Skocz do zawartości
Zdjęcie

Instalacja systemu Windows XP


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
341 odpowiedzi w tym temacie

#1 wow89

wow89

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1838 postów

Napisano 20 marzec 2005 - 12:30

Przygotowanie do uruchomienia instalacji systemu z płyty CD:

Podczas gdy komputer się uruchamia, rozpoczyna się proces tzw. Bootowania – PC szuka wtedy na podłączonych do komputera nośnikach systemu operacyjnego, po znalezieniu uruchamia go. Jeżeli systemu nie ma na żadnym z naszych nośników komputer oznajmia nam to informacją na ekranie: Disk boot failure

Korzystając z bios`u nasz komputer ustala, które nośniki i w jakiej kolejności ma przeszukiwać. Ponieważ instalacja systemu następuje z krążka CD powinniśmy ustawić w bios`ie poszukiwanie systemu na dysku CD.Ustawienia w bios`ie:

1. Aby dostać się do bios`u, podczas uruchomiania komputera naciskamy bez przerwy przycisk wskazany w komunikacie (podczas uruchamiania) „ Press DEL to enter SETUP” czyli naciskamy klawisz Delete (na niektórych płytach głównych jest to klawisz F2)
2. Korzystając ze strzałek ŕ ß najeżdżamy na pozycję „Advanced BIOS Features” i klikamy enter.
3. Naszym oczom ukazało się okno konfiguracji zaawansowanych funkcji Bios`u, a w nim kolejno napędy bootowania: pierwszy, drugi i trzeci. Najeżdżamy na opcję „First boot Device” i naciskając kilkakrotnie klawisze „page up” i „page down” ustawiamy w tej opcji „CDROM”. Dzięki temu nasz PC będzie teraz początkowo szukał systemu na dysku CD
4. Wracamy teraz do głównego okna bios`u (klikamy ESC). Za pomocą strzałek zaznaczamy „Save & Exit Setup”, co oznacza po polsku „Zapisz i opuść program”. Wciskamy klawisz Enter. Na ekranie pokazuje się opcja czy naprawdę chcemy opuścić program wraz z zapisaniem wszystkich wprowadzonych zmian. Klikamy na literę Y – Yes (z ang. Tak). Wkładamy do napędu CD płytę z systemem Windows i klikamy na Enter.Uruchomienie instalacji systemu:

1. Gdy na naszym ekranie pojawi się komunikat „Dowolny klawisz spowoduje rozruch z tego dysku CD”, klikamy dowolny klawisz np. Enter,
2. Następnie naszym oczom ukazuj się okno w którym postawimy nasze pierwsze kroki podczas instalacji. Do wyboru mamy trzy opcje: instalacja systemu, naprawa, Zakończ. Wciskamy klawisz Enter, aby rozpocząć instalację systemu.
3. Pokazuje się umowa licencyjna, aby ją zaakceptować klikamy F8.
4. Jeżeli na naszym dysku jest już system Windows widzimy na ekranie propozycje do jego naprawy. My jednak nie chcemy naprawiać systemu tylko instalować od nowa, więc klikamy na ESC.
Tworzymy partycje:


Jeżeli jest to nowa instalacja:

1. Dysk musimy podzielić na partycje, widzimy napis „ Obszar nie podzielony na partycję (i rozmiar naszego całego dysku).
2. klikamy na klawisz „C” i wpisujemy ile ma być miejsca na naszej partycji „C” następnie znów najeżdżamy na „obszar nie podzielony na partycję (reszta wolnego miejsca) klikamy klawisz „C” i wybieramy ile ma być miejsca na naszej partycji D i tak do momentu aż zużyjemy wszystkie wolne miejsce.

Teraz następne kroki są takie same dla nowe instalacji jak i dla reinstalacji systemu.

Jeżeli już wszystko jest ustawione wybieramy partycję „C” i klikamy klawisz Enter, przejdziemy do następnego kroku instalacjiFormatowanie:

Partycja na której chcemy mieć system, koniecznie musi być sformatowana:

1. Zostajemy poproszeni przez instalator o wybór plików i szybkość formatowania, zaznaczamy „Formatuj partycję stosując system plików Fat”, można także NTFS, ale nie polecam, bo później programy starszego typu (dosowe) nie widzą dysku. Potwierdzamy chęć formatowania klawiszem „F” (UWAGA! FORMTOWANIE POWODUJE UTRATĘ WSZYSTKICH DANCYH DOTYCHAS ZAPISANYCH NA DYSKU).
2. Partycja na której instalujemy system nie może mieć mniej niż 2000Mb, zaleca się użycie rozmiaru od 5-10Gb (5000-10000Mb)
3. Na ekranie pojawia się informacja: „ Aby kontynuować i sformatować partycję, naciśnij klawisz Enter”. Należy wtedy kliknąć na Enter.
4. Druga i następne stworzone przez nas partycje zostają na razie nie sformatowane, później sformatujemy je spod systemu.Konfiguracja podczas instalacji w trybie graficznym:

Kiedy formatowanie partycji zostanie ukończone, możemy obserwować proces kopiowania plików niezbędnych do instalacji na nasz dysk twardy, po skopiowaniu, odczekujemy 15sekund na ponowne uruchomienie komputera (podczas tego uruchomienia wyskakuje także napis „Dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku CD” teraz nic nie klikamy). Po ponownym uruchomieniu instalacja jest kontynuowana już w bardziej zaawansowany sposób i w ładniejszym systemie graficznym.

1. Po kilku minutach od uruchomienia instalacji systemu na ekranie widzimy okno oferujące możliwość wyboru języka i układu klawiatury. Klikamy na przycisk „Szczegóły”
2. W tym oknie klikamy na „Stany Zjednoczone” i na usuń, następnie klikamy na „Polski(214)” i także na usuń, zostawiamy jedynie „Polski programisty”. Klikamy na dalej.
3. W oknie „Spersonalizuj swoje dane” wpisujemy swoje nazwisko i organizację.
4. W następnym oknie jesteśmy poproszeni o podanie naszego kodu dołączonego do naszej wersji systemu (oczywiście większość znajdzie te klucze na stronie www.serials.ws) .
5. Zgodnie z instrukcjami nadajemy naszemu komputerowni nazwę i klikamy na dalej
6. Następnie wyskakuje okno z konfiguracją sieci, zaznaczamy „ustawienia zaawansowane” i klikamy na dalej.Przed uruchomieniem systemu:

Tuż przed pierwszym uruchomieniem systemu Windows XP dokonujemy ostatnich ustawień konfiguracyjnych.

1. Klikamy na „dalej” i w nowym oknie określamy, w jaki sposób nasz PC ma łączyć się z Internetem (jeśli nie korzystamy z sieci, klikamy na pomiń).
2. W kolejnym etapie instalacji tworzone są konta użytkowników. Musimy stworzyć przynajmniej jedno konto. Wpisujemy wymyśloną przez siebie nazwę i klikamy na przycisk ŕPo uruchomieniu systemu:

1. Na naszym pulpicie nie widnieje żadna ikonka, klikamy na pulpicie prawym przyciskiem myszy i wybieramy opcję właściwości. Z właściwości wybieramy zakładkę pulpit i klikamy na „dostosuj pulpit” widzimy tam napis „ikony pulpitu” i wybieramy tam te które chcemy aby były widoczne na pulpicie, klikamy na „ok.” „zastosuj”.
2. Instalujemy wszystkie sterowniki od naszych podzespołów, dźwięk, płyta główna, grafika, modem


No i chyba koniec tego dobrego.... prosiłbym o podwieszenie posta , może skończą się pytania jak zainstalować system


Poradnik napisany na podstawie moich własnych doświadczeń i danych zawartych w Komputer Świecie

#2 pionaj

pionaj

  1

 • Moderators
 • 32888 postów

Napisano 20 marzec 2005 - 12:34

a gdzie jest tytułowa ... reinstalacja ?-))

#3 wow89

wow89

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1838 postów

Napisano 20 marzec 2005 - 12:41

wszystko to jest reinstalacja, tylko napisałem to spod dosa, nie lubię reinstalcji ropoczynanej spod systemu ... jedynie wspomniane jest o nowej instalacji poczas gdy mamy czysty całowicie dysk reszta to przecież dokładnie to samo Chodzi mi o reinstalację, czyli instalację z formatem dysku twardegoZmieniony przez - wow89 w dniu 2005-03-20 12:45:13

#4 pionaj

pionaj

  1

 • Moderators
 • 32888 postów

Napisano 20 marzec 2005 - 12:55

gdyby tytuł był ...Instalacja Systemu to jestem w stanie sie zgodzic
natomiast nie opowiadaj że reinstalacja to jest to samo
po prostu uzupełnij temat o Reinstalację z uwzględnieniem
-jak można ją przeprowadzieć (sposoby)
-jakie pojawiają się komunikaty
-co niesie za sobą (niebezpieczeństwa)i co nas czeka po reinstalacji

#5 wow89

wow89

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1838 postów

Napisano 20 marzec 2005 - 12:57

hymm... chodzi o to że ja nie bardzo pamiętam jak się reinstaluje system.. dawno tego nie robiłem, ale oczywiście postaram się uzupełnić

#6 pionaj

pionaj

  1

 • Moderators
 • 32888 postów

Napisano 20 marzec 2005 - 12:59

edit
a zmieniłes troche jak pisałem
po formacie to juz nie reinstalacja tylko zwykla instalacja
większości ludziom słowo Reinstalacja kojarzy sie z ponowną instalacją systemu na dysku z istniejącym systemem

ten edit znowu miał byc przy poprzednim moim poście
a ja ciągle się spóżniam i tak śmiesznie ta konwersacja się rozciąga

Zmieniony przez - pionaj w dniu 2005-03-20 13:02:02

#7 wow89

wow89

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1838 postów

Napisano 20 marzec 2005 - 13:03

hymm... no właśnie ja chciałem przedstawić jak przeinstalować system całkowicie. reinstalacja czyli instalacja systemu od nowa, usunięcie starego i winstalowanie na jego miejsce nowego czystego .. Czyli według Ciebie mam jeszcze dodawać zwykłą reinstalację ? tylko nie pisz TAK ... hehe.. bo nie pamiętam jak się ją robi .. może kiedyś jak ją będę gdzieś robił to uzupełnię

Zmieniony przez - wow89 w dniu 2005-03-20 13:06:03

#8 pionaj

pionaj

  1

 • Moderators
 • 32888 postów

Napisano 20 marzec 2005 - 13:09

znowu sie z editem spózniłem
edit 2
trochę Sodos w podwieszonym próbował coś sklecić ale zawsze istnieje odwieczny problem Co jest po takiej reinstalacji ?
natomiast co się tyczy twojej interpretacji to teraz po wyjaśnieniu przez ciebie to tak zgadzam się w twoim przypadku masz rację


Zmieniony przez - pionaj w dniu 2005-03-20 13:10:32

#9 wow89

wow89

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1838 postów

Napisano 20 marzec 2005 - 13:12

wielkie dzięki kolego ... i mam nadzieję że ktoś to podwiesi

#10 K278

K278

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 59 postów

Napisano 22 marzec 2005 - 02:43

Więc moja odpowiedź nie bedzie aż tak bardzo konkretna ale jest kilka metod reinstalacji systemu...
wbrew pozorom większośc awarii systemu da sie naprawić bez konieczności uciekania sie do reinstalacji, czy ponownej instalacji... wystarczy skorzystać z konsoli. ale jeśli chodzi o samą reisnatalację to:

Startujemy komputer z Cdromu... po potwierdzeniu kilku ekranów w trybie tekstowym w pewnym momencie instalator zapyta sie nas czy chcemy instalowac system czy przystąpić do naprawy... wtedy potwierdzamy że chcemy instalowac system... później instalator bedzie wyszukiwał czy sa już zainstalowane jakieś systemy operacyjne i jeśli znajdzie już ten sam system, który chcemy zainstalować zapyta sie nas jeszcze raz czy chcemy instalowac od nowa czy przystąpić do naprawy wcześniej zalegającego systemu... i wtedy wybieramy opcje naprawy... ważne jest by opcje naprawy wybrać dopiero przy 2 zapytaniu.

Jeżeli komputer nie obsługuje botowania z cdromu (a są jeszcze takie płyty) mozna przystąpić do instalacji z dyskietek startowych... dodatkowo mozna sie posłużyć dyskietką startową od win 9x a nawet dosową... wtedy należy wejść na CDRom do katalogu 1386 i odpalić winnt.exe
Dodatkowo w tej opcji mamy możliwośc skorzystania z przełączników, by mieć dostęp do kilku ciekawych opcji np:
/a Włącza opcje ułatwień dostępu
/r[:folder] Wskazuje opcjonalny folder dla kopiowania i zachowania plików
/s[: scieżka_dostępu) wskazuje położenie plików źródłowych. Musi to być pełna scieżka np. x:folderfolder czy też \serverkontościeżka... domyślna wartość to folder aktualny... przydatna opcja jeśli chcemy skorzystać z instalacji nienazdzorowanej
/u[:plik_odpowiedzi] wykonuje właśnie instalacje nienadzorowana, wymaga także uzycia przełącznika /s . Plik odpowiedzi to specjalnie spreparowany plik, który zawiera odpowiedzi na wszystkie monity pojawiające sie podczas instalacji syatemu... my w tym czasie możemy pójśc zrobić sobie kawe, pograć w karty... bądź jak kto woli... ma wolny czas.

W niedługim czasie mam zamiar napisac prace na temat wszystkich możliwych form instalacji systemów z rodziny NT... więc jak nie zapomne wkleję tu linka, gdyż częśc z owego opracowania mam zamiar puścić w "eter".

#11 wow89

wow89

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1838 postów

Napisano 22 marzec 2005 - 12:45

sog for you

#12 bpm

bpm

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1320 postów

Napisano 18 sierpień 2005 - 15:12

Chciałbym dodać swoje trzy grosze odnośnie instalacji systemu, a mianowicie gdy mamy problem z usunięciem partycji na której zainstalowany jest już Windows XP, stworzeniem nowych partycji itd. Sam miałem ów problem i chcę pomóc osobom z podobnymi kłopotami. Kto chce może sobie poczytać tu:
http://komputery.katalogi.pl/temat56067/
Poniżej postaram się przedstawić krok po kroku jak to zrobić.
Zacznijmy od tego co chcecie zrobić. Jeśli chcecie zainstalować system od nowa, stworzyć nowe partycje (np. macie dysk 40GB, chcecie z jakiegoś powodu zrobić nowe partycje po 20GB każda itp.), sformatować i postawić od nowa system usunięcie partycji systemowej z poziomu płyty instalacyjnej Win XP może okazać się bardzo trudne i...możecie czytać dalej. Dlatego z pomocą może przyjść narzędzie wbudowane w system Win98, a mianowicie fdisk.Właśnie to chciałem tu pokazać.
Posłużymy się dyskietką startową Win98.Jeśli nie macie tej dyskietki możecie ja sami zrobić na innym komputerze z zainstalowanym Windowsem 98.Robimy tak wchodzimy w Panel Sterowania i Dodaj/Usuń programy Dalej wybieramy Dysk startowy i Utwórz dysk startowy i dyskietka startowa zaczyna się tworzyć. Potem warto jeszcze dograć plik format.com który jest w katalogu windows (przydatny jeśli chcemy formatować partycje pod Windows 98-w tym wypadku chodzi nam o zainstalowanie Windows XP więc wybór należy do was).
Przygotowaną dyskietkę umieszczamy już w swojej stacji dysków i odpalamy kompa (oczywiście pamiętamy o zmianie w BIOS-ie z CD na A:).
Kiedy się odpali wpisujemy fdisk i naciskamy ENTER. Pojawi się tekst czy chcesz włączyć obsługę dużych dysków. Jeśli chcesz wciśnij tak(zalecane).Aha jeśli masz dysk powyżej 512GB fdisk nie będzie tu pomocny-to tak na marginesie. Po chwili pojawi się menu główne fdisk-a (mniej więcej takie):
1.Utwórz partycje DOS lub logiczny dysk DOS
2.Ustaw aktywną partycję
3.Usuń partycje lub logiczny dysk DOS
4.Wyświetl informacje o partycjach

Z głównego menu wybieramy punkt: Usuń partycję lub dysk logiczny DOS Następne menu wygląda tak:
1.Usuń podstawową partycją DOS
2.Usuń rozszerzoną partycją DOS
3.Usuń logiczny dysk z partycji rozszerzonej DOS
4.Usuń partycje spoza DOS

Uwaga! Ważna zasada: Najpierw usuwamy dyski logiczne, następnie partycję rozszerzoną i na samym końcu partycję podstawową!
Dalej wybieramy opcję: Usuń logiczny dysk z partycji rozszerzonej DOS
Pojawia się menu gdzie w górnej części znajdują się informacje o dostępnych dyskach logicznych. Jeśli mamy więcej niż jeden dysk logiczny (D: E: F: itd) usuwanie dysków logicznych zaczynamy od ostatniego! W polu: Który dysk usunąć.............[ ] wpisujemy odpowiednią literę dysku i naciskamy ENTER. Następnie pojawia się pytanie o etykietę dysku - jeżeli została ona przez was przypisana, w odpowiednim polu należy wpisać jej nazwę a następnie naciskamy ENTER
Dalej zostaniemy zapytani czy jesteśmy pewni swojej decyzji Naciskamy na TAK W ten sposób usuwamy wszystkie dyski logiczne które mamy. A kiedy się z tym uporamy wracamy do głównego menu za pomocą klawisza Esc. Ponownie wybieramy opcję: Usuń partycje lub logiczny dysk DOS
Teraz wybieramy opcję: Usuń rozszerzoną partycję DOS
I znów pojawia się pytanie czy jesteśmy pewni-oczywiście wybieramy TAK
Przechodzimy znów do głównego menu i tym razem wybieramy: Usuń podstawową partycję DOS i naciskamy na TAK
Usunęliśmy wszystko więc można zakładać nowe partycje.
Można to robić fdiskiem lub już z poziomu płyty instalacyjnej Windows XP.
Jeżeli przypadną wam te porady do gustu napiszę dalej jak zrobic to fdiskiem.

Zmieniony przez - bpm w dniu 2005-08-19 17:03:59

#13 bpm

bpm

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1320 postów

Napisano 19 sierpień 2005 - 18:00

Porad ciąg dalszy Skoro nie widzę sprzeciwów ani głosów za to pisze dalej... Przy okazji dzięki za soga wow89.
Przejdźmy dalej. Usunęliśmy już z mozołem partycje więc czas na utworzenie nowych. Wracamy do głównego menu programu (klawisz Esc). Następnie wybieramy opcję: Utwórz partycję DOS lub logiczny dysk DOS (poprzez naciśnięcie klawisz 1 oczywiście Pojawia się nowa lista z dostępnymi opcjami:
1.Utwórz podstawową partycję DOS
2.Utwórz rozszerzoną partycję DOS
3.Utórz logiczny dysk DOS w rozszerzonej partycji DOS

Tym razem zaczynamy od początku nie od końca więc wybieramy pierwszą opcję czyli: Utwórz podstawową partycję DOS (to na niej będzie system operacyjny)
Pojawi się zapytanie czy chcesz użyć maksymalnego rozmiaru dla partycji. Zalecane jest wybranie klawisz NIE No chyba, że ktoś sobie życzy mieć tylko jedną wielką partycję (jednak to stanowczo odradzam ze względów praktycznych np.) Kiedy po dłuższym zastanowieniu wybierzecie już "Nie" znów ukaże się kolejne pytanie dające do myślenia, a mianowicie zostaniecie zapytani o wielkość partycji. W tym celu w polu:
Wprowadź wielkość partycji w MB lub jako procent wielkości dysku (%) aby utworzyć podstawową partycję DOS.......................... [ ] <=(w tym polu) wpisujemy jej wielkość w MB lub % i naciskamy ENTER
Pierwsza partycja została założona prawidłowo. Będzie ona miała przypisaną literę C Zobaczysz teraz informacje o założonej partycji w tabeli. Myślę, że nie muszę opisywać tej tabeli i każdy załapie o co w niej chodzi.
Wracamy do głównego menu programu znanym już nam klawiszem Esc. Tym razem będziemy stwórcami rozszerzonej partycji. Najpierw wybieramy opcję: Utwórz podstawową partycję DOS a następnie z menu które się pokaże: Utwórz rozszerzona partycję DOS
Pojawi się okno, w którym warto zwrócić uwagę na informację o istniejących już partycjach oraz ile miejsca na dysku jest jeszcze dostępne. Natomiast poniżej w polu: Wprowadź wielkość partycji w MB lub jako procent wielkości dysku (%) aby utworzyć rozszerzoną partycję DOS.......................... [ ] wpisujemy jej wielkość (MB lub %)
Uwaga! Partycja ta musi zajmować pozostałą część wolnego miejsca na dysku czyli 100%!
Po określeniu rozmiaru naciskamy ENTER a na ekranie pojawi się podobna tabela do poprzedniej. Po uważnym przeczytaniu jej naciskamy Esc. Pojawi się pytanie. Tym razem o to czy chcemy założyć dysk logiczny. Oczywiście się na to zgadzamy. I w tym celu w polu: Wprowadź wielkość dysku w MB lub procentach wielkości dysku (%).......[ ] wpisujemy jego wielkość. Jeśli chcesz mieć tylko jeden dysk logiczny - widziany przez system jako dysk twardy D: - wpisujemy maksymalną dostępną wartość. Jeśli chcecie mieć więcej (E: F: itd) wpiszcie mniejszą wartość. Zostaniecie wówczas poproszeni o założenie kolejnego dysku logicznego, aż do chwili gdy cała dostępną przestrzeń zostanie wykorzystana. Kiedy już zastanowiliście się ile chcecie mieć dysków logicznych i wpiszecie w pole odpowiednią wartość naciskamy klawisz ENTER. Na ekranie znów zobaczymy podsumowanie.
Tym razem przyszła pora by określić która partycja będzie aktywną partycją. Gdy tego nie wybierzemy komputer poprawnie nie wystartuje systemu. Wracamy znów do głównego menu programu (wiecie jak i wybieramy opcję: Ustaw aktywną partycję Gdy pojawi się okno znów wciskamy 1 i następnie ENTER. Aktywną partycją będzie wówczas partycja C na której zainstalujemy nasz system operacyjny. Pojawi się tabela z podsumowaniem. Jeżeli ją porównacie z poprzednimi zauważycie zapewne, że przy partycji aktywnej pojawiła się litera A.
To już wszystko. Ufffff.... Partycje gotowe, dyski logiczne założone więc możemy opuścić program fdisk za pomocą klawisza Esc oraz koniecznie restartujemy komputer. Można instalować system operacyjny Windows XP. W tym celu skorzystajcie z porad wyżej napisanych przez moich poprzedników. Oczywiście można jeszcze formatować, ale to już pod system Windows 98 dlatego nie będę tego opisywać, bo w tym temacie nie o to tu chodzi. No chyba że ktoś ładnie poprosi Jednak nie widzę sensu, bo formatowanie można przeprowadzić z poziomu płyty instalacyjnej Windowsa 98
Życzę miłego i bezstresowego stawiania systemu!

#14 l00ke

l00ke

  1

 • Members
 • PipPip
 • 13 postów

Napisano 27 sierpień 2005 - 21:09

a co z rejestracją? Słyszałem kiedyś taką opinię że jak się nie zarejestruje XP'ka po instalacji to po iluś tam dniach się automatycznie blokuje bo nie przeprowadzono rejestracji... czy to prawda?

#15 wow89

wow89

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1838 postów

Napisano 27 sierpień 2005 - 21:41

Powiedzmy szczerz jeśli masz oryginalny system, (albo jego kopię) to tak jest. A jeśli masz pirata to spokojnie można instalowac

#16 netpro

netpro

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 9915 postów

Napisano 28 sierpień 2005 - 07:41

szukaj w wersji corporate (jesli pirat) i nie bedziesz musial aktywowac

#17 zylka_tm

zylka_tm

  1

 • Members
 • Pip
 • 3 postów

Napisano 11 wrzesień 2005 - 14:35

no dobrze .. wszystko ok z tym instalowaniem windowsa .. tylko jak załatwic sprawe z zainstalowaniem windowsa na dysku serial ata ;/ jesli po uruchomienu instalatora wyskakuje komunikat ze dysk twardy moze byc nie prawidłowo skonfigurowany, podłaczony lub wogóle go nie ma ... wciśnij F3 aby zakończyć instalacje =) .. moze to wina płyty głównej? albo w BiosiE coś nie tak ... ?

#18 wow89

wow89

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1838 postów

Napisano 11 wrzesień 2005 - 15:17

do dysku powinieneś mieć dodane sterowniki.. podczas gdy system ładuje się po bootowaniu (przed instalacją) pisze naciśnij klawisz F6 ( o ile dobrze pamiętam ) klikasz i istalujesz sterowniki do dysku .. jakoś tak to było.. niech wypowie się ktoś kto ma dysk Sata

#19 zylka_tm

zylka_tm

  1

 • Members
 • Pip
 • 3 postów

Napisano 11 wrzesień 2005 - 20:34

dzieki, tej informacji mi brakowało, pozdro

#20 ziut_77

ziut_77

  1

 • Members
 • PipPip
 • 21 postów

Napisano 21 wrzesień 2005 - 15:40

Witam
Mam pytanie jak z Linuxa przeinstalować na windowsa XP. Kupiłem kompa znajomej z markietu i ma linuxa a chcę jej zainstalowac windowsa. Proszę o pomoc
Dzieki za porady z góry

#21 wow89

wow89

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1838 postów

Napisano 21 wrzesień 2005 - 16:51

Zrób tak jak kolega wcześniej opisał z kasowaniem partycji... fdisk (tyleże będziesz musiał dawać usuń partycję spoza dos)

#22 szwagier79

szwagier79

  1

 • Members
 • Pip
 • 8 postów

Napisano 22 wrzesień 2005 - 18:21

Co się będzie działo z danymi po reinstalacji xp.Czy je stracę?

#23 pionaj

pionaj

  1

 • Moderators
 • 32888 postów

Napisano 22 wrzesień 2005 - 18:29

jeżeli nie będziesz formatował ale tylko przeinstalujesz windę dane zostaną ale czeka cię ponowna instalacja programów

#24 izotopek

izotopek

  1

 • Members
 • Pip
 • 2 postów

Napisano 11 październik 2005 - 18:34

Mialem Win2000 a chcialem wgrac XP,Sformatowalem system z dyskietki startowej,nastepnie ustawilem w biosie priorytet na CDROM i odpalilem kompa,plytka z win XP okazala sie uszkodzona,pozyczylem od kumpla i okazalo sie ze nie chce wystartowac(chyba jest nie bootowalna,prosze o pomoc jak ja uruchomic najlepiej krok po kroku.Z gory dz. za info

#25 MasTTiF

MasTTiF

  1

 • Members
 • PipPip
 • 14 postów

Napisano 29 październik 2005 - 09:28

Zainstalowałem Xp wszystko gra i odpalam Neostrade wyskakuje mi okno z tytułem "Zamknecie systemu nastąpi za 60 sekund" i mija i komp zgasa. Moglibyście mi w tym pomóc ??

#26 wow89

wow89

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1838 postów

Napisano 29 październik 2005 - 10:28

hymm.. też to kiedyś miałem... włączasz połaczenie.. prawym przyciskiem na te dwa komputerki co się pokażą obok zegarka (to jest połączenie włąśnie ) klikasz na stan --> i tam gdzieś szukasz zabezpieczeń... zaznaczasz żeby nikt nie miał dostępu do kopmputera czy coś takiego... przepraszam że tak nie piszę dokładnie, ale nie pamiętam.. mam neta w lanie i połączenie nie jest u mnie ...

#27 pionaj

pionaj

  1

 • Moderators
 • 32888 postów

Napisano 29 październik 2005 - 10:36

a to co to jest ?
http://komputery.katalogi.pl/temat69378/

#28 Wienek

Wienek

  1

 • Members
 • Pip
 • 6 postów

Napisano 11 listopad 2005 - 18:07

Witam szanowne grono.
Panowie.
Sprawa jest nie taka prosta w moim przypadku.
Reinstalkę robiłem już ze sto razy pewnie i .................
Nadejszła wiekopomna chwiła.
Proszę o pomoc.
Kumpela przytaszczyła mi jakiś przedpotopowy sokogramofon ( dokładniej z 1994 roku ).
Stwierdziła, że już nie działa ( nie dziwota ).
Odpaliłem i jeszcze mogłem ujrzeć windowsa 93.
Aż mi było szkoda, ( bo to kawał historii, ) ale zaaplikowałem mu format C:
Zadowolony wpakowałem mu w pysk płytkę z XP i, i , i ,............
Tu niecenzuralne słowo.
Dobra spoko wiem w biosie trzeba wskoczyć na ,, "First boot Device" i naciskając kilkakrotnie klawisze "page up" i "page down" ustawiamy w tej opcji "CDROM" „ .
I tu ku mojemu zdziwieniu ujrzałem a raczej nie ujrzałem "First boot Device".
Nigdzie nie widzę miejsca gdzie bym mógł tego parszywego CD-Roma zmusić do zapodania kompikowi staruszkowi XP-ka.
Nawet na starcie w dosowych komunikatach też jest coś, że CD-rom no valid itd.
Wierzę, iż dla was Panowie to betka.
Co robić?
Pozdrawiam.
Ustawienia w bios`ie:

1. Aby dostać się do bios`u, podczas uruchomiania komputera naciskamy bez przerwy przycisk wskazany w komunikacie (podczas uruchamiania) " Press DEL to enter SETUP" czyli naciskamy klawisz Delete (na niektórych płytach głównych jest to klawisz F2)
2. Korzystając ze strzałek ŕ ß najeżdżamy na pozycję "Advanced BIOS Features" i klikamy enter.
3. Naszym oczom ukazało się okno konfiguracji zaawansowanych funkcji Bios`u, a w nim kolejno napędy bootowania: pierwszy, drugi i trzeci. Najeżdżamy na opcję "First boot Device" i naciskając kilkakrotnie klawisze "page up" i "page down" ustawiamy w tej opcji "CDROM". Dzięki temu nasz PC będzie teraz początkowo szukał systemu na dysku CD
4. Wracamy teraz do głównego okna bios`u (klikamy ESC). Za pomocą strzałek zaznaczamy "Save & Exit Setup", co oznacza po polsku "Zapisz i opuść program". Wciskamy klawisz Enter. Na ekranie pokazuje się opcja czy naprawdę chcemy opuścić program wraz z zapisaniem wszystkich wprowadzonych zmian. Klikamy na literę Y - Yes (z ang. Tak). Wkładamy do napędu CD płytę z systemem Windows i klikamy na Enter.#29 wow89

wow89

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1838 postów

Napisano 11 listopad 2005 - 18:43

hymm.. dziwne, CD powinien być normalnie akceptowany jako napęd pierwszy... jednak szczerze Ci powiem że jeśli to komputer z roku 1993 to nie zainstalujesz tam XP`ka.. nie będzie działał, najlepszym wyborem będzie Win95 lub Win98

#30 Wienek

Wienek

  1

 • Members
 • Pip
 • 6 postów

Napisano 11 listopad 2005 - 18:52

Witam kolegę.
Pies trącał XP-ka.
Cokolwiek mam załadować.
Lecz jak załadować cololwiek nawet WIN 98 jeśli CD-ROM po załadowaniu płytki zamyka szufladę i nic się nie dzieje.
W biosie nie mogę nic wskurać bo nie ma "First boot Device".
Gdzie włączyć ten pioruński CD-ROM.
Lub co zrobić innego.
Dzięki za zainteresowanie moim problemem.


#31 wow89

wow89

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1838 postów

Napisano 11 listopad 2005 - 19:09

Skopiuj te pliki (rozpakowane) http://chochlik_89.w...ia.pl/Win98.rar na dyskietkę i nadaj jej etykietę BOOT98SE , następnie dajesz bootowanie w biosie z dyskietki i tak jak kolega opisał na pierwszej stronie na dole samym (o ile dobrze pamiętam)

#32 Wienek

Wienek

  1

 • Members
 • Pip
 • 6 postów

Napisano 11 listopad 2005 - 19:21

Dzięki.
Dziś już nie żdąrzę zrobić więcej niż przygotować dyskietkę ale wielkie dzięki za pomoc.
Jutro działam.
Iak będą kłopoty mogę jeszcze was podręczyć o pomoc?
Pozdrawiam.


#33 wow89

wow89

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1838 postów

Napisano 11 listopad 2005 - 19:29

pewnie że możesz .. jak tylko będę w stanie to pomogę

#34 Wienek

Wienek

  1

 • Members
 • Pip
 • 6 postów

Napisano 11 listopad 2005 - 19:33

Tylko jak ja to wepchnę na dyskietkę?
Jdzie na szybkim łączu a dopiero weszło 46%.
To wielki plik a jak rozumiem skompresowany.
Pozdro.


#35 wow89

wow89

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1838 postów

Napisano 11 listopad 2005 - 19:43

to mało zajmuje... po rozpakowaniu troszkę ponad 800kb, ale zrób tak, ściągnij na dysk (przykładowo C: ) i tam na dysku rozpakuj, wszystkie te pliki rozpakowane skopiuj na dyskietkę i tej dyskietce nadaj podaną wcześniej etykietę.

#36 Wienek

Wienek

  1

 • Members
 • Pip
 • 6 postów

Napisano 11 listopad 2005 - 19:50

Tak właśnie planowałem to zrobić i robię.
Etykieta : BOOT98SE ?#37 wow89

wow89

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1838 postów

Napisano 11 listopad 2005 - 20:11

zgadza się

#38 ibe

ibe

  1

 • Members
 • Pip
 • 1 postów

Napisano 24 listopad 2005 - 19:32

K278 napisal: "Startujemy komputer z Cdromu... po potwierdzeniu kilku ekranów w trybie tekstowym w pewnym momencie instalator zapyta sie nas czy chcemy instalowac system czy przystąpić do naprawy... wtedy potwierdzamy że chcemy instalowac system... później instalator bedzie wyszukiwał czy sa już zainstalowane jakieś systemy operacyjne i jeśli znajdzie już ten sam system, który chcemy zainstalować zapyta sie nas jeszcze raz czy chcemy instalowac od nowa czy przystąpić do naprawy wcześniej zalegającego systemu... i wtedy wybieramy opcje naprawy... ważne jest by opcje naprawy wybrać dopiero przy 2 zapytaniu."

a co jesli ja chce przeinstalowac na innego xpeka?.. tez mi instalator go wykryje i zapyta czy zainstalowac system od nowa?...

#39 wow89

wow89

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1838 postów

Napisano 24 listopad 2005 - 20:13

tak, zapyta, wybierasz co chcesz

#40 pionaj

pionaj

  1

 • Moderators
 • 32888 postów

Napisano 24 listopad 2005 - 20:21

a co jeżeli instalator powie że nie bedzie instalował bo wersja w kompie jest nowsza od tej na CD ?

#41 Wodzu10

Wodzu10

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 181 postów

Napisano 03 grudzień 2005 - 18:28

Chcę sformatować kompa pod WnXP. Robiłem to już wiele razy ale tym razem nie mogę. A nie mogę, bo mi nie chce instalki z płyty odpalić po uruchomieniu kompa. W BIOS-ie ustawiłem jako pierwszy napęd CDROM i powinno przy uruchamianiu pokazywać komunikat "dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku CD". Tam tego nie ma! Pierwszy raz widzę, że nie ma czegos takiego. Help!

#42 wow89

wow89

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1838 postów

Napisano 03 grudzień 2005 - 20:51

Zrób tak jak opisał bpm na pierwszej stronie tematu... Pionaj, co do Twojego przypadku to naprawdę nie wiem co zrobić.. chyba instalka spod dosa pozostaje ?

#43 Wodzu10

Wodzu10

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 181 postów

Napisano 04 grudzień 2005 - 13:17

W BIOS-ie mam wszystko poustawiane tak jak jest napisane w temacie.

#44 wow89

wow89

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1838 postów

Napisano 04 grudzień 2005 - 13:24

Sprawdź może inną płytę ? może tej nie chce odczytać, ale sformatować możesz tak jak opisał na dole strony pierwszej bpm

#45 mojzych

mojzych

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 220 postów

Napisano 15 grudzień 2005 - 23:03

Cześć!!! nie chciałem zakładac nowego tematu wiec pisze tutaj.... na dysku miałem linux'a, podłączyłem go do mojego kompa i chciałem sformatowac i wgrac winde. Sformatowało sie... extra, nawet instalator windows zaczął działać ale po restarcie (nie moim ale instalatora wind)wyskoczył błąd ze wystąpił problem z konfiguracją dysku... o co chodzi? bardzo prosze o pomoc!!!

#46 mojzych

mojzych

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 220 postów

Napisano 16 grudzień 2005 - 07:59

oto słowo w słowo co wyskakuje:
nie mozna uruchomic systemu windows z powodu sprzętowego błędu konfiguracji.
nie mozna dokonać odczytu ze wskazanego dysku startowego.
sprawdź ścieszke oraz dysk.
sprawdź w dokumentacji systemu windows oraz w instrukcji obsługi sprzętu dodatkowe informacje na temat konfiguracji dysku.

#47 gregor58

gregor58

  Perm Ban

 • Members
 • PipPipPip
 • 16208 postów

Napisano 16 grudzień 2005 - 08:46

Ściągnij http://www.csk.pl/~c..._BootDisk35.zip
zrób dykietke,zbotuj z niej kompa,uruchom Partition Magic,usuń wszystkie partycje,zrób je od nowa ,sformatuj(dla xp ntfs)i instaluj .


Zmieniony przez - gregor58 w dniu 2005-12-16 08:49:55

#48 mojzych

mojzych

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 220 postów

Napisano 16 grudzień 2005 - 17:06

No ok zrobiłem, ale... dysk, z którym mam problemy pochodzi z innego kompa (oznaczmy nr1 ). Przeniosłem dysk i zastosowałem sie do twoich poleceń tylko, ze na innym komputerze(nr2)... wgrałem windowsa xp i wszystko działa jak nalezy. Problem powraca wraz z momentem odpalenia tego dysku na kompie(nr1), z którego pochodzi... Wprowadziłem te oznaczenia, bo powoli sam zacząłem sie gubić. Tym razem napis pojawiający sie na niebieskim tle
jest treści:

"pojawił sie problem i system Windows zostanie zamknięty, aby zapobiedz uszkodzeniu komputera.
jezeli poraz pierwszy widziesz ten ekran błęduStop, ponownie uruchom komputer. Jezeli ten ekran, pojawi sie ponownie wykonaj następujące kroki:

sprawdź czy na komputerze nie ma wirusów. usuń wszystkie nowo zainstalowane dyski twarde i kontrolery dysków twardych. Sprawdź dyski twardy, czy jest poprawnie zainstalowany i skonfigurowany

inf tech.
***STOP: 0*0000007b
(0*F9E49640, 0*C0000034, 0*00000000, 0*00000000)

tak to wygląda... wirusów nie ma, dysko poprawnie zamontowane ale czy kontrolery są ok to nie wiem...
powinienes jeszcze wiedzec, ze komputer był odpalany pierwszy raz...

#49 gregor58

gregor58

  Perm Ban

 • Members
 • PipPipPip
 • 16208 postów

Napisano 16 grudzień 2005 - 17:30

Windows zainstalowany na innym kompie NIE BĘDZIE DZIAŁAŁ chyba ,że obydwa kompy są identycze (ten sam chipset to podstawa itd)
http://support.microsoft.com/kb/324103/pl

Zmieniony przez - gregor58 w dniu 2005-12-16 17:38:43

#50 deino

deino

  1

 • Moderators
 • 17164 postów

Napisano 16 grudzień 2005 - 19:04

e tam, nieprawda

kilka razy mi dzialal, rozne plyty, rozne pamieci, tylko procek najczesciej byl ten sam. co prawda czesto sie plul, ze czegos mu brakuje, ale to mozna bylo doinstalowac.

#51 gregor58

gregor58

  Perm Ban

 • Members
 • PipPipPip
 • 16208 postów

Napisano 16 grudzień 2005 - 19:11

Na Via kilka razy poszło(inny producent innne urządzenia na płycie),ale to nie był "zdrowy" system.

#52 mojzych

mojzych

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 220 postów

Napisano 16 grudzień 2005 - 19:20

ok działa... dzięki gregor58... tłusty sog leci do Ciebie...

#53 helga33

helga33

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 127 postów

Napisano 18 grudzień 2005 - 12:21

dzięki za super poradnik oczywiscie ddam soga


#54 emacio

emacio

  1

 • Members
 • Pip
 • 2 postów

Napisano 28 grudzień 2005 - 22:55

mam problem....podczas instalacji windowsa xp pojawia mi ise komunikat ze "wloz plyte z service pack 1" zupelnie nie wiem co robic.....po drugie cd rom nie dzial po podaniu jhakijkolwiek sciezki .....prosilbym odp na emacio@tlen.pl dziki za pomoc!!!

#55 gregor58

gregor58

  Perm Ban

 • Members
 • PipPipPip
 • 16208 postów

Napisano 29 grudzień 2005 - 06:25

"podczas instalacji windowsa xp pojawia mi ise komunikat ze "wloz plyte z service pack 1"
A format partycji to kto zrobi ?
http://komputery.katalogi.pl/temat3754/


#56 emacio

emacio

  1

 • Members
 • Pip
 • 2 postów

Napisano 29 grudzień 2005 - 08:58

dzieki,pomoglo

#57 miszczuuuu

miszczuuuu

  1

 • Members
 • PipPip
 • 15 postów

Napisano 15 styczeń 2006 - 22:47

"4. Jeżeli na naszym dysku jest już system Windows widzimy na ekranie propozycje do jego naprawy. My jednak nie chcemy naprawiać systemu tylko instalować od nowa, więc klikamy na ESC. "
mam taki problem :/ niestety ten komunikatmi sie nie wyswietle mimo to ze mam zainstalowanego windowsa na dysku co robić :) ? a i jeszcze jedna rzecz podczasinstalacji gdy klikam na zainstalu system to wyswietla mi sie ze na partycji jest zainstalowany juz system i zainstalowaie nowego systemu na tej partycje moze zakonczyc sie kaplikacjami itp. i mam do wyboru kontunuuj instalacje, i wybierz inna partycje a pytanko moje brzmi czy wybrackontunuuj instalacje i podczasinstalacji partycja sie sformatuje czy stworzyc nawapartycje i na niej iinstalować ?

#58 gregor58

gregor58

  Perm Ban

 • Members
 • PipPipPip
 • 16208 postów

Napisano 16 styczeń 2006 - 07:32

Dokładnie jak napisałeś i bedzie możliwość formatowania
http://komputery.katalogi.pl/temat3754/#post4

#59 miszczuuuu

miszczuuuu

  1

 • Members
 • PipPip
 • 15 postów

Napisano 16 styczeń 2006 - 18:27

ok dzieki :)

#60 rzyleta

rzyleta

  1

 • Members
 • Pip
 • 4 postów

Napisano 29 styczeń 2006 - 19:31

Mam dysk SATA (Baracuda 12GB). Przy instalowaniu Wina Xp Sp2 pojawił sie komunikat że dysk może być uszkodzony lub źle podłączony i trzeba przerwać instalację (przy tym komunikacie nie było innej opcji, tylko przerwij instalację). Nie można zainstalować tego wina. Jak chciałem zainstalować 98 to wszedł bez problemu ale potrzebuję XP.Wie ktoś jak go zainstalować ????

#61 abcxyzaaa

abcxyzaaa

  1

 • Members
 • Pip
 • 1 postów

Napisano 08 luty 2006 - 12:03

Witam,
Chciałbym zaistalować na Windowsie XP SP2 Windowsa XP bez SP. Musi to być wykonane z poziomu systemu. Wie ktoś jak zdegradować SP2 do zwykłego albo zmusić instalatora, żeby nie pokazywał tego bezsensownego komunikatu, że system jest nowszy niż instalowany?

#62 w1zard

w1zard

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 78 postów

Napisano 13 luty 2006 - 19:53

a ja odnowie troszke ten temat, mianowicie mam problem podczas instalacji windowsa xp pro. Juz mowie o co mi biega. Mam laptopa, bez stacji dyskietek (jakis nowy wymysl fujitsu siemens), tylko dvd-rw, i dysk na sata. I tu pojawia sie problem, bo wlasnie nie mam juz wspomnianej stacji dyskietek i nie moge stworzyc dyskietki z driverem sata do zaladowania poprzez F6 w instalatorze, bo on tylko korzysta z dysku A: i nie ma innego wyjscia... Co poradzicie? Windows 98 jak i WinXP installki nie dzialaja, nie widza wogole dysku, zas dos widzi bez problemu, programem part stworzylem partycje 40gb i jest extra, ale instalki zadna z nich nie widzi wogole dysku... Prosze o pomoc... Pozdrawiam

#63 Goya23

Goya23

  1

 • Members
 • Pip
 • 3 postów

Napisano 18 luty 2006 - 13:58

Który post dokładnie opisuje formatowanie dysku np. C????

#64 gregor58

gregor58

  Perm Ban

 • Members
 • PipPipPip
 • 16208 postów

Napisano 18 luty 2006 - 14:04

Goya23 http://komputery.kat...i.pl/temat3754/

#65 Sebati

Sebati

  1

 • Members
 • PipPip
 • 22 postów

Napisano 18 luty 2006 - 20:29

A gdy sformatuje dysk c to usune tylko pliki na dysku c czy też pliki ze wszystkich dysków?

#66 gregor58

gregor58

  Perm Ban

 • Members
 • PipPipPip
 • 16208 postów

Napisano 20 luty 2006 - 12:05

Format C to format tylko C - takie to skomplikowane ?

#67 Sebati

Sebati

  1

 • Members
 • PipPip
 • 22 postów

Napisano 21 luty 2006 - 10:23

Nie trudne tylko mam ważne dokumenty na innych dyskach i chciałem sie upewnić czy niestrace ich.Jeszcze mam takie pytanie czy nieda się gdzieś zciągnąc office 2003???

#68 gregor58

gregor58

  Perm Ban

 • Members
 • PipPipPip
 • 16208 postów

Napisano 21 luty 2006 - 11:04

Tak - z półki w sklepie.

#69 Sebati

Sebati

  1

 • Members
 • PipPip
 • 22 postów

Napisano 21 luty 2006 - 11:09

Mam takie pytanie mam poprostu zainstalowany win xp i chce go jeszcze raz zainstalować ponieważ mam zawirusowany komp i brakuje mi sporo plików systemowych i teraz jak to najlepiej zrobić czy sformatowć dysk i zainstalować system czy może istnieje jakiś inny sposób??Prosze o pomoc:)

#70 gregor58

gregor58

  Perm Ban

 • Members
 • PipPipPip
 • 16208 postów

Napisano 21 luty 2006 - 11:18

Format
http://komputery.kat...i.pl/temat3754/

#71 Sebati

Sebati

  1

 • Members
 • PipPip
 • 22 postów

Napisano 21 luty 2006 - 11:38

Nic sie niedzieje niereaguje na żaden klawisz klawiatury i jeszcze chciałem zainstalować na ten system co mam i pisze mi że to wersja systemu co chce zainstalować jest starsza od tej na kompie i jeżeli zdecyduje się usunąc nowszą wersję systemu to strace wszystkie pliki i ustwaienia.Co zrobić???Pomoooocy!!!#72 gregor58

gregor58

  Perm Ban

 • Members
 • PipPipPip
 • 16208 postów

Napisano 21 luty 2006 - 16:43

Jesteś blondynką ?

#73 Sebati

Sebati

  1

 • Members
 • PipPip
 • 22 postów

Napisano 22 luty 2006 - 07:13

Ha bardzo smieszne poprostu mam kompa od niedawna i liczyłem na pomoc ale jak nie to nie.

Zmieniony przez - Sebati w dniu 2006-02-22 07:13:55

#74 PePeGiTT

PePeGiTT

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 4658 postów

Napisano 22 luty 2006 - 23:35
Windows XP pro SP2 lub SP1.

Po zainstalowaniu się systemu należy cierpliwie czekać na aktualizacje automatyczne, jeżeli SP1 to pobierać aktualizacje do czasu jak przyleci SP2
[u]Czynności jakie należy wykonać zaraz po instalacji systemu:[/u]

-Stery od mobo
-stery od grafiki
-dźwięku
..i reszte sterowników

-na końcu directX 9c

[u]Programy do czyszczenia dysku z tego robactwa co po sieci biega:[/u]

-Ad-Aware SE professional build 1.06r1 (po instalacji uruchom Ad-Watch'a
i przeskanuj dysk!)
-Spybot - search & Destroy (jak sama nazwa wskazuje)
-HijackThis (też się przyda)
-WinsockFix (jak coś z netem nawali)
-BugOff (ustaw wszystkie opcje na disabled)
-CWShredder (usuwa niektóre robactwo)

i wypróbujcie przeglądarke pt. Avant Browser(w ustawieniach pozmieniajcie kilka funkcji i powinno być wygodniej).

[u]Jakiś program do czyszczenia i defragmentacji rejestru też by się przydał[/u]:

tu polecił bym:
-RegHeal (czyszczenie rejestru)
-RegCleaner (---//---, usuwanie aplikacji ładowanych się przy starcie)
-Pagedfrg (defragmentator pliku strony)

-O&O Defrag Professional Edition v8.0 (defragmentacja dysku)

- Tune up 2006 (ustawienie windowsa w/g własnych potrzeb oraz czyszczenie dysku twardego z niedziałających linków, błędów w rejestrze itp, etc
-BootVis (przyspiesza ładowanie się windy, po uruchomieniu wybierz trace >next boot + driver delays. Po zresetowaniu komputera uruchomi się ten program i wybierasz Trace>Optimize system i reset)


To by było na tyle ze strony oprogramowania. Od strony praktycznej najlepszym rozwiązaniem, według mnie jest utworzenie partycji na system ok. 10-15gb(NTFS) Partycja na plik strony ok. 1gb(FAT32), trzecią partycje (FAT32) można przeznaczyć na pliki aktualnie ściągane z sieci (tu można wybierać), i ostatnią partycje (FAT32) (na grubsze dane).
Nie napisałem nic o firewall'u i antywirusie ponieważ według mnie to jest niepotrzebne zupełnie, można od czasu do czasu wskoczyć na jakiś scaner on-line np. mks-on-line.

Czyszczenie i naprawianie rejestru możesz wykonywać kilka razy na dzień, im więcej tym lepiej, defragmentacje dysku raz w tygodniu, a defragmentacje pliku strony ustawcie żeby się uruchamiało wraz z systemem. Spy-bot i Ad-Aware trzeba uruchamiać intuicyjnie.

nie przekombinujcie w ustawieniach Tune up 2006 .

....i nie zapomnijcie o legalności oprogramowania

też ważne
Oby wszystko trzymało się stabilnie nie należy wchodzić na podejrzane strony np. z gołymi dupami itp. bo tam najwięcej robaków przesiaduje ewentualnie można się skusić ale tylko pod nadzorem Ad-Watch’a ale to na własne ryzyko potem lepiej wszzystko przeskanować czym popadnie, najlepiej wszystkim


powodzenia...

#75 ana1983

ana1983

  1

 • Members
 • Pip
 • 6 postów

Napisano 03 marzec 2006 - 22:04

a jak przy instalacji win xp... nie działa f8...przy potwierdzeniu że sieę zgadzam na warunki licencji..to co ja mam zrobić?? Panowie pomóżcie!!!! prosze ładnie...

#76 gregor58

gregor58

  Perm Ban

 • Members
 • PipPipPip
 • 16208 postów

Napisano 04 marzec 2006 - 08:22

Zmień klawiature.

#77 Dragonis

Dragonis

  1

 • Members
 • Pip
 • 5 postów

Napisano 24 lipiec 2006 - 16:20

Witam wszystkich. Mam mały problem. Podczas formatowania win xp proffesional wyskakuje ekran że płytka jest uszkodzona i żeby włożyc jej kopie mimo to kliknalem enter a na ekranie pojawil sie komunikat aby włożyc Cd z Service Pack 1 (SP1 jest na płycie z windowsem ktory jest wlasnie w napedzie)klikam Dalej(Enter) i znow wyskakuje komunikat o uszkodzonej płytce >>> Przekopiowałem płytke wszystko działa niby jak trzeba ale do tego samego momentu.Co w takiej sytuacji mam zrobic???
P.S prosze o szybka odpowiedz bo wiruski zżeraja mi system

#78 Sebati

Sebati

  1

 • Members
 • PipPip
 • 22 postów

Napisano 24 lipiec 2006 - 18:03

jedynie chyba musisz spróbować z inna płytką.

#79 wow89

wow89

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1838 postów

Napisano 24 lipiec 2006 - 18:05

Też mi się tak wydaje, sprawdź z inną całkiem płytką, najlepiej pożycz od jakiegoś kumpla

#80 Dragonis

Dragonis

  1

 • Members
 • Pip
 • 5 postów

Napisano 24 lipiec 2006 - 18:23

a może wiecie skąd sciagnac win xp proffesional???

#81 wow89

wow89

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1838 postów

Napisano 24 lipiec 2006 - 18:24

każdy program p2p --> overnet, edonkey, kazaa, emule

#82 Dragonis

Dragonis

  1

 • Members
 • Pip
 • 5 postów

Napisano 24 lipiec 2006 - 18:30

tyle. że nie moge sciagac w programach p2p bo mam cos poblokowane

#83 Dragonis

Dragonis

  1

 • Members
 • Pip
 • 5 postów

Napisano 24 lipiec 2006 - 18:58

a może ktos zna inne rozwiazanie tego problemu albo link do win xp w sieci bo programy p2p mi nie dzialaja

#84 wow89

wow89

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1838 postów

Napisano 24 lipiec 2006 - 23:57

wpisz na www.google.pl ' laki ' i wejdź na to forum, tam napewno jest wpakowane na rapidshare.de

#85 Dragonis

Dragonis

  1

 • Members
 • Pip
 • 5 postów

Napisano 25 lipiec 2006 - 09:23

Trzeba sie tam zarejestrowac. Rejestruje sie i wyskoczył bład :"Administrator obecnie nie przyjmuje nowych użytkowników" :((( i klapa jak cos to moje gg 9110813

#86 Sebati

Sebati

  1

 • Members
 • PipPip
 • 22 postów

Napisano 25 lipiec 2006 - 17:22

w ustawieniach połączenia internetowego i zabezpieczeniach ustawia sie połączenie p2p wymiana danych.

#87 wizard01

wizard01

  1

 • Members
 • Pip
 • 1 postów

Napisano 27 sierpień 2006 - 23:13

ok to teraz moj problem ;)

mialem win 2000 (jakos ledwo dzialajacy) i win xp (nie dalo sie wejsc do niego nawet bo byl jakis blad) wiec postanowilem zainstalowac sobie wszystko od nowa. wrzucilem plytke z win 2000 i zaczalem instalacje, tylko ze jak w pierwszym menu wybralem instalacje swiezej wersji (usunalem wszystkie dotychczasowe partycje i stworzylem nowe, do zainstalowania wybralem partycje C) to potem w nastepnym menu nie wzialem juz 'naprawy poprzedniej wersji' tylko ponownie instalacje swiezej. efekt jest taki ze teraz mam dwa windowsy 2000. czy jest jakis sposob aby usunac ten wadliwy, pierwszy win 2000?

przegladalem forum przed rejestracja i nie znalazlem odpowiedzi na podobny problem, jesli mi umknelo to sorry. ;)

z gory dzieki
michal

ps. to moj pierwszy post tutaj wiec witam sie ;) ;p

#88 wow89

wow89

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1838 postów

Napisano 28 sierpień 2006 - 10:27

Gdzieś na pierwszej stronie jest opisane jak formatować dysk przy użyciu dyskietki startowej Win98 i jak dzielić na partycje, zastosuj się do tego, utwórz nowe partycje za pomocą fdisk --> reset komputera --> format all/ (taka komenda chyba była do formatowania całości dysków jeśli nie to po kolei format C: / format D: / format E: itd.

#89 Blaki

Blaki

  1

 • Members
 • Pip
 • 1 postów

Napisano 28 sierpień 2006 - 19:45Hej ludzie! Mam problem. Chce zainstalować xp . Mma już aktualnie jeden zainstalowany ale mialem virusa:< i coś sie zchrzanilo. Chodzi o to czy jak instaluje xp z plyt botującej to czy potrzeba jakies serowniki do twardziela. Plz odpiszcie!!!!!!!!!!!!!!!!

#90 wow89

wow89

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1838 postów

Napisano 28 sierpień 2006 - 19:47

Jeśli masz dysk ATA to nie, jeśli serial ATA - inaczej SATA to potrzeba, ale nie mam takowego więc Ci nie powiem jak te sterowniki instalować

#91 zajec66

zajec66

  1

 • Members
 • Pip
 • 1 postów

Napisano 02 wrzesień 2006 - 22:50

witam
mam maly problem.
chce wykonac reinstalke winXP ale plyta "przestala" sie boot'owac.
niby nic strasznego bo w koncu mozna sobie z tym poradzic, ale problem
sie poglebia... PC nie jest wyposazony w FDD ( naped dyskietek ). i co teraz? czy jest jakis sposob na reinstalke? nadmienie ze z poziomu windy
tez na chce poleciec gdyz wyskakuje wymieniany tu wielokrotnie komunikat
o niezgodnej wersji windy...
wszelka ( szybka ) pomoc mile widziana :)

pozdrawiam

#92 kemesO

kemesO

  1

 • Members
 • PipPip
 • 28 postów

Napisano 06 listopad 2006 - 12:16

da się zainstalować windows xp BEZ KASOWANIA DANYCH Z DYSKU i jeśli mam już jeden system operacyjny (WINDOWS 98 SE)?
może da się jakoś nakładkę na WIN98 zrobić?

#93 wow89

wow89

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1838 postów

Napisano 12 luty 2007 - 20:43

Da się, uruchom system Windows98 i włóż płytę z Windowsem do napędy CD, będzie opcja taka jak rozpocznij instalację systemu, podczas przeprowadzanego procesu zbierania informacji wystąpi pytanie czy ma to być nowa instalacja systemu czy uaktualnienie, wybierz opcję która Cię interesuje

#94 Kwinto14

Kwinto14

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 83 postów

Napisano 26 luty 2007 - 09:00

Nie zakładając nowego tematu mój problem podam tu..Mam problem z instalacją WIN XP. jestem teraz posiadaczem Windowsa Visty jednak z wielu powodów chce powrócic do Xp. Zaczynam tak..wchodze do biosu ustawiam aby komp startował z płyty. nstepnie komp znajduje płytke z xp, zaczyna sie instalacja (ta na niebisekim ekranie) Następnie po instalacji składników pojawia sie czarny ekran z migaącym podkreślnikiem i dalej nie idzie...vista od nowa instaluje sie bez problemów..podpowiedzcie jak tu sie uprorac z tym problemem...z gory dzieki:D

#95 wow89

wow89

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1838 postów

Napisano 26 luty 2007 - 15:40

Postaraj się zrobić w sposób opisany na stronie 1 przez bpm z dyskietką

#96 Kwinto14

Kwinto14

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 83 postów

Napisano 27 luty 2007 - 14:03

Niestety. Próbowałem z dyskietką startową i nie znajduje mi jej podczas startu kompa (przestawiam w biosie)..Próbowałem też zainstalować Windows 98se..Klikam na opcje instalowanie z płyty systemu win98..po paru operacjach informacja - na płycie nie można znaleść instalatora systemu:/ (płyta jest oryginalna)..POmocy!!:D

#97 wow89

wow89

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1838 postów

Napisano 27 luty 2007 - 15:58

Podłącz dysk do innego kompa i sformatuj u kogoś

#98 Kwinto14

Kwinto14

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 83 postów

Napisano 27 luty 2007 - 19:13

Cholerka to na prawde jest ewenement. Jakims cudem zainstalowałem WIN98se. Ale oczywiście nie miałem neta bo nie wykrywał mojej karty sieciowej. Myśle sobie to teraz pora na Xp..ale niee:p problem ten sam..Mój dysk chyba nie lubi XP...w sumie i tak go miałem wymienić bo ma już 6 latpora na nowy..ide jutro do sklepu:p


#99 wow89

wow89

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1838 postów

Napisano 27 luty 2007 - 19:53

zdecydowanie się tam wybierz ON OSZAALAŁ

#100 noxia

noxia

  1

 • Members
 • Pip
 • 2 postów

Napisano 16 marzec 2007 - 23:39

jak tworzy sie plyte startowa windows? mam tylko jedna nagrywarke cd/dvd,brak innych i stacji dyskietek;/ mam juz plyte z windowsem i mimo iz zmieniam w biosie by uruchamialo z cdromu to pokazuje mi sie zebym wlozyla dysk i nacisnea enter-czyli go nie czyta;/ da sie cos z tej plyty wykrzesac? i mego kompa tez?

#101 wow89

wow89

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1838 postów

Napisano 17 marzec 2007 - 00:22

http://www.cdrinfo.p...d/bootcdxp.php3

polecam poczytać

#102 wow89

wow89

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1838 postów

Napisano 17 marzec 2007 - 11:19

http://www.noo.com.b...Rwin1310Rus.zip

gdyby kiedyś coś szukaj na ruskich wyszukiwarkach, tam jest wszystko

www.narod.ru

Zmieniony przez - wow89 w dniu 2007-03-17 11:21:36

#103 Uleczka888

Uleczka888

  1

 • Members
 • PipPip
 • 16 postów

Napisano 18 kwiecień 2007 - 14:05

Zainstalowałem XP na partycji C i D przy otwieraniu pokqazywal sie komunikat ktory chce wybrac usunelam juz z dysku D ale komunikat dalej mi sie pokazuje jak mam go usunac?? prosze o szybka odp

#104 gregor58

gregor58

  Perm Ban

 • Members
 • PipPipPip
 • 16208 postów

Napisano 18 kwiecień 2007 - 15:31

http://komputery.kat...search=boot.ini
Edytujesz ten plik i kasujesz linijke z usuniętym systemem.

Zmieniony przez - gregor58 w dniu 2007-04-18 16:32:25

#105 Uleczka888

Uleczka888

  1

 • Members
 • PipPip
 • 16 postów

Napisano 18 kwiecień 2007 - 17:59

Jak mam edytować ? Nie mogę znaleść pliku bo go usunełem a dalej przy otwieraniu wyskakuje mi który system mam otworzyć

#106 gregor58

gregor58

  Perm Ban

 • Members
 • PipPipPip
 • 16208 postów

Napisano 18 kwiecień 2007 - 18:04Napewno masz.Niedokładnie czytałaś podane tematy.

Zmieniony przez - gregor58 w dniu 2007-04-18 19:06:31

#107 Uleczka888

Uleczka888

  1

 • Members
 • PipPip
 • 16 postów

Napisano 18 kwiecień 2007 - 18:23

Przejżałem wszystko i nie mam tego pliku, dałem na widok wszystkich plików ukrytych tagże i nic niemam a dalej się pokazuje napis jakiego systemu chcę uruchomić.

#108 gregor58

gregor58

  Perm Ban

 • Members
 • PipPipPip
 • 16208 postów

Napisano 18 kwiecień 2007 - 18:29Naciśnij Edytuj


#109 gregor58

gregor58

  Perm Ban

 • Members
 • PipPipPip
 • 16208 postów

Napisano 18 kwiecień 2007 - 19:20

Ciekawe gdzie się schował boot.ini


#110 joannnam

joannnam

  1

 • Members
 • Pip
 • 1 postów

Napisano 18 kwiecień 2007 - 21:29

WItam wszystkich!!!!
Mam nadzieje ze nikt mnie zaraz nie ochrzani ale mam wielki problem. Mam nowy komputer i mam na nim 1 dysk ,,c" chcialam zrobic formatowanie dysku zeby go wyczysci zrobic sobie min 2 dyski i takie tam. Teraz mam windows xp home a wolalabym professional. Moj problem jest taki ze wkladajac plyte z win xp prof wlacza mi sie normalnie system i jezeli chce zrobic format to pisze mi ze nie mozna tego zrobic bo wersja windowsa home jest nowsza i nie mozna dokonczyc instalacji. skolei gdy wkladam homa do stacji dyskow to nie moge wykasowac poprzedniej wersji windowsa. nie uruchamia mi sie tak jak na starym komputerze plyta podczas uruchamiania sytemu gdzie trzeba bylo nacisnac jakis przycisk. prosze was moze to jest tu na forum ale ja nie wiem ktore to sie tyczy mnie czy ktos z was moglby mi napisac tak zebym to zrozumiala co mam zrobic !!!!!! bardzo prosze o pomoc

#111 wow89

wow89

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1838 postów

Napisano 19 kwiecień 2007 - 13:18

Z tego co mi wiadomo podczas instalacji - części jeszcze tej dosowej, gdy masz inny system wyskakuje Ci powiadomienie że na komputerze jest już system Windows, klikasz jednak klawisz który na dole jest przypisany - kontynuuj, wybierasz dysk i decydujesz w jaki sposób chcesz sformatować

#112 Konradsss

Konradsss

  1

 • Members
 • Pip
 • 4 postów

Napisano 31 maj 2007 - 08:31

Witam!
Mam oto taki problem
Postanowiłem zainstalować od nowa windowsa Xp home edition, postępowałem zgodnie z instrukcjami, tzn sformatowałem dysk, i win zaczął sie instalować dochodzi do momentu kiedy pokazuje się napis iż 1. część instalacji jest zakończona, pojawia się taki czerwony pasek że za kilkanaście sekund uruchomi się od nowa poczym po uruchomieniu pojawia mi się ponownie instalator lecz nie ma dalszej części instalacji tylko zaczyna się ona od początku tzn. że mam wybrać partycje na której chcę zainstalować, znowu umowa licencyjna, znowu że musi sformatować dysk itd. właściwie to kręcę się w kółko i nie mogę przejść do dalszej części instalacji.
Dodam że windowsa mam orginalnego i nie mam żadnych dyskietek startowych.
Bardzo proszę o pomoc:(

#113 blade-mrn

blade-mrn

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1262 postów

Napisano 31 maj 2007 - 09:44

A przypadkiem nie wciskasz jakiegoś klawisza kiedy komp po restarcie wyskakuje ci aby uruchomić instalator naciśnij dowolny klawisz (czy coś takiego nie pamiętam dobrze) ??

#114 Konradsss

Konradsss

  1

 • Members
 • Pip
 • 4 postów

Napisano 31 maj 2007 - 10:02

Po restarcie od razu się włacz instalator systemu windows i zaczyna sie instalacja od nowa, nic nie naciskam, w biosie tez nic nie robiłem

#115 blade-mrn

blade-mrn

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1262 postów

Napisano 31 maj 2007 - 11:17

może spróbuj wyjąc płytę po tym jak instalator skopiuje potrzebne mu pliki i zobaczysz co się stanie

#116 Konradsss

Konradsss

  1

 • Members
 • Pip
 • 4 postów

Napisano 31 maj 2007 - 11:21

Wtedy wyskauje boot from cd/dvd więc wkładam windowsa xp i instalacja zaczyna się od nowa

#117 blade-mrn

blade-mrn

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1262 postów

Napisano 31 maj 2007 - 11:52

a w biosie jak masz ustawione ??
ustaw jako pierwszy Napęd a jako drugi Dysk i jak będzie sie restartował nic nie wciskaj

#118 wow89

wow89

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1838 postów

Napisano 31 maj 2007 - 15:10

Bootowanie na 100% jest ustawione z dysku CD-ROM musisz to w biosie przestawić na dysk

#119 Konradsss

Konradsss

  1

 • Members
 • Pip
 • 4 postów

Napisano 31 maj 2007 - 17:11

Zrobiłem tak jak mówiliście (zresztą wszyscy kogo pytałem tak mi doradzali) jednak i tak nie działało, wkurzyłem się bo bez kompa nie moge życ i poszedłem do naprawy. Okazało się że to ja coś nabroiłem w biosie (dziwne troche bo sie do niego wogóle nie dotykam) i chodziło generalnie o to że nie wykrywa RAIDa czy jakoś tak.
Dzięki za pomoc i od biosu bedę się trzymał jak najdalej :)
Pozdrawiam

#120 figa122

figa122

  1

 • Members
 • Pip
 • 2 postów

Napisano 08 czerwiec 2007 - 20:42

Mam problem z formatowaniem dysku. Po kliknieciu na formatuj pojawia się informacja następującej treści"Nie można sformatować tego dysku. Zakończ działania wszystkich narzędzi dyskowych i innych programów, które korzystają z tego dysku, oraz upewni się , czy w żadnym oknie nie jest wyświetlona zawartość dysku". Wydaje mi sie ze programy wszystkie zamknęłam, a dysk nie jest używany, jaki jest więc problem?Prosze o pomoc, być może należy pozamykać programy inaczej.......?

#121 blade-mrn

blade-mrn

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1262 postów

Napisano 08 czerwiec 2007 - 21:08

Chcesz go sformatować pod Windows-em ??
Która partycję formatujesz ?? Jeśli tą na której jest system to on nie pozwoli ci tego zrobić. Musisz ją sformatować Instalatorem od XP ewentualnie w DOS-ie jeśli masz system plików FAT32

Zmieniony przez - blade-mrn w dniu 2007-06-08 22:09:28

#122 figa122

figa122

  1

 • Members
 • Pip
 • 2 postów

Napisano 09 czerwiec 2007 - 09:11

Tak chce go sformatować pod Windows-em, a formatuje partycje "C" no i tam rzeczywiście jest zainstalowany system. Co masz na myśli mówiąc że można " ją sformatować Instalatorem od XP"? Jestem troche zielona, a za pomoc będę wdzieczna. Dzięki.

#123 wow89

wow89

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1838 postów

Napisano 09 czerwiec 2007 - 11:29

Faktycznie, w ten sposób nie sformatujesz, jest napisane wszystko na pierwszej stronie, musisz robić krok po kroku, a napewno Ci się uda, w ten sposób nie uda Ci się sformatować dysku

#124 VooDooMan

VooDooMan

  1

 • Members
 • Pip
 • 8 postów

Napisano 17 czerwiec 2007 - 10:22

Witam.

Mam pytanie.

Kupiłem nowego laptopa na ktorym nie ma zainstalowanego windowsa. Mogl by mi ktos udzielic informacji na temat instalacji systemu?..Nie chce dzielic go na partycje.
Tak krok po kroczku^^ załozmy ze wrzuce windowsa do cdromu i komp mi zacznie automatycznie botowac. Co pozniej mam robic? .. Albo jesli nie zacznie sie botowanie ? Bede b.wdzieczny bo nie mam kogo poprosic o pomoc:)
sogi beda

Zmieniony przez - VooDooMan w dniu 2007-06-17 11:25:08

#125 wow89

wow89

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1838 postów

Napisano 17 czerwiec 2007 - 10:25

z tego co mi wiadomo na laptopie system instaluje się identycznie jak na komputerze stacjonarnym, na stronie pierwszej tematu masz opisane wszystko krok po kroku jedynie opcja przestawienia bootowania może być w innym miejscu, lub podczas uruchamiania wciskaj F12 i wyskoczy Ci okienko wyboru bootowania

#126 VooDooMan

VooDooMan

  1

 • Members
 • Pip
 • 8 postów

Napisano 17 czerwiec 2007 - 13:24

Czyli mam rozumiec ze wrzucam plytke z winem resetuje kompa i mozna powiedziec ze wszystko sie robi za mnie?? Ja tylko potwierdzam instalacje windowsa itp.
Nie chce dzielic go na zadne partycje. Wydaje mi sie ze skoro to nowy komp to nic w biosie nie bede musial grzebac aby ustawic te cale botowanie?
Skoro komp jest nowy nie rozpakowany jeszcze to mam formatowac cos skoro nic tam nie ma? Jestem kaleka w sprawach pc^^


#127 blade-mrn

blade-mrn

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1262 postów

Napisano 17 czerwiec 2007 - 14:49

jeśli komp jest całkiem nowy to może nie mieć w ogóle partycji zrobionych ale jeśli ma to nie mam problemu ja bym ją jednak sformatował nawet jeśli jest pusta wybierzesz szybkie formatowanie i po sprawie

#128 VooDooMan

VooDooMan

  1

 • Members
 • Pip
 • 8 postów

Napisano 17 czerwiec 2007 - 19:26

Ok. wszystko dziala jak nalezy;) Dzieki all za pomoc

#129 prevesh

prevesh

  1

 • Members
 • Pip
 • 2 postów

Napisano 25 czerwiec 2007 - 23:11

need help

zamierzam kupic laptop za granica, w sumie dwa, jeden z angielska drugi z francuska vista, orientuje sie moze ktos, czy nie bedzie problemu jesli bede chciał zmienic system na nich na xp, albo zainstalowac polska viste? nie wiem jak to sie tyczy visty, czy takie operacje sa mozliwe na niej, jesli juz jest zainstalwana czy ma jakies tam swoje nowe 'bajera' ze sie nie da...

#130 wow89

wow89

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1838 postów

Napisano 26 czerwiec 2007 - 10:01

da się jeżeli chcesz zainstalować XP`ka to postępujesz wedle tej instrukcji tutaj napisanej

#131 prevesh

prevesh

  1

 • Members
 • Pip
 • 2 postów

Napisano 26 czerwiec 2007 - 10:14

To gitara Bede musiał sie z nia zapoznac, dzieki.

#132 kubeki

kubeki

  1

 • Members
 • Pip
 • 4 postów

Napisano 29 czerwiec 2007 - 06:48

Mam pytanie
Czy jest ktoś w stanie pomoc mi i rozwiązać problem. Wygląda on nastepująco: Podczas formatowania dysku z Windowsem XP zatrzymuje sie ono na 18 % a nastepnie wyskakuje komunikat na niebieskim tle "Pojawił sie problem i system WINDOWS zostanie zamkniety aby zapobiec uszkodzeniu komputera. Wydaje sie ze przyczyny problemu jest nastepujaca: partmgr.sys DRIVER_UNLOADED_WITHOUT_CANCELLING_PENDING_OPERATIONS". Czy ma moze ktos pomysł jak to naprawic lub gdzie mozna o tym poczytac, jestem laikiem w sprawie komp. wiec jak by mozna było powiedziec mi w miare latwy sposób:)?
Aha Formatowanie wykonywalłem zgodnie z krokami w poscie na 1 stronie, probowałem tez w konsoli odzyskiwania (Format C:)
Pozdrawiam:)

#133 wow89

wow89

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1838 postów

Napisano 29 czerwiec 2007 - 10:26

a to dziwne, powiem że pierwszy raz z takim problemem się spotykam, może na poczatek powiedz jaki masz dysk? na jakie złacze? ATA czy SATA ? No i może spróbuj z innej płytki zainstalować system (nie wiem czy to coś da, ale może akurat )

#134 kubeki

kubeki

  1

 • Members
 • Pip
 • 4 postów

Napisano 29 czerwiec 2007 - 12:27

hmm dysk prawdopodobnie jest ATA, nie wiem jak odróznic takie dyski. Nie jest na nim oznaczone czy ata czy sata. Pełna jego nazwa to: 7,5 GB AT fireball Lct 15

#135 kubeki

kubeki

  1

 • Members
 • Pip
 • 4 postów

Napisano 29 czerwiec 2007 - 12:41

a jezeli chodzi o instalowanie: byl instalowany z innej płytki a nawet z innego komputera:)

#136 wow89

wow89

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1838 postów

Napisano 29 czerwiec 2007 - 13:31

partmgr.sys plik ten jest od dzielenia partycji, partition menager, może coś nie tak masz z partycjami? spróbuj ustawić partycje za pomocą sposobu podanego na pierwszej stronie od dołu, za pomocą dyskietki startowej sytemu Windows98

#137 zorro2

zorro2

  1

 • Members
 • Pip
 • 4 postów

Napisano 01 lipiec 2007 - 13:04

Prośba o pomoc w zainstalowaniu Windows XP Proffesional - 64 BIT, po wypaleniu pliku Bin i próby instalacji ukazuje się następujący komunikat: This version of Windows must be
Installed by footing off of the CD. Please rebbot your computer with the CD
In the drive. Typ procesora AMD Athlon 64, 2000 MHz (10 x 200) 3000+.


#138 kubeki

kubeki

  1

 • Members
 • Pip
 • 4 postów

Napisano 02 lipiec 2007 - 08:19

Po wielu próbach udało mi sie zainstalować system. Dysk sformatowałem poprzez szybkie formatowanie NTFS (chociaz wcześniej nie moglem tez tego wykonać). Opcja normalnego formatowania jest nadal niemozliwa. Nie wiem jak to zrobiłem i jak to sie stało. No ale jak działa nie bede tego ruszał (narazie ;p) Wow89 dzieki za pomoc, pozdrawiam

#139 dam-fala

dam-fala

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 51 postów

Napisano 16 lipiec 2007 - 07:55

a co zrobić jeśli nei pojawia się napis Wciśnięcie dowolnego klawisza spowoduje rozruch systemu z płyty. ?

Błagam o odpowiedź!!

#140 blade-mrn

blade-mrn

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1262 postów

Napisano 16 lipiec 2007 - 09:21

albo w Bios-ie nie masz ustawionego w pierwszej kolejności rozruch z CD-Rom-u albo płyta nie jest bootowalna i komputer z niej nie startuje

#141 maximus_pl

maximus_pl

  1

 • Members
 • Pip
 • 3 postów

Napisano 30 lipiec 2007 - 21:04

a ja mam taki problem

ustalilem te napedy ze ma brac z cd

tylko ten glupek koniecznie chce z dyskietki
stworzylem jakies tam dyskietki startowe na innym kompie

ale jak wkladam dyskietke, to ja widzi, czyta ale wyskakuej blad:
biosinfo.inf could not be loaded 4101 the error code is 4101


jak to dziadostwo mozna inaczej zainstalowac?

jest tak ze mam pusciutki, nowiutki dysk wsadzony

#142 goliat2000

goliat2000

  1

 • Members
 • Pip
 • 1 postów

Napisano 03 wrzesień 2007 - 09:41

Chiałem sformatować dysk w system xp został uszkodzony chyba przez jakis wirus ale botowanie na CD-ROM nic nie daje nie mogę uruchomić płyty instalacyjnejco mam zrobić prosze o poradę

#143 Pancur20

Pancur20

  1

 • Members
 • Pip
 • 2 postów

Napisano 07 wrzesień 2007 - 21:25

Witam mam mały problem... no więc chciałem zainstalować Windowsa XP, na kompie u ZNAJOMEJ, no jednak nie mogę połapać się w Jej BIOSie jest w nim trochę inaczej niż jest to opisane na 1szej stronie tego tematu, czyli niż jest to u mnie... jakby to tu zobrazować u góry w kolumnach jest menu dalej advanced, service, boot dalej chyba exit i do każdego z nich są ustawienia... Ktoś pomoże??? spotkał taki BIOS ?? ja próbowałem w konfiguracjach boot w jednym nawet znalazłem 1 boot device, ale CD-ROM nie szło ustawić...

#144 batman23

batman23

  Monsieur

 • Moderators
 • 9058 postów
 • LocationStany Zjednoczone

Napisano 08 wrzesień 2007 - 13:00

To jakie były tam możliwości ustawienia?

I was just bullshittin', and you know this, man!


#145 mijaka

mijaka

  1

 • Members
 • Pip
 • 1 postów

Napisano 06 październik 2007 - 19:45

Moi drodzy znowu mam pewne problemy ze swoim dyskiem . Kiedyś dysk całkowicie mi padł i próbowałam go postawić od nowa . Przy standardowej instalacji systemu usunełam partycje i stworzyłam nową - zaczełam formatowanie doszło do 80% i komputer się wyłączuł . Później próbowałam znowu i znowu i cały czas wyłączał się . I takim sposobem nie mogę teraz wcale odpalić dysku wyświetla mi się tylko komunikat przy bootowaniu o usunięciu dysków. Proszę was RATUJCIE

#146 muminek70

muminek70

  1

 • Members
 • Pip
 • 4 postów

Napisano 12 październik 2007 - 01:04

Witam..czytałem ten cały temat i jest dość ciekawy ale nie zauważyłem mojego problemu a jeśli go ominąłem to sorry. A więc chodzi mi o to że chcę przeinstalować Win Home na Win XP ale w taki sposób aby nie formatować partycji tam gdzie jest Win Home tylko zamiast niego zainst. Win XP bez utraty żadnych danych na tej partycji.Czyli podmienić homa na xp. Wiem że i tak mnie nie ominie inst.sterowników i programów itp. ale zeby nie bawić się w format. Pytam się o to bo mam troche danych na tej partycji a na 2giej już nie mam zabardzo miejsca i nie mam jak przenieść.A i przede wszyskim jak to jest z bezpieczeństwem że ich nie utrace..Pozdro all

#147 pionaj

pionaj

  1

 • Moderators
 • 32888 postów

Napisano 12 październik 2007 - 07:15

http://win-os.pl/ind...artid=30&page=1

http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=19204&pid=168965&st=0&

Zmieniony przez - pionaj w dniu 2007-10-12 08:17:43

#148 muminek70

muminek70

  1

 • Members
 • Pip
 • 4 postów

Napisano 12 październik 2007 - 11:05

TNX właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem....oczywiście punkt dla ciebie;d

#149 terens90

terens90

  1

 • Members
 • Pip
 • 1 postów

Napisano 27 październik 2007 - 22:18

mam problem...a mianowicie: mam nowego kompa i chcialem zainstalowac windowsa xp (taki pozyczony od kolegi nie ze sklepu:) .....wlaczylem, wlozylem plyte i szok od razu przeszlo do wybrania jezyka,nazwy organizacji, pozniej klucz- wpisalem ale wyskoczylo ze nieprawidlowy...uruchomilem kompa rowniez bez tej plyty i tu drugi szok wszystko tak jak wczesniej...czyli cala rejestracja wlacznie z podaniem klucza ktory oczywiscie byl nieprawidlowy...:( co robic??

#150 Mefiqu

Mefiqu

  1

 • Members
 • Pip
 • 1 postów

Napisano 06 listopad 2007 - 12:00

Witam mam problem. Mam zainstalowaną viste i chciałem zainstalować jeszcze windowsa xp. Wkładam płyte wszystko ładnie idzie, akceptuję umowe itp. Wybieram na jakiej partycji zainstalowac XP (Oczywiscie inna niz vista) Potem kopiowanie plików i restartowanie systemu. Po restarcie pojawia sie mój problem wyświetla sie że dowolny klawisz spowoduje uruchomienie z płyty czy jakoś tak i nic nie naciskam powinna sie pojawic kontynuacja instalacji a tymczasem pare pónkcików tylko wyskakuje i nie ma instalacji :( O co chodzi. Prosze o szybką odpowiedz. Mam nadzieje że dla was to przyszcz taki problem.

#151 marcin1304

marcin1304

  1

 • Members
 • Pip
 • 1 postów

Napisano 24 listopad 2007 - 16:00

Mam pytanie jak mogę zrobić żeby odtworzyć windowsa xp z płyty

#152 Brtrollo91

Brtrollo91

  1

 • Members
 • Pip
 • 1 postów

Napisano 22 grudzień 2007 - 10:45

Nie moge sformatowac partycji c poniewaz nie pokazuje mi sie taka opcja, moge tylko zainstalowac nowe windowsa lub naprawic starego,
a z dyskietki startowej ms-dosa nie uruchamia mi sie nic ,..
prosze o pomoc

#153 szeryf1994

szeryf1994

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 88 postów

Napisano 23 grudzień 2007 - 21:42

witam!!
mam pytanie. czy przy instalacji systemu trzeba potawac nr IP itp. do internetu??

#154 pionaj

pionaj

  1

 • Moderators
 • 32888 postów

Napisano 23 grudzień 2007 - 21:44#155 szeryf1994

szeryf1994

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 88 postów

Napisano 24 grudzień 2007 - 18:04

czy moglby mi kto napisac dokladnie jak odpalic plytke xp z boota.

Zmieniony przez - szeryf1994 w dniu 2007-12-24 18:05:36

#156 batman23

batman23

  Monsieur

 • Moderators
 • 9058 postów
 • LocationStany Zjednoczone

Napisano 25 grudzień 2007 - 01:55

1. Przy uruchamianiu komputera wejdź w BIOS,
2. Znajdź opcję Primary (albo First) Boot Device (coś w tym stylu),
3. Zaznacz tam dysk twardy,
4. Włóż płytę z Windows'em,
5. Zapisz zmiany w BIOS'ie, restart komputera i powinno zadziałać.

Masz to też wyjaśnione tutaj: http://www.hiren.inf...bios-boot-cdrom

I was just bullshittin', and you know this, man!


#157 Kaper21

Kaper21

  1

 • Members
 • Pip
 • 4 postów

Napisano 09 styczeń 2008 - 22:20

Witam
Mam nowy komputer na którym od nowości była zainstalowana Vista.
Zakupiłem Windowsa XP Home SP2, czy podczas przeinstalowania systemu może dojść do jakiś komplikacji. Czy są jakieś "standardowe" trudności przy zmianie Visty na XP. Czy dokonując formatowania dysku
przy instalacji XP nie wystąpią jakieś komplikacje związane z usunięciem Visty.
Nie oriętuje sie jeszcze zbyt dobrze w zmianie systemu i związanymi z tym problemami.
Pozdrawiam i z góry DZIĘKI...

#158 pionaj

pionaj

  1

 • Moderators
 • 32888 postów

Napisano 09 styczeń 2008 - 22:27

jak masz dysk HDD na SATA a nie masz FDD to w razie problemów z zainstalowaniem szukaj porad ...SATA i Laptop

#159 Kaper21

Kaper21

  1

 • Members
 • Pip
 • 4 postów

Napisano 10 styczeń 2008 - 19:31

Witam
Mam dysk ST3500630AS ATA Device. Czy przy takim dysku mogą wystąpić komplikacje, jeśli wystąpią co mogę zrobić żeby wszystko poszło dobrze.

#160 pionaj

pionaj

  1

 • Moderators
 • 32888 postów

Napisano 10 styczeń 2008 - 20:02

tak sie rozpędziłem że myślałem iż masz laptopa
z Twoim sprzętem nie powinno być problemópw
wkładasz CDka z XPkiem(najlepiej gdyby był z SP2) ustawiasz w biosie first bootowanie z CDka, postępując zgodnie z poleceniami wybierasz partycję (tą z vistą) jako nadającą się do postawienia nowego systemu, oczywiście ją najpierw formatujesz itd. itd.


#161 Kaper21

Kaper21

  1

 • Members
 • Pip
 • 4 postów

Napisano 10 styczeń 2008 - 21:25

Witam
Ale czy defragmętacja dysku będzie w czasie instalacji nowego systemu, czy muszę najpierw zrobić defragmentacje dysku a potem dopiero zacząć instalację systemu.

#162 pionaj

pionaj

  1

 • Moderators
 • 32888 postów

Napisano 10 styczeń 2008 - 21:29

nie myl formatowania z defragmentacją
najpierw format potem stawianie systemu
korzystaj z szukarki w niej znajdziesz wszystko np.
http://komputery.katalogi.pl/Jak_zrobi%C4%87_formata_w_win_XP_-t3754.html


Zmieniony przez - pionaj w dniu 2008-01-10 21:35:20

#163 Kaper21

Kaper21

  1

 • Members
 • Pip
 • 4 postów

Napisano 10 styczeń 2008 - 21:58

Witam
Dzięki za wszystko, już się doczytałem jak to należy zrobić żeby było dobrze.

#164 Grzesiek G

Grzesiek G

  1

 • Members
 • PipPip
 • 28 postów

Napisano 10 luty 2008 - 16:13

Witam

Mam problem. Przy reinstalacji systemu, nie wyswietla mi sie napis : "Dowolny klawisz spowoduje rozruch z tego dysku CD" tylko samo wchodzi do instalatora. Co zrobic ?

Początkowo to jest dobre bo nie trzeba naciskac ale bo załadowaniu plików, resetuje sie i wchodzi spowrotem do instalatora....


#165 mycha817

mycha817

  1

 • Members
 • Pip
 • 4 postów

Napisano 12 luty 2008 - 00:47

Witam,
Mam dość stary laptop. Był na nim zainstalowany win 2000, teraz chcialabym zainstalowac XP, niestety mam problem bo moj laptopik nie bootuje sie z płyty instalacyjnej. Zaznaczam ze na moim PC dziala ona bez zarzutu, zresztą próbowałam też innch płyt instalacyjnych, również bezskutecznie. Zaraz pierwsza radą Waszą bedzie, czy sprawdziłam w BIOSie -a więc również jest tam ustawione jak należy. Dodatkowo zaznaczam, że laptop nie ma stacji dyskietek. Hymm co to może być. CDROM działa dobrze, czyta płyty ale nie bootuje.

#166 mycha817

mycha817

  1

 • Members
 • Pip
 • 4 postów

Napisano 12 luty 2008 - 16:05

Tak się zastanawiałam, czy może by tak moj laptopik nie potraktować z Partition Magica, hymmm trochu tu naczytalam o tym ale nie wiem jak sie do tego zabrac. Wynikiem tej pracy bedzie sformatowany dysk, ale czy wtedy pójdzie bootowanie płyty instalacyjnej windy ??? Hymmm

#167 mycha817

mycha817

  1

 • Members
 • Pip
 • 4 postów

Napisano 12 luty 2008 - 22:52

no zrobione formatowanie i partycje ale laptopik dalej nie bootuje z płyty instalacyjnej buuuuuuu

#168 mycha817

mycha817

  1

 • Members
 • Pip
 • 4 postów

Napisano 14 luty 2008 - 22:01

Tak sobie przeczytałam wszystkie informacje w tym temacie - tych siedemnaście stroniczek i chyba myśle, że najlepsze rozwiązanie znajduje się na tej pierwszej stronie na dole odnośnie bootowania z dyskietek startowych z win9x, nie wiem czy sobie poradze, zwlaszcza ze nie mam floppa. Wiem, że mozna podlączyć zewnętrznego floppa do mojego laptopika na złącze szeregowe i bede musiala popytac sie znajomych moze mi będzie miał taki :) Myśle że to moja jedyna nadzieja. Nie wiem skąd też wiąć te dyskietkę startowa win 9x ale to inna bajka. PANOWIE - moze macie dla mnie jakieś cenne rady - prosze pomóżcie biednej dziewczynie w tych skomplikowanych sprawach

#169 Jasosik

Jasosik

  1

 • Members
 • PipPip
 • 11 postów

Napisano 08 marzec 2008 - 17:05

A ja mam taki problem.ustawiłem sobie to wykrywanie CD.wkładam płytkę do Cdromu restartuję komputer i nie wykrywa mi płyty.Normalnie się komputer włącza.Co mam zrobić?

#170 pionaj

pionaj

  1

 • Moderators
 • 32888 postów

Napisano 08 marzec 2008 - 17:36

kupić oryginalnego,bootowalnego Windowsa

#171 Jasosik

Jasosik

  1

 • Members
 • PipPip
 • 11 postów

Napisano 08 marzec 2008 - 19:35

pionaj ale mi odpowiedź zasunąłeś.czy ja napisałem że mam pirataa?ta płyta mi wcześniej chodzila a teraz nie :/ nie wiem co mam zrobić

#172 pionaj

pionaj

  1

 • Moderators
 • 32888 postów

Napisano 08 marzec 2008 - 19:48

,,ta płyta mi wcześniej chodzila a teraz nie ,,
a na innym komputerze startuje?

#173 Jasosik

Jasosik

  1

 • Members
 • PipPip
 • 11 postów

Napisano 08 marzec 2008 - 21:52

na innym kompie chodzi na moim nie

#174 songokret

songokret

  1

 • Members
 • Pip
 • 3 postów

Napisano 22 marzec 2008 - 16:51

siema mam problem mam nowego laptopa i niewykrywa dysku twardego? co mam robic??/

#175 pionaj

pionaj

  1

 • Moderators
 • 32888 postów

Napisano 22 marzec 2008 - 16:56

a co instalujesz win3.11 ?
a laptop to Moniek32 ?

#176 songokret

songokret

  1

 • Members
 • Pip
 • 3 postów

Napisano 24 marzec 2008 - 10:14

instaluje windowsa xp a laptop to acer ext 5220.dowiedzialem sie ze musze miec jakies sterowniki tylko niewiem jakie????

#177 pionaj

pionaj

  1

 • Moderators
 • 32888 postów

Napisano 24 marzec 2008 - 10:36

u góry na belce opcja szukaj..czasem warto tam zajrzeć
http://komputery.katalogi.pl/search.asp?wczym=tytul&search=acer+5220

#178 songokret

songokret

  1

 • Members
 • Pip
 • 3 postów

Napisano 24 marzec 2008 - 11:50

dzieki za pomoc poczekam se do jutra i zaniose go tam gdzie kupilem oni mi to zrobia.thx:)

#179 kazela

kazela

  1

 • Members
 • Pip
 • 1 postów

Napisano 03 kwiecień 2008 - 13:29

Jesli ktos poradzi to wielkie dzieki.!!!! Milaem zainstelowane Windows xp .Działało ok przez dlugi okres.Przy ponownym instalowaniu wszysko jest ok do momentu Kiedy formatowanie partycji zostanie ukończone, możemy obserwować proces kopiowania plików niezbędnych do instalacji na nasz dysk twardy, po skopiowaniu, odczekujemy 15sekund na ponowne uruchomienie komputera .Pokazuje sie obraz Windows Xp Po i tak pozostaje (zamrozone)).Probowlem kilka razy reinstalowac Windows za kazdym razem tosamo POMOCY!!!!!

#180 k@czor

k@czor

  1

 • Members
 • Pip
 • 1 postów

Napisano 12 kwiecień 2008 - 11:04

Witam! Postanowiłem naprawić kompa, nie miał dysku twardego to włożyłem z innego kompa nie miał cd-romu to włożyłem z innego kompa. Wszystko ładnie odpaliło, ale postanowiłem sformatować dysk i wgrać Me albo XP ale niestety wyskakuje mi błąd "DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER". W BIOS-ie oczywiście jako pierwszy ustawiłem CDROM. Prosze o odpowiedź!

#181 pionaj

pionaj

  1

 • Moderators
 • 32888 postów

Napisano 12 kwiecień 2008 - 11:42

http://www.google.co...ie7&rlz=1I7EGLC

#182 Michal0911

Michal0911

  1

 • Members
 • Pip
 • 1 postów

Napisano 13 kwiecień 2008 - 14:41

Chciałem przeinstalować windowsa i postępowałem według instrukcji zamieszczonych w temacie ale gdy włączam ponownie kompa nic sie nie dzieje. Wciskam ten enter i nic mimo że jest rozruch płyty. Pomóżcie!?

#183 darioooooo

darioooooo

  1

 • Members
 • Pip
 • 1 postów

Napisano 16 kwiecień 2008 - 15:12

cześć ,chciałbym sformatować dysk z powodu wirusów które praktycznie uniemożliwiają serfowanie po sieci i tu jest problem bo jak kupiłem kompa to miałem linuxa i kumpel zmienił mi na windowsa XP,w domu mam
płytke z windowsem XP tylko nie wiem czemu kody mi do niego nie pasują :( i czy jest możliwość sformatowania dysku bez ponownego instalowania windowsa??jeżeli tak to może ktoś napisać krok po kroku jak to zrobić ,lub podać linka :) przez tego wirusa mam tak mały przesył że nie da sie nic robić,a np bearshare pobiera pliki z szybkoscią 1.1MB/s lub 2.2MB/s lub wogule. mam neostrade 1.3MB/s zrobiłem uinstal bearshera i programu do oglądania meczów na żywo i nic się nie zmieniło

#184 pionaj

pionaj

  1

 • Moderators
 • 32888 postów

Napisano 16 kwiecień 2008 - 19:45

http://komputery.kat...i.pl/search.asp

#185 tomr

tomr

  1

 • Members
 • Pip
 • 1 postów

Napisano 21 maj 2008 - 16:44

Mam pytanie na temat reinstalacji xp. Zaznaczam że nigdy tego nie robiłem. Po odpaleniu płytki w momencie zatwierdzenia umowy licencyjnej klawisz F8 nie reaguje, Esc, page UP, page Down działa a F8 nie chce, więc nie mogę go sformatować. Zaznaczam że normalnie przycisk działa. Proszę o ratunek.

#186 pawellos17

pawellos17

  1

 • Members
 • Pip
 • 3 postów

Napisano 23 maj 2008 - 07:18

eh he....

potrzbny jest mi win. Xp SP.3 wiem ze wyszła juz ta wersja...

ja zainstalowałem sobie win. xp sp.3 z programu który przerabia wszystkie pliki na SP3..
ale chciałbym miec tego win.-a na płytce...

z góry dzieki.... moje GG 5694131..

#187 pawellos17

pawellos17

  1

 • Members
 • Pip
 • 3 postów

Napisano 23 maj 2008 - 07:21

tomr:::

byc moze masz walnietą klawiature...

sprubuj ustawic w BIOS zeby pierwsz szła płyta i powinno pójśc...

ja tez tak kiedys miałem miałem walniety wtedy procek i klawatura raz działała a raz nie sprawdz czy nie podkrecałes procka jak tak to RESET BIOS i lecisz....

#188 Tomchtmo

Tomchtmo

  1

 • Members
 • Pip
 • 1 postów

Napisano 23 maj 2008 - 15:43

Witam, mam problem. W niewiadomy mi sposob usunal mi sie jakis plik systemowy i teraz przy uruchamianiu systemu Windows XP pojawia mi sie czarny ekran i info ze nie ma jakiegos pliku i nie mozna uruchomic systemu. Chcialem na nowo zainstalowac windowsa. Dokonuje rozruchu z plyty CD i wczytuja sie sterowniki po czym wyskakuje niebieski ekran i napis ze system zostanie zamkniety zeby nie doprowadzic do uszkodzenia dysku i zeby sprawdzic czy dysk jest uszkodzony, ma wirusy itp. Co robic?! Nie moge uruchomic systemu, ani zainstalowac windowsa. Jak sformatowac partycje bez uruchamiania systemu?

#189 MIYOKO

MIYOKO

  1

 • Members
 • PipPip
 • 15 postów

Napisano 11 czerwiec 2008 - 14:29

Mam ważne pytanie.
Mam Windows XP Proffesional, piracki napewno sprzed 2006.
Zawsze jak było coś nie tak to robiłem poprostu windowsa od nowa, ale na zwykłym komputerze, czy ta sama płyta będzie ok dla laptopa?tak samo sie to instaluje? i czy scigną zato że to pirat?nie zarabiam natym mam do własnego użytku

#190 marcin6844

marcin6844

  1

 • Members
 • Pip
 • 4 postów

Napisano 02 lipiec 2008 - 12:25

czesc mam pytanie mam podzelony dysk na 3 partycjie, teraz chce sformatowac kompa i w czasie formatowania jest tworzenie partycji i jaką partycjie sformatowac chce wiedziec jak ominąć twożenie partycji i chce tylko sformatowac partycjie c

#191 marcin6844

marcin6844

  1

 • Members
 • Pip
 • 4 postów

Napisano 02 lipiec 2008 - 12:28

proszę o odp


#192 Cheetos5

Cheetos5

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 638 postów

Napisano 02 lipiec 2008 - 16:11

MIYOKO:
ścigać cię nikt nie będzie, ale piractwo w każdym stopniu jest zabronione i karalne.
Marcin:
Podczas instalacji na dole ekranu masz instrukcje jak postępować, a po prostu skoro chcesz tylko sformatować C, to wybierasz C i po prostu formatujesz

#193 marcin6844

marcin6844

  1

 • Members
 • Pip
 • 4 postów

Napisano 02 lipiec 2008 - 17:26

czesc Cheetos5 dzięki za odp tak wogóle to ja jeszcz nigdy nie formatowałem kompa. A o co ci chodzi z tym ściganiem i piractwem bo nie kapuje

#194 Cheetos5

Cheetos5

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 638 postów

Napisano 02 lipiec 2008 - 22:33

nie ma sprawy, a z tym piractwem to była odpowiedź dla kolegi wyżej

#195 MIYOKO

MIYOKO

  1

 • Members
 • PipPip
 • 15 postów

Napisano 03 lipiec 2008 - 03:01

Dzięki, sok

#196 Russell 88

Russell 88

  1

 • Members
 • Pip
 • 8 postów

Napisano 03 lipiec 2008 - 06:49

mam taki sam problme jak Tomchtmo? pomoze ktos#197 marcin6844

marcin6844

  1

 • Members
 • Pip
 • 4 postów

Napisano 03 lipiec 2008 - 22:23

czesc Cheetos5 możesz mi pomuc próbowałem zrobic formata ale mi się nie udało ustawiałem to w biosie i nic a co by sie stało jak bym włożył płytę z windowsem xp i gdy ona wystartuje to wzioł instaluj windowsa xp i kolejne kroki dalej
proszę o pomoc

#198 batman23

batman23

  Monsieur

 • Moderators
 • 9058 postów
 • LocationStany Zjednoczone

Napisano 03 lipiec 2008 - 22:38

Może najpierw naucz się pisać ze znakami interpunkcyjnymi, bo ciężko zrozumieć o co ci w ogóle chodzi.
Jeżeli masz boot'owalną płytę z Windows'em, to wystarczy ustawić w BIOS'ie napęd optyczny z którego korzystasz jako ten, z którego będzie czytało dane na początku i po uruchomieniu komputera z płytą w napędzie, powinna się rozpocząć instalacja. Jeśli chodzi ci tylko o format, to odpal komputer w ten sam sposób, tylko zamiast płyty instalacyjnej, użyj np. dyskietki startowej (w BIOS'ie ustaw odpowiednie boot'owanie) - po uruchomieniu z niej komputera, w wierszu poleceń wbij formatowanie.

I was just bullshittin', and you know this, man!


#199 raphil

raphil

  1

 • Members
 • Pip
 • 1 postów

Napisano 22 lipiec 2008 - 15:50

Ja mam nastepujacy problem:
Jestem w posiadaniu laptopa (Acer 5220) na ktorym oryginalnie zainstalowany windows vista, obecnie, a raczej do wczoraj byl wgrany na nim Windows XP service pack 2. Ale ze sie posypal chciałam go sformatowac. Dysk D sie sformatowal, zrobilam to recznie, ale dysk C na ktorym jest zainstalowany Win za cholere nie da sie sformatowac. Probowalam normalnie go zainstalowac ponownie (XP'ka)i potem przez biosa. Takze nici ... Prosze wiec o powiedzenie mi tak na "chlopski rozum" co mam zrobic zeby ten dziad sie w koncu sformatowal :P

Zmieniony przez - raphil w dniu 2008-07-22 16:52:10

#200 kamilkamol

kamilkamol

  1

 • Members
 • Pip
 • 3 postów

Napisano 30 lipiec 2008 - 20:04

Mam pare pytan:

A jeśli już mam podzielone na partycje to od razu klikam na C i enter ? To odnośnie pierwszego posta w temacie.

Mam podzielone ale mam troche za małą partycje C i jakbym chciał troche zwiększyc to wtedy by sie z drugiej patrycji zabrało co nie ? To pousuwają mi sie jakieś pliki z tej drugiej partycji czy po prostu zabierze samo wolne miejsce z drugiej partycji ?

No i jeszcze jedno. Czy na pewno mi sie sformatuje tylko partycja C ? To raczej głupie pytanie ale wole sie upewnic. Później sie pokazuje jakaś opcja czy chce sformatować inne partycje ?
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


Pozycjonowanie strony: Virtual Development