Skocz do zawartości
Zdjęcie

Instalacja systemu Windows XP


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
341 odpowiedzi w tym temacie

#1 wow89

wow89

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1838 postów

Napisano 20 marzec 2005 - 12:30

Przygotowanie do uruchomienia instalacji systemu z płyty CD:

Podczas gdy komputer się uruchamia, rozpoczyna się proces tzw. Bootowania – PC szuka wtedy na podłączonych do komputera nośnikach systemu operacyjnego, po znalezieniu uruchamia go. Jeżeli systemu nie ma na żadnym z naszych nośników komputer oznajmia nam to informacją na ekranie: Disk boot failure

Korzystając z bios`u nasz komputer ustala, które nośniki i w jakiej kolejności ma przeszukiwać. Ponieważ instalacja systemu następuje z krążka CD powinniśmy ustawić w bios`ie poszukiwanie systemu na dysku CD.Ustawienia w bios`ie:

1. Aby dostać się do bios`u, podczas uruchomiania komputera naciskamy bez przerwy przycisk wskazany w komunikacie (podczas uruchamiania) „ Press DEL to enter SETUP” czyli naciskamy klawisz Delete (na niektórych płytach głównych jest to klawisz F2)
2. Korzystając ze strzałek ŕ ß najeżdżamy na pozycję „Advanced BIOS Features” i klikamy enter.
3. Naszym oczom ukazało się okno konfiguracji zaawansowanych funkcji Bios`u, a w nim kolejno napędy bootowania: pierwszy, drugi i trzeci. Najeżdżamy na opcję „First boot Device” i naciskając kilkakrotnie klawisze „page up” i „page down” ustawiamy w tej opcji „CDROM”. Dzięki temu nasz PC będzie teraz początkowo szukał systemu na dysku CD
4. Wracamy teraz do głównego okna bios`u (klikamy ESC). Za pomocą strzałek zaznaczamy „Save & Exit Setup”, co oznacza po polsku „Zapisz i opuść program”. Wciskamy klawisz Enter. Na ekranie pokazuje się opcja czy naprawdę chcemy opuścić program wraz z zapisaniem wszystkich wprowadzonych zmian. Klikamy na literę Y – Yes (z ang. Tak). Wkładamy do napędu CD płytę z systemem Windows i klikamy na Enter.Uruchomienie instalacji systemu:

1. Gdy na naszym ekranie pojawi się komunikat „Dowolny klawisz spowoduje rozruch z tego dysku CD”, klikamy dowolny klawisz np. Enter,
2. Następnie naszym oczom ukazuj się okno w którym postawimy nasze pierwsze kroki podczas instalacji. Do wyboru mamy trzy opcje: instalacja systemu, naprawa, Zakończ. Wciskamy klawisz Enter, aby rozpocząć instalację systemu.
3. Pokazuje się umowa licencyjna, aby ją zaakceptować klikamy F8.
4. Jeżeli na naszym dysku jest już system Windows widzimy na ekranie propozycje do jego naprawy. My jednak nie chcemy naprawiać systemu tylko instalować od nowa, więc klikamy na ESC.
Tworzymy partycje:


Jeżeli jest to nowa instalacja:

1. Dysk musimy podzielić na partycje, widzimy napis „ Obszar nie podzielony na partycję (i rozmiar naszego całego dysku).
2. klikamy na klawisz „C” i wpisujemy ile ma być miejsca na naszej partycji „C” następnie znów najeżdżamy na „obszar nie podzielony na partycję (reszta wolnego miejsca) klikamy klawisz „C” i wybieramy ile ma być miejsca na naszej partycji D i tak do momentu aż zużyjemy wszystkie wolne miejsce.

Teraz następne kroki są takie same dla nowe instalacji jak i dla reinstalacji systemu.

Jeżeli już wszystko jest ustawione wybieramy partycję „C” i klikamy klawisz Enter, przejdziemy do następnego kroku instalacjiFormatowanie:

Partycja na której chcemy mieć system, koniecznie musi być sformatowana:

1. Zostajemy poproszeni przez instalator o wybór plików i szybkość formatowania, zaznaczamy „Formatuj partycję stosując system plików Fat”, można także NTFS, ale nie polecam, bo później programy starszego typu (dosowe) nie widzą dysku. Potwierdzamy chęć formatowania klawiszem „F” (UWAGA! FORMTOWANIE POWODUJE UTRATĘ WSZYSTKICH DANCYH DOTYCHAS ZAPISANYCH NA DYSKU).
2. Partycja na której instalujemy system nie może mieć mniej niż 2000Mb, zaleca się użycie rozmiaru od 5-10Gb (5000-10000Mb)
3. Na ekranie pojawia się informacja: „ Aby kontynuować i sformatować partycję, naciśnij klawisz Enter”. Należy wtedy kliknąć na Enter.
4. Druga i następne stworzone przez nas partycje zostają na razie nie sformatowane, później sformatujemy je spod systemu.Konfiguracja podczas instalacji w trybie graficznym:

Kiedy formatowanie partycji zostanie ukończone, możemy obserwować proces kopiowania plików niezbędnych do instalacji na nasz dysk twardy, po skopiowaniu, odczekujemy 15sekund na ponowne uruchomienie komputera (podczas tego uruchomienia wyskakuje także napis „Dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku CD” teraz nic nie klikamy). Po ponownym uruchomieniu instalacja jest kontynuowana już w bardziej zaawansowany sposób i w ładniejszym systemie graficznym.

1. Po kilku minutach od uruchomienia instalacji systemu na ekranie widzimy okno oferujące możliwość wyboru języka i układu klawiatury. Klikamy na przycisk „Szczegóły”
2. W tym oknie klikamy na „Stany Zjednoczone” i na usuń, następnie klikamy na „Polski(214)” i także na usuń, zostawiamy jedynie „Polski programisty”. Klikamy na dalej.
3. W oknie „Spersonalizuj swoje dane” wpisujemy swoje nazwisko i organizację.
4. W następnym oknie jesteśmy poproszeni o podanie naszego kodu dołączonego do naszej wersji systemu (oczywiście większość znajdzie te klucze na stronie www.serials.ws) .
5. Zgodnie z instrukcjami nadajemy naszemu komputerowni nazwę i klikamy na dalej
6. Następnie wyskakuje okno z konfiguracją sieci, zaznaczamy „ustawienia zaawansowane” i klikamy na dalej.Przed uruchomieniem systemu:

Tuż przed pierwszym uruchomieniem systemu Windows XP dokonujemy ostatnich ustawień konfiguracyjnych.

1. Klikamy na „dalej” i w nowym oknie określamy, w jaki sposób nasz PC ma łączyć się z Internetem (jeśli nie korzystamy z sieci, klikamy na pomiń).
2. W kolejnym etapie instalacji tworzone są konta użytkowników. Musimy stworzyć przynajmniej jedno konto. Wpisujemy wymyśloną przez siebie nazwę i klikamy na przycisk ŕPo uruchomieniu systemu:

1. Na naszym pulpicie nie widnieje żadna ikonka, klikamy na pulpicie prawym przyciskiem myszy i wybieramy opcję właściwości. Z właściwości wybieramy zakładkę pulpit i klikamy na „dostosuj pulpit” widzimy tam napis „ikony pulpitu” i wybieramy tam te które chcemy aby były widoczne na pulpicie, klikamy na „ok.” „zastosuj”.
2. Instalujemy wszystkie sterowniki od naszych podzespołów, dźwięk, płyta główna, grafika, modem


No i chyba koniec tego dobrego.... prosiłbym o podwieszenie posta , może skończą się pytania jak zainstalować system


Poradnik napisany na podstawie moich własnych doświadczeń i danych zawartych w Komputer Świecie

#2 pionaj

pionaj

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 32895 postów

Napisano 20 marzec 2005 - 12:34

a gdzie jest tytułowa ... reinstalacja ?-))

#3 wow89

wow89

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1838 postów

Napisano 20 marzec 2005 - 12:41

wszystko to jest reinstalacja, tylko napisałem to spod dosa, nie lubię reinstalcji ropoczynanej spod systemu ... jedynie wspomniane jest o nowej instalacji poczas gdy mamy czysty całowicie dysk reszta to przecież dokładnie to samo Chodzi mi o reinstalację, czyli instalację z formatem dysku twardegoZmieniony przez - wow89 w dniu 2005-03-20 12:45:13

#4 pionaj

pionaj

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 32895 postów

Napisano 20 marzec 2005 - 12:55

gdyby tytuł był ...Instalacja Systemu to jestem w stanie sie zgodzic
natomiast nie opowiadaj że reinstalacja to jest to samo
po prostu uzupełnij temat o Reinstalację z uwzględnieniem
-jak można ją przeprowadzieć (sposoby)
-jakie pojawiają się komunikaty
-co niesie za sobą (niebezpieczeństwa)i co nas czeka po reinstalacji

#5 wow89

wow89

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1838 postów

Napisano 20 marzec 2005 - 12:57

hymm... chodzi o to że ja nie bardzo pamiętam jak się reinstaluje system.. dawno tego nie robiłem, ale oczywiście postaram się uzupełnić

#6 pionaj

pionaj

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 32895 postów

Napisano 20 marzec 2005 - 12:59

edit
a zmieniłes troche jak pisałem
po formacie to juz nie reinstalacja tylko zwykla instalacja
większości ludziom słowo Reinstalacja kojarzy sie z ponowną instalacją systemu na dysku z istniejącym systemem

ten edit znowu miał byc przy poprzednim moim poście
a ja ciągle się spóżniam i tak śmiesznie ta konwersacja się rozciąga

Zmieniony przez - pionaj w dniu 2005-03-20 13:02:02

#7 wow89

wow89

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1838 postów

Napisano 20 marzec 2005 - 13:03

hymm... no właśnie ja chciałem przedstawić jak przeinstalować system całkowicie. reinstalacja czyli instalacja systemu od nowa, usunięcie starego i winstalowanie na jego miejsce nowego czystego .. Czyli według Ciebie mam jeszcze dodawać zwykłą reinstalację ? tylko nie pisz TAK ... hehe.. bo nie pamiętam jak się ją robi .. może kiedyś jak ją będę gdzieś robił to uzupełnię

Zmieniony przez - wow89 w dniu 2005-03-20 13:06:03

#8 pionaj

pionaj

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 32895 postów

Napisano 20 marzec 2005 - 13:09

znowu sie z editem spózniłem
edit 2
trochę Sodos w podwieszonym próbował coś sklecić ale zawsze istnieje odwieczny problem Co jest po takiej reinstalacji ?
natomiast co się tyczy twojej interpretacji to teraz po wyjaśnieniu przez ciebie to tak zgadzam się w twoim przypadku masz rację


Zmieniony przez - pionaj w dniu 2005-03-20 13:10:32

#9 wow89

wow89

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1838 postów

Napisano 20 marzec 2005 - 13:12

wielkie dzięki kolego ... i mam nadzieję że ktoś to podwiesi

#10 K278

K278

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 59 postów

Napisano 22 marzec 2005 - 02:43

Więc moja odpowiedź nie bedzie aż tak bardzo konkretna ale jest kilka metod reinstalacji systemu...
wbrew pozorom większośc awarii systemu da sie naprawić bez konieczności uciekania sie do reinstalacji, czy ponownej instalacji... wystarczy skorzystać z konsoli. ale jeśli chodzi o samą reisnatalację to:

Startujemy komputer z Cdromu... po potwierdzeniu kilku ekranów w trybie tekstowym w pewnym momencie instalator zapyta sie nas czy chcemy instalowac system czy przystąpić do naprawy... wtedy potwierdzamy że chcemy instalowac system... później instalator bedzie wyszukiwał czy sa już zainstalowane jakieś systemy operacyjne i jeśli znajdzie już ten sam system, który chcemy zainstalować zapyta sie nas jeszcze raz czy chcemy instalowac od nowa czy przystąpić do naprawy wcześniej zalegającego systemu... i wtedy wybieramy opcje naprawy... ważne jest by opcje naprawy wybrać dopiero przy 2 zapytaniu.

Jeżeli komputer nie obsługuje botowania z cdromu (a są jeszcze takie płyty) mozna przystąpić do instalacji z dyskietek startowych... dodatkowo mozna sie posłużyć dyskietką startową od win 9x a nawet dosową... wtedy należy wejść na CDRom do katalogu 1386 i odpalić winnt.exe
Dodatkowo w tej opcji mamy możliwośc skorzystania z przełączników, by mieć dostęp do kilku ciekawych opcji np:
/a Włącza opcje ułatwień dostępu
/r[:folder] Wskazuje opcjonalny folder dla kopiowania i zachowania plików
/s[: scieżka_dostępu) wskazuje położenie plików źródłowych. Musi to być pełna scieżka np. x:folderfolder czy też \serverkontościeżka... domyślna wartość to folder aktualny... przydatna opcja jeśli chcemy skorzystać z instalacji nienazdzorowanej
/u[:plik_odpowiedzi] wykonuje właśnie instalacje nienadzorowana, wymaga także uzycia przełącznika /s . Plik odpowiedzi to specjalnie spreparowany plik, który zawiera odpowiedzi na wszystkie monity pojawiające sie podczas instalacji syatemu... my w tym czasie możemy pójśc zrobić sobie kawe, pograć w karty... bądź jak kto woli... ma wolny czas.

W niedługim czasie mam zamiar napisac prace na temat wszystkich możliwych form instalacji systemów z rodziny NT... więc jak nie zapomne wkleję tu linka, gdyż częśc z owego opracowania mam zamiar puścić w "eter".

#11 wow89

wow89

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1838 postów

Napisano 22 marzec 2005 - 12:45

sog for you

#12 bpm

bpm

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1320 postów

Napisano 18 sierpień 2005 - 15:12

Chciałbym dodać swoje trzy grosze odnośnie instalacji systemu, a mianowicie gdy mamy problem z usunięciem partycji na której zainstalowany jest już Windows XP, stworzeniem nowych partycji itd. Sam miałem ów problem i chcę pomóc osobom z podobnymi kłopotami. Kto chce może sobie poczytać tu:
http://komputery.katalogi.pl/temat56067/
Poniżej postaram się przedstawić krok po kroku jak to zrobić.
Zacznijmy od tego co chcecie zrobić. Jeśli chcecie zainstalować system od nowa, stworzyć nowe partycje (np. macie dysk 40GB, chcecie z jakiegoś powodu zrobić nowe partycje po 20GB każda itp.), sformatować i postawić od nowa system usunięcie partycji systemowej z poziomu płyty instalacyjnej Win XP może okazać się bardzo trudne i...możecie czytać dalej. Dlatego z pomocą może przyjść narzędzie wbudowane w system Win98, a mianowicie fdisk.Właśnie to chciałem tu pokazać.
Posłużymy się dyskietką startową Win98.Jeśli nie macie tej dyskietki możecie ja sami zrobić na innym komputerze z zainstalowanym Windowsem 98.Robimy tak wchodzimy w Panel Sterowania i Dodaj/Usuń programy Dalej wybieramy Dysk startowy i Utwórz dysk startowy i dyskietka startowa zaczyna się tworzyć. Potem warto jeszcze dograć plik format.com który jest w katalogu windows (przydatny jeśli chcemy formatować partycje pod Windows 98-w tym wypadku chodzi nam o zainstalowanie Windows XP więc wybór należy do was).
Przygotowaną dyskietkę umieszczamy już w swojej stacji dysków i odpalamy kompa (oczywiście pamiętamy o zmianie w BIOS-ie z CD na A:).
Kiedy się odpali wpisujemy fdisk i naciskamy ENTER. Pojawi się tekst czy chcesz włączyć obsługę dużych dysków. Jeśli chcesz wciśnij tak(zalecane).Aha jeśli masz dysk powyżej 512GB fdisk nie będzie tu pomocny-to tak na marginesie. Po chwili pojawi się menu główne fdisk-a (mniej więcej takie):
1.Utwórz partycje DOS lub logiczny dysk DOS
2.Ustaw aktywną partycję
3.Usuń partycje lub logiczny dysk DOS
4.Wyświetl informacje o partycjach

Z głównego menu wybieramy punkt: Usuń partycję lub dysk logiczny DOS Następne menu wygląda tak:
1.Usuń podstawową partycją DOS
2.Usuń rozszerzoną partycją DOS
3.Usuń logiczny dysk z partycji rozszerzonej DOS
4.Usuń partycje spoza DOS

Uwaga! Ważna zasada: Najpierw usuwamy dyski logiczne, następnie partycję rozszerzoną i na samym końcu partycję podstawową!
Dalej wybieramy opcję: Usuń logiczny dysk z partycji rozszerzonej DOS
Pojawia się menu gdzie w górnej części znajdują się informacje o dostępnych dyskach logicznych. Jeśli mamy więcej niż jeden dysk logiczny (D: E: F: itd) usuwanie dysków logicznych zaczynamy od ostatniego! W polu: Który dysk usunąć.............[ ] wpisujemy odpowiednią literę dysku i naciskamy ENTER. Następnie pojawia się pytanie o etykietę dysku - jeżeli została ona przez was przypisana, w odpowiednim polu należy wpisać jej nazwę a następnie naciskamy ENTER
Dalej zostaniemy zapytani czy jesteśmy pewni swojej decyzji Naciskamy na TAK W ten sposób usuwamy wszystkie dyski logiczne które mamy. A kiedy się z tym uporamy wracamy do głównego menu za pomocą klawisza Esc. Ponownie wybieramy opcję: Usuń partycje lub logiczny dysk DOS
Teraz wybieramy opcję: Usuń rozszerzoną partycję DOS
I znów pojawia się pytanie czy jesteśmy pewni-oczywiście wybieramy TAK
Przechodzimy znów do głównego menu i tym razem wybieramy: Usuń podstawową partycję DOS i naciskamy na TAK
Usunęliśmy wszystko więc można zakładać nowe partycje.
Można to robić fdiskiem lub już z poziomu płyty instalacyjnej Windows XP.
Jeżeli przypadną wam te porady do gustu napiszę dalej jak zrobic to fdiskiem.

Zmieniony przez - bpm w dniu 2005-08-19 17:03:59

#13 bpm

bpm

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1320 postów

Napisano 19 sierpień 2005 - 18:00

Porad ciąg dalszy Skoro nie widzę sprzeciwów ani głosów za to pisze dalej... Przy okazji dzięki za soga wow89.
Przejdźmy dalej. Usunęliśmy już z mozołem partycje więc czas na utworzenie nowych. Wracamy do głównego menu programu (klawisz Esc). Następnie wybieramy opcję: Utwórz partycję DOS lub logiczny dysk DOS (poprzez naciśnięcie klawisz 1 oczywiście Pojawia się nowa lista z dostępnymi opcjami:
1.Utwórz podstawową partycję DOS
2.Utwórz rozszerzoną partycję DOS
3.Utórz logiczny dysk DOS w rozszerzonej partycji DOS

Tym razem zaczynamy od początku nie od końca więc wybieramy pierwszą opcję czyli: Utwórz podstawową partycję DOS (to na niej będzie system operacyjny)
Pojawi się zapytanie czy chcesz użyć maksymalnego rozmiaru dla partycji. Zalecane jest wybranie klawisz NIE No chyba, że ktoś sobie życzy mieć tylko jedną wielką partycję (jednak to stanowczo odradzam ze względów praktycznych np.) Kiedy po dłuższym zastanowieniu wybierzecie już "Nie" znów ukaże się kolejne pytanie dające do myślenia, a mianowicie zostaniecie zapytani o wielkość partycji. W tym celu w polu:
Wprowadź wielkość partycji w MB lub jako procent wielkości dysku (%) aby utworzyć podstawową partycję DOS.......................... [ ] <=(w tym polu) wpisujemy jej wielkość w MB lub % i naciskamy ENTER
Pierwsza partycja została założona prawidłowo. Będzie ona miała przypisaną literę C Zobaczysz teraz informacje o założonej partycji w tabeli. Myślę, że nie muszę opisywać tej tabeli i każdy załapie o co w niej chodzi.
Wracamy do głównego menu programu znanym już nam klawiszem Esc. Tym razem będziemy stwórcami rozszerzonej partycji. Najpierw wybieramy opcję: Utwórz podstawową partycję DOS a następnie z menu które się pokaże: Utwórz rozszerzona partycję DOS
Pojawi się okno, w którym warto zwrócić uwagę na informację o istniejących już partycjach oraz ile miejsca na dysku jest jeszcze dostępne. Natomiast poniżej w polu: Wprowadź wielkość partycji w MB lub jako procent wielkości dysku (%) aby utworzyć rozszerzoną partycję DOS.......................... [ ] wpisujemy jej wielkość (MB lub %)
Uwaga! Partycja ta musi zajmować pozostałą część wolnego miejsca na dysku czyli 100%!
Po określeniu rozmiaru naciskamy ENTER a na ekranie pojawi się podobna tabela do poprzedniej. Po uważnym przeczytaniu jej naciskamy Esc. Pojawi się pytanie. Tym razem o to czy chcemy założyć dysk logiczny. Oczywiście się na to zgadzamy. I w tym celu w polu: Wprowadź wielkość dysku w MB lub procentach wielkości dysku (%).......[ ] wpisujemy jego wielkość. Jeśli chcesz mieć tylko jeden dysk logiczny - widziany przez system jako dysk twardy D: - wpisujemy maksymalną dostępną wartość. Jeśli chcecie mieć więcej (E: F: itd) wpiszcie mniejszą wartość. Zostaniecie wówczas poproszeni o założenie kolejnego dysku logicznego, aż do chwili gdy cała dostępną przestrzeń zostanie wykorzystana. Kiedy już zastanowiliście się ile chcecie mieć dysków logicznych i wpiszecie w pole odpowiednią wartość naciskamy klawisz ENTER. Na ekranie znów zobaczymy podsumowanie.
Tym razem przyszła pora by określić która partycja będzie aktywną partycją. Gdy tego nie wybierzemy komputer poprawnie nie wystartuje systemu. Wracamy znów do głównego menu programu (wiecie jak i wybieramy opcję: Ustaw aktywną partycję Gdy pojawi się okno znów wciskamy 1 i następnie ENTER. Aktywną partycją będzie wówczas partycja C na której zainstalujemy nasz system operacyjny. Pojawi się tabela z podsumowaniem. Jeżeli ją porównacie z poprzednimi zauważycie zapewne, że przy partycji aktywnej pojawiła się litera A.
To już wszystko. Ufffff.... Partycje gotowe, dyski logiczne założone więc możemy opuścić program fdisk za pomocą klawisza Esc oraz koniecznie restartujemy komputer. Można instalować system operacyjny Windows XP. W tym celu skorzystajcie z porad wyżej napisanych przez moich poprzedników. Oczywiście można jeszcze formatować, ale to już pod system Windows 98 dlatego nie będę tego opisywać, bo w tym temacie nie o to tu chodzi. No chyba że ktoś ładnie poprosi Jednak nie widzę sensu, bo formatowanie można przeprowadzić z poziomu płyty instalacyjnej Windowsa 98
Życzę miłego i bezstresowego stawiania systemu!

#14 l00ke

l00ke

  1

 • Members
 • PipPip
 • 13 postów

Napisano 27 sierpień 2005 - 21:09

a co z rejestracją? Słyszałem kiedyś taką opinię że jak się nie zarejestruje XP'ka po instalacji to po iluś tam dniach się automatycznie blokuje bo nie przeprowadzono rejestracji... czy to prawda?

#15 wow89

wow89

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1838 postów

Napisano 27 sierpień 2005 - 21:41

Powiedzmy szczerz jeśli masz oryginalny system, (albo jego kopię) to tak jest. A jeśli masz pirata to spokojnie można instalowac

#16 netpro

netpro

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 9915 postów

Napisano 28 sierpień 2005 - 07:41

szukaj w wersji corporate (jesli pirat) i nie bedziesz musial aktywowac

#17 zylka_tm

zylka_tm

  1

 • Members
 • Pip
 • 3 postów

Napisano 11 wrzesień 2005 - 14:35

no dobrze .. wszystko ok z tym instalowaniem windowsa .. tylko jak załatwic sprawe z zainstalowaniem windowsa na dysku serial ata ;/ jesli po uruchomienu instalatora wyskakuje komunikat ze dysk twardy moze byc nie prawidłowo skonfigurowany, podłaczony lub wogóle go nie ma ... wciśnij F3 aby zakończyć instalacje =) .. moze to wina płyty głównej? albo w BiosiE coś nie tak ... ?

#18 wow89

wow89

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1838 postów

Napisano 11 wrzesień 2005 - 15:17

do dysku powinieneś mieć dodane sterowniki.. podczas gdy system ładuje się po bootowaniu (przed instalacją) pisze naciśnij klawisz F6 ( o ile dobrze pamiętam ) klikasz i istalujesz sterowniki do dysku .. jakoś tak to było.. niech wypowie się ktoś kto ma dysk Sata

#19 zylka_tm

zylka_tm

  1

 • Members
 • Pip
 • 3 postów

Napisano 11 wrzesień 2005 - 20:34

dzieki, tej informacji mi brakowało, pozdro

#20 ziut_77

ziut_77

  1

 • Members
 • PipPip
 • 21 postów

Napisano 21 wrzesień 2005 - 15:40

Witam
Mam pytanie jak z Linuxa przeinstalować na windowsa XP. Kupiłem kompa znajomej z markietu i ma linuxa a chcę jej zainstalowac windowsa. Proszę o pomoc
Dzieki za porady z góry

#21 wow89

wow89

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 1838 postów

Napisano 21 wrzesień 2005 - 16:51

Zrób tak jak kolega wcześniej opisał z kasowaniem partycji... fdisk (tyleże będziesz musiał dawać usuń partycję spoza dos)

#22 szwagier79

szwagier79

  1

 • Members
 • Pip
 • 8 postów

Napisano 22 wrzesień 2005 - 18:21

Co się będzie działo z danymi po reinstalacji xp.Czy je stracę?

#23 pionaj

pionaj

  1

 • Members
 • PipPipPip
 • 32895 postów

Napisano 22 wrzesień 2005 - 18:29

jeżeli nie będziesz formatował ale tylko przeinstalujesz windę dane zostaną ale czeka cię ponowna instalacja programów

#24 izotopek

izotopek

  1

 • Members
 • Pip
 • 2 postów

Napisano 11 październik 2005 - 18:34

Mialem Win2000 a chcialem wgrac XP,Sformatowalem system z dyskietki startowej,nastepnie ustawilem w biosie priorytet na CDROM i odpalilem kompa,plytka z win XP okazala sie uszkodzona,pozyczylem od kumpla i okazalo sie ze nie chce wystartowac(chyba jest nie bootowalna,prosze o pomoc jak ja uruchomic najlepiej krok po kroku.Z gory dz. za info

#25 MasTTiF

MasTTiF

  1

 • Members
 • PipPip
 • 14 postów

Napisano 29 październik 2005 - 09:28

Zainstalowałem Xp wszystko gra i odpalam Neostrade wyskakuje mi okno z tytułem "Zamknecie systemu nastąpi za 60 sekund" i mija i komp zgasa. Moglibyście mi w tym pomóc ??
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


Pozycjonowanie strony: Virtual Development