dyskutowano m.in. jak projektować pojazdy, produkować silniki, skrzynie biegów i inne podzespoły, jakich wybierać dostawców oraz jakie płacić im ceny. Czyż nie jest to przypadkiem naruszenie zasad wspólnotowego rynku?
 

(...)

Czytaj więcej na: http://prawicowyinternet.pl/czy-niemieckie-koncerny-motoryzacyjne-byly-w-zmowie-kartelowej-aby-ograniczyc-pozaniemiecka-konkurencje/


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#85 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 18 sierpień 2017 - 13:36

Merkel myślała, myślała i wymyśliła. Będzie walczyć z terroryzmem... brakiem głośnej muzyki.

 

merkel_pixabay_etereuti_geralt.jpg

 
 
Kanclerz Niemiec Angela Merkel, która zasłynęła już licznymi apelami o przyjmowanie imigrantów i groźbami wobec krajów, które imigrantów nie chcą przyjmować, teraz zapowiedziała stanowczą walkę z terroryzmem. Zapewniła, że mordercy, którzy dokonali zamachu w Barcelonie, „nie zmuszą obywateli wolnego świata do zmiany sposobu życia i nigdy ich nie pokonają”. Jak niemieckie władze będą walczyć z terroryzmem? To proste: kampania wyborcza w całym kraju będzie kontynuowana, jednak w związku z zamachami partie nie będą używać... głośnej muzyki.

 


- Jesteśmy złączeni w naszej determinacji, by nie pozwolić tym mordercom na to, by zmusili nas do zejścia z naszej drogi, zmienili nasz sposób życia. Barcelona symbolizuje wolny świat: piękno, tolerancję, radość życia, pokojowe kontakty ludzi ze wszystkich krajów i kultur. Terroryzm może zgotować nam gorzkie i bardzo smutne chwile, tak jak teraz w Hiszpanii, ale nigdy nas nie pokona – mówiła niemiecka kanclerz.

 

http://niezalezna.pl...-glosnej-muzyki#86 gkemilk

gkemilk

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 392 postów

Napisano 18 sierpień 2017 - 14:02

Merkel jest antytezą Hitlera, który na jej tle wygląda jak poczciwina. Czy Adolf Hitler choć przez chwilę wyobrażał sobie, że w wyniku II WS powstanie Polska, która jest mocno jednolita narodowościowo, religijnie i nieco gorzej politycznie ale jednak. A jego niemiecka rzesza zamieniła się dokładnie w coś odwrotnego niż Polska. Rzesza Merkel to śmierdzący trupem twór.#87 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 18 sierpień 2017 - 20:03

Niemieccy naukowcy sugerują, aby zmienić nastawienie społeczeństwa wobec migrantów z pomocą oksytocyny.

 

51992634_s_25.jpg?itok=3HhI6yfx

 

Po wielu dekadach Niemcy znów eksperymentują na ludziach. Jednak tym razem są to ochotnicy i sprawdzano wpływ konkretnego związku chemicznego na postawę człowieka wobec imigrantów. Wyniki badań pokazały, że podawanie oksytocyny może okazać się pomocne w walce z niechęcią wobec uchodźców, czy jak kto woli - "islamofobią" oraz rasizmem.

 

http://zmianynaziemi...rantow-z-pomoca#88 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 20 sierpień 2017 - 16:11

merkel_ciezarowka_flickr-746x280.jpg

 

20.08.2017, 10:15


Panika w Niemczech, miasta zamieniają się w twierdze przeciw islamskiemu terrorowi.

Niemcy próbują zabezpieczyć się przed ewentualnymi przyszłymi zamachami terrorystycznymi w tym kraju. Czynią starania, by jak najbardziej utrudnić islamistom przeprowadzenie ataku w centrach miast.

Ostatnie ataki, do jakich doszło w Barcelonie na nowo ożywiły w Niemczech dyskusje o konieczności obrony przed ekstremistami. Szczególnie, że w stolicy Katalonii, podobnie jak przed świętami Bożego Narodzenia w Berlinie do zamachu wykorzystano samochód osobowy i wjechano w tłum ludzi.

 

Wielu obywateli i organizacji domaga się postawienia w strategicznych punktach miast odpowiednich blokad i przeszkód, które utrudniłyby ataki tego typu. Pojawiają się też głosy, że na ulicach miast stale powinny przebywać patrole policji, aby zapobiec atakom z bronią w ręku, z użyciem bomb, czy noża.

 

http://www.fronda.pl...rowi,98312.html#89 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 21 sierpień 2017 - 11:32

20882658_1122549921211815_64124797707245

20882169_1695843647117245_61599863224539

 

20953559_728234870703037_178445115527751


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#90 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 21 sierpień 2017 - 13:01

 

niemcy-islam-pixabay2-746x280.jpg

 

21.08.2017, 11:50

Pół roku więzienia w Niemczech za krytykę islamu.
 

Działacz polityczny i bloger Michael Stürzenberger został skazany przez sąd w Monachium na sześć miesięcy więzienia. Powodem był artykuł z czerwca 2016 roku umieszczony na portalu Pi-NEWS.

Krytyk islamu – bo tak nazywa siebie Stürzenberger – chciał pokazać podobieństwa między tą religią i nazizmem. Użył do tego dwóch historycznych zdjęć pokazujących muftiego Jerozolimy Muhammada Amina al-Husajni’ego, palestyńskiego nacjonalisty i politycznego przywódcy ruchu muzułmańskiego, który doprowadził do wybuchu arabskich zamieszek antyżydowskich. Przywódca religijny pozował na nich z nazistami.

 

Prokuratura oskarżyła blogera o „szerzenie propagandy organizacji niekonstytucyjnych”. W opinii prokuratury artykuł to „podżeganie przeciwko islamowi”.

Sędzia skazał Stürzenbergera na 6 miesięcy więzienia i 100 godzin prac społecznych. Bloger zapowiedział nie tylko apelację, ale także oskarżenie sędziego o zniesławienie go i naruszenie prawa.

 

Michael Stürzenberger był kandydatem partii „Wolność,” skrajnie prawicowego stronnictwa o antyislamskich tendencjach. Sam Stürzenberger nazywa się krytykiem islamu. Opowiada się przeciwko budowie meczetów w Niemczech. Twierdzi, że władze Niemiec nie biorą zagrożenia islamistycznego na poważnie. Porównuje też Koran do „Mein Kampf” Adolfa Hitlera, a islam do nazizmu.

 

http://www.fronda.pl...lamu,98361.html#91 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 21 sierpień 2017 - 14:31

„Süddeutsche Zeitung” skarży się na „bezprecedensową” antyniemiecką kampanię PiS. „Celem jest repolonizacja mediów”

 

 

 

f6c9b401780b47ee83ddb90fa03e89b6.jpeg

 

Niemcom nie podoba się krytyka ze strony Polski

 

W PiS antyniemieckie resentymenty to tradycja, ale tak skoncentrowana od końca lipca antyniemiecka kampania jest nowością - pisze monachijski dziennik „Süddeutsche Zeitung”. Zdaniem gazety kto w ostatnich dniach śledzi polską telewizję narodową i inne bliskie rządowi media, „może odnieść wrażenie, że Niemcy stoją nad przepaścią”.

 

https://wpolityce.pl...onizacja-mediow#92 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 22 sierpień 2017 - 11:22

To się nazywa samozaoranie! 1f642.png:)

"Przyszłość Niemiec we właściwych rękach" 1f609.png;)

(No dobrze, wyjaśnijmy: ten pan na dalszym planie ma na nazwisko Heil)
1f609.png

 

 

20992764_1694999713868305_35457290910508


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#93 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 22 sierpień 2017 - 17:45

20842030_1893805814201833_15774081804629

 

 

Dom Historii Europejskiej w Brukseli to celowa antypolska propaganda? „To niebezpieczna, niemiecka wizja historii” [WIDEO]

 

 

2 minuty temu

 

Budowany przez 10 lat i otwarty w maju tego roku Dom Historii Europejskiej w Brukseli miał przedstawić

wspólną historię Starego Kontynentu i „jednoczyć ponad podziałami”. Zamiast tego wywołał ogromne kontrowersje, szczególnie w kontekście Polski

Źródło: http://www.prawdaobi...torii-2627.html © http://www.prawdaobiektywna.pl


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#94 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 23 sierpień 2017 - 07:48

 #95 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 23 sierpień 2017 - 09:09

21077733_1699296693438607_65066493350584

 

5 pif proszę %-)

 

 

 

 

 

 

Merkel zamieszana w śmierć prezydenta Polski? Braun: Tropy prowadzą do Berlina
20/08/2017
 
lech-kaczynski-merkel-696x393.jpg
 

Katastrofa smoleńska to dziś jedna z największych zagadek nowoczesnej historii Polski. Za ogromną tragedię nie odpowiedział nikt, a poszczególne siły polityczne wzajemnie obarczają siebie odpowiedzialnością.

POLUB nas i bądź zawsze na bieżąco

Ponad 7 lat temu w Rosji zginął prezydent RP Lech Kaczyński, pierwsza dama i 94 inne osoby. Choć wydawało się, że wyjaśnienie przyczyn tej katastrofy to kwestia kilku dni, tygodni, ewentualnie miesięcy, to fakty są takie, że dziś wiemy niewiele więcej, niż kilka lat temu. Prawo i Sprawiedliwość ustaliło jedynie, jak nikczemnie przez Rosjan traktowane były ciała poległych i jak luźny stosunek do śledztwa miał rząd PO-PSL.

 

Wielu o koordynowanie rzekomego zamachu podejrzewało Władimira Putina. Inni obwiniali za tragiczny finał lotu obecnego na pokładzie generała Błasika czy prezydenta Kaczyńskiego, którzy mieli nalegać na konieczne lądowanie. Dwie ostatnie wersje zostały już niepodważalnie obalone.

Jednakże znany prawicowy dziennikarz, Grzegorz Braun, postawił zupełnie nową, jednak dającą do myślenia tezę. Według niej, winnych należy szukać na zachodzie. Bo kto bardziej skorzystał na śmierci propolskiego, mającego na uwadze przede wszystkim interes Polski prezydenta, niż Niemcy?

Reżyser licznych filmów dokumentalnych stwierdził jakiś czas temu, iż są pewne przesłanki, które prowadzą prosto do Niemiec. Z kolei inny autorytet środowisk narodowo-konserwatywnych, Stanisław Michalkiewicz, o katastrofie z 10 kwietnia mówi: „Rzymska paremia mówi: ten zrobił, kto na tym skorzystał”. Gdy przeanalizujemy szczegóły, nie ma wątpliwości – skorzystał Berlin i Bruksela.

A dlaczego będącym dziś w opozycji, a wówczas przy władzy, liberalnym siłom w Polsce tak słabo zależało na wyjaśnieniu okoliczności tej katastrofy? Tego nadal nie wiemy. Za to wyobraźnia zaczyna działać, gdy zwrócimy uwagę na skrajnie proniemiecką politykę ludzi głównie z Platformy Obywatelskiej.

Poniżej zapis spotkania Grzegorza Brauna z kanadyjką Polonią. Dziennikarz w bardzo ciekawy sposób wypowiedział się o katastrofie smoleńskiej.

 

 

 

http://newsweb.pl/20...dza-do-berlina/


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#96 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 23 sierpień 2017 - 12:28

Niemcy chcą być ekspertami od polskiego antysemityzmu!

Do Sądu Okręgowego w Krakowie wpłynęło pismo z niemieckiej kancelarii reprezentującej producentów serialu „Nasze Matki, nasi Ojcowie”: ZDF i UFA Fiction. Wynika z niego, że tylko niemieccy biegli mogą rzeczowo ocenić niemiecki serial o polskim antysemityzmie!

 

Pozdrawiamy,
Zespół Reduty Dobrego Imienia

 

http://niezalezna.pl...tysemityzmuquot#97 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 23 sierpień 2017 - 13:43

20953677_1699875446714065_13383153095491

 

 

 

stubcrzenberger.jpg

Niemiecki dziennikarz mówi wprost polskiej gazecie, jak wygląda rzeczywistość w Niemczech. Świetnie pokazuje, dlaczego UE nie zajmie się kwestią Niemiec
Opublikowane 2017/08/23w Wiadomości ze świata
Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze: Follow @Niezlomni_com
 

Dziennikarz Michael Stürzenberger został skazany w Niemczech na sześć miesięcy w zawieszeniu za publikację historycznego zdjęcia. W rozmowie z ,,Super Expressem” mówi o szczegółach sprawy, a także o wolności słowa w jego kraju.

 

Został skazanym, mimo że fotografia nie jest zmanipulowana, tylko jest autentycznym zdjęciem historycznym. O sprawie pisał wcześniej m.in. ,,Süddeutsche Zeitung”, czyli jak naziści współpracowali z muzułmanami. To jednak niezależny dziennikarz, a nie duży koncern medialny, stanął przed sądem. Na nic zdały się tłumaczenia, że zgodnie z niemieckim prawem można publikować archiwalne fotografie przy tekstach prasowych. Prokurator przypomniał, że publikowanie swastyki jest nielegalne. Jednak sąd nie dał się przekonać, nawet mimo tego, że cała sprawa była opisywana w negatywnym kontekście, a nie jako gloryfikacja nazizmu.

Wyrok jest w zawieszeniu, ale kara zostanie odwieszona, jeśli…

Jeżeli na przykład skrytykuję islam. Biorąc pod uwagę, że większość mojej działalności publicznej to krytyka islamu, będzie o to nietrudno (śmiech)

– mówi ,,Super Expressowi”.

Wolno krytykować katolicyzm, protestantyzm, każdą chrześcijańską. Wolno buddyzm, hinduizm i inne. No, ale wyznawcy tych religii przecież nie dokonają zamachu

– dodaje i mówi, że wolność słowa obowiązuje w Niemczech, o ile krytykuje się wszystkie religie. Kłopoty zaczynają się, kiedy sprawa dotyczy islamu.

Przypomina, że za wspomnienie, iż egipski politolog Hamed Abdel-Samad napisał książkę pt. „Islamski faszyzm”, sąd nazwał to ,,naruszaniem spokoju publicznego”.

 

To nie jest jego pierwsza przygoda z niemieckim wymiarem sprawiedliwości.

Kilka miesięcy temu sądzono mnie za zdanie: „Islam jest jak rak”

– przypomina, ale dodaje, że sędzia uznał, że mieści się to w granicach wolności słowa. Jego wyrok nie zainteresował niemieckich dziennikarzy.

Od 34 lat sam jestem dziennikarzem. I kiedy mnie oskarżono, napisałem do wielu dziennikarzy, że będzie taki skandaliczny proces. I że stanę w sądzie w sytuacji, w której każdy z nich może się kiedyś znaleźć. Nikt nie odpowiedział […] Brak artykułów, brak reakcji w przestrzeni publicznej w Niemczech.

– przyznaje ze smutkiem. Dodaje, że n reakcję Unii Europejskiej w sprawie łamania wolności słowa w Niemczech nie ma co liczyć.

Gdybym został skazany za krytykę któregoś z wyznań chrześcijańskich, byliby w pierwszym szeregu ataku na taki wyrok. Jeżeli dotyczy to islamu, to w tej dziedzinie uważają, że lepiej wolności słowa nie mieć, bo to kreuje kłopoty, może prowokować muzułmanów

– dodaje na koniec.

 

 

http://niezlomni.com...westia-niemiec/


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#98 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 30 sierpień 2017 - 17:34

Jestesmy zaniepokojeni praworzadnoscia w Niemczech!  Moze by tak rozwazyc interwencje w celu przywrocenia praworzadnosci??

 

21077606_1634398919944904_73586581970645


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#99 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 03 wrzesień 2017 - 17:41

Trump uderza w niemiecką gospodarkę! Prezydent USA zrujnuje przemysł motoryzacyjny Niemiec jednym posunięciem

Jan Strychacz

6 dni temu
trump1-758x461.jpg
 

Donald Trump i Angela Merkel prawdopodobnie nie bardzo za sobą przepadają. Prezydent USA kilkakrotnie pokazał już, że nie zamierza współpracować z Unią Europejską w takim stopniu, w jakim robił to jego poprzednik Barack Obama.

Przywódca Stanów zamierza podjąć decyzję, która mocno uderzy w niemiecką gospodarkę. Przymierza się do ograniczenia eksportu niemieckich aut do Stanów Zjednoczonych. W jaki sposób?

 

„Jeśli chcecie budować samochody na świecie, życzę wam wszystkiego najlepszego. Możecie budować samochody dla Stanów Zjednoczonych, ale za każdy samochód, który przyjedzie do Stanów Zjednoczonych, zapłacicie 35 procent podatku” – oświadczył Trump.

źródło: polskie-echo.com

 

 

 

http://polskaracja.c...ym-posunieciem/


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#100 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 04 wrzesień 2017 - 13:52

Ciekawe czy tacy ludzie mają w domach ołtarzyki ze św. Angelą, czy też Angela ma tylko ich konta (?) Hmmm...

 

21106781_1641316485919814_55027939947864


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#101 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 05 wrzesień 2017 - 10:23

NASZ WYWIAD. Mec. Hambura: "Roszczenia nie tracą aktualności, ponieważ wynikają ze zbrodni ludobójstwa, które nigdy się nie przedawniają"

opublikowano:

1 września · aktualizacja: 1 września21eb65a936374f7d88253c931ca93fb6.pngautor: youtube.com/wPolityce.pl
 
 

Takimi działaniami, jak przygotowanie przez Bundestag ekspertyzy na temat odszkodowań dla Polski, Niemcy uwypuklają to, że sprawa nie jest zamknięta i starają się jakoś wybrnąć z sytuacji

— mówi o piątkowym artykule „Frankfurter Allgemeine Zeitung” w rozmowie z portalem wPolityce.pl mecenas Stefan Hambura, prawnik z Berlina, autor opracowań na temat problemu reparacji wojennych Niemiec wobec Polski.

 

wPolityce.pl: Eksperci Bundestagu doszli do wniosku, że Polska nie ma żadnych podstaw do żądań odszkodowawczych wobec Niemiec – pisze „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Panie mecenasie, co pan sądzi o tekście, który ukazał się w niemieckim dzienniku 1 września?

 

Mecenas Stefan Hambura: Przytaczanie sprawy odszkodowań wojennych w rocznicę napaści Niemiec na Polskę świadczy o całkowitym braku wrażliwości.

 

FAZ” przekonuje, że najpóźniej z podpisaniem traktatu jednoczącego Niemcy w 1990 r. utraciły moc ewentualne roszczenia odszkodowawcze za zbrodnie popełnione przez Niemców podczas II wojny światowej.

To zaklinanie rzeczywistości przez Niemców. Strona niemiecka specjalnie wybrała takie rozwiązanie w traktacie 2+4, który można nazwać również traktatem pokojowym. Wybranie takiego modelu traktatu pokojowego przez Niemców sprawiło, że mogli pominąć kwestię reparacji wojennych. Teraz próbują wmówić polskiej stronie, że reparacje są tematem zamkniętym.

 

Nie tylko Polsce należą się odszkodowania wojenne od Niemiec.

Przypomnijmy choćby Grecję, dla której cały czas temat reparacji od Niemiec za II wojnę światową jest otwarty. Podobnie postępują Włochy. Sięgnijmy jeszcze dalej w historię – w latach 1904-1907 w Namibii cesarskie Niemcy dokonały ludobójstwa i wymordowały ponad 100 tysięcy ludzi. To wydarzyło się na długo przed III Rzeszą, ale stanowi kwestię reparacji, do których Namibia niedawno wróciła. To, co zrobił Bundestag jest zaklinaniem rzeczywistości. Takimi działaniami, jak przygotowanie przez Bundestag ekspertyzy na temat odszkodowań dla Polski, Niemcy uwypuklają to, że sprawa nie jest zamknięta i starają się jakoś wybrnąć z sytuacji.

 

FAZ” napisał, że panowała wówczas zgodność również ze strony Polski, co do tego, że traktat o ostatecznej regulacji w odniesieniu do Niemiec z 12 września 1990 r. „blokuje do dziś wszelkie roszczenia reparacyjne przeciwko Niemcom”. Zgadza się z pan z tym stwierdzeniem?

W żadnym wypadku, gdyby to było prawdą, wątek reparacji byłby podnoszony podczas negocjacji. Polska nie mogła na nic milcząco się zgodzić, bo jak sobie przypominam, została raz zaproszona na spotkanie w sprawie traktatu i siedziała przy „bocznym krześle”. Nie brała więc czynnego udziału w dyskusji na temat traktatu 2+4. To pokazuje, jak naciągana jest niemiecka argumentacja. Roszczenia nie tracą aktualności, ponieważ wynikają ze zbrodni ludobójstwa, które nigdy się nie przedawniają.

 

Polityk bawarskiej CSU, wiceprzewodniczący Bundestagu Johannes Singhammer, który zlecił naukowcom w parlamencie przygotowanie opinii, powiedział w rozmowie z „FAZ”, że polskie żądania reparacji mogą „spowodować niebezpieczne skutki”. To ostrzeżenie wobec Polski?

Myślę, że należy traktować to jako ostrzeżenie. Prawdopodobnie wiceprzewodniczący Bundestagu wskazuje na wątki unijne i ma na myśli obniżenie funduszy europejskich dla naszego kraju. Strona niemiecka nie powinna eksponować wątku funduszy unijnych dla Polski, bo sami Niemcy przyznają, że duża część dotacji, które otrzymuje nasz kraj, wraca do niemieckiej gospodarki. Prawdopodobnie jest to aż 70 eurocentów z 1 euro. To kolejne zaklinanie rzeczywistości, bo gdyby zablokowano dotacje dla Polski, osłabiłoby to niemiecką gospodarkę.

Not. TP

https://wpolityce.pl...ie-przedawniaja

21272648_10213849751667080_5066456519355


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#102 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 06 wrzesień 2017 - 07:57

21314408_1646422622075867_39765487427279

 

21317613_1646358052082324_86392830767691

 

 

Cała strefa euro miała w ub.r. 267,4 mld euro nadwyżki handlowej. Na Niemcy przypadło 95 proc. tej kwoty! Komu służy euro?

 

Przez PrawicowyInternet - Sierpień 30, 2017 

NiemcyGospodarka.jpg

 

Fakty są następujące – gospodarka Niemiec opiera się przede wszystkim na eksporcie. Aby był on opłacalny waluta, za pomocą której dokonywane są transakcje, nie może być zbyt silna. Szczególnie względem walut obowiązujących u największych partnerów handlowych. Niemieccy stratedzy finansowi doskonale zdawali sobie z tego sprawę. Dlatego już od lat 90-tych robili dosłownie wszystko, aby na terenie EWG (a później UE) wprowadzić jednolitą walutę, która uratowałaby niemiecką gospodarkę przed utratą konkurencyjności. W ten sposób powstało euro.
(...)
Czytaj więcej na: http://prawicowyinternet.pl/cala-strefa-euro-miala-w-ub-r-2674-mld-euro-nadwyzki-handlowej-na-niemcy-przypadlo-95-proc-tej-kwoty-komu-sluzy-euro/


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#103 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 06 wrzesień 2017 - 08:16

Niechcąca rozbrajająca szczerość przedstawicieli niemieckiej partii w Polsce...

 

 

On naprawdę to powiedział. Na słowa gwiazdy totalnej opozycji o "świętowaniu" musiał zareagować dziennikarz.

 

21231166_1965459313668542_21291758820459

 

Tyż fakt pani Pitero opierdzieliliście głównie Niemcom co się tylko dało (całe szczęście oderwano was od koryta) tak więc wasz 'ideał ' prawie się zamterializował.

 

21317608_1043913119078933_53043229288126


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#104 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 06 wrzesień 2017 - 13:51

NASZ WYWIAD. Prof. Nowak: "Pozytywne skutki podniesienia kwestii reparacji już są. Niemcy zostały zepchnięte w swojej propagandzie do defensywy".

 

opublikowano:

2 godziny temu  

 

eba8a0b1ea144c1bb9738e958e5e5015.jpeg

 

wPolityce.pl: Wrócił temat odszkodowań wojennych należnych Polsce od Niemiec. Panie profesorze, co da Polsce staranie się o reparacje od Niemiec?

 

Prof. Andrzej Nowak: Pozytywne skutki podniesienia kwestii reparacji już są. Niemcy zostały zepchnięte w swojej propagandzie do defensywy. Zamiast mówić o „polskich obozach koncentracyjnych” i o nazistach, w wymiarze międzynarodowym zaczyna się mówić o tym, że Niemcy dokonały wielkiej zbrodni na Polsce. Zbrodni, która w jakiejś części ma charakter wymierny w postaci gigantycznych strat materialnych, a w jakiejś charakter niewymierny, jeżeli chodzi o miliony istnień ludzkich. Wszystkie wyrządzone nam krzywdy wiążą się z odpowiedzialnością państwa, które nosiło nazwę niemieckie. To była Rzesza niemiecka, nie istniało państwo o nazwie III Rzesza. Państwem formalnie istniejącym na mapie, którego przywódcą był Adolf Hitler, wybrany w demokratycznych wyborach była Rzesza Niemiecka. I o tym przypomina sprawa reparacji. To jest ogromna zasługa poruszenia tego tematu, a czy uda się uzyskać reparacje to już kwestia zastosowanych narzędzi dyplomatycznych i koniunktury politycznej. Ostatecznych efektów nie da się przewidzieć, trzeba się zaangażować i próbować.

 

https://wpolityce.pl...ie-do-defensywy#105 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 06 wrzesień 2017 - 16:32

Nowe przelewy z Niemiec na walkę z PiS. Ogromne środki na „Aktion Demokratie”

gp_1.jpg


 
Tylko w pierwszej połowie 2017 r. antyrządowa Akcja Demokracja otrzymała z podmiotów powiązanych z Niemcami niemal 100 tys. euro – wynika z najnowszych danych fundacji. Jak sprawdziła „Gazeta Polska", wcześniej na zebranie połowy tak ogromnej kwoty fundacja potrzebowała całego roku. Czy tegoroczna hojność sponsorów z Niemiec ma związek z wyjątkową intensywnością ulicznych protestów w Warszawie?
 

„To była dobrze wyreżyserowana i dobrze opłacona akcja, mająca na celu uderzyć w polski rząd” – tak o lipcowych protestach przeciwko rządowej reformie sądownictwa powiedziała niedawno Beata Szydło w rozmowie z „Gazetą Polską”. Zdanie to wywołało wściekłość antyrządowych komentatorów i polityków opozycji. „Pani Beata Szydło ordynarnie kłamie. Obraża setki tysięcy Polaków kłamiąc, że protesty lipcowe były opłacane. To jest najgorsza komunistyczna retoryka” – oburzał się Tomasz Lis, naczelny „Newsweeka”, w radiu TOK FM. „Najłatwiej słabość swojego środowiska, słabość polityki PiS tłumaczyć teoriami spiskowymi” – mówił z kolei w rozmowie z TVN24 Krzysztof Brejza z PO. I dodawał: „Świadczy to tylko i wyłącznie o paranoidalnym nastawieniu pani premier, paranoidalnym nastawieniu Jarosława Kaczyńskiego, który we własnych niepowodzeniach, a przede wszystkim w protestach i w sile społeczeństwa obywatelskiego, doszukuje się jakiegoś wielkiego spisku, sił tajemnych”. 

Ale inwektywy i zaprzeczanie faktom nic nie pomogą. Po niedawnym artykule w „Gazecie Polskiej”, ujawniającym sponsorów Akcji Demokracji w latach 2015–2016, nikt nie zdementował podanych przez "GP" informacji.

 

"Gazeta Polska" przypomina: organizacja ta, będąca głównym koordynatorem protestów przeciwko reformie sądownictwa, od dwóch lat finansowana jest przez Europejską Fundację Klimatyczną (EFK). Szefem rady nadzorczej EFK – jak ujawniła „GP” – jest były wiceminister finansów Niemiec, który załatwił Rosji pieniądze na zbudowanie Nord Stream. Natomiast w czasie, gdy Akcja Demokracja dostawała od EFK setki tysięcy złotych, był on także wiceprezesem Deutsche Banku. "Gazeta Polska" ujawniła też, że w EFK zasiadają również na dyrektorskich stanowiskach osoby powiązane z francuskim rządem, m.in. była doradczyni francuskiego premiera i osoba pracująca dla tamtejszego MSZ.

 

Teraz słuszność zarówno ustaleń „Gazety Polskiej”, jak i wniosków premier Beaty Szydło, potwierdzają kolejne fakty. Okazuje się, że pieniądze z zagranicy płynęły do Akcji Demokracji nie tylko w latach 2015–2016, lecz także w tym roku. I to bardzo szerokim strumieniem. Jak sprawdziła "Gazeta Polska", tylko w okresie od 1 stycznia do 31 lipca 2017 r. fundacja otrzymała z zagranicy wsparcie finansowe w wysokości 90 tys. euro! Dla porównania: w całym 2015 r. Akcja Demokracja otrzymała od grantodawców około 50 tys. euro. 

 

Co najciekawsze, wszyscy tegoroczni sponsorzy Akcji Demokracji są powiązani z Niemcami: dwaj donatorzy to fundacje zarejestrowane za naszą zachodnią granicą, natomiast na czele rady nadzorczej trzeciego stoi opisywany już przez „GP” Caio Koch-Weser – były wiceminister finansów Niemiec i były wiceprezes Deutsche Banku.

Oto dokładne dane: niemal 35 tys. euro przelała w pierwszych miesiącach 2017 r. na konto Akcji Demokracji niemiecka fundacja Campact. Kto za nią stoi? Campact jest członkiem międzynarodowej sieci OPEN, której przewodzi amerykańska organizacja MoveOn (związany z nią Ben Brandzel jest założycielem i dyrektorem wykonawczym OPEN). Ta stała zaś za pełnymi przemocy rozruchami w USA, zorganizowanymi po wyborze Donalda Trumpa na prezydenta. Wśród głównych sponsorów MoveOn znajdujemy George’a Sorosa, miliardera i spekulanta finansowego znanego z przeznaczania ogromnych sum na projekty ideologiczne wymierzone w narodowe rządy broniące tradycyjnych wartości.

 

Jeszcze większą kwotę w ciągu ostatnich miesięcy Akcja Demokracja otrzymała od innej zarejestrowanej w Berlinie fundacji – WeMove. Chodzi o aż 45 tys. euro. W zespole WeMove można znaleźć m.in. Marlenę Löhr, znaną polityk z niemieckiej Partii Zielonych (w latach 2009–2013 przewodniczyła ona strukturom tego ugrupowania w kraju związkowym Szlezwik-Holsztyn). Gdy sprawdzimy, kto finansuje organizację WeMove, czeka nas nie lada niespodzianka. Okazuje się, że głównym donatorem fundacji jest... Campact. Czyli fundacja, która także wspiera Akcję Demokrację i która jest w międzynarodowej sieci podmiotów podpiętych pod finansowane przez George’a Sorosa MoveOn.

10 tysięcy euro w 2017 r. (i około 50 tys. euro w latach poprzednich) przeznaczyła na Akcję Demokrację Europejska Fundacja Klimatyczna, mająca – jak już pisała "Gazeta Polska" – powiązania z Niemcami poprzez osobę Caio Koch-Wesera. "GP" dodaje, że w EFK, u byłego wiceprezesa Deutsche Banku, zatrudniony był jeszcze niedawno Piotr Trzaskowski, jeden z założycieli Akcji Demokracji. Pokazuje to skalę zależności warszawskiej organizacji od tej międzynarodowej fundacji. Warto też przypomnieć, że założycielem i pierwszym szefem EFK był George Polk – bliski doradca, współpracownik i wspólnik... George’a Sorosa - pisze najnowsza "Gazeta Polska".

Więcej w tygodniku, który od dziś jest w kioskach.

 

http://m.niezalezna....tion-demokratie

 

merkel-1.jpg

Merkel obrzucona pomidorami. Dostało się też stojącej obok dziennikarce [WIDEO]
Opublikowane 2017/09/06

 

Dotychczas były przeraźliwe gwizdy i pojedyncze okrzyki. Teraz w ruch poszły… pomidory. W kierunku Angeli Merkel na wiecu wyborczym w Heidelbergu poleciały dwa pomidory. Jeden z nich obryzgał kanclerz Niemiec, ucierpiała również stojąca obok dziennikarka.

 

Merkel zachowała kamienną twarz, mimo że pomidor dosięgnął ją tuż po przemówieniu, gdy stała jeszcze na scenie, a w międzyczasie ona i inni obecni politycy CDU słyszeli okrzyki:

 

Doszło także do przepychanek przeciwników rządu i jego zwolenników. Merkel chwaliła obywateli i ich działania, które są „wspaniałym przykładem humanitarnej pomocy”, której doznali ludzie w Jordanii, w Libanie, w Turcji i Syrii.

„zdrajcy narodu”, „obłudnicy” i „kłamcy”.

Merkel szczególnie dostaje się na spotkaniach we wschodniej części Niemiec – na terenie byłej NRD.

 

 

 

 

 

http://niezlomni.com...nnikarce-wideo/


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#106 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 06 wrzesień 2017 - 17:19#107 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 09 wrzesień 2017 - 07:56

Niemcy wchodzą do polskich szpitali.

 

lab.jpg

 
 
Co czwarte szpitalne laboratorium zostało przejęte przez firmę zewnętrzna. Są to głównie podmioty niemieckie - pisze w wydaniu weekendowym "Nasz Dziennik".

Gazeta podkreśla, że odbiło się to negatywnie na poziomie ochrony zdrowia pacjentów. Proces zlecania zewnętrznym firmom usług świadczonych przez laboratoria diagnostyczne rozpoczął się kilka lat temu i przybrał masowy charakter.

Jak mówi "Naszemu Dziennikowi" dr n. med. Elżbieta Puacz, prezes Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych, już 24,6 proc, laboratoriów szpitalnych zostało wykupionych przez zewnętrzne podmioty, w 90 proc. niemieckie.

 

http://niezalezna.pl...lskich-szpitali#108 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 09 wrzesień 2017 - 19:04#109 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 09 wrzesień 2017 - 22:03

Jakimi ludźmi trzeba być, żeby mordować, ot tak, milionami. I nie chodzi tu tylko o Żydów. Z równą nienawiścią mordowali Polaków, Rosjan, Ukrainców czy jakikolwiek inny naród który stanął im na drodze do buty, do wywyższania się... Kara jaka ich spotka za całe zło jakie uczynili godna będzie ich samego okrucieństwa.

 

 

ravaruska.jpg

 

Upiorna specyfika Holokaustu na Ukrainie. Przerażającą prawdę ujawnił katolicki ksiądz [FOTO i WIDEO +18]

 

O zagładzie Żydów w niemieckich obozach wiadomo całkiem sporo. Zupełnie inaczej niż w sprawie Holokaustu na terenach Ukrainy. Odkrywaniem przerażającej prawdy na temat zajmował się ksiądz Patrick Desbois z Francji.

ukraina1.jpgHolokaust na Ukrainie wyglądał inaczej niż na polskich ziemiach okupowanych przez III Rzeszę i na terenie dzisiejszych Niemiec. Tam do zagłady Żydów użyto głównie komór gazowych. Na Ukrainie strzelano im w głowę, więc czasem mówi się o ,,Holokauście pocisku”.

ukr.jpgEGZEKUCJA KIJOWSKICH ŻYDÓW PRZEZ EINSATZGRUPPE NIEDALEKO IWANHORODU NA UKRAINIE

Wiele lat po wojnie sprawą Holokaustu na Ukrainie zajął się francuski ksiądz Patrick Desbois. To po zainicjowanych przez niego badaniach odkryto około 2 tysięcy masowych grobów, w którym znaleziono szczątki mężczyzn, kobiet i dzieci. To tylko część możliwych miejsc, gdzie wrzucano zwłoki zamordowanych Żydów. Szacuje się, że zbiorowych mogił może być nawet 6 tysięcy. To oznacza, że na Ukrainie zamordowano nawet 1,6 mln Żydów.

 

ukraina2-1.jpgZanim na Ukrainie mordowano wyznawców judaizmu, to upokarzano ich wielokrotnie na ulicach. Mężczyzn brutalnie bito, a kobietom kazano się rozbierać publicznie i często je gwałcono. Wiele dowodów z tamtych czasów sugeruje, że Żydzi byli tak traktowani dla zabawy, z gniewu lub z nudy.

egzekucja-zydow-w-okolicach-zdolbunowa.jEGZEKUCJA ŻYDÓW W OKOLICACH ZDOŁBUNOWA

Ksiądz Patrick Desbois podczas swojej wyprawy na Ukrainę odkrył wiele wstrząsających historii. Jak chociażby ta o dwuletnim dziecku zamordowanym na oczach rodziców przez niemieckiego żołnierza, który uderzał dziewczynką o mur.

ukr3.jpgEGZEKUCJA ŻYDA DOKONANA PRZEZ EINSATZGRUPPE D W WINNICY

 

Największy masowy grób został odkryty w Rawie Ruskiej. We wsi położonej niedaleko polskiej granicy zamordowano aż 18 tysięcy Żydów. Niemcy najmowali Ukraińców do kopania wielkich dołów w ziemi, gdzie potem wrzucono zwłoki zabitych. Z pełną brutalnością wykonywano wyroki, a ciała upychano w grobach, by zmieściło się jak najwięcej.

 

http://niezlomni.com...oto-i-wideo-18/


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#110 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 09 wrzesień 2017 - 22:06

Starzy przyjaciele jak zwykle razem przeciwko Polsce...

 

Rosja i Niemcy znowu razem przeciwko Polsce? Będą próby zablokowania przekopu Mierzei Wiślanej?

 

putin-mierzeja-wislana-rosja-niemcy.jpg

Przez PrawicowyInternet - Kwiecień 24, 2017

 

Przedstawiciele lokalnych władz, naukowcy oraz zieloni aktywiści z Ob. Kaliningradzkiego mają stworzyć specjalną grupę roboczą, której celem będzie „ocena ekologicznych skutków przekopu Mierzei Wiślanej”. Powołanie wspomnianej grupy jest pozorowane, bowiem ocena pomysłu uniezależnienia się portu w Elblągu od rosyjskiej cieśniny nie może być przez Rosjan postrzegana pozytywnie. Wszystko wskazuje zatem na to, że zieloni aktywiści z Polski otrzymają niebawem wsparcie zielonych aktywistów z Rosji, do których zapewne dołączą zieloni aktywiści z Niemiec.

 

Po tym jak zohydzanie polskich inwestycji groźnych dla zagranicy weszło u nas w fazę realizacji, do gry zaczęły wchodzić siły zewnętrzne. Zakładam, że już niebawem do środowiska Gazety Wyborczej (która swego czasu krzyczała z nagłówka, iż „Przekop Mierzei to niewybaczalny błąd”) oraz polskich ekologów dołączą różnego rodzaju aktywiści/naukowcy z Federacji Rosyjskiej oraz „zieloni” z Niemiec. Wszystkich połączy niechęć do przekopu Mierzei Wiślanej, którego głównym skutkiem będzie uniezależnienie się portu w Elblągu od Rosji oraz rozwój gospodarczy całego regionu.

Czytaj więcej na: http://prawicowyinte...erzei-wislanej/


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#111 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 09 wrzesień 2017 - 22:57

Nowy pakt Ribbentrop-Mołotow?

Wysłane przez Redakcja | Lis 1, 2016 | Polecamy, Polityka, Geopolityka, Raszyzm | 0  |     

0000_Nowy-Pakt1.jpg

Aleksander Dugin: Trzeba zawrzeć »nowy pakt Ribbentrop-Mołotow«! Wtedy Rosja skończy z tymi »przyjaciółmi« (państwami Europy Środkowowschodniej – red.) raz na zawsze. Wtedy przyjdzie Rosja i powie: Aha! Złapaliście się! Powiemy do nich: Chcieliście uciec przed nami, co?

W wywiadzie „Wybawić Europę Zachodnią od Wschodniej” Aleksander Dugin proponuje zagrać na rozbieżnościach między państwami Unii Europejskiej i zaleca rosyjskim dyplomatom przekonywanie krajów Europy Zachodniej, przede wszystkim Niemiec i Francji, do uwolnienia się od amerykańskiej dominacji i skończenia z krajami Europy Środkowej i Wschodniej.

Poniżej cytujemy ustęp tej wypowiedzi:

00000_RASHIZM-300x200.jpg

Dugin: Trzeba zawrzeć »nowy pakt Ribbentrop-Mołotow«!

Wschodnia Europa czyli tzw Nowa Europa, powinna być rozumiana w ramach ogólnej geopolityki europejskiej. W tej geopolityce istnieją dwa bieguny, jeden eurokontynentalny, do niego należą kraje Starej Europy – śilnik Europy. To kraje z wielowiekową polityczną świadomością: Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania i kilka innych.

Kraje Starej Europy działają i myślą w interesach Europy. A co jest w interesach Europy? Po pierwsze zjednoczenie, integracja, niezależność od Stanów Zjednoczonych. Niezawisłość gospodarcza, polityczna oraz wybór politycznych priorytetów. To wizja De Gaulle, Kohla, Mitteranda, Chiraca i Schrödera. Establishment Niemiec i Francji ku niej ciąży. To Europa.

I są kukułcze jaja, które podłożyli Starej Europie. To są defektywne: Czechy, Polska, Węgry, Rumunia, Bułgaria. […] Wspaniałe narody, z historycznym rozmachem, ale ich karygodna polityka nie do przyjęcia. Ich polityczni przywódcy myślą wyłącznie o zemscie na Rosji za sowiecką przeszłość i chęcią przysłużenia się USA.

To Nowa Europa, to Anty-Europa, która przez cały czas sabotuje inicjatywy Starej Europy. Ci chłopaki nie rozumieją strategicznych celów Europy, nie rozumieją głębokiej europejskiej kultury, żyją wyłącznie życzeniem zemsty na starym gospodarzu i przypodobania się nowemu. Europa uczy ludzi wolności i demokracji a ci dranie starego pana zmieniają na nowego, plują na starego i liżą buty nowemu. To jest Anty-Europa! To nieporozumienie! […]

Kontynentalna Europa zainteresowana jest aliansem z Rosją. Zainteresowana rosyjską energetyką, tym żeby jej dostawy nie były zagrożone. […] Europa zainteresowana jest projektem „Nord Stream”. Jest Rosja dysponująca energetyczną mocą i jest Stara Europa zadowolona z energetycznego bezpieczeństwa. Ale niektóry zaczynają przeszkadzać. Biegają ohydne Klausy (prezydent Republiki Czeskiej 2003-2013 – red.) z pretensjami, grożą obcięciem dostaw. To jakieś nieporozumienie! Dlaczego mamy je znosić?

Przyjmijcie Rosję do Europy wtedy Europa będzie ruską Europą, wtedy Rosja skończy z tymi »przyjaciółmi« (państwami Europy Środkowowschodniej – red.) raz na zawsze. Wtedy przyjdzie Rosja i powie: Aha! Złapaliście się! Powiemy do nich: Chcieliście uciec przed nami, co?

Ameryka rozumie czym to się może skończyć, dlatego specjalnie utrzymuję ten antyeuropejski, antyrosyjski »kordon sanitarny«. Rusofobia i europofobia Nowej Europy czyli tych »wschodnioeuropejskich nieporozumień« jest jednakowa. Trudno nawet powiedzieć kogo oni bardziej nie lubią. Oni nas nie lubią »po staremu« a tamtych (Europy Zachodniej – red.) nie lubią »po nowemu«. Odżyją animozję polsko-niemieckich stosunków, czesko-niemieckich i zacznie się wypominanie i skargi. […]

Będąc europejczykiem pomyślałbym o tym, że skoro państwa Nowej Europy nie zdały egzamin niezależności powinny być odesłane do starego gospodarza czyli do nas, do Rosji. A my już »po bratersku«, »po słowiańsku« rozwiążemy ten problem.

Trzeba zniszczyć »kordon sanitarny«! Można to zrobić na wiele sposobów. Bolszewicy, żeby go unicestwić, zawarli niegdyś traktat brzeski. Wtedy wiele straciliśmy, ale powstała granica rosyjsko-niemiecka. Potem był pakt Ribbentrop-Mołotow, który miał ten sam cel. Wspaniały pakt! Gdyby sprawy potoczyły się inaczej, razem z Niemcami pokonalibyśmy Anglosasów. […]

Trzeba zlikwidować »kordon sanitarny«, zawrzeć »nowy pakt Ribbentrop-Mołotow«, dlatego, żeby granica między Rosją a Starą Europą była bezpośrednia, bez tych »przyjaciół« (państw Europy Środkowowschodniej – red.).

Europejska polityka Putina, którą ja popieram, celnie broni nasze narodowe interesy. Europa czeka naszej pomocy, dlatego przyjdzie jeszcze raz »dać komuś po łapach«. […]

W wielkim starciu cywilizacji atlantyckiej i kultury eurazjatyckiej to wszystko, co znajduje się między nami – Polska, Ukraina, Europa Środkowa – musi zniknąć, zostać wchłonięte.

Aleksandr Dugin, najbardziej popularny rosyjski strateg, ideolog rosyjskiego imperializmu i eurazjatyzmu, wieloletni członek Czarnego Zakonu SS, jeden z liderów rosyjskiego ruchu faszystowskiego, nazywany ideologiem Putina, człowiek, którego strategię od 15 lat skrupulatnie wciela w życie cały polityczny establishment współczesnej Rosji.

CZYTAJ TEŻ:

Aleksandr Dugin: Rosyjski car powinien stać się carem ogólnoeuropejskim (wideo)

„Złote myśli” kremlowskiego szamana. 
Aleksandr Dugin: Na eurazjatyckim kontynencie dla Polski miejsca nie ma.

Kremlowski szaman. Co Aleksander Dugin myśli o Polsce?

Niezdrowe pomysły Aleksandra Dugina zainfekowały całą generalicję i establishment Rosji. Dugin ma ogromny wpływ na osoby podejmujące decyzje w najważniejszych sferach życia politycznego. Rosyjskie elity podzielają jego poglądy. Książka Dugina pod tytułem „Podstawy geopolityki” została opublikowana przy wsparciu Wydziału Strategii Akademii Wojskowej Sztabu Generalnego Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej i otrzymała rekomendację, jako podręcznik dla tych, którzy podejmują decyzje w najważniejszych sferach życia politycznego.

Jagiellonia.org

 

 

 

http://jagiellonia.o...y-kremla-wideo/


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#112 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 10 wrzesień 2017 - 13:09

jedna ze zbrodni narodu zbrodniarzy...

 

 
Polub stronę · 7 września · 
 
 
6 września 1939 r. na polach w pobliżu wsi Moryca (okolice Piotrków Trybunalski) Niemcy rozstrzelali 19 oficerów wziętych do niewoli, a jeńców szeregowych spalili żywcem w chacie dróżnika kolejowego w Morycy i w jednej z chat w Longinówce. Zbrodnia na jeńcach była prawdopodobnie odwetem za dotkliwe straty (ok. 200 zabitych lub rannych, 40 zniszczonych czołgów) jakie wcześniej tego samego dnia zadali ci sami Polscy żołnierze Niemieckiej dywizji pancernej.
Części Ich Pamięci!

 

21317798_1576950579023585_71634430511676


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#113 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 10 wrzesień 2017 - 17:22

A gdzie ku*wa Konwencja Genewska!!??  To zwykłe bydło, mordercy!!

 

212.jpg

To jedna z największych egzekucji podczas agresji Niemiec na Polskę. Zachowały się zdjęcia. „Ujrzałem rozstrzelanych 300 polskich jeńców w rowie. Zaryzykowałem zrobienie zdjęć, a wtedy stanął dumnie przed obiektywem jeden z motocyklistów”

 

Zbrodnia w Ciepielowie to zbrodnia wojenna dokonana przez Wehrmacht na 300 polskich jeńcach wojennych, podczas kampanii wrześniowej w 1939. Zbrodnia w Ciepielowie w dniu 9 września 1939 była jedną z największych udokumentowanych egzekucji podczas agresji Niemiec na Polskę we wrześniu 1939.

Zbrodni pod Ciepielowem dokonał niemiecki 15 Pułk Piechoty (zmotoryzowany) pod dowództwem płk Waltera Wessela z 29 Dywizji Piechoty, ofiarami byli polscy żołnierze z 74. Pułku Piechoty. Pod względem prawnym stanowiła zarówno złamanie międzynarodowego prawa wojennego jak i konwencji haskich. Najprawdopodobniej była to zemsta za opór stawiany przez nich przed dostaniem się do niewoli

Wydarzenie miało miejsce w lesie państwowym pod Dąbrową, w gminie Ciepielów, położonej na południu województwa warszawskiego, w powiecie iłżeckim, obok szosy przebiegającej od miejscowości Lipsko do Ciepielowa.

 

Zbrodnia została odkryta i udowodniona na podstawie anonimowego maszynopisu niemieckiego (bez daty i podpisu) przekazanego Polskiej Misji Wojskowej w Berlinie w 1950, za pośrednictwem polskiego konsulatu w Monachium. Przekazane dokumenty zawierały 5 zdjęć przedstawiających egzekucję polskich żołnierzy pod Ciepielowem we wrześniu 1939. Dołączony tekst stanowił zapewne część pamiętnika lub dziennika, sporządzonego przez oficera lub żołnierza niemieckiego. Fragment ten nosił nazwę Unser Gefecht in Polen (pol. Nasza potyczka w Polsce).

„Nasze pierwsze starcie w Polsce. […] Brzęczą rykoszety. Teraz orientuję się, że Polacy także strzelają. Gwizdnęło mi krótko przy samym prawym uchu. Wtem jako pierwszy upadł kapitan von Lewinsky. Postrzał głowy z góry. A zatem strzelcy na drzewach. Podziwiam odwagę tych strzelców z drzew. Jeden zostaje wykryty. Sanitariusz zestrzeliwuje go z pistoletu. Nagle urywa się łączność. Każdy jak szalony pędzi przez las. W godzinę później zbierają się wszyscy na szosie. Kompania ma 14 zabitych, łącznie z kapitanem von Lewinsky’m. Dowódca pułku płk Walter Wessel (z Kassel) z monoklem w oku jest wściekły: „Co za bezczelność, chcieć nas zatrzymać, i zastrzelili mi mojego Lewinsky’ego”.

Prości żołnierze nie liczą się dla niego. Stwierdza, że ma do czynienia z partyzantami, chociaż każdy z 300 polskich jeńców ma na sobie mundur. Zmuszają ich do zdjęcia kurtek. Tak, teraz już prędzej wyglądają na partyzantów. Zaraz ucięto im jeszcze szelki, widocznie po to, by nie mogli uciec.

Następnie jeńcy muszą iść brzegiem szosy, jeden za drugim. Powstało pytanie, dokąd się ich prowadzi? W kierunku powrotnym do taborów, które ich wkrótce przekażą do jenieckiego punktu zbornego?

W kilka minut później usłyszałem terkot tuzina niemieckich pistoletów maszynowych. Pospieszyłem w tym kierunku i 1 metr dalej ujrzałem rozstrzelanych 300 polskich jeńców, leżących w przydrożnym rowie. Zaryzykowałem zrobienie dwóch zdjęć, a wtedy stanął dumnie przed obiektywem jeden z motocyklistów, którzy na polecenie pułkownika Wessela dokonali tego dzieła”

(odpis notatki byłego żołnierza Wehrmachtu, Archiwum IPN).

112.jpgPŁK WALTER WESSEL WYDAJE ROZKAZ EGZEKUCJI POLSKICH JEŃCÓW212.jpgJEŃCY PROWADZENI NA EGZEKUCJĘ410.jpgMORD POD CIEPIELOWEM, GDZIE WEHRMACHT ROZSTRZELAŁ 300 POLSKICH JEŃCÓW WOJENNYCH57.jpg

CIAŁA POMORDOWANYCH JEŃCÓW POLSKICH

http://niezlomni.com...walem-zrobieni/

 

 

 

niemcy.jpg

Jak Niemcy potraktowali poddających się bohaterów spod Wizny. „Każdy wychodzący żołnierz jak również ranni został przez Niemców dotkliwie skopany i pobity”. Sami Niemcy mówili: „Polacy nie poddawali się, mimo że broń ich uległa zniszczeniu”
Opublikowane 2014/09/10  w II wojna światowa

 

niemcy.jpgOkoło godziny 15 straciłem pierwszy ckm i zostałem tak oślepiony, że straciłem wzrok. Do godziny 18 nieprzyjaciel uszkodził wszystką broń maszynową w obiekcie, raniąc ciężko mnie i pięciu szeregowców. Stan rannych w jednej zupełnie ciemnej izbie wśród stłoczonych dwudziestu sześciu ludzi stale się pogarszał, broni maszynowej już nie było… Zdecydowałem się poddać obiekt. Każdy żołnierz jak również i ranni, który wydostał się przez wyjście zapasowe został przez żołnierzy niemieckich dotkliwie skopany i pobity. Wychodząc przedostatni ze schronu dostałem postrzał w głowę z pistoletu. Następnie gdy straciłem świadomość, zostałem jak mi opowiadano skopany.

Kapitan Wacław Schmidt (dowódca jednego ze schronów pododcinka „Kurpiki”) o wydarzeniach z 9 września

„Czołowe natarcie na schron nie doprowadziło do celu. Dowódca saperów zdecydował się zatem obejść schron i podejść skrycie przez małą wieś Kurpiki. Przez zamienioną w zgliszcza wieś oddział szturmowy uderzył skośnie na schron, który wciąż ostrzeliwał naszą piechotę. W tym czasie nadjechały nasze czołgi pod ich osłoną odział szturmowy zbliżył się do schronu. Czołgi otworzyły ogień na strzelnice schronu i przygniotły obsługę polskich karabinów maszynowych do ziemi. Wobec tego udało się jednemu z naszych saperów podejść do drzwi wejściowych schronu i umieścić tam ładunek wybuchowy. Pod wpływem silnej detonacji drzwi odskoczyły. Wejście jednak zostało natychmiast zabezpieczone.

 

Twardzi obrońcy polscy nie chcieli w żadnym wypadku zaprzestać walk i nasz oddział został ponownie zasypany pociskami z broni maszynowej. Mimo to drugi saper podczołgał się do strzelnicy karabinu maszynowego – eksplodował ładunek wybuchowy i karabin zamilkł. Próba wtargnięcia do schronu spełzła na niczym, ponieważ kopuła nadal była nieuszkodzona, a z niej polski karabin maszynowy trzymał nas dalej pod ogniem. Szybko podjęto decyzję uporania się z kopułą. Jeden z saperów ukrył się za wieżyczką czołgu, który wjechał na ścianę schronu. Dwa karabiny maszynowe, które dotychczas prowadziły szalony ogień, zostały zniszczone. Ale i teraz Polacy nie poddali się, mimo, że broń ich uległa zniszczeniu.

Jeden z saperów wszedł ponownie na schron, wrzucił przez strzelnicę kopuły kilka granatów ręcznych. Dopiero w ten sposób został skutecznie złamany opór Polaków. W schronie znaleźliśmy 7 zabitych.

niemiecki oficer Malzer, relacjonujący zdobycie schronu w Kurpikach

http://niezlomni.com...y-nie-poddawal/


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#114 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 10 wrzesień 2017 - 17:22

siem.jpg

Niemcy zamordowali tam 40 tysięcy polskich kobiet. Teraz nadeszła pora na wyjaśnienie prawdy [WIDEO]
Opublikowane 2017/04/03  w II wojna światowa/Wiadomości z Polski
ZACHĘCAMY DO OBSERWOWANIA STRONY NA TWITTERZE
tw-nzm.png
twitter.png

 

Instytut Pamięci Narodowej prowadzi śledztwo w sprawie ludobójstwa w funkcjonującym w czasie II wojny światowej obozie kobiecym w Ravensbrueck. Życie straciło w nim ponad 90 tysięcy osób.

Obóz w Ravensbrueck w Brandenburgii funkcjonował od wiosny 1939 roku, gdy trafiły do niego pierwsze aresztowane kobiety. Początkowo był zaplanowany na zaledwie 15 tysięcy więźniarek, ale był regularnie rozbudowywany, gdyż za mury co chwila trafiały nowe kobiety z kolejnych transportów.

Z rejestru więźniów, który m.in. teraz bada IPN, wynika, że ostatecznie do obozu dowieziono około 132 tysiące kobiet i tysiąc dziewcząt. 20 tysięcy mężczyzn trafiło do otwartego nieopodal w 1941 roku obozu męskiego. W sumie życie straciło aż 92 tysiące osób, z czego około 40 tysięcy Polek.

ravensbrueck1.jpg

Śledztwo IPN obejmuje nie tylko zbrodnię ludobójstwa, ale też zbrodnicze doświadczenie medyczne, które przeprowadzano w obozie. Z dokumentów wynika, że eksperymentom poddano 84 więźniarki, z czego 74 były Polkami. Większość z tych, które przeżyły, zostawały trwale okaleczone w służbie nazistowskiej medycynie.

Obóz przestał istnieć wraz z zakończeniem II WŚ. W ziemię, na której stał, wsiąknęło mnóstwo krwi Polek, które trafiły tam do pracy w szwalniach czy zakładach tkackich.


http://niezlomni.com...e-prawdy-wideo/


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#115 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 11 wrzesień 2017 - 11:07

Biuro Analiz Sejmowych: „Polsce przysługują roszczenia odszkodowawcze od Niemiec”
Opublikowano dnia 11.09.2017 08:12
 
Zasadne jest twierdzenie, że Rzeczypospolitej Polskiej przysługują wobec Republiki Federalnej Niemiec roszczenia odszkodowawcze, a twierdzenie, że roszczenia te wygasły lub uległy przedawnieniu jest nieuzasadnione - oto treść opinii Biura Analiz Sejmowych ws. reparacji wojennych, które podała PAP.

Pixabay.com/CC0

W opinii BAS Polska w czasie drugiej wojny światowej poniosła największe, w stosunku do całkowitej liczby ludności i majątku narodowego, straty osobowe i materialne ze wszystkich państw europejskich. Analiztycy podkreślają, że straty te wynikały nie tylko z działań wojennych, ale przede wszystkim z niemieckiej polityki okupacyjnej, "w szczególności celowej i zorganizowanej eksterminacji ludności na okupowanych terenach państwa polskiego, a także z intensywnej eksploatacji społeczeństwa polskiego, w tym pracy przymusowej oraz celowego niszczenia mienia, m.in. zburzenia stolicy państwa polskiego Warszawy."
 

 W związku z tym zasadne jest twierdzenie, że Rzeczypospolitej Polskiej przysługują wobec Republiki Federalnej Niemiec roszczenia odszkodowawcze, a twierdzenie, że roszczenia te wygasły lub uległy przedawnieniu jest nieuzasadnione


-  czytamy w dokumencie.
 

Według powojennych szacunków straty i szkody materialne w mieniu państwowym i prywatnym, spowodowane przez Niemcy w związku z drugą wojną światową, wyniosły ponad 258 mld przedwojennych zł. W przeliczeniu na walutę dolarową wynosiły one około 48,8 mld dolarów amerykańskich, przy zastosowaniu kursu z sierpnia 1939 r., zgodnie z którym 1 dolar odpowiadał 5,3 zł

- brzmi opinia wydana przez sejmowych ekspertów.

/ Źródło: wPolityce.pl

http://www.tysol.pl/...cze-od-Niemiec”


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#116 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 11 wrzesień 2017 - 12:00

;)

 

21371093_489667964765212_251368691692278


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#117 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 14 wrzesień 2017 - 12:17

21432965_1718905118144431_12242994846310

 

1578033202bc9e00ccb5db5f7edcf69e,641,0,0

 

Jan Pietrzak dla "TS": Kandydaci na zdrajców
Opublikowano dnia 11.09.2017 20:00
Nadszedł dobry moment, by oszacować wielkość niemieckiego stronnictwa w naszym kraju. Wizja spłaty reparacji wojennych za morderczą okupację Polski w latach 1939-1945 rozjuszyła poddanych Berlina z polskimi paszportami. Boni w Europarlamencie, Budka na łamach Die Zeit, grafini von Thun w innym miejscu, domagają się interwencji, sankcji, ultimatum, ukarania przebrzydłych Polaków, którzy mają czelność pamiętać, kto ich mordował i okradał.
 

T. Gutry - Tygodnik Solidarność

Mamy takie partie, które bardziej dbają o niemiecką kasę niż o „własny” naród. Według nich za całe zło II wojny odpowiadają naziści. Ponieważ nie udało się odnaleźć takiego plemienia na ziemi, wynika że to polscy, bo na polskim terytorium stały nazistowskie obozy koncentracyjne. Taką logiką posługują się środowiska totalnej opozycji. Atakują nas pod każdym pretekstem, byle udowodnić lojalność wobec szefostwa.

To kandydaci na zdrajców. Musimy ich mieć na oku, pamiętając o doświadczeniu 1939 r. Po wkroczeniu Wehrmachtu do Polski kandydaci stawali się zdrajcami realnymi. Mieli przygotowane listy polskich sąsiadów do kasacji. Polski naród nie zhańbił się Quislingiem, Petainem i tym podobnymi kreaturami führera. Ale piąta kolumna działała w najlepsze. Teraz też działa. W sensie formalnym jesteśmy sojusznikami Niemców, mimo to musimy być ostrożni, ponieważ z tamtej strony zbyt często spadają na nas gromy. Np. socjalista Schultz uważa, że skoro Unia finansuje drogi, to my musimy brać imigrantów.

Otóż nie musimy, relokacji nie ma w podpisanym traktacie, a polityka spójności jest. Jasne? Trzymajcie się Szanowni Sąsiedzi ustalonych reguł UE i starajcie się Polakom nie narażać. Przegraliście z nami dwie wojny światowe, a my wielkodusznie ułatwiliśmy wam zjednoczenie Niemiec. Bez polskiej Solidarności nigdy by do tego nie doszło. Schultz pouczający Polskę, co to jest solidarność, to szczyt bezczelności. Verfluchten donnerwetter! Co dotyczy i was, kandydaci na zdrajców, którzy świętowaliście niedawno rocznicę napaści Niemiec na Polskę. Scheisse!

Jan Pietrzak

 

 

 

Mec. Hambura: PRL nie uznawała RFN, więc nie mogła zrzec się od niej reparacji

 

Przez PrawicowyInternet - Wrzesień 5, 2017

 

hambura_2_1.jpg

– Polska Ludowa nie uznawała RFN, więc jak mogła się zrzec się wobec niej reperacji wojennych? – pyta o stanowisko ekspertów Bundestagu ws. polskich roszczeń za straty podczas II wojny światowej Stefan Hambura. Mieszkający w Niemczech polski prawnik uważa, że myślenie Niemców jest w tym wypadku czysto życzeniowe.

Czytaj więcej na: http://prawicowyinternet.pl/mec-hambura-prl-nie-uznawala-rfn-wiec-nie-mogla-zrzec-sie-od-niej-reparacji/

 

 

Miłość do Adolfiny (jak mawia red. Michalkiewicz) nie jedno ma oblicze :D

 

21432878_330469850698066_624128364856309


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#118 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 14 wrzesień 2017 - 13:17

DJdqDVLXoAAC21A.jpg

 

 

dr-dariusz-kucharski-600x321.jpg

[TYLKO U NAS] Dr Kucharski: Każde państwo ma prawo dochodzić swoich praw do odszkodowania 11 września 2017 17:45/w Informacje, Polecamy, Polska
Radio Maryja

Jeszcze niedawno Francja i Wielka Brytania otrzymywały odszkodowania od Niemiec za II wojnę światową, dlaczego więc Polska, która poniosła największe straty w tej wojnie, ma się ich zrzec? – powiedział w poniedziałkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja dr Dariusz Kucharski. Zdaniem historyka normalnym jest, że państwo, które poniosło straty, ma prawo dochodzić swoich praw do odszkodowania.

Gość Radia Maryja podkreślił: „bardzo dobrze, że państwo polskie wreszcie tę kwestię porusza”.

– Minister Waszczykowski zapowiedział, że strona polska złoży przygotowane na arenie międzynarodowej wnioski do europejskiego systemu prawodawczego, aby uzyskać stosowne odszkodowania – zaznaczył dr Kucharski.

Jak dodał, dobrze się stało, że powstała kilkudziesięciostronicowa analiza polskiego Sejmu upubliczniona w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim.

Analiza polskiego Sejmu mówi bardzo wyraźnie, że „państwo niemieckie powinno skompensować państwu polskiemu szkody związane z okresem II wojny światowej”. To jest niezwykle ważne stwierdzenie, ponieważ nawet w niektórych polskich środowiskach medialnych pojawiają się informacje mówiące, że przecież Polacy otrzymali już pewne odszkodowania po wojnie. Oczywiście, doszło do małych wypłat, jeszcze w relacji ze Związkiem Sowieckim, który miał reprezentować polską stronę na arenie międzynarodowej w kontekście zabiegów odszkodowawczych. Tu jest pierwszy czynnik świadczący o tym, że Polska nie była reprezentowana w sposób należyty i formalny. (…) Polacy nie mieli pełnej możliwości reprezentacji w tych kwestiach – wskazał dr Kucharski.

Gość „Aktualności dnia” podkreślił, że kluczowe jest to, iż na konferencji paryskiej w 1946 r., kiedy omawiane były kwestie związane z reparacjami wojennymi, nie było w ogóle polskiej obecności.

Strona niemiecka często powołuje się ws. reparacji na utworzoną Fundację Pojednanie Polsko-Niemieckie, w ramach którego wypłacono pewne kwoty. Należy jednak pamiętać, że te pieniądze były wręcz marginalne do tego, co zostało zniszczone na ziemiach polskich podczas II wojny światowej – podkreślił historyk.

Opierając się na analizie przeprowadzonej przez Sejm: „Kwota ta nie stanowi nawet 1 proc. sumy, jaką rząd niemiecki przeznaczył po II wojnie światowej na wypłaty odszkodowań dla obywateli państw Europy Zachodniej, Stanów Zjednoczonych oraz Izraela”. Proszę zobaczyć skalę wypłat. (…) To nie było nawet odszkodowanie, a jedynie zapomoga dla ludności po II wojnie światowej. Tak to jest odczytywane – mówił historyk.

Zdaniem dr. Dariusza Kucharskiego, normalną kwestią w relacjach międzyludzkich i międzynarodowych jest to, ażeby dochodzić do swoich należności i odszkodowań.

Każdy podmiot polityki międzynarodowej, każde niezależne i silne państwo będzie wnioskowało o należne odszkodowania. To jest naturalne, jak w relacjach międzyludzkich, gdy takowe odszkodowania się należą. (…) Mam nadzieję, że strona polska doskonale przygotuje swoje punkty roszczeniowe i doskonale je rozpisze. Takie odszkodowania się Polsce należą, bo proszę zwrócić uwagę, że jeszcze niedawno Francuzi i Brytyjczycy otrzymywali takie roszczenia zasądzone przez sądownictwo międzynarodowe. Dlaczego państwo polskie, które bezdyskusyjnie poniosło największą ofiarę ludzką i materialną podczas II wojny światowej, ma się zrzec takich praw dobrowolnie? – wskazał historyk.

http://www.radiomary...-odszkodowania/


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#119 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 14 wrzesień 2017 - 13:28

Mało znany fakt: Grecki sąd nakazał zajęcie niemieckich budynków w Atenach, aby wyegzekwować odszkodowania za II WŚ

 

Przez PrawicowyInternet - Wrzesień 6, 2017 

Grecja.jpg

 

Problem z odszkodowaniami od Niemiec za straty poniesione w związku z II wojną światową był topowym tematem w Grecji na długo zanim pojawił się w dyskursie publicznym w Polsce. Przypomnijmy, że w 2000 roku grecki Sąd Najwyższy nakazał zajęcie m.in. budynku niemieckiego instytutu Goethego w Atenach, aby wyegzekwować choćby część należnych odszkodowań za II WŚ. Niedługo później Grecy przystąpili do tworzonej przez Niemcy strefy euro i w krótkim czasie stali się bankrutem z gigantycznym zadłużeniem wobec… Niemiec! W ten sposób temat odszkodowań naturalnie przygasł.

Czytaj więcej na: http://prawicowyinternet.pl/malo-znany-fakt-grecki-sad-nakazal-zajecie-niemieckich-budynkow-w-atenach-aby-wyegzekwowac-odszkodowania-za-ii-ws/

 

 

witold-gadowski-1-600x321.jpg

W. Gadowski: Niemiecka polityka historyczna oparta na kłamstwie „pierze” Niemców z odpowiedzialności za nazizm 12 września 2017 20:35/w Informacje, Polska
Radio Maryja

Witold Gadowski w „Komentarzu Tygodnia” zaznaczył, że im głośniej będzie o domaganiu się reparacji od Niemiec, tym bardziej pogrążona zostanie w gruzy niemiecka polityka historyczna oparta na kłamstwie „piorącym” Niemców z odpowiedzialności za nazizm i Hitlera. Dziennikarz śledczy mówił także m.in. o decyzjach sędziów Sądu Najwyższego i manipulacjach globalnych koncernów.

Witold Gadowski odnosząc się do kwestii reparacji wojennych od Niemiec podkreślił, iż do niczego nie przekonuje argument, że w 1953 roku (w podejrzanych okolicznościach) doszło do umowy między Niemcami a Związkiem Sowieckim.

– Im głośniej będzie o naszym domaganiu się odszkodowań za niemieckie zbrodnie z czasów II wojny światowej, tym bardziej pogrążona zostanie w gruzy niemiecka polityka historyczna, która oparta jest na kłamstwie „piorącym” Niemców z odpowiedzialności za nazizm i Hitlera. To Niemcy robili mydło z ludzkiego tłuszczu. To Niemcy robili abażury z ludzkiej skóry. To Niemcy robili maskotki z ludzkich kości. To Niemcy rozsiewali po polach popioły zwęglonych ludzi jako nawóz. To wszystko robili „kulturalni” Niemcy. Dziś, kiedy słyszę, że m.in. w ZDF, „Fakcie”, Axel Springer  zasiadali wermachtowcy, SS-mani – to rozumiem skąd ta agresja na Polskę – wyjaśnił redaktor.

Przeciwnicy ubiegania się o odszkodowania od Niemców twierdzą, że poruszanie tego tematu „wypisuje Polskę z Europy”.

– Zdrowy rozsądek i pamięć o wydarzeniach historycznych „wypisuje nas z Europy”?. Pamięć o tym, że Warszawa była całkowicie zniszczona przez Niemców wypisuje nas z Europy, a to, że Niemcy założyli obozy koncentracyjne, spacyfikowali Zamojszczyznę, przez 5 lat na terenie całej Polski mordowali polskich obywateli pochodzenia żydowskiego i polskiego – to Niemców „nie wypisało z Europy”? Zbrodnie nie wypisują z Europy, tylko mówienie o zbrodniach wypisuje z Europy – ciekawa logika Platformy Obywatelskiej i „całej otoczki” – wskazał dziennikarz śledczy.

Witold Gadowski mówił również o doniesieniu, jakie złożył prof. Andrzej Rzepliński, a mianowicie, że jego następczyni prof. Julia Przyłębska została wybrana niekonstytucyjnie.

– Zajął się tym Trybunał Konstytucyjny, który stwierdził, że to jest niepoważne. Miał się tym też zająć Sąd Najwyższy, bo pucz przeciwko nowym rządom w Polsce przeniósł się z sali sejmowej na salę sądową (…). Sąd Najwyższy odmówił wydania opinii. Ci sędziowie są odważni do czasu, gdy czują, że stoją za nimi media, deutsche euro – potężna machina, a jak czują, że tam rzednie, albo zaczyna się równowaga – wtedy tremor sędziowski zaczyna być drżący. I tak sędziowie ukradkiem wycofali się z awantury, którą ukradkiem podrzucił im – wielbiony przez nich – prof. Rzepliński – mówił autor „Komentarza Tygodnia”.

Dziennikarz śledczy zwrócił także uwagę na kwestię manipulacji stosowanych przez ogólnoświatowe firmy.

– Tak jak dziś nami manipulują globalne koncerny – nie manipulowano nigdy wcześniej. Jeżeli wpiszecie państwo do google interesującą was frazę, to Google wybierze, co może być dla was interesujące, a co nie, Google za was pomyśli i was zindoktrynuje. Jeżeli napiszecie państwo niepoprawny komentarz na Youtube, to „przytnie” on ilość odsłon i wyłączy reklamy, a może także skasuje konto. Żyjemy w epoce, w której tzw. media społecznościowe starają się za nas myśleć, podejmować za nas decyzje oraz gromadzą o nas nieskończoną ilość informacji. W sposób nieświadomy prowadzą nas za rękę, jak kogoś ślepego. Epoka manipulacji, którą dziś mamy jest daleko trudniejsza, niż ta, z której wyszliśmy. Dziś przeciętny człowiek w ciągu dnia spotyka się z tak wielką lawiną informacji, z jaką nie spotkał się człowiek przez całe swoje życie w XIV, XV, a nawet XVIII wieku – akcentował Witold Gadowski.

 

 

http://www.radiomary...alnosci-nazizm/


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#120 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 15 wrzesień 2017 - 09:49

 

gauland-wehrmacht-yt-746x280.jpg

Gauland: Niemcy powinny być dumne z Wehrmachtu
 

Skandaliczne słowa jednego z czołowych polityków eurosceptycznej i antyislamskiej partii Alternative für Deutschland (Alternatywa dla Niemiec). Alexander Gauland stwierdził, że Niemcy powinni być dumni z osiągnięć Wehrmachtu w II Wojnie Światowej.

W trakcie przemówienia, które 2 września polityk wygłosił w Turyngii w miejscowości Kyffhäuser, stwierdził:

 

„Tamte 12 lat (1933-45) nie odnosi się do naszej dzisiejszej tożsamości”.

Według niego Niemcom nie powinno się wypominać… nazistowskiej przeszłości. Uznał te, że potrzebna jest także nowa ocena działań Wehrmachtu w tym okresie, gdyż:

 

„Jeżeli Francuzi lub Anglicy mogą być dumni ze swojego cesarza albo premiera Winstona Churchilla, my mamy prawo być dumni z osiągnięć niemieckich żołnierzy w obu wojnach”.

Skandaliczne słowa Gaulanda to dowód na to, że w kwestii reparacji wojennych PiS postępuje słusznie. Światu trzeba wciąż przypominać o tym, co miało miejsce w trakcie II wojny światowej, skoro nawet obywatel Niemiec jest w stanie w ten sposób mówić o koszmarze, jaki również Polakom zgotowali właśnie między innymi żołnierze Wehrmachtu.

 

http://www.fronda.pl...chtu,99531.html#121 gkemilk

gkemilk

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 392 postów

Napisano 15 wrzesień 2017 - 12:08

Uważam, że Polska jako nieagresywny kraj, nękany przez różnych zaborców w ostatnich czasach powinna mieć do dyspozycji broń atomową-odwetową, nie obronną. Wtedy nawet najwięksi bandyci światowi 5 razy by się zastanowili przed chamskim napadem.#122 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 15 wrzesień 2017 - 13:03

Nieoczekiwane wsparcie dla Polski! „Niemcy muszą zapłacić Polakom!”
Magdalena Derucka Utworzony 15 września 2017
2


SWIAT.png
 
Z całego świata płyną słowa wsparcia dla Polski, która już w najbliższym czasie ma zamiar oficjalnie wystąpić do Berlina o odszkodowania wojenne za zniszczenia i masowe mordy dokonane przez hitlerowskie Niemcy w naszym kraju w latach 1939-1945.

Znów w ocenie pomyliła się neoliberalna, tak zwana totalna, opozycja w naszym kraju. Według jej zapowiedzi Polska miała (który to już raz?) zostać na placu boju sama, skompromitowana, ośmieszona. Jest zgoła inaczej!

 

Nie dość, że od dawna w naszym kierunku od internautów z całego świata płyną słowa pochwały za trzeźwy stosunek do kwestii migracji, to idea przypomnienia Niemcom o niespłaconym długu spodobała się chyba równie dużej… rzeszy osób. 

Bardzo popularny, ogólnoświatowy konserwatywny profil na Twitterze – Voice of Europe (Głos Europy) podzielił się z fanami informacją o pomyśle polskiego rządu, który chce wreszcie wyegzekwować od zachodnich sąsiadów górę pieniędzy, którą kosztowało odbudowanie naszej stolicy i wielu innych miast. 

„Polacy walczą z niemieckimi pogróżkami pytając o miliard dolarów w odszkodowaniach wojennych” – przekazuje Voice of Europe

 

Reakcje internautów z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, a nawet Chorwacji? Niemal same pozytywne! Poniżej przedstawiam kilka z nich, bo naprawdę miło je czytać. 

„Walcz, Polsko, walcz!” – pisze użytkownik ze Stanów Zjednoczonych.

Fight on Poland fight on!

 

— Dee (@AliasAngel) September 14, 2017

„Kocham to, naprzód Polsko, cudowny kraj” – czytamy dalej. Napisał Brytyjczyk.

Love it you go Poland lovely country

— David Moore (@MOOSTER1968) September 14, 2017

„Tak, powinni zapłacić!” – komentuje ktoś z angielskiego Sheffield.

Yup they should pay up !!

— Tom (@TomDaBlade) September 14, 2017

 

Z kolei Richard Osborne z USA pomysł Polski skomentował po prostu animacją:

pic.twitter.com/3Hq0dvht7z

— Richard Osborne (@RichOsborne71) September 14, 2017

„Nadszedł czas, że Niemcy zostaną ukarani za swoją agresję, ludobójstwa i zamordowanie 6 milionów Polaków! Reparacje czynią wolnym!” – skomentował Chorwat, na końcu parafrazując napis z bramy obozu Auschwitz „Arbeit macht frei”.

It's time that Germany gets punished for its agression,genocide and murder of 6 Mio Poles! Reparationen machen frei ! pic.twitter.com/AKfWAuf7gv

— Stipe Letica (@StipeLetica) September 14, 2017

„Brawo dla nich, Rosjanie i naziści okradli ich z ich kraju. I ludobójstwo na Polakach, to fakt historyczny!” – zwraca uwagę komentujący z USA.

Good for them, the Russians & Nazis robbed them of their country & committed genocide on their people, historical fact! Shane!

— SACPoliticalAdvisors (@SACPAC1) September 14, 2017

Podobnych opinii jest mnóstwo. Wnioski? Polska staje się przykładem, a dla patriotów z wielu krajów – nadzieją.

Jeśli ktoś próbuje nam wmawiać, że w jakiś sposób wystawiamy się dziś na pośmiewisko, to należy zastanowić się, w czyim interesie działa i dlaczego wszelkie inicjatywy propolskie uważa za złe. Przecież Francja, Wielka Brytania czy nawet Izrael, to państwa, które otrzymały od Niemiec pokaźne odszkodowania.

Dlaczego nasze roszczenia proniemiecka opozycja i zachodni dygnitarze nazywają „atakiem na europejską solidarność”?

Pozostaje czekać na zdecydowane ruchy naszego rządu, by nie okazało się, że temat reparacji to w istocie „kiełbasa wyborcza”.

 

https://wrealu24.pl/...placic-polakom/

 

 

 

Uważam, że Polska jako nieagresywny kraj, nękany przez różnych zaborców w ostatnich czasach powinna mieć do dyspozycji broń atomową-odwetową, nie obronną. Wtedy nawet najwięksi bandyci światowi 5 razy by się zastanowili przed chamskim napadem.

 

Wystarczyłoby nieco ludzi z jajami, którzy w jedną noc wsadziliby w kibitki wszystkich realizatorów odpłatnie polityki niemieckiej i radzieckiej w Polsce i wysłąnie ich do ich pracodawców z dożywotnim zakazem przekraczania granic RP - niech sobie swoich utrzymują. Taka kara + upublicznienie z imienia i nazwiska wraz z wykazem działalności. I tyle = brak obcej agentury działającej w kierunku "dziel i rządź". A potem dozbroić się i wzmocnić ekonomicznie, zawrzeć nierozerwalne więzi w ramach Trójmorza - w kupie siła, a wszyscy jedziemy na tym samym wózku.

 

 

To nadal jest aktualne... :)

(...)

Trzy rzeki świata dadzą trzy korony
Pomazańcowi z Krakowa,
Cztery na krańcach sojusznicze strony
Przysięgi złożą mu słowa.

 

Węgier z Polakiem, gdy połączą dłonie,
Trzy kraje razem z Rumunią.
Przy majestatu polskiego tronie
Wieczną połączą się unią.

 

A krymski Tatar, gdy dojdzie do rzeki,
Choć wiary swojej nie zmieni,
Polski potężnej uprosi opieki
I stanie się wierny tej ziemi.

 

Powstanie Polska od morza do morza.
Czekajcie na to pół wieku.
Chronić nas będzie zawsze Łaska Boża,
Więc cierp i módl się, człowieku.


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#123 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 15 wrzesień 2017 - 13:30

Krysztopa: Niemcy straszą utratą Ziem Odzyskanych? A może chcą stracić byłe NRD?
Opublikowano dnia 14.09.2017 22:47
 
Niedawno poseł do Bundestagu niejaki Wellmann na łamach polskojęzycznej gazety pilnującej niemieckich interesów w Polsce opublikował tekst, w którym dowodził, że reparacje się Polsce nie należą, ponieważ dostała wcześniej niemieckie Ziemie Odzyskane, tak jakby to Niemcy Polsce te ziemie podarowały, albo jakby Polska w wyniku przesunięcia na mapie decyzją wielkich mocarstw nie utraciła Kresów i w istocie nie stała się mniejsza o powierzchnię mniej więcej wielkości Czech

 

Tabuny polskojęzycznych niemieckich adwokatów w mediach wbijają nam do głowy do znudzenia, że w odróżnieniu od Francji, Wielkiej Brytanii czy Grecji nie mamy prawa domagać się reparacji od Niemiec, bo stanie się coś strasznego i możemy na przykład utracić Szczecin czy Wrocław. Te absurdalne argumenty dowodzą tak naprawdę wyłącznie tego, że przeciwko polskiemu słusznemu żądaniu nie istnieją kontrargumenty rozsądne, jest tylko histeria i kompulsywne powtarzanie, że "Polska zrzekła się reparacji" chociaż nie istnieje żaden dokument, który by to potwierdzał.

Potraktujmy jednak przez chwilę ten absurd poważnie. Niby kto miałby Polsce Ziemie Odzyskane odebrać? Niemiecka armia? Khm, khm, kiedy sobie przypomnę niemieckie analizy opisujące jej degengoladę po latach rozbrojenia i wiary w koniec historii, to przepraszam, ale nie sądzę. Unia Europejska? Biorąc pod uwagę stopień jej antypolskiego zacietrzewienia mogłaby spróbować, ale sądząc po efektach "walki o demokrację w Polsce" jakoś nie wierzę w skuteczność takich zabiegów?  Więc kto? Biedroń z Żakowskim?

Jest jeszcze jednen element, uważam, ze bardzo ważny, tej układanki. Zjednoczeniowy Traktat Dwa Plus Cztery (RFN, NRD plus USA, ZSRR, Wielka Brytania, Francja), do którego negocjacji nie chciano na równych prawach dopuścić Polski, a który określił warunki zjednoczenia Niemiec. Ten Traktat, którego niestety, co uważam jest dosyć dziwne, nigdzie w sieci nie można znaleźć w języku polskim, w Art. 1 mówi tak:

(1) The united Germany shall comprise the territory of the Federal Republic of Germany, the German Democratic Republic and the whole of Berlin. Its external borders shall be the borders of the Federal Republic of Germany and the German Democratic Republic and shall be definitive from the date on which the present Treaty comes into force. The confirmation of the definitive nature of the borders of the united Germany is an essential element of the peaceful order in Europe.

(2) The united Germany and the Republic of Poland shall confirm the existing border between them in a treaty that is binding under international law.

(3) The united Germany has no territorial claims whatsoever against other states and shall not assert any in the future.

(4) The Governments of the Federal Republic of Germany and the German Democratic Republic shall ensure that the constitution of the united Germany does not contain any provision incompatible with these principles. This applies accordingly to the provisions laid down in the preamble, the second sentence of Article 23, and Article 146 of the Basic Law for the Federal Republic of Germany.

(5) The Governments of the French Republic, the Union of Soviet Socialist Republics, the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland and the United States of America take formal note of the corresponding commitments and declarations by the Governments of the Federal Republic of Germany and the German Democratic Republic and declare that their implementation will confirm the definitive nature of the united Germany's borders.


(tekst angielski dzięki uprzejmości prof. Żerko) Niestety nie podejmuję się tłumacznia, zbyt słaby ze mnie anglista, ale z grubsza rzecz biorąc Art 1 Traktatu potwierdza nienaruszalność granicy pomiędzy Niemcami a Polską oraz gwarantuje, że Niemcy nie będą miały pretensji terytorialnych ani teraz ani w przyszłości.

Za to w Traktacie nie widzę niczego, co miałoby przeszkadzać Polsce w żądaniu reparacji.

Nie jestem prawnikiem, ale czy podnoszenie kwestii Ziem Odzyskanych przez Niemców oraz ich polskojęzycznych adwokatów, nie jest igraniem z ogniem? Czy ewentualne zakwestionowanie granicy na Odrze i Nysie nie byłoby złamaniem postanowień Traktatu i czy nie mogłoby cofnąć skutków zjednoczenia?

Cezary Krysztopa

 

http://www.tysol.pl/...racic-byle-NRD-


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#124 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 15 wrzesień 2017 - 13:34

Pojeby, barbarzyńcy, tylko strzelać do bezbronnych potrafią...

 

zde.jpg

Polski żubr przepłynął Odrę. Został zastrzelony na terenie Niemiec. Dziennikarz TVN napisał: ,,Czekam na stanowisko Komisji Europejskiej”
Opublikowane 2017/09/15w Wiadomości z Polski
 

Żubr-wędrowiczek budził w Polsce nie lada sensację. Tak żartobliwie określano żubra, który przemierzył ponad 150 km. Przepłynął również Odrę i znalazł się na terenie Niemiec. Tam został… zastrzelony.

 

W miejscach, gdzie go widziano, budził sensację. Tymczasem jak informuje portal Rbb24.de ,,wolnobiegający żubr został zastrzelony przez myśliwego w Lebus”. Najpierw próbowano go złapać, jednak władze miasteczka nie znalazły weterynarza, więc uznano, że należy go zabić.

 

– powiedziała Ewa Drewniak ze Stacji Terenowej Klubu Przyrodników w Owczarach w rozmowie z TVN24.

Żubr przepłynął Odrę, a tam go zastrzelili, bo się bali tak dużego zwierza

– informował Gazetę Lubuską Klaus Ahrendt, przewodnik z Kostrzyna.

Zastrzelili żubra o którym pisaliście, że był widziany w Owczarach. Zastrzelił go niemiecki weterynarz, dostał takie polecenie. Obejrzałem to przed chwilą na niemieckiej stacji telewizyjnej. To jest straszne, jak tak można. Tyle czasu chodził w Polsce i nikt nawet nie pomyślał, żeby go zabić

Wędrówka zwierzęcia nie jest niczym niezwykłym. To naturalne zachowanie, kiedy niektóre żubry odrywają się od stada, by poszukiwać nowych miejsc i nowych samic.

Tymczasem sprawa wywołała duże emocje. Meteorolog z TVN24 Tomasz Wasilewski napisał:

Niemcy zastrzelili żubra (pod ochroną),który przyszedł do nich z Polski. Czekam na stanowisko Komisji Europejskiej.

Krzysztof Trębski z Lasów Państwowych wspominał:

Niemcy zastrzelili żubra(pod ochroną),który przyszedł do nich z Polski. Czekam na stanowisko Komisji Europejskiej. https://t.co/fg6ez3JdcT

— Tomasz Wasilewski (@WasilewskiTomek) 15 września 2017

 


Jak wspomnę larum w ub.r., że Lasy Państwowe żubry eksterminują… (płacimy za cały program ochrony, co roku jest ich w PL o 10% więcej)

— Krzysztof Trębski (@ktrebski) 15 września 2017

Jak wspomnę larum w ub.r., że Lasy Państwowe żubry eksterminują… (płacimy za cały program ochrony, co roku jest ich w PL o 10% więcej)

 

http://niezlomni.com...i-europejskiej/


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#125 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 15 wrzesień 2017 - 13:37

ponary.jpg

Józef Mackiewicz o zbrodni w Ponarach. „Co on ma w tych rękach?!!! Na rany Jezusa Chrystusa! na rany Boga! coś wielkiego, coś strasznie strasznego!!!”
Opublikowane 2017/04/01w Cytaty
 

Powietrze rozdziera taki jazgot straszliwy mordowanych ludzi, a jednak rozróżnić w nim można głosy dzieci o kilka tonów wyższe, właśnie takie jak płacz-wycie ko­ta w nocy. Nie powtórzy tego żadna litera wymyślona przez ludzi!

 

… Żydówka pada najpierw na twarz, później się przerzuca na wznak i zataczając ręką w powietrzu, szuka rączki swego dziecka. Ja nie słyszę, ale widzę z ułożenia ust małej, że woła ona: „mame!”… Na głowie jej dygoce wstążeczka z łachmanka i nachylona ku przodowi chwyta matkę za włosy. — Czy wy myślicie, że ci oprawcy, kaci, gestapowcy, SS-mani, że ta po­licyjna hołota, zwerbowana do mordowania, nigdy się nie ro­dziła jak my, nie miała matek własnych? Kobiet? — Mylicie się. Są oni właśnie z tej ludzkiej gliny, po ludzku —zezwierzęceni, bladzi jak śnieg, który tu kiedyś spadnie, są jak szaleń­cy, jak dzicy w tańcu, w ruchach, w obłędnych gestach, w mordowaniu, w strzelaniu… Nogi kobiecie się rozstawiają, lewa zaczepia za szynę, spódnica zjeżdża do pasa, odsłaniając szare z brudu majtki, a dziecko łapie włóczące się po kamieniach włosy matki i ciągnie je ku sobie i nie słychać, a widać jak wyje: „Mammme!”…

 

[…] Żyd chciał przeskoczyć rampę, ranny w nogę padł na kolana i teraz słyszę wyraźnie i kolejno: płacz, strzał, rzężenie… Ach, a ten co robi?!!! Ten tam, obok, o czterdzieści kroków, nie dalej, w czarnym mundurze! Co on chce zro… Rozkraczył nogi koło słupa, stanął ukosem, zamachnął się dwiema rękami… Sekunda jeszcze… Co on ma w ręku?! Co on ma w tych rękach?!!! Na rany Jezusa Chrystusa! na rany Boga! coś wielkiego, coś strasznie strasznego!!! zamachnął się i -bęc głową dziecka o słup telegraficzny!… Aaaa! aaa! aaa! -zakrakał ktoś koło mnie, kto taki — nie wiem. A w niebie… nie w niebie, a na tle tylko nieba, zadrgały od uderzenia przewody drutów telegraficznych.

Nie wszyscy Żydzi opuścili pociąg. Większość została skuta strachem, sparaliżowana w ruchach, z tą iskierką zapewne nie tyle nadziei już, co raczej obłędu, że — to nieporozumienie, że im powiedziano przecież oficjalnie, że „jadą na roboty do „Koszedar”.

 

Józef Mackiewicz, fragment opowiadania „Ponary Baza”

W czasie II wojny światowej, w latach 1941–1944 las w Ponarach był miejscem masowych mordów dokonywanych przez oddziały SS, policji niemieckiej i kolaboracyjnej policji litewskiej pod Wilnem. Ofiary przywożono pociągami lub ciężarówkami (czasem transportami pieszymi), rozstrzeliwano i grzebano w niedokończonych zbiornikach paliwa (dla powstającego do VI 1941 r. lotniska sowieckiego). Zamordowano około 100 tys. Żydów, Polaków oraz przedstawicieli innych narodowości.

 

http://niezlomni.com...nie-strasznego/


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#126 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 15 wrzesień 2017 - 13:55

21731215_803199059860242_673902514035091

Mirek Szponar

 

12 września 1941 roku w Pogórskiej Woli koło Tarnowa, została rozstrzelana Helena Marusarzówna (1918-1941) mistrzyni sportów narciarskich, kurier tatrzański, żołnierz ZWZ-Armii Krajowej.
W latach 1936-1939 była najlepszą polską zawodniczką narciarską. Siedmiokrotna mistrzyni Polski w konkurencjach alpejskich (bieg zjazdowy, slalom i kombinacja).
Od września 1939 uczestniczyła w polskim ruchu oporu, pełniąc od października rolę tajnego kuriera komórki „Zagroda” Oddziału Łączności Konspiracyjnej KG SZP-ZWZ do bazy „Romek” w Budapeszcie, przenosząc pocztę i przeprowadzając szlakiem górskim ludzi.
Została schwytana w marcu 1940 przez żandarmerię słowacką i przekazana w ręce Gestapo. Torturowana wielokrotnie, nie zdradziła żadnej z tajnych informacji.


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#127 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 15 wrzesień 2017 - 19:05

DJxm0JhXoAAEvyD.jpg#128 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 17 wrzesień 2017 - 17:17

Pokażmy Niemcom raport Lecha Kaczyńskiego
Niemal 12 lat temu, 5 października 2005 r., w rocznicę defilady wojsk niemieckich w Warszawie w 1939 r., w Muzeum Powstania Warszawskiego śp. prof. Lech Kaczyński zaprezentował „Raport o stratach wojennych Warszawy”. Niedługo potem ruszyły przygotowania do wydania go w języku niemieckim.

Chodziło o to, by trafił do jak najszerszej rzeszy czytelników w Niemczech. Powstało już tłumaczenie i lista niemieckich instytucji kultury, uczelni itd., do których raport miał trafić w pierwszej kolejności. Trzeba go było tylko wydrukować. Niestety, tak się nie stało, bo całą procedurę wstrzymała nowa prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Powodem miała być negatywna opinia niewymienionego z nazwiska eksperta ds. międzynarodowych PO, który uznał, że rozpowszechnianie raportu w Niemczech może mieć zły wpływ na relacje polsko-niemieckie. Dziś, mimo upływu czasu, sprawa jest wciąż aktualna. O reparacjach należy rozmawiać ze stroną niemiecką na podstawie solidnych wyliczeń, a raport to 700 stron konkretnych danych. Warto, by któraś z instytucji państwa przejęła go od stołecznego ratusza i wykorzystała z pożytkiem.

 

http://niezalezna.pl...ha-kaczynskiego

 


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#129 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 17 wrzesień 2017 - 18:48

 
Obserwuj · Wczoraj · 
 
 
Z ciekawości sprawdziłem czy ta lewacka gadzina miała coś do powiedzenia o szkopskim paszkwilu "Nasze matki, nasi ojcowie". I oczywiście się nie zawiodłem. 

Krótko po emisji tego gówna w TVP, Szumi na swoim profilu na FB podlinkował tekst z "Trybuny", który reklamował słowami:

"Polecam dzisiejszy numer "Dziennika Trybuna" z moim tekstem "Misyjny film w TVP" o serialu "Nasze matki, nasi ojcowie". Bronię w nim tezy, że Juliusz Braun powinien być zdymisjonowany z funkcji prezesa Telewizji Polskiej, ale należy mu pogratulować za wyemitowanie ciekawego, dobrze zrobionego i misyjnego serialu".

 

 

 

21751345_10154705551800997_3742953999602


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#130 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 17 wrzesień 2017 - 20:02

A że to potomkowie gestapowców... to nic się nie stało

 

21761846_1954850351453799_12716521231835


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#131 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 18 wrzesień 2017 - 10:31

Czy przypadkiem Polska nie ma obowiązku bronić staro-słowiańskim ziem do linii Łaby (czy nawet Renu) przed destrukcyjną polityką imigracyjną niemieckiego rządu?

 

 

 

 
Obserwuj · 12 godz. ·
 
 

W geście troski o partnerskie relacje, Niemcy oferują Polsce pomoc w obronie przed własnym rządem. Wracają wspomnienia z 1772.

 

21558832_10159294504120331_7738766791392

 

m1.jpeg

Chciała zadać po raz pierwszy Merkel niewygodne pytania. ZDF w ostatniej chwili odwołuje jej występ. Media piszą o debacie z ustalonymi pytaniami i wyuczonymi rolami
Opublikowane 2017/09/18w Wiadomości z Polski
 

Niemieckie media martwią się o demokrację i wolność słowa w Niemczech. A jak ta prezentuje się w kraju rządzonym przez Angelę Merkel? Oto wymowna debata: wolność słowa, poziom: Niemcy.

 

Same niemieckie media przyznają, że „Klartext, Frau Merkel!”, gdzie można było kanclerz zadać pytanie, był od początku do końca wyreżyserowany. Dziennik ,,Berliner Morgenpost” twierdzi, że stacja ZDF wyprosiła rzeczniczkę rodzin ofiar zamachu w Berlinie. Astrid Passin straciła w nim swojego ojca. Tuż przed programem dostała telefon, że jednak nie wystąpi w programie, do którego wcześniej ją zaproszono. Powód? Merkel miała sobie nie życzyć trudnych pytań w związku z islamskim terroryzmem i bezpieczeństwem w kontekście fali uchodźców. Rzeczniczka mówi, że stacja chciała również znać pytania, jakie zada.

 

Na dowód Passin pokazuje umowę, którą zawarł ze stacją.

Tuż przed programem zadzwonili, by mi powiedzieć, bym jednak nie przychodziła, uzasadniając to tym, że uczestnicy poprzedniej rundy pytań do Martina Schulza byli potem atakowani w mediach społecznościowych. Chcieli mi to oszczędzić. Ale dla mnie to tylko tania wymówka. Czułam, że jestem dla nich niewygodna, że nie chcą bym przyszła

– powiedziała kobieta, która dodaje, że dotąd (od 19 grudnia 2016) nie udało się zrealizować spotkania z Merkel z ofiarami zamachu.

To nie przypadek. Media społecznościowe obiegło zdjęcie kartki trzymanej przez jednego z moderatorów. Widać tam zdjęcia osób, które zadadzą pytanie i ich treść.

 

m1.jpeg

 

Gazeta „Münchner Merkur” sugeruje, że goście byli starannie przygotowani, a ich role odgrywane. Syryjski uchodźca posunął się do tego, że wyznał… kanclerz miłość.

Stacja tłumaczy, że nikt wcześniej nie ustalał z gośćmi pytań, podobnie Merkel nie znała ich treści.

 

źródło: wPolityce.pl

http://niezlomni.com...czonymi-rolami/

 

 

Przynajmniej wiadomo jak jest greenpeace sterowany i na czyjej krótkiej smyczy. Takie małe 'kuku', a ile mówi. :D "Zielona broń gestapo'.

 

 

     Gdy wypuścili fakenewsa o wiewiórce, to cała opozycja grzmiała. Jak Niemcy zabili żubra to cisza

poniedziałek, 18.09.2017 r.

  

zubr-wiewiorka-550.jpg

foto: screeny

Żubr wędrowniczek przez kilka miesięcy spokojnie wędrował sobie po Polsce. Totalnie niespłoszony. Totalnie oswojony. Wystarczyło jednak, że przepłynął Odrę i w Niemczech został niemal natychmiast zastrzelony. Podobno przez wzgląd na bezpieczeństwo publiczne. Teraz całą Polskę obiegło zdjęcie jego odciętej głowy. I... cisza. Gdy wypuścili zdjęcie rzekomo zabitej przez LexSzyszko wiewiórki (co okazało się nieprawdą), to grzmiały wszystkie lewicowe media i pół opozycji. Przy zabitym przez Niemców żubrze nie widzą problemu. 

 

Aby było śmieszniej, zabitym przez Niemców żubrem nie specjalnie zainteresowały się także organizacje, które w swoich statutach mają działania chroniące zwierzęta i środowisko naturalne. Dla przykładu - Greenpeace Polska jeszcze w styczniu promował akcję "Murem za Żubrem", której celem było zgromadzenie jak największej liczby podpisów pod petycją w sprawie zakazu ich odstrzału. Greenpeace chwalił się wówczas, że w 2 dni zebrali 30 tys. podpisów. Przeglądając aktualne wpisy na twitterze i facebooku tej organizacji nie odnalazłem jednak żadnych odniesień do wydarzenia z ubiegłego tygodnia (stan na 18.09.2017 godz. 6:00).

         

Generowanie skrajnych emocji na podstawie fake-newsa wywołującego poznawczy wstrząs może dać efekt w postaci kilkudziesięciu tysięcy lajków i udostępnień na facebooku. Taka siła może nieraz się przyczynić do zmiany nastrojów w społeczeństwie. To, że dzieje się to przy użyciu zupełnie nieprawdziwych informacji mało kogo obchodzi. Tak było w przypadku małej, słodkiej wiewiórki, która była ofiarą wiosennej wichury. Kłamliwa sugestia, że za jej śmierć odpowiada LexSzyszko wywołała na internetowy viral - jej zdjęcie udostępniono ponad 30 tys. razy, co wywołało histerię wśród lewicowych internautów, celebrytów i totalnej opozycji.

   

Teraz, kiedy po internecie krąży zdjęcie zabitego przez Niemców żubra wędrowniczka, ci sami co szerzyli histerię w sprawie wiewiórki, milczą. Problem jest bowiem taki, że żubra zabił Niemiec, a nie Szyszko, tak więc politycznie nie da się tej sprawy rozegrać. A jeśli tak, to po co o tym mówić...

Źródło: Greenpeace PL (Twitter.com)

http://niewygodne.in...-LexSzyszko.htm

 

 

pjimage-2-29.jpg

Internauci demaskują hipokryzję ekologów. Oto jak walczyli o żubry wcześniej, a jak to robią teraz… [FOTO/WIDEO]
Opublikowane 2017/09/18w Wiadomości z Polski
 

Żubr, który został zabity tuż za niemiecką granicą, a mięso z niego trafiło na grilla, stał się jednym z głównych tematów w mediach społecznościowych. Internauci zwracają jednak na wymowne milczenie Greenpeace.

 

Przechadzające się zwierzę wywołało niepokój lokalnych władz niemieckiego miasteczka, które nie mogąc znaleźć weterynarza (mógłby uśpić żubra), postanowiły go zastrzelić. Co ciekawe mięso z niego trafi… na grilla:

 
ternauci zwrócili uwagę na obojętność naszych ekologów:

 

mięso z naszego Żubrzyka idzie na festyn grillowy ???!!!

szczerze nienawidze pic.twitter.com/xEfZUj4YR6

— Daga (@daguuniaa) 16 września 2017

O ile Greenpeace Polska stawał w obronie żubrów jeszcze na początku tego roku, teraz nabrał wody w usta:

Głowa polskiego żubra zamordowanego przez niemieckich bandytów.

Czekam na reakcję Greenpeace i list polskich artystów potępiający ten czyn. pic.twitter.com/wBXs8CAVcv

— antyKOD (@antyKOD) 15 września 2017

Gdyby ktoś „od Szyszki” zabił żubra byłby tu greenpeace,Komisja Wenecka,Komisarze UE, Dalajlama a opozycja leżałaby plackiem na owym żubrze.

— Kasia Bie (@KasiaBie78) 16 września 2017

Mimo że pod tym tweetem, a także na stronach na Facebooku i Twitterze zaczęły pojawiać się komentarze zniecierpliwionych internautów, organizacja nie zabrała głosu.

Po 2 dniu jest nas już 30 000! Stoimy #muremzażubrem i mówimy „nie” zabijaniu ich dla pieniędzy! Dołącz: https://t.co/u8lFikKHOG #żubr pic.twitter.com/iQhnn3kwdM

— Greenpeace Polska (@Greenpeace_PL) 3 stycznia 2017

g1.jpg

Tymczasem to Greenpeace zbierał podpisy pod petycją skierowaną do Beaty Szydło:

 

Gatunki chronione, takie jak żubr, powinny mieć prawo do naturalnej śmierci, mieć szanse dożycia starości w środowisku, w którym żyją. Wszelkie argumenty, że trzeba zabijać żubry z powodu zbyt dużej ich liczby, starości czy słabej kondycji, nie mają biologicznego uzasadnienia

 

 

 

http://niezlomni.com...eraz-fotowideo/


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#132 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 19 wrzesień 2017 - 09:39

h.jpg

W nocy z 15 na 16 września 1939 r.: haniebna klęska elity niemieckiej armii – esesmanów z SS Germania
 

Jednym z zupełnie zapomnianych epizodów kampanii wrześniowej 1939 roku było spektakularne zwycięstwo 49. Huculskiego Pułku Strzelców nad elitą niemieckiej armii – esesmanami z pułku zmotoryzowanego SS-Standarte Germania (jeden z trzech pułków Waffen SS w r. 1939 – obok SS–Leibstandarte Adolf Hitler i SS–Standarte Totenkopf).

 

Podczas przebijania się z Przemyśla do Lwowa w nocy z 15 na 16 września Hucułowie dowodzeni przez ppłk. dypl. Karola Hodyłę wraz z 53. Pułkiem Strzelców w nocnej akcji opodal Sądowej Wiszni zaatakowali w Mużyłowicach sztab i jeden z batalionów Germanii i rozbili je w ciągu niecałej pół godziny. Niemcy stracili m.in. cały tabor motorowy oraz artylerię. Była to jedna z najbardziej upokarzających klęsk jednostki SS w czasie II wojny światowej. Warto pamiętać, że polscy żołnierze poszli do tego ataku z rozładowanymi karabinami (aby przypadkowy strzał nie zaalarmował przeciwnika). Pokonali przeciwnika bagnetem, kolbą i granatem.

 

Warto odwołać się tutaj do relacji świadków. Oto fragment wspomnień gen. Prugar-Ketlinga:

„Padło kilka strzałów artyleryjskich czy moździerzowych i odezwały się ciężkie karabiny maszynowe, które grały całymi taśmami. Wiedziałem, że to niemieckie, bo nasi idąc do nocnego natarcia rozładowali z mojego rozkazu broń. Na pewien czas zatrzymałem kolumnę, a sam z podpułkownikiem Popielem podjechałem bliżej. Walka trwała dalej, ale ogień słabł. Strzelcy 49. Pułku Piechoty i 53. Pułku Strzelców wtargnęli już do środka wsi, siekąc i kłując bagnetem każdego, kto się im pod rękę nawinął. Odzywające się od czasu do czasu seriami strzały pistoletów maszynowych urywały się nagle w połowie magazynków. Czuło się, że ręka, która jeszcze przed ułamkiem sekundy naciskała spust, martwieje i bezwładnie opada, paraliżowana uderzeniem kolby lub pchnięciem bagnetu.

 

Nie słychać było żadnych okrzyków. Bój toczył się w ciemnościach i złowrogiej ciszy. Nikt już nim nie kierował – nikt o pardon nie prosił. Wrażenie było niesamowite. Toteż groza, jaka opanowała Niemców, musiała przewyższać wszystkie dotychczasowe ich przeżycia. Z takim zaskoczeniem i z takim atakiem nie spotkali się na pewno nigdy. Trupy, które oglądaliśmy później, miały wyraz straszny. Trwoga, wśród której ginęli, nie znikła z ich twarzy.
Wysiedliśmy z samochodu i pieszo podążaliśmy za cichnącym i dogorywającym odgłosem nocnego szturmu. W coraz jaśniejszym brzasku porannym odróżnialiśmy domy, drzewa, opłotki, a później… działa, jaszcze, ciągniki, samochody – najpierw pojedyncze, potem grupy, całe parki. Przecieraliśmy oczy, by się upewnić, czy to nie złudzenie, tak nieprawdopodobnie zdobycz ta wyglądała. Duża i bogata wieś zawalona była po brzegi sprzętem i materiałem wojennym (…) Zaskoczenie było kompletne, więc walka trwała nie dłużej niż pół godziny”.

Niemcy ponieśli w tym starciu ciężkie straty osobowe i sprzętowe. Stracili większość taboru motorowego (ok. 200 pojazdów) i artylerii. Niestety, z braku możliwości ewakuacji Polacy musieli zniszczyć tę imponującą zdobycz.
Na skutek haniebnej klęski pułk SS–Germania został po tej kampanii rozwiązany i nie miał już ciągłości w strukturach Waffen SS. Strzelcy Huculscy potwierdzili swoją renomę elitarnego pułku, zdolnego do walki z każdym przeciwnikiem. Po II wojnie ich macierzysty region znalazł się poza granicami Polski.

 

Piotr Pacak, źródło: Nowa Gazeta Jaworska

 

http://niezlomni.com...ka-ss-germania/


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#133 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 19 wrzesień 2017 - 11:00

250tyś ojro x 3 mln = 750 mld ojro x 4,293zł = 3,220 bilionów złotych + straty materialne kolejne 850 mld zielonych...

Jakubiak: Niemcy wycenili każde istnienie ludzkie na 250 tys. euro. Należy to przeliczyć przez 3 mln zabitych podczas II WŚ i wystawić im rachunek

opublikowano:

godzinę temuea91fdd986574eaabef23ba7861e6742.pngautor: TVP
 
 

Chciałbym, abyśmy na początku mówili o sobie, a później o innych. Najpierw za „naszą”, a później za „waszą”. Żaden z notabli niemieckich nie wyjdzie i nie powie, że Polsce należą się reparację, bo to jest interes

—podkreślił na antenie TVP Marek Jakubiak, poseł Kukiz‘15.

Polityk był gościem red. Doroty Łosiewicz, która pytała go sprawę reparacji wojennych, które Niemcy mają wypłacić Polsce. Prowadząca rozmowę wskazała na słowa szefa niemieckiego MSZ, który stwierdził, że reparacje mogą zaszkodzić polsko-niemieckim relacjom.

Niemieckie gadanie od 70 lat. Systematycznie słyszymy, że trzeba Niemcom pomagać, a im dalej od wojny to tym gorzej dla nas. (…) Polacy wydali ogromne pieniądze na odbudowę kraju, dlatego dziś jesteśmy z tyłu. Kiedy my odbudowywaliśmy Warszawę, to Niemcy puszyli się Mercedesem na targach w Hanowerze

—mówił Jakubiak.

CZYTAJ WIĘCEJ: Gabriel na straży kłamliwej narracji Berlina. Szef niemieckiego MSZ o reparacjach: „Są zagrożeniem dla relacji polsko-niemieckich”

Poseł Kukiz‘15 pytany był również o wczorajsze słowa Jarosława Kaczyńskiego, który podkreślił, że wypłata reparacji, byłaby aktem sprawiedliwości.

To jest oczywista prawda. Niemcy przymuszają nas ciągle do mówienia oczywistych rzeczy. To po stronie jest zachowanie honorowe, po stronie Niemiec leży rozliczenie się z własną historią. Proszę nie mówić o wnukach i dziadkach, którzy nie żyją

—zaznaczył.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kaczyński odpowiada niemieckiemu MSZ ws. reparacji: „Te słowa są próbą wykręcania się Niemców od tego, co jest aktem sprawiedliwości”

Jedno istnienie ludzkie według Niemców koszyuje 250 tys. euro, tyle żądano za nieprzyjęcie każdego z uchodźcy. Należy przeliczyć to przez 3 mln i wystawić rachunek za straty ludzkie podczas II wojny światowej

—mówił Jakubiak.

Podczas rozmowy poruszono również wątek komisji śledczej ds. wyjaśnienia wyłudzeń VAT.

Mam nadzieję, że nie ma za tym setek osób, a tylko kilka, które lobbowały na rzecz tego rodzaju nieszczelności. Ludzie, którzy odpowiadali za Skarb Państwa musieli wiedzieć, że Polska jest gigantem w eksporcie telefonów komórkowych i musieli wiedzieć, że takiej produkcji w Polsce nie ma. Jeżeli Eurostat podawał dane, które różniły się z danymi polskimi o parę miliardów złotych i nikt nie wyciągał wniosków, to mieliśmy do czynienia albo z głupotą albo ze specjalnym działaniem

—podkreślił.

kk/TVP

https://wpolityce.pl...wic-im-rachunek

 

 

 

= = =

 

13 września 1732: pierwsza tak śmiała ingerencja w nasze sprawy. Przymierze trzech czarnych orłów. ,,Obsiadły Polskę niczym kruki…”
Opublikowane 2017/09/15w
 

13 września 1732 Rosja, Austria i Prusy zawarły traktat zwany przymierzem trzech czarnych orłów. Sąsiedzi Rzeczpospolitej zobowiązali się w nim do prowadzenia wspólnej polityki dotyczącej następstwa tronu polskiego po śmierci Augusta II Mocnego.

 

– Trzy czarne orły obsiadły Polskę niczym kruki – mówił prof. Paweł Wieczorkiewicz o przymierzu zawartym przez przyszłych zaborców. – Mocarstwa postanowiły, że w przypadku przejawów jakiejkolwiek samodzielności ze strony Rzeczpospolitej, będą interweniowały w Polsce zbrojnie.

 

Traktat swoją nazwę wziął od nazwiska rosyjskiego posła w Berlinie – Karla Gustava von Loewenwolde. Nazywany był przymierzem trzech czarnych orłów ze względu na wizerunki tych ptaków występujące w godłach sygnatariuszy paktu.

Układ był pierwszym tak śmiałym postanowieniem państw ościennych o interwencji w sprawy polityki wewnętrznej Rzeczpospolitej i preludium zaborów, które na 123 lata wykreśliły Polskę z mapy Europy.

Ustalono, iż w razie śmierci Augusta II, państwa te wybiorą i przegłosują swojego kandydata podczas wolnej elekcji. Sygnatariusze zobowiązali się, że nie poprą ani nikogo z dynastii Wettynów ani Stanisława Leszczyńskiego. Wspólnym kandydatem miał zostać infant Don Emanuel Bragança.  Mocarstwa rozmieściły wojska na granicach Rzeczypospolitej uzasadniając ten ruch przewrotnie „ochroną polskiej wolności do swobodnego wyboru władcy” i uniemożliwieniem obcym mocarstwom (Francja) narzucenia Polakom banity czyli Stanisława Leszczyńskiego.

źródło: Polskie Radio / Niezalezna.pl

 

http://niezlomni.com...e-niczym-kruki/


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#134 Setech

Setech

  Mors Nigra Mater Nostra

 • Members
 • PipPipPip
 • 3288 postów
 • LocationKemet/Deshret

Napisano 19 wrzesień 2017 - 18:14

Stary Dyjabeł i reparacje dla Kaczyńskiego  B)

 


bceb8dba1d5688a877f3fdddbd11d5d3.jpg

 


#135 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 20 wrzesień 2017 - 09:55

1505846554_n00sty_600.jpg