Skocz do zawartości
Zdjęcie

NIEMCY


210 odpowiedzi w tym temacie

#201 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 08 listopad 2017 - 11:05

23116914_304650316683169_143692883367856

 

 

23157196_305595566588644_448400186533116


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#202 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 19:04

NASZ WYWIAD. Dr Lubecka: "Niemcy nigdy nie posługiwali się terminem „niemieckie zbrodnie”. Robili to celowo".

 

opublikowano: 40 minut temu

 

 

eaf2786df5b84ffebf36d3abf14b86d1.jpeg

Dr Joanna Lubecka

 


Termin „zbrodnie nazistowskie” pojawił się w prasie niemieckiej, jeszcze kiedy ukazywała się w strefie okupowanej przez wojska amerykańskie i była cenzurowana przez Amerykanów. Kiedy Niemcy zobaczyli, że mogą bezkarnie używać tego terminu, zaczęli się nim posługiwać w innych publikacjach oraz w wypowiedziach publicznych. Zaczęli go stosować na szeroką skalę. Alianci szybko podjęli termin. Sowieci natomiast pisali o faszystowskich i hitlerowskich zbrodniach.

 

 

https://wpolityce.pl...obili-to-celowo#203 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 17:48

Niemcy w objęciu gender. Urząd antydyskryminacyjny w euforii po historycznej decyzji TK ws. trzeciej płci.

09c348de35b542a1863819c131365e22.jpeg

Szefowa niemieckiego urzędu antydyskryminacyjnego Christine Lueders określiła w środę mianem historycznej decyzję Trybunału Konstytucyjnego o konieczności wprowadzenia do rejestru urodzin oprócz męskiej i żeńskiej możliwości trzeciej płci.

Wyrok TK jest wyrazem uznania dla osób transseksualnych, które od dziesięcioleci walczyły o prawo do samostanowienia[/quote]
—powiedziała Lueders. Szefowa rządowej placówki antydyskryminacyjnej wezwała władze do kompleksowej reformy przepisów i uchwalenia nowoczesnej ustawy o tożsamości płciowej.

https://wpolityce.pl...s-trzeciej-plci

#204 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 10 listopad 2017 - 08:37

No to by było dopiero niemieckie aj waj! i łamanie praworządności i groźby interwencji zbrojnej i Bóg wie jakie niemieckie partie i organizacje na baraykadach...

 

para.jpg

Cios prosto w serce zachodnich koncernów. To byłaby prawdziwa rewolucja – tak mogą wkrótce wyglądać paragony w polskich sklepach
Opublikowane 2017/11/09
 

Jarosław Gonciarz, poseł Prawa i Sprawiedliwości, wyszedł z pomysłem, aby na paragonach przy produktach pochodzących z Polski umieszczany był specjalny symbol, na przykład ,,PL”. Dzięki niemu konsumenci wiedzieliby, że kupując pewne produkty wspierają polskie firmy.

 

Podczas wielu spotkań, które organizowałem, różne osoby zgłaszały mi jak posłowie fakt, że chciałby być lepiej doinformowane, czy produkt który kupują pochodzi z naszego kraju. Ludzie chcą być świadomi, jaki towar kupują

 

– powiedział DoRzeczy.pl poseł, który już wystosował interpelację do ministerstwa rozwoju.

Poseł przypomina, że takie rozwiązanie funkcjonuje w Irlandii, gdzie konsument wie, że produkt oznaczony koniczynką został wyprodukowany w kraju.

Parlamentarzysta wierzy, że jego pomysł przyczyni się do rozwoju patriotyzmu ekonomicznego.

Coraz częściej chcemy kupować polskie produkty. Podobnie Niemcy, wybierają to, co niemieckie

– przypomina. Dodaje, że zachodnie koncerny często wysyłają na nasz rynek produkty, różniące się składem od swoich odpowiedników, które lądują na półkach sklepów w Europie Zachodniej.

źródło: Do Rzeczy

 

https://niezlomni.co...skich-sklepach/


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#205 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 10 listopad 2017 - 08:44

Może już czas olać IV Rzeszę?

 

isla.jpg

Polka mieszkająca w Niemczech zszokowana po tym, gdy jej syn dostał pracę domową w szkole. Mówi stanowcze ,,nie”: ,,Nie odrobi jej, nie jest muzułmaninem”
Opublikowane 2017/11/09w
 

– Koleżanka mieszka w Niemczech, jej syn przyniósł takie zadanie domowe z RELIGII. Nie z etyki czy niemieckiego ale z religii – pisze na Facebooku dziennikarz i lokalny działacz Mariusz Klonowski, publikując skan pracy domowej. Podkreśla, że Polka nie zgodziła się, aby jej dziecko wykonywało takie zadania.

 

– napisała Polka.

Mój syn nie odrobi tego zadania gdyż jest katolikiem a nie muzułmaninem

 

szzah.jpg

– dodaje Klonowski.

Teraz pewnie odwiedzi ja Jugendamt w towarzystwie imama. Takie realia w Niemczech

 

https://niezlomni.co...i-muzulmaninem/

 

 

Okazuje się, że nie tylko u nas były media podporządkowane obcym służbom (WSI trudno było uznać za polską formację). U Niemców to jest karność 100%, słuzby każą i każdy dziennikarzyna stuka obcasami i wykonuje rozkazy...

... a wszystko po to aby jak tylko nadaży się okazja mieć grunt przygotowany i usrawiedliwiony dla interwencji... tak, tak zbrojnej. I to nie są jaja.

 

rach.jpg

Niemieccy dziennikarze alarmują o sytuacji w Polsce, porównując ją do III Rzeszy. Mocna odpowiedź na antenie TVP. To trzeba przetłumaczyć na niemiecki! [WIDEO]
Opublikowane 2017/11/10
 

Szef Niemieckiego Związku Dziennikarzy Frank Überall porównał to, co się dzieje w Polsce, do rodzącej się dyktatury w latach 30. ubiegłego wieku w Niemczech. Sprawa wzbudziła liczne komentarze – do sprawy odniósł się również Michał Rachoń na antenie TVP.

 

Związek Niemieckich Dziennikarzy przyjął rezolucję, w której wyraził zaniepokojenie sytuacją w polskich mediach i zapowiedział, że będzie ,,dalej bronić niezależności mediów i pluralizmu opinii”. Sam szef Związku mówił w rozmowie z Deutsche Welle:

 

Co na to polscy dziennikarze? Michał Rachoń odpowiedział na antenie TVP:

„Dziennikarze są zwalniani z pracy i nie mają możliwości tworzenia opinii publicznej dla wymiany krytycznych poglądów. I to jest jednoznaczne naruszenie podstawowej zasady wolności mediów. (…) Efektem jest umacnianie się pewnych struktur i to już zmierza w kierunku dyktatury. Jestem Niemcem. W latach 30-tych XX wieku doświadczyliśmy tego. Uważam, że nie wolno dopuścić, aby powtórzyło się to gdziekolwiek na świecie, a na pewno nie w takiej wspólnocie wartości, jaką jest Unia Europejska”

 


Frank Uberall szef Niemieckiego Związku Dziennikarzy troszczy się o wolność mediów w Polsce. Zapomina jednak o paru drobiazgach z niemieckiego podwórka… Segment #Jedziemy z #Minęła20 pic.twitter.com/TZlTbQwwSF

— michal.rachon (@michalrachon) 9 listopada 2017

Frank Überall zapomina o paru drobiazgach z niemieckiego podwórka…

 

 

https://niezlomni.co...iemiecki-wideo/


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#206 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 10 listopad 2017 - 08:47

No to akurat nie nowość. Skoro ma się dziadka bez napletka to trudno aby nie być spokrewnionym :rolleyes: I co na to Adolfina?

 

Sensacyjne odkrycie historyczne dokonane przez belgijskich uczonych. Adolf Hitler był blisko spokrewniony z Afrykańczykami i Żydami?

 

08-11-2017 22:19 Adolf Hitler Fot. Bundesarchiv / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0 Kategoria: Historia Podziel się

 

cf08160f9ea5a104ac307baa3f6aa16e.jpg

 

Jak podaje portal history.com, ostatnie badania genetyczne przeprowadzone przez belgijskich uczonych wskazują, iż Adolf Hitler mógł być blisko spokrewniony z grupami etnicznymi, które sam określał mianem ,,podludzi”....

Źródło: https://www.prawdaob...ydami-3040.html © http://www.prawdaobiektywna.pl

 

 


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#207 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 11 listopad 2017 - 12:54

Bundeswehra ćwiczy rozpad EU i scenariusze wojny z Polską

 

„Der Spiegel„ informuje, że dotarł do tajnych raportów Byndeswehry z których wynika, że niemiecka armia ćwiczy gry wojenne zakładające rozpad EU, NATO i konflikt miedzy krajami Grupy Vyszechrad 4 a Niemcami.

Niemcy zakładają różne scenariusze konfliktu z państwami Europy Środkowej. Jeden z nich to opuszczenie EU jednocześnie przez wiele państw. Inny wariant to konflikt miedzy Niemcami a krajami Europy Środkowej które organizują się we własny blok obronny nazywany Międzymorzem lub Grupą Wyszechradzką.

Analizując niemieckie scenariusze wojenne dochodzimy do wniosku, że zagrożeniem dla Niemiec jest każda sytuacja w której Niemcy nie będą w stanie kontrolować tej częsci Europy.

Dotyczy to także sytuacji w której państwa Europy Środkowej będą próbowały prowadzić suwerenną politykę niezależną od Berlina. Niemieckie koncepcje zakładają, że rozpad EU jest bardzo prawdopodobnym scenariuszem a niemiecka armia będzie walczyć z krajami Grupy Wyszechradzkiej która będzie konkurentem dla Berlina.

W ramach tych scenariuszy Bundeswehra prowadzi wielowariantowe manewry wojskowe. Te tajne plany Niemiec niestety mijają się z oficjalnymi projektami NATO oraz z oficjalnymi planami utworzenia armii EU do czego nawołuje szef KE Jean-Claude Juncker.

Informacje podawane przez najbardziej opiniotwórczy niemiecki dziennik sa wysoce niepokojące dla Polski gdyż zakładają, że Niemcy ćwiczą potajemne ataki na Polskę a po wtóre zakładają, że fundamentem wielkości Niemiec jest sprawowanie kontroli nad krajami Europy Środkowej. Analiza dotychczasowych stosunków polsko-niemieckich ewidentnie dowodzi, że jedynym realnym niebezpieczeństwem dla Polski na najbliższych kilkanaście lat jest zagrożenie ze strony Niemiec.

Raport nosi nazwę „ Prognoza strategiczna 20140”

Grzegorz Nowak

Serwis giełdowy amerbroker.pl#208 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 13 listopad 2017 - 08:54

Ambasador Niemiec na pohybel faktom: Kwestia reparacji wojennych jest już prawnie i politycznie zamknięta.

 

opublikowano:

godzinę temu

 

149151a6a60c481a8e6cd2d055e09ae5.jpeg

 

Kwestia reparacji wojennych jest już prawnie i politycznie zamknięta - mówi ambasador Niemiec w Polsce Rolf Nikel w rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy”.

 

W najnowszym numerze tygodnika „Do Rzeczy” ukazał się wywiad z ambasadorem Niemiec w Polsce Rolfem Nikelem.

Pytany o kwestie odrzucenia przez rząd niemiecki żądań polskiego rządu w sprawie reparacji wojennych, Nikel mówi: „Nie ma żadnej wątpliwości, że Niemcy ponoszą moralną odpowiedzialność za potworne zbrodnie w Polsce podczas II wojny światowej. I celowo mówię tu o Niemcach, a nie o nazistach, ponieważ za tymi zbrodniami stali niemieccy żołnierze, którzy zabijali w imieniu Niemiec. To coś, co przyznajemy i co będziemy przyznawać w przyszłości. Trzeba o tym pamiętać i mówić prawdę o tym, co się wydarzyło, o sprawcach i o ofiarach, a także o patriotycznych czynach wielu Polaków. Kwestia reparacji wojennych jest już jednak prawnie i politycznie zamknięta. Nasze władze w Berlinie wielokrotnie to podkreślały”.

 

https://wpolityce.pl...cznie-zamknieta

 

http://niezalezna.pl...-chce-rozmawiac#209 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2057 postów

Napisano 14 listopad 2017 - 10:29

1510592666_trc73w_600.jpg#210 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 15 listopad 2017 - 13:15

Wyciekła TAJNA notatka Merkel ws. Polski! To miało nigdy nie wyjść na światło dzienne

NewsWeb

14 listopada 2017
ANGELA.jpg
 

To miało nigdy nie wyjść na światło dzienne. Te wytyczne Angeli Merkel odnośnie Polski mrożą krew w żyłach. Burzą całą narrację zwolenników liberalnej opozycji w Polsce, którzy są przekonani, że Niemcy obiektywnie i z troską patrzą na polską politykę wewnętrzną.

 

Niemcy wespół z Brukselą od 2 lat, bo tyle rządzi obóz Prawa i Sprawiedliwości, coraz zacieklej atakują Polskę dosłownie za każdy ruch polityczny. Czy tak negatywne nastawienie całego zachodu wobec konserwatywnego rządu w Warszawie to przypadek? Zdecydowanie nie! Do opinii publicznej przedostała się notatka, którą Angela Merkel wolałaby zabrać ze sobą do grobu.

To dokument zawierający instrukcję dla niemieckich dziennikarzy, w jaki sposób mają określać Polskę pod rządami PiS. Wśród rekomendowanych zwrotów znajdują się m.in.: „Putinowski model władzy” czy „dziki Wschód”.

Instrukcje merkelowscy dziennikarze – przez wielu, nawet w Niemczech, nazywani agitatorami – mają pobierać na spotkaniach z przedstawicielami rządu kanclerz Angeli Merkel. „Super Express” dotarł do tajnej notatki w tej sprawie, która trafiła do polskich władz. – Chodzi o to, jakie treści są korzystne dla racji stanu Niemiec, a jakie niekorzystne dla Polski i naszego rządu – komentuje Tadeusz Dziuba z PiS w „SE”.

Wśród zaleceń jest też wychwalania Unii Europejskiej i przedstawianie wyłącznie pozytywnych aspektów członkostwa. Podobne instrukcje do dziennikarzy w Polsce przesyłał Mark Dekan, szef koncernu medialnego Ringier Axel Springer, który w naszym kraju wydaje m.in. tygodnik Newsweek, którym zarządza Tomasz Lis – skrajnie nienawidzący Prawa i Sprawiedliwości „dziennikarz nocnej zmiany”. Ponadto RASP jest właścicielem całej grupy Onet. Generalnie nieformalna europejska koalicja antyPiS ma za zadanie przekonywać całą opinię publiczną, że uległość wobec Brukseli i Berlina jest wpisana w ramy „europejskiej solidarności”.

 

 

http://polskaracja.c...-tajna-notatka/


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg


#211 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 5336 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 16 listopad 2017 - 10:32

NASZ WYWIAD: Skowroński o kulisach spotkania z niemieckimi dziennikarzami: "Na tle innych państw Polska jest wolnościowym eldorado"

opublikowano:

wczoraj · aktualizacja: wczorajb97ec216e3f0448fb4f68714c321fed0.jpeg
 
 

Na tle innych państw Polska jest wolnościowym eldorado. Albo sobie nie zdajemy z tego sprawy, albo nie chcemy sobie zdawać

— mówi Krzysztof Skowroński, prezes SDP po  spotkaniu w Berlinie z niemieckimi dziennikarzami w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

 

Wpolityce.pl: Jako prezes SDP był pan razem z grupą przedstawicieli naszych mediów na spotkaniu z niemieckimi dziennikarzami. Te  wyjazdy do różnych krajów w ramach projektu „Dziennikarze mówią o Polsce” mają miejsce już od kilku miesięcy. Ale ten wyjazd do Niemiec miał wyjątkowy kontekst. Tym kontekstem była rezolucja Niemieckiego Związku Zawodowego Dziennikarzy, o rzekomym, „braku wolności słowa w Polsce”.

 

Tak, to prawda. Spotkanie z dziennikarzami niemieckimi jest częścią projektu „Dziennikarze mówią o Polsce”. Projekt powstał w SDP i jest naszą reakcją na rozmaite nieprawdziwe oceny sytuacji w polskich mediach, a szerzej - oceny tego, co się dzieje w Polsce. Te oceny ukazują się nie tylko w mediach zagranicznych, ale również w raportach instytucji międzynarodowych. Te instytucje, często o pięknej karcie, piszą bzdury o Polsce i chcieliśmy to pokazać. Oświadczenie szefa związku dziennikarzy niemieckich tworzyło kontekst naszego spotkania, bo w nim skupiła się cała nieprawda, jaką można powiedzieć o polskich mediach.

 

Czy był na spotkaniu był Frank Überall, szef związku?

 

Nie. Być może między rezolucją a naszym pobytem w Berlinie, było za mało czasu, by takie spotkanie zorganizować. Wysłaliśmy zaproszenie i próbowaliśmy doprowadzić do spotkania z przewodniczącym lub kimś przez niego wskazanym. Może Belin jest za dużym miastem…

 

Czy udało się o tym oświadczeniu z niemieckimi dziennikarzami porozmawiać?

 

Tak, ale nie był to główny temat dyskusji. Opowiadaliśmy o tym, co dzieje się w polskich mediach. Charakterystyczne, że pierwsze pytanie, jakie zadali nam niemieccy dziennikarze dotyczyło braku przedstawiciela „Gazety Wyborczej”. Wytłumaczyliśmy, że nie ma powodu go zapraszać, bo będzie kłótnia. Opinię „Gazety Wyborczej” na temat mediów w Polsce już znają. Naszej - nie. Chcieliśmy im uświadomić, że istnieją co najmniej dwa źródła wiedzy o tym, co dzieje się w Polsce. Z pierwszego korzystają na co dzień. Drugie - to to my. Właśnie mają szanse je poznać.

 

Kto był na tym spotkaniu z naszej strony?

 

Mieliśmy świetną reprezentację. W Berlinie był Piotr Semka, Andrzej Potocki, Cezary Gmyz, korespondent niemiecki, który na własnej skórze doświadczył co znaczy karykaturalny portret w prasie niemieckiej. Była z nami Olga Doleśniak- Harczuk, wiceszefowa Gazety Polskiej, Jan Bogatko - związany z Wolną Europą i przez 30 lat pracujący w mediach niemieckich. Mogliśmy dzięki temu rozmawiać o Polsce po niemiecku z udziałem osób, które świetnie znają tamten kraj.

 

Czemu generalnie służyły te rozmowy?

 

Chcieliśmy pokazać, że nie brakuje u nas żadnej wolności prasy, nie ma łamania demokracji. Nie zamierzaliśmy wpływać na ich opinie i  nigdy nie będziemy tego robić. Jeśli oni sądzą, że Jarosław Kaczyński jest złym politykiem a  Beata Szydło złym premierem - ich sprawa. Tam prasa w większości jest lewicowa i już. Ważne było dla nas, żeby wiedzieli, że w Polsce jest demokracja i jest wolność słowa. Chodziło nam tylko o tę  fundamentalną prawdę.

 

Uwierzyli?

 

Usłyszeli. Czy uwierzyli? Myślę, że to dopiero pierwsza kropla. Trzeba dalej drążyć skałę. W gruncie rzeczy jestem bardzo zadowolony z tego spotkania. Ziarno zostało zasiane. Co dalej? To  zależy od  naszej konsekwencji. Mam nadzieje, że się uda przekonać Fundację Polsko - Niemieckie Pojednanie do wspólnego zorganizowania kolejnego spotkania – tym razem w Warszawie. Wtedy, tak jak obiecaliśmy naszym niemieckim kolegom, zaprosimy dziennikarzy z „GW” . Niech dwa źródła opowiadają o tym, czym są media w Polsce, czym były. To będzie taki show dla dziennikarzy niemieckich – zobaczą jak pięknie potrafimy się kłócić. I jak pięknie potrafimy zupełnie co innego opowiadać o tej samej rzeczywistości.

 

Jakie kraje odwiedzacie w ramach projektu?

 

Byliśmy już w  w Bratysławie Pradze, Budapeszcie. Londynie. Teraz jesteśmy w Petersburgu. Na końcu będzie Bruksela. To cykl niezwykle ciekawych spotkań. Wymiana informacji na temat sytuacji w mediach.

 

Jaki jest wniosek z tej wymiany?

 

Powiem, że na tle innych państw, Polska jest wolnościowym eldorado. Albo sobie nie zdajemy z tego sprawy, albo nie chcemy sobie zdawać.

 

Rozmawiała Katarzyna Jabłonowska

 

https://wpolityce.pl...ciowym-eldorado


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

 

                                                     comes militi                             03_Lado_Swarozyc_iko.jpg

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


Pozycjonowanie strony: Virtual Development