Skocz do zawartości
Zdjęcie

Putin i Rosja - Путин и Россия

Vlad i Imperium Vlada

124 odpowiedzi w tym temacie

#101 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6499 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 08 listopad 2017 - 10:47

Śmierciopiewco! Chyba cię nie zamkneli??  :o :o :o

 

Wpadł rosyjski agent. Przygotowywał atak

58686767631408899385.jpg

/ Andrey Stenin/http://creativecommons.org/ licenses/by-sa/3.0/

W Estonii zatrzymano obywatela Rosji podejrzanego o pracę dla rosyjskich służb specjalnych i działanie przeciwko interesom Estonii. Zatrzymanemu zarzuca się m.in. przygotowywanie ataku komputerowego.

Prokurator Inna Ombler poinformowała, że do zatrzymania doszło w czasie weekendu, gdy mężczyzna próbował wyjechać z Estonii do Rosji przez miasto graniczne Narwa. Ombler oceniła, że tym samym udało się zapobiec „dużym szkodom”.

Wczoraj sąd w Tallinie postawił mu zarzuty. 

Mężczyzna, który jest obywatelem Rosji, jest podejrzany o działania jako agent Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) i przygotowywanie ataku komputerowego przeciwko Republice Estońskiej 
– przekazała estońska prokuratura. Dodała, że celem ataku miały być estońskie instytucje państwowe, ale nie ujawniła szczegółów.

Rosjanin, którego tożsamości nie podano, według Ombler, miał pracować dla FSB i działać przeciwko interesom Estonii. Prokurator dodała, że popełnił on „poważne przestępstwo”.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

 

http://niezalezna.pl...ygotowywal-atak

 

:D


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#102 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6499 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 08 listopad 2017 - 14:34

ra.jpg

 

Kto stoi za wydarzeniami, które wywołują chaos w Polsce lub pogarszają jej pozycję międzynarodową [WIDEO]
Opublikowane 2017/11/08w
 

Kto stoi za wydarzeniami, które wywołują chaos w Polsce lub pogarszają jej pozycję międzynarodową? Dlaczego prawdziwi inspiratorzy zazwyczaj pozostają w cieniu?

 

Reporterzy „Magazynu śledczego” podążają tropem tych, którzy od dziesięcioleci pracują na korzyść Związku Sowieckiego, a obecnie Rosji – czyli agentów wpływu oddziałujących na politykę, ekonomię, a nawet manipulujących mediami. Jak funkcjonuje rosyjska agentura w Polsce i na świecie? Jakich metod używają agenci wpływu działający w Polsce? Jaka spuścizna agenturalna pozostała nam po PRL?

 

Autorka programu uważa, że program nabiera dodatkowego smaczku po publikacji artykułu ,,Człowiek Moskwy w Warszawie” w tygodniku ,,Sieci” na temat Waldemara Pawlaka.

– czytamy w artykule.

Układy z Moskwą, ogromne pieniądze, dążenia do podpisania niekorzystnych dla Polski porozumień, korupcja – to podejrzenia, w sprawie których prokuratura wszczyna śledztwo. Według prokuratury były wicepremier mógł przyjąć łapówkę za przychylność wobec Rosji przy negocjowaniu kontraktu gazowego z 2010 r. […] Ujawniamy kolejne dokumenty, które pokazują, że w tamtym czasie Waldemar Pawlak brał udział w jeszcze jednej zagrażającej polskiemu bezpieczeństwu grze. Znów po stronie Rosji

Program poniżej:

 

http://niezlomni.com...narodowa-wideo/


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#103 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6499 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 10 listopad 2017 - 09:03

Radioaktywny obłok nad Europą pochodził z Rosji lub Kazachstanu. Moskwa: „Nic nie wiemy o wypadku”

irsn-carte-ru-10620171109.jpg

/ IRSN

Zauważony w ubiegłych tygodniach radioaktywny obłok nad Europą świadczy o tym, że w ostatnim tygodniu września doszło do wypadku w instalacji nuklearnej w Rosji lub Kazachstanie - ogłosił dziś francuski państwowy instytut bezpieczeństwa radiologicznego IRSN.

Wykluczył przy tym możliwość awarii reaktora atomowego, wskazując, że chodzi tutaj zapewne o zakład przerobu paliwa jądrowego lub placówkę medycyny nuklearnej. Jak podkreślił, obłok nie spowodował w Europie żadnego zagrożenia dla ludzkiego zdrowia ani dla środowiska.

Według komunikatu IRSN, nie można było dokładnie określić miejsca emisji promieniotwórczej substancji, ale biorąc pod uwagę sytuację meteorologiczną przypuszcza się, że leżało ono między górami Uralu i rzeką Wołgą.

Może to wskazywać na Rosję lub ewentualnie Kazachstan

- zaznaczył przedstawiciel instytutu.

Rosyjskie władze oświadczyły, że nic im nie wiadomo o wypadku na ich terytorium

- powiedział Reuterowi dyrektor IRSN Jean-Marc Peres. Dodał, że instytut nie nawiązał jeszcze kontaktu z władzami kazachskimi.

Peres przypomniał, że w ostatnich tygodniach IRSN i kilka innych europejskich instytutów ochrony radiologicznej notowało w powietrzu atmosferycznym wysoki poziom rutenu 106 - promieniotwórczego izotopu będącego produktem rozszczepiania atomów w reaktorach jądrowych. Izotop ten w przyrodzie nie występuje, ze względu na wynoszący nieco ponad rok okres połowicznego rozpadu wykorzystywany jest w medycynie.

Detection of #Ruthenium 106 in France and in Europe in late September : Results of IRSN’s investigations and updated information on the plausibility of the origin of the releasehttps://t.co/C5ztzDniiD pic.twitter.com/1cMDrSxobk

— IRSN France (@IRSNFrance) 9 listopada 2017

IRSN ocenia, że do atmosfery wydostała się duża ilość rutenu 106, od stu do 300 terabekereli, i gdyby we Francji wydarzył się wypadek na podobną skalę, niezbędne byłoby ewakuowanie bądź ukrycie ludzi w promieniu kilku kilometrów od miejsca emisji. Zdaniem Peresa, ruten 106 wydostał się prawdopodobnie z zakładów przerobu paliwa jądrowego lub z ośrodka medycyny nuklearnej. Awaria reaktora atomowego nie wchodzi tutaj w grę, gdyż pojawiłyby się wtedy także inne izotopy promieniotwórcze. Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) ustaliła ponadto, że przed zaistnieniem skażenia w atmosferę ziemską nie wszedł żaden sztuczny satelita zawierający radioaktywny ruten.

Stacje obserwacyjne w większości państw europejskich zarejestrowały na początku października wysoki poziom rutenu 106 w powietrzu, przy czym od 6 października poziom ten zaczął się trwale obniżać.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

http://niezalezna.pl...wiemy-o-wypadku


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#104 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6499 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 10 listopad 2017 - 09:57

I jest propozycja, żeby ich przenieść na plac Czerwony obok mauzoleum ich pana.

 

 

boleslaw-bierut-grob-600x321.jpg

IPN chce przeniesienia grobów Bieruta i Marchlewskiego 8 listopada 2017 05:46/w Informacje, Polska
Radio Maryja

Groby Bolesława Bieruta i Juliana Marchlewskiego muszą zniknąć z Alei Zasłużonych Cmentarza Powązkowskiego – przekonuje prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek. Okazją do tego będą przygotowania do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach wciąż znajdują się potężne grobowce ludzi zasłużonych dla komunistycznego systemu PRL – Bolesława Bieruta i Juliana Marchlewskiego.

Jasny sygnał w tej sprawie wysyła szef IPN-u dr Jarosław Szarek: groby Bieruta i Marchlewskiego trzeba przenieść. Okazją do tego są przygotowania do przyszłorocznych uroczystości odzyskania niepodległości, tak by na setną rocznicę główna aleja Cmentarza Powązkowskiego była wolna od górujących nad nią grobów zdrajców.

To potrzebne, także z punktu widzenia 100. rocznicy Cudu nad Wisłą. Zatrzymany na przedpolach Warszawy bolszewizm powrócił pod koniec wojny, a Bolesław Bierut był jego funkcjonariuszem – przekonuje dr Jarosław Szarek.

 

 

 

TV Trwam News/RIRM


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#105 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6499 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 18 listopad 2017 - 19:22

23622233_1791805847521024_75285375353757


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#106 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6499 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 24 listopad 2017 - 10:01

acz.jpg

,,Bez nas nie byłoby niepodległej Polski”. Rosjanie opublikowali dokumenty o początkach Polski Ludowej i triumfują. Przez przypadek odtajnili jednak jedno pismo, które mówi wiele o ich ,,pomocy”
Opublikowane 2017/11/23
 

Rosyjskie ministerstwo obrony opublikowało dokumenty, które mają pokazać skalę pomocy udzielonej przez Związek Sowiecki Polsce. – Powinno to pomóc polskiemu społeczeństwu zrozumieć, co tak naprawdę się działo i kto pomagał Polsce walczyć o niepodległość – powiedział cytowany przez Radio Sputnik, politolog Władimir Olenczenko z Rosyjskiej Akademii Nauk.

 

Od marca do listopada 1945 roku, komunistyczny Tymczasowy Rząd Jedności Narodowej otrzymał ze środków Armii Czerwonej i rządu sowieckiego żywność wartą 15 miliardów rubli – przy zachowaniu relacji cen – wynika z dokumentów. Armia Czerwona w czynie społecznym miała też odbudowywać mosty.

 

– uważa Olenczenko, który twierdzi, że Związek Sowiecki pomógł Polsce w walce o niepodległość.

 

 

Głównym tematem, podstawą polskiej rusofobii jest przekonanie, że Rosja była przeciwnikiem niepodległości Polski, i jakoby wykorzystywała swój wpływ na świecie po to, aby narzucić Polsce swoją władzę. To jedna z tez polskiej propagandy. Teza zmyślona, sztuczna

– podsumował.

 

 

uważam, ze ujawnione dokumenty jednoznacznie pokazują, że bez pomocy ze strony Związku Sowieckiego Polska dłużej walczyłaby o swoją niepodległość, a być może, i nie byłaby w stanie tej niepodległości wywalczyć

 

Tymczasem wśród peanów nie ma nic o jednym z dokumentów, który Rosjanie również ujawnili. Potwierdza on zgodę ,,polskiego” rządu na wysyłanie do ZSRS zdemontowanych urządzeń przemysłowych:

A to tylko czubek góry lodowej.

WOW! Rosjanie odtajnili dokumenty i niechcący ujawnili zgodę rządu Osóbki-Morawskiego na rabunek do ZSRR niemieckich urządzeń przemysłowych z terytorium Polski z marca 1945 roku… pic.twitter.com/HPoXLddWch

— Carl von Clausewitz (@clausewitz11) 21 listopada 2017

Na rozliczeniach z Moskwą, która ze swej puli przekazywała otrzymane od Niemiec odszkodowania wojenne, a jednocześnie narzuciła drastycznie niskie stawki za polski węgiel, Polska straciła 600 milionów dolarów. Ten niekorzystny bilans pogłębiony został przez sowiecki rabunek urządzeń przemysłowych, surowców i innych dóbr między Bugiem a Odrą […] Masa zdemontowanych i wywiezionych z terenów Polski (tych nowych i tych starych) urządzeń, sprzętu i materiałów była ogromna. Według danych sowieckich do 2 sierpnia 1945 roku wywieziono jako zdobycz wojenną 1 milion 821 tysięcy ton urządzeń, sprzętu, a także różnych cennych materiałów, czyli 145 tysięcy 680 wagonów kolejowych. Jest to jednak liczba dalece niepełna. Nie zawiera między innymi dostaw węgla z Polski do Związku Radzieckiego oraz do Berlina w roku 1945. Za dostarczony wtedy polski węgiel Niemcy płacili Związkowi Radzieckiemu produktami przemysłowymi. Liczby te nie zawierają także wspomnianych już wcześniej setek tysięcy bydła i koni przegonionych na teren Związku Radzieckiego […] Poza tym Sowieci wywozili z byłych terenów niemieckich i z Polski meble, sedesy, umywalki, wanny, dywany, obrazy i inne cenne rzeczy. Z Białorusi i Ukrainy sowieccy aparatczycy wysyłali całe komanda, które „organizowały” i przewoziły „trofiejny” sprzęt i towary do prywatnych celów sowieckich towarzyszy. Oficerowie Armii Czerwonej robili to na skalę wręcz masową. Natomiast zwykli żołnierze nie mieli takich możliwości. Im pozostały zegarki, pierścionki, obrączki, które można było przewieźć w bagażu podręcznym.

– pisał historyk Bogdan Musiał na łamach Rzeczpospolitej

źródło: Sputnik / Do Rzeczy / fot. youtube/Podróżnik w Czasie


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#107 OSTOJA2

OSTOJA2

  Jam ci to!

 • Members
 • PipPipPip
 • 2154 postów

Napisano 26 listopad 2017 - 11:32

1511608129_njl76c_600.jpg#108 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6499 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 03 grudzień 2017 - 18:43

Przypadek? :D

 
 
Według wPolityce.pl główni darczyńcy Fundacji Otwarty Dialog posługują się rosyjskimi paszportami
Opublikowano dnia 02.12.2017 18:47
 
Wojciech Biedroń pisze na wPolityce.pl , że nie tylko darczyńcy, ale i najbliższa rodzina szefowej Fundacji Otwarty Dialog, która ma walczyć z reżimem Putina to osoby posiadające paszporty rosyjskie, jeżdżące do Rosji cyklicznie. Wśród nich mieliby być matka i brat Ludmyły Kozłowskiej.

YT, print screen
Rzekomy antyrosyjski sznyt Fundacji Otwarty Dialog, która w 16 punktach planowała obalenie polskiego rządu w wakacje tego roku, wyraźnie blednie w zderzeniu rzeczywistością. (...) Urzędnicy rosyjskiego imperium szerokim gestem wydawali rodzinie Ludmiły Kozłowskiej oraz darczyńcom FOD oficjalne dokumenty paszportowe. Co ciekawe, paszporty przyznane Peterowi Kozłowskiemu oraz Sidonii Kozłowskiej, rosyjska administracja wydała już po bandyckiej aneksji Krymu w lutym 2014. W przypadku brata szefowej Fundacji Otwarty Dialog, wydanie paszportu nastąpiło 7 czerwca 2014, a w przypadku matki - 11 kwietnia 2014 roku
- pisze Wojciech Biedroń.

Pani Sidonia Kozłowska miała w ciągu tego czasu podróżować do Moskwy kilkadziesiąt razy. 
 
W restrykcyjnie kontrolowanym przez Federalną Służbę Bezpieczeństwa Rosji systemie paszportowym nie ma miejsca dla przeciwników polityki Władymira Putina. Dziwi więc wydanie tych dokumentów bratu szefowej FOD. Ludmiła Kozłowska usilnie przekonuje tymczasem, że jej brat nie ma nic wspólnego z Rosją oraz z firmą „Majak” – potentatem zbrojeniowym z Krymu. (...) Tymczasem paszport wydano już po aneksji tej integralnej części Ukrainy (...) Peter Kozłowski nadal jest właścicielem „Majaka”
- twierdzi dziennikarz, który wymienia szereg nazwisk darczyńców FOD powiązanych z rosyjskim biznesem i posiadających rosyjskie paszporty

źródło: wPolityce.pl

 

 

http://www.tysol.pl/...imi-paszportami

 


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#109 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6499 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 06 grudzień 2017 - 08:56

josefy.jpg

Dowcip, który mówi wiele o stosunku Stalina do Piłsudskiego. Polski przywódca był traktowany z szacunkiem i z pewną dozą strachu
Opublikowane 2017/05/31w
 

Polska jako wielki europejski kraj powinna być liczącym się graczem na kontynencie. Przed laty miała przywódcę, przed którym respekt czuli wszyscy. Nawet Józef Stalin.

W dziennikach Josepha Goebbelsa można było wyczytać, że hitlerowski minister propagandy był zafascynowany Piłsudskim. Okazuje się, że Józef Stalin też doceniał marszałka.

Joseph Goebbels spotkał się z Józefem Piłsudskim w Warszawie w 1934 roku, jako wysłannik Adolfa Hitlera, i rzeczywiście wyniósł bardzo dobre wrażenia z tej wizyty. Na temat stosunku Józefa Stalina do marszałka nie mamy przekonujących źródeł, ale jest żart, w którym zawiera się chyba odrobina prawdy. Opowiada o spotkaniu ze Stalinem grupy polskich komunistów, w czasie którego pijani w sztok Polacy wznosili okrzyki i wiwaty. Jeden z komunistów, miotając się od stołu do stołu, podniósł kielich i zakrzyknął: „Da zdrawstwujet marszał Piłsudski!”, chcąc oczywiście powiedzieć: „Da zwrawstwujet marszał Stalin”. W jednej chwili wszyscy otrzeźwieli, patrząc ze strachem na Stalina i zastanawiając się, jak zareaguje. Stalin spokojnie popykał fajką, popatrzył na nich i powiedział: „Nicziewo, nicziewo, eta toże był charoszyj marszał”

 

– powiedział w rozmowie z dziennik.pl prof. Mariusz Wołos.

Historyk, powołując się na informacje od swojego rosyjskiego kolegi po fachu Olega Kuna, twierdzi, że Stalinowi imponowała nawet ,,twarda ręka” Piłsudskiego. Marszałek Polski miał zyskać szacunek potraktowaniem opozycji w trakcie tzw. sprawy brzeskiej, a wcześniej w czasie wojny polsko-bolszewickiej.

Piłsudski był traktowany przez Sowietów z respektem, można powiedzieć, że nawet z pewną dozą strachu

– dodał prof. Wołos.

Okazuje się jednak, że Sowieci planowali mimo wszystko zamach na Piłsudkiego.

Najprawdopodobniej chodziło im o wywołanie niestabilnej sytuacji w Polsce, która mogłaby stać się przyczyną rozpoczęcia wojny domowej. A wtedy polscy komuniści mogliby odegrać znacznie większą rolę niż faktycznie wynikało to z siły ich partii, pociągnąć za sobą tłumy w okresie napięć społecznych po wyeliminowaniu marszałka

– przyznał Wołos.

Jednocześnie Sowieci chcieli wykorzystać przewrót majowy dla swoich celów. Nie interesowało ich wówczas, kto doprowadził do napięcia w Polsce.

Im zależało na tym, by wydarzenia te przekształcić w wojnę domową. Józef Piłsudski doskonale zdawał sobie z tego sprawę, dlatego robił wszystko, by walki nie rozprzestrzeniły się poza Warszawę, żeby jak najszybciej je zakończyć i odebrać cywilom broń. Bo trzeba podkreślić, że obie strony uzbrajały cywilów, włączał się w to Związek Strzelecki, włączyli się słabi, ale aktywni komuniści

– opowiadał profesor Wołos.

 

 

https://niezlomni.co...a-doza-strachu/


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#110 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6499 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 08 grudzień 2017 - 10:59

pjimage-1-32.jpg ,,Biedna, pokojowa Rosja…” Te dane pokazują, że jest zupełnie inaczej. Szczególne miejsce zajmuje Polska
Opublikowane 2017/12/07
 

Rosyjska propaganda przedstawia swój kraj jako ofiarę agresji obcych sił. Statystyki są jednak nieubłagane. Według gazety „Nowyje Izwestia”, historia Rosji to nieprzerwane pasmo wojen.

 

W ciągu 489 lat Rosja walczyła z 25 krajami – najczęściej ze Szwecją (ponad 80 lat), a ok. 67 lat z narodami Kaukazu. Polska plasuje się na trzeciej pozycji – 65 lat. Wojny z Litwą to 55 lat.

 

Na końcu zestawienia m.in. Afganistan i Chiny.

rosja.png

źródło: ZW.lt

 

 

https://niezlomni.co...zajmuje-polska/


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#111 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6499 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 07 październik 2018 - 14:23

43253531_2207446545956950_70151024296790

 

7 października 1943 roku w sowieckim łagrze w Kotłasie zmarł Eugeniusz Bodo

bodo-sambo.jpg?resize=277%2C392

ZOBACZ cały artykuł: Eugeniusz Bodo

 

 

Aktor, śpiewak, reżyser, scenarzysta. Jeden z najpopularniejszych artystów przedwojennego polskiego kina oraz teatru rozrywkowego. Urodził się 28 grudnia 1899 roku, zmarł 7 października 1943 roku w Kotłasie (ZSRR).  […] Ciało wrzucono do bezimiennego masowego grobu. […] 18 października 1991 roku na podstawie artykułu 3. Ustawy Federacji Rosyjskiej o Rehabilitacji Ofiar Politycznych „Żano-Bodo Eugeniusz Bogdan, syn Teodora, z zawodu aktor, reżyser” – jak opisano go w NKWD-owskich kartotekach – doczekał się pełnej rehabilitacji.

 

http://blogpublika.c...eugeniusz-bodo/


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#112 Najsampierw

Najsampierw

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 197 postów

Napisano 07 październik 2018 - 15:37

Przepowiem wam przyszłość.

 

 To już ostatnie mocarstwowe "podrygi" Rosji. Jeśli w najbliższym czasie nic nie huknie to nie ma czego się bać. Jeszcze Putin trzyma to jakoś w ryzach. Nie ma bardziej skorumpowanego i patologicznego kraju. Za kilkadziesiąt, może nawet kilkanaście lat, gdy zabraknie silnego przywództwa, kraj ten upadnie. Władze w poszczególnych regionach oraz dochody z surowców naturalnych przejmą lokalni watażkowie i rodziny mafijne. Zakończy się finansowanie nowoczesnych technologii wojskowych. Rosja stanie się biednym pariasem świata. To co zostanie wartościowe lub niebezpieczne (broń masowego rażenia) przejmą Chiny. Rosja natomiast pozostanie takim ignorowanym przez wszystkich lokalnym "zbójem", mogącym postraszyć co najwyżej kraje takie jak Gruzja czy Ukraina.

 

Na pocieszenie dla rosyjskich fanbojów powiem, że kraje Europy Zachodniej i USA też upadną. Zbyt duży napływ (powiedzmy sobie szczerze) mało wartościowej masy ludzkiej, doprowadzi je do katastrofy. Takie miasta jak Detroit czy brazylijskie fawela będą na porządku dziennym. Na horyzoncie wyjawia się tylko jeden silny gracz-Chiny i nie jest to dla nas dobra wiadomość...#113 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6499 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 07 październik 2018 - 17:24

Ludmyla Kozlovska jest pod parasolem rosyjskich służb specjalnych – mówi Marzec. To istotna informacja. Bo jeśli połączymy to z faktem, że Kozlovska znana jest jako działaczka polskiej organizacji pozarządowej identyfikującej się z lansowaną zagranicą opozycją, oraz finansowana była przez Yad Vashem, to oznacza, że będąc pod parasolem rosyjskim, żydowskim i marksistowskim, nadal będzie zapraszana na zagraniczne, lewackie salony, mimo iż przez Polskę została wpisana na listę Systemu Informacyjnego Schengen (SIS), jako osoba bardzo niebezpieczna.

 

 

 

 

ludmyla-kozlovska-e1538132050560.jpg
„Ludmyla Kozlovska działa w mafii Ablyazova!” Kolejne wątki wychodzą na jaw!
  Last updated Wrz 28, 2018

 

 

Ukrainka Ludmyla Kozlovska, po tym jak została wydalona z Polski, poczuła się bardzo pewnie. Lansowana w niemieckim Bundestagu i Brukseli u boku Guya Verhofstadta, otwarcie opluwa Polskę, w której wraz z Bartoszem Kramkiem i Fundacją Otwarty Dialog, jeszcze w ubiegłym roku, chciała przeprowadzić zamach stanu.

Co sprawia, że ta, mimo wydalenia z Polski, wciąż czuje się tak pewnie? W rozmowie z Piotrem Szlachtowiczem, tę sprawę wyjaśnia Balli Marzec, działaczka na rzecz upowszechnienia i ochrony swobód obywatelskich, która od wielu lat informowała polskie władze o źródłach finansowania i powiązaniach Ludmyly Kozlovskiej. Nikt mnie wtedy nie słuchał – mówi Marzec. Na szczęście w ostatniej chwili zareagowała Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Ukrainkę wydalono z Polski.

 

Ludmyla Kozlovska działa w mafii Ablyazova i przez niego jest finansowana – mówi Balli Marzec

Ablyazov założył organizacje nie tylko na terenie naszej ojczyzny. Odpowiednik Otwartego Dialogu można spotkać także we Włoszech oraz w Kazachstanie, gdzie jego twór zaliczono do terrorystycznych. Zadaniem tego lobbysty, jest zaprowadzanie chaosu na terenie europejskich krajów, przy pomocy pożytecznych idiotów, takich jak Ludmyla Kozlovska oraz organizacji pozarządowych finansujących jego twory, jak fundacja Yad Vashem, która przelewała pieniądze na konto fundacji Kramka (więcej tutaj).

PRZECZYTAJ: Yad Vashem przypisuje Polsce udział w Holocauście i… finansuje fundację Bartosza Kramka. Zdziwieni?

Ludmyla Kozlovska jest pod parasolem rosyjskich służb specjalnychmówi Marzec. To istotna informacja. Bo jeśli połączymy to z faktem, że Kozlovska znana jest jako działaczka polskiej organizacji pozarządowej identyfikującej się z lansowaną zagranicą opozycją, oraz finansowana była przez Yad Vashem, to oznacza, że będąc pod parasolem rosyjskim, żydowskim i marksistowskim, nadal będzie zapraszana na zagraniczne, lewackie salony, mimo iż przez Polskę została wpisana na listę Systemu Informacyjnego Schengen (SIS), jako osoba bardzo niebezpieczna. Balli Marzec podkreśla, że Kozlovska, będzie teraz próbować starać się na fali krytyki Polski otrzymać obywatelstwo innego europejskiego kraju. I w tym miejscu wylicza Francję albo Belgię.

Reakcja Polski była ostra, aż nawet sam prezydent rozmawiał z prezydentem Niemiec – sprawę wydalenia Ukrainki z Polski komentuje Balli Marzec. Jednak z żalem zaznacza, że polskie władze działały w sposób opieszały i nie chciały jej słuchać, gdy ta już wiele miesięcy temu informowała o niebezpieczeństwie jakie wiąże się z mafią Ablyazova, której jednym z trybików jest pyskata Ukrainka.

Przypomnijmy, że w grudniu ubiegłego roku Sąd Rejonowy w Warszawie oddalił wniosek Ministerstwa Spraw Zagranicznych o zawieszenie zarządu i wyznaczenie zarządcy przymusowego Fundacji Otwarty Dialog, zaś Kozlovska na terenie państwa polskiego posiadała zgodę na handel i posiadanie broni.

WYWIAD Z BALLI MARZEC

 

https://wprawo.pl/20...ychodza-na-jaw/


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#114 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6499 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 10 październik 2018 - 11:58

Niemce z Ruskimi od wieków się sprzysięgali przeciwko Rzeczypospolitej. Nic w tej mierze się nie zmieniło i nie zmieni póki Niemce nie znikną z powierzchni ziemi, a Ruskie zdegradują do Moskwy i okolic.  Może niektórzy z Was tego dożyją, bo to nie aż tak odległa przyszłość. :rolleyes:

 

43678700_2214655538569384_82424667169368

 

https://wiadomosci.r...-Polski-i-Rosji


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#115 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6499 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 15 październik 2018 - 11:09

Rosjanie mają już dość Putina – raport

 

Wysłane przez Redakcja | Paź 14, 2018 | Aktualności, Polityka, Russkij Mir | 0 |

 

On-nam-ne-tsar-1280x640.jpg

 

Rosjanie mają już dość Putina – raport W rosyjskim społeczeństwie rośnie potencjał do protestu, mówią autorzy raportu „Znaki zmieniających się nastrojów społecznych i ich możliwe konsekwencje”, który został opublikowany 11 października przez Rosyjski Komitet Inicjatyw Obywatelskich.

 

Wśród oznak fundamentalnych zmian w opinii społecznej obserwatorzy zwracają uwagę na psychologiczną gotowość Rosjan do przemian, wypieranie nadziei na silną władzę przez żądanie sprawiedliwości, a także osłabienie nadziei na pomoc państwa i dążenie do polegania przede wszystkim na własnej sile.

 

Ujawnione zmiany w nastrojach publicznych świadczą o „opóźnionej kontynuacji poprzedniej fali negatywnych nastrojów, która została nagle przerwana na początku 2014 r. w wyniku przekierowania uwagi na Krym i ostre problemy międzynarodowe” – wskazują autorzy, dochodząc do wniosku, że nastąpił przełom w ustalonych tendencjach nastrojów społecznych.

 

Autorzy zwracają uwagę, że badanie przeprowadzono na ponad miesiąc wcześniej przed ogłoszeniem o podwyższeniu wieku emerytalnego, którę doprowadziło do znacznego spadku rankingu instytucji rządowych i do gwałtownego wzrostu niezadowolenia społecznego i potencjału do protestu.

 

„Nasze badanie wykazało populację rosyjską w chwili, gdy ukryte zmiany w świadomości społecznej osiągnęły pewien rodzaj masy krytycznej. Najwyraźniej byli już bliscy przejścia do nieukrywanych form protestu i otwartego wyrażenia niezadowolenia w przestrzeni publicznej” – podkreślają autorzy raportu.

 

Jak informowaliśmy wcześniej, Putin traci poparcie Rosjan. Według sondażu przeprowadzonego przez Fundację „Opinia publiczna” we wrześniu b.r., ranking Putina wynosi 45 procent, a w styczniowym badaniu poparcie dla prezydenta Rosji wyraziło 67 procent obywateli.

 

Przyczyną gorzkiego rozczarowania są: reforma emerytalna oraz ciągle trwający i pogłębiający się upadek gospodarczy, który jest wynikiem niezdrowych ambicji i militarnych awantur Putina w Syrii i na Ukrainie. Coraz więcej ludzi w Rosji zaczyna zdawać sobie sprawę, że fatalna polityka Putina wiedzie Rosję ku przepaści.

 

Jagiellonia.org
Source: http://jagiellonia.o...-putina-raport/


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#116 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6499 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 21 październik 2018 - 13:32

44349778_721268908252403_544053299909754


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#117 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6499 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 29 październik 2018 - 12:29

29 paździenika 2018 - 407 rocznica Hołdu Ruskiego!

 

 

45011715_887740118280436_612408015381227

 

oraz ruska zemsta...

 

45060125_2239879066047031_18371124835091


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#118 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6499 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 05 listopad 2018 - 13:49

224 lat temu w ciągu jednego dnia wojska rosyjskie wymordowały ok. 20 tysięcy bezbronnych mieszkańców warszawskiej Pragi.

 

45308220_1534886209991297_10259924177125

 

- - -

 

10559777_526970000736797_883451235593220

 

 

 

45331537_1085942908254191_32707864439533


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#119 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6499 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 09 listopad 2018 - 14:19

0000-Ruch-narodowy.jpg

Moskwa usiłuje skłócić Polskę z Ukrainą i sprowokować konflikt między Kijowem a Budapesztem – były szef SBU

 

Wysłane przez Redakcja | Lis 9, 2018 | Aktualności, Kremlowskie matrioszki, Ukryta wojna, Polityka, Geopolityka | 0 |

 

Moskwa usiłuje skłócić Polskę z Ukrainą i sprowokować konflikt między Kijowem a Budapesztem – były szef SBU Rosyjskie służby specjalne przez długi czas dokładają wszelkich starań, aby pogorszyć relacji między Ukrainą i Polską oraz sprowokować konflikt między Kijowem a Budapesztem – twierdzi były premier Ukrainy, były szef SBU, generał Jewhen Marczuk, który dziś reprezentuje Ukrainę w trójstronnej grupie kontaktowej ds. rozwiązania konfliktu w Donbasie – informuje „Radio Wolna Europa”.

 

„Nie mam żadnych wątpliwości, że nasze problemy z Węgrami powstały nie dlatego, że są naszymi problemami z Węgrami, nie mamy żadnych problemów, ale dlatego, że odpowiednia służba Federacji Rosyjskiej po prostu skutecznie pracowała (na rzecz sprowokowania konfliktu – red.)”. Jewhen Marczuk Generał, były premier Ukrainy, były szef SBU

 

Dodał też, że podburzanie do nienawiści etnicznej między narodami Ukrainy i Polski, są również wynikiem odpowiednich wysiłków Rosji. W tym samym czasie były szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy zauważył, że czasami wywrotowe działania wywiadu innego kraju mogą wyrządzić państwu jeszcze więcej szkód niż bezpośrednia agresja wojskowa.

 

Jagiellonia.org

 

Moskwa boi się powstania Międzymorza. Stworzenie regionalnego sojuszu państw Europy Środkowo-Wschodniej oznaczałoby kres marzeń o odbudowie Imperium Rosyjskiego. Właśnie dlatego Rosja od ponad dwustu lat bezkompromisowo prowadzi geopolityczną wojnę przeciwko narodom dawnej I Rzeczpospolitej.

Kreml ma kolosalne doświadczenie w skłócaniu narodów. Jako historyczny spadkobierca polityki Bizancjum Rosja po mistrzowsku opanowała imperialną zasadę divide et impera – „dziel i rządź”.

Istnieje legenda, że Juliusz Cezar po podbiciu kolejnego narodu powiedział do swoich dowódców: „Myślicie, że zdobyliśmy ten naród, zająwszy jego terytorium? Nie! Zwyciężymy go dopiero wtedy, gdy będziemy pisać jego historię”. W 1834 roku po powstaniu listopadowym Rosja wraz z innymi zaborcami zajęła się fałszywym programowaniem pamięci historycznej narodów byłej I Rzeczypospolitej. W tym celu została powołana Komisja Archeograficzna, która niszczyła, manipulowała i falsyfikowała dokumenty historyczne ziem Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Wkrótce wszystkie te manipulacje zostały włączone do nauki historycznej i systemu oświaty Imperium Rosyjskiego.

Rosja dołożyła wszelkich starań, aby narody byłej I Rzeczypospolitej były podzielone kłótniami i sprzecznościami, aby narodowowyzwoleńcze ruchy Polaków, Litwinów i Ukraińców pod żadnym pozorem nie zjednoczyły się w walce z zaborcami. Ukraińskie porzekadło mówi, iż „Cudzymi rękoma łatwiej zagarniać żarzące się węgle”. Szczucie Polaków na Ukraińców i Ukraińców na Polaków w ciągu ostatnich dwustu lat było głównym narzędziem rosyjskiej imperialnej polityki. Włodzimierz Iszczuk Redaktor naczelny portalu Jagiellonia.org i czasopisma „Głos Polonii”

Source: https://jagiellonia....LTaQwAfZM7sQIpk


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#120 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6499 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 10 listopad 2018 - 21:17

Skąd my to znamy, te wyzwiska od faszystów, od banderowców... komuna wiecznie żywa.

 

Komunistyczna Międzynarodówka w 1926 r.: polscy patrioci to faszyści
Dział: Kultura, Temat: Święta, rocznice
(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#121 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6499 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 28 listopad 2018 - 14:41

Cza się bać :wacko: :blink:  Ruskie wytyczają drogi dla czołgów  :huh: 

 

47153087_2207260332658757_82464587215347


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#122 Fallout152 Godzilla152

Fallout152 Godzilla152

  capo di tótti capi

 • Moderators
 • 884 postów
 • LocationPonyville152

Napisano 29 listopad 2018 - 01:46


 


t2742732_jqicu.gif


#123 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6499 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 02 grudzień 2018 - 15:43

Aj waj! Aj waj!  Goście wyzywajacy wszystkich od faszystów i banderowców poczuli się urażeni!  :lol: :lol:

 

Putin wściekł się na Rachonia! Ambasador RP w Moskwie wezwany pilnie do Ławrowa

15435906411d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3

kadr z programu "Minęła 20" / TVP Info, print. screen

 

 

Niepokojące informacje napływają do nas z Moskwy. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej wezwało ambasadora RP w Moskwie Włodzimierza Marciniaka. Jak się okazuje, najprawdopodobniej chodzi o program Michała Rachonia i użycie w charakterze tła grafiki z napisem „Achtung Russia!”.
 

Z docierających informacji wynika, że wezwanie polskiego ambasadora najprawdopodobniej może być związane z środowym programem w TVP Info z grafiką, gdzie w słowie „Russia” użyto dwóch liter "S" nawiązujących do symboliki nazistowskiej SS.

Według niepotwierdzonych oficjalnie informacji polski ambasador ma udać się do MSZ Rosji jeszcze dziś.

Napis Achtung Russia! z literami stylizowanymi na czcionkę używaną w nazwie SS pojawił się w środę w prowadzonym przez Michała Rachonia programie „Minęła dwudziesta” w TVP Info.

 

http://niezalezna.pl...lnie-do-lawrowa


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#124 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6499 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 11 styczeń 2019 - 14:10

49614696_783400671998025_352336701529522


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika

#125 fantom (ista)

fantom (ista)

  Moderator na FZN

 • Moderators
 • 6499 postów
 • LocationIs baile ina bhfuil an croí ...

Napisano 19 marzec 2019 - 08:29

Rosyjska "miłość" do Polaków w praktyce...

 

Polaków zabijano tylko dlatego, że byli Polakami. O tej zbrodni milczano przez ponad 50 lat!

poniedziałek, 12.03.2018 r.

  

11-sierpnia-1937-550.jpg

foto: twitter.com

11 sierpnia 1937 roku ludowy komisarz spraw wewnętrznych ZSRR Nikołaj Jeżow wydał słynny rozkaz nr 00485. Na jego podstawie rozpoczęła się zakrojona na szeroką skalę akcja aresztowania Polaków przebywających na terenie ZSRR. W jej wyniku latach 1937–1938 (według oficjalnych dokumentów NKWD) skazano 139 835 osób, z czego zamordowano bezpośrednio 111 091. Polacy byli zabijani tylko dlatego, że byli Polakami. Co istotne - o tym akcie ludobójstwa przez ponad 50 lat nie było można w ogóle mówić.

 

"Operacja polska NKWD" była operacją sowieckich służb dotyczącą zbiorowo (w formie oficjalnej) największej liczby członków konkretnej narodowości zamieszkującej ZSRR. Akcja objęła praktycznie wszystkich Polaków, bez względu na ich przynależność klasowo-społeczną. O tym czy ktoś zostanie objęty eksterminacją decydowała narodowość.

                 

Rozkaz nr 00485 Nikołaja Jeżowa (który niedługo później sam popadł w niełaskę u Stalina i na początku 1940 roku został zamordowany) określał jednoznacznie kategorie ludzi, którzy mieli zostać aresztowani. Byli to:

- wszyscy polscy uchodźcy i imigranci do Związku Radzieckiego wraz z rodzinami,
- członkowie mniejszości polskiej w ZSRR (w praktyce każdy Polak),
- wszyscy pozostali przy życiu polscy jeńcy wojenni wojny polsko-bolszewickiej lat 1919–1921,

W praktyce najczęściej w kategorii podejrzanych znajdowały się osoby pochodzenia polskiego mieszkające zwłaszcza na przygranicznym z II RP obszarze Białoruskiej SRR i Ukraińskiej SRR.

Według oficjalnych dokumentów NKWD w wyniku "operacji polskiej" skazano łącznie 139 835 osób, z czego zamordowano (najczęściej poprzez strzał w tył głowy z bliskiej odległości) 111 091 osób, a 28 744 wysłano do łagrów. Rodziny mordowanych, które uchowały się przy życiu i nie były skazywane na wieloletni pobyt w łagrach, były deportowane Kazachstanu, na Syberię lub w rejony dzisiejszej wschodniej Ukrainy (w okolice Charkowa i Dniepropetrowska). Szacuje się, że deportacjom poddano ok. 100 tys. osób.

 

Mimo ogromnej skali dokonanego ludobójstwa, przez ponad 50 lat funkcjonował całkowity zakaz mówienia o "operacji polskiej". Pierwsze badania tej zbrodni mogły być rozpoczęte dopiero po upadku ZSRR.

Jak obliczył historyk Uniwersytetu Harvarda, profesor Terry Martin, pod koniec lat 30-tych ubiegłego stulecia Polak mieszkający w ZSRR miał 31 razy większą szansę być rozstrzelanym, niż wynosiła średnia dla innych grup narodowościowych w tym okresie.

 

Źródło: Operacja polska NKWD (Wikipedia)
Źródło: Rozkaz NKWD Nr 00485 (Wikipedia)

http://niewygodne.in...yrrVvPPNr-uffR4


(...) A jesli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie. (...)

comes militi Dołączona grafika
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


Pozycjonowanie strony: Virtual Development