Skocz do zawartości
Zdjęcie

NIEMCY


296 odpowiedzi w tym temacie

#1 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2154 postów

Napisano 07 lipiec 2017 - 14:54

Niemcy mają nas uczyć demokracji? Wolne żarty! Na ulicach Hamburga trwa regularna bitwa! Spalone samochody, wybite witryny sklepowe. WIDEO

 

opublikowano:

3 godziny temu


  

8c97e18eca8c4cbab60836bf47b9fb55.jpeg

Szczyt G20 w Hamburg zdecydowanie nie odbywa się w spokojnej atmosferze. Od wczoraj policja zmuszona jest odpierać ataki agresywnych przeciwników tego wydarzenia. W ruch poszły armatki wodne, użyto także gazu łzawiącego.

 

Wczoraj Donald Trump odbywał swoją wizytę w Polsce gdzie m.in. był gościem szczytu państw Trójmorza. Do Warszawy przybyło 12 przywódców państw Europy Środkowo-Wschodniej. Mimo dużej skali tego wydarzenia, nie doszło do żadnych poważnych incydentów. Protest przeciwko wizycie Donalda Trumpa w Polsce, zorganizowany przez Partię Razem, był dobrze zabezpieczony przez służby i odbywał się w spokojnej atmosferze.

Zupełnie kontrastuje to z wydarzeniami z Hamburga, do których doszło przy okazji szczytu G20. Już wczoraj część demonstrantów z 12 tys. tłumu, idącego z hasłem „Witamy w piekle”, rozpoczęła walkę z policją. Obrażenia odniosło m.in. 4 policjantów i 50-letnia kobieta.

 

http://wpolityce.pl/...-sklepowe-wideo

 

***

Przerażające sceny w Hamburgu. Melania Trump uwięziona w hotelu - WIDEO

 
Dodano: 07.07.2017 [13:56]
 
1499428598165049101831.jpg
 
 

W Hamburgu trwają starcia policji z demonstrantami chcącymi przedostać się w pobliże Centrum Targowego, gdzie trwa szczyt G20. Lewaccy terroryści uniemożliwili żonie prezydenta USA Donalda Trumpa, Melanii, udział w programie wizyty. Liczba rannych policjantów wzrosła do 160.

Ci, którzy pouczają Polskę, powinni jak najszybciej wyjechać do Hamburga i pospacerować tam przez kilka godzin. Jeśli wróciliby cali, mieliby prawo mówić, w którym kraju demokracja ma się lepiej. Prezentujemy wstrząsające nagrania z miasta, które przypomina dziś Damaszek albo Aleppo.

Rzecznik Melanii Trump powiedział agencji dpa, że małżonka prezydenta nie otrzymała od policji zgody na opuszczenie miejsca zakwaterowania przez wzgląd na kwestie bezpieczeństwa.

Melania Trump miała uczestniczyć w rejsie statkiem po hamburskim porcie, a następnie, po obiedzie, zwiedzić ośrodek badań klimatu. Z kolei na wieczór zaplanowano koncert w Filharmonii Hamburskiej. First Lady zapowiedziała, że włączy się do programu tak szybko, jak będzie to możliwe.

Jak dowiedziała się jednak dpa, program dla małżonek i partnerów przywódców państw G20 został ze względów bezpieczeństwa zmieniony. Odwołano wizytę w ośrodku badań klimatu. Zamiast tego eksperci wygłoszą wykłady dla gości w hotelu Atlantik.

 

http://niezalezna.pl...h-niemiec-wideo

 

***

 

Prasa niemiecka krytycznie o wizycie Trumpa w Polsce. Krasnodębski: "Wszystkie odniesienia historyczne nie spodobały się Niemcom"

 

opublikowano:

godzinę temu

 

61d266a225664e8ca73c9068a6d80bb5.jpeg

 

Jako „krytyczny, a czasem bardzo krytyczny” ocenił ton większości wypowiedzi komentatorów w niemieckiej prasie po czwartkowym wystąpieniu w Warszawie prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa, europoseł wybrany z listy PiS, prof. Zdzisław Krasnodębski.

 


Najogólniej rzecz biorąc, ton jest dosyć krytyczny, a nawet czasami bardzo krytyczny niektórych komentatorów. Zwłaszcza tych, którzy regularnie pisują o Polsce, ponieważ oni są w równie „totalnej opozycji” do obecnego polskiego rządu i prezydenta Trumpa, jak polska „totalna opozycja”

 

Schullerowi w ogóle nie podobało się miejsce gdzie, przemawiał prezydent USA - obok Pomnika Powstania Warszawskiego - co on odczytuje jako wyraźny sygnał krytyczny wobec Niemiec. Jest w tym artykule sporo złośliwości

 

 

W Europie nie lubi się narracji heroicznej, przypomnienia ruchu oporu. Szczególnie w Niemczech nie lubi się polskiej narracji historycznej. Więc to, co akurat spodobało się Polakom - wszystkie odniesienia historyczne - nie spodobały się Niemcom

 

http://wpolityce.pl/...iemcom?strona=1#2 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2154 postów

Napisano 08 lipiec 2017 - 09:31

Niemka pobiła polską policjantkę. Została skazana.

 

1499501916165134101883.jpg
 
 

41-letnia obywatelka Niemiec jechała na podwójnym gazie i spowodowała kolizję w Świnoujściu. Do zdarzenia przyjechała policja. Niemka swoją złość wyładowała na funkcjonariuszach. Nie reagowała na ich polecenia, następnie pobiła policjantkę. Została skazana na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Ukarano ją grzywną w wysokości 1000 zł.

 

http://niezalezna.pl...zostala-skazana#3 Setech

Setech

  Mors Nigra Mater Nostra

 • Members
 • PipPipPip
 • 3316 postów
 • LocationKemet/Deshret

Napisano 08 lipiec 2017 - 10:54

https://pbs.twimg.co...E-BN5.jpg:large

 

 

"yes Angela I am your father.." (G20, wielkie źródlo foto do memów.)

 

:D 

 

comment_sXcI48MEb0paTt4IKjr3VHsan209PrqM

 

 

https://pbs.twimg.co...IUobm.jpg:large

 

 

https://twitter.com/...421579950125057

 

 

***

 

Hamburg. Noc zakupów.

 

https://twitter.com/...466445816045569

 

 

*Patrzcie, mieszkańcy ciemnogrodu, na cywilizowany zachód :) 

 

*Nie ma to jak złodziejstwo i chuliganka pod płaszczykiem ideologii...

 

*black friday.

 

*Kapitalne zdjecie. DE policja strasznie wysportowana, przez plotek przeskoczyc nie moga:)

 

https://pbs.twimg.co...AOU79.jpg:large

 

*Black Friday, bank holiday...

 

*Na mistrzostwach widziałem niemiecka policję w akcji, są dobrzy. Jeżeli teraz nie panują to skala jest ogromna albo plan przed wyborami.

 

*Ciekawe jaka byłaby reakcją mediów gdyby na miejsce przyszedl właściciel z Glockiem 19 i zrobił porządek?

 

*Strzelałbym...

 

*Każda generacja niemców musi mieć swoją kryształową noc...?

 

*Defaszyzacja sklepów idzie pełną parą

 

*Dziki Zachód

 

*a imigranci przyglądają się skuteczności niemieckiej policji...

 

*Panie dr już Niemcy upadają moralnie. Będzie tylko gorzej.

 

*rozpierducha na 3 fajerki , czyzby zemsta sorosów za słabe afrykanizowanie islamizowanie europy?

 

*Historia lubi się powtarzać. "zwolennicy" Hitlera robili to samo :-)

 

 

https://twitter.com/...571326707011584


Dołączona grafika

 


#4 Setech

Setech

  Mors Nigra Mater Nostra

 • Members
 • PipPipPip
 • 3316 postów
 • LocationKemet/Deshret

Napisano 08 lipiec 2017 - 11:16

Dżihadyzm i "rewolucja" - zagrożenia z Niemiec [ANALIZA]

 

644cf2b2b75853a11b7a5edef0233bbf.jpeg

 

Ataki terrorystyczne w Niemczech spowodowały, że władze zdecydowały się w końcu na rozprawę z najbardziej radykalnymi grupami. O ile jednak salafici nie ukrywają swej ekstremistycznej agendy, to organizacje powiązane z Bractwem Muzułmańskim, oficjalnie potępiając terroryzm, odwołują się do równie groźnej ideologii. To może mieć konsekwencje również dla Polski - dla Defence24.pl pisze Witold Repetowicz.

 

Islam w Niemczech jest bardzo zróżnicowany i z badań socjologicznych przeprowadzanych wśród tamtejszych muzułmanów wynika, że wciąż mają oni znacznie bardziej umiarkowane poglądy, niż ich współwyznawcy w Wielkiej Brytanii, czy we Francji. Może to jednak ulec zmianie z powodu kryzysu migracyjnego. Według Federalnego Urzędu ds. Migracji i Uchodźców w 2016 r. w Niemczech było  ok 4,4 – 4,7 mln wyznawców Allaha czyli ok. 5,4 – 5,7% ogółu mieszkańców tego kraju (obywatelstwo ma jednak tylko ok 1,9 mln czyli ok 2.4%), przy czym było to o 1,2 mln więcej niż w 2011 r.

 

89b976ba998fd231bc2c0297cd81f404.jpeg

Fot. © Bwag/Commons/CC BY-SA 4.0

 

 

Częściowo można to wytłumaczyć wyższym przyrostem naturalnym wśród imigrantów, częściowo jednak wynika z kilkusettysięcznej fali migrantów, która nadciągnęła w 2015 i 2016 r. Według innych statystyk w 2005 r. aż 9,1% noworodków w Niemczech pochodziło z rodzin muzułmańskich. Oznacza to, że wkrótce liczba muzułmanów może zacząć rosnąć skokowo, zwłaszcza że również ostatnio prezydent Turcji (a to z tego kraju pochodzi większość niemieckich muzułmanów) wezwał do pokonania Europy przyrostem naturalnym. To nowe pokolenie wyrastać będzie w innych warunkach, jeśli chodzi o wydolność integracyjną Niemiec oraz proweniencję imamów w meczetach.

 

Czytaj też: Wojna hybrydowa - atak bronią D na Europę?

 

Według badania socjologicznego przeprowadzonego na początku 2016 r. przez czeski instytut Evropske hodnoty, 13% niemieckich muzułmanów chce wprowadzenia szariatu, podczas gdy we Francji liczba ta wynosi 72%, a w Wielkiej Brytanii 69%. Niemieccy muzułmanie wykazali również znacznie większe poparcie dla wartości demokratycznych oraz liberalizm obyczajowy niż ich współwyznawcy w innych krajach europejskich.

 

Należy jednak pamiętać, że choć 13% to - być może - relatywnie niewiele, jednak równocześnie to aż pół miliona osób, całkowicie odrzucających porządek konstytucyjny. Liczba ta jest porównywalna z liczbą wyborców neofaszystowskiej NPD w wyborach parlamentarnych w 2013 r. Wiele też wskazuje, że liczba ta będzie rosnąć. Wynika to nie tylko ze wzrostu liczby muzułmanów w stosunku do ogółu społeczeństwa, ale też z czynników negatywnie wpływających na strukturę wewnętrzną muzułmańskiej ummy. Ponadto w innym badaniu z 2007 r. aż 47% pytanych niemieckich muzułmanów deklarowało, że religia jest dla nich ważniejsza niż demokracja, a Koran niż prawo niemieckie.

 

Sunnici stanowią przynajmniej 2/3 wszystkich muzułmanów niemieckich. Jeżeli chodzi o resztę to są to szyici oraz mniejsze grupy islamskie np. alewici, alawici i ahmadija. Żadna z tych niesunnickich grup nigdy nie podejmowała działań ekstremistycznych i nie jest częścią międzynarodowych sieci, takich jakie tworzą np. salafici, Hizbut Tahrir, czy Bractwo Muzułmańskie.

 

Wewnętrzną strukturę muzułmańskiej ummy w Niemczech kształtuje też w dużym stopniu struktura etniczna imigrantów i ich potomków. Większość pochodzi z Turcji, przy czym szacunki dotyczące liczby takich osób bardzo się różnią (wahają się od 2,5 do 4 mln). Ponadto nie wszyscy imigranci z Turcji są Turkami (przynajmniej 1/3 to Kurdowie) i nie wszyscy to sunnici. Niemniej jest to istotne, gdyż Turcy mają przeważnie własne meczety, w których imamowie wyznaczeni są przez turecki rząd tj. instytucję o nazwie Dijanet.

 

W Niemczech reprezentuje ją organizacja o nazwie Turecko-Islamska Unia Spraw Religijnych (DITIB), kontrolująca prawie 1000 meczetów. DITIB powstało w 1984 r. gdy Turcja znajdowała się pod rządami świeckich kemalistów, ściśle kontrolowanych przez wojsko. Dlatego przez ponad ćwierć wieku tureckie meczety w Niemczech bardzo dalekie były od propagowania islamskiego radykalizmu. Ale obecnie kontroluje je coraz bardziej islamistyczna partia AKP i stojący na jej czele prezydent Turcji Erdogan, który coraz szybciej przywraca Turcji jej islamski charakter.

 

To również ma wpływ na jakość religijności Turków w Niemczech. Na początku 2007 r., już za czasów rządów Erdogana w Turcji, DITIB rozpoczął w Kolonii budowę gigantycznego meczetu, mogącego pomieścić 4 tys. wiernych. Budowa, która kosztowała 20 mln EUR, potrwała 10 lat i świątynia ta została otwarta na początku czerwca tego roku. Niespełna rok wcześniej w tym samym mieście odbył się gigantyczny wiec ok. 20 tys. tureckich mieszkańców Niemiec popierających Erdogana, na którym powiewały niemal wyłącznie flagi tureckie. Kilka tygodni później ok. 25 tys. głównie kurdyjskich przeciwników Erdogana demonstrowało w tym samym miejscu. Natomiast w kwietniu br. niemieckie służby specjalne rozpoczęły śledztwo w sprawie szpiegostwa dokonywanego na rzecz Turcji przez funkcjonariuszy DITIB. Wcześniej prasa niemiecka alarmowała, że aż 6 tys. osób może pracować w Niemczech na rzecz tureckiego wywiadu MIT, a siatka ta działa w oparciu o tureckie meczety.

 

Warto przy tym wspomnieć, że również w innych krajach takie meczety istnieją i funkcjonują na takiej samej zasadzie jak w Niemczech. Turecka agentura oparta na obsadzanych przez Dijanet meczetach jest tykającą bomba zegarową, o czym świadczą też wypowiedzi czołowych polityków tureckich, nieukrywających swoich planów. Np. 23 czerwca jeden z najbliższych doradców Erdogana Yiğit Bulut wezwał do rewolucji w Belgii, Francji i innych krajach europejskich.

 

Problem DITIB to jednak nie tylko problem lojalności wobec państwa, ale również oddziaływania na nowe pokolenia tureckich muzułmanów i docierania do nich z zupełnie innym niż do tej pory nauczaniem religijnym. To zaś, już za parę lat, może zupełnie zmienić ich spojrzenie na szariat czy kalifat.

 

Czytaj też: Berlin i Ankara na kolizyjnym kursie. Zagrożenia dla NATO [ANALIZA].

 

Ponadto oprócz DITIB w Niemczech działa też skrajnie islamistyczna organizacja Milli Gorus powstała z inspiracji mentora Erdogana tj. Necmettina Erbakana, krótkotrwałego premiera obalonego przez tureckie wojsko w 1997 r. za próbę islamizacji Turcji. Już w 2005 r. organizacja ta została uznana przez władze Niemiec za reprezentującą „radykalny islam”. W 2009 r. prowadzone było nawet śledztwo w związku z podejrzeniem związków tej organizacji z międzynarodowym terroryzmem. Mimo to nie została ona zdelegalizowana i kontroluje obecnie 323 meczety w Niemczech. Finansuje również wakacyjne obozy dla 20 tys. niemieckich Turków rocznie, a także organizuje weekendowe szkoły dla ponad 50 tys. uczniów. Prowadzi nawet przedszkola dla dzieci w wieku 3-6 lat. Według amerykańskiego think tanku Hudson Institute jest to najbardziej wpływowa organizacja muzułmańska w Niemczech.

 

Tymczasem jej patron Erbakan dążył do wskrzeszenia kalifatu oraz propagował antysemityzm i uproszczoną wizję świata, w której dobry islam walczy ze złym Zachodem. Milli Gorus działa przy tym nie tylko w Niemczech. W 2016 r. informacje na temat związków Mehmeta Kaplana (ministra w szwedzkim rządzie) z tą organizacją doprowadziły do jego dymisji, poprzedzoną długą batalią, w której oskarżenia pod adresem Kaplana były zakrzykiwane zarzutem islamofobii. Kaplan działał w szwedzkiej partii Zielonych, która jak wkrótce okazało się była przeżarta wpływami tureckich islamistów z Milli Gorus. Tu również pod maską „zwykłych muzułmanów” kryła się prawdziwa twarz radykalnych islamistów.

 

Kolejną potężną organizacją muzułmańską w Niemczech jest Islamische Gemeinschaft Deutschland (IGD), zrzeszająca przede wszystkim osoby arabskiego pochodzenia. Organizacja uznawana jest przez niemieckie władze za jednego z głównych reprezentantów muzułmanów w Niemczech, mimo że od 2 lat jest wpisana na listę organizacji terrorystycznych przez Zjednoczone Emiraty Arabskie. Jest ona też ściśle związana z siatką Bractwa Muzułmańskiego. Warto też dodać, że tylko 20% muzułmanów niemieckich ma powiązania z jakąkolwiek organizacją muzułmańską, ale uznanie państwa niemieckiego i wpływy z niektórych państw Zatoki Perskiej (szczególnie Kataru, a wcześniej również Arabii Saudyjskiej) wzmacnia polityczną i społeczną rolę Bractwa Muzułmańskiego w Niemczech.

 

644cf2b2b75853a11b7a5edef0233bbf.jpeg

Fot. Blogotron/wikipedia.com/CC0 1.0 Universal

 

Organizacje takie jak IGD i inne podobne są znane z tego, że ich starannie tworzony publiczny obraz kłóci się z ich działalnością wydawniczą (wydawane są książki ekstremistów muzułmańskich propagujących polityczny islam oraz dżihad) i treściami głoszonymi w wewnętrznym gronie (na zamkniętych forach, konferencjach, czy nabożeństwach). Odwołują się one też do nauczania egipskiego duchownego, duchowego przywódcy Bractwa Muzułmańskiego, szejka Jusufa al-Karadawiego, ściganego obecnie przez większość krajów arabskich pod zarzutem terroryzmu. Karadawi w swych edyktach m.in. usprawiedliwiał samobójcze zamachy terrorystyczne jako dopuszczalne.

 

Historia związków Bractwa Muzułmańskiego z Niemcami jest bardzo długa. Już III Rzesza wykorzystywała konflikt arabsko-żydowski do mobilizowania arabskich muzułmanów po swojej stronie, a Hasan al-Banna, twórca Bractwa, był gorącym zwolennikiem Adolfa Hitlera. Ponadto był również zwolennikiem odbudowy światowego Kalifatu, w którym obowiązywałoby prawo szariatu, a niewierni zepchnięci byliby do roli osób drugiej kategorii. Po wojnie RFN postanowiło wykorzystać ten potencjał przeciwko ZSRR. Służyć temu miał nowy ośrodek islamski stworzony w latach 50. wokół słynnego meczetu w Monachium, czyli właśnie IGD, na którego czele stanął zięć Hassana al-Banny Said Ramadan.

 

Czytaj też: "Pełzająca migracja" z Afryki. Libia centrum kryzysu.

 

Rola Bractwa Muzułmańskiego w stworzeniu nowoczesnej koncepcji dżihadu a jednocześnie używania hybrydy metod politycznych i terrorystycznych w dochodzeniu do celu (kalifatu) była ogromna. Niemniej Niemcom do pewnego czasu wydawało się że panują nad tym żywiołem. Jednak to z tej struktury zaczęły wyrastać od lat 90. bardziej radykalne organizacje powiązane m.in. z Al Kaidą (np. komórka hamburska odpowiedzialna za atak na nowojorskie WTC 11.09.2001 r.), a następnie z Państwem Islamskim.

 

Niemieckie służby, od lat zdając sobie sprawę z zagrożenia, jakie stanowią Milli Gorus czy IGD, nie uderzają w te organizacje z przyczyn politycznych. Do niedawna zresztą nie uderzały też w bardziej otwarcie ekstremistyczne grupy np. niemieckich salafitów, których liczba oceniana jest na 10 tys. (i 30 tys. dżihadystów z innych organizacji np. powiązanych z Hizbut Tahrir), w tym ok. 1650 potencjalnych terrorystów. Ale w 2016 r. w Niemczech aresztowano tylko 25 osób podejrzanych o związki z terroryzmem islamskim, a średni wyrok wyniósł jedynie 4 lata więzienia. I dopiero w ub. r. zaczęto zamykać meczety otwarcie propagujące ideologie nienawiści. Trzeba też pamiętać, że nie wyczerpuje to problemu ekstremizmu, a tolerancja dla Bractwa Muzułmańskiego i Milli Gorus oznacza zgodę na istnienie żyznej gleby, z której łatwo mogą wyrosnąć kolejni terroryści.

 

Czytaj też: Terrorystyczne zagrożenie z Niemiec. Salafizm wkracza do Polski.

 

Kryzys migracyjny jest dodatkowym katalizatorem. Nagle do Niemiec przybyło  ponad pół miliona muzułmanów, których integracja jest nierealna. W dodatku będą oni łatwym łupem dla radykałów islamskich, gdyż równie nierealna jest realizacja ich oczekiwań związanych z szybkim dobrobytem. To będzie rodzić frustrację i niechęć do Niemiec i ogólnie Europy, która już jest podsycana propagandą takich mediów jak Al Jazeera (ukazywanie Europy jako siedliska rasizmu). Wiadomo również, że ponad 400 migrantów, którzy przybyli do Niemiec w latach 2015-2016, objętych jest dochodzeniami policji niemieckiej dot. związków z islamskim terroryzmem (czyli teoretycznie mniej niż 0,1% i jednocześnie potencjał na dziesiątki zamachów).

 

Czytaj też: Niemcy przyznają - terroryści wśród uchodźców. "Popełniliśmy błąd".

 

Można zatem mówić o pewnego rodzaju sprzężeniu zwrotnym: radykalizacji sfrustrowanych przybyszów przez komórki ekstremistów istniejące już w Niemczech oraz transformacji islamu w Niemczech przez nagłe zasilenie ummy, zdominowanej wciąż przez zintegrowanych muzułmanów pochodzenia tureckiego, przez niezintegrowaną masę z Bliskiego Wschodu. To z całą pewnością będzie miało konsekwencje dla Niemiec a być może też dla Polski.

 

Witold Repetowicz

 

 

http://www.defence24...niemiec-analiza

 

 

 

*Mnie radykalizacja muzułmanów w Niemczech przeraża bo to o krok od Polski. Dlatego popieram w 100% rząd Beaty Szydło w tym aby maksymalnie ograniczyć przyjazd do Polski muzułmanów w szczególności z tych sunnickich kierunków o których pisze autor. Nie możemy pozwolić aby w Polsce powstawały duże zbiorowiska muzułmanów związanych z Bractwem Muzułmańskim czy tym podobnymi organizacjami. Uczmy się na błędach zachodniej Europy i nawet za cenę kar finansowych czy wręcz wyrzucenia z EU nie dopuśćmy do DŻIHADU na naszych ulicach. POLSKA powinna zostać WOLNA-DEMOKRATYCZNA-BEZPIECZNA dla swoich obywateli bo kraje zachodnie powoli tracą te wartości. Tam z obawy o terroryzm władze idą na daleko idące ustępstwa patrz szkoły koraniczne dla dzieci.

 

*Znasz choć jednego wyznawce islamu który chciałby zamieszkać w Polsce? Po co ? Dla 100 euro zasiłku. Sztucznie rozdmuchany problem. Problem kompletnie nie istniejący. Rozdmuchany dla władzy

 

*Jeżeli przymykasz oczy na "mniejsze" przestępstwa, wkrótce będziesz miał te większe.

 

*Wyobraźmy sobie analogię do sytuacji w Hamburgu na G20. Szef Policji miasta Warszawy ogłasza, że trzeba zaakceptować straty w dalszych dzielnicach Warszawy aby chronić uczestników szczytu w śródmieściu Warszawy. Płonie Mokotów, Żolibórz i Praga Południe. Barykady na moście Poniatowskiego. Zamieszki, ogniska i wybijanie witryn sklepowych na Nowym Świecie i Krakowskim Przedmieściu. Belweder pod ochroną oddziałów szturmowych Policji. Melanie Trump nie może opuścić hotelu Mariott w obawie o swoje bezpieczeństwo. Pełna "europejskość".  %-) 


Dołączona grafika

 


#5 Setech

Setech

  Mors Nigra Mater Nostra

 • Members
 • PipPipPip
 • 3316 postów
 • LocationKemet/Deshret

Napisano 08 lipiec 2017 - 20:05

Dr Szewko o zamieszkach w Hamburgu: "To był dobry czas do dokonania zamachu lub prowokacji"

 

8f2e22754f014612870cbb924394d290.jpeg

 

Wydarzenia w Hamburgu świadczą o braku rozpoznania środowisk „czarnego bloku”, który zdawał się dobrze zgrany i przygotowany do starć z policją. Policja nie spodziewała się ani liczby, ani chyba taktyki tych grup, które jeszcze wczoraj na Twitterze wzywały do ataków w wielu punktach miasta, żeby rozproszyć lub odciągać od danych punktów siły policyjne

 

 

—mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl Wojciech Szewko, ekspert do spraw stosunków międzynarodowych.

 

CZYTAJ WIĘCEJ: Tak wygląda Hamburg po nocnych awanturach. Lewacy niszczyli ulice, plądrowali sklepy. ZDJĘCIA I WIDEO

 

wPolityce.pl: Sytuacja w Hamburgu wymknęła się spod kontroli. Jak komentuje Pan zamieszki, do których doszło w Niemczech w trakcie szczytu G20 i wizyty Donalda Trumpa?

 

Dr Wojciech Szewko: To pokazuje jak poważne problemy z ekstremizmem czy właściwie z ekstremizmami mają Niemcy i jak wielkie frustracje narastają w społeczeństwie, w którym nie ma faktycznie opozycji parlamentarnej (rządzi tzw. wielka koalicja). Ponadto wiele wskazuje, że kolejne wybory nie przyniosą zmiany, przynajmniej na stanowisku kanclerza.

 

Według najnowszego raportu BfV lewicowi ekstremiści to w Niemczech ok. 30 tys. osób, z tego „zorientowanych na przemoc” 8,5 tys. Prawicowych jest nieco ponad 24 tys., z tego „zorientowanych na przemoc” ok. 12 tys. Islamistów, w tym członków ISAQ, ekstremistycznych salafitów itp. jest kolejne 24 tys. (szacunkowo). Mamy też grupy ekstremistów „zagranicznych”, ale nie związanych z islamem, np. PKKDHKP-C, Tamilskie Tygrysy, ekstremiści sikhijscy itd. - 30 tys. osób. W sumie daje to małą armię - ponad 100 tys osób.

 

Jak to możliwe, że służby niemieckie, które w czasie szczytu G20 muszą być przecież wzmocnione, nie potrafią zapanować nad sytuacją. O czym to świadczy?

 

Wydarzenia w Hamburgu świadczą o braku rozpoznania środowisk „czarnego bloku”, który zdawał się dobrze zgrany i przygotowany do starć z policją. Policja nie spodziewała się ani liczby, ani chyba taktyki tych grup, które jeszcze wczoraj na Twitterze wzywały do ataków w wielu punktach miasta, żeby rozproszyć lub odciągać od danych punktów siły policyjne. Jeśli te kilkaset osób potrafiło przez trzy dni doprowadzić do utraty kontroli przez policję nad porządkiem w mieście i w rezultacie do podpaleń, rabowania sklepów - to co by się stało gdyby przyjechało ich do Hamburga 8-10 tys.

 

W Polsce odbył się szczyt NATO, Światowe Dni Młodzieży, szczyt Trójmorza, czy wizyta prezydenta Trumpa i nie doszło do żadnych zamieszek, bo służby polskie stanęły na wysokości zadania. Skąd tak radykalne różnice?

 

To wiele czynników. W Polsce nie mamy do czynienia ze zorganizowanymi, wielotysięcznymi grupami ekstremistów. Ekstremizm polityczny zorientowany na przemoc jako podstawową metodę walki politycznej to ciągle margines i egzotyka. To ułatwia inwigilację takich środowisk. Poza tym nasze służby takie wyzwania jak wielkie imprezy masowe czy zagrożenie terrorystyczne traktują śmiertelnie poważnie. Zachodnie - jak wiemy z doświadczeń ostatnich lat - raczej nie. Protesty polityczne najczęściej mają charakter happeningów takich jak podczas wizyty Trumpa, a rzadko (przynajmniej ostatnio) przeradzają się w bitwy uliczne z policją.

 

Czy takiej sytuacji nie mogą wykorzystać terroryści, planując np. zamachy w innej części miasta?

 

To był dobry czas do dokonania zamachu lub prowokacji. Takie wielkie demonstracje w Turcji były przedmiotem ataków (głównie bombowych), kilka dni temu w ostatniej chwili udało się takiego zamachu w Turcji uniknąć (podczas wielkiego marszu opozycji). W Hamburgu potencjalni zamachowcy byli zapewne tak samo zaskoczeni jak wszyscy niemocą policji. Organizacje terrorystyczne, szczególnie te większe, zwykle zamachy starannie planują, rzadko dochodzi do nich spontanicznie.

 

Nie uważa Pan, że sytuacja w Hamburgu pokazała wyraźnie, że zachodnia Europa nie radzi sobie w ogóle z zapewnieniem bezpieczeństwa własnym mieszkańcom? Czy napływ imigrantów nie doprowadzi do jeszcze większego przesilenia w tej kwestii?

 

Raporty służb bardzo wyraźnie pokazują na zasadniczy wzrost zagrożenia (liczba ekstremistów w Niemczech, liczba osób na francuskiej „liście S”, liczba osób śledzonych w Wielkiej Brytanii). Żadne statystyki ani dane nie pokazują natomiast obiektywnie jak zmniejszyły sie zdolności przeciwdziałania zagrożeniom choćby w związku ze wzrostem liczby cudzoziemców o nieustalonej tożsamości. Nie mówiąc o choćby oszacowaniu liczby takich, którzy uciekają przed prawem, są albo byli w swoich krajach w organizacjach ekstremistycznych czy terrorystycznych. To czy Zachodnia Europa radzi sobie z bezpieczeństwem widzimy codziennie w mediach.

 

CZYTAJ TAKŻE: Dramatyczna noc w Hamburgu. Zdemolowane miasto, 100 osób zatrzymanych, 213 policjantów rannych. ZDJĘCIA

 

Rozmawiał Piotr Czartoryski-Sziler

 

http://wpolityce.pl/...-lub-prowokacji


Dołączona grafika

 


#6 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6295 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 09 lipiec 2017 - 18:12

Skoro Republikanie z Tennessee dostrzegają różnicę między demokratycznymi Niemcami, a faszystowską Polską, to chyba najwyższa pora aby przenieść debaty o praworządności i zagrożeniu dla swobód obywatelskich w tymkraju, z Brukseli na forum w ONZ!

 

 

19756847_1923069091298592_22189532291109

 

 

 

Pijany jak Szwab... :o

Pijana Niemka zaatakowała polską policjantkę

 

2 godziny temu

36e4716a1f504a73b2ceca405325fd18.jpg

 

 

Do zdarzenia doszło podczas kontroli drogowej. Kobieta, która z pięściami rzuciła się na funkcjonariuszkę, miała w wydychanym powietrzu aż 2,2 promila alkoholu. Kategoria: Polska Podzi...

Źródło: http://www.prawdaobi...t=postfitydb403 © http://www.prawdaobiektywna.pl


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#7 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6295 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 09 lipiec 2017 - 18:48

19756804_1649796571721953_20153983840617

 

:rolleyes:  "Nasi" tam byli?  %-)


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#8 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2154 postów

Napisano 10 lipiec 2017 - 16:19

Uchodźcy dla Polski, czyli demokratyczny wybór narodu niemieckiego
 
Dodano: 26.06.2017 [09:13]
 
1498461228163871101175.jpg
 
 
Wraz z decyzją o narzuceniu Polsce, Węgrom i Czechom decyzji o relokacji tysięcy uchodźców po raz kolejny w historii Niemcy uznali, że mają prawo do narzucania swoich wyborów swoim sąsiadom.

Komisja Europejska w dokumencie, który uzasadnia rozpoczęcie postępowania o naruszeniu prawa europejskiego względem Polski, pisze, że wśród wielu państw Unii, które nie zrealizowały swoich zobowiązań dotyczących relokacji uchodźców, to właśnie Polska, Czechy i Węgry są jedynymi, które „nie zmieniły swojego stanowiska i nie zgłosiły zamiaru ani nie relokowały uchodźców”. Komisja mówi więc wprost: wdrażamy działania przeciwko państwom ze względu na ich zamiary, a nie ich działania. Powodem postępowania jest jasno deklarowana polityka: zdecydowanej odmowy przyjmowania i siłowego przetrzymywania na własnym terytorium uchodźców. Dodajmy – polityka, która nie tylko cieszy się zdecydowanym poparciem obywateli tych państw, lecz wynika także z przyjętych zasad prawa międzynarodowego. Stwierdza ono jasno, że statusu uchodźcy nie może uzyskać ten, kto „przybywa z bezpiecznego kraju, gdzie prawa człowieka podlegają ochronie”, oraz ten, kto „przybywa z bezpiecznego kraju trzeciego, który zapewnia dostęp do postępowania o nadanie statusu uchodźcy”, a właśnie o osiedlenie ludzi, którzy już znajdują się na terenie takich państw, chodzi w procesie unijnej relokacji. Polska, Węgry i Czechy stanęły przed dylematem: albo zgodzić się na relokację i wystąpić przeciwko własnym wyborcom, albo nie zgadzać się, ale wystąpić przeciwko interesom wyrażanym przez Komisję Europejską, a w zasadzie przez najsilniejsze państwo Unii, jakim są obecnie Niemcy. Dla każdego szanującego się polityka taki wybór jest oczywisty. Rację mają obywatele, bo ci wyrażają swoją wolę w procesie wyborczym. Są w Europie państwa, które w drodze demokratycznych wyborów uznały, że warto zmieniać własną strukturę demograficzną za pomocą sprowadzania do kraju ludzi innej kultury, innej religii lub innego wyznania. Takiego świadomego wyboru dokonywali przez całe lata Niemcy. Powodem ich decyzji był brak rąk do pracy i potrzeby własnej gospodarki. To z takich powodów Angela Merkel wezwała do masowego osiedlania się w Europie mieszkańców Bliskiego Wschodu i Afryki. Problem polega jednak na tym, że wraz z decyzją o narzuceniu Polsce, Węgrom i Czechom decyzji o relokacji tysięcy uchodźców, po raz kolejny w historii Niemcy uznali, że mają również prawo do narzucania swoich wyborów w fundamentalnych kwestiach politycznych swoim sąsiadom. A na to państwa sąsiadujące z Niemcami nigdy nie mogą się zgodzić.

 

http://niezalezna.pl...du-niemieckiego#9 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2154 postów

Napisano 12 lipiec 2017 - 11:10

Jak Niemcy pomogły Grecji? Zarobili na tym krocie.
 
Dodano: 12.07.2017 [11:45]
 
1499852326165545102130.jpg
 
 
Budżet Niemiec na kredytach i pożyczkach dla Grecji w ramach programu pomocowego zarobił na czysto 1,34 mld euro - poinformował dziś dziennik "Sueddeutsche Zeitung". Politycy Zielonych uważają, że ze względów moralnych zysk powinien zostać zwrócony Grecji.

Gazeta wymienia m.in. kredyt udzielony Grecji w 2010 roku przez Kredytowy Bank Odbudowy (KfW), który przyniósł dotąd budżetowi zysk z odsetek w wysokości 393 mln euro - jak zaznaczają komentatorzy - "netto, po odliczeniu wszystkich kosztów refinansowania".

Niemiecki budżet zarobił też na pilotowanym przez Europejski Bank Centralny (EBC) programie skupowania greckich papierów dłużnych w latach 2010-2012. Zysk z tych pożyczek odprowadzany jest co roku przez EBC do banków narodowych. Od 2015 roku do niemieckiego Bundesbanku wpłynęło z tego tytułu 952 mln euro.

"Fakt, że Niemcy zarabiają na kryzysie w Grecji, jest być może zgodny z prawem, jednak z moralnego punktu widzenia postępowanie takie jest nieuprawnione" - powiedział poseł Zielonych Sven-Christian Kindler, autor interpelacji skierowanej do ministerstwa gospodarki.

Jego zdaniem zysk z odsetek powinien zostać przekazany Grecji. Inny polityk tej partii Manuel Sarrazin zarzucił ministrowi finansów Wolfgangowi Schaeublemu, że należącymi się Grecji odsetkami uzdrawia niemiecki budżet.

 

http://niezalezna.pl...i-na-tym-krocie#10 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6295 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 12 lipiec 2017 - 19:57

19894876_1650776381623972_56096771289269


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#11 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2154 postów

Napisano 23 lipiec 2017 - 15:33

Ostrzeżenie przed zerwaniem z USA.

 
Dodano: 23.07.2017 [13:29]
 
1500809393166702102765.jpg
 
 

Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier ostrzegł Berlin przed zrywaniem kontaktów z USA pomimo napięć, jakie pojawiły się we wzajemnych relacjach. Telewizja ZDF wyemituje wywiad z politykiem dziś wieczorem, redakcja udostępniła jednak już wcześniej jego wybrane fragmenty.

W rozmowie z ZDF Steinmeier ostrzegł swoich rodaków przed zerwaniem więzi ze Stanami Zjednoczonymi. - Nie mamy powodu do okazywania (Amerykanom) moralnej wyższości - zastrzegł, przyznając, że po objęciu władzy przez prezydenta Donalda Trumpa relacje z USA stały się trudniejsze.

Steinmeier podkreślił, że bez Amerykanów nie byłoby demokracji w Niemczech, a bez amerykańskiego Planu Marshalla nie byłoby niemieckiego dobrobytu.- powiedział. Jak dodał, nie wszyscy w Ameryce zapomnieli o znaczeniu więzi transatlantyckich.

Prezydent wezwał obywateli do bardziej aktywnego wspierania demokracji. Jego zdaniem w Niemczech nie ma obecnie powodu do obaw, jednak Niemcy „nie są wyspą”, a sytuacja w innych krajach, gdzie można obserwować „fascynację autorytaryzmem”, nie pozostaje bez wpływu na postawy obywateli Niemiec.

 

http://niezalezna.pl...zerwaniem-z-usa#12 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6295 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 23 lipiec 2017 - 17:10

Służby niemieckie, rosyjskie, marionetki Sorosa...  wszystkim nie w smak wolna Polska.

 

20229148_1017499801720265_34112715297631


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#13 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2154 postów

Napisano 23 lipiec 2017 - 19:38

Minister z Niemiec grozi Polsce.
 
Dodano: 23.07.2017 [19:04]
 
1500829470166727102780.jpg
 
 
Minister sprawiedliwości Niemiec Heiko Maas powiedział dzisiaj gazecie "Bild", że jest zaniepokojony sytuacją wymiaru sprawiedliwości w Polsce i ostrzegł, że brak poszanowania dla praworządności może doprowadzić do politycznej izolacji kraju w UE.

"Niezależność wymiaru sprawiedliwości w Polsce jest zagrożona" - powiedział Maas w rozmowie z "Bildem". "Unia Europejska nie może się temu bezczynnie przyglądać. Praworządność i demokracja stanowią fundament UE" - zaznaczył polityk współrządzącej SPD.

Maas wyraził zadowolenie z faktu, że KE rozważa podjęcie wobec Polski konkretnych sankcji. "Kto wykazuje tak mało poszanowania dla państwa prawa, ten godzi się na polityczną izolację (kraju)" - powiedział Maas.

 

http://niezalezna.pl...ec-grozi-polsce#14 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2154 postów

Napisano 25 lipiec 2017 - 09:50

Cynizm Niemców - awantura o sądy dała pretekst, aby nie przeprosić za „polskie obozy”.
 
Dodano: 25.07.2017 [09:58]
 
1500967608166919102882.jpg
 
 
Niemcy od lat zakłamują historię i prawdę o obozach, w których mordowano Żydów z całej Europy. Stacja ZDF używała określenia „polskie obozy zagłady”, wielokrotnie padało ono na antenie niemieckiej telewizji. Stwierdzili jednak, że nie będą przepraszać, ponieważ… w Polsce reformowane są sądy. W taki sposób Niemcy wykorzystują sytuację, do której doprowadziły działania opozycji.

Na początku stycznia w sieci internauci rozpowszechnili akcję #GermanDeathCamps – przypominającą, kto zakładał obozy koncentracyjne podczas II wojny światowej. Ta inicjatywa miała przekonać stację ZDF, by przeprosiła byłego więźnia Auschwitz Karola Tenderę za użycie haniebnego sformułowania „polskie obozy zagłady”.

ZDF miała przeprosić Tenderę – taką decyzję podjął Sąd Apelacyjny w Krakowie. Przeprosiny miały być przez miesiąc umieszczone na stronie głównej niemieckiego nadawcy. Ukazało się oświadczenie, ale było głęboko ukryte.

CZYTAJ WIĘCEJ: Polska ambasada odpowiada na #GermanDeathCamps. TO WIDEO to hit sieci

Okazało się, że niemiecka stacja zaskarżyła postanowienie Sądu Krajowego w Moguncji, który wydał klauzulę wykonalności w sprawie przeprosin. TVP Info dotarło do apelacji złożonej przez ZDF.

Czytamy w niej, że sądy w naszym kraju nie są niezawisłe. Dowodzą, że niekorzystny wyrok z Krakowa jest „pokłosiem zmian polityczno-gospodarczych w naszym kraju”. Przekonują, że nowa władza walczy o prawdę historyczną i „jest ukierunkowany na ochronę dobrego imienia państwa polskiego i Polaków”. Doprawdy dziwne…

CZYTAJ WIĘCEJ: ​Protest Polonii przed ZDF: "Arbeit macht Frei" - czy to w języku nazistowskim? ZDJĘCIA

I najbardziej kuriozalne stwierdzenie. W piśmie przekonują, że gdyby w Polsce nie rządził PiS, to by nie zapadały takie wyroki.

Stacja nawiązuje do reformy sądownictwa w naszym kraju. Twierdzą, że „Sąd Najwyższy zostanie rozwiązany, a wszyscy sędziowie będą pozbawieni stanowisk”.

Opozycja zadowolona?

CZYTAJ WIĘCEJ: Hitlerowskie korzenie telewizji ZDF. Luftwaffe i order od Führera

 

http://niezalezna.pl...a-polskie-obozy#15 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6295 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 27 lipiec 2017 - 08:55

W tej materii niewiele sie zmieniło. Niemcy są bezwzględnie konsekwentni w realizacji swoich planów...

 

zaglada.jpg

Holokaust Polaków. Jak Polacy mieli stać się ofiarą makabrycznego eksperymentu
Opublikowane 2017/07/26w II wojna światowa
Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze: Follow @Niezlomni_com  

Adolf Hitler zaczął realizację swojej wizji aryjskiego świata od zagłady Żydów. Na tym jednak nie zamierzał poprzestać. Następni w kolejce do unicestwienia byli Słowianie.

Hitler po holokauście planował dalsze ,,oczyszczanie” świata, by zrobić miejsce dla Niemców. Polska odgrywała wielką rolę w Generalnym Planie Wschodnim. Po pierwsze sąsiadowała z III Rzeszą, a po drugie była największym w Europie skupiskiem Żydów. Dlatego to na terenie naszego kraju Niemcy umieścili infrastrukturę przeznaczoną do masowego ludobójstwa. Po eksterminacji Żydów miała służyć głównie do wytępienia Polaków, których Hitler chciał się pozbyć, bowiem uznawał ich za najbardziej krnąbrny i trudny naród spośród wszystkich Słowian. W sumie Hilter planował pozbyć się – zabić lub przesiedlić – z Europy Środkowej i Wschodniej nawet 50 mln ludzi. Potężna III Rzesza miała rozciągać się od Portugalii po Ural – czytamy na Rp.pl.

Plan zakładał pozbycie się 80–85 proc. Polaków, 50 proc. Czechów i Morawian, 65 proc. Ukraińców, 75 proc. Białorusinów oraz bliżej nieokreślonej ilości Rosjan i Tatarów. Pozostali, około 14 mln, mieli stać się niewykwalifikowanymi niewolnikami. Zaledwie garsta miała zostać poddana germanizacji.

Naszym celem nie jest wcale germanizowanie Wschodu w starym znaczeniu tego słowa, to jest przez nauczanie ludów tam zamieszkałych języka i prawa niemieckiego, lecz doprowadzenie do tego, by na Wschodzie żyła tylko ludność czysto niemieckiego pochodzenia

 

– podkreślał już na początku III wojny światowej Heinrich Himmler, który był od 1939 roku komisarzem Rzeszy do spraw umocnienia niemczyzny.

Główne założenia GPO przygotowano w 1941 roku. Realizację części planu dotyczącej wielkiej zagłady Słowian odkładano jednak po kolejnych wojennych porażkach III Rzeszy. W końcu zapadła decyzja, że Niemcy zajmą się tym na wielką skalę po zwycięskiej wojnie. Wcześniej wdrożony został Mały Generalny Plan Wschodni. Zakładał on likwidację polskich elit politycznych, naukowych i kulturalnych. Niemcy dysponowali ,,specjalną księgą gończą”, gdzie umieszczono alfabetycznie 61 tys. nazwisk wybitnych Polaków. Aresztowania, zsyłki i mordy ruszyły już jesienią 1939 roku. W kilku specjalnych akacjach zabito ponad 20 tysięcy ludzi. W czerwcu 1940 roku Niemcy dokonali jednej z najbardziej pamiętnych egzekucji. W Palmirach wymordowali 358 więźniów Pawiaka. W tej grupie byli znani polityce, działacze, samorządowcy, lekarze, prawnicy i sportowcy. Jednocześnie wygnano ze swoich domów blisko 900 tysięcy ludzi – najwięcej, bo 630 tysięcy z Wielkopolski.

Ostatecznie Niemcy nie zrealizowali swoich przerażających planów, bo niespodziewanie dla siebie przegrali II wojnę światową. W innym wypadku Polacy jako naród nie mieliby wielkich szans na przetrwanie.

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze: Follow @Niezlomni_com

 

http://niezlomni.com...t=postfitye0677

 

 

 

tusk.jpg

Rosemann: Generalny Gubernator Tusk (ulica i zagranica)
Opublikowano dnia 26.07.2017 23:30
 
PiS-owi bardziej od tlenu potrzebny był dziś dowód na to, że to, co się u nas dzieje jest próbą ograniczenia naszej suwerenności. To, co robi Timmermans i medialne namaszczanie Tuska na Generalnego Gubernatora czy innego gauleitera jest właśnie czymś takim. Słowa Alexandra Wölla z Die Welt "Najlepszym rozwiązaniem dla Niemiec będzie wybór Donalda Tuska na premiera w 2019 r." powinny zostać teraz rozpowszechnione w takiej masie, by starczyło nawet dla tych, którzy dopiero rodzą się. Żeby wiadomo było czyim kandydatem jest Donald Tusk.

 

 

Realizowany u nas scenariusz „ulica i zagranica” ma chyba jakiś genetyczny problem z konstrukcją bo albo zawodzi „ulica” a jak już pokaże, że jednak coś tam może, wtedy ciała daje „zagranica”.

Niewiele czasu minęło od ogłoszenia przez „ulice” wielkiego zwycięstwa w „rewolucji Lipcowej” gdy jej sojuszniczka „zagranica” pospiesznie choć jak mniemam z zupełnie innymi intencjami ruszyła z odsieczą zaatakowanej i dosyć poturbowanej przez „ulicę” władzy.

Mam oczywiście na myśli dzisiejsze wyskoki pana Timmermansa, który w ultimatum zażądał eksterytorialnej autostr… znaczy zażądał żeby przyjmowane u nas ustawy były zgodne z jego wolą czy tam widzimisię a niemieckie wolne (chyba, że im władza każe zamknąć ryje na temat uchodźców) media postanowiły nam dziś wybrać Generalnego Gubernatora. Dokładniej zaś wybrać nam w 2019 roku Donalda Tuska na premiera.

PiS nie mógł chyba dostać dziś lepszego prezentu. Próby „umiędzynarodowienia” protestów związanych z ustawami dotyczącymi sądownictwa szły władzy jak po grudzie. Niczym wcześniejsze „przygotowanie ogniowe” samych zmian prawa przez Ziobrę. I kiedy zacząłem serio myśleć, że PiS-owi pozostała kolejna odsłona gry w „szukanie kreta” do akcji wkroczył Berlin i wkroczyła Bruksela.

Znając już ultimatum Timmermansa i inicjatywę polityczną niemieckich mediów poszedłem na spacer i w centrum miasta minąłem dwóch rozgorączkowanych młodzieńców. „Jeśli Berlin i Bruksela myślą…” zdołałem usłyszeć. Nie, sądząc z tego, co Berlin i Bruksela robią, chyba jednak nie myślą.

PiS-owi bardziej od tlenu potrzebny był dziś dowód na to, że to, co się u nas dzieje jest próbą ograniczenia naszej suwerenności. To, co robi Timmermans i medialne namaszczanie Tuska na Generalnego Gubernatora czy innego gauleitera  jest właśnie czymś takim. Słowa Alexandra Wölla z Die Welt "Najlepszym rozwiązaniem dla Niemiec będzie wybór Donalda Tuska na premiera w 2019 r." powinny zostać teraz rozpowszechnione w takiej masie, by starczyło nawet dla tych, którzy dopiero rodzą się. Żeby wiadomo było czyim kandydatem jest Donald Tusk.

Jestem człowiekiem raczej mało porywczym i, jak niektórzy mówią, dobrze wychowanym. W swoim pisaniu staram się nie szarżować a słów uznawanych za obelżywe używam z rzadka i w naprawdę umiarkowanych ilościach. Jestem też gorącym zwolennikiem twardego trzymania się przez dyplomatów dyplomatycznego języka.

Ale w tej sytuacji nie tylko oczekuję ale domagam się od przedstawicieli naszych władz, by panu Timmermansowi i temu panu z Die Welt co to sobie świadomie czy bezwiednie próbuje włazić w buty po Adolfie odpowiedzieli ni mniej ni więcej tylko „A weź pan spierdalaj”. Nic więcej.
Tuskowi, przyjdzie czas, sam to powiem.

 

http://www.tysol.pl/...ca-i-zagranica)


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#16 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2154 postów

Napisano 27 lipiec 2017 - 10:54

1466840871_hq1kxp_600.jpg#17 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6295 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 27 lipiec 2017 - 12:39

20374801_1718192141544627_1539270863998220264623_10203892422586928_4355756379481


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#18 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2154 postów

Napisano 27 lipiec 2017 - 19:44

DFsHjLkXkAAq6Me.jpg#19 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2154 postów

Napisano 28 lipiec 2017 - 20:12

Znalezione w Necie:

 

W tym czasie prognoza Irlmaiera wywołała wśród niemieckiej publiczności burzę ironicznych komentarzy, bowiem w tej prognozie – wtedy – nic nie wydawało się być realnym:
Dziewczyno ty moja, ty przeżyjesz w swym życiu niemało wstrząsów. Na początku nasz kraj będzie prosperował jak jeszcze nigdy w do tej pory. Potem nastąpi upadek wiary w Pana i ludzie pogrążą się w grzechu, a do nas zmierzają potoki uciekinierów z Bałkanów i z Afryki. Nasze pieniądze stracą wartość i nastąpi wysoka inflacja. Wkrótce potem, w Niemczech zacznie się rewolucja i wojna domowa, a potem nocą, nieoczekiwanie, do Europy wtargną Rosjanie
Alois Irlmaier (1895-1959)#20 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2154 postów

Napisano 28 lipiec 2017 - 20:34

Prokurator: „MSW spodziewa się ataku islamski skalę we wrześniu 2017 roku”

,

 

ISLAMANGRIFF-IM-SEPTMEBER.jpg?resize=350

 

https://translate.go...f-im-september/

 

Tłumaczone translatorem!#21 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2154 postów

Napisano 29 lipiec 2017 - 11:32

 #22 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2154 postów

Napisano 29 lipiec 2017 - 15:02#23 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2154 postów

Napisano 29 lipiec 2017 - 15:36

„Biada przede wszystkim tobie Germanio. Nie pomyśleliście nigdy na szlaku waszej zbrodni, że nienawiść wasza i pycha mogły stworzyć dla was niezgłębioną czeluść w miejsce wiecznej zagłady, czeluść, której głębię wielkość waszej winy wypełnię żarem takich płomieni i taką siłą kaźni, jakiej dla innych nie będzie. Nie pomyśleliście nad tym, jaką grozą mogą na wieki zapłonąć, na hańbę waszą i karę, słowa waszej pychy.
Nur fur Deutsche. Uznaliście siebie samych za nadludzi, a przez uczynki wasze staliście się gorsi niż wilki i hieny, gdy nie oszczędziliście ani żywych, ani umarłych i pohańbiliście zwłoki tych, którym wydarliście życie. Przydaliście nowe zbrodnie do starych, a krzyk pomordowanych Żydów przyłączył się do starych, wołaniem krwi, ludów zapomnianych.
Biada przede wszystkim wam Prusacy, wodzowie i nieprzyjaciele. Przyszły już dwa uderzenia wichru i upadło Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego oraz moc sroga synów Północy. A przyjdzie trzecie uderzenie, a wtedy biada i Berlinowi. Los Berlina będzie jak los Niniwy, bo gdy padnie w gruzy, nie odbuduje się już więcej. Wicher pustyni zasypał piaskiem Niniwę, choć była większa niż inne miasta starożytności.
Puszcza będzie szumiała nad gruzami Berlina- miasta zbrodni i pychy”

 

Teresa Neumann

 

15 października 1948 r.

 

 

„Kto z Polaków nie wróci na czas do Ojczyzny to na obczyźnie zginie, najwięcej w Niemczech. Podobnie Polacy w USA będą szybko wracać do kraju, bo tam poczują głód. Amerykę czekają chude lata (na skutek zmian klimatycznych, ruchów tektonicznych i wojny domowej).”

 

Marian Węcławek#24 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2154 postów

Napisano 29 lipiec 2017 - 20:25

4b537ff11aca144bc76eaf3d51507024.jpg#25 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6295 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 31 lipiec 2017 - 13:19

20292791_1607942692590527_30374618047748


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


Pozycjonowanie strony: Virtual Development